Spaarkas Jules De Puydt-Sehmidt Bij de r o; bonders van het Land van Po^eringhe ia t Binnenland DFNT0GÉ1É ITOÜffEEL HANGAR/ D0YEN GELDPLAATSINGEN FONDSEHBANK-HfUDEIiSB.»!lK 0 0 Veerliendaagsclia tekeningen 4.75 t. h. ,de poperinghenaar Tentoonstelling der Schilderwerken Dr ngend Bericht. Tand pijn Henri Wensma - Gent WERKHUIZEN HAEREM Voor owe BI. 3. 22-12-1929. N' 51.. Eerw. Heer COLPAERT. Noch regen noch stormwind hebben Zon dag laatst de leden der Boerengilden belet naar de Gewestelijke Vergadering te komen welke het Hopverbond van het Land van Poperinghe belegd had. De ruime zaal van de Poperingsche Boe- rengilde, met haar 350 zitplaatsen, was prop- pensvol, zoodat een groot getal latekomers zich in de voorzaal van den ingang verdron gen. Op het verhoog bemerkten wij nevens de Heeren Maurice Lebbe, voorzitter van het Hopverbond, en Henri Quaghebeur, voorzit ter der Plaatselijke Boerengilde,MM. Dr Brut- saert, kamerlid, en Dr Muilie, senator van het arrondissement; Simoens, Staatslandbouw- kundige; Eerw. Heeren C. Colpaert, van het hoofdbestuur van den Belgischen Boeren bond te Leuven; A. De Jaegher, secretaris van het Hopverbond; en H. Hanssens, proost der Boerengilde van Reninghelst; M. Stee- landt, lid der Provinciale Landbouwkamer van W.-VL; de Heeren Burgemeesters van Reninghelst, Vlamertinghe en Watou; del sedert 30 jaar het geboerte van het Land van Poperinghe öp den weg van den vooruit gang' geleid hebben. Toen kwam de Eerw. Heer Colpaert aan het woord met zijn belangrijke voordracht over de hopcrisis, hare oorzaken en de red middelen daartoe. Met pittige woorden onderzocht hij voor eerst de vraag of de Boerenbond ofwel de Hopbond de oorzaak van den slechten ver koop kon zijn, zooals sommigé belagers van den Boerenbond beweren telkenmale er een verslapping komt in gelijk welken tak van landbouw of van handel. Aan zulke onbe nullige betichting antwoorden we niet, daar een verstandig mensch zulks nooit aanne men kan. Maar ongetwijfeld ligt de oorzaak van den slechten verkoop onzer hop, zoowel als van de hop in vreemde landen, hierin dat er tc veel hop voortgebracht wordt volgens den mogelijken verkoop. Dit jaar bedraagt de hopoogst daaromtrent 1.500.000 centenaren terwijl er maar 1.050.000 centenaren noodig landbouwproducten door het Parlement dient onderzocht te worden. Bij die klare uiteenzetting van den. E. H. Colpaert moest er niets meer gevoegd wor den tenzij een woord van hartelijken dank dat de Eerw. Heer Proost toestuurde aan de Heeren Parlementsleden Dr Brutsaert en Dr Muilie en aan E. H. Colpaert, die zoo vrij en helder de zienswijze van den Belgi schen Boerenbond in zake landbouwcrisis verklaard hadden. TAXI. - Bij Gasten Vanbruwaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Taxi te huren voor iedereen en voor alle reizen. (Nieuwe luxe-voiture Re nault; 6 plaatsen). Telefoon 73. IHSBSB29iaaBaaBMBaHB!aHBB&SMBa STADSNIEUWS. openblijven en het schoone stalleken van Bethlehem prachtig verlicht worden tot 5 3o ure. De Regenmantel BELGICA I en de Trench-Coat met zijne uitneem- bare, ondoordringbare gedeposeerde voering MONDIAL zijn enkel ver krijgbaar IN DEN NEGER bij Fel. Blanckaert - Verleene, meester-1 kleermaker, Gasthuisstraat, 39, Pop Kerstdag. Miidernachtmissen worden gezongen in O. L. Vrouw Gast huis, bij de E Z. Penitenten en bij d- Benediciinen De toegang is nergens vrij I omdat de plaatsiuimte te beperkt is en dat een te groote toeloop van volk, stoor-1 nis zou kunnen verwekken. In de Parochiekerken wordt de Kerst-1 mis gezongen 's morgens te 5 uur. Gij zult geen beter en aangenamer ge- I I neesmiddel vinden dan de "Pectoral Dupuis» Zondagrust. Alle Apotheken open tot 0m eene slechte valling te genezen. - 6 fr. de len middag.heden Zondag namiddag alleen doos. \f T/PCTÜT "VTXT 1 M. KESTELYN. Mi Op Kerstdag namiddag: M. NOTREDAME. Markt, Poperinghe. Een goede raad. Indien gij, van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rhumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de MONOPOEDERS en gij zult spoe dig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos; 7 fr. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groote HUIS V*"I VERTROUWEN GESTICHT IN 1890 FABRIKANT-GOUDSMID 9, Gasthuisstraat, 6, ^^^^^J^^GasthuisJ^, POPERINGH Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PLA TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Pi»g. tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de R* gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone e; speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen eï l zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand December, moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. KAJOTSTERS Vrouwelijke Kath- Arbeiders - Jeugd EEN OPROEP aan alle loontrekkende Meisjes van Poperinghe Katholieke Kring Op 3i De cember, Nieuwjaaravond, worden de Le den vergast op het gewoon Familiefeestje: Een kunstzanger uit Gent, Heer Pol Speeckaert, treedt op en geeft zijn reper torium ten beste van 8 tot 11 u. 's avonds. Optelling der paarden, voor den Dienst der Militaire Opeischingen. Van 2i tot 3i December zal door de Rijks wacht controol worden uitgeoefend no pens de aangil.en, gedaan ten stadhuize. Wervingsbureel. Voor de mili- tieplichtigen der klas ip3o van Poperin ghe die nog moeten verschijnen voor het ermeerdering van jaargeld te betalen doch meer niet, de velo was een weirig nebben. Want zij hebben reeds onder- geplooid doch de moto was slechter ge.' vonden dat ze r.u waar krijgen voor hun steld. m zooi ts te voorkomen is het zeer geld. Eerst kregen we die onvergetelijke goed stillekens te rijden als er veel volt 'oordracht van E. H. Sobry en nu op de beenen is en goed opletten. Maandag laatst dien echten kunstavond David stands: Woensdag avoad ons geschonken door heer Alf. Moortgat hield onze Boesinghesche afdeeling lart met medehulp van Jufvr. V. Baert en J. derde wintervergadering. Deze keer was Supply. Lens te meer zijn wij in bewon- Eerw. Heer Dewitte, onderpastoor t< deiing kunnen opgaan voor dien grooten Passchendaele aan de beurt met een voor kunstenaar die ons zoovele schoons heeft dracht over Pater Lievens. Van't begin weten aan te bieden. Jufvr. Baert was de tot het einde wist de Eerw.- spreker dt uitgelezene vertolkster en ze beeft ons toehoorders zoo te boeien dat voorzeker dien fijn geschakeerden kleurenzang laten njet één, een woordje heeft verleren. Die meevoelen. Zij verdient hier van harte vvare volkspriester wist zoo goed al de Wervingsbureel, wordt er een laatste geluk gewenscht. Tusschenin heeft Jufvr. zitting gehouden cp de te Oostende. Voorzitters der Boerengilden van Proven, I zijn voor de brouwerijen der gansche wereld. Reninghelst, St Jan ter Biezen, Rousbrugge. Watou, Vlamertinghe, Westoutre, enz. In zijn welkomgroet tot 400 gildebroeders van liet Land van Poperinghe, schetste de Eerw. Heer De Jaegher de opkomst van vier gilden voor 1914, namelijk te Poperinghe (1901). te Watou (1903), te Elverdinghe (1908) en te Sint Jan ter Biezen 1909 Maar vooral wees hij op de uitbreiding en den vooruitgang der Boerengilden op AL de dorpen van liet Westland, na den oorlog. Met reden haaide hij de onschatbare voor- deelen aan die de Belgische Boerenbond se dert 1919 niet alleen aan de verwoeste dor pen van het Westland, maar aan geheel den boerenstand verleend heeft, dank zij <3: schrandere leiding van Monseigner Luyt gaerens, en van den E. H. Colpaert, zijne West-Viaamschen helper en medewerker. Welkom aan E. H. Colpaert en aan onze verdienstelijke verdedigers der boe renbelan gen in het Parlement, Dr Brutsaert, Kamer lid. en Dr Muilie. Senator, die aanvaard heb ben hier over de landbouwcrisis tc komen spreken ZONDAG 22 DECEMBER, te 4 uur, Eerste Algemeene Vergadering van de Kajotsters in 't Christen Volkshuis, opvoering v. «'T FABRIEKMEISJE», drama in drie bedrijven. Alle loontrekkende meisjes, werk zaam in atelier of winkel of op de fabriek worden speciaal uitgertoodigd. Alle Vrouv/en zijn welkom. Ingang kosteloos. Inschrijving van nieuwe leden. STADHUIS TROUWZAAL B.V.OS. Heden Zondag avond, j te 7 ure, in 't Vlaamsch Huis, Tooneel I en Liederavond, aan de Leden en Eere-1 leden met hun huisgezin, kosteloos aan- geboden. Bloedzuiverend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, samengesteld uit planten appen, ontlasten het bloed van alle onzui verheden. De doos6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. gaven van den Vlaamschen Pater Lievens medewerken van Berten Rocdenbrck te doen uitkemen, dat zeker dit voorbeeld van den grooten missionaris nog meerde liefde voor de verdwaalde zieltjes bij de toehoorders heeft ontstoken.—Tusschen in boorden wij nog ne keer heer Maurice In geval van overproductie, wie kan er nog zijn hop min of meer duurder verkoopen? Degene die de beste kwaliteit bezit. Maai de Belgische hop zou nog veel in kwaliteit kunnen en moeten verbeteren. Is die crisis zoo maar plotseling gekomen? Zij was sedert 1927 voorzien. En in het begin van 1929 heeft uw tijdschrift u daarover ge waarschuwd, in dezer voege: Indien de hopcultuur niet beperkt wordt izoo schrijven de Boheemsche vakbladen) telkens van 10 u s mor indien Midden-Europa in 1929 eene nog - - v ruimere opbrengst geeft dan 't voorgaande £er-s uur s avonds. van Heer VERBRUGGEN JOSEPH, Kunstschilder te Den Haan. Zichtbaar gratis den 20, 22, 25 en 29 December 1920, telkens van 10 u. O. L. Vrouw Gasthuis. Voor de jaar, en dat is wel mogelijk dan zullen de hopprijzen nog lager dalen, maar ook een groot deel der producten zal onverkocht Midderpachtmis op Kerstnacht mogen blijven Daar voegde uwe secretaris met van heden af, zoolang er beschikbaar zijn, grond van reden bij: "Mochten onze Bel- plaatsbewijzen gevraagd worden recht gische hopplanters hieruit eene les trekken gevend op 't bijwonen der Mis om minder gemeten hop aan te leggen, en betere producten, met veel lupulien, met pui- Ditis een noodzakelijke ordemaatregel. De kaartjes worden verkregen mits ke groene kleur, en met weinig zaad voort eene aimoes i3n minimum 2 «fr. De «p- te brengen. Dan zou onae hop misschien1 r 3o Dec. aanstaan-1 Supply zoo leuk en met een echt talent menige stukken voorgedragen, waaron der nonnenschrik bijzonder gesmaakt werd Ook heeft de buitengewoon talrijke vergadering onze drie artisten naar harte lust weten te bedanken met een welge meend applaus. Wanneer krijgen wij nog Tytgat in zijn repertorium. Neen zoo 'n avond. zangers ontbreekt het niet te Boesinghe. - Op Zondag 29 December komt het Kerstmis. - Zoo de elfde maal hier Poesjenelle gezelschap Kallemoeie om <e Boesinghe na den oorlog, zal Kerstdag 3 uur namiddag een feest geven in de op plechtige wijze gevic rd worden. Met groote zaal van het Vlaamsch Huis Er Middernacht werdt de plechtigheid in- zal opgevoerd worden 1. Asschepoes- gezet. De kerk wordt geopend om 11 ure DAVIDSFONDS. POPERINGE. jtertje sprookje in 3 bedrijven, 2, en biecht gehoord tot kwart voor 12 ure, Op Kerstdag, Woensdag 25 December Smidje Smee fantatisch spel in 8 tafe- Alsdan wordt de groote kerkdturges'o- 1929, geven wij ons jaarlijks Ktrst- en ree'en- Ingangsprijs 2 fr. De kinderen ten n rümand meer binnen gelaten. De Kinderfeest, te 4 uur in den Katholieken be,alen lr- Kaarten Z1)n te verkrijgen aanwezigen die verlangen de kerk te ver- aan den ingang der zaal. laten kunnen langs de sacristiedeur buiten Dezer dagen hebben wij n onze gaan. GEKLEURDE|kerken menig nieuws kunren bewonde- Verleden jaar, waren er zelf vreemden ren In St Jacobs kregen wjj twee schoo- bij de latekomers die meenden met een ne portalen te zien sober van stijl en kun- beetjelawijt. dat de deur zou open gedaan stig uitgevoerd In de kerk der E E P. P. worden. Neen. om kwart ibor 12 vre be- Discalsen, is de p edikstoel, in wit steen gintde plechtigheid en zooals in 'tEvan- met rood marmer dezer dagen opgesteld gelie. de latekomers mieten buiten blij- geweest. Vooralsnu schijnt hij wat zwaar, ven Men kome dus op tijd. doch een preekstoel mag kloek, steGg en zwaar zijn. 't is de stoel der onwankel bare waarheid, en toch zal hij er reel rilder en lichter uitzien eens dat de kope ren versieringen zullen aangebracht wor den 't Zal dan een echt monument zijn. Toekomende week, zal daar ook een nieuwe steenen kruisweg inkomen en gewijd zijn. 't Schijnt dat we hier ook een rïieuw kunstgewrocht zullen krijgen. kunnen mededingen tegen de vreemde hop, die steeds wint in kwaliteit. Want vergeet niet dat in allen handel t'.e wet van vraag en aanbod alie verhande lingen regelt, en dat de hopwaar moet be antwoorden aan de eischen van den kooper. brengst komt ten goede aan de arme kin- ders verpleegd in 't Moederhuis. BELANGRIJK BERICHT AAN DE HERBERGIERS Alle herbergiers worden dringend ver- Zoo kwam de Hopcommissie natuurlijk tot zocht huQne jaarlijksche aangifte te ko i' norcro nnclnir rlor r»nto hnnou rnnv rhont I «-> dit eerste besluit dat onze hopcultuur dient verminderd in oppervlakte en verbeterd in kwaliteit. Wat de verbetering der kwaliteit zelf be treft, hebben de Heeren Staatslandbouw- kondigen Bricout. Lindemans en Simoens verschillende maatregelen voorgesteld, onder andere men onderteekenen tin kietoie van den ontvangen der Belastingen. Kring. Buiten enkele kleinere nummer tjes geven wij dees jaar een Kindermissie- spel in drie deelen ENGELTJES Wij verwachten veel volk en vooral vele van onze kleine Davidsfonders. Het Bestuur. Het publiek wordt vriendelijk verzocht de stadspompen maar open te doen van 11 uur voormiddag tot 1 uur. Het Stadsbestuur. Ge"onden. De twee kinderen De- coninck en Logie van Abeele hebben eene belangrijke som geld gevonden en afgegeven aan den heer Burgemeester, al waar de verliezer ze mag afhalen. Die eerlijke daad van die twee schoolknapen verdient vermeld te worden. Een dronkaard werd Zondag avond door de politie opgeraapt op de Berten- plaats en.te drogen gelegd in den amigo tot Maandag morgen. Yper. Algemeene Ver gadering der Burgerlijke Jnvalieden. Bijna al HOUDT OP, J: EN GENEEST DOOR De flesch frank in alle Apotheken. moet geschieden \óór Nieuwjaar. De Ont' ange*-, F. C. G ESQ UI ERE Eene waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of zenuwkoorts te Zulks de leden waren opgekomen en lieten zich 1 - De gewone of gemeene hopsoorten genezen. Neemt de ALGAOPOEDERS der vervangen door andere, die voor elke streek vorige apotheek Libotte van Yper. Het zijn Senator MULLIE. Met gespannen aandacht luisterden onze gildebroeders naar de sterk gedocumenteer de voordracht vn Senator Muilie, over de landbouwcrisis, die op handen is. Door een<e vergelijking van den vooroorlogse);en toe stand van den West-Vlaamschen landbouw met den na-oorlogschen toestand vooreerst van 1919 tot 1925, en dan van 1926 tot 1923, kwam deze ervaren vakkundige tot. het be sluit dat onze boerenstand thans een bei ginnende crisis beleeft, die nog kan verscher pen om reden van overproductie van sommi ge landbouwvoortörengels, en om reden van de hoogere voort brengst en het ruimer ver bruik van stikstofmestsn. In het bijzonder wees enze verdienstvolle Senator op de crisis der graanteclt, der suikerbeetenteelt. der aardappelteelt, der vlas teelt en der paardenteeltdoch tevens ver klaarde hij de middelen, welke de landbou wers zelf, evenals de Regeering, konden aan wenden om die verslapping dezer teelten te boven te komen. Even gretig aanhoorden onze boeren het achtbaar Kamerlid Dr Brutsaert, die sprak vooreerst over de verbetering der gemeen schapswegen in de streek, en wel het meest over den ijzerweg van Poperinghe naar den Zwijnebak en Waasten, waarvoor M. Parein, Ondervoorzitter der N. M. der Spoorwegen en de Heer Minister Lippens een gunstige tusschenkomst beloofd hebben. Daarna deed hij, tot eenieders voldoening uiteen, hoe de Zuidkant en de Westkant van het arrondissement gingen kunnen de geschikt zijn en wier kwaliteit aan de hui aige vereischten der brouwerijen beant woordt. 2 - Door het zaaien nieuwe hopsoorten winnen, die kwaliteit bezitten en kunnen weerstaan tegen de ziekten, vooral tegen de Roode Vlekziekte. 3 - Streng de reglementatie in zake man nelijke planten toepassen, en aansturen op algemeene uitroeiing der mannekens 4 - Zorgvuldiger plukken, beter drogen en bewaren. Benevens- het verbeteren der kwaliteit, ruoet men komen hoofdzakelijk tot daar dat de verbeterde producten beter zouden gekend en gewaardeerd worden door de brouwers, maar dat ook de voorwaarden van den ver koop zouden verbeteren. Daartoe heeft de Commissie de volgende wenschen uitgebracht met eenparige stem men van hopboeren, handelaars en brouwers: I" - De gewestelijke hopmarkten beter in richten en lood en getuigschrift volgens herkomst en waarde invoeren; 2" - Alle vermenging van hop, en verval- sefaing door middel van oude hop beteuge len; en desgevallende een Staatscontrool in richten zooals voor handel in voedingswaren, veevoeder en zaaigoed. 3' - Om alie geschillen en moeilijkheden te regelen, welke bij verkoop en levering van hop ontstaan, een gemengde scheidskamer voor elke streek. 4" - De overdrachttaks afschaffen voor den verkoop van inlandsche hop. Eindelijk zooals voor alle andere land bouwproducten is de kwestie van beter af zetgebied voor den verkoop allerbelangrijkst Zooals M. Dr Muilie het verklaarde, wordt de uitvoer van veel Belgische landbouwwa- ren gedurig belemmerd door hoogere inkom rechten in vreemde landen, terwijl maar al te veel vreemde waren hier mits een ls invoerrecht binnenkomen. De invoer en de uitvoer worden tusschen de verschillende anden geregeld door handelstractaten, die we voor hun waarde moeten vergelijken met 0112e pachtcontracten, die niet dadelijk kun nen verbroken worden omdat, binst den electricïteit bekomen tegen October 1930.3 duur van den pacht, de eene of de andere Betere landelijke wegenis, betere spoorweg verbinding en electrificatie der streek zullen bijdragen tot de verheffing van dete land bouwstreek, bijaldien de Belgische Boeren bond een handje toesteekt om de electricitei: op alle hofsteden tc kunnen brengen. Alhoewel, volgens de dagorde, de Eerw. Heer Colpaert belast is met het bespreken van de hopcrisir. wil de Heer Volksvertegen woordiger Dr Brutsaert niet nalaten de schuldige handelwijze te laken van die naam- looze schrijvers, die de schuld van cte hop- crisis aan den Hopbond en aan den Boeren bond toe wijten. Doch onder de toejuichingen der vergadering, brengt hij hulde aan hei bestuur van den Belgischen Boerenbond en aan het bestuur van het Hopverbond, die oorwaarde min voordeelig blijkt. Het invoerrecht, dat in Belgie geheven j wordt op de vreemde ingevoerde hop, is be- restigd geworden door de handelsverdragen gesloten tusschen Belgie en Duitschland, 'cheko-Slovakië alsook Frankrijk. Krach tens de bepaling van de meest begunstigde natie, genieten al de andere landen, die hop invoeren, hetzelfde tolstelsel. Ik neem aan dat een verandering aan het tc'regiem zeer moeilijk is, omdat men reke ning moet houden niet bestaande overeen komsten, en met tal van mogelijke verwik kelingen voor een of meer der honderden handelsartikelen. Doch wij meenen dat de kwestie van het opnieuw inschrijven als lid voor het jaar 1930 Om 3 uur opende de Heer Voorzitter de vergadering en heette iedereen wel kom. De Heer Sekretaiis gaf het verslag te kennen over de werkingen van het ver- loopen jaar, zegde dat den Bond 185 Le den telde, dat niettegenstaande al de po gingen, het zeer jammer was, dat er nog zoovele Burger-In val ieden van Yper en Omstreken onverschillig bleven en hen I niet laten inschrijven. Da Heer Schatbewaarder gaf lezing der inkomsten en uitgaven De Heer Oscar Declercq zette klaar en duidelijk uiteen het groot nut en de nood zakelijk der vereeniging. Tot slot werd een prachtige tombola gehouden en een telegram van gelukwen schen gestuurd ter gelegenheid van het aanstaande huwelijk onzer Prinses Ma rie-José. Zondag was het hier waarlijk rech- tert jes Zondag. In drie plaatsen gerochten ze aan den gang. Eerst in de Surmont- plaats, doch daar heeft de politie niet moeten tusschen komen. Ze hadden reeds genoeg met de gekregen klappen. Wat later kregen ze het aan den stok op de groote markt, doch daar waren ze zoo gauw niet moedeen de politie moest hun begiftigen met een proces-verbaal. Om den dag of beter den avond te sluiten beproefden ze het op de Botermarkt, doch ze moeten daar ievers lont geroken hebben, want ze sloegen op de vlucht toen ze hoorden dat de politie naderde Daar ook was de vrees voor de pakke- mannen bet begin der wijsheid. Maandag 23 dezer, om 8 uur avonds zal Dr A. Bessemans, professor van de Hoogeschool van Gent, in de feestzaal van den Katholieken Kring, een voordracht met demonstraties houden, over Spiritisme. Ten einde de onkos en van die belangrijke voordracht te dekken zelfs Amerikaansch kindermeel. Aan de prijsI zal een ingangsrecht gesteld worden van de beste De halve doos 3,25 fr.groote doos6 fr. In POPERINGHE te bekomen bij Vande- plas, apotheker. In YPER bij Hautekier en Van Robaey*. V.O.S. POPERINGHE. Zit ing. Heden Zondag van 11 tot 12 uur, betaling van 't jaargeld, opnemen an klachten, verstrekken van inlichtin gen, enz. R*<rgerskleederen. Alwie de ver goeding voor zoekgeraakte burgerskleede ren aanziet, niet als een aimoes, maar als een recht, teekene het transactie-voorstel van 260 fr. niet, maar stelle den advokaat van onzen bond aan als gevolmachtigde om zijne zaak voor de Oorlogschade- rechtbank te verdedigen, ten einde eene rechtmatige vergoeding te veiki ijgen. Ter navolging aanbevolen Op de twee eerste B. V. O. S.-feestdagen werden een 36o tal loten verkocht der V. O. S.- tombola voor t Yzergedenkteeken. BOERINNENBOND POPERINGHE Cp 2'' Kerstdag, te 2 uur in den na middag, algemeene vergadering, waartoe van hopplanters en handelaars) instellen ja'leden worden uitgenood;gd. Bene vens de andere deelen van het programma komt een afgeveerdigde van Leuven spre ken over Ónze Woning, een gezellige t'huii 't Zal er niet ontbreken aan belang, noch aan aangenaamheid. Tot Donderdag, 26 December, te 2 u Het Bestuur. Voor onze moeders. Het is nog zoo-j danig lang niet geleden dat alles hier op de streek van Amerika moest komenAmeri kaansch spek, Amerikaansche bloem, tot Verhuring van Kostumen Stijl - Fantaisie - Modern Vakkundige bediening - Billige prijzen Voskenslaan, 148. Tel. 14707. Bcesirghe. Middenstand. Heden Zondag namiddag om 5 ure, alge meene vergadering voor al de handelaars, winkeliers en ambachtslieden van Boe singhe in de zaal tan dejongtlingskring. Stichting «.an een MIDDENSTANDS BOND door Mr Vuylsteke van wegens den bond van Yper. Ongeluk. Zaterdag verleden acht dagen, heeft de voorzitter oneer Boeren gilde, Jules Devrieze bijna verongelukt te Y'per op de markt. Op het punt om te draaien naar de Dixmudestraat werd hij opeens langs achter gegrepen door een motocycle en een dertigtal meters verder op den grond geworpen. Velorijder en motocyclist lagen alle twee ten gronde. Toen ze wat bekomen waren konden ze alle twee recht staan en gelukkig kwam de man er gelukkig van af, wat verlot 1 f, Poelca le'Ie. Muziek Don derd^g heefc onze muziekgilde hun Ce- ciliafeest gevierd. Om 8 ure werd eene plechtige m's opgedragen ter eere der gil de, waarii een vijftigtal leden tegenwoor dig waren. In den voormiddag, met het muziek voorop, wierden eenige leden be zocht, om des middags dan een goed noen maal te nemen, waaraan meer dan hon derd leden deelnamen. De heer Voorzitter bedankte de muziekanten en leden en gaf vervolpens verslag over de werkzaamhe den binst het jaar. met den toestand der kas, die boeiend is. Verschillige nieuwe instrumenten zullen aangekocht worden om noff ons muz'ek sterk er te maken. In den namiddag deden de leden rog een uitst -pje en rond 8 ure lLp het feest in de beste verstandhouding en broeder lijkheid ten einde. Zoo kan en zoo moet het zijn nauwer en meer de banden van genegenheid en liefde sluiten, tot greo'e- ren bloei en groei van ons Hoogerop Geluk en herfelijk dank aan allen Wftnirrghe, GeiUnbcnd Zon dag 29 Decemb r om 4 uur namiddag bij Pieter Feys. vergadering voor de leden van den geitenbond. Belangrijke mede- deelingen zullen er gedaan worden. Priis- loting in gelde onder de tegenwoordige leden. GAMSCH IN STAAL VERPLAATSBAAR, ONVERGANIXELy «ffvs/rA' en ■n/tnnen xosreioos. van 35 fr. voor een dollar kwam dit wat duur zoodanig dat tegenwoordig de meeste moe ders hunne kinderen voeden met het Kin dermeel FORTIOR. Zij bekomen er allemaal de beste uitslagen mede en hunne kinderen zijn frische en gezond zooals met geen enkele andere voeding het geval is. Het Kindermeel FORTIOR is te verkrijgen bij alle goede apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels aan 6,75 de doos. Door geneesheeren, specialisten en door vele vroedvrouwen is de Fortior warm aanbe volen. St JANSKF.RK POPERINGHE Op Kerstdag aanstaande zal het ge mengd koor om 5 ure en om 10 ure voor 3 fr, familiekaart 10 fr., niet leden beta len 4 fr. Kaarten zijn te bekomen op Zaterdag 21 van 17 3otot 19 u. en Zon dag 22 van 11 tot i3 uur in het lokaal Rijsselstraat. Op Kerstdag zal er in het Katholiek Volkshuis een groot tooneelfeest gegeven worden door de tooneelafdeeling van de Christene werklieden. Men zal opvoeren het gekostumeerd drama in 5 bedrijven H Het geheim van Pater Bernardo Nieuwe schermen Zondag 22 en Maandag 23 Decern her zal de tooneelafdeeling der V O. S de eerste maal de tweestemmige St Am-J in de feestzaal van het Vlaamsch Huis brosiusmis van den beroemden toondich- opvoeren bet gekende si uk Vrede op wendt U in volle vertrouwen tot de Kapitaal-Concentraties: 300 MILLIOEN. Bijbank: YPER. Grocte Markt, 9. Tel. 304-334. POPERINGHE, Yperstraat, 5.- Tel. 62. Agentschappen in al de bijzonderste Gemeenten van West-Vlaanderen ter Perosi uitvoeren. aarde Niet min dan öo uitvoerders. Den avond tan Kerstdag en van den, De Davidsfondsers en zullen het tuiregi m voor de hop en voor veel andere daaropvolgenden Zondag zal de kerk zeker niet beklagen dat ze dit jaar eene i H Alle dagen beschikbaar. OBLIGATIEN op 5 JAAR aan drager 6 NETTO. Rente betaalbaar met zesmaanrlelijksche Koepon». BEURS BANK WISSEL.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2