12 FEBRUARI 1933. Num. 7. Bladz. 4. RUSSISCHE BILJARD AAN 1590 FRANK Verkoop van Fransch Zaad bij Remt GOUWY-PIETERS Alle soorten GENTSCHE AUT05CH00L BOTSING OP HET SPOOR TE MEENEN OP ZOEK NAAR RUST JAARLIJKSCH PAARDENFEEST EN PRIJSKAMPEN Ten toonsieilingst rein TE POPERINGE STERFGEVALLEN EEN WONDER NEO »-BORSTBALSEM APOTHEEK VANDE PLAS ROUWBERICHTEN BEDANKING VERMAKELIJKHEDEN ALLERHANDE NIEUWS WERELDREKORD VAN DEN AFSTAND PER VLIEGTUIG GEKLOPT BURGERSTAND VAN FIJN ZUIVER - GEZOND KRACHTIG SPAARZAAM! KOFFIES STAD IEPER GEMEENTERAAD Zitting van Maandag 13 Febr., om 18 uur. DAGORDE: 1. Proces-verbaal der zitting van 6-2-1933. 2. Stadsbegrooting voor 1933. 3. Karnaval. - Verordening. 4. Mededeelingen. Aandoenlijke begrafenis. Don derdag laatstleden heeft in St Niklaas- kerk de plechtige lijkdienst plaats gehad van Juffrouw Rosa-Anna De Roo, Stuer- etraat, aan de liefde van haar ouders en familie ontrukt in den ouderdom van 18 jaar. Overtalrijk was de menigte, die er aan gehouden had deze pijnlijke be grafenis bij te wonen en alzoo een blijk te geven van kristelijke deelneming in de rouw aan die welgekende en algemeen geachte familie, opnieuw zoo diep be proefd. Wat vooral aandoenlijk was, en door iedereen opgemerkt, was de aanwe zigheid in groep van de leden van het Vrouwelijk Jeugdverbond van Katholieke Aktie (V. K. B. J.), die hun afgestorven medezuster begeleidden naar haar laatste rustplaats. Vele toeschouwers konden hun tranen niet weerhouden, want het vrien delijke meisje, door zoovelen onzer stads- genooten zoo dikwijls gezien op haar broodronde, bezat ieders genegenheid. Carnaval. Twee drie weken gele den hebben we hier gezegd dat de Carna val dezen keer neg schooner zijn zou dan vorige jaren. Inderdaad: 10.000 fr. pre- niiën en dan al die schoone zijden wim- peltj -j uit te deelen tusschen prijswin nende maatschappijen, dat alles is nog al aanlokkend. En ten bewijze: Tot nog toe kregen wij de inschrijvingen van vijf mu- zieken en de volgende verzekerde deelne ming van Les Gilles de la Louvière van groepen uit Boezinge, Brugge, Ko men, De Panne, Hollebeke, Kortrijk, Leu ven, Meenen, Roeselare, "fijtschate, Zil- lebeke en Poperinge. Wij spreken nog niet van de vele mededingers van stad en om liggende. Enkel vragen wij aan de vrien den opdat zij niet langer meer wachten zouden kennis te geven van hun mede doen, opdat wij op tijd -n stond al de belanghebbenden, en die !jn r4"4 te tel len, ervan zouden kir""-«n. Griep. Tegenwoordig z..... nog al vele menschen die met eene valling, of op zijn Iepersch gezegd met een kan- teerne loopen, en natuurlijk om naar de mede te zijn, noemen ze dat nu griep. Maar 'oorzeker en weten ze niet dat die griep reeds van de oude mode is, want leest eens wat er te lezen staat in eene Icpersche kronieke van 1774-1803, berus tende in de groote bibliotheek te Brussel, Nr 4881. II 3.: 1775, grippe. In den mant December sijn binnen Ypre, doorgaans al le de menschen geattaqueerd geweest van siekte, genaemt de grippe: te weten vijf a zes dagen de korsen zonder afgaen, dag en nacht hoesten, stickten in de ooren den eenen meer den anderen min. Ende volgens overleveringen als dat al de om- Irgghenda steden, dorpen, prochiën 60 uren in het ronde, al egael geattaqueerd sijn geweest. Ende volgens 't seggen van de drctoressen dat niemant heeft vrij gege ven ende raepelijck was. Wendt U voor alle Russische biljards bij A. BONTE, 27, de Stuersstraat, leper. Tel. leper 352. MERKEM. Schielijk overlijden. De 28-jarig« beenhouwersgast Vanden- bussche Marcel, woonachtig te Rodebeke, was hier een bezoek komen brengen aan bloedverwanten en hij keerde per rijwiel 's avonds terug naar de autobus. Onder weg werd hij opeens onpasselijk, hij stapte af en ging enkele stappen te voet, toen eene vrouw hem plots zag wankelen en ten gronde stuiken. Toen er hulp ge boden werd was de ongelukkige reeds overleden ten gevolge var eene hartader verstopping. NOORBSCHJTE. Groote Prijskaar ting. Heden Zondag 12 Februari 1933, Groote Prijskaarting in het bieden bij Caillau Prosper. Inschrijving vanaf 5 tof 6 uur, om dan onmiddellijk over te gaan tot de kaarting. Het zal man tegen man zijn. Ziehier nu de prijzen: 100 fr. ver deeld in 8 prijzen: 20-18-16-14-12-10-6 en 4 fr., ook nog 5 surprisen voor de afge speelde kaarters. De kaarting zal stipt om 6 uur beginnen. Dus kaarters van Noord- schote en omliggende wees op uw post. Allen naar de Prijskaarting. STAVELE. Jubelfeest der eerste ver schijning van O. L. Vrouw te Lourdes. Heden Zondag wordt in de Congregatie der jonge dochters van Stavele plechtig herdacht en gevierd de 75ste verjaring der eerste verschijning van O. L. Vrouw te Lourdes. Te dier gelegenheid zullen al de con greganisten 's namiddags na Vespers en Lof in de kerk vergaderen om procsssie- wiize onder het geleide der geestelijkheid, he; luiden der klokken en hef zingen van het lied Te Lcurdes op de bergen zich te begeven naar de schoon versierde ka pel toegewijd 'aan O. L. Vrouw van Lour des. Deze kapel is de vergaderplaats van hunne congregatie. Aldaar zal er in naam der congreganisten met liefde en dank baarheid eene prachtkeers hunne lieve Moeder aangeboden worden. T'en gelegenheidssermoen zal er gepre- d'.kf worden door eenen Eerw. Pater Min de' broeder van Diksmuide. 's Avonds om 5 ure zal er eene be langrijke voordracht met lichtbeelden ge geven worden door Z. Eerw. Heer Bonte, p-wtoor op St Pieters te leper, over Onze Lieve Vrouw: a) Haar leven, b) Haar be devaartplaatsen. c) Lourdes- Tot dezen feestavond worden al de congreganisten, fc-"evens hunne moeders, vriendeli''- uit- g:"ocdigd. I "aandag mc r :n om 7 V* uur in de yMis en Algemeene Oomn unie van V--3 de congressisten ter eere O. L. V-—.W van Lourdes. -"rrv~g p-ij-g gr-sde en zoete Moeder Ma rl" de blcs'ende congregatie van Stavele vc-rdcr"-* en al hare leden w1 ijk zegenen! Voordracht - n.dbouw. Aan de vooruitstrevende landbouwers, en aan de jeugdige elementen niet het minst, wordt bericht, dat op heden Zondag 12 F niari, U vóór 9 ure, zijnde korts na de vroegmis, eene voordracht zal gehou den worden in De Zwaan bij L. Cre- mer, over nadere kennismaking met eene nieuwe meststof in den handel, 't En kost niets, zslf3 geen moeite, maar het verliest da'vom niets van zijn waarde. ALVEKÏNGEM. Vrije Boekerij. De Bibliotheek staat ten dienste van alle parochianen zoowel van Alveringem als van Oeren en ook van St Rijkers. Reeds is de boekerij meer bekend en be zocht, en de lezers vinden er hun goes ting, 't zij wat betreft verhalen en ro mans, 't zij geschiedenis, godsdienst, rei zen en wetenschappen. Maar nog velen buiten reeds talrijke lezers zouden er kun nen gebruik van maken. De Wintermaan den zijn gunstig voor een beetje lezing, en het werk is niet bij zoovelen zoo groot dat ze zich geen uurtje lezing nu en dan mogen veroorloven. Ten andere, onze vrije tijd leeren ge bruiken in de Winteravonden voor eene ontwikkelende of ontsnappende lektuur is iets dat we meer en meer moeten aan- kweeken. De Boekerij is open 's Zondags van 11 tot 12 uur. KROMBF.KE. Auto omgekanteld. Zondag morgen reed een fruithandelaar, uit de M. Dewulfstraat te Poperinge, per auto langs de baan Krombeke-Poperinge, komende van onze gemeente. Gedurende 'de morgenmissen had hij fruit verkocht aan de bedevaarders die gekomen waren om den H. Blasius te dienen. Tusschen de Nieuwe Herbergen het Jagershof slibberde de auto weg, maak te een omdraai, reed de tramlijn op en reed in de gracht waar hij omkantelde. De tram die juist aangestoomd kwam moest tot stilstand gebracht worden. D# voerder was enkel licht gekwetst aan de handen maar zijne vrouw had zich nogal erg bezeerd aan een voet. Zij moes ten door het venster uit den auto komen. De bewoners van het ronde boden hulp en de auto kon weer recht gebracht wor den om dan gesleept te worden tot Po peringe. DRANOUTER. H. Zending. Deze week is hier de H. Zending begonnen. Zij wordt gepredikt door de EE. Paters Re demptoristen van Roeselare. 't Is te hopen dat alle parochianen hun best zullen doen om de oefeningen der H. Zending te volgen. HOOGSTADE. Overlijden. Op Woensdag 1 Februari is te Kortemark in het hospitaal begraven, Eerw. Zuster Su- zanna, die gedurende 42 jaar besten zie- kendienst gedaan heeft te Hoogstade. Begraving. Morgen Maandag, om 10 uur, wordt met plechtige lijkdienst begraven de achtbare Weduwe van Heer Louis Feys, Vrouw Elodie Rooryck, zuster van Eerw. Heer Pastoor van Roesbrugge. Voordracht. Op Dinsdag 7 Fe bruari hadden we de voordracht gehou den door Eerw. Broeder Petrus, van de Orde der Broeders Van Dale te Kortrijk, die ons sprak over den Eerw. Heer Jozef Van Dale, Priester en Stichter dier Orde. Het was waarlijk de moeite waard om te hoorei: Zijn t ceiend woord zal ongetwijfeld deugd hebben gedaan. WOUMEN. Klisten Syndikaat. Onze leden van het Kristen Syndikaat zullen hun vrienden en kennissen mede brengen naar de groote vergadering van heden Zondag 12 dezer, te 11 uur, na de Hoogmis, te Jonkershove, in de school van 't Klooster. Voor onze leden van Woumen-parochie '8 namiddags in de nieuwe zaal, om 2.30 u. Uw vriend Jef Vande Moortele zal op de beide vergaderingen het woord voeren. Senator de Spot zal na de vergadering zitdag houden. Alleman op post! GIJVERINKHOVE. Overlijden. Zaterdag 4 Februari IX, had hier onder toeloop van veel parochianen en vreem delingen de begraving plaats van M. Ber nard Dehollander, Weduwaar van Berthe Plaetevoet, gewezien Gemeente-Ontvan ger, gewezen Sekretaris-Trésorier van 't Weldaadsbureel, Eere Gemeentesekretarls, gr' r'i:verinkhove den 1 Augustus IC -i vrede. OOSTNIEUWKERKE. Ommegang. Ommegangsmaandag heeft nogmaals veel volk naar onze parochie gelokt. De toeloop van den Maandag schijnt nog toe te nemen. De beêvaart naar de IT. Bri- gida is, zooals gewoonlijk, heel stichtend en deftig geweest. Er werd voor Brigida's autaar veel en godvruchtig gebeden. Overlijden. De oudste vrouw der gemeente is op 3 Febr. IX overleden, de Weduwe van Petrus Verhalleman, Rosa lie Deboucq. Zij had den ouderdom van 92 jaar bereikt. Benoeming. Mijnheer Ch. Vanden Bulcke werd dezer dagen hernoemd tot burgemeester. ROESELARE. Bram.. Maandag avond jL is er alhier brand ontstaan in de ..roefstallen van de voederfabriek Primo En hok met de r .'.nwezige kui kentjes is gansch vernield. Door tijdige tusschenkomst zijn de aanpalende stal len gespaard gebleven. LEISELE. Griep. Hier heerscht de griep zoo algemeen dat tot nu toe wei nig huisgezinnen gespaard bleven. Ook zijn bij bevel, de scholen gesloten tot 27 Februari. LANGEMARK. Siirn! Over eenige dagen waren Bohemers in de streek. De vrouwen gingen om koffie naar een win kel. Ze bestelden er X kgr. Giet ze maar hier in mijn zak, in deze dooszei er eene. De winkelierster giet de kilo koffie in eene hooge blikken doos die in haar zak zat. 'k Heto nu mijn geld vergeten, wacht, 'k ga er seffens om en keer dan terug om de dot 3zoo sprak de koopster en ze zette de doos op den toog en was buiten en weg. Ze bleef lang weg, totdat eindelijk de mkelierster de doos pakte om... maar oei ze was zoo licht... er was geen grrnd in! Schielijke dood. Dinsdag laatst kwam de genaamde Cam. Lerminez al wandelend naar de maalderij van L. De- poorter. Plots is hij er gevallen en hij was op den slag dood. Oudemannenhuis. Naar verteld wordt zal het oudemannenhuie geopend worden met 1 Maart a.s. Dat nieuws zal welkom zijn voor de oudjes die niet gaarne hun parochie verlaten. Tooneel. «De Filosoof herleeft operette in vijf bedrijven, wordt opge voerd op 12 en 19 Februari. Wie plaats wil vinden bespreke zijn kaart op voor hand bij T R. Parret-Dewulf, in de Post- straat. Het belooft prachtig te zullen zijn. EOESBRUGGE-HARINGE. Kroost rijke Gezinnen. Heden Zondag, 12 Fe bruari, te 3 uur stipt, houdt onze Bond eene groote en algemeene vergadering voor al zijn leden. Er is een nieuw punt van 't reglement aan de dagorde, dat iedereen dient te weten. De lidkaar- ten voor 1933 zullen er uitgedeeld worden. Wie nog zijn bijdrage niet gestort heeft voor dit jaar, gelieve zich in orde te stel len. Nieuwe leden worden aanveerd. Landbouwavondschool. Met de wel willende medewerking van het gemeente bestuur en de plaatselijke hoerengilde is er dit jaar een landbouwavondschool op gericht geweest. Dank zij hun tusschen komst hebben we mogen beschikken over een welingsricht lokaal, degelijke verwar ming en verlichting, en een aantal aller schoonste prijsboeken. 21 Leeringen hebben de avondschool ge volgd, en ze hebben het toonbeeld gege ven van stiptheid en regelmatigheid; een bewijs dat de leerlingen het belang en het nut van degelijk vakonderwijs zeer goed begrepen hebben. We hopen dat toekomend jaar, de les sen over dierkunde met evenveel ijver zullen gevolgd worden, waarna er dan een examen zal afgenomen worden, teneinde het diploma dat er aan vast is te verove ren. Een hartelijk woord van dank aan Meester Prinzie, die met zooveel ijver de lessen heeft gegeven. De zomerlessen zuilen plaats hebben op volgende datums: 25 Februari, Zaterdag: ROESELARE, Landbouwschool; vertrek om 11 uur uit Beveren. 5 Maart, Zondag, BRUSSEL, Landbouwtentoonstelling; vertrek om 6 uur uit Beveren. IIARINGE. Jaarlijksche negendaag- sche Plechtigheid van 9 tot 17 Februari, ter eere van de H. Apollonia, bijzonder lijk gediend tégen de tandpijn en aller hande hoofdzeeren. Orde der Kerkelijke diensten5": De weke- dagen binst de Novene, Solemneele Mis ten 8 ure. Op Zondag 12 Februari, de vroegmis ten 7 44 u.; de Solemneele Hoog mis ten 10 u. en de plechtige Vespers en Lof te 2 uur. Op Maandag 13 Februari, zijnde H. Apollonia-Maandag, de Solem neele Missen te 9 en 10 ure. WULVERINGEM. Velodiefte. Zon dag nacht, tusschen 11 en 12 ure, werd aan de herberg De Vlaamsche Leeuw», bij Emiel Anseel, ter dorpplaats, de fiets gestolen van Woutters André, dienst knecht bij Odiel Deroo, landbouwer te Vinkem. Woutters diende klacht in aan veldwachter Bolle Gustaaf. Deze vroeg hem of hij dien avond geen 'Verdachte personen gezien had. Woutters zegde: Een kwartier uurs voor den diefstal, heb ik Hackx Albert voorbijgereden De ze had in Wulveringem gewoond en de veldwachter kende goed zijn verleden. Nu woont hij in de gemeente Gijverink- hove. De veldwachter van Wulveringem verwifngde seffens per telefoon zijnen kollega van Oijverinkhove. Deze ging den vermoedelijken dader vinden, waar hij in dienst is. Door strikvragen in 't nauw gebracht, deed hij volledige bekentenis sen. 't Is de tweede velo in korte weken, dien hij stee ik BOEZINGE. Welgekomen benoeming. Donderdag namiddag verspreidde zich de blijde mare dat onze ievervolle Herder E. H. J. Vanneste, die hier sedert 1919 dienst doet als Pastoor, door Z. Exc. Mgr. de Bisschop kwam benoemd te worden als Pastoor. Dit nieuws was bij alle Boezingenaars ten uiterste welkom en zoodra het beves tigd werd, gingen de klokken aan 't ju belen en werden aan alle hulzen de vlag gen uitgehangen. In de 14 jaren die E. H. Vanneste te Boezinge doorbracht, heeft iedereen kun nen bestatigen wat hij gedaan heeft voor het herleven onzer gemeente. Onze kerk is een der juweelen van 't front en veel ander kerken hebben hem ook hun spoedige heropbouwen te danken. Do schadevergoedingen die hij voor de verlaten en soms verjagen inwoners heeft vereffend, zijn niet te tellen. De godsdienstzin bij zijn volk inpren ten was steeds zijn grootste bezigheid en door woord en voorbeeld wist hij steeds zijne parochianen hiervoor aan te sporen. Steeds wees hij elkeen op zijn plicht, niets kennend dan eerlijke katholieke ge dachte. Heel de bevolking is verheugd over deze vereerende benoeming |i vraagt niet be ter dan E. H. Vanneste als Pastoor gul te mogen vieren en hem lang hier te be houden. Kroostrijke Gezinnen. De Alge meene Jaarlijksche Vergadering zal plaats hebben op Zondag 19 Februari, dus Zon dag aanstaande. Heer Volksvertegenwoor diger De Man zal er komen spreken, en voor het overige van den avond zal er voor een leutige film gezorgd worden. Retretten. De jaarlijksche retret- ten voor mannen, vrouwen, jongelingen en jonge dochters afzonderlijk, worden gepredikt van 5 tot 19 Maart door de Gebroeders Gelin, Paters Redemptoristen. Dus van nu af alle verstoorend werk uit den weg banen en die dagen VTij houden. Te dezer gelegenheid worden al de huis gezinnen bezocht en de retretkaarten af geleverd,. Tezelfder tijde worden de gelden voor de broederschappen (daarover een woordje meer aanstaande week) ingeza meld, alsook hetgeen eenieder geven wil om de kosten der retretten te betflen. Voordracht. Op Woensdag 15 Fe bruari, om 6 uur, bij Marcel Ampe, voor dracht over den landbouw en de phos- phoorbemestingen. ZONNEREKE. Verheugend nieuws. Met genoegen vernam de bevolking dat Mgr. de Bisschop van Brugge den E. H. G. Lammens, hier dienstdoende pastoor sedert 1919, Woensdag 1.1. tot pastoor al hier komt te benoemen. E. H. Lammens kwam hier na den oor log: Zonnebeke bestond niet meer. Hij offerde zich heel voor zijn volk en stond steeds eenieder ten dienste. Gansch de Katholieke bevolking drukt dan ook hare voldoening uit voor die be noeming, wenscht den E. H. Lammens uit ter harte geluk, en hoopt hem nog veel jaren in haar midden te mogen be houden. ZONNEBEKE. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 12 dezer, te 3 uur namiddag, heeft de Algemeene Ver gadering plaats voor de leden van den Bond. Benevens de belangrijke voordracht over het Fonds der Weduwen en Weezen door M. Depraetere, zullen kluchtliederen gezongen en tooneelstukjes uitgevoerd worden. Een prachtige tombola zal het feest sluiten. De leden worden vriendelijk verzocht zich op het gestelde uur in de zaal te bevinden opdat de vergadering tegen 5 uur zou kunnen eindigen. Dus allen naar den Volksbond! KEMMEL. Davidsfonds. Deze jong-gestichte afdeeling telt reeds 90 le den, en, wat deze leden aan hunne ver- eeniging te danken hebben, moet van hen, niet enkel getrouwe leden maken, maar ook medewerkers tot verderen groei. Onlangs was het de zoo puike voor dracht van Heer Doktor Dainbre over Thérèse Neumann, het levende wonder van Konnersreuth. Ruim twee uren on derhield ons de geleerde spreker over de sedert jaren in Thérèse Neumann gedu- zonderlinge en buitennatuurlijke feiten, rig aan bestatigd. Op allen deed het een deugddoende indruk. Proficiat aan Heer Dambre om zijn aposteiwerk en dank aan het Bestuur van het Davidsfonds! En nu, Maandag 13 Februari, 's avonds om 6 ure en half, krijgen wij eene gansch bijzondere feestvergadering. Groote Ca baretavond optreden van het bekend Katholiek Vlaamsch Gezelschap Elck wat wils uit Brugge. Een eenige kans voor allen, die een buitengewoon aantrek- kelijken avond willen overbrengen, die eens hartelijk willen lachen, die liefheb bers zijn van gezonde kunst, die nader kennis willen maken met de werking van het Davidsfonds. Boerenbond. Heden Zondag 12 Fe bruari, om 11 uur, vergadering. Voor dracht door de Heeren Simoens en Meeschhout. Er zal ook gesproken worden over eene belangrijke bijeenkomst te leper op Zondag 12 Februari om 2 uur in 't Zweerd Boerinnengilde. Al de leden ver wacht voor de vergadering om 2 uur. Les en voordracht over Dierenvoeding Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd nebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MAKTIN TOMS. Voor verouderde en ingewortelde gevallen volgt de volle lige serie van zes weken, 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel. IlOUTEM-bij-Komen. Elektriciteit. Wanneer krijgen wij ze? Dat is een vraagstuk dat niet gemakkelijk is om op lossen. In eene vergadering gehouden te leper in den loop van den Zomer 1932 heeft de voorzitter der West-Vlaamsche E. M. klaar en duidelijk verkl; ard dat de ge meenten moeten geld inzamelen om de kosten der laagspanning te dekken. In die vergadering waren afgeveerdigden aanwe zig uit al de gemeenten der bergstreek leper; allen hebben klaar gehoord: Geen geld, geen elektriek. Velen zeggen: De maatschappij heeft veel geld uitgegeven om kabienen te bou wen en de hoogspanning te leggen, zij zal ook wel de kosten der laagspanning dekken. Neen, dat zal zij niet doen. De voorzitter komt te herhalen: Geen geld, geen elektriek. De hoogspanning zal vol trokken worden en over de gemeenten passeeren, maar de verlichting zal enkel gegeven worden aan de gemeenten die betaald, hebben en in orde zijn. Jammer genoeg voor de gemeente Hou- tem. DIKKEBUSCH. Verloren. Maan dag 1.1. werd een hondje, ratier, wit, wart geplekt, korte steert, vrouwelijk geslacht, verloren. Terug te brengen tegen beloo ning aan C. Wyffels, te Dikkebusch. Hoeveel jonge meisjes, die lijden aan bloedarmoede, die altijd bleek zien, die zonder koera-ie zijn, zullen van eenen gewissen dood gered worden door het ge bruik van THEOBROMA, dat haar op korten tijd nieuw bloed, nieuwen adem, nieuw leven zal schenken? Het is een GOED WERK, de goede THEOBROMA te verspreiden. Te Poperinge te bekomen bij alle HH. Apothekers. WESTOUTER. Voerman verongelukt. Charles Aernoudt, landbouwer alhier, was in gezelschap van zijn zoon Camiel, 16 jaar oud, met paard en kar naar den molen gegaan. Onderweg verschrikte het paard en sloeg op hol. De jongen werd van de k'ard geslingerd en kwam met het hoofd terecht op de straatsteenen. Toen men den ongelukkige opnam, bestatigde men dathet rechterbeen gebroken was. Dadelijk na de eerste toegediende zorgen, werd de arme jongen naar het gasthuis van leper overgevoerd. Bij nader onder zoek bevond de dokter dat de jongeling ook eene schedelbreuk bad opgeloopen. Zijn toestand is niet heel geruststellend. GELUWE. Turnfeest. Het Chris ten Vlaamsch Turngild Vroom en Blij gaf verleden Zondag in de Sint Jozefzaal een prachtig Turnfeest, met het volgende programma: 1. Flgurenmarsch; 2. Oefe ning met vrije handen, door de kleine af deeling; 3. Oefening met staafstok, groo te afd.; 4. Pyramiden, door kl. afd.; 8. Box-oefening, gr. afd.; 6. Schermoefening, gr. afd. en als nr 7 een pulk concert door de nieuwe trompet-afdeeling: a) marsch; b) Cisca, valse; c) marsch: Albert; d) Casseur d'assiettes, polka; e) Aux champs, Nr 8 oefening met vlagjes door de kleinste afdeeling. De turnoefeningen en ook het muzikaal gedeelte oogstten algemeenen bijval en leider en bestuur halen eer van hun werk. Als slot werden twee kluchtfllms afge rold, zoodati er weer een genoeglijke en aangename avond werd doorgebracht. Lessen over Tuinbouw. Op 22, 23 en 24 Februari van 8 tot 8 uur 'a avonds, en op 1, 2, 3, 8 en 9 Maart van 6 tot 8 44 uur. 1* les: Het aanleggen van een moestuin; 2' les: Bewerkingen en bemestingen van den hof, teelt van vroege aardappelen; 3* les: Teelt van bloemkool en andere blad gewassen. Ziekten en vijanden; 4* les: Teelt van ajuin, porei en chariot Ziek ten en vijanden; 5» les; Teelt van tomaat, schorseneer en wortel; 6* les: Aanleggen van fmithof en boomgaard; 7' les: Aan bevolen variëteiten; 8* les: Over ziekten en vijanden van fruitboomen en hunne bestrijding. Nadien wordt er een groote praktische les gegeven in de groote tuinbouwschool van het kleine seminarie te Roeselare. De inschrijving is kosteloos. Het lokaal zal naderhand bekend gemaakt worden. HOLLEBEKE. Boerinnenbond. Vandaag, Zondag 12 Februari, algemeene vergadering. Mejuffer Janssens zal optre den met als onderwerp: Moeder en haar DochterOm te sluiten, zang en koste- looze Tombola. Allemaal op post! HET BESTUUR. Plant-, Groenten- en Bloemenzaden! f Naar Wijtschate. Zondag reed de groote autobus Van Torre, vol volk naar Wijtschate, om het Tooneelfeest van V. O. S. bij te wonen. Ook veel Fietsers waren van de partij. Te 10.30 uur waren ze terug thuis, gansch voldaan. Ze spra ken met den grootsten lof over het avondfeest. Ook het muziekgedeelte met zijn puike zangers en flinke instrumen- tisten werd fel geprezen. Zóó noemt Vlaamsche kunst en volks- veredeling! GEO. WOESTEN. Betaalt een kleine pre mie, verzekert uw kuikjes tegen sterfte; gebruikt vanaf den eersten dag SPE CIALE HANEKOP het best gekende, het meest gebruikte en het eenige afdoende middel tegen coccidiosis en witten afgang. SPECIALE HANEKOP voorkomt, ge neest, ontsmet en versterkt. Vraagt het POEIER 4200 tegen alle ziekten van poel jen en leghennen. MARVOL geneest het ergste snot. Eischt het merk HANE KOP op pak en flesch. Te bekomen Te POPERINGE, bij Apoth. Notrcdame en Kestelyn. Te IEPER, Apoth. Snoeck Van Robaeys, Weckesser. Te GELUWE, Apoth. De- myttenaere. Verders in alle Apotheken en rechtstreeks Apotheek Bourgois, AVEL- GEM. WOESTEN. Paard op hol. Toen verleden Maandag de twee knechten van den Heer Burgemeester huiswaarts keer den met elk een lading maïs, ging het eerste paard, een drietal kilometers van zijn huis, op de vlucht met een rijtuig achter zich, geladen met een 1500 kiles van voornoemd voeder. De knecht werd omver geworpen zonder eenig letsel te bekomen. Als het dier thuis kwam, vond het de poort dicht en holde nog een twintigtal meter verder het voetpad op, een velo verbrijzelende, die langs den muur stond, en bleef dan vanzelf staan. Gelukkig beperkt zich alles bij eenige stoffelijke schade. Gemeenteraad. Verleden Dinsdag vergaderde voor de tweede maal onzen Gemeenteraad onder voorzitterschap van den Heer Burgemeester. Met eenige moei te werd het verslag der voorgaande ver gadering goedgekeurd. Als het tot de be spreking der dagorde kwam, geraakte men het niet meer eens en het grootste aantal leden verliet de zaal; zoo moest de zitting geheven worden. Noveen der II. Apollonia. Heden wordt alhier de plechtige ommegang ge vierd ter eere der H. Apollonia, patrones tegen de tand- en hoofdpijn. Ter dier ge legenheid worden in de kerk de diensten in volgende orde gedaan; Heden Zondag, Missen om 7 en 10 ure; Maandag om 8, 9, 9 ure; Dindag om 8 ure; de vol gende dagen om 7 ure. Ongeval. Donderdagavond, rond 8 uur, kwam Vrouw Gustaaf Bervoet op de baan Veurne-Ieper, Woesten-dorp, van een boodschap terug. De straat willende oversteken, achter een wagen wierd ze gevat door den bierauto van Heer Mas- schelein, Poperinge, en ten gronde ge worpen. Daar de auto in geen groote snelheid reed kon hij tamelijk vroeg stop pen. De vrouw werd met een gapende wonde aan .it hoofd en met vele kwet suren over heel het lichaam opgenomen. De geneesheer van Elvertiinge, onmiddel lijk opgebeld, kon geen uitspraak over den toestand van de gekwetste doen. IZENBERGE. Voordracht. Heden Zondag, 12 Februari, zal er om 4 uur na middag in de Gildezaal, eene voordracht met lichtbeelden gegeven worden door de Eerwaarde Pater Schilders, der Mission- narissen van Scheuv. De edelmoedige Zendelin? die 10 jaar in China verbleef zal handelen over Het Werk der Heilige Kindsheid, in het uitge strekte China De ingang is kosteloos. Tusschenin zal eene omhaling gedaan worden ten hate der missiewerken van Eerwaarde Pater Schilders. HOOFDZETEL: Bestuur: R. Mortier GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rijoefeningen Gemak van betaling KORTRIJK, Gentschensteenweg, 211 VLAMERTINGE. Auto-ongeval. Zaterdag namiddag, rond 4 44 ure, reed M. Lowagie van Luzern (onder Boezinge) met zijn auto langs den steenweg naar Elverdinge. Nabij' de hofstede van Cyriel Bouten, moest Lowagie afsteken voor den wagen van Gerard Rommens en door de glib berigheid der baan botste de auto tegen een telefoonpaal. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schade aan den auto. Otter gevangen. Dinsdag morgen heeft Eduard Storme, jachtbewaker bij den Heer Markgraaf du Pare een otter gevangen in de Kemmelbeek. Het beest dat 1,05 m. lang is en boven de 7 kgr. weegt, werd gevangen bij zijn linker voorpoot, zoodat de huid niet het minste letsel heeft en aan den jachtbe waker een schoon sommetje zal opbren gen! Proficiat EduardGij hebt er een hand- Je van om otters te vangen! PROVEN. Jachtwachter schiet naar een wildstrooper. Op ronde zijnde, be trapte jachtwachter Bryon een wildstroo per in de bossohen rond de gemeente. De jachtwachter schoot op hem, maar geluk kig werd de wildstrooper, zekere Degrou, slechts licht gewond. WIJTSCHATE. Vandalenwerk. Voor de tweede maal hebben boosdoeners hier den vrijheidsboom vernield. Dc da ders worden ieverig opgespoord. BRUGGE. In het bad verdronken. De 37-jarige Juff. Yvonne Reynaert, wo nende te Lichtervelde en die een bezoek had gebracht bij familieleden hier ter stede was een bad gaan nemen bij een gebuur. Nadat zij na een uur nog niet terug te voorschijn kwam werd men on gerust en deed men de deur open. In de badkamer vond men de juffer levenloos in het water liggen. MEENEN. Auto In groep kinderen. Verleden week Vrijdag is aan de Brug- gepoort een autokamlonet van een bier brouwer op het voetpad gereden in .een groep kinderen, dat in gezelschap van de meesters naar huis trok. Zeven kinderen werden door den auto gevat en gekwetst. Een onderzoek werd ingesteld. Motorongeluk. Zondagavond zijn twee motorrijders, twee Meenenaars, in de Bruggestraat, op elkander gebotst. Een hunner liep een schedelbreuk op en de tweede werd een kaaksbeen gespleten en zal wellicht een oog verliezen. DEERLIJK. Handelsfoor. Met het oog op het gebeurlijk inrichten van eene handelsfoor hield het uitvoerend komiteit der handelsfoor van 1929 ten Gemeen tehuize Dinsdag avond eene voorloopige vergadering die bijgewoond werd door Burgemeester Dr H. Isebaert, Sshepen A. Ceyls en de Raadsleden Dr. Montbaliu en L. Defraye. De schrijver, Mare. Deleer- snijder, zette het doel der vergadering uiteen en deelde de verscheidene modali teiten van werking en inrichting mede. Eene drukke gedachteuwisseling had plaats en er wierd besloten tot het ge meentebestuur een schrijven te richten om van dit initiatief op de hoogte te bren gen en tevens eene toelaag als geldelijke steun en medewerking aan te vragen. De handelsfoor zou doorgaan in de ruime lo kalen der kloosterschool en der patrona ge en zou gepaard gaan met eene Missie- tentoonstelling en Vlaamsche Missieker- mis. DIKSMUIDE. Apothekersdienst. Heden Zondag alleen open Apotheek FOCKE. Groote Markt, Diksmuide. DE TREIN IEPER-BRUSSEL ONTRIGGELD Drie gekwetsten, waarvan een erg De reizigerstrein 2823, Dinsdag morgen vertrokken uit leper in bestemming voor Brussel-Noord, was ten 11 ure 30 geko men op ongeveer een honderdtal meters der statie van Meenen. Daar kwam hij in botsing met een manceuvreerende loko- motief en de schok was zoo geweldig dat de trein ontriggelde. Drie reizigers liepen kwetsuren op; de verwondingen van een hunner zijn zeer erg. De wisselagent M. Pierre Sagalie, te Jumet-Gohissart heeft dus het lot van 5 millioen gewonnen. Maar de man werd zoodanig overstelpt met gelukwenschen en andere schuimers, dat hij zijn woon als een sterfhuis heeft toegedaan en er met vrouw en dochter is van door ge trokken Op zoek naar rust! <BS33£!3i£BS33Sas;aBaEgiasa5]£B!SaS Landbouwcomice Kemmel-Ieper STAD IEPER onder de bescherming der stad, OP ASSCHEN-WOENSDAG 1 MAART, om 10 uur.- OFFICIEEL BEZOEK DER STEDELIJKE OVERHEID De Tentoonstellingstrein, ongeveer 400 meters lang, 20 rijtuigen tellende, waarin allerhande moderne produkten ten toon gesteld zijn in aantrekkelijke stands, was hier ter statie te bezichtigen op 4 en 5 Februari IX Zaterdag namiddag werden de stede lijke Overheden officieel ontvangen door den Heer Bestuurder van den trein. Heer Minister Carnoy die verwacht was, moest zich doen verontschuldigen en ook onze Heer Burgemeester was in ■belet. De Overheden bezochten de verschil lende standen en allen uitleg werd hen met bereidwilligheid gegeven door den Heer Bestuurder. In het restauratie-salon dankte de Heer Bestuurder de Stedelijke Overheid om zijne belangstelling en deed het doel van dén Tentoonstellingstrein uiteen: In deze crisisjaren den verkoop van onze- inland- sche produkten bevoordeeligen maar te vens streven naar vrijhandel. Daarom zullen gezamenlijke treinen ingericht wor den met Holland en Frankrijk. De Poperingenaarkreeg ook zijn woordje dank om zijne medewerking van den eersten dag af. Een woord van dank ook aan den Heer Statie-Overste om zijne groote nstwil- ligheid bij het aankomen van t. trein. Door den Heer Vandooren werd, in naam van den Heer Burgemeester, van de H.H. Schepenen en Raadsleden van Stad, het Bestuur van den trein geluk gewenscht om hunne pogingen en om den bijval dien zij overal hebben weten te verwerven. Zaterdag waren de bezoekers niet heel talrijk maar den Zondag werd de trein druk bezocht, en wekte veel belangstel ling bij het publiek. De reizende tentoonstelling was op vele punten bijzonder interessant en aan onze Lezers die nagelaten hebben de trein te bezoeken raden wij ten zeerste aan, moch ten zij in de gelegenheid gesteld worden die trein te bezoeken zulks niet na te laten. De trein vertrok Zondag nacht en zet steeds zijne reis voort, al over Waregem, Moeskroen, Rons-e, enz. om binnen enkele weken terug aan te komen te Brussel. IB93ËiS3^S3BBBK3B9BgHSf2!iaSB&ElZ!3!B Priesterlijke Benoemingen BISDOM BRUGGE. Zijne Excellen tie Monseigneur de Bisschop van Brugge heeft benoemd tot: Pastor te Wakken, E. H. Maes, pastor te Keiem, in vervanging van E. H. Van Biervliet, die zijn ontslag neemt. Pastor te Keiem, E. H. Rabaey, onder, pastor te Torhout. Pastor te Rollegem-Kapelle, E. H. De Ryckere, pastoor te Loker. Pastor op de nieuw opgerichte parochie van Ste Godelieve te Moerbrugge, onder Oostkamp, E. H. Vervaecke, onderpastor op St Jozef, te Oostende. Principaal van het O. L. Vrouw college te Oostende, E. H. Butaye, bewaker aan het zelfde college. Bestuurder der Zusters van Maria, te Izegem, E. H. Odiel Stubbe. Pastor te Loker, E. H. Seynhaeve, on derpastor te Eesen. Onderpastor te Torhout, E. H. De Bou- very, bewaker aan 't College te leper. Onderpastor op St Jozef te Oostende, E. H. Deman, onderpastor te Oostrooze- beke. Onderpastor te Oostroozebeke, E. H. Peene, onderpastor te Vlamertinge. Onderpastor te Vlamertinge, E. H. De Prince, hulppriester te Slype. IB—BMI—BB—B—B t E. H. Shram, gewezen pastor te Ave- kapelle, is schielijk overleden te Brugge, zijne geboorteplaats, den 6 Februari 1933 in den ouderdom van 78 Jaar. t E. H. Rosseel, pastor te Rollegeotn- Kapelle, is aldaar overleden den 1 Fe bruari, in den ouderdom van 65 Jaar en 5 maanden. Deze siroop geneest alle borstkwalen, hoest_ griep, verkelting, longziekten, enz. Alleen te verkrijgen in d8 CAM. LEURIDAN Apotheker Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot de JAARMIS, op Zondag 12 Februari, om 9 uur, in Sint Bertinuskerk, voor HEER CHARLES OSSTYN en OVERLEDEN HUISVROUW en KINDER.S Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot den PLECHTI- GEN LIJKDIENST en BEGRAVING, op Maandag 13 Februari, om 9 uur, in O. L. Vrouwkerk, van Vrouw EUFHRASIE-MARIA BENEIRE Echtgenoote van Heer Maurice Desomer. Dezen die bij vergetelheid geen rouw brief mochten ontvangen hebben gelie ven dit bericht als dusdanig te aanzien. Van wege de Echtgenoot en Kinders. Zij bedanken op voorhand dezen die zullen aanwezig zijn. «o» Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen, tot de PLECH TIGE LIJKDIENST en BEGRAVING, op Maandag 13 Februari, om 9 uur, in Sint Bertinuskerk, van HEER MAURITS VAN CAYSEELE Echtg. van Vrouw Hieronima Lelieur. Vergadering in O. L. Vrouwgasthuis om 9 uur. O» Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der GEZONGENE JAARMIS, op Woens dag 15 Februari, om 9 uur, In Sint Ber tinuskerk, voor VROUW LUCIE LEEOY Echtgenoote van Heer Alidor Decadt. Van wege de Echtgenoot en Kinders. «o» Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der JAARMIS die zal gezongen worden op Vrijdag 17 Februari, om 8 uur, in O. L. Vrouwk:rk, tot zielelafenis i an HEER JULES VITSE. Van wege de Ecflitgenoote en Kinders. Zij bedanken op voorhand dezen die deze uitnoodiging zullen willen beant woorden. ABEELE. Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kenoissen tot het bijwonen van het PLECHTIG JAARGETIJDE, dat al gezongen worden op Dinsdag 14 Fe bruari, om 9 uur, in de kerk van Abeele, tot zielelafenis van VROUW MARIA COENE Echtgenoote van Heer Daniël Van Eecke. Van wege de Familie Julien Decoene- Bouve. Zij bedanken op voorhand dezen die deze uitnoodiging zullen willen beant woorden. RENINGELST. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot den LIJK DIENST en de BEGRAVING op Dins dag 14 Februari, om 9 lA uur, In de pa rochiale kerk van Reningelst. van VROUW ROMANIE FLOREOUIN Echtgenoote van Heer Benoit Bafcop. Van wege de Echtgenoot en Kinders. Die bij vergetelheid geen rouwbericht mochten ontvangen hebben gelieven dit bericht als dusdanig te aanzien. «o» IEPER. Beleefde uitnoodiging aan Familie. Vrienden en Kennissen tot de JAARMIS, op Zondag 19 Februari, om 9 uur, in Niklaaskerk, voor MEVROUW SU) O NT RYCKAERT. Van wege Münheer en Mevr. Cyriel Schmidt en Juffrouw Ryckaert. Heer August Vansteene-Vandromme en Familie, bedanken nierbij Vrienden en Kennissen voor hunne aanwezigheid op de Begraving van Vr. Eugenie VANSTEENE-VANDROMME. Die bij vergetelheid geen rouwbericht ontvangen hebben gelieven hen te ver ontschuldigen. Vriendelijke uitnoodiging to. de EER STE ZESWEKENMIS, op Vrijdag 17 dezer, om 9 V% uur, in Sint Janskerk. «o» Heer en Vr. Jules Sohier-Meersseman Kinders en Familie, bedanken Vrienden en Kennissen om den blijk van genegen heid betoond tijdens den Lijkdienst en de Begraving van JUFVROUW SIDONIE MEERSSEMAN Dochter van H. Ludov. en Vr. Eug. Van Renterghem. De Kinders Delaere bedanken bij deze Familie, Vrienden en Kenni-sen om den blijk van genegenheid betoond door hunne tegenwoordigheid bij den Lijkdienst en de Begraving van hunne diepbetreurde Moeder VROUW MARIE -LOUISE DEBYSER Weduwe van Heer Jules Delaere. ZONDAG 12 FEBRUARI 193J STAD IEPER JAARLIJKSCHE GROOTE PRIJSKAARTING in 't bieden, ter herberg Het Groot Hoekje bij de Wed. Maurice Dumortier, Veurnesteenweg (trairstilstand), om 214 uur stipt. Man tegen man, 800 fr. prij zen in geld en verdeeld ln 16 prijzen. Inleg 5 fr. per speler, iedere partij speelt ten 15 punten met elk 10 bladen. Kostelooze bewaakte plaats voor velos. POPERINGE. Eerstep Tap, «In CambrinusMaurits Dewulfstraat, MJ André Deckmyn. POPERINGE. Herbergkermis, In den Sultanbij Jozef Techel, Veurneetr. POPERINGE. Herbergkermis, A la Longue Allée», bij André Battheu, Ieper straat, bij de Statie. POPERINGE. Drie konijnen te ver- bollen door den uil, In de Wa.gm ma kerij bij Jozef Fasseur, bij 't Hoo- ghegegeven door Victor Goudezeun». Begin om 3 uur. WESTOUTER. HerbergkermisIn het Gouden Hoofd bij Emiel Zyde. WESTVLETSREN. Herbergkermis, In den Graaf van Vlaanderenbij Jo zef Zyde-Deroo. Maandag kandeel. SINT-JAN-TER-BIEZEN. Vet ko nijn van 5 kgr. te verhollen door den uil, In den Haanbij Jules Delarue. DUIVENTENTOONSTELLING POPERINGE. A la Cour du Rol bij Maurits Devos, Boeschepestraat, van 9 tot 12 uur, der duiven van René Devos en Oscar Huyghe. De Familie Deroo-Deschodt bedankt bij deze Familie, Vrienden en Kennissen om den blijk van genegenheid betoond door hunne tegenwoordigheid tijdens den Lijk dienst en de Begraving van HEER JULIEN DEROO Echtgenoot van Vrouw Maria Deschodt. «o» RENINGELST. Vrouw Wed. Devos-Desmytter en Kin ders bedanken bij deze Familie, Vrienden en Kennissen voor hunne aanwezigheid tijdens de Begraving van hun Echtge noot en Vader HEER EDMOND DEVOS en noodigen allen tevens uit tot de twee ZESWEKENMISSEN op Maandag 13 Fe bruari, om 7 'A uur en om 8 uur in de parochiale kerk van Reningelst. HET AANPLAKKEN DER KLEINHANDELSPRIJZEN Bij koninklijk besluit afgekondigd in het Staatsblad, is voortaan iedere kleinhandelaar in rund- of varkensvleesch er toe verplicht het publiek, door middel van een prijslijst, voor elke vleeschsoort op een klaar en zichtbare wijze in te lichten omtrent de verkoopprijzen der verschillende stukken. Deze lijst dient op zulke wijze geplaatst en de aanduidingen groot genoeg om ge makkelijk van buiten door de klanten te worden gelezen. Zonder te letten op de algemeene prijs lijst, waarvan sprake hierboven, dienen de te koop gestelde stukken van een etiket voorzien, dat duidelijk de juiste benaming van het stuk vermeldt, alsmede den prijs per eenheidsgewicht. Dit besluit treedt in werking den vijf den dag na de uitgifte er van in den Moniteur UITVOER VAN AARDAPPELEN NAAR FRANKRIJK GESCHORST In het Fransch Staatsblad lx een be sluit verschenen, waarbij de invoer van aardappelen gedurende het eerste kwar taal van 1933 tot nader bevel geschorst is. EXAMEN VOOR LANDMETERS De Gouverneur van de Provincie West- Vlaanderen maakt er de belanghebbenden attent op, dat een examen voor lar 'me ters (1* of 2' proef) zal afgenomen worden te Brugge in den loop van de maand Maart aanstaande. Om tot dit examen te worden toegela ten, moet de recipiendaxis ten minste 16 jaar oud zijn. Voor verdere inlichtingen, gelieve men zich te wenden tot het Provinciaal Be stuur te Brugge. ZONDAG 19 FEBRUARI 1933. IEPER. Groote Prijskamp op Bil jard Siegers van Antwerpen, in De KarperVischmarkt, bij Hilaire Note- baert. 400 Fr. prijzen gewaarborgd, ver deeld als volgt: 120-100-80-60-40. Inleg 3,50 fr. Begin om 3 uur stipt. ZONDAG 26 FEBRUARI 1933. BEERST. Groote prijskaarting in het bieden, In de Kruisstraatbij Ri chard Riviere; 1000 fr. prijzen verdeeld als volgt: 200, 160, 140, 120, 100, 80, 60, 45, 30, 20, 15 15, 15. Inleg 5 fr. Man te gen man. Begin om 2 uur. Reglementen zullen afgelezen warder, en de kommissie zal alle noodige beslissingen nemen. eaa9BBSn«SBX9a^SBü"3ieiaaEBsaai De Engelsche monoplan De Mystery is het gelukt het wereldrekord van den afstand in rechte lijn te kloppen. Ge loodst door de Engelsche vliegers Gay ford en Nicholetts is De Mystery Dins dag uit Granwell, in Engeland, vertrok ken in de richting van Kaapstad. Zij zijn ■geland in de Walvisch-baai, in Zuid- Afrika en hebben aldus het wereldrekord van den afstand in rechte lijn geklopt met 300 mijlen. POPERINGE, van 3 tot 10 Februari 1933. Geboorten. 37. Ruyssen Maria, d. v. Maurice en Dejonckheere Rachel, Pro- vensteenweg, 43. 38. Liefhooge Lena, d. v. Maurice en Matten Marie-Louise, Geluveld. 41. Vanbecelaere Gery, z. v. Urbain en Soetaert Maria, Provensteen- w-eg, 51. 42. Casier Hubert, z. v. Ar thur en Du Ry Marie, Watc. 43 en 44. Quaghebeur Jozef en ./illy, z. v. Nestor en Meersseman Madeleine, Jager straat. 45. Devos Gerard, z. v. Mau rice en Lazoore Adrienne, Ouderöom- steenweg, 6. 46. Desegher Simonne, d. v. Alldcor en Guillebert Mariei Ko-nA- straat, 16. Overlljdens. 22. Vandromme Maria, 74 j., echtg. v. Vanstsone August?, Pesel- straat, 3. 23. Deroo Julien, 34 j., echtg. v. Deschodt Marie- -uise, Krcmbekestr., 58. 24. De Cok Albert, 10 d., z. V. Gaston en-Brunee: ria, Ieperstraat. 25. Slembrouck Alfoi 62 j„ ongehuwd, overleden te Beernem. 26. Temper- ville Leopoldus, 80 j., wed. v. Terry Clo- tildis, Boescheepstraat, 54. 27. De Puydt Louise, 80 j., wed. Crrr.erlljnek Carolus, Reningelststeenweg, 23. 28. Deneire Euphrasie, 52 jaar, echt. Deso- ra-er Maurice, Westoutersteenweg. 29 Vancayseele Mauriee, 51 j„ ccLtg. Le lieur Hieronima, Krombekestraat, 47. Beloften. Notrcdame Mauriee, land- bouwwerkman te Westouter en Devacfc Maria, z. b. te Poperinge. De Veen Arthur, autogeleider te Nazareth en Var denbulcke Marie, coiffeuse te Poperingr Vanacker André, leurder te Fcperlr/ en Ingelaere Clara, fabriekw. te V/es' outer. HUIS GESTICHT IN 1836 - Dit zijn de hoedanigheden der van «'T PARADIJS», G. »RUANT 1.' Te verkrijgen in alle kruidenierswinkels TE UWE BEDIENING IEPER, van 2 tot 8 Februari 1933. Geboorten. Haghebaert Noël, Ieper- lees;raat, 2. andevoorde Jacques, Boomgaardstraat, 19. Francis René, El- verdingestraat, 31, Hoedt Marguerite, Tegelstraat, 8. Huyghebaert WUiy, M. Piumerlaan, 64. Overiijdens. Devos Maria, 79 j., z. b., ongeh., St Janshospitaalsi-raac. Cofiyn Victorina, 76 j., z. b., wed. ALeman Euge- nius, Hondstraat, 53. Decock Maria, 73 j., z. ti., wed. Goet/ials julej, fcL Frenchlaan, 5. Herreman Ludovica, 68 j., echtg. Vanelverdinghe isidorus, Lange Torhouestraat, 25. Tremery Ameua, 90 j., z. b., wed. Mahieu Angelus, Rijseisuaat, 33. Stragier Octavia, 73 j., z. wed. Eoudry Isiaore, St Janstraa,, 10. So- bry Eiise, 83 j., z. b., wed. Saiomé Augus- te, Meenensteenweg, 25. 'xaoré Roma nia, 74 j., z. b., wed. Gheerarüyn Carolus, Lange lorhoutstraat, 25. Larutz Ro land, 1 m., Statiestraat, 50. BueaeiOiUi» Maria-Theresia, 83 j., t. b., ongsn., Mee nensteenweg, 25. Poliée Aipuouse, 63 j., steenkapper, eclitg. Carton irharaïlde, Zonnebekesceenweg. Lie Roo Rosana, 13 j., z. b., G. de Stuersstraat, 18. Tuyt- ten Modeste, 74 j., z. b. wed. Verbruggiie Valerie, L. Torhoutstraat, 2d. Eisiander Elodie, 85 j., z. b., wed. D'hellen Henri, Capucienenstraat, 114. Huwelijk. Grimonpré Michel, meka- niekwerker te Dikktbusch, en Lignei ïde. z. b. te leper. KORTEMARK, van 2 tot 9 Februari '33. Geboorten. Melsuwe Jan, z. v. Ar thur en ITHerdt Pharaïide. Aernoudt Godelieve, d. v. Prosper en Vanhaecfce Zulma. Overiijdens. Bonne Marie-Louise, 78 j., wed. Vanpachtenbeke Karel-Louis. Depuydt Octavie, 84 j., wed. Pollet Charles. Decuyper August, 56 j., echtg. Dekuypere Elisa. Verlinde Leonie, 68 wed. Stevens Charles. Kesteloot Julie. 71 j., echtg. Dosquet Charles. Vaernfl- wyck, Sidonie, 68 j., wed. Vanthuyne Adolf, echtg. Vandendriessche Henrl. Huwelijk. Ingelbrecht Karei v. Tor hout en Haelewijn Demebsie. STADEN, van 2 tot 9 Februari 1933. Geboorten. Muyssen Daniël, z. Cyriel en Ameel Augusta. Crevits Ro ger, z, v. Marcel en Carpentier Zulma. Vanheule Frans, z. v. Joseph en H«n- dryekx Godelieve. Overiijdens. Mahieu Philomena, 88 U wed. v. Pauwels Louis. Defoort Alois* 82 J., ongeh. Lammertyn Juk», 42 J- echtig. v. Vandemoortele Elisa, Ve*1* schaeve Jacobus, 83 J, ongel*

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1933 | | pagina 4