Snuif Verschrikkelijke iijnrsmp te iarcinclie. Chr. MIDDENSTAND suisiusdioiis! vper-Popspinatis Mas-Car TOONEEL ö:mjïïsisY- i de poperinghenaart "kiekens OSCAR CORNELLIE, vslcs, stoven, verlaftt glas ©11 <?i@iers, aile slach van a aam. Crombeke. Leo. Solo-Slim. Zondag avond - erd er een solo-slim gespeeld door Ca- miel Heindrycx, bij Camiel Philips, met de acht hoogste hartens pikken haas, heer, vrouw, tien en vijf. Medespelers Wavrin Karei, Desrumeaut Camiel en Vrouw Cam. Philips. Proficiat Camiel. Vreeselijk Treinongeluk - 16-3-1930. - Nr 11. DRINKT Het Bestuur. Gemeente Rousbrugge SROOTf N pANENKAMP bij Désirc Gunst, Rousbrugge. Tel. 22. Door de Imperial War Graves Com mission werd er destijds beslist dat te Bergen en te Yper eene gedenkplaat ter nagedachtenis aan de Engelsclie gesneu velde soldaten zou aangebracht worden in dezes Hoofdkerken. Doch nader hand door het toedoen en aandringen van Z.E Cardinaal Mercier kon men hetzelfde ge daan krijgen voor de hoofdkerk van Kle- chelen en St Goedele te Brussel. Tot nog toe was zulks niet mogelijk althans voor lonze cathedraal, wijl zij nog niet her bouwd was. Doch daar de werken ru een maal zoo vergevorderd zijn, zal de inwij ding er van nu niet lang meer uitblijven an zoo is de overste van diezelfde Com missie Maandag laatst een bezoek komen brengen aan Z. E H Deken Vermaut om de gewenschte toelating te verkrijgen. Jn princiep werd deze gegeven en voor- alsnu werd er beslist de gedenkplaat aan te b-engen in den ingang der kerk onder den toren Mogelijke veranderingen blij ven niet uitgesloten De teekening der plaat is sober maar schoon. Het stuk zal gereed gemaakt worden om met den Maandag van Thuyndag te kunnen inge huldigd worden. De plechtigheid zal ge paard gaan met groote feestelijkheden. T wee drie jaren geleden kwamen de menscben naar Yper met de zekerheid er een huis te kunnen vinden om het te be wonen. Doch tegenwoordig is het zoo ver gekomen dat de woningnood twee drie huisgezinnen genoopt heeft een onderko men te zoeken in de Caserne, waar ze wel meteen regenscherm naar hun bed zou den mogen gaan Galukkiglijk heeft de bouwmaatschappij Ons Onderdak eene aanbesteding uitgeschreven voor 20 werkmanshuizen. De inschrijvingen moe ten ingestuurd worden vóór 24 Maart. in de officieele Tombola der Ten toonstellingen hebben onze stadsgenoo ten, buiten alle gewoonte in, waarlijk kanse gehad. Een lot van 10.000 Ir. werd ten postbureele verkocht, alsmede ver- scheidenekleinereloten van 1000 en 5oofr. Woensdag noen toen de school juist gedaan was, reed een vrouwspersoon aan de Hondstraat een kindje omver. De op dienst zijnde politieagent Depuydt riep haar te staan doch zij vluchtte zooveel zij maar kon de Dixmudestraat in. Met een velo dien hij opgeeischt had liep hij de vrouw achterna en haalde haar weldra in. Eene bende toegestroomde schoolkinderen jouwde de vrouw terdege uit. Zondag 16 Maart, zullen wij om 11 ure eene vaderlandsche plechtig heid hebben, ter ge^geaheid van de boomplanting, ter herinnering aan Bel- Igie'sontstaan in i83o. De gemeenteraad j samen met de stadsoverheden zullen door rde Pompiers en de Ypriana ten stadhuize [afgehaald en tot aan den hof van het Ierseh gedenkteeken begeleid worden al- swaar de plechtigheid zal plaats hebben. [De heer Sobry, burgemeester, zal er de gelegenheidsrede houden. Beveren-Yzsr. Belangrijk voordracht, heden Zondag morgen 0111 81 2 uur, bij Firmin Lspeé, over Var- kenskweek. Landbouwers en bijzonderlijk land bouwersvrouw en worden dringend uitge- noodigd. Vraagt Crème de Gruyère: LE CASTEL Echte Zwitsersche Gruyère WATOU. Kerkdieven. Dees week zijn gemeene dieven in onze kerk aan *t werk geweest. Ze hebben er in vollen dag den oiïerblok der II. Theresia opengebroken en leeggestolen. Een onderzoek is ingesteld, 't Ware te hopen dat deze lage en gemeene kerels eens bij den kraag zouden gestekt worden en hunne welverdiende straf ont vangen. Ieder mensch waar nog een zierke eergevoel of godsdienstzin in steekt, walgt voor zoo een daad. 't Is van 't laagste waar toe een mensch kan geraken. Vooraleer uw DIAMANT of GOU- DEWERK te koopen beziet eerst de alagen van het huis LEDE. 6, iBoterstraat (nevens de Puppen), YPER- I— De schoonste keus, de genadigste prij- [zen, de meeste waarborg. STAD YPER HANDELSFOOR 1930 Toer. men, ten jare 1924, op de muren onzer herlevende stad voor de eerste maal de aan- plakbrieven zag, een Handelsfoor aankondi gende, lazen de voorbijgangers, schokschou derden. lachten en gingen henen. Wat zou men ook denken! «een Foor in richten net als te Brussel», de Yperlingen zijn zeker door den oorlog den kluts kwijt geraakt, zoo dachten velen, en hielden het jvoor onmogelijk iets degelijks tot stand te brengen. En zie. niettegenstaande bovenmenschelij- ke moeilijkheden, gelukte deze onderneming wonderwel en ze werd van jaar tot jaar belangrijker en grootscher, zoodanig dat, moest de Foor op heden geen plaats grijpen, de bevolking van stad en streek een groote ontgoocheling zou ondergaan. Wanneer men heden op reis gaat en de dagbladen overziet, vindt men algauw een mededeeling uit Yper de aanstaande Foor aankondigende. Tot in de kleinste gemeenten en gehuchten vragen de inwoners van ons arrondissement wanneer de jaarlijksche Foor zal plaats grijpen en of het nog zal wel zijn. Welnu, getrouwe bezoekers onzer stad, de Poor zal vele aantrekkelijkheden bevatten en haar bezoek zal de moeilijksten zelf tevreden stellen van alles zal er te zien wezen en dat het muzikaal gedeelte ook niet vergeten zal zijn is van nu af reeds verzekerd door de toe treding der muziekmaatschappijen van stad, die op Paschen een concert geven, en deze van Proven, van den Katholieken Kring van Poperinghe der muzieken van Waasten en Le Bizet, die op 2n Paaschdag de beste stuk ken van hun repertorium zullen ten gehoore geven. JULIEN TAHON. W@@s!en. Ongeval. Voor een tiental dagen was meester Desma- dn 1 na de klas bezig met eenige kleine herstelling te doen, en hierbij stampte hij op een plank met het ongelukkig gevo'g dat een beroeste nagel door zijn schoeisel heen tot twee centimeter diep in den groo ten teen drong. De geneesheer werd aan stonds geroepen, die hem de noodige zorgen toediende. We wenschen, hem spoedig herstel. Weggeloopen. Op Maandag 10 dezer was Lr. Lazeure bezig met vette op den akker van landbouwer Dehaudt met dei strooier van J. Verb ;de open te spreiden toen opeens hit piard op de vlucht sloeg. Al zich van het na zich sle pende tuig willende bevrijden, viel het en bleef met een bezeerden poot liggen. De landbouwmachien was cok gansch ont redderd, Alles heeft zich bij deze schade beperkt. Wseslen.Iets waarover Vlamin gen en Walen altijd akkoord gaan, 't is om te bekomen dat Apoth. Verinandere's remedie de geneesmiddelen zijn bij uit muntendheid tegen CholeraDiphterie, Pokken. Snik, en alie ziekten bij de Hoenders Poeier N" 4200, MARVOL en ARSYLOL dragen alie drie het merk de Hanskof?. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kesteiyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en VYeckes- »er te Yper en in alle Apotheken. le verkrijgen bij Madeleine Gerber, Tomstraat, 38, Poperinghe. M eeneo. Rijongnal. Woens dag morgen rond 5 r;2 ure kwam de auto bus van Verkindere van Wervick, zooals alle dagen geladen met een Gü-tal perso nen van Yper naar Toerkonje gereden, waar die menschen wei ken. Gekomen te Meenen in de Yperstraat kwam er een wielrijder aan, de chauffeur, een ongeval wi leade vermijden stopte ineens. De auto bus kreeg eea zoo geweldige schok dat hij omkantelde. Vijftien der inzittenden werden licht gewetst. De auto voerder werd erg gekwetst opgenomen en naar eene kliniek overgebracht. De autobus is gansch verbrijzeld. Veertien personen alien uit Yper waren min of meer zwaar gekwetst. Hier volgen hun namen Polreys Maurice, 34 jaar, Kalfvaart 31 Petry Maurice, 29 jaar, wonende Bascule Aiarctl Charlotte, echtg. Hoet, 34 jaar, Brugsche Steenweg 35 Legrand Michel, 24 jaar, Kla erstr. 52 Coppin Germain, 31 jaar, Nieuwe straat 15 Asseor Maurice,29 jaar, Kalf- vaartstraat, 85 Vanneste Cyriel, 35 jaar Deconirtck Maurice, 19 j., St Jacobstr., 28 Baert Alfons,57jaar Kalfvaartstraat, 92 Carlier Georges, 40 jaar Woeste Eugène, 52 jaar, Langemarckstraat, 34. Crsmbska. Bericht. Ik on- dergeteekende maak het publiek van Grombeke bevend, dat ik ten zeerste de valsche ge uchten logenstraf, weike ten mijnen opzichte door zekere concurrenten verspreid worden, namelijk dat ik Crom- beke verlaat om naar Rousbrugge te gaan wonen. Baesinp^a. Davidsfonds. Op Dinsdag 18 Maart, om 7 u 's avond- in de zaal van den Jongelingskring, zesde wintervergadering van het jaar 29 30 (derde voor het jaar 1930). Op dagorde komt een voordracht over Rusland door Meester Missine van Cortemarck. Deze belangrijke uiteenzet- ing zal opgeluisterd worden door licht beelden. Daarbij zullen eenige ernstige liederen gezongen worden, heel overeen stemmend met den vastentijd. Zoo zal deze vergadering niets van de ingetogen stemming ontnemen. Koopt uïvemeubclskeuken en kamer- gerief, karpetten, tafelkleeden, enz. bij Maurice TYTGAT-GOVAERTS, Dorp- p a a s, Boe sing he. Boerenleden en Kleingebrmkers Erwtjeszaad werd door de groensel- fabritk van Lcuthulst beschikbaar ge steld bij den zaakvoerder Val, Petillion. Alleen de oude kweekers door de fabriek gekend, mogen er halen. YlamaHinghe. Feestzaal. Men is thans bezig met bet opslaan eener nieuwe feestzaal in het hovektn der her berg De Engel Verscheidene bonden en maatschappi en der gemeente zullen er hunne feestvergaderingtn houden. ViftcScem.— Soloslim.- Zondag 9 Maart werd een soloslim gespeeld bij Jul s Dedullen door Ju'es Cappelaere, met 9 hoogsto koekens en 4 pijkens. Me despelers Henri Wouters, Rich. Criem en llenri Maeren. Tfiialt- Geweldige botsing. De ijzer handelaar Beckaert, Sint Jansstraat, 32, Thieit, was Zaterdag namiddag met zijn vligetuitgetoerd, vergezeld van Deryrck, wonende Sint Michielstraat, gekomen langs de groote baan Aerseele- Thielt, hield Beckaert den linkerkant, zijnde een makadam. Zijn paard li.p zeer snel, uit tegenovergestelde richting kwam de genaamde Demey Adiel, wonende te Caneghem per auto aangesneld, vergezeld van zijn vriend Georges De Ketelaere, onderwijzer te Aerseele, de auto trompte en hield de rechterkant, maar Beckaert week niet uit en eene onvermijdelijke bat- sing had plaats. Het vliget werd in stuk ken gereden en de auto kantelde om in de gracht. Derynck werd geweldig tegen de straatsteenen geslingerd en bleef roerloos liggen. Beckaert werd eveneens ten gron de gesl ngerd, terwijl Demey en De Kete laere ernstige verwondingen aan het li chaam opliepen. De gekwetsten werden naar hunne woningen overgebracht. De rynck stierf nog denzelfden avond. Het slachtoffer was ongehuw d en 66 jaar. Het parket kwam ter plaats. St. And; ÏSS. Droevig or.geluk. Maandag namiddag speelde het meisje Alice Caestecker, oud 3 1)2 jaar, met haar broertje voor de ouderlijke woning. Plots stak het kind deu steenweg over. Op dit oogenblik kwam de vrachtauto van den heer Achiel Vercruysse in de richting van Brugge gereden. De voerder Frans D'Hoore, deed het onmogelijke om de twee kinderste miiden. Hij kon het jongentje zwichten, doch het meisje werd door de wielea gevat en ernstig verwond. Het kind werd naar het St Janshospitaal overgebracht, doch is r r aan de gevolgen zijner verwondingen overleden. Twaalf dooden, iün gekwetsten, waaronder vier docdelijk. Vrijdagmorgen, rond 4 1)2 ure, heeft zich in de koolmijnen van de S A. des Charfco; nages de Marcinelle Nord eene \erschrikki lijke ontploffing voorgedaan die 't leven heeft gekost aaa 12 arbeiders. De mijnramp is toe te schrijven aan eene hevige grauwvuurontpkffing, waar bij zich gelukkiglijk geene grondinstortin- gen hebben voo gedaan. Sinds Donderdagavond was een ploeg vaa.80 arbeiders aan 't werken aan de verdieping van 975 meters. Den elfden avord reeds werd de aanwezigheid vast gesteld van mijngas men wijdde er ech ter niet veel aandacht aan, gezien ce ge ringe hoeveelheid. Vrijdagmorgen echter ie 4 1)2 ure, had plots eene verschrikkelijke ontploffing plaats. Spoedig werd de noodige hulp geboden en begon men de reddingswer ken. Elf mijnwerkers waren gedood en 10 gekwetstonder de gekwetsten zijn er 4 d>e in hopeloozen toestand verkeeren. usaisBsaBiBBaiBiBHBssBasBaEaas K OUTHEftë (YPER). Zaterdag morgen verliet de marchan- dise het Station van Houthem plets vloog de reirmer uit zijn remhuisje en kwam onder de wielen te recht. Het logge riituig reed door buik en bil.Priester en Doktoor werden inderhaast bijgeroepen, terwijl het Statiocpersoueel de eerste zorgen toediende. Kort nadien is de ongelukkige bezwe ken. Het is zekere Rigout, remmer der stelplaats Kortri k, gehuwd en vader van familie 1 F. C. POPERINGHE. We hebben ons weer Zondag allemaal kun nen overtuigen dat een banale vrienden match zonder inzet van geenerlei waarde is. De partij was verleden Zondag futloos, arm zalig, doodsch. Noch spelers noch publiek hebben deugd van dergelijke ontmoetingen. Weerom bleek het welk een onweerstaanbare kracht straalt uit het kampioenschap. En eens dat van de baan blijft er omzeggens niets meer over, tenzij de bekerwedstrijden. Wij zullen geenszins de bezoekers van ver leden Zondag verminderen wanneer we on bewimpeld zeggen dat ze tegen ons jongens niet opgewassen waren. En al hun energie en hun geestdrift waren niet bij machte om de doodschheid die over ons hing weg te cijferen, want buiten een paar korte opflik keringen bleef het publiek koud. D'er stak meer warmte in 't zonnetje dan in de match. Het moet echter gezegd worden dat het jonge ploegje van St Omer ons aangenaam verrastte door hun fairhei en hun sportivi teit. Ze staken zelfs gunstig af bij de voor gaande bezoekers van franschen oorsprong. Het is maar natuurlijk dat ons elftal de zaken kalmpjes opnam. Enkel de twee helft was ietwat vuriger dan de eerste, maar ten slotte was iedereen tevreden wanneer de scheidsrechter inrukken floot. Kortom een match zonder historie zooals de meeste vriendenpartijen. Het ware dan ook geraad zaam dergelijke matchen tot een minimum te herleiden. We gelooven zelfs dat het bij die enkele ontmoeting blijven zal, omdat we iets beters opgevonden hebben. We zullen namelijk deel nemen aan een driehoeksbeker uitgeloofd door C. S. Yper. Wie de 3" club zijn zal is op dit oogenblik nog niet bepaald uitgemaakt (Roeselare of Meenen). Ieder club stelt twee elftallen in lijn die onder elkander spelen. De matchen worden heen en terug' betwist, zoodat we ons hier op ons plein nog aan 4 buitengewone interessante partijen mogen verwachten, 't Kon niet beter. Heden Zondag brengt ons 1" elftal een tegenbezoek aan St Omer. Wat de spelers vooral aanlokken zal is de foor. We wen- schen hen dan ook enkele prettige momenten en hopen dat ze de faam van ons stedeke op het groene veld hoog zullen houden. Het wordt ongetwijfeld een vermakelijke uitstap. Bericht aan de liefhebbers. BEMERKING: Enkele jonge elementen lieten zich reeds bij rood en geel inlijven. We zouden graag hebben dat nog enkele jonge kerels de rangen komen aandikken. Dan is er kans dat we aanstaand seizoen met een ploeg juniors de strijd aanbinden. Kandidaten geven zich aan in 't lokaal of aan den Sekretaris. KEIKOP. -«o»- STADEN Dinsdag 25 Maart (O.L.Vr. Boodsch.) PRIJSKAMP voor PAARDEN. Schoone prijzen en eeremetalen, IBBBlSBBBBBBBBBaSBBSSBBlBBBSBB AMBTELIJK BERICHT Het publiek wordt ervan bericht dat de aflevering van de inschrijvingsplaten voor automobiel van heden af terug algemeen hernomen wordt in het Provinciaal Be stuur te Brugge. VOETBALCLUB «De Eendracht». WATOU Zooals we min of meer verwacht hadden is het uitgevallen. We stonden Zondag laatst zonder werk. Met zoo'n weertje was het wat erg ons geliefde sport van kant te moeten laten. Duinkerke zou gekomen zijn indien ze geen belet gekregen hadden door eene offi cieele match. Aangaande het elftal van Houthulst, die hebben, naar hunne handelwijze zeker het monopolium van sportiviteit niet. Daar krij gen we noch taal noch teeken van. 't Is in die streek misschien het gebruikt 3 maal te bezoeken om entwaar per ongeluk één re- tournmatch te krijgen... en dan moeten de auto's dier streek nog meêwillen want 't schijnt dat er daar veel weerspannige en koppige moteurs zijn die geen voetballers willen voortrekken. Kom, kom, we zouden algauw gaan denken, dat 't kwaden wil is. We hadden Zondag in ieder geval een oefe ning en... oefenen is altijd vooruitgaan. Veel oefenen is rap vooruitgaan, daarom is er iederen Zondag om 1 u. een bal ter beschik king der liefhebbers. Iedereen kan een goed speler worden. Toekomend jaar moeten we met 2 elftallen aan 't werk. Daarvoor zijn 2 maal elf mannen noodig en daarom zijn nieuwe leden ook altijd welkom. En nu 't groot nieuws!! Let op! Zondag 16, om 2 u. zeer stipt op ons plein... Is er dan iets heel buitengewoons? Ja! Wie komt er dan? Wie er komt?... Nog niet hoe ren zeggen? Iedereen weet het reeds! Duin kerke komt. Weet ge 't nog van verleden jaar? De Juniors, die kleine, korte, dikke, rappe Juniors die zulk schoon spel leveren. De eenige en dezelfde die in 't Noorden om het kampioenschap spelen. Watou kreeg er ferm van, maar nu zijn we toch verbeterd hé? en we zullen ons nog eens meten aan dat volk. Dat moet ge zien liefhebbers. Ge zult aan zoo'n match heel wat plezier bele ven. We weten het. 't Is hard hout voor de Watounaars. Maar ze zullen er op los gaan. Hun laatste druppel zweet moet «er Zondag uit, zeggen ze. In de laatste match waren er veel vreemden. Zondag komen er nog meer want déze club heeft een grooten naam in' Frankrijk. Zonder twijfel komen de fran schen af om HUN volk aan 't werk te zien en... en gij?... zal het gezegd worden dat de Watounaars hun eigen volk in den steek laten?? Neen, hé! Naar 't plein dus en gij zult er heel tevreden over zijn. NOLLE. 1 HEDEN ZONDAG te 3 u namiddag, in den Katholieken Kring te Poperinghe, algemeene vergadering, met voordracht door deu Algemeenen Stkrttaris van den v hr. Middenstand van Belgie. Niat üfifJsss, mogen wij u terloops «in 't vriendelijke» een klein woordje zeggen? Nu wilt ge niet proliteeren van onze inlichiii gsbladen en leervoordrach- ten. Sommigen onder u zullen zich, door hunne moedwillige onwetendheid in nesten helper. Op 't uiterste nipper je, wannetr de tiscusmannen u 't vuur aan de schee- nen zuilen leggen, zult ge u misschien lid maken en ons uwen hopeloozen toestand ter verdediging opdragen. Lekker kar weitje Maar dat gaat toch niet opGij begrijpt dat ook wel! En inderdaad, het meewn- deel onzer leden zouden algauw feestelijk bedanken voor de weinig-aantrekkelij te eer, jaar in, jaar uit met hun centen een bond op de been te houden die ten slotte meestal zou moeten dienen om zeer twij felachtige gevallen klaar te spinnen van standgenooten, die voorheen afzijdig ble ven en die slechts als 't nipt en ze 'einden raad zijn, met hun verward boeltje kun nen intrek komen nemen ia onzen bond. En nog ie's: zal een verzekeringsmaat schappij uw huis verzekeren, wijl het reeds in vlammen opgaat? Neen, niet waar! Zoo ook met onzen Middenstand. Wij zijn geen reddingsploeg, geen lief dadigheidsinstelling, maar doodgewoon een onderlinge verzekeringsmaatschappij, met verdedigingskomiteit «voor tigen gebruik Vrienden, zorgt dus voor een tijdige aansluiting en wachtniet tot «inextremis» Vraagt overal CAMEMBERT MARGOT De zuiverste, de beste mBSBBBBBBSBlBBlHBraiEBHIgSSBKEfl VLAANDERENS BEDEVAART naar LOURDES en LISIEUX: 12-20 Mei. - Inlichtingen: E. H. De Rycke, pastoor op St Jan, Poperinghe; M. Fr. Yandeplas, Apotheker, Bertenplaats, Poperinghe. Hoofdbureel, Plein 13A, Ivortrijk. Belgische Fabriek Chicorei WYPELÏER-TAFFIN Naamt. Vennootschap, YPER. YPER - KATTEFSEST ZONDAG 16 MAART Naai* pss*. Vertrek van de [Markt te Poperinghe aan de volgende uren 7.20 - 9 - 10 20 - 11 - 13 - 13,30 -14,30 - 17 - 17,30 - 19 - 20 u. Naar Papsringhe. Vertrek aan Yper-Staiie 8,30 - 10 - 11,30 - 12 - 14 - 15 - 16 - 18 - 18.30 - 20,30 u. STIERENKEURING - Poperinghe. In de opgave der prijzen is een misslag begaan. Ziehier den echten uitslag. Stieren zonder tanden van volwassene. 1 pr. Heer Henri Quaghebeur, land bouwer te Poperinghe. 2 pr. Vrouw weduwe Henri Dochy, landoouwster te Poperinghe. GEMEENTE PROVEN KEURING der STIEREN PRIJSKAMP voor STIEREN en KOEIEN De keuring der stieren en den prijskamp voor stieren en koeien der 12'' omschrijving, bevattende de gemeenten Crombeke, Pope ringhe, Proven, Rousbrugge-Haringhe, Sta- vele, Watou, Westvleteren en het gedeelte der gemeente Beveren, liggende westwaarts den steenweg van Stavele naar den Eikhoek, zal dit jaar alhier plaats hebben op Dinsdag 18 Maart, om 10 ure voormiddag. De prijskamp voor stieren voor de 2 nieu we bewaringspremien van 2400 franks, be taalbaar in drie annuiteiten, zal plaats heb ben denzelfden dag als de gewone prijskamp voor de omschrijvingspremien, namelijk voor de 12" omschrijving te Proven, op Dinsdag 18 Maart, om 10 ure vóórmiddag. Mogen alléén deelnemen aan den prijs kamp voor de bewaringspremien, de stieren die ingeschreven zijn in het stamboek van het Provinciaal Verbond der Veekweeksyn- dikaten of in het stamboek eener keurkwee- kerij. Deze inschrijving moet bewezen worden, voor de eerste soort, door een ge tuigschrift van den Voorzitter van het Pro vinciaal Verbond der Veekweeksyndikaten, en voor de tweede soort door een getuig schrift van den Bestuurder van het Instituut voor huisdierenkunde, belast met liet toe zicht op de keurkweekerij. Bij de annuiteit van het eerste jaar der bewaringspremie van 2.400 fr. voegt de Pro vincie eene onderhoudspremie van 400 fr. en bij de annuiteiten van elk der twee vol gende jaren, alsook bij de bewaringspremie van 1000 fr. na het derde verleend, voegt de Provincie telkens eene onderhoudspremie van 600 fr, Mogen alléén deelnemen aan den prijs kamp voor melkkoeien, de koeien welker melkopbrengst ernstig gecontroleerd werd door een veekweeksyndikaat of door een verbond, en zulks gedurende een tijdperk van ten minste 300 dagen. Deze controol moet bevestigd worden door een getuigschrift af geleverd door den Voorzitter van het Pro vinciaal Verbond of door den Voorzitter van den Veebond. Ten einde den regelmatigen gang te ver gemakkelijken, v/orden al de landbouwers dringend verzocht, hunne dieren, zoowel voor keuring als voor prijskampen te laten in schrijven op het Sekretariaat der gemeente Proven, van 8 tot 9 fi ure vóórmiddag, cn voorzien te zijn voor al de dieren, van: 1° - Eene verklaring van den houder van het dier, opgevende de dagteekening der ge boorte (maand en jaar), het signalement (haar, kleur, bijzondere teekens), het ras, alsook de premie of accessiet in den prijs kamp van 1929 behaald; het handteeken van den Verklaarder moet door den Burgemees ter zijner gemeente echt verklaard worden. 2" - Voor de in 1929 geprimeerde melk koeien, eene verklaring van den Eigenaar van een geprimeerden stier, dat deze koe in 1929 door zijnen geprimeerden stier be sprongen is geweest: handteeken moet ins gelijks echt verklaard worden door den Bur gemeester zijner gemeente. 3° - Het vereischte getuigschrift om te mogen deel nemen aan den prijskamp voor de bewingspremien der stieren, zooals hier boven vervuld is. 4" - En het vereischte getuigschrift om te mogen mededingen in den prijskamp voor melkkoeien, insgelijks zooals hierboven ver- meld is. Die werkt en zwoegt en blijft getrouw Wat is er schooner dan een vrouw Die minzaam wacht naar haren schat En hem dan zegtKom, drink en 't wat Suikerij F. C. Jacobs koffie, bereidt met de onovertroffen Eene goede tas is den aangenaamsten drank na den dagtaak. BENOEMING Bij koninklijk besluit van 3 Maart 1930 is de heer de Crombrugghe de Picquen daele (baron Ph benoemd tot burge meester der gemeente Vladsloo (arrondis sement Dixmudei, in vervanging van den heer Depuydt, Ch.. oits'iagnemer IBBSBSBSBBBBBBSBBEBBBBaSBBSSBS BERICHT Bij ontstentenis van een vcldoende ge tal Kroostrijke Gezinnen om de 10 woningen voor bedienden en de 10 woningen voor werklitdcn aan ts koepen, mogen alle andere liefheb bers zich aanbieden bij den Heer Notaris Van Eecke te Poperinghe, tot 15 April 1930. Namens het pi ai selijk cmiteit, D' BRUTSAERT. BELGISCHE FILM UNIVERSITEIT WOENSDAG 19 MAART 1930, om 8 uur zeer stipt. 38' Vertooning. Programma 31 1) Actualiteiten. 2) De haven van Man chester. 3) Vleeschnijverheid in Zuid- Amerika. 4) Het Koninkrijk der Neder landen. 5) De Poel en zijn bewoners. 6) De zwerversvolkeren van Klein-Aziè (2 deelen). 7) En de droom verwezenlijkte zich Datum der 2 laatste vertooningen: Donderdag 27 Maart, Woensdag 9 April. hsb ROUWBERICHTEN Zondag 16 Maart, te 7 ure, in O. L, Vrouw- kerk, JAARMIS voor LOUISE GRYSPEERT Huisvrouw van Constant Samyn. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege Echtgenoot en Kinders. «os Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de Plechtige MIS op Zondag 16 Maart, te 9 ure, in St Bertinuslierk voor HENRI DEROO Ook voor de Kuisvrouw en Kinders van BENOIT DEROO. Van wege de Familie. Maandag 17 Maart, om 7 ure, in St Jans- kerk zal een Solemneele MIS gezongen wor den tot zielelavenis van Mevrouw VERBEKE-SIX Van wegens het Verbond der Christene Vrouwen. Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd op Maandag 17 Maart, te 9 ure, in St Bertinuskerk, de JAARMIS te willen bijwonen voor ACHILLE DEVOS Echtgenoot van Irma Goussey. «O» De Familie Debacker-Moreel noodigt be leefd Vrienden en Kennissen uit tot de PLECHTIGE BEGRAVING op Maandag 17 Maart, te 9 ure, in O. L. Vrouwkerk van LOUIS DEBACKER weduwaar van Louise Moreel. «os Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot het Plechtig JAARGE TIJDE op Maandag 17 Maart, te 9 ure, in de kerk van Stavele tot lafenis der ziel van BENOIT GESQUIÈRE-LEBBE. Van wege de Kinders. Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de JAARMIS op Maandag aanstaande 17 dezer te 10 ure in St Bertinuskerk voor Heer JULES VANCAYZEELE Echtgenoot van Vrouw Rosalie Depoers. Zondag 16 Maart 1 30 lerinakelljkliedeai HERBERGKERMISSEN. In den Werfbij de Wed. Pinceei, Weristraat. Westouter In het Watergatbij René Keygnaert. Maandag Kar.deel. Westvieteren. Schaaplain te verhollen. In den Muis bij C De Jonckheere gegeven door Silvain Vilain. Abeele. Flesschenschieling. «Au Chasseur bij de Wc Saelens- Deraedt. Groote Biljartmatch. In de Nieuwe stad Veun e bij Remi Dewickere-Lietaeit, Veurnestraat. Match tusschen twee berotpspelers Joseph Wolfcarir.s, Iseghem, en Gerard Naert, Gent. Begin le 2ys uur. Een schoone Bil jart stok te verloten onder de aanwezigen. ZONDAG 16 MAART. OPENBARE VERKOOPING Om 3 uur, bij G. Van Bruwaene, Gr. Markt, Poperinghe,van 28 allerbes te Jonge Dusver, zijnde de eerste rande jonge duiven van den alomgeken- den liefhebber Th. Dewitfe, van Ghelu- velt. Passchendaele. Bij Urbain Pieters. Inleg 5 fr. Kaarteschieting. 200 fr. Prijzen. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen de Plechtige MIS te willen bijwonen op Dinsdag 18 Maart, te 9 ure, in St Janskerk, voor Vrouw EMMA SOHIER overleden huisvrouw van Heer Arthur Vercruysse. Van wege Echtgenoot en Familie. «o» Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd naar de LAATSTE ZES- WEKENMIS op Dinsdag 18 Maart, om 9 3/4 ure in de parochiale kerk van O. L. Vrouw voor EMIEL DUMEEZ. Van wege Echtgenoote en Kinders. «o»- Woensdag 19 Maart, te 8 Vs ure ,in O. L. Vrouwkerk, gezongen MIS voor AMANDUS PETY en overleden huisvrouw LOUISE VANCAEYZEELE. en Overleden Familie. Beleefde uitnoodiging van wege de Kinders. -«o»- Dcnderdag 20 Maart, te 10 ure, in O. L. Vrouwkerk, PLECHTIG JAARGETIJDE voor Eerw. Heer GOEMAERE gewezen pastor der parochie. Deze aan kondiging dient als uitnoodiging. BURGERSTAND VAN POPERINGHE, van 6 tot 13 Maart 1930. Geboorten. 68. Gesquiere Gerard, z. v. Jerome en Deroo Leontine, sectie L. 69. Danneels Bernard, z. v. Nestor en Taillieu Helene, Boeschepestr. 70. Lowagie Ida, d. v. Odil en Boeve Madeleine, Veurnestr. 71. Bucquoye Michel, z. v. Gaston en Deleu Adrienne, sectie D. 72. Debril Jacques, z. v. Silvère en Versmisse Anna, Leysele. 73. Verhaeghe Joseph, z. v. Camille en Beer- naert Madeleine, Crombekestr. 74. Van- dermarliere Gery, z. v. Marinus en Vancay- zeele Marguerite, Reninghelst. 75. Deprin- ce Bertha, d. v. Hector en Billiau Maria, Vla- mertinghe. 76. Huyghe Willy, z. v. Joseph en Vandermarliere Amandine, Elverdinghe. 77. Worm André, z. v. Emile en Goude- seune Felicie, sectie A. Overlijdens. 44. Dumon Jeanne, 15 d., d. v. Joseph en Camerlynck Martha, Pries- terstr. 45. Inion Edmond, 82 j., z. b., echtg. v. Liefooghe Martina, Duinkerkstr. 46. De Backer Francois, 75 j., z. b., wed. v. Moreel Louise, Koeistraat. YPER, van 6 tot 12 Maart 1930. Geboorten. -Walle Roger, Hondstr. Van Gampelaere Godelieve, Hondstr. Ver hack Maria-Theresia, Neerstad. Norman Joseph, Zonnebekestw. Flamey Joseph, Lombaardstraat Overlijdens. Vandevyvere Camiel, 41 j„ koopman, echtg. Popelier Julia, Lange Thou- routstr. Degrave Ghislaine, 7 m„ Kalf- vaart. Versteele Camiel, 63 j., houthande laar, echtg. Haezebrouck Rosalie, Lange Thouroutstr. Depoorter Pharaïlde, 58 j., ongeh., Poperinghestw. Nys Valentine, 36 j., ongeh., Poperinghestw. Herpels Theo- phiel, 69 j., echtg. Lava Marie-Louise, Kalf- vaart. Zo- dag 30 Maart Groote Prijskaarting (Bieden). In 't Volkshuis Yperstraat3oo fr. Prijzen. Inleg 3 fr. per man. Gewone voorwaarden Men kan steedsinschrijven. ZONDAG 30 MAART. 160 fr voor 1000 voor 3 haans. BMBSHSBBaHBBSBaSBB3B9gBEBBaaK TOMBOLA DER TENTOONSTELLINGEN DE GROOTE LOTEN. Fen lot van 2 0 000 fr. werd gewonnen door Boek je 38617. blad 08 Vier loten van 50.000 fr dcor de rum- me» s 303957 07, 359519 09, 386462 06, 3865 (3 07 Twintig loten van 10.000 fr. door de nummers 11264605 16341905 16781001 186570 02 18901205 256742 02 309940 05 36362805 36472707 372948 10 383613 07 386817 10 39967701 1 4697 08 399430 08 413804 10 4*-9459 04 498377 06 529471 02 560410 01 IBBSBBBBBBBBBBBlBBBBBBBBBBBBagl TOONEEL POPERINGHE. Palace-Theater. Op DINSDAG 25 en WOENSDAG 26 MAART, te 7 uur, door de Langhoirs-Victorinen opvoering van RAVELS' ONDERGANG tooneelspei in 3 bedr. door Jac. Ballings en 't Is uit Liefde blijspel met zang. Kaarten aan 6-5-3 fr. op voorhand te be komen bij Maurice Benoot, Noordstraat, voor den Dinsdag en bij Adolphe Vandecasteeie, Yperstraat, voor den Woensdag, I Verhuring van Kostumen Stijl - Fantaisie - Modern Vakkundige bediening - Billige prijzen. HENRI WENSMA - GENT Volskenslaan, 148. Tel. 14707. MARKTPRIJZEN Poperinghe, 14 Maart. Tarwe 145; rogge 110; haver 95; aardappelen 28; boter 24;-26; eieren 0.63; hoppe 100 fr. voor. 1929. Yper, 8 Maart. Tarwe 13.3-135; koolzaad 358-362; klaverzaad 1550-1650; rogge 90-92; boekweit 226-228; haver 35-87; .brouwersgerst 146-148; voedergerst 106-108; erwten 230-232; bloem 222-224; maïs 106-108; paardeboonen 173-175; gruis 93-95; zemelen 126-128; lijn- zaadmeel 187-189; lijnzaadkoeken 170-174; aardappelen 22-25; boter 27.50-29.50; eieren 0.63-0.65; viggens 350-425, 16.50 den kilo; strooi 28-32; hooi 63-30; ruw vlas 100-120; chicoreiboonen (1928) 120, (1929) 130; voe- derbeeten 118-120; de 1000 kilos. Roesselaere, 11 Maart. Tarwe 135; rogge 95; boekweit 170; haver 90; gerst 95; erwten 160; boonen 160; lijnzaden 210; lijnmeel 158; vlas 120; voederbeeten 8.00 aardappelen 20; klaverzaad 1300; strooi 30; hooi 75; chicorei boonen 100; tabak 8.00 koolzaadolie 650; lijn zaadolie 600; nitraten 157; ammoniak 148; Cyanamide 114; viggens 18 den kilo; boter 29; eieren 0.65. Anderlecht, 12 Maart. VEEMARKT. Te koop gesteld: 411 ossen, den kilo op voet, 7.15-9.15; 128 stieren 5.65-8.15; 1.108 koeien 5.65-8.15. Totaal: 1.647 stuks. Dixmude, 10 Maart. Boter 23-26; eieren 0.65; aardappelen 25; tarwe 135; rogge 105; haver 100; strooi 300-400; hooi 700-1000. Anderlecht, 11 Maart. KALVERMARKT. Te koop gesteld: 2.385 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 10-11 fr. Kortri,jk, 10 Maart. Witte tarwe 133-135; rogge 85: haver 85-90; paardeboonen 180; gerst 140; tarwebloem 214; inlandsche zeme len 85; gorte zemelen 100; hooi 80-90; strooi 35-37; boter de kilo 28-29; eieren 0.68-0.70; voederbeeten 12; Turksche tarwe plata 103; einquantino 145; vreemd lijnzaad 275in- landsch lijnzaad 210; inlandsche lijnzaad koeken 147; koolzaad 120; lijnzaadolie 615; koolzaadolie 610; vlas der Leie 50-150; wit vlas 1000-2500; vlas op den grond geroot 875- 1075; ruw werk 350-500; fijn wevk 550-800; suikerijwortels 98; nieuwe suikerijboonen 111. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 315; 138 koeien den kilo op voet 6.75; 135 «BBBBBBBBBBBBBBBBBRBSBBBBIiSHflBi Beste Engelsch* PEPERMINT v. Neusverstopp. Hoofdpijn Kortademin^ Zenuwverzwaklc, enz enz. Te verkrijgen enkel in de Beste Winksle Vraagt het doosje met het is&RHtja,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3