In 't Binnenland Bezitters v. titels voor oorlogsschade,1 v- °-s- poperinghe. opgepastI Een tweede betaling voor de gebrekkigen en verminkten 1921 Katholieke Turngilde 1931 Taksen voor radio=ontvanposten BELANGRIJK BERICHT r STADSNIEUWS. PENSIOENEN V. T. B. POPERINGHE. ONZE LIEVE VROUW KERK. VERBOND DER CHR. VROUWEN VOLKSHUIS POPERINGHE Winterfeest der H. Hartwonden. Yper. Cinema Coliseum, in 't Christen Volkshuis. Zaterdag 24 Ja nuari. te 8 ure Zondag 25 Januari, te 4 en 8 ure. Het Kindeke Jesus in Vlaanderen AUTOSCHOOL VAN GENT BORSTLIJDERS BORSTSIROOP DE PRATERE kleurlooze teer HOEST EN VALLING GENEZEN IN 24 UREN In alle goede Apotheken 10 FRANKEN DE FLESC" Woumen. Volksboekerij Uit het jaarverslag der volksboeken; kunnen we opmaken dat, van 1 September 1929 tot 31 Oogst 1930, 1778 uitieeningen ge daan werden, tegen 1684 in voorgaand jaar. 43,37 0/0 der gelezene werken waren vormende lectuur en 56,63 0/0 ontspan nende, wgaruif kan opgemaakt worden dat onze bevolking vatbaar is voor hoo- gere geestesvorming. PURGATINE 1-1 Goftc nde. Kindje in kokerd wa ter. Up de Wapenplaats te Oostende, gebeurde er een jammerlijk ongeval. Aveighem. Diefstal. Tijdens zijne afwezigheid zijn bij den fabriekwer ker Gomar Aurys, stoutmoedige dieven binnergedrongen. Toen hij eerst rond middernacht aan huis kwam stelde hij vast dat zij hem al zijn spaargeld, ten be drage van 800 fr. gestolen hadden. Men vermoedt dat de dieven op de hoogte wa ren van de afwezigheid van den bewoner. las-Car BI. 2. 25-1-1931. N' 4. DE POPERINGHENAAR Een btelje goed nieuws voor onze krijgsgevangenen en geinterneet den. Een deel geteisterden, die ter tjsgeling ministerraad heeft besloten aan de hunner oorlogsschade titels ontvingen, aan krijgsgevangenen en geinterneerden de te bieden bij de Heeren Agenten der Schat- eerste frontstreep toe te kennen op voor- kist, en uit te wisselen nadien in de Natio- waarde dat de te'anghebbende door den nale Bank, hadden verwaarloosd, die titels vijand werd gepakt of de grens overschrij- ten gepasten tijde in te dienen voor uitwisse- den moest op eerbare wijze, met de wa- de Kajotters. Allemaal op post. We moe-j Een echte hoiloge OMEGA en hertroerend drama in 4 bedrijven, De 1 1Suikernichtjes van Tante Beablijspel ten inhalen wat we verloren hebben met tooneelherhalingtn en met nieuwjaar- verlof. MEUBELPAPIER ln 't Groot BIJ In 't Klein RANSEN-VANNE8TK ling. Als gevolg daarvan waren de titels ver beurd en zoo zouden die geteisterden hun ver goeding niet ontvangen. Dit komt nu gere geld te worden door het stemmen der noo dige kredieten bij de bespreking der begroo ting' van 's lands middelen. De bezitters van dergelijke titels zullen nu in de eerste weken verwittigd worden, dat ze zich met hun titels moeten aanbieden bij den Heer Agent dei- Schatkist hunner omschrijving, om ze te laten uitwisselen, want de tijd van uitwisse len is verlengd tot het einde van het jaar. Nadien zullen ze zeker verbeurd zijn. Dat diegenen die in het bezit zijn van dergelijke titels nu oppassen om op tijds de uitwisse ling te doen. ■■I Er werd ons langs verschillige kanten ge vraagd, wanneer de verdere uitbetalingen zouden plaats hebben voor deze ongelukki- jgen. We zijn dan ook op inlichtingen gegaan en vernamen uit zeer goede bron het volgen de: deze maand grijpt de tweede uitbetaling plaats, dit voor de eerste zes maanden van het jaar 1930, 't is te zeggen, dat degenen die vroeger reeds eene som ontvingen, nu deze maand nog eens dezelfde som zullen ontvangn. Dit zal eene uitgave meebrengen van achttien millioen frank voor deze eerste ze§ maanden van 1930. Verders vernamen we, dat er 43.000 aan vragen ingediend werden, waarvan reeds 35.000 eene oplossing kregen, vragen die in gediend werden voor 1 Juli 1930. Deze inge diend na dezen daum krijgen nu in de eerste tijd hunne beslissing. Het schijnt ons wel nuttig, daar zeer vele menschen ons om in lichtingen komen vragen, nog eens te her halen welke voorwaarden er dienen vervuld om van dit fonds te kunnen genieten. Men moet Belg zijn, minstens 14 jaar en in staat van behoeftigheid verkeeren De Volksmacht. pens in de hand en nadat hij alle midde len uitgeput had om aan den vijand te ontkomen. Een commissie zal de dossiers van de belanghebbenden onderzoeken. De maatregel heeft terugwerkende kracht tot Januati 1931. We verzoeken dringend onze leden de vertooning bij te wonen der Yzer- bedevaartfilm, op een der volgende datums 4 en 5 Februari ig3i, te 7 3o u. 's avondsr in den Cinema van 't Kath. Volkshuis te Poperinghe. Geen enkele V. O. S. mag daar ont breken. «VLUG VROOM Deuren open Gordijn om 6yt u. om 7 u. zeer stipt ZONDAG25 en MAANDAG26 JAN. 1931 GROOT TURft feest De regie van Telegraaf en Telefoon deelt mede: Aan het publiek wordt herinnerd dat in ge volge de wet van 20 Juni 1930 art. 3 de houders van radio-electrische ontvangposten, die hunne aangifte van het vorig jaar niet vóór 1 Januari hebben ingetrokken, de taks jpor 1931 verplichtend in den loop der maand Januari moeten betalen. De belanghebbenden moeten bedoelde taks storten of overschrijven op postcheckreke- ning nr 290 Radio-Omroep Taksen Het bedrag is 20 fr. voor de toestellen waarin alleen gebruik wordt gemaakt van kristallen en 60 fr. voor de lampposten. Zij die zich pas een ontvangtoestel aan- scheften en nog geen aangifte deden moeten dezelfde taks dadelijk betalen aan voormel de postcheckrekening. Dit feest wordt di achtbare Eereleden uit dankbaarheid aangeboden. Deze die soms bij vergissing geen pro gramma zoulen ontvangen hebben, ge lieven dit bericht als dusdanig te aanzien. Er 'zullen nog programmas en ingangs- kaarten beschikbaar zijn op Zondag 25 Januari van tot i uur 's namiddags, ter Paardenmarkt Nr 2. Het Bestuur. Als gij CHICOREI VAN TIEGHEM-DU- PONT koopt, dan verkrijgt gij onovertrof fen kwaliteit, maar geen waardelooze premies Dit is een goede raad: Zijt gij nu in goede gezondheid? neemt alle twee, drie maanden eene flesch THEOBROMA van 10 fr.gij zult de ziekten vermijden en ook alle die kleine onpasselijkheden die ons soms overvallen. Beproeft eens, als 't u belieft. Te Poperinghe bij slle Apothskwrs, Ongeval. A. Papegaai, brou wersgast bij M. G. Devos, is Zaterdag laatst bij ongeval van den keldertrap ge vallen. Hij werd erg gewond aan schou der en been en zal een zestal weken onbekwaam zijn te werken. Eigenaars van 345 balen 56 pocketten liggende in magazijn Savoye worden vrien delijk doch dringend verzocht vóór 1-2-31 ontvangst hunner balen te nemen. Mocht aan deze laatste waarschuwing geen gevolg gegeven worden, dan zullen deze balen open- boor door deurwaarder verkocht worden. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek NOTREDAME. Niets is zoo gemakkelijk als zich van eene hoofdpijn te ontmaken. Een enkel MONOPOEDER is voldoende. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, Cs doos: 7 fr. De personen geboren in de maand Januari, moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Woensdag a. s., te 2 uur, op het Bureel der Belastingen, Stadhuis, mo gen de ouderlingen die in deze maand 65 jaar worden, hunne pensioenaan vraag doen. Zij moeten medebrengenEenzel- vigheidskaart. Trouwboekje. Namen der aange huwde kinders. Juist adres van al de kinders. Naam en adres van den werkgever. Aantal ten laste zijnde kinders. Spaarboekjes. Pensioen boekjes. Andere bewijzen van geld- plaatsingen. Akten van eigendom. Op Woensdag 4 en Donderdag 5 Fe bruari in de kinemazaal van 't Katholiek Volkshuis, telkens te 7 1/2 uur's avonds, zal de Bedevaartfilm, evenals de film Met onze Jongens aan den Yzer afge rold worden ten voordeele van 't Helden- huldekruis te Diksmuide. Prijzen der plaatsen 7, 5 en 3 fr. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend huis Jules DEPUYDT-SCHMIDT, waar gl] zult vinden: Allerhande nieuwe modellen Juwee- len, enkel in Platine, Goud en Zilver, ver Bierct met Diamantsteenen van eerste kwali teit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. Zondag 25 jfanu iri, plechtige inhul diging van het nieuw beeld van den H Pa->tor van Ars. Sermoenen onder al de missen, ook ten 2 ure tusschen vespers en lof, met wijding van net nieuw beeld, door Z. E. H. Ka- nonik Makieu, Secretaris van Mgr den Bisschop, en priester inboorling der pa rochie. Maandag 26 Januariten 8 ure, plechtige Hoogmis ter eere van den H. Pastor van Ars, voor het tijdelijke en gees'elijk welzijn der parochie van Onze Lieve Vrouw. Iedere avond der week, ten 5 ure, sol. Lof ter zijner eer. Geheel de week, na al de missen en loven zal er gezegend worden met zijne kostelijke relikwie. H. Pastor van Ars, bid voor de paro chie Naar Congo. Na enkele maan den verlof, zijn Mijnheer en Mevrouw Overreden. Zondag avond werd Vlaur. Bruneel, in de Veurnestraat, door een auto omvergereden Hij werd met gebroken been naar het Gasthuis over gebracht. Willem Teil. Heden Zondag viert de handboogmaatschappij Willem Teilhaar jaarlijksch feest. Te 10 u. bij wonen der hoogmis in O. L. V Kerk; te 5 u. s avonds feestmaal Wilt gij eene gemakkelijk en aangenaam AUTOREIS, wend U tot H. Bekaert, Doorn straat, 15, Poperinghe, Tel. 189. Steeds een Taxi te krijgen voor iedereen en voor alle reizen. Dr D'Hooghe-Brutsaert, met hunne twee kinderen, Maandag laatst te Antwerpen het bestuur heden Zondag 25 Jan ingescheept voor Congo, waar de heer 4 uur. Zeer belangrijk Uitslag van aanbesteding On derneming van den autobusdienst Pope- ringke-Watou Rousbrugge- Haringhe- Proven-Poperinghe. A. Yperman te Poperinghe i5 coo (jaarlijks), C. Gous- sey te Watou i5 ö5o id. Op 2 Februari (O. L. V. Lichtmis) om 7 uur in O. L. Vr. Kerk. zal eene solemneele mis gezongen worden voor al de Leden en voor het welzijn van hun huisgezin Onder de mis algemeene Communie Wie zijn kind bemint, spaart... de FOR- TIOR niet! omdat hij weet dat kinderen die met Kindermeel FORTIOR grootgebracht worden te verkennen zijn buiten alle andere omdat zij er zoo frisch en gezond uitzien. Alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels zullen U de Fortior bezorgen aan 6,75 fr. de doos. Uit 't Gasthuis. Cam. Simoen, metser, slachtoffer van het werkongeval aan de fabriek Vander Smet, heeft einde lijk, na 6 maanden verblijf, het Gasthuis kunnen verlaten. Aanstaande week wordt hem een kunstmatig been aangepast. Pectoral Dupuisgeeft mirakuleuze uitslagen. Hij verzacht de geweldigste hoest, vanaf het eerste gebruik. - 6 fr. de doos. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groot* War kt. Poperinghe. Pensioenkas Laatste Zondag van Ja nuari. Deze die in Januaii geboren zij' hebben een laatste gelegenheid van q uur tot 11 uur. Kajotters Heden Zondag 25 Januari allemaal naar Wervick Zijt u al inge schreven De autobus vertrekt te 7 uur en een kwart In stoet naar de H. Mis te 81/. u. Studievergaderingen tot's noens. 's Namiddags Tooneelprijskamp: Yper. Poperinghe, Becelaere, Loo, Zonnebeke, Wervick doen mee. Hoe meer er van de onzen mee zijn, hoe beter onze tooneel mannen zullen spelen. Prijs 5 frank voor den autobus, 't Is voor niet. De autobus is nog niet vol. Laat u seffens inschrijven zoohaast ge De Poperinghenaar gele zen hebt en zoek nog een kameraad. KaïotstersZondag 25 Januari, te 4 uur, maandelijksche algemeene Verga dering. Voor 14 dagen waart ge met bo ven de 20 op uw recollectiedag te Yper. Toont nu dat ge de besluiten van zulken dag kunt ten uitvoer brengen. Buiten Voordracht, Declamatie en Zang, is er een bollingske in den uil. Allemaal op post a. u. b. Landen aar sbond Vergadering van te Te verkrijgen bij Jules DEPUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Pater nosters en allerhande nieuwigheden van geschenken voor Eere-Communie en alle andere feesten. - Veranderingen van alle oude Juweelen in allerlaatste nieuwe modellen. Sedert de laatscge Pausfeesten, kende onze mannelijke bevolking geen zoo schoone en geluklige dagen meer als deze van verleden week het Winterfeest slaagde prachtig dank zij doorgevoerde propaganda en intensieve ijveraars wer king. De Triduum, door E. P. De Ctippele S. Jgepredikt, werd iederen dag door een duizendtal manneïi bijgewoond. Ze hebben er de teskenen des tijds leeren kennen mochten ze hun handel en wan del erhaar schikken en in dienende liefde opgaan naar die alles overheerschende Christusfiguur. Daarvoor staan onze Bondsleden zekerlijk paraat, en dit heb ben ze reeds slaande bewezen in de zoo talrijke H H. Communiën van Zondag laatst. 's Avonds in de bomvolle zaal van de Katholieke Kinema, na een inleidend woord van Z. E H. Daken, kregen ze de gloedvolle rede van den Heer R. D. Deman deze ter school van Dr Edward Poppe zelf gevoimd, leerde hen hoe en waarom ze echte leekenapostels hoeven te zijn. De overheerlijke Carthagofilm te dier gelegenheid kosteloos afgerold, met eene verzorgde muziekale aanpassing, voldeed de moeilijksten. Dit Winterfeest bewijst eens te meer hoe krachtig de H. Hart-Bonders kunnen medewerken, tot bet algemeen herstel der maatschappij in Christus. Velo gevonden. In den put eener hofstede langs de Beleedstraat werd een velo gevonden. Bij onderzoek kwam uit dat deze toebehoorde aan Logie Remi van Voormezeele die hem Zaterdag avond te Yper ontstolen werd. V ecktpartijDinsdag avond, in een herberg der St Micbielstraat, werd Leon Riem nog al ferm afgetroefd door V.die in dronken toestand was tomaat baren ellen PROGRAMMA ZULK 'N VADER, ZULK 'N ZOON, (Tel Père, tel fils), prachtige comediein 6 deelen, van het huis Paramount, met Mary Brian en Ch. Rogers. ELK ZIJN TOER (Chacun son tour), cow-boy drama in 5 deelen, van het huis M*ynkens. - Leerfilmen, Nieuwsberichten. Toekomende week Eene schoone ko medie van het huis Artistee Associés Kadet op stille wateren (Cadet d'eau douce) en als drama Nicht uit Frank rijk (Cousine de France). Prijzen Ba'con 5 fr. Benedenzaal 3.50 en 2 fr. Kinders Balcon 2 fr. Benedenzaal 1 fr. Kinderen toegelaten. Goed verwarmde en modern ingerichle zaal. Kostelooze kleerkamer. Verfrisscbingen in den café te bekomen. LOURDES. Op Donderdag 5 Fe bruari, te 8u. 's avonds, wordt dit beken de drama, dat heel Vlaanderen door zoo'd opgang maakte, opgevoerd door Louis De Vriendt en Poldi Sorel in 't Christen Volkshuis, St Jacobsstraat, 3o, Yper. Kaarten aan 10, 7 en 4 fr. LEONTIENTJE, het bekend stuk, vroeger opgevoerd door 't Vlaamsche Volkiioonevl, wordt in den loop van Fe bruari op de p'anken gebracht door den Hinken groep tooneelspelers van den Fi losoof van Haeghem Het Vlaamsch Volkstooneel zal op einde Februari in onze feestzaal opvoe ren het zoo gunstig gekend stuk De Katholieke StMichiels-Turners van Yper zullen hun jaarlijks winterfeest geven op de laatste Zondag van Februari. Wilt gij goed purgeeren, zonder buik pijn, zonder tijdverlies, op gemakkelijke, een voudige, zekere en spaarzame wijze? Neem de Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet. Dc. doos0 ir. t»:j <uroote ROSKOPF PATENT koopt men bij VAN lede, goud smidboter straal, 6, YPER. Trouwe bediening en altijd met de meeste waarborg Louis Hullaert, oud 52 jaren, was zich gaan aangeven in het politiebureel daar hij zondermiddelen van bestaan was. Hij werd voor twee jaren en vier maan den naar Merxplas gezonnen. Eenige dagen geleden bestatigde men datboompjts, staandelangs den Zon nebeke steenweg, gebroken en afgerukt waren. Dadelijk werd een onderzoek inge steld en in 't nauw gebracht moest de da der eindigen met te bekennen, zooveel te meer dat een rustige voorbijganger den kerel herkend had. 't Was een jongen van de Ligywok, oud 23 jaren en timmerman van stiel, die dit proper werkje verricht te. Het gerecht zal nu wel voor het ove rige zorgen. Zaterdag avond was de schouw van een huis uit de Pateelstraataan 't branden geraakt en groote brokken vuur welen in 't gebuurte. Dadelijk kwam erbulp opge daagd en 't bleek noodig te zijn, want het gevaar werd grooter en grooter. Na lang werken kon men eindelijk het vuur mees ter worden. Nog vier dagen en de oktaaf van de Hf. Agnes, die dit jaar gevierd werd, zoo als nooit te voor, zal gesloten worden. Zondag 25 Januari is de H. Mis om 8 u. Het lof. waaronder sermoen, om 5 u. De andere dagen zal de H. Mis om 7 1/2 u. gezongen worden. Het lof blijft aan de zelfde uur. Komt zfen naar de Uitstallingen van het Huis BONTE, Stuersstraat, 23, Yper. Schoone keus DIAMANT. Voordeelige prij zen. Alles gewaarborgd. Woensdag laatst hadden wij in de ke-k der Paters Karmelieten de eer ste der negen Woensdagen ter eere van den H. Jozef. Te 5 1/2 ure Uit stelling van 't Allerheiligste Sakr. tot na de laatste mis van 7 1/2 ure. Te 7 1/2 ure: Mis met zang. Te 18 ure Rozenkrans, Sermoen, Aanbevelingen en Zegen mét het Allerheiligste. De sermoenen wor den gepredikt door E. P Timotheus, Ca- pucien van 't klooster te Yper. De voordracht over de voorgeborg- ten van 't oud Yper, welke op aanvraag van het Davidsfonds in de feestzaal van 't College zal gegeven worden door Heer J. Gorniellie, rustend hoofd der school, gaat door om 1/4 voor 8 uur 's avonds, den 28 Januari e. k. Deze beloofd heel belangwekkend te zijn. Voor het grootste gedeelte der Yperlingen zal dit eene echte openbaring zijn. Op Zondag 8 Februari aanstaande, te 15 ure, in de feestzaal Lapierre Hondstraat, zal er overgegaan worden tot de Prijsuitdeeling aan de Leerlingen, voor het jaar 1930. Deze plechtigheid zal opgeluisterd worden door muziekuitvoe ringen van wege de leerkrachten en leer lingen van gezegde school. De toegang tot dit feest is kosteloos. Maandag moest H. L eene levering doen van viggens, c ie hij in een voertuig, gekoppeld aan zijn auto, geborgen had. Gekomen aan de Eigenhaardstraat brak de ketting en het voertuig, nadat het een vervaarlijken draai gemaakt had, kwam te recht in de uitstalling van een likeuren winkel. Onnoodig te zeggen dat daar alles kort en klein geslagen werd. Ook de beestjes waren nu verschrikt. De mtnner bood zich dadelijk aan om alles in der minne te vereffenen. Moofdnltli GENT, Mirjrstr&at, 19 Bijbels: KORT RIJK, Gcatschensteoawog, II THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELT RIJOEFENINGEN «-« Gemak :u betalics Merckem. Eenig agent van het Gemeentekrediet O. Bouciqué, Ga in esntosecret* ris. Vaste en ze kere plaatsingen. Interest op een jaar 3,6o fr. netto, vrij van lasten, en op 6 maanden 3 fr., vrij van lasten. Plaat singen op langen termijn 5 °(0 net. Vlamortinghe. Rond het kerk hof. - 't Is eea zeer noodig werk dat de processieweg rond het kerkhof in behoor lijken staat gebracht worde, bijzonderlijk langs de reek huizen. Nu met het natte seizoen gelijkt deze weg aan een modderstraat Vóór den oorlog geschiede 's zomers de maandelijksche processie rond het kerkhof. Indien men dit gebruik wilde hervatten, ware dit onmogelijk, gezien bariet. Poperinsrhe. Charles Verhei t, oud 78 jaren, wasjden slechten toestand deser wegenis en opgestaan als naar gewoonte en overdaan f ook omdat op 't eitde der Kerkhofstraat van koude kwam bij zitten bij de stoof, j een hoop steenaf.al omzeggens dezen De schoondochter die met achterdocht weg versp rt 't ware ook wenschelijk lag, hield hem goed in 't 00 r en bemer- dat men het kerkhofpoortje hernieuwe, ke de dat hij op zeker oogenblik zoo aar- dat langs den kant van de reek huizen dig deed liep op htm toe. 't En was niet stond, op de hoogte van 't magazijnt je. voor tijd, het msnsch had goed gezien, Dit poortje was g< makkelijk niet alléén de ouderling was bezig met sterven. Hij voor de bezoekers welke op dien kant werd begraven in St Niklaaiskerk onder van 't kerkhof begeerden te zijn, maar grooten toeloop van volk, want geduren- ook dienstig voor den toegang tot de Dokter zijn ambt opnieuw gaat vervullen. Wij wenschen alle goed heil. IGebrvikt Chlcorel WYFELEER-TAFFIN t la de beate. Geitenbond Bestuursvergadering he den Zondag te 5 uur de 52 jaren was de man ia de statie werk zaam gew eest. Vrijdag avond was er brand uitge- bergkamer der kerk P/*GV®rs. Hoerengilde. In het lokaal der bo rengilde zullen er op onder borsten in een herberg van de Meenen- staande datums 4 belangrijke voordrach steenweg, Daar de wind zoo hevig was ten over veevoeding gegeven worden door en vreezende voor grooter uitbreiding j Meester Prinzie, landbouwleeraar. Op werd er getelefoneerd naar het politiebu.' Zondag 25 Januari, 8 1/4 uur Maandag reelom de hulp der pompiers af te vra-j 26 Januari, 6 uur Maandag O. V. L., 2 gen. Dadelijk huilde het noodsein en Februari, 9 1)2 uur Dinsdag 3 Februari 't en duurde geen tijd eer de bevelhebber 6 uur 's avonds. Heer Vergracht en deautopomp ter plaat se snelden. Gelukkiglijk hadden de ge- buurs het noodige werk verricht zoodat het een valscbe oproep bleek te zijn. 't Was tog best zoo, want hier hadden we kunnen groote ongelukken te betreu ren hebben. Gezien de toenemende crisis in de nij- verheidsplanten als hop, suikerbeeten enz. zal de landbouwer meer en meer be lang moeten hechten aan een goeden vee stal, bekomen door doelmatige voeding. Daarom hopen wij, dat alle gildebroe ders de voordrach'en zullen bijwonen. Het Bestuur. Dranoufer Hoerengilde Op id één bedrijf«Drie Meiden en maar eenen kluchtige tweespraak. Het feest, gelijk de twee voorgaande jaren, beloofd prachtig te zijn, en daa om zeggen wij aan allen en inzonderheid aan de leden der boerinnengüden van 't om liggende, zorg aantijds eu stel alle belet van kantde boog ma Diet altijd ge spannen zijn en daarom komt zien naar Dranouter. SI-Jan-bij-Ypsp. I lechtige Novene ter eere van de H Brigida, Maagd, aanroepen tegen de plagert op het vee Zondag I Februari, eerste dag der Noveneom 7 ure PI. Mis ter eere van de H. Brigida om 10 ure P). Hoogmis; om 2% ure Vespers en Lof. Maandag 2 Februari (Lichtmis) zijn de Ste Brigida-Maandag om 8 ure PI. Mis ter eere van de H. Brigida om 9 ure PI. Mis ter eere van de H. Brigida, onder de Mis Sermoen. Al de andere dagen der novene tot Woensdag 11 Fe bruari om 8 ure PI. Mis ter eere van de H. Brigida om 4 ure Lof. Te bekomen in de kerk Medallien, Litaniën, Sanctjes, Ofïerwas, Keersen. Gedurende de Novene zal men zegenen met de H. Relikwiëo, alsook op al de dagen des jaars, ten verzoeke der Bede vaarders. Aarzel niet langer en beproef de Heden zijn er 941 boekwerken in voor raad tegen 869 in 1929, dus eene aanwinst van 72, die vooral te danken is aan den milden steun van Staat en Provincie. Binnen kort komen er nog een 30-tal nieuwe binnen. Aan de bevolking doen we een walmen oproep, gedurende deze lange avonden te profiteeren van den schoonen voorraad boeken in onze volksboekerij aanwezig. Boererjeugd. De prijskamp op vakkundige vragen, ingericht onder de 402 Jeugdafdeelingen van den Belgischen Boerenbond bekomt onze jeugd den iln prijs 68 5 punten op 100. Aan die flinke jonge mannen onze bes te gelukwenschen. Boerinvenbord. Op Zondag 1 en Maandag 2 Februari, tooneelavond gege ven door de Jeugdafdeeling der Boerin- nengildeinde nieuwe Patronagezaal te 4 uur zeer stipt. Er zal opgevoerd worden De Teleurgang der goden drama in 4 bedrijven, en als klucht Sophie Prijzen der plaatsen 5 en 3 fr. Wie op voorhand begeert zijn plaats te kiezen (slechts geldig voor plaatsen van ln rang), kan dit komen doen in de boe kerij, mits opleg van 0 50 fr., op Zordi- gen 25 Januari en 1 Feb-uari, na de bti de missen. Rcusbrugge. Ongeval. Woensdag met het vallen van den avond in den doorgang van Rousbrugge, is de douanier Emile Logge van Beveren om vergereden geweest van een auto. De toe stand schijnt niet al te zwaar. Hij klaagt van inwendige pijnen, hij is onmiddelijk overgebracht geweest naar het hospitaal van Poperinghe Houlhem-biJ-Komsn. Doo delijk ongeval. De genoemde Dubois Hubert, jingman, oud 39 j. zaon van Henri en Hortense Parez, wonende op de plaats te Houthcm, reed per velo Dinsdag laatst, rond 7 u. 's morgers niar zijn werk ter fabriek van scheikundige pro- dukten in Komen (France). Gekomen langs de smalle baan Wervik (Zuid) en Komen (France), nabij de franscheelec triekfabriek, werd hij door den belgischen autobus van Cyriel Adam van Hollebeke omvergereden. Een wiel reed over zijn hoofd en veroorzaakte eene schedelbreuk. Het slachtoffer werd naar het hospitaal overgebracht alwaar het slierf rond 12 u. 's middags. De getuigen van het vree- selijk ongeluk beweren dat Dubois links reed, en toen bij de autocar zag afkomen wilde hij naar de rechterzijde o versteken, middelerwijl werd hg gegrepen en viel onder een der wielen van den bus. csn Veearts DEVLOO, bloedzuiverend en naagzuiverend behoedmiddel voor paarden Voorkomt balgpijn, oprijzing, bcwaaienheld, ïn vele andere kwalen der paarden veroor zaakt door verandering van kost- en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, dooi langdurigen zwaren arbeid en sterke voede ring. Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. GebrnikwijzeEen soeplepel drieman! laags in het graan of ln het drinken. HET PAK: 7.50 FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devloo, Rekhof- «traat en H. Notredame, Apotheker, Groot» l'arkt. IR PoDerlncbe Op 24 dezer geeft het bestuur van den Katholieken Krirg haar traditioneel avondmaal. Om 7 30 u. zal het opgediend Zondag 25 Januari, na de hoogmis, ver worden. Ins«-hrijvin t ten lokale, 23 fr., j gadering van de boerengilde in't gewoon drank niet inbegrepen. 1 lokaal. Allen op post. Op 26 Januari, om 20 uur. zal in de] Boerinnengilde. Op Zondag 1 feestzaal van den Katholieken Kring het/Februari en Zondag 8 Februari, telkens vermaard blijspel De Gebroeders Kal-' om 4 uur namiddag, zal de zoo befiamde Maandag 26 Jan., Vergadering voor]koen door de leden van de tooneelaf-boerinnengilde haar jaarlijks tooneelfeest het Bestuur der Coöperatief j deeling opgevoerd worden. Prijzen 5 en geven, in de groote zaal der meisjesschool Woensdag 28 Jan., Studiekring voor 3 frank. jmen zal er opvoeren Om 't Kind Kortrijk. Doodelijk Spooronge- val. Zondag avond road 10 30 u. trof een spoorwegarbeider een man aan die in een bloedplas lag uitgestrekt, midden de spoorbaan langs de spoorweglaan. Poli tie en statieoverste werden dadelijk op de hoogte gebracht. Het slacht: ffer was onkennelijk. Het hoofd vertornde eene afgrijselijke wonde en de hersenen lagen ia 't ronde verspreid Een voet en arm waren vermorzeld. Het slachtoffer werd herkend voer Gustaaf Vercruysse, die ze'forocrd had gepleegd De ongelukkige was in zijn ver standvermogen geraakt. VLAMERTINGHE. Gemeente- krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agentJer. Denaeck. WATOU. Uwe poelien kakelen, maar komt niets van. Beproefd het eens, geeft hun dagelijks in hun morgeneten een weinig POEIER Nr 4200, merk de HANEKOP (een snuifje per dier)het leggen zal niet lang uitblijven. Voorkomt of geneest het snot bij uwe vechthanen door AP. Vermandere's MARVOL. Te bekomen: in POPERINGHE: Apoth. Kestelyn en Notredame; in YPER: Apoth. Snoeck, Vanrobaeys en Weckesser. In een woning aldaar, was vrouw V. aan het werk. Bij de vrouw bevond zich haar onlangs geboren kird, en haar één jarig dochtertje dat in de ktuken ron jüep De waschketel stocd op de kachel te koken. Door een onvoorzieie beweging wierp vrouw V. den waschketel om, met het ongelukkig gevolg, dat het kokend sop zich uitstorte over het éénjarig kind. Dit laatste liep verschrikkelijke brand wonden op, waaraan het spijts alle ge neeskundige zorgen is bezweken. Ghel UW?. Verkeersongeval. Op den Koelenberg kwam de autobus van heer Dumortier uit Poperinghe voor- bijgereder, toen een paard plots voor het voertuig sprong dat erg beschadigd werd terwijl het paard dat zwaar gekwetst was, afgemaakt motst worden. Watou Een deugdelijken avond. Zondag laatst 18" dezer, gaf de jonge lingskring zijn jaarlijksch tooneelfeest. De stukken v ielen echt in den smaak Na een kort dcch ontroerend drama, wisten de spelers op echt meesterlijke wijze, door het beroemd kluchtspel in 4 bedrijven, de lachspieren in werking te brengen. Over den grootsten bijval dient hier niet verder gesproken. Iedereen was hoogst voldaan en trok in de beste stemming naar huis. Ja zeker, 'twas prachtig, kunstig en daarbij leutig. We hopen die kerels nog wel eens aan't werk te zien. Ze heb ben ons een deugdelijken avond laten d orbrengen. De zaal loopt Zondag on getwijfeld bomvol. Een die zooveel niet had verwacht. Sint Sebastiaan. De sebutters- cilde vi«rde Dinsdag laatst haar feestdag. Na de H. Mis werd een bezoek gebracht aan deleden herbergiers. Om 1 uur ver gaderden de ingeschreven in 't lokaal, bij Jonie Claevs, voor het feestmaal. Den na middag werd aaugenaam doorgebracht en de jongelingen vierden voort tot ver in den avond. De beste gezindheid was on der de aanwezigen. 't Is'teerste feest in 't nieuw lokaal gf houden en 't beloofd voor de toekomst. Het naaste jaar wordt het iets zonder weerga. St Sebastiaangil- de is weerom aan 't bloeier, immer ster- kev. immer beter, immer schooner, tot spiit van die 't beni'dt. AANSTAANDE WEEK geven wij DE NIEUWE UURTABEL van trein en tram PenSnghBlst. Verdrenken. Sedert eenigen tijd gaf P. Feckhcut tee- kens van zinsverbijstering. Meermalen, te midden den nacht, wilde hij uit zijn woning gaan cm een of ander noodigheid te halen. Woensdag, der verleden week, rond 10 u. 's avonds, wilde bij opnieuw weg om stoofhout te halen bij zijn schoon zoon te Poperinghe. Alle pogingen door zijn vrouw aangewend om Jtm thuis te houden, waren vruchlelocs en Petrus vertrok op zijn holleblokken, in zijn on dervest. de slaaf rruts op bet hoofd, zijn k'uiwagen voortduwend. Daar de man Zondag nog niet thuis was, werd de veld wachter verwittigd deze waarschuwde naburige politie. Dor derdag werd bij de politie van Poperinghe een gevonden kruiwagen aarcegevcn. welke gevonden werd op de hofstede van Juul Tellie te Pop. wijk Steentjemolen Maardag morgen is de veldwachter naar voornoem de hofstede gegaan om de kruiwagen te herkennen, en na bestatigd te hebben dat het wel deze van de vernrste was. wier den samen niet de gendarmerie en twee familieleden opzoekingen gedasn. Midden de velden in een wa'erput, wierd het lijk van P. Eekhout grvondon. Het lijk werd te Poperinghe naar het gasthuis gebracht en het parket verwit tigd. Lancsmarck. Davidsfonds. Woensdag 28 Januari orr. 6 uur 's avonds in 't lokaal der Clerckenstraat, algemeene vergadering Aan de dagorde Vo >r- dracht met lichtbeelden o\ er Noorwegen en de Noordkaap door M. Demonie. Herkiezing bestuur, betaling lidgeld 1931 Iedereen welkom 't Bestuur. Kroostrijke Gezinnen. De lid- kaarten voor 1931 dienen afgehaald te worden in 't lokaal der Clerckenstraat op Zondag 25» dezer, ra de mis ar 8 1/2 u.f 't lidgeld blijft vastgesteld op 10 fr Die belet zijn te komen gelieven de kaarten te doen halen door viierden of kennissen, 't Nummer op d?n linkerkant der kaart is 't nummer dat telt voor de tombola die zal gegeven we rden c p Zondag 22 Fe bruari, ter gelrgenheid der algemeene vergadering Later meer daarover. Nieu we Eden mogen zich ook Zondag aange ven. Kunnen lid van den bord worden, al fleen die 4 kinderen hebben of gehad hebben, Aüet> die in 't geval zijn hebben er belang bii lid te worden. DRINKT RÏEP ASTHMALIJDERS, BORSTLIJDERS Indien gij tot hier t alles geprobeerd hebt «onder voldoenden uitslag of genezing te be tomen. wacht niet langer en neemt uwen •oevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verou- ïerde en Ingewortelde gevallen volgt de vol ledige serie voor zes weken 185 fr. Voor Vsthma speciale serie. Martin Toms. 112, Weststraat, Brussel. apotheek H. Notredame, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1931 | | pagina 2