Prachtiger dan ooit de keus Eens toch slaat, vroeg of laat 't Uur waarop gij, sulkerij F. C. JACOBS, koopt en lust. 't Is de strafste, weest gerust. Zilver- Blauwe^ Roode- Slate- Baummarken Fumé- VOSSEN NIEUWS UIT STADEN. 81, BOTERSTRAAT, YPER aan prijzen verbazend laag In 't Binnenland STADSNIEUWS. HET KATHOLIEK MUZIEK NAAR BLANKENBERGE Speelreis naar Blankenberge. BRIEF UIT BRUSSEL IEPER. - CINEMA COLISEUM PERZIKVEL EEN FAMILIE VAN BELANG SNIJSCHOOL voor Dames Raph. Pannekoucke PICKHOUT IEPER allerhande UURWERKEN JUWEELEN ZILVERWERK PRIJSUITDEELING [es I onüeries ||puxe!iols8S te HAREN bij Brussel GEMEENTESCHOOL De Beste Belgische Fabricatie en externen, gedurende het verloopen schooljaar werd voortgebracht, kunnen bewonderen. Do toegang ls kosteloos. Wie met de Tuindagen naar leper komt mag niet nalaten eens 't Christen Volkshuls, 80, St Jacobstraat te bezoeken en er de ruime zalen en de nieuwe café te komen bezichtigen. Het prachtig H. Hartebeeld door Z. E. H. Deken geschon ken, werd deze week ln den hoekgevel ge plaatst. In de prachtige feestzaal rolt de Cinema Coliseum een prachtig drama af in 8 deelen: Perzikvel en een zeer verma kelijke klucht ln 4 deelen. Dit op Zater dag 6 Augustus, te 8 uur; Zondag 7 Augustus te 2 uur, te 5 uur en te 8 uur; Maandag 8 Augustus te 5 uur en te 8 uur. Heugelijke verjaardag. Toekomen de jaar vieren wij de vijf honderdvijftig- ste verjaardag van de roemrijke zegepraal van 1383 en wederom zal dit jubelfeest, gelijk ln 1883 aanleiding geven tot een prachtige processie, met historischen stoet en tot een machtigen toeloop van volk. Een plan is opgevat, schitterend en heer lijk, heelemaal steunende op de geschiede nis en op het glorieus verleden der stad. Een deeltje van de Jubelprocessie zal nu reeds uitgewerkt worden. Op heden Zon dag 7 Agustus krijgen wij de Inleiding te zien en het derde deel. De inleidingsgroep stelt de stad voor, op zijn blijdag. Voorop stappen drie hofknapen en dra gen de zinnebeelden van leper, de stads- sleutels, de gulden stadsdraak, zinnebeeld der vrijheid en het stadswapen. Een ruiter volgt met de oude stadsvane, het roode dubbel kruis op witten grond. Dan komen de stadsroeper en de stads- trompen: deze kondigen de Inwoners der goede stede het tuinfeest aan. Veertig zingende maagden, gekleed ln de stadskleuren, rood en wit, met ijfte- ranken in de handen en om het hoofd, zingen uit volle monden het Liedeken van Thuyndagh terwijl de maagd van leper, ln heerlijk pronkgewaad, omringd door zes hofknapen die haar breeden man tel dragen, den weg opent voor leper's ommeganck. Het derde deel stelt voor de Hulde van het nieuwe leper aan Maria. Zij zal geschieden volgens een oud Vlaamsch gebruik. Beurtelings zullen wij de vier parochiën der stad zien voor bijtrekken. Aan het hoofd wordt het pro- cessiekruis gedragen, onmiddellijk ge volgd door de «Pareerkaarseigendom van ieder parochie. Moge leper's ommeganck, Gode welge vallig zijn en zegen en geluk bréngen aan onze goede oude stede. Christen Volkshuis, St Jacobsstr., 30. HOLLEBEKE. Autobusdienst Kom men-leper. - Operette. - Tweede bedrijf. Sinds eenlge dagen hooren we zeggen dat de Autobus niet meer blijft rijden} Wie zijn die ploerten die zulke valschO geruchten uitzenden?.. En dit, om 'n werk man, die durf genoeg had, zijn brood te ontnemen en het verkeer, door de Be stendige Deputatie toegestaan en doof onzen Koning bekrachtigd te belemmeren! Welke drijverijen: 1. Tegen den werk man!.2. Tegen het gezag!... Komt voor de plnne, belagers, dat wo U de tong afsnijden, en U rechterlijk doe» vervolgen, maar bijt niet, gelijk het ser pent onder de bloemen!... Beste lezers, dit ls de waarheid, ontbloot van allen kletspraat: 1. Wie de concessit heeft is baas en meester van de biani 2. Daarbij: De autobus bolt voort Zijn baan, van Zuid naar Noord! Hij voldoet vrouw en man! Is dat geen schoon gespan?... Hij dient tot uw profijt En spijt van wie 't benijdt! GEO. BEVEREN-IJZER. Voordracht. Heden Zondag 7 Oogst, om 7 uur, ln do feestzaal, voordracht over Theresia Neu mann van Konnersreuth, door Advokaat Versteele van Veurne. Ingang vrij. ROESBRUGGE-HARINGE. Geiten- bond. Zondag 1.1. had op den Molen wal onze jaarlijksche prijskamp plaat» voor bokken, geiten en lammeren. 't Weêre wilde meê en 't muziek kwam 't volk bezielen en verblijden'. 62 geiten waren tentoongesteld tusschen twee dikke hagen van volk, nieuwsgierigen en belang stellenden. Dé twee vreemde keurders be zagen en namen de dieren ln oogschouw, wenschten ons proficiat om den grooten vooruitgang ln den kweek en staken Iv 't geheel 24 geprimeerde geiten en bok ken uit om naar den gewestelijken prijs kamp van leper te gaan en ze voegden erbij Dóór zult gij er met eer van af komen >i. Proficiat aan de kweekers; dank aan de keurders en Inrichters en goede kan* in leper. Het Bestuur. WOESTEN. Boerengilde. Heden Zondag namiddag, om 6 uur, vergadering der Boerengllde bij Gerard Catteeu In de Zon Allerhande mededeelingen, be stelling van plantaarde: pels, landbouw- kalk en veevoeders; Betaling; Aflevering der balansrekening van 1931. Het Bestuur Zondag laatst was Staden volop in feest. De Kroostrijke Gezinnen vierden Immers de WIJDING en de INHULDI GING van hun BONDSVLAG. Van in den vroegen morgen reeds wap perde aan ieder huls een vaandel. De zon boorde door den nevel en er heersch- te een feestelijke stemming in al de stra ten. Afvaardigingen van bonden uit alle hoeken van 't land kwamen toegestroomd met hun vlaggen. Te 10 uur werden zij door de Burger lijke Overheid ten Gemeentehuize ont vangen waarna ze in stoet kerkewaart» trokken voor de wijding van de plaatse lijke vlag en de Hoogmis. Z. E. H. Kan. Mahleu, Vicaris en plaatsvervanger van Monseigneur Lamiroy, hield een opwek kende gelegenheidsrede. Treffend was de aanblik van de vreem de bondsvlaggen, in groote rij rond het altaar geschaard. Aandoenlijk ook toen elke drager, gedurende de Consecratie, zijn vaandel liet nederbuigen voor 't Hei lig Secrament, voor Jezus, de Vriend der Kinders en der Kroostrijke Gezinnen. Na de Hoogmis vergaderden alle ge- noodlgden in Patria om de verslagen te hooren van de Secretarissen van den ge westelijken bond Roeselare en den plaat selijken bond Staden. Te 12 u. had een gezellig noenmaal plaats waar 102 personen aan deel na men. Verscheidene tafelreden werden uit gesproken waaronder deze van den Waal- schen Bondsgenoot uit Luik grooten bij val verwierf. Te 3 uur begon de groote optocht. Bonden en afvaardigingen uit een 50-tal gemeenten of steden uit 't Vlaamsche Land waren vertegenwoordigd, tot zelfs uit Antwerpen, Limburg en Brabant en ook twee uit Luik. De Kroostrijke Gezin nen van Staden verdienen een pluimpje zoo talrijk in den stoet meegestapt te hebben. De muziekmaatschappijen uit Torhout, Eesen, Hooglede en Staden maakten dezen optocht waarlijk machtig. Hierna begon onmiddellijk de groote feestvergaderlng in Patria. Namen het woord: Volksvertegenwoordigers Desmedt en Allewaert en M. Hil. Depraeèere. Muziekconcerten volgden nadien op d# Markt van 5 tot 8 uur. Tot slot van dezen schoonen dag voerde de befaamde acrobaat Mao Donald, laat ln den avond kunsttoeren uit met vuur werk op den ijzerdraad. Hulde en gelukwenschen aan de Inrich ters van het feest. Dank aan de milde gevers. Leve de Kroostrijke Gezinnen van Staden, ter eere van God, ten bate van Vlaanderen en tot bloei van hun schoo- ne gemeente. STADEN. Hulde aan M. David, Sta tieoverste, Wanneer de trein de statie van Staden blnnenstoomt, zijn al de rei zigers aan de vensters hunner comparti menten, om met blijde uitroepingen, de duizenden mooie bloemen en de prachti ge parken van de statie te bewonderen. Geen wonder dan ook dat de heer sta tieoverste David, dit jaar den hoogsten prijs bekwam, om de schoonst versierde statie van gansch het land. 't Werd ge weten, verleden Zaterdag, dat het bestuur van de nationale maatschappij van spoor wegen naar Staden zou komen, om den heer statieoverste geluk te wenschen, en hem het diploma met den hoogsten prijs van den wedstrijd te overhandigen. In een oogopslag was het dorp in feestge waad, de vlaggen wapperden vreugdig aan alle huizen, en spontaan kwamen de mu zikanten van de twee muzieken samen, om de inrichters van den wedstrijd te ver rassen en den heer statieoverste te ver eeren met een flinke serenade. 's Anderendaags was het de beurt aan het gemeentemuziek met den heer bur gemeester aan 't hoofd, om in naam van het gemeentebestuur den heer David har telijk geluk te wenschen. De heer David is een sympathiek man, van elk geacht en bemind, en eenieder junt hem van harte die groote onderschei ding. Menschen van Staden of van den uit kant, die weinig of niet aan de statie voor bij moeten, gaat eens die rijke veelkleu rige bloemenpracht gaan bewonderen. Het loont u de moeite, gelooft het vrij. Beste gelukwenschen, M. DavidI 't Is verdiend! verneur, bij zulke omstandigheden een belangrijke zending kan vervullen. In die provincie was 't de Christene Mijnwerkers-Centrale die de leiding had. Maandag moest in Wallonië de revo lutie uitbreken. De communisten hadden het zóó voorspeld. Jacquemotte sprak te Seraing en liet zich wachten in Roux, waar de communistische meeting door den socialistischen burgemeester Souplit ver boden was. t Was een der rustigste da gen van heel de periode. Dat wil daarom niét zeggen, dat de stakers reeds het staken moede zijn. Hier en daar is er wel werkherneming, maar de stakers in 't algemeen wachten op een nieuwe toegeving om terug aan t werk te gaan. De Nationale Mijnkommissie heeft Dinsdag weêrom een vergadering gehou den. De minister zal nieuwe voorstellen doen, waarover belde partijen zich tegen Vrijdag moeten uitspreken. De mijnwerkers weigeren het onder houdswerk van de mijnen. Soldaten wor den daarvoor nu gebezigd. Vandaar nieuwe verbittering. De socialistische mijnwer kerscentrale wil de syndikale controle op dringen, en de mijnbeheeren weigeren. Zóó zijn er steeds nieuwe moeilijkheden. Zal minister Heyman nu de brug kunnen slagen? Ge zult dat spoedig vernemen. Ge ziet dat ik t voornaamste nieuws uit de provincies moet putten. Hier is er bij na niets, 't Regent hier als 't elders schoon weêr maakt, maar in de zakenwe reld is er naast wat berusting en 't beetje hoop, steeds veel ontstemming. De Dult- sche verkiezingen zijn nu achter den rug, maar nu wacht men nog op de presidents verkiezingen van de Vereenigde Staten. En lntusschen laat zich steeds wachten de verhoopte verbetering. In zijn Zondagartikel in Le Peuple pakte Vandervelde uit met de vervroegde wetgevende verkiezingen. Echter niet zeer duidelijk en niet heel enthousiast. De verkiezingen zouden plaats hebben te gelijkertijd met deze voor de gemeente raden of enkele weken later. Als profetie zegt dat nog niets. Belangrijker is hij, waar hij schrijft dat de socialisten de proef van 1926 toetreding tot eene con servatieve regeering zonder de Christen demokraten en met volmacht om tijdelijk te besturen zonder 't Parlement niet meer zullen herbeginnen. Dat is te be grijpen. Z'hebben er bij de verkiezingen van November '29 'n lepel van binnen gehad». Voor Vandervelde is de beste op lossing, dat de socialisten de volstrekte meerderheid zouden behalen! De andere politieke partijen, ieder voor zichzelf, kunnen ook zóó spreken. Vandervelde ver wacht nogal wat van de tijdelijke toena dering tusschen de Christene en de socia listische syndikalisten. Die toenadering heeft echter maar een zijdelijk en gewes telijk karakter, en in de meeste plaatsen verhindert de sectaire aanleg der socia listische leiders een gunstiger verstand houding. Zoodat het artikel van Vander velde ons nog niet veel wijzer heeft ge maakt. Persoonlijk blijf ik gelooven in ver vroegde wetgevende verkiezingen. Konse- kwent moet ik dan ook besluiten de po litieke actie zoo tijdig mogelijk in te zet ten. Programma's opmaken is gemakke lijk. Maar goede kandidatenlijsten samen stellen is heel wat anders! Als ge rekening houdt van de gedachtenstroomingen, moet het vlaamsch en democratisch element worden versterkt. De politieke strijd, in Vlaanderen niet min dan in Walonie, gaat tegelijkertijd om het meesterschap in de klasseorganisatiebeweging. Ge moet daarin leven om dat in zijn volheid te kunnen beseffen. Zonder ons Christen organisatiewerk zou Vlaanderen zoo rood geworden zijn als Wallonië. En de demo- kratische vertegenwoordigers, die altijd in voeling staan met de organisatie en met 't arbeidende volk, hebben 't heel wat lasti ger om 't Parlement en 't kleinwerk bij te houden dan de vertegenwoordigers der burgersstandsgroepen. 'k Moet niet veel duidelijker spreken om mijn besluit te doen kennen. Als ge rekening houdt van het feit, dat de werk lieden overal 50 60 t.h. van de bevol king uitmaken, en dat juist bij die men schen de vraagstukken van den dag, in begrepen de klasseverhoudingen, het meest besproken en omstreden worden, moet ge zelf wel tot het besluit komen dat het Christen demokratisch element een sterkere politieke vertegenwoordiging ver langen moet. iBMaaBSHissszsBaBzasEasnasBa Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek VANDEPLAS. Op Zondag 14 Oogst aanstaande, maakt het Katholiek Muziek een Vertrek om 7 uur 's morgens; terug 's avonds. Het ware de Muziekanten heel aange naam moesten een aantal Eere-Leden de reis medemaken. De kosten van Autobus heen en terug bedragen 20 frank. Die aan de reis willen deelnemen, wor den verzocht te willen inschrijven in den «Katholieken Kring» of bij een der Be stuursleden, vóór Donderdag II Oogst. Die begeeren het Noenmaal te nemen met het Muziek, moeten zich doen in schrijven Insgelijks ln den Katholieken Kringten laatste tegen Donderdag noen. (Kosten voor Noenmaal: 20 fr.) Een plicht. 't Is uw plicht aan Vrienden en kennissen het bestaan der MONOPOEDERS ruchtbaar te maken, want deze alleen genezen hoofd-, schele hoofdpijn, rheumatiek, griep. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinge; de doos: 7 frank. (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 4-8-32. Vóór 18 jaar waren we reeds ln den wereldoorlog betrokken. De schuldige zit steeds te Doom (Ne derland). Hij had gehoopt... Hij bleef de eenige keizer. Maar de Duitsche kie zers hebben ex-keizer Wilhelm laten we ten, dat hij best zou blijven waar hij ls. HIJ kan daar nog 'n beetje mediteeren over vervallen grootheid. De kliek Marquet met de fameuze schoonheidskoninginnen heeft de komedie afgewerkt. De fameuze Miss Univers is *n Turksche, die te Spa als dusdanig werd aangeduid. Marquet, het gouden kalf van *t Parlement, was een der keurders. De tijdsomstandigheden leenen zich precies, voor zulke uitdagingen) Zaterdag 6 Augustus, te 8 uur. Zondag 7 Aug., te 2, te 5 en te 8 Y* uur. Maandag 8 Augustus, te 5 en te 8 uur. (Peau de Pêche) Aandoenlijk drama ons vertoonend de lot gevallen van een eerlijken, werkzamen, bedeesden maar moedigen jongen. In deze heerlijken film in 8 deelen, spelend onder en na den wereldoorlog treden op benevens verschillende prachtig spelende kinderen, in de hoofdrollen de wereld beroemde kleine JIMMY, DENISE LO- RYS, SIMONE MAREUIL, MAURICE TONZÉ. MONSEIGNEUR SEIPEL. Mgr.Ignaz Seip.el, de gewezen kan selier van Oostenrijk, is in het Sanato rium van Wlenerwald overleden in den ouderdom van 56 jaar. In de moeilijkste na-oorlogsomstandigheden heeft hij op «tichtende wijze een schitterende rol ver- vuld voor zijn beproefd land. Hij was I vooral een voorbeeldige en stichtende priester. Weinige dagen vóór het eindi gen van den wereldoorlog trad hij ln ministerie van zijn land, met de por tefeuille van Arbeid. Hij was steeds de leider van de Christelijke Socialen. Behen dig, spijts de wilde tegenkanting van de aectaire socialisten, wist hij het vertrou wen van den Volkenbond te winnen. Hij verzette zich tegen de aansluitingsbewe ging met Duitschland. Minister Paul Tschoffen schreef ln 1829 in een Brusselsch blad: Hij is een priester, eerst en vooral gehecht aan zijne priesterlijke bedienin gen. In zijne hooge zendingen bleef hij vooraf verkleefd aan zijne priesterlijke Wijding. Vooraleer Kanselier te worden, was hij aalmoezenier der Zusters van het H. Hart. Hij betrok daar twee kamers, en ls daar blijven inwonen. Zijne pries terlijke zending bleef altijd ln voorrang. HIJ werd een schitterend staatsman in al zijn priesterlijken eenvoud. Het stoffelijk overschot werd naar Wee- nen gebracht, waar het volk twee dagen voor de lijkbaar defileerde in de zetel plaats der Christene Volkspartij. Vrijdag rouwdienst in de Bint Btephankirche en daarna begraving op het Centraal kerk hof, waar een eereplaats daarvoor ls voorbehouden. Zelden heeft een dood zoo veel ontroering verwekt. 's Heeren werken zijn steeds zonderling. Een eenvoudige priester-kloosterbestuu- der, de zachtheid van omgang in persoon, werd Oostenrijk's wijzen en krachügen staatsman in de beroerde naoorlogsche tijden. Dat moet een blijvenden indruk maken op de bevolking. Minister Paul Tschoffen is in Congo geland en reeds in gang met zijne studie bezoeken, Zaterdag en Zondag wordt te Brus sel het XII» Congres van den Katholie ken VlaAmachen Landsbond gehouden. Aan 't einde een banket. Zondag, te Brussel, wijding van 1 Vaandel der Kajotsters en daarna op tocht door de straten van de hoofdstad, 't Zal iets grootsch zijn. De XIX» Vlaamsche Sosicale Week wordt dit Jaar te Leuven gehouden den 29-30-31 Oogst. Men verwacht 600 inschrij vers. Nooit te voren waren er zooveel. Langs alle kanten word lk lastig gevallen om wat nieuws te geven over den nieuwen gouwheer van West-Vlaan deren. 'n Beetje geduld, a. u. b. Wat ik' weet, mag lk nog niet zeggen. Juist om dat het zoo belangrijk is. Hoofdminister heeft zich kwaad ge maakt in de journalisten die altijd tasten en slaan om Iets te vernemen over de Inzichten der Regeering in zake finan- cieele politiek. Hij heeft aan reporters gezegd: Ik «ai mij met al mijne krachten verzetten tegen de Inflatie; de Belga staat vast, onze gouddekking is de sterkste van Euro pa; het Staatskrediet is niet aangetast; wel heeft de krisis onze hulpbronnen ver minderd; doordat Duitschland niet be taalt, zijn wij in de moeilijkheden geko men; de Staat heeft groote kredieten toe gestaan aan provinciën en gemeenten; de Inning der belastingen lijdt onder de toe- Stand waarin vele belastingsschulden ver- keeren; de moeilijkheden voor dewelke wij staan, zijn niet onoverkomelijk. Maar We moeten ons voorbereiden op de groo te boete-doening, voegde hij eraan toe. Btaai en particulieren zullen zich moe ten weder-aanpassen. Iedereen zal op offeringen moeten brengen. Nagenoeg 1/5 van onze begrooting wordt opgeslorpt door onze schulden; een ander derde door de •ooiale lasten; er blijft derhalve maar 1/8 over voor de Staatsbehoeften. In die weinige lijnen lk heb alles samengevat staat oneindig veel te le ken. De staking in het Llmburgsch Kool- mljnbedrljf behoort nog alleen tot de oerinnering. Feitelijk is het werk overal gn ln de bestmogelijke tucht hernomen. De gouwheer der provüv ie, M. Verwil- fehen, is daar tusschen gekomen en Minis ter Heyman heeft een scheidsgerecht voor. gesteld. De uitspraak zal spoedig volgen. Die geschiedenis heeft eens te meer be- cf»M sociaal-aangelegd* goe- (line familie Imposante) Vermakelijke en fijne comedie in 4 dee len. De 3 spelers van De Gebroeders BallonBOYD, FAT en FATTY zullen 't weer iedereens lachspieren lastig maken. gegeven door Professor aan de Beroepschool te leper, Aangenomen Kleermaker der Spoorwegen 12, BOTERSTRAAT, IEPER Kleermaker voor Heeren en Damen. Confectlen voor Heeren en Jongelingen. Patronen naar maat voor Damen. VLAMERTINGE. Gemeentekrediet van Belgie. Geldplaatsing met volle dige waarborg. Agent Jer. DEHAECK. VLAMERTINGE. Inhuldiging van E. H. Verfaillie, pastoor te Vlamertinge. Heden Zondag, 7 Oogst, wordt onze nieuwe Pastoor plechtig aangesteld. De feestelijkheden beloven buitengewoon te zijn. Zaterdagavond van 8 tot 8 Vü uur, zal het feest ingeluid worden door de klokken. Het schijnt dat de versiering bui tengewoon prachtig zal zijn, want reeds heel de week zien we over- en weergeloop, dat een ongehoorde voorbereiding ver raadt. Zondag, om 3 uur 's namiddags, zullen al de auto's van de parochie te leper in de Elverdingestraat samenkomen om met Z. E. H. Deken den nieuwen Pastoor naar zijn parochie te voeren. De ruiters te paard zullen om 3 uur aan de grenzen der parochie staan om den nieuwen her der te verwelkomen en den stoet te ope nen. Om 3 u. stipt zal de stoet van het gehucht "Breda» vertrekken en door de overheid In oogenschouw genomen worden. Na den stoet: plechtigheid in de kerk. Avonds van 8 tot 9 Vs uur zal het Koncert gegeven worden op het kerkplein door de Vlaamsche Vrienden. Daarna prachtig vuurwerk, nadat de overheden de verlichting der huizen zullen in oogen schouw genomen hebben. Orde van den Stoet: 1. Groep ruiters te paard. 2. Groep versierde velos. 3. Muziekmaatschappij D® Vlaamsche Vrienden 4. Biljart- gilde, Wagen. 5. Boerenbond, Groep St Isidorus. 6. Christen Vrouwenbond, Wagen: verheerlijking van St Godeiieve. 7. Christen Werkersverbond. Wagon: Hulde aan Paus Leo XIII om Zijn we- reldbrief Rerum Novarum. 8. Kajotters. 9. Katholieke Vlaamsche Studenten- bond. 10. Katholieke Vlaamsche Vrou wenbond. 11. Missiewagen Kristus-ko- ning: Gaat en onderwijst alle volkeren. 12. Nationale Oud-Strijders. 13. Pom piers. 14. Vereenigde Toppers, Wagen. 15. Vermaarde Kaartersgilde van den Brandhoek. Wagen: verheerlijking van hun patroon St Idesbaldus. 16. Vinke niers. 17. Vlaamsche Oud-Strljders- bond en Bond der Vlaamsche Oud-Solda ten. 18. St Jozefs aangenomen Jongens school. 19. Mariaschool voor Meisjes. 20. Processie. 21. Hemelwagen. E. II. Pastoor met de Geestelijkheid en de bur gerlijke Overheid. juist en goed dierlijk en mooi. TER BEREIDING UWER SPIJZEN VINDT U ZEKER HET MEESTE GENOT, GEMAK EN PROFIJT, MET DE CUISINIÈREN VERVAARDIGD IN DE FABRIEKEN VERANDERING VAN WOONST DE BIJOUTERIE V andermarliere- Depuy dt 24, Mcenenstraat, leper, wordt binnen kort overgebraoht naar de GROOTE MARKT, Nr 29. Te dezer gelegenheid, gedurende enkele dagen, 10% AFSLAG op al de artikels. Zondag namiddag had, ln de boven zaal van het Stadhuis, de prijsuitdeeling plaats voor de leerlingen der Gemeente school. De prijsuitdeeling is steeds een blijde gebeurtenis voor de kinders, omdat zij de vrucht plukken van een Jaar lastig en Te koop bij ALBERT DENYS, Poperinge. - Tel, 61 en bij alle goede stoofmakers,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3