bij SANSEN-VANNESTE, Pep. DRIEKONINGESTOETEN 100-JARIGE OVERLEDEN rbbbbbbbbbbibbbbbbbbbbbbbb BIJGEVOEGDE STIERENKEURINGEN i@fa SCwokkeB ALLERHANDE TIJDINGEN RECHTBANK VAN IEPER AMBTELIJKE BERICHTEN BURGERSTAND VAN SCHOONE 0KKASIE Bij E. DE RYNCK, WoeMkroiM K0SM0S-RIEZEN WISSELKOERS F. C. POPERINGE C. 3. IEPER SPORTKRING VLAMERTINGE TOONEEL VRAAGT aan uw BRIEFDRAGER EEN POSTABONNEMENT OP DIT BLAD. IN 'T 0,^J*NLAND (VERVOLG.) r ST JAN-bij-Ieper. Als nieuwe Pas- toor komt door Z. Exc. de Bisschop bs1- noemd te word:n: E. H. Goe gebeur, On derpastoor te Rumbeke. Hij is £3 jaar oud en Bruggeling van geboorte. Hij w-ez-e welkom cp St Jansparochie! 1 BOEZINGE. Kerknieuws. ZONDAG DECEMBER (in Oci-af Kerstdag): 6u H. H. B. LI cn J,, gm.; 7 li, gni. I-'am. Vandevoorde-De- Euydl; ïo li. Hosgmis Parochianen; 2 u. Vespers en of; Mariacengregatie Srlxoo'iondr-rs. MAANDAG; 6 Vi u. gm. Hr 1. Gysrien (St. O. O.); 7 y2 u. gm. Juffr. M. Ameel'. DINSDAG: lA u. gm. Vr. S. Cremcry (St. O. O.)7 n. gm. Kerkgang. WOENSDAG: 7 en 7 u. gm. Hr Emiel Dcbruyne. i«— DONDERDAG: 7 11. Sm. H. Theresia; 7 A gin. Vr. S. Cremerey (St. O. O.); 5 u. H. .Uur. VRITDAG (Besnijd.) Nieuw 'sar: 7 n. Toewijdingsmis R. Hert; 7 'A u. gin. Fam. Devoo"dt-Dejaeghere; 0 u. sol. Mis Vr. Leon h'-lier; 5 u. Vespers en Lof. ZATERDAG: 6'A u. (KI.) gm.: 7 'A u. gm. ZONDAG 3 JAN. 1017 (Feest Naam Jesus): 6 u. gm7 lA u. gm. Vr. S. Taccoen-Thoma; 10 11 Hoogmis Paroeh. BFMF.FK: Heden Zondag: H Herleliond Mannen en Jongelingen; Mariacox.gregatie Schoolkinders. Donderdag: H. Uur. Vrijdag (Nieuwiaar) 1® Vrijdag van 't jaar (geen vleeschder- ven) Hoogmis te 7 u. met Toewhding der Parochie aan het H. Hert van Jesus. Zondag aanstaande: Scliaal Katholieke Scholen; geen Congregatie Jonge Dochters; Kerkraad. Katechïsmusles: 24®. Parochiale instellingen. a) Gods dienstige: 4. Vergadering dier H. Familie voor Vrouwen: 125 leden Raadsverga dering: 2 maal 's jaars in de pastorij. Algemeene vergadering: 2® Zendag na 't Lof in de kerk. Algemeene Commu nie: op Feestdag der H. Familie in Ja nuari. Kerstekribbe. Wat gewenscht en Voorspeld was, is verwezenlijkt. In onze kerk prijkt eene nieuwe kerstekriibbenu wel de mooiste in de streek. Het decor doet daarbij nog alles schooner uitkomen en plaatst ons zoo in de geboortestreek yan den Zaligmaker. Kerstboom. Deze is toegankelijk yoor al de kinders der Parochie, op voor- Waarde echter dat ze in den kinderzegen aanwezig zijn. Bij het heengaan, als ze te zegen komen, wordt hun een aanrwezig- heidskaartje afgegeven, dat op enkel ver toon ervan van den bocan laat plukken. Geitenbond. In de algemeene ver gadering van Zondag laatst, werd het be stuur vernieuwd en aangevuld, en bestaat nu aldus: Voorzitter: H. Jer. Hollynck; Ondervoorzitter: H. Th. Vallaeys; Schrij ver: H. R. Carpentier; Leden-Wijkmees- iers: H. H. Bollengisr (Dorpplaats, Brug-, lepersche- en Kapelstraat), L. Gotelaere (zuidkant steenweg Langemark), G. Ro- byn-Verhack (noordkant steenweg lange mark), P. Thoma (Elverdinge-, Reninge- en Groenestraat), Cam. Tierssoone (Li- Zerne- en Raevestraat). Nieuwe Garde. In den gemeente raad van Vrijdag 18 December werd voor de tweede maal gestemd voor een nieuwe garde. De stemming van 13 November was nietig verklaard geweest, omdat de eerste kandidaat, Ger. Vanoverfoerghe, de vol strekte meerdeittieid niet haa, en een oud strijder, J. Bekaert van Staden, op de lijst niet voorkwam. De uitslag is nu als volgt: 1. J. Bekaert; 2. Sintobin en 3. G. Van- Ovth'berghe. Dus, zijn de rollen omgekeerd bij over 5 weken. Wat laster en leugen al kan te weeg brengen! Weet ge... dat in den herfst de bla deren van de boomen vallen? ...dat er menschen zijn die als godsdienstig willen doorgaan en heele dagen hunnen even naaste hekelen en duivelen? ...dat per manenten verdwijnen als ze nat zijn en echte er door schooner worden? ...dat honig kloek is voor kinderen en ook voor groote menschen? ...dat er onder de 12 gekeurde stieren, 6 afstammelingen van Riko zijn... ...dat cle-ze die zweetvoeten hebben, ze alle dage moeten wassohen? ...dat beroepsvereendgingen door den staat erkend, jaarlijks eene algemeene verga dering moeten houden, uitgenomen de ■paardenverzekeiing van Boezinge... ...dat het Vrijdag Nieuwjaar is? HOLLEBEKE. Inventaris. Wat bracht in 1936 u hoenderkweek op? Zijn uw winsten -niet te gering, omdat gij ver waarloosd hebt aan uw hoenders het Poeier Nr 4200 toe te dienen? Hebt gij er- msê de ziekten voorkomen en genezen? Wist gij dat een snuifje per hen en per dag -ook het leggen zeer bevordert? Zorgt clat 1937 voorspoediger weze. Daarom koopt Apoth. Vermandere's remediën merk Ha- nskoptegen alle hoenderziekten. Te bekomen in alle Apotheken van Po- peringe, leper en Geluwe. Elders ook in alle Apotheken. LANGEMARK. Kerstboom. De 3a>'i.5ffc±üi!» Jt'ji Jüükve» AÜÏ in ipiia -j»3> het Kristen Werkersverbond van Lange mark wordt dus geplukt op Zondag 27 December, om 2 uur, in het lokaal. Het belooft een prachtig familiefeest te zijn: De Kajotters zullen zorgen voor wat af wisseling. Tusschenin zal Eerw. Heer Bocquet, Arrondissem-emts-proost, een aan spraak houden. Wij verhopen dat de ouders hunne kinderen zullen vergezellen, zooals verleden jaar. De zaal is open vanaf 2 uur. Dus de kinderen van de leden van Syndikaat, Ziekengild'S1, Vrouwengilde, K. A. J: en V. K. A. J. worden toegelaten tot het plukken van den kerstboom, die geheel kosteloos is. Ongeval. Verleden week kwam den Heer J. D. van Bik«chote naar Langemark gereden toen al meteens het stuur van zijn auto brak met het gevolg dat hij in den gracht terecht kwam. Er is gelukkiglijk slechts stoffelijke schade. Vlaamsche Toeristenbond. - Groote Feest- en Liederavond. Zondag 27 Dec. tS' 18.30 uur, in het Lokaal der Klerken- straat, sluit V. T. B. het ver gevorderde en voor zijne werking vruchtbare jaar :S36 met een feestavond gewijd aan enze Vlaamsche toondichters en hun werken. Heer Willem De Meyer en Juffrouw Louiza Aerts uit Antwerpen zullen zingen: De groote muziekreus Peter Benoit tot den populaire» Emiel H-ullebroeck komen aan de beurt. Tusschenin worden Kerstliede- kes gehoord. •Donzelfden avond heeft de uitloting plaats der premiebons. Om de kosten te helpen dekken wordt 2 fr. inkomgeld ge vraagd. De leden krijgen een genummerde kaart die zal recht geven op deelneming aan de loting. Prachtige prijzen werden reeds geschonken. Wij rekenen nog op de goadjonstigheid onzer trouwe leden en ho pen vete prijzen te kunnen uitdeelen. Tot dezen feestavond is iedereen uitge- ïioodigd en als ieder lid een nieuw lid mee brengt zal het uitestervende jaar heerlijk ter ruste gaan. Dus heden Zondagavond iedereen naar den feestavond! N .B. De ouders mogen gerust hun oudste kinderen meebrengen; voor hen is de ingang kosteloos. VLAMERTINGE. Diefstal. Zondag in de vooravond werd een diefstal begaan in de pasteibakkerij van H. G. Boudsweel. De bewoners waren naar een tooneelavond gegaan in de gemeente. Tijdens een rust poos waren zij even naar huis gaan zien en onmiddellijk bestatigden zij dat men in hun huis ingebroken had. De meubelen en de bedden werden doorsnuffeld en een som geid werd uit de winkellade ont vreemd. De Inbrekers waren langs achter binnengedrongen nadat zij een ruit uit gesneden hadden. Een onderzoek werd in gesteld en men denkt weldra de daders te kunnen vinden. Het geheugen verloren. Zaterdag nacht werd de veldwachter gewaarschuwd dat er zich een krankzinnige vrouw be vond in eene herberg op den Krommen- elst. De vrouw, die rond de zestig jaar oud was, was netjes gekleed en zegde zich L. K... te beeten, woonachtig te Westouter. Anders kon zij zich van niets meer her inneren. Per auto werd zij naar het Ge meentehuis gevoerd waar zij de rest van de nacht doorbracht. Door een herken- n-ingsteeken kwam de veldwachter te weet dat zij thuis hoorde bij het Bt Michiels gesticht te Pcperinge. Zij werd er dan ook den Zondagmorgen heen gevoerd. Daar bleek het dat zij Zaterdagmorgen het ge sticht verlaten had doch hare identiteit stemde geenzins overeen met de opgege ven naam. «os BALATUM WAASTEN. Missie 1P36. Kerstdag, Vrijdag 25 December 1938, in de parochie kerk van Waasten, te middernacht, plech tige Hoogmis met algemeene Communie, voorafgegaan door een Sermoen om 11.30 uur. Cp Donderdag, dag vóór Kerst mis, wordt biecht gehoord in de parochie kerk en in de kapel van de Gheer, 's mor gens van 9 tot 11 uur, 's namiddags van 2 y2 tot 6 uur. Donderdag avond om 7 uur, groot Ser moen i'n de parochiekerk, in de kapel 'van de Gheer en, voor de Vlamingen, in de kapel van het klooster. Na dat Sermoen wordt nog biecht gehoord tot 9 uur. De deuren der kerk worden gesloten om 11.30 uur Donderdag avond. B. W. De E. E. Paters hooren geen biecht vóór de Nachtnvs. Op Kerstdag 's morgens, zal een E. Pater ter beschik king zijn der geloovigen voor biecht en H. Communie, vanaf 6 uur, in de paro chiekerk en in de kapel van de Gheer. Z. E. H. Pastoor hoc-pt dat al zijne pa rochianen van deze kerstgenade zullen ge bruik maken. ZUIDSCHOTE. Proficiat. Be drie opvoeringen van De Zwans-Bommelbaron voor bomvolle zalen waren een succes dat zeker ieders ver wachting te boven is gegaan. Hooger Op en In den Hommelpluk zijn ditmaal overtroffen. Een op recht woord van dank aan de spelers, zóó onvermoei baar en opofferend, dank aan allen die medehielpen tot het welslagen dezer opvoeringen dank aan het nog nooit zóó talrijk publiek van ver en na. Zwansbaron ge waart kostelijk in je rol. Gaston en Bertha, ge ziet dat het spelen op de planken een deel van uw leven is. Gij Gabieke waart een der be koorlijkste meisjes van eansch de zaal. Verschaeren met zijn Eulalie speelden goed hun rol. Baptiste en Kasto waren in hun schik en mogen in de toekomst, nog een potje breken Muiske was er gaarne bij voor zijn eerste optreden, terwijl baron van Quimeel, Burgemeester, Apotheker, Soelleers hun best deden volgens hun rol. Boertjes, boerinnentjes en landloo- pers staan klibberig, dat beloofd voor de toekoms.t; Piano en viool door Mei. Deooorter en M. Werbrouck brachten de geestige noot bij, terwijl Mr Kesteleyn voor een weluitgevoerde kapping zorgde. Het> huis Ameel verdient een bloempje voor de prachtige nieuwe dekors in 2® bedrijf. Het ondankbaar postje van «soufleur» verdient een woordje hulde; niet een woord werd in de zaal gehoord. De overigen achter de schermen deden flink werk. En moest ik hier iemand vergeten hebben van de 40 spelers en medehelpers, aan allen dank en profi ciat. 'k Wil nog één woord afzonderlijk bijvoegen voor de kindertjes die ons het aangrijpend tafereel der kleine meisjesvertolkten. Dank lieve kleinen, ge hebt ons hart geraakt. Een die er bij was. ZANDVOORDE (leper). Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 11. hield de Bond zijne jaarlijksche vergadering in zijn lo kaal bij H. Dobbels. Het gewestelijk ver bond had een bijzonderen, oproep gedaan die een goed gevolg had: 8 nieuwe leden werden ingeschreven en de oude hebben allen hun lidkaart voor 1937 vernieuwd. Een prachtige tombola sloot en alleman was prijswinnaar. Voorwaar een goed gelukte vergadering. Werk van den Akker en den Haard. Algemeene vergadering op heden Zon dag 27 December, te 2 uur stipt, in het lokaal «De Klokke». DAGORDE: 1. Inschrijving voor 1937; 2. Prachtige Voor dracht door Henri Doom; 3. Aangifte van groentenzaden; 4. Allerlei mededeelingen; 5. Monstertombola voor de aanwezigen. Al onze leden worden dringend ver wacht. Niet-Ieden zijn ook welkom. Namens het Bestuur. ELVERDINGE. Concert. Heden Zondag 27 December, wordt er in de Feestzaal van 't Kasteel een Luisterrijk Muziek-, Toon-eel- en Zangfeest gegeven door de Muziekmaatschappij «Ste Oecilia», met de medewerking van Veume's Wak kere Jeugd Ongetwijfeld zal, zooals verleden jaar, de zaal te klein zijn om al de liefhebbers van tooneel en muziek een goede plaats te geven; daarom is het aangeraden op tijd te komen. De deur wordt geopend te 5 uur eni het Feest begint te 5 uur stipt. Allen welkom! PASSCHENDALE. Davidsfonds. Op Zondag 27 December, te 7 uur, verga dering met lichtbeelden en enkele liederen door E. P. Fu-lbsrtus der Minderbroeders, ondercommissaris van het H. Land. Wie zich nog wil laten inschrijven als lid gelieve zich te wenden tot E. H. Van- denbroucke, Onderpastoor. WOESTEN. Boerengilde. Heden Zondag 27 December, om 6 uur, vergade ring der Boerengilde, bij Moise-Fonteyne, «In St Elooi Dagorde: Belangrijke mededeelingen in zake suikerbeeten; voordracht door vreem de spreker; aflevering lidkaarten, bestel ling lijnzaad, hovenierszaad, vruchtboom- carbolium, voeders en meststoffen. HET BESTUUR. ZONNEBEKE. Commissie van Open baren Onderstand. Verleden week ver gaderde de gemeenteraad tot verkiezing Ti.iL dé J iedcider Commissie van Open baren Onderstand, voor een diensttermijn van 6 jaar. Werden gekozen tot werkende leden: de H.H. Boscart Emiel, Delva Elie, Dochy Leon, Mylle Adhiel en Vermeulen Camiel; tot leden-plaatsvervangers: E. H. Butaye, Onderpastoor, de H.H. Cappelle Jerome, Claus Gaudolphe, Deseyne Ar seen en Graf Cyriel. Kroostrijke Gezinnen. Zondag 11. hield de Bond der Kroostrijke Gezinnen zijn jaarlijkschs algemeene vergadering. Benevens de geestelijke en burgerlijke overheid, telde men ongeveer 90 vaders en moeders; daarbij waren meer dan 100 kin ders opgekomen. De Heer Bourgeois uit Gullegem, behandelde op meesterlijke wijze het vraagstuk der gezinsvergoeding en gezinspolitiek; hij gaf een klaar door zicht op de ontvolking van ons land met haar droevige gevolgen op zedelijk en maatschappelijk opzicht en duidde de red middelen aan. De vergadering besloot met een prachtige tombola. De leden van den Bond die hunne lidkaart voor 1937 nog niet bezitten, gelieven die zoohaast mo gelijk af te nemen bij den Sekretaris van .den bond, M. Windels Prosper, Koster. KEMMEL. Voordracht. Op heden Zondag 27 December, orn 11 uur, onmid dellijk na de Hoogmis, zal Mir Pattyn, lanidbouwlesgever, een leerrijke voordracht komen geven over Land- en Weidebe- mesting», in het Hotel Delobel, bij Des- camps. Al de landbouwers zijn vriendelijk uitgenoodigd. BÏKSCHOTE. Boerengilde. Op Zondag 27 December, om 6 u. 's avonds, vergadering voor de leden der Boerengil de in de herberg Gouden Hoofd bij A. Markey. Dagorde: I) Verslag; 2) Bestelling cn betaling; 3) Voordracht door M. Pattyn over Wintervoeding der melkkoe; 4) Uit deelen van almanakken en lidkaarten voor 1937 5) Herkiezing van 't bestuur; 6) Al lerlei mededeelingen. Al de leden worden vriendelijk uitge noodigd. HET BESTUUR. EGGEWAAUTSKAPELLE. Oproep. Op Zondag 27 December, komt Jcris Dekeyser, om 5 uur 's avonds in het Ge meentehuis, de Oud-Strijders en de oud- Soraaten van na den oorlog bijeenroepen, en een belangrijke spreekbeurt houden om ook te Eggewaartskapelie de koppen bij een te steken en een bond te stichten voor hunne stoffelijke en moreele belangen te kunnen ter herte nemen en verdedigen. Hij verwacht dan ook zijne makkers uit Steenkerke, en alle burgers. KEIEM. Botsing. Vrijdag der ver leden week, om 4 uur, botste de autobus der lijn Oostande-Ieper, komende uit de richting van -Oostende, op een zwaren autokamion van Hostens Koffie, van Roe- selare, welke uit een zijstraat kwam. Alles bepaalt zich bij aanzienlijke stoffelijke schade; de inzittenden in de autobus kwa men er met den schrik van af. De gen darmerie van Leke was spoedig ter plaats om een onderzoek in te stéllen. ABEELE. Kerstfeest. Op Kerstdag, Groote Tooneelavond, te 5 uur, in die nieu we zaal. Op Zondag 27 December, te 2.30 uur zeer stipt, plukken van den Kerstboom door de kindereni. Er zijn er zoo maar 330 Ingeschreven, Ingang vrij voor klein en groot. Enkel de Und-ers aanwezig ln de zaal kunnen prijzen bekomen van den Kerst boom. HOOGSXADE. Soloslim gespeeld in De Gapaarddoor Jerome Dabaenst, met 10 hoogste klavers, 2 hoogste hertens en koeken aas. Medespelers: Florent Lazeure, Jules Dedrie en Robert Hén- drickx, RENINGELST. II. Hartebond. Op 't einde van dit jaar zijn> er thans 161 le den; 56 nieuwe leden zij In den loop van het jaar toegetreden. De maandelijksch Bondscommunie wordt meer en meer een indrukwekkende en vurige betooging voor Christus-Koning. Wanneer 130 tot 150 mannen en jongelingen elke maand plaats nemen in de middenbeuk van onze kerk en gezamenlijk optrekken naar de com' muniebank, dan worden de geloovigen niet alleen gesticht, maar zelfs verkwikt en ontroerd. Waarom zoudt gij nog aarzelen? Is dat te moeilijk? Neem eenmaal onder de bondsmis plaats tusschen de leden van den II. Hartebond. Dan gaat het van zelf Avondlessen. De lessen over land bouw worden door de jongelingen regel matig gevolgd. Wie er eenmaal geweest is, komt er gaarne terug. Ze zijn nuttig en leerrijk. De lessen werden reeds verschel dene malen aanschouwelijk voorgesteld door lichtbeelden. Jongelingen, uiw win teravonden kunt gij niet beter besteden dan aan 't volgen van deze nuttige lessen. Mannenverbond. Het plaatselijk Mannenveibond voor K.A. van Renin- gelst en de Bergstreek richt een propa ganda in voor Voorwaartshet strij dend blad voor Katholieke Aktie. Abon neert U erop en leest het. Dit blad zal U de noodzakelijkheid doen inzien en het belang leeren begrijpen van een katho lieke werking op alle gebied. BESELARE. Davidsfonds. - 5' Verga dcring 1936. - In Vlaanderen Vlaamscli! - Vlaamsch in Taal, Lied, Tooneel, Film! Veel volk is opgekomen, 2 autobussen stampvol vertrekken naar Ieper-Coliseum. Voorwoord door den Voorzitter over de Vlaamsche Film. Dan wordt nfge- rold DE WONDERDOKTOOR van Jos. Janssens, gefilmd door Jan Vanderheyden! Kritiek. Evenals de filmen De Witte Al leen voor U en Uilenspiegel is deze vierde Vlaam sche film volkomen gezond. Groot en klein mag hem schouwen I Vlaamsch van aard en Vlaamsch van zeden! De opname is gedaan in de Kempen, te Sint- Job in 't Goor. Janssens is nochtans 'n glundere West-Vlaming. Hij had zijn stuk in den geest in Veurne-Ambacht gesi tueerd. Daar leven boeren zooals hij ze heeft uitge beeld. Om praktische redenen werd de film in de Kempen gedraaid. De film is en blijft het sappig volksstuk van Janssens. Enkel iets werd in de film veranderd. Margrietje van den Burgemeester, 'n echt leelijk schuw in het stuk, is in de film 'n aardig, poezelig meisje, 'n mooi snoetje, die 'n studievriend van Steven opvrijt. Daar mee zijn alle liefhebbers van liefde, verloving en hu welijk tevreden gesteld. Anders zouden ze wel terug deinzen. De eigenlijke filmtechniek meen ik zwakker dan vorige stukken. Nog iets; Jan Vanderheyden Iaat zijn filmsterren kiezen door het publiek zelf, dat nooit bevoegd is op te treden als advisecrend of beslissend in kunstpresta- tics. Het publiek immers verkiest altijd de Revue en Operette Doven Shakespeare en Wagner! Dat juist weet Vanderheyden I Laat ons hem daarom den steen niet werpen. Hij doet wat hij kan, om aan Vlaandren 'n treffelijke en blijmoedige ontspanning, in eigen Taal te bezorgen I Volgen we dan zijn pogingen met sympathie. Laat ons eens eventjes van alle kunstwetten en kunst- eischen abstractie maken, en... meê met het volk glimlachen! Hewel, dan valt te zeggen: Het was 'n mooie Filml De karakters waren prachtig uitgebeeld, mis schien lichtjes overdreven somsl Toegelaten, om de verbeelding te treffen! Om de menschen te doen la chen 1 Het volk gichelt en goechelt, lacht en lachaait, proest en schaterlacht. Het is dus 'n zuivere ont spanningsfilm, geen kunstfilm! Zulke hebben we noo- dig in 't leven I Wat men er ook van zegge, de film mag heel goed nevens de Fransche Vaudevilles staan, en gaat met reuzenschreden naar de gewone Duitsche en Oostenrijksche komedies! Laat ons dus de Won- derdoktoorbegroeten met geestdrift. Hij geeft de eenvoudige menschen en ook de intellecten twee uren genot en leute, op hun grond, met eigen volk en eigen Vlaamsche Taal! Jan Vanderheyden, we wachten reeds naar de Film V. IN VLAANDEREN VLAAMSCH! De nieuwe Film Voldoet elkeenl De Wonderdoktoor mag er zijn Ook is hij leutiggroot of kleênt Wat Vlaamsch is moet het onze zijn! Donderdagnacht I7-I2-Z936. GEO. RTIMBEKE. Prins IVIog-olHet Kath. Tooneel- en Zang-gild De Vlaam sche Zonenuit Rumbeke geeft zijn Jaar- lijksche vertooning op tweeden en derden Zondag van Januari aanstaande, zijnde 10 en 17 Januari, in de Gemeentelijke Feestzaal te 2.30 uur. Dit jaar is het «Prins Mogöl» van Audran, operette in 4 bedrijven. Deze opera-bouffe is enkel te zien in de schouwburgen van de groote steden, o. a. de Muntschouwburg te Brussel, enz. De koren, solo's, balletten, de groote en goed gedrilde figuratie van de vroeger door hen gespeelde operette», zooals De Klokken van CornevilleVagebond Ko ning 't Meisje van Zaventemenz. zijn voor de liefhebbers een vaste waar borg van een nogmaals degelijke uitvoe ring. De faam van de maatschappij staat hoog, en is ver en bij gekend. Gezien dit immer groote succes, ware het geraadzaam tijdig uw kaarten te be stellen in 't Oude Stadhuis, bij Mr Hll. Pecceu, tel. 108. Plaatsen: 10-8-6-4 fr. BBiaaaHBBKIBlBHBBHIBHBBa Drie Koningen, op weg naar Bethleem, zullen onder geleide der ster, in vol or naat en met gansCh hun hofhouding door de streek voorbijtrekken. De statige koninklijke stoet zal heen trekken OP ZONDAG 3 JANUARIlangs: SINT JAN-TER-BIEZEN, te 4 uur; WATOU, te 6 uur. OP WOENSDAG 6 JANUARI (hun naamdag) zullen ze in vollen luister voor bij-trekken: door ABEELE, te 2 uur; door PROVEN, te 4 uur; door ROESBRUGGE, te 5.30 uur; door HARINGE, te 7 uur. Met innige dankbaarheid zullen ze uw vrijgevige almioezen ontvangen. Deze zullen ten goede komen aan de Missionarissen der streek. Zij danken U opvoorhand. In verre Missielanden. Is 't Kindeke nog niet gekend We bidden om offeranden En -bergen die in onze tent. ■HBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBa UIT WESTKERKE Vrouw Aimelia-Justina Willems, weduwe van Ludovicus Stael, geboren te LOppem den 7 Maart 1937, is overleden te West- kerke den 14 De-cember 1938. Zij heeft 7 kinderen gehad, 2 zonén en 5 dochters, waarvan nog 1 zoon en 4 doch ters in leven; 1 zoon en 2 dochters zijn jong gebleven en woonden bij hun moe der. Een feestkomiteit was reeds bezig om groote feestelijkheden op touw te zetten ter viering van haar honderdste verjaring- begin 1937. De plechtige Lijkdienst heeft plaats ge had te Westkerke op 17 December, te 9.30 uur. TE LOO. Dinsdag 22 December 1936 had eene bij gevoegde stierenkeuring plaats. 29 Stieren- werden aangeboden, waarvan 17 aanvaard, 11 geweigerd en 1 uitgesteld. Na de keu ring werd er een prijskamp gehouden, waarvan de uitslag Is. 1. Dequidt Joseph, Loo. 2. Feryn Wed. Norbert, Nieuwkapelle, 3. PauwelijxL Ernest, Oostvleteren. 4. Vanhooor-elbe-ke Cam., Follinkhove. Sesyn, Alveringe-m. 6. Aernoudt Achiel, Leo. Deze prijskamp werd met groote be langstelling gevolgd. De aandacht werd bijzonderlijk gevestigd op de stier van De quidt Joseph. TE ROESBRUGGE-HARINGE. Op de keuring te Haringe, van den 8 December waren er 51 stieren aangebo den, waarvan 30 aanvaard, 19 geweigerd en 2 uitgesteld. Er zijn 7 stieren dien dag aan hooge prijzen verkocht. Na de keu ring was er een prijskamp met 300 fr. prijzen. De prijswinnaars zijn de volgen de: 1. Michel Maes, Haringe, 2. Jules Baes, Stavele. 3. Patfoort Adrien, Houte-mi. 4. Demaegt Gaston, St-Jan-ter-Biezen. 5. Vandenbussche Prosper, Haringe, 6. Top Marcel, Proven. i 7. Joye René, Veurne. 8. Top Marcel, Proven. 9. Vanacker Isidoor, St-Jan-ter-Ble2en. 10. Delerue Julien, Haringe. Sommige dagbladen meldden Donder dag dat Koning Leopold III zou verloofd zijn met eer.-e Ds-ensohe Prinses, nicht on zer betreurde Koningin Astrid. La Libre Belgique echter zegt te we ten van een persoon die op de hoogte is, dat die Koning g-een huwelijksplannen heeft en dat hij in alle geval niet kan hu wen met genoemde Prinses, daar deze bij drie weken in het huwelijk treedt met d-en Duitsch-en Prins Castell-Castell. In offici-ecle kringen obk wordt het nieuws ten stelligste tegengesproken. 1BBBISBÜ3Ë9BBBBBBBB1B3BBS3BIBBB3 ST-PAULUS' WERKING VAN BRUSSEL-WEST,j Katholieke Pers Aktia 415, Ninoofschen Steenweg - Brussel-West. Het Komiteit van liet «Werk van Sint Paulus te Brussel-West, geeft kosteloos ter beschikking van de Parochiale en De- kanale Perskomiteiten, wolfedige propa ganda plakschriften met aanduiding van al de verschijnende katholieke dagbladen en geïllustreerde weekbladen, zoowel in Vlaamsche als Fransche tekst. Tot verkrijging van deze plakschriften zich wenden tot den Voorzitter Jozef Leysen, Ninoofschen Steenweg, 415, An derlecht-Brussel. «o» - -- EENE BELANGRIJKE DAGORDE VAN K. V. R. O. De Algemeene Raad v-an den Katho lieken Vlaamsch-en Radioomroep (K. V. R. O.), in algemeene vergadering samen geroepen op 3 December 1936: gedachtig d-e stellingen die werden vastgelegd en omschreven op de radio- ■afdeeling van het Katholiek Congres te Meehelen; noodigt alle bewuste Katholieke Vlaming-en uit om zich sterker dan ooit te scharen rond K. V. R. O., het geman dateerd katholiek organisme voor radio- omroep in Vlaanderen; verzoekt nadrukkelijk alle katholieke mandatarissen en alle katholieke pers-or ganen onverbreekbaar vast te houd-en aan het rech-t van bestaan en van ruime ont plooiing voor de vrije omroepvereenigin- ■gen in ons lande-lijki omroepwezen, als zijnde de eenige basis tot leefbaarheid voor een zelfstandigen- katholieken om roep in het kader onzer huidige maat schappelijke conjonstuur; w-enscht zeer bepaald de opname van de vertegenwoordigers, d-e-r vrije omroep- vereenigingen in den schoot der Consulta tieve Cultureeie Commissie die wordt voor zien door den H-eer MS-nist-er van P. T. T. ■en Radio bij de aanstaande ontdubbeling van het N. I. R.; besluit deze motie! mede te dealen aan den Heer Minister van P. T. T., aan den Raad van Beheer van het N. I. R., aan de Katholieke Mandatarissen en a-an de pers, en gaat over tot de dagorde. FAILLISSEMENTEN IN BELGIE N. V. Belg. Van der Graaf en C° (Afd. Handelsinformaties) te Brussel deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week, eindigende 18-12-'36, in Belgie, 12 faillisse menten tegenover 15 yoor het zelfde tijd perk van het vorige jaar uitgesproken. Van l-l-'36 tot 18-12-'36, in Belgie, 590 faillissementen tegenover 750 voor het zelfde tijdperk van 1Ö35. Gedurende de week Totaal sedert ll-12-'36tot 18-12-'36 1 Januari 1936 7 Handelaars in verschillende goed. 396 2 Steenkolenhandelaars 10 1 Kapper 1 1 Slager 11 Bioscoopexploitant 4 Van l-l-'36 tot 18-12-'36, ln Belgie, 143 aanvragen van een cohcordaat en 117 be krachtigingen tegenover 247 en 160 voor het zeilde tijdperk van^ 1935. PROTESTEN IN BELGIE N. V. Belg. Van der Graaf en C° (Afd. Handelsinformaties) te Brussel deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week eindigende ll-12-'36, in Belgie, 1771 pro testen geregistreerd tegenover 1766 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van l-l-'36 tot ll-12-'36, werden er in Belgie, 70.455 protesten geregistreerd te genover 86.924 voor hetzelfde tijdperk van 1935. BELGIE'S REGEERING Sedert zijne aankomst einde Maart 1935 tot heden heeft Belgie's drieledig minis terie een milliard vijf honderd millioen buitenlandsche schuld afgeleid, en 's Lands cr-ediet in den vreemde zoo verhoogd, dat de Bank Men-delshon in Holland aan Belgie geld komt voort te lecnen aan den intrest van 1,38 fr. per honderd 's jaars. In Juli, Oogst en September 1936 le verde Belgie 65 meer uit dan binst de zelfde maanden van 't jaar 1935; 's Lands begrooting voor 1937 voorziet zoov.ele ont vangsten als uitgaven, en het tekort van 800 millioen, dat bestond in 't bégin van 1935, bestaat niet meer. Er werd werk gevonden voor meer dan de helft der verzekerde werkloozen; er kunnen deug delijke openbare werken uitgevoerd wor- dn, verminderingen op Staatsbelastingen toegestaan worden en nog meer schulden afgelegd worden. «nSBSSaaSBSQSBBfiaaeBSBEBBMBB Aanrijding. De rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak ten laste van Minj-au-w Emiel, beticht van met zijn auto den wielrijder Leon Dielman van Le Bi- zet, te Wijtschate aangereden te hebben. De rechtbank veroordeelt den. betichte vcor de feiten A. en B., welke zich men gelen, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. De Assurances Générale-sdie aan Dielman 3.900,60 fr. uitbetaald had, stelde zich als burgerlijke partij aan om terugbetaling dier som te -bekomen. De betichte wordt veroordeeld om aan deze burgerlijke partij 3.900,60 fr. te betalen met de rechterlijke intresten en bepaalt den duur van den lijfsdwang op 1 maand. Aan de burger lijke partij Dielman moet de betichte een voorschot van 3.000 fr. .betalen en de lijfs dwang wordt ook voor deze som op 1 maand bepaald. De rechtbank stelt de Heeren Dototoors Ronse, Daelemans en Cousein aan als deskundigen, gelaat met den toestand' van Dielman te onderzoe ken en verslag -uit te brengen over den graad van werkonbekwaamheid, waarvoor deze zal aangedaan blijven. Aanrijding. Dessolgnles Gustaaf, van Boussu, -had in de maand Oogst op het grondgebied der gemeente Zülebeike met zijn auto den motorijder Van Acker Ach. aangereden die uit eene tegenovergestelde richting aangehold- kwam. Hij stelt zich als burgerlijke partij aan en- vraagt een voorschot van 20.000 fr. en akte van het voorbehoud dat hij maakt voor wat de toekomst betreft. De rechtbank veroor deelt den betichte tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Aan het slachtoffer moet hij een voorschot betalen van 10.000 fr. De rechtbank stelt de Heeren Doktoors Va- lère Sn-lck, Daelemans en Cousein aan om den toestand van het slachtoffer te on derzoeken en verslag uit te brengen over den graad van werkonbekwaamheid waar van het slachtoffer aangedaan- zou kun nen blijven. Verkeersongeval De rechtbank heeft uitspraak gedaan ln zake het burgerlijk geding ingespannen tegen Soenen Elie, de verantwoordelijke dader van een ver keersongeval op den Dikkebuschsteenweg te leper, waarbij het 10 Jarig dochtertje van Devoghel Paul zoo erg verwond werd, dat, volgens verslag der deskundigen, het van een blijvende werkonbekwaamheid1 aan-gedaan is, die op 50 moet geschat worden. Voorbehoud dient gemaakt voor wat de toe-komst betreft. De rechtbank veroordeelt den betichte, om te betalen ZIE VERVOLG HIERNEVENS. RECHTERLIJKE ORDE Bij Koninklijke Besluiten van 1 en 21 December 1936 zijn benoemd tot Rechter in de Rechtbank van Eersten Aanleg tc Rrugge, de H. De Vreese (A.-M.-T.-M.) Rechter in de Rechtbank van Eersten Aanleg te Veurne; in de Rechtbank van Eersten Aanleg te Kortrijk, de II. Sabbe (F.-M.-E-), Advokaat, plaatsvervangend Rechter in bet Vredegerecht van het eer ste kanton leper; in de Rechtbank van Eersten Aanleg te Veurne, de H. Socnen J.-A.)Advokaat te Brugge. Tot Substituut Prokureur des Konings bij de Rechtbank van Eersten Aanleg te Kortrijk, de H. Santenaire (A.-E.), Sub stituut Prokureur des Konings bij de Rechtbank van Eersten Aanleg te leper; bij de Rechtbank van Eersten Aanleg te leper, de H. Van Brusselen (E.-A.-P.), Advokaat te Oostende. flBBBBSBBQlBBBBSBBSIBEBBlBBBBBB POPERINGE, v. 18 tot 24 Dec. 1936. Geboorten. Cremer Joan, z. v. Leo en Dchollander Yvonne, Stavele. Robyn Solange, d. v. Georges en Verkindt Ma rie, Elverdinge. Delepiere Cliristiane, d. v. Daniël en Plessiet Agncs, Vijfgeme- tenstraat. Vandewalle Madeleine, d. v. Augustus cn Vanhee Angela, Middelker- ke. Gheeraert Paula, d. v. Gerard en Deschuytter Godelieve, Reningelst, Overlijden». Flou Leopold ,3 m., Brijkedreef. Debyser Ilenricus, 77 j., echtg. v. Brabandts Julia, Hondstraat. Beloften. Moncarey Antoine, han delaar, en Decante Marie-Louise, z. b., b. v. Pop. Bakeroot Octave, handelaar v. VVatou, en Thceten Alice, z. b., v. Pop. Pittillioen Achille, werkman v. Pop., en Decleire Malvina, huishoudster van Marquain. Van heden af tot Nieuwjaar, groote vermindering van prijzen op alle Saco- chen. Allergrootste keus van Rooker»- artikelen, zooals Pijpen, Tabakzakken en Briquets. Ook te verkrijgen Portemonnaies, Por tefeuilles, Cigaren- en Cigarettenkokers, alle Fantazieartike'en, zooals poederdoo- zen, barretten, diadèmes, reukwerken, poeders en crèmes van de beste merken. Groot assortiment van Cigaren van het Huis Tinchant. (bij de Groote Markt) Vlamingstraat, 1, Poperinge. VOETBALNIEUWSJES Op doorreis te Brusseel, is Raymond Braïne plotseling ongesteld geworden. Dringend naar een kli niek overgebracht, werd hij in observatie gehouden. De nieuwe center-half die Zondag met Cercle Brugge tegen Forestoise optrad en flink figuur sloeg, is niemand anders dan Robert Debuysser, de zoon van den sympathieken oud-speler van Cercle leper: André Debuysser. De Ieperlingen zullen het wel beklagen dat den ouden Buyser niet meer in het CaftHje aan het voetbaiplein woont, want zulk een element zou den zij heden goed kunnen gebruiken. In Eerc-Afdeeling hebben zieh Zondag laatst nogmaals spijtige incidenten voorgedaan. Tijdens den wedstrijd Liersche-F. C. Meehelen werden niet minder dan drie spelers van liet veld verwezen. De wedstrijd WaregemKnokke, die stilgelegd werd wegens handtastelijkheden op den scheidsrechter toen Knokke de leiding met 20 had, zal herspeeld worden. Het S. K. had eerst de match gewonnen ge geven voor Knokke met 5o, doch het F. K. ver anderde de beslissing op getuigenis van de Politie commissaris van Waregem die beweerde dat de scheids rechter niet geslagen werd. Knokke gaat natuurlijk in beroep. -De 32® finalen voor de Beker van Frankrijk werden gekenmerkt door de hooge scooren. Niet min der dan vijf ciubs wonnen met 0—ol Dit komt na tuurlijk omdat meerdere liefhebDerspioegen moesten optreden tegen berocpsclubs. Austria die verleden week met 63 door de Roode Duivels geklopt werd, nant zijn weerwraak te gen Luxemburg dat met 52 het onderspit moest delven. CORNER-KICK. «O» Uitslagen van Zondag 20 December: II® Af deeling Bevordering: F. O. Roes-elara W. S. Lauwe R. S. Waregem St. Moestoroe» C. S. leper Waregem Sp. S. V. Ingelmunater S. K. Roeselarei 314 F. C. Knokke- St. Kortrijk 3—1 G. S. Mid-delkerke F. O. Izeg-em 21 S. K. Zwevegem R. O. De Panne 81 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 2—0 5—2 2—2 1. Knokke 13 12 1 O 63-14 24 2. S. K. Roeselare 14 11 3 0 64-22 22 3. F. C. Roeselare 14 9 2 3 44-18 21 4. St. Kortrijk. 14 9 5 0 57-23 18 5. Izegem 14 9 5 0 48-23 18 6. R. S. Waregem 13 6 5 2 32-41 14 7. Waregem Sp. 14 5 6 3 25-33 13 8. Lauwe 14 6 8 0 28-46 12 9. St. Moeskroen 14 8 8 1 28-42 11 10. leper 14 4 8 2 21-34 10 11. Middelkerke 14 4 8 2 23-57 10 12. Zweveg-em 14 3 8 3 40-39 9 13. Ing-elmunster 14 3 9 2 35-63 8 14. De Panne 14 1 11 2 21-71 .4 IEPER, v. 17 tot 23 December 1S3S. Geboorten. Coppens Christiana, Dik kebuschsteenweg, 248. Landuyt Adhe- mar, Recollettenpoort, 5, van Langemark. Lqnduyt Gerard, Recollettenpoort, 5, van Langemark. Odent Willy, Zonne- bekesteenweg, 180. Taillieu Nicole, Re collettenpoort, 5, van Waasten.Éaert Annie, Lindendreef, 18. Vanderhaeghe Diana, Dikkebuschsteenweg, 66. Van- decasteele Noël, Zonnebekesteenwcg, 142. Overlijden». Vancattendyck Maria, 87 j., z. b., wed. Desramault Theodorus, Hondstraat, 17. Foor Alphonsus, 78 j., z. b., echtg. Verslvp Juliana, Rijselstraat, 133. Vantours Celina, 76 j., z. b., on gehuwd, Pannestraat, 63. Pattyn Leon, 56 j., fabriekwerker; echtg. Breyne Marie- Louise, Diksmuidestraat, 72. Boudin Petrus, 76 j., z. b. wed. Desmarez Amelia, Rijselstraat, 133. Croigny Celina, 73 j., z. b., echtg. Florentyn Ludovicus, Kaai- straat, 6. Vandendriessche Edmond, 60 jaar, gepensionneerde, ongeh., Poperinge- straat, 1. Pannecoucke Julia. 86 jaar, z. b., wed. Scheire Alois, wed. Bollengier Bruno, St Janshospitaalstraat, 1. Leleu Cyriel, 38 j., fabriekwerker, echtg. Ma- veau Martha, Lange Torhoutstraat, 25 (v. Zonnebeke). Huwelijken. Vangampelaere Lucien, fabriekwerker, en Cappelle Celina, land werkster, beiden te leper. Odou Geor ges, mekanieker, en Macrten Suzanne, z. b., beiden te leper. Cnockaert Geor ges, beenhouwer, en Bonduel Margareta, z. b., beiden te leper. N. B. Hét bureel van den Burger lijken Stand zal open zijn op 26 Decem ber (Tweeden Kerstdag), van 11 uur 's morgens tot 's middags voor de aangif ten van geboorten en sterfgevallen. De aanstaande zijn PER AUTOCAR. NICE (Carnaval), 2 Febr., 12 dagen, 1750 fr. PER SPOOR. KEULEN (Carnaval) 6 Februari, 4 dagen, 570 of 505 fr. ZWITSERLAND, iederen Zaterdag, 6 dagen, vanaf 890 fr. Ook alle Private Reizen per spoor, auto of boot. Alle Inlichtingen bij PAUL VANBRUWAENE, Noordstraat, 16, POPERINGE. KORTEMARK; van 17 tot 23 Dec. 1936. Geboorten. Wegsteen Irma, d. v. Oc taaf en Ameel Yvonne. Vanhoutte Noël, z. v. Hector en Maes Martha. BULSKAMP, van 17 tot 23 Dec. 1930. Geboorte. Mortier Christiaen, z. v. Firmin en Bekaert Maria. Sterfgevallen. Mahieu Jerome, 69 j., z. b., ongch. Crombez Eduard, 69 j., z. b., wed. v. Dedry Emilie. Vanstavele Eduard, 77 j., z. b., ongeh. liSESsasiBszaaasaBaaiiaaaEiiBxz VAN DONDERDAG 24 DECEMBER '36 100 Fransche Franken 138,23 fr. 1 Pond Sterling 145,3875 fr. 1 Dollar 29,0775 fr. 1 Gulden 16,225 fr. «aaunaaaaiBaBBBaaaaBBBaasB» aan -de burgerlijke partij Devoghel Paul, wegens kosten van kliniek, geneesheer, geneesmiddelen, vernielen van -kleederen, enz., de gevraagde som van 8.924 fr.; om te b:tal-en- aan Devoghel Paul, als vader, wegens zedelijke schade 5.000 fr.; om te betalen aan de moeder Bekaert Anna, wegens zedelijke schade 5.000 fr.; om te betalen aan Devoghel Paul, in zijne hoe danigheid van beheerder van zijn minder jarig kind, de forfaitaire som van- 125.000 frank. De rechtbank beveelt dat de lijfs dwang, voor wat het betalen dier som betreft, op 6 maanden bepaald wordt en geeft verder akte aan de burgerlijke partij van het voorbehoud door haar gemaakt voor het geval dat de werkonbekwaamheid, op 50 vastgesteld, nog zou verhoogen. Verkeersongeval. Singer Pierre, van Rijsel, staat terecht om op 11 Oogst te Elverdinge, ten gevolge van een verkeers ongeval, letsel te hebben toegebracht aan Marie De Meerseman, De rechtbank ver oordeelt den betichte voor de feiten A., B. en C., welke zich mengelen, tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 1 jaar, uitge nomen voor wat de kosten betreft. Aanrijding. Baert Jules, van Brugge, autobusvoerder in dienst van zijn vader Ba-ert Arthur, staat terecht, -beticht van op 14 September te Westrooseibeke, met zijn autobus den motorijder Vanhecke Maurits, van Meenen, aangereden te heb ben, welke uit eene zijfeaan opdaagde. Vanhe-cke, die gekwetst werd, onderging 6 weken werkonbekwaamheid. Hij stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 3649,30 fr. schadevergoeding. De recht bank veroordeelt den betichte tot 210 fr. boete of 10dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Aan de -burger lijke partij kent de rechtbank 3.000 fr. schadevergoeding toe, doch zegt dat deze voor de helft verantwoordelijk dient ge steld. Bijgevolg moet de betichte 1500 fr. schadevergoeding betalen en de kosten der aanstelling, 100 fr. bedragend. Baart Arthur wordt burgerlijk verantwoordelijk gesteld voor wat de gerechtskoeten betreft, alsook d-e schadevergoedingson-kosten. steld. Bijgevolg moet de betichte 100- fr. II® Afdeeling Provintiaal, S. K. Heule Kuurne £p. 2—2 A. A. Moeskroen F. C. Tielfc S1 E. G. Gistel Wev-elgem Sp. 50 F. C. Torhout A. V. Oudenburg 21 S. V. Rumbeke F. C. Wakken 46 U. S. Dottenijs F. C. Poperinge 12 R. C. Harelbake Deerlijk Sp. 22 ALGEMEENE RANGSCHIKKING V. G. Oostende C. S. Bi-ucs\ Boom F. C. Tubantia A. C. Ciub Ronse Ukkel Sports. U. S. Centre Hoboken S. K. A. S. Oostende La Foresto'sc. La Forestoise A. S. Oostende. II" Afdeeling Bevordering: 2 uur; Stade Kortrijk F. C. Roeselare. S. K. Roeselare S. K. Zwevenem. Waregem Sp. G. S. Middelkerke. F. C. Izegem R. S. Waregem. St. Moeskroen S. V. Ingelmunsteï, C. De Panne C. S. leper. W. S. Lauwe F. C. Knokke. II® Afd. I'rovintiaal: 2 uur: F. C. Poperinge S. V. Rumbeke. Kuurne bp. F,. G. Gistel. F. C. Wakken F. C. Torhout. A. V. Oudenburg - S. K. Heule. Wevclgem Sp. A. A. Moeskroen. S. V. kortrijk -- R. C. Harelbcke. Deerlijk Sp. - U. S. Dottenijs. F. C. Tieft bye. III9 Afdeeliris, Reeks A: J uur; V. V. Koksijde V. C. K mei gem. F. C. Meulebeke S. C. Diksmuide# S. V. Nieuwpoort 8. V, Veurne. S. K. Torhout S. K. Wenduine. R. C. Oostkamp bye. III® Afdeeling, Reeks B: 2 uur; F. F. Marke S. C. Le Bizet, Aalbeke Sp. Toek. Meenen. B. S. Avelgem Rekkem Sp. S. K. V lamer tinge F. C. Komen. S. C. Moorsele Verbr. Wevelgenu S. K. Beselare V. V. Viclite. Wcrvik Sp. U. S. Rollegem. 1. Wakken 15 9 2 4 51-25 22 2. Moeskroen 15 10 3 2 55-33 22 3. Rumbeke 15 10 4 1 44-33 21 4. Torhout J5 9 4 2 33-30 20 5. Kuurne 34 8 3 3 41-19 19 6. H-eule 14 5 5 4 25-24 14 7. Dottenijs il5 4 6 5 38-38 13 8. Wevelgem 15 6 8 1 34-39 13 9. Harelbeke .14 5 7 2 27-33 13 10. Poperinge 14 6 8 0 40-37 12 11. Deerlijk 1-5 3 6 6 23-33 12 12. Gistel 15 5 8 2 28-43 12 13. Tielt •14 5 8 1 36-54 11 14. Kortrijk 12 3 7 2 22-27 8 15. Oudenburg 14 1 11 2 25-55 4 III» Afdeeling: Reeks A* TT. Emelgem S. V. Nieuwpoort 13 R. C. Oostkamp S. V. Meulebeke 21 S. K. Wenduine V. V. Koksijde 42 S. V. Veurne S. K. Torhout 51 Ille Afdeeling:, Reeks B. S. C. Le Bizet S. K. Beselare 31 Verbr. Wêivelgem Aalbeke Sp. 33 Dor.ko Vichte S. C. Moorsele 42 U. S. Rolleigem S. K. Vlamertinge 05 F. C. Meenen F. C. Marke 13 F. C. Komen B. S Avelgein 24 S. K. Geluwe Wervik Sp. 3—1 III® Afdeeling: Sp., Reeks B. St. Moeskroen S. C. Meenen gesch. R. C. Harelbeke Wevedgem Sp. gesch. S. K. Heule (Deerlijk Sp. 1—1 A. A. Moeskroen F. C. Poperinge 53 C. S. leper St. Kortrijk 80 Kortrijk Sp. S. V. Kortrijk 01 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Meenen 9 8 1 0 45-12 16 2. St. Moeskroen 9 6 2 1 25-21 13 3, leper 10 6 3 1 31-19 13 4. Poperinge 10 6 3 1 30-21 13 5. A. A. Moeskroen 10 5 4 1 29-25 11 6. St. Kortrijk 10 4 4 2 32-32 10 7. Kortrijk Sp. 10 4 4 2 23-21 10 8. S. V. Kortrijk 9 3 4 2 19-37 8 9. Heule 9 2 5 2 17-20 6 10. Deerlijk 9 1 5 3 13-27 5 11. Harelbeke 8 1 5 2 13-25 4 12. Wevelgem 9 1 7 1 16-54 3 rv® Afdeeling Sp., Reeks A. G. S. Middelkerke V. V. Koksijde 13—0 A. V. Oudenburg S. V. Nieuwpoort 34 F. C. Torhout C. Diksmuide 70 R. C. De Panne S. K. Wenduina 4—2 Vr, Woumen S. V, Veurno 40 IV® Afdeeling' Sp., Reekc Bi S. C. Le Bizet R. C. Wervik 11 Wervik Sp. S. K. Beselare 30 S. K. Geluwe F. C. Komen 22 Afdeeling Juniors, Reeks B: Waregem Sp. C. S. leper 41 F. C. Komen Kortrijk Sp. 0—7 Afd. Scholieren, Recks C: Toek. Meenen C. S. leper 11 S. C. Meenen A S. K. Vlamertinge 7—0 A, A. i^oeskroen St. Moeskroen 0—8 «o» BESCHOUWINGEN In 7/1 Bevordering verliep deze eerste dag der te rugwedstrijden eerder normaal. Wij moeten toch de scliuone overwinning aanstippen van G. S. Middel kerke dat Izegem met 2i naar huis zond. Hierdoor verbetert de thuisclub merkelijk zijn toestand. De groote partij te Knokke gespeeld zag de overwinning der lokalen met 3—1 op Stade Kortrijk, dat zeker wel gelijk spel verdiende. Knokke zal wel denkelijk kampioen geraken. Stade Moeskroen boert stille- kens achteruit en verloor ditmaal met 5tegen Red Star Waregem. Club Roeselare had het niet ge makkelijk tegen Lauwe dat enkel met 2o moest onderdoen. Hunne stadsgenooten deden het veel beter en waar iedereen zich aan een duchtig verweer vanwege Ingelmunster verwachtte werd het een echte Waterloo voor deze laatste (314). De Sportkringers blijven de gevaarlijkste mededingers van det leiders. Zwcvegem heeft zich de laatste weken flink her pakt eu lieten aan de hekkensluiters niet de minste kans. Met 91 moestee deze huiswaarts kecren. Hun toestand rs dan ook hopeloos. leper moeest zich met een puntje tevreden stellen tegen Waregem Spor tief, dat zeker van geluk mag spreken dat zij een uitstekende keeper hebhen. In IIProvinciaal heeft Rumbeke de leiding moe ten afstaan aan Wakken die hun bezoek bracht en met de eigenaardige rugbyscoor van 64 won. In deze afdeeling is de eindoverwinnaar nog verre van gekend. Vijf ploegen hebben nog dezelfde kans en bijna ieder Zondag verandert de leider van naamf A. A. Moecskrocn had geen moeite om Tielt, dat meer en meer aan het sukkelen gaat, met 51 te kloppen. HeuleKuurne eindigde zooa!» verwacht op een gelijk spel, juist zooals de derby Harelbcke Deerlijk (22). Gistel overwon met 5—0 Wevcl gem die veel van zijn vroegere pluimen schijnt verlo ren te hebben. Torhout kon enkel met 21 win nen tegen Oudenburg, die waarlijk geen kans heeft. Sedert verschillende Zondagen moeten zij altijd strui kelen met slechts een doeltjo verschil. Foperinge schijnt do goede form terug gevonden te hebben want winnen to Dottenijs is een mooie uitslag. Spijtig dat het Kampioenschap niet meer herbegint! Jn Noord wonnen de twee leiders elk hun wedstrijd, Wenduine tegen Koksijde met 42 en Oostkamp tegen Meulebeke met 2x. Veurne nochtans komt gevaarlijk opzetten, en zou wel met de brokken kunnen wegloopen. Zij versloegen Torhout met. 1. S. V. Nieuwpoort schijnt zich ook te herpakken en de overwinning tegen Fmelgem zal hun nieuwen moed geven (31). In IIIZuid zijn wij getuige van een prachtige wedstrijd voor de opklimming tusschen een achttal kandidaten. De groote verrassing van den dag mag wel dee nederlaag der leiders, Komen, genoemd wor den. Op hun eigen veld moesten zij met 4—2 onder doen voor Avelgem. Een andere verrassing is ook wel de overwinning van Marke op Toekomst met 3 De Meenenaars verliezen hier twee kostbare punten. Aalbeke moet zich waarlijk overtroffen hebben om gelijk spel te gaan afdwingen van Verbr. Wevelgem (33).Le Bizet overwon Beselare met 31, een normale uitslag zooals ten ander de overwinning van Vlamertinge op de roode lantaarnen Rollegem met 50. Te Geluwe werd het een schoone strijd tegen Wervik, met 3r gewonnen door de lokalen. Van Dosko Vichte hadden wij een hooger scoor verwacht want winnen wiet 42 op eigen veld tegen Moorsele pleit niet in hun voordeel. CORNER-KICK, Onze eerste ploeg, waarin de twee Deherghers en •Priem ontbraken, wist toch, te Dottenijs, de lokale ploeg te vloeren met 21, en dit zonder veel moeite. Na een minuut spel wist Lamaire reeds een cor- nerschop rechtstreeks in doel om te zetten doch een back van Dottenijs sloeg den bal uit de netten, cn dc scheidsrechter gaf geen goal doch penalty, dien La maire onhoudbaar binneiuond. De partij vlotte verder meestal in ons voordeel en eindigde dan ook met een verdiende zege. 't Publiek was niet bijster tevre den oru den referee en maakte hem dit al te dikwijls duidelijk in minder vriendelijke termen, wat vast eu zeker aan de lokalen geen voordeel geven kon. Onze ploeg speelde niet als tegen Moeskroen, vooral omdat beide hoekspelers eerder wat te kort bolden, zonder daarom slecht te hebben georesteerd. On.ce ploeg kon weliswaar tegen A. A. Moeskroen tot 2--Ó voorsprong nemen, maar moest eindigen met een wei nig benijdenswaardige pil van 5 Hier zijn liet de vleugelhalfs die toegaven, en de kapitein der ploeg heeft grootelijks gefaald want toen de stand o— 2 was, moest hij Tally en Pittelion elk op een hoek hebben geplaatst om zelf met Myllevilla in de halflinie te gaan spelen. Was dat geschied, dan waren de puntjes aan ons gebleven. Gelukkig voor hen zal St. Moes kroen dat tegen Meenen in 't veld kwam, zijn match yoor de groene tafel verliezen, zoodat PooerinCe tweede blijft met 't zelfde aantal punten als St. Moeskroen en leper. HEDEN ZONDAG krijgt ons derde thuis de kan* St. Moeskroen twee punten te ontfutselen. Hierom echter zal de sterkste ploeg moeten opgesteld worden en er zal moeten gevoetbald worden, want in Moes kroen kan men dat nogal goed... Het zal er dus stui ven. Stade zal kost wat kost van Meenen's rustdag willen gebruik maken om die van twee puntjes in te loopen... en er zoo maar één enkel (al naar gelang de beslissing vallen zal tusschen hen cn Meenen) meer achter te staan; wijl onze jongens daarentegen van leper's rust gebruik willen maken om. ten eerste twee puntjes voor te loopen, temeer dat de derby op ons plein niet ver meer af is (17 Jan.) pn ten tweede ook Moesktocn te verslaan 0111 alzoo zelf op één punt van de leiders, Meenen, te komen oixlrin^en, Moeskroen en leper op twee punten achterlatende. opn:euw de tweede plaats, ditmaal afgeteekend, in de algemeene rangschikking te heroveren. Ons derde moet Zondag kost wat kost winnen, 't is hun al of niet,willen ze in de finale komen tus schen de twee eerste ploegen van IIP So. A. en B. Onze Tenors ontvangen Rumbeke waartegen in de eerste ronde met 31 werd verloren, en dat, op eigen terrein vooral, reeds zoodanig goed gepresteerd heeft, dat het slechts Zondag laatst door A. A. Moeskroen en Wakken van dc eerste plaats werd verdrongen, 't Be looft dus een pracktpartij te ziin, vooral daar het voor onze jongens een weerwraak geldt. Hopen we dat b"t h"n gelukken moge ze te nemen, 't k,:^e'"n van 't volk op dfl Kouter en aan aanmoedigingen zal het gewis aan onze jongens niet ontbreken! Onze Scholieren moeten naar Lauwe. Als ik me niet vergis staat deze ploeg op kop en... heeft tot nog toe de medelijdende snaar niet gevonden om veer kleine tegenstand de puntjes te laten nemen. Er moet dus groote tegenstand ondagen uit onze Scholieren willen ze winnen, en dat kunnen ze. Spelers en Eereleden, houdt den datum van 11 Ja nuari in 't oog; ons eerste bal van 't srnzoen zal dan gegeven worden in de zaal vn back Gesquière. Heden Zendag 27 December: Te Poperinge: 10 u.: F. C. Pcpsringa II St. Moeskroen. 2u.: F. C. Pcperinge I. S. V. Rumbeke. Werk op 't tapijt dus voor onze liefhebbers. Te Lauwe: 10u.:W. S. Lauwe F. C. Pep. CÖchcl.) Tweede AJdccling. De rood-witten hebben zich Zon» dag laatst met een 22 moeten tevreden stellen, alswanneer zij ruimschoots verdienden te zegepralen. De Uaiegemsche doelwachter schitterend van brio, heeft zijn elftal het gelijk spel bezorgd, want in den tweeden speelhelft was er nieta aimers te zien dan een tweegevecht tusschen de lepersche voorwnartsen en de rood-gp tno keeper. De doelen werden allen in den eersten^ Speelhelft aangeteekend, eerst door Olii- vier voor leper, vervolgens twee door Yanoverstraelen voor Waregem en de gelijkmaker door Vaniimburg. Deze stand werd bereikt tegen wind en er mag vrij verklaard worden dat dc thuisspelcrs ten minste zoo veel ten aanval waren dan dc bezoekers. Na dc rust was er enkel een ploeg op het veld, want buiten en kele rappe speiverplaatsingen, werden de Gaverbeek- zonen op hun doel geplakt, 't Was een sterken muur die moest ingebeukt worden, maar al de stormloopen der Ieperlingen bleven vruchteloos en Waregem ver trok met een puntje dat geheel zeker niet verdiend was. De rood-witten mogen op een mooie prestatie terugzien en alles doet veronderstellen dat bij zulke spelontplooiïng De Panne niet veel in de pap zal te brokkelen hebben. Doch opgepast voor te overdreven zelfvertrouwen, 't zou het verlies van twee kostelijke punten beteckcncn. Derde Speciaal, in prachtform, verslaat Stade Kort- rijk met 0o. Per verschooning dient nochtans ge zegd dat de Leiezonen enkel met 10 man optraden. De doelen werden door Versailles G. Ossieur (2), Versaevel (2), en Devloo (1) aangeteekend. De Spe- cialers rusten heden Zondag. De Juniors verliezen met 41 tc Waregem en zul len tegen Izegem ook niets bijzonders kunnen ver richten. De Scholieren spelen x1 bij Toekomst Meenen. maar zullen het lastiger hebben tegen Meenen A, dat afgeteekend zal winnen. -«O»- MATCHEN VOOR ZONDAG 27 DECEMBER 1930* Eeffeafdeelin#, 3 tlur: Beerschot A. C. Union Sint Gilllfc Lyra Daring Brussel. White Star Standard C. L. S. C. Anderlecht La Gantofse, F. C. Turnhout Lierschc S. Kt F. C. Meehelen Antwerp F. C* F. C. Brugge R. C. Mechelenrf Eersto Afdeeling, Reeks B: 3 uur: R. C. Gent Duffel F. C Eendr. Aalst Olympic Charleroi# De wedstrijd tegen Rollegem liep, zooals algemeen verwacht, op een gemakkelijke Zege uit voor Sport kring. Het was een weinig belangwekkende wedstrijd, dit tor oorzaak v<an de te groote meerderheid van Sportkring en het obstruktieve spel der rood-gelen. De 5~o uitslag mag dan ook gevleid genoemd worden voor de lokalen, spijts zij versterkt waren door het optreden van een viertal nieuwe spelers, waarvan hun doelverdediger zeker wel de beste was. Aan de rust was de scoor reeds 30 (Depoorter, Jean en Jacq. Veys). In de tweede helft, spijts hun overdonderend meesterschap werd er slechts twee maal meer gedoeld door André en Jcan Veys. Ons elftal kan dan ook maar moeilijk beoordeeld worden. Eens tc meer moest er bestatigd worden dat het meerendeel onzer voor mannen shotvaardighcid missen. Rollegem is zeker wel het flauwste elftal der reeks, dat een ellendig voetbal speelt,' indien men dat nog voetbal mag noemen. Barbe en Paepens, de twee renners-voetbalspelers, heb ben in ieder geval de gelegenheid om zich duchtig te oefenen voor het aanstaande koersseizoen De wedstrijd werd betwist voor een veertigtal toe schouwers waarvan de 4/5 Sportkringers warenI Onze Scholieren, die met een paar invallers optraden werden tc Meenen zwaar geskagen met 70. HEDEN ZONDAG ontmoeten zij om 10 uur op de Pothem Wervik Sport dat heel zeker de gebroken pot ten zal moeten betalen. 's Namiddags om 2 uur: de GKOO'l F, SCHOK tus schen SPORTKRING cn F. C. KOMEN, de leiders van de reeks. Iedereen kent genoeg de waarde van F. C. Komen, dat een elftal bezit dat heel zeker goer! figuur zal slaan in II® Afdeeling. Door hun techniek en taktiek staan zij misschien wel een klas hooger dan hunne tegenstrevers. Zondag laatst ondergingen zij hun eerste nederlaag. Men zou dus geneigd zijn te zeggen dat zij aan het verflauwen zijn. Doch men hoeft niet te vergeten dat zij op liet onvenvacht9 twee hunner beste spelers moesten vervangen door jonge spelers, die aan de rust totaal uitgespeeld wa ren. Dit zal voor hun ten ander een spoorslag zijn om Zondag met volle krachten op te treden en deze nederlaag uit te wisschen door een klinkende over winning. Wat zal onze ploeg daartegen verrichten? ïn de heenwedstriid werden wij nint met i-y-o verslagen doch deze uitslag was dan ook heel gevleid voor onzo rood-witten. Op het papier dus hebben wij maar wei nig kans, doch op ons eigen veld kan dit gansch an ders uitdraaien, getuige de wedstri'd tegen Wervik. En imlien onze jongens met hetzelfde geestdriftige spel voor den dag komen, dan is de partij verre van ge speeld en acht ik uize jongens bekwaam de be ruchte paars-witten ïn bedwang te houden. Ieder sport liefhebber moet heden Zondag namiddag op ,b^t. Po- them-terrein aanwezig zijn. JESKA. IHBS9B3BBSIBIISISBBBBB958IIH9I3B1B POPERINGE. Op Zondajf 10. Maan- dag Tl en Dinsdag 17 Januari 1937, tel kens te 6 uur stipt, opvoering in den Stadsschouwburg van het beroemd drama «DE BEDELARES», door Fredrik De Stoop. Tot slot «BIJ DEN DENTIST», blijspel door Eugène Deracdt. Kaarten te bekomen bij R. Devos-Pie* ters, «In den Appel». Duinkerkestraat,- aan 6 en 4 frank. - Tel. 129. FOLLINKHOVE. Zondag 24 Januari en Maandag 26 Januari 1937, om 5 uur 's avonds, door Kunst Adelt in het gewoon lokaal Het Gemeentehuis op voering van DE WONDERDOKTER blijspel in 3 bedrijven, en DE VER» WAANDE BOER klucht in 2 bedrijven en een slottooneel. VLAMERTINGE, Heden Zondag 27, December, in de zaal Claironopvoe ring van «DE VERLOREN ZOON drama in 3 bedrijven', en «Jonas da R®» cruut», klucht in 3 bedrijven. Kaarten aan 4 cn 3 fr. Begin te 5 54 -«OP

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1936 | | pagina 4