Fl. Yandevoorde PracSitiger dan ooit de kens bij Zilver* Blauwe* Roode- Slate* Baummarken Fusné- VOSSEN 31, BOTERSTRAAT, YPER aan prijzen verbazend laag BRIEF UIT BRUSSEL 5-6-32. - DE POPERINGENAAR. - Nr 23. - BI. 3. w$i S V: WrWM BINNENSTUUR zoo goed als nieuw PROEF NAAR BEGEERTE MINERVA 12 P K- In de Keizer ISTATIESTRAAT, 9 - YPER PRIJSKAMP CHICOREI TALPE TAXI ïn 't Binnenland STADSNIEUWS. VOLKSHUIS - POPERINGE SOLDEN MODELHOEDEN NAAR KEUS 1EPERSCHE KRONIEK SNIJSCHOOL voor Dames Raph. Pannekoucke PICKHOUT IEPER UURWERKEN JUWEELEN ZILVERWERK allerhande IEPER. - CINEMA COLISEUM DE SPION DIAVOLO TART DEN DOOD Die winkeljuffer ze bekoort? Maar als ze hoort, één enkel woord Van suikerij, dan zegt ze blij En met een gullen, gouden lach» Voor zekerlijk aan U bestellen. Z'is waarlijk straf! 'k Kan 't U vertellen. 't Is F. C. JACOBS dat ik mag OVER TE LATEN SCHOONE VERBLIJFPLAATS op de grenzen van Houtkerke. AUT0SCH00L VAN GENT - ajMTOtaaB— (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 2-6-32. In den Senaat besprak men Dinsdag en Woensdag de Regeeringsverklaring. Straks geef ik daarover een en ander. Maar Dinsdag ging het in de Kamer op zekere momenten echt schuw, in zoo verre dat de voorzitter, M. Max Hallet, bij herhaling de electrische bel moest la ten rinkelen. Maakt U echter niet ongerust: 't was boos en loos opzet, gemaakt spel. De Interpellatie J. Bodart en R. De- bruyne over de regeeringspolitlek in zake werkioozensteun werd voortgezet, en de sprekers kregen 'n kwartuur. Onder de sprekers van den dag: Her mans, Van Hoelyandt, Troclet, A. Van Acker, Cnudde, Jacqmotte, Delattre en Debunne. 't Was goed te voelen dat er krult in de lucht hing. En 't zou gaan tegen den tweeden interpellant, R. Debruyne. Het is van algemeene bekendheid dat hij nog al wat krullekens zet op papier, altijd om de waarheid voor te houden, maar wat hij schrijft over de socialisten is niet al tijd zeer streelend voor hen. En daarover zouden ze zich nu eens wreken. De rede van M. A. Van Aeker was zoo onbeduidend mogelijk. De wettelijke feest dagen zouden ook moeten vergoed worden; de Christen Syndikaten wisten reeds van Juni 1930 dat de zesmaandenstage in Zake werkloosheidsverzekering zou ingevoerd worden. De Nationale Bank heeft veel geld verloren op haar pondenbezlt, en men heeft de supertaxe afgeschaft, die toelaat aan 2500 rijke menschen 300 miljoen te verdeelenll! Dat was de cliché voor den gewonen man uit de partij. Ofwel kent M. Van Acker de zaak van den supertaxe niet, ofwel heeft hij een goecilcoopen cliché willen gebruiken om eUeJi^.te maken. De waarheid is in elk geval, dat de su- pertaxe-belasting naar hét voorstel van soc. Merlot (vrijstelling tot 50.000 fr. en daarna 50 t.h. vermindering op het vroe ger bedrag) op dit oogenblik weinig of niets zou opgebracht hebben, in elk ge val veel min dan hetgeen de indiciaire en progressieve belasting geeft. Dat is zoo danig waar, dat tegenwoordig heel wat demarches worden gedaan door rijke men schen om het tegenwoordig systeem door de supertaxe (systeem Merlot) te doen vervangen. Dat ls trouwens te begrijpen. Immers, de supertaxe sloeg vooral op de nijverheidswinsten, en die winsten zijn grootendeels uitgeschakeld ter oorzaak der krlsis. Wil M. Van Acker daarover juist ingelicht zijn, hij moet zich maar wenden bij het Beheer van belastingen. Met M. Cnudde, soc. schepen van Gent, was het seffens 'n ander paar mouwen! In de Gazet van Antwerpenen in volksweekbladen was een artikel versche nen, waarin eene vergelijking werd ge maakt tusschen Gent en Brugge, Qent waar het Werkloozenfonds slechts tus- •ohenkomt voor de statutaire vergoedin gen (48 60 dagen per jaar), terwijl te Brugge, Oostende, Kortrijk, Izegem, Roe- selare, enz. het werkloozenfonds ook bij leg verleent voor de onderstaiidsdagen ten laste van het Nationaal Krisisfonds, bij Voortdurende werkloosheid desgevallend een heel Jaar zonder onderbreking. En dat artikel kwam van M. R. Debruyne. Na tuurlijk! Was de voorstelling onjuist? Volstrekt niet. Of moet misschien lof gelegd wor den op de stad Gent, de grootste nijver- heidsstad van Belgle die, per werkïooze, minst bijleg geeft van allemaal? M. Cnud de beweerde het. De Minister moest de zuinigheid van Gent prijzen, en de Staat moest geheel de ondersteuningslast over nemen I R. Debruyne, 'n vroegere antiso cialist, had Gent moeten verlaten. Ver- schikkelijk wreed i Na Cnudde kwam M. Debunne aan de beurt. Nu ging het niet zooveel meer tegen M. Debruyne, dan wel tegen de Christen Syndikaten en De VolksmachtNu ging de kat op de koord! Een deel van dat de bat is op bevel van 't bureel der Kamer uit de stenografische opname weggevaagd. Ik schrijf hier uit het Beknopt Verslag over: Debunne. De leugen over Meenen werd geheel het land door verspreid. Anseele. Maar mogen de Christene Vakbonden zoo lasteren? R. Debruyne. Maar mogen de so- oialisten onwaarheden vertellen? Anseele. Schaamt U, mijnheer De bruyne, met zulk artikel I R. Debruyne. Niet ik, mijnheer An seele, maar gij moet U schamen. Anseele. De christene vakbonden hebben het geld van het Werkloozenfonds achtergehouden en dan komen zij het socialistisch gemeentebestuur aanvaillen! Het is ongehoord. Fischer (soc.) De houding van de christene vakbonden die hier door M. De bruyne worden verdedigd, is ongehoord. Immers, hij heeft bekend. R. Debruyne. Ik heb niets bekend I Ik heb gezegd dat ik inlichtingen zal nemen. En dan antwoorden! Tot daar dat schreeuwerig deel uit het debat. Had M. R. Debruyne het gemeentebe stuur aangevallen? Neen. Hij had alleen gezegd en geschreven wat het gemeente bestuur aan bijkg verleent. Maar Debun ne had beweerd, dat de christen syndika ten de gelden van het Werkloozenfonds hadden ingehouden. En Anseele had dat brutaalweg nagepraat. Waarop R. Debruy ne had gezegd daarvan niets te gelooven an inlichtingen te zullen nemen. Hewel, M. Debruyne heeft Woensdag morgen inlichtingen genomen, en nog wel bij M. Debunne zelf. En Debunne gaf ter •ezlr.g een brief van 25-5-32 door het Werkloozenfonds aan hem gestuurd. En daarin staat: De bijleg van Juli, Oogst, September an October 1930 ls uitbetaald den 8-4-81; deze van Nov. 1930, den 27-4-31; deze van Deo. 1930, den 5-6-31; de bijleg rn Februari tot en met Oogst 1931 werd uitbetaald den 18-12-1931; deze von Sept. October, Nov., December 1931, den 18-4-32. Zoodat Debunne aan R. Debruyne per soonlijk en per schrift heeft bevestigd, dat oot Werkloozenfonds van Meenen tegen over de syndikaten, die den gemeentelij ken bijleg moeten voorschieten, regelmatig vto 4 tot 8 maanden achteruit ls met de uttkeering van den voorgeschoten bijleg, «rn vergeet nu ook niet, dat de syndika- wanneer zo eindelijk den bijleg van 't Werkloozenfonds ontvangen, dan nog de kwijtir;:I:aarten over maanden terug moeten opmaken en door de belangheb benden doen onderteekenen. Dan durven Debunne en Anseele nog beweren, dat de christen syndikaten het geld van 't Werk loozenfonds achteerhouden Ge begrijpt wel, dat het zóó niet blij ven zal'k Voeg 'er nog aan toe, dat de 2° semester van 1926 nooit door het Werk loozenfonds van Meenen aan de syndika ten is uitbetaald geworden. De syndikaten hebben dat op hun buik mogen schrijven! M. R. Debruyne heeft gister ook M. Fischer gewezen op zijne lichtzinnigheid. Deze zal zeker geen tweemaal zulke leu genachtige beweringen herhalen op grond van inlichtingen van M. Debunne. Hier ls dat incident gesloten. Elders nog niet. We hebben hier te Brussel 't bezoek gekregen van Fransche oorlogsinvalieden. Minister Crockaert heeft daar een speech afgestoken, die al de dischgenooten in vervoering bracht. Er werd Belgisch, Fransch en Duitsch muziek gespeeld ten teeken van volkenverbroedering. Woensdag waren ze op ontvangst te Antwerpen. De Hoteliersbond van Brussel heeft Dinsdagnamiddag eene algemeene verga dering gehouden. Over de houding van het Parlement waren de congressisten niet te spreken. Op 't Congres te Mechelen zal voorgesteld worden uit de koffiehuizen der leden al de bussen te weren van lief dadige vereenigingen, die als eerevoorzit ters hebben M.M. Jaspar, Janson, Carton de Wiart, Vandervelde, enz... De socialisten van Brussel hebben reeds poll gehouden voor 't aanduiden der kandidaten voor de aanstaande gemeente- kiezingen. De liberale linkerzijden van Kamer en Senaat hebben Woensdag voormiddag beraadslaagd over de taalwetten. M.M. Baelde en Joris (Antwerpen) wilden niet meê. M. Devèze heeft ze echter doen bij draaien. In Duitschland is Brüning als Rijks kanselier afgetreden. De Republiekspre sident Hindenburg gaat nu eens probee- ren met M. von Papen, een Centrum man, die niet in de lijn van de eendracht loopt. Wat daaruit groeit, wachten we af. De Fransche Kamer is er nog altijd niet. Herriot, kabinetsvormer, heeft het socialistisch programma onaanneembaar verklaard. Wordt verwacht dat de socia listen eene Herriot-regeering zullen steu nen zonder erin vertegenwoordigd te zijn. In de Ontwapeningsconferentie te Geneve kunnen ze maar niet t' akkoord geraken om te beslissen welke oorlogstui gen moeten verboden worden. Amerika gaat voor 1 miljard dollar nieuwe belastingen doorvoeren. Het verslag van Senator van Hoesten- berghe over taaistatuut in de openbare besturen is rondgedeeld, 't Is een lijvig stuk. Woensdag werd in de Kamer schier met algemeene stemmen een stukje wet van parlementair initiatief aangenomen, naar hetwelk de onderofficieren, met afdanking bedreigd op den leeftijd 32 jaar, in df&nst behouden blijven. Met 101 stemmen tegen 73 en 2 onthou- dingeh werd de dagorde goedgekeurd be treffende de Regeeringsverklaring. Over de Regeeringsverklaring heeft de Senaat Dinsdag en Woensdag gedebat teerd. Naar mijn bescheiden meening was de rede van M. Van Overbergh verre-uit de belangrijkste, 't Is ook op deze rede dat M. Renkin meest heeft geantwoord. Aan de grondslagen der sociale wetgeving wordt niets gewijzigd. Alleen de misbrui ken zullen worden bestreden. In betrek king tot de Conferentie van Lausanne (Ontwapening) handhaaft de Regeering hare verklaring van 11 Juni. Wat de flnancieele plannen aangaat, deze zijn steeds in studie. De ontvangsten moeten worden verhoogd, de uitgaven ver minderd. De vermindering zal meest ver zet uitlokken. De economische uitrusting van het land maakt het voorwerp uit van de grootste bezorgdheid der landen. De beschermingspolitiek der wereldlanden schaadt ons geweldig. Tot daar beknopt het zakelijke doel der rede van M. Renkin. In de morgenzitting (Kamer) van van daag zou eindelijk het statuut van het Gemeentepersoneel afgemaakt worden. Maar op 't laatste moment is soc. Mer lot met 'n heele serie amendementen af gekomen, die een heel ander systeem hul digen. Hij wilde geheel het ontwerp, met zijne amendementen erbij, terug naar de Kom missie zien verzenden. Moest dat gebeu ren, dan komt er in dezen zittijd waar schijnlijk niets terecht. En 't is 't gemeen tepersoneel niet, dat de wijziging vraagt in den zin van Merlot's amendementen. Dat is eenvoudig parlementaire sabotage. Mi nister Carton heeft weerom lang moeten spreken om die nieuwe amendementen te bestrijden. Intusschen moet het Gemeen tepersoneel altijd maar wachten. Over het debat betreffende taalregeling in lager en middelbaar onderwijs kan ik nu niet meer uitwijden. De zitting van gisteren werd beheerscht door de zaak rijke en prachtige rede van M. Van Cau- welaert. In betrekking tot afgetreden ministers zou ik nog zeer belangrijk nieuws kunnen meêdeelen. Maar ik mag niet, omdat het mij vertrouwelijk werd medegedeeld. Ik zeg alleen: waarschijnlijk zal 't Parlement- een' groot verlies ondergaan. Aldus zal ik uwe nieuwsgierigheid nebben opgewekt. Méér mag ik echter niet zeggen. Van nu tot het einde der maand zult g'er alles over vernemen. EERSTE PRIJS 3.000 FR. Vraag uitleg en bulletijn aan uw Winkelier Bij GASTON VANBRUWAENE, Groote Markt, POPERINGE, tel. 73, ls steeds een TAXI te huren voor iedereen en voor alle reizen. - (Nieuwe luxe-voiture «Renault», 6 plaatsen.). Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek VANDEPLAS. H. Sakramentsprocessie. Begun stlgd door schoon weder deed de H. Sa- kramentsprocessie Zondag hare Jaarlijk sche plechtige uitgang. De groepen waren net opgesmukt; de godsvrucht der toe zlchters algemeen. Op een bebloemd ver hoog op de groote markt werd voor den opsluit door Z. E. H. Deken Vervaeke met het Allerheiligste den zegen gegeven aan de talrijke diepgebogen aanwezigen. Feest van het II. Hart. Van jaar om jaar wordt deze plechtigheid meer ge vierd. De bloemenhulde en het H. Uur Donderdag avond om 8 uur, werd in de drie kerken druk bijgewoond. Vrijdag algemeene bevlagging; veel ge loovigen ter H. Tafel en veel kerkbezoek. In de moeilijke tijden die we thans door worstelen moet het betrouwen op het H, Hart van Jezus onze steun en sterkte zijn, WH niet aanstonds den moed verlie zen omdat gij aan hoofdpijn lijdt. Uw pijn zal aanstonds genezen meteen en kel MONOPOEDER der Apotheek H. No- tredame van Poperinge; te koop bij den Apotheker Depothouder. Te koop bij H. Notredamc, Groote Markt, en 1. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinge; de doos: 7 frank. Eerlijke daad. Woensdag der ver leden week vond Vrouw André Lefever- Delboo, wonend aan Middelburg, in de Ieperstraat een geldbeugel met rond de 700 fr. erin. Seffens gaf zij hiervan kennis in het politiebureel. De naam van de eigenares vond men op een briefje bij het geld en deze, Juffr. P. D., van Westouter werd verwittigd en kwam vol vreugde ten politiebureele haar geld terughalen. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend huis JULES DEPUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vinden: Allerhande nieuwe mo dellen Juweelen, enkel in Platine, Goud en Zilver, versierd met Diamantsteenen van eerste kwaliteit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. - Ecrc-Communie. Verleden week meldden wij in ons blad dat voortaan de Eere-Communie zou plaats hebben in de drie parochiën op H. Sakramentdag. Wij moeten onze lezers berichten dat dit niet juist Is. Voortaan zal de Eere-Communie plaats hebben in de drie parochiale kerken op Drievuldigheids-Zondag, t.t.z. 8 dagen na Sinksen. Toekomende Jaar zal het zijn op 11 Juni. Wacht niet tot morgen! Van heden af moet gij eene flesch THEOBROMA bij uwen Apothekers gaan halen. Na enkele dagen zult gij u voelen herleven; betere adem, nieuwe gezondheid, oprecht vaardig voor allerhanden arbeid. Te Poperinge te bekomen bij alle HH. Apothekers. Paard omvergereden. Verleden week Donderdag werd nabij de Melkerij door de auto van den Heer Louis Heughe- baert van Westnieuwkerke, het paard om vergereden van den voerman Debruyne van Sint-Jan-ter-Biezen. Het beest kreeg een feilen stoot in de achterbil en werd ten gronde gestuikt. Het was er n>gal erg aan toe. Kwade vlaag. Nabij de Zandput- ten heeft zekere G... In eene vlaag van woede de meubels in het huis van zijne dochter kapot geslagen. Stand der werkloosheid. Zaterdag 23 Mei: 255; Maandag 30 Mei: 254; Dins dag 31 Mei: 231; Woensdag 1 'Jlini: 209; Donderdag 2 Juni: 217; Vrijdag 3 Juni: 222. Pectoral Dupuis. 't Is de beste re medie bij het begin van een kwaadaar dige valling of griep; zij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen verdwij nen. De doos 6 fr., bij II. Notredame, Groote Markt, Poperinge. Boerengüde. Heden Zondag, 5 Juni, om 9 uur 's morgens, in de zaal van de Boerengilde, maandelijksche vergadering voor de leden. Dagorde: 1. Belangrijke voordracht door Mijnheer Dumon, opziener van Leuven, over de gewijzigde wet op de arbeidsonge vallen, in voege sedert 1 Januari 1932. Alle landbouwers hebben er het grootste belang bij dezen noodigen uitleg te komen aan- hooren ten einde hen met deze gewijzig de wet in orde te stellen. 2. Aankoop van allerhande meststoffen, veevoeders, hennen- en kiekenmeel, varkens- en kal- vermeel, alsook van pappoeder en Hol- landsche Nicotine. Het Bestuur. Te verkrijgen bij Jules DEPUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Pater nosters en allerhande nieuwigheden van geschenken voor Eere-Communie en alle andere feesten. Veranderingen van alle oude Juweelen In allerhande nieuwe modellen. Jubelfeest. Zondag 12 Juni vieren de echtelingen Leopold Debyser en Leonie Degevre hun gouden bruiloft. Feestelijkheden zuilen te dezer gelegen heid ingericht worden: Om 9.45 uur: Plechtige ontvangst dei- Jubilarissen in St Janskerk en Hoogmis; na de Hoogmis ontvangst op het Stadhuis. Om 3 uur, Koningvissching voor de leden der Sint Pieter's «-Visschersgilde, in de Kom. Om 4 uur, groote Jubel- koers voor beginnelingen, 60 km., 650 fr. prijzen. Overhandiging van geschenken vanwege de bewoners der straat, aan de jubilarissen en 's avonds prachtige ver lichting. (Volledig feestprogramma geven we aanstaande week.) Zondag 5 Juni: te 10 uur, Vergadering voor 't Bestuur der Syndikaten. Maandag 6 Juni: te 3 uur, algemeene vergadering voor de werkloozen. Te 8 uur, Vergadering voor de Midden- raad. Zeer belangrijk. Dinsdag 7 Juni: te 8 uur, Studiekring voor de K. A. J. Woensdag 8 Juni: te 7 uur, Zangherha ling en Studiekring voor de V. K. A. J. ZIEKENBOND. Alle leden hebben deze week het nieuw reglement gekregen: Aandachtig lezen a. u. b. Propaganda maken voor nieuwe leden. De operatie- dienst bijzonderlijk geeft nieuwe voor- deelen. De Roode Pillen van L. Dupuis, Ju- met, verdrijven uit de maag de gal en de slijmen, die de spijsvertering en de goede vereenzelving van de voedingstoffen belemmeren. Zij brengen de slechtste ma gen weer in orde. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groo te Markt, Poperinge. Stadspark. Te beginnen met 5 Juni zal het stadspark in de Hondstraat toe gankelijk zijn voor het publiek. Het zal open zijn van 9 tot 12 uur voormiddag en van 2 tot 7 uur namiddag. Wij vertrouwen er op dat de bezoekers zelf het zich tot plicht zullen rekenen, er voor te zorgen: dat er niet op de grasperken geloopen worde; dat er geen papier of andere voorwerpen aldaar worden weggeworpen, tenzij in de daartoe voorbehouden korven; dat er geen bloemen of planten bescha digd worden. Men gelieve nog te bedenken dat een stadspark eigentlijk niet een speellcoer voor kinderen mag zijn. Voor Damen 25 tot 35 frank. Voor Kinderen 10 tot 15 frank. Bij ESTHER WYLLEMAN, Noordstraat, 88, Poperinge. DIKSMUIDE. Apothekersdienst. Open Zondag 5 Juni, Apotheek M. Focke, Groote Markt, IEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek WECKESSER, Diksmuidestraat. T'en gaan waarlijk geen weken voor bij zonder dat we niet de eene of de an dere botsing te vermelden hebben. Wij spreken niet van deze die Zondag kort na noen in de Boterstraat vorenviel, tusschen auto en moto, waar enkel stoffelijke scha de aan te stippen is, want dat alles kan nog hersteld worden, dat is immers van geen tel, maar wel van deze die Maandag avond kort na negen ure plaats had on der de Meenenpoort. Cyriel Verfaillie van Zillebeke, aannemer, oud 34 jaren, verge zeld van een vriend uit leper, kwam met zijn moto de Bollingstraat uitgereden, draaide rechts onder de zegeboog op weg naar huis. Op hetzelfde oogenblik kwam ook per motor van de markt aangehold Delobel Alois van Elverdinge, 32 Jaar oud, ongehuwd. Twee vrouwspersonen hadden eveneens op de moto plaats genomen, na melijk: de vrouw Alberic Vermaut uit de Aardestraat alhier en Baelen Germaine van Passchendale, oud 24 jaar. Nu gebeur de het dat Verfaillie langs achter aange reden werd, met het ongelukkig gevolg dat de vijf personen ten gronde geslingerd werden. Delobel werd naar het hospitaal overgebracht. De man was gekwetst aan de knieën en had eene duchtige hersen schudding opgeloopen. Zijn toestand is bevredigend. Vrouw Alb. Vermaut, na eveneens in het gasthuis de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd naar huis ge voerd. Zij ook liep verschillige kwetsuren op en kon twee dagen daarna nog niet onderhoord worden. Baelen Germaine kreeg een eerste verband in de Apotheek Houtekier, Meenenstraat, liep daar weg, men weet niet waar en werd kort daarna door den heer Vansevenant op de French laan opgevangen. Toen men ze naar het politiebureel leidde sloeg ze andermaal op de vlucht, doch werd kort daarop ingere kend. In den amigo kreeg zij door den bijgeroepen doktoor de volledige zorgen. Zij had eene diepe kwetsuur boven het oog, ook aan het achterhoofd en verders kneuzingen over gansch het lichaam. Ver faillie en zijn vriend waren lichtjes ge kwetst en de motors kregen het leelijk te verduren. Een onderzoek werd ingesteld. BiS8R3aMgilB8ireBgB8ffSSB8S!^^ gegeven door Professor aan de Beroepschool te leper. Aangenomen Kleermaker der Spoorwegen 12, BOTERSTRAAT, IEPER Kleermaker voor Heeren en Damen. Confectien voor Heeren en Jongelingen. Patronen naar maat voor Damen. ■imujiiaa Statiestraat, Mondstraat. Tempelstraat, Boterstraat, Beziet keus en prijzen van Dl AM AN TEN en GOUDEN JUV'LELEN bij VAN LEDE, Goudsmid, Boterstraat, (nevens de Fuppen), IEPER. Trouws bediening. Groot publieke Tombola, op heden Zondag in de nieuwe zaal van de Kruis straat De Familiekring Trekking van de winnende nummers voor de loten verkocht ten voordeele van Familiepatronaat P. Willebald, Capucien leperAl wie loten heeft, kome zien, en zoo zijn nummers uitkomen kan hij da delijk den prijs of de prijzen meenemen. Wie nog geen loten gekocht heeft, kan er krijgen in de zaal zelf, Zondag 5 Juni van 10 tot 12 uur, en van 2 tot 3 uur. Op die uren kan men ook de prijzen komen bezichtigen. Om drie uur begint de trekking. GOUDEN BRUILOFT 27 Mei 1882 27 Mei 1933 Nog nooit werden zooveel lotjes ver kocht voor de tombola der bedienden en nog nooit werden er hier minder begun stigd dan dezen keer. Slechts drie, vier lotjes van 500 fr. vielen aan onze stadsge- nooten ten deel. Vrijdag avond, om 8 uur, had Blom- me O., knecht bij Pattyn, handelaar, bier gelost in den Casino. Toen hij het huls verliet ging hij dadelijk om zijn auto in gang te steken, doch kreeg een slag van de wrange met het ongelukkig gevolg dat de rechterarm op twee plaatsen gebroken was. Vrijdag toen Gilbert Vanneer, oud 18 jaar, zoon van den schaper, wonende langs de Meenensteenweg, in afwezigheid zijn vaders den hond wilde loslaten, werd hij onverhoeds gebeten aan de bovenlip en wel zoo danig dat deze bijna heelemaal afhangde. Als op andere jaren was de bloemen hulde der schoolkinderen aan het H. Hart van Jesus, overheerlijk. Aandoenlijk die schoone plechtigheid in St Maartenska- thedraal. Vrijdag was de toeloop in on ze kerken overgroot. Vele huizen waren bevlagd. Sedert onheugelijke tijden werd H. Sakramentsdag door de speldewerksters op bijzondere wijze gevierd. In deze laat ste tijden, daar deze nijverheid om zeg- gens heelemaal te niet gegaan ls, waren de vrouwtjes van Belle's Godshuis nog de eenigste om dit ond gebruik in eere te houden. Ongelukkiglijk, dit jaar, waren verschillige van one oude menschen niet in staat de lange vereischte wandeling door onze straten te doen en zoo wierd voor het eerst H. Sakramentsdag niet ge vierd. Toch zullen zij er aan houden het feest in hun klooster door allerhande fees ten op te luisteren. Daartoe helpt het Bu reel van Openbaren Onderstand. Donderdag hadden wij alhier het examen voor hoefsmederij. Samenstelling van de Jury: M. De Jonckheere, opziener veearts, Torhout M. Bosmans, Bestuür- nijkunde, Roeselare; M. Leon Vandermar- liere, hoefsmid te leper. Uitslag: 1 Van Slembrouck Maurice, Bovekerke, 75 2. Dekeyser Gentil, Oostnieuwkerke, 70 3. Myngheer Gaspar, Staden, 62.5 4. Maeckelberghe Michel, Jonkersho- ve, 60 5. Pauwels Marcel, Renlngelst, 60 6. Plets André, Wervik, 60 1. Plets Arsène, Wervik 60 De Jubilarissen met drie hunner kleinkinderen. Maandag hebben de echtgenooten Ver doene-Lannoot, respectievelijk 72 en 70 jaar, beiden rog frisch en gezond, hun gouden jubileum gevierd. Twaalf kinderen hebben zij gehad, waarvan er nog acht zonen in leven zijn. Al het volk van de Ligywijk was te been en de jubilarissen gevolgd van kiqderen en kleinkinderen trokken op naar St Jacobskerk, alwaar om 10 uur eene H. Mis van dankbaarheid opgedragen werd. De ouderlingen waren zichtbaar aangedaan. Van daar ging het naar het gemeentehuis waar hun een gul hartig onthaal wachtte. Benevens het vriendelijke woord door den Heer Burge meester werden den jubilarissen de ge bruikelijke geschenken aangeboden. Na een lekker glaasje geledigd te hebben om den eetlust nog wat te scherpen ging men aan tafel. En keurig was het feestmaal dat hun opgediend werd en of er eere aangedaan werd. Tot laat in den avond ging het er leutig en vreugdig. De muzie kanten van Montmartre hadden daarvoor gezorgd en of zij het wel deden hoeft ze ker niet gezegd te worden. De geburen en heel de wijk heeft er duchtig aan mede- geholpen en eens te meer hebben de brave Jubilarissen kunnen zien hoe ze algemeen geacht en bemind zijn. Wij ook wenschen ze nog vele Jaren. BOEZINGE. Naklank der Eere Communie. In het opzeggen om best der kristelijke leering bekwamen de vol gende leerlingen de eerste plaatsen: Jongens: 1. Carpentier Albert; 2. Storme Jozef; 3. Bequoye Alidor. Meisjes: 1 Vanslembroeck Germaine; 2. Boudry Ma ria; 3. Barra Gabrislle. Aan de kinders en hunne ouders pro ficiat! Processie. Onder het prachtig zonnetje ging onze processie uit Zondag laatst. De algemeene indruk was: dat nog nooit zooveel orde, zooveel ingeto genheid was te zien geweest. En volk.. Alle bonden, broederschappen en verga dei'tn.gen waren goed vertegenwoordigd. Eigenaardig en toch schoon de jongens die met hun fakkeltje de groote voren- afgingen. De mannen waren in groot ge tal op hun post. Hier en daar nog een man die stond te kijken, doch de groote der der Middenhoefsmidschool te Ander- lecht; M. Scharlaken, Dr in de Veeartse-I" n<L TY juist en goed sierlijk en mooi. Christen Volkshuis, Si Jacobssir., 30. Zaterdag 4 Juni, te 8 uur. Zondag 5 Juni, te 2 u., te 5u., te 8 u. Maandag 6 Juni, te 8 uur. (La guerre sans armes) hartroerend en boeiend drama in 8 deelen spelend midden het Duitsche leger tijdens den wereldoorlog in 't Noorden van Frank rijk, in ons land en aan de Hollandsche grens. Hier worden vertoond de listen en stoute daden van een meisje dat den spionnagedienst verricht en dat na zeer bewogen heldenfeiten wordt verraden maar haar werk van zelfopoffering be kroont door een kloekmoedigen dood. De hoofdrollen worden vertolkt door: LILIAN CONSTANTINI, MARIE FRANCE en EDMÉE COLSON. RICHARD TALMADGE in (Diavolo trompe ia mort) machtig spel Van acrobatie en beweging in 6 deelen Elkendeën loopt naar 't SAYETTE WIJVEKEN van IEPER, 19, Groote Markt, om zijne ZOMERKLEEDEREN en MAN TELS te kiezen. Onnoodig U te zeggen, altijd beter koop dan elders, want het is het oudste en voor- deeligste huis der streek. Verminderingen voor Invalieden, Kroost rijke Gezinnen en Werkloozen. St Jozefskerk der EE. PP. Ongeschoei de Karmelieten, Mondstraat, leper. Zondag 19 Juni, Plechtigheid en luister- lijke Pr-cessie ter eere van het H, Kind Jezus van Praag. 's Morgens te 7 uur: plechtige Mis en algemeene Communie der kinderen, waarna akte van Toewijding. 's Namiddags te 4 uur: plechtig Lof en Processie door Z. E. Pater Thomas Aqui nas, Provinciaal der ongeschoeide Karme lieten bijgestaan door Z. E. Heer Vermaut, Pastoor-Deken van leper. De Processie zal de volgende straten doortrekken: Mondstraat, Boterstraat, Neermarkt, Groote Markt, Hondstraat, Merghelingstraat, Rijselstraat, Rustaltaar in de Kapel van het Bellegasthuis, Neer- markt, Boterstraat, de Stuersstraat, Rust- altaar bij de H. Familie, Doorgangstraat, vlag van de H. Kindsheid. De vreemde voorbijgangers zagen verwonderd op naar den schoonen stoet. Het kan niet anders of die biddende menigte moet indruk maken. H. Herlefeest. Zooals alle jare werd dit feest hier met allen lu'ister gevierd. Ingezet met een Triduum ge predikt door E. H. Pastoor, die het had over de ware Godsvrucht, de vrees des Heeren en de onderwerping aan Gods Wil, steeg de belangstelling der geloo- vigen naarmate het feest naderde. Don derdag was de bloemenhulde buiten ver wachting. Een lange rei kinders met bloemtakken trok stoetsgewijze ter kerk uitgaande van het klooster. Engelen open den de reeks en mieken reeds eenen die pen indruk bij de omstarende menigte. Het koor prachtig versierd en in berg van bloemen veranderd, gaf weldra den indruk van een waar bloemenpark. De feestdag zelf lukte wonderwel. De bevlagging was algemeen. Honderden in woners naderden ter H. Tafel en heel den morgen was het een gaan en keeren van mannen en vrouwen, jongelui en kinders. Wat moet het den Heere wel gevallig zijn. Heel den dag werd de kerk druk bezocht door aanbidders, 's Avonds de sluiting met een plechtig Lof en Ser moen. Schoone dag, die de onverschilligste ziel doet trillen, Ja, onze priesters dwin gen het volk tot bij hunnen God te ko men met kinderlijke liefde en betrouwen. H. Hertebond. Heden Zondag gaan de wijkmeesters en hier en da»' nog een lid van den bond naar de Hei lige Hertefeesten van Oostende. Op post dus, om 12 ure, met de vlag aan 't hoofd. Middenstand. Vandaag, Zondag 5 Juni, manifesteert de Middenstand te Brugge voor algemeene gezinsvergoeding, gelijkstelling der pensioenen, reclitveer- dige belastingen en eenvoudig zegelrecht. Boezinge zal er bij zijn. Boerengilde. Heden Zondag avond om 7 ure, algemeene vergadering voor de leden der Boerengilde. Dagorde: Voor dracht door Meester Platteau, over Aard appelziekten en hunne bestrijdingen Inschrijving freezeplanten en allerhande mededeelingen. LANGEMARK. Duitsche kerkhoven. Sedert maanden werd er gewerkt om de lijken van de Duitsche gesneuvelden op een plaats te verzamelen en nu is langs de weg naar Klerken een groot Duitsch kerkhof aangelegd met eenë groote in gangspoort, sierlijk beplant, met grachten omgeven en waar ook nog abri's behou den werden. Er is nog geen toegang voor de bezoekers al is menigeen nieuwsgierig om eens te mogen gaan kijken langs bin nen. H. Hertefeesten. Nogmaals werd dit Jaar het feest van 't H. Hart met lui ster gevierd. Als voorbereiding werd een triduum gehouden met sermoen en Don derdag bloemenhulde der kinderen. Vrij dag was er algemeene Communie voor de H. Hartebonden en schoolkinderen; plech tige Hoogmis en gansch den dag waren meerdere aanbidders vóór 't H. Lacrament geknield, 's Avonds was er optocht naar t beeld op de markt. Muziek aan top, met de wapperende vlaggen van al de plaatse- lijke maatschappijen. Daar werd de ver nieuwing gedaan der toewijding van de parochie aan 't H. Hart en het lied ge zongen Langemark uit puin verrezen Het is een deugddoende dag geweest voor gansch de klisten bevolking. De H. Hartebond van Langemark, met muziek neemt deel aan de H. Harte- feesten in Zonnebeke, op Zondag 12 Juni. Vertrek in velo te 1 u. aan de Kruisstraat. POELKAPELLE. Groote rijwieikocr sen. Op ringstekingZondag, zijnde dit jaar 3 Juli 1932, zal er hier een prachtige velokoers gereden worden, voor alle be ginnelingen. 1200 fr. prijzen, 15 in getal, met premies en beker, op 75 kilometers lengtetoeren, schoone baan. Later meer hierover! HOLLEBEKE. Bond der Kroostrijke Gezinnen! Zondag was het algemeene vergadering in 't Paradis! 1. E. H. Pas tor sprak over de zedelijkheid en het hu welijk! 2. Heer Jerome Leroy, Schrij ver van den Bond, sprak over de wetten, de kindervergoeding, over de werkgevers en de Compensatiekas. 3. De leden be taalden de jaarlijksche bijdrage. Nieuwe laden kwamen bij. 4. Er werd besloten afgevaardigden naar 't Congres van Ant werpen te zenden! 5. Ten slotte: Koste- ooze Tombola! 6. De vergadering sloot in de beste gemoedsstemming! 7. Kroostrijke Gezinnen, vereenigt U in den bond, daar ligt uw sterkte! Eendracht is macht! Autobusdienst - Koninklijk Be.Juit! Woensdag avond bulderden de kanon nen tot 'n stuk in den nacht. Hoera! Wij vierden de overwinning van den Autobus! Bloemen werden geschonken, flesschen ge ledigd! De strijd was hard! De overwin ning was schitterend! 1. Hollebekë behoudt zijn autobus! 2. Leon-Maurice Vandoolaeghe krijgt de ccnsessia! 'n Woordje Geschiedenis! Op 7 Juli 1931, werd de Autobus plots verboden te rijden. Door rap en ernstig werken wroeten rondsnuffelen vonden we de oorzaak en... 4 dagen na dien, op 11 Juli 1931, liep onze Autobus terug! 10 maanden zijn intusschen verloo p-en ln spannenden strijd!... De zege is aan ons! Nu ls de dienst verzekerd! Bij koninklijk besluit van 23 Maart 1932 is de beraadslaging goedge keurd der Bestendige Deputatie, waarbij Heer Leon-Maurice Vandoolaeghe van Komen gemachtigd werd een autobuslijn uit te baten voor een termijn van 5 jaar, tusschen Komen en ier, over Ten Brie- len, Zandvoorde, Hollebeke, Zillebeke. Hollebeke behoudt dus zijn eenig vervoer middel en ls er zeer tevreden overl Beste Vrienden, Lezers, steunt den Autobus, opdat hij kunne stand houden! Leon-Maurice Vandoolaeghe heeft den durf gehad de baan te openen en te kam pen tegen moeilijkheden van allen aard! Zóó heeft hij ons alle gemak verzekerd! Wezen we erkentelijk en dankbaar! Rijden is plezant Op den Autobus! Door steê en dorp en land! Neemt hem allen dus! GEO. ZONNEBEKE. II. Hartefeesten. De doortocht ln den kom der gemeente met paarden, voertuigen, motorrijwielen en rijwielen is verboden op Zondag 12 Juni op gansch den weg die door den stoet gevolgd wordt: Roeselaresteenweg, Ieper steenweg, Langemarkstraat. Het begint met een O Het gaat verder al Zo En Nia weet het goed, Zij wascht met OZONIA welgemoed. ELVERDINGE. Inhuldiging. He den Zondag zal E. H. Alphonse Buyse in gehuldigd worden als Pastoor der Paro chie. Om 3 uur namiddag zal een stoet, bestaande uit de gilden en bonden der ge meente, vertrekken aan de melkerij in de volgende orde: 1. Mannen te peerde; 2. Velos; 3. Muziek Cecilia; 4. St Sebas- tiaansgilde; 5. Vlaamschen Bond; 6. Oud stri jdersbond; 7. Kristen Werklieden; 8. Boerenbond: 9. Boerinnenbond; 0. Bond der Kroostrijke Gezinnen; 11. Knechten- school; 12. Processie, gevolgd van E. H. Pastoor en Overheden. HOOGSTADE. Kansspel. Drie jaar geleden was de kiekenkweek een kans spel: ofwel men gelukte en won schoon geld, ofwel men mislukte, men werkte voor niets en legde zijn moeite toe. Nu hangt alles af van den kweeker zelf. Hij zal goeden uitslag bekomen, indien hij coccidiosis en witten afgang uit zijn hok weet te houden en dat is niet moeilijk. Geeft uwe kiekjes van af den eersten dag het POEIER SPECIALE HANEKÜP daarmee voorkomt gij de plagen van den eersten leeftijd, versterkt uw diertjes te gen ziekten, lijk verlamming, enz... Apotheek Vermandere's remediën zijn te bekomen te POPERINGE: Apotheek Notredame en Kestelyn. Te IEPER: Apotheek Snoeck, Vanrobaeys en Weckes- ser. Te GELUWE: Apotheek Demyt- tcnaere. KOMEN. Onvoorzichtigheid. Woensdag avond 1.1. keerde de kleine Vandaele Valerius, oud 10 Jaar, van de school terug naar huis. Onderweg wilde hij op de kar springen van bakker Des- buquat van Ten Briele; hij mistrapte en bleef met het been tusschen de wiel- spaken hangen om daarna'onder het wiel terecht te komen. Als men de kleine on voorzichtige opraapte had hij een dubbele beenbreuk opgeloopen. Hij werd naar huis gevoerd waar een bijgeroepen geneesheer hem de beste zor gen gaf. Zevende dochter. In het huis Des- camps-Roussel, gehucht Ten Brielen is eene zevende dochter geboren gewor den. De man is enkele weken overleden. De Koningin heeft het meterschap aan vaard en door de Vrouw van den Heer Burgemeester afgevaardigd. Eene konink lijke gift van 200 fr. kwam bij de moe der aan. HOUTEM-bij-Komen. Stierenkeu ring. Op Dinsdag 31 Mei, op de markt te Houtem, had plaats de 2" stierenkeu ring. De leden der Commissie waren; Baron Pecksteen, burgemeester van Rud- dervoorde; M. Vermeire, burgemeester van Vlissingen; M. Van Damme, veearts te Blankenberge. 16 dieren, Hollandseh ras, werden aan geboden; de helft werd verwezen. Hier volgen de 8 landbouwers die hun stier za gen goedkeuren: 1. Leterme Alfons, Hou tem, met stier van 24 maanden oud; 2. Bonte Omer, Komen, met stier v. 18 m. en Cluyse Alois, Zandvoorde, met stier v. 18 m.; 3. Notredame Frangois, Komen, met stier v. 15 m. en Verhaeghe Henri, Houtem, met stier van 15 m.; 4. Plante- fère Louis, Komen, met stier van 14 m.; Robaeys Hector, Zandvoorde, met stier v. 12 m. en Van Marcke Achiel v. Komen, met stier van 12 maanden. Werk van den Akker. Op 29 Mei, niettegenstaande er om 4 uur 's namid dags, drie vergaderingen plaats hadden op de gemeente, waren 51 leden opgeko men naar de voordracht. De tuinbouwles- sen zijn nu ten einde. Met November begint de nieuwe reeks. Men aanveerdt altijd nieuwe leden. Hóewei men kan ho venieren, er is nog altoos iets nieuws te leeren ln die voordrachten. Daarbij worden telken male 12 prijzen verlot onder de aanwezige leden. PostVanaf 1 Juni verdwijnt de post te Houtem.Dit als gevolg van de volkstelling. Niettegenstaande de 65 Vlamingen van Houtem, gaf de volkstelling een uitslag van min dan 20 dank zij de misbrui» ken, bedrog en bangmakerij. Zoo bleet Houtem officieel eentalig Fransch en dé post moest verdwijnen daar de Vlaam- sche gemeenten Hollebeke en Zandvoorde ook onder Houtem stonden. De Gemeenteoverheid kreeg nog kans om ln beroep te gaan. Ze hadden maar te verklaren dat Houtem tweetalig ls en alles bleef zooals vroeger. Maar men had te doen met verstokte Vlaamschhaters en ze weigerden. Zoo werden de Vlamingen bedrogen door diegenen die zich hun redders noe men. 't Is hun eigen schuld. TOMAAT boven alles KEMMEL. Opgelet. Alberic Mor- tier-Jacques, wonende Ieperstraat, in de Herberg «De Mol», KUIPER van beroep, Iaat weten dat hij zich van heden af ge last met het maken van kuipen, aalkar- teelen en andere dergelijke werken. Ook aanvaardt hij alle herstellingen. Door zijn goed en verzorgd werk hoopt hij ieders gunst te winnen. VLAMERTINGE. Bloemenhulde. Donderdag avond, om 8 ure, werd zooals voorgaande jaren een bloemenhulde ge bracht aan 't H. Hart van Jezus. Honderden kinders, onder 't zingen van het Hosanna legden een berg van bloe men neder vóór 't beeld van 't H. Hart van Jezus. Ter gelegenheid van 't Heilig Uur werd het H. Sakrament ter aanbidding uitge steld op het middenaltaar dat kunstvol versierd was met bloemen en waslicht! E. H. Onderpastoor Peene hield een aandoenlijke aanspraak over de vier doel einden der H. Mis. Deze aanspraak werd afgewisseld met gezangen en het bidden der Litanie van 't H. Hart van Jezus. Deze hartroerende plechtigheid werd gesloten met den zegen van 't H. Sa krament. Talrijk waren de Inwoners opgekomen om te zamen met de kinders aan 't Heilig Hart van Jezus hun hulde te bieden. Op den feestdag van 't H. Hart van Jezus naderden talrijke parochianen ter H. Tafel en de huizen ln de kom der gemeente gelegen waren dien dag alge meen bevlagd! VLAMERTINGE. Gemeentekrediet van Belgie. Geldplaatsing met volle dige waarborg. Agent 5$r. DEHAECK. om zich uit den handel terug te trekken Winkel en herberg met vijftien gemeten land en weide. Hoornvee en landbouw- materiaal. Zich wenden tot Benjamin '~ne- Lammens, Watou. KEMMEL. Davidsfonds. Belang rijk bericht. De eerste vergadering van onze afdeeling was vastgesteld op dezen Zondag, 5 Juni. Maar... onze heilige Vader de Paus heeft gesproken en aan alle geloovigen gevraagd dat zij den feest dag van 't H. Hert en geheel de octaaf een bijzonder gebed en versterving zouden doen om beternis te bekomen ln den toe stand van zaken. Om daaraan te beantwoorden hebben alle echt katholieke vereenigingen beslo ten ln deze dagen aan alle feestelijkheden te verzaken. Zoo ook wordt de vergadering van ons Davidsfonds verzet en uitgesteld tot Maandag 11 Juli, om 7 u. 's avonds. Al onze leden, als goede christenen, zullen dat goedkeuren, en, nvcer nog, hunne, gebeden voegen bij deze van gansch de Kerk, om den geesel van werk loosheid en economischen drukking af te weeren. Naar Zonnebeke. Op Zondag 13 Juni groote en prachtige H. Hertefeesten ln Zonnebeke. Ons Katholiek Muziek zal er aan deel nemen; ook talrijke leden van den Hei lige Hertebond. Onze parochie moet toonen dat er hier ook christen leven en geestdrift te vin den ls. Boerinnengilde. Vergadering voor de leden op Zondag 12 Juni, om 3 ure. Voordracht door den Heer Dequeker over een zeer belangrijk onderwerp, en schik kingen voo onzen aanstaanden feestdag. Vraag. Aan welke voorwaarden kan men Kemmelnaar worden en niet meer uitgemaakt worden!?! Is het niet genoeg hier ingeburgerd te zijn, lasten te betalen, menschen te doen leven?... Moet er nog iets anders zijn? Gaper en slaper zijn? en g...lekker? WOESTEN. Wippe-kermis. Verleden Zondag kreeg het gehucht De Wippe ook haar deel aan de feestelijkheden der moedergemeente. Prachtig weder en veel volk wandelde dan ook ln de Poperinge- straat. Bij de verschillende feesten kwam in het leopen voor jongens Hoedt Jozef de eerste aan. In het ringsteken per velo bekwam Coppernolle Oscar het grootste aantal punten. Vandaag is het de beurt aan de Steen straat; daar ook zal het aan volksvermaak niet ontbreken. Boerengilde. Vandaag om 6 ure vergadering der gilde, bij W. Deslré De- sey In de Commerce Dagorde: Allerhande mededeeling; Bestelling Stikstofmesten en voeders; Be taling. Het Bestuur. Gesticht in 1919 door H. Finoulst Bestuur: FINOULST I.A. D. 10, MIRYSTRAAT, 10 - Tel. 194.98 Kortrijk: Leiestraat, 48 - Tel. 11.39 Theorie - Praktijk Rijlessen op auto met dubbel stuur (EENIG IN VLAANDEREN) Prospectus gratis MEENEN. Met den schrik van af. Verleden week Zaterdag is een auto bus, werkvolk van Geluwe vervoerende, in een put gestuikt en den as gebroken. Alle ruiten vlogen aan stukken. Gelukkig- lijk werd niemand gekwetst. De werk lieden moesten verder te voet naar hun werk gaan. ST-JORÏS-BIJ-NIEUWPOORT. In huldiging. Zondag werd alhier onder een grooten toeloop van volk het stand beeld Ingehuldigd van het 7° Linieregi ment. Het monument, van beeldhouwer Ver- eyeken, staat op een heuveltje ln de na bijheid der brug over den ijzer. KEURNE. Brand. Maandag mor gen is eene groote vlasmijt, toebehooren- de aan den Heer Cyriel Sabbe, de prooi der vlammen geworden. De mijt bevatte 65.000 kilos vlas. Zekere M. D. werd door den veldwachter aangehouden daar men denkt dat hij in de mijt heeft geslapen en door onvoorzichtigheid den brand heeft veroorzaakt. LOMBARTZIJDE. Diefstal in de kerk. Dieven zijn alhier in de kerk gedrongen, hebben er de offerblokken opengebroken en den inhoud geroofd. De gendarmen, aanstonds verwittigd, stelden onmiddelijk een streng onderzoek in en, naar het schijnt zouden ze reeds op het spoor zijn der dieven. WAASTEN. DoodeJijke va!. De 33-jarige bouwwerker Arthur Flamont was Vrijdag 27 Mei aan het werk, 20 me ter boven den grond, toen hij op zeker oogenblik naar beneden stuikte en op den grond te pletter viel. De dood was

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3