F CT JACOBS Van MAANDAG 1) tot DINSDAG 17 December In 't Waar Sayette Wijveken VERCHUYSSE-VAN IIEULE Brs en Zr Onbewaakte Overwegen. IS DE STRAFSTE GEBRUIKT ER Kik Ooststraat, 56-58, Roselarn Wevelghem. Brand. Zater dag nacht rond 12 1/2 ure, ontstond brand aan eene groote vla»schelf, bevat tende 40 000 kilos vlas, staande achter de herberg De Linde, toebeh lorende aan Balcaen D kimpe, vlashandelaars. Gansch de schelf werd de prooi der vlam men. Poslcapalle. Kroostrijke Ge zinnen. Zondag laatst om 2 y2 uur heeft de tweede algemeene vergadering plaats gehad van den Bond der Kroost rijke Gezinnen. Heel de zaal was bomvol 6 isitiws. Brand. Een haver- iSchelfter waarde van 8.000 fr. en toebe- (boorende aan L. Vandenberghe, is is den bachtdoor brand vernield geworden. Men jVermoedt kwaadwilligheid en een streng onderzoek is geopend. Bixscnota.De Heer Arthur Peene die gedurende eenigen tijd na den oorlog alhier burgemeester was, is na langdurige ziekelijkheid verledene week in de kliniek te Iseghem overleden. Hij werd Maandag laatst plechtig geuitveerd te Rumbeke, waar hij sedert geruimen tijd woonachtig was.Een groot getal in woners van hier en 't omliggende had er aan gehouden niettegenstaande de lastige heen ea terugreis hem den laatsten chris telijk en blijk van genegenheid te geven met de dienst en de begraving te gaan bij wonen. Hij ruste in de Vrede des Heeren. Rousselaere. Neergeschoten. langemarck. Oorlogsvondst. Merckem. Davids fonds. Ten allen kante bloeit en wordt het Davids- fonds gesticht. Daarom heeft een voor- loopig bestuur gemeend dat ook te Mere kern een Davidsfondsafdeeling behoort te bestaan. Westvleteren. Wij vernemen dat onze achtbare Heer Burgemeester, Charles Vandenbu«sche door Z. M. den Koning komt vereerd te worden met het Eeremerk dsr Orde van Leopold II. Baveren - aan - Yzer. Doo- Kotrijk. Overriden Maan dagavond rond 0 ure kwam Windels Ka- rel, oud 54 jaar en wonende Voorzienig- heidstraaf,. op de Volksplaats gegaan, willende de straat overstappen werd hij door een wielrijder omver geworpen. sint Niklaas Zondag 15 Decamber sport. football. PRACHTIGE OCCASIES. DE POPERINGHENAAR BI. 3. - 8-12-1929. - Nr 49. Zantvaord 3. Autob'iS in de gracht. Zondag namiddag is de auto bus, die den dienst verzekert tusschen Oostende en Oudenburg, te Zantvoorde ineen gracht gereden. Vijf personen werden gekwetst en ont vingen ter plaats de eerste zorgen. Daar na werden ze naar hun woning overge bracht. Hen onderzoek is ingesteld. Speciale Breuk- en Buikbanden. - Toe- Stellen tegen alle Misgroeiïngen van rug of kromme bee- nen. - Geperfection- neerde Kunstarmen en Beenen. - Elas- tieke kousen voor Aderspatting, onzichtbaar en waschbaar. CH. 1NGHELS (Zoon) - Begijnengracht, 76, (tram 1 of 3) GENT. - Let wel op adres. Op aanvraag begeeft men zich ten huize. Brujjij). MiltioenenverUuiste- ring. Dondirdag5 Decemb:r, zal de genaamde L. V. gewezen rijwielfabrikant te Brugge voor de boetstraffelijke recht bank verschijnen, samen met den gewezen bankbed,ende J, V. onder beschuldiging, de eerste van valsche wissels ter diskon- teering aangeboden te hebben in een bankhuis te Brugge en het bedrag opge streken te hebben de tweede als bedien- debijdeze bank, om het mogelijk gemaakt te hebben dat die oplichterijen konden uitgevoerd worden. Die oplichterij he ;ft tien jaren geduurd en beloopt tot millioenen. Na de welkom toegestuurd door den Heer Voorzitter en het verslag van den schrijver werd het woord verleend aan Mijnheer J. Lemajeur, die uiteenzette, op een klare en luimige wijze, wat een kroostrijk gezin is en zou moeten zijn Welke voordeelen dit reeds heeft, en welke er nog te verwezentlijken zijn, alleen te verkrijgen door de vereeniging en m;eren doelmatiger werking bij Staat, provintieen gemeente. Niet lauw of on verschillig blijven aan deze zaak, maar ieverig meewerken tot vooruitgang en bloei van den Bond. Meer dan honderd werkende leden zijn r.e s ingeschreven, en welhaast zal geen enkel meer ten achteren zijn. Deze schoone en nuttige aanspraak werd met een daverend handgeklap be antwoord. Eindelijk wierden eenige prijzen verlot onder de aanwezige leden, en zoo liep de vergadering tot eenieders voldoens en broederlijk ten einde. Passchentiaele Eximens.— De heeren Jules Doom, Gabriel Versa vel, Jules Platteeuw onderwijzers te Pas- schendaele, hebben hun examen afgelegd voor tuinbouwvoordrachtgevers. Onze beste gelukwenschen. Oostvletaren. Bericht. On derwijzer. Wedde volgens de wet. Aan vragen bij het gemeentebestuur vóór 19 December. De Burgemeester. AUTOSCHOOL VAN GENT Hoofdzetel: GENT, Mirystraat, li Bijhuis: KORTRIJK, Gentschensteenweg, 21 THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN Gemak van betaling 11 1 iM.i ■nriUiHTinin—wwiihmm—IM—I DsCksbuscb. Wilt ge uw hen nen aansporen tot leggen zonder gevaar ivoor hua gezondheid met andere woor den wilt ge een uitstekend legpoeier, dat hen tevens zal behoeden tegen alle •kwalen van het winterseizoen Voegt •dagelijks bij hun morgenvoeder een eet lepel Poeier N° 4200, merk H a n 3 - eap per too dieren. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weck es ter te Yper en in alle Apotheken. ZuidschOOta. Pensioenkas. Heden Zondag, bij Is. Van Eecke, zitdag tusschen de 2 missen. Boerengilde. Op 19 December vieren we feest. De leden die verlangen 'deel te nemen aan het feestmaal, motten zich doen opschrijven vóór 10 December bij schrijver der gilde. Jeugdaj'deeling. Dinsdag avond werd alhier een jeugdafdeeling gesticht. 'Diebelooft voor de toskomst. Het leden tal is groot, doch er valt op te merken dat alleen die jongelingen kunnen lid worden waarvan de ouders leden zijn eener hoe rengilde. j Oud-Strijdtrs Oud-Soldaten. Heden Zondag 8 December, te 5 u 'groote prijsloting bij ons lid Heet. Thiers- soone. Voor ieder lid is een prijs. Bede jop te merken dat alleen de aanwezige le iden mogen loten, tenzij buitengewone ge- 'Vallen. Na de loting worden nieuwe le lden aanvaard en allen krijgen dan gratis seen goed «Sasje». Geen verwittigingen korden gezonden. Dit bericht dient als uitnoodiging. Allen op post Kom 3rt. Ongeval. De geleider pujardin kwam met een vrachtauto langs jde baan van Wervick gereden en moest {Uitwijken voor een gespan. De aardeweg [bezijden de baan, modderig1 zijnde, zoo gleed de logge auto uit en de geleider het stuur kwijt gerakende, zoo kwam het voertuig in de gracht terecht. Gelukkig ptzich alles bij stoffelijke schade bepaald. Mieskroen. Ongeval. De fl-jarige motorijder Leon Lampe werd Öoor een auto aangereden en omgeworpen ïbj stuikte zoo noodlottig ten gronde dat hij aan knie en linkerbeen gekwetst was. Zijne kleederen e i den moto waren be schadigd Men spoort den aut ageleider op. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. kecht- streeksche agentJer. Dehaeck. Viamertingfaj. Kroostrijke ge- zinnen. Op Zondag 8 December 1929, om 2 u e, in 't lokaal De H. Familie is r algemeene vergadering voor de le- den d;r Kroostrijke gezinnen. Eene aanspraak zal gehouden worden over de laatst verkregen voordeelen en 1 de lidkaarten voor 19 0 (mins'ens 10 fr.)1 zullen afgele: erd worden. Nieuwe leden worden insgelijks aanveerd De persoon die ons deze week uit Vlamertinghe schreef om uitleg, vergat zijn brief te teekenen. Zoodra hi) ons zijn adres laat weten zal hem gevraagden uit leg gezonden worden. Rousb - u - ge. V. O. S. Op Zondag 8 December na de hoogmis zal het Bestuur zitting houden bij Hubert Haeyaert. Het zal daar de leden helpen bij het invullen en verzenden hunner stuk ken welke zij ontvangen hebben aangaan de de vergoeding hunner burger skieede- ren. De leden welke nog zulke stukken te verzenden hebben gelieven hunne mili taire eanzelvigheidskaart mede te brengen Woumen. Boerevjeugdbond. Het drama De Hand Gods verle den Zaterdag en Zondag opgevoerd door onze Boerenjeug J heeft, zooals trouwens te voorzien was, een waar succes beleefd. Voor een bomvolle zaal werd all.s tot in de kleinste bijzonderheden voor 't voet licht gebracht. Is het stuk machtig, aan grijpend ei bovenal diep godsdienstig, de leden der studie- en jeugdafdeeling hebben er ook hun beste krachten aan gewijd en dus niet zonder reden de dave rende toejuichingen van 't publiek inge- oogst Geitenbcnd. Op Zondag 8 De cember om 4 ure 's namiddags in De Hert bij M. Saete jaarlijksche algemee ne vergadering. Verslag en kastoestand door den schrijver. Voordracht door den heer Vanhevel. Groote prijsloting. Ter gelegenheid van den vijftig ja rigen jubilee van Jufvrouw Eudoxie De Queker, als lid der Congregatie van O. L. Vrouw, is er Maandag, 9 dezer, volop feest voor de Congreganisten. Jubelmis en gezamentlijk ontbijt; bui tengewone vergadering der Congregatie en feestavond met voordracht en lichtbeel den door E. P. Urbanus Capucien, kort om een heele dag verzet. Onze beste wen- schen van gezondheid, lang en gelukkig leven aan de jubilarisse. - Jer. Van dea Huys, 29-jaar, werd te Antwerpen neergeschoten door een onbe kende met wien hij sedert enkele uren in betrekking was gekomen. In een afgele gene straat kreeg J. V. een schot in den buik en de vreemde sloeg op de vlucht. Bij het uitgraven voor 't leggen der riolen op den weg van Poelcapelle heeft men een Caisson opgedolven nog al de obussen bevattend, monteuringen van paarden en geweeren. Voormszeeis. Inhuldiging. De parochianen zijn volop in den weer om F. H. Wyckaert, de nieuwe Herder, Zondag aanstaande, 15 December, gul- hertig te ontvangen. Op Zondag 8n dezer, te 2 ure en half namiddag wordi er in de feestzaal nevens de onderpastorij een stichtingsvergade ring gehouden. De Heer X. Smeesters, spreker, zal handelen over wezen en wer king van het Davidsfonds. Voorwaar een schoone stichting Wij verwachten alle weldenkende lieden en hopen op een talrijke inschrijving. Iedereen is welkom 1 Toegang koste loos. Het Voorloopig Bestuur De Eerele den Baron de Coninck de Merckem, Z. E. H. Pastoor Fo\é. De Voorziier Dr R. Thibaut. - Da Schrijver Val. Denolf. De Leden E. U. J. Doorns, G. Boucqué A. Schaut, O. Soenen, Noordschoote. Hollebeke. Boerinnegilde. Vandaag Zondag 8 Decemb r, algemeene vergadering te 3 uur stipt in 't klooster. 1. Voordracht door Juffer van Tyghem over gildeleven. 2. Muziek en Zang. 3. Kostelooze Tombola OtfStvieteren. Bij Koninklijk Besluit van den 27 November 1929 werd de heer G rmijn Acbiel Burgmeester, vereerd met de gulden medalie der kroon orde, S. Julyns. Aanranding. Dinsdag avond werd Silveer Vansuplines door een drietal kerels aangerand en erg geslagen op het hoofd met een harnas en met een mes. Op het hulpgeroep kwamen geburen tusschen en het slachtoffer werd binnengedregen en verzorgd. Het parket kwam de zaak onderzoeken en proces ver baal is opgemaakt tegen de aanranders. Po&lcapolle. Aangevallen. Vrouw Breyne, werd Zondag bij het te- rugkeeren van de eerste mis aangevallen en slagen toegebracht. Vervolging is te gen den dader ingespannen. Onze welgemeende gelukwenschen delijke vergis irg. Isidore Vanexem, landbouv.tr, 70 jaar, wilde Woen-dag en druppel drinken en ram bij vergissing de riconntfltseh. Hij dronk doch was seffens aa i de he.igste pijnen ten prooi geen hu p kon nog ba en en na enkele minuten was hij een lijk. Crornb k.o. Voordracht. Heden Zondag 8 Septem er om 4 1/2 voordracht «In St Jacobs bij A. Bru- neel door Germain Baele o\er wi nter voe ding \an het vee. Windels werd de rechterbil gebroken en moest naar de kliniek van dokter Baeckalant overgebracht worden. Auto-ongeluk. Maandagavond kwam Adolf Callens p:r rijwiel op zijn rechterkant in de Doorn'jkstraat gereden en werd door den auto an den Heer Du- mont van Komen, omver gereden. Door de baaklichten van een andere auto was de heer Dumont verblind gemaakt, zoo kwam het dat hij den wielrijder zonder dezen te zien omver reed. Callens werd gekwetst en zijn rijwiel erg beschadigd GOUDEN BRUILOFT te Merckem. Dinsdag vierden de echtgenooten Jul. Doom en Emelie Leman in iotiemen fa miliekting hun Gouden Jubileum. Ook het muziek van Merckem zal hen eene serenade geven als blijk van hulde aan het g-lukkig echtpaar. Hertelijk proficiat LEES deze week: 1 Hat ideaal,, weekblad voor elke huiskamer. Neem deel aan den grooten gebaren prijskamp met 15.000 fr. graties-prijzen. Verder interessante verhalen en vertellingen, leuke moppen, mooie foto's en teekenin- gen. 1 frank per nummer, overal le koop. Zie van nu af reeds uit naar ons speci aal KERSTNUMMER. Prijs 1,25 fr. SBBSSBBBBBSSBHSBSBBSBBBSBBflflBI BELGISCHE FIFM UNIVERSITEIT Woensdag II December om 8 u. zeer stipt. 28e Vertooning. Programma 21. 1) Actualiteiten; 2) Fransche koloniën: Algenië en Tunis; 3) Watervallen De Shashone Falls; 4) Kunstaardewerk; 5) Statenbond: VIFvergadering; 6) Planten: verspreiding der zaden; 7) Dierenkweek in Congo; 8) Een clown en twee honden. Het Bestuur. Aan al degenen d e ons geholpen hebben de S Niklaas geschenken uit te deelen, besten dank Ouders en kinders waren uiterst gelukkig en dankbaar God loone al wie hulp bood Overtalrijk waren de aanvragen, veel talrijker nog dan verleden jaar, doch wij hadden toch het genoegen 63 kinderen uit de grootste en de armste Familien te mogen te vreden stellen en gelukkig makt n Nog eens dank PXBBBBBBBBBBBBBBBSBBBBBBBBBBBB Drie Dooden. Een verschrikkelijk ongeluk heeft zich Maandag namiddag voorgedaan aan een onbewaakten overweg, tusschen Melden en Berchem Audenaerde De hovenier van Baron Ruzette, zekere A. Langeriet, wonende op het kasteel van Mooregem, was vergezeld van vrouw en kind met paard en kar weggereden, om een bood schap te gaan doen te Berchem, bij Aude naerde. Tusschen Melden en Berchem werd het gespan gevat door den trein die omstreeks 2 ure uit Audenaerde vertrek. De hovenier Langeriet lag bezijden de wiel n in een grooten plas bloed dood. De vrouw was vreeslijk verminkt en had een diepe wonde in den buik. Het kind, 4 jaar oud, was armpjes en beentjes ge broken. Het paard stond bezijden den trein uitgespannen en had geen letsel. Vrouw en kind werden naar een kliniek te Audenaerde vervoerd. Ze overleden echter alvorens er aan te komen. Auto aangereden door een Trein. Twee Dooden. Zondag avond heeft er zich een erg ongeluk voorgedaan aan den onbewaak ten overweg, te Grandglise, van de spoor lijn Glaton-Ath. Een goederentrein heeft een auto-vrachtwagen, waarin voetbal supporters hadden plaatsgenomen, aan gereden. Twee van de supporters wer den gedood en verscheidene anderen wer den zeer erg gekwetst. Ze werden ter verpleging naar het gasthuis te Ath ver voerd. IBBBI NIEUWS OVER DE HOP BELGIE. De hopmarkt blijft kalm. ten zij er nog wat bedrijvigheid is door de speen latie op de Poperingsche stadshop, die toch wat gestild is. Woensdag op de Brnsselsche beurs, noteerde Poperinghe 1929. op levering December-Januari r6o r65 fr aanstaande ge was ig?o noteerde 36o-365 fr. Voor Aalst was er geen wezenlijke noteering. FRANKRIJK. De laatste markt te Steenvoorde was uiterst loomin cultuur koopt men zeer weinig ter markt noteerde de prima-hop van Boeschepe 90 tot 100 fr.; de middelbare kwaliteit So tot 80 fr. In Burgondie betert de stand der markt nietmen koopt de Burgondische hop aan prijzen die schommelen van 60 naar 100. fr. volgens kwaliteit. In Elzas wordt de puike hop zeldzaam middelbare, weinig gevlekte hop geldt 80 tot 120 fr.; de gewone of geringe soorten gelden 5o tot 75 fr. In den Franschen Senaat werd er eene wet gestemd, waarbij de Regeering door een enkel ministeri ëel besluit de douanerechten zou mogen verhoogen voor graangewassen, aardappelen, wijn, hop,vee, zuivelprodukten en slachtvleesch. Nochtans moet zulk een dekreet door het Parlement goedgekeurd worden, en moet het overeenkomen met de bestaande handelsverdragen. BOHEMEN.— De belangstelling in pri ma hop schijnt minder thans schommelen de prijzen, voor Saazer-hop, van 450 naar 65° kronen volgens kwaliteit. De Hop van Auscha en Rodnice geldt 3oo tót 5og kronen Dauba 2Öo tot 35o kronen. DUITSCHLAND. De Markt van Nu remberg is uiterst kalm de middelbare kwa liteit daalt steeds, terwijl de prima EOg stand houdt. Berghop, prima 45 M. tweede kwal. 30-40 M. derde kwal.- 20 M. Hallertau, middel bare kwal. 40 65 M.derde kwal. 30 40 M. Eenige loten Jougo Slavische hop, in tran- sietverkeer verhandeld, aan 25 tot 40 Mark. EERETEEKEN Werden door Zijne Majesteit de vol gende onderscheidingen toegekend: Officier in de orde van Leopold II M. Verwilghen, Hoogcommissaris te Yper. Ridder in de orde van Leopold II M.Ch Bekaert, bureeloverste te Yper. M. Dcclercq, schepen te Yper. In de Kroonorde met gouden palm M. D. Claeyssoone, Gemeenteontvanger te Rousbrugge. In de Kroonorde met zilveren palm M. H. Costenoble, Gemeentesecretaris te Zuidschoote, De Gouden Medalie der Kroonorde MM. Faict O, Burgemeester te Wulpen A. Garmyn, id. te Oostvleteren. De Gouden Medalie van de orde van Leopold II M H Forrez, Burgemees ter te Westroosebeke M. Em. Haverbe- ke, id. te Pervyse M. A. Hooghe, id. te Wercken M. A. Luycke, id. te Zoete naeye Graaf de l'Aubespin, id. te Elver- dinghe M. H. Opsomer, id. te Alverin ghem M, A Titeca, id. te Westnieuw- kerkeM. H. Vandenberghe, id. te LeyseleM. E. Vandenberghe, id. te Adinkerke M. Ch Vandenbulcke, id. te Oost-Nieuwkerke; M Ch, Vandenbussche id. te Westvleteren; M. A. Verhelst, id. te Oeren; M. M. Baes, schepen te Isen- berghe; M. Van Molle, sergeant te Rous- selaere. De Zeiveren Medalie van de Orde van Leopold II M. A. David, Burgemeester te Wulveringhem; M. H. Denys, id. te Gyverinchove; M. H. Dhoine, id. te Dra- nouter; M. C. Hauspie, id. te Boits- houcke; M. A. Soenen, id. te Noord- schote; M. C Vanhoutte, id. te Nieuw- capelle; M. L. Hemeryck, kapitein te Rousselaere; M. J. Vaneenaeme, pompier te Yper; M A. Cnockaert. id. te Yper. VERNIEUWING DER POSTABONNEMENTEN De briefdragers zijn reeds bezig de kwittanties voor 1930 aan te bieden. Iedereen legge dus onmiddellijk 't geld klaar en verwittige zijne huisgenooten dat de kwittantie mag betaald worden. De briefdrager komt maar eenea keer met de kwittantie. De prijs vooreen abonnement met de post, in Belgie, is 18 frank ROUWBERICHTEN Cyrille Bonduelle noodigt beleefd Vrien den en Kennissen uit tot de PLECHTIGE JAARMIS, op Zondag 8 December, te 8 lA> u., in St Janskerk voor OVERLEDEN OUDERS en Kinders. ¥ensiakeIijkSieciei> HERBERGKERMISSEN. Zo dag 8 December. o In de Wilkom» bij Hilaire Vanspran- ghe, Statieplein. In S. Sixmolen bij Maurice Dewan- cker, S Sixstraaf. Maandag Kandeel In de Watermolen bij Evarist Hoe- venaeghel, Veurnestraat. «In de Kruisstraat» bij Henri Lebbe, Westvleterensteenw. Maandag Kandeel. Pare S. Georges bij Georges Merle vede, Reninghelststeenweg. «In Oostvlaanderen bij Jozef Pouzeele, Boeschepestraat. Au due de Brabantbij Beerens Bra- bandts, Yperstraat. In 't Rood Kruis» bij Jules Deraeve, Abeelesteen weg. Au Café Francais» bij Julien Debeir- Carron, Yperstraat. «In den Acbterwegelbij Jults Top, T rommelaarstraat. S. Jan ter Biezen. In den Gasthuismo len bij J. Wullus-Deprez. Crombeke. In 't Jagershofbij August Devos Maandag Kandeel. Beveren. Herberkermis en Saucissenkaarting. Bij Mautice Thoris Boutez, Groene- straat, Haeghedoorn. Vlamertinghe. «In den Tettink» bij Maurice Deberut, Brandhoek. Groote Flesschenschieting. Abeele-Statie. Bij Albert Firey; be gin te 2 uur. Gegwen door Georges Vacrenterghem en Firey Albert. Vogelpik. Heden Zondag vergadering voorde Gilde van Vogelpik in het nieuw lokaal De Samenwerkende Melkerijbij Edmond Crabeels, Provensteenweg. Nieuwe le den worden aanveerd. DUIVENTENTOONSTELLING «A 1' Espérance» bij Gaston Vanbru- waene, Groote Markt, van 9 tot 2 uur, tentoonstelling der duiven van den ge- kenden liethebber Th. Dewitte van Gheluvelt. Voornoemde liefhebber zal in het voorjaar ig3o zijn eerste ronde jonge duiven, ter stede, veikoopen. Einde December verkoopingderduiven van Maur. Debyser en Julien Theeten. Au Casino bij Gustave Silvert, van 9 tot 12 uur. Duiven van Achille Descamps. In St Barbara bij Gaston Hou wen, Duikerkstraat, van 9 tot 12 u. Duiven van Aug. Prinsie en Prosper Wullepit. A la Cour du Roi bij Maurice Devos, van 9 tot 12 uur. Duiven van Justin Devos en Hileire Handpoorter. IB SuikarijLbriek F. C. JACOBS Tempelhof, 7, GENT T. 510 Depo itaris M. G. CAMERLYNGK, a R9USBRU3SE. -«o»- Vrienden en Kennissen worden beleefd uit- ^enoodigd tot de JAARMIS op Zondag 8 De cember, om 9 uur, in St Bertenskerk voor LOUIS BATTHEU en huisvrouw Regina Couttenier en overleden Kinders. «o» Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen de PLECHTIGE JAARMIS te willen bijwonen, Maandag 9 December, te 9 uur, in St Bertenskerk, voor MIJNHEER ARTHUR OREEL Van wege Echtgenoote en Kinders. Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de JAARMIS, op Maandag 9 December, te 9 uur, in St Janskerk, voor FIDEEL VERHAEGHE zijne huisvrouw SOPHIE CATTEUW en overleden Familie. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen, de JAARMIS te willen bijwonen, op Maandag 9 December, te 9 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor LOUISE MOREEL overleden echtgenoote van Louis Debacker. Van wege Echtgenoote en Kinders. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen den LIJKDIENST te willen bij wonen, Dinsdag 10 December, te 9 uur, in St Bertenskerk voor VROUW W* DELPLACE-DELBO. Van wege de Familie. -<<0»- Dinsdag 10 December, te 10 uur, in Sint Bertenskerk, EERSTE ZESWEKENMIS, voor MIJNHEER FIRMIN SCHABALLIE. Beleefde uitnoodiging aan vrienden en Kennissen van wege de Familie. TOONEEL KEMMEL.- ZONDAG 8 en MAANDAG 9 DECEMBER, te 5 u. stipt, in de Feestzaal, opvoering door de St Laurensgilde van EEN GETROUWE KNECHT drama in 3 bedr. en De Betooverde Boterkeern klucht in 2 bedr. Opgeluisterd door het Mu ziek. LANGEMARCK. ZONDAGEN 8 en 15 DECEMBER, te 3 u. stipt, in 't gewoon lokaal, door de St Jansgildeopvoering van BLOEDGELD drama in 3 bedr. De Gefopte Oomblijspel in 1 bedr. Kaar ten aan 5 en 3 fr. bij Medard Muyssen, Marktplaats. (Zie vervolg laatste kolom.) zeker dat onze keeper toch graag zou spelen. Ons tweede elftal stond hier tegenover Watou's reserven. Op dit oogenblik weten nog niet hoe die match verliep. Dat is ge wis ook een record. Doch lachen apaart, ons tweede elftal krijgt geen congé en moet mor gen weer ernstig aan 't werk. Wevelghem Sportief komt ons jongens opzoeken. We hopen dat we vanwege rood en geel een ernstige poging zullen mogen aanschouwen om degelijk spel te vertoonen. En dan zijn we ook overtuigd dat ons publiek, ten aan- schouwe van plichtbeseffende spelers, zijn aanmoedigingen niet sparen zal. De match duurt 2 x 45 minuten, jongens, dat beteekent dat ieder van u, gedurende gansch dien tijd, de volle maat van zijn kunnen moet geven. Wanneer ge dat doet, dan is ook onze gene genheid voor u gewonnen. We hebben nu nog enkele woordjes te zeg gen. Iedereen heeft reeds vastgesteld dat we verplicht geweest zijn van platen te spannen achter het verste doel. Dat beteekent een uitgave van enkele honderden franken... ver oorzaakt door liefhebbers... die niet betalen. Dat is op zich zelf reeds verdrietig. Maar nu hebben we gezien dat die massa zich een voudig naar 't hommelhof verplaatst heeft, en dat is nog treuriger. Liefhebbers die geen cent over hebben voor hun spelers. We hopen dat die menschen hun ongelijk zullen inzien en hun penning niet onttrekken aan de club die hen lief is. Of zullen we tot dwangmid delen moeten overgaan? Neen, hé, mannen! Te Brugge hebben we geen gelijk kunnen halen en mochten de kosten van 't gelag be talen. Tegen scheidsrechters reklameeren is een raad dien we niemand meer zullen aan bevelen. KEIKOP. Heden Zondag, te 2 u. op ons terrein: Wevelghem Sportief-F. C. Poperinghe II. BELANGRIJK BERICHT. Heden Zondag gaat te Rijssel een belang rijke ontmoeting door tusschen de Roode- Duivels en de Vlaamsche Leeuwen van N.-Frankrijk. Florent Dumortier richt een reis in naar Rijssel per autobus. Prijs per man 12 fr. In schrijving in 't lokaal. Vertrek te 11 u. stipt. Minimum vereischt 15 man. We vernamen zooeven dat ons tweede elf tal won van Watou met 4-1. Voor morgen een zelfde resultaat mannen. KEIKOP. -«o>- WATOU In West-Vlaanderen bij Omer VOETBALCLUB De Eendracht Melis, van 9 tot 12 uur. Duiven vac Henri Goudezeune, Vogel- hoek. Oostvleteren. VHo te verhollen. In de Wippe bij Firmin Meeuws, Wippehoek. IHHHHHHHMHMHHflMHS1 DE KUNSTKANARIE. POPERINGHE. Wedstrijd van 1 December 1929. 84 Vogels. UITSLAG: Klas A. Jonge vogels. 79 punten, Eereprijs, Koning: Batheu Re- mi; 78 p., Eerste prijs: Duverlie Richard, Demoor Cyrille; 77 p., tweede prijs: Bra- bandts Camille; 76 p., derde prijs: Van- dermarliere Joz.; 75 p.. vierde prijs: Batheu Remi, Mahieu Henri, Dumon Joz., Delanghe Arth., Mahieu Henri, Demoor Cy rille, Batheu Remi; 74 p., vijfde prijs: Dumon Joz.; 73 p., zesde prijs: Batheu Remi; 72 p., zevende prijs: Batheu Remi, Duverlie Richard; 69 p., achtste prijs: Vandermarliere Joz., Vandenberghe Cam., Rottey Gust, Demoor Cyr., Degraeve Julien; 67 p., negende prijs: Duverlie Richard; 66 p., tiende prijs: Lacante Emiel, Dupont Karei, Batheu Remi. Klas B. Oude vogels. 82 punten. Eereprijs: Dumon Joz; 72 p., Eerste prijs: Rottey Gustave; 70 p., Twee de prijs: Dumon Joz., David Remi. ■■■aUEBMUUBHBE MATCHEN van VERLEDEN ZONDAG; Eendracht I Cassel I 1—4 Niet een onzer Watousche liefhebbers is bedrogen! Dat \ye in het Casselsche elftal onzen meester"v.ii'den. wisten wij rëëdsdang. Maar wie er toch bedrogen is, dat is Cassel zelf. Onze Wit-Groene hebben effenaf flink spel geleverd en zoo'n match belooft veel voor de toekomst en doet hopen dat we in 't kort met een volledig elftal nog betere uit slagen zullen bekomen. Poperinghe III Watov II 4— 1 Voor een elftal waarvan den grooten helft dees jaar nog niet aan 't werk zijn geweest is den uitslag bevredigerd.Zeker zal zoo'n ont moeting aan ons lie heel wat deugd gedaan hebben en een spoorslag zijn om zich heden Zondag 8 December hardnekkig tegen Cas sel II te verdedigen. Dus manr.en Zondag om i.3o u. spieien gerokken en oogen open hé. Gaat er maar op los. Valt zelf aan zonder aarzelen. Speelt samen, geen persoonlijk spel hoor en plooit ze bij de eerste gelegen heid in Cassels netten. Laat den moed niet vallen bij een paar goals op uwe rekening. Dus Zondag in 't gelid met een flinke dosis moed en uithoudingsvermogen. En gij, supporters, ook op post hé om onze jongens moed te geven. Tot op 't plein en veel geluk. NOLLE. IBI IBBBI Bij gebrek aan oSicieele matchen toog ons eerste elftal naar Yper om er de lokale ploeg te ontmoeten. Het weer, alhoewel ver van zomersch, was nog redelijk goed. wijl de grond zwaar was van de vele regens. Het Ypersch publiek was talrijk opgeko men en ook tal van Keikoppen hadden ons elftal vergezeld, zoodat de gekwetste speler Heughebaert in al zijn mizerie toch nog den troost zal hebben dat zijn kring aan hem denkt. Rood en geel treedt op zonder Cossey en Decat. wijl de lokalen 3 invallers tellen. Bijzonder mooi kan de match niet ge noemd worden, alhoewel er redelijk veel ge doeld werd. Welke nu de juiste uitslag is weten we niet, voor de eenen 5-4 in ons na deel, voor de anderen 4-4, omdat een speler van Yper een doel op hands zou gemaakt hebben. Dat is trouwens het voornaamste niet in een vriendenpartij. Het is een perfekt entrainement geweest en een daad van naas tenliefde. Dat is ons voldoende. En hierop krijgt ons eerste elftal een week verlof, wat altijd welkom is. We zijn echter TOONEEL. Vervolg. WESTNIEUWKERKE. V. O. S. ZON DAGEN 8 en 15 DECEMBER, in de Feestzaal Bellestraat, opvoering van DE ANAR CHIST sociaal drama in 4 bedrijven en Verrassingen blijspel in 2 bedrijven. Kaarten bij C. Bodein en aan den ingang der zaal. Gordijn te 5 uur. -«o»- LOCRE. -Zondag 15 en Maandag 16 December, te 5 uur. door Willen is kunnen opvoering van OP MOEDERS GRAF dama; POPPERS blijspel en OOST WEST, 't HUIS BESTblijspel; Klusht- liederen. Kaarten aan 5 en 3 fr. bij Jerome De langhe. «o» OOSTVLETEREN. Zondag 8 December, te 5 uur, Maandag 9 December, te 6 uur, in de Tooneelzaal, vertooning van de vermaar de Film. MOTTIGE JANUS. Plaatsen aan 2-3-4 frank. -«o»- BRIELEN. Zondagen 15 en 22 Decem ber, te 5 uur, in 't gewoon Lokaal, opvoering van: «HET GEHEIM VAN PATER BER NARDO drama in 5 bedrijven; DE STATIE KOMT., blijspel in 1 bedrijf. Kaarten aan 5, 3 en 2 fr. bij J. David en bij de spelers. -£02»- De volgende artikelen zullen aan de laagste en buitengewone goedkoope prijzen verkocht worden Fourruren, Kousen, Zokken, Echarpen, Gilets, Pullovers, Baais en Qnder- broeks, Fantasie Hemden, Cravatten, Sarg-iën en "Spreien, Handschoenen, Ivorsets, Jerseybroeks, Cache-Corsets, Wit goed, Combinaisons in wit en ge kleurd, Schorten, Vrouw kleederen, Kindercostumen, Paletots en Kleedjes, Polos, Hoedjes, Doopartikelen, enz. enz. KOMT ALLEN NAAR 'T SAYETTE WIJVEKEN TE ROESELARE OP 9 DECEMBER, EN VOLGENDE DAGEN. OVERGROOTE AFSLAG itgaraa»

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 3