Prachtiger dan ooit de keus Eens toch slaat, vroeg of Iaat 't Uur waarop gij, suikerij F. C. JACOBS, koopt en lust. 't Is de strafste, weest gerust, Zilver* Blauwe* Roode- Slate UITSLAG VAN DEN BALONNENWEDSTRIJD VOOR KINDERS TE POPERINGE Baummarken Fumé- VOSSEN SI, BOTERSTRAAT, YPER aan prijzen verbazend laag BRIEF UIT BRUSSEL DOUB LEMÈTRE EN ZIJN DASHOND Fransch OorJogsged enkteek en te Kemmel SNIJSCHOOL voor Dames Raph. Pannekoucke allerhande UURWERKEN JUWEELEN ZILVERWERK te HAREN bij Brussel De Beste Belgische Fabricatie gehouden op den Nationalen Feestdag van 21 Juli 1933 Hier geven we de rangschikking; nummer van ballon; naam van het kind dat de prijs behaalde; gemeente waar het balonneken werd gevonden; afstand kllime- ters in vogelvlucht. 1 212 Deschot Maxime, Ouderdomstw. Battice bij Herve (Luik) 238 Kit. 2 198 Keyngnaert Fel., Pottestraat Rethy bij Turnhout (Antw.) 188 Kik 3 53 Bortier Félix, Doornstraat Haaren bij Oosterwijk (Holl.) 179 Kik 4 100 Denys Roger, Provensteenweg Wortel (Hoogstraten) 170 Kik 5 438 Feys M.-J., Weezengesticht Hombeek bij Mechelen 164 Kik 6 155 Frimout Jeanne, Statieplaats Koning Hoycht (Antwerpen) 138 Kik 7 231 Prinsie Madeleine, O. L. Vr. Kr. Mechelen (Antwerpen) 126 Kik 8 384 Couwet Camille, Bellestraat Houtem (Vilvoorde) 124 Kil. 9 341 Delboo Denise, Elverdingestw. Heffen bij Mechelen 1 124 Kik 10 423 Casteleyn Marie, Weezengest. Aarselaar (Antwerpen) 124 Kik 11 221 Top Daniël, Duinkerkstraat Londerzeel (Brabant) 114 Kik 12 28 Gokelaere Joseph., Brijkedreef Opdorp bij Malderen 108 Kik 13 513 Quaghebeur Cecile, Ieperstraat Buggenhout( Dendermonde) 107 Kil. 14 482 Sufïis Thérèse, Paardenmarkt Assche (Brabant) 106 Kil. 15 442 Durnez Jeanne, Weezengesticht Moerzeke bij Dendermonde 105 Kik 16 377 Verhaeghe Julien, Nieuwstraat Moerzeke bij Dendermonde 105 Kik 17 21 Dupont Jeannine, Duinkerkstr. Belcele bij St Niklaas 102 Kk 18 512 Quaghebeur Yvonne, Ieperstraat Hekelgem bij Aalst 101 Kik 19 247 Vallaeys .Jean, Noordstraat Petit Enghien bij Enghien 97 Kik 20 72 Temperville Agnes. Veurnestr. Gijsegem bij Aalst 97 Kik 21 89 Caenen Yvonne, Reningelststw. Aalst (Oost-Vlaanderen) 95 Kik 22 366 Hauspie Antoine, Komstraat Overmeire (Oost-Vlaanderen) 92 Kik 23 431 Loncke M.-Th., Weezengesticht Kalken (Wetteren) 90 Kik 24 506 D'Amour Roger, Ieperstraat Kalken (Wetteren) 90 Kik 25 123 Ruant Etienne, Bertenplaats Kalken (Wetteren) 90 Kik 26 170 Lava Liliane, Veurnestraat Hautrage bij Baudour 88 Kik 27 23 Vannieuwenhuyze G., Reningstst. Burst (bij Aalst) 86 Kik 28 191 Bouve Lucien, Meesenstraat. Oordegem bij Aalst 86 KIL 29 337 Huyghe Robert, Krombekestraat Melle bij Gent 79 Kik 30 397 Allaeys Cecile, Boeschepestraat Heusden bij Gent 78 Kik 31 539 Quaghebeur Gerard, Meesenstr. Elene bij Zottegem 78 Kik 32 233 Couteure Yvonne, Krombekestr. Roucourt bij Peruwelz 76 Kik 83 429 Carbon Marie, Weezengesticht Michelbeke bij Nederbrakel 75 Kik 34 497 Devos Yvonne, Koeistraat CEudeghem bij Aat 73 Kik 85 47 Hauwen Adrien, Noordstraat Dikkele bij Oudenaarde 73 Kik 86 427 Hauspie Suzanne, Weezengest. Vurste bij Oosterzele 73 Kik 87 192 Bouve Lucienne, Boeschepestr. Vurste bij Oosterzele 73 Kik 88 430 Vanneste Aline, Weezengesticht Forest bij Anvaing (Heneg.) 72 Kik 39 200 Verstraete Marie, Statieplein Schelderode bij Gent 72 Kik 40 394 Allaeys Jeanne, Boeschepestraat Ellezelles (Hen.) 71 Kik 41 318 Maerten Maria, Koeistraat Zeevergem (Oost-Vlaand.) 71 Kik 42 447 Debyzer Jeanne, Weezengesticht Zwijnaarde (Oost-Vlaand.) 71 Kik Buiten de 42 prijzen hierboven vermeld wierden er er nog 64 kaartjes van gevondene ballonneke'ns naar het Stadsbestuur terug gezonden, maar deze hebben allen een afstand afgelegd van minder dan 70 kilometers in vogelvlucht genomen. Deze ballonnekens vielen meestendeels rond Gent, Deinze, Rijsel, Doornik, enz. De prijzen hierboven mogen in een der zalen van het Stadhuis afgehaald worden Woensdag 3 Augustus aanstaande, om 3 ure namiddag. (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 28-7-82. *t Is heel wat rustiger geworden in t stakingsgebied van Wallonië. Maar de staking duurt voort in het koolmijnbe drijf van Henegouwen en Luik. En elk oogenblik kan onrust opnieuw opdagen. De Vrije Mijnwerkers(christens orga nisatie) hebben tot werkherneming be sloten. Maar ze zijn een kleine minder heid. Dat besluit wijzigt niet véél den algemeenen toestand. Bij de socialistische mijnwerkers is de leiding in feite overrompeld. Het optre den van de soc. Syndikale Kommissie en van den soc. Partijraad was voorgesteld geweest als een volledig succes, ten min ste in de soc. partijbladen. Maar de leden van de socialistische mijnwerkersorgani satie hebben er anders over geoordeeld. Wel werd het werk hernomen in de me taalnijverheid en in de steengroeven, maar bij de mijnwerkers is het heel an ders. De vorige week werd de Paritaire Mijnkommissie opnieuw samengeroepen. De werkgevers hebben geweigerd elke nieuwe vraag in overweging te nemen zoolang het werk niet hernomen is. "n Mislukte vergadering dus. De afdee- lingen van de soc. Mijnwerkerscentrale hebben nu schier allemaal tot voortzet ting der staking besloten. Voor andere bedrijven is er geruststelling. Voor 1 Nov. geen loonsverlaging meer. Feitelijk niet meer voor 1 Januari 1933. Ook niet voor t personeel der openbare diensten, dus ook het spoorwegpersoneel. Hoelang het mijnbedrijf nog zal blijven stilliggen, is op dit oogenblik nog een raadsel. Elke profetie is hier gewaagd. Dinsdag voor middag hebben M.M. Coppée en Galopin nog met Minister Heyman over den toe- Stand beraadslaagd. Op hetzelfde moment werd de revolutionnaire stemming sterker in de streek van Gilly. Ik stel mij niet aan als profeet, maar 'k verwacht niet temin dat er nog wel wat ergers volgen zal. De socialisten hebben te vroeg victorie gekraaid. Als ge rekening houdt Van de stakerspsychologie kon eene staking van enkele dagen, met de toezeggingen die gedaan waren, niet als eene overwinning Worden beschouwd. De omstandigheden hebben bewezen, dat bij de socialisten heel wat leden zit ten die met hunne opvattingen bij de oommunlsten staan. En de onvereenigden T- zij zijn reeds sterker in het koolmijn- bedrijf dan de vereenigden komen van- ealf gemakkelijk onder de bekoring van het revolutionnair woord. Twee Jaar zon der onderbreking, volgens daling der le vensduurte, werden de loonen bestendig verlaagd, in 't geheel met meer dan 1/3, •h dit la hun te machtig geweest. Nu djn ze met de stabilisatie van de loonen niet meer tevreden. Ze willen loonopslag, en dat van eene nijverheid die op 't oogenblik met verlies werkt. Werpt die menschen den steen niet! IWaren wij door de levensomstandigheden in zulk midden geworpen, we zouden wel licht ook wel eens de vuisten ballen en onze kalmte verliezen. De meesten zijn veel meer te beklagen dan te veroordeelen. Intusschen zetelen de Rechtbanken in Wallonië en 't regent straffen aan 't adres dergenen die opstand organiseer den, de straten openlegden, eigendommen beschadigden, enz. Allemaal onvermijde lijke naweeën van revolutionnaire toe- stenden. En bij de heerschende opihie zijn de gendarmen, om hun hardhandig optreden, de zondebokken. Maar vermoe delijk zouden de gendarmen wel liefst eoo spoedig mogelijk hunne respectieve brigades gaan vervoegen, dan met zulke karweitjes gelast te zijn. Ordehandhavers te zijn in zulke omstandigheden is aller minst bekoorlijk. De Ministerraad heeft Dinsdag den flnancieelen toestand onderzocht. De pers schrijft dat de uiteenzetting van den nood der Schatkist niet te veel ontstemming heeft verwekt. Voor het 1' halfjaar is de min-waagde van de geschatte Inkomsten geweest vka 1.143,226'duizend frank. Geen bagatelle precies! Dé*rechtstreeksche be lastingen^ komen daarin tusschen voor 891 milj#n. Voor éèn aanzienlijk deel volgt dit uit de laattijdige inning der be lastin ge i\|Ö oor de veranderingen van het belastingsysteemEen nieuwe leening de derde^Van dit Jaar van anderhalf miljard $1 dit Jaar nog noodig zijn. Er is ook kwestie geweest van steun- verleeninj* aan de niet-verzekerden. Al de partijln gaan daarover akkoord dat de niet-verzekerden niet langer aan hun lot kunnen overgelaten worden. De mi nisters Carton en Heyman zullen overleg plegen wat er kan gedaan worden. Er werd nog beslist, op initiatief van Minister Carton, dat in zijn Departement een beheér van algemeens zaken zou tot stand komen om de openbare orde te handhaven met het beheer der Veilig heid, afhankelijk van 't Ministerie van iusticle, en met de Gendarmerie die af hangt van Landsverdediging. De ministers Carton, Cocq en Crockaert zullen daar voor samenwerken. Tot daar een samenvattend verslag. Maar er hangen andere politieke gebeurtenissen in de lucht, 'k Verklaar me in dezen zin: t behoort tot de mogelijk heden om niet te zeggen: de waar schijnlijkheden dat de wetgevende ver kiezingen zullen vervroegd worden, zullen, plaats hebben einde October of begirt November. Eb- zijn ministers die openlijk uitpakken met die meening. Wanneer de aigemeene toestand niet spoedig gunstiger wordt, mogen w'ons daaraan met quasie-zekerheld verwach ten. Méér zeg ik er vandaag niet over. Het Koniklljk Besluit betreffende de werkloo zenondersteuning komt met 1 Oogst nog niet ln toepassing. De bepaal de datum is nog niet vastgesteld. De behoeftigheidsstaat blijft nog gehand haafd. Alleen hetgeen moet beschouwd Worden als echte misbruiken, ten deele Voortvloeiende uit de bestaande verorde ningen, «al worden geweerd. Maandag en Dinsdag werd ln vergaderingen van het Alg. Christen Vakverbond daarover ult- HOLLEBEKE. «Willen is Kunnen» naar Boezinge! Vandaag, Zondag, ver trekken we naar Boezinge in autobus te 1.30 uur. 2 Groepen zullen aan den Stoet deelnemen met: 1. De Bohemers met rei zende muzikanten; 2. Surprisegroep. De raarste uit Dag Jan!... Goede Vrienden, Boezinge kwam ons ook bezoeken met den Karnavalstoet. Gij hebt dan beloofd weer te gaan. Opgepast: ii Belofte maakt schuld! Wie ze niet volbrengt Krijgt 'nen bult! Daarbij Te Boezinge gaat men slachten Twee zwijntjes dik en vet! 'n Tonne bier ligt U te wachten, Daarbij nog leute en verzet! Het Bestuur. BESELARE. Vadermoord. Naar het schijnt zou de moordenaar van H... bekennen het geld verbrast te hebben dat zijn vader hem ter hand stelde om POEIER 4200 en MARVOL te koopen. Poeier 4200 geneest alle ziekten der leg hennen, diphteritis, etter in oogen en keel, kólera en alle ziekten der ingewanden. Marvoi geneest het meest ingeworteld# snot. Deze geneesmiddelen dragen 't merk HANEKOP. Apotheek Vermandere's remediën zijn te bekomen te POPERINGE: Apotheek Notredame en Kestelyn. Te IEPER: Apotheek Snoeck, Van Robaeys en Vt eck- esser. Te GELUWE: Apotheek Demyt- tenaere. ZUÏDSCHOTE. Rijongeval. Zon dag 17 Juli, rond 2 u. namiddag, kwam een auto uit de richting van Boezinge, terwijl een moto aanrende komende van 't Vullvoordje. Aan het gevaarlijk kruis punt Lizerne kwamen auto en moto in botsing. De auto rende tegen de herberg van H. Thierssoone De Casino ter wijl moto en rijder werden medegesieurd. Men kwam spoedig ter hulp, en bijna on gelooflijk, de motorijder was maar licht jes gekwetst, doch 't was erger met d# moto, toen hij van onder den auto te voorschijn kwam. Alles beperkte zich tot stoffelijke schade. Nog een. Op Zondag 24 Juli, tegen avond, kwamen twee Fransche auto's uit de richting van Boezinge op Lizerne. Den eersten, gekomen op het kruispunt, rent Noordshote op, toen hij opeens bemerkt# dat hij mis is en stopt. Den tweeden auto ziet helaas te laat het stoppen en rijdt met een zwaren schok tegen dien eersten auto, juist op de plaats waar een week vroeger auto en moto ln botsing kwamen. Bilan: wat ruiten aan stukken, een paar gekwetsten van de glasscherven, schrik, stoffelijke schade, Besluit: Auto's, moto's, rijwielen, voet gangers, opgelet. Lizerne is een gevaar lijk kruispunt. WOUMEN Onze studenten te Assche, Te Assche in Brabant is er een Aposto lische School der Paters van het Heilig Hert. 4 Jongelingen van Woumen berei den zich daar tot Priester-Missionaris. Deze zijn: Georges Vlamynck, hij bekwam de eerste plaats in de Rhetorlka. Joseph Devos, de 1" in de 4" Latijnsche School; zijn broeder Albert de 15' en zijn jongste broeder Frans de 1* in de Zesd# Latijnsche Klas. Aan die knappe studenten alsook aan hun gelukkige ouders bieden we onze hartelijkste gelukwenschen aan. Woumen mag fier zijn over zijn toe komstige missionarissen!. KOMEN. Scheidwoorden. Toen de heer S..., onderwijzer, Zondag 1.1. met zijn twee zoontjes voorbij de herberg A la Renaissance» kwam gewandeld, sprong de baas van genoemde herberg, C. L., bui ten en schold den heer onderwijzer uit voor Sale Flaminganten Espèc# d'idiot». De heer S.., vroeg de getuige nis van voorbijgangers en diende klacht in bij den heer Prokureur des Konlngs. PROVEN. Onderscheiding. In den wedstrijd voor Middelbaar Landbouwhuls- houdonderwijs tusschen verscheidene scho len der provincie West-Vlaanderen, heeft Clara Debeer, dochter van Jules en Ida Pattyn, en leerlinge der Middelbaar Land- bouwhulshoudschool van Moorslede, met groote onderscheiding een diploma, een eereprijs en daarenboven de gouden me- dalie behaald. Eere aan wie eere toekomt, t. t. z. aan Juff. Clara Debeer en aan 't Klooster van Moorslede. Martin, Place de la Républlque, Bvd. Ma genta, Gare de l'Est, Gare du Nord, Ba- sillque du Sacré Coeur, Montmartre, Place Clichy, Opéra, La Madeleine. Aankomst in het hotel te 12.30 u. Mid dagmaal, Wandeling tot 16 uur. Terug reis. Vertrek te 16 uur: Parijs, Senlis, Ba- paume, Bethune, Armentières, leper te 23 uur. Slaapgelegenheid: één of twee perso nen naar keus. Ieder middag- en avondmaal geeft recht op flesch tafelwijn. Deze buitengewone reis met KOSMOS- CAR, is tot in de minste bijzonderheden verzorgd en rvordt gedaan onder zeer be voegde leiding. Aantal plaatsen zeer be perkt. Inschrijvingen ten laatste Donderdag 11 Augustus, Rijke Klarenstraat, 4, leper. Prijs: leden 220 fr.; niet-leden 233 fr. NIEUWKAPELLE. Weeral Feest. Vóór enkele weken was Nieuwkapelle in vollen feesttooi voor de 100-jarige Fietje Slosse, die nog in goede gezondheid is, en weerom aan 't breien van kouskens is begonnen. En nu zal 't feeste zijn in de pastorie. Z. E." H. Pastor Mervillie viert zijn 50-jarig Priesterjubileum. Op 2'" ln Oogstmaand, te 8 uur, zal geheel de parochie ter kerke stroomen, alwaar hij een Solemneele Dankmisse den Heere zal opdragen. Zijn Coadjutor, die hem 's Zondags ter zijde staat, zal het gele genheidssermoen prediken. Daarna wordt hem een welverdiende hulde gebraqht door de Heeren Kerk meesters en de Heeren Burgemeester en Gemeenteraadsleden. Ook de twee katholieke scholen bereiden hun Pastor een prachtig feestje. De Nieuwkapellenaren zullen op waar dige wijze, zooals ze dat altijd uitstekend doen, nu hun dank betuigen Jegens hun Herder, 60 jaar priester reeds en bijna 20 Jaar Pastoor van die bloeiende ge meente. Geheel aan stukken geschoten onder den oorlog, is er een prachtig dorpke ver rezen, met een schoone, stemmige kerke, rijk versierd door de milddadige Nieuw- kapellennaren, want brandvensters, beel den, autaars, enz... 't zijn al giften van de parochianen. En op 2 Augustus komen nog nieuwe geschenken de kerke op smukken. Wij wenschen E. H. Mervillie hartelijk geluk en nog lange Jaren als Herder van zulk goê volk. STADEN. Nationaal feest van 21 Juli. Dc nationale driekler- wappert aan al de openbare gebouwen, en veel hulzen, vooral in de statiestraat, waar feestelijkheden plaats hebben, zijn be- vlagd. In den namiddag zijn er velokoer- sen en voetloopkoersen, begiftigd met al lerhande schoone prijzen waarvoor fel gekampt wordt, en die dan veel volk ge lokt heben. 's Avonds was er een sier lijke electrische verlichting, en dat alles opgeluisterd door een wandeltocht van de muziekmaatschappij St Cecilia Den Zondag daarop had een Te Deum plaats in de kerk, na de hoogmis. Het muziek «De Vereenigde Vrienden», na uitvoering van De Brabanponne aan 't gemeentehuis, leidde den burgemeester, de schepenen, de gemeenteraardsleden, on zen volksvertegenwoordiger M. Desmedt, en alle officieele staats- en gemeentebe- dlenden naar de kerk. Vaandelfeest. Heden Zondag, 31 Juli, viert de bond van de kroostrijke ge zinnen de wijding en inhuldiging van haar nieuw vaandel. Meer dan dertig maat schappijen, waaronder vijf muzieken ne men deel aan den optocht van den na middag. Daarna zijn er kunstconcerten door de verschillige muzieken en 's avonds te 8 V4 uur, wondere kunsttoeren met vuurwerk op den IJzerdraad door den ver maarden acrobaat Mac Donald. Het feest belooft prachtig te zijn. Roozebeke-omme- gang ia voorbij, en al wat boenen heeft in 't omliggende moet vandaag naar Staden. VLAMERTINGE. Gemeentekrediet van Belgie. Geldplaatsing met volle dige waarborg. Agent Jer. DEHAECK. RUMBEKE. Het getal deelnemers tot de Handelsfoor en Landbouwtentoon stelling in 't Park groeit geweldig aan. Weldra zal geen plaatsje meer onbezet blijven, alhoewel er meer dan 5000 vier kante meters ruimte is. En, wat hier de tentoonstellers ten zeerste bevalt, is het feit dat de lokalen totaal vrij zijn: me nigeen is al aan 't bereiden van tf stand, 't Zal dus buitengewoon prachtig zijn. (Doublemètre et son basset) Lach en leute van 't begin tot het einde. 2 deelen. gegeven door Professor aan de Beroepschool te leper. Aangenomen Kleermaker der Spoorwegen 12, BOTERSTRAAT, IEPER Kleermaker voor Heeren en Damen.- Confectien voor Heeren en Jongelingen. Patronen naar maat voor Damen. juist en goed Sierlijk en mooi. ER BEREIDING UWER SPIJZEN 1NDT U ZEKER HET MEESTÉ rENOT, GEMAK EN PROFIJT, MET >E OUISINIÈREN VERVAARDIGD IN DE FABRIEKEN G# weet dat het X* Congres van het Jg» Chr. Vakverbond den 18-14-15 Oogst Brugge gehouden wordt. Den Zondag In den loop der aanstaande September- Oogst zal «en machtige stoet de stra- maand, zal alhier een gedenkteeken op- én van Vlaanderen's hoofdstad doortrek- gericht worden ter eere van de Fransche «n, gevolgd door eene korte openlucht- soldaten gesneuveld voor het Vaderland, looting op de Burgplaats. Er zijn reeds Reeds zijn de voorbereidende werken be- 9 muzieken ingeschreven. Naar mini- gonnen. Het ontwerp werd geleverd door Mum-verwachting zullen er 18 duizend den Heer Cordonnier, bouwkundige te Meinemers in den stoet opstappen. De Rijsel en het beeldhouwwerk werd *ftn «nrigPMiiftlftR waijte» tm ttadhulzg was.-, &g Sm. Maraalpt toovertrouwsL Te koop bij AI/BERT DENYS, Popcringe. - Tel. 61 eji bij alle goede stoofinakers.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3