Zomertraan Arsène LASEURE Z. E. Heer VERFAILLIE GEDACHTEN als Pastoor van Vlamertinge, MINISTERRAAD BURGERSTAND VAN DUIVENVLUCHTEN AANBESTEDINGEN VROUWENHOEKJE BOEKBESPREKING POPERINGE Door zijn verzorgd werk hoopt hij het vertrouwen van eenieder te wii)Den* Stokpaardjes hebben grooter honger dan de andere; ze kosten ook veel duur der van onderhoud. Met een ezel mag mén niet spreken ©ver trommels, maar wel over distels. De luie mensch gaat zoo traag dat de armoede hem weldra heeft Ingehaald. IBOBaBEmiESiEBBCSSBRaaBBSBaaBB het manneke UIT D VRIENDEN, LUISTERT ALLEN WEL, 't Is alle jaren 't zelfde spel 't Is geen nieuws da "k zeggen ga, want ge weet het allen dra; 'k hoop dat g' allen zult verstaan Dat... de zon ls naar de maan. Ja, ja, ons mooi, warm lief zonneken, dat ons zooveel druppels doen zweeten heeft, en ons van zooveel kHos overvloe dig vet verlost heeft, ls er voor goed van deur getrokken, en gaat nu 'n welverdien de rust genieten. W' hebben er verdorie dezen zomer niet van te klagen gehad, hé, want z' heeft ons overvloedig beschenen, pit jaar ls ze *n echte gentleman geweest'! Maar nu gaat ze van ons scheiden en ons voor 'n heele tijd vaarwel zeggen. En met de zon, zijn ook de vacantles afgeloo- pen. Men zou potdorie aan zee niet gezegd nebben dat 't krisis was. Volkl 't Krioelde. Van zee gesproken. Hebt g'ooit de zee gezien? Zoo kalm en eindeloos Hebt g'ooit gehoord misschien Heur zangen van altoos. Nu zingt z'een jubellied Van zaal'ge stille vreê Wijl 't door de luchten vliedt Zing voort dat lied, Oh zee! Dan rolt een donderzang Die klotsend schuimt én spat Die in 'n woesten drang Zijn stille vreê vergat. Nu klaagt de zee een lied Vol diepe pijn en weê En niets dat 't hoort noch t ziet.» Maar 'k voel dat lied, Oh zeel Uw hart, oh zee, die ruischfe Is als het mijn dat lijdt. Dat kalm is... en dat bruist.» En daarna toch weer schreit. Awel! Awel, Manneken, wat is me dpt nu, roept Marenta uit, heeft de zee U zoo te pakken gehad. We zuilen het ont houden voor toekomend jaar... want t deugt ginder niet voor U! Doe dan ne keer uw beste om pojeetisch te zijn, zie! Maar *k ga d'r over zwijgen, anders is 't weêr ne keer ruzie. WAAR DAT 't dikwijls ruzie was, dat was in 't huishouden van Schokkeloen. Schokkeloen was liever lui dan moe, en nu de zon brandde had hij zich onder nen appelaar gelegd. Oh gij luiaard, riep zijn vrouw, ge Bijt niet waard dat de zon U beschijne! 't Is daarom da'k in den lommer hg, ■el Schokkeloen. 'k Ga probetren filosoof te zijn zooals Bchokkeloen... en veel zal er mij vergeven fcrorriiorv1* worden? a, d Koop in'Uw eigen land Da's de kreet die men thans hoort fallen kant 'k Hoop dat ge 't niet vergeet. Help de krisis tegenwerken I dat leest men overal... En dat het in Belgie allen goede vaderlanders ofte patriotten zijn, bewijst het volgende: In de eerste helft van 1932 heeft Frank rijk 1082 auto's uitgevoerd naar ons land, tegen 651 naar Spanje en 450 naar Neder land. Verrijk uw landof is Frankrijk ons land? En 't schoonste van al is dat 90 van die groote patriotards de Vlamingen uit schelden voor slechte Belgen, activisten of wat weet ik nog al... omdat ze 't aan durven ne keer ne Vlaamsche Leeuw te ringen... hetgeen^ toch geen graan op FrHnkriJks móïen~brehgt, zou 'k denken. Enfin, ge moet maar 't tegenovergestel ds doen van hetgeen uw plicht is, en ge ■uit goed gezien zijn. waarom? waarom? Zijn de Brusselaars toch zoo dom? Da's een vraag, beste gezellen, die 'k U hier eventjes wil stellen! Ik zelf, m'n goede vrinden, kan er geen antwoord op vinden. Z' h '-cn nog ne keer 'n staaltje van hun domheid en hun kleingeestigheid ge geven. Op d' Ijzerbedevaart hebt ge allen de auto van Pathé Journal» gezien, hé! Hewel, die firma zou dus de film van de IJzerplechtigheid geven in ne chicke cinema van d'hoofdstad nl. in de Scala Maar, 'k zeg het met verdriet, die mannen kenden de Brusselaars nog niet. Nauwelijks was de film op 't doek gehaald of hij werd op 'n aóu! geroep onthaald. De Brusseleers hadden nog eens bewezen 't domste volk der v: eld te wezen! 'k Vraag me ;-f wat het Fransch (van Frankrijk) bestuur van die filmonderne ming van de kleingeestigheid van zoon rascail'e moet gedacht hebben. Maar allee... de tijd zal leeren... nog 'n beetje geduld blijven we steeds met moed vervuld eens komt de dag, dat wij regeerenl EN jefken van 't huis nevens heeft nog ne keer 'n gedichteken gemaakt, voor de Poperingenaar waai- veel uit te lee ren valt (uit 't gedicht en uit de gazet). Luistert want 't gaat over DE TONG. Een tong heeft iedereen En elk heeft er maar één En 't is maar goed ook, beste maat Er wordt reeds nu te veel gepraat. Bekijk, wat haalt het uit daar in Lausanne Of in Genève, of waar het kan? De tong die diént ons om te slikken Ais g' honger hebt, om ferm te bikken, 't Is door de tong, dat 't eten smaakt Al naar gelang 't is klaargemaakt. Ze dient om stille min te fluisteren En om geheimpjes te ontkluistren. Ze dient ook, om met veel fatsoen Iemand... in de doekskens te doen. En r o laten wij, Vlamingen, nogmaals met [fatsoentjes Ons door de franskiljons verkoopen, app'l'en [citroentjes. M ar lang genoeg zijn de tongen I aan 't roeren En laten w'ons eia-u. vervoeren! We kennen lang genoeg l eeds die accoorden En weten wel dat «-Praten zijn geen oor- [den». Snoer uw tong! of 't is te laat! En nu vooruit! Geen woord, maar daadl JA, ZEI LANGE JEF, gisteren heb Ik aan mijn vrouw de noodzakelijkheid uitgelegd, besparingen te doen in 't huls- houden En de uitslag? Is dat ik tn 't vervolg niet meer roo- ken mag. 't IS aardig toch, In Engeland is 't bijna oorlog En dat simpelijk om de reden Dat velen niet zijn tevreden. En waarom zijn die velenniet tevre den. Well Eenvoudig omdat ze zich geen revolver kunnen aanschaffen. Hier gaat ge in een wapenmagazijn en hebt maar te kiezen, revolvers zooveel ga maar wUt. In Engeland ls de criminaliteit fel ge degen. Pe brave menschen krijgen schrik en zouden gaarne in 't bezit zijn van 'n revolver, om zich te verdedigen. Maar ja, eerst wordt er een getuigschrift van goed gedrag gevorderd, dan komt de politie een onderzoek doen... daarna 'n tweede onder zoek... en dat duurt en duurt. Maar de bandieten, zij, bij middel van smokkela rij, kunnen zich de meest geperfection- neerde vuur- en andere wapens aan schaffen. Ik vind ook dat 't ongejoermepotlepeld is. Enfin, bemoeien w' ons niet met an dermans zaken! IN AMERIKA GAAN ZE DUS afschieten 'n obus, om te probeeren te gaan tot in de maan. En ik zei... als Marenta goesting heeft om mede te gaan, dat ze zich maar als vrijwilligster moet aangeven. Maar toen schoot Marenta in zoo'n ra zende kolèrie dat ze uitriep: Ge wenscht me ver weg, de mannen zijn laf. Ik wensch wat ik zeg, U lang reeds in 't graf. "n Plezant vrouwtje anders, die Maren ta! IN EEN GROOT MAGAZIJN te Brus sel loopt een heer onrustig, van den eenen kant naar den anderen kant, en men zou zeggen dat hij iemand zoekt. Hebt ge iets verloren? vraagt hem 'n verkooper. Ja, mijn vrouw... is 't antwoord. Zie derde verdiep, rechts... rouwar- tikelen! VERLEDEN WEEK is er 'n Italiaan naar Londen toe gegaan die bij zich had raadt eens wat? In twee woorden zal Tc het U zeggen en ook U dra uit gaan leggen. Hij had bij zich een meisje! Hewel, wat wonderbaars is er daar nu aan gelegen 'Niets! Maar luistert. Dat meisje was 'n gansch wild meisje en 'n menscheneet- ster uit de Phillippijnsche eilanden. Ja Ja, d'r zijn nog menscheneters... zelfs in Europa, in de rotsen van Casasies. Spij tig, zou Dingen zeggen, dat 't zoo ver van hier is, anders was ik r.eeds lang een toer' ken gaan doen langs ginder met m'n schoonmoeder. De geleerden zeggen dat dit gansch natuurlijk is. (Niet van dat toerken doen met uw schoonmoeder, nv.ar wei de menscheneterij). Menschenvleesch is voor hen een echte lekkernij... en 't schijnt dat, als men er eens van geproefd heeft, men er nog goesting raar heeft. Avis aux amateurs! GROOT RUMOER in 't huishouden van mijnheer Peperbol. De kleine heeft een naald ingeslikt. Madam zal spoedig naar den dokter telefoneeren. Allo! Zou mijnheer den dokter zoo spoedig mogelijk niet kunnen komen. On ze kleine heeft een naald Ingeslikt. 't Is de meid van den dokter die aan den telefoon staat en antwoordt: Mijn heer den dokter heeft(bezoek... Maar hebt ge de naald onmiddellijk noodig? DE RIJKSTE VROUW der wereld is dus [gestorven. Maar daarmeê is er niks meêr bedorven. Mr. Edith Rockfeller-Mac Cormick was [heur naam. Heur rijkdom maakte gansch heur faam. 't Was voorwaar 'n origineele vrouw 'k Zeg het U te goede trouw. Z* hield fel van spiritisme en zoo'n zaken [meer Laat me toe da'k er hier 't een en *t ander [over relateer. Zij hield staan, onder andere, dat ze de eerste vrouw geweest was van den Egyp- tischen Koning Tout-Ank-Amon. In een geïllustreerd blad, beweert ze, heb ik goed zijn foto herkend en zijnen troon. Ik ben met hem getrouwd toen ik 16 jaar oud was en ik ben... gestorven twee jaar na dien... om onder den vorm van Miss Rockfeller herboren te worden! Maar 't schoonste van d'historie is, dat Preston Gibson, een andere Amerikaan, beweert zelf... Tout-Ank-Amon geweest te zijn. En, zei hij, Mrs Rochfeller heeft gelijk, wij zijn met elkaar getrouwd ge weest, maar 5 jaar in plaats van 2, zooals ze zegt. Wij hebben te zamen over Thibes geregeerd Neen! Neen! Neen! dat is te veel. En 'k zeg, ai de zotten zitten nog niet in Geel. KLEIN MARIEKEN zat aan tafel bij madam de barones, die 'n gansche mond vol valsche tanden had. En Marieken moest hoesten. Luistert, zei de barones boos, als men hoest moet men de hand voor den mond hóuden! Dat is niet noodig, zei Marieken, mijne tanden zullen er niet uitvliegen, zooals d' uwe! AAN PADERENSKY, die, zoo ge 't nog [niet wist Is een groot Poolsch artist. Vroeg men wat hij van den Jazz-band [dacht. En zoo luidde Paderenskys klacht: De Jazz-band is gewis 'k zeg t U, 't is waarheid, eerste klas, 'n wraak van 't neger- op 't blanke ras. Hewel, ik kan dat gemakkelijk aanne men, want 't is precies 'n muziek gemaakt door de duivels van Satan, om ons hier al 'n voorsmaaksken van d' helle te ge ven. In alle geval, de Jazz is nog niet verdwenen, 't Contrarie, hij floriseert meer dan ooit. Want terwijl 'k U hier schrijf zie, lees' ik dat z' in Amerika 'n nieuw systeem uitgevonden hebben, om dat stom muziek nog harder te doen klinken, na melijk, de valsche longen. Ja, ja, ginder moet iedereen nu, die de saxofoon en schuiftrompet wil bespelen in de groote (Jazz-bands eerst een heelkundige bewer king ondergaan, waardoor hem twee lon gen in zijn ""lijf worden bijgevoegd... 't Zijn meestal negers dat ze daarvoor ge bruiken. Heere toch! waar gaan we naartoe 1 HEWEL! vrouw Kampemoele, waar om hebt ge uw zoontje zoo geslagen? Het heeft de deur van 't kiekenkot laten openstaan... en al de kiekens zijn naar bulten geloopen. Dat is toch niets. Ge weet toch dat kiekens altijd naar hun EIGEN kot terüg keeren. Hewel... 't is Juist daarom!... ZE ZIJN ZOO nog maar pas getrouwd en men zou gaan denken dat z' elkaar geen liefde meer schenken en dat ze 't zich reeds lang hebben berouwd. Over -./ie ik het hier heb. Wel over dien fameuzen vlieger Mollisson en Anny Johnson, groote vliegenierster, die on onlangs in 't huwelijksbootje, gestapt zijn. Moliissön was deh Oceaan overgevlogen en zat in Amerika, toen hij vernam dat zijn vrouwtje, 't gedacht opgevat had, hem te komen veryoegen... per vllgema- chien. Maar Mollisson wil daar absoluut niet van hooren, noch weten. Jaloersch- heid? Maar Anny is precies geen katje om zonder handschoenen aan te vatten, en aan 'n joernalist heeft ze verklaard, dat ze den oceaan zal overvliegen... en dat haar man naar de maan mag vliegen, in dien hij zich tegen heur ontwerp verzet. Weer een echtscheiding in 't verschiet, zeker? MAAR MIJNHEER SLINKS TOCH, wat ziet ge er goed uit sedert ik U nog gezien heb. Op reis geweest zeker? Neen... maar mijn vrouw. En zoo zijn 't elke weke, In dees reke, de vrouwen, 't begint me te berouwen, die alles moeten bezurerl en verduren. Maar 'k beloof U, beste vriendinnen, da'k vanaf toekomende week ga beginnen dingen te vertellen op de kap mijner gezellen van 't mannelijk geslacht. Is dat geen goed gedacht? En als ze dan niet zijn voldaan kunnen ze mij maar wenschen... naar de [Maan. 't Manneken uit de Maan. 4-9-52. - DE POPERINGENAAR. - Nr 30. INHULDIGING VAN DEN op Zondag 7 Augustus 1932. Opsehriften. Vervolg. Bij M. Henri Mouton: Welkom aan onzen nieuwen herde». Bij M. Laeye: Heer Pastoor onze beste wenschen Willen wij vandaag u biën Dat wij vleesch verkoopen aan vele men- n Verhoopen wij ook U soms te zlefi. Bij M. Cyriel Thevelint Wees welkom Achtbare Herder. Bij M. Charles Delplacet Ons Heer zei aan Petrus Ga en Herinner mijn "kerk De Apostel knikte ja en begon. Maar vruchteloos viel hij dan het werk aan Tot hij bij Charles Delplace binnendrong. Bij M. Oscar Cornettè: Eerwaarde Herder, met welbehagen Wenschen wij U lange jaren, blijde dagen Gansch vrij van kwelling en druk Vervuld met voorspoed en geluk, Bij M. Hector Hoflack: Welkom priester des Heeren Die ons deugd en plicht komt leeren. Terwijl U nu zijt verrukt Wenschen wij U voorspoed en geluk. Bij M. Anne: Ik voeg mijn blijden kreet, die klinkt alom Eerwaarde Herder wees bij ons welkom WIJ zullen uw beminnen en uw eeren Omdat gij komt tot ons in den naam des [Heeren. God geve dat uw kudde In vrede en deugd U nooit hare dank gelijk en vreugd. BIJ M. Honoré Van Lersbergher Handel in wasch- en naaimachienen en kindergedoen. En mocht den Herder een machien hebben [vandoen Beloof ik mijn best te doen. Maar dat alles ligt stil sedert den noen Wij hebben ons huis te versieren Om de feest mede te vieren Voor onzen Herder, Hij weze welkom Hij befeike in vrede een hoogen ouderdom. Bij de Weduwe Alleman: Eenleder gaat den Herder te gemoet En wij bieden Hem alle onzen groei. Mocht Hij gedurende vele Jaren De parochie in vrede bewarenT Bij Juffr. Dejonghe: Heel ons dorp is in feest Iedereen verheugd van geest wenscht U, Herder ter herte Heil en vrede, nimmer smerte. Bij M. Provoost: Ik werk jaar in jaar uit met kleuren 'Op muren, vensters en op deuren Altijd kontent en welgezind Welkom Heer Pastoor wees bemind. Bij M. Henri Fagoo: De vlaggen wapperen in den wind Iedereen is hier welgezind Allen zijn hier vol verlangen Om U als herder te ontvangen. Bij M. Gerard Aernout: Wij Juichen met vreugd gemoed Uw blijde toekomst te gemoet Wij wenschen dat uw wijs bestuuf Vol genot zij en lang van duur. Bij M. Emeric Gillioen: Mijnheer Pastoor is 't niet wel 'k Bouwde uw poorte hoog en wel Zijt gij kontent komt bij Gillioen Om uw timmerwerk te doen. Bij M. Louis Allaeys: Uit ter herten wenschen wij Heil en welkom gul en blij Wijzo werking, wijs bestuur U, ons nfeuwe pastoor hier. Bij Juffr. Pinceel Adonie» Lieve Herder wees welkom t Is de kreet die klinkt alom. Bij M. Verslype: Klokken luiden, schoten knallen Vlaggen sieren, steeg en wijk Juichende trompetten schallen Opgeruimd is arm en rijk. Bij M. Gaston Grysere: Alleman is opgeruimd Welgezind en welgeluimd Geest wonder daar verder Komt onzen nieuwen herder. Bij M. Arthur Valcke: Verheugd zijn wij te mogen viereö Onzen nieuwen zielenherder. Mocht hij lang nog ons bestieren 't Is- de wensch van alle herten, Bij M. Depocrter Desiré: Heel 't gezin Depoorter Wenscht den nieuwen herder Welkom hier In het dorp Nog lang beware hem God. Bij M. Emiel Vandevijverj Heer Pastoor wees welkom Roepen wij hier alom Dat wij U lange jaren Het al onder ons bewaren. Bij M. Gustaaf Beele: Mochte gij nog vele jaren Wonen hier in peis en vreê En er vele zielen garen Voor de eeuwige hemelsteê. Bij Weduwe Ampe: Dat Gods zegen op al uwe wegen Geluk in overvloed doet regen. Bij M. Dcfevcr: Hommage et Honneur Au Digne Pasteur Tels sont les Voeux. Exprimés ie Jour de son arrivée j Par ie president de Marguillers. Bij M. Henri Pinceel: t Eenieder die zijn plicht voldoet Brengt den Herder zijnen groet. Bij Meester Van Elslande» Kinderen leiden tot den Priesetr Dat is kristen leeraarswerk Menschen voeren naar den hemel Is de zending van de kerk. Neem als feestgeschenk Heer Herde* Hart en ziel der jongens aan Leid ze naar den vriend der kindren Leer ze naar den hemel gaan. Bij M. Arthur Vanhove: Heden is hier alles versierd Voor de blijde inkomst van den nieuwen [herdér alhier Geurige blqeunen met Jewhülft. gróen Om U te vérwclkbmen ïrtót Yaföoeft. Hoog wappert de feestvlag in deh wind Zoodat de nieuwe pastoor hier alles vindt En de wensch dat God U geve lange jaren Om alhier uwe nieuwe kudde te bewaren Tot slot wensch ik U hartelijk proficiat Voor dezen gelukkigen en schoqnen in- [komdag. Bij M. Charles Calliau: Welgekomen weigevonden Klinkt het hier uit alle monden. V. O. S. -B. V. O. S.: Vlaanderen getrouw Den evenaasten ter hulp Onzen eed tegen oorloggestond Voor wereldvrede in 't gelid Begrijpe U ons Gij zieleleider God ter eere Vlaanderen ten bate. BIJ M. André Thevelin: Welkom Herder Heil en vreê. Bij M. Jerome Vandevóordéf Gulhartig wenschen we bij uw binneötïeê Alle heil, voorspoed en vreê. Wees ons trouwen zielenvader Dit wenschen w' U al te gadeifc Bij M. Henrl Notredame: Achtbare Herder, wees welkom. Bij Lievin Verwaerde: Welkom als Herder in onze parocWflt j Bij Camiel Van Cayseele: Heer Pastoor wil U verheugen En U stellen tot ter deugden En mocht U leven lange Jaren Hier onder de Vlamertingenaren. Bij M. Herman Rabaut: Herder in ons midden wees welkom Gaat uwen weg en ziet niet m Laat het politiek bootje dobberen En den stielman zijn brood verobberen. Bij M. Maurice Desadt: Hier vindt gij immers kolen in magazijn Die den Heer Pastoor kunnen dienstig zijn. Aan lagenprijs en die niet rooken Men. kan ér alles best meê stoken. Met die moet men den winter niet ontzien Prööber eens, Heer Pastoor," en-gij zult het [zien. Bij M. Manuel Hoflack: Qegroet EerWeerde Heer Pastoor wandele rustig ons gemeente door Komt het soms eens van passé We maken hier kostumen, roben, jassen Veel gelijk onze vurige wenschen Dat doen we graag als kristen menschen. Bij M. Petrus Buytaert: Mijnheer de Pastobr 't is tot uw eer Dat ik ons huis pareer Want ik zeg het zonder schromen Gij zijt hier allerbest gekomen. Bij M. Frederik Boutterij: Heden ls hier alles vè¥sftr.d Vóór de-blijde Inkomst van onzen nieuwen [Herder alhier, Bij M. Eugène Delplace» Heer Pastoor wees welkom. Bij M. Gustaaf Hoflack» 't Kan nooit te veel zijn versierd Als men vandaag uw inkoóist viert. Bij M. Jules Lamon: Eerweerde Heer Verfaillie Hier woont Jules en zijn familie Die.U sturen blïjgemoed i Hunnen innigsten groet. Dat God uw bijsta en zegene Op deze nieuwe wegen. Bij M. Jozef Hoflack: Eerweerde Heer Pastoor komt vandaag En dat in 's Heeren naam. Dat Hij U zegene en helpe Opdat uw woorden ons versterken Ter uwer eer al dezen lof Voorzeker zijt U hier welkom. Bij veldwachter Soubry» Zooals voordezen wederom Wenschen wij den H. Pastoor welkom. Bij M. G. Barroo: De Hofbouwmajtschapplj van Vlamertinge Wenscht den Eerw. Heer Verfaillie harte- [lijk welkom. Bij M. G. Maubrouck: Heer Pastoor wees welkom Doet steeds voor wel En ziet niet om. Bij M. Camiei Valcke: Mijn woord en zal niet kwetsen Als ik zegge dat wij metsen Elk van onzen kant Op goeden grond maar op geen zand. Ik met mortel en met steen Gij met Jezus woord alleen. Maar daar is ne maar Tusschen ons 't verschil is zwaar 't Geen ik metse moet begeven 't Uwe blijft voor 't eeuwig leven. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■aasMBB Thesauriemaatregelen en Financieel Herstel. De Kamers zijn in bij zonderen zittijd bijeengeroepen op Dinsdag 6 September DE SCHATKIST in nood De Ministers hebben Dinsdag namiddag raadvergadering gehouden, in dewelke zij hoogst gewichtige besprekingen hebben gevoerd over 's lands financieelen toe stand en over de uitzonderlijke moeilijk heden van de thesaurie. De heer Kabinetsoverste deed belang rijke meedeelingeri over de ministerleele besprekingen betreffende de thesaurie- maatregelen. De regeering werd door M. Renkin op de hoogte gebracht van den financieelen toestand en hechtte dan zijne goedkeu ring aan de memorie van toelichting van het wetsontwerp betreffende de thesaurie maatregelen, ontwerp dat aan de Kamers zal voorgelegd worden. De Kamers rijn bijeengeroepen in bijzonderen zittijd op Dinsdag 6 September. De Kamer en de Senaat «uilen dus een wetsonwerp te onderzoeken hebben over thesauriemaatregelen. Wat heeft dat te beteekenen? Den 1 October aapstaande is het de vervaldag der 760 miljoen 10-JaarllJksche schatkistbons, welke door het Ministerie Theunis in 1922 werden uitgegeven. Er moet dus 760 miljoen uitbetaald» worden. En de kas ls ledig!! Er moeten dus maat regelen getroffen worden. En dewelke? De eenvoudige hernieuwing ambtshalve dezer tienjaarlijkse!» bons? Eene combinatie van overname door de Banken? Eene leening? In dit laatste geval zou er eene leening van EEN MILJARD moeten uit geschreven worden, daar er nog aan an dere verplichtingen dan aan de terugbe taling der 760 miljoen moet voldaan wor den. Welken weg de regeering zal opgaan hebben wij niet kunnen vernemen.. Dat zullen wij vernemen bij de heropening tier Kamers. PET FINANCIEEL HERSTEL M. Colson had nog eene andere be langrijke meedeeling te doen. In strijd met wat reeds werd gemeld, is er thans nog geen kwestie het ont werp van het financieel herstel in te die nen. Immers de voorbereiding van het financieel herstel eischt vooraf de vast stelling der ontwerpen van de begrooting. Men is met dit werk volop bezig. Het ont werp der thesauriemaatregelen zal eohter óver den financieelen toestand volledige ijllichtingen afkondigen. Het financieel herstel is heel wat anders dan de schatkistmaatregelen. Dit herstel heeft voor doel de begrooting in even- Wicht te brengen en de uitgaven te re gelen naar de inkomsten, ofwel... de in komsten te zoekén die noodig zijn om de uitg&Ven. te dekken. Het een is het tegen overgestelde van het andere. Wil men de uitgaven beperken bij de inkomsten, dan zal er heel wat moeten gesnoeid worden op de sociale en andere uitgaven. Wil men echter deze uitgaven behouden, dan moeten er nieuwe inkomsten gezocht wor-, den, 't is te zeggen: meer en hoogere be lastingen, leeningen, en ancfere lapmidde len, welke geen definitieve oplossing zul len brengen, want toekomend Jaar zal dit spel dan te herbeginnen zijn. De toestand, zoo voor de thesaurie als voor de begrooting, is alles behalve roos kleurig. Er zullen krachtdadige maatre gelen noodig zijn; er'zullen offers gevergd worden van iedereenzegt men in de regeeringsmiddens. inessgaaBBEaaBSBBXHSguiamiiiaBB* 78 j., wwe René Martin. Charles Claeys, 79 J., Wnaar Marie Verschaeve. Pru dence C'aura, 70 J., echts- Benoit Govaerts. Mathilde Accou, 87 J. re., Petrus Ou- velier. X. Gotelaere, 1 d., z. v. Leon en Elisa Soenens. Jeanne Dhayere, 8. m., d. v. Marcel en Marina Dhayere. Anna Vandenbranden, 4 m., d. v. Pierre en Ger- maine Deseure. Hessel X. 1 d. z. v. Silvère en Mdrtha Degrave. Maria Hes sel, 10 d„ d. v. Silvère en Martha Degrave. Huwelijken. Michel Samyn en Ger- maine Kons. Henri Wyflels en Elisa Petit. Arthur Buysse en Bertha Tom- melin. Marcel Priem en Irma Goola. Camiel Oanniere en Leonie Priem. Emeric Dp Haene en Martha Samyn, BI. 6. tmrnmamrt. POPERINGE, v. 25 Oogst tot 1 Sept. 1932. Geboorten, 321. Moyaert Marie-Loui- se, d. v. Antoine en Deschilder Hilda, Komstraat, 25. 322. Dehouck Godelieve d. v. Gaston en D© Coker Martha, Mau rice De Wulfstraat. 323. Planoke Ja> cquellne, d. v. Joseph en Vandenberghe Maria, Casselstraat. 324. Liefooge Wil ly, z. v. Cyrille en Deman Maria, Vlamer tinge. 325. Derhille Joseph, z. v. Emile en Odent Felicie, Watou. 326. De Moor Pol, z. v. Henri en Detremrrierie Jeanne, K. Renlngelststraat. 827. Melis Paula, d. V. Gaston efï Top Emma, WatourAbee- le. 328. jVanderv Berghe André, z. v. Gérard en pobbeloere Maria. Watou. 829. Ventere Maria, d. v. Cyriel en Pel grims Celina, proven. i 330. .Taffin Oer malne, d. v. Seraphin-Mailrlce enDevos Adronie. A "- Overlijden*: 168. Dpbussphere Camil- le, 59 J., wed. van Gesquiere Romanie, Gasthuis. 169, VancléVooïde Cyr-llle, 47 J., echtg. van Dochy Bertha, Boes'chepe- straat, 35 (pverl. te Lapwe). Huwelijken. 67. Decfrie Maurice, paar- dengelelder en Verleene Maria, z. b., b. v. Pop. 68. Lauwers Alberic, werktuigkun dige te Izegem en Lermytte Alice, z. b. v, Poperinge. Huwelijksbeloften. 93. Depuydt Achil- le, autogelelaer van Pop.,en Nuyttens Ber tha* fabriekwerkster van Vlamertinge. 94. Arickx Maurice, kleermaker van Else- ne en Bulckaert Alice, z. b. van Pop. 95. Bollengier Lionel, kolenhandelaar van Pop. en Verdortck Agnes, z. b. van Re- ningelst. 96. Lobelle Jullen, landbouwer van Pop. en Lobelle Rachel, z. b. van Oost- vleteren. 97. Titeca André, tabakbewer ker en Clabau Ignèce, z. b., b. v. Pop. 98..Logie Nestor, schilder, en Deleye Zoë, z. b., b. v. Pöperinge. HEURSEL'S JUWEELEN de SCHOONSTE, de GOEDKOOPSTE. Groote keus van TROUWRINGEN. IEPER, van 25 tot 31 Oogst 1932. Geboorte. Derudder Roger, Rljssel- steenweg, 11. Overlijdens. Verschoore Yvonne, 23 jaar, ongeh., Poperingesteenweg, 8. Stichelbaut Rachel, 86 J., ongeh., Pope- ringhesteenweg, 8. Lecoutere Stepha- nia, 91 J., z. b., ongeh., Meenensteenweg, 25. Delobel René, 61 j., brouwer, wed. Maerten Lucie, Maloulaan, 43. Kempe Leopold, 82 z. b., wed. Rappelet Leonie, Capucienenstraat, 84. Huwelijken. Beernaert Oscar, dag- looner en Versteele Alice, dienstmeid, b. te leper. Vuylsteke Karei, muziekant en Denoyelle Simonne, huishoudster te leper. De Plancke Albert, meester steenhouwer .n Beele Marguerite, z. b. te leper. DIKSMUIDE, v. 25 Oogst tot 1 Sept. 1932. Geboorte. Karei Ryckewaert, z. v. Joseph en Esther Cozyn. Huwelijk. Michel Deschout, hande laar te Veurne, met Maria Colaert, z. b. te Diksmuide. KORTEMARK, van 25 tot 81 Oogst 1932. Geboorte. Doom Jacqueline, d. v. Gaspard en Vandendorpe Margareta. Huwelijken. Doom Gerard en Maes Magdalena. Devoldere Julianus van Handzame en Corneille Magdalena. Lannoo Emeric en Maes Martha. WOUMEN, maanden Juli en Oogst 1932. Geboorten. Vancoillie Hugo, z. v. Marcel en Maria Laleman. Verslype Madeleine, d. v. Georges en Irma Lehout- ter. Acou Joseph, z. v. Lucien en Euge nie Walleyn. Decap Roger, z. v. Mau rice en Maria Declerck. Lefever Made leine, d. v. Henri en Marie Vermeersch. Vanhee Gerard, z. v. Firmin en Ida De- fever. Deschryyere Nelly, d. v. Arseen en Irma Vandeveïde. Deboeuf Maria, d. v. Leon en Leonie Arickx. Leeman Godelieve, d. v. Leon en Martha Louwa- g», Devos Daniel, Z.y. Richard en Ma rie Hoornaert. Gheerardyn Bidon, z. v. Omer en Ida Vandenberghe. Sterfgevallen, -h- Declercq Achlel, 55 j. Slembrouck Marie-Therèse, 87 J., wed. Francis Callewaert. Vansteckelman Mo dest, 43 J. Vancoillie Hugo, 1 m., z. v. Marcel en Marie Laleman. Callewaert Achlel, 60 J., echtg. van Pharaïlde Van- neste. Huwelijken. Demolder Karei en Ra chel Deemynck. Vanoverberghe Mau rice van Merkem en'Elisa Beauprez. Aimé Vierstraete van Ichtegem en Clara Vanhee. Camiel Thery van Merkém en Maria Slembrouck. ZONNEBEKE, maand Augustus 1932. Geboorte. Pattyn Godelieve, d. v. Marcel en Wyckhuys Olara. Overlijdens. Bogaert Virgenie, wed. v. Masschelein Charles-Louis. Demey Antoon, v. Gerard en Six Martha. Huwelijk. Pype Camiel met Durnez Suzanne. KOMEN, van 25 tot 31 Oogst 1932. Geboorten. Minnekeer Lidia, Wer- vikstr., 132. Ramon Marcel, Kruiseeke, 12. Decroix Ivetta, Houtemstraat, 59. Modaert Juliaan, Kruiseeke, 17. Overlijden. Verhaeghe Sofia, 79 J., Oudemanhüis. Huwelijk. Verkynder Valerius en Du- mortier Juliana. BOEZINGE van Januari tot Juni 1932 Geboorten. Beeuwe Daniel, z. v. Ca miel en Marguerite Lepla. Brion Maria, d. v. Jozef en Celina Claereboudt. War- lop Gerard, z. v. Cyriel en Felicie Decock. Polley Julien, z. v. Cyriel en Martha Knockaert. Bultynck Maria, d. v. Mau rice en Juliana Hostens. Lerminez Da niel, z. v. Georges en Godelieve Lauwers. Gevaert Maria, d. v. Medard en Julia Mouton. Thoma Rafel, z. v. Camiel en Irma Vandenberghe. Desender Maria, d.' v. Fernand en Elvira Soenens. Van denberghe Hendrik, z. v. Leon en Odilia Vonder Heeren. Pattyn Daniel, z. v. Silvère en Flavie Vinekier. Bostoen Ge rard, z. v. Achlel en Magdeleine Deleu. Desódt Rosa, d. v. Leon en Alida Beekman. Talpe Gerard, z. v. Alidor en Margue rite Vuylsteke. Gotelaere X. z. v. Leon en Elisa Soenens. Verhaeck Jozef, z. v. André en Godelieve Monsy.' Willemoens Raymonda, d. v. Jozef en Jeanne Tailly. Vandenbroele Camiel, v. Georges en Maria Vandewoude. Vergote Jozef, z. v. Germain en Lydie Vanoost. Verfaillie Marguérite, d. v. Cyriel en Maria Wyffels. Depuydt Roger, z. v. Geörges en Irma Heughebaert. Vandevyvere Maria, d. v. Georges en Maddleine Soenens. Mer- veiilie Andreas, z. v. Maurice en Madeleine Baert. Debey Gerard, z.- v. Achiel en Elisa Van Pelt. Phiipo Antonius, z. v. Prosper en Maria Verhille. Vanden- abeele Miaurioe, z. v. Henrl en Godelieve Huyghe. Augustyn Maria, d. v. Theo- phiel en Julia Depoorter. Frans Hout- hoofd z. v. Octaaf en Leontine Tomeiin. Hessel X. z. v. Silvère en Martha De- graeve. Hessel Maria, d. v. Silvère en Martha Degraeve. Pareyn Yvonne, d. v. Maurice en Irma Grimmonprez. De- deyne Roger, z. v. Urbain' en Nathalie Cauwels. Van Haelemeerseh Georgette, d. v. Arthur en Beantia Jacobs. Van- houdt Mathilde, d. v. Jozef en Marcella Schacht. Thoma Leon, z. v. Leon en Elisabeth Flepts. Vandewalle Albert, 8. v. Albert en Antoinette Legrand. Sterfgevallen. Firaiin Fauvaert, 6 m. z. v. Reml en Suzanne Soutaer. Jozef Priem, 2 J. z. v. Maurice en Maria Tom- melin. Julie Geldhof, 85 J. echtg. van Pieter Debeuf. Pieter Debeuf, 82 j., Wed. Julie Geldhof. Henri Vanoost, 79 J., Weduw. Leonie Crombez. Maria Gevaert, 2 dl, d. v. Achiel en Julia Mouton. Hortence Vanhee, 69 J. echtg. AJoïs De leu. Julie Desmedt, 71 J., echtg. Petrus Huyghebaerk Rosalie Christiaens, 75 j., echtg. Aloïs Ampe. Felicie Desegher, (Zie yervolg onderaan 4' kolom.) «de verbroedering» poperinge CLERMONT, van 28 Oogst 1932. 77 Duiven. Afstand 164 Km. Los om 6.37 u. Eerste prijs om 9.28.33 u., met een snelheid van 957 m. 92 per minuut. Laatste prijs om 9.42.16 u. UITSLAG. 1. Techel A.; 2. Deplaedt L.; 8. Techel A.; 4. Lenoir O.; 5. Vankem- mel G.; 6. Clabau R.; 7. Vermeulen J.; 8. Mahieu C.; 9. Legrand C.; 10. Deplaedt L.; 11. Vermeersch A.; 12. Creus H.; 13. Bal- lyn R.; 14. Legrand C.; 15. Decoker J.;. 16. Laseure U.; 17. Desender J.; 18. Beek R.; 19. Dupont G.; 20. Suffys J. Serie van 3 duiven: Vanbrabant M. Serie van 2 duiven: Techel A., Deplaedt L., Legrand C. ARRAS, van 28 Oogst 1932. 841 Dui ven. Afstand 64 Km. Los om 8.50 u. Eerste duif om 9.49.41 u., met eène snelheid de 1072 m. 10 per minuut. Laatste prijs om 9.57.58 u. UITSLAG. 1. Labaere M.; 2. Van denbroucke L.; 3. Geldhof C.; 4. Decoker J.; 5. Loncke J.; 6. Devos R.; 7. Vermeu len G.; 8. Debyser J.; 9. Dewachter R.; 10. Vermeulen 'G.; 11. Dobbelaere J.; 12. Igodt O.; 13. Labaere M.; 14. Depoorter L.; 15. Clabau H.; 16. Intervuyst A.; 17. Vanbrabant M.; 18. Depoorter L.; 19. Ver haeghe J.; '20. Liefcfoghe E.; 21. Pouseele M,; 22. Verpoot E.; 23. Verhaeghe. J.; 24. Debyser J.; 25. Depoorter L.; 26. Clabau H.; 27. Dallequin M.; 28. Provo N.; 29: Dewaehter R.; 30. Liefooghe E.; 81. Han- nebouw M.; 32. Desender J.; 83. Vander- marliere M.; 34. Clabau H.; 85. Vermeeseh A.; 36. Wybou M.; 37. Delava M.; 38. Pro.- vo N.; 39.-Devos R.; 40. D'Amour M.; '41. Clabau R.; 42. Intervuyst A.; 43. Dallequin A.; 44.- Vermeeseh A.; 45. Lenoir J.; 46. Roffiaen J.; 47. Desender J.; 48. Debeir J.; 49. Dewachter R.; 60. Schaballie M.; 61. Verpoot E.; 52. Verstraete H.; 53. Dal lequin M.; 54. Brabants A.; 55. Deyos R.; 56. Vandermarliere M.; 67. Clabau A.; 58. Top N.; 59. Clabau H.; 60. Doom M.; 61. Verpoot E.; 62. Deplaedt L.; 63. Creus G.; 64. Vandenbroucke L.; 65. Delava M.; 66. Clabau H.; 67. Sohier L.; 68. Batheu R.[ 69. Creus G.; 70. Batheu R.; 71. Brabants A.; 72. Geldhof C.; 73. Roffiaen J.; 74. Laheye N.; 75. Graefschepe M.; 76. Scha ballie M.; 77. Dupont G.; 78. Verpoot E.; 79. Blondeel A.; 80. Creus A.; 81. Blondeei A.; 82. Handtpoorter H.; 83. Batheu R.; 84. Vanbruwaene G. en P.; 85. Devos R.; Roffiaen Jos. Serie van 6 duiven: Clabau H. Serie van 5 duiven: Verpoot E. Serie van 4 duiven: Roffiaen J. Serie van 3 duiven: Depoorter L. Série van 2 duiven: Ver meulen G., Labaere M., Liefooghe E., De sender J., Vandermarliere M., Delava M., Creus G., Schaballie M. Heden Zondag. 4 Septemb.: BRETEUIL, bij Julien Verhaeghe, Statie. Heeft Schouwpendule. Zondag 11 September: BRETEUIL (in plaats van Clermont) bij J. Desender. 9 SEPTEMBER. Te 5 u., ten stad- huize te ROESELARE, door de S. M. Het Roeselaarsch Werkmanshuis bou wen van 4'alleenstaande woningen. Stuk ken ter inzage ofyte koop bij bouwm. A. Van Coillle, Hugo Verrieststraat, Roese- lare. Aanget. lnschrijv. 8 Sept. 14 SEPTEMBER. Te 2.30 u., ten ge meentehuize te POLLINKHOVE, bestee nen van de verlenging der Oude Zand voordestraat tot aan den dijk van den IJzer. Bestek 10.800 fr. Stukken ter in zage ten gemeentesekretariaat en bij ar- rondiss.ingen. V. Stubbe, 18, Zwarte Non- nenstraat, Veurne. 16 SEPTEMBER. Te 10 u., bij M. Masschelein, 81, Ieperstraat, Zonnebeke, bouwen van een burgerhuis te IEPER. Stukken prijs 75 fr. bij bouwm. Volle- maere, 2, De Haernestraat, leper. ln schrijv. 13 September. Uitslagen der Aanbestedingen 20 AUGUSTUS. Te 8 u., in het Sa natorium «De Lovie», te POPERÏNGE, oprichten van het kloostergebouw aan dit Sanatorium. MADDELEIN S., Boezinge, 269.500*, H. Vandenplassche, Veurne, 274.652,12; Spete J„ leper, 287.000; Delhem H., id., 287.467; Delanghe A., Oostkerke, 287.539,65; Gébr. Tyberghien, Ardooie-Koolskamp, 297.675; Pouleyn J., Harelbeke, 299.494; Vaaöe- kerekhove J., leper, 299.975,62; R. Köhn, Gent, 304.851.38; Vermeulen H., Pi-oven, 307.350; D'Hooghe G„ De Panne, 809.862; Mahieu J., leper, 311.900; Ghesquiere J., Poperinge, 235.000; Waterbley f., leper, 339.000. IBBBBBBBBBEBEBBBEBBBBBBBEBBB JESSE L. LASKY SEPTEMBER - HERFSTMAAND 4 Z j.6" Zond. na Plnkst. Rosalia. SML'kurentius Justin, Bertinus, Victor. 6D Magnus, Onesiphorus, Zachariaa. 7WRegina, Hilduardus, Di'tericus. 8 D O. L. Vr. Geboorte. Adrianus. 9V GWonius M., Corbinianus, Audom. 10 Z Nicolaas v. Tolent, Otgerus, Theod. IBBBB9E3BBBBBBBBBBBBIBBEBBSBI die met Goldwyn de filmstad Hollywood opvatte en verwezenlijkte, is totaal ge ruïneerd; hij heeft zelfs moeten zijn ontslag geven bij de «Paramount» C'° die hij zelf stichtte. Vele Amerikaansche filmsterrenHebben hem him kennis en hun fortuin te danken. Zomcrtraan! Zomertraan! Zomcrtraan! verteerbaar voor alle magen - aangenaam van smaak - (wettiglijk gedeponeerd merk) vol Jeugd- en levenssappen, tegen zwakte en flauwte, bevat de krachtigste bestacid- deelen om te verkloeken. Gij die flauw of zwak zijt neemt een flesch Zomertraan de uitslag ls wonderlijk en beslissend voor volwassenen en kinders. 25 fr. de Hterfiesch. Uitleg bij de flesch. OPGELET: De naam Zomertraan op, de etiket der flesch geeft waarborg voor zijne echtheid. Te bekomen in i de Apotheek NOTREDAME te Poperinge; in de Apotheek SNOECK te leper, en In alle goede Apotheken. IBBBBBBBBBRBBBBBBEBBBBBBBBBB Gebruikt Chlcorel WYPELIER-TAFFIN 't ls de beste. een broodnoodig voedsel Tegenwoordig wordt veel gesproken .over suikerq En wel met reden. Want sulkef is niet'alleen een eersté-rang-voedsel door haar rijkdom aan polorlën, maar ook doof het feit "dat niets ervan verloren gaat. Haar totale voedingswaarde wordt benutr tlgd (99,75 zonder dat -men voor afval te vreezen heeft. Suiker wordt geheel en gansch door ons lichaam verbrandterwijl bij meest aiie andere spijzen vezelen en cellulosé slechts door onze ingewanden gaan zon» der voedsel te geven. Suiker draagt zelfs bij tot de verteer» baarheid van andere spijzen en verge» makkelijkt de afscheiding van de spijs» verteringssappen. Laat dus d'e suiker een grooten rol spe len in uwe voeding; weest niet bang een zoet tusschengerecht op te dienen, en eet een flinke portie confituur' na uw maaltijd; dat is geen weelde, verre van daar, het zijn bfoodnoodige gezonde voe» dingsmiddelen, die ver weg de goedkoop ste zijn, hetgeen zeker ook niet te ver smaden Is. RAUWE TOMATEN kan men zonder veel moeite van het vel letje ontdoen, wanneer men ze gedurende twee minuten in een zeef legt boven een pan met kokend water. ZORG VOOR UWEN HOF IN SEPTEMBER Pluk nooit uw appels als het regend, wacht tot dat het droog weder is. Dezen maand mogen de scheuten der aardbeziënstruiken geplant worden. Nu ook zaait men zwarte radijzen, spina zie, enz. PATROONFEE STEN 8 September: O. L. V. GEBOORTE, feest der pakdragers. 21 September: H. MATTHEUS, patroon der schrijnwerkers en meubelmakers. 22 September: H. MAURITIUS, patroon der verwers 'en soldaten, HEB ZON IN HET HARTE Heb zon in het harte Zoo bij stormslag als sneeuw; Al is d'hemel vol wolken, En op aard' strijdgeschreeuw. Heb zon in het harte, Dan kome wat mag, Dkn glanst voor U lichtvol De donkerste dag. Heb pen lied op de lippen Met 'vroolijken klank, Al maken de ^zorgen Voor morgen U bang. Heb een lied op de lippen, Dan kome wat ""mag, Dat helpt >U verminnen Deri eenzritÉïhsfeiï' <3ag. 5f* 7Y-m •"itiA.au Heb een woord ook voor and ren In zorg en in pijn, En zeg wat U zeiven Blijmoedig laat zijn, Heb een lied op de lippen Verlies nooit den 'moed. Heb zon in het harte En alles wordt- goed. IBflBBBBBBBBaSWflBSflflEBBBEBani radVovisie Is verschenen eerste nummer van de Klank en Beeld reeks: Radiovfsie Dit werkje is beslist veruit het beste wat in Nederland of Belgie over dit on derwerp verscheen. Gezien de televisie-uitzendingen te Vel- tem sinds verleden maand een aanvang hebberugenomen is dit een werk vanbui tengewone aktuaiiteit eri Zal' het öoS be slist een ruim succés tegemoet gaan. Te vérkrijgen: Vise- Radio, 'Borgerhout- Antwerpen. 12 fr.m v TWEE OPHEFMAKENDE WERKEN VOOR ONS VLAAMSCHE VOLK! Van de bekende, gegeerde schrijvers Jef CRICK (die romans, tooneelspelen, o. a. Fra Angelicoen tientallen studies over vlaamsche kunstenaars schreef) en Jef SCHÈIRS (wier werken als Loutering Dé Filosoof van Haagem op duizenden exemplaren het land rond verspreid Wer den), vanaf 1 September een groote,'bui tengewoon boeiende roman uit de zes tiende eeuw: DE RIDDER VAN HET SLOT VAN LAARNE in wekelijkse!» afleveringen van 16 blad zijden elk, met talrijke illustraties en vele premies. Elke aflevering ;één frank. Elke week: één frank. Deze roman, een greep uit eigén Vlaam sche volksleven, is het schoonste en roe- rendsté boek dat ooit ten onzent ver scheen. Wie daarbij een Prachtig Kunstalbum wil bezitten, met rijke afdrukken van wer ken van nagenoeg 'n 200 tal Vlaamse!» kunstenaars, DIE ALLEN EEN KUNST WERK ALS PREMIE VOOR DEN LEZER AFSTAAN, kan mits 1.50 frank elke week twee afleveringen krijgen :de afleveringen van den roman en het kunstalbum, alles bloedeigen Vlaamsche werken, gewijd aan eigen volk en land. Koopt het eerste nummer, en gij zult de andere niet meer kunnen missen! Alles volledig in negen maand. JEF CRICK, 351, Antwerpse!» Steen weg, SINT AMANDSBERG-GENT. Post- check £606,32. Driemaandelij ksch abonnement voor den roman: lè,50 fr. Driemaandelijksch abonnement voor ro man en kunstalbum: 19,00 fr. Elke inteekenaar op roman en kunstal bum krijgt als persoonlijk geschenk een prachtige houtsnede (50 X 65) O. L. Vr. kerk van Bruggedoor den grooten Antwerpschén houtsnijder, A. Mora. Wie inteekent voor drie maand (19 fr. en 85 centiemen voor inpak- en verzen dingskosten) krijgt de houtsnede dadelijk. De apdere lezers van roman en kunst album ëullen ze ontvangen aan het einde. v Do twee uitgaven zullen te verkrijgen zijn ten onzen bureele. Óp de gemeenten waar ons blad wordt verkocht zullen de twee uitgaven kunnen verkregen worden b4j onze verkoopers, maar de aanvragen moeten op voorhand, in den loop dezer week, bij de voortver- koopers gedaan worden. (Boubsmeberij Prootstraat, 150 - bij de Statie gelast zicb met alle soorten her stellingen, verandert oude JUWEELEN in allerhande nieuwe modellen. Specialiteit Platina- werk, looaU i Brochen, Oorbellen, Armbanden, Ringen, enz

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 6