Üas-Car 20 GEMEENTEKREDIET van BELGIE A. CROUSEL ZOON STADSNIEUWS. OUDERDOMSPENSIOENEN. DRINKT BIER 5 TENTOONSTELLING. 0 Vlamartinghe. Straatnamen. In de vergadering van den gemeente raad op Donderdag 2 October 1930 werd er overgegaan tot eene algemeene vast stelling dar straatnam n op de gemeente. Woumen - Gildefeest. Verleden Woensdag hield de boerinnengilde haar jaarlijksch Gildefeest. Van vroeg in den morgen zag men de boerinnetjes aanstap- ren in dichte drommen langs de landwe gen naar de kerk, om volgens kristeiijk gebruik, den feestelijken dag in te zetten met de H. mis en de H. Communie. Daarna zaten zij aan, in de nieuwe Patro- nagi-zaal, bij een feestelijk op^edischte tafel. Daar was er leutige gezelligheid. Na het ontbijt hield de opzienster Mej. Van Tyghem een zeer belangwekkende voordracht over Gildelei en Als slot dankte den Eerw. Heer Proost de aanwe zigen en wees op het voordeel en het nut dat de oudere en de jongere in de boei innengilde vinden, ledereen trok welgezind naar huis, uiterst voldaan en had maar een woord jammer dat zulke feesten zich niet meermalen voordoen. EENE VLAAG VAN KOUDE Dranouter.— Avondfeeet. Ver leden Zondag heeft de boerinnengilde haar jaarlijksch avondfeest gegeven. Er was veel volk, buiten alle verwachting. Een teéken dat het onze gilde genegen is De rollen der verschillige deelen zijn al, zonder een uitzondering, goed gespeeld geweest De gedurige toejuichingen en 't lang handgeklap waren 't beste bewijs dat het drama, blijspel, driezang, twee spraak en alleenspraak in den smaak vielen der aanwesigen. Dixmuda. De Heer Honoré Van Hecke van Dixmude, heeft de eer te laten weten dat hij niets te zien heeft met de zaak waarvoor de heer Arthur* V. H verleden week door de rechtbank van Yper veroordeeld werd. Noordschote. Boerengilde. - Heden Zondag 8 dezer, algemeene ver gadering. Dagorde 1. Verslag en mede deelingen. - 2. Bespreking over de Aan- koopen. - Bestellingen van Veevoeders, Meststoffen, Plantaardappelen, Zaaiha- ver, enz. - 4. Laatste Uitdeeling van landbouwalmanakken, wandkalandersen lidkaarten iq3i Hout hem-bij- Komen. Onge val. Dinsdag laatst reed alhier voorbij de genoemde Grymonprez van Roese- laere, met een groote autocamion, gela den met acht verkens, wegende meer dan honderd kilos ieder. Langs den weg van Houthem naar Komen, was een dier zware verkens over de scharieren gekro pen en viel met den kop voren op de kalsijsteenen. Vervolgens liep het, al bloeden, den dijk in, en tien minuten daarna gaf het, in de hevigste stuiptrek kingen, zijn laatsten schreeuw en laat- sten adem. De eigenaar haalde een lang mes bij de geburen en deed het verken volledig bloeden. Een uur daarra kwam een beenhouwer van Komen het verken halen. Wasï-Rcosafoake. Davids fonds. (Verslag der laatste vergade ring moeten we door plaatsgebrek weg laten tot aanstaande week). Crrmbeke. V. O. S. Op Blasius-Dinsdap, om 9 ure, is er naar gewoonte een H. Mis opgedragen voor onze gesneuvelde broeders. Woesien. Boerinnendag. Op O. L. Vr. Lichtmis wordt hier het feest van onze boerinnengilde gevierd, 's Mor gens werd door de leden in de vroegmis een algemeene plechtige Communie op gedragen 1ot hun gees'elijk en tijdelijk welzijn. Na het ontbijt in het K'aoster kwamen de jongeren aan de beurt. Hun tooneel en zang was keurig en in blijde stemming ging elk naar huis om haastig het noenmaal voor de zijnen te bereiden BI 2. 8-2-1931. N' 6. DE PDPERINGHENAAR andere personen, dat hij zich bijgevolg vrij willig heeft blootgesteld aan het gevaar en er ook de gevolgen moet van dragen. HET PROCES DER VLIEGERS Het tweede bedrijf van dit rechterlijk dra ma speelde zich af Dinsdag voor het tribu naal van Veurne. De drie betichten zaten gemoedelijk op de bekende dat hij in geheel dien tijd geen hal- bank der beklaagden, als zaten zij te praten ven dag voor zijn eigen voldoening had uit- in eene herberg. Zij schenen gerust en gansch gespaard; van af den tijd der bedevaarten ■onbekommerd om de 125 duizend frank scha- zat hij tien uren, tot achttien uren daags in devergoeding die hen zou gevraagd worden, zijn biechtstoel, 's zomers verstikkend van de Wisten zij misschien op voorhand wat er hitte, 's winters versteven van de koude, lij- zou gebeuren? Of liever wat er niet zou ge- dend aan rheumatiek, aan lastige hoest, bij- Tot driemaal toe heeft hij zijne parochie willen ontvluchten, om naar het klooster te gaan, bij de Trappisten of de Karthuizers: ik zoek een hoekje, zegde hij, om mijn schamel leven te beweenen en boete te gaan doen voor mijne zonden Veertig jaren lang heeft hij zich geheel en al afgesloofd voor God en de zielen, en hij beuren Geheel de zitting liep op de ontvankelijk heid der vraag om schadevergoeding. Advo- kaat Goedertier bewees klaar dat het Comi- teit der Yzerbedevaart schade geleden had, moreele en stoffelijke schade en dat het daar om recht had op zedelijke en stoffelijke schadevergoeding. Advokaat Van Dieren wees op het beleedi- gende van hetgeen de vliegers gedaan heb ben en op de gevolgen van hunne wandaad. De advokaten der verdediging namen dat alles nogal luchtjes op en vonden het niet te gemeen de jongens der boetkompagnies en van Cézembre als deserteurs te doen doorgaan. Zij vonden dat de menigte niet kon opge hitst zijn door het werpen der vlaggetjes, die neerkwamen als bloemen over eene processie.j Het openbare Ministerie zal binnen veer- I tien dagen zijn advies uitbrengen, over de ontvankelijkheid van het verzoek betreffende ■de vraag om schadevergoeding vanwege het Bedevaartkomiteit. j Men wil het dus aanleggen dat de Vlamin gen zouden geoordeeld worden vóór de vlie- na zonder eten, zonder slaap... en toch, tot op het einde van zijn leven, drong hij aan bij zijn bisschop om ontslagen te worden: want, zegde hij, het is verschrikkelijk uit het pastoreel ambt recht voor den rechter stoel van God te verschijnen; ik zou niet willen pastor sterven. 2. - Hij heeft op heldhaftige wijze gearbeid en zich geheel en al geslachtofferd voor de zaligheid van de zielen. Zijne parochie van 230 zielen leefde in onverschilligheid en zonde: zondagwerk, dronkenschap, Godslastering, danslust bij de meisjes met den natuurlijken nasleep van wulpschheid en ontucht. Wat zal hij doen om Ars te bekeeren? Eerst bidden, veel en lang bidden. Zondaars bekeeren is geen menschenwerk, 't is het werk van de genade Gods: deze ge nade zou hij afsmeeken met betrouwen en volharding. Hij zou niet rusten en Onzen Lieven Heer niet gerust laten vooraleer ge heel zijne kudde te hebben bekeerd. Bij het gebed voegde hij strenge vasten en gers, Op 10 Februari zullen vier der vervolg- boete. Dit soort duivelen, zegt de Heer, wordt de Vlamingen bij verstek veroordeeld wor- niet uitgejaagd tenzij door gebed en vasten, den en na behandeling ten gronde voor Ma-j Hij had zoo dikwijls gebeden: «Mijn God, réchal zal er uitspraak geveld worden. Voor mijn God, geef mij de bekeering van mijne de vier veroordeelde zal verzet worden ge- parochie. Ik stem erin toe te lijden al wat maakt. Op Dinsdag 17 Februari zal men dan gij wilt, geheel den tijd van mijn leven. Ja, wetéri of de burgerlijke partij in de zaak der honderd jaar lang de grootste pijnen, indien vliegers verder hare eischen zal mogen ver- zij zich maar bekeeren dedigen.. Slechts daarna zal het eigenlijk de- j Hij zal vrijwillig' lijden en boetenaller bat over den grond der zaak worden ingezet, strengste vasten, wreede geeselingen, weinig zoodat ter rechtbank van Veurne zich nog vele bedrijven zullen afspelen van het dra ma, waarvan de heeren Labrique en zijne vrienden de droeve helden zijn. En intuschen trappelt geheel Vlaanderen van ongeduld om de ontknooping van dit drama te mogen vernemen. Maar Vlaanderen heeft nu reeds honderd jaar geduld beoefend. Déze paar maanden kunnen er maar bij komen. Wij hebben nog zooveel te leeren en eiken dag brengt zijn nieuw feit en elk feit sluit,in zich eene les, die in de toekomst van Vlaanderen zal nuttig zijn. En spijts alles lacht de toekomst Vlaanderen hoopvol tegen. HET INDEX-CIJFER. Het index-cijfer van Januari 1931 staat op 846 punten. Dit is 13 punten min dan over een maand. Om een gedacht te geven van den opgang der levensduurte in ons land, geven wij hier de duurte-cijfers van de maanden Januari vanaf 1921 tot nu: 450 - 387 - 383 - 480 - 521 - 527 - 755 - 813 - 856 - 895 en 846. Het hoogste index-cijfer voor ons land was 897 in de maanden November en December 1929. GUIDO. 10 UITGIFTE van obligaties 5 zonder lasten aan 97 Kostelooze inschrijving bij 14, Gnido Gezellestraat (Schaalstraat) POPERINGHE Agentschap van het: GEMEENTEKREDIET VAN BELGIE. slapen op een harde legerstede of op den blooten grond. Zoo wilde hij eerherstelling doen voor de gulzigheid, de wulpschheid, de dronkenschap van zijn volk. God zal aan den duivel toelating geven om den heiligen man te kwellen en te fol teren. De H. Pastor was erin gelukt de jonge dochters af te houden van het dansen: de jonge mannen gingen hem te keer met be lasteringen, zelfs bij den bisschop, die een onderzoek deed instellen; ze gingen scher- minkelenvoor de pastorij. De heilige man zweeg en bad voor hen die hem vervolgden. De duivel zelf kwam hem plagen, met het blijkbaar inzicht den priester af te keeren van zijn werk voor de bekeering van de zondaars: gerucht, geschreeuw en gehuil, slagen op de deuren, geheel het huis schudden, bedrei gingen, zijn bed of hemzelf verslepen, het bed in brand steken... In die paar schamele uurtjes die hij nog zou gunnen aan slaap rust, mocht hij geen oog toedoen... Hij verdroeg alles geduldig voor de zielen, voor de bekeering van de groote zondaars... Na enkele jaren (1818-1827) mocht hij zeg gen: Ars is Ars niet meer In 1827 begint de toeloop van vreemde lingen naar Ars. Nu vindt hij geen tijd meer voor lange ge beden, maar zijn leven is een levend gebed geworden: Nu worden zijne kastijdingen ver vangen door aanhoudend lijden in biecht stoel, met geen oogenblik vrijdom. Hij heeft zelfs geen tijd om wat te eten en te rusten. Hij voelde nochtans den tegen stand van de natuur, doch zijne liefde voor God en de zondaars overwon alle lijden en last: het was voor de arme zondaars. Dit ging zoo voort tot 4 Augusti 1859, totdat hij bezweek en stierf. o. i. ursiNMtt - Poperinghe Zondag 25 Januari hadden we hier eene treffende»plechtigheid: de wijding en de in huldiging van het nieuw beeld van den Hei ligen Pastor van Ars, door Z. E. H. Kanonik Mahieu. Deze was gelukkig die plechtigheid voor te zitten en er een goed woord te kun nen richten tot al de parochianen van O. L. Vrouw. Zij van hunnen kant hebben hun ge wezen medeburger met de grootste voldoe ning aanhoord en zijn deugddoende woord is op vruchtbare grond gevallen. H. Kastor van ars (1786-1859). De heiligen zijn onze vrienden en voo sprekers bij God; zij zijn ook onze voorbeel den. Door de inhuldiging en wijding' van zijn beeld in deze kerk, wordt de H. Pastor van Ars de bijzondere vriend van deze parochie. Hij wordt aangesteld als voorspreker, als voorbeeld. Mogen wij hem tijdelijke gunsten vragen? Ja zeker. Vooral genezingen, vereffening van gelzaken. Meer dan eens binst zijn leven, heeft hij zulke gunsten bezorgd, en ook se dert zijne zalig- en heiligverklaring. Vragen wij die gunsten met betrouwen, en voor zoo veel zij ons zalig zijn. Doch hij heeft de macht van zijne voor spraak allermeest getoond in het bezorgen van geestelijke gunsten. Dit schijnt eene wet te zijn van Gods Voorzienigheid: God wil bijzondere genaden laten uitdeelen door zij ne Heiligen, en wel die bepaalde soort van ge nader! die bijzonder passen in het kader var; 't leven dezer heiligen: zoo wordt bij voor beeld de kleine weg van de liefde, de roe ping' tot liefde-slachtoffer vastgehecht op bijzondere wijze aan de voorspraak van de lieve kleine H. Theresia van het Kindje Jesus. Waarin heeft de H. Pastor van Ars uitge munt? Hij is geweest een heilige Priester in de wereld, een heilige Pastor: hij zal dus zijn een voorbeeld en een beschermer van de priesters en pastors. Hij wordt aangeroepen voor de heiligmaking van de priesters. In het uitoefenen van zijn priesterambt heeft hij klaarblijkelijk van den Heer de zending ontvangen te ijveren voor de bekee ring der zondaars. Hij wordt aangeroepen geheel bijzonder voor de bekeering van de zondaar... en vooral van de groote zondaars. L'Obsession du salut des ames (Abbé Tro- hu>. Geheel de heilige Pastor van Ars ligt besloten in die woorden: hij was lijk bezeten voor de zaligheid van de zielen. Er zijn vele christenen, zoo spreekt hij, .jflie niet eens weten waarom ze op aarde ver toeven... Warom, o mijn God, hebt ge mij op de aarde gesteld? Om U zalig te maken, r- En waarom wilt Ge mijn zaligheid? Omdat ik U bemin... God kennen, God beminnen, God dienen: daar is alles wat ons te doen staat op deze wereld. Alles wat we daarbuiten verrichten NAZICHT en KLASSEERING van PAARDEN. De Burgemeester heeft de eer zijne mede burgers ter kennis te brengen, dat de militai re commissie belast met de nazicht- en klas- seer-verrichtingen betreffende paarden, zit ting zal houden in de gemeente POPERIN GHE, den 2 en 3 Maart 1931, te 8 uur, op de Groote Markt. De commissie zal alle paarden (behalve de hengsten) nazien (de rijpaarden van 3 tot 15 jaar; de trekpaarden van 2 tot 5 jaar). De dieren moeten vóór de commissie geleid worden door den eigenaar (of zijn afgevaar digde die allen noodigen uitleg over de voor gebrachte dieren kan verschaffen). Kan een dier, wegens ziekte, niet voorge bracht worden, dan moet de eigenaar (of zijn afgevaardigde), bij 't afroepen van zijn naam, de commissie een door den behandel den paardenarts geteekend getuigschrift voorleggen. De dieren moet men trens of teugel, de zware trekpaarden met hun tuig voorgebracht worden. Eigenaars die bovenstaande voorschriften niet mochten naleven, vallen onder toepas sing der straffen, voorzien bij de wet van 12 Mei 1927. i-i PURGATINE i-t tm Veearts DEVLOO, bloedzuiverend ei naagzuiverend behoedmiddel voor paarden Voorkomt balgpijn, oprijzing, bewaaienheld ai vele andere kwalen der paarden veroor zaakt door verandering van kost- en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, dooi ingdurigen zwaren arbeid en sterke voed®- ing. Vermeerdert den eetlust en verg®- aakkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. Gebruik wijzeEen soeplepel drieman) '»ags in het graan of in het drinken. HET PAK: 7.5» FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devloo, Bekhof- iraat en lï. Notredame, Apotheker, Groot» 'arlet. Ponerinahe «IlilBflHflBBBBBflflBBflBBBBflHBBflBHI* IB t Binnenland Zondagrust. Alle Apotheken open tot len middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek NOTREDAME. VakverbondWerklieden die hue roode werkloozenkaart nog niet inge diend hebben moeten deze nog véóf Zondag of ten laatste Zondag voormid dag indienen in het Secretariaat van 't Volkshuis De uitbetaling van het ie termijn 1931 zal plaats hebben op Maandag 9 Februari om 2 ure namiddag, ten kantore van den Ontvanger der belastingen (Stadhuis). Wijze raad. Een moeder van 5 kleine kinderen, waarvan het oudste, een meisje, zes jaar is, en het kleinste, een knechtje, tien maanden, verzekerde ons dat zij al haar kin deren gevoed heeft met het Kindermeel' FORTIOR. Zij heeft in 't begin van alles geprobeerd met goedkoopere produkten kwamen haar kinderen niet aan en met duur dere produkten bekwam zij geen betere uit slag dan met de FORTIOR. Sedertdien be dient zij zich uitsluitelijk van het Kindermeel FORTIOR en zij dankt het aan de FOR TIOR dat hare kinderen nu alle vijf zoo gezond en kloek zijn. Voor groote gezinnen beveelt zij bijzonderlijk de FORTIOR aan omdat het zonder twijfel het beste produkt is aan de minste prijs. Het Kindermeel FOR TIOR is te verkrijgen bij alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruideniers winkels aan 6,73 fr. de doos. Katholieke Kring. Het tweede Wintercondfert, op Zondag 11., mocht een welverdiende bijval genieten. Heet K. Heylbroeck, de verdienstelijke leider, weet telkens een uitstekend programma op te maken en zijne kundige leiding, gepaard met den iever der muziekanten, zorgt voor eene flinke uitvoering. Wij bieden hem onze welgemeende geluk- wenschen. De uitstekende Kunstzanger Heer Rob. Geirnaert, talentvol begeleid door Heer Joseph Couttenier, heeft meesterlijk zijne liederen voorgedragen zoowel de eenvoudige liederen als de kunstvolle aria's, 't Was puik Een echt kunstconcert. S V. T. B. - Yztrfilm. Twee avonden, Woensdag en Donderdag, werd de film afgerold voor eene volbezette zaal. 't Was prachtig De zaal leefde mede met de droevige gebeurtenissen uit den oorlog, de bedevaarten naar Dix- mude, het wedervaren van verleden jaar. Gepaste gezangen werden tijdeDS de op voering door een groep zangers uitge voerd. Na aftrek der kosten zal ruim 2000 fr. aan het Bedevaart-Komiteit kun nen geschonken worden Men hoopt te kunnen voldoening schenken aan de honderden personen die geen plaats meer vonden, en binnen kort een nieuwe vertooning te geven. College Heden Zondag avond wordt bet jaarlijksch Liefdadigheids- Avondfeest gegeven ten voordeele der ondersteunden van Sint-Vincentiusge- nootschap. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, dank aan hunne zachte maar voortgezette werking, veroorzaken de regelmatigheid van den dagelijkschen stoelgang. De qoosO tt. bi) Mutre4a*M, Groote «farlrt Poperincti» Gebruikt Chlcorel WYFELEER-TAFFIN "t la tie beate. Kroostrijke Gezinnen. Zondag i5 Februari, te 3 uur, in den Katholie ken Kring, Groote Vergadering Dag orde 1. Opening door den Heer Voor zitter. - 2. Aanspraak door Mijnheer Desmedt. - 3. Prijsloting voor de aan wezige leden. Om aan de loting te kunnen deel ne men, moet het jaargeld (10 fr.) betaald zijn. Vanaf 2 uur kan men het jaar geld batalen in bovengemeld lokaal. V. K. B. J. Donderdag 12 Fe brua'i, te 71/, uur, in den Katholieken Kring, wordt kosteloos een toooeelavond aangeboden door de Vrouwelijke Katho lieke Burgers Jeugd. Zondag 8. Maandag 9, Zondag 15 Maandag 16 Febiuari. van q tot 17 uur, zal Jules Boudry, Bertenplaats 3, Pope ringhe, zijne Watervei fschilderijen ten toon stellen in de Trouwzaal van het Stadhuis O. L. Vr. Kerk. Zondag 8, Maandag 9 en Dinsdag 10 Februari, GEBED VAN XL UREN, met uitstel ling van het H. Sacrament. sprong de vrouw uit in de Noorestraat. De ct auffeur hie'd stil en werd door de voorbijgaande politie meegedaan en tot oatnuctitering opgesloten. Zekere Pattyn V..., landbouwwerk- man, werd Zondag avond rond 9 uur, in de Gasthuisstraat aangehouden voor dronkenschap. U-een geneesmiddel is doelmatiger en aangenamer van smaak dan de Pectoral Dupuisom vallingen, keelpijn, heeschheid te genezen. - 6 fr. de doos. T* verkrijgen olj N«tre4*m®, Groou «Urfct. Poparinahe Vroeger waren soms twee drie verschil- 'ende straten officieel onder een enke len aam geboekt Ook begon er hier en daar onder de bevolking reeds en gehar rewar ontstaan nopens de benaming hun ner straat, en 't was dus boog tijd dat het gemeentebestuur daarover een beslis sing nam. Met de nieuwe vo.kstelling was dit het geschikt oogenblik. Zal men straatborden krijgen met de straatnamen op? Zijn de onkosten te groot om alles in eens te ,o.n dat men ten minste met een deel beginow Men verneemt nu dat het gemeentebe stuur de volledige lijst der straatnamen met de noodige inlichtingen zal doen c rukken en onder de bevolking uitdeelen. Ziehier eenige nieuwe benaminfen Poperinohestraat van an 't huis van M. Defever links en de Hospitaal straat rechts, tot aan het Hoogwegelken. Oude-Mannerhui-straat van aan de Poperinghestraat tot aan de Hospi taaistraat (vroeger Switch Road en officieel deel van de Brielenstraat) Guido Gjzellestraat van aan de Dorpsplaats tot aan de Lombaardbeek (vroeger deel van de Groenestraat). Hugo Verrieststraat van aan de Dorpsplaats tot aan de spoorbaan (vroe ger deel van de Bellestraat). Albrecht Rodenbachstraat van aan de Bellestraat tot aan het Hoogen Akker wegelken (vroeger deel van de Vorme zeelestraat.) - Davidsjonds. Op Zondag 8 Fe bruari 1931, om 5 1)2 ure, in't lokaal De H. Familie algemeene vergade ring voor de leden van 't Davidsfonds. Eerw. Pater Thimoteus, kapucien te Yper, zal eene voordracht met lichtbeel den houden over De Paus Koning De leden worden vriendelijk verzocht te willen zorgen dat het lidgeld voor 1931 20 fr. in deze algemeeDe vergadering betaald wordt. HUIS ERN. LEEUWERCK (Nevens Fotowinkel) Gasthuistsraat - Poperinghe Gewaarborgde UURWERKEN. JUWEE- LEN in Goud 18 k. en Diamant. Alleen- verkooper van het beste Radiotoestel MEN DE geheel installeerd 3.000 fr. zicht- en hoorbaar ten huize. Spoedige herstelling. Grootste keus van BRILLEN en aanpassing. - Zijt gij krachteloos en zonder bloed? THEOBROMA zal u helpen. Lijdt gij aan groot verlies van bloed? THEOBROMA zal u stelpen. Sloeg verdriet uwe krachten neer? Neem THEOBROMA zonder wachten. Hebt gij geen slaap of ruste meer? THEOBROMA zal u verblijden. Hebt gij verborgene diepe smart? Daar zijn er nog die aan hoofdpijn, THEOBROMA sterkt in het lijden. Migraine, Rheumatiek en aan Grippe willen Plaagt u de jicht of flerecijn? lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de THEOBROMA zal voor u wel zijn. MONOPOEDERS aanbevolen. 1 Fooermufr <>u «<ir Ajwot*»*»»-». Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, sn A. Kcstelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, <6 doos: 7 fr. Chr. Middenstand. Leergang van Engelsche Taal De lessen worden gegeven den Woensdag en Vrijdag van elke week it; Kroostrijke Gezinnen LiJkaar- ten voor 1 g31 mogen steeds afgehaald jvorden bij M. Notredame, Apotheker, Groote Markt. is tijdverlies... Wereld, rijkdommen, verma- VOLKSHUIS POPERINGHE ken, eerbetuigingen, alles zal voorbijgaan: de Hemel en de Hel zullen nooit voorbijgaan. Zonuag 8 rebruari, te 3 uui, vergade- Laten we dus op onze hoede wezen! Zoo ting voor den Landenaarsbond. sprak hij in zijne onderrichtingen. Maandag 9 Februari, te7v» uur, ver- l. - Hij was angstig bekommerd met zijn gaderiüg voor't Bestuur der Coöperatief, eigen zaligheid. Wij bewonderen terecht zijn Zeer belangiijk. heilig leven te Ars: in 't begin bracht hij Dinsdag'te 7% uur. vergadering voor een groot deel van den dag over in zijn kerk- faet Bes<uur der K. A. J je. geknield voor het Tabernakel; van t be- c, gin af leefde hij in volle armoede: arme Woensdag te 7y, uur. Studiekring pastorij, arme tafel, korte rust op planken voor ne Kajotteis. Neerslig aan t werk, en stroo; bloedige geeselingen. Aanhoudend jongens. gebed en strenge versterving. En toch was Donderdag te 7 y» uur, Bestuursverga- hij ongerust en bevreesd voor zijne zaligheid, dering der V. K, A. J. Poalcapelle. Feest. Maan dag laatst was de boeriunenbond in feest en 't was gemeend. Het feest begon in de kerk met eene mis en gezamentlijke kommunie voor al de leden, en werd vervolgens voltrokken in de zaal, met deugdelijk ontbijt, verslag van de werkiDg van gansch het jaar, nut tige voordrachten en raadgevingen Er ward ook asn tooneel gedaan en zoo kunstvol en met zooveel smaak dat ver scheidene leden voorstelden het stuk nog et ns t p te voeren in 't openbaar, ten voor deele der missiewerken en verzekerden dat het veel bijval zou hebben. Vergadering. Op Vrijdag, 13 de zer, om G uur 's avonds, zeer belangrijke vergadering over hoenderkweek, in de zaal van het Gemeentehuis. Alle liefheb bers worden vriendelijk uitgenoodigd. H. Apollonia. Jaarlijksche Ne- gendaagsche plechtigheid van 9 tot 17 Februari ter eere van de H. Apollonia, Maagd en Martelares, bijzondere patro nes tegen de tand- en hoofdpijn. Orde der diensten Op Zondag 15 Fe bruari, missen ten 6, 7 en 10' u Vespers en Lof te 2 u. Op de wekedagen, missen ten 7 en 8 u Missiejilm. De film over Afrika wordt hier vertoond op Zondag 15 Fe bruari en op Maandag 16 Februari, tel kens van 5 tot 7 u. 'savonds in de ruime zaal der patronage. Op mannen en vrou- Diejstal. Verleden week, den wen, allen daarheen Niemand verwaar- Vrijdagmorgen, tijdens afwezigheid derlooze op dezen prachtigen feestavond Zie RADIOaankondiging op 7" hl. vereeren om van de koeiplaag gespaard te blijven. De diefegge, die in November de kerk bestolen heeft en op heeterdaad vastgenomen door onzen veldwachter, is dezer dagen door den rechtbank veroor deeld tot driemaanden gevang en 50 fr. boete Zal zij nu tot beternis komen Vergadering. Heden, Zondag 8 Februari, om 3 1/2 ure stipt, vergade ring in de gewone plaats, voor decbriste ne Arbeiders-jitugd. Een belangrijke voordracht zal er gege ven worden. Kajotters, alleman op post. De liederen niet vergeteD. Hollebeke. Boerinnegilde. Vandaag, Zondag 8Februari, komt Heer Demonie 'n voordracht geven over Landbouwkrisis 1 Vindt ge dat geen belangrijk onder werp Daarna kostelooze tombola Sint Sebastiaan. Maandag ver leden ,10 uur... en de Gilde zette heur feestdag in met drie werken pinten - druppelen - kaarten Banket te 1 uur en 's avonds souper 1 Fijn was hetRol en Familie, ge haalt er eere van Laat werd er gefeest. Ik kwam ertegen om 3 uur Foks was ook bij de Gilde en dineerde alleene met rn keun Hij mag alles 's Avonds was er 'n link Gildezotje Ha Gie potverdeke HoutNem-biJ-Veurne. Solo- slim. Een solo-slim is gespeeld geweest bij Camile Willemijns, bakker, door Ju- lien Top, rentenier, in herien, (de dertien ingedeelde bladen). Medespelers Heer Camille Willemyns Heeren Vrouw Henri Vanpeperstraete- Willerovns. 8,91 A e. Ze zal zich weldra op ons vasteland los maken om op hare gevolgen voor te komen van 14 tot 22 Februari. Week der Conserve - Buitengewone prijzen. Bij GEBROEDERS DELHAIZE en Cu «DE LEEUW inwoners, braken onbekende dieven in bij Camille Devos Blanckaert, bij Quin- tens-Wandeling en stolen er 40 fr. Velodieven Zondag avond wer den twee velos gestolen rond 7 1/2 uur een bij een herberg bij O L. V. kerk, toebehoorerd aan Thorrez Jerome van Vlamertinghe en rond 11 uur bij een herberg der Yperstraat, toebehoorend aan Deausy Maur. van bij den Meiboom. aanwezig te zijn. Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd hebt -sender voldoenden uitslag of genezing te be komen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verou- ierde en ingewortelde gevallen volgt de vol ledige serie voor zes weken 185 fr. Voor tsthma speciale serie. Martin Toins, 112, Weststraat, Brussel. i ontheet H. Notredame. Poperinghe Sint-Jaw-bij-Yper. De plech- Ter gelegenheid der PLECHTIGE EERE- t 1 de H Brieida KOMMUNIE: Schoone keus van Bloemtui- noveneter eere van ae tl. crigiaa, len en Versierde Kaarsen bij de: Gezusters aanroepen tegen de plagen op het vee, LERMYTTE, St Jans Kruisstraat, 11, (recht wordt met grooien toeloop van bedevaar- over de kerk), POPERINGHE. ders gevierd. Maandag laatst was de kerk Kruidenierswaren Was en Bougies n Linnengoed Kleermaaksters, proppend vol in de höOgmiS van 9 ure. Heden Zondag 8 Februari om 7 ure de Aan alle tooneelspeelsters, onzen bes ten dank en onze welgemeende geluk- wenschen. Heden Zondag, 2e opvoe ring. Wie nog niet gekemen is, stelle alle belet van kant. Niemand zal het beklagen. Noveen ter eere van de H. Apollo nia. De jaarlijksche negendaagsche plechtigheid ter eere van de H. Apollonia begint dit jaar np q Februari om te ein digen den 17 Februari. Deze Heilige wordt bijzonderlijk aanroepen tegen de tandpijn en hoofdpijn. AUe dagen binst de Noveen, solemneele mis om 8 ure, en 's avonds lof om 5 ure. De leden worden talrijk verwacht, want ieder lid heeft er belang bij de alge meene vergadering bij te wonen. Dus allen op post. Het Bestuur. In den loop der maand Februari, wordt er een voordracht gegeven over Theresia Neumann. Eenieder zal er aan houden om te komen, want die belooft veel. Alle familieleden en bijzonderlijk alle oud;strijders worden dringend uitgenoo digd. Na de Mis vergadering en inschrij vingbij H. Dewaegemaekcr. Namens 't Bestuur. Drovkenmavskuren. Allossery eerste mis, om 10 ure de hoogmis om 10 's Avonds haddén de mannen ook hun Désiré van Boeschepe, reed Zondag ndcht 2 1/2 ure vespers-lof. uitstap. in de Zon was hun bijeen- de stad rond per auto wijl hij in dronken- J Alle dage tot Woensdag II Februari, komst. Hier was het weer een echt onder schap verkeerde. Zijne vrouw en zuster de PI. Mis om 8 ure. Dat alle landbou- ons. De man nu,als de vrouw 's morgens, zaten bij hem en niet meer mee willend, wers met betrouwen de H. Brigida komen hadden weer een dosis moed opgedaan om hun wat harde tijden beter te dooj worstelen. Apollonia-kermis. Vandaagbe gint op onze pa; ochie de nov< en ter eet( der H. Apollonia, in onze kent vereerf en aanroepen tegen alle tand- en hoofq. kwalen. Orde eer missen Maandag om 8 9 1/2 uur Dinsdag om 8 Woensdag 10 u-e D >nde dag om 8 en 8 1/2 ander( dagtn om 7 1/2 ure. Na de missen zal er gezegend worjji; met hare reliquiën ook was en litanièn te verkrijg en. Boerengilde. Maaidtgavonj hield onze gilde hare maandelijk sche ver gadering mst voordracht Talrijk mochtq we de opkomst der leden boeken. Noch. thans in iets hadden we den waard mis rekend De heer Ingenieur F root welkt de lichtbeelden zou Komen geven, was belet, en zoo hadden we voor dees maal ren veteraan aan 't woord, den heer vee arts Gaenepeel. In klare taal heeft de meester ons daar voorgespiegeld fcee dt stallen zouden moeten verzergd wordej en hoe ze dikwijls verzorgd zijn het ver. zorgen van het melkvee, alsmede de zor gen bij het kalven. Ook de oediogdei kalveren kreeg zijn beurt en als intermez. zo gaf spreker heel dikwijls den uitslag van verzorging of gtneesmiddels door straatmeesters toegepast. Om te sluiten gaf de H. Gaenepeel tog enkele wenken inzake het verbeteren der melkgift bij onze melkkoeien en het ver edelen v n onze rassen. Om 8 ure was deze vergaderine afge- loopen allen uiterst voldaan om hunnej avond. Leden, laat ons meer en sterier aaneensluiten, nen veebond stichten om onze rassen te veredelen en onze ui bating winstgevender te maken. MOffiskvrren. Geheimzinnig zaak. Op 't gehucht Ste Anna werd een man gevonden 700 dronken als eet Pool. Tot bezinning gekomen veTklaardy hij bestolen te ziin geweest van een sca van 18 000 fr. die hij bij een notaris vat Moeskroen als erfdeel was gaan afhalen Het is een zekere Louis Watteau, wo nende Hoogstraat, te Brussel. Men twijfelt aan de verklaringen vat den dronken lap. rxy W_> TO TOMAA* .A. .BTlK—IL im> BOESINGHE. Kroostrijke Ge. zinnen. Heden Zondag, om 5 u.| jaarlijksche algemeene vergadering in de zaal van den Jongelingskring, Dagorde: Jaarverslag - Voordrach'i - Prachtige Tombola. In de zaal zal aan de vertegen, woordigers van elk gezin, ingeschre ven in den bond, een nummer over handigd worden dat recht geeft op| een prijs naar keus bij loting. Dis om gegronde reden afwezig is, moei! op voorhand verwittigen. Vrije toe gang voor iedereen. Lessen over Boekhouden. - Door tusschenkomst van den plaat selijken Middenstandsbond, zullen ei eene reeks lessen gegeven worden over boekhouding, mits men een vol doende getal ingeschrevene bekomt. Iedereen mag die kostelooze lessen volgen: gehuwd of ongehuwd, man nen of vrouwen. De Staat geef li groote toelage- Die daarvan gebruik wil ma ken, moet zijn naam aangeven aan den heer Pierre Vandenbranden-De- seuna vóór 15 Februari Openharen Onderstand. In de zitting va den Gemeenteraad van 30 Januari 1.1. werd er overgegaan tot het bepaald kiezen van de leden van den Openbaren Onderstand, ook nog genoemdArmbestuur of DisAl De leden zijn thans: Alois Claeys. Jules Devrieze, Camrel HeughebaerV; Emiel Cailliau en E. H. Kapelaaat Plaatsvervangers: Maurice Gallens,' Arsène Lemahieu, Hector Samyn en Marcel Verhaeck. Boerengilde. Verleden Maan dag vierde de gilde haren jaarlijk- schen festdag. De inzet was de Hoog-j mis van 9 ure opgedragen door denf E. H. Proost met sermoen. De leden: vormden een schoone massa midden de kerk jammer toch dat op zoo'n, dag nog één afwezig is. Wat zou het den Heere en Zijne Gezanten aange naam zijn heel de middenbeuk vol t(| zien. De algemeene vergadering had; plaats om 11 ure. Benevens de ver slagen, -hoorden we twee voordrachl ten van den heer Opziener Verstraei ten en den Heer Simoens- 's Middags was het te doen bij Marcel Ampel Goede kos:, en alles in overvloed. Onf 5 ure nog een voordracht met lichtl beelden door den Heer Van Heghe erf zoo liep den dag ten einde met nogl hier en daar een achterblijver. Boerinnegilde. Gewestelijke Studiekring. - De leden worden vriendelijk verzocht de vergadering' bij te wonen, welke zal plaats hel)-/ ben he Yper in 't Zwaard apt Woensdag den 11 Februari, om 2 u- Dagorde: Gebed en verslag derl vorige vergadering - Godsdienstig les: Het Huwelijk - Voordracht dooi 1 E. H. Delacroix - Mededeelingen - Zang en Voordragen. Nationale Prijskamp te Ank. werpen. In den prijskamp vod? slachtvee te Antwerpen werden twee prijsbeesten ten toon gesteld doof Camiel Vancl-enbroele, dorpsgenoot,, thans te Chateau-Gonthier (Mayen- ne) in Frankrijk ingevoerd. De os,„ prachtig dier van 1068 kgr., ge-| kweekt door onzen sympathieken/ brouwer Silvère Leroy, behaalde den ln prijs in zijne kategorie, den 2n prijs in gewicht en den eere-prijL onder de zeven eerste prijzen. De vaars, gekweekt door Alois BaeekL" van Assenede, die de twee dieren tent toon stelde, woog 840 kgr. en bed haald eveneens een eereprijs. Del photo van den os geven we aanstaan de week. aan de invoerder en kwee-l kers een hertelijk proficiat! MBagiBBnMaBHSBaaaBMa&iaaHKXBMf Wilt gij eene gemakkelijk en aangenaam f AUTOREIS, wend U tot H. Bekacrt, Doom- straat, 15, Poperinghe, Tel. 189. Steeds eeiu Taxi te krijgen voor iedereen en voor alk reizen,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1931 | | pagina 2