Wmi een AKENMAN CMMUD MUZIEKHUIS JOS. DELBAERE |j, S)e HERBESAN indien cu VERSTOPT zijt INHULDIGING VAN EERW. HEER DELTOUR i fijn. COÖPERATIEVE VOOR OORLOGSSCHADE RH E U M ATI E K cienMl van i tmtftel Pta/d niet aan lieeftzüc/i femedeforudeehd FOhDERIES ET POÊLERIES nflTIOnflLES.S.fl.- UfiREIl HET KWEEKSEIZOEN DER KIEKENS IS AANSTAANDE PIANO'S RADIO'S PHILIPS, S.B.R. EN ANDERE MERKEN IflHfiiaHiaflaBRBHIMNHBSIIMEIHlIHMHBBHHHflfllI Ceen goede gezondheid 1 De gezondheid door de planten. VLAANDERENS BEDEVAART NAAR L0URDES IN 1936 HANDELSFOOR TE BRUSSEL VRIEND. Z00 STEUNT GE ONS- DANK EROM. als Pastoor der nieuwe kerk op De Madone te Langemark. OP ZONDAG 29 MAART 1936. OPSCHRIFTEN Praalboog aan de Galgestraatl Terwijl kanten en banieren Ons huis en wegen sieren, Zeggen wij met blij gemoed Welkom, Herder wees gegroet. Bij Pol Boonaert: Moget gij nog lange jaren Hier den staf des Herders dragen, Vol van vrede, vrij van druk Voor ons heil en geluk. Bij Camiel Mylleville: Wel gekomen lieve Herder, Komt tot hier en gaat niet verder, Hebt gij koffie van doen ik verkoop er extra goên. Bij Jules d'Almagne: Welkom gezant des Heeren pie ons den weg moet leeren. Breng met Uw inkomst meê Welvaart, eendracht en vreê. Bij Eugenie Pieters: Welkom aan onzen Herder. Bij Henri H'Herck: Ier wonen er twee menschen ie onzen Herder welkom wenschen, Bij Jules Boudry: Heer Pastoor wees welkom Poe wel en zie niet om. Bij Leon Depoorter: Eerw. Pastoor Deltour wees welkom en dat [God U loone Ómdat U hebt willen komen op onze [nieuwe parochie de Madone. Praalboog aan de «Nieuwe Leute Deze poort is hier gezet poor iemand die is in de wet. Ook is er aan geholpen door Henri Boudry En Romanic Poorters en kinders staken [ook een handje bij. Zoo werd spoedig en goedkoop opgesteld Ter eere van onzen nieuwen Herder, dat [weze vermeld: pat hij op onze nieuwe parochie is zeer [welkom Mocht hij lang leven en zullen bidden [daarom. Dat hij voor onze zaligheid kan arbeiden [zeer vele jaren Om tot Gods glorie zielen te winnen en [de andere te bewaren. Bij Heriri Boudry: Kan men wel op zoo een feest Anders zijn dan blij van geest Vrienden laat ons een glaasje schinken En op zijn gezondheid drinken Mond en hart roepen blij Dat hij welgekomen zij. Bij Michiels Lcon: Hulde aan den nieuwen Herder Die zijn kudde met verstand Leiden zal in deugd steeds verder Naar het Eeuwige Vaderland. Bij Charles Vanackeri Heer Pastoor, Al heeft deze strate een leelijke name, 't Volk dat hier woont is goed. Geen een Is er die zich schame Óf niet als goede christen doet. T Oscar Platteeuw: M: de Pastoor welgekomen Van 1 1 ons huis, geen uitgenomen Zoo -?! van grooten als van klein We wenschen dat g'hier lang mocht Zjjn. Bij Petrus Beun: Heil, ■wijding en bloei Aan 't apostolisch werk pes koninklijken HerautJ Per Christi Kerk. Bij Gustaaf Smessaertf Wees welkom, priester des HéweA Wij komen U vereeren. Bij Achiel Desodt: Gansch de parochie staat gepint iedereen Is welgezind, lieve Heer, goede maxi» deun U hier zoo U kan. Bij Arthur Demey x SSTees welkom, o Herder, fiï tïw kudde Pat God U verder van onheil beschutte* Praalboog aan den Mangelaerej Oamiel Dewilde, Henri Demey, Arthur Deroo, Marcel Ghescuière Wenschen onzen nieuwen Herdei! Welkom. L'ij osqaièref Wees welkom. Bij Michel Defcruynë»; Welkom lieve Herder Dagelijks brood van smaak Mostaard, olie, wijn, azijn Alles wat kan bekoren Onzen Hc.üer uitverkoren. Bij Ai-mur Vanacker» Hier woont Arthur Vanacker 'k Was dezen morgen vroeg wakkef Om mijn huis pareeren. Heer Pastoor wij wenschen U alom Veel geluk en welkom. Bij Camiel Dekindt: Heer Pastoor spring naar binnen 'k Ben niet gewoon veel i -innen, Koekebrood en taarten Voor weinig geld een vollen zak. Eet U dik van al mijn waren En zeker wordt ge honderd jaren. Praalboog bij C. Dekindt» Heer Pastoor wees welkom. Mocht de Veldhoek U behagen Dan zullen wij U diep in 't harte dragen. Bij Cyriel Lyphout: De Bisschop heeft zijn keus gedaan En zeker heeft hij wel gedaan. Wij wenschen U Herder een lang bestier Tot profijt van den winkelier. Bij Pol Houtekier: Pol Houtekier Verkoopt zijn kolen niet te dier Hij verkoopt er gaarne een geheel voer Aan Mijnheer Deltour. Bij Pieter Mylleville: O Herder gij trekt hier voorbij Wij zijn allen verheugd en blij. Wij wenschen U nog vele jaren Op onze nieuwe parochie te bewaren. Bij Henri Samyn: L Lieve Vrouwe Onbevlekt ischerm, help en steun hier Uw trouwen Herder, Bij J .'«me Mylleville: Hier woont Jeróme, de brave mail Die doet al wat hij kan Hij helpt de menschen uit den nootf Met koeken of met brood. En zijn kinders alle tiene Zijn altijd gereed om de kalanten te be- Hij vindt dat ook voor schoone [dienen Op de nieuwe parochie de Madone, Hij wenscht daarom, Pauline en Jeróme Den Heer Pastoor welkom. Bij Henri Demey: Wij wonen hier ver afgelegen En wagen U ook Uwen zegen Óm U nog vele jaren Hier als Herder te bewaren. Bij de W' Ouvrein: W' Ouvrein en familieleden ■Tieren met vreugde het feest van heden. Ze roepen elk op hun toer Wees welkom Heer Deltour. Bij Achiel Lingier: Wij lieden van den boerenstiel Bieden U met hart en ziel Onze schoonste welkomswenschen Als brave boerenmonschen. Wij houden van ons Pastoor veel En doen voor Hem ons deel. Bij G. Maddelein: Wij zijn mfife twee lieden Om U welkom te bieden. Bij Vergoie Aüdocr; Ware Herder, In vrede, rust en vreugde Doorbreng alhier Uw dagen. 't Is 't geen wij aan God Uit ganscher harte wagen. Bij A. Couchez: Wij zijn maar ons gedrien. Om onze wenschen aan te biên En wenschen U daarom Heer Pastoor wees welkom. Praalboog: Wij wenschen U Herder 't Gelukkigste lot De vreê met de menschen De zegen met God. Bij Vandenbroucke-Vanackeri 't Is hier dat ik mijn welzijn betracht Met 't verkoopen van waren alle slacht Heer Pastoor ik ware zeer blij Wierdt ge eensdaags kalant van mij. En wij wenschen U daarom Heer Pastoor wees welkom. Bij Honoré Carrein: Ik ben van stiel een timmerman, Niemand die dit beter kan. Mocht den Heer Pastoor 't ondervinden. Intusschen roep ik met de andere meê:. Voor onzen Pastoor luid hoezee.LLl Bij Depoorter: -t-j» Het dorp is in feest En 't zwarte beest Is fi - te mogen prijken Op 't gouden veld. De stonden telt, Geduldig zit te kijken. Z'n stoeren kop Dien richt hij op De klokken luiden verder Een poot vooruit Wiens klauw hij sluit, Denk aan dien groet, o Herder. Bij Oscar Debruyne; Wees welkom Heer Pastoor, Mochtet gij door blijde dagen Hier den staf des Herders drageti* Vol van weugde, wij van druk, Voor uw heil en ons geluk. Bij Alberic Braquet» Heer Pastoor geprezen Wil dit aandachtig lezen. Indien gij vleesch wilt halen, 1 Gij zult het niet te duur betalen En smakelijk moogt gij ervan eten* Ge zult nooit van tandpijn wete», En 'k mag dan ook wel hopen Dat de Herder hier zal koopen* En wij wenschen U daarom Heer Pastoor wees Welkom. Bij W' Smagghe: Onze nieuwe Herder zal passeeren Daarom zal ik mijn huis parreeren. En nu bied ik kort en goed U Heer Pastoor mijnen groet v En ik wensch van voor mijn deuï Wees welkom mijn gebeur. Bij Pier Boutlegier: Wees zeer welkom alhier Wij vieren om ter meest Op uw inhuldigingsfeest. [den Prelaat Wees zeer welkom alhier, dankbaar aan Die ons d'Eerweerde Heer Deltour laat. Mijnheer Pastoor, nieuw benoemd, uiterst [welgekomen Wij hebben Uw faam en wijsheid rfeds [vernomen. Gij zijt een man die strijdt voor God en Mochtet gij gelukken In dit werk, [Kerk Bij Charles Ghesquière: De trouw van de schapen. Make de zware plicht Van den koenen Herder Troostvol, zoet en licht. Bij Henri d'Almagne: Herder lief, leef veel jaren Hier in heil, voorspoed en vreê. Mochtet gij ten hemel varen En geheel Uw kudde meê. Bij Arthur Boudry: rw De Bisschop heeft zich wel bera&A Sn zeker een goede keus gedaan. Ge staat bij ons reeds goed gekend. Als Herder zijn wij U rap gewend, Bij Henri Vanlauw: Wees welkom Herder hooggeprezen, Elk wenscht U veel geluk en zegen En hoopt U hier nog vele jaren Tot ieders welzijn te bewaren. Bij Benjamin Goudezeune: Daar kwam een bootje uit Oostende, Niemand wist waar het zich wendde. Zie! het nadert, 't vaart niet verder. Het brengt ons eersten Herder. Wel 't is Eerweerde Hser Deltour Onzen eersten stuurman aan hot roei En heden roept eenieders stem Blijmoedig wees welkom tot Hem, Bij Camiel Vanacker-Descamps» Hier woont Vanacker-Descamps Die versiert gelijk alleman. Ik wil doen gelijk alle menschen, Mijnheer Pastoor proficiat wenschen» Bij Brunó Vanacker: Wij zijn hier met twee menschen Om U welkom te wenschen. Bij Honoré Ligneel: Hier bij Honoré Ligneel Wonen wij met veel. Wij roepen dat God U beware Herder, voor lange en vele jaren, Bij Urbanie Degraeve: Urbanie Degraeve Wenscht dat God U gave Een goed bestaan en wijs bestiex! Als pastoor alhier. Bij Henri Flyps: Eerweerde Heer Pastoor Keer Uw hielen naar de zee. En gaat hier niet vandoor Voor Uw gouden jubilee. Bij Emiel Verlez: Hier woont Emiel Verlez Die is met alles juist tevreê. Aan dezen krinkel Houdt hij bakkerij en winkel. Op uwen toer Verwelkomt hij U, Mijnheer DeltOUU, Wij wenschen U alom Heer Pastoor wees welkom. In Ruyssen, bij Verhaeghe» In Ruyssen is het zoo als het moet De menschen zijn hier allen goed, Ze brengen met oprecht gemoed Hun Herder blijden welkomgroet. Praalboog aan Ruyssen: Verhaeghe, Bultinck en Verlea Doen in deze poorte meê. Wees welkom Heer Deltour. Degraeve, Flyps en Ligneel Nemen daarin ook hun deel, Wees welkom, Heer Deltour. Bij Albert Noyelle: Bij A. Noyelle-Bourgeois Staat alles In rep en roer Voor de komst van Mijnheer Del tour, Wees welkom. Blij Jules Samyn: Aan den Heer Pastoor Wenschen wij hier Nog veel geluk En lang bestier. Blij Cyriel Cnockaertl Cnoekaert, kinders en vrouw Zijn ook getrouw Om gelijk alle menschen U welkom te wenschen. Bij Honoré Bultinck!. Welkom, Heer Pastoor. Bij W' Bourgeois» Die anders spreekt Dan de Pastoor preekt Valt roet z' 'n krage In de doornhage. Bij Leopold Mylleville» Ik ben een man alleen 'k Ben maar slecht te been» Ik ben geheel scheef en krom En wensch U ook welkom. Bij Deslyper Sidonle» Wij wenschen u alom Heer Pastoor wees welkom. Bij Jules Rebaeys: Elks gelaat van vreugde blinkt Ieders stemme blij nu klinkt. Klein en poot is al verblijd Omdat gij hier nu Pastoor zijt. Bij Swaenepoel-Verhaeghe; Mocht het U behagen Dat ik mijn huis pareeren, Mijnheer Deltom- gaat passeeren. Bij Robaeys-Noyelle: Hier woont Robaeys-Noyelle Kom maar binnen zonder bellen. Haarkappen, scheren is mijn stiel, Ik bedien eenieder proper en subtlêj» Wij wenschen U alom Heer Pastoor wees welkom. Bij Camiel Vanlauw: Welgekomen Goede Herder, Lees dit en ga niet verder. Hebt gij nieuwe schoenen vandoen, 'k Heb er in alle fatsoen. Zoo voor Pastoor, heer of boer. Want wie van mijn schoenen draagt Nooit van eksteroogen klaagt. Bij W' Vandendriessches Heer Pastoor wees gegroet, Doet de misse kort en goed, In den preekstoel niet te lang, In den biechtstoel niet te hard, Want de menschen zijn hier allen fraai, Uitgenomen hier of daar een gaal. Bij Dewyze: Wij zijn hier ons getweeën En komen goed overeen. Wij wenschen U daarom Heer Pastoor wees welkom. Bij Decaesteker Hector» De familie Decaesteker Is heel tevreê En doet In dit feest meê. Wees welkom Heer Deltour. Bij Arthur Noyelle: Mijnheer Pastoor van aan den dijk Moeit U niet met politiek Laat eenieder zijn gedacht Dan wordt ge alom geacht. Mijnheer Pastoor wees welkom. Bij Oscar Carrein» Welkom. Bij Aloïs Smagghe: Welkom Heer Pastoor In ons nieuw dorp. Met U zijn wij er boven op. Voor uw petroleum gaat niet verder Wij zullen hem gaarne aan onzen nieuwen [Herder brengen. Bij Jules Ghesquière: Leef gelukkig beste Vader V' Blij, gezond en kloek te gader. Wees bemind en hoog geacht Gezant des Heeren lang verwacht;, Bij Arthur Degraeve: Welkom Pastoor Deltour Van werkman, burger en boer. Wij allen zijn tevreden Dat g'in ons midden zijt getreden. Praalboog: Welkom lieve Herder op de Madone en [niet verder Onze wensch is eindelijk vervuld Waarnaar wij snakten met ongeduld* Na lang streven Hebben wij toch een kerkje gekregen En daarbij een ware dienaar van God Om de noodlijdenden te troosten in hun lot. Dagelijks zult gij bezoeken de zieken en [kranken En wij mogen O. L. Heer daarvoor be- En daarom zijn wij trots en fier [danken Zulk een Pastoor te hebben voor ons be- Proficiat. [stier. Praalboog: O onbevlekte Lieve Vrouwe Gansch ons geweste zweert U trouwë. Zegen den Herder en schapen Opdat zij 't geluk mogen smaken Te voelen in dien levensstrijd Dat gij een ware Moeder zijt. Bij Arthur Robaeys: Mijnheer Pastoor 't is ter uwer eer Dat ik hier ons huis parreer. Want ik zeg het zonder schromen Gij zijt hier allerbest gekomen. Praalboog: In vlaggentop op zegeboog, Op ieder huis, In ieder oog, O, Herder door Uw volk geprezen Staat onzen welkomsgroet te lezen, Bij Arthur Verhoustraete: De familie Verhoustraete Heeft gewrocht vroeg en late Om onzen Herder te ontvangen Naar wenschen en verlangen. Ik kweek allerlei boomen en planten. Die verzen langs alle kanten Hetzij voor heer of voor boer Ik reken ook op onzen Pastoor Deltouf. Bij W° Vulsteke: Te Oostende was men zeker wel Op de Madone zal het beter wezen* Min wind hier, de zonne min fel, 't Is hier een streek heel uitgelezen* Bij Julien Billiet: 't Lichaam spijzen is mijn stiel. Gij Eerweerde spijst de ziel. Het Uwe is verre het beste, Het mijne telt maar voor de reste. Bij Georges Gocthals: In vlaggentooi op zegeboog Op ieder huis, in ieders oog', O Herder door Uw volk geprezen Staat ons welkomsgroet te lezen. Bij Honoré Cappan: Eerweerde Heer Pastoor, Veel geluk en proficiat Op uw nieuwe parochie. Praalboog: Heel Madone juicht en tiert Daar 't zijn eersten Herder viert. Bij Aloïs Dejonckhecrc: Welkom Heer Deltour In den preekstoel geef maar van 't snoer, In den biechtstoel een beetje vlug, Dan kom,en wij eens meer terug. Doet Uw missen niet al te lang, Zoo zijt ge den vriend van g'heel den [Madonekant. Bij Staessen Oscar: In dezen bangen crisistijd Zorgt ieder voor zijn profijt. Daarom doen wij in 't klein versleren, Maar met 't harte zuilen wij medevieren. Bij Rami Ghesquière» Alles klinkt hier goed Zelfs den stap van Mijnheer Deltour. Bij Hoorelbeke Jules: Heer Pastoor wees gegroet Doet uw misse kort en goed In den biechtstoel niet te hard In den preekstoel maar een kwaart* Bij Jules Gheeraert: Heer Pastoor welgekomen hier Op uwen blijden intredensdag. Dat 's Heeren mllden bijstand steeds Uw zending rijkelijk zeegnen mag. Bij Omer Gheeraert» Madone uw scheepje Vare in vree. Eerweerde Heer Deltour Zit aan 't roer En hij komt van de zee. Bij Oscar Dewilde: O Priester des Heeren Dien wij nu vereeren, Ontvangt onzen welkomsgroet En schenk Uwen zegen zoet. Bij Maurits Vanwarenburgf Door eerbied aangedreven Komen wij onze hulde geven Aan U die door den Heer verhevêfli Als Herder ons nu zijt gegeven. Bij Achiel Dewilde» Hartelijk welkom Achtbare Herder. Praalboog aan de Statie van Poel- kapeUo». WELKOM. Bij W Lechat: Geheel ons dorp Is in feest Iedereen verheugd van geest Wenscht U Herder uit ter herte Heil en vreê, nimmer smerte. Bij Jules Opsomer: Wij wenschen Zullen Priester Joris Deltour heil Toe wenschen. Bij den Statie-overste: Welkom Goede Herder. Aan de School: Leve lang Eerweerde Heer Deltour. Aan de schoolpoort: Hartelijk welkom Geachte Herder bij al Uw leerlingen. Aan het klooster: Lieve Vrouwe Onbevlekt waakt over den [nieuwen Herder En alle Inwoners dezer nieuwe parochie, Aan de kerkdeur: Gezegend Hij die komt ln den Naam des Heeren. Aan den biechtstoel: Mocht dikwijls hier Uw priesterhand De kranke en zwakke ziel vol leed Ontheffen van haren zondenband En schenken 't nieuw genadekleed, Aan den preekstoel: Wel zalig die Gods woord Dat, Gij, door God gezonden, Bij ons hier komt verkonden Met vlijtigheid aanhoord. Op den schoolkoer: Heer Pastoor, ge moogt niet vergeten Dat de kinders ook geeren koeken eten. Kaarterswagen Onze kaarters geheel tevreê Heer Pastoor speelt eentje me$ Bakkerswagen Hier zijn de bakkers bijeen Allen blij van geest Door de gelegenheidvan den Heer Pas- [toors feest. Metserswagen: Wij metsers vinden het leven plezant En zingen bij het werk soms een lied, Want metsen gaat er ons rap van de hand Verlegen met 't werk en zijn we nooit niet. Daarom Heer Deltour, mochtet gij later [van tijd Hier op de Madone eens bouwen een kerk En zoeken naar metsers vol ijver en vlijt, Hier zijn wij, o Herder, geef ons maar dat [werk. De Biewagen: De bietjes gaan vlug en blij Honig oogsten in den Mei. Maar 's winters als de winden gieren Zijn zij aan het rentenieren. Leer ons ook gij Gods gezant Bidden, werken hand ln hand, Opdat wij door Uw wijs bestieren Eeuwig mogen kermis vieren. Duivewagen: Roekedekoe Nooit en zijn ze moe Onze vlugge duifjes. Die zijn op de vlucht gegaan En brachten uit de lucht ons aan, De goede mare. J Pastoor Deltour welgezind En van iedereen bemind Nooit en wordt ge hem moe.» Roekedekoe. De Boschwagen t Gij komt van de woeste zee Naar 't wilde Vrije Bosch Maar een van twee Ik gaf en liet niet los Mijn voorkeur aan het Vrije Bosch Hier bietje gonst, 't vogelken kweelt En komt ginds storm of spookt de dood Hier is het goed, geen nood Dat men in den grond verzinkt Of van het zoute water drinkt. De betonwagen: Hier is 't Lambert Noyelle Hebt ge 't al hooren vertellen, Wij doen in ciment en beton En wenschen U allen^welkcm. Het Is 't gebruik in "dezen tijd Dat men zorgt voor zijn profijt. Daarom zullen wij ons niet geneeren U ciment of zand te presenteeren» U Pastoor spring maar binnen, Wij zijn niet gewoon veel te winnen Wij moeten U naar het volgende wijzen: Dat wij vèrkoopen aan genadige prijzen. Boerenwagen: Zeer Eerweerde Herder Wij komen tot U en niet verder En 't is hier de parochie de Madone, Eene name die prijkt zoo schoone. Wij zullen doen gelijk de menschen U veel geluk en zegen wenschen. Daarom komen wij met onzen wagen Eerweerden Heer Deltour iets vragen Gij moogt het allen weten: Het Is om den weg te verbeteren. REDE UITGESPROKEN DOOR DEN HEER CH. GHESQUIÈRE VOORZITTER DER KERKFABRIEK Eerweerde Heer Pastoor, Het is mij een groote eer en een buiten gewoon geluk Ued. op vandaag, zijnde 22 Maart 1936, te mogen verwelkomen in naam van al uw Parochianen van Maria Onbevlekt Ontvangen. Uwe Intrede Is waarlijk een blijde intrede. Wij zijn op de eerste plaats den goeden God daarom zeer dankbaar. Wij beseffen zeer goed de groote gunst die Hij ons verleend heeft. Aan Ued. eer Eerweerde Heer Deken, vertegenwoordiger van Monseigneur den Bisschop, vragen wij eerbiedig hem te willen zeggen hoe wij hem erkentelijk zijn voor het oprichten van deze schoone parochie. Aan Ued. in 't bijzonder, Eerweerde Heer Pastoor, zeggen wij ons warmste dankwoord, omdat gij hier hebt willen komen. Wij zijn hier ln een vermaarde streek: het Vrijbosch of den Boschkant maar ik zeg het U op voorhand, Eerweerde Heer Pastoor, het zijn geen wolven die hier wonen, het zijn oprecht lammekens. Gij zult U straks daarvan zelf kunnen overtuigen, gij zult zien hoe uw paro chianen van Madone uwe intrede feestelijk hebben voorbereid. Zou een koning meer durven droomen bij zijn eerste intrede. Gij zijt nu aan ons, Eerweerde Heer Pastoor, wij zullen ook aan U zijn. In naam van de Heeren der Kerkfabriek, mag ik U zeggen hoe wij bereid zijn Ued. ter zijde te staan in de zware taak die op uwe schouders werd neergelegd. Moet gij een kerksken bouwen, wij zullen ons weren om steenei bij te brengen. WIJ hebben nog niet vergeten hoe onze ouders hier vroeger hebben moeten tjolen door verre slechte wegen, om te kunnen den Zondag de H. Mis bijwonen. Het was ook ver en lastig voor onze kleine kinderen. Wij zijn nu gelukkig. Wij mogen U ook verzekeren, Eerweerde Heer Pastoor, gij zult in ons midden ook gelukkig' zijn. Daarom is ons gebed en onze wenschen nog lange jaren U te hebben als Pastoor van de parochie de Madona. lEIHHBlIIBBIIIIHIHIIllH IEPER EN DE OMSTREKEN De Heeren Aandeelhouders zijn ver zocht de Jaarlijksche Algemeene Verga dering te willen bijwonen op Zondag 19 April 1936, te 11 uur voormiddag, in het Hotel ContinentalRené Colaert- plaats, te leper, ten einde te beslissen over de verscheidene punten der DAGORDE 1. Verslag van den Beheerraad en van den Raad der Commissarissen. 2. Onderzoek en goedkeuring van den bi- lan van 1935. 3. Ontlasting aan Beheerders en Commis sarissen. 4. Benoeming van Beheerders en Com missaris. Ik leed aan jicht-rheumatiek in den linker voet en kon niet meer gaan. Ik ben gelukkig te kunnen vaststellen dat dank Asprode pijnen en ongemak ken fel verminderd zijn en ik wanhoop niet ze geheel te zien verdwijnen door de voortzetting1 der behandeling. CHARLES COULIE 16, rue de Pologne Brussel. Dépot: Ancfenne Maison. LOUIS SANDERS, S. A., Bruxelles. 'Aspro' Is te koop in alle apo theken aan de prijzen van S, 10 en 20 frank de doos van 10, 25 en 60 ta bletten. 'ASPRO, rT*élkenmaTè ïfe ziekte een zakenman van zijn bu* reelen verwijderd houdt, ondergaat hij grootes schade. En toch beloert de schele hoofdpijn - dq[ rheumatlek - de valling en de griep den zakenmaqj zoowel als ledereen. Hij heeft dus een krachtig^ snelwerkend, gemakkelijk om nemen, afdoend eg) gevaarloos geneesmiddel noodig. Dit middel i 'Aspro', de zekerste en snelst^^V£^ac;h[cr der pijnj 5 minuten zijn voor Asprovoldoende om eeiy schele hoofdpijn te verjagen, een rheumaüekaanvalj tegen te houden, een pijnlijke zenuwpijn te stillen) 2 tabletten 'Aspro', liefst in een warmen dranlj genomen, verstikken een griep of een vaUing. "V ~r~' V "V Htt fs aan zijn ontsmettende en kremcroodend^ Kwaliteiten dat de 'Aspro' zijn snelle werking dartke^ Het is door de oorzaak van de kwaal zelf aan t^ Wallen dat de 'Aspro* alle kenmerkende uitslageri Jbekomt. Meer nog, hij doet geen gewoonte ont«| /itaan. Hij is en d? fli^ren, B. 4S5 SPRO, IMRI Bewonder hare eenvoudigs lijnen, hare materialen van eerste kwaliteit, waaronder het prachtige fROC - EMAIL» dat nooit barst noch af springt. Geen stof meer. Afvalruimte onder den aschbak. Volmaakte rege ling van den luchttoevoer. Beschuttingscolonnes. Breede pot, die beter» verwarmt, en minder duur... Koop geen crapaud-kachel vcterdat gij de FOPONA hebt gezien. Verkrijgbaar bij: ARSÈNE GOUWY-TOP, Ieperstraat, 61, POPERINGE. naBBaBgaaisB^HHHHBaamaBH WELK VOEDER ZULLEN WE GE BRUIKEN? Dit is de vraag welke door vele kweekers angstvol gesteld wordt en met reden, want de voeding is van OVERWEGEND BELANG, zoo voor den opgroei en wel later voor het leggen. Indien U met zekerheid wilt kweeken. Neemt GEEN RISICO Neemt de Minerale Voeder» «DE NEERHOF VOGEL want zij geven U de grootste waarborgen tegen ziekte en sterfte, daar zij bereid zijn met de gezonde plantaar dige en dierlijke eiwitten, maar vooral rijk zijn aan vitaminen en mineralen, in JUISTE VERHOUDING. Indien gij nog met geen Minerale Pluim veevoeder hebt gevoed, hebt gij U ach tergesteld bij duizenden van uw Collega's, die reeds van de voordeelen geprofiteerd hebben, die minerale voeders verschaffen. Neemt proef met onze Minerale Voe der* «DE NEERHOFVOGEL» tegenover andere voeders. Zij vrijwaren uw bedrijf voor de nadeelige gevolgen van been zwakte, veroorzaakt door Engelsche ziek te (Rachitis) omdat deze ziekte zich niet voordoet wanneer minerale opfokvoer aan kiekens verstrekt wordt. Want daar gaat het toch om: rappere groei, beter inpluiming, gezonde en kloe- ker dieren met meè'r weerstandsvermogen. WANT DAT BLIJFT: wat U de kui kens TE KORT DOET is nimmer meer in te halen. Onze voeders zijn bijna overal verkrijg baar, bij onzen verkooper uwer gemeente. In geval geen verkooper verwittig ons per kaart of telefoon, wij zullen U seffens bezoeken, en nadere inlichtingen over het kweekseizoen verschaffen. GOEMAERE-DECLERCQ Voederbandel «DE NEERHOFVOGEL» STADEN. Tel. 28. BERTENPLAATS, Ibis, POPERINGE Tel. 283. Alle koperen Muziek instrumenten voor Harmoniën. Harmonium! Fono'» Accordeon! ALLE HERSTELLINGEN. Vraagt prijzen en inlichtingen. Het Is In uw bloed dat de overblijfsels der voeding gedreven worden, indien de uitdrijving niet regelmatig en volledig dopj middel van den dikdarm geschiedt. De voedselafvallen die In de Ingewan den blijven, doen inderdaad milliarden ml- kroben ontstaan, die in het bloed komea en heel het organisme vergiftigen. V Indien gil lijdt aan schele hoofdpijn, slapeloosheia Indien gij lijdt aan de lever of de nieren indien gij puisten, bloedzweren of speen hebt. indien gij zenuwachtig of prikkelbaar zijt dan Is dit. 9 maal op 10, omdat gij verstopt zijt. Geloof niet. omdat gij een regelmatlgen dagelijkschen stoelgang hebt, dat gij niet verstopt zijt. De ingewanden eenmaal pef dag ledigen is altijd niet voldoende, I Neem ln dit geval uw toevlucht niet tol medicijnen i zouten, pillen, lemonaden. Na 2 overvloedige stoelgangen zult gij nog meer verstopt zijn dan vroeger. Versterk uw Ingewanden, maak ze gewoon om re-» geimatig en natuurlijk te werken. Neem daarvoor Herbesan. een mengsel van 14 uitgezochte planten, die op heel het spijs verteringstelsel werken (maag. lever, nie ren). Het groot pak Fr. 7.50 De volledige kui SA.B Ik zie er goed uit. Sedert dertig ]aar leed Ik aan stopping, en had ik alles beproctd. niaa' zonder resultaat. Ik was geheel oniraoc- dlgd. toen ik uw Herbesan als laatste middel beproefde. Ik ben er uiterst «oh daan over. ik ben goed gezond, heb regel matig twee stoelgangen per dag. en >f> plaats van de grondachtige kleur itt laatste tijden, zie ik er nu bepaald goed, uil. Mme Oelmas, te A... Rcf. 4J/U Anc. Maison LOUIS SANDERS. S. A.. e-vutl AH ERG AUTO-ONGEVAL TE KOMEN EIBBHBBMHBHHI Vrouw Paulina Deceuninck, weduwe Hendrik Bouckaert, wonende te Komen, in de Wervikstraat, en 76 jaar oud, werd bij den Kezelberg te Komen door den auto van den Heer Maes G-er. uit Meenen aan gereden, ten gronde gesmakt en zeer erg gewond. Het ongeluk zou voor oorzaak hebben dat het vrouwtje, toen zij den auto heeft hooren afkomen, op haar voetstappen is teruggekeerd over de baan. van 11-19 Mei en van 4-12 Oogst. Inschrijvingen en inlichtingen: Bij de Plaatselijke IJveraars of op het Hoofdsecretariaat, Plein, 13 A, Kortrijk. MET KOSMOS TOERISME IN AUTOCAR NAAR DE gehouden in de Paleizen der Tentoonstelling. Afreizen op 8-15 APRIL. - Prijs heen en terugPoperinge 41 Passchendale 38 fr.; Kortrijk 32 fr. Terugreis uit Brussel om 20 nuf. v| terugreis uit Brussel kan verlaat wor"1 op aanvraag der deelnemers. Voor alle inlichtingen gelieve men zich™ wenden bij KOSMOS TOERISME, Gr. Markt Koning Albert IEPER. - Telefoon 515* of bij een onzer Vertegenwoordig^ Te Veurnet M. Maelstaf, Gr, Markt, To Poperingei M. P. Van Bruwacuft. Noordstraat; - To Passchendale: M. broek, leperstraat, 11. iaffiaaBBHHBBHBEnBBaBiflai<sii|P GE ZIJT OVER ONS BLAD TEV DEN! NA LEZING, SCHUIF I ÏN HANDEN VAN EEN GEBUUR

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1936 | | pagina 22