Ontrupsing Epiloog van den Stormloop van 't jaar 30 te Diksmuide Toestand van den Landbouw in December 1931 Nog vergiftigingen door slecht vleeseh Een nieuw Katholiek dagblad in Frankrijk AANBESTEDINGEN hêtmawke BURGERSTAND VAN MAAN DE BEVOLKING VAN BELGIE IN 1S30 DE POPERINGENAAR. - N' 4. - VLAMINGEN HELPT Heel Vlaanderen heeft destijds met spanning deez processen gevolgd, het eene tegen enkele vlaamsche jongens, beschul digd dour de gendarmen, die natuurlijk hunne brutale charges goed te praten hadden, het andere tegen de vliegers, de uitdagers, de rustverstoorders, de eenlg ware schuldigen. Men kent den uitslag. Na de processen van Veurne, Gent, Brussel, werd de ei Jh van het Bedevaartkomiteit, om zich als burgerlijke partij aan te stellen, verwor pen. De vliegers Labricque en consoorten loopen nog ongestraft rond, en het beste gerecht der wereld zal wel zorgen voor de verjaring... Intusschen liep het proces te Gent te gen onze vlaamsche jongens; de eene, Schelkens van Blaasveld, die beschuldigd werd de vlag op de markt te hebben af getrokken, wanneer hij op dit oogenblik nog aan de IJserbrug was!II werd op 7 November door het beroepshof vrijge sproken. Het arrest luidde: aangezien het afrukken van het vaandel niet moest beschouwd worden als zijnde een smaad aan het officieel belgisch vaandel (art. 523 van het strafwetboek) en Schelkens dus enkel beticht wordt van vernieling van roerende goederen, en aangezien er voor dit feit verjaring is, wordt Schel- kens vrijgesproken. Het vonnis wordt bekrachtigd voor de andere betichten. Maréchal Emiel blijft veroordeeld tot 1 maand gevangenis, zonder uitstel, we gens opstand tegen de rijkswacht en tot 8 dagen gevangenis wegens beleediging van de rijkswacht. Jacobs Alfons wordt veroordeeld tot 15 dagen gevangenis uit hoofde van opstand tegen de gewapende macht en 182 fr. boet wegens beleediging van de rijkswacht. Eveneens zonder uit stel. De feiten den zelfden dag gebeurd wa ren dus verjaard voor Schelkens maar voor Maréchal en Jacobs geen verjaring... Wij allen bedevaarders, die de schanda lige gendarmencharges beleefden, weten wat op dit oogenblik smaad en opstand tegen de rijkswacht was men greep in 't wilde, en wie aangeklampt werd, werd meegesleurd. Onze vlaamsche jongens zul len dus boeten voor de laffe uitdaging der ongestrafte vliegers. En waar men hier een breed gebaar zou hebben ver wacht wordt integendeel onbarmhartig hard opgetreden. Emiel Maréchal, bedien de bij de belastingen te Brugge, werd in Maart LI. reeds gebroodroof en uit zijn ambt gezet, voor die feiten, en heden 14 Januari komt op het Bedevaartsekre- tariaat volgend schrijven toe: Ik moet vandaag Donderdag te 2 uur naar 't gevang. Ik hoop dat U mij zult bericht geven, moest er eenige nieuws zijn; intusschen verblijf ik dus in de «stedelijke gevangenis vaa Brugge... (get.) Em. Maréchal. Ziedaar dus het epiloog van het drama van 23 Augustus 1930! De Vlamingen de slachtoffers der laffe vliegers in 't gevang... de vliegers integendeel blijven ongestraft voortloopen en den eisch van het Bedevaartkomiteit wordt verworpen I VLAMINGEN! BEDEVAARDERS! Het woord is thans aan U, onze jongens zit ten in 't gevang en zijn maanden lang reeds gebroodroofd. Dat mag zoo niet voorbijgaan. Wij zullen ze helpen. Want heel Vlaanderen is solidair met zijn ge strafte Jongens. Tegen broodroof en boete en gevang moeten wij ons klein offer stellen. WIE HELPT Als on3 Jongens uit de gevangenis komen zullen wij hun een blijk geven van Vlaanderen's meêvoelen. Eene Inschrijvingslijst wordt van heden af speciaal geopend op het Bedevaartsekre- tariaat. Geef al wat ge kunt! Wacht niet doe het nu. terwijl uw gemoed spreekt. Postrekening is 113.465, Cl. De Landts- heer, Wilfordkaai, 16, Temsche. C. D. L. csasHBKassBSSssiisasap&ssaansiB Ne man mag wel 'n beetje vloeken... met vT kskens als: potverdrlj en sa pristi, hé! Ais er een mijner Lezers op 'n meisje [loert om haar als bruid te nemen, later. Maar 't meisje van hem niet hebben wil, 't is heel beroerd dan denkt de Lezer, 'k ga naar 't klooster [en word pater, en hij voegt er bij, in 't geheel niet kwaad: z'is toch zoo moeilijk om op te rapen, als ['n oester op 'n marmeren plaat. En als ge nu Lezers zljt met veel verstand, voor mij is 't eerder embetant dan zult ge allen zeggen: Manneken uit [de Maan houd op met dat gezeever, hebt g'ons [verstaan? want alles wat g'ons daar vertelt is, voor ons gewi3, zoo nutteloos, maak U toch niet kwaad, als de gebaren van den speakerdie [voor de radio staat. (volgens de verslagen der Rijkslandbouwkundigen) Weersgesteldheid. Buiten eenige da gen vorst en regen, was het weder schoon en zacht. Stand der gewassen. De winterge wassen staan schoen. Om wille van den slechten verkoop der produkten, heeft men minder verbeterde zaaizaden ge kocht. In gevolge het zacht weder, ble ven de klavervelden en de weiden groeien tot laat In het najaar, en zij leverden nog een waardëerbare hoeveelheid voeder op. De nateelten (rapen, pëen) ontwikkelden zich goed en werden in de voordeeligste voorwaarden vervoederd. Men bleef voort gaan met het graandorschen, het vervoer van stalmest en het ploegen. Dit is bijna overal voltrokken. De boomgaarden wor den beter verzorgd dan vroeger: men be sproeit steeds meer tegen de insecten en de zwamzlekten. Voor de bemesting der weiden verkiest men de staalslakken bo ven de andere fosfoorzuurvetten, omdat zij goedkooper zijn; nochtans, vele land bouwers aarzelen meststoffen te koopen en wachten naar den afslag. Men kalkt meer de welden. Veekweek. De gezondheidstoestand van het vee blijft zeer bevredigend. De voedervoorraad is voldoende en dit maakt het onderhoud zoo goedkoop mogelijk. Onder economisch oogpunt, is de toe stand weinig bevredigend: de paarden handel is levenloos en de kweek neigt te verminderen; om reden van de lage bo- terprijzen Is er minder vraag naar melk koeien die een prijsvermindering onder gingen van ongeveer 300 fr. stuk, gedu rende de maand; er ls weinig vraag naar jong- en slachtvee, niettegenstaande de lage prijzen; de verkoop der vette varkens is lastig; de eieren worden tegen zeer lage prijzen verkocht, indien men reke ning houdt met het seizoen en de prijs- noteeringen gedurende de laatste Jaren. Toestand van de markt. Voor bijna alle landbouwproducten zijn de verhan delingen lastig en de prijzen nederge- drukt. Ziehier, ten titel van inlichting, de prijzen van eenige landbouwproducten, per 100 kgr.: tarwe 70-75; sucrioen 90-95; rogge 70-75; haver 80-85; paardeboenen 95-110; aardappelen 35-50 volgens streek en variëteit; voederbeet 7-14; strooi 15-25; weidehooi 20-25; klaverhooi 35; luzsrne- hcoi 40; chicoreibocnen 90; vlas in stroo 30-100; hop (per baal van 50 k.) 225-250 (Popsringe)tabak, de kgr. 5 (Wervik) boerenboter, de kgr. 16-17; melkerijboter 18-20; eieren (per stuk) 0,40-0,70. Slachtvee, per kgr. op voet: best vet vee 6-6,50; gewoon vet vee 3.50-5,50; vette kalveren 7-10; vette varkens 4,50-5; 'big gen (ongeveer 8 weken) 70-100 per stuk. 't zij 5 fr. de kgr. BBS3raBI3BBBBBlESBERK3£S"3SSB Wij ontvangen volgend schrijven, dat wij geern opnemen, omdat een groot deel waarheid in steekt. Mijnbeer de Uitgever, In «De(n) Poperingenaarvan 20 De cember lazen wij dat alle vleeseh voort komende van noodgeslachte dieren, een onderzoek zal moeten ondergaan in een Laboratorium, vooraleer voor 't verbruik aanveerd te worden. Dat ls de beste middel om 't gevaarlijk vleeseh uit te kennen. Maar hoevele goed vleeseh zal slecht geworden zijn tegen dat het onderzoek gekend is? Neemt eene beeste die genoodslacht wordt den Vrijdag: 't Antwoord van 't La boratorium zal niet afkomen vóór den Maandag als 't al wel gaat. De beeste zal den Dinsdag gestempeld zijn om den Woensdag uitverkocht te worden. Ziet gij, den toer in den Zomer, in warm weder, met misschien nog eene dondervlage erbij 1 't Zijn nog ne keer de boeren die zul le den uil zijn en wij zijn er waarlijk al genoeg bij! Waarom nu al met nen keer alles doen ontleden? Dat de vleesch- keurders alle twijfelachtig of minderach- tig vleeseh aanslaan; 't zal een schoon werk zijn; de boeren moeten geen crevé eten. 1 Jc moet maar zorgen van zijn dieren op tijds te doen steken en 't vleeseh zal wel schoon en goed zijn en zonder gevaar. Ten anderen als er iets gebeurt, 't is met paté of gekapt. Dat is vleeseh dat ongestempeld weggeblauwd werd en door den molen gedraaid: ni vu nl connu. De waakzaamheid der gendarmen en veldwachters zal veie meer de vergiftigin gen beletten dan de ontledingen in gelijk welk Laboratorium. Aanveerd iBBSBSBnaBsgBaBBaBgBEa&ss&sBi WEST-VLAANDEREN Naar« La Vie Catholique meldt, za,l vanaf 10 Februari in Parijs een nieuw katholiek dagblad verschijnen L'Aube onder leiding van Franciscus Gay en Gas ton Tessier. Het blad wil de lezers orien- teeren in de stroomingen welke in het buitenland richting gevend zijn. Men wil in politieke kwesties zooveel mogelijk een ruim een humaan standpunt innemen zonder echter daaraan ten offer te brengen onze veiligheid en het recht op herstelbetalingen Het blad zal iederen dag verschijnen, behalve 's Maandags en voorloopig in een omvang van 4 bladzijden. IBBBBBBBBBSBBBBBfiBBHSSSaBBBKB! perman Julia. Olivier Adhemar, a. v, Maurice en Vandroemme Palmyre. D®- caesteker Jeanne, d. v. René en Lenecker Magdalena. Sterfgevallen, Demeulenaere Leonie, 79 j., wed. Carpentier Petrus. Lefebvr» August, 78 j., wed. Kesteman Leonie. Desmyter Celina, 27 j., ongeh. Deca»- steker Leontine, 41 j., echtg. Maerten Ju les. Olivier Adhemar, 6 d., z. v. Mau rice en Vandroemme Palmyre. Annothé Idore, 55 j., echtg. Christiaen Eugenie. Huwelijken. Vienne Maurice v. Krom- beke en Boury Angèle, v. Proven. De- clerck Georges v. Proven en Ruckebusoh Christina v. Watou. Wullus Gerard v. Rekkem en ELdander Julia v. Proven. Descliuytter Albert v. Sint-Jans-Molen- beek en Lemahieu Maria v. Proven. Menu Jean v. Wijtschate en Degraev» Maria v. Proven. Feperstraete André v. Proven en Versaevel Gabrielle v. leper. Lamaire Firmin en Mooren Palma, b. v. Proven. Maerten René v. Proven en Luyssen Palma, v. Meenen. Bryon Mau rice v. Proven en D'Ooghe Maria v. Popo- ringe. Vandamme Henri, wed. van Bü- liau Leonie en Seghers Marie v. Vlamof" tinge en Samoey Elisa v. Proven. Beweging der bevolking in 1931: Intredingen; a) door woonstverandering: M b) door geboorte: 33 Totaal: 83 Uittredingen a) door woonstverandering: 75 b) door sterfgeval: 29 Totaal: 104 Overmaat der uittredingen: 21 Inwoners op 31 Decern. 1930: 1670 In min: 31 Schenk uw onverdeelde aandacht aan alle werkzaamheden, zelfs aan de klein ste en schijnbaar nietigste. Opwinding, ergernis en ontstemming eijn de gevaarlijkste hinderpalen voor uw voorspoedigen arbeid. 23 JANUARI. Te 11 uur, ten Stad- huize te MEENEN, bouwen eemer ste delijke school, Bruggepoort, aan Ons Dorp». Bestek 929.637,25 fr. Stukken ter Inzage ten Stadhuize. Inschrijvingen aan- geteekend. Uitslagen van Aanbestedingen 11 JANUARI. Te 2 uur, ten Ge meentehuize te ROESBRUGGE-HARIN- GE, afbreken van 12 betonnen onder standen (abris) CRIEL en HUYGHE, Gijverinkhove, 16.25 fr. den m3. Oilevier C., Oostvle- teren, 17.15 fr. den m3. BSSnEJSEJBOEiSSaSESSISIiSEESIESSia In andere woorden: loop naar den duivel! En ge kunt allemaal best begrijpen, dat ik, na zulk een complimentje gekre gen te hebben, niet meer voort kan gaan, met de fameuze uitdrukkingenop te sommen. Voor mij is er dus geen kans, wereldberoemd te worden, met mijn ex pressions zooals dien Amerikaan! EN OM van den os op den ezel te springen: hier iets heel ernstigs of; 't een planzier is 't ander waard!... En daar we 't hier boven juist over: loop naar den duivel» hadden: Een zenuwachtige treinreizigster, die den treinbeambte al met een paar dozijn dwaze vragen had lastig gevallen, vroeg toen de trein weer eens stopte: Garde, wat beteekent dat, als ge naar den machinist met uw hand wuift? O! antwoordde de geplaagde man, als ik met mijn hand wuif naar den ma chinist, dan beteekent dat: «Loop naar den duivel! Iemand, die dat antwoord mede had aangehoord, waarschuwde hem, dat de zenuwachtige dame de echtgenoote was van een hoogeplaatst spoorwegambtenaar. H'm, mompelde de man, dan zal ik maar m'n excuus aanbieden. Hij bleef dan ook voor het rijtuig van de betrokken dame stilstaan, nam zijn klak af en begon een excuus. Maar zij zei niets. Zij wuifde slechts met haar hand. Dat zijn zoo van die gevallen, die ge in uw leven tegenkomt, zie! 'K LEES HIER JUIST IN DE KRANT dat 't is mijnheer Verzand die den eersten prijs heeft gewonnen in'dien wedstrijd die verleden jaar... of rond dien tijd te Brussel was begonnen. Tot mijn groot spijt moet ik vaststellen^ ('k voel m'n hart van verdriet zoo zwellen)" dat geen enkel mijner Lezers, 'k herhaal 't daai 'n prijs heeft weggehaald. Wat zegt ge?... Ge weet niet waarvan er sprake is? 't Is waar ook, verdorie! nu herinner ik het mij. "k Heb U ver leden jaar vergeten in te lichten over dien wedstrijd... en zoo kost ge er na tuurlijk niet aan mede doen! 'k Ben anders zeker dat ge allen met de eerste prijzen zoudt gaan loopen zijn. Luistert waarover het ging: Over .i voorbeel- digsten echtgenoot... hm! hm! En mijnheer Verzand heeft ons den eersten prijs ingepalmd... Hoort dus alle maal de eigenschappen die 'n man moet bezitten om 'n voorbeeldigen echtgenoot te zijn: 1. - Alle morgenden goed gemutst op staan! 2. - Op 't uur zijn voor alle eetmalen. 3. - Hij mag zich met geen zaken in het huishouden bemoeien, die zijne vrouw aangaan! 4. - Hij moet zeggen dat zijn vrouw heel goed koken kan... beter dan zijn eigen moeder, zelfs. 5. - Hij moet een goed karakter heb ben, en milddadig zijn. 6. - Hij moet liever thuis zijn, dan in de café 7. - Hij moet met iedereen vriendelijk kunnen omgaan. Niet moeilijker dan dat. Ziet ge nu, beste Lezers, hadt ge maar medegedaan, hé?... PEER POT zat op 't banksken omdat hij ruzie gemaakt had. Jef Lepel kwam tegen hem getuigen. Meneer de Jugepee, zei Peer, om te getuigen zooals Jef dat doet, moet ge nen oprechten ezel zijn. Meneer de Jugepee, zei Jef daarop, om zoo te spreken over ne man die de waarheid zegt, zooal3 ik dat doe, moet gen ne waren kalfskop zijn. 't Is goed, zei de rechter, nu heb ik van alle twee 't signalement, we gaan voort. WIE BLIJFT STAAN, gaat achteruit, zoo luidt de spreuk... en daar ben ik precies geene «partisan» van... want al achteruittegaan, gaat ge niet rap genoeg vooruit, zei m'n nonkel altijd, 't Is daar om dat we dan ook maar voortgaan (niet omdat m'n nonkel dat zei, maar omdat 't zoo is). BESTE MANNEN, BESTE VROUWEN, weet ge wat ze nu gaan bouwen, in Amerika, dat moderns land? Nooit zult ge't raden, want 't is iets ongelooflijks, dat ls klaar, en toch ls 't verdorie waar. Hewel, ze gaan daar 'n huls als ge dat nog hui3 noemen moogt bouwen van niet minder dan 650 meter hoogte. Het zal eene oppervlakte van 100.000 vierkante meter beslagen en 50.000 men- schen zullen er kunnen Inwonen. Gaat dat ne keer na. En 't schoonste van al... de muren zullen gansch uit dik glas sa mengesteld zijn. Ziet ge daar dien glazen toren, 's avonds van binnen gansch ver licht, uit den grond oprijzen! 't zal Iets formidabel ztjnl iets tooverachtigs. 't achtste wonder van de wereld... Maar toch eerst zien!... en als ik hier zeg eerst ziendan doe 'k precies gelijk de blinde die dat zei, want als mijnen por temonnee opendoe, en dien van Marenta d'r bij, dan stel ik vast dat 't voor mij zoo moeilijk zal zijn ooit no keer naar Amerika te gaan, als voor nen blinde, te zien! MENSCHEN 'T SPIJT ME ZEER, dat ik U moot melden, dat alwéér 'k zeg 't U met spoed, de griep haar ronde doet. Maar 'k zal U aldra gerust gaan stellen en U vertellen dat 't niet hier, maar gewis in Engeland is dat die ziekte nu regeert en dc menschen gansch verteert. En 't is een gevaarlijke griep dezen keer, zulle! geen gewone! Influenza heb ben de dokters haar gedoopt. Op één dag waren er in Londen boven de hon derd dooaen, door die ziekte. De plas water dia ons van 't land der Britten scheidt is niet zoo heel breed, en die fameuze influenzazou 't kanaal ge makkelijk kunnen overzwemmen. Dus, wilt ge geen last hebben van de griep, opgepast voor koude voeten... en daarmcê, heb ik d'eer Ulie te groeten. (Niet met koude voeten... zulle! maar bij manier van spreken!) Ge zijt dus gewaarschuwd) W'hebben van den winter nog niet te zeer te klagen gehad over 't weder... maar 't kan nog komen! Van daag schijnt 't zonneken aan den hemel, dat 't een planzier is om zien, maar mor gen kan 't vriezen en de sneeuw ne me ter hoog liggen. 'k Zeg dus, als besluit laat uw wollen ondergoed niet al te spoedig uit ge zult er U steeds goed meê bevinden m'n beste vrinden! En nu dat we toch over de gezond heid onzs grootste schat, vergeten 't we niet aan 't spreken zijn, gaan we ne keer iets vertellen om te lachen, want 't schijnt dat lachen is gezond. En 't is nog 't eenige waarvoor men tegenwoordig niet betalen moet. LANGE JEF en Dikke Miel zijn op straat volop aan 't discuteeren ofte rede kavelen. Daar komt daar juist nen dikken groo- ten hond voorbij, die, als hij de geba ren ziet van onze twee mannen, aan blaffen gaat... En Lange Jef die van schrik bijna in zh... broeksken doet. Van wat hebt ge nu weêr schrik? vraagt Dikke Miel hem zoo! Maar 'k hebbe 'k ik geene schrik, antwoordt Jef al bevende. Neen? 'k ziet 't... van dien hond zeker? Maa.r ge kent toch 't spreekwoord: blaffende honden, bijten niet. Allemaal goed en wel, zegt Jef... maar zijde gij zeker dat dien hond ook... dat spreekwoord kent?... IN ONZEN TIJD VAN VOORUITGANG, 't is voorwaar van heel groot belang, 'k zeg het hier met volle monden worden er veel dingen uitgevonden. En ge moet verdraaid niet gaan den ken dat ge ingenieurmoet zijn, of 'n diploma bezitten Van d'Uileversiteit om 'n uitvinding te doen, zulle! Bijlange niet. Daar is nen Amerikaan en die heeft nu nieuwe «uitdrukkingen» uitgevonden! En de man is terstond wereldberoemd ge worden... en onder ons gezegd... zijn uitdrukkingen zijn zoo flauw als d'oogen van nen schelvisch... oordeel liever zelf: Van een vrouw die veel babbelt en op haar woorden knabbelt zegt men niet meer, zooals weleer, denk nu niet da'k overdrijf dat zij is een koffiewijf, maar de nieuwe uitdrukking luidt, [bepaald: ee is gevaccineerd met 'n gr amof oonnaald Marenta rouspeteertVoor ne fla mingant, zegt ze, is 't precies niet heel komilfo dat woord gevaccineerd te gebruiken Goed en wel, maar ik kan toch niet gaan zeggen: «gekoepoklngeënt», hé! En daaibij m'n beste Lezers en alderllefste Lezereskens weten wel wat Ik zeggen wil! We gaan dus voort. Als uw man, Lezereskens, 's avonds wat in ne café blijft plakken [laat maak U daarover toch niet kwaad en laat den moed in uwe schoenen niet Ge gaat er naar op zoek [zakken, en vindt g'hem niet, dan zegt ge... zonder [vloek. hij is zoo moeilijk om vinden, gewis, als 't zweet op ne visch». Dat is de tweede nieuwe expressie van dien fameuzen kadee! Ge kent allen Gandhi, nietwaarI Neen! Awel dat is ne man die nooit geen hemd of ne col aan heeft. Hij draagt zoo maar een gewoon beddelalten over zijn lijf. Daarom, Lezers mijn, 'k zeg 't hier voor groot en klein, als uw vrouw geen verstand heeft van [huishouden, wil het goed onthouden, dan zegt ge: z'is voor mij potverdrij, van zooveel nut, sapristi als ne colknopvoor Gandhi. NIEUWKAERELLE, Jaar 1931. Geboorten. Martha Geldof. Roger Demeyer. Roger Boone. Margaretha Dedeyne. Irena Vercruysse. Georges Vanderfaeillie. Magdalena Kersehleter. Bimonne Desmadryl. Etienne Ver hoest. Anna Dezwarte. Andreas Matten. Germaine Delancker. Ma- rla-Theresia Bulcke (Brugge). Overlijdens. Emelie Verdeele, 83 J., echtg. v. Francis Vansteene. Hélène Degrauvve, 54 j., eebtg. v. Karei Lowagle. Cesar Philips, 77 j., wed. v. Marie-Thé- rèse Benout. Irma Maes, 28 j., echtg. v. Maurice Vermet (overl. te Erugge). Maria Geldof, 11 j. (overl. te Herent, bij Leuven). Roger Demeyer, 5 m. Mi chel Dequidt, 9 m. Camiel Ver" eyde, 64 j., echtg. v. Anna Decruydt. Victo- rine Vandewoude, 58 j. Huwelijken. Karei Lowagle met Elisa Vandendrieesche. Jules Vanacker met Maria Mahieu. Louis Devisscher met Godelieve Vandenbroucke. Karei Delancker met Palma D'Ooghe. Marcel Bailüu met Elza Hardy. Mar cel Jacob met Maria Dsumez. Beweging der bevolking in 1931. Geboorten 13 Overlljder.3 9 Bevolking op 31 December 1931: 1649 Daarenboven zijn nog overleden gedu rende het jaar 1931, in het Sanatorium voor teringlijders De Lovie alhier, 18 personen, niet toebehoorende aan de wet telijke bevolking der gemeente. Gebruikt CUïcorci WYRELÏER-TA! 't is de beste. Regenmantels BELGICA en Trench-Coats MONDIAL met uitneembara voering. Gebreve- teerde merken voor Heeren, Damau en Kinderen. Allerhande stoffen; al tijd de laatste nieuwigheden. Werk- kleederen. Prijzen buiten concurrentie bij F. B lanckaert - Verïeene GASTHUISSTRAAT, 41, FOPERINGS Art. 1, Alle eigenaar, pachter, huur der, vruchtgebruiker of andere gebrui ker, die zijne eigene erven of die van anderen benuttigt, is gehouden vóór 15 Februari 1932, de boomen, struiken, hagen of kreupelhout, op gemelde erven staan de, te ontrupsen, of te doen ontrupsen, en dadelijk de beurzen of webben, die de rupsennesten uitmaken, te verbranden. Art. 2. In geval de belanghebbenden verwaarloozen zich binnen den gesteldcn tijd naar de schikkingen van het vorig artikel te gedragen, zal de bewerking van ambtswege en ten koste der overtreders verricht worden. De overtreding der schikkingen van ar tikel 1 zullen gestraft worden met eene boete van 5 tot 15 frank. Baron Janssens de Bisthoven. «BsasseaissiiaaeBBiEissxfsiissHassssa JANUARI - MIEUWJAAKM. 24 Z Septuagesima. Timotheus, Feliclan. 25 M Bekeering v. d. H. Paulus, Ananias. 26 D Polycarpus, Paula, Bathildls, Gobert. 27 W Joannes Chrysostomus, Vit&llanus. 28 D Versch. v. Agnes, Karei d. Groote. 29 V Franc. v. Sales, Valerius, Aquilinus. 30 Z Martina, Aldegondis, Hyacintha. HBBflBBBBBBBfliBflBflfiBflBBBBBBBBi De komplimenten van juffer Martha en hier is een brief voor u, zei hij. Vreugde laaide bij Maarten op. Tijding van zijn geliefde!... Hij gaf den boe ver een fooi en vlug ging hij naar zijn ka mer. Hij stak een kaars aan... Martha zou hem bemoeidigen. Ze be greep v/el dat hij een triestige dag had gehad en wilde hem troosten. Haastig scheurde hij den omslag open... Toen was het of zijn hart stil stond... Mijnheer Maarten Stevens, Ik verzoek u voortaan te doen, of gij mij nooit hebt gekend. Mijn va- der had wel groot gelijk u gisteren te verbieden me nog aan te spreken. Martha Wellems.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 5