Houdt (Jer uun prachtig vee te bevitten J. SAVOYE-HOSTENS ZONNEBEKE. - Sterfgeval i MEER LICHT, MEER EIEREN.., SULPIT - Damp 1 Zend ons 3 Fr. 85 720OOO ca. 7000 OOO 324000= ca. 3150000 50400= l80ÖÖQ=ca. 1758000 43200= I08000=ca. 1050000 36000= 72000=ca. 700000 28800= 57600=ca. 560000 21600= ca. 490000 ca. 420000 ca. 350000 A. Bjorch, Copenhagen K 919 sa „18-10-31 - DE POPERINGENAAR. - Nr 42. - BI. 4. SPORT «mnmmimnmmmmmtmmmnnmmfflmmmmiintiinimiiiiiiiiiniiiu VOETBAL TOONEEL DUIVENVLUCHTEN iai CANARIE-S AXONS BURGERSTAND VAN Trekking I*" klasse 10 en II November tche Koloniale Deensche Q Q LOTERIJ De Deensche Staat garandeert het volle winstkapitaal. Deensche Kronen Belgische Frank compiant zonder eenige korfing. HENNENKWEEKER5 VOOR UWE VERLICHTING Box 86 OPGELET t Mijnheer EMIEL PRIEM, Burgemeester van Zonnebeke. Verleden week Donderdag, om 11 uur, had alhier de bcraving plaats van den Heer EMIEL PRIEM, Burgemeester. De rouwvanen aan de huizen, de met rouw bekleede brandende gazlantaarnen, de doodmarscben der muziek, de treurzang Miserere der schoolkinderen en de prachtige rouwbekleeding van het koor der kerk maakten de plechtigheid zeer indrukwekkend. Vol ingetogenheid gingen ruim 850 personen, waaronder veel voor- oorlogsche inwoners, ten offer: een be wijs dat de dierbare overledene de gene genheid van het volk gewonnen had. Op het kerkhof werden lijkreden uitgespro ken door de Heeren Nestor Vanden- bulcke. Schepen en Jerome Huyghe, Schoolhoofd. De Heer verleene zijne ziel de eeuwige rust. Lijkrede van Heer Jerome Huyghe: ACHTBARE FAMILIE, EERWAARDE HEEREN, MEVROUWEN en HEEREN, Reeds meermalen stond ik aan den boord van een openstaande graf, om een laatsten vaarwel te zeggen aan een duur baren afgestorvene, doch nimmer vol bracht ik dien plicht in droeviger om standigheden dan op den dag van heden. Wij beweenen hier immers een teerge- lie.den vader, een wijzen bestuurder, een minnaar der armen, en een trouwen vriend van ons allen. De Heer Emiel Priem werd geboren uit zen door en door christene familie; de grondbeginselen van onzen katholieken godsdienst waren bij hem van kindsbeen af in het herte geplant en stonden er rotsvast. Ja, wie zal de deugden kunnen opsommen die deze schoone ziel versier den? Hij was voor ons allen, een toon beeld van diepen godsdienstzin, van vol- komene rechtschapenheid en van oprech te naastenliefde. Zijn ware godsdienstzin: Tijdens de kerkelijke oefeningen en plechtigheden kwam hij voorop, en on beschroomd het menschelijk opzicht met de voeten tredende, gaf hij vollen gloed, aan zijne gevoelens van overtuigd en on wankelbaar geloof. Onder de oorlogsjaren, alhoewel ver van elkander verwijderd, bleef ik met hem door briefwisseling in betrekking. Zijne brieven, die ik als een duurbaar aandenken bewaar, stralen van geloofsgetrouwheid en van onderwerping aan den wil van den Almogende. En dan, ten dage van bet overlijden zijner be minde Echtgenoote, ontmoette ik hem op weg naar de kerk, omdat daar, daar al leen, zoo drukte hij zich uit, de eenige ware troost in de beproeving te vinden Is. Zijn volkomene rechtschapenheid: Hij was eerlijk in handel en wandel, »prak In alle rechtzinnigheid en zoo won IÜJ de genegenheid, de achting en den oerbled van eenieder. Zijn oprechte naastenliefde: Ontelbaar zijn de noodlijdenden wier «marten hij in 't geheim lenigde, hij was da minnaar der armen en velen kullen «ijn heengaan beweenen. De Heer Emiel Priem was met een heideren geest begaafd. In de onderschei- na inrichtingen waarvan hij Voorzitter of Bestuurslid was, wist hij de moeilijkste vraagstukken tot een goede oplossing te brengen en was immer met de beste ge voelens van rechtveerdigheid en liefde bezield. De afgestorvene was gedurende zijn loopbaan met het onderwijs en de op voeding der jeugd bekommerd. Zoolang eljne gezondheid het toeliet kwam hij de schooi bezoeken, vroeg naar de vor deringen der leerlingen, en wist door een minzaam woord, de kinderen tot het goede aan te zetten. Het ballingschap tijdens de oorlogsjai reu en de diepe rouw door het overlijden «ijner geliefde vrouw, hadden zijn ge wondheid geknakt en slepen hem veel te vroeg ten grave. O dood, waarom rukt eij reeds uit ons midden dien zoo goeden vader, dien zoo verdienstelijken bestuur der! Ondoorgrondbaar zijn de besluiten van den Heer, onderwerpen wij ons aan «Ijn heiligen wil. Dterbare Kinderen, uw vader die U een gvenzelooze teedere liefde toedroeg, ver laat U, uw droefheid is begrijpelijk, want gij verliest een schat, waarvan men enkel de waarde kent als men hem verloren heeft. Doch weest getroost, hij leeft in den hemel en ziet met moeder op U allen neder, daarbij hierboven woont de Vader aer weezen, die zijn beschermende hand over U uitstrekt en de zijnen nooit ver laat. Geliefde Medeburgers, door het heen gaan van den Heer Emiel Priem, verlie zen wij een dier stoere vertegenwoordi gers van een stervend geslacht, dat plicht boven alle bekommernissen e.eit. Houden wij zijne gedachtenis in eere en vergeten wij hem niet in onze gebeden. Geachte Heer Burgemeester, rust nu onder de schaduw van het kruis, en mocht uw edele ziel, tot loon uwer deug den aan het opperste geluk der Engelen en der Heiligen deelachtig zijn. Vaarwel, goede Heer en Vriend, tot wederziens in den hemel. Lijkrede door H. Nestor Vandenbucke: EERWEERDE HEEREN, ACHTBARE FAMILIE, MEVROUWEN en HEEREN, V/ij buigen ons diep neer, vol eerbied en tevens met weemoed en rouw, voor 't kostbaar aandenken van onzen gelief den Burgemeester. Zijn afsterven, sinds lang gevreesd, bracht nochtans de bevol king in algemeene verslagenheid, 't Was immers een man die binst zijn leven van zestig jaren, de achting had verworven van zijne medeburgers en van al vreemden die hem kenden, omdat 1 aangeteekend stond, als een verstandig, voorzichtig en eerlijk man. Sinds 25 jaren reeds, wierd hij als Lid van den Gemeenteraad verkozen, en de laatste jaren vóór den oorlog tot Sche pen verheven. Onder den vreemden gee- éei, moest hij zooals eenieder de vlucht jiemen naar 't verre ballingschap met ■zijne bende kleintjes aan de hand. Meer dan eens kwam hij hier nog terug onder jnachte, met 't gevaar van zijn leven om Ivoor de zijnen en, ja, voor zijne vrienden fcelf nooddruft en weerden op te zoeken! In Frankrijk had hij, dank zijn spitsvondig en voornaam karakter, de achting veroverd; onmiddellijk stond hij Mr in aanzien en met eens beholpen in Sjn kroostrijk gezin. Pas was de oorlog voorbij en den geu ren winter van 1920, en hij stond hier •reeds in Maart onder de eerste zijner dorpsgenooten, om hier zijn haardsteê met nieuwen moed op te timmeren, en zijne beste krachten aan Zonnebeke te schenken. Nauwelijks terug moeste eene zware beproeving hem komen treffen. Zijne ge liefde vrouw Alice, die samen met onzen Burgemeester last en leed zouden deelen, die engel van liefde voor echtgenoot en kroost, wierd van zijn zijde weggerukt en liet hem na met 9 onbejaarde kin deren Dit is voor den Burgemeester 't groot ste zeer geweest die zijn leven heeft ver teerd. Zijn diep geloof, waar hij troost en moed opdeed, heeft hem nog gerecht, om twaalf jaren lang de kleinen groot te brengen en zijn stand te veroveren. Ge liefde Kinderen, God heeft U een schat gegeven! een voorbeeld van een vader, die mocht zeggen: hoort niet naar mijn woorden, maar ziet ook naar mijn daden, naar mijn leven. Ons Burgemeester was een menschen- vriend, hij was geerne bij de menschen, en de menschen waren geerne bij hem! Dank zijn vroolijk karakter die hem van zijne jonkheid af kenmerkte, vroolijkheid altijd gepaard met deze voornaamheid die hem bekend stond, en dank zijne dienstveerdigheid, telde hij veel vrienden. Op tooneel en muziek wierd hij nage- loopen, hij was er een meester van! Zijne gulhertigheid was ook zijn kenmerk, zijn tafel was opgediend voor eenieder, hij ontving er de grooten, maar nevens ook den kleinen man. Voor den arme was hi.i milde, dit weten er velen, en durven wij luidop zeggen... Maar zijn linker hand mocht niet weten wat zijn rechter had gegeven. Een overtuigde Katholiek was ons Heer Burgemeester, niet uit politieke drijverij en, maar een diep-geloovige, oprecht- gemeende kristen man, dienstig voor eenieder en vergevend aan deze die hem vervolgden. Moest hij een spotlach of misprijzen verduren om ziine prieste"" e genegen heid, om zijne diepe kriste overtuiging, hij was er te meer fier om en nooit heeft hij er zich om verdoken! In de kerk zag hem vooraan, elke Zondag ter Heilige Communie naderen onder d'oogen aller menschen. Welke vreugde bezielde hem niet dezen heugelijken dag, waarop hem d'eere te beurt viel, onze gemeente aan 't Heilig Hart te mogen toewijden?... Dit is de grootste eere en tevens mijne grootste voldoening, sprak hij... en zoolang hij kon. deed hij bij elk jaar er vernieuwing van! Als Burgemeester wist hij te besturen in rechtveerdigheid. Zonder vrees moch ten kleinen, grooten, andersdenkenden zijne hulp inroepen. Hij heeft de grond vesten van ons nieuw schoon dorp helpen leggen. Voor 't meerendeel onzer geteis terde dorpsgenooten was hij er een wijze raadsman. Als beheerder der Coöperatief van Oorlogschade; als Scheidsrechter voor den Staat aangesteld voor de ver effening der gronden is hij eene on noembare hulp en steun geweest voor de rechten onzer dorpsgenooten, zijn wijs beleid stond bij de Commissie bekend. Honderden familien zullen hunnen be schermeling nooit genoeg dankbaar kun nen zijn. Om zijne hooge verdiensten wist ons landsbestuur hem tot drie maal toe met verscheidene eereteekens te ver eeren. Onzen betreurden Burgemeester zijn wij, Zonnebekenaars, ten grooten deele te danken onze verbeterde en verbreede wegenissen, ons beter geschikt rooiïngs- plan, eene nieuwe ruime markplaats, met stadhuis en post. Onder de eerste dorpen bekwamen wij de electriciteit instellingen, de geldmiddelen alleen beperkten er de uitbreiding van. Voor den werkman droeg hij eene warme genegenheid. Voorstaander was hij van zijne inrichtingen, beschermer aller genootschappen, zonder den Bond der Kroostrijke Gezinnen te vergeten waar van hij een warme verdediger is geweest en de eerste Voorzitter. Eene pijnlijke ziekte wilde hem maar niet met rust, lang heeft hij tegen het leven geworsteld, en zooveel malen is hij opnieuw wonderbaar opgestaan, als eene genade van den Heer! In zijne ziektedagen ontving hij de zooveel lief deblijken van honderden bezoekers, zelfs dan nog was hij met ons bekommerd, en met de gemeentezaken bezig tot de laat ste dagen. Zijne voorbereiding tot het scheidings uur was lang reeds gebeurd. Aan Gods heiligen wil overgegeven en hij is een dóór-christen dood gestorven. Achtbare Familieleden, gij hebt zeker in dit pijnlijk verlies een grooten schat verloren, doch, vol fierheid moogt gij zijn aandenken bewaren, ja, vol fierheid! Een eerlijk leven is de roem van een mensch, een christen leven de hoop op een beter leven. Hij was ook nog een christen levend voorbeeld voor U, Hin ders, die slechts de stappen dieht te vol gen van één wijze door-deugdzame va der, die U heeft geleerd en gewezen hoe ge jong moet leven en wat het is vader te zijn. Gansch de gemeente schaart zich rond om' U, diepbetreurde en nooit-vergeten Burgemeester, om U onzen dank te stu ren en gebed. Leve lang in ons geheugen 't aanden ken van uwe eerlijke loopbaan, mocht het ons tot voorbeeld strekken; mocht ons gebed U komen verlichten om daarboven in den Hemel de belooning te ontvangen voor diegenen bestemd: die hier op aarde U hebben beleden en hunnen naaste als hun zeiven hebben wel gedaan. Vaarwel, tot hierboven! Ld a L! tt j 1 j l*J fc( Ej S i GEBRUIK VOOR VERLICHTING UWER HOKKEN DE GEWAARBORGDE GOEDE WERKING GOEDKOOP VERBRUIK Alle herstellingen worden aanveerd. Ook te verkrijgen: Gasnetjes, Gasbran ders, Mlka, Vorkjes, Brandspiritus, enz. RECHTSTREEKSCHH VERKOOPER: HECTOR WILS-VANEXEM, Ouderdomsteen weg, POPERINGE, Telefoon 251. BM in postzegels eri wekelijks van nu tot nieuwjaar wordt ons blad U den Zaterdag per post tehuis bestled. BELGIE 2 POLEN 1 Deze eerste landwedstrijd gespeeld in het Eeuwfeest-Stadion van Brussel-Hey- sel eindigde met eene belgische overwin ning, na een match die door op voetbal- gebied maar matig kan bevredigen. De Polen hebben nog veel te leeren en het belgische elftal gaf ook weinig schoon spel te zien. Het is spijtig dat voor zulke talrijke op komst er waren wel 50.000 toeschou wers, die duur hun plaatsen betalen moes ten zulk een voetbalpartij geleverd werd. UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST 3* Afdeeling Speciaal Reeks C. S. K. Moeskroen—A. A. Moeskroen uitg. W. S. Lauweleper 14 PoperingeBissegem 1—5 WevelgemStade Kortrijk 20 4° Afdeeling Speciaal Reeks B. HeuleS. K. Staden 51 4' Afdeeling Speciaal Reeks C. Rousbrugge-Wevelgem 3—2 ALGEMEENE RANGSCHIKKING DER PLOEGEN 2* Afdeeling Provintiaal. I. Bissegem 5 5 0 0 14 3 10 2. C. S. leper 5 4 0 1 16 8 9 3. Veurne 6 4 1 0 23 11 8 4. Lauwe 5 2 0 3 11 5 7 5. Wevelgem 5 2 1 2 16 10 e 6. Waregem 5 3 2 0 16 12 6 7. Nieuwpoort 5 3 2 0 15 11 6 8. Cuerne 5 I 1 3 10 8 5 9. Gistel 5 1 2 2 10 8 4 10. Poperinge 5 2 3 0 8 14 4 11. Swevegem 5 1 4 0 10 24 2 12. Middelkerke 5 1 4 0 6 23 2 13. Wakken 5 0 5 0 9 15 0 14. Oost-Roozebeke 5 0 5 0 6 20 0 3* Afdeeling Reeks B. 1. Dottenijs 5 4 1 0 16 10 8 2. Wakken 5 2 0 3 17 14 7 3. Harelbeke 5 2 1 2 12 4 6 4. V.Wevelgem 5 2 1 2 13 8 6 5. Watou 5 2 1 2 16 14 6 6. Deerlijk 5 2 1 2 11 8 6 7. Wervik 5 2 2 1 16 19 5 8. Exc. Kortrijk 5 1 2 2 13 14 4 9. R. C. Lauwe 5 2 3 0 12 19 4 10. Vijve St Elooi 4 1 2 1 16 15 3 11. Meulebeke 5 1 4 0 12 22 2 12. S. K. Wevelgem 4 0 3 1 3 10 1 3" Afdeeling Speciaal Reeks C. 1. Wevelgem Sp. 5 4 1 0 25 5 8 2. Meenen 5 4 1 0 20 S 8 3. Stade Kortrijk 4 3 1 0 16 7 6 4. St. Moeskroen 4 3 1 0 19 9 6 5. leper 4 2 2 0 17 7 4 6. Lauwe 4 2 2 0 9 16 4 7. A. A. Moeskroen 5 1 4 0 15 25 2 8. Poperinge 5 1 4 0 5 33 2 9. Bissegem 4 0 4 0 2 20 0 4" Afdeeling Speciaal Reeks B. 1. Heule 5 4 0 1 28 4 9 2. Staden 4 3 0 1 25 2 7 3. R. C. Harelbeke 5 3 1 1 16 10 7 4. S. K. Roeselare 3 3 0 0 23 1 6 5. St. Roeselare 4 3 1 0 23 5 6 6. Leiester St Elooi 5 2 2 1 7 15 5 7. Deerlijk 5 1 4 0 7 17 2 8. Wakken 5 1 4 0 7 29 2 9. Ingelmunster 5 1 4 0 4 21 2 10. Meulebeke 5 0 5 0 2 38 0 4" Afdeeling Speciaal Reeks C. 1. S. V. Kortrijk 5 5 0 0 18 6 10 2. Kortrijk Sp. 5 4 0 1 25 8 9 3. Masnen 4 3 1 0 19 8 6 4. Dottenijs 4 3 1 0 14 9 6 5. Wevelgem Sp. 4 3 1 0 12 6 6 6. Rousbrugge 5 2 3 0 11 17 4 7. Spiere Sp. 5 1 3 1 10 13 3 8. V. Wevelgem 5 1 3 1 8 14 3 9. Lauwe 4 0 3 1 3 11 1 10. Luigne 3 0 3 0 5 16 0 11. S.V.Wevelgem 4 0 4 0 6 23 0 Juniors Reeks C. 1. St. Moeskroen 5 5 0 0 28 4 10 2. A. A. Moeskroen 5 3 2 0 10 9 6 3. Lauwe 4 2 1 1 9 10 5 4. Poperinge 3 1 1 1 8 5 3 5. leper 3 1 1 1 5 13 3 3. Wervik 4 1 2 1 4 5 3 7. Meenen 3 1 2 0 8 3 2 8. Bissegem 5 0 5 0 2 23 0 F. C. POPERINGE De verloopen Zondag was maar pover op voetbalgebied. Slechts ons tweede elf tal mocht optreden en vermocht het maar niet het opgekomen publiek te boeien. Gelukkig dat de referee in de kaart van de supporters speelde, zoodat deze laat sten ten slotte gelegenheid genoeg kre gen om hun lachspieren en hun keel te verwarmen. Als voetbal-exhibitie was het maar armtierig en we gelooven niet dat dergelijke kost veel liefhebbers zou aan- kweeken. Buiten een viertal spelers steekt stekt er in ons II* goede wil, doch dit is dan ook alles. Het ware dwaas spelers te veroordeelen die nog nooit konden spelen. Als ieder van hen hardnekkig en taai ge noeg is om te leeren voetballen, dan heb ben we geen reden tot klagen. Oefenen, en altijd oefenen. Theorie en praktijk. Opstelling en balkontrool. Aan 't werk jongens. Wat kan de 6' voetbaldag ons bezorgen? Ons II* mag voorzeker niet veel ver wachten te Kortrijk. Als ieder der elf aan geduide spelers op post is, en zich duchtig weert zal de rest van zelf komen. We vree zen eenvoudig dat die rest een fameuze klopping zijn zal. Aan uw hart niet la ten komen jongens! En 's namiddags hier zijn. Daarmee is uw dag goed. De benjamins ondernemen hun eerste grootste verplaatsing. Er zit zeker wel moed en geestdrift onder onze juniors. We zouden echter graag hebben dat er voor vandaag ook wat schot in stak en vooral doordrijvendheld, dit Is rap op den bal zitten en niet staan koekeloeren, maar doorgeven, uit uw lijf al de macht en energie halen die erin steekt. Overziet dit alles met eene broederlijke offervaardig heid en Lauwe is te klein voor u. De hoofdschotel (le plat consistant) van den dag is voorzeker de ontmoeting Gistel-Poperinge. We weten wel dat de 9/10 der pronostiekers ons mannen favo riet geven, doch vergeten we niet dat we de twee laatste seizoenen geen enkel puntje uit die matchen konden veroveren. Zullen we het nu beter doen? De vraag stellen Is ze niet oplossen. De oplossing ligt in handen onzer spelers, en is ons eerst morgen namiddag bekend. Om te winnen moet er vlug gespeeld worden en doelmatig t.t.z. geen perfekte aanvallen die ineenstorten voor het doel; er moet vandaag ten allen prijze gescho ten worden. En dit vooral drukken we op het hart van ons middentrio, en inzonder van den aanvalleider, die dit jaar nog zijn schutterskwaliteiten niet bovenhaalde. Het is tijd, Pol! Ook ons publiek bleef dit jaar verre, zeer verre beneden zijn form van verleden jaar. Wanneer toch zullen de supporters de kracht beseffen de van hen kan uit gaan, als ze willen. Tot hiertoe hoorden we nog net veel anders dan nuttelooze en remmende kritiek op de een of andere speler die onvrijwillig een dwaasheid be ging. Mis, verkeerd mannen. Er zijn geen afzonderlijke spelers. Er is slechts een elf tal, het rood-gele, het onze, het uwe. Wilt ge dat het winne, wilt ge het sterk? Be wijst het dan. Houdt op met op de een of andere speler te roepen en te tieren, maar stuwt heel ons elftal vooruit, zelfs als we langs de verliezende zijde staan... maar dat kunt ge niet, dit beweert KEIKOP. ZONDAG 18 OKTOBER: Kortrijk Sport F. C. P. II. W. S. Lauwe F. C. P. (Juniors), op ons terrein te 2 'A uur: E. G. Gistel F. C. P. I. OPLEIDING DER SPELERS Er is iemand in onze club die zich op offert om onze spelers theoretisch op te leiden. Die iemand is om de veertien da gen bereid een uur theorie te geven in ons lokaal. Ieder speler die vrij is en die zich zelf respekteert moet aanwezig zijn. Welnu we zullen a.s. Zaterdag (24 Ok tober) zien welke spelers hun stiel ern stig opnemen. De uiteenzetting begint te 7 uur, en de beleefdheid vergt van op tijd te zijn. Wie maar om 7 y» uur komt, blijve thuis. KEIKOP, PRONOSTIEKWEDSTRIJD 5* Rit: winnaar: H. Bollengier L. Prijs voor eerste in de Algemeene Rang schikking na 5* Rit: Petite Patissière. Heer of Vrouw Popaleos wint de 10 fr. met zijn bulletijn uit Stamboel. 6* Rit: Deze week is het volop kermis voor de zoete mondjes, we verspelen dit maal een taart. Ja, ja, een taart en dan nog een die we cadeau krijgen van H. M. Lebbe-Leupe uit de Gasthuisstraat, 'k Zie dezen reeds likkebaarden die met ons laat ste souper van het gebak geproefd hebben dat KOSTELOOS door onzen sportmak- ker Maurice geschonken werd. Dees week zullen de vrouwen van onze leden voor zeker meer bekommerd zijn met den uit slag dan wij zelf; want de dames kennen de pasteibakkerij uit de Gasthuisstraat maar al te goed. Heer Lebbe, dank in ons aller naam. Verleden week was de lijst der prijzen voor de Algeemene Rangschikking niet juist: de 10 laatst te winnen prijzen zijn van 20 fr. i(en niet van 10 fr.) HET BESTUUR. Voetbalclub «Eendracht», Watou Na eene deugdddoende rust zal ons elf tal met vernieuwden moed den strijd aan vaarden. 't Gaat er op lieden Zondag te gen Wakken Sport. Alwie een weinig aan sport houdt, en de uitslagen nagaat, weet dat Wakken zich zoo maar niet bij de neus zal laten lei den. We zagen ze reeds menigmaal drawn spelen. Er valt ongetwijfeld een harnelc- kigen strijd te voorzien, waar de Watou- naars al hun moed en spelkennis zullen dienen aan den dag te leggen willen ze niet overrompeld en uiteengeslagen wor den. Wees indachtig mannen dat er veel, heel veel van dezen match afhangt. Wor den we door onze tegenstrevers dooreen- geslagen en overwonnen, dan laten we er velen door en we komen ongetwijfeld halfwege in 't klassement. Kunnen we integendeel om niet te zeggen overwin nen, een drawn spelen, dan staan we ta melijk vast aan de leiding. In alle geval zal het geen lachspel zijn. Wakken is te ontzien. Maar bij ondervinding weten we dat de Eendraehters ook kunnen kwaad worden en hunne tanden toonen dan zijn ze zoozeer te vreezen als gelijk welk andere club. 't Is Zondag juist een geschikte dag om kwaad te worden. Niet loslaten dus en opletten voor de appel flauwten zooals tegen Deerlijk. We moes ten verleden jaar dikwijls bestatigen dat de wit-groene maten met de maat waar mede ze gemeten werden, t.w. kregen ze sterk spel tegen, ze speelden sterk. Kre gen ze krasselaars op hun veld, ze kra.5- selden mede. Wel Eendraehters heden Zondag krijgt ge Wakken Sp., ge weet zelf van wat kaliber uwe tegenkampers zijn, hé? Zult ge loslaten? Zult ge begeven? Zult ge u laten ontmoedigen om een paar doe len? Of zult ge kost wat kost werken om de punten bij u te houden of ten minste ze te deelen? We hopen het b°ste en we wenschen ons elftal veel geluk. De supporters zullen ongetwijfeld, na 14 dagen rust, niet achterblijven, maar als één man op post zijn. Ge zijt er noodig dees maal om uw volk aan te moedigen en toe te juichen en ge zult overvoldaan over het mooie spel huiswaarts keeren. Tot heden Zondag. Op ons terrein: F. C. Watou Wakken Sport. NOLLE. F. C. ROUSBRUGGE Zooals we voorspelden is het afgeloo- pen, eene gevleide overwinning, maar toch wel verdiend. De twee puntjes zijn aan ons en dat maakt reeds 6 op 6 matchen gespeeld.Wel, dat is redelijk wel, geloof ik, 't had natuurlijk beter kunnen zijn maar, ja altijd dien maar... Nu, we zijn op be terhand en hebben een vast geloove dat de -algemeene rangschikking voort zal schommelen in ons voordeel. We moeten trachten den top af te schieten van de beginnelingen, want menige ploegen, zelfs de oudere, vreesden in het begin Rous- brugge's elftal, maar na drie opeenvol gende nederlagen, waarvoor we ook onze verontschuldiging hebben, was die vrees verdwenen en ze kwamen af zooals We velgem Sp. met het gedacht ook eens Rousbrugge's boy's in doeken te winden, maar ze wisten zeker niet dat ons gasten moesten winnen, ten eerste voor de ver betering in de rangschikking, want we zijn van de 6' naar de 4" plaats gespron gen, ten tweede voor den bloei van onze club en ten derde voor die talrijke schaar supporters en kijklustigen die u gansch de namiddag vol spanning volgen en u aan moedigen. Mannen morgen is er een rustdag, maar een vlaamsch spreekwoord zegt: Rust Roest, welnu In plaats van te roesten gaan we een oefenmatch spelen te en tegen Hondschoote. Spelers weest allen op tijd. Vertrek aan 't lokaal om 1 uur. Prijs heen en terug 5 fr., dus in 't bereik van ieders welvoorziene beurs. WIT-ZWART. AUTOBUSDIENST WYLLEMAN ARTHUR, Poperinge, laat weten dat hij met zijn Autobus rijdt naar den groote Footbalmatch C. BRUGGE- F. CL. MECHELEN op heden Zondag. Prijs 15 fr. Vertrek te 12 uur stipt bij Gaston Vanbruwaene, Gr. Markt, Pop. iiimiunnnninmBSBEBiD POPERINGE. «In Deugd en Vreugd» der K. A. J.. Op ZONDAG 25 OKTO BER, te 7 uur, in 't Volkshuis opening van 't seizoen, met de opvoering van PAXeen vredesspel in 3 bedrijven. Prijzen der plaatsen 5 fr. en 3 fr. Kaarten te bekomen in 't Volkshuis. BUREAU AGRICOLE ET COMMERCIAL Franco-Beige GESTICHT IN 1919 Beheeren, Overlaten, Verhuren, Ver- koopen en Aankoopen van Hofsteden, Eigendommen, Nijverheden, Handels fondsen. - Plaatsen van Helfteboeren. - Landbouw-expertiezen en Schattingen. Frankrijk, Nederland, Groot Hertogdom van Luxemburg, Belgie, Koloniën. LEON DENYS, 7, Arme Klarenstraat, Algem. Vertegenw. Prov. West-Vl.: :-: ROUSSELAERE :-: Middenbestuur: 10, Paleizenstr., Brussel. B0B®33iEsaE35Si2!5i!^SEaai2BBaaaasa DE VERBROEDERING POPERINGE TAMINES, van 11 Oktober 1931. 137 Kim. 176 Duiven los om 9 uur. Aankomst eerste duif om 10 u. 47 m. 57 sec., snelheid 1271 m. 63; aankomst laatste duif om 10 u. 56 m. 48 sec., snel heid 1206 m. 46. 43 Prijzen. Uitslag: 1. Decanter R.; 2. Pouseele J.; 3. Lea uien Gebr.; 4. Wullepit P.; 5. Ba- theu J.; 6. Lefever A.; 7. Masschelein O.; 8. Vandooren N.; 9. Decanter R.; 10. Mis- siaen M.; 11. Creus H.; 12. Desender Vr.; 13. Pattyn M.; 14. Vandenameele C.; 15. Desender J.; 16. Schaballie M.; 17. Maer- ten L.; 18. Lava A.; 19. Onraedt C.; 20. Loncke J.; 21. Deplaedt L.; 22. Hoflack Vr.; 23. Louis F.; 24. Vandevoorde V.; 25. Desender J.; 26. Verbeke A.; 27. Lenoir O.; 28. Liebert A.; 29. Handtpoorter H.; 30. Pinceel M.; 31. Geldhof C.; 33. Amez A.; 33. Vandenameele C.; 34. HoflacK L.; 35. Deplaedt L.; 36. Durieux Vr.; 37. Lava A.; 38. Durieux Vr.; 39. Verhaeghe J.; 40. Blondeel A.; 41. Liebert A.; 42. Van- houcke J.; 43. Goudeseune N. Serie van 2 duiven: Decanter R., Van denameele C., Deplaedt L., Durieux V., Liebert A., Verhaeghe J., Lefever A., Masschelein O., Maerten L., Vandevoorde C., Blondeel A., Verbeke A. te koop: Schoone Gele VEURNESTEENWEG, 74, IEPER I32ÏSEDBBB9!BEKHBE3HÖ£!223 VERKOOPING Op ZONDAG 18 OKTOBER 1931, groote merkwaardige verkooping bij Vanbruwae ne Gaston, Groote Markt te Poperinge, van 32 allerbeste Reisduiven, van den welgekenden liefhebber Verschaeve Nes tor, Ieperstraat te Poperinge; tentoon stelling van 9 ure morgens en verkoo ping om 3 uur zeer stipt. - ,-«vy*VVv»-, TREKKING VERW. GEWESTEN 15 OKTOBER 1931 Leening 4 t. h. 1921. Het lot van 1 millloen werd gewonnen door reeks 14607 nummer 20. Al de andere nummers van deze reeks zijn betaalbaar met 250 frank. il33B£E3!B3BSa!3li3QSiSBSSEi9E35S:333k] POPERINGE, van 8 tot 15 Oktober 1931. Geboorten. 382. Roily Frans, z. v. Georges-Henri en Vromman Maria, Hoog- stade. 383. Bouton Godelieve, d. v. Al- ponse en Nuyttens Alicia, Vlamertinge. 384. Vallaeys René, z. v. Maurice en Fre- mault Elisa, Wervik. —385. Vallaeys Elisa, d. v. Maurice en Fremault Elisa, Wervik. 386. Samyn Frans, z. v. Achille en Tem- perville Alice, Bruggestr. 387. Deleu Ro ger, z. v. Maurice en Bruneel Emma, Woestenstw. 388. Morlion Paul, z. v. Camiel en Deleu Marguerite, Pollinkhove. 389. Louwagie Louise, d. v. Oscar en easier Evelifta, Vlamertinge. 390. Bau- thé Georges, z. v. Maurice en Deroo Maria, Sektie K, 37. 391. Derekx Simonne, d. v. Florent en Carbon Regina, Reningelst. Overlijdens. 200. Vallaeys Elisa, d. v. Maurice en Fremault Elisa, Bruggestr. 201. Rolley Frans, 3 dagen, z. v. Gforges en Vromman Maria, Bruggestr. 202. Gheldof Désiré, 69 j., ongeh., Gasthuis, van Krombeke. 203. Louwagie Louise, 2 dagen, d. v. Oscar en Casier Evelina, Vlamertinge. Huwelijk. 78. Goetgeluck \tfctor-Cor- nil, landbouwer te Uxem (Fr.) en Mollet Madeleine-Rosalie, z. b., v. Poperinge. Beloften. 121. Lobeau Nestor, land bouwer v. Pop. en Capelle Elza, landbouw ster te Reninge. 122. Merlevede Remi, landbouwer v. Pop. en Deraedt Martha, z. b., v. Westvleteren. 123. Ameel Mi- chiel, suikerbakker v. Woesten en Van- caeyzeele Julienne, z. b., v. Pop. in 5 klassen Hoogste prijs in het gelukkigste geval Frank op een enkel lot) en premies (Zeven mil Deensche Kronen Belgische Frank Deensche Kronen en duizende andere groote prijzen. Onmiddaüijke uitbetaling van de prijzen Belgische Frank ca. 280000 ca. 210000 —marnu;»im 21.175 prijzen en 8 premies worclen uit slechts 50.000 nummers getrokken. Dus I bijna de helft van de loten moeten onder alle omstandigheid winnen gedu- rende vijf trekkingen. De trekkingen hebben maandelijks plaats. De origineele loten voor de 1klasse kosten inclusieve porto, trekkingslijsten en alle onkosten: 1/4 70.- 1/2 HEURSEL'S JUWEELEN de SCHOONSTE, de GOEDKOOPSTE. Groote keus van TROUWRINGEN. IEPER, van 8 tot 14 October 1931. Geboorten. Bolleln Felicien, Dikke- buschsteenweg, 259. Deritter Yvette, Arthur Merghelynckstraat, 2. Stamper Francine, Boomgaardstraat, 17. Overlijden. Merveillie Irma, 38 J., huishoudster, echtg. v. Beghein Henrlcus, Lange Thouroutstraat. Huwelijken. Tanghe Eduardus, schrijnwerker en Verhaeghe Joanna, fa briekwerkster, b. v. leper. Speybrouck Alphonse, bankbureeloverste te Roeselare en Valcke Aurora, z. b., te leper. Tec- chia Guiseppe, handelaar en Dassie Marie, z. b., b. v. leper. TERECHTWIJZING. Een misslag is begaan geweest in de opgave van verleden week nopens het huwelijk Coucke-van Batenburg, de juiste opgave luidt als volgt: Coucke Gerard, vlashandelaar te Cuerne en van Batenburg Victorina, z. b. v. leper. STADEN, van 8 tot 15 Oktober 1931. Geboorten. Vanneste Paula, d. v. Al- beric en Vanisacker Irma. Hallaert Andréa, d. v. Adolf en Despeghel Maria. Deeaestecker René, z. v. Victor en Ca- trysse Sidonie. Overlijden. Deprez André, 4 m., z. v. Jules en Blomme Helena. Huwelijksaankondigingen. Vroman Julien, met Vancoillie Madeleine, van Torhout. Vanlerberghe Leon met Cor- neillie Marie, van Wijngene. Gat Mau rice van Beerst met Bonte Alixia. fiSBSaa£B2BB3SSaH9B£BSaS£H9EB< PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Z. Em. de Bisschop van Brugge heeft benoemd: Onderpastor te Knokke: E. H. Pieters, onderpastor te Beveren (Rousse- Iare)te Beveren (Rousselare)E. H. Verfaillie R., onderpastor te Eegem; te Eegem: E. H. Van Canneyt, leeraar in de Vrije Vakschool te Brugge. (BBa3SBB9933aSB3aBaBa9ESBZ!BSl gebruikt de Carbuurlampen, in uw eigen streek gemaakt. Alle gemak, geen gevaar, op alle leiding, in alle grootte; vanaf 100 Fr., verders volgens installatie. Te verkrijgen bij LEON DEBERDT, Smid, Coppernolle, POPERINGE. (Genoeg be kend in de streek als de beste). 140.230.Belgische Frank Alle klassen gelijke inzetten. Betaling kan plaats hebben in bankbiljetten door aangeteekenden brief. Origi neele loten en officieel prospectus worden onmiddellijk toegezonden tegen order met bijgevoegd bedrag rechtstreeks door het ondergeteekende geautorizeerde bureau van uitgifte. S3 VEURNESTRAAT POPERINGE Postcheck Nr 1156 Handelsregister: leper 2817 Telefoon Nr 24J (Onder toezicht van de Landbouw-Laboratoriums van den Staat) Bijzonderheid van Hoendervoederen AVIKOLA Bijzonderheid van Zwijns voeders «PORCAPHQS» 100 IC. in magazijn. taks inbegrepen. Legmeel A, 22/24 eiwit (met Até-Meel) 125 fr. Legmeel B, 22/24 eiwit (zonder Até-Meel) 120 fr. Poeljenmeel III A (met Até-Meel) 125 fr. Poeljenmeel III B 120 fr. Gemengeld graan voor Leghennen Z. K. 95 fr. Gemengeld graan met vleesehkanen 100 fr. voor Leghennen en gedroogde (gewaar'o. zonder stof) vischjes Maïs bevat 8 tot 9 A eiwitst. dus 0.60 fr. per eenheid. Legmeel «AVIKOLA», 22 tot 24 eiwitst., waarvan 20 tot 22 verteerbaar eiwit dus 0.50 fr. per eenheid. Vergeet niet voor den winterleg te verhoogen van per hen niet meer dan 20 gr. maïs te geven 's morgens en 's avonds 30 gr., en den ganschen dag door Legmeel AVIKOLA ('t zij 40 tot 50 gr. per hen). Geeft ook 2 grammen zuiveren Levertraan van kabeljauw aan ieder hen (van 15 Ok tober tct einde Maart). Levertraan, zuiver gewaarborgd, veterinaire 500 Vitamines A 250 Vi tamines D per gram, aan 5,50 fr. de kilo en zoo gij dezen raad volgt zult gij den leg merkelijk verhoogen en er groote profijten van uittrekken. Amerikaansche Lijnkoeken S. K., 115 fr. Tgebroken in zakken, 117,50 fr. Lijnmeel S. H., 120 fr. K., met 2 psr duizend. Ontleding Nr 3631 Lijnmeel S. H. Rijkslaboratorium Antwerpen: Minerale stoffen 5.44 Vetstoffen 5.48 Eiwitstoffen 35.14 Microscopisch onderzoek: Handelszuiver, geene reactie van zetmeel. Vergelijkt den prijs, maar ook de kwaliteit. Alie Drukwerk spoedig uitgevoerd bij Sansen-Vanneste, Poperinge «EBBBSZaBBBSUHBBSSSZiSBSSaaBB UIT TER HAND TE KOOP. 300 Gecreosoteerde kepers, voor het af sluiten van weiden en henneparken; zeer voordeelig. Adres ten bureele. sjsasBaasaaassssBsasiaEasanaas TE KOOP OF TE PACHTEN Onlangs nieuw gebouwd HUIS, met 1148 vm. hof, te ABEELE-Boeschepe. Zich wenden naar Julien Druant, Abeele. Ik heb het genoegen mijn geacht* kalanten kenbaar te maken dat ik volgens gewoonte mijn winkel kom te heropenengij zult er vinden aan prijzen buiten alle concurrentie, ge maakt en ongemaakt en op commande ALLE SAG VAN BREIWERK Sayette, Chenillie, Zijden, enz. (hand werk). Groote keus van Plissé rokken en zijden blousen. DE HONGHERE-BEDDELV" I Noordstraat, 38, Poper i Houdt U er aan dat uw dieren gezond zijn, sterk opgroeien, op korten tijd vetgemest zijn en ten slotte op de markten door elkeen be wonderd worden?... Houdt U er aan uw vee to verkoopen tegen de hoogst mogelijke prijzen, en daarbij te bewerken diegenen die bij U een koop afsloten nog verder dieren uit uw veestapel verlangen Gebruikt dan ATÉ-MEEL bij de voeding en U zult goedgemeste varkens opkweeken, uw ossen zullen kloek gespierd zijn, U zult vurige paarden hebben en uw koeien zullen meer melk geven dan ooit te voren. Dank zij zijn rijkdom aan minerale bestanddeelen, aan vitamines, eiwitstof en phosphoorzuurzout is ATÉ-MEEL het beste onder de veevoeders. Het bezit ruim VIJF MAAL DE VOEDINGSWAARDE VAN ELK ANDER VOEDERI ATE-mee Verkrijgbaar bijHeeren Apothekers Veeartsen en Handelaars fc VENNOOTSCHAP ATÊOS Groot- en Kleinhandel;' Veurnestraat - 38 - Poperinge. 811 3

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1931 | | pagina 4