Zomertraan Inhuldiging van Z. E. H. HAER^NS als Pastoor van Vinkem. AUGUST! - KQCRNMAAND VROUWENHOEKJE ERGE VAL TE POPERINGE. NOODWEER AAM DE KUST. TOONEEL Poperinge-Oostende en terug AFSLAG op alielrOILE-CIRÉE. - DE rOPEFiir-ïGENA- rl' 322^3sa 14 Z 13* Zond. na Pinkst. Euseblus. 15 M MARIA HEMELVAART. Arnulphus. lö D Joachim, Rochus, Diomedes. 17 W lïyacinthus, Liberatus, Emilia. 18 D Agapitus, Helena, Clara v. 't Kruis. 19 V Lcdewijk v. Toul., Sebaldus Julius. 20 Z Bernardus, Philibertug, Samuel. hij hem de verzekering dat niemand zou gedood worden. De aanvoerder was ook van die streek. Hij was jaren te voren naar Marokko gekomen en had er zijn godsdienst afgezworen. Het hooren van het gebed zijner jeugd had hem diep geschokt. De H. Maagd heeft U en uw gezelschap gered, zeide hij... MIE SCHEEPBEEN stond voor den tri bunaal ze had ook de menschen beklapt en daar waren veel getuigen die 't ge hoord hadden. Mijnheer de Zuze, zei Mie, ik zou willen dat het proces een week of twee wordt uitgesteld, mijn halvekatere is ziek. Ik zou wel eens willen weten wat uw advokaat hier zou komen vertellen; daar zijn tien getuigen die u bezig heb ben gehoord; wat zou uw advokaat daar op kunnen antwoorden? 't Is precies datte, meneer de Zuze, dat ik ook zou willen weten, zei Mie. WE VLIEGEN voort. Te Sjarlerwa is er een congres geweest van droomuitleg gers. Hoe is 't mogelijk, zult ge zeggen? Ja, menschen, spotten met God en zijn gebod, dat gebeurt allemaal door een soort menschen die peinzen dat ze 't poeier hebben uitgevonden, maar die zelfde menschen zullen 't eerst naar 'n waarzegster of kaartlegster en droomuit legger loopen. Droomen is bedrog en de franskiljons die droomen nog dat ze de macht in hun klauwen zullen houwen. De bazen der vrijmetselarij met de riberaaltjes er bij die droomen dezelfde droomen jongens! laat de verkiezing maar komen. MARIEKEN was een pront dingske, en ze verkeerde met Lowie, die een wakkere jongen is. 's Zondags ging Marieken met Lowieken wandelen en Jefken, 't broer ken van Marieken, ging dan mede om engelbewaarder te spelen. Altijd bij Ma rieken blijven, zulle, had moeder gezegd. Maar als ze nu 's avonds thuis kwamen was Jefken ziek. Hewel, vroeg moeder... hebt ge iets geëten of gedronken? Ik heb van Lowie zeventien keer nen halven stuiver gekregen voor crème la glacé te gaan halen, zei Jefken. EN HIER kunt ge nu een beetje levens wijsheid opdoen. Nonkel Toon die met zavel leurt, en zoowat overal komt, is thuis gekomen. Nonkel heeft honger en hij begint al seffens 'n kom patatten naar binnen te slaan met een koppel eieren. Maar non kel Toon trekt een raar gezicht. Een van de eiers is een vuil ei en nonkel Toon zegt: kwaad ei, kwaad broedsel kwade spijs, kwaad voedsel kwaad koren, kwaad brood kwaad leven, kwade dood. Marenta lacht, terwijl ze nonkel Toon 'n ander ei geeft: Ge zijt nog altijd dezelfde filosoof. En gij nog altijd 't zelfde babbel wijf, gromt Toon, kwaad geluimd. Daar hapert zeker entwat, zeg ik zoo. Een mensch in goeden staat heeft overal veel vrinden, maar als 't hem kwalijk gaat daar zijn er geen te vinden, zegt nonkel Toon, vies gezind, maar zijn gezicht verheldert als hij zijn klein Toon tje uit de school thuis ziet komen. Kleine Toon heeft een gedichteken geleerd en is kontent het seffens op te zeggen! 't Gedichteken luidt alzoo: Lieve Vrouw, de nood is groot haat en kwaad, zwoer val en dood aan Vlaanderen. Steun ons, Moeder, 't is ons recht leid ons zeeg'rijk uit 't gevecht 't is voor Vlaanderen! Da's schoon, zegt nonkel Toon, als ik de meester morgen zie, trakteer ik hem met 'n pint. Dat zal moeilijk gaan, antwoordt Marenta, want 't is een nonneken dat Toontje les geeft. Wel, sapperdeboeren, roept Toon uit, als de nonnekens van die flamingantische gedichtekens beginnen te leeren, dan staan w'er goed voor. WIER ER NIET goed voor en staat dat is mevrouw Verstraat van Schaarbeek. [week. Luistert wat haar overkwam verleden Hewel, die madam heeft heur beide oorringen verloren, die eene waarde had den van 150.000 frank. Dat ge één oorring verliest, dat zou ik nog kunnen verstaan, maar twee! twee. Als dat mensch heur ooren niet goed vast stonden, zou ze ze ook nog kunnen verliezen... zonder van heur zinnen te spreken. ZEEPBOL had de macht in zijn rech terbeen verloren want hij hinkte van 't flerecijn. Hij was nu naar den doktoor gegaan en die zei: Troost U, man, dat komt van den ouderdom. Watte! bromde Zeepbol, van den ouderdom, pardjie, mijn linkerbeen is toch zoo oud als mijn rechter, en daar mankeert wel niemendalle aan. WIE DAT tegenwoordig met de krisis, bijzonder veel zwarte sneeuw zien, dat: zijn de Russische prinsen en prinsessen, die uit hun land verdreven zijn. Te Londen zijn er nu twee van die prinsessen die in een clrk kunsten doen en daar zijn er andere die 's avonds in een café-sjantan gaan zingen, ja, ja. Grootheid, geld en stand 't is een vogel in de hand zoolang als 't duurt, want de hutsepot is soms gauw verbrand. En daarmeê, m'n allerbeste Lezers en alderliefste Lezereskens, gaan we voor vandaag ons pen nog ne keer van kant leggen en U allemaal 't beste wenschen. 't Manneken uit de Maan. Bij Jss. Larsscr.s: Heer Pastor welgekomen Gij ziet het wel gi-.vls Geen een hier v.genomcn Die nl t verheugd en is. Bij Cam. Y'ancal jzc' Heer Pastor, wil U verheugen En U stellen tot der deugden En mocht U leven lange jaren Hier onder de Vlamertingenaren. Oude-Maimenhufs O Gouo gezant die 's menschen lijden sust De zielen troost en wekt tot levenslust Die liefde spreekt tot God en medemen- [schen Wees welkom hier, neemt aan de hulde [en wenschen Der oudjes en der Zusters van 't gesticht Zij houden al het oog op U gericht. Bij Alb. Hof: Wij wenschen in koor Aan onzen Pastoor Heil en zegen Langs zijn wegen. Bij Ach. Derijcke: Elk is verheugd, elk pint om 't meest Voor Pastor Verfaillie's Intreêfeest, Bij Maur. Huyghe: Huyghe toont blij en fier Hoe Gij zijt welkom hier; 'k Bied mijne gunst de Pastor aan Waarover Hij zal zijn voldaan. Bij Silv. Degraeve: Heer Pastoor wees welkom Hoort men roepen hier alom Konden wij U lange Jaren In ons midden steeds bewaren. Bij Jer. Bouve: Vlamertinge staat gepint Nooit was het volk zoo welgezind Mond en hart roepen blij Dat Hij welkom, welkom zij. Bij Juff. Dejonghe: Heel ons dorp is in feest iedereen verheugd van geest wenscht U, Herder, uit ter her te heil en vrede, nimmer smerte. Bij Felix Vlaemijnck: Ik ben bakker en winkelier Ik bakke broodjes met plezier 'k Bakke broodjes groef en fijn Na volgens de vragen zij". Bij Kinderen Viennei Wij bieden kort en goed Den Herder onzen groet. Bij Al. Debruyne: dansch Vlamertinge staat gepint Iedereen is welgezind Mond en hart roepen blij Dat de Pastor v .lkom zij. Bij Wed. Al. Ampe: Dat Gods zegen op al uwe wegen Geluk in overvloed doet regen. Bij Juffr. Dambre: Uit ter herten wenschen wij Heil en welkom, gul en blij. Bij Em. Casler: O priester des Heeren Dien wij nu vereeren Ontvang ons welkomgroet !En schenk uw zegen zoet. Bij Ch. Cailliau: Welgekomen, weigevonden Klinkt het hier uit alle monderf, Bij Fr. Feijs: Waarde Herder Gaat niet verder Zonder eens naar hier te zien Feijs de Slachter Blijft niet achter En komt U zijne groeten biên. Bij Ch. Vereecke: Eerweerde .T order, met welbehagen Wenschen wij U lange en blijde dagen. Bij Soetaert: 't Is hier dat ik mijn welzijn betracht met 't verkocpen van waren van alle slacb Heer Pastor, en ik ware zeer blij wierd gij eerstdaags kalnt van mij. Bij Ach. Ghesquière: Eerw. Heer Pastoot Luistert naar ons gehoor Men kan hier met fatsoen Uw haar en baard afdoen. Bij Cam. Ampe: Kijk hier, kijk daar, wat schoone feest, Elk is verblijd en pint om 't meest. En ik als koopman, winkelier Ben altijd gereed om met plezier Te bieden den Herder mijne waar Ik zal Hem dienen op een haar. De vriend te blijven met malkaar Wil ik, al waar 't voor honderd Jaar. Bij Des. Bustraen: Welgekomen goede Herder. Halt!... tot hier en niet verder. Hebt gij nieuwe schoen vandoen, 'k Heb er steeds in al fatsoen. Zoo voor Pastor, Heer of Boer; Elk keert weder op zijn toer, Want wie van mijn schoenen draagt Nooit van eksteroogen klaagt. Bij Maur. Cailliau: Ik zage, ik schave, ik kloppe gezwind Voor Hem dien we eeren en die ons bemint Tot uwen dienst ben ik altijd Mijnheer t Zij met hamer, beitel of avegeer. Bij H. Pinceel: Eenieder die zijn plicht voldoet Brengt den Herder zijnen groet. Bij Arthur Casier: Een trouwe timmerman verheugd en blij legt ook op vandaag het zijne bij; Als 't den Heer Pastor zou believen Zal ik Hem steeds in 't werk gerieven. Bij Guillcmont: Heer Pastor wees welkom. Bij Jules Ramaut: Wees welkom, onzen nieuwen Herder Gegroet en geëerd uit ter herten. Bij Aug. Casier: Vandaag zing ik alom Onzen Pastoor is welkom. Bij Juff. Ricquiers: Eerweerde Heer Pastor Met welbehagen Wenschen wij U nog lange En gezonde jaren. Bij J. Denhert, koster: Ik ben maar een flauwen dichter Mijn kosterwerk valt mij veel lichter Doch ik zeg U met een recht gemoed Heer Pastor, 'k wensch U alle goed. De versiering der kerk, die allerprach tigst was, en van meer dan 100 huizen, was hier, evenals in Watou den vorigen Zondag, toevertrouwd aan het Huis REMI LEROUGE en ZOONS van OOIGEM, die waarlijk eer halen van hun werk. Zomertraan! Zomertraan! Zomertraanl verteerbaar voor alle magen - aangenaam van smaak - Als aan de hand het hoofd ontbreekt, Of aan het hoofd de hand, Dan zit het levensscheepe dra Als zonder roer op 't strand. Hij die tevreden is met zijn lot mag zich rijk noemen, al heeft hij dan ook geen knop. AAN ONZE LIEVE VROUW. O Moederlief, wees ons indachtig Stel ons verlangen voor aan God, Al uw gebeden zijn almachtig, Al uw wenschen zijn gebod. •O Moederlief! wij zijn uw kinderen En onze angstvalligheid is groot, Spreek maar een woord, niets zal ons [hinderen. En alle angstvalligheid is dood. O mochten wij in vreugdepsalmen, Gezegendste! uw zoeten Naam, Van nu af aan doen wedergalmen. Met al het hemelsch of te saam. het manneke \L uit OE^^maan BESTE VRIENDEN EN KENNISSEN zonder veel te missen, zooals ge trouwens wel kunt gissen, gaan we 'n beetje nieuwsjes opvisschen om z'U dan, met 'n versche saus, op te [disschen. Eerst en vooral, dames en heeren, 'n nieuws dat U zeker zal interesseeren dat is dat Marenta terug is van de zee met ne platten portemonee! Ik had er mij zoowel halveling aan verwacht, maar 't is toch altijd hard en pijnlijk voor 'n man, hé! (niet dat z'n vrouw terugkomt... maar 'n platte por temonee) En 'k voeg er bij gezwind 't is t'hopen dat Marenta nog langen tijd blijve welgezind 't geen me fel verblijd. En goed gezind dat is ze, zulle... ten minste voor 't oogenblik... maar 'k denk als ze weêr ne keer 'n dag of twee ach ter heur batterij in de keuken zal ge staan hebben, dat de goedgezindheid rap zal gaan vliegen zijn... Enfin, roepen we niet te gauw, want d'r gebeuren toch nog mirakels. VAN MIRAKELS GESPROKEN. 't Was rekenles in de klas. Jefke, zei de meester, neem nu dat uw nonkel Fons afkomt en omdat ge goed gewerkt hebt, krijgt ge van hem vijf frank en ge Hebt twee frank op zak. Hoeveel maakt dat? Zeven frank, meester. Goed, maar uw tante Fien komt ook af en ze legt er vijf frank bij, wat zou dat maken? 'n Mirakel, meester, zei Jefken. EN HUISELIJKE TWISTEN zoovelen die t wisten, gebeuren er tot ons spijt ook nog altijd. Zoo hebt ge bijvoorbeeld d'affaire van t huisgezin Clabon te Doornik. De vrouw was heur inkoopen gaan doen in de stad, en had nu toch zóó veel gekocht omdat alles afgeslagen was... maar toen ze thuis kwam werd ze zoodanig zelf afgeslagen... door heuren man, dat heur leven nog aan een haarken hangt! Gaat 't goed in 't huwelijk dan is t wel. Gaat 't slecht dan is 't voorwaar 'n hel. EEN JAGER is verloren geloopen ergens in de Limburgsche heide. Hij is uitge hongerd. Daar ziet hij eindelijk een hut teken en springt er binnen. Op de stoof staat een panneken met pap. Hij neemt het panneken, begint te eten., Maar de huisvrouw komt binnen en wil het pan neken afnemen. De jager verweert zich en werpt een biljet van twintig frank op de tafel. Daar, zegt hij, daarmeê is de pap betaald, peins ik, laat me nu voorteten. Maar, meneer, zegt de vrouw, die pap... Hewel, wat, vraagt de jager, wat is er van die pap? Ze heeft al drie maal op den kop gelegen van onzen Miel die vol brand staat... De jager sprong naar buiten... en de rest vertel ik niet. EN IN BOLIVIE is 't ook wat anders. Daar, in 't land van.., krenten en rozijnen, en van lekker zoete wijnen grolt de revolutie thans. En de president dan op zijn troontje denkt aan loontje om zijn boontje en hij zegt: 'k heb veel kans om straks van mijnen troon te donderen dat zal niemand niet verwonderen want de politiek is thans t'alle kanten ziek. Ja, de politiek is thans fameus ziek, in 't nieuw zoowel als in 't oud wereld deel. Allemaal die landen maken deel van den Volkerenbond voor den vrede... maar raakt hen geen zierken aan of paf! het ontslag is daar, en en avant pour la guerre!... Met allemaal hun dubbelzin nigheden WIE DAT ook dubbelzinnig sprak dat was Jef Tierletijn die met zijn lief aan 't wandelen was op den buiten. Vindt ge 't niet heerlijk zoo op den buiten te wandelen met mij? vroeg de schat van zijn hart. O! ja, antwoordde Jef, ik zie toch foo gaarne beesten EN HEBT GE, BESTE GEZELLEN, 't schandaal al hooren vertellen te Baarket overlest gebeurd, waarvan uw hart aan stukken scheurt? Hewel, zekere Heerders van aldaar was pas twee maand getrouwd en is er nu verdraaid met zijn schoonmoeder van door getrokken! Moet ge daarvoor 'n ge dacht hebben, ja! Maar allee, liefde is blind, zei de boer, en hij omhelsde zijn kalf. 't Gaat er soms drollig op ons wereldje, niewaar? GEWIS weet ge niet tot mij groot verdriet wie Sadar Sipak is! Hewel, dat is de minister van oorlog in Perzië. Een vieze snuiter, zulle. Daar was een gazetteschrijver, en die had eenige rijmpjes op Sadar gedicht, maar dat stond meneer de minister niet aan, want... Waarheid is 'n bittere drank wie hem brouwt, oogst zelden dank want helaas, de meeste magen kunnen hem niet goed verdragen. Hij deed de gazetteschrijver bij zich komen en liet hem gratis voor niemen dalle 50 zweepslagen geven, op dat ge deelte van het lichaam waar de rug van naam verandert... en zond hem toen wandelen. 'n Geluk dat die schoone strafmethode hier niet in voege is, want d'r zouden nogal veel gazetteschrijvers... met blauwe billen loopen. MADAM TOERTJES had een geit ge kocht, maar 't beest deed niets dan blee- ren. Ge hebt U daar iets in de handen laten stoppen, zei haar man, papa Toer tjes. Een beetje later kocht madam Toertjes heur tweede kind. 't Jonk deed ook niets anders dan schreeuwen lijk een speen- verken. Toen zei madam Toertjes heuren oud sten: Zeg eens; moe... nu hebt ge ook iets in de handen laten stoppen, precies als met de geit. T GEEN IK U hier nu ga verhalen in de Vlaamsche tale is... in Marokko geschiedt. Luistert dus naar m'n lied. Een groep Spaansche soldaten was ge vangen genomen door de inlanders. De jongens waren veroordeeld om den kogel te krijgen. Een dezer sodaten begon de litanie van O. L. Vrouw te lezen, in de taal van zijn streek. Toen begon de aan voerder van de Marokkanen te beven. Hij riep de jongen ter zijde en als hij vernam dat deze van Castellon was, gaf Hoe rijker de appel aan zuren is, dei te gezonder is zijn gebruik in alle vor men, rouw, gedroogd of gekookt geëten. De rijpe appel bevat veel ijzer en werkt daardoor bloedvormend bij aan bloedar moede of bleekzuchtige lijdende perso nen; hij brengt verlichting aan asthma- lijders; aan nerveuse menschen geeft zijn gebruik, rust en versterking der hersenen, zijn gebruik geeft aan dorstigen een blij vende Verkwikking. Om er meer nut en werking Vgp ta {rebben moet een appel ongeschild géèxen 'worden, natuurlijk na eerst schoongemaakt te zijn. Een uitzon dering hierop maken de soorten met een dikke schil, zooals bijv.: dé zoogenaamde grauwe reinetten, waarvan de leer- en kurkachtige schil door personen met zwakke magen, moeilijk te verdragen is. Sint Laurens en Sint Bartel schoon dan draagt de herfst een gouden kroon. KINDERZEGEN Gij zijt rijk met kinderen gezegend? God zij dank want dit IS een rijk dom. een onschatbare! Gij moogt u daarover niet beklagen, al schijnen de zorgen en lasten zwaar der te drukken, al hebt gij. eenige moei lijke jaren te doorworstelen: hoe meer kinderen gij opkweekt voor God, tot brave en degelijke menschen, hoe voller en nut tiger uw leven zijn zal! Hoe meer zorg in deze jaren, hoe grootér voldoening later. Wilt gij later den vollen oogst binnen halen van uw moeite en kommer, voedt dan uw kinderen op in den milden geest der christelijke liefde: tot medelijden, goedheid, weldoen! Zijt gij meer bemiddeld, trekt dan Gods zegeningen over UWE kinderen af, door met die bedoeling de arme, verlaten kin deren van anderen in hun opvoeding bij te staan, inzonder de kinders van de Mis sielanden. DE VERSTROOIDE ADVOKAAT f Dochtertje van den advokaat: Paatje, weldr% is 't mijn feestdag: wat krijg ik dan? Advokaat in de studie van een straf zaak verdiept: Twee maanden gevang of 1000 fr. boete. IB93BZBBB°B9XS5S33ESBZXHa2iü33t Vrijdag morgen rond 10 uur was Heer Jerome DebackervHauspie, timmerman, den voorgevel en kroonlijst van zijn huis, gelegen in de Koeistraat, aan het schil deren/Bij onoplëttendheid moet hij op zekér oogenblik de elektrieke leiding aan geraakt hebben en hij stuikte van zijn ladder neer van eene hoogte van ver scheidene meters. Toeschouwers kwamen onmiddellijk bij- geloopéh, namen het slachtoffer op en droegen hem in huis. Hij lag buiten ken nis, had brandwonden aan hals en han den eii daarbij eene groote wonde aan het hoofd waardoor hij veel bloed ver loor. Een geneesheer werd bijgeroepen om de noodige zorgen toe te dienen. De wonde aan het hoofd moest op verschil- lige plaatsen toegënaaid worden. De man is wel een twintig minuten bulten kennis geblevën. In den avond vernamen wij dat zijn toestand bevredigend waé en het meeste gevaar geweken. Kier geven we eenige opschriften ter loops opgenomen; er waren er veel meer, maar het is ons niet mogelijk ze deze week alle te geven. Bij Hcnri Vandevoorde: Hulde aan U; gij zijt ons Herder Leid ons ten hemel; wij gaan niet verder. Bij Maur. Bonte: Wij zijn verheugd om 't meest en wenschen blij van* geest den Herder lange jaren geluk en steeds welvaren. Poert voor 't Hoekje: Eerwaard *or Pastor, wees welkom. Bij Heet. Huyghe: Eerweerde Herder met welbehagen Wensch ik U lange blijde dagen. Bij Hon. Sohier: Lieve Herder, wees welkom. Bij Augelles Theoph.: Lang leve onzen Herder. Bij Devos Leopold: WELKOM. Bij Fred. Boutterij: Heden is hier alles versiert Voor de blijde inkomst van onzen nieuwen [Herder alhier. Klooster: Welkom Herder, 's Hemels zegen Dale dauwend op uw werk Leid ons Zusters langs Gods wegen Om de kinders, hoop des Kerk Wijs en werkzaam, God genegen, Op te voên in 't deugdenperk. Bij Versaevel Alf.: De vlaggen wappren in den wind Iedereen is hier welgezind Allen zijn hier ol verlangen Om U feestelijk te ontvangen. Bij Remy Duflou: Dat EerWaarDe FeLICIen VerfalLLIe aLhler Lange VoorspoeDIge Jaren LeVe! t Bij Juffrouwen Soetaert: O Priester des Heeren Dien wij nu vereeren Ontvang ons welkomgroet En schenk uw zegen zoet. Bij Jos. Veys-Goethals: Komt gij later ons bezoeken Dan zijn wij fier en welgezind Kiest gij liever vreemde Hoeken Weest elders ook toch wel bemind. Bij Pierre Veys: Heere Paster, als het u lust Kom dikwijls hier in Zonnelust En breng ons mee op uw wegen Godes besten, mildsten zegen. Bij Wed. Huighe: Ware ik een man, men noemde mij deken [van jaren Ik hoop wel nog lang dien titel te bewaren Ik wensen onzen nieuwen Herder welkom En verwacht van Hem een bezoekje weerom (Vervolgt aanstaande week). IBSaaZBBaSSBBBB9CiaaHX3HBSIBEH Bij Camiel Bouchez: De bodes huis is ook versierd Omdat men d'intreê van den Herder viert. Bij Remi Ballieul: Het blij welkom Weerklinkt alom Den nieuwen Herder tegen Wij wenschen Hem, met blijde stem 'Lang leven, heil en zegen. Bij de Zusters: Achtbare Herder, 't annuntiatengesticht wenscht U welkom. Welkomgroet der Jeugd: Mijnheer de Pastor wellekom Zoo galmt het hier rondom Dat zingen met hun luide stemmen De klokken, die ten Hemel klemmen En spreiden rond de wetenis Dat Vinkem thans in blijdschap is Dat meldt het wapp'ren der vanen Aan al de gevels der parochianen Dat zeggen dicht en jaargeschrift Waar iedereen zijn hert in grift Dat roepen ook in deze stonden En welgemeend vier honderd monden; Zoo laat de jeugd naar 't klein vermogen U, Herder, ook haar junste toogen En 't beeld der macht die God U gaf U bieden dezen herderstaf Opdat gij volgens 't woord des Heeren Uw schaapkens al zoudt stalwaarts keeren En wijzen met der daad en stem Den weg naar 't hoog Jerusalem. E-ëhe vrouw doodgebiïksemd te Lombardzijde en nog vier personen getroffen. Tijdens het onweder Vrijdag noen viel de bliksem hier op de hoeve Ghysebrecht. Vader, moeder en twee kindjes waren in de keuken. Het dak werd van het huis geslagen, de moeder doodgebliksemd en de vader erg verbrand; de twee kindjes bekwamen geen leed. Landbouwer Fortry kwam daar met twee kinders voorbij; verrast door het weder liepen ze naar Ghysebrechts om een schuilplaats te zoeken, juist toen de ramp daar gebeurde. Vader en de twee kinders werden ten gronde geslagen en erg verbrand. IBBIBBBBflBBBBBBBtIIISiBES3EESBHB9 ELVÈRDINGE. Tooneelfeest. Op Zondag 14 Oogst, te 7 ure, wordt In onze gemeente, ten voordeele Vttfi E. P. De Cat, een tooneelavond gegeven tdoor den too- neelgroep der Kath. Vlaamsche studenten ven Poperinge, in de zaal van 't Kasteel. Er wordt een vroóïijk stuk opgevoerdDe Klucht van Meester Pathelinin 3 be drijven, geschrevdjl door E. H. Lindemans: een stuk dat overal cugehoorden bijval mocht oogsten. Tusschen de bedrijven In worden, door een troep jongere studenten, een paar missieliederen uitgevoerd. Hetzelfde stuk wordt in den loop van de zelfde week opgevoerd te Poperinge en te Izenberge, telkens ten voordeele van E. P. De Cat. Alle .Elverdlngenaren zullen het als een plicht aanzien met gansch hun gezin op dien tooneelavond tegenwoordig te zijn. Het zgl den jeugdigen missionaris, die binnen enkele dagen naar,Congo vertrekt, een zoete vreugde zijn te mogen zien dat al zijn dorpsgenooten, met edelmoedige liefde,.zijn edel missiewerk steunen. IBBBBEBBBBBBBBBIBBBBBBBBBBBB VOORDRACHTEN over Tuinbouw en Kleinveeteelt Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Ilalfrechtstreeksche Pleiziertrein tusschen AAN HALVE PRIJS voor heen en terugkaarten MAANDAG 15 OOGST 1932 HEEN uur Poperinge, Statie V. 7.15 Poperinge Markt 7.18 Jagershof 7.27 Krombeke, Dorp 7.35 Westvleteren 7.43 Oost vle teren 7.50 Prijzen le kl. 2e kl. 22.50 16.00 22.50 16.00 20.50 15.00 19.50 14.00 18.50 13.50 18.00 13.00 Rentage 8.04 16.50 12.00 Noordschote 8.10 15.50 11.50 Merkem 8.20 14.00 10.50 Woumen 8.30 12.50 9.00 Diksmuide A. 8.45 10.00 8.00 Diksmuide V. 8.50 Oostende, Statie A. 9.50 Geen stilstand aan de Statiën die hier boven niet rmeld zijn. Kaarten op voorhand worden afgeleverd in de Statiën te Poperinge en Diksmuide. In de andere dorpen kan men ze bij het personeel der treinen aanvragen. Het Bestuur. TERUG Oostende, Statie V. 19.00 Diksmuide A. 20.00 Diksmuide y. 20.10 Woumen. 20.20 Merkem 20.30 X tr. 16 (wettiglijk gedeponeerd merk) vol jeugd- en levenssappen, tegen zwakte en flauwte, bevat de krachtigste bestand- deelen om te verkloeken. Gij die flauw of zwak zijt neemt een flesch Zomertraan de uitslag is wonderlijk en beslissend voor volwassenen en kinders. 25 fr. de literflesch. Uitleg bij do flcsch. OPGELET; De naam Zomertraan op de etiket der flesch geeft waarborg voor zijne echtheid. Te bekomen ta de Apotheek NOTREDAME te Poperinge; in de Apotheek SNOECK te leper, en in alle goede Apotheken. «EHfl! Er wordt gemeld aan de Boeren- en Tuinbouwgilden, de Hoender-, Konij nen- en Geitenkweekbonden, de Werkers verbonden, de Landenaarsvereenigingen, enz. dat de Provinciale Commissie tot Be vordering van den Tuinbouw en de Klein veeteelt in West-Vlaandcrcn, gedurende het winterseizoen 1932-1933, in de loka liteiten waar zulks nuttig geoordeeld wordt, KOSTELOOZE VOORDRACHTEN zal laten geven over Tuinbouw (moes- en fruitteelt) en Kleinveeteelt (hoender-, konijnen- en geltenkweek, enz.) De aanvragen voor het bekomen van deze voordrachten moeten gezonden wor den naar voornoemde Commissie (Pro vinciaal Bestuur, Burgplaats, Brugge), vóór 15 Augustus 1932. Deze verzoekschriften moeten de na men vermelden van de voorgesteld* voordrachtgevers. lEkSMBf GROOTE KEUS BALATUM op 1,83 meter en 2 meter hoog bij SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat, 15, Poperinge Noordschote Reninge Oostvleteren Westvleteren Krombeke Jagershof Poperinge, Markt Poperinge, Statie A. Hulde en welkom 1 Aan onzen Eerw. Heer Pastoor, i/ Bij Georges Degraerf Hulde aan onzen Heer Pastoor.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 6