Fl. Vandevoorde Prachtiger dan ooi* de keus bij VOSSEN aan prijzen verbazend laag BRIEF UIT BRUSSEL IN 'T BUITENLAND In 't Binnenland GROOTEN SOLDEVERKOOP TAXI IEPERSCHE KRONIEK F. BORTIER-DERAEDT RERUM-NOVARUM SNIJSCHOOL voor Dames IGEHTSCHE AUT0SCH00L BEETZADEN 1-5-32. - DE POPERINGENAAR. - Nr 18. - BI. 3. Ztlver- Blauwe* Roode- Slate- Baaimmarlcesi Fumé- 31, BOTERSTRAAT, YPER IÜUI (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 28-4-32. Eerst wat uit den vreemde. Albert Thomas, bestuurder van het Internationaal Arbeidsbureau dat te Ge neve aan den Volkenb .d is gehecht, heeft Maandag in de vergadering der Internationale Arbeidsconferentie het woord genomen om een 50-tal diskoer sen te beantwoorden. Hij zegde o. m.: In de internationale arbeidsorganisa tie kan men niet spreken van eene kri- sis. De deelneming aan deze Conferen tie is niet geringer dan vroeger. De be krachtiging van internationale arbeids- conventies gaat wel wat trager. De voor stellen betreffende de bestrijding der werkloosheid liggen gereed. Wanneer in ideze Conferentie toch een stemming van moedeloosheid heeischt, konft dit niet voort uit een inwendige krisis in de in ternationale arbeidsorganisatie, doch uit de algemeene economische en flnan- cleele crisis in de wereld. Allen zijn zich bewust van het droevige feit, dat er ruimschoots grondstoffen, arbeidskrach ten eh kapitaal in de wereld aanwezig zijn, doch dat wij niet uit de ellende komen door gebrek aan organisatie, uit gebrek aan moedig initiatief, dat de noo- dige internationale beslissingen weet tot stand te brengen Deze gedachte werd door Thomas ver der ontwikkeld in een hartstochtelijke kreet om actie van de .egeeringen. Hij bracht in herinnering, dat de regeerin gen thans al jaren lang op iedere confe rentie het loflied zingen op internationale samenwerking doch dat intusschen de volkeren steeds meer van elkaar geschei den raken door kunstmatige verkeersbe- lemmeringen, waarbij hij de waarschu wing van Colijn niet onvermeld liet. Hij bracht in herinnering, dat voortdurend de deskundigen en studiecommissies aan het werk worden gezet, doch dat aan de vele plannen en adviezen geen gevolg wordt gegeven. Hij eindigde met een war me aanbeveling van het denkbeeld van de arbeidsgroep, dat de internationale ar beidsconferentie, aan welke bij het vre desverdrag van Versailles opdracht is ge geven voor den socialen vooruitgang te zorgen, doch die In deze taak door de ongekende crisis belemmerd was, zich tot alle regeeringen en tot den Volkenbond zal wenden om eindelijk tot daden over te gaan, die den flnancieelen sn economi- schen toestand zullen verbeteren. De persmededeeltngen zeggen dat die rede een overweldigenden indruk maak te. 't Was ook raak en krachtig gezegd. De Arbeidsconferentie eindigt deze Week. De andere conferenties vorderen wanhopig hun slekkengmg. Intusschen i blijft de internationale verstandhouding weg en ziet ge nergens eenige ernstige opruiming van de krisis. 'k Steek er nu wat ander nieuws tus- kchen. Devèze gaat voort met zijn bedrei ging dat de regeeringscombinatie zal af springen als de liberalen geen taalkundige regeling krijgen naar de besluiten van den Senaat, waarop het akkoord met M. Renkin werd gesloten. M. Sap in een plechtige zitting die Zondag te Roeselare werd gehouden werd zóó beslist wordt nu de manda taris van den Middenstand in het kader der kaitholieke parlementaire vertegen woordiging van het Arrondisr— rent Roe- selare-Tielt, in opvolging van Staatsmi nister Vande Vyvere. Deze laatste werd immers in 't Parlement opgevolgd door M. De Smedt, van Staden, die speciaal de landbouwers vertegenwoordigt. (De re de van M. Sap kunt ge lezen op ons 2e blad.) De Rechterzijde van de Kamer heeft Dinsdag een talrijke vergadering gehou den, die gewijd was aan de bespreking der alkoholkwestie. Geen woord over de belasting van de zware bieren, die door Sobriëtasen andere drankbestrijders- vereenigingen worden gevraagd. Door M. M. De Schljver, Poullet, R. Debruyne, werd in dien zin een amendement ter Kamer ingediend. Indien M. Renkin zijn veto niet handhaaft, zou het veel kans hebben aangenomen te worden. In verband met de uitspraak der meer derheid dezer parlementaire vergadering werd denzelfden dag een amendement neergelegd, uitgaande van M.M. Ho- sieaux, de Pierpont, P. Mathieu en Thee- len (kath.) en Bierco (liberaal). Dat amendement het is veel te lang om hier weer te geven zou het alkohol- regiem grondig wijzigen. Vermoedelijk zal geheel het vraagstuk teruggestuurd wor den naar de Middenafdeeling. Vanderveldo wijdde Zondag zijn hoofd artikel in Ie Peupleaan die kwestie. De werklieden vorderen radikale maatre gelen tegen alhokolvraagstuk, en socialis tische schoolkinderen houden manifesta ties in dien zin. Dit neemt echter niet weg, dat in socialistische coöperatieven, vooral in Wallonië, een kolossaal debiet is van alkoholverkoop in 't groot (twee liters ineens). En die wordt toch door de ganzen niet opgeslurpt. M. Anseele heeft weêrom vier zes sen gesmetenGe weet dat de roode i« Arbeidsbankmet een aandeelenbezit van méér dan twee miljoen betrokken is in de Sidac(Société Industrielle de la Cellulose). M. Anseele Is zelfs lid van den beheerraad geworden naast heeren die hun familienaam i 'irijven met 'h kleine d. De Sidac heeft haar kapitaal terug gebracht van 30 op 15 miljoen, en met dat kapitaal een zuivere winst gemaakt van 15.852.080,81 fr. Méér dan 100 Maar daarbij komt nog een deelnemingsaan- winst (deelneming van de Sidac in an dere Nze kap. maatschappijen) van 12.166164 fr. Zoodat de totale winst is van 27.640.528,05 fr. Beheerders, kommis- sarissen en personeel krijgen van dien koek 2.357.092,17 fr. De kapitaalaandeelen bekomen 8 plus 155 fr.; de dlvidende- aandeelen ook 155 fr.; terwijl de gewone aandeelen nog 440.526,12 fr. mogen ver- deelen. Aldus dekt de Arbeidsbankde groote verliezen, die ze in eigen naamloo- ze maatschappijen heeft geleden. In den beheerraad is M. Leon Van Ham (een Ka tholiek van Eigen-Brakel) voorzitter van M. Anseele; in andere maatschappijen is M. Anseele voorzitter van M. Van Ham, en 't schijnt dat ze nooit ruzie maken. De Gemeenteraad van Brussel heeft Maandag een leening gestemd van 150 miljoen. Naar dc bespuking, zou de Ste delijke Gasfabriek reeds 350 miljoen ge kost hebben. De socialisten alleen stem den tegen; II Oudminister Tschoffen heeft Maan dag een voordracht gehouden voor de leden van de 'emme Beige Hij had het over de geschiede- is van de christen demokratische beweging. Mej. de Labieux heeft hem bedankt. Het Secretariaat der Maatschappe lijke Werken, waarvan E. P. Rutten de bestuurder is, heeft Maandag beslist dat de volgende Sociale Week heelemaal zal gewijd zijn aan de groote ekomst-pro- blemen, r pgevat naar Quadragesimo AnnoDe lesverdeeling is gedaan door E. P. Arendt S. J. Naar getuigenis van iemand die de bespreking heeft meê- gemaakt, is het 't schoonste en volledig ste leerprogramma van al de Sociale Weken die reeds werden gehouden. In de Ministerraadzitting van Maan dag is het alkohol vraagstuk ook bespro ken. De Ministers behouden hunne vrij heid, maar zij zullen zich in betrekking stellen met hunne onderscheiden groe pen om zoo mogelijk een akkoord te be reiken. Zóó mogelijk... Blankenberge en Middelkerke die ge vraagd hebben spelen te mogen inrichten op forfaitairen grondslag met het beheer van financies, heiben voldoening gekre gen. G'hebt reeds gelezen, dat de index terug met 10 punten is gedaald (van 725 tot 715). West-Vlaanderen is derde in hoogste rangschikking, 't Ware beter an ders. Engeland gaat terug de inkomende rechten v rhoogen. 'n Nieuwe schade voor de Belgische nijverheid. De ontwap ningsconferentie te Ge neve gaat nu de Wetgevende verkiezin gen in Frankrijk laten voorbijgaan voor aleer verder te beraadslagen. En als die kiezing verkeerd uitvalt... kan de ontwa pening opnieuw op eene oplossing wach ten. De vergadering der Rechterzijde, die Dinsdag werd gehouden, was natuurlijk gesloten vergadering. Dat belette niet, dat de volgende dag een trouw en uitvoe rig verslag verscheen in een fransch blad van de hoofdstad. De liberale groep (Kamer en Senaat) vergaderde Woensdagmorgen, alleen om haar vroeger standpunt te bevestigen. De socialisten deden hetzelfde, doch om eene verschillende reden. Zij hebben hun ne houding bekrachtigd ten overstaan van het alkoholvraagstuk, en besloten dat Vandervelde den Minister van Koloniën zal ondervragen over de houding van Bel- gie te Geneve in betrekking tot den ge wonen arbeid in Congó. Hoofdminister Renkin heeft Woens dagmorgen een afvaardiging van de brouwersorganisatie ontvangen, die hem kwam spreken over de taksen op de zware bieren. M. Renkin heeft te verstaan ge geven, dat de Regeering die takseering niet zal 6teunen. Een belangrijke gebeurtenis in de Verdinaso-beweging (Van Severen) te Brugge. Volgens De West-Vlaming van 23-4-32 heeft het N.A.S. (Syndikaat) den 17n algemeene vergadering gehouden in Café du BuffetStaticplaats. Drie nieuwe leden hebben zich aangeboden. Twee andere zullen uitgesloten worden. Een derde, die de ouderdomsgrens heeft bereikt, gaat van Dinaso over naar Ver- dinaso. Balansrekening: o. Zondag vergadering van Knapenvendel. Voor het overige hebben die twee vech tende partijen weerom malkaar den kop afgebeten. Ten minste naar hunne weder- kieerige proza. De beeldsprakerige uit lating is echter van mijn fabrikaat. In kamerzitting van gister het groot debat over herziening der alkoholwet. De tribunen waren overvol, eenerzijds door Socialistische vrouwen, anderzijds door hoteliers en herbergiers. Dr Rombauts (Turnhout) is geen ge heelonthouder, zoo verklaarde hij. Ge- kontroleerde vrijheid is de oplossing, aan gevuld dor het vergunningsystéem gelijk in Holland. M. Carton de Wiart sprak zich uit voor Staatsmonopool voor alcoholvervaardi- ging. Voor de toekomst kan dat wel de oplossing worden. Vandervelde hield andermaal eene groo te rede, met veel bijval bij zijn partljge- nooten. M. Masson, die dikwijls onderbroken werd, stelde zich aan als verdediger van vrijen alcoholverkoop M. Rubbens handhaafde de besluiten van zijn verslag en verklaarde de houding van de meeste leden der Demokratische groep. M. Fieullien is niet te vinden voor het handhaven der wet, die niet, verhinderd heeft dat het alcoholverbruik in de laatste jaren toenam. De socialistenonderbraken gedurig. Precies alsof ze allemaal geheel onthouders zouden zijn. Art. 1 van de ontworpen wijziging werd eenparig aangenomen. De knoop lag in art. 2 van het regeeringsontwerp. Werd dat artikel verworpen, dan moest nog over een heele serie bijkomende amende menten worden gestemd. Maar er was een aanzienlijke meerderheid. Zóó wordt het verkoopverbod van sterke drank in open bare drankgelegenheden onverminderd ge handhaafd. Voor hoelang? Dat leert de toekomst In den Senaat ging het steeds over de Kamers voor geneeskundige beroepen. En over den Senaat gesiifoken: M. Van Hoestenberghe, burgemeester en Senator van Brugge, is als verslaggever aangeduid over de bestuurlijke taalwet, door de Ka mer aangenomen. De stemming, hiervoren aangegeven gaf: 91 stemmen tegen de wijziging (begin sel van vrije alkoholverkoop in de open bare drankgelegenheden), 70 voor, en 2 onthoudingen. Zijn onder de 91 begrepen: al de stem' men van de socialisten en VI. nationa listen, de meeste stemmen van de christen demokraten, en de stem van M. Janson, de liberale oud-minister van Justitie. Deze laatste was de eenige van zijne partijgroep die zoo stemde. Vandaag maakte het reeds de ronde, dat die stem ming hem wel zijn parlementair mandaat zou kunnen kosten. Liberale journalisten zouden besloten hebben, zijn kandidaat stelling (M. Janson is mandataris van Doornik en een van de gezaghebbendste leden der liberale vertegenwoordiging) in de toekomst te verijdelen. In de Kamerafdeelingen van heden werd het wetsvoorstel Allewaert en Cons., behelzende de verlenging der wet van 10- 6-28 (ontslaging van grondlasten gedu rende tien Jaar voor nieuwe goedkoope woningen), eenparig goedgekeurd. Socia listische voorstellen over landpacht en FRANKRIJK DE POLITIEKE BELIJDENIS VAN TARDIEU Men meldt uit Belfort, 23 April: In een geloofbrief aan zijn kiezers te Belfort heft Tardieu de politieke balans opgemaakt van de zes jaren, waarin hij lid van de regeering is geweest. Hiertoe behooren: de redding van den frank, de amortisatie van de schuld met meer dan 30 milliard fr. en verder is in deze laatste wetgevende periode geen enkele nieuwe belasting opgelegd. Frank rijk is met zoo groot mogelijk succes tegen de gevolgen van de wereldcrisis verdedigd. Het aantal werkloozen, dat door den Staat ondersteund wordt, bedraagt niet meer dan 350.000. Het Fransche ontwa peningsplan, te Genève ingediend, is het volledigste plan voor organisatie van den vrede, dat ooit bij den Volkenbond is in gediend. Men is in één van de meest kritieke perioden van de wereld, maar van alle begrootingen is de Fransche het minst getroffen. FRANSCHE VERKIEZINGEN Na Duitschland en Oostenrijk komt thans Frankrijk aan de beurt met 's lands verkiezingen: Zondag 1 Mei heeft de 1ste stemming plaats; Zondag 8 Mei de her stemming. Twee en zestig zetels zijn open. Acht en dertig volksvertegenwoordigers stellen zich niet meer voor. Zeventien zetels zijn vrij uit hoofde van overlijden of omdat hun titularissen naar den Senaat zijn overgegaan. Aan drie arrondissementen is een zetel terug geschonken, terwijl vier zetels afgeschaft zijn voor de een of an dere reden. In 't geheel zijn 3617 candidaturen ge steld voor 615 zetels; in 1928 waren er 3735 candidaten voor 612. Men verwacht zich aan talrijke ballo- tagen. Bij de kiezingen van 1928 voor 612 zetels, waren er 427 ballotagen; thans denkt men dat er ook boven de 400 zullen zijn. Verwacht wordt ook dat er meer dan 250 nieuwe volksvertegenwoordigers zullen gekozen worden. Sedert eenige dagen neemt de kiesstrijd in heftigheid toe, maar de meerderheid der kiezers blijft kalm. DUITSCHLAND AFDANKING VAN WERKLIEDEN VAN HET RIJKSSPOOR De Rijksbaan zou er aan denken 47.000 werklieden door te zenden. Dit nieuws heeft in de belanghebbende middens eene geweldige ontroering teweeg gebracht. De syndicaten zetten hunne on derhandelingen met het bestuur der Rijks baan voort om de toepassing van soortge lijken maatregel te voorkomen. IERLAND DE EED VAN TROUW In het Lagerhuis deelde minister Tho- mis in antwoord óp een desbetreffende vraag mede, dat de Britsche regeering het bij den Ierschen Dail ingediende wets ontwerp in zake den eed van trouw als een ernstige schending van het gesloten verdrag beschouwt. Dit is in duidelijke termen aan de Valera medegedeeld, doch er is van den Ierschen Vrijstaat geen en kele nieuwe mededeeling over deze zaak ontvangen. DE REGEERING DE VAIJERA IN DE MINDERHEID GESTELD TE DUBLIJN De regeering van den h. de Valera werd ln minderheid gesteld 74 stemmen te gen 66 in het debat over de werkloos heid. VEREENIGDE STATEN ONRUSTWEKKENDE WERKLOOSHEID IN NEW YORK Een millioen werkloozen, zijnde een ze vende deel van de bevolking van de stad New York, is thar.s afhankelijk van lief dadigheid en steun-fondsen, welke prac- tisch geheel uitgeput zijn. Men vreest dan ook voor uitgebreide hongeronlusten, tenzij onmiddellijk maat regelen genomen worden om den drei genden hongersnood af te wenden. Meer dan 50.000 personen zullen na 1 Mei gedwongen zijn te pogen zich zonder eenigen steun door de moeilijkheden heen te slaan. Medegedeeld wordt, dat zeer ernstige onregelmatigheden alleen kunnen woruen vermeden, wanneer het stadsbestuur er toe wil en kan overgaan om maandelijks een bedrag voor steun uit te trekken, groot ongeveer 7 millioen dollar. Een dergelijk maandelijksch steunbedrag zou dan volgens de algemeene opvattingen ten minste gedurende een vol jaar moeten worden uitgetrokken. TE GENEVE is er spraak de Volkerenbond in verlof te zenden tot na Pinksteren. Hoewel nie mand het zegt, wil men wachten om te zien wat er ln Duitschland zal gebeuren. ZWITSERLAND KATHOLIEK SUCCES In het kanton Zurich hadden Zondag de kiezingen plaats voor 220 leden van het kantonaal parlement. In het kan ton Zurich zelf, dat overwegend protes- tantsch is, wonnen' de katholieken drie zetels. SPANJE Hier liggen de Ministers in ruzie nopens de Cataleensche kwestie. 't Ging nog nooit zoo slecht dan sedert de Spanjaar den «vrij» zijn! IN 'T VERRE OOSTEN Nog steeds is den wantoestand heer- schende tusschen Japan en China nog niet geregeld. Hier en daar in China grij pen nog schermutselingen plaats tusschen Chineezen en Japaneezen. Een deel van een Japansche brigade werd zelfs door weerspannige Chineezen omsingeld en le vert een moorddadig gevecht. Een Ame- rikaansche vlieger, in dienst der Chinee- sche luchtvloot werd door twee Japansche vliegers neergeschoten en onder een ge weldigen toeloop van volk begraven, die van de gelegenheid gebruik mieken om te manifesteeren tegen Japan. China ligt verder ook nog ln moeilijkheden met den nieuwen staat van Mandchourie en heeft daar ook troepen gêstuurd. Wat de So- vietregeerlng op de grens van Mandchou rie in het schild voert is ook nog niet uitgebleken. China blijft een gevaarlijk broeinest. NAAR EEN JAPANSjCH- RUSSISCH CONFLICT? VERDACHTE TOEBEREIDSELEN Londen, 26 £pril. De Morning Post kondigt aan dat in het vooruitzicht' van een eventueel conflict met Japan, Rusland verschil lende basissen heeft ingericht te Vladi- vostock en op andere punten van de grens. Sedert de maand November wer den de verdedigingswerken van de ha vens heropgericht én nieuwe geschuts- posities werden tusschen de forten in voorbereid. De werken worden door tal rijke Duitsche officieren 'geleid. Men brengt ook nl. de basissen voor onder zeeërs en .vliegtuigen nabij Vladivostóck en in de naburige steden, in orde. Men denkt dat een twintigtal onder zeebooten van de Zwarte Zee naar Vla divostok' werden overgebracht en men stipt aan dat ih de Posiet-baai, naDij de Koreaansche grens, een aerodroom gebouwd werd voor veertig vliegtuigen en een basis aangelegd voor 10 onderzeeërs. Het blad voegt eraan tóe dat deze- ver sterkingen een bedreiging vormen "voor de basissen van Tsjing-Tsjin en van Yensan, ln Noord-Korea. HHaBHaasHHOMBaMBEEaafflaaEisa huishuurregeling werden bij meerderheid verworpen. De Kamer besliste morgen de alkO' holkwestie bepaald af te werken. Dinsdag komt dan het vraagstuk der taalregeling in lager en middelbaar on derwijs. Hoe dat zal afloopen, moet ge af wachten geliik ik en 'u ander. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek NOTREDAME. Op Donderdag-namiddag, 5 Mei, O. H. Hemelvaart, alleen Apotheek VANDE- PLAS. Omvergereden. Zaterdagnoen werd de kleine Louis Hauspie, ln den Keer van den Ommegang door een velorijder om vergereden. Het kindje, dat hevig uit den neus bloedde, werd door zijne makkertjes naar huis geleid. Winkeldievegge. G. V., wonende in de Brijkedreef, was met haar zuster in de winkel van Heer Maurits Beauprez, Ieperstraat. Wijl de zuster iets kocht, was zij achter een toonbank eA stak een sie raadpotje, weerde 20 fr., weg in haar tasch. De dochter had het echter gezien en het gestolene werd uitgehaald. Klacht is ingediend. Wij zijn gered! sedert wij de MO NOPOEDERS kennen, want dank aan hen kennen wij geene hoofdpijn meer, noch zenuwlijden, rheumatiek, enz. Te koop bij H. Notrcdame, Groote Markt, en Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinge; de d4ss: 7 frank. 5.000 TOMATTENPLANTEN te koop aan genadigen prijs. Afslag voor voortverkoopers. Van heden af ook onder glas gekweekte kropsalade te verkrijgen, bij ROGER BEAUPREZ, Ieperstraat, 16, Poperinge. ALLOI ALLO! bij BEVERNAGE JOZEF bijgenaamd Rosten Djienne Trommelaarstraat - 4 - Poperinge Alleen 's Zondags open, en op de Vrijdagmarkt, nevens het kloefkraam. Alle slag van: ONDERGOED - KOUSEN - ZOKKEN ln wol, zijde of katoen, aan echte spotprijzen. Komt zien en profiteert ervan. Koopt niet 't eer3t 't beste, wat Men U aanbiedt in de stad Als het gaat om Suikerij F. C. JACOBS moet er bij. Want ge weet het toch gewis Dat het steeds de strafste is. Landenaarsbond. Op Zondag 1 Mei, om 3 uur juist, is er vergadering voor den landenaarsbond, alwaar eene belang rijke voordracht zal gehouden worden. Na de voordracht uitdeeling der belooningen gewonnen bij den piljkamp der hovekens en der hoenderhokken. Iedereen ls ultgenoodigd tot deze ver gadering. HOERENGILDE - POPERINGE Heden Zondag, 1 Mei, om 9 uur 's mor gens, maandelijksche vergadering voor de leden der Boerengilde. Dagorde: 1. Belangrijke voordracht door Mijnheer Simoens, staatslandbouwkundi- ge, over den toestand van den' hoppe- kweek, hier en elders; 2. Aankoop van al lerhande meststoffen, veevoeders, hennen-, kieken- en varkenvoeder, alsook van al lerbeste Hollandsche nicotine; 8. Uitrei king der premiën voor de hoppetentoon- stelling van het Jaar 1931. Purgeerend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, purgeeren zacht maar zeker, zonder vermoeienis, ongesteldheid of buikkramp te veroorzaken. Te verkrijgen bij II. Notredame, Groo te Markt, Poperinge. Botsing. Vrijdag rbnd 12 uur, had, aan den hoek der leper- en Maurits De Wulf straat eene lichte aanrijding plaats tusschen een auto gevoerd door Heer Aloise Verhaeghe van Abeele en een ca- mionette der Garage Vanbruwaene, Po peringe. Alles verging zonder erg. Werk stilgelegd. We vernemen dat met aanstaande week, de weverij Van de Smedt van Abeele zal stilleggen. Nog een 150-tal werkloozen meer. Stand der Werkloosheid. Zaterdag 23 April: 270; Maandag 25 April: 275; Dinsdag 26 April; 277; Woensdag 27 April: 273; Donderdag 28 April: 238; Vrijdag 29 April: 252. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, gebruikt ze om met goed gevolg te bestrijden: Hoest, val ling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asthma, benauwdheid, heesch- heid, keelpijn. De doos 6 fr., bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinge. Rerum-Novarum bij 't Katholiek Muziek. De boeroemde Rerum-Nova rum»-brief werd gericht tot alle Katho lieken. Daarom ook wil de Katholieke Kringen het Katholiek Muziek deze verjaardag plechtig herinneren. Om 11 u. Concert op de Groote Markt, onder het geleide van Heer Karei Heyl- broeck, Lesraar aan het Koninklijk Con servatorium van Gent. PROGRAMMA; 1. Pauslied 2. L'Aubo (Openingstuk) 3. a) Ase*s Dood (Peer Gynt) b) La Paloma (Habanéra) 4. Fantasia op werken van Schubert 5. Les Bateliers de Ia Volga 6. Pelgrimskoor (Tanhaüser) Belgische Soldatenwalsen 8. Rubens-Marsch Koningschieting. Op O. H. Hemel- vaartdag, Donderdag aanstaande, heeft ln de Handboogmaatschappij Willem Teil om 3 uur, de jaarlijksche Koningschieting plaats. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend huis JULES DEPUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vinden: Allerhande nieuwe mo dellen Juweelen, enkel in Platine, Goud en Zilver, versierd met Diamantsteenen van eerste kwaliteit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. Bij GASTON VANBRUWAENE, Groote Markt, POPERINGE, tel. 73, is steeds een TAXI te huren voor iedereen en voor alle reizen. - (Nieuwe luxe-voiture Renault6 plaatsen.) IEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek VAN WALLEGHEM, Statiestraat. Op Donderdag 5 Mei, Ons Heer Hemel vaart, zal alleen open zijn de Apotheek van M. WECKESSER, Diksmuidestraat. ELECTRJCITEITSTENTOONSTELLING TOMBOLA Er blijven nog een elftal prijzen af te halen. Deze komen thans toe aan de re serve-nummers in hieronderstaande volg orde 1. Handdoekdroger 08299 2. Electrieke melkpot 07091 3. Bedverwarmer 10560 4. Luchter 4 lamp 04044 5. Strijkijzer 02975 8. Strijkijzer 01051 7. Nachtlicht 11696 8. Pels 1C555 9. Tafeldwaal 01276 10. Cigaretten 09334 11. Gigaretten 11727 Deze prijzen mogen afgehaald worden in 't bijhuis der West-Vlaamsche Electri- citeitsmaatschappij, Mr Victor Cuvelie, Boterstraat te leper, tot en met 5 Mei, niet later. Meimaand plechtig gevierd ln de kapél der EE. Zusters Karmelietessen, Frezenberg, Ieper-plein. De Weekdagen: Te 6 uur Mis en Litanie van O. L. Vrouw. De ZondagenTe 6 uur Gezongene Mis. Te 3 uur Lof en Sermoen. Zaterdag toen de botermarkt alhier op het einde liep stond eene botermand tegenaarf den muur van de halle en daar niemand ze kwam opeirihen, werd ze naar het politiebureel gedragen. Later kwam het uit dat een persoon van Dra- nouter deze door den voerman had doen weghalen, doch ongelukkiglijk voor een enkelen keer was zijn geheugen te kort geschoten en had ze laten staan. Hylemayn Heymans Griegh Corbin A. Floris X. Wagner Frémaux P. Benoit Bruggestr. - 2 - Poperinge heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen, dat hij een winkel komt te openen van - Bureel- en Schoolgerief - Tabak - Cigaren - Cigaretten Door goede hoedanigheid en gena dige prijzen, verhoopt hij eenieders vertrouwen te winnen. Hij gelast zich ook met alle werk van fles- schen spoelen, wijn aftappen en tafeldienen. Bij hem te verkrij- - genwijnflesschen, bier- en wijn- kurken, capsulen, lak, enz. VOLKSHUIS - POPERINGE Zondag 1 Mei, te 3 uur, algemeene vergadering voor den Landenaarsbond. Maandag 27 Mei, te 8 uur, vergadering voor den Middenraad. Dinsdag 3 Mei, te 8 uur, Bestuur K.A.J. OP DONDERDAG 5 MEI, ZIJNDE ONS HEER HEMELVAART FEESTWIJZER: Te 7 uur 's morgens, Communiemis in St Janskerk voor al de Leden van Po peringe. De Leden der gemeenten van 't gewest Poperinge gaan dien morgen te Communie, elk in zijne Parochiekerk, Te 1 uur, kostelooze Kinemavertooning voor al de Leden en hunne Familie. Te 3 uur, Vergadering voor al de Le den en hunne Familie in 't Volkshuis, Ieperstraat, Poperinge. Te 3 uur, in Stoet met ons Trom- petterskorps en de vlag aan de kop naar St Janskerk, voor 't bijwonen van 't Plechtig Lof dat zal gezongen worden om 4 uur, ten einde de zegen en de bescherming van Onze Lieve Vrouw van St Jan te bekomen over onze Organi satie en over de Werklledenstand. Onder het Lof Gelegcnfieidssermocn door E. H. DEVRIENDT, Proost van 't Werkersver- bond te Watou. Onmiddellijk na 't Lof in Stoet terug naar 't Volkshuis, alwaar groote Feestvcrgadering met als Spreker Vriend EMIEL VERHEECKE, Bestuurder der Textielcentrale, daarna prachtige prijsloting onder al de deelnemers van den Stoet. Te 8 uur, kostelooze Kinemavertooning voor de Leden en hunne Familie. Pro gramma der Kinemavertooning: «Een- leder draagt zijn kruisdrama in 9 dee- len; «Hondenleven», klucht in 3 deelen. Op ZONDAG 8 MEI, te 3 uur 's na middags prachtige Prijsbolling voor de Vrouwen van al de Leden, 2000 fr. prijzen. Welaan! Allemaal op uw post! Kajot- ters, Kajotsters, Mannen, Vrouwen, Leden van 't is gelijk welke afdeeling van Chr, Werkersverjpond. Allemaal te 7 uur in de Algemeene Communiemis ln St Jans kerk, dat is uw 2° Paschen; houdt hem voor al uw Werkbroeders en Werkzusters van heel Vlaanderen. Godes zegen over ons werk! Allemaal in Stoet, Lof en Ver gadering. Geen thuisblijvers, geen men- schelijk opzicht. Durft zijn wat ge zljt, durft toonen wat ge zijt. Nooit meer dan nu hebt ge elkaar noodig om in christe lijke samenwerking uw strijd te strijden, UW strijd vhm rechtvaardigheid en liefde. gegeven door Raph. Pannekoucke Professor aan de Beroepschool te leper. 'Aangenomen Kleermaker der Spoorwegen 12, BOTERSTRAAT, IEPER Kleermaker voor Heeren en Damen. Confectien voor Heeren en Jongelingen. Patronen naar maat voor Damen. Wanneer de menschen over tijd eene meid hadden, dan konden ze die dikwijls Jaren en Jaren behouden, doch nu zijn ze zeer tevreden wanneer deze enkele maanden blijven willen. Eene dier oude, goede trouwe meiden was zeker wel Ma rie Filips, die bij de familie Desaegher reeds 52 Jaren inwoont. Om ze te beloonen heeft Z. M. de Koning haar nu vereere- merkt met de gouden medalie van Leo pold II. Wij wenschen ze van harten pro ficiat en nog vele jaren. Verw..., oud 52 jaren, wonende op het ZaaLhof, had Zondag avond een vlieg in zijn oog en gerocht in twist met zijn... hond en zoo hard, dat beiden op den grond lagen te vechten. Reeds had hij verschillige beten opgeloopen, onder meer eene in de hand die tamelijk diep en schrikkelijk bloedde. Gelukkiglljk kwam de politie er op en speelde hier de ge- wenschte scheidsrechter. De hond werd naar zijn kot geschopt en den eigenaar naar den amigo geleid. Hij bleef er tot 's anderdaags en moest door den doktor verzorgd worden. Maandag morgen, omstreeks 10 uur, liep op de Maarschalk Fochlaan een kalf rond, dat door niemand opgeeischt werd. De heer Vandamme die het wegleidde, ging het aangeven in het politiebureel. Denkelijk zal het van den eenen of den anderen auto-camion, bij het voorbijrij den, gevallen zijn. Op 1 Mei herbeginnen de lessen in de nijverheidsschool. Ze nemen aanvang om 8 uur en duren tot 10 uur. De week van Sinksen, zijnde den 22 Mei, krijgen wij het bezoek van een groot gedeelte van het territorial regi ment van Chestre (Engeland). Segier was Dinsdag namiddag nog ne keer op zwier met zekere Versch..., een gebuur die woont in een achterhuis van het Seminariestraatje. Zij bezochten zoo als het behoort verschillige herbergen en met den avond de duister viel ook in hun verstand, zoodat ze niet wel meer wisten wat zij deden. Or.i alle ongelukken te ver mijden, daar ze voor hen zeiven niet meer konden zorgen, leidde ze de politie naar den amigo. Doch Versch... vond het in zij nieuw appartement zoo erg plezierig dat hij zong en klonk dat het een aard had. Ongelukkiglijk, de heeren die daar aan 't schrijven zaten, waren verstrooid en bevel werd gegeven om Versch... in den logeerkamer te brengen. De man ech ter wilde daar niet van weten, kwam in opstand tegen den bewaker en gaf hem op het onverwachts zoo nen harden klop op het kakebeen dat het bloed overvloe dig uit de kwetsuur vloeide. Bij dit zicht kwam de dronkaard nuchter en lang en zal hij naar zijne belooning niet moeten wachten. huldiging en overhandiging er van plaats. Om 11 uur vergaderden de overheden ln den Britannic, op de Groote Markt, om van daar naar het gedenkteeken der Ieper- sche gesneuvelden te trekken, alwaar zij eene prachtige kroon neerlegden met Vlaamsch, Fransch en Engelsch opschrift. Na eenige oogenblikken stilzwijgend heid, trokken de mannen van het Komi- teit naar het huis van den notaris De- cock om er het vereischt kontrakt te tee kenen. Om 12 u. feestmaal in den Bri tannic, waar benevens de Engelsche over heden ook eenige vooraanstaande leper - lingen ultgenoodigd werden. De opening van het Haig House had plaats om 3 uur. Verschillige afvaardigingen van het leger en van oud-strijders waren er tegenwoor dig. De gebruikelijke redevoeringen werden uitgesproken en na herhaalde bedankin gen aan majoor Cohen werd de centrale voor het publiek toegankelijk verklaard. Des avonds woonden de Engelsche afge vaardigden ln groep the Last Postbij, omringd door vele hunner landgenooten en tal van belangstellende Ieperlingen. FEEST RERUM-NOVARUM IN 'T CHRISTEN VOLKSHUIS Dat door den Invloed der Kerk, door de richtlijnen van de Pausen onzeglijk veel ten voordeele van de menschheid, in 't bij zonder van den arbeider werd teweegge bracht, zal iedeeren die niet vijandig te gen de Kerk staat, moeten toegeven. De christen arbeider weet en waardeert wat de Pausen, inzonder Leo XIII, de huidige Paus, Pius XI, voor hem ten goede deden: hoe zij ernaar streefden, den ar beid te doen hoogschatten, het lot van den arbeider te verbeteren en hem naar hooger op te voeren. Ook wordt overal waar een christene werklieden-organisatie bestaat, op Ons Heer Hemelvaart, een dankbare hulde gebracht aan de Kerk, wordt met geest drift het christen feest van den arbeid gevierd. leper mag niet ten achter blijven. Wij hebben een bijzondere plicht van dank baarheid tegenover God die zoo mildelijk al de takken van de christen werklieden organisatie zegende. We groeien dat het een plezier is! Onze christene arbeidersbevolking zal er aan houden dien feestdag dankbaar te vieren en deel te nemen aan de vol gende feestelijkheden: 1) H. Communiemis elk in zijn paro chie, met H. Communie opgedragen tot welzijn van hun stand en hun christene organisatie; 2) Plechtige Hoogmis met offerande in St Maartenskathedraal, gezongen door Kajotters en Kajotsters (Missa de Ange- lis) met feestpredicatie door Z. E. H. Eeel, professor aan het Groot Seminarie te Brugge. Onze leden hebben nog het beste aandenken van hun gewezen Proost be waard. 3) Na de Hoogmis gezellig samenzijn in het Christen Volkshuis en inschrijving voor de kostelooze prijskampen van den namiddag; 500 fr. prijzen. Alleen de leden der afdeelingen van 't Christen Werkers- verbond hebben recht er aan deel te ne men. 4) Namiddags, te 2.30 uur de verschil lende prijskampen: a) voor de vrouwen en Kajotsters prijskamp met de bol; b) voor de mannen en Kajotters prijskamp met de kaart en op den biljart; c) voor de kinderen marionettenspel. Ondertus- schen zal aangenaam muziek de feest vierders verlustigen. 5) 's Avonds te 7 uur feestvergadcring in onze prachtige feestzaal. Onze Kajot ters zorgen voor een aangenaam en kun stig programma: Een vermakelijke klucht, zangkoren, declamatie, spreekkoor. Daartusschen zal de machtige en ge geerde redenaar advokaat Gueuns, sche pen te Brugge, ons meer dan een pinte nieuw bloed geven. Leden van de Christene Werkliedenor ganisatie, weest allen op post in die fees telijkheden, draagt fier het Rerum-No varum bloempje. Uw organisatie die zorgt voor uw alge- heele verheffing, is uw liefde en hoog achting overwaard! IEPER. - CINEMA COLISEUM Christen Volkshuis, St Jacobsstr., 80. ALLEN NAAR T SAYETTE WIJVEKEN VAN IEPER Veertiendaagsche REKLAAM VERKOOP voor de Plechtige Communiekanten: Witte Kleeren van af 85,fr. Witte Voolen van af 15,fr. enz., enz. Elk zegge het voort. Alhier in de Statie. Reeds treft men de noodige maatregelen voor het rij den der staatsautobussen, welke met 22 Mei aanstaande aanvang nemen zal. De afsluiting is al den rechter kant van het statiegebouw op eene heele breedte weg genomen om doorgang te verleenen aan de bussen die de de Stuersstraat zullen oprijden om naar Roeselare te gaan. Plechtige inhuldiging van het Haig House te leper. Majoor Cohen M. P., ondervoorzitter van British Legion en groot invalied, kocht hier eenige maanden geleden, ln de Torhoutstraat, een schoon huis dat hij aan deze machtige maat schappij, de grootste van Engeland, ten geschenke gaf. Het zou het Centraal Huls zijn waar de op reis zijnde Engelschen oud-strijders elkaar zouden kunnen ont moeten. Het is een soort Haed Quarter voor de oud-soldaten. Dond&tlag rporgen had de plechtige In- Zaterdag 30 April, te 8 uur. Zondag 1 Mei, te 2, te 5 en te 8 uur. Maandag 2 Mei, te 8 uur. DE BRIGADIER GÉRARD groote en boeiende comedie vol geestige zetten en grappen, spelend in de wereld der officieren van Napoleon vóór den oorlog met Spanje. Prachtige film in 9 deelen naar den wereldberoemden ro man van Conan Dayle. De hoofdrol len worden vertolkt door ROD LA RO- CQUE, PHILLIPS HAVER, en EMILE DRAIN. DOUBLEMÈTRE OP SCHOOL (Doublemctre I'école) een der schoonste kluchten uit de welbe kende serie van Doublemètre. LEERFILMEN NIEUWSBERICHTEN. PRIJSKAMP CHICOREI TALPE EERSTE PRIJS 3.000 FR. Vraag uitleg en bulletijn aan uw Winkelier ZUIDSCHOTE. Pensioengilde. He den Zondag, van 8 Va tot 10 uur wordea bij den afgevaardigde verwacht al de lie den geboren in April of Mei. Algemeene vergadering. Op Dins dag 3 Mei, te 7 uur, in 't Vosjebij H. Bossaert, Stichting van een vleesch- bond in samenwerking met Noordschote. Al de landbouwers van Noord- Zutdschote en Pypegale worden verwacht. HOOFDZETEL: GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: KORTRIJK, Gentschensteenweg, 21 Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rijoefeningen Gemak van betaling HOLLEBEKE. Fransche Ziekenbond. - Frontaliers, opgepast! Het deklassement der categorieën. Volgens ministerieelen omzendbrief zullen de verzekerden, die door gedeeltelijke of totale werkloosheid aan het minimum hunner categorie niet geraken, gerangschikt worden als volgt: van 15 tot 30 fr., 1« categorie, van 30 tot 4o fr., 2« categorie, van 45 tot 60 fr., 3» categorie, van 60 tot 101 fr., 4e categorie. Bewaart goed deze cijfers en ziet of ge genoeg gestort hebt op den Trimester. Hebt ge niet genoeg gestort, bijleggen is de boodschap. Niet doen is niet trekken! De gierigheid bedriegt de wijsheid! Beste Leden, ik zal U regelmatig de Reglementen der Lol Socialein De Poperingenaarkenbaar maken. Snijdt dus die artikeltjes uit en bewaart ze goed. Zóó zult ge op hoogte der wet blijven! GEO. Eigen werk! Goedkoop en sterk! Koopt bij Jerome Leroy-Quinten: Wollen en zijden kousen, zokken, breiwerk! LANGEMARK. Zondag 8 Mei, in 't lokaal te 9 Va uur voormiddag, Algemeene vergadering van den Boerenbond. Bespre ken en stichten van een Vleeschbond. Wie wordt er verwacht? Alle boeren, als ook de handelaars en neringdoeners. Wanhopige daad. Verhaeghe Hen ri, 38 jaar, gehuwd en vader van 3 kind jes, 10 jaar, 7 en 2 jaar, heeft een einde aan zijn leven gesteld met zich de keel af te snijden. Sedert geruimen tijd leed de ongelukkige aan vervolgingswaanzin en vroeger reeds wilde hij zich zelfmoorden. Ongeval. Gerard Deraedt, 25 ja rige zoon van den landbouwer Jules, was Zaterdag namiddag rond 2 uur aan het mest voeren op het land bij zijn ouders hofstede, Ieperstraat. De kar willende overhellen, ging het peerd op 't onver wachts vooruit. De jongelin., viel en het wiel reed hem over het been dat Juist boven de knie verbrijzeld werd. Oogge tuigen droegen hem op een ladder naar huis waar hij de zorgen ontving van twee geneesheeren. TOMAAT boven alles VLAMERTINGE. KLEEDVERWERIJ en NIEUWWASSCHERIJ, aan voordeelige prijzen bij Em. HOFLACK, meester-kleer- maakster voor Heeren en Damen, Pope- rlngesteenweg, 75. NOORDSCHOTE. Vleeschbond Noord- schote-Zuidschote. Al de landbouwers der gemeente worden vriendelijk uitge- noodigd naar de stichtingsvergadering, die zal plaats hebben te Zuidschote, ter her berg Het Vosje bij Bossaert Henri, op Dinsdag 2 Mei om 7 Va uur zeer stipt. Dag orde: 1. Stichting van een Vleeschbond Noordschote-Zuid-chotc; 2. Aflezing der standregels; 3. goedkeuring der standre- gels; 4. Kiezing van Bestuur. Dus, landbouwers, allen die koeien hou den hebben er belang bij op deze verga dering tegenwoordig te zijn. Allen ver wacht. Pensioengilde. Heden Zondag zit dag bij Cailliau Prosper, van 9 ot 10 uur. Te bekomen: Inlichtingen, kaarten en timbers. Boerengilde. De alg. vergadering der Boerengilde is uitgesteld tot Zondag aanstaande, 8 Mei. Het Bestuur. VLAMERTINGE. Gemeentekrediet van Belgie. Geldplaatslng met volle dige waarborg. Agent Jer. DEHAECK. WOESTEN. Kloosterschool. Ver leden week hebben de ambachtslieden, de gebouwen voltooid zijnde, verlaten. Daar staan nu de prachtklassen, waar perso neel en leerlingen ongehinderd hun werk zullen kunnen voortzetten. Een vluchtig doorioopen der lokalen heeft ons over tuigd dat hier naar de volmaaktheid werd gestreefd. Alle omliggende dorpsscholen en zelfs zeer veel stadsscholen zijn niet zoo goed ingericht, de meisjes van Woes- ten ten goede en het moederklooster van Pithem ter eere. Verkeerswezen. Langs de staats- baan werden dezen winter alhier groote werken uitgevoerd. Daar de steenen juist buiten de dorpplaats op een laag levend zand werden gelegd, keerden ze om, daar dit soort zand tegen geen vervoer bestand is. Nu heeft men een deel van dit zand weggenomen en vervangen door een zware laag beton. Deskundigen beweren dat de baan nu in een zeer goeden en duurzamen staat zal zijn. Boerengilde. Vandaag om 6 Va uur stipt, vergadering der boerengilde bij Mau rits Vlaeminck In de Zwaan Dagorde: Voordracht door Meester Dequeker over hoenderkweek; Allerhande mededeeling; Bestelling en ook betaling der geleverde waren, suikerbeetzaad en plantaardappels. Het Bestuur. Chicore! WYPELIER-TAFFIN BELGISCHE FABRIEK VAN WESTVLETEREN. Bedevaart. De Jaarlijkschen bedevaart naar de Grot van O. L. Vrouw van Lourdes op St Sixtus, zal plaats hebben op den tweeden Zondag van Mei. Onmiddellijk na de vergadering der Congregatie van Maria Onbevlekt in de parochiale kerk van Westvleteren die er plaats heeft seffens na het Lof, zal de Bedevaart zich in gang zetten, om rond 4 uur (zomeruur) aan te komen bij de poort der Abdij St Sixtus. Van daar on der het bidden van den Rozenkrans ea het zingen van godvruchtige zangen be geeft de stoet zich naar de grot alwaar een sermoen Maria ter eere zal gepredikt worden. Als 't God belieft en het weder gunstig is, zal het wederom iets onge hoords zijn van 't volk. Allen hebben Ma ria's hulp van doen en geen beter middel om ons gebed aan O. L. Vrouw aange naam te maken, dan bij het gebed eens bedevaart te doen, doch eene ware bede vaart, dit is een stoet waarin vurig gebe den wordt. De beide Congregaties, deze der plaats en deze van St Sixtus zullen er het voorbeeld geven zooals ten andere alle jaren, door voltallig op te komen. Bij honderden en honderden menschen kwa men ook alle jare medebeêvaarten, zoowel manspersonen als vrouwvolk. Niet te ver geten dat het op Zondag 8 Mei vastge steld ls. BOEZINGE. Bedevaarten. Heden Zondag worden de lijsten gesloten voor de bedevaarten naar het H. Bloed te Brug ge (West-Vlaamsche Boerinnedag) op Donderdag 12 Mei, en naar O. L. Vrouw van Lourdes (Oostakker) op Donderdag 19 Mei. Latekomers kunnen nog inschrijven op voorbehoud nochtans van plaats, en be talen 5 fr. meer. Boerengilde. Heden Zondag, om 7 uur, algemeene vergadering voor de le den der gilde in het lokaal. Dagorde: Ge bed, Verslag, Aanspraak van den voor zitter, Voordracht door Meester Platteau over Hoenderziektenen mededeelingen. Wij zijn nieuwsgierig te zien of de land bouwers het ernstig meenen als ze spre ken van crisis en... of de jongheden lie ver hun botten vagen aan vergaderingen en voordrachten, dan te komen luisteren en zich te ontwikkelen? Kristen Syndikaat. Zondag laatst was er eene algemeene vergadering voor de leden van het Kristen Syndikaat der Werklieden. E. H. Pastoor zat vóór en opende met het gebed. Dadelijk werd het woord gegeven aan Gaston Slosse, pro pagandist. Klaar en bondig gaf hij de re den te kennen waarvoor sinds enkele we ken niet meer betaald werd. De regeering treedt strenger op en wil alle misbruiken tegen gaan. De wet Waüters van 1926 moet ln alle puntjes toegepast worden. Dit ls zoo voor 't Kristen Syndikaat en ook voor alle andere, wat deze ook mogen beloven of zeggen. Na hem sprak E. H. Pastoor en, na de vergadering gesloten te hebben met het gebed, werd de uitbeta ling gedaan aan de werkloozen. Prachtige vergadering, waar men broe derlijk redekavelde en geen twisten of scheldwoorden voor den dag kwamen. Gemeenteraad. In de zitting van verleden week werd schoon werk verricht. Ondermeer kwam de Kalvarieberg van het Kerkhof op de dagorde. Vergunning werd gegeven aan E. H. Pastoor om deze op te richten met de bekomen oorlogs schade en een grafkelder aan te leggen voor de overleden priesters dér gemeente. De wet van vóór den oorlog, die ver plichtte te bouwen met een verdiep en nu door de ten grooten ijver van gemeente bedienden was opgerakeld, werd gewijzigd en niet-verplichtend gemaakt. Aan de oorlogsinvalieden van Boezinge werd een bijzondere begraafplaats toege staan op het kerkhof; mits toestemming der familieleden zullen die voortaan samen begraven worden. Dus, eene heele reeks beslissingen dl» zeer welkom zijn onder de bevolking. FRANSCHE EN DUITSCHE voor Voortverkoopers en Gebruikers Kbij: JOS. VANHOUDT-SCHACHT Boezinge. V

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3