Rome of Moskou te leper Opstand in CHINA Voettalkreniek TOMATEN M. E. G. A« IN 'T B'MNF.NLAND TANDARTS GLORIE IIRFMIF duizelingen, oorruischingen, in den Stadsschouwburg op Donderdag 17 December De Grondwettelijke crisis in Engeland DOODELIJKE VAL M. E. G. A. C liEBIO li De beste vruchten van Parma Natuurlijke smaak en kleur I/HEMAPURÏNE fet,^est ra^aa' KERKELIJK NIEUWS BURGERSTAND VAN TOONEEL WISSELKOERS t (VERVOLG.) KEMMEL. Boekerij. Daar het vol op begint te winteren en de lange avond stonden voor velen soms zeer vervelend zijn, bestaat er een goed middel om zulks ■te verhelpen. Breng eens 'n bezoek aan de boekerij in de jongensschool. Daar zult ge een schoone keus vinden van boeken voor groot en klein. De boekerij zal van Iïu af lederen' Zbndag open zijn na de Hoogmis tot 's middags. Allo, liefheb bers van gezonde lektuur, we wachten op .U. Iedereen welkom. Liederavond. Maar, is het toch waar? Komen ze weêrom, die kerels die ons zoo hartelijk kunnen doen lachen? Zeker en vast. Op Zondag en tweeden Kerstdag komt het Cabaretgezelschap De Twee Michels u vergasten met een programma dat de moeilijksten zal bevre digen. Lees maar eens 't prograiruma- briefje... wat zegt g'er van? 'n Goeie raad, hoor, liefhebbers: Niet te lang gewacht vooraleer uw kaarten te bespreken bij Gaspard... Louisa zal zorgen dat het in orde is. Beste Kemmeïnaars, schikt u a.u.b. om zooveel mogelijk op 2» Kerstdag de ver tooning bij te wonen. Dank bij voor baat. Aangifte. De belanghebbenden worden herinnerd dat de paarden en voertuigen, alsook auto's en moto's moe ten aangegeven gorden op het gemeente- sekretariaat ten laatste tegen 20 December. Daviösfonds. Zoo kregen wij Zon dag 41. een boeiende en leerrijke voor dracht over den economischen toestand in Rusland en Duitschland. De voor drachtgever, Eerw. Heer Dewitte, gaf ons in klare taai eenige staaltjes van den el- lendigen toestand waarin deze machtige landen nu verkeeren. Dat geeft ons nog sterkeren afkeer van kommunisme en mi litarisme en alle diktatuur. Volksvergadering. Zondag, om 2 u., en half, zullen bijzondere sprekers het kommunistisch gevaar en zijn rampspoe dig gevolg uiteendoen en onze plicht voor bogen leggen. DIKKEBUSCH. Gevonden. Zater dag 12 December IJ. werd een stel van 5 huis- of kassleutels gevonden op de Dorpplaats, te Dikkebusch. Terug te be komen bij den veldwachter. WESTVLETEREN-Paterhoek. Komt dat tegen! Zondag achter de Hoog misse: 'k zag dat Siska 'n koutertje sloeg met Chaarlewie en 'k peinsde in m'n eigen: 'k zou wel "n keer luisteren, en 'ik deed het. 't Is waar, 't was niet schoone van m'ri kant, maar ja, 't zou ne patre gebeuren enee... Siska, zei Chaarlewie alzoo en hij keek paar 't papierke aan den muur, Siska, wat tviilen ze daarmee zeggen met die verras sing? Ze willen ons zeker bedriegen? Maar Chaarlewie toch! wat dat ge peist, wedersprak Siska, hebt gij die jongens al zien spelen? Ge moet ze ne keer zien in gilder ellement, die geestïgaards en zijn iliet benauwd voor de planken. Weet ge wat Chaarlewie, ge moet gaan kijken te Kerstdage, ge gaat jou niet beklagen, dat is zeker... Ehwel Siska, haitelijkt bedankt voor uwe propaganda, dat kwam recht uit het herte en 't is waar ook, Chaarlewie en al degenen dis gaan komen, zullen niet te klagen hebben; de verrassing is geen bedrog, maar 'n leutig iets, doch 'k mag Uit de schole niet klappen. Dat mag ik zeggen: op hua. programma hebben ze een flink drama: De Onschuldig Veroor deelde», een verrassing, een prima gees tige klucht «Het Wonder Kind»; tus- Schen de bedrijven in zang en muziek, om dan te eindigen met een daverenden Vlaamschen Leeuw We verwachten veel volk op 1» en 2» Kerstdag, te 5 uur stipt. Kaarten: 4, 3 en 2 fr. Tot ziens en wel bedankt. 1 Bosehkanter. ALLO! ALLO! Bericht voor de lief hebbers uit Westvleteren. Wie begeert toede te gaan met den autobus betale 2 fr. en weze bij G. Cappoen te 4 14 uur; rond 4 uur aan 't dorp en dan naar den Pa terheek. Overal stilstand op aanvraag voor den eersten en tweeden avond. ZONNEBEKE. Kroostrijke Gezinnen. Op heden Zondag, te 3 uur, houdt de Bond der Kroostrijke Gezinnen zijn jaar- ïijksche algemeene vergadering in den Volksbond. De Heer Bourgeois uit Gulle- gem zal er spreken over gezinsvergoeding en de vergadering zal sluiten met een kos- telooze tombola. De leden worden vrien delijk verzocht hunne bijdragen voor 1937 te betalen aan den ingang der zaal. Wij .Verwachten er ook al de nog niet aange sloten Kroostrijke Gezinnen, want we moeten een macht vormen om binnen kort de volgende zoo belangrijke punten te zien verwezenlijken; algemeene gezins vergoeding' en vermindering op den spoor weg voor de ouders hun leven lang. v Hoerengilde. De maandelijksche vergadering heeft plaats op heden Zon dag, te 9 uur. De leden, die hun bijdrage yoor 1937 nog niet betaald hebben, gelie ven dit alsdan te doen. Wie lid wil wor den van onze vereeniging, zal er. welkom Zijn. De landbouwalmanakken en de muurkalenders ziïllen er uitgedeeld wor den en de vergadering zal eindigen met een kostelooze tfrijsloting. WESTROOZEBEKE. Davidsfonds. Dinsdag 15 Dec. had de Davidsfondsafdee- ling het genoegen Z. E. H. Van Besien, Bestuurder van Wijsbegeerte te Roeselare, als voordrachtgever te ontvangen. De Eer waarde Spreker heeft in klare en sterk gedocumenteerde uiteenzetting gehandeld óver; Communisme, zijn leer en zijn werk methodes. Eerst sprak hij over Lenin, Sta lin en Rusland en toonde aan hoe daar het communisme optrad en wat het uit werkte. Vervolgens kwam Spanje aan de Ibeurt en werd aangetoond hoe het daar grond onder de voeten kreeg door de mis toestanden en hoe het door de proefrevo- Jutis in 1934 in Asturië, gekomen is tot tien aksligen moorddadigen burgeroorlog Van nu. Eindelijk overschouwde hij de Werking in Frankrijk en den uiterst ge vaarvoller: toestand waarin dit land zich Iflu bevindt onder communistische druk king. Zijn slotwoord sloeg diep in. We moeten tegen communisme onze beste krachten aanwenden als kristenen, Juist omdat het communisme de vernieling be oogt van alle kristen beschaving, i De volle zaal aanwezigen heeft dien zoo boeienden en leerrijken voordracht met de grootste aandacht gevolgd en werd de Z. E. H. Spreker om zijn prachtige uiteen- Betting toegejuicht. Woensdag 23 December: Davidsfonds- Kerstavond, met Heer Van der Hulst uit Nederland. BULSKAMP. Landbouwnieuws. Op heden Zondag 20 December, om 8 u., onmiddellijk na de eerste Mis, zal Mr Pattyn, landbouwvoordrachtgever, een be langrijke voordracht geven over «Land en weidebemestingin de herberg Sint Livinusbij Medard Depot. Ai de landbouwers rijn vriendelijk uit genoodigd. TER HERINNERING ontvangt te DIKSMUIDE, Wilgendijk, 12, GEHEEL DEN MAANDAG. Hij ontvangt er ook den Donderdag avond en den Vrijdag morgen tot 8 uur. te ROESELARE, Noordstraat, 42. DAGELIJKS (uitgenomen den Maandag) ,Tel. Diksmuide 89. Tel. Roeselare 1059. KOESBRUGGE-HABINGE. De Too- meelmaatschappij <De Troostverwachters» geeft op Kerstdag en den Zondag daarna haar eerste opvoeringen van dit seizoen, Men kondigt aan Als de Poorten open gaan een tooneelspel in drie bedrijven, en daarbij om den somberen indruk dat dit diep indrukmakend spel zal geven, weg te lachen, de lustige operette Als 't Kermis is Gezien het gevuld programma zal telkens te 6 uur begonnen worden (en niet U uur Boesbrugsche uur). BESELARE. Klaasavond in den Kris ten Vrouwenbond! De zaal is schitterend verlicht. Moeders en kinders kijken. Ds kleintjes beven, kruipen dicht. Als ze den Sint zien prijken 'n Stoet van Engels gaat hem voor, Tusschen struiken en boomen. Ooeü... Achteraan komt Piet, de Moor!.., De stoute kinders sehroomen! De kinders buigen voor den Sint! Hij geeft sienappels, koeken! Hij zegent allen blijgezind!... Men juicht in alle hoeken! Klaasavond 1936. - GEO. BESELARE. Waakt zorgvuldig over uw hennen gedurende de wintermaanden. Bevrijdt ze tegen koude en vochtigheid en dient hun wekelijks 2 tot 3 maal het Poeier Nr 4200 toe. Geneest het snot met Marvol. Vraagt wel het merk Hanekop op doozen en flesschen. De remediën Vermandere zijn te beko men in alle, Apotheken van Poperinge, leper en Geluwe. Elders ook in alle Apotheken. BESELARE. Vrouwenbond. Heden Zondag worden al onze leden uitgenoodigd tot de Kerstvergadering in de Patronage zaal, om 2 uur. Tentoonstelling der kerstkribbetjes en van het breiwerk ge maakt door de leden die de breilessen ge volgd hebben, daarna vergadering. Feestavond. Op Kerstdag geeft de mannelijke tooneelbond een prachtige ver tooning in de Batronagezaal, om 5 uur. Voetbal. SportkringRekkem 20. Om 2 uur laat den scheidsrechter den opgooi betwisten, gewonnen door Rek kem, die verkoos te spelen met de zon in den rug. Het spel ging verdeeld bij het be gin, ook had Sportkr. veel nadeel van de zon, doch na enkelen tijd kwam Sportkr. ten aanval, doch gelukte er niet in het doel te bereiken. Ook Rekkem deed nu gevaarlijke aanvallen, maar onzen keeper, die in prachtform was, hield alles tegen. Opeens hadden onze mannen den bal, ga ven over en zonden geweldig in, eerst op de hoeklat en vandaar binnen. Rust kwam met 10. Na de rust was Sportkring seffens ten aanval en na enkele minuten wisten zij nr 2 aan te teekenen. Nu was Rekkem ingedrukt, noch enkele aanvallen om hun achterstand te verminderen kon niet baten en zoo kwam het einde met een verdiende overwinning voor Sportkring. De leiding was opperbest, ook de spelers en supporters uit Rekkem waren echt sportief. Heden Zondag naar Le Bizst. Vertrek om 12% uur stipt. HOLLEBEKE. Herbergkermis. He den Zondag 20" is er herbergkermis In 't Brouwershof» bij Remi Gouwy1. Te verspelen op den biljart: een schoone schouwgarnituur 2. Prijskaarting voor een koekebrood en volgende prijzen volgens liefhebbers; 3. Prijssmijting op den vogel- pik; 4. Zingen om ter meest en om ter best. Kristen Syndikaat. Jaarlijksch Kerstfeest in 't Kristen Volkshuis op Vrijdag 25 December. Weest verwacht in 't Kristen Volkshuis! 't Syndikaat viert daar weer feest! DAGORDE: 's Mor gens te 7.30 uur: H. Mis voor de afgestor ven leden, 's Namiddags te 5 uur zeer stipt: Belangrijke Voordracht door onze vrienden Flament en Slosse. Daarna prachtig Avondfeest met Kerstboom en kostelooze tombola voor al de aanwezige leden. Zeer schoone prijzen;- een aller schoonste surprise. Daarna gezellig sa menzijn met zang en klucht. Leden en niet-leden zijn allen welgekomen. Er zal ook een schoone prijs zijn gratis voor degene welke geen lid zijn. OOSTNIEUWKERKE. Begrafenis. Hier had de begrafenis plaats van Mevr. Behaeghe, moeder van E. H. Onderpastoor der parochie. Het was een schoone plech tigheid waarbij een zeer groot getal paro chianen aanwezig waren. Bijzonder werd opgemerkt de schoone kerkzang uitgevoerd door de schoolkinderen. Aan de beproefde familie onze kristene deelneming! HOOGSTADE-ST RIJKERS. Oproep. Op Zaterdag 2" Kerstdag, om 6 uur 's avonds, bij Marcel Buseyne, groot-e Vlaamsche volksvergadering waar Willem Maris, ondervoorzitter B. V. O. S., het woord zal voeren. Hij zal U spreken over het Wzertestament, de ontvoogding van Vlaanderen en over den strijd om den vrede te behouden. Wie wordt er verwacht? De Vlaamsche Oud-Strijders; de solda ten van na den oorlog, wiens belangen zoow-el stoffelijke als nationale hij sinds zooveel jaren verdedigt; ook al de mannen, vrouwen en jongelingen voor wie het een heerlijke avond zal zijn. We verwachten veel jongelingen van Gijverinkhove en omliggende van Hoogstade, want zulke sprekers krijgt men niet dikwijls; ook is er dien avond inschrijving voor de lid- kaarten 1937. Het Bestuur V. O. S. en B. V. O. S. BEVEREN-IJzer. Veesyndikaat. Dagorde der algemeene vergadering op Donderdag 24 December, te 2 uur, in het gewoon lokaal: 1. Voordracht door Heer Sys uit Roeselare; 2. Betaling lid- en dekgeld; 3. Inlichtingen en mededee- lingen. Alle leden dringend uitgenoodigd. Niet- leden ook welkom! Kerstboom. In de zaal wordt op 2" Kerstdag, te 3 uur, een kerstfeest in gericht door de Nationale Strijdersbond en dit voor de kinderen van de leden. Voor de ouderen wordt ook voor ontspanning gezorgd door enkele mannen uit Watou die kleine nummertjes zullen opvoeren. LOO. Bijgevoegde Stierenkeuring. Dinsdag 22 December a.s., te 10 uur, zal er eene bijgevoegde stierenkeuring gehouden worden. De aangiften moeten gedaan worden op het gemeentesecretariaat vóór 10 uur. Landbouwers, maakt er gebruik van deze keuring bij te wonen. Verschei dene afstammelingen van den gekenden stier Baron uit Loo zullen getoond en te koop gesteld worden. B. V. O. S. bijeenkomst. - Op Zater dag 2" Kerstdag, om 5 uur 's avonds, komt de voorzitter der B. V. O. S.-sen, Willem Maris, een spreekbeurt houden bij H. San ders In den Engelwaar hij hoopt te ontmoeten al de oud-soldaten van na den oorlog van Loo en omstreken, die er aan zullen houden zijn kranig woord te komen aanhooren over den strijd die dient ge voerd om den vrede te behouden. Hij vraagt U de koppen hijsen te steken, om nevens de V. O. S. ook een bond te vor men om te samen met hen, het testament hunner gevallen makkers aan te plakken en te doen verwezenlijken. Wij verwach ten de oud-strijders in groot getal om saam te verbroederen alsook alle burgers en jongelingen van Loo. EGGEWAARTSKAPELLE. Oproep. Op Zondag 27 December, komt Joris Dekeyser, om 5 uur 's avonds in het Ge meentehuis, de Oud-Strijders en de oud- Soldaten van na den oorlog bijeenroepen, en een belangrijke spreekbeurt houden om ook te Eggewaartskapelle de koppen bij een te steken en een bond te stichten voor hunne stoffelijke en moreele belangen te kunnen ter herte nemen én verdedigen. Hij verwacht dan ook zijne makkers uit Steenkerke, en alle burgers. WOUMEN. Maatschappij van Onder- lingcn Bijstand Sint AndriesDe jaarlijksche algemeene vergadering wordt gehouden op Zondag 27 December, te 3 uur, in de Patronaatzaal, met prachtige tomibola. DAGORDE: 1. Openingswoord door den E. H. Proost de Bel; 2. Verslag van den schrijver-schatbewaarder; 3. Aanspraak door den Heer Karei Goet- ghebeur, Volksvertegenwoordiger; 4. Ver slag der Pensioengilde; 5. Groote tombola. Tooneel. Da tooneelllefhebbers Vroolijke Avondstonden van Woumen zullen opvoeren In de zaal Kerlingabij Paul Trève, op Kerstdag 25 December cn den daaropvolgenden Zondag 27 Dec., hst' drama: Jeanne de Gevloekteen een prettige klucht Leentje uit het Hemel rijk Prijzen der plaatsen: 5 en 4 fr. Kaarten op voorhand te bekomen bij Marcel Deburghgraeve. Begin om 4.30 uur. ROESBRUGGE. V. O. S. - B. V. O. S - Ste Luitgardtooneel. Op Zaterdag 26 December, tweede Kerstdag, te 2.30 uur 's namiddags, in het lokaal bij Hubert Haeyaert, richt h-et verbond V. O. S. met het Ste Luitgardtooneel een kosteloos Kerstfeest in voor alle kinderen, tot 14 jaar medebegrepen, van de leden van het verbond V.O.S. (V.O.S. en B.V.O.S.) en van het Ste Luitgardtooneel. STADEN. Gemeenteraadszitting. Zaterdag 11. had er alhier een belangrijke vergadering plaats te 4 uur. Het eerste punt van de dagorde was: de verkiezing van een nieuwe schepen in vervanging van wijlen M. Henri Deburghgrave. De uitslag' was als volg't: De Heer Jules ear lier bekwam 6 stemmen, en de Heer Henri Beeckaert 3. Er waren 2 witte briefies. De Heer Juul Cariier werd dus tot schepen verkozen en legde den grondwet- tellj'ken eed af. Het tweede punt was de aanstelling van een nieuw gemeenteraadslid. Dit kwam van rechtswege toe aan den. heer Mau- rlts D'Hoore, eerste opvolger van de Ka tholieke lijst. Deze legde dan ook op zijn beurt den grondwettelijken eed af. Vervolgens werd er overgegaan tot de aanstelling van de vijf leden van de kom missie van den openbare onderstand. Die vijf Heeren zijn: René Proot, Karei Bonte, Jan Decoster, Emiel Debaene en Henri Bekaert. Verders werden er verschillende punten van bestuurlijken aard afgehandeld. Sinte Ceoiliafeest. Op Dinsdag 22 December 1936 viert de Katholieke Mu ziekmaatschappij De Vereenigde Vrien den haar Ste Ceciliafeest. De dagorde is als volgt vastgesteld: Te 8.30 uur bijeen komst in Patria en vandaar in stoet naar de kerk; al de leden worden verzocht op tijd te zijn. Te 9 uur plechtige Mis met offerande ter intentie der afgestorven le den. Te 9.45 uur wandelconcert. Te 1 uur noenmaal bij Arseen Vanacker, Statie straat, waarna wandelconoert. Te 6.30 uur feestavond in Patria door het Kabaretge- zelschap Nog Nietuit Wielsbeke. Op dijt feest worden alleen de spelende leden en de eereleden met hun families toegelaten. Tooneelgild De Vriendenkring De tweede en derde opvoeringen van De Maskottekenden zooals de eerste een overweldigend sukses. Heil De Vrien denkring Heden Zondag 20 December voert dit wijdvermaard Tooneelgild De Maskotte van Audran op in de groote zaal van het Kr. Werkersverbond te Izegem. Kinema Patria. Nu de tooneelop- voeringen afgeloopen zijn, zet de Kinema Patria zijn reeks prachtfilms voort met het volgende prachtprogramma: 1. HET HELLESOHIP met de welgekende spelers W. Reid en N. Beery; 2. NIETS DAN DE VUISTEN, met den geliefden Tom Tyler; 3. ONTMASKERD, met de gekende akro- baat Diavolo. Belangrijke wijziging der prijzen. De nieuwe prijzen zijn als volgt vastgesteld: Beneden 2 fr.; Boven 2,50 fr; Kinderen 1 fr. Allen dus naar de Kinema Patria. MERKEM. Bij de Kroostrijke Ge zinnen. Op Dinsdag 22 dezer, te 5.30 u., in Sydroniusgroote vergadering be legd door den Bond der Groote Gezinnen. Niet alleen de Bondsleden worden drin gend uitgenoodigd, maar ook alle welden kende lieden, mannen en vrouwen, werk gevers en werknemers, neringdoeners en ambachtslieden, in één woord: alle bur gers die iets willen vernemen over een aktueel vraagstuk van groote nationale en sociale beteekenis. Bevoegde sprekers zullen handelen over alls wat hiermede betrekking heeft. Wie dus iets wil vernemen-, late deze kans niet voorbijgaan. GELUWE. Eeh fietser door auto aan gereden. Om 5 uur 's avonds kwam uit de richting van leper per auto de heer Armand Delvigne, wonende te Bissegem, gereden. Gekomen ter hoogte der Beselarestraat kwam er een groep fietsers aangereden, toen een hunner, A. Soenen, oud 43 jaar, wonende Iepersteenweg, wilde naar links rijden om den steenweg te dweerschen, toen hij aangehaakt werd door gemelde auto en op de straatsteenen geslingerd, zich ernstig kwetsende aan armen en dijen. EESEN. K. A. J. Da bloeiende K. A. J.-vereeniging heeft dit jaar hun ouders, vrienden en kennissen kunnen vergasten op een flink feest, nl. het op voeren van Haar Zege een modern so ciaal drama door E. H. Deman, en Sport- koorts Na het drama sprak de plaatse lijke Leider Henri Neyrinck, een bedan- kingswoordje tot al de aanwezigen en wist tevens de boerenzonen en werkmanszqnen aan te zetten om deel te nemen en de open plaatsen in de rangen van B. J. B. en K. A. J. aan te vullen. Goed heil B. J. B. en K. A. J. WIJTSCHATE. Spreekbeurt. Mili taire wet en veralgemeening der gezins toelagen staan aan de orde van den dag. Dag- en weekbladen staan vol over deze zeer belangrijke kwesties, die nochtans niet genoeg begrepen worden door ons volk. Wilt ge meer hierover weten? Komt Zondag a.s. bij de Wed. Aug. Desmijter, te 10.45 uur, luisteren naar Meester Mi chel Dhaene, die eene spreekbeurt zal houden over deze punten. Kerstdag. Kerstdag wordt dit jaar opnieuw in onze parochiekerk met den zelfden luister van vorige jaren gevierd. Onze kristene bevolking wordt talrijk ver wacht in de vroegmis van 5 uur, om dan samen met hare priesters aan de com munie van deze Mis ter H. Tafel te na deren, tot het behoud van den vrede on der alle menschen van goeden will weerbarstige hoofdpijnen, worden genezen door THE URSAM Prijs 20 fr. per kuur. Apotheek OTTO, te Clavier. LANGEMARK. Kerstboom - Kristen Werkersverbond. Het Kr. Werkersver bond biedt ter gelegenheid van Kerstdag een schoonen kerstboom te plukken aan de 300 kinderkens zijner aangesloten le den. Daarvoor geven de Kajotters op he den Zondag 20 Dec., te 3.30 uuj, een Ple zante Liederavond». De ontspanningsclub van het gewest leper met zijn 25 man, staat borg voor wat er op de planken gaat komen. Wij verwachten veel Kajotters- vrienden die hun goed herte, hun jonste en hun steim willen toonen voor dat schoon doel. Kajotterswerk is voorwaar geen bluff De Kerstboom wordt gegeven op Zondag 27 Dec., te 2.30 uur in ons oud gewoon lo kaal. Onze schoone oude Kerstliedekens zullen er uitgebeeld en gezongen worden, met tusschenin een kluchtnummer en een hartig woordje voor de ouders. Deze zullen er hun kinderkens vergezellen en het zal 20oals in vorige jaren e^n deugddoend kerstfeest zijn voor ouders en kinderkens naar hart en ziel. LANGEMARK. V.O.S. - B.V.O.S. - Algemeene vergadering. Heden Zon dag 20 Dec., om 4 u. nam., bij makker G. Vanlouw, in de Statiestraat, algemeene vergadering. Op de dagorde; Inschrijving der kinderen voor het Kerstfeest, dat dit jaar gehouden wordt in het Lokaal der Klerkenstraat. De kerstboom belooft... Nog nooit zal hij zoo schoon ln bloei gestaan hebben! En een reeks schoone liederen af gewisseld door een fijn kluchtspel, gespeeld door de V. O. S.-gezellen, zullen van dit feest iets heerlijks maken. Wij doen langs dezen weg beroep op de mildheid der V. O. S.-genegene vrienden en danken de begiftigers in naam onzer 150 klndertj.es, bij voorbaat. Iedereen Is uitgenoodigd en welgekomen! Het lokaal moet dien dag te klein zijn. Vlaamsche Toeristenbond. Groote Feest- en Liederavond. Zondag 27 Dec. e. k., te 18.30 u., in 't Lokaal der Klerken straat, sluit V. T. B. het ver gevorderde en voor zijne werking vruchtbare jaar ;936 met een feestavond gewijd aan onze Vlaamsche toondichters en hun werken. Heer Willem De Meyer en Juffrouw Louiza Aerts uit Antwerpen zullen zingen: De groote muziekreus Peter Eenoit tot den UT. ZIE VERVOLG HIERNEVENS. Die avond is eene gebeurtenis in 't le ven onzer stad. Geen volksvergadering was ooit met meer methode voorbereid; met methode niet alleen, imaar met toe wijding, ijver en... gebed. Vriendelijke affichen noodigden de be volking sedert een veertiental dagen aan de vensters der winkels en de muren der stad: Zij werden door de leden van het jonge Iepersche Mannen verbond voor Ka tholieke Aktie met vlijt verspreid en ook met vriendelijke overredingskracht. Sober en diskreet was het theater ver sierd: modern! Een reuzen Chi-ro wit op rood zette het tooneel af. Meer niet, Vóór die helderbelichte Christus-mono gram versohenen de twee sprekers. De zaal was bomvol en er was spanning. Wie zal zeggen waarom Juist elke toehoor der gekomen was? Dat weet God alleen. Zij waren daar en wachtten. De Heer Luciaan Deschodt nam eerst het woord. Wijzend naar het Kongres van Mechelen, waaraan hij zelf zoo aktief deelnam, schilderde hij raak en diep het beeld van een Mannenverbonder voor Ka tholieke Aktie. Die drie klare kenmerken die niemand meer vergeet: wij moeten ons één voelen met onze geloofsbroeders; sterk door ons heilig en levendig geloof; en durvers zijn, die simpelweg ln daden omzetten IN ons en RONDOM ons wat wij gelooven waar te zijn. Elke geloovige heeft een groote levensbestemming en een heilige zending voor zijne medebroeders. Schoon was dat beeld en evangelisch- simpel geschetst en daarom, juist zoo 'be grijpelijk voor iedereen; schooner nog was de overtuiging, de ziel die dat woord deed leven en vruchtbaar maakte. Wat mocht hij al niet zeggen wat wij nooit uit den mond van een leek hadden gehoord omdat juist wat hij zegde waar heid was; door hem BE-LEEF1DE waar heid. Machtig werd daarop door heel de zaal het lied gezongen: O Kruise den Vla ming en Z. E. H. Kan. Dubois verscheen vóór ons en werd geestdriftig toegejuicht Geen sympathieker verschijning dan die jongste der Brugsche Kanunniken, hinkend treedt hij naar voor en laat al tijd den indruk schatten van geluk in zich rond te dragen. Wat zal ik zeggen over het woord van Z. E. H. Dubois dien avond! Over Rome of Moskou! Och, zijn woord was strie mend en.zalvend, het sloeg en het genas; het boorde scherp tot de helmelijkste hoe ken van ons verdorven hart, om seffens daarna zacht streelend ons hoofd te wen den naar de onschuld onzer kinderjaren; En wat een priesterlijk accent! Wat een liefde: liefde als hij ons sloeg, ons Ka tholieken, zijne broeders in Krfstus; sloeg, soms zoo raak maar om te genezen, niet om ons beschaamd te zien; veroverend als hij zich richtte tot de Kommunisten met dat machtig omarmend en vaderlijk gebaar als naar verdwaalde broeders. Soms was de stilte in de zaal zóó op vallend dat zij pijn deed en drukte en ledereen verlangend wéér op zijn woord wachtte. En toch heeft Hij iedereen blij- der gemaakt en komt elk woord van hem uit zoo 'n overvolheid van geluk. De E. H, Verhaeghe, Dekanale Proost voor 't Mannenverbond in het Iepersche dankte de twee sprekers, dankte God om dien avond en drukte zijne hoop uit dat uit dezen avond de Katholieke Aktie voor de Mannen zou opbloeien tot een zegen voor onze oude en geliefde Iepersche stede. Een daverend Evviva Pio Undecimo sloot de heerlijke vergadering. Mannenverbond van leper: Goed heil! HaaEiiBaaHMBBHBiaaBiaaHMMBaMaaBBiMBHHHMaHaBB MAARSCHALK TSANG - KAI - SJEK GEVANGEN. HEVIGE GEVECH TEN WORDEN GELEVERD TUS SCHEN OPSTANDELINGEN EN REGEERINGSTROEPEN. Maarschalk Tsang-Kaï-Sjek, de sterke man van China en zelfs een soort dikta- tor, was naar Sian Foe, hoofdstad der provincie van Sjen Si, gegaan ten einde er de Chineesche strijdkrachten te or denen die aldaar vechten om de Chi neesche provincie Soei Joean te be schermen tegen de Mongoolsche inval lers. De Mongolen- hadden hulp gekregen van Japan om hun inval te doen, zij stre den ten andere ook met Japansche wa penen. De Mongolen werden in bedwang ge houden en Tsang-Kaï-Sjek was nu juist een plan aan het opmaken om China van de Mongolen te zuiveren. Maar liij had zonder den waard gere kend en een ander maarschalk die te Sian Foe vertoefde, de maarschalk Tsjang Sioe Liang, kwam in opstand en deed de op perbevelhebber der Chineesche troepen, Tjang-Kaï-Sjek, in de gevangenis stoppen. De muitende maarschalk wil dat men eens duchtig kloppe op Japan, dat de oor log verklaard worde aan dit land. Hij zou beschikken over 100.000 man. De muitende troepen waren ook gezonden om kom munisten te bevechten maar dit wilden zij niet doen en eischen ook dat een ak koord zou worden gesloten met de kom munisten en met Sovjet-Rusland. Het is dus ongetwijfeld dat Rusland hier de hand in het spel heeft en een zet wil stellen tegen Japan. Talrijke Chineesche hoogere officieren die Tjang-Kaï-Sjek wilden verdedigen, zouden doodgeschoten zijn, wijl ook an deren werden aangehouden. Tjang-Kaï- Sjek zou geen letsel hebben bekomen. De Nankingregeering heeft onmiddellijk maatregelen getroffen om de muiters te bestrijden wijl ondertusschen onderhande lingen werden ingezet om de bevrijding van den gevangen maarschalk te beko men. Een Australiër, H, W.-H. Donald, trok naar Sian Foe om te onderhandelen maar mocht het tot geen goed einde brengen. De muiters zijn intusschen in botsing gekomen met de Regeeringstroepen, he vige gevechten werden geleverd en tal rijk zijn dezen die sneuvelden. De onder handelingen zouden zelfs afgesprongen zijn. Voor wat Japan betreft, neemt dit land een afwachtende houding aan en zal er wel voor zorgen op tijd en stond baat te trekken uit den Chineeschen warboel. ibbbbbbbbbbbbbbbbibbbbbbbbbbbbibbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb MEVR. SIMPSON STEEDS TE CANNES Mevr. Simpson vertoeft nog steeds te Cannes, ln de villa Lou VielMen weet nog niet wanneer zij den Hertog van Windsor zal vervoegen. Er werd ook gemeld dat zij katholiek is, maar zulks is volstrekt onjuist. Zij beeft ook een mooie villa gekocht in de omstreken van Tunis. DE NIEUWE KONING - WORDT KONING GEORGE VI Vrijdag 11 December 11. hebben het La ger- en het Hoogerhuis- het aftreden van den Koning goedgekeurd. De clercvan beide Kamers, Hocger- en Lagerhuis, deel de te 13.51 uur mede dat de nieuwe Ko ning toestemming gar to «afstand en op dat oogenblik eindigde het regnum van Koning Edward VUI. Het oogenblik daar op, t.t.z. Vrijdag te 13.52 uur, werd de Hertog van York de nieuwe Koning van Engeland. De nieuwe Koning zal regeeren onder den naam van King Georges VI. Voor dat de acte van, afstand werd goedgekeurd, hield de H. Baldwin eraan een laatste hulde te brengén aan den af tredenden Koning Edward "VTH. In het Lagerhuis hebben zich vijf leden uitgesproken voor een Republiek. De acte van afstand voorzag ook de opvolging van den Hertog van York. Vrijdag 11 December, te 10 u. 's avonds, hield de aftredende Koning voor de radio een afscheidsrede tot zijn' volk. Zijn laatste woorden waren: Nu verlaat ik de openbare 'bezigheden; ik leg mijnen'last af. Er kan wat tijd ver- loopen vooraleer ik in mijn geboorteland terugkeer, maar ik zal steeds het leven van mijn volk en van het Britsche Rijk met groot, belang volgen, en, moest ik ooit in de toekomst in mijn privaat leven van eenig nut kunnen zijn, ik zal aan mijn plicht niet tekort blijven. En nu hebben wij allen een nieuwen Koning. Ik wensch uit ganscher harte, Hem en U, zijn volk, geluk en voorspoed. God zegene U allen, en God bescher- me den Koning! Deze radiorede werd uitgezonden door alle Britsche radioposten, alsook door tal rijke uizendingsposten uit den vreemde, o.m. ook door het N.I.R. te Brussel. GEORGE VI TOT KONING UITGEROEPEN Op Zaterdag 12 December 11., te 11 uur in den morgen, werd van op het St James- paleis, de eed van trouw afgelegd aan den Koning door de aanwezige personen, de leden van den Raad, enz. 's Namiddags kondigden op vier ver scheidene kruispunten der stad van Lon den, herauten in bijzondere kleederdracht, het plechtig uitroepen van den nieuwen Koning van Engeland, George VL Aan het St James-paleis, waar de af kondiging eerst geschiedde, werd de Ko ning geestdriftig toegejuicht door een overtalrijke menigte. Zaterdag namiddag legden de leden van Lager- en Hoogerhuis den eed van trouw af. PRINS EDWARD VERLAAT ZIJN LAND In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de ex-Koning zijn land verlaten aan boord van een ooriogsboot. Hij stapte aan wal te Boulogne en is vandaar vertrokken naar Oostenrijk, op 50 km. van Weeruen, naar het kasteel van Emzesfeld, waar hij waarschijnlijk zal verblijven tot na Kerst dag. Dit kasteel wordt streng bewaakt door de politie en niemand mag het naderen zonder bijzondere toelating. Voortaan zal de ex-Koning, Hertog van Windsor heeten. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBfl populairen Emiel Hullebroeck komen aan de beurt. Tusschenin werden Kerstliede- kes gehoord» Denzelfden avond heeft de uitloting plaats der premiebons. Om de kosten te helpen dekken wordt 2 fr. inkomgeld ge vraagd. De leden krijgen een genummerde kaart die zal recht geven op deelneming aan de loting. Prachtige prijzen werden reeds geschonken. Wij rekenen nog op de goedjonstigheid onzer trouwe leden en ho pen vele prijzen te kunnen uitdeelen. Tot dezen feestavond is iedereen uitge noodigd en als ieder lid een nieuw lid mee brengt zal het uitstervende jaar heerlijk ter ruste gaan. Dus Zondagavond 27 Dec., iedereen naar den feestavond! N. B. De ouders mogen gerust hun oudste kinderen meebrengen; voor hen is de ingang kosteloos. Vlaamsche Volkstooneel groep Staf Bruggen. Maandag 28 December speelt deze groep te leper het vroolijk Alpenspel Pruimcnocrlog De liefhebbers die kaar ten begeeren deden best ze tijdig te be stellen. Kaart en autobus! 11 Ir. TE RENINGELST Maandag enkele stonden voor den mid dag, vonden gendarmen op dienstronde langs de baan Reningelst-Poperinge, ter hoogte der Roodenbaardbeek, de genaam de Arthur Delplace, wonende op het ge hucht Clytte, met zijn rijwiel bewusteloos langs den zijweg liggen. Aanstonds werd een geneesheer geroepen, die den man hoogdringend naar het hospitaal te Po peringe deed overbrengen. Op verzoek der Rijkswachters voerde H. Lucien Vande- voorde, uit Poperinge, de ongelukkige naar Poperinge. Het geneeskundig onderzoek deed uitwijzen, dat de man in het naar huis rijden, door een beroerte moet ge troffen zijn, met het hoofd voren op de straatsteenen is gevallen en in zijn val een dubbele schedelbreuk opliep. Later verne men we dat de ongelukkige Donderdag aan de bekomen verwondingen overleden is. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB VOETBALNIEUWSJES De wedstrijd Roode DuivelsAustria werd met 3o tegen de Oostenrijksche Ploeg First Vienna, prachtwedstrijd speelden. R. Braine was natuurlijk een der groote uitblinkers. De Antwcrpsche Verstandhouding verloor met 3o tegen de Oostenrijkse^? First Vienna. Te Genua klopte Italië de ploeg van Tclieko- Slowakije met 20. Te Parijs won het Fransche elftal slechts met i—o tegen Yougo-Slavie. Het werd een teleurstellende wedstrijd en het publick dat zich aan een groote over winning verwacht had, floot de Fransche spelers uit. De vriendenderby Kortrijk SportStade ICortrijk werd tegen alle verwachtingen in gewonnen door deze laatste met 31. I.)it toont genoeg dat Stade voor }iet oogenblik in prachtform verkeert. Te Waregem overwon de lokale overeenkomst de ploeg van V. G. Oostende met 32. Lammens, de oucf-speler van Red Star, trad met de kustlieden op. Te Brugge speelde de Ferblanterie Declerck te gen 01. Duinkerke en zegevierde met 43. In de corporatieve ploeg traden verschillende spelers op van Club's eerste elftal. Duinkerke trad op met zijn Re- serveploeg en niet met zijn eerste ploeg zooals ten ander de meesete dagbladen het beweren. Sportkring Roeselare verpletterde in vrienden match S. K. Deinze met 111. De Algemeene Vergadering der Clubs van de K. B. V. B. die in Januari moest doorga"" werd uit gesteld tot den 13 I'ebruari. Naar het schijnt zouden belangrijke veranderingen gebeuren en men spreekt onder ander van het inrichten van een soort voetbal- parlement dat bestaan zou uit 60 afgevaardigden. Naar men weet werd de wedstrijd Vichte-Ver- broedering geschorst aan de rust s ziekte van den scheidsrechter. Daar beide clubs schuldig waren aan het niet doorzetten van den wedstrijd, zoo heeft het P. K. van West-Vlaanderen besloten dat de wed strijd dient beschouwd als gespeeld zijnde, doch aan beide clubs worden geen punten toegekend. CORNER-KICK. II6 Afdeeling: Provintiaal. S. V. Kortrijk A. V. Oudenburg 43 F. C. Poperinge A. A. Moeskroen 20 F. C. Wakken U. |S. Dottenijs 5—1 R. C. Harelbeke We vel gem Sp, 21 F. C. Torhout 8. K. Keule 42 F. C. Tielt S. V. Rumbeke 1-4 Deerlijk Sp. IKuurne Sp. 2—2 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Rumbeke 14 10 3 1 40-27 21 2. Wakken 14 8 2 4 45-21 20 3. Moeskroen 14 9 3 2 50-32 20 4. Kuurne 13 8 3 2 39-17 18 5. Torhout 14 8 4 2 31-29 18 6 Heule 13 5 5 3 23-22 13 7. Dottenijs 14 4 5 5 37-36 13 8. Wevelgem 14 6 7 1 34-34 13 9. Harelbeke 13 5 6 2 25-31 12 10. Deerlijk 14 3 6 5 21-30 11 11. Tielt 13 5 7 1 35-49 11 12. Poperinge 13 5 8 0 38-36 10 13. Gistel 14 4 8 2 23-43 10 14. Kortrijk 12 3 7 2. 22-27 8 15. Oudenburg13 1 10 24-63 4 III« Afdeeling, Reeks B. Dosko Vichte S. C. Le Bizet j0 S. K. Beselare Rekkem Sp. \—'J Aalbeke Sp. F. C. Marke £—4 Verbr. Wevelgem U. S. Rollegem 0 B. S. Avelgem S. K. Geluwe 2—2 S. C. Moorsele F. C. Meenen gesch. S. K. Vlamertinge Wervik Sp. 30 III* Afdeeling Sp., Reeks B. S. C. Meenen C. S. leper 32 S. V. Kortrijk R. C. Harelbeke 3—3 St. Kortrijk St. Moeskroen 37 Wevelgem ©p. F. C. Poperinge 39 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Meenen 0 8 1 0 45-12 16 2. St. Moeskroen 9 6 2 1 45-21 13 3. Poperinge 9 6 2 1 27-17 13 4. leper 9 5 3 1 23-19 11 5. St. Kortrijk 9 4 3 2 32-26 10 6. Kortrijk Sp. - 9 4 3 2 23-20 10 7. A. A. Moeskroen 9 4 4 1 24-22 9 8. S. V. Kortrijk 8 2 4 2 18-37 6 9. Heule 8 2 5 1 16-19 5 10. Harelbeke 8 1 5 2 13-25 4 11. Deerlijk 8 1 5 2 12-26 4 12. Wevelgem 9 17 1 16-54 3 Afdeeling Juniors, Reeks B; C. S. leper Kortrijk Sp. 24 *0* BESCHOUWINGEN Wegens het spelen van de wedstrijd Roocte Duivels tegen Austria werden de Kampioenschappen in He Bevordering en III* Noord stilgelegd. in II9 Provinciaal zuilen wij maar dadelijk iu*e:n- nen met de groote verassing van den dag, de overwin ning van POPERINGE op de leiders A. A. MOES KROEN met 2-o. Ziedaar een prachtprestatie van do Keikoppen, die spijts ze met een gewijzigde ploeg moesten optreden, zich overtroffen hebben en getoond hebben dat ze hun laatste woord nog niet uitgepraat hebben. Dit zal hun moed geven voor de terugronde. KUURNE kon het enkel tot een gelijk spel bren gen met de nieuwelingen van DEERLIJK die reeds enkele goede uitslagen op hun aktief tellen (22). WAKKEN neemt de tweede plaats in door zijne overwinning op DOTTENIJS en blijft een gevaarlijke oud-sider. WÊVELGEM heeft te HARELBEKE twee kostbare punten verloren en daarmee alle hoop om te promoveeren (21). HEULE, dat zoo goed begonnen was, boet leelijk achteruit en spijts hevig verweer heeft de nederlaag niet kunnen ontwijken te TORJ30UT (42). Om uit de gewoonte niet te gaan heeft TIELT op eigen veld nogmaals moeten onderdoen, ditmaal tegen RUMBEKE, die hiervan gebruik maakt om beslag te leggen op de eesrte plaats. De derbyder hekkensluiters werd moeilijk gewonnen door S. V. KORTRIJK op A. V. OUDENBURG, die zoo roode lantaarn blijft. In III9 Zuid heeft VLAMERTINGE bij zijne ge- buren van Poperinge niet willen ten achter blijven en insgelijks gezorgd voor de verrassing met WERVIK met 3o te verslaan. De Sportkringers zullen in de terugronde gevaarlijke kleppers zijn. GELUWE kon slechts een puntje meebrengen van AVELGEM dat op eigen vela steeds te duchten valt (2—2). LE BIZET moest enkel met 10 onderdoen te VICHTE. Een mooie uitslag voor de grensbewoners. Na een vrij harde wedstrijd heeft MARKE moei lijk gewonnen met 42 tegen AALBEKE. VER BROEDERING WEVELGEM had niet veel last om de hekkensluiters uit ROLLEGEM met een davcring naar huis te zenden (8o). BESELARE overwon REKKEM met 20. De mannen van Meester Du- thoy slaan goed figuur in het Kampioenschap en zijn vooral op eigen veld te vreezen. MOORSELE-Toek. MEENEN werd geschorst en C. KOMEET was bye doch blijft onbedreigd aan ih leiding. C0RM3S\-KI€&. «C» KROP (dikke keel), uitwendig' genees- - middel. - Apotheek OTTO, te Clavier-Ochain, Belgie. De «upevHetcrodijne* F. N. R. Belgie ontworpen en vervaardigd door ons, Belgen, voor ons, Belgen, bevestigen de voortreffelijkheid der nationale fabricatie. Het zijn deze toestellen welke, ten toon gesteld op het 8" Radio-Salon te Brussel, de F. N. R. de beste ge- lukwenschen vanwege de Minister van P. T. T. bezorgden. Welk ook bet model zij dat U uit kiest, U is er zeker van een kwa- liteits-toestel te hebben, aan den meest voordeeligen prijs geleverd. De Bijzondere kleuren-documenta- tie over de F. N. R. fabricatie 1937 wordt gratis en zonder verbintenis toegezonden aan de personen die zulfes aanvragen aan de F. N. R, 141, Louiza]aan, te Brussel. De gepanserde Super F. N. R.'e 1937, met edelen klank, kunnen verkregen worden vanaf 39 frank per maand. De toestellen F N R zijn enkel ver. krijgbaar bij de patroon-elektriekers aangesloten bij Algemeen verdeeler voor bet VLAAMSCHE LAND Antwerpen Gent Brugge Kortrijk Hasselt. MATCHEN VOOR ZONDAG 20 DECEMBER 1936. Eereafdeeling. 2 uur: Union St Gillis F. C. Turnhout. Daring Brussel F. C. Brugge. Standard C. L. S. C. Anderlecht, Anwerp F. C. White Star. La Gantoise Lyra. Liersche S. K. F. C. Mechelen. R. C. Mechelen Beerschot A. Ce Eerste Afdeeling:, Reeks B: t uur: A. S. Oostende R. C. Gent, Hoboken S. K Club Ronse. Duffel F. C. U. S. Centre. C. S. Brugge La Forestoisc. Ukkel Sp. V. G. Oostende. Olympic Charleroi F. C. Boonf/ II® Afdeeling Bevordering; uur: F. C. Roeselare W. S. Lauwe. R. S. Waregem St. Moeskroen. C. S. leper Waregem Sp. S. V. Ingelmunster S. K. Roeselare, F. C. Knokke St. Kortrijk. G. S. Middelkerke F. C. Izegem. S. K. Zwevegem R. C. De Panne, II* Afd. Provintiaal: A uur: S. K. Heule Kuurne Sp. A. A. Moeskroen F. C. Tielt, E. G. Gistel Wevelgem Sp. F. C. Torhout A. V. Oudenburg* S. V. Rumbeke F. C. Wakken, p U. S. Dottenijs F. C. Poperinge,; R. C. Harelbeke Deerlijk Sp. S. K. Kortrijk bye III* Afdeeling, Reeks A: l uur: F. C. Emelgem S. V. Nieuwpoort,"* R. C. Oostkamp F. C. Meulebeka S. K. Wenduine V. V. Koksijde, S. V. Veurne S. K. Torhout. y Ardooie Sp. bye. III* Afdeeling, Reeks B: a uur: S. C. Le Bizet S. K. Beselare, Aalbeke Sp. Verbr. Wevelgem. V. V. Vichte S. C. Moorsele. b U. S. Rollegem S. K. Vlamertinge* Toek. Meeuen F. C. Marke. F. C. Komen B. S. Avelgem, l S. K. Geluwe Wervik Sp. - ZIE VERSLAGEN OP 5« BLAD, draaiingen, duize lingen, ongemakken bij het lceeren der jaren, warmtcopdrang, oorsuizingen, te hooge bloedvatenspanning, slagaderver kalking, voorkomt bloedopdrang en be roete, - In alle apotheken! 12 fj, de doos. PRIESTERWIJDINGEN Wijdingen toegediend door Z. H. Kxe. Monseigneur Lamiroy in de hoofdkerk van Brugge, Zaterdag 19 December WJJ». Priester: Verstraete André, Zwevezele. Diakens: Caenen Leo, Poperinge; De coster Jan, Brugge; Deleye Jer., Oost ende De Pauw Marcel, BruggeDa Prest Aimé, Beeraem; Plolvoet Roger, Izegem; Lefebvrc Leopold, Bellegem; Le- mahieu Gust., GullegemMaes Leo, Gul- legem; Maeyaert Albert, Tielt; Mullie Jo zef, TiegemReyserhove Raymond, Brug ge Rommens André, OudenaardeVan- denberghe Willy, Gistel; Vergote Gabriël, Wingene. Subdiakens: Anckaert Antoon, Kort rijk; Breyne Antoon; Torhout; Debruyne Gerard, Beveren (Roess.) Denys Mau- rits, "VarsenareDe Smet Raphaël, Tielt Thorez Karei, PoperingeVandenberghe André, Woumen; Vandeweghe Jozef, Ize gem; Vandommele Marcel, Izegem; Van Élslande Maurits, Vlamertinge; Van Rol- legliem Oswald, Assebroek. Werden ook gewijd: Tot Priester: P. Maria-Vincentius (Ant. Van de Kerckhof), van de Abdij St-Six- tus, Westvleteren. Tot Diaken: P. Maria-Idesbaldus (Raph. Verbeke), van de Abdij St-Sixtus, West vleteren. A PONTIFICALE KERST-MIDDER- NACHTMIS IN DE HOOFDKERK TE BRUGGE Ook dit jaar zal Zijne Hoogw. Excel lentie te Kerst-middernacht in de hoofd kerk te Brugge de Pontificale Mis cele- breeren, na de plechtige Metten gezon gen door de Heeren Seminaristen. cB&QQS9Bseaa&SBaaiaaBBBBS!S9QSSs POPERINGE, v. 11 tot 18 December '36. Geboorten. Lamerant Nelly, d. v. Gaston en Bossaert Angela, Reningelst. Ampen Roger, z. v. Maurice en Van Bruwaene Paula, Ieperstr. Louchaert Noël, z. v. Cyrille en Vandaele Bertha, Loker. Laleeuw Jozef, z. v. André en Feys Jeanne, Priesterstraat. Overlijdens. Pattyn Alice, 7 m„ Sta- den. Kestier Maria, 27 d., St Sixtstraat. Lammey Camille, 76 j., echtg. v. Clays Helena, Casselstraat. Braet Jean, 23 m., Caestre (Fr.). Dclaplace Arthur, 68 j., cchtg. v. Hennebel Felicie, Reningelst. Beloften. Lozie Julien, onderwijzer, en Dauchy Maria, onderwijzeres, b. v. Pop. Bonduelle Lucien, 'bediende, en Baert Maria, z. b„ b. v. Pop. Camve- lier Roger, bakker v. Watou, en Geeraert Margarita, z. b., v. Pop. Suffys Joseph, wachtmeester bij 't Belgisch Leger te Et terbeek, en Huyghe Bertha, z. b., v. Pop. IEPER, van 10 tot 17 December 1936. Geboorten. Leerg Jacqueline en Jac ques, Lange Torhoutstraat, 25, van Wijt- sohate. Oool André, Recollettenpoort, 5, van Mertem. Beke Diana, Linden- dreef, 6. Overlijdens. Moniez Amand, 86 j., echtg. v. Elslander Maria-Theresia, Rijke Klarenstraat, 1. Plancke Leonia, 67 j., landgebruikster, wed. v. Platbeeuw August, Lange Torhoutstraat, 25, van Bikschote. Coulier Mare, 8 m., Elverdingestraat, 9. BESELARE, maand November 1936. Geboorten. Guielininus Samyn, z. v. Odiel en Maria Vervaeke. Hosanna Depoorter, d. v. Jozef en Sara Verstraete. Hilda Aelterman, d. v. Theophiel en Maria Schotte. Andrc Graf, z. v. Pe trus en Zoë Stratsaert. Florentina Baelde, z. v. Maurice en Julienne Van- fleteren. Michel De Wulf, z. v. Marcel en Anna Warlop. Agnes Vandenabeele, d. v. Achiel en Martha Verschaeve. Huwelijken. -Henri Claeys v. Geluwe en Elisabeth Waignein v. Meenen. Gaston Waignein v. Beselare en Julia Espeel van Meenen. STAÏJ»«:N, van 10 tot 17 December 1936. Geboorten. Hutsebout Wilfricd, z. v. Henri en Vandecandelaere Elza. De- parek Monique, d. v. Octave en Willaert Lea. OverÜjdeüfc. Huyghe Julia, 25 jaar, ongeh. Pattyn Alice, 8 m., d. v. Pros per en D« Burghgraeve Elvire. Beloften- Debrabandere Paul, smid te Staden, met Lesy Elza, dienstmeid te Langemark. Heemeryck Maurice, werk man, met Mandeville Albertine, werkster, beiden te Staden. IBaBS&aEBBBMBBEaaaBBaaHHEBB ZUIDSCHOTE. Op heden Zondag, 20 December 1936, derde opvoering van het lachsucces DE ZWANS- of BOM- MELBARON, klucht-operette in 3 bedr. Gemengde rollen, 30 uitvoerders. Genummerde kaarten, 5 frank, bij Jos. Balduck, Schoolhoofd, Zuidschote. SINT JAN (bij leper). Op Zendag 20 December, te 2 uur stipt namiddag, prach tig feest in den Bclletra, bij Lucien Delva. AANGENAAM TOONEEL- EN LIEDER AVOND, gegeven door het Tooneelgezel- schap De Ster in den Nachtuit West- roozebeke, ingericht door het Bestuur van V. O. S. en B. V. O. S. der gemeente. Feestwijzer: Arwisseler.d lustig Tooneel en Kluchtliederen. Iedereen toegelaten. Kaarten zijn cp voorhand te bekomen bij de leden van het Bestuur V. O. S. STAVELE. Op 25 en 26 December, telkens te 5.30 uur, zal de tooncelkring «Niet uit Eerzucht maar uit Leerzucht» opvoeren: «EEN DIE NIET GETELD WORDT!», tooneelspel in 3 bedrijven door J. Van Eekelen en Jan Grosfeld. «ALS 'T ZONNETJE DANST», spel van blije leven met zang door Berten De- jonghe, muziek van Tisinne. Kaarten aan 5 en 4 fr. te bekomen bij Jos. Cornells (tel. Roesbrugge 45). WESTOUTER. Op Kerstdag 25 en Zondag 27 December, te 5 uur, zal door eenige der jongste leden van den Boeriu- nenbond een prachtig tooneelfeest opge voerd worden in de gewone feestzaal, a) «VRIJE ZIELEN», drama in drie bedrijven; b) «DE DAG DER VER GISSEN», kluchtspel. Kaarten aan 5, 4 en 3 frank. MERKEM. Op Kerstdag 23 December en Zondag 27 December 1936, ter zaal Sidronius Hosschius, bij Pauwels Gantois, te 5 uur stipt, door de Toonaelkring De Onverwachte Vriendentwee luisterrijke vertooningen, den Heer Theophile Doucy aangeboden, bij gelegenheid van zijn 50- jarig lidmaatschap en medestichter dezer vereeniging. Men zal opvoeren: Opening: Kluchtige Tweezang, gevolgd door DE ZOT spel van het erf in 3 bedrijven door Gaston Martens. Daarna kluchtige twee- zang, gevolgd door LEENTJE UIT HET HEMELRIJK» blijspel in 1 bedrijf door Gaston Martens. Prijzen der plaatsen: genummerd voorbehouden: 5 fr.; genum merd 4 fr. ■POPERINGE. Op 3ondag 10, Maan dag 11 en Dinsdag 17 Januari 1937, tel kens te 6 uur stipt, opvoering in den Stadsschouwburg van het beroemd drama «DE BEDELARES», door Fredrik De Stoop. Tot slot «BIJ DEN DENTIST», blijspel door Eugène Deraedt. Kaarten te bekomen bij R, Dcvos-Pie- ters, «In den Appel», Duinkerkestraat, aan 6 en 4 frank. - Tel. 129. POLLINKHOVE. Zondag 24 Januari en Maandag 25 Januari 1937; om 5 uur 's avonds, door Kunst Adelt in het gewoon lokaal Het Gemeentehuis op voering van «DE WONDERDOKTER», blijspel in 3 bedrijven, en DE VER WAANDE BOER klucht in 2 bedrijven en een slottooneel. iBBBaaaBasBaaaaaaBBBBaBBaBBa VAN VRIJDAG 18 DECEMBER 1938 100 Fransche Franken 138,05 ff. 1 Pond Sterling 145,20 ff. 1 Dollar 29,55 fr.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1936 | | pagina 4