I TOOM EEL s s In t Binnenland DENTOGËNE HANGAR/ D0TEN I S DE POPERINGHENAAR STADSNIEUWS. Ypsr. Voor de aaustelling van den Z E H, Vermaut als pastor-deken van St Maartens, hadden we veel gevreesd dat het weder niet medeslaan zou, doch we werden bedrogen en om 3 ure kon de optocht aanvang nemen nadat de klaroe nen der turners den Z. E. H. Deken den eeregroet gebracht hadden. Opvolgeatlijk gingen de kindeicn der vrije- en gemeen tescholenvoorbij, even als de verschillige godsdienstige greepen en komende uit de Mariaschool, vanwaar hij den stoet in oogenschouw genomen had samen met Z E. H. Vandenberghe vicaris generaal en afgeveerdigde der Bisdoms en zijne twee getuigen, ZZ. EE. HH. Kan. Vanderhee- rea en Kan. Logghe, sloot hij nu den stoet gevolgd door de overheden en de vele vrienden en kennissen. Overal waar de stoet voorbijtrok waren de huizen goed be lagd en de vele toeschouwers die langs weerskanten der straat stonden.schenen uiterst gelukkig om de keus welke Mgr. de Bisschop gedaan had. In de noodkerk ging de liturgische aaaste ling hire gang en na de kerkelijke plechtigheid werd een lunch opgediend in het patronaat van St Maartens door Heer Van Bost- Scha- baillie 6(> uitgenood gden waren er aan gezeten. De gebruikelijke toasten werden gedaan, nu luimig dan ernstig en heel de zaal ging op in de beste stemming.Nu reeds schijnt de nieuwe Herder de gene genheid zijner parochianen gewonnen te hebben. Bixschote. 11 November-feest. Kerkmeubslen. De laatste 't Is de dag der Oud-Strijder ze hou- beien onzer kerk zijn deze week geplaas den eraan! Hij roept in hun geheugen geweest: vier biechtstoelen - de preq terug dien 11 November van 1918, te s'tóel en twee zitsels in de zijkoren Alls, 11 uur, 't uur der vrede't uur der over- is steeds in dezelfde trant - eènvouü, winning over de dood; 't oogenblik vandoch schoon. De kenners zien dadel/ die diepe verzuchting van opperste vreug- dat er de hand van een kunstenaar ach/ de en ontlasting met dien kreet An 't is steekt en 't is dan ook niet te verwohiieiS! gedaan!». En daarom worden op dien dat de liefnebb rs van elders, op zot( ver jaardag, eerst en vooral, onze duur- naar smaakvolle meubels, eerst naar Bot, bare gesneuvelden herdacht en aanzien singheoversteken Meener. IVeFkorgival. lot fabriek Lenrent gebeurde een ernstig oj geval. De kams ager Henri Deguezel]5 wilde spelden uittrekken van eene 1 machien toen bij met de rechterhatd j, het raderwerk van de machien gevai werd. Er moet overgegaan worden tot de afzetting van den voorarm. De tos, stand van den armen man is tamelijk doende. Tandpijn Hoilebekf». V O. S - Van daag, Zondag 3 November, Algemeene Vergadering in de School. TE H3LLEBEKE Zuydschooie. Pendoengilde. Op Zondag 3 November van 9 tot 10 u. zitdag in 't gem rentehuis Gits. Brand. Zondag oormid dag is de suikerijast afgebrand bij Jules Sierens, landbouwer op den Onledenmo- len. Daar er groot gevaar was voor ver dere uitbreiding, werd hulp gevraagd in Roeselare. Eene afdeeling mtt motor spuit kwam spoedig ter plaats en bleef tot alle gevaar geweken was. Men kent de oorzaak niet van den brand. Zantvcorde. Tucnc l. Naat loffelijke gewoonte zal de maatschappi; Deugd en Vreugdop Kerstdag es 2e Kerstdag, twee prachtige veitooningej geven. Woesten. Boer er gilde. Van daag om 5 ure vergadering der boeren gilde bij Ger. Catteeu In de Zon». Crombake. V. O. S. Op he den Zondag is er algemeene vergadering b j makker A. Accaert om 5 ure, Dagor de Herdenkingsfeest van den verjaardag des wapens stilstands aanvragen om ver goeding voor achtergebleven burgerklee- deren en frontstreeprente. Tombola V O. S Brussel. Scesinghs. Avondfeest. Het tooneelfeest verleden week aangekondigd is naar het schijnt, door een onverwacht toeval, voorloopig uitgesteld. Oyghem. - Doodelijk ongeluk.- André Callens, F9 jaar oud,, wonende Leute-Akkerstraat, te Ingelmunster, reed Zondagavond, omstreeks 7 ure naar In gelmunster langs de vaart van Oyghem. Op den velokader zat ten meisje. Dooi een vërkeerde beweg ng reed Gallens in de vaart. Op hun hulpgeroep kwamen persoden toegtlóepen, die het meisje kon den redden. Callens verdronk jammerlijk en Maandagochtend te 9 ure haalde men zijn lijk op. Westvlelerc n. 1- Koude en natte voeten maken de menschen ziek encok... de hoenders. Opgelet in dit regerstizcen! Geeft als voorbehoedmiddel 2 tot 3 maal per week het Poeier N" 4200, merk de HANEKOP. ledermaal 1 soeplepel per 100 hennen volstaat cm de ziekten te weerhouden. Vraagt MARVOL tegen Snot. bieren i-trrdine„ WERKHUIZEN HAEREM ifi» BI. 2. 3-11-1929 N 44. len 30 April en den 30 len tusschen dei Sep tenther-. De invoering v&p betaalde, verlofda gen IS thans niet anders mogelijk dan door eene wettelijke regeling. Het A.C.V. wenscht dat dit.stukje wet ten laatste oj> 1 Januari 1932 zou in voege treden. De practisclie regeling zou na tuurlijk iïqeeiijkoninkliyfiFBesinit ver vat zijn. De christen arbeiders kunnen ervan verzekerd zijn dat hun leiders hun beste krachten zullen bestedep tot de verovering van dit recht, dat hun allen zoozeer ter harte ligt. Dóór 't verove ren van dit recht zullen ook de arbei ders beter gevoelen wat het is mensch te zijn. Bedreigingen. zegt De Regeering zelf is tot nu toe tot geen beraadslaging over 't Ylaamche vraagstuk overgegaan. Dit verklaarde toch de heer Janson, liberaal minister van Justitie, op een kiesvergadering te Doornik. Wij wisten wel dat, hoewel de re- geeringsleden ongetwijfeld onder malkaar en met de politieke leiders over de Oplossing-van het Ylaamsclie vraagtuk hebben beraadslaagd, er in den Schoot van de Regeering zelf, liet is te zeggen, in den ministerraad, over het Vlaamsche vraagstuk niet ge-, handeld werd, en dat er 'dus-geen sprake zijnkau van een regeerings- ohtwerp. Groote spoed is zelden goed een oude leus. Doch het mag toch aan de Regeering herinnerd worden, dat zij er geen belang' bij heeft de zaak- te laten aanslepen. Gij weten het wel dat. behalve de christene arbei ders, de andere partijen nog geen standpunt ten opzichte van het taal vraagstuk hebben ingenomen. De so cialisten houden hun congres op 9 No vember. De katholieke taalcommissie hoopt op Donderdag e.k. met een op lossing klaar te zijn. Wat de liberalen betreft, die zullen de Regeering niet inlichten over hun zienswijze, en zul len dan eerst een standpunt innemen, wanneer ere Regëerihg zelf een ont werp zal hebben ingediend. De politieke toestand wordt dus in gewikkelder. De liberalen zijn hoos, kwaad, verbolgen. Zij dreigen. Zij gooien hun banbliksems naar de Re geering, in welke zij nochtans door vijf ministers vertegenwoordigd zijn. Enkele hunner verklaren genoeg te hebben van de partijtucht, die zij van draeönischen aard achten. Dit wijst er op dat er meeningsverschil in dé liberale partij bestaat. Doch het is vo doende dat een half dozijn liberale parlementairen op een gegeven oogen blik tegen de Regeering stemmen om deze ten val te brengen.Stellig, wij zij er aan gewend geraakt dat bedreigin gen van de zijde der liberalen, niet a tijd ernstig moeten opgenomen vvor den. Wij zullen dus afwachten wal er van de bedreiging zal terecht komen de Zondagrust. Alle Apotheken open tot t den middagheden Zondag namiddag alleen fTM. VANDEPLAS. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn, Mi graine, Rhumatiek en aan Griep willen lij den, wij hebben hun nochtans genoeg MONOPOEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote ^Markt en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Peperinghe. de doos6 fr. Ter gelegenheid van de Eere- Communie, wendt uw rechtstreeks naar het oud gekend Huis J. DE PUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vindenAllerhande nieuwe modellen Juweelen, enkel in Platine, Goud en Zilver, versierd met Diamantsteenen van eerste kwaliteit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogste prijs DAVIDSFONDS. POPERINGE Onvoorziene omstandigheden lieten niet toe onze eerste wintervoordracht te doen doorgaan in de maand October toekomende week zullen wij de eerste aankondigen. Op ons Winterprogramma staan als sprekers te vermelden Heer H. Adriaen, veearts te Poperinghe, over zijne merk waardige verzameling (nieuwe lichtheel- den) Heer Felix Timmermans over zijrs reis Naar waar de Appelsienen groeien - Heer Bogaert over de Lim turgsche Koolmijnen. Men is reeds volop aan 't werk om op Kerstdag een welverzorgd Kinderfeestje te geven en wij verhopen rond Paschen een Dandsfondsdag in te kunnen richten ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de Poperingsche Afdeeling. Nieuwe leden zijn steeds welkom Inschr. bii M. Em. De Keiisgieter of E. H.DeJonghe, College, Poperinge. Hl t Bestuur. Vier dagen pot omdat hij geen Fransch verstonc Het Legervraagstuk stipt aan dat bij het 2* Regiment Fanciers te Etterbeek, een sbldAat 4 dagen dén bak in mpest, omdat hij geen. Eransch wilde verstaan. Zijn Brigadier (een Waal) beval tot tweemaal in 't--Franse' aan den soldaat zijn paard te kuischen enz... De soldaat bleef het antwoord schuldig, tot eindelijk de Brigadier in gebroken Vlaamsch zijn hevel gaf, met de opmerking dat de soldaat naar school moest gaan óm Eransch te lee ren. De soldaat gaf voor antwoord dat hij insgelijks naar school moest gaan om Vlaamsch te lee ren. Dit aiitwoörc kostte den soldaat 4 dagen pot Het Standbeeld der Koningin te Eisden onthulc Zondag werd te Eisden het stand beeld van Koningin Elisabeth onthuld opgericht ter herinnering aan haar bë zoek aan de FimburgSche mijnstreek in 1922. Op verzoek van de vorstin gebeurde de plechtigheid, die veel belangstelling verwekt had, in allen eenvoud. Toch hebben de inrichters, n.l. het beheer der koolmijn Fimhurg-Maas eens te meer de gelegenheid waar ge nomen om lucht te geven aan hunne franschdolheid. Naar. verluidt immers, werd bij voor melde plechtigheid onze taal geheel geweerd, dan wanneer zij, in het har tje van de Kempen, ten minste de eereplaats verdiende. «Het Kaatste Nieuws merkt hiér bij terecht aan 7.ij die bewerkten dat de redevoe ringen en de kantates enkel in het ETansch p.varen en die ook de school kinderen uitroepingen iri den mond legden, in een taal die de mêesten hunner niet eens begrepen, begingen hierdoor een fout die door alle wel denkende landgenooten met' beslist beid zal worden afgekeurd. GUI DO. Samenwerkende Brandverzekering van Poperinghe. BELANGRIJK BERICHT. Er wordt de ïmvohers van Stad ter kennis gebracht dat de H. Julien Van- dooren, Yperstraat, 23, alhier, aange steld is als Schrijver en Zaakvoerder dezer Maatschappij in vervanging van wijlen Mevrouw Weduwe Jules Fol- cque. Voor alle inlichtingen, betrekkelijk het aangaan van verzekeringen, het vernieuwen of verhoogen derzelfde, gelieve men zich voortaan te wenden op bovenstaande adres. Zooals voor dezen, zullen de kvvit- tancies der jaarlijksche premien ten huize der verzekerden tot ontvangst aangeboden worden. HET BESTUUR. BinillllUlllllHHHHIHSii VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht streek sche agpnt: Jer. Dehaeck. Wijze raad. Een moeder van 5 kleine kinderen, waarvan het oudste, een meisje, zes jaar is, en het kleinste, een knechtje, tien maanden, verzekerde ons dat zij al haar kin deren gevoed heeft met het Kindermeel FORTIOR. j heeft in 't begin van alles geprobeerd met goedkoopere produkten kwamen haar kinderen niet aan en met duur dere produkten bekwam zij geen betere uit slag dan met de FORTIOR. Sedertdien be dient zij zich uitsluitelijk van het Kindermeel FORTIOR en zij dankt het aan de FOR TIOR dat bare kinderen nu alle vijf zoo gézond en kloek zijn. Voor groote gezinnen beveelt zij bijzonderlijk de FORTIOR aan omdat het zonder twijfel het beste produkt is aan de minste prijs. Het Kindermeel FOR TIOR is te verkrijgen bij alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruideniers winkels aan 6,75 fr. de doos. Huis Ern. LEEUWERCK, 38, Gast huisstraat (nevens Fotowinkel) PO PERINGHE. Fabrikant van Ju weelen in Goud, Platina, Zilver en Diamant. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoone keus van Brillen. Alle herstellingen. - O. L. Vr. Kerk. Z. H. de Bis schop heeft alhier als Koster Orgelist be noemd de Heer Roger Claus, voorzitter van den Kostersbond van 't bisdom, ge wezen leerling van het Lemmensgesticht te Mechelen en tot nu koster van St Ve dastus te Meenen. Hij is bekend als een flinke muziekant en goede leeraar van piano. Hij kwam in dienst met den Hoogdag van Allerheiligen. Hij weze welkom in Poperinghe Ongeval.Maandag werd Georges Vérleene, i5 jaar, in de Fabriek van Abeele, een lid van den wijsvinger afge draaid. Pectoral Dupuis. Al die om zijne ge zondheid bezorgd is, gebruikt 'ze om met goed gevolg te bestrijden Hoest; valling, ontste king der luchtpijptakken, griep, influenza, asthma, benauwdheid, heeschheid, keelpijn. De doos: 6 fr. bij H. Notredame, Groöte Markt, Poperinghe. Pookerswedstrijd. Zondag laatst werd de prijskamp gerookt met 4 gram men tabak, ten lokale der Ware Roo- kers i> 1. Clabau Leon, 1 u, 59 m.; 2 Slosse Gustaaf, 1 u. 37 m. 3o s.; 3. Ampen Al beit, 1 u. 37 in.; 4. Delava Camille, 1 u. 22 m 5. Leupe Remi, 1 u. 18 m 6. De- neire Aimé, 1 u. 17 m 7 Ampen Adrien, 1 u ïbm 8 Delava Maurice, iu i5m 9. Goudezeune Victor, 1 u. 12 m. 10 Houwen Jules, 1 u. 12 m 11. D'Amour Camille, 1 u. 09 m 12. Lauwers Petrus, 1 u. 07 m 3o s. G De Roode Pillen van L Dupuis, Jumet verdrijven uit de maag de gal en de slijmen, die de spijsvertering en de goede vereenzel ving van de voedingstoffen belemmeren. Zij brengen de slechste magen weer in orde. De doos6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. - Te verkrijgen bij J. DE PUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Paternoster» en allerhande nieuwig heden van geschenken voor Eere- Communie en alle andere feesten. Veranderingen van alle oude Juweelen in allerlaatste nieuwe modellen. P.nsioenkcs Zondag om 3% u in 't Sas van Ge.it Veur'nëstraat, be langrijke Voordracht over La Belgique Piéjoyantedoor de Heeren Pamoisy en Vanden Broucke. Feestviering der renteniers. Vlijen ingang voor iedereen. Dat de leden niet vergeten te vergade ren om 2 V» uur A la Cour de Commer- be Statieplein, om de heeren Voor drachtgevers te ontvangen. Aangezien M. Pamoisy vertrekt om 5 uur, zal de vergadering op *t gestelde uur beginnen Namens 't Besttiur der PoPeri igsche Afdeeling. Bleeke en blauwe jonge dochters, pro beert eens THEOBROMA, gij zult blozen, gij zult verkloeken gelooft de ondervinding. Te Poperinghe bij alle Apothekers. De Regenmantel BELGICA en de Trench-Coat met zijne uitneem- nare, ondoordringbare gedeposeetde voering MONDIAL zijn enkel ver krijgbaar IN DEN NEGERbij el. Blanckaert - Verleene, meester kleermaker, Gasthuisstraat, 39, Pop. ZITDAGEN Van nu voortaan zal Hil. Lefebvre, Pro- incieraadslid. zitdagen houden per maand otn zich ten dienste te stellen van de bevol king van rond Poperinghe. Die zitdagen zullen gehouden worden 1. - Te RENINGHELST, van 8/2 u. tot 10 u. 's morgens, eiken 2e Zondag van de maand te beginnen met den 13 dezer, in de herberg Rozendaal (nevens de Kerk). 2. - Te PROVEN, van 9 tot 10 C u. 's mor gens, eiken 4" Zondag van de maand te be ginnen van den 27 dezer, in het Gemeente- huis. Terug, Na eene vopirpoedige sluitLiefhebbers van hofbouw der frontstreek, kweekt eefst voor éigen ge bruik, en ziet dan uit naar den vreemde Zijne uiteenzetting was zoo raak, zoo klaar, dat iedereen van zijne gezegden ten volle overtuigd bleek. Ook mocht de begaafde spreker een warm applaus in ontvangst nemëb. Hieronder de uitslag voor de tentoon stellers Kiekens-Yir'nv anieuw ras Voor de serien A B.C. bekomt Heer Haitezoone van Yper al dé punten met de toejuiehin gen van jury. Korijnen Dé blauwe van H. Y.. eer ste prijs te Brugge, bekomt 8 p. op 10 Chrysanthen10 p. Bekaert 8. Van Becelaere. Groenten 10 p. Jules Neels van Yper 10 p. Jtcobs van Reninghelst 5 p D'Haene van Yper 3 p. Declercq van Yper. Landbouwproducten10 p. Ooster lynck van Poelcapelle. Fruiten Peeven 10 p. Oorreel van Woesten 7 p. Van Becelaere. Appels 10 soorten, Lijoen van Woes- 'en HofmeubelsAugust Courtrez van Yper. Baldadigaards. Zondagavonc was er een kerel wonende Zonnebeke steenweg, die bij M. H groote markt, weigerde zijn drinkgelag te betalen. Een bijgeroepen politieagent wilde hem er toe dwingen, doch het beviel hem slecht, want hij mocht een zwaren vuistslag op het aangezicht in ontvangst nemen. Dan trok de agent zijne matrak om zich te verdedi gen en leidde den s'echten betaler naar het Dolitiebureel alwaar hij den nacht overbrengen moest. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. Ter herinnnring moet er gezegd worden dat Z R H. Sobry. op aanvraag van het Davidsfonds, op 7 November des avonds in de feestzaal van St Vincintius college een voordracht zal houden over Welsprekendheid Begin om 7 1/4 u. Het bronzen beeld van het H. Hart, heelemaal verguld, geschonken door de Yperlingen en bestemd voor het hoogal taar van St Maartenskerk is ingekomen, samen met de beeldetjes voorstellende de vier cardinale deugden. Ret komt uit de werkwinkels van H. De Beule van Gent en is effenaf prachtig te noemen. De afsluiting van St Pieters'hoog koor zal toekomende week opgesteld zijn. De WAARBORG eener PELS vindt ge niet alleen in de goede faam eener firma maar voor al in de vakkennis der verkoopers, en de doelmatige mo derne inrichting hunner werkhuizen. FL. VANDEVOORDE Boterstraat, Yper. (Lid van 't Belg. Synd. der Pelsfabrikanten) Expert - - Fourreur Voert rechtstreeks de uitheemsche vellen in. Bewerkt ze in eigen werk huizen; levert de grootste waarborg. reis van drie maanden is Dr Brutsaert, Volksvertegenwoordiger, Vrijdeg, 5 Oc tober, met de Albertville, te ,\gfwerpen aangekómen. Wij wenschen hem hartelijk welkom PURGATINE f van Veearts DEVLOO, hloefettiv^re})d en rimagziiiverend behoedmiddel vfw •Vaarden. Voorkomt balgpijn, oprijzing, bewaaienheid, ën véle andere kwalen der paarden Veroor zaakt .door verandering van k-QSt- enj Jaarge tijden, door Vermoeidheid van reizen, door langdurigcMi zwaren arbeid en sterke voede ring. Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door liét vrij houden van Maag en Darmen. Gebruikswijze Een soeplepel driemaal daags in het graan of in het drinken. HET PAK 7.50 FRANKER. Te, bekomen bijVeearts Devloo, Rekhof- straat en H. Notredame, Apotheker, Groote Markt, 18, Poperinghe. Als men gezond is, is men gelukkig, en aan pijnen denkt men niet. Maar tocli wees voorzichtig en verliest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert u dat hoofdpijn of koorts veroorzaakt door griep of rheuma- tiek kan verdwijnen met ALGAOPOËDER. De halve doos3,25 fr.groote doos6 fr. In POPERINGHE te hekomen bij Vande- plas, apotheker. In YPER bij Hautekier en Van Robaeys. Krrkhojbezoek. Heden Zondag zal het Kerkhof voor de bevolking open gesteld worden van q tot 11 1/2 uir en van 1 1/2 tot 4 uur. VERB. DER CHRISTENE VROUWËN Zondag 10 November te 4 1 2 uur1 stipt Feestvergaderirg in 't Volkshuis Aanstelling van den nieuwen Proost, Voordracht met Lichtbeelden, Zarig en Muziek. Ingang vrij en kosteloos. Peetd op wandel. Maandag avond rond 8 uur, was een peerd inge spannen in een rijtuig alleen op wandel in de Yperstraathet had zelf een tram, met beeten geladen, zonder ongeval, gekruist. Een voorbijganger hield het op en ge leidde het naar het politiebureel de agent van de wacht sloot het sloot het peerd op op den koer van het Stadhuis. Eenigen tijd lafer kwam R. H. van Abeele ten politie bnreele aanklacht doen dat hij zijn peerden rijtuig gestolen was. Hij verklaarde het te hebben laten alleen staan bij een herberg bij de sta'ie Toen hij buiten kwam was't paard verdwenen. Men oordeele oyer zijn tevredenheid toen hij het terugzag toch zal de vreugde vergald zijn, want voor zijne on voor zichtige daad zal hij vervolgd worden. Betooverd. Maandag voormiddag kwam zekere H... van Proven aanklacht doen omdat bij Zondag avond in 't naar huis gaan zijn velo gss^olen was in ge heimzinnige omstandigheden. Naar hij verklaarde kwam hij uit 't Vosje aan 't Vogeltje en na eenige glazen bier gedronken te hebben, was hij op zijn velo gesprongen cm naar Proven te rijden. Hij beweert betooverd te zijn ge weest, want zonder dat hij het weet reed hij Poperinghe op en toen hij terug bij zinne kwam, v as hij bij 't Zwijnland en... zonder velo. De tooveraar wordt opgezocht Broedertwist. DegïbroedersD die 14 dagen geleden aah 't vechten, gin gen in de Watoustraat, gerochten Zondag avond, rond 10 uur, in ruzie in een her berg bij de statie, 't gevecht ging hevig, tafel en stoelen werden gebroken. Twee gendarmen daar juist op patroeljg, deden het gevecht ophouden niet zonder moeite en namen een der vechters mede De an dere volgde hen op, hen gedurig beleedi- gend. Beiden zullen daarvoor af te reke nen hebbén. Zekere vrouw B L. van Poperinghe, gescheiden echtgenoote, nu alhier verblij vende had de gewoonte zich aan den drank over te leveren Vrijdag laatst stel de zij zich ellendiger aan dan gewoonte, zoodat de po itieagenten genoodzaakt wa ren haar naar den amigo te vergezellen Zij bracht er den nacht over en 's ander daags werd zij overgebracht naar het tuchthuis van St Andries bij Brugge. Ter gelegenheid van het vijf-en-der- tig-jaiig bestaan >an de maatschappij «De Vereenigde Hofbouwliefhebber werd er dit jaar maandelijks eene tentoon stelling ingericht, waar allerlei producten van landbouw-, bieën- en neerhofteelt mededongen om prijs. De laatste tentoon stelling van 27 Oktober, was nu ver vroegd ten gevolge van het feest van Al lerheiligen en diens geliefkoosde blo.men, de Chrysanthen, Onnoodig te zeggen dat wij hier veel schoons te bewonderen kre gen en dat de fleer Van Bcelaere met welgevallen neerzien mocht op den gewel digen vooruitgang door zijne maatschappij sedert den corlog gemaakt. Heer Pee- mans, landb juwconsulent, moest dit zelf getuigen en wenschte de led; n met hun nen ieverigen voorman van harte geluk. De voordracht door hem gehouden liep over den kweek van groensels en dezes afzetgebiedan en leidde tot volger d be- het de oud-strijders als een plicht, hun gevallen makkers in hunne gebeden te herdenken. En diarom komen zij dien dag bijeen en nemen ze deel aan een ge zellig vriendenmaal, dat de banden, ge smeed aan den Yzer, weerom toezet. Een schoone en aangename dag in 't vooruit zicht Mogen wij aan de oud-strijders en hun vrieuden vragen, hun namen bij 't Bestuur tijdig te willen aangeven, op dat alle schikkingen voor 't feestmaal ooktijdir zouden kunnen getroffen wor den. Dank bij voorbaat Boerengilde. Heden Zondag, ter gelegenheid der Maandelijksche Vergade ring, te 11 uur in de Gemeenteschool ge houden, zal de Heer Ingenieur Proot uit Gent een zeer belangrijke voordracht ge ven. Verders zal er overgegaan worden tot het betalen der geleverde-plantaardappe len, tot hel vas'stellen en innen der jaar- ijksche bijdrage voor iq3o, en wordt de slotrekening der Spaar- en Leengilde, over 't jaar rq2Ó. ter-goedkeuring der al- gemeene vergadering voorgelegd. Dus stoffe genoeg, en de leden zullen er ook niet te kort zijn Alle slag Breiii, en Buikbanden Toestellen Misgroeiïngen, Kromme Beenei en Stompvoeten Kunstarmen e, Beenen. Elastietj kousen v. Aderspat CH. INGHELS (Zoon) - Begijnengracht,K (tram 1 of 3) GENT. Let wel op adres. HOUDT OP, EN GENEEST DOOR De flesch frank in alle Apotheken. Westviatsren. Verjaring. Nu den in Zondag van November gaat onze H. Hartebond zijn 4e jaar in. Goed ingezet, zijn dus reeds 3 volle jaren van bloei en vooruitgang achter den rug. En alle leden, en op de eerste plaats wijkmeesters, zijn vast besloten, voort té gaan op den ingeslagen weg, steeds voor uit naar meer en beter, opdat door onzen geliefden bond, Jezus' H. Hart als Ko ning moge heerschen over alle mannen van Westvleteren. In de H. Communiemis zullen we nu vooral onze dierbare overledene leden en huisgenooten indachtig zijn. WATOU. De bank CREDIT ANVERSOIS, kapitaaJ 150 millioen, is alhier vertegenwoordigd in het Ge meentehuis, den Zaterdag namiddag van 2 tot uur. Bank en beurshe.werkingen. Uit wisseling van vreemde munten DAGORDE: 1. li November-vieriag. 2. Frontstrepen. 3 Vergoeding Bur- gerskleederen. Verzoek allemaal aanwezig te zijn. Wie er nu niet is, verkijkt zijn kanse Wie niet hooren wil zal voelen Het Bestuur. l Bij kik;ari) pieters-e.ei.eu moet ge [zijn, Daar koopt ge goedkoop en fijn Plantaardappelen draineerbui en Land kalk alle soorten bee zaad Boerengilde. Op Zondag 3 No vember te 5 u. stipt Algem vergadering in ons lokaal, 't Zal er belangrijk zijn Dagorde 1.) Verslag. 2.) Aanspraak van E. H. Proost. 3 Voordracht door Heer Proot, ingenieur, Gent, over de bem stinginhet! algemeen maar in 't bijzonder over de potaschmesten. 4.) Betaling lidgeld - gids ploeg - 1930. 5.j Mededeelingen - I.and- bouwa'aam. - Jaarfeest. G) Betaling - Plantaardapp Is - veevoeders - 7) Bestel- j ling Meststoffen - Veevoeders We vragen aan de leden stipt op uur te zijn teneinde de herbergkerm s niet te be- nadeeligen bij Hilaire Louwagie alwaar r te 6 V» u een prachtigen haas zal ver- bold worden. We recenen op een groot geta laanwezigen. Cud-strijders. Op Zondag 10 ovember te G uur alg. vergadering bij ons lid Aug. Decraemer Bespreking 11 Novemberfeest. Diefstal. Nopens de diefte die wij verleden week hebben gemeld, moet nog het volgende gezegd: Eene som van 20OCOJr. in allerhande titels is blijven liggen, ea was zelfs niet aangeroerd. De dief moet goed op de hoogte geweest zijn. De man die bestolen is, wordt hier niet beklaagd, daar hij zich bijna heeft laten verhongeren. Vuur maakt h bijna n oit. Ook het wasschen is hem onbekend Dus men oordeeele wat zul* sis Volledig programma later. Dagorde Verslag - Allerhande mede deelingen. - Betaling der bijdrage voor 1930. - Aanveerding nieuwe leden - Af. rekening der planlaardappels. - Bestek ling. Het Besitiur. GHELUVELT. De N. V. FOND- SENBANK is alhier vertegenwoordigd door Mijnheer ALOïS BEYLS. Ge meente-Secretaris, die zich kosteloos ter beschikking houdt der belangheb benden. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar, Spaarkas 5bruto. Obligatiën op 5 jaar 6% netta BANK BEURS UITWISSELING van Fransch Geld, Verhuring van Kostuinen Stijl - Fantaisie - Modern EB Vakkundige bediening - Billige prijzen I Henri IVensma - Gent Voskenslaan, 148. Tel. 14707. ZONNEBEKE. De N. V. FOND- SENBANK is alhier vertegenwoordigd door Mijnheer LUCIEN DE BAF, Ge meente-Secretaris, die alle verhande lingen doet aan de voordeeligste voor waarden, volstrekte zekerheid en grootste geheimhouding. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar. Spaarkas 5% bruto. Obligatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Eransch Geld. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe 6n Snoeck, Van Robaeys en Weckes- ser te Yper en in alle Apotheken. - DE ui prrainp zijn de beste. it Chasse" Mötoval. Zondag avond kwam Louis Lenoir met zijn kameraad per moto naar huis. In de Komenstraat, aan de hofstee Bertens, 'n botsing Beiden slin gerden ten gronde. Gevolg Weinig schade tenzij Le noir aan neus en ooren Maria aan heur beenen Besluit 'n Volgenden keer wat min Olie in uw Motor gieten O O Et Camp. Ongeval. De ge naamde R. Decuyper kwam per fiets ronc de middag huiswaarts gereden toen hij gekomen op de dorpplaats verrast en aan gereden werd door een auto geleid door een persoon van Rudder voorde. De wiel rijder vloog dwars door de glazen wind- weerder en werd erg bebloed en gekwetst opgenomen en eene herberg binnenge dragen. Hij ontving de noodige zorgen van een geneesheer en werd nadien huis waarts gebracht. Guleghem. Brand. Zater dagavond, ontstond in de Kortrijkstraat brand lij den vlashandelaar Edm. Com- pernolle Op den zolder zijner woning lag een partij ruw vlas. De pompiers snelden toe. maar hebben niets kunnen redden. Er bestaat verzekering. ABEELE. De bank CREDIT ANVERSOIS, kapitaal 150 millioen. is alhier vertegenwoordigd In de Barrière »i bij M. Henri DU PONT. den Vrijdag-en Zaterdag van \2 l/2 U. tot 1 V2 u. Bank en beursbewerkiiigen. Uit wisseling van vreemde munten. GANSCH tN STAAL VERPLAATSBAAR. ONVERGAMKELy ert Pl '3TCi ■UllllUHIIHHIIIBHIlUIHBHIiBIIIIBIIHaHIIMHIBIEBHB Voor uwe Geldplaatsingen wendt U in volle vertrouwen tot de Fondsenbank Bijbank: YPER, Grocte Markt, 9. Tel. 304-334. Filiaal der Groep: Handelsbank Fondsenbank Noordstar. Kapitaal-Concentraties: 300 MILLIOEN. Brussel, Gent, Antwerpen, Kortrijk, Brugge, Oostende, Thielt, Iseghem, Lichtervelde, Poperinghe, Wervik, Komen, Yper. s-t Agentschappen in al de bijzonderste Gemeenten van West-Vlaanderen Voorwaarden voor de Zicht- en Termijnrekeningen: Zicht: alle dagen beschikbaar 3 V eertiendaagsche Spaarkas Zicht Rekening 4.75 5 Kasbons aan toonder op maanden maanden jaar (vooraf betaalb.) 4 netto 4.50 netto 5 netto OBLIGATIËN op 5 JAAR aan drager 6 NETTO. Rente betaalbaar met zesmaandelijksche Koepons. BEURS BANK WISSEL,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2