WEKZLIJKSCH LITURGISCH BULLEWH NOVEMBER - SLACHTMAAND het manneke VROUWENHOEKJE Voor niets heeft de mensch een scher per gehoor dan voor klinkende munt. Wanneer zult g» sterven? Weet ge 't niet? Weest dan altijd maar gereed! 'Gedenk uwe uiterste en ge zult in jeuwigheid niet zondigen. Hebt ge ook uwe dooden herdacht in «we gebeden?? Die kunnen hen nog hel- PAX ZONDAG 11 NOVEMBER 25» Zondag na Pinksteren (5» na Drie koningen). Dicit Dominus; groen. 2» Ge» bed van den H. Martinus, bisschop, be lijder; 3» van den H. Monna, martelaar. In het Evangelie vergelijkt Christus de H. Kerk bij een akker waarop de eigenaar goed zaad uitstrooide. Maar 's naclrts kwam een vijand onkruid strooien tus- schen het goede zaad. Samen met het koren schoot ook het onkruid op. De goede landbouwer wil, als hij dit bemerkt, niet aanstonds zijn akker zuiveren, uit vrees dat men bij het uitwieden ook de tarwe zou uitrukken. Daarom za] hij wachten tot de oogsttijd daar is en dan eerst het onkruid verzamelen en het ver branden, maar de tarwe iii de graanschu ren bergen. Zoo zal cok bij het laatste oordeel de akker der H. Kerk. waarop de duivel het onkruid der ondeugden heeft gestrooid, tusschen het goede zaad van heiligheid en deugd, gezuiverd worden. De goede vruchten zullen in de hemelsche schuren geborgen worden, maar het on kruid zai in het eeuwig vuur verbrand worden. 11 Z 25* Zonaas aa Sinksen. H. Martina*. Vredesfeest. Evangelie: Het goede zaad en het onkruid. 12 M H. Livinns. 13 D H. Stanislas Kostka. H. Didacus. 14 W H. .Tosaphat. H. Albericus. 3 15 D H. Leopoldus. H. Gertrudis. H. Al- bert de Groote. 16 V H. Edmundus. 17 Z H. Gregorius de Wonderdoener. SINT MARTINUS VAN TOURS Bisschop, IX November Dc Heilige Martinus werd geboren rond het jaar 316 in Hongarije, uit heidensche ouders. Nochtans volgde hij vanaf zijn prilste jeugd de godsdienstoefeningen in de kerk. Toen hij tien jaar oud was, liet hij zich inschrijven als cathecumeen. Hij volgde met ijver de onderrichtingen en legde zich met vlijt toe op de beoefenirjj der deugd. Op vijftienjarigen leeftijd nam hij dienst in het leger. Eens op een zeer kouden winterdag ont moette Martinus bij de stadspoort van Amiens een halfnaakte bedelaar welke hem om een almoes smeekte. Martinus had zelf geen geld, doch hij was zoozeer getroffen door de armoede van dezen man dat hij hem toch wilde helpen. Daarom nam hij zijn zwaard, sneed ermee zijn zwaren rijmantel door en gaf de helft aan den armen bedelaar. De belooning voor deze daad van christelijke liefde zou niet lang uitblijven. Den volgenden nacht verscheen hem den goddelijken Zaligma ker, bekleed met den mantel van Mar tinus en zegde tot de engelen: Zie, Mar tinus, hoewel hij nog cathecumeen is, heeft mij met dezen mantel bekleed Kort daarna ontving hij het H. Doopsel Nog drie jaar bleef hij in het leger, waarna hij zich tot den H. Hilarius, bis schop van Poitiers wendde, wiens leerling hij werd. Nadat hij een klooster had gesticht i« deze sitad, ondernam hij een reis naar zijn geboorteland, waar hij zijn moeder tot het geloof bekeerde. In zijn klooster weergekeerd, leidde hij een streng leven. God deed zijne heiligheid uitschijnen door hem de gave van mirakelen te schenken. In 372 werd hij bisschop van TourS. Ook dan nog bleef hij zijn strenge le venswijze onderhouden. Als een vader waakte hij over zijne kudde en verdedigde de H. Kerk tegen allerhande ketterijen en dwalingen. Onbevreesd trad hij op als strijder voor de rechten der H. Kerk te gen Keizer Maxim us. Tot op het einde van zijn lang leven diende hij God als een streng monnik en heilige bisschop. Hij overleed na een leven vol verdien sten In 400. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBflBBBBBBa Zijt ge al naar *t kerkhof gewandefd naar de graven van uwe geliefde dooden? Hoe dikwijls leest men niet in de kranten dat valsche munten in omloop zijn. (Vien moet dan on z'n h lede zijn en nauwkeurig ieder geldstuk onderzoeken dat men ontvangt. Doet zulks eveneens wanneer U een tube Aspirine koopt, het onfeilbare ge neesmiddel tegen pijnen, hoofdpijn, rheumatiek, verkoudheid, griep, enz... Denkt er steeds aan dat er veelvuldig namaak bestaat, hetwelk tracht gebruik te maken van het vertrouwen dat men in de Aspirine tabictten stelt. Vergeet dan ook niet dat de echte Aspirine het Bayer-kruis draagt op ieder tablet en dat zij uitsluitend verkocht wordt in de origineele verpakking, eveneens voor zien van het Bayer-kruis.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1934 | | pagina 5