DE BESTE STOVEN KACHELS HAARDEN VOETBALKRONIEK MAROQUINERIE- ARTIKELEN sansen-vanneste Gasthuisstr., 15, Poperinge. verminderd F. C. POPERINGE sportkring vlamertinge Voetbalkalender WIELRÏJDEN C. S. IEPER tentoonstelling prijskamp voor hoornvee aangekondigde koersen ODEIL DEBERDT, BRIELEN. is een felle winter in aantocht? de gentenaar van eechaute is prijs van rome voor muziek ZENDT ONS TWEE FRANK HAREN ASbert Denys, Poperinge POLITIEKE TOESTANDEN siam saargebied spanje duitschland china oostenrijk frankrijk rusland engeland italië nederland standbeeld van bernadette te lourdes smokkel van rogge aan de hollandsche grens sterfgevallen OP HET MISSIEVELD landbouwer valt van een schelft te ranst tentoonstelling FERNAND C0EV0ET te brugge Vraagt V.'aarLargt Uw gezondheid PARELEND YI&YZZl SPA-CITRQN SOURCE RE1112 Depothouder A. HllSSCiELI l«-VEfSTUfTE Brouwerij De Kroon POPERINGE. Tel 87 TOONEEL zenden, moeten heel kort eu boaég* Bijv. van De PoperinT-naat - 2^5-10-33. WOUMEN. Yolksboekerij. Bij het begin van den Winter met zijn lange avonden vestigen we er andermaal de aandacht der leer- en leesgierige lieden op dat de Boekerij gevestigd is In het Pa tronaat, open is den Zondag aanstonds na de Hoogmis. Hierbij laat het bestuur der Boekerij aan zijn talrijke lezers ook weten dat tal van nieuwe boeken werden aangeschaft. BOEZINGE. Lourdes De ver tooning Devriendt-Sorel heeft, zooals voorzien was, de hoogste voldoening ge- Schonken. Het ongeloofelijke werd hier verwezenlijkt. Hoe men ook trachtte uit te vorschen, toch was het onmogelijk in de verschillende rollen dezelfde personen uit te kennen. Heer en Vrouw Devriendt zijn echte kunstenaars. Na zoo'n avond feest is men in den derden hemel, of lie ver neen, men is spijtig dat 't gedaan is. Thans was het de vierde maal dat wij de kunstenaars hier te Boezinge zagen optreden. VLAMERTINGE. Moto-ongeval. Verleden week Zaterdag, rond den noen, reed M. J. Boyer van Kortrijk, met zijn moto uit Vlamertlnge langs de Ieperbaan te weeg naar huis. Gekomen aan den draai der baan bij de woning van Meester Desaever te leper, botste de moto met veel geweld op den auto van M. N. Vanderbeke, winkelier In de Vier Seizoenen te Poperinge. Door 't geweld der botsing werd M. Boyer ten gronde geslingerd en een schou derbeen gebroken. Hij werd seffens in 't huis van Meester Desaever binnenge bracht alwaar hij de eerste zorgen ont ving. 't Voorwiel van den moto was Ineen- gedrukt en de auto was ook ontredderd. KOMEN. Dieven stichten brand te Komen. Vrijdag avond, 13 dezer, waren de landbouwers X... nog laat aan t werk daar ze een os geslacht hadden. Bij het slapen gaan rond middernacht bemerkte ds boerin twee mannen die vluchtten door de velden. Ze trok het zich niet ver der aan en legde zich ter ruste. Rond 1 u. s morgens werden ze uit hun slaap opgeschrikt door hulpgeroep. Ze stonden in allerijl op en zagen vlammen stijgen uit het dak van de weversfabriek gelegen Ten Brielestraat op een honderd tal meters van hun hoeve. Onmiddellijk werd de eigenaar, heer Buysse, uit de Statiestraat, verwittigd. Hij kwam aange- loopen met de sleutels om te trachten te redden wat nog te redden viel. Tot zijn verbazing vond hij de deur van zijn bureel open en zijn auto proppensvol geladen met waren. Als de pompiers aankwamen viel er niet veel meer te blusschen. Buiten de ma- chienkamer is gansch de fabriek met al de getouwen en al de waren de prooi der vlemrnen geworden. Door de crisis was er niet veel volk werkzaam, doch de schade is vrij aan zienlijk. Men verdenkt de vluchtende mannen dat ze den brand zouden ge sticht hebben bij hun poging tot dief stal. Benoeming van een burgemeester. Vrijdag 13 dezer werd officieel de be noeming kenbaar gemaakt van den nieu wen burgemeester van Komen. Het is den heer Dujardin, Architekt, wonende op het gehucht Ten Briele. Dujardin is kandi daat der katholieke lijst. AI.VERINGEM. Vlaamsehe Toeristen bond (V. T. B.). Heden Zondag 22 dezer, heropent onze V. T. B.-afdeeling hare reeks wintervoordrachten met een belangrijk onderwerp: Rome De voor dracht zal opgeluisterd worden door tal rijke lichtbeelden. Dj spreker, Heer Ramon Pr., zal ons allen een gedacht geven over Rome's pracht en macht in vroegere eeuwen, als ook de geschiedenis der H. Kerk: met het \Coliseum, de Catacomben en de prachtige Kathedralen, het Vatikaan (Pauselijk Paleis). Tracht allen van deze mooie feestavond te genieten en wil allen eens naar Rome gaan. Komt zien en luisteren: de zaal moet dit maal zeker te klein zijn. Je kunt al len een leerrijke avond beleven. De leden V. T. B. 1 fr. toegangsprijs; riet-leden 2 fr. De kinderen halve prijs. Allen op uw post! Om 5.30 uur in De Appelbij A. Pil. RENINGELST. Brand. Woensdag 18 Oktober rond 2.30 uur is het huis van Achiel Verkruysse-Barbez, staande langs den weg gaande van Reningelst naar de Clytte, bij Rozenhil. totaal afgebrand. Beide echtelingen waren afwezig; de man was op zijn werk in Frankrijk en de vrouw was met haar kind een bezoek gaan brengen bij haar schoonmoeder. Eenige meubels zijn door de pompiers gered geweest. De brand is door verzekering gedekt. Voordracht. Zondag 29 Oktober, cm 5 Vi uur, in het lokaal, bij H. Emiei Vereruysse, zal E. P. Overste Karmeliet van leper eene voordracht geven met lichtbeelden over het Heilig Land. Die voordracht wordt gegeven ten voordeele van de missiën. UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST II* Afdeeling Bevordering. S K. ZwevegemD. Blankenberge Wevelgem Sp.—C. S. leper R. S. WaregemR. C. Blsseg-em Stade MoeskroenS. C. Meenen P. C. Torhout—P. C. Tielt S. K. Heule—A. A. Moeskroen P. C. IzegemS. K. Roeselare II» Afdeeling Provinciaal. S. K. Sint BaafsF. C. Wakken ff. G. S. MiddelkerkeF. C. Torhout Kuurne Sp.—U. S. Dottenijs F. C. PoperingeS. V. Nieuwpoort R. C. De Panne—E. G. Gistel S. V. Kortrijk—W. S. Lauwe Verbr. WevelgemS. V. Veurne III» Afdeeling Reeks A. St. Roeselare—S. K. Staden III" Afdeeling Reeks B. B. S. AvelgemS. K. Geluwe III». Afdeeling Speciaal Reeks C. Wevelgem Sp.—C. S. leper IV» Afdeeling Reeks A, S. V. NieuwpoortR. C. De Panne S. V. Veurne—V. V. Koksijde IV» Afdeeling Reeks D, S. K. Geluwe—Le Bizet Juniors Reeks B. C, S. leper—Kortrijk Sp. Scholieren Reeks B. Stade MoeskroenF. C. Poperinge 1—5 1—0 4—2 1—3 5—0 7—0 1—3 8- 2. 7- 2 2 1—2 uitg. 3- 3—0 1—9 1—7 1—1 0—6 3—2 3—0 GROOTE KEUS IN ALLE Portefeuilles, porte-monnaies, school- tasschen, muziektasschen, valiezen, id. met reisbenoodigheden, bij TER TROUWE EN VOORDEELIG. NIEUWKAPELLE. Afscheid en In huldiging. E. H. Mervillie, de welbemin de Herder onzer Parochie, heeft Maandag laatst onze Gemeente verlaten, om in Kortrijk volledige rust te gaan nemen. Op Zondag 29 dezer, zal den E. H. De ceuninck, de nieuwbenoemden Pastoor, alhier feestelijk ingehaald worden, om 2 uur namiddag. Men is reeds druk aan het werk, aan versieringen en tooi om het dorp, dien dag, in zijn beste kleedje te steken, ten einde den nieuwen E. H. Pastoor, op waar dige en feestelijke manier in te halen. Nieuwkapelle heeft er een handje voor, zich feestelijk te tooien, de feesten op den 100" verjaardag van Fietje Slosse, zaliger gedachtenis, zijn er een bewijs van ge weest. MANNEKENSVERE. Vetten os dood- gebliksemd. Gedurende de korte Don dervlaag die Maandag over ae streek heentrok is er in de weide van M. Camille Joncheere, een vette os door den bliksem getroffen. HOOGSTABE. Ongeval. Verleden week werd de H. J. Rooryck, handelaar, wonende Nieuwe Herberghet slacht offer van een ongeval. Bij het laden van suikerbeeten, had hij 'n tamelijk erge kneuzing aan een vinger bekomen. De kwetsuur wilde maar niet beteren en Dinsdag is men moeten overgaan tot het afzetten van den vinger in de kliniek van Oostende. HiiiBiHigiuniiBHaBiEuiB Bij het bekend maken van de taksen op het vervoer van koopwaren per auto werden er door de ondernemers van dit bedrijf voetstappen aangewend bij de openbare machten, ten einde eene ver mindering van deze taks te bekomen. Dj bureelen werden belast met de Her ziening van het ontwerp. rt schijnt dat de taks van 20 t. h. z; worden terug gebracht op 5 t. h. i dezelfde verhouding zou de taks te, asseiijk op de nijveraars welke zich b" ~;>:5-?n met het vervoer van koop- v -'-»-»ing, verminderd T. _e grens var. 20; ]-. i het centrum van uitbating af- j s grens buitsr de we '-e tie taks £uu i—ujwu woiden toegepast. Zondag laatst kregen onze Scholieren een gevoelige klopping te Moeskroen, wel ke echter de spelweergave niet was, want nooit waren onze jongens in de minder heid, en zeker en vast verdienden zij eene puntenverdeeling. De afwezigheid van De- wulf laat zich natuurlijk duchtig voelen. Heden Zondag spelen zij te leper een vriendenmatch tegen de Scholieren der lokale club, en, nu Dewulf weer van de partij zal zijn, mag het beste worden ver hoopt. In alle geval kan het een aange naam uitstapje en een beste oefening worden. De match Poperinge-Nieuwpoort kon het publiek niet bijster boeien, om reden van het al te ver doorgedreven defensieve optreden der bezoekers; 't was inderdaad, gedurende de tweede helft vooral, treurig om zien hoe Nieuwpoort weigerde een open kamp te leveren. Dit heeft hun wel iswaar van een grootere nederlaag be hoed, maar, wat baat dit, aangezien hun eigen voorlijn totaal onmachtig werd ge maakt. Het blijft trouwens steeds waar in voetbal dat eene goede aanval de beste verdediging is. Onze voorlijn kan toch een goede les trekken uit de tweede helft van dien treu- rigen kamp, namelijk dat het te ver- geefsch is steeds maar te willen langs het midden doorbreken; een open spel met ontsnappingen en overzetten der buiten spelers zou wat meer doelen hebben aan gebracht, want slechts een open spel, zelfs een overdreven spel van onzentwege, kon de Nisuwpoortnaars dwingen tot het vrij laten van hun back- en goalarea. Ghesquiere belooft een machtig back te worden, en over 't algemeen gaf iedereen voldoening, buiten Dewulf die maar zijn schroomvalligheid niet te boven kon ko men: hij heeft nochtans zoo veel kwa liteiten die van hem -een besten hoekspe- ler kunnen maken. Dat er enkele spelers de oefening niet konden bijwonen van verleden week, was ook reeds merkbaar, en daarom is 't vol strekt noodig dat zij, die door hun be roepsbezigheden verhinderd zijn in de week naar het terrein te komen zich oefe nen en trainen op een andere manier. Onze derde speciaal, op verplaatsing naar Diksmuide, heeft er eervol bezweken Na gekeerd te hebben met 0-1, is de gan- sche ploeg schier ineengezakt, doch heeft ten slotte toch een groote nederlaag kun nen verhinderen. Jammer dat er een spe ler was van slechten wil, nietwaar, Bastin Daarmee zijn wij volstrekt niet gediend, Diksmuide heeft in alle geval gezorgd voor een prachtig onthaal, dat onze jon gens oprecht aangenaam heeft verrast Dank hiervoor, en graag zullen, wij onze geduchtste tegenstrevers van voor enkele jaren hier eens te Poperinge aan t werk zien. Heden moest het algemeene rustdag zijn, doch in plaats hiervan stond er nooit schooner programma aan de dag orde. Onze derde speciaal trekt, op weerwraak belust, naar Le Bizet, en, gezien de huidige opstelling, kan onze ploeg er de overwin ning behalen. Zooals hooger gezegd, gaat onze scho- lierenploeg naar leper, en kan ér ook een schoon resultaat bekomen. En, last not least, werd de eerste ploeg van C. S. leper bereid gevonden om hier, OP ONS TERREIN, een liefdadigheids match te spelen tegen onzen eersten ploeg, wat zeker een ophefmakend nieuws zal zijn. Om de gebruiken tè volgen, wordt deze match op touw gezet om onzen ge kwetsten kapitein Joel den steun te ver zekeren dien hij zeker en vast ruim schoots verdient, en die iedereen hem gaarne zal jonnen. Hij is waarlijk de sympathiekste figuur die wij na den oor log in ons midden hebben gekend; nooit heeft hij versaagd, nooit geklaagd en nooit gemard; als er bij een speler ooit echte sport- en clubliefde heeft gehuisd, dan is het wel bij hem. En nu hij, na een zeer lange voetballersloopbaan een verwonding heeft opgeloopen die hem enkele weken gedwongen werkloos zal houden, zal iede reen hem gaarne zijn sympathie betuigen. Daarom zal een algemeene inkomprijs van 3 fr. worden gevraagd, doch daarvoor zal zeker en vast waar naar geld worden ge geven. Wij kunnen hier niet genoeg onze Ieper- sehe vrienden bedanken om hunne groote bereidwilligheid. Onze spelers en ons publiek zullen die naar waarde weten te schatten, en zorgen, nu er voor den match geen puntenverlies op 't spel staat, dat de kamp waarlijk sportief worde uitgestreden. Voor belde ploegen zal 't een gelegenheid wezen om hun huidige form te behouden, en, laten wij het ootmoedig en gaarne bekennen, voor onze jongens kan het een goede les van speltekniek wezen. Nooit werden matchen drukker bijge woond dan «de derby». En nu het een prijzenswaardig doel geldt, zal niemand willen Ontbreken, 't Zal heden namiddag zwermen van 't volk. en de groentjes van Wevelgem zoo maar negen pillekens in hun net gedraaid. Daarentegen mosst Marconneau enkel éénmaal het leder uit zijne kool halen. De doelschutters der rood-witten waren Gadeyns (3), Matton (2), Depoortere (1), Vandamme (2), Cherchye (1). Die man nen tellen nu reeds 45 doelen op hun actief en zoo zij blijven volharden zal het honderdtal niet lang uitblijven. Eps- cialers, doet wel en ziet niet om. De titel ligt in uw bereik. Juniors. Een hartelijk proficiat aan de jeug dige rood-witto juniors die zich veroor loven den leider hunner reeks het onder spit te doen delven. Alhoewel de zege (32) nipt behaald werd is zij des te verdienstelijker want Kortrijk is voor den ©ogenblik een niet te versmaden ploeg welke uit goede krachten is samengesteld, terwijl het.Iepersch elftal nog verschil lende scholieren in zijn rangen telt, die feitelijk nog niet opgewassen zijn om zul ke ontmoetingen te volhouden. Niettegen staande dat verschil van opstelling hebben de juniors een goede prestatie geleverd en de twee punten rijkeljik verdiend. Se- gers, Ossieur en Versailles bezorgden ons de doelen. Jongens, voorts trainen en nog menige overwinning is voor U weggelegd indien gij volhardt. Heden Zondag algemeene rust voor de officieele ontmoetingen. Nochtans gaat de eerste ploeg naar Poperinge om er een liefdadigheidsmatch tè spelen ten voor deele van hun gekwetsten kapitein. De scholieren, die ongelukkiglijk gedu rende dit seizoen bij gebrek aan spelers officieel niet konden optreden, zullen he den een oefeningsmatch tegen hun naam- genooten van Poperinge spelen. Daar het de eenige ontmoeting is die op heder doorgaat zullen de kleine spelertjes ge heel zeker veel beziens hebben. Heden Zondag, om 2 u uur speelt ons eerste elftal een vriendenwedstrijd tegen F. C. Eendracht Watou. Het zal een goe de oefenwedstrijd zijn voor onze mannen, daar Watou verleden jaar een mooie plaats behaalde in 3" Afdeeling. Wij wen- schen onze jongens veel geluk. Toekomende Zondag hernemen de Kam pioenschappen; Sportkring doet de ge vaarlijke verpaatsing naar Wervik. Het is te hopen dat de supporters in groot ge tal de reis zullen meemaken om hunne lievelingen aan te moedigen. Prijs: Le den 5 fr., niet-leden 6 fr. Inschrijving in het Lokaal of bij 't Bestuur. JESXA eerste prijs behaald heeft; zulk klasse ment zal van geen tel zijn. En nu sport liefhebbers, allen aan 't werk om te we ten wie er de favori is der streek. ZONDAG 22 OKTOBER 1933: II" Afd. Pïov.: Verbr. Wevelgem-Veume. IV» Afd. A: Middelkerke-Diksmuide. HEDEN ZONDAG op ons Terrein, te 2 T uur: c. s. ieper f. c. poperinge Tweede Afdeeling A. Rood-Wit loopt te Wevelgem de derde nederlaag van het seizoen op. Alhoewel de punten verloren zijn mag er toch ge zegd Worden dat de Ieperlingen beter lot verdienden en dat ten minste een gelijk spel hun streven mocht beloonen. Maar moeder onkans was met het Iepersch spel gemoeid en niets kon in vijandelijke net ten belanden. Integendeel benuttigden de groen-witten een offside-stand om het eenig doel der partij aan te teekenen een tiental minuten na de rust. De vlaswer kers moesten zich verder bij verdediging bepalen en gelukten er in hunne kooi tot het einde te vrijwaren. Daarmede is leper uit den hoofdgroep verdwenen, maar de toekomende matchen zullen eene gelegen heid daarstellen om den achterstel in te halen indien de spelers overtuigd blijven dat zij beter klasseering verdienen en dat zi.l enkel een tikje geluk te kort schieten om met de kopploegen in voeling te blij ven. Derde Speciaal. D? kleppers van Derde Speciaal heb ben wede.oia vafi hunne perién gespeeld WELKE ZIJN DE 25 BESTE RENNERS DER STREEK? We moeten bekennen dat we veel goeds jonge renners bezitten in de streek en dat er zelfs veel jongeren zijn die nevens de beste ouderen mogen geplaatst worden. Het was vooral: Morent, Stockelinck, Tratsaert, Denis, Deschuymere, Parmen- tier, Woudts, Tourlouse, D'Alleine en Van- dekerkhove, die dit seizoen het hooge woord voerden en die dikwijls de ouderen den baard afdeden. We hebben dan nog eene reeks jonge renners, die we mogen rekenen bij de goede, maar die iets te kort hebben om uitblinkers te zijn, zooals Mas schelein, Pylyzer, Tack, Lacante, Eve raert, Berton, Couwet, Degraeve, Lauwers, Laitière, Spetebrood en Vanierberghe. Dan hebben we nog de opkomende jonge krachten: Salomez, Boutlegier, Vermote, Brutsaert, Dewilde, Merlevede, Staessens, Declercq, Lemoine, Aspenslach, Inion. Pitteiioen en Dejonghe. 't Zijn al jonge renners die hun droom eens zou willen verwezenlijkt zien: 't is te zeggen koereur worden om later hun brood er meê te kunnen verdienen. Maar in hunne koer sen zitten er daar altijd van die oude juniors die hun loopbaan breken, daarom koersinrichters, doet gelijk in het Cri terium der Hoppestreekde oud-juniors uitsluiten, want het is maar met dat mid del dat we op onze streek goeie renners kunnen kweeken, die later de eer van on ze streek zullen te verdedigen hebben. Nu zou ik eens willen te rade komen bij u, sportliefhebbers, want ik heb binst het seizoen heel veel koersen gevolgd en ik zou willen aan pronostiek doen, maar, ja er rijn zooveel gedachten en daarom zou ik gelijk veel andere sportmannen, ieders gedacht eens willen hooren. Daarom sportmannen, maakt zelf een klassement op van de 25 beste renners der streek (wel te verstaan: de renners mogen buiten de 30 km. van Poperinge niet woonachtig zijn), en zendt uw klas sement dan naar De Poperingenaar 15, Gasthuisstraat, Poperinge. Dan zal ik al de klassementen die ik ontvang te sa men leggen, om te zien wie er het meest stemmen heeft. Dan zal ik het klassement opmaken en laten verschijnen den eersten Zondag van Novenfter in De Poperin genaar i). Dus sportmannen, de renners zullen zelf nieuwsgierig zijn om te weten wat ge van hun denkt en maakt zelf een klassement op of ware het maar om de renners zelf pleizier te doen. Maar als ge een klasse ment opmaakt, moogt ge niet partijdig zijn, want ge moet niet afkomen met uw lieveling op kop te zetten, die nog geen Tijdens zijn Jaarlijkscbe vergadering van den Alg. Raad B. W. B. heeft deze laatste beslist), een gedenksteen cp te richten cp het graf van den betreurden rijder Georges Lemaire. De kosten er van zullen door een openbare onderschrij- vingslijst gedekt worden. Het internationaal cyciocrosskrite- rium te Parijs, dat dit jaar zoo schitte rend gewonnen werd door Sylveer Maes; zal in 1934 verreden worden op 4 Februari. De nieuwsjes uit de Fransche wieier- wereld waren voor ons niet s!echt. Naast Sylveer en Leopold Maes, zouden naar we vernamen trouwens ook Rebry, Ghesquière en Julien Vervaecke terug zijn ingelijfd bij A'cyon en heeft Gerard Desmet kans om binnen te geraken bij Lucifer. Edgard De Caluwé en onze Belgische baankampioen Louis Duerloo zullen hun debuut doen te Parijs in de ploegkoers van 5 November aanstaande. De Gentsche beroepsrenner Gust Meuleman werd op den weg van Boechout op oefening, door een moto aangereden en aan het been gekwetst. Het is niet heel ernstig, maar op voorschrift van den geneesheer zal hij toch veertien dagen dienen te rusten. Er is veel spraak dat er met Pope ringe Ommegang, 's Maandags, een koers voor beroepsrenners zal ingericht worden. Laat ons hopen dat de inrichters er in zullen gelukken, want voor de eerste maal dat zulks zal plaats hebben zal het aan volk niet ontbreken. In zekere gemeente hier in den om trek zijn er eenige goede sportmannen bezig met de voorbereiding te maken voor het inrichten van een nieuwen veloclub, zelfs rijn ze er van verzekerd dat de club een groot getal goede beginnelingen zal tellen in zijn rangen. Marcel Meernhout, die voor 't oogen- blik nog soldaat speelt te Brugge, zal, wanneer zijn dienstplicht voorbij is, zich ieverig oefenen in gezelschap van Morent en Vanlerbsrghe. Jef Moerman uit Woesten zal toe komends jaar nogmaals, gelijk dees jaar, in alle bsginnelingskoersen uitkomen en indien hij niet beter marcheert dan ver leden seizoen zal hij vaarwel zeggen aan het koersen. Georges D'Alleine van Poperinge zal volgende seizoen niet koersen daar hij zijn militairen dienstplicht moet vervullen. Vandenbroucke uit Hareibeke die zoo maar 27 bloemtuilen naar huis sleepte dees seizoen, zal toekomende jaar de ran gen der juniors vullen. DOLIE. Uitslagen van Stratekoersen Te Vlamertlnge. 1. Valère Spete brood (Poperinge)2. Maurice Lacante (leper)3. Laitière (leper)4. Inion (Westnieuwkerke)5. Buytaert; 6. Boudry; 7. Schoutteten; 8. Everaert; 9. Gryson; 10 Lemoine. De 45 km. in 1 u. 20 min, Te Deerlijk. 1. Servage; 2. Michels; 3. De vos; 4. Windels; 5. Vanherreweghe; G. Versikkel; 7. Verplancke. Te Oostende. 1. Everaerts; 2. Otten; 3. Ingel'orecht; 4. Class; 5. Vercruyssen; 6. Alïory; 7. Cogghe; 8. Van Daele; 9. Pauwels. Te Lendelede. 1. Vandevoorde: 2. Pattyn; 3. Bruyrer; 4. Riethave; 5. De- vroe; 6. Samyn; 7. Parmentier. Te Alveringem. Sluitingsprijs. Veel volk te been. Onder de leiding van Trat saert begint de koers; Jerome Desmedt demareert eërst; Deschuymere en Trat saert en dan Brutsaert komen bij. De strijd begint opnieuw los te branden wan neer Desmedt in de derde ronde 100 me ter voorsprong neemt. Die ontsnapping heeft de bende doen verbrokkelen. Een moedige achtervolging wordt ingezet door Dhert, Deschuymere en Tratsaert, maar vruchteloos. Desmedt vergroot zijn voor sprong om met 2 minuten voorsprong te eindigen. Uitslag: 1. Jerome De smedt (Alveringem)42 km. in 1 u. 15 min. 10 sec.; 2. Deschuymere (De Panne), op 2 m. 30 sec.; 3. Tratsaert (Nieuwpoort) 4. U-utsaert (Adinkerke); 5. Dherdt; 6. Vermote; 7. Baeckelandt; 8. Rosseeuw; 9, Van Zeebrouck. STAD LOO (Rood Vlaamsch Ras) ingericht door het Verkweeksyndikaat der Stad Loo met medehulp van den Pro vincialen Landbouwkamer voor de kwee kers van het Rood Vlaamsch Kas der Provincie West-Vlaanderen O? DONDERDAG 19 OKTOBER 1833 om 10 uur voormiddag ter groote markt. 3000 Fr. Prijzen en Eeremetalen UITSLAG OP ZONDAG 19 NOVEMBER 1933; TE ALVERINGEM. Groote Rolkoer- sen; 300 fr. prijzen en prachtige premiën. Inschrijving van heden af te zenden bij M. Dehouck, velos, Alveringem. Reeds in geschreven: Vlaminck, Desmedt, Deschuy mere, Dherdt, Vermote en Brutsaert. RENNERS welke begeeren dé kleuren der rijwielen deberdt te verdedigen, toekomende seizoen, mogen zich tv enden bij: IflflBBBBBBBBBEBBSBBBSÜSiaBiaSiBBa In de arktische zee werd reeds een schoener vastgezet door het ijs en een ijsbreker moest door hetdichte pakijs een weg banen van meer dan honderd mijlen om in bevaarbaar water terug te komen. De kapitein van den ijsbreker verklaarde dat het sedert lang de felste winter is in het hooge Noorden. Moet de koude langs hier afzakken dan krijgen wij misschien ook een der felste winters. Stierekalvers. 1. D'Hv'ït'r Kinders, Wester.de; Camble JuLan, Steenkerke; 3. De Croos Jules, Oostvleteren; 4. De Walle Julien, Loo; 5. De Croos Gerard, Eggewaarts kapelle; 6. De Coster Kami-el, Loo; Van Biervliet Jozef, Oudekapelle; 8. Loo nes Cyriel, Loo; 9. De Walle Julien, Loo 10. De Walle Julien, Loo. Stieren zonder tanden. 1. Vanderfaillie Odiel, Loo; 2. Veram me Michel, Pollinkhove; 3. Wackenier Weduwe, Alveringem; 4. De Croos Jules Oostvleteren. Stieren met 2 tanden. 1. Camble Julien, Steenkerke; 2. D'Hul- ster Kinders, Westende; 3. De Walle Ju lien, Loo; 4. Pauwelyn Ern., Oostvleteren Stieren met 4 en 6 tanden. 1. Aventure Henri, Izenberge; 2. Per- soone Gaston, Reninge; 3. Volckaert Adolf, Merkem; 4. Mahieu Maurlts, Al veringem. Stieren met meer dan 6 tanden. 1. Veebond Loo; 2. Veebond Leisele; 3. Veramme Robert, Loo. Vaarzen en Koeien zonder tanden. 1. Bulcke Achiel, Essen; 2. Cloedt Ju lien. Wulpen; 3. Mahieu Maurits, Alve ringem; 4. Bulcke Achiel, Eesen; 5. Ver amme Robert, Loo; 6. Loo nes Cyriel, Loo; 7. Duthoo Alfons, Hoogstede; 8. Bulcke Achiel, Essen; 9. Dsquidt Jozef, Loo. Vaarzen met 2 tanden. 1. Bulcke Achiel, Eesen; 2. Pauwelyn Ernest, Oostvleteren; 3. Snick Arthur, Nieuwkapelle; 4. Cloedt Julien, Wulpen; 5. Veramme Robert, Loo; 6. Vanderfail lie Odiel, Loo; 7. Veramme Robert, Loo. Vaarzen met 4 en 6 tanden. 1. Bulcke Achiel, Eesen; 2. De Walle, Julien, Loo; 3. Mahieu Maurits, Alverin gem; 4. Loones Cyriel, Loo; 5. Vanden bussche Camiel, Alveringem; 6. Veram me Robert, Loo; 7. Senesael Marcel, Sint Rijkers; 8. Rooryck Henri, Loo; 9. Feryn Georges, Reninge; 10. Decioedt Julien, Wulpen. Melkkoeien. 1. De Walle Julien, Loo; 2. Schepper H., Wulpen; 3. Soubry Remi, Stsenkerke; 4. Schepper H., Wulpen; 5. Ameloot Ju les, Nieuwkapelle; 6. Cornette Jozef, Pol linkhove; 7. Loones Cyriel, Loo; 8. Van d-erfaiilllie Marcel, Nieuwkapelle; 9. De Walle Julien, Loo; 10. Wackenier Wed., Alveringem; 11. Soubry Remi, Steenker ke; 12. Loones Cyriel, Leo. ISBSBBBZaBEBBaaSBfiEBBBBBBESS Maandag had in het Akademiepaleis te Brusssl de wedstrijd plaats voor den prijs van Rome voor muziek. De Jury was samengesteld uit de Hee- ren J. Jongen, M. Lunssens, L. Dubois, Fr. Rasse, De Groef, Vreuls, Quinet, Moe- laert <m Marsick. Er waren zes mededingers, namelijk de Hoeren Leon Langlois, Jean De Midde leer en Leon Stekke, uit Brussel; Torek en Prosper Van Eechaute, uit Gent; De- fossez, uit Spa. De groote prijs van Rome werd toe gekend aan den Heer Pr. Van Eechaute, uit Gent. Twee tweede prijzen werden toegekend de eerste aan den Heer Defossez, uit Sua, de tweede aan den Heer L. Lan glois, uit Brussel. De Heer Torek, uit Gent, bekomt een vermelding. IBSQEimBBBSBBflHlIBBBBBflflBBBBB ZOO ONS BLAD U AANSTAAT in postzegels; of stort 2 frank op onze postcheckrekening Nr 15.570 van V. Sansen-Vanneste, Poperin ge, en ons blad zal V van nu tot Nieuwjaar per post tehuis besteld worden. Op aanvraag zenden wij de reeds verschenen nummers van het mengelwerk. zijn deze der Q.iuiiuiiiuiiiiiiiiiiiUiUiiiiiiiiuiiiiMiiuituuwmiHiiiiwiiiimiauiitiiiifiiüiUimifnih.d Telefoon 61 [1 en bij alle goede stovenmakers g IN T VERRE OOSTEN EE SPANNING RUSLAND-JAPAN VERSCHERPT. Ten gevolge de spanning ontstaan trs- schen Rusland en Japan trekken beice landen groote troepenmachten samen aan de grenzen van Mandchoekoso. Naar onzekere berichten zouden Rus sische vliegtuigen bommen hebben ge worpen op de hoofdstad van Mandchoe- koeo. MUITERIJ. Sedert enkelen tijd schijnt het verre Siam ook maar weinig rust meer te ge nieten. Thans is een gedeelte der troe pen aan het muiten gegaan, alsook de marinesoldaten, zoodat de regeering de handen vol heeft om de muiterij te dem pen. HET CENTRUM OPGELOST. De Centrumpartij van het Saargebied heeft besloten tot de opslorping van hun ne partij door het Duitsche front, wat beteekent dat het Centrum in het Saar- gebied aanstuurt naar terugaanhechting met Duitschland. KATHOLIEKE EENHEID. De Spaansche Katholieken hebben be sloten hunne krachten te vereenigen om den strijd te leiden bij de naaste ver kiezingen tegen de extremistische partij en, die reeds zooveel kwaad berokkend hebben aan alle Spaansche katholieke inrichtingen. HET PROCES VAN DEN RIJKS DAGBRAND. Te Berlijn werd de hersamenstellirg gedaan van de feiten zooals de Duit- schers denken gebeurd te zijn bij de brandstichting. Vander Lubbe was er ook tegenwoordig maar hefts nooit het hoofd op. Tijdens de debatten werden vier vreem de advokaten uit de gerechtszaal verwij derd en aangehouden daar zij vrzet had den aangeteekend tegen de uiLfriing van Dimitroff. Men verwacht binnen kort de uitspraak. INTERVTEUW VAN HITLER Hitler heeft een intervieuw toegestaan aan een Engelsch dagbadschrijver en o. m. verklaard dat Duitschland den gang van Dantzig en zijne koloniën terugeischt maar daarvoor toch geen oorlog zal uit lokken maar zulks zal trachten te b komen langs diplomatieke wegen. NIEUWE GEVECHTEN, OVERSTROO MINGEN EN HONGERSNOOD. De gevechten tusschen de verscheidene generaals duren voort, en vijf duizend Chineesche soldaten zouden door een overstrooming rijn verrast geweest en kwamen allen om. De gele stroom is nogmaals opnieuw uit zijne oevers getreden en heeft reus achtige overstroomingen en verwoestin gen teweeg gebracht. De bewoners van de geteisterde streken verkeeren in groo ten nood en men berekent dat 23.000.CCD menschen aan honger lijden. DE STRIJD TEGEN HET SOCIALISME VANDERVELDE MAG NIET SPREKEN De strijd tegen het Socialisme wordt met volle ::racht doorgezet door den ka tholieken Kanselier Dollfuss en zijn re geering. Te Weenen mogen geen socia listische vergaderingen meer plaats heb ben en een internationale socialistische bijeenkomst werd geschorst. Vandervelde de leider der Belgische Socialisten, moest er spreken, maar werd zulks verboden, DE BEWAPENING OP ZEE. Volgens de Engelsche «Daily Telegraph» zou Frankrijk thans een der sterkste weermachten ter zee bezitten. De flot- tille van duikbooten staat boven alle andere. Frankrijk bezit ook de modern ste schepen van deze tijd, met een groote snelheid. FRANKRIJK BLIJFT BEREID TOT ONDERHANDELEN. Bij de opening der Fransche Kamer heeft de Berste-Minister Daiadier h woord gevoerd en de besluiten van de Hitlerregeering besproken. Minister Da ladier verklaarde o. m. dat Frankrijk steeds bereid blijft alle onderhandelingen te voeren tot het zoeken van eene rege ling met Duitschland. ZES MILLIOEN MENSCHEN VERHONGERD. Uit Polen medt men dat in Oekranië zes millioen menschen den hongerdood zouden gestorven zijn en dat 9 millioen boeren hunne dorpen verlaten hebben om in andere gewesten voedsel te gaan zoeken. HERBEWAPENING OP ZEE. De Engelsche regeering heeft besloten hare vloot uit te breiden en nieuwe oor logsbodems te doen bouwen. Het vloot effectief zal verhoogd worden met 10.000 man. Men zou zelfs de bepalingen van het vlootverdrag gesloten met Amerika, Frankrijk en Japan te buiten gaan, wat door die landen zou nagedaan worden. ITALIË LOOCHENT BEMIDDELEND TE ZIJN OPGETREDEN NA DE BE SLUITEN VAN DUITSCHLAND. In zekere taladen werd gemeld dat Ita lië bemiddelend was opgetreden om een conferentie der vier machten bijeen te roepen ter bestudeering van het ontwa- peningsvraagstuk. Thans komt de Ita- liaansche regeering die geruchten te lo genstraffen. DE «INTERNATIONALE» VERBODEN IN DE RADIO. Als gevaarlijk zijnde voor de openbare rust komt de Nederiandsche regeering het spelen in de Radio van de Internatio nale het socialistisch lied, te verbieden. In verband met het consistorie wordt bericht dat te Lourdes een komiteit is gesticht voor de oprichting van een standbeeld aan Bernadette Soubirous, op eene openbare plaats van Lourdes. De inhuldiging zal in de aanstaande Lente plaats hebben, als inleiding der groote plechtigheden van de heiligverklaring van Bernadette. ■■■■■■■■■HaaaHUHBBBBaaina Gebruikt Chicorei Wyppelier-Taffin, 't is de beste. De smokkel van rogge schijnt een goed zaakje te zijn voor de smokkelaars. Aan de grenzen zijn groote hoeveelheden rogge opgestapeld die des nachts over de grens gebracht worden. Aldus zouden in een week niet min dan 2.000.000 kgr. rogge gesmokkeld geweest rijn. De Hollandsche regeering komt thans maatregelen te nemen. Eerw. Heer Planckaert, gewezen Pas tor op Sint Jan te Kortrijk, is aldaar over leden den 19 Oktober in den ouderdom van 70 jaar. De plechtige begraving zal plaats heb ben op Difisdag 24 dezer, te 10 Y uur. in de parochiale kerk van St Jan te Kortrijk. We bieden de.geachte Familie onze in nige deelneming aaü iu rouw €U in gebed. Uit twee brieven van Eerw. Pater bert Dcpuydt, Missionaris in China. De EERSTE BRIEF is gericht aan eet schoolkind, dat aan Eerw. Pater geschre ven had om uiteen te doen wat de kinder! al doen aan gebeden, offertjes en aalmoe zen voor de missiën. Ik ben diep ontroerd geweest bij het lezen van uw zoo schoon brieftjen, en ik kom er U voor bedanken. Wat zijt gij goed van zoo voor mij te willen bidden en ook voor die ongelukkige beidenen, die onzen goeden Jezus niet kennen, maar slaven zijn van den duivel. Als ik hier al die huizen zie, al die families, al die kinderen, spelende in 't zand en denk dat die allemaal heidenen zijn, en naar den hemel niet zullen gaan tenzij wij ze hel pen... hoe droevig!! En 't is maar 0, L Heer alleen die ze kan bewegen om chris- ten te worden, daartoe moeten wij bid- den, en medehelpen in den grooten Mis- sienood. God wil het zoo 1 TWEEDE BRIEF, uit P'ing-lo den 24 Oogst 1933. Op 7 Januari uit België vertrokken, ben ik rond 15 Mei hier aangekomen, 'k Wa! blij eindelijk thuis te zijn. Maar wat voor 'n thuisEen Chineesch koerke langi 3 kanten met gebouwen bezet... allen met een afdak van 1,50 m. breed, en dan blijft nog een dam van 2,50 ni, breed. Mijne luiisplaats is 5,50 m. lang op 4,30 m. breed; mijne slaapkamer meet 2,50 m. in de lengte maar is 4,30 m. diep; rechtoveF staat nog zoo een gebouwtje dat dieut voor logeerkamer als ik bezoek krijg van... familie, 'k wil zeggen confraters; mijn naaste gebuurpater woont- 8 uren van hier, een tweede 12 uren en dan ii 't 3 dagen ver voor den anderen. Rechtove» 't ingangspoortje is mijne... kerk, 8 m. op 4,50 m., waarvan een derde vooraltaar-en koor... en 't overige is nog te groot voor mijnen beginnenden missie post. Bij mijne installatie was alles geleend; 1 tafel, 2 stoelen en 2 banken, 's Morgein verhuisde de tafel naar de... kerk en werd... altaar! 'k Heb nu een soort van bureau geleend en daarmee moet het ta feltje niet meer verslcurd zijn. 'k Zocht timmerlieden op, miëk plans voor eenige meubels, en nu heb ik stoelen, kleerkas, altaar, sacristiekas (die staat in den koor), enz. Maar 't heeft mijne beurze nen lee- lijken duw gegeven. Och dat is maar stoffelijke miserie. Wat mij veel zwaarder valt, 't is de ellen dige toestand op zedelijk en godsdienstig gebied. Ge kunt het U niet inbeelden wat het bediedt daar zoo op zijn eentje mid den die heidenen te leven, te lijden ont die te bekeeren! Wanneer komt er een schooltje! Wan neer toch zal ik weêroin die lieve kinder stemmen mogen hooren in mijne bidplaats, in de H. Mis! Kleine vriendjes heb ik toch aleenige heidensehe kinderen komen re gelmatig wat klappen en schrijven al heel genegen. Het heidensehe volk is slecht en bedor ven. Hier wordt veel opium gekweekt Van de mannen boven de 30 jaar zijn ei wel 9 op 10 die verslaafd zijn aan den opium. Daarbij is hier eene erge sekte van heidenen, heel moeilijk te bekeeren. Haai eens bekeerd, worden liet excellente chris tenen. De overheden, gouverneur en colonel zijn Mahomedanen, maar toch goed vooi de Kerk. Door hun toedoen heb ik mijnt verblijfplaats kunnen koopen; en toen wat later daarover moeilijkheden opkwamen, heeft de gouverneur een man gestuurd om de aanklagers wijs te maken dat zij moch ten koeste blijven... en dat er orders wa ren om de kerk te beschermen 1 Zoo kwa men de ruziemakers van eene kale reizt thuis en moest de duivel zijn staart intrek ken. 'k Ontvang veel bezoek en 't is vragen en nog vragen. En daar komt hope... Bidt voor mijn volk! Mijn werk is uw werk... O, die zoete vreugde eene ziel te winnenl Bidden en helpen! Alle giften worden met veel dankbaar heid aanvaard en kunnen gestort worden bij E. H. D'HOORE. Onderpastoor op £K Jan te Poperinge (Postcheckrek. 41771). flaEssBBaaBBSBaBBBBaaanaHii Dinsdag 1.1. viel een landbouwer van een drie met-er hooge schelft en liep een schedelbreuk op aan. dewelke hij korte daarna overleed. ibbbbbbbbbbbbbbeebbbbbibhiii 22 OKTOBER 2 NOVEMBER 19» In de Kunstzaal St Joris Hotel* Burgplaats, Brugge, wordt heden Zondag te 10 uur een tentoonstelling geopend van Schilderwerken van den jongen kunst schilder Heer Fernand Coevoet, een ge wezen stadgenoot. M. Coevoet schildert meest «Het Stil leven s> en in een kroniek die over zij* werk handelt, lezen we 't volgende: Op dit terrein van de kunst, namelijl het stilleven, mag van Fernand Coevoel gezegd worden, dat hij reeds over een on betwistbaar talent beschikt en dit niette genstaande zijn jeugd. Indien hij dooi werklust en moedig streven volhoudt, i.' hem eene schitterende toekomst wegge legd Wie de gelegenheid heeft, ga dus naai deze tentoonsteling de werken van dei jongen kunstenaar bewonderen. De tentoonstelling blijft open tot 2 Nu vembcr. Aan M. Coevoet alle geluk in zijn stre ven IBBBQHGBESaBBBBiaBBBBBB^^BBI niet gashoudend diuretisch IBBBBBBBBBBBaBBBBBBBBCaBBBi: STADEN. Opvoering van «SEPP'Li operette in 3 bedrijven, door het Toonee! gild «De Vriendenkring» en 't Balet korps De Vlindertjes in 't Lokaal Pa tria op volgende dagenZondag 5 No vember, te 2 J4 uur; Maandag 6 Novon ber, te 6 uur; Zondag 12 November, t 4 uur; Maandag 13 November, te 6 34 Al de plaatsen zijn genummerd; de prij is 6 fr. Kaarten te bekomen bij Giiber Van Isacker, Staticstraat, 14; postcheck rekening 69026. BERICHT AAN DE TOONEELGILDEf De ingezonden tooneelaankondigimge die we opnemen zullen kosteloos ingc lasclit worden gedurende 2 weken eu di onder deze rui lek «Tooneel»; niet tui schcn het nieuws. De aankondiging* moeten echter kort opgesteld worden. - Wie meer inlasschmgen begeert vrag onze voorwaarden. Verslagen die men ons zcm

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1933 | | pagina 4