F. C. JACOBS as»Car Snuif aansis op den naiiaanechen Kroonprins te Brussel. DE STRAFSTE GEBRUIKT ER MIN DE POPERINGHENAAR Wast-Roosebeke. B&ioemin- ren. Door het onts ag van M. De jlancke Arthur, als schoolhoofd aan de ;emdentesch >ol, werd tot zijn opvolger jenoemd M. Pren;el Albi'rt, onderwijzer tan zelfde school Tot onderwijzer werd tanoemd M Bostyn Henri, onderwijzer lan de aangenomen school te Vlamer- inghe. Abeele. Zending. De II Zen ding, gepredikt door de P. P. Constanti- nusen .«.artinus, Capucynen, werd Zon dag 1.1. flink ingezet, om te sluiten Zon dag aanst. 3 Nov. Woensdag 1.1. had 's avonds een buitengewone plechtigheid plaats, nl. de eerste plechtige intrede van Z D II Monseigneur Liénaert, bisschop van Rijssel. Het was de eerste maal dat Abe.Ie het bezoek ontvong van eenen Prins der H. Kerk. Ook was de kerk te klein, toen Zijne Hoogweerdigheid de kerk iatrad, vergezeld van een Vicaris- generaal, den Z. E. H. Deken van S een voorde, den Weleerw. Pastoor van Boe- schepe, oud-Pastoor De Haese en den Herder der parochie, Weleerw. H J. Thelliez. De kerk was puik versierd en verlichten de zang van het zangkoor en het pensionnaat keurig uitgevoerd. Als tolk van allen, heeft P. Constantinus-de gevoelens uitgedrukt waarmee allen wa ren bezield hun liefde, dankbaarheid, vreugde en verkleefdheid aan kerk en priest *r en aan hun katholiek geloof. Daarop hebben de schoolkinderen hun toewijding gedaan aan O L. V. en dan beklom Monseigreur zelve het preekge- stoelte. Onder de diepste stilte en de grootste aandacht der toeschouwers, gaf Zijne Hoogweerdigheid zijn vreugde lucht en drukte er op dat het Hem om te doen was de H. Zending te helpen lukken en iedereeiaan te sporen al de oefeningen trouw te volgen. Vermakelijkhefleii Zondag 27 October. Fardlnand Clahstr, Yperstraa', Poperinghe, laat weten dat bij hem weke lijks van den Donderdag voort schoon Paar den vleesch te krijgen is. i i€E S J 1 De verloving van princes Marie=José met kroonprins Umberto. Drinkt CYTER UHAMPASNt Boekhonden. Wie den aan staanden cursus over boekhouding wenscht te volgen, gelieve zich te laten inschrijven in den Katholieken Kring Diefstal. Gedurende de afwezig- ieid van den bewoner zijn die en in het mis gedrongen van René S jete, een al- èenwoo ienJ ouderling, in de Kerkstraat :ti hebben de band gelegd öp eene som pan 15 duizend fr. Nog eenig geld in itels werd niet mede-genomen. Door de jolitieiseen streng onderzoek ingesleld. Zi'kenbond Voorziening West- ïoosebeki. Na lange wederwaardig- teden, werd eindelijk, op Zondag 20 Oc- ober, de stichtingsvergadering gehou- len. De heer Alf. Declercq, algemeene :ekretaris van het arrondissementsver- iond Koeselare, hield een klare, zeer teluisterde uiteenzetting van de menig- uldige voordeden, benevens de gelde- ijke plichten d.r aanges'oten leden. Vergoedingen, geneesdiensten (genees leer, geneesmiddelen, operatien, tering, ;anker), nfoaderschapszorg en geboorte- oeslag, de wekelijksche bijd'agen voor verkende en bijgevoegde leden, alles verd er breedvoerig toegelicht Na een bloempje aan de inrichters 3. H Oaderpastoor Vers'eele en Meester Jeplancke aftredend schoolhoofd, Men :ich 18 nieuwe leden inschrijven, zoodat iet 25 tal bereikt wordt, om de toelagen Ier Openbare Besturen te kunnen genie- en De nieuwe ziekeubond staat open voor werklieden en burgers. Mochte edereen er gebruik van maken voor de ziekte hem overvalt. ZONNEBEKE. De N. V. FOND- SENBANK is alhier vertegenwoordigd door Mijnheer LUCIEN DEBAT, Ge meente-Secretaris, die alle verhande lingen doet aan de voordeeligste voor waarden, volstrekte zekerheid en grootste geheimhouding. Kasbons op 3 en 6 majind, op 1 jaar. Spaarkas 5% bruto. Obligatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Fransch Geld. Nog lang zal die gewichtige gebeurtenis in het geheugen blijven der Abeelenaren Dinsdag voorm. te 10 ure Kinderwij ding. Allerheiligen-nam. Toewijding der parochie aan het H Hart. Allerzielen voorm. Zieledienst voor de afgestorvene parochianen. Zondag aanstaande, 3 November, 's namiddags om 2 30 uur sluitingsseimoen; wijding van het nieuw Kruis door Zeer E. H Deken van Steenvoorde en plech tige stoet van het nieuw Kruis naar het Kerkhof gedragen dcor de 'mannen H. Hartebond'rs van Abeele met korte aanspraak. Abeele wil en moet bewijzen dat het in katholiek en in gods dienstig blijven wil. Er wordt gemeld dat onze regeering de supertaks zou afschaffen en de over drachttaks van 2 t. h. op 1 t. h. brengen. Te Gent reed een auto in volle ge weld tegen een boom een doode en vijf erg gekwetsten. Verleden week hebben een 50 tal antifacisten de deuren en vensters verbrij zeld van het Italiaans h Gezantschap te Brussel. Van op het meer van Constance in Duitschland is een vliegtuig opgestegen met 170 personen aan boord het bleef 40 minuten in de lucht. Uit Antwerpen is een oneerlijke be diende van een wisselagent op den loop gegaan met 210 000 fr. M. Poincarré gewez n eerste-minis- tet van Frankrijk werd deze week voor de tweede maal geopereerd. - Te Beersel kantelde een autobus om er werden zes personen gekwetst Mgr. Ricard, bisschop van Nice, is schielijk o erleden amiiiiiiimiinuiiimHii SPORT. - WIELRIJDEN. OOSTVLETEREN. Morgen Zondag, betwisten, onze drie club-renners Moerman Joseph en Emeric, en Debaene O., het kam pioenschap van onzen Wielrijdersclub, waar aan 500 fr. prijzen verbonden zijn. Volgende reeksen komen in aanmerking 1. Afzonderlijk vertrek 2. Gezamentlijk ver trek 3. snelheid. Voorwaar, een mooie strijd in 't verschiet, ivie die jeugdige kampers aan 't werk wil zien komt Zondag om 2 u. naar Oostvleteren. WATOU. Voetbalclub De Eendracht om 2 y2 u. op ons gewoon terrein, match tus- schen Duinkerke I-Watou I. Ingangprijs1,25. fr. Jaarkaart voor het seizoen 1929-1930: 10 fr. M ij verzoeken de sportliefhebbers van Wa- tou door hunne tegenwoordigheid onze jonge spelers, die beloven, aan te moedigen. Uit jaar zal er eene lange reeks aantrekke- lijke strijden gespeeld worden. Wij rekenen dus op den verknochten sport- geest der Watousche supporters. Het Comiteit. Vlamertinghe. Eerste Tap. In de vette Weide bij Henri Haeyaert-Vanlede (Ketten). HERBERGKERMISSEN. In den Molenwal bij Jerome Van- dermarliere, Wes'outer steenweg In den Waterweg bij Remi Roselle, Veurnestraat. In den Braband bij R. Ramout- Riem. In den Groenenspriet bij Camille Wourers, Werfstraat. Abeele. Bij Louis Parasote, Statie Twee Konijnen te verhollen door den uil, gegeven door Jules Deprez. Westvleteren. «In den Nieuwen Eik» bij Camiel Peperstraete. Maandag Kandeel. DOOR DEN UIL TE VERROLLEN Schoon Konijn van 3 1/2 K. In den Driehoek bij Emile Btlliau, Watoustraat. Gegeven door Henri Peu- tevynck (Pruis). Begin te 5 3o uur. Schoon Mannenuurwerk. In den Keirzelaar bij Th. Scharre, Crombeke s'een weg Gegeven door Ach. Theeten. Groote Rookerswedstrijd. Voor alle liefhebbers, gegeven door de Ware Rookeis ter herberg Au Café Beige» Yperstraat 225 fr. Prijzen. Begin te ïo uur 's morgens laatst ingeschreven te 6 uur 's avonds. Inschrijvingen altijd aanveerd aan 2 fr. BI. 3. 27-10-1929. N' 43. Voor het Graf van den Onbekenden Soldaat wordt op hem geschoten, geraakt. De dader een Italiaan aangehouden. Niemand GEWESTEN LEENING VERWOESTE 5 t. h. 1923. Trekking van 20 October 1929. 67' S. 42,777 Nr 4 uitbetaalbaar met fr. S. 85.438 Nr 4 uitbetaalhaar niet fr. S. 242.543 Nr 3 uitbetaalbaar. met fr. S. 14.179 Nr 4 uitbetaalbaar met fr. S. 391.349 Nr 5 uitbetaalbaar met fr. Uitbetaalbaar met fr. S. 222.595 Nr 3 S. 327.807 Nr 1 S. 15.173 Nr 3 S. 246.309 Nr 2 S. 388.949 Nr 3 S. 290.035 Nr 1 S. 40.040 Nr 1 S. 331.041 Nr 4 100.000 100.000 50.000 50.000 50.000 S. 367.783 Nr 3 S. 145.559 Nr 3 De andere 10.000. S. 188.300 Nr 4 S. 392.452 Nr 1 S. 70.536 Nr 2 S. 188.806 Nr 2 S. 124.478 Nr 1 nummers van bovengenoemde series zijn uitbetaalbaar met 550. «o» DE TOMBOLA DER TENTOONSTELLING Hier volgen de' voornaamste winnende lo ten der trekking van de 6" uitgifte, reeks F van de tombola der Tentoonstelling van 1930: 158.740 Nr 8 wint 200.000 fr. 392.900 Nr 6 wint 50.000 fr. 440.553 Nr 4 wint 50.000 fr. 470.056 Nr 4 wint 50.000 fr. 518.224 Nr 2 wint 50.000 fr. Volgende loten winnen 10.000 fr. Op ons photo getrokken seffens na het schot afging, ziet men agenten en geheime politie die den dader bij den kraag stekken. Hij verweerde zich als een bezetene. Van de verontweerdigde menigte kreeg de kerel later stampen en boksen zoodat het bloed van VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streekgche agentJer. Dehaeck. DUIVENVLUCHTEN De Verbroedering Poperinghe. TEMSCHE, Zondag 20 Oktober 1929. 160 Duiven los om 8 u. Aankomst P Duif 10 u. 22 m. 6 sec., snelheid 999 m. 80; aan komst laatste duif 10 u. 37 m. 55 sec., snel heid 898 m. 44. 40 Prijzen. De uitslag: 1. Pinceel V.; 2. Hannebouw Vr.3. Vermeesch C.4. Durieux A.5. Le- fever A.6. Thevelin E.7. Vermeesch C. 8. Gombert Vr.9. Blondeel A.10. Desender R.11. Lenoir J.; 12. Devos M.; 13. Desen der Vr.14. Onraedt C.15. Pinceel V.; 16. Dupont D.17. Orbie A.18. Intervuyst D. 19. Debyser 1.; 20. Vandevoorde V.; 21. Le noir J.; 22. Gille G.23. Ballin R.24. De- waegemaker25. Blondeel A.26. Creus H. 27. Loncke M.; 28. Sohier I,.29. Salomé J.; 30. Desender A.31. Lenoir O.; 32. Roffiaen J.33. Vermeulen J.; 34. Tillie C.35. Van- houcke P.36. Pouseele J.37. Lava A.38. Goudezeune W.39. Suffys J.39. Provo N. Serie van 2 duiven, een wild konijn Ver meesch C., Pinceel V., Hannebouw Vr., De sender A„ Vandevoorde V., Vermeulen J. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden vrien delijk bedankt cm hun aanwezigheid in het Jaargetijde van HEER CHARLES D'HONDT. Echtgenoot van Vrouw Emma Quaghebeur. Van w ge Echtgenoote en Kinders. «o» De Familie lefebvre bedankt Vrien den en Kennissen om hun aanwezigheic in de plechtige Jaarmis voor M. EMIEL LEFEBVRE en OVERLEDEN FAMILIE. zijn wezen lekte toen hij weggeleid werd. Donderdag morgen te S uur 45 zou de Ita liaanschen kroonprins Umberto een krans gaan neerleggen op hot graf van den Onbe kenden Soldaat Al de straten welke toegang verleenen tot hel graf waren door politieagen ten in uniform en in burgerkleedij afyezet. Een talrijke menigte verdrong zich achter d t politiekordon ten einde de plechtigheid te kunnen bijwonen. Twee afdeelingen van het 9° linieregiment waren van weerszijden van het graf opge steld terwijl de muziekkapel had plaats geno men vlak over 't graf in de Koninklijke straat. Drie Italiaansche officieren en drie Belgische officie en vormden van weerzijden het graf een eerewacht. De heer de Broquet ill e minister van Lands verdediging. de heer Max burgemeester van Brussel, de markies Durazzo Italiaansch ge zant te Brussel en de Italiaansche militaire attaché te Parijs wachtten den prins op. De Aanslag. Om 9 uur 46 weerklinkt klaroengeschal. De automobiel van prins Umberto is in aan tocht. De automobiel stopt. De militaire mu ziekkapel heft de Italiaansche koninklijke marsch aan. De Prins stapt uit de automobiel en drukt de hand van den heer de Broque ville. Op hetzelfde oogenblik knalt een revolver schot, en een lange kreet van schrik en af schuw wordt door de menigte geuit. Wat is er gebeurd? De groep der journa listen die langs den trap die naar het graf van den Onbekenden Soldaat leidt, zijn opgesteld stormt de koninklijke straat in terwijl de po litieagenten insgelijks naar eenzelfde plek toeijlen. Wij bemerk n er een jongen man, bloots hoofds, die door verschillende mannen, bur gers en politielui vastgegrepen wordt en zich met hardnekkigheid weert. Enkele stappen verder wordt een andere burger door r olitie en burgers vastgegrepen en toegetakeld EFfet volk huilt. Er wordt getierd, gero ïpen, gejouwd. Doch de militaire muziekkapel speelt de Italiaansche hymme voort. De groep der officieele personaliteiten is intusschen naar het graf gegaan en de Prins Umberto legt zijn krans neder op het graf van den On bekenden Soldaat, eer, prachtige krans uit laurierbladeren met de Italiaansche kleuren en de prinselijke letter «U». De dader van den aanslag op prins Umber to wordt intusschen door de stevige handen van een twaalftal politieagenten vastgehou den. Hij wordt weggesleuid naar het politie- bureel van de Ligne straat terwijl de menigte roept «Ter dood» «Moordenaar» en terwijl ook prins Umberto de troepen in oogen- schouw neemt en de mi'itaire muziekkapel de Brabanconne speelt. Zonder verdere incidenten kan de prins dan in zijn automobiel stappen en vertrekken naar de Italiaansche ambassade, geestdriftig toegejuicht door de toeschouwers, verheugd dat dé prins ongedeerd gebleven is en de dader aangehouden werd. Hoe de aanslag geschiedde. 118.701 Nr 4 161.855 Nr 10 222.183 Nr 3 357.200 Nr 6 431.216 Nr 6 Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de gezongene mis op Zondag 27 October, te 7 uur, in bint Janskerk voor JULIEN DECONINGK. Van wege Ouders, Zusters en Broeders Vrienden en Kennissen worden beleetc uitgenoodigd tot de Jaarmis, die zal ge zongen worden op Maandag 28 October in St Janskerk om ft uur voor ALOIS DESPEGHEL en Zonen MAURICE en HENRI, gesneuveld voor 't Vaderland. René Ackaert en kinders noodigen Familie, Vrienden en Kennissen uit op Dinsdag 29 October, te 8 v» uur, in de Kerk van Sr Jan ter Biezen het Jaar getijde te willen bijwonen tot zielelafenis van hunne overleden dochter en zuster Mej ZOË ACKAERT. «o» Vrijdag 1 November (Allerheiligen) te 9 uur, in Sint Bertensk*rk. Jaarmis voor JULIENNE CATTEEUW. Echtgenoote van Emile Gallier Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege Echtgenoot, Ouders en Familie. -to»- Familie, Vrienden en Kennissen wor den beleefd uitgenoodigd tot de Jaarmis, die zal gezongen worden op Allerzielen dag, 2 November, te 9 uur, in St Ber- tenskerk voor HENRI DELETE Overleden OUDERS en FAMILIE. Van wege Echtgenoote en Kinders. «o» Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de plechtige Jaarmis, die zal gedaan worden om .©yi uren, in Sint Janskerk, op Zaterdag 2 November (zijn de Allerzielendag) toor heer en vrouw Francies VERCRUYSSE-BRUNEEI Van wegens de Kinders. IN DE DRUKKERIJWERELD Het Comiteit voor Dokumentatie van Belgische Linotype Maatschappij komt het gelukkig initiatief te nemen, eene Vlaam- sche Voordracht in te richten, in de feest zaal van het Stadhuis van Kortrijk, op Zon dag 17 November aanstaande, te 10 (4 uur. Zij zal op eene gansche bijzondere manier de patroons en werklieden der boeknijver- heid aanbelangen. Deze voordracht zal gegeven worden door Mijnheer Edmond GREGOIR, bestuurder der drukkerij Goossens, van Brussel, en voor onderwerp hebben Het inrichten eener Hedendaaesche drukkerij De ingang zal volkomen vrij en kosteloos zijn. Op het oogenblik zelf dat de prins uit zijn auto stapte en de hand drukte van den heer de Broqueville sprong een jonge kerel, ge kleed als toerist uit de menigte die stond te kijken dicht bij het Lever House, links van bet graf van den Onbekenden soldaat. Hij liep met een revolver in de hand enkele me ters de koninklijke straat in en plots vuurde izijn revolver af in de richting van de groep in het midden waarvan prins Umberto zich bevond. Hij had evenwel te hoog gemikt en hoewel bet schot gelost werd op een zestal meter afstand, werd niemand geraakt. Waar de kogel is heengevlogen weet men niet. De kerel maakte zich gereed om een tweede schot af te vuren doch er haperde iets aan zijn revolver en razend wierp hij zijn revol ver ten gronde. Twee politieagenten waren intusschen toegeijid en wierpen den moorde naar ten gronde waar hij met vlakke gelaat terecht kwam zoodanig dat hij zich ernstig kwetste. Een politieagent motorwielrijder in burger, die op den beelen doortocht langs de automobiel van den kroonprins gereden had, sprong van zijn motorrijwiel en liep naar den dader toe. Doch geheime Italiaan sche politieagenten en andere burgers vielen den braven man te Ijif en takelden hem duch tig af daar zij in de meening verkeerden dat zij den waren dader te lijve gingen. De po litieagent liep enkele kneuzingen op. Intusschen hadden de andere politieagen ten hun best gedaan om het volk in bedwang te houden dat door het politiekordon heen- breken wou. Burgemeester Max plaatste zich toen het eerste schot weerklonken had voor den Kroonprins ten einde hem tegen een nieuwen aanslag te beschutten. De Prins was uiterst kalm gebleven. Geen spier van zijn gelaat verroerde. Die kalme, krani ge houding van prins Umberto trof iederen toeschouwer. De dader is een Italiaan. De dader van dien laffen aanslag werd naar het politiebureel van De Ligne straat gebracht en nadien naar het Paleis van Jus titie. Men stelde er zijn identiteit vast. Het is een jonge student in de rechten aan de Hoogeschool van Parijs geboren te Milaan op 9 Oktober 1908 en gehuisvest te Turijn. Zijn naam is Fernado Derosa. Hij verklaart socialist te zijn en lid van de tweede socia listische internationale. Toen hij vernomen had, zoo zegt bij, dat Prins Umberto zich naar Brussel begaf achtte hij het oogenblik gunstig om een aanslag te plegen. «Voor mij, 'Zoo voegt hij erbij, was het een gewetens zaak den aanslag te plegen en ik wilde deze gelegenheid om den Prins te dooden niet laten voorbijgaan. Hij verklaarde ook dat hij Dinsdag reeds uit Parijs naar Brussel was vertrokken om er zijn plan ten uitvoer te brengen maar dat hij vreesde dat de stations van Brussel streng toezicht op het vreemdelingen ver keer zouden uitoefenen, naar Antwerpen gereisd was van waar hij Woensdag avond naar Brussel vertrokken is. Hij nam zijn intrek in een hotel van het Rogierplein. i Derosa had op zich een Fransche eenzelvig- de heidskaart welke hem toegelaten heeft Bel- 514.166 Nr 6 le Prins zeer genegen, en was daarom naar 595.116 Nr 10 Brussel gekomen. De ontroering in het Land. Zoodra hij de tijding van den aanslag ver nam heeft de Koning zich naar de Italiaan sche ambassade begeven waar hij uiting ge- j j709 gevep -heeft aan zijn diepe verontwaardiging en tPfzelfdertijd prins Umberto geluk ge- wérf'scht heeft omdat hij gelukkig aan den aanslag ontsnapt is. Ook de heer Hymans minister van bui- tenlandsche Zaken heeft een bezoek ge bracht aan de Italiaansche ambassade waar hij den Italiaanschen gezant zijn veront waardiging en die van de geheele bevolking over dien aanslag uitgesproken heeft. De lmere.il Jaspar, Hymans, Janson en Max hebben enkele stonden na den aanslag, samen niet den lieer Beltjens beheerder van de Openbare veiligheid beraadslaagd over de omstandigheden en gevolgen van dien aanslag. De heer de Broqueville, minister van landsverdediging en de heer Max hebben inlichtingen verschaft over de omstandig heden van den moordaanslag. De heeren Cornil en Hayoit de Termicourt prokureur generaal en prokureur des Konings te Brus sel 'heben hunnerzijds den minister van Jus titie. in kennis gebracht met de eerste uit slagen van het onderzoek. Ook de heer Max is namens de Brussel- sche bevolking zijn verontwaardiging gaan uitspreken aan den Italiaanschen gezant. Het wapen van den aanslag. Het wapen waarvan Derosa gebruik ge maakt heeft is een italiaansche revolver groot kaliher, vernikkeld en plooibaar. De revolver bevatte nog vier kogels. De verontwaardiging in Italië. Het bericht van den aanslag verwekte in geheel Italië een gevoel van diepe veront waardiging evenals een uitbarsting van groote vreugde daar prins Umberto aan het gevaar ontsnapt was. Ten teeken van blijdschap zijn al de Itali aansche steden bevlagd. De Italiaansche bladen geven alle bijzon dere uitgaven uit, de berichten vermeldende uit Brussel ontvangen. Welke straf kan daar op toegepast worden. Derosa zal te verantwoorden hebben voor het Assisenhof en kan veroordeeld worden tot levenslange dwangarbeid voor aanslag, zonder gevolg, op een persoon van konink lijke familie. Een telegram van den Paus. Mgr Micara, Pauselijke nuntius, ontving een telegram van kardinaal Gasparri hem erAe.de belastend in naam van den Paus* de gevoelens van levendige afkeuring uit te drukken welke het bericht van den vreese lijken aanslag op prins Umberto bij den Paus verwekte. Terzelvertijd verzocht de kardinaal-Staats- sekretaris den Apostolischen nuntius aan de koninklijke familie en prins Umberto te zeg- gg'n hoe groot de voldoening van den H. Va der was dat de Voorzienigheid den Italiaan schen kroonprins beschermd heeft. 139.423 Nr 200.426 Nr 259.385 Nr 408.970 Nr 444.288 Nr 559.954 Nr 147.401 Nr 6 220.220 Nr 2 331.006 Nr 10 Suikerijhbriek F. C. JACOBS Tempelhof, 7, GENT T. 510 Depo.-itaris M. G. CAMERLYNCK, a ROUSBRUSSE. 420.320 Nr 591.925 Nr 576.718 Nr OMSLAGLOTEN Nr 560.647 wint 50.000 fr. 4 omslagen winnen 25.000 fr. 112.872 266.750 487.155 524.440 5 omslagen winnen 10.000 fr. 200.030 330.642 339.080 522.592 IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI NIEUWS OVER DE HOP gie binnen te komen want het paspoort dat hij op zak had was een ongeldig Zwitsersch paspoort. Van een andere zijde wordt gezegd dat de dader ook drager was van een Ita liaansch paspoort dat volledig in regel is. Het blijkt evenwel dat Derosa heel alleen gehandeld heeft en dat hij geen medeplichti gen heeft. F.r had ook nog een tweede aanhouding plaats. Toen het schot afging was een persoon op den moordenaar toegeloopen. De politie meenend met een medeplichtige te doen te hebben hield hem aan. Het was ook een Italiaan, maar bij nader onderzoek bleek dat hij onplichtig was: hij was student te Gent, De laffe aanslag, beraamd tegen het leven van Italië's Kroonprins, heeft onder alle standen des Belgische volks niet alleen ont roering, maar vooral diepgevoelde veront waardiging verwekt. Weihoe, die doorluchtige vorstenzoon komt herwaarts om zich te verloven met onze zoo volksgeliefde koningsdochter, en terwijl hij den drempel overschrijdt van zijn geluk daagt een schurk op die op zijn leven aan legt... De Prins heeft, als dapper soldaat, die be proeving waardig en kalm onderstaan, en aan de wereld een voorbeeld gegeven van moed en zelfbeheersching. Doch wat moet er om zijn gegaan in het hart zijner aangebeden Bruid, toen de mare van den aanslag tot haar doordrong? Wat angstig oogenblik heeft ginder verre, te Rome, in het Quiri naal, gewis die andere vrouw beleefd, toen het geval daar hekend werd Of is een ko ningin dan ook geen moeder Gelukkig mislukte de aanslag, ten volle De moordende kogel vloog verloren in de ijle ruimte. De misdadiger had gewikt, God heeft be schikt. Loven wij God, wiens voorzienigheid den aanslag verijdelde. Wenschen wij Kroonprins Umberto en zijn lieve Bruid geluk om de goede wending welke de angstwekkende gebeurtenis nam. Ze beschouwen de helsche daad van een krankzinnigen dweper geenszins als een kwaad voorteeken dat een nare schaduw werpt op hun aanstaande geluk, maar veelee als een soort waarborg dat de Voorzienig beid over hen waakt. En Wat God bewaart, is wel bewaard. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB Het Huwelijk zal te Rome voltrokken worden. De Corriere della Sera bericht dat het huwelijk van. princes Marie José met prins Umberto in Januari te Rome zal gecelebreerd worden. Terloops zij nog gezegd dat Prins Um berto 24 jaar is en Prinses Marie-José 23 jaar. Ze werd geboren te Oostende op 4 Oogst 1906. ■BBBBBBBBBI REGEERINGSCRISIS IN FRANKRIJK De heropening der Fransche Kamer zitting,Dinsdagavonden die men met een ongewone kalmte had teg moet gezien heeft een onverwachte en beslissende ge beurtenis zien plaats vinden. Het cabinet Briand, dat de vertrou wenskwestie had gesteld omtrent devraag «wanneer het debat op de buitenland sche politiek zou aanvangen? werd in minderheid gesteld met 11 stemmen (277 tegen 288 en het verliet diens volgens de zitting. De motie Malvy die het debat op den 15 November wilde zien plaats vinden kreeg de 11 stemmen meerderheid. DUIToCHLAND. In de algemeene vergadering van het Ilopverbond van Midden-Europa werd er besloten dat de Centrale Staten (Beieren, Yoego-Slavie, Elzas en Tcheko-Slovakie) hunne hop- cultuur moeten verminderen, dewijl er oor dees jaar een o verschot van 150 000 centenaren (15 millioen pond) Edelhop te veel is volgens het verbruik der brouwe rij van lage gisting. Zoo de hopplanters dezer gewesten hun hopvelden niet ver minderen, dreigt de inzinking der prijzen nog verschillende jaren te duren. - De markt van Nurenberg sch 'nt veel belang te verliezen in den hophandel de prijzen blijven behouden voor de beste soorten doch er is weinig vraag naar de minderwaardige soorten. BELGIE. In cultuur koopt men meest de groene hop die wel kan geleverd worden aan de brouwerij Voor Poper- nghe (stadshop met lood) gaan de zaken kalm November-December 140 tot 150 voor de geperste balen Den 15 Novem ber waren er reeds 1950 balen stadshop geprest. Intcgendt el gaat de hop van Boeschepe maar 120-125 fransche frankea zoodat de inkomrechten van 125 fr per loo kilo geen invloed hebben de Poper- ngsche beter verzorgde hop primeert bo- vtn de Fransche hop. BELGISCHE FILM UNIVERSITEIT Vier en twintigste Vertnoning op Woensca 3o Oetob r on 8 uur zeer stipt. Programma Nr 3y Londen - Onze oogen en onze ooren - Producten derm Ik - Bd.isch Korgolee- sche nijverheid - Rupsen en Vlinders - Samoa eilanden - Drama der Kazen. BERICHT De Leden die op hunne Eerste Kaart verminderi, g begeeren, worden \rience- lijk verzocht vod* deze verio. ving hunne lidkaart voor 1929 van Vlaamschen Toe ristenbond, van Touring Club of van In- valiedenbond aan het bestuur aan te bie den, ten einde tijdens de daaropvolgende voorstelling alles te kunnen rege-Ln. "Wie verzuimt zijn kaart te overhandigen, kan op geen vermindering rekenen. Titelboekjes voor het 2e jaar in ons lokaal te verkriigen tegen 8fr. Data voor november G 13, 27 Het Bestuur. FRANKRIJK Daar de Fransche hopplanters geen baat meer hebben bij hun tegenwoordig inkomrecht van 125 fr. vragen zij dat het Parlement dit recht zou brengen op 200 frank om de Belgische hop, evenals alle andere vreemde hop, buiten Frankrijk te houden. Het valt te zien of zulks kunne gebeuren, gezien de bestaande handelstractaten met Duitsch land en Bohemen ln Elzas gaat de handel kalm, maar de plant, rs zetten, geerne of nood, hunne waar af aan 110-150 fr. voor prima-hop 80-100 fr. voor tweedj kwaliteit. ENGELAND. De markt wil maar niet vlotten in Juli heeft de brouwerij een te grooten voorraad hop 1928 aan halven prijs kunnen aankoopen. Thans is er bitter weinig vraag IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB FOOTBALL-CLUB - POPERINGHE PROVINCIE WEST-VLAANDEREN IIr Af deeling A. BURGERSTAND VAN POPERINGHE, van 17 tot 23 October 1929. Geboorten. 331. Lietaert Roger, z. v. Ju- lien en Liebert Celina, Meessenstr. 332. Deroo Cecilia, d. v. Joseph en Deraedt Alixe, Reckhofstr. 333 en 334. Huyghe Ma deleine en Lucienne, dochters v. Maurice en Clabau Flora, sektie K. -335. Vancayzeele Denise, d. v. Nestor en Dameraat Alida, sek tie C. 336. Houwen Wilfried, z. v. André en Verhaeghe Asterie, Reninghelst. 337. Degraeve Georges, z. v. Leopold en Delbaere Marguerite, Veurnestr. 338. Quaghebeur Leon, z. v. Arthur en Pattyn Irma, sektie H. 339. De Caesteker Silvert, z. v. Germain en Lemahieu Magdalena. Overlijdens. 176. Theeten Florent, 19 d., z. v. Ernest en Couttenier Alice, Doornestr. I Huwelijken. - 73.Van Blanckenberg Rudolph, leurd., 23 j., en Adriaen Joanna, 21 j., leurster b. v. Pop. 74. Deroo Achille, 24 j., fabriek werker v. Boeschepe en Devacht Lucie, 26 j., fabriekwerkster v. Pop. 75. Kaesteker Etienne, 24 j., steenhouwer en Turkery Ra chel, 22 j., z. b., b. v. Pop. 76. Geeraert Edmond, 21 j., metser v. Westvleteren en Bamelis Madeleine, 19 j., fabriekwerkster van Poperinghe. Belofte. 118. Meersseman Remi. land bouwer van Poperinghe en Verstraete Marie, landbouwster van Vlamertinghe. YPER, van 17 tot 23 October 1929. Geboorten. Coulembier Helena, Statie straat. Timmerman Roland, M. French- laan. Defever Eliana, Kalfvaart. Overlijdens. Joseph Maria, 66 j., echtg. Demoor Alfons, Korte Thouroufstraat. Huwelijken. D'haene Juliaan. timmer man en Demeyere Lea, z. b. te Yper. -De- messine Arthur, timmerman te Rijssel en Doom Margareta, z. b. te Yper. Terryii Louis, werktuigkundige te Kortrijk en De- wancker Rachel, z. b. te Yper. - Depuydt Romain, pasteibakker en Rossel Gabriella, dienstmeid te Yper. C. S. Yper-St. Kortrijk 1-1 II' Afdeeling B. S. K. Heule-F. C. Poperinghe 2-2 F. C. Wakken-St. Moeskroen 2-2 S. V. Sweveghem-S. V. Veurne 2-2 Iseghem-Bisseghem 2-2 Ste Kruis-E. G. Ghistel 2-1 Wevelghem Sp.-Avelghem Sp. 3-1 Heden Zondag op ons terrein 2 matchen. te 10 u.F. C. Roeselare-F. C. Poperinghe. te 2 l/2 u.F. C. Iseghem^F. C. Poperinghe merk D. G. C. DRINKT BIER. RHflflBflflBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBi Groote keus beste kwaliteit TAFEL TOILE-CIRÉE in alle breedten, Geele, Zwarte en Bruine BEDDEVELLEN 'Caoutchouc schorten bij SANSEN-VANNESTE, Pop. CHRISTEN MIDDENSTAND Poperinghe. FISCALE DIENST. Inlichtingen te be komen In den Katholieken Kring te POPERIN GHE eiken dag te 12 uur middag. RECHTSKUNDIGE DIENST. Zitting eiken Vrijdag morgen. TOONEEL Rousbrugge-Haringhe. V. O. S. en B. V. O. S. Zondagen 27 October en 3 Novem ber, te 6 uur, in Sportwereld bij Hubert Haeyaert, opvoering van: «DE KOOPMAN VAN VENETIE» tooneelspel in 3 bedrijven en: «ALS MIJNHEER VAN HUIS IS!» zangspel in 1 bedrijf. Kaarten te bekomen bij Theophiel Vitse. Poperinghe. -Stadsschouwburg. ON PARTIJDIGE INVAIJEDENBOND. Zondag 27 ea Maandag 28 October te 6 K uur TOfiNEEL EN LIEDERAVOND door een goep tooneelliefhebbers van stad. Kaarten aan 6 en 4 fr. te verkrijgen bij Sylver Florequin, Noordstraat. Beste Engelsche PEPERMINT v. Neusverstopp Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakk enz. enz. Te verkrijgen enkel in de Beste Winkels Vraagt het dooajr met het haantje. MARKTPRIJZEN Poperinghe, 25 Oct. Tarwe 150: rogge 140; haver 125; aardappelen 30; boter 32-35; eieren 1.32-1.35; hoppe 100 fr. voor 1929. Yper, 19 Oct. Tarwe 155-158; koolzaad 463-468; klaverzaad 1600-1900; rogge 127-129; boekweit 227-229; haver 126-128; brouwers gerst 165-168; voedergerst 135-137; erwten '226-229; bloem 225-227maïs 145-147; paar- dëbbonen 212-214; zemelen 125-127; gruis 140-142lijmneel 228-230; lijnkoeken 212- 214aardappelen 30-40 boter 33.50-35 eieren 1.33-1.35; viggens 280-330;, den kilo 12; strooi *28-32; hooi 60-90; ruw vlas 125-150; suike- rijboonen (1928) 146, (1929) 150. Veurne, 23 Oct. Boter 32-33; eieren 1.25- 1.30; aardappelen 35-40; tarwe 154-156; haver 130-132; gerst 145-150; veldboonen 190-195; erwten 105-200; hooi 700-1000; strooi 340-360. Kortrijk, 21 Oct. Witte tarwe 156-158; rogge 128-130; haver 128-132; paardeboonen 195-205; gerst 140-150; tarwebloem 227; in- landsche zemelen 116; gorte zemelen 130; hooi 65-90strooi 28-32aardappelen 30-35 boter 33-35; eieren 1.25-1.30; Turksche tarwe Plata 137; id. Cinquantino 165; vreemd lijn zaad 380; inlandsch lijnzaad 315; vreemd koolzaad 370; inlandsche lijnzaadkoeken 210; Amerikaansche lijnzaadkoeken 205; lijnzaad olie 715; koolzaadolie 745; vlas der Leie 65- 175; wit vlas 1500-2700; vlas op den grond geroot 1100-1400; ruw werk 400-575; fijn werk 650-700; suikerijwortels 110-112; oude suikerijboonen 126; nieuwe suikerijboonen 128. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 353; 157 koeien, den kilo op voet 6.25.; 131 vaarzen 7.25; 17 stieren 6.75; 48 ossen 7.25. Roesselaere, 22 Oct. Tarwe 155; rogge 130; boekweit 200; haver 135; gerst 140; erwten 200; boonen 190; lijnzaden 310; lijn- meel 218; vlas 140; voederbeeten 13; aard- apppelen 30klaverzaad 1300strooi 30hooi i 70chicoreiboonen 115; tabak 900; kooizaad- olie 740; lijnzaadolie 720; nitraten 148; am- j moniak 145; cyanamide 114(4; viggens 18 den kilo; boter 31; eieren 1.20. I Dixmude, 21 Oct. Boter 30-33eieren 1.20-1.30aardappelen 30; tarwe 155; rogge 130; haver 135; strooi 300-400; hooi 700-1000. AnderlecHt, 23 Oct. VEEMARKT. Te koop gesteld 541 ossen, den kilo op voet 6.75-8.75; 82 stieren 5.25-7.75; 1505 koeien 5.25-7.75. Totaal; 2126 stuks. Anderlecht, 22 Oct.— VARKENSMARKT. Te koop gesteld 2738 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet10.65-11.65.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 3