Fl. Vandevoorde U F Steun 'twerk uwer streek In 't Binnenland VERANDERING VAN WOONST mes ilryxsiseiscs De Pels naar uw zin vindt gij bij SI, BOTERSTRAAT, 31, IEPER. DE PELSENFABRIEK VAN T WESTLAND 18 Paar geschoolde handen zijn er steeds ten uwen dienste. De grootste keus in alle slack Pelsen en Pelsmantels. BRIEF UIT BRUSSEL 4-9-32. -kDE POPERINGENAAR. - N 36. - BI. 3. STADSNIEUWS. SOLDEN VAN SCHOENEN EN SLAFFERS CHRISTEN MIDDENSTAND HOERENGILDE - POPERINGE VOLKSHUIS - POPERINGE PENSIOENEN WIJ KUNNEN BEWIJZEN BERICHT IEPERSCHE KRONIEK VROEGER TIJD:..... NU!!!!! ADVIES: De diepte van Wijze raad, hier op dees' aard' Is, voor ieder, goud toch waard, 'k Geef er eenen. Past hem toe. 't Vrouwken wordt hem nimmer moe F. C. JACOBS SUIKERIJ Stemt haar immer, innig blij. De Bijouterie Vandermarliere-Depuydt 24, Meenenstraat, IEPER PICKHOUT IEPEK UURWERKEN goed JUWEELEN ^ikmoot ZILVERWERK «llerhande Dames SN1JSCHOOL voor Raph. Pannekoucke IEPER. - CINEMA COLISEUM HET VLIEGEND ESKADER DE AUTO-MABOULE Zeer vermakelijke klucht üi B deelen. te HAREN bij Brussel De Beste Belgische Fabricatie ir^iaa v V V WIER GOEDE FAAM GESTAAFD ISI (Van onzen bijzonder»,n Correspondent.) Brussel, 1 September 1932. Vroome, die de collega is van Marquet. en dus député is van Oostende, heeft 'n slechte faam bezorgd aan de Reines des PlagesEn nog tot eigen schade. De liberale député was 'n bad gaan ne men, natuurlijk in de zee. Dat recht mag hem toch niet ontkend worden. En M. Vroome deed als de doodgewone badgasten en koos 'n kabien. Daar legde hij af wat hij in 't water niet benuttigen kon, o. a. 'Jn gouden chronometer met ditoketting, aaraan zijn gouden kamerlid medalie te bengelen hangt, en verder zijn porte feuille met vijf blauw-gekleurde briefjes en andere belangrijke palieren. Een verwaten kerel misschien 'n par tijgenoot of 'n politieke tegenspreker had hem in 't oog gehouden, en terwijl M. Vroome zich in 't warme zoutwater van de Noordzee liet rondzwadderen, heeft de idief gouden keten en horloge alsook gou den kamerlid-medalie eenvoudig tot de zijne gemaakt. En natuurlijk liet hij geen adres achter. De politie zoekt den ontvreemder op, met al de onzekerheid hem te vinden. En daar staat M. Vroome nu met het licha melijk voordeel van het genoten bad maar zonder hetgeen hij in de badkabien had afgelegd. 'n Slechte kerel! ©f *n wereld waar slechte kerels op loer liggen 'om te roo- ven, ook gouden rondekens voor dewelke de treinwachters eerbiedig de hand aan den kepi slaan! Maar t ongeluk van M. Vroome dreigt nu nog grooter te worden. Adolf Buyl, die destijds burgemeester was te Elsene en gedurende vele jaren de liberalen van 't Arrondissement Oost ende in 't Parlement vertegenwoordigde, kan het buiten den politieken strijd niet langer uithouden, bedreigt de liberale een- held' te Elserie én gaat "terug zijn kandi datuur stellen voor de liberalen te Oosten de. En Hu "stélt-zich de vraag of het in zulke voorwaarden voor Vroome nog Wel belang heeft één nieuwe medalie (deze kost naar het schijnt tegenwoordig 480 fr.) te laten maken. Ik-wil echter op zij ne beslissing niet wegen. Door een inci dent natuurlijk zeer ongenaam voor den persoon in kwestie en waarin M. Vroome werd betrokken, zit ik'daarmeê. weer reeds in de politiek. Zoo'n bee'tje ®m in de ge woonte te blijven. Het Parlement komt de volgende Week opnieuw samen. Veelbelovend is dat niet. Want 't is alleen om de financieele miserie te bespreken. Aan die miserie zal Wellicht niemand twijfelen. Of de samen komst van 't Parlement die miserie zal kunnen weren, is 'n andere kwestie. On der dat opzicht ben ilt zeer sceptisch. In handel en nijverheid gaat het steeds alles behalve goed. Geen lichtschemering die fe-r laat hopen dat het spoedig betert. Inte gendeel alle voortoskenen die minstens la- ten vermoedefl dat ons nog minstens één "l zeer strenge winter wacht. Dat weegt natuurlijk geweldig op de thesaurie (Schatkist). Jpr moet gezocht "Ji "wérden naar niéwe géldhfiddel'en. Dat is een eenvoudig cliché, wilt ge 't praktiseh omzetten, dan komt het neer op 't volgen de: ófwel de inkomsten verhoogen, der halve de belastingen zwaarder maken; ófwel de uitgaven te beperken; ófwel bei de samen. Er zijn steeds nijverheidsondernemln- rdi kunnen verdragen. Ik noem in 't bijzon- zen, die eens zwaardéfè belasting zouden der de groote naamlooze maatschappijen van electriclteits-veorziening, onder nemingen die met geen binnenlandsche of buitenlandsche konkurrentie af te re kenen hebben. Maar deze zijn bijna de eenige, en hier kan eene Belastlngsbezwarlng wel ettelijke miljoenen 'toevoeren, maar de redding brengt dat niet. De redding zoeken in besparing, hoor Ik reeds zeggen. En de menschéii dénken' dadelijk aan 't leger, aan de hooge wed den van officieren,* die hooge wedden kop pelen aan aanzienlijke lnvaliditeitsrenten voor lichamelijke ongeschiktheid. Daar aan komt verandering. En 't zai genoegdoening bezorgen aan de openbare opinie. En dat verbetert ook den toestapd der Schatkist; de miljoenen, aldus gevonden, brengen echter de op lossing niet. Dan de verlaging der wedden en loo- nen van t personeel der openbare be- sturen. Hebt ge daaraan reeds ernstig ge dacht? Er zijn zeker heel wat hooge ambtena ren, die hooge wedden koppelen aan aan zienlijke bijwinsten door bijkomende be dieningen. Ik onderzoek niet hoeveel langs daar zou kunnen gespaard worden. Maar. wanneer de loonen en wedden van het mindere personeel proportioneel zouden moeten worden besnoeid, dan loopt het beslist verkeerd. Het dienstpersoneel zou zich keeren tégen zijn patroon: de Staat; overigens, voor 't mindere personeel zijn loonen en wedden eerder te laag dan te boog. Moet men dan besparingen zoeken op sociale uitgaven, op bedrag werkloozen- iteun, ouderdomspensioenen, enz., dan ver beurt de Regeering dadelijk het vertrou wen van 't grootste deel der arbeidersbe volking. Daarover is geen twijfel mogelijk. 't Kan eene onafwendbare noodzakelijk heid zijn, dat dracomische maatregelen opgedrongen worden. Maar dan moet iedereen zijne verantwoordelijkheid dra gen. Hoort goed: iedereen! Ook de socia listen. En konsekwent daarmeê herhaal ikwat ik reeds voorhield: Aan den voor avond van algemeene verkiezingen kan eene regeering, die met eene sterke oppo sitie af te rekenen heeft, zulke verantwoor delijkheid niet opladen. Liever nu ont binding van de Wetgevende Kamers! De uitslag van de nieuwe kiezing zal beslis sen welke de nieuwe Regeering zal zijn sn op wélke wijze zij hare verantwoorde lijkheid tegenover de Schatkist en 's Lands middelen zal opnemèn. Liever nu dan later! Dat is mijn be sluit. De gemeenteverkiezingen staan «lichtst bij de deur. Vermoedelijk zit men reeds in de gewone miseries van de sa menstelling der kandidatenlijsten en de schikking der kandidaten, en in bij- ende orde die hoofdzaak zou moe- sijn van heit opstellen van het ge meenteprogramma. Voor vele landelijke gemeenten moeten Je ons niet veel illusies maken: de ge- meenteklezlngen staan niet op hoog peil. Xe fiekloo beeft men t Stadhuis zelf 1 vernieuwd. Om het in te huldigen was M. Pussenier, burgemeester, in zijn besten frak. Gouwhéer Weyler en minister Hey- man waren de voornaamste gasten. In dien 't nieuw stadhuis zoo lang zal méé gaan als zijn voorganger, dat nu In steen gruis ls veranderd, zal de bevolking der hoofdstad vdn Meetjesland reeds verschei dene generaties hebben zien komen en gaan. De liberale Federatie der Officipele Onderwijzers_heeft te Aarlen congres'ge houden. Alleen Mundeleer, de liberale dé puté van Brussel, heeft als 'mandataris het congres bijgewoond. Dat is nogal mager! Het congres stond in het teeken der be strijding van 't vrij, aangenomen of aan neembaar onderwijs. Dat is de bevestiging van het vroegere standpunt. Om te be ginnen zouden 100 miljoen moeten ter be schikking gesteld worden voor 't houwen ,van nieuwe officieele. 'Én als simplistische voorstelling: de werkloosheid zou op dln wijze bestreden worden. Cnudde, voorzit ter, werd op het congres gehuldigd. Het orgaan van de Verdinaso «-be weging (Dietsch Nationaal-Solidaristisch Verbond)De Wést-Vlaming schreef ln vette blokletters aan de hoofding van zijn nummer van 27 Oogst: Wij hebben juist gezien! Meer en meer vaagt De Bedevaart de grenzen en de tegenstellingen weg, die tusschen Vlaanderen en Belgie be- staan. De Bedevaart is Belg-isch-Vlaamsch geworden. Alleen het Verdinaso handhaaft de Dietsche trouwe, is de eenige bake voor de Dietsche Toekomst. Alleen met het Verdinaso houden van nu af al de vijanden van Vlaanderen, van Dietschland, rekening. Het gaat, het zal gaan tusschen ons en hen. De rest telt in den strijd niet meer meê Daarmeê zijn de Vlamingen verwittigd. Of z' ermeê zullen gediend zijn, is 'n an dere kwestie. De Noordzee geeft een objectief ver slag, en neemt uit De Schelde een, ar tikel over om de dienstweigering te bevor deren. Nu heeft die beweging reeds 'n halve dozijn van die soort helden gele verd. Over de Vlaamsch-Nationalistische'be weging heeft M. Leo Vindévogel ln 't Volk van Ronseeene serie van vijf ar tikelen geschreven, waarvan drie en half tamelijk scherpe critiek behelzen van de strekking der VI. Nat. beweging. De godsdienstige gedachte komt ln die beweging niet tot haar recht; "het wordt eerder een anti-katholieke beweging. Her haaldelijk wordt ln die artikels nadruk gelegd op hetgeen de Vlamingen te dan ken hebben aan het krachtdadig optreden van M. Van Cauwelaert, ,en M. Vindevo- gel bevestigt dat de VI. Nat. geen leider hebben die met M. Van Cauwelaert te vergelijken is. Maar in het laatste anderhalf artikel pakt hij uit met zijne opvatting over de partij-politieke groepeering van de ka tholieke Vlamingen en VI. Nationalisten. De standen-vertegenwoordiging moet wegl VI. Nat. en katholieke Vlamingen zouden op dezelfde kandidatenlijsten moeten voorgedragen worden, en de VI. Nat. moe ten trachten meester te worden van de kieswerking, en derhalve al de mandaten te bemachtigen. De eerste artikelen lieten wel een ver standiger besluit voorzien. Nieuwe wijsheid hebben ze niet aange bracht; over de groot-Nederlandsche ge- ehte slechts eenige vage aanduidingen, 1st genoeg om geen vijandschap te laten doorschemeren en weinig hoop te voeden. Heel de serie is in zig-zagstijl geschre ven. We zijn er weinig wijzer op gewor den. De politieke verhoudingen in 't Arron dissement Oudenaarde-Ronse hebben als gevolg gehad, dat de chriatene Sociale Actie dg.ar geweldig Is verzwakt, en 't zijn de socialisten, die ervan profiteeren. Dat zelfde gevolg staat ons overal te wachten ■waar het VI. Nationalisme een aanhang heeft verworven. Senator van Mierlo (Turnhout) heeft de partij om haar despotisch en irrellgieus karakter verlaten, en sticht een nieuwe partijrichting met eigen orgaan. Over gansch de lijn diep-invretende verdeeldheid, maar zonder veel hoop op terugkeer tot gezond christelijk-sociaal- Vlaamsch denken en handelen. Zóó ls de toestand over gansch de lijn. "k Zou nog eenige lijnen moeten wijden aan het Provinciaal Congres van den Bond der Kroostrijke Gezinnen, dat 1.1. Zondag te leper werd gehouden, en waar M. Hilalre Depraetere (Ingelmun- ster) zoo geestdriftig werd gehuldigd om zijn onvermoeibare werking, maar ge zult dat verslag elders aantreffen. Ik ver zaak er derhalve aan. De XIX® Sociale Week werd te Leu ven gehouden, van 26 tot 28 Oogst de Waalsche, die boven de 400 deelnemers telde; de Vlaamsohe, van 29 tot en met 31 Oogst, met verre boven de 600 deelne mers de hoogste getallen die ooit wer den bereikt. In beide negen lessen, alle maal over de Toepassing der Sociale Leering der Kerk door de Christelijke WerklledenorganisatieOnder de lesge vers, E. P. Van Gestel, O. S.; M. P. Se- gers,- sekretaris van het A. O. W.j E. P. Rutten, Senator; E. P. Jos. Arendt, S. J.; Minister Heyman en E. P. Kors, O. S., hoogleeraar te Nijmegem (Nederland). Dinsdagvond hield Mgr. Roêls, van Heerlen (Nederland) een praatavond Wat die praatavond wel zou zijn, had den zich <|o deelnemers wel afgevraagd. Die praatavondis feitelijk geweest een schitterend en meêslepend overzicht van den chadischen toestand in de wereldor de, van den strijd der heldensche wereld tegen de geloofsleer, tegen het Kerkelijk Gezag, de zwakheid en lafheid van zoo vele geloovige katholieken in het aanne men der Maafsohappfelijke Leering der Kérk met al de afvalligheid'van zoovele minbedeelden die zich ergeren aan de slechte voorbeelden van zoovelen die zich nog wel katholiek toonen door godsdien stige geplogenheden, maar niet wanneer het gaat om te leven en te ijveren ln de lijn der Kerkelijke Voorschriften omtrent de maatschappelijke, economische en ze delijke orde, door het Pausdom voorgehou den. Mgr. Roels was begonnen met het zeg gen dat de Nederlanders van Limburg en Noord-Brabant in den regel veel liever naar Vlaanderen komen dan te gaan naar Rotterdam en Amsterdam. Oe begrijpt de beteekenls van dat inleidend woord. In die heerlijke rede, zoo vloeiend, boei end en geestdriftig voorgedragen, werd met veel scherpte gezegd dat de katholie ken in alles voor alles de waarheid moeten voorhouden en dienen, ook al is ze niet altijd aangenaam.Grootsehe pogingen wor den aangenomen om de wereld te ontker stenen. De geloovlgen staan nog te veel in den geest van het conservatisme. De wereld is op een keerpunt gekomen. Het kapitalisme tracht een dictatuur te be stendigen, maar de heerschende verhou dingen bewijzen dat het kapitalisme geen zedelijke grondslag kan geven aan de we reldorde. Dat het regiem zich wijzigen zal, verovert de overtuiging ln alle wereldlan den. Het licht van Rome wijst de wegen aan. De strijd zal moeilijk en lastig zijn, maar aan de eindzege mogen we niet twijfelen. De christelijke werkersorgani saties moeten ln den strijd voor zedelijke orde en maatschappelijk recht, staan met een nooit falende overtuiging en eene grenzelooze geestdrift en onbeperkt ver trouwen. Ik kan hier in deze enkele lijnen maar een flauw beeld geven van die schitteren de rede, als - praatavondaangekondigd. Ge begrijpt ook gemakkelijk welke be zielende kracht uitgaat van onze Sociale Werken, waar honderde leiders en leid sters -van de christene werkliedenorgani saties Intiemer verbroederen met de jon gere en oudere priesters, die zoo beges- rig van jaar tot Jaar terugkomen om nieuwen geestdrift en gemeenzame liefde te voeden, ton bate van ons zoo bedreigd arbeidersvolk en voor een wereldorde, die steunt op zedelijke bestaansmogelijkheden en welbegrepen maatschappelijk recht. Niets dan prachtige lessen. Maar de laatste, die gegeven werd door P. 'Kors, O. B., hoogleeraar te Nijmegen, over de- Christelijke Arbeidersorganisaties en de zedelijke en godsdienstige opvoeding der Arbeidersstelde toch de andere in de schaduw, 't Was toch zoo machtig-schoon gezegd, zoo gretig en begeesterend aan hoord, zoo daverend en langdurig toege juicht. Pater Rutten was zelf onder dén in druk gekomen van het heerlijk betoog van zijn Ordebroeders. Zijn slotwoord droeg er de sporen van. 't Was of de leider der Sociale Week wel tien jaar was verjongd! Nu zou Ik nog moeten schrijven over de heerlijke katholieke Jeugdbetooging van 1.1. Zondag te Kortrijk; over de algemee ne vergadering der aandeelhouders van de Nationale Bank en het optimistisch beeld dat M. Louis Franck daar heeft voorgehouden; erver de Kamers die a. s. Dinsdag samenkomen om financieele maatregelen te bespreken, goed te keuren of te verwerpen; over de werkstaking in het koolmijnbedrijf met communistische meetings in de socialistische volkshuizen; en eindelijk over den Buitschen Rijksdag, die Dinsdag 1? samengekomen om een bu reel te kiezen, manifestaties te houden, en spoedig in ontbindig te gaan, met de dictatuur en de reorganisatie van het le ger als uitkomst. Mijn artikel kan echter geen encyclo pedie zijn. Ik schel uit. IESSK2B!BBB3SBEE!SBBB!91B!gCZB3BB - TOMAAT boven alles IBS3BBBSBB9IB9BBBSBBBBBSBHBB Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek NOTREDAME. Bisschoppelijk College. De klassen der Lagere Afdeeling herbeginnen den Donderdag, 8 September, te 8 uur. Eereteeken. Wij zijn gelukkig te mogen melden dat de Heer Desmytter Emiel, Katholiek Gemeenteraadslid onzer stad, komt vereerd te zijn met het Bij zonder landbouwersteeken van 1® Klas. Aan den Heer Desmytter bieden wij on ze beste gelukwenschen ,aan. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schele hoofdpijn, zenuwlijden, ra zende tandpijn of 'rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een genees middel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONOPOE- DEKS en gij zult spoedig en volkomen geneen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinge; de dóos: 7 frank. O. L. Vrouwkerk. De werken aan het hoogkoor gaan goed vooruit en zullen, eene kunstige verfraaiing zijn der schoo-" ne Lieve Vrouwkerk. Examens. Al de leerlingen aange boden door de Zusters Benedictinessen en door de Zusters Paulinnen (stad) hebben hun diploma bekomen ln den 4° graad. Zusters Benedictinessen. Beroeps- school. Angèle Bossaert van Poperinge; Léa Ledoux, id.; Maria Legrand, id.; Ma ria Boedts, Watou; Elisabeth Beddeleem, Poperinge; Cecile Devloo, id.; Paula De- lannoy, ld. Dekenschool. Elisa Marey en Maria Couwet. Zusters Paulinnen. Elisa Mahieu en Suzanne D'hondt. Beste gelukwenschen aan leerlingen en meesteressen. Over Moeder Joanna Deleloë. Een nieuw boek, getiteld EEN ZALIG OORD 't Is eene levenschets van Moe der Joanna Deleloë, stichtster van het klooster der Benedictinessen alhier, eene echte mystieke der XVII® eeuw. 't Is ook de geschiedenis van dit klooster dat drie eeuwen bestaat en met reden wordt ge noemd Een zalig oord». Dat boek van 125 bladzijden is te bekomen in 't klooster, mits 5 frank. Pectoral Dupuis. De besmettende kiemen van de griep, die soms erge ver wikkelingen veroorzaken, kunnen niet le ven noch zich ontwikkelen ln de bederf werende balsems van deze voortreffelijke remedie. De doos 6 fr., bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinge. Brand. Zondag nacht, omtrent 12 uur, werd de bevolking gewekt door herhaald alarmgeklop. Iedereen was be nieuwd om te weten waar brand ontsto ken was. De pompiers kwamen gauw aan1- geloopen en enkele minuten na het eer ste geklop was de autopomp reeds op weg naar de hoeve van Camiel Metsu-Buseyne, gelegen Woenstensteenweg, Nr 33, waar vier schelven in lichte laaie stonden. Het blusschen werd met spoed aange vat en er werd bijzonder gelet dat geen vuur op de hoeve zou ontstaan, daar deze gedekt is met een strooien dak. Een vonk was op het dak gevallen en had een begin van brand doen ontstaan, doch gelukkig- lijk kon men het vlammende gedeelte uit rukken. Tusschen de schelven stond de dorsch- machlen en de pressor van Camiel Noppe van Woesten. De presser kon weggetrok ken worden doch in zeer gohavenden staat., Al het hout was er van afgebrand. De dorscher moest men laten staan. Er is niets dan wat verwrongen ijzer ervan overgebleven. Volgens wij vernemen is de dorschma- chien door verzekering gedekt en dé ko renschelven gedeeltelijk, aan vooroorlog- schen prijs. De pompiers bleven ter plaats tot 's an derendaags omtrent 10 uur 's morgens, om alle heraanwakkering van het vuur te voorkomen. Onze pompiers verdienen een pluimpje voor hun spoedig ter plaatse zijn en hun dapper werk. Dank aan hen ls eene grootere ramp, door het afbranden der hoeve, vermeden kunnen worden. De oorzaak van het ontstaan van het vuur ls tot nog toe onbekend. Getal hoppeplukkers. Uit de lijs ten, tot heden door de landbouwers inge diend, blijkt dat er 800 vreemde personen personen op het grondgebied Poperinge bezig zijn aan den hoppepluk. Stand der Werkloosheid. Maan dag 128; Dinsdag 135; Woensdag 98; Don derdag 102; Vrijdag 100. Ons dunkens zouden er binst den hop pepluk, te Poperinge geen yerkloozen moeten zijn. DronJkenlul ingerekend. Donderdag avond, rond 6 uur, waren aan de statie twee vreemde hoppeplukkers aan het kra- keelen gerocht. Toen zij handgemeen wer den kwamen eenige personen tusschen om de dronkemans van elkander af te trekken. Een der gasten bloedde reeds door den neus. De gendarmerie verwittigd, daagde wel dra op en nam de twee vechters, zekere V. A. en V. M., die dien dag hun centen getrokken hadden en'op zwier waren ge-< gaan, mede om ze ln te rekenen. Vrijdag morgep. werden zij losgelaten, voorzien van eéh procesverbaal. bij JOZEF INGELAERE, 24, Duinkerkestraat, POPERINGE. van Poperinge en Omliggende Feestviering. Ter gelegenheid van het Partoonfeest van den Christen Midden stand zullen op Zondag 11 September aanstaande volgende feestelijkheden plaats hebben: Om 7 uur: Algemeene Communiemis in St Bertinuskerk. Om 9 uur; Patroonmis, in zelfde kerk. Daarna vergadering in 't lokaal. Om 10 uur: Gezamenlijke Optocht met 't Katholiek Muziek. Om 11 uur: Concert In den openbaren Hof (Hondstraat)door het Kath. Muziek. Om 5 uur 's namiddags: Turnfeest op de Groote Markt door Vlug en Vroom Heden Zondag, 4 September, om 9 uur 's morgens, maanc" elijksche vergadering voor de leden der BoerengUde. Dagorde: 1. Belangrijke voordracht door Mijnheer Dequeker, landbouwkundige, over het ontsmetten der zaaigranen; 2. Inschrijving voor den Landbouwalmanak; 3. Aankoop van allerhande meststoffen, veevoeders, henne-, kieken-, varkens- en kalvermeel, alsook van allerhande plant en zaaigoed; 4. Betaling van het achter- stellig jaargeld. Het Bestuur. Zondag 4 Sept., te 10 uur, vergadering voor het Bestuur van bet Christen Vak verbond. Te 5 uur, vergadering van den Midden- raad. Te 11 uur, Algertieene vergadering voor de Kajotters. Maandag 5 Sept., te 8 uur, vergadering van het Hoofdbestuur. Dinsdag 6 Sept., te 8 uur, Studiekring voor de K. A. J. Woensdag 7 Sept., te 7 uur, Studie kring voor de V. K. A. J. Do personen geboren in de maand AUGUSTI, moeten op heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Ieperstraat, vanaf 9 tot 11 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Personen die begeeren te storten voor hun ouderdomspensioen moeten hun nummer aanvragen vooraleer zij verjaren. De mannen storten 120 fr. en de vrou wen 60 frank. Landenaarsbond. Op heden Zon dag 4 September, om 3 uur, groote al gemeene vergadering voor de leden van n Het Werk van den Akkeren Hoender- bond. Aanvraag om aankoop aardappels. Uitslag prijskamp hoveken en hoender hokken. Waarom moet gij de Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, nemen? Omdat zij 1° zacht en zonder buikpijn purgeeren; 2" de gal en de slijmen verdrijven; 8° het bloed zuiveren en vernieuwen. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groo te Markt, Poperinge. STIEREN goedgekeurd v. d. openbaren springdlenst. Op aanvraag van eenige inwoners ge ven wij den uitslag van de bijgevoegde stierenkeuring, welke te Poperinge op Dinsdag 9 Oogst gehouden werd. Twaalf dieren werden ter keuring aan geboden waarvan 6 aangenomen werden en 6 geweigerd. De aangenomene dieren behooren toe aan de volgende personen: Vanbiervllet Marcel, Poperinge; Vanbiervllet Marcel, id.; Top Prosper, id.; Pillaert Arthur, ld.; Böone Henri, id.; Doom Bruno, id. Goede Vriend, hebt gij hooren spre ken van de THEOBROMA? Ja,'niet waar: de geheele stad door spreekt men van dit WONDERBAAR VOLKSMIDDEL om te verkloeken, om ons rood en gezond bloed te geven: de THEOBROMA ver kloekt zoo rap zenuwen: hij kost maar tien frank en dit is voor veertien «lagen goed. Beproef eens, vriend, gij zult er u zoo goed mede bevinden, geloof de on dervinding. Te Poperinge te bekomen bij alle HH. Apothekers. De Hoppepluk. De hoppepluk ls volop aan den gang in de streek. Dit Jaar is men er vroeg aangegaan daar de bellen dreigden vroeg rost te zullen worden. Dit jaar ls de hoppe wat licht, daar de mannelijke planten verwijderd werden en in de bellen dus weinig of geen zaad zit. De prijzen der hop zijn in den loop van de laatste week gestegen, bij de landbou wers werd er zelfs hoppe gekocht aan 400 fr. en meer. Hopen wij dat de prijzen mochten vast blijven, ten bate der gan- sche streek. Aan de landbouwers herinneren wij dat .zij de vreemde plukkers die bij hen in werk zijn bij de politie moeten aangeven, willen zij geen proces-verbaal op den nek' krijgen. 1. - Dat onze CERAMOtegels van La Louviére de kloekste en de best af ge wrochte zijn. 2. - Dat onze CERAMOtegels «oo le vendig en prachtig van kleuren en tee- keningen zijn ais.de ceramieke tegels. 3. - Dat onze CERAMOtegels na kor ten tijd, een onovertrefbaren glans moe ten verkrijgen. 4. - Dat onze CERAMOtegels de goed koopste zijn, niettegenstaande hunne hoo ge kwaliteiten. 5. - Dat onze CERAMOtegels nog nooit zijn kunnen nagemaakt worden. 6. - Dat onze CERAMOtegels de fier heid zijn der nette huismoeder het genot van den braven huisvader en, het zeker redmiddel voor zenuwzieke, zwaarmoedige en moedelooze vrouwen, welke tot op heden, bij het dagelljksch reinigen van hunne vloeren, bovenmen schelijke krachten moesten inspannen om dit werkje eenigsinsklaar te krijgen. L. MQjyKERHKY-VANNESTE, 9, Koel marlet, QifjÜk. Alle bouwstoffen, cera- 'frueke, ceramo en cementte gels in alle prijzen. Altijd groote voorraden ln maga zijn. Alleenverkooper der beroemde cera- motegels van La Louvière. De faam en de persoonlijkheid van R. Mortier (Bestuurder der Gentsche Auto- school, Lange Metre, 2, Gent) en van zijn speciaal geschoold personeel, wordt met laakbaar opzet als lokmiddel ge bruikt, bij wege van photos, aanplak' brieven, enz. ten bate van vliegende autolessen, welke ln de beide Vlaande ren zoowat ten allen kante uit den grond rijzen en door doodgewone garagisten op aandringen van andere personen gegeven worden. R. Mortier heeft met dit zoogezegd onderricht niets te maken. Zooala des tijds stelt hij nog steeds de degelijkheid van eene autoschool op prijs en verwerpt systematisch alle improvisatiewerk. Dit getuigen honderden en honderden zijner leerlingen en oud-leeriingen. 1 R. MORTIER. IEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek VAN ROBAEYS, Boterstraat. Nu dat de kerk van St Niklaas ge schilderd is, dat de noodige meubels toe gekomen zijn en dat de kerk heelemaal opgedaan is, zal de kerkwijding, tot groot geluk der geloovlgen, kunnen plaats heb ben op Maandag, 5 September e. k. Mgr de Bisschop zal de indrukwekkende plech tigheid beginnen om 8 u. Denkelijk zal de H. Mis een aanvang nemen om 11 ure, zoodat de kerkwijding ongeveer om 12 uur zal gedaan zijn. Voor de oudé Ieperlingen zal deze kerk de 3e zijn, welke zij hebben weten opbouwen. De plechtigheid uitgesteld. Bij het ter pers gaan vernemen wij dat de plech tigheid der kerkwijding van St Niklaais- kerk, die moest plaats grijpen op Maandag aanstaande, 5 Spetmeber, uitgesteld is tot onbepaalden datum. Engelsche invalieden. Zaterdag om 10 ure, kwamen alhier ter statie aan 150 groote lnvalieden der St Martins associa tion van Londen. Ter plaatse werden ze verwelkomd door den heer Murphy, die ze dan naar de Kathedraal geleidde en verder naar het Engelsch Memoriaal om dan naar Tyne Cot te gaan, alwaar hun corlogsaalmoezfenler den gebruikelijken dienst deed. Overal langs den weg genoten ze van wege de bevolking het vriendelijkste ont haal en vertrokken des avonds om 6.40 naar Oostende. De grootste keus JUWEELEN vindt men bij VAN LEDE, goudsmid, Boter straat, (nevens de Puppen), IEPER, aan de laagste prijzen. Schielijke «Uod. Zondag was Heer René Delobelle met de Ypriana en de vele vrienden naar De Panne gegaan en had zich aldaar hartelijk 'verzet. Des avonds wandelde hij nog op zijn zeven gemakken door de straten van St Niklaa-iswijk, waar het Juist kermis was. Hij ging naar huis en rond den- ochtend gevoelde hij zich onwel. De bijgeroepen doktor bestatigde dat het heel erg was en daar het aan hou dend verslechtte werd hij bediend. Eenige oogenblikken later lag hij ln lijke. Deze plotselinge dood heeft eene wel te begrij pen ontroering onder de bevolking te weeg gebracht, daar de man door iedereen ge- eerd en bemind was. De begraving had Donderdag plaats onder een grooten toe loop van volk. Een tweede dienst zal gedaan worden in de kerk van Kemmel op Dinsdag 6 Sept. e. k., om 10 uur. Met een sacoche of handtasch te koo- pen kreeg men niets!!! Koopt een paar beste leder handschoe nen, gewaarborgd aan een ongelooflijken lagen prijs in 'T WAAR SAYETTE WIJVEKENop de Groote Markt, te IEPER, aan den spotprijs van 27.50 fr. dan krijgt gij gratis een allerschoonste Héndtaseh of Sacoche als geschenk, en dit voor elke paar handschoenen van 27,50 fr.. Deze occasies te beginnen vanaf 3- September tot Zondag 11 September inbegrepen. Elk zegge het voort, en niet één dag langer dan 11 September. SAYETTE WIJVEKEN, leper. wordt binnen kort overgebracht naar de GROOTE MARKT, Nr 29 Te dezer gelegenheid, gedurende enkele dagen, 10 AFSLAG OP AL DE ARTIKELS. St Niklaais kermis. Begunstigd door een heerlijk weder heeft de kermis van St Niklaais een schoon en goed ver loop gehad. De vèlokoers had buitenge wonen aantrek en de kinemavertooning heeft andermaal veel volk bijeengetrom- meld. Al de andere speeltjes, en er waren er veel, hadden wel mededingers en de prijzen waren wel betwist. Ook de feesten des Maandags hadden veel beziens en ze ker moeten de herbergiers tevreden ge weest zijn, want op beide dagen deed een pintje bier veel deugd. Een woord van dank aan de inrichters en tót ten naaste jare, als 't God belieft. Vrije Beroepsschool. - Uitslagen. Met het einde van het schooljaar 1931- 1932, bekwamen in de Beroepschool ter stede, de volgende leergasten het uit gangsdiploma: A. - Afdeeling voor pas- en mekaniek. a) Met voldoening: Knockaert Abel van leper; Van Belle Gaston van Pollinkhove; Vlaemynck Henri van Vlamertinge; Van Damme Albert van leper; Vandermarliere Albert van Neerwaasten; Vandelannoote Jules van Zonnebeke. b) Met onder scheiding: Sohier Achlel van Langemark. c) Met groote onderscheiding: Lazoore Gaspar va* Poperinge; Allemon Gerard van leper. B. - Afdeeling voor schrijn- en meubel werk. a) Met voldoening: Vandeputte André van leper. b) Met onderschei ding: Feys Albert van Zonnebeke. O. - Afdeeling voor Coupe en Confectie. a) Mét voldoening: Cruydt Jeroom van Zonnebeke; Vanden Berghe Maurits van Handzame; Vandercaemere Maurits van Geluwe; Denolf Albert van Kemmel. b) Met onderscheiding: Descamps Leon v. Geluwe; Descamps Maurits van Geluwe; Danneel Lucien van Elverdinge; Lakiere Gaston van Passchendale. c) Met dé grootste onderscheiding: Kesteloot Feil den van Poperinge. gegeven door Professor aan de Beroepschool te leper. Aangenomen Kleermaker der Spoorwegen 12, BOTERSTRAAT, IEPER Kleermaker voor Heeren en Damen. Cenfectien voor Heeren en Jongelingen. Patronen naar maat voor Damen. Naaischool en kantwerk. De lessen van kantwerk, Ingericht bij de Eerw. Zus ters Lamotte, Rijselstraat, worden zeer geprezen en ook gretig gevolgd door onze meisjes. Voor de leerlingen van verle den jaar herbeginnen de lessen op 29 Sep tember, voor dé nieuwe leerlingen op Maandag 5 September. Men late zich ter stond inschrijven. In de naaischool der Zusters Lamotte leert men knippen en borduren; zeer nut tig en practisch. De nieuwe leergang begint op Maandag 12. September. Ge durende het schooljaar worden geen leer lingen meer aanveerd. Men late zich dus inschrijven vóór gestelden datum. Christen Volkshuis, St Jacobsstr., 80. Zaterdag S September, te 8 uur. Zondag 4 Sept., te 2, te 5 en te 8 M uur. Maandag 6 September, te 8 uur. RAMON NOVARRO en ANITA PAGE in (I/Escadre Volante). Groote en prachtige tragi-komedie in 11 deelen, spelénd onder officieren van het korps der watervliegtuigen in Amerika. Deze film vertoont een vlucht door enke len van hen van uit New-York naar Frankrijk; een neerstorten in zee door donder veroorzaakt; een dagenlang drij ven op de baren; een roekelooze en held haftige redding. BOEZINGE. Bedevaart. De In schrijving voor den bedevaart naar Da- dlzeele op Woensdag 14 September wordt heden gesloten. Zoo het noodige getal niet wordt bereikt, zal er worden van af gezien en aan de reeds Ingeschreven bij tijds hun geld terug gegeven. Woensdag 14 December is de dag voor al voor de VICENTIANEN. Mgr de Bis schop komt de algemeene vergadering vorenzitten. Zal Boezinge dees jaar ver tegenwoordigd zijn? Wat denken er de bestuursleden van? St Vincentiusgenootschap. Het kreupelhout voortkomende uit het boschje der Sasstraat, wordt verkocht als brand hout ten voordeele van St Vincentius- genootschap. Die er verlangen aan te koopen, moeten zich wenden tot Cyr. Vandevoorde, Sasstraat, Boezinge. Eereteekens. Charles Dehongere, sinds 40 jaren hovenier bij Weledele Me vrouw Ern. de Thibault de Boeslnghe, is vereerd met het landbouweereteeken van 1* klas. Aloïs Vanoverberghe, meer dan 30 jaar gemeentewerkman, komt gedecoreerd te worden met het nijverheids teeken van 1' klas. Hertel!jk proficiat! Profes. Donderdag laatst greep de plechtigheid plaats ln onze Klooster gemeente. Om 8 ure werd onder de Hoog mis Bertha """Claerhout van Eegem, de jongste novis door Z. E. H. Kan. Rey- naert geprofest. Hij werd bijgestaan door E. H. Pastoor en E. H. Gabriel Vanden- berghe. Menig parochiaan was aanwezig in de kapel, hetgeen bewijs levert dat de bevolking geerne zulke roerende plechtig heden volgt: Geitenbond. Asa, liefhebbers! Nu ls het dus Donderdag 8 September, de Monsterprijskamp te Roeselare. Prijswinnaars van Boezinge en leper, hebt ge reeds uw wijkmeesters verwittigd? Boerenbond. Op heden Zondag, 4 September, om 7 uur 's avonds, alge meene vergadering voor de leden der Boerengilde ln het lokaal. Onder meer belangrijke voordracht door Heer Caéïie- peel, Vader, Veearts te leper. Een schildwacht aan uw linnenkast, is OZONIA het Ideale waschmiddel. KOMEN. Brand. Dinsdagnamid dag rond 5.30 u., toen de werklieden man nen en vrouwen, ten volle aan 't werk wa ren, ontstond er plots brand in de spin nerij van den heer Hexrepont, langs de Leie in Franseh Komen. De werklieden moesten in allerijl de vlucht nemen; eeni- gen hadden zelfs den tijd niet hun kleede ren mede te nemen. De brandweermannen inderhaast bij geroepen, waren spoedig ter plaats en richtten verschillige lansen op den vuur poel. Na drie uren werken waren ze mees ter van het vuur. J5en derde van de fabriek lag in puin. Men schat de schade op een vijf honderd duizend frank. De brand is aan kortsluiting te wijten. BIKSCHOTE. Kermis. Onze ker mis werd met een bijzonder prachtig we der begunstigd en alle feestelijkheden ge noten een g-rooten bijval. Hier volgen eenige uitslagen; Velokoers van den Zondag: 1. Marent A., Langemark; 2. Tourlouse; 3. Verfaillie; 4. Lauwers A.; 5. Parmentier A.; 6. Valcke H.; 7. Steelandt J.; 8. Vanlsenberghe O. Ringsteking met rijtuigen. A. Heeren: I. Crombez Od.; 2. Vanbeselaere G.; 3. Poissonnier M.; 4. Becarren Cyr.; 5. De- man M. B. Damen: 1. Vrw Socns-Becarren; 2. Vr. Martin-Bamelis; 3. Vr. Desender-Van- derheeren. Geitenprijskamp. A. BOKKEN. 1. Fockenoy Alois. Boklammeren. 1. Foekenoy Alois, 2. id. B. GEITEN. Lammeren. - 1. Deman V.; 2. Poissonnier E.; 3. Vercruysse A.; 4. Valcke J. Tweetanders. 1. Valcke J.; 2. Martin O.; 3. Poissonnier E.; 4. Deman V.; 5. Ron- delez V. Viertanders. 1. Markey A.; 2. Ver- straete C. Wed.; 3. Vandenbulcke C.; 4. Lahoutte R. Volschoten. 1. Planeke R.; 2. Bulckê R.; 3. Degeldere A.; 4. ld. Prijskaarting. 1. Poissonnier Gebroe ders 2. Haeghedooren A.-Lebbe M.; 3. Bulcke G.-Platteeuw C. Uitslag van den Velokoers van Don- dedrag. Er wéren 22 vertrekkers. 1. Vandaele, Komen 2. Schouteten; 3. De- mey; 4. Marent; 5. Durand; 6. Parmen tier; 7. Missiaen; 8. Tack; 9. Depraetere; 10. Gouwy; 11. Van Izenberghe; 12. De- mondt; 13. Bouttelegier; 14. Vanlerber- ghe. BIKSCHOTE. Op weg naar den Ijzer. De menschen uit de Kempen en het Brabantsche stonden versteld zooveel schoone gezonde kiekens" op hun weg te ontwaren. Dat moet hun niet verwonde ren. Hier in het Vlaamsche land is het de streek van de goede remediën. Iedereen gebruikt er Apoth. Vermandere's POEIER 4200, dat hunne kiekens behoedt tegen alle ziekten. Te bekomenTe POPERINGE, bij Apoth. Notredame en Kestelyn. Te IEPER, Apoth. Snoeck, Van Robaeys, Weckesser. STA VELE. Wijdingsplechtigheid. Zondag werd er onder de Hoogmis over gegaan tot de plechtige liturgische wij ding van. hot beeld van den H. Joannes- Baptista, patroonheilige. E>oor een E. P. Minderbroeder uit Öïkémuide werd een treffend gelegenheidssermoen gepredikt. ZANDVOORDE. Examenuitslagen. Drie leerlingen der jongenssehool behaal den dit jaar hun diploom van eindstudie der lagere school, Carrein Albert, Pattyn Albert, Degroote Georges. Aan leer lingen en ouders hartelijk proficiat! VLAMERTINGE. Gemeentekrediet van België. Geldplaatsing met volle dige waarborg. Agent Jér. DEHAECK. ZANDVOORDE (leper). Ongeval. De geleider Vermeersch Emiel, 28 Jaar, kwam met de vrachtauto der firma Lam bert, van Komen, te Buschbeké voorbij gereden, toen, gekomen ter hoogte van de Kasteelstraat, de genaamde Maurice Olli- vier aldaar per velomotor kwam aangere den. Deze laatste werd door den lastauto aangehaakt en enkele meters verder me degesleep t, zoodat het rijwiel'half verbrij zeld was. De fietser werd ernstig gewond opgenomen en ontving de noodige zorgèn van een geneesheer die voorziet dat het slachtoffer minstens een maand werkon bekwaamheid zal ondergaan. Een onder zoek werd geopend. ZUIESCHOTE. - Jongensschool. Uitslag van de examens, schooljaar 1931- 1932. 6®. Studiejaar: 1. Leuridan Georges. 5» Studiej.: Vandenberghe G. 4® Stu- diej.: Smagghe E. 3® Studiej.: Smagghe D. 2® Stu'diej.: Decorte M. 1® Stu diejaar: Deghondt H. Proficiat aan de ouders. Kermis. Naar oud gebruik is het kermis op 11 September. Op Dinsdag 13 Sept., Groote Prijsbolling door den tuin bij Marcel Vandermeersch. Begin te 7 u. 100 Frank prijzen; afzonderlijk voor man nen en vrouwen. Allen vriendelijk uitge nood igd. RENINGELST. Diefstal. Bij Edm. Devos, nabij de Visscherijmolen wer den 8 kiekens gestolen. De~ctader is onbe kend en een onderzoek werd ingesteld. WESTOUTER. Ongeval. Zondag 1.1. rond 4 uur namiddag, is een jonge wielrijder, die den Zwarten Berg neer wil de rijden in de richting van Belle, met volle geweld op een auto gereden. De jon gen botste met zijn hoofd tegen de ruit der autodeur, en stuikte er door. Hij werd bewusteloos opgenomen met gapende won den aan het hoofd, "veroorzaakt door de glasscherven. Het slachtoffer is afkomstig van Vle- teren en had slechte remmen op zijn rij wiel. ËASSCHENDALE. Auto-ongeval. Donderdag morgen om 7.30 u. kwam den heer Devisscher, schoolhoofd te St Juli- aan, bij leper, afgereden in auto langs het Roeselare baantje, gekomen aan het Engelsch kerkhof, genoemd De Mossel- markt», wilde de auto afdraaien doch daar dezen draai zeer kort is, kwam het voertuig terecht in den gracht. Het was de echtgenoote vaiv Vjwianelden heer De visscher, die het stduif in* handen had. Bij het omkantelen werd de Inzittende er uit geslingerd, kwetsend^ den, heer Devisscher door de glasscherven aan* den lirikervoor- arm. Dadelijk steeg de Eerw. Heer Pas toor ter plaats om zijne hulp aan te bie den, alsook geneesheer Doktor R. Van- neste, die na verzorging oordeelden, de gekwetsten onmiddeijk over te brengen naar de kliniek van leper. GELUWE. Inbraak en diefstal. Bij .Th. Lelbeke, wonende gehucht Pane- molenzijn dieven binnengedrongen ge durende hunne afwezigheid. De dieven hebben alles doorsnuffeld, en zijn er van door getrokken met een gouden damenuur- wèrk en een groote som geld. De politie werd verwittigd en heeft da delijk een onderzoek ingesteld. POELKAPELLE. Kermis. —^Zondag 11 September is het alhier kermj?. Ter dier gelegenheid worden volgende feeste lijkheden en vermakelijkheden op touw gezet. "r ,;.h .j Zondag 11 September, om 11 en om 17 uur, concert door het muziek H'oo- ger Op Om 16 uur groote velokoers voor de parochianen, 250 fr. -prijzen. In den namiddag groote prijsschieting, 1500 fr. vooruit. Maandag 12 Sept., Jaargetijde voor de parochianen en daarna muziekconoert op de markt. In den namiddag groote tra- bolling, 50 fr. prijzen vooruit. Ook ring steking op de Nieuwplaats, voor de pa rochianen alleen, 100 fr. prijzen. Verga dering bij Vermeersch en prJjsuitdeeling bij Willaert. Dinsdag 13 Sept., plechtige Lijkdienst voor de gesneuvelden van de gemeente. In den namiddag, om 4 uur, velokoers in de Bruggestraat, 150 frank prijzen, 's Avonds prachtig vuurwerk. Woensdag 14 Sept., duivenvlucht uit Arras, 1000 fr. prijzen. Donderdag 15 Sept., Koningschieting. Zondag 18 Sept., om 15 uur, grodte ve lokoers voor onderbeginnelingen, 200 fr. prijzen. NIEUWPOORT. Erg ongeluk. On ze lezers zullen ziclr nog herinneren de droevige gebeurtenis, waarbij Foutry en zijn kinderen erge brandwonden opliepen, toén de bliksem in het huis viel. Het noodlot komt alweer dezelfde familie te treffen in den persoon van het dochtertje Rachel, 10 jaar oud. De kleine had het huis verlaten om een ijswafel te gaan halen. Bij het térug- keeren naar huis, wou het de straat over- loopen, toen juist de auto opdaagde van heer Gillet, uit Brussel. De bestuurder wou remmen, maar door zijn krachtige daad, kwam hij tegen een muur terecht, en vat te het kind met zijn rechter slijkweerder. Heer Gillet sprong onmiddelijk toe en hielp de kleine binnen in een nabijgele gen beenhouwerij dragen. Het kind droeg erge kwetsuren aan de wang en kloeg over inwendige kneuzingen. Overgebracht naar 't gasthuis, spreken de dokters zich ge ruststellend uit. WATOU. Bezoek. Zondag werd door een 60-ta-l hoppekweekers der streek een bezoek afgelegd aan de proef-hoppe- velden van den Heer Burgemeester De Jonghe. De uitleg gegeven door Heer Landbouwingenieur Simoens werd met veel aandacht gevolgd. Later meer daar over. KUURNE. Gered. De kinderen Buyse speelden in den tuin waar de Heu- lebeek dichtbij voorbij vloeit. Op zeker oogenblik viel het 6 jarig zoontje Gabriel in het water en verdween in de diepte. Op het noodgeschrei der andere kinderen kwam Jeroom Lletaert, die in de omgé ving was, toegeloopen, sprong te water en gelukte erin den drenkeling behouden bo ven te halen. ER BEREIDING UWER SPIJZEN IDT U ZEKER HET MEESTË GENOT, GEMAK EN PROFIJT, MET DE CUISINIÈREN VERVAARDIGD IN DE FABRIEKEN t Te koop bij ALBERT DENYS, Poperinge. - Tel. 61 en bij alle goede atoofmakers.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3