isperasitc ERBA IN 'T BINNENLAND WERELDGEBEURTENISSEN Ësperan&o op iosSiogoEsied TE DIKSMUIBE FRANKRIJK INBRAAK IN SINT MAARTENS HOOFDKERK TE KORTRIJK WIELRIJDER DOOR VRACHT AUTO ZWAAR GEWOND TE REKKEM AANBESTEDINGEN Uitslag van Aanbestedingen ALLERHANDE NIEUWS TE WOUMEN ""wmTAT™ CARLO PRIESTER BENOEMINGEN LAATSTE BERICHTEN BURGERSTANDEN Sportkroniek 9 e 9 WIELRIJDEN F. C. POPERINGE Officieel Cyclo-Cross Kampioen schap vaa West-Vlaanderen TOONEEL WISSELKOERS (VERVOLG) BOEZINGE. Kerknieuws. ZONDAG >4 J-AXUARI i(»37' (Septuagesima) 6 u. xm. Hr Em- Vanoplinus; 7- Yu u. gm. Hr Jer. Oosterlinritr eo> u. Hoogmis Parochianen; 2 u. Vespens en Lof en Con gregatie Schoolkinders. - MAANDAG: 7 u. gm. Hr Jozef Noreel; 8 u. Sm. T. en L. Hr Em. Vanoplinus. DINSDAG: 7, en-, 7 Y% u. gm. Vr. Odent-Depuydt. WOENSDAG: 7 en 7 Vz u. gm. Hr Emiel De- toruyne. DONDERDAG: 7 u. Sm. HL Theresia; 7 Yr u. gm. Vr. Wed. Jul. Bintein. VRIJDAG: 7 en 7 u. gm. He Benjamin Decock. ZATER DAG: 6 yz u. (KI.) gm.; 7 54 gm.; Biecht van. S Vi tot 7 n. ZOND/\G 31 JANUART (Sexagesi ma): 6 u. H. H. IJ. M. en J., gm.; 7 54 u. gm. Vr. Theoph. Demeerssemau; io> u. Hoogmis Parochianen. BEMERKHeden Zondag na 't Lol Congregatie Schoolkinders. Zaterdag avond vreemde biechtva der. - Zondag aanstaande: H. Hertebond Mannen en Jongelingen. Parochiale Eetretten. Dsze zullen gepredikt worden voor de Vrouwen van 21 tot 26 Februari; voor de jongelingen van 23 tot 28 Februari; voor de jonge dochters van 28 Februari tot 3 Maart; voor de mannen van Z tot 7 Maart 1937; door E. Pater Depoortere„ Redemptorist. Parochiale Instellingen. A. GODS DIENSTIGE: 6. Pauselijke Tlissiegenoot- schappen; 1, Voortplanting des Geloofs. Doel: Missisgiften van al de gsloovigen te verzamelen, om zp aan al de Missies van de wereld uit te deelen. Lidschap: a) bid den, b) aalmoezen geven,, minstens 5 fr. Davidstonds. de 5' winterverga dering heelt plaats, in de parochiale zaal op Zondag 7 Februari. Aan de dagorde: Het Poppenspel «Kaliemoeie Sint Vincentiusgenootschap. Onze plaatselijke afdeeling deelde uit in 1936: 1.107 brooden; 55 kgr. suiker; 3.450 kgr. kolen; 8 1. melk; 1' fl. wijn; in alles voor 3.754,70 Ir. V. O. S. - B. V. O. S. Heden Zondag namiddag 24 Jan. 1937, te 5 u., in da Pa rochiale zaal, bijeenkomst voor al de oud strijders en na-ooricgsche soldaten van Boszinge. Heer Germain Lefever-e, Alge meen Voorzitter van den V. O. S., komt spreken. Onze leus veze: schouder aan schouder om onze rechten te doen gelden. B. J. B.-Meisjes. Heden Zondag na h?t Lof, te 2 u., vergadering voor de le den in het Klooster. Dagorde: Naaste voorbereiding voor het feest van 2 Febr. Centrale Kas. De laden der oude Spaar- en Leengilde, en deze der huidige Raiffeisenkas van- den B. B., afdeeling Boezimge, moeten zich voor alle bewerkin gen ALLEEN ten huize van den kassier, dorpplaats 31:, wendsiv 's "Vrijdags tus schen 9 en 11 uur. Weet ge... dat. de Boerinnengilde ha ren feestdag viert op Dinsdag 2 Februari (O. L. Vrouw Lichtmis)?... dat het ver boden is te wateren langs den openbaren weg, zelfs als 't donker is?... dat: zuivere bieënhonig Woeker is dan boter, vleesch en eiers?... dat de maandelijksche vergade ring van ons plaatselijk St Vincentiusge- nootschap toegankelijk is voor iedereen?... dat de leurders van West-VIaanderen hun ne kaart tem G-emeentshuize moeten ver nieuwen vóór 1' Februari?... dat men eene taart ge-makkelijk uit den vorm krijgt, wanneer men deze seffens dekt als ze uit den oven komt?... dat een vuil kot dik wijls de oorzaak Is dat de man naar de herberg loopt? WOE STEN. Tooneelavond. Voor wie het nog niet weet: 't Is vandaag, Zondag 24 Januari, dat ze komen zulle Wie? Wel de mannen van den Paterhoek, van da groep Omver en Erover». Wat ze opvoeren? De Onschuldig ver oordeelde drama in 6 bedrijven, en Het Wonderkind blijspel in 1 bedrijf. Iedereen weza op zijn perst. De Woes- tenaars staan bekend als liefhebbers van tooneel. Toont, dat ge- uw naam eer aan doet en komt af. Begin om 6 uur zeer stipt. ELectrisehe verlichting en muziek dcor het welgekend huis Fonteyne. Kaarten aan 5 en 4 fr. te bekomen bij M. Fonteyne. WESTVÏ.ETEREN. Eoerirniengüde. Dinsdag 26 Jan., houdt de Boerinnengilde haar jaarlijksche groote vergadering. Vooraf da algemeen-e Communiemis te 7 uur, ter eere van onze patrones de H. Theresia, voor de genezing van Eerw. Heer Proost. Het bestuur rekent er wel op dat al de leden er aan zullen houden deze algemeens Communiemis bij te wonen om te bidden voor den Eerw. Heer Proost. Na de Mis ontbijt en vergadering bij Jer. Bille. Op de vergadering treedt als spreker op, E. H. Denys, die verleden jaar zoo 'n goeden indruk liet. De jongere leden zorgen voor den vermakelijken kant. Er weze ook nog medegedeeld dat er in 't zelfde lokaal 4 lessen in ziekenver pleging zullen gegeven worden. Een be langrijk onderwerp dat zeker en vast tal rijke toehoorders zal lokken. De eerste les gaat door op Aschwoensdag, 's namiddags. De daaropvolgende Woensdagen de drie volgends. OOSTVLETEREN. Tooneelavond op 2 Februari. Niemand zal dezen datum willen vergeten. Het belooft een buitenge wonen scheonen avond te worden. Dat kan ten andere niet anders, na al die inspan ning, welke die jongens gedaan hebben, om het aoo goed voor te bereiden. Er wordt opgevoerd: «Als de Sirene gaat», een groot drama in 3 bedrijven, en Flips en Flaps een heel dolle klucht in 1 bedrijf. Of er daarmee zal gelachen worden; neen, gegierd zal er worden. Allen zullen goed hun lachspieren' moeten inzespen, om er geen verrekking van te krijgen. De prij zen der plaatsen zijn: 5 fr. (genummerd) en 3 fr. Kaarten zijn van nu af te beko men bij Arthur A>man, in de herberg «De Reisduif», Kasteelstraat. De Sint Antcniusdagen. Van verre en van bij zijn de bedevaarders opgeko- m:n deze dagen om dsn H. Antonius te vereeren. Het weder was goed van de par tij cm het volk aan te lokken. Reels een week op voorhand, zag men. het op de ge meente, dat er iets buitengewoons op han den was, aan. de voorbereiding, lie te allen kante gedaan werd; en aan de schikkin gen, die in elk gezin of bedrijf genomen werden. St Antoniusmaandag, Maandag 11., was het volop. Buizende mensehen maakten ae volle drukte uit. Winkels, herbergen overal was het volop. Bestellen zooveel men kon, en zoo rap, of dat de menschenhanden vermochten. Nog iedere dag komen vele bedevaarders naar de H. Mis t-3 9 uur, om er te bidden en den Heer te vragen de plagen af te weren van hun veestapel. Een heel schoon en traditiormeel Vlaamsch. gebruik, dat bij onze landelijke bevolking nog goed in eer bewaard is geworden. Mochte het den Heer behagen, de gebeden dier bedevaar ders indachtig te zijn; oei dit schoone ge bruik nog verder ongerept te bewaren en uit te breiden. Dat is nog een sprekend be wijs van de gave godsdienstovertuiging onzer brave landelijke mensehen. K EMM EL. Botsing. Zaterdag 11. kwam Callena Gegard van Ieper-markt en reed met zijn velo'in. t, midden van de groote baan. Bij het herhaald getoet van een-en auto, neemt hij den rechter kant. Te laat! Gegrepen door den auto, langs den girond geslingerd, werd Cadens opge nomen, deerlijk gehavend en gekneusd, maar toch niet levensgevaarlijk. De auto voerder, Jerome Wildemeersch, is gekend als voorzichtige chauffeur... Maar ja, wat wilt ga als ge te doen hebt met onbezon nen vel om armen! Onbezonnen. 't Is de klacht van alle autovcerders in enza streek: voetgan gers, velos, voerlieden schijnen wel gerust in alle wetten en reglementen! Daar Wij ven twee middels om hen te bekeeren: of wel verongelukken, ofwel cp staande n voet zware boete. Voorbeeld. In t jaar 1910, stenden die rasechte Vlamingen voor de groote brug aan den Rijn te Boar., en daar hong een plakaat: Rechts fahren! Een van dis Vlamingen sprak: We gaan r.e keer too- n?n dat we Vlamingen zijn! En ze trok- k:n links... tot den everkant, waar de gar de, met vele Duitsche beleefdheid, hun uiteendeed dat ieder vijf mark boete te betalen had!... Dat zou hier ook gaan! Avondfeest. Op Zondag 31 Jan., prachtig Ccr.cert door 't Qavidsfor.-ds, met eigen krachten. Daarore. meer toekomen de vvec> WATOLT. Hulde aan Z. D. H. Mon seigneur Demol, Zooals verleden Zon- ;öag werd aangekondigd volgen hieronder de voornaamste schikkingen voor t feest van Dinsdag en Woensdag a.s. 26 en 27 Januari. Dat de Watounaren- weer iets uit het bovenste schof zouden halen wist ik en we mogen gerust zeggen dat ze ruim het hunne hebben bijgedragen om alles te doen lukken. Dinsdag namiddag huldigen we Mon seigneur Bisschop Demol in de oude Knecht enschool, Nieuwsraat, om 2 uur. 1. In deze feestzitting wordt aan Z. D. H. een geschenk aangeboden door de Watou- sche bevolking; 2. De schoolkinderen zin gen een wslkomlied; 3. E. H. Pastoor houdt eene aanspraak; 4. Tooneel door de school-kinderen; 5. Tooneel door de meis jes der Patronage; 6. E. Pater Stouten houdt daarna een conferentie over Kasaï, het gebied waar Mgr Demol werkzaam zal zijn. Hierop volgt een slotlied en een woord door den gevierden kerkvoogd. Woensdag: Om 10 u. wordt door Z. D. H. Mgr Demol, een Pontificale Mis opgedra gen. Hij wordt ingehaald van bet Oude Manhuis en in stoet naar de kerk begeleid door de geestelijkheid, de famiile en de schoolkinders. Te' dezer gelegenheid zul len de straten waar de stoet voorbijtrekt, versierd worden. Onder de plechtige Mis wordt een sermoen gepredikt door Mon seigneur Desaegher. Na de Mis trekt Z. D. H. Mgr Demol terug naar het Klooster Sint Jozef. Zeker en vast zullen ale Watounaren die eenigzir» kunnen, van de partij zijn. De kinderen zullen niet toegelaten worden tenzij vergezeld van hunne ouders. We vragen beleefd aan iedereen welke deze feestzitting zal bijwonen, om stipt te 2 uur ter plaats te zijn. BEVEREN-IJZER. De H. Brigida- dagen. Op heden Zondag 24 Jan., be ginnen de negen dagen der H. Brigida. Dit jaar wordt Brigida-Maandag gesteld op Maandag 1 Februari in plaats van 25 Januari zooals het zou moeten zijn en dit om reden der groote H. Missie en de Aan bidding die dit jaar komt Dinsdag 26 Jan. We vestigen dus de aandacht der vreem delingen er op, opdat ze niet een week te vroeg zouden komen. Moest per ongeluk de paardenmolen een week te vroeg amveeren, dan gaan de mensehen van de parochie daar toch niet kwaad om zijn en algelijk een toertje rij den... en hem dan weg zetten in Het Spe-utekot tot de volgende week! - STAVELE. Bond der Kroostrijke Ge zinnen. Het is ons telkens aangenaam een beknopt verslag tei mogen uitbrengen over de algemeen» vergadering welke dees jaar verliep op«Zondag 11. 17 Jan. De vroegmis werd opgedragen tot ziele- lafenis der overleden werkende- en be schermende leden. 's Namiddags ter feestvergadering. wa ren de leden nagenoeg voltallig opgeko men. Na een kort woord door den Schrij ver nopens toestand en werking van den bond over 't verloopea dienstjaar en den staat der kas, wordt er op gewezen dat, zoo eenieder zich bewust van het doel der vereeniging en beseft dat de bond niet be staat voor 't bestuur maar dat 't bestuur enkel daar is docr en om den bond, dat men onderscheid dient te maken tusschen werkelijke leden en werkende leden, dan alleen door ifonige samenwerking veel goeds kan gesticht en recht verworven worden. Hulde werd gebracht aan den Eerw. Heer Proost, de wijze, eenvoudige, gedienstige en gulhartige leider; aan den Heer Voorzitter wiens werk niemand zal verbeteren; aan de bestuursleden die im mer gereed staan; aan den Heer Burge meester wiens belangstelling voor 't alge meen en bijzonder welzijn voor niemand een geheim is en niet het minst nog aan de getrouwe beschermende leden die het verminderen jn getal noch in edelmoedig heid voor een werk dat nimmer in over drijving zal geschat worden. Daarna volgen de spreekbeurten. De H. Alfons Tanghe uit Kortrijk heeft het over de noodzakelijkheid van den bond, de noodzakelijkheid van lidmaatschap en de redenen hieraan getrcuw te blijven. Dat bewees hij klaar en zaakrijk en zijn eer ste optreden belooft. Heel de aantrekkelijke, gemoedelijke, diep overtuigde, geestdriftige, nu en dan eens met een leuk verhaaltje doorspekte rede van den Heer Ryckebosch uit Zwe- vegem hier ontleden zou ons te ver lei den, Hij had het ditmaal niet zoozeer over de stoffelijke voordeel-en van de inrichting maar het meest over haar zedelijke waar de, haar fierheid en hare onmisbaarheid en daaruit hare rechten na gekweten plicht. Hij wist nog den ernstigen toon aan te slaan ten voordeel® der provinciale kas van weduwen en weezen, dit bij uit stek schoon, troostend en liefdadig werk. Ook niet een lid dat niet de verhoogde bij drage tot 3 fr. gaarne heeft gestort. De Eerw. Proost sloot de spreekbeurt met een hartelijk dankwoord tot de- Hee- ren propagandisten om hunne hooge en christelijke en volkslievende opvatting voor dat schoon werk, alsook tot de leden, zijn parochianen, wisn hij zijn bijzondere genegenheid en waardeering toezegt en zijn heep uitdrukt in den wenseh den bond steeds steviger en blceknder te zien worden in de liefde en de eendracht die hem thans beheerschen. En als bewijs hiervan mogen we met aandoening vermelden hoe de meer begoe- de leden benevens diegenen welke buiten den bond den geest ervan bevroeden, de broederlijke liefde bewijzen door hunne milde gifte, waardoor we de tombola kun nen inrichten die volgen-s de bevolking rijke mag genoemd worden. En moge het aan kritiek sems onderworpen, mij is het 't schoonste een goed werk te verrichten in Gods name en een ander eens blijde te maken. "Wie was niet voldaan en opge ruimd BESELARE. Elektriek. Het gewel dig onweder en het geweld van regen heeft verleden week een deel der gemeen te zonder licht gesteld. Een 3-tal staken staande al de Reubelhoek waren omver- gevallen. Onmiddellijk werden de overhe den verwittigd en na korten tijd was alles hersteld. PASSCHENDALE. Davidsfonds. Woensdag laatst was het wederom een on- vergetehjken avond voor onze Davidsfon.d- ders. Z. E. H. Van Besten kwam spreken over de werking van het kommunisme in Rusland, Spanje, Frankrijk en België. In klare woorden zette hij de begrippen uit een van het kommunisme en tot waar die begrippen de maatschappij brengen. Een rilling van afschuw ging door de toe hoorders bij de verhalen der onmensche lljke wreedheden die zij plegen op on» schuldige slachtoffers. Allen waren zee onder den indruk van zijn meeslepend woord en allen zijn nu ook nog zooveel te meer overtuigd dat het kommunisme: geen redding kan brengen. De Z. E. H. Spreker eindigde zijn voordracht met een warmen oproep tot alle kristenen om de- strijd aan te gaan tegen dieze verderfelijke leer stelsels. Tusschenin zong Heer E. Wyffels enke le schoone Vlaamsche liederen. Voetbal. Sportkring 1 2 Wevel- gem. Zondag trokken onze moedige spelers op bezoek naar het sterke elftal van Wevelgem. Jammer genoeg moesten onze mannen optreden met 2 plaatsver vangers. Daardoor waren zij een weinig uit hun schik. Waren zij voltallig kunnen optreden, beide punten kwam naar Bese- lare, want er werd schoon en rap spel ge leverd en het was een prachtmatch. En nu met moed vooruit. HEDEN ZONDAG ontvangt Sportkring het elftal van Moorsele. Met een weinig geluk zullen -ij beide punten kunnen be houden, doch niet te veel zelfvertrouwen. Begin om 2 uur. Supporters, komt onze jongens aanmoedigen en weest sportief. GELUWE. Aanrijding. Zaterdag, rond 6 uut, keerde de heer Odiel Deleu, wonende te leper, per auto huiswaarts. Gekomen aan de grensscheiding tusschen Gsluveld, moest hij plots uitwijken ten einde een wielrijder te mijden, die door de Beselarestraat reed, en aan den bocht van den Rijksweg op leper opdaagde. Hierdoor kwam zijn auto in botsing met een wagen, die bestuurd was door André Persijn, 42 jaar oud, Roodehuisstraat, te Steenput, die in de richting van Meenen reed. De autos werden beschadigd en Heer Persijn gewand aan het aangezicht en de handen. OOSTNIEUWKERKE. In 't Davids fonds. Woensdag a. s.„ 's avonds te 6 u., optreden van een 26 blinden uit Brugge, met zang, muziek en kooren. Ook voor dracht door dien Heer J. 'Vervemne, liederen In 't Werkersverbond. Gp Zondag 24 Januari, is 't de jaarlijksche feestvie ring', die ingezet wordt met een plechtige H. Mis voer de leden, 's Namiddags alge meens vergadering met verslagen, voor dracht door den Heer I. Vervemne, liederen en optreden van den gunstig gekenden zangersgroep van Beveren. NOORD SCHOTE. Hoerengilde. Op heden Zondag 24 Januari, bij Oailliau Prosper, vanaf 8 tot 10 uur, veertien- daagsche bestelling van veevoeders, en ten laatste tot Maandag avond ten huize van de zaakvoerder. Het Bestuur. GROOTE SOLDENWEEK bij J. Masselus-Battheu, Poperinge, van 25 Januari tot 1 Februari 1937. Zie bijzonderheden op 3S blad. in. Het radiotoestel heeft stilaan een vaste plaats verworven in den huiskring'. Wij genieten van de muziek, ons zco kwistig langs etherischen weg aangeboden. Maar vaak gebeurt het, dat plots, na een slot akkoord, de klanken e-ener vreemde taal ons oor treffen. Hoe vervelend vinden we dit niet! Graag hadden wij verstaan... Immers, waarom zou deze voordracht min der belangrijk zijn dan de muziek van daareven? We trekken ons dan maar te rug op eigen taalgebied en beperken ons bij dien engeren kring. Als Esperantisten ontsnappen wij reeds grootembeels aan dezen algemeenen regel. Wij kennen de 48 Europeesche radiosta tions die ons regelmatig cp Esperanto- uitzenidingen vergasten. Wij beluisterden een flink aantal der 1400 voordrachten, le zingen lessen of tooneelstukkem welke de zenders van 15 landen, gedurende 1935, op hun programma plaatsten. Op geen enkel gebied is het nut eener internationale taal klaarblijkender dan op het gebied der radio. Ook mogen we met voldoening vaststellen dat Esperanto stil aan een steeds waardiger plaats bekleed in den ether. De nationale radio-Institu ten van talrijke landen, hebben hier een prachtig middel ontdekt voor hun- buiten- landsche propaganda en weten er ruim gebruik van te maken. Indien wij in acht nemen, dat de Espe- ranto-uitzendingen der talrijke kleine zer. diers van plaatselijk belang, in de sta tistiek dienaangaande door Internacia Radio-iSe-rvoafgekondigd, niet in aan merking werden genomen, dan m-ogen we waarlijk beweren dat Esperanto een niet te onderschatten rol vervult op radioge- bied. Frankrijk telt 11 stations welke re gelmatig in Esperanto uitzenden, Oosten rijk telt er 7, Noorwegen 6, Tsjecho-SIova- kije 5, Zweden 4, Estonlë, Italië, Neder land, Polen, Portugal, Sovjet-Rusland en Zwitserland elk 2, Joego-Slavië 1. Dat de Esperanto-uitzendingen een gre tig gehoor vinden bewijst het volgende. Radio Brno onderscheidt zich op bijzon dere wijze door zijn uitzendingen in de internationale taal. Niet alleenlijk kur- sussen, voordrachten, lezingen en mede- deelingen worden door haar uitgezonden maar zelfs opera's en operetten. Onlangs, ter gelegenheid eener uiterst geslaagde uitzending ontving radio-Brno de lofbe- tuigingen van 1178 luisteraars uit 23 ver schillende landen. Zooiets is alleen bij middel van Esperanto mogelijk. De eerste Herfst-ultzending van vermeld station werd door den bestuurd-er ingeleid met een Esperanto-voordracht waarin o. m. de verklaring voorkwam Het gebruik van Esperanto door onze nationale zen ders is geen experiment meer, maar een welbegrepen vollediging van het norma le programma». Tct een dergelijk besluit kwam insgelijks de bestuurder van het radio-instituut van Warschau, waar hij verklaarde dat de regelmatige Esperanto- uitzendingen en voordrachten over Polen hun doel niet hadden gemist maar in de wereld een ware belangstelling hadden ge wekt voor dat land. to» De laatste jaren maakt Esperanto snelle vorderingen in vele landen, dank zij een nieuwe ophefmakende onderwijsmethode. Om de Esperantobeweging ook in ons land sneller te doen toenemen, richt de Vlaamsóhe- Esperantisten-Bond overal in het Vlaamsche land kursussen in volgens deze methode. Talrijke leergangen werden reeds gegeven in ti-entaleln plaat-en, over al met veel sukses. Ook te Diksmuide wordt een kursus ingericht. Lesgever is de Heer Stuit,, uit Friesland, gemachtigd Gsehleeraar. Deze sympathieke leeraar be zit de gave cm het publiek spelenderwijs Esperanto t-e leeren, De eerste les, een gratis proefles, werdt gegeven op VRIJDAG 29 JANUARI, tê 19 uur, op het Stadhuis. Een inleidende voordracht -zal denzelfden avond gehouden worden door den- Heer Mackelberg. Deze nieuwe onderwijsmethode Is vol humor «n heeft niets te maken met schoolsdhheid: ge-en gebruik van moeder- taa of leerboeken, geen moeilijke regels van spraakkunst, ge-en lange woordenlijs ten, maar een aangename conversatie, waarin door leeraar en leerlingen uitslui tend Esperanto wordt gesproken en- dit vanaf de eerste les. De gansche kursus omvat 16 lessen elk van 2 uur. Een regel matig leerling kan na 16 lessen Esperanto lezen, spreken en schrijven. Voor wie Es peranto en de Csehm-ethode niet kennen schijnt dit een onmogelijkheid. Om U te overtuigen kom naar de proefles. De volgende les heeft plaats op Dinsdag 2 Februari. D-E FRANSCHE FINANCIEN Met de financieels toestand van Frank rijk wil het bepaald niet vlotten. Begin December waren de voorschotten der Banque de France aan den Staat bijna op niets meer gekomen. Maar van dan af begonnen de voor schotten weer te stljigen, de vruchten der devaluatie wellicht verteerd zijnde. Iedere week moesten honderden millioen voorgeschoten worden. In de week van 30 December 1.900 millioen en de weekstaat van 8 Januari deed uitschijnen dat die inflatievoorschotten: nog gestegen waren met 1.369 millioen frank, in het geheel reeds 6 milliard 750 millioen. Men leeft in een tijdperk van gecamoufleerde Infla tie. Iedere week vartioogen die voorschot ten nog met honderde millieenen. De opengestelde leeningen brachten weinig cp. De premie van 40 na een drietal jaren vermocht het zelfs niet het goud terug te doen vloeien naar de Ban que de France. Van de 10 milliard welke de devaluatie opbracht zouden er nog enkel 3 milliard zijn overgebleven voor het Egalisatie fonds. Om die toestand eenigzins te redden zou naar wordt gemeld, de Fransche Re gee. ring zinnens zijn een leening van 100 millioen pond sterling aan te gaan te Londen, in plaats van 40 millioen zooals in het verloo- pen jaar, 't Zij dus oen bewerking van 10 milliard frank. De Lon-densche banken- welke die leening zouden toestaan zouden evenwel goud opelsche-n om die leening te waarborgen. Hierdoor zou de goudvoor raad- van de Banque de- France slinken tot 50 milliard goud, 't zij ongeveer 35 milliard van voor de devaluatie. Als men dan na gaat dat de Banque de France, over een paar jaar, nog meer dan 85 milliard goud bezat moet men bekennen dat de finan cieels toestand voor Frankrijk er deerlijk voorkomt. De wettelijke dekking van de biljetten zou alsdan zelfs niet meer bestaan tenzij men het wisselfonds cou gebruiken. De Regeering Blum zou ook nog schat kistbons ten bedrage van 20 milliard uit geven. Het volk wil ze evenwel niet zoo- dat de banken zullen verplicht worden die op te nemen. In veel kringen heerscht dan ook groote bezorgdheid en da financieels politiek van de mannen van het Volksfront wordt dan ock in sc-mmige bladen als waanzinnig betiteld. DE 49-IXRENWEEK OP DE FRANSCHE SPOORWEGEN De Franschd Regeering heeft besloten dat de 49-urenwee-k zou ingevoerd worden bij de Fransche Spoorwegen. Vanaf 25 Ja nuari zal dit besluit in vceg-e treden. Men voorziet dat dit besluit ten gevolge zal hebben dat 60.000 nieuwe arbeiders en bedienden zullen moeten aangeworven worden, wat een middel is cm de werk loosheid op te> slorpen. Anderzijds sloten de: bilans der Fransche Spoorwegen steeds met een verlies. Of de nieuw» last zal kunnen gedragen worden kan moeilijk uitgemaakt. WETGEVENDE VERKIEZINGEN TE RIJSEL Henri Salengro gekozen. Te Rifsel hebben wetgevende verkiezin gen plaats gehad. Verkozen werd Henri Salengro, broeder van den vroegeren Mi nister, met 9.888 stemmen tegen Ghys (rep.) 5.930 en Manguine (comm.) 1.841. S33XËB3!£aaH9a9Sg3B3BiaSEÏS3SHg!RI Dieven drongen in St Maartenskerk te Kortrijk en ledigden er eenige offerblok ken. Een prachtig glasraam werd bescha digd; waarschijnlijk vertrokken ze langs daar. Dit had 35.CÖ0 fr. gekost en was een geschenk van den Heer J. Vercruysse, Burgemeester van Kortrijk in de eerste Jaren na den oorlog. <BaaH£833BBB&S&BSI39B&aDHSESB De aanrijdende autovoerder sloeg op de vlucht, doch kon gelukkig achterhaald I worden. Woensdagavond, rond 5.30 uur, reed Georges Boudry, wonende te Westnie-u-w- kerke, met zijn broer uit de richting van Meenen naar Moeskroen. Gekomen voor bij de Groote Markt te Rekkem, werd hij gevat door het achterste gedeelte van een groote vrachtauto van een brouwerij- uit Doornik. De ongelukkige sloeg met geweld tegen de tramsporen en bleef er liggen met een diepe hoofdiwoMe en zijn broeder ging bij hoogdringendheid een geneesheer ver wittigen. Intusschen had een voorbijgan ger, die het ongeluk had zien gebeuren een autovoerder erop attent gemaakt dat de vluchtende aanrijdende auto links reed op het oogenblik van het ongeval en dat h-et best ware dat hij bekend was. De achtervolging werd- ingezet en onge veer een halve kilometer verder kon de achtervolgende autorijder zich met zijn wagen vóór de vrachtauto zetten en hem aldus tot stoppen dwingen. Thans stelde men vast dat de auto van de brouwerij uit Doornik gestuurd was door zekere Fr. L. H., geboren in 1886 te Kain-bij-Doornik en dat deze niet in normalen toestand verkeerde. De veldwachter, die spoedig ter plaatse verscheen, hield he-m aan en leverde hem In handen van de rijkswacht van Rekkem. Het slachtoffer werd, gezien zijn ern stigen toestand, naar een kliniek te Moe-s- krocn gebracht, na verzorging door Dok ter Bouckaert, van Reklcem. IBBBBBBBiEiaBaBEBiaBaBBBaSBBBSI» 5 FEBR. Te 10 uur, ten Gemeen tehuize te Langemark, onderhoudswerken op de landbouwwegen Nrs 15, 16, 18, 22 en 21. BestekLot 1dienstjaar 1937 52.655 fr.. Stukken ter inzage ten Ge meentehuize en te koop, prijs 15 fr., bij arr.-ing. A. De France te leper. 8 JAN. - Te 11 uur, ten Gemeente huize te Wervik, aanleggen van voetpa den in betondallen. Bestek 27.671,20 fr. Gebr. CNOCKAERT, Wervik, 29.718,50; Th. Lecleir, Geluwe, 30.960,90; A. Del- porte, Wervik, 35.428,45; R. Snick, Brie- len 35.617. 14 JAN. Te 11 uur, ten Gemeente- huize te Middelkerke, opschikken der Koninginnelaan. Ph. PERSIN, Oostende, 857.377,69 fr. (Zw.) of 873.569 (idem) of 1.016.778,59; T'Jonck, Lefiinge, 863.708,57 (Zw.) of 1.014.548,57: Hendrickx, Veurne, 941.934,20 of 1.112.963,80: Vande Wyngaerde, Oost ende, 944,040,17 (Zw.) of 1.094.597,77. liBBBBBaaBBaXBBaBBSinSBBBaiBBaB PAKETBOOTEN OOSTENDE-DOVER UURTABEL DER OVERTOCHTEN voor de week van 25 tot 31 Januari 1937. VAN OOSTENDE NAAR DOVER, afvaarten te 11 uur en te 15.1-5 uur. VAN DOVER NAAR OOSTENDE afvaarten te 11.56 uur en. te 15.55 uur. Overvaart in drié uren met moderne prachtpaketboots n. Weekeindkaarten, geldig van den Vrij dag tot den volgenden Dinsdag (geen pas poort v-ereischt) Belangrijke verminderingen voor sport en schoolgezelschappen. Door den Heer Stuit wordt ook een kur sus gegeven te Woumen. De proefles wordt gehouden op Zaterdag 30 Januari, te 19 u„ in de knechten-school, Dorpplaats. De vol gende les heeft plaats op Woensdag 3 Fe bruari 1937. De versche vrucht 'C,E LIEBIG ANTWERPEN HEB MEDELIJDEN in naam van H. Theresia, van K. J.; helpt mij jeugd In gevaar redden. Dringend noodig om patronaat en school te bouwen. Post- check 139.485. Pastoer Renson te Xhen- deles&e. VLAAMSCH ECONOMISCH VERBOND Op initiatief van den Voorzitter en in erband niet zekere perspolemiek, besluit de Raad van het Vlaamsch Economisch Verbond eenparig in zijn vergadering van Zaterdag 16 Januari 1937 nogmaals, de uitdrukkelijke verklaring af te leggen, dat het V.E.V. absoluut afzijdig wenscht te blijven van alle partijpolitiek en deze verklaring aan de pers me.de te deelen. ———«o» RUMBEKE PRINS MCGOL laatste vertoomng op heden Zondag 24 Januari, te 2.39 uur. Prins Mogol», operette van Audran in vier bedrijven, door het Kath. Tooneel- en Zanggild De Vlaamsche Zonenuit Rumbeke is op 10 en 17 Januari LI een echt reuzen-succes geweest. Een opge propte zaal van echte toone-ei- en zang liefhebbers die onder luid applaus hun bewondering en tevredenheid te kennen gaven. Hun naam en vroeger succes be houden de «Vlaamsche Zonen» hoog in eer, en met een triomf der twee eerste vertooningen trekken ze op heden Zondag de. eindzege te gemoet. De honderden lief hebbers zijn ze tevens datjkbaar voor hun vereerende aanwezigheid. Voor heden Zondag geraakt de zaal nogmaals bomvol, daarmee raden we ten zeerste aan, wie nog geen plaats bestelde, dit gauw te doen, want het geraakt te laat, alles dreigt tot een proppensvolle zaal. Be gin te 2.30 uur. Kaarten 10-8-6 en 4 fr. te bekomen bij M. H. Pecceu. - Tel. Roes. 108. GBBBBBBBBXBBGBBSaaBBBlBBaBBaa Z. Exc. Mgr de Bisschop van Brugge heeft benoemd: Tot Pastoor te Oostduinkerke, E. H. Paul De Beir, gewezen Legeraalmoezenier te Kortrijk. szaaBBBBBBBBBBiaaaBsaisBBaaBB Door Minister De Schrijver wordt een onderzoek ingesteld over de taalgrensin- cidenben te Edingen. In de Borinage zijn 50 der mijn werkers in staking. In En-geland had een mljnontploffing plaats: 8 dooden. Deltom-be Jules, 63 Jaar, die Vrijdag van een stelling viel te leper, is 's namid dags te 3 uur overleden. FOPERÏNGE, van 15 tot 22 Januari 1937. Geboorten. Taveirne Ethel, d. v. Ca naille en Goethals Geneviève, St Jan- leper. Ge-quiere Cecile, d. v. Medard en Tempervill-e ïvonn-e.Provensteenweg. Soenens Raphael, z. v. Marcel en Bekaert Regina, Roesbrugge. Ghyselen Maria, d. v. Paulus en Vandexabsrgh-e Martha, Westvleteren. Desegher Simonne, d. v. Maurice en Luyssen Ida, Leenestraat. B-equoye Joseph, z. v. Prosper en Cambie Gabrielle, B'oezinge. Overlijdens. In-ion Helena, 64 j., echtg. Cayzeele Henri, Gapaardstr. Lefever Eleonora, 71 j., wed. v. V-erhaeghe Julia nus, Priesterstraat. Huwelijken. Desonaer Adri-en, landb., en Dumeez Adrienaie, z. b., b. v. Pop. Legrand Om-er, werktuigkundige, en Doom Augusta, z. bi, b. v. Pop. Huwelijksbeloften. Beun Livinus, douanier van Moeskroen, en Vandenber- ghe Agn-e®, z. b. v. Pop. Willem Leonard, stoelmaker v. Bonhei-den-, en Logie Jeanne, z. b. v. M-echsi-en. IEPER, van 14 tot 21 Januari 1937. Geboorten. Clarebout Nicole, Recol- lettenpoort, 5 (v. Komen). Dewilde Walther, Bcluikstr., 38. Vanden Abeele René, Dikkebuschstw., 130. Staessen Elie, Recollettenpoort, 5 (v. Poelkapelle). Angillis Gilbert, M. Haiglaan, 94. Declercq Jenny, Mondstraat, 30. Lot- tegier Raphael, Zonnebekestw., 231. Vandecasteele Joseph, Zonnebekestw., 102. Overlijdens. Demeyer Bernadette, 3 jaar, Lin-dendreef, 22. Cossey Eugenia, 73 j., echtg. Logie Edward. St Niklaas- straat, 8. Massehelein Paulina, 52 j., huishoudster, echtg. Volckaert Georges, Bruggestw. Herrebrant Marcelle, 41 j., echtg. Soen Achiel, Poperingestw., 8. De Bock Marie, 27 j., echtg. Leveugle Victor, Poperingestw., 8. Goethals Ro- manie, 72 j., ongeh., Blinde Liedenstr., 9. Hoedt Beatrice, 8 m., Tegelstr, 8. Knockaert Cyriel, 27 j., echtg. Dehaudt Magdalena, Lange Torhoutstr., 21 (van Westouter). DIKSMUIDE, van 12 tot 19 Januari '37. Geboorte. Veryser Solange, d. v. Achille en Godelieve Opsomer. Overlijden». Doheyn Paul, 1 m., z. v. Maurice en Maria Voeten. Lageirsse Hipolijte, 73 j., kostganger, echtg. v. Bolle Romanie. STADEN, van 14 tot 21 Januari 1S37. Geboorten. Dewilde Marie-Jeanne, d. v. Jules en Vanlauwe Leonie. Ver- caigne Georgette, d. v. Henri en Seynaeve Augusta. Belofte. Veranneman Gustaaf, haar- schikker te Roeselare, met Van Ysacker Elvire, z. b. te Staden. KORTEMARK, van 14 tot 21 Januari '37. Geboorte. Lagrou Leon, z. v. Cyriel en Casier Rosalie. Huwelijk. D'eprince Napoleon met Claeys Godelieve, beiden v. Kortemark. WIJTSCHATE, maand December 1936. Geboorten. Lepla Victor, z. v. Omer en Victorine Spinnewyn. Goudezeune Michel, z. v. Jules en Madeleine Gauquier. Gouwy Noël, z. v. Ernest en Martha Berton. Overlijden». Gombert Valère, 11 j., z. v. Iiilaire en Augusta Braem (overl. te leper). Decaestecker Emelia, 81 j., wed. v. Henri Fockenier. Derycke Maria, 1 j., d. v. Jerome en Irma Gombeir. Vandenbussche Marc, z. v. Remi en Clara Vandenbussche. Jaar 1936. Geboorten: 43; Huwe lijken 19; Sterfgevallen: 37. ELVERDINGE Beweging der bevolking in 1936. INTREDINGEN, door huisvesting door geboorte samen 33 26 69 40 12 52 UITSLAGEN II" Afdeeling Bevordering* G. S. Mid-d-elkerke F. C. Roeselara 0—2 S. K. Roesetoe F. C. Izsgcm s0 S. V. Inigelmuneter St. Kortrijk 17 R, S. Ware'gteni Waregem Sp. ij S. K. 'Zwevege-m St. Moeskroen 20 O. S. leper W. S. Lauwe 9i0 F. C. Knokke R. C. De Panne 5—2 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Knokke 17 16 0 74-20 32 2. S. K. Roeselare 18 15 3 0 100-22 30 3. Kortrijk 18 13 S 0 72-25 26 4. F. O. Roeselare 18 11 3 48-25 25 5. Izegem 18 11 7 O 55-45 22 6. Wareg-m Sp. 17 7 5 5 36-37 19 7. R. S. Waregein 19 V 8 3 37-53 17 8. Moeskroen 18 7 10 I 35-42 15 9. leper 18 0 10 3 38-40 14 10. Lauwe 18 7 11 0 35-61 14 11. Zwevegem 18 4 10 4 43-54 12 10. Ingelmunster 13 4 12 2 41-79 10 13. Middelkerke 18 12 2 25-69 10 14. De Panne 18 1 19 2 28-95 4 II* Afdeeling Provintiaal. F. C. Torhout F. C. Ttelt 1—3 F. C. Wakken Dtiarllj-k Sp. 20 U. S. Dotten-ijs Wev-elgem Sp. 36 E. G. Gistel S. V. Kortrijk 1—1 S. K. Heule F. C. Poperin-g» 2—3 A. V. Oudenburg S. V. Rumbeké 0—8 A. A. Moeskro-en Kuurne Sp. 63 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Rumbeke 19 14 4 1 ©1-35 29 2. Wakken 18 12 2 4 62-2:9 28 3. Kuurne 19 12 5 2 59-23 26 4. Moeskroen 19 12 5 2 69-42 26 5. Harelbrke 1-8 8 6 4 43-32 20 6. Torhout 18 7 2 33-40 20 7. Heule 18 7 5 35-39 17 8. Wevelgem 19 10 H 46-49 17 9. Dottenijs 19 5 8 6 4-6-51 10 10. Tie-lt 17 7 9 1 32-39 15 11. Poperinge 68 7 10 1 43-45 15 12. Gistel 19 6 10 3 35-53 15 13. Deerlijk 17 3 7 7 25-36 13 14. Kortrijk 17 4 10 3 27-41 11 15. Oudenburg 19 2 14 3 37-39 7 III" Afdeeling', Reeks A. S. C. Diksmuid» S. V. Veurae Ardooie Sp. S. K. Torhout S. V. Ni-euwporot V. V. Kcksijdé R. -C. Oostkamp U. iknelgem III" Afdeeling, Reeks B. S. O. Moorsele Aalbeke- Sp. V-erbr. Wevelgsm S. K. Bss-slare Dosko Vichfce F. C. Komen U. S. Rollegem B. S. Avelgem S. C. Le Bizet S. K. Vlamertinge S. KL G-eluwe F. C. Marke Wervik p. Rekkem Sp. III" Afdeeling Sp., Reeks B. S. V. Kortrijk St. Kortrijk Kortrijk Sp. R. C. Har-elbeke S. C. Mieenen S. K. Heule Sfc. Moeskroen A. A. Mces-kroen F. C. Poperinge C. S. I-sper Wev-el-gem Sp. Deerlijk Sp. 4—1 2—1 1—0 2—2 3—1 2—1 1—4 2—8 1—1 3—0 5—0 0—2 45 5—0 uitg. r—2 2—3 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Meenen 11 9 2 0 51-14 18 2. Isp&r 12 8 3 1 42-19 17 3. St. Kortrijk 13 7 4 2 51-37 16 4. St. Moeskroen 11 1 3 1 27-24 15 5. Kortrijk Sp. 13 6 5 2 37-27 14 6. A. A. Moeskroen 12 6 4 2 32-27 13 7. Poperinge 13 6 0 1 32-28 13 8. S. V. Kortrijk 12 4 6 2 21-49 10 9. Deerlijk 12 2 6 5 18-35 9 10. Heule 12 3 7 2 22-29 8 11. Harelbeke 11 3 6 2 26-38 8 12. Wevelgem 12 1 10 1 19-72 3 C. S. IEPER Rood-WIt beeJft Zonuag uuust Hoogtij gevierd, want de vier ploegen neouen gewonen, oijgevoig aait pua« ten niet een lotaie acoor van 14 Xioaede, Ajaeetrng met L,itieie ca lieddeleem ia vervanging van v ancleruouwneae en Louiueau, be* Haait ue mooiste uicaiag; van uen tlag en van het seizoen met i.nuwe 9 uoeien ais gestnenit te geve# zonuer oat er Legenpunien genet womeji. tiet eigen* aaruige van deze ontmoeting is te moeien ückeune# dat ue bezoekers nooit overvleugeld werden geerarend# liet spel en nociuans zooveel (loeien moesten uit de ka# Halen. Deze doelstapel is alleenlijk loe te wijten au# het vleugelspel uat de rood-witceu gedurig underhou* den lieuoen, wat voor gevolg had dat de achterhoed# van Dauwe onophoudend overrompeld werd en geen. Kans zag om de stormioopeu der Uuisspelers te strem* men. iNauwelijics was het spel zeven minuten aan gang of leper telde reeds 3 uoelen door toedoen van heüdeleem, Vanlimhurg en Moleiiu Lauwe kreeg als* dan een opflakkering eu 't duurde dan tot liet liali uur om opvoigeniijK te zien Duincnzenden door Bed* deleem, Beddeieem, Oilivicr, Becdeleem, zoodat aan de rust met 7o gedraaid werd. Nadien echter had het spel een zekere minderwaarde, alhoewel de ge* sternuentrachten de eer te redden, maar 't gin# niet en leper bracht integendeel ue stand op 9—0 b'J bemiddeling van vanlimburg en Moiem. Deze pracht* zege zal voor roocBwit een aanmoediging zijn om met voile vertrouwen naar btade iVloesKroen op te trekken, ten einde tenminste Óen punt veilig in de haven t# brengen. Derde Speciaal wint voor de tweede maal den derby en verslaat Popennge met 2o. De uoelen werden door Dewilde en Us&ieur aangeteekend. bonder to veeL zeil vertrouwen zal Kortrijk. bport msgi-hji^ aan de overmacht der Speeialers moeten gelooven. De Juniors beginnen er pas in te geraken en ver* slaan de Leiezouen van Kortrijk Sport met 21, Lvenwel zuuen ze tegen btauo Koriri|k, ïeidier der reeks die op bezoek komt, niet veel in te brengen hebben. x De Scholieren zonden Meenen B met 1-^0 naar huis. 't Ging er nipt, maar 't was verdiend. Te A. A. Moeskroen wordt een gelijk spel verwacht. <Q» MATCHEN VOOR ZONDAG 24 JANUARI 1937. Eereafdeeling. 2 uur; Lyra White Star. La Gantoise- Daring Brussel. 1?'. G. Brugge b\ C. Turnhout. R. C. Mecüeien Standard. C. L. B. C. Anderiecht b'. C. Mechelen. Union St Gillis Antwerp F. C. Beerschot A. C. Liersche S. K. Eerste Afdeeling, Reeks B: 2 uur; F. C. Boom F. G. Duffel. Glüb Kouse U. S. Centre. Eendracht Aalst R. C. Gent Tubantia A. G. C. S. Brugg#. La Forestoise Koboken S. K. 01. "Ch.iiUroi Ukkel Sports. A. S. Oostende V. u. uoster.de. Bevordering Reeks D: 2 uur: S. G. Meenen S. K. St Niklaas. Temsche S. K. F. C. Heist. Exc. St Niklaas Daring Blankenbeiw#, S. V. Blankenberge A. S. Konse. A. A. Dendcrmuiide Kortrijk bp. A.. E. G. Bergen -Racing Wetter en R. G. Doornik U. S. Doornik. IItt Afdeeling Bevordering; 2 uur: Stade Moeskroen C. S. leper. W. S. Lauwe S. K. Roeselare» F. C. Roeselare -R. S. Waregem. Waregem Sp. R. C. De Fanue. Stade Kortrijk S. K. Zwevegem. F. G. Knokke G. S. Middelkerke. S. V. Ingelmunster F. C. Izegenu IIAfd. Provintiaal: 2 uur: S. K. Heule - A. A. Moeskroen. S. V. Kortrijk Deerlijk Sp. Wevelgem Sp. F. G. Torhout. Si V. Rumbeke E. G. GisteL F. C. Tielt F. G. Wakken. i F. C. Poperinge A. V. Oudenburg. R. C. Harelbeke Kuurne Sp. U. S. Dottenijs bye. III6 Afdeeling, Reeks A: 2 uur; Ardooie Sp. S. V. Nieuwpoort. S. K. Torhout F. C. Meulebeke» ,S. V. Veurne R. C. Oostkamp. Sv K. Wenduine S. C. Diksmuide. V. V. Koksijde en F. C. Emelgem bye. IÏIe Afdeeling, Reeks D: 2 uur; U. S. Rollegem S. K. Geluw*. S. K. Vlamertinge Aaibeke Sp. S. K. Beselare S. C. Moorsele. V. V. Vicbte Toek. Meenen. Rekkem Spi S. C. Le Bi zet. F. C. Komen F. C. Marko. "B. S. Avelgem Wervik Sp. Verbr. Wevelgem bye. -«O»- IV" Afdeeling Sp., Recks A. Vr. Woumen G. S. Middelkerke V. V. Koksijde A. V. Oudenburg .1—2 1—0 2—2 R. C. De Panna Torhout S. K. Wsn-duine S. V. Nieuwpoort 7—1 S. V. Veurne S. C. Diksmuide 44 IV" Afdeeling Sp., Reeks B: S. C. Le Bizet Moorslede R. C. Wervik Wervik Sp. Afdeeling Juniors, Reeks Kortrijk Sp. C. S. leper S. C. Meenen St. Moeskroen Afd. Scholieren, Reeks C: S. C. Me-enen A F. C. Meenen W. S. Lauwe Wervik Rekkem Sp. A. A. Moesk-rc-sn St. Moeskroen F. C. Poperinge C. S. Ie-per S. C. Me-enen B 2—2 0—3 1—2 3—3 2—0 6—0 2—4 14—0 1—0 mannen vrouwen 73 38 UITTREDINGEN. door vertrek door overlijden mannen vrouwen 41 55 93 14 16 30 Uittredingen Intredingen Verlies Bevolking op 1 Januari 1936 op 31 December 1936 111 sa-men- 55 71 123 126 111 15 1749 15 1734 SUPER NATIONAL 165 \Q95 Fr i volmaaktïoMvangii vei-zekwt ven meer dan'Oüstatfsns Zi oiuWsitetmt da VlxüLonaEa l\v7/\>2>x,Wzicl öjycyc een. F N PLio€Ste£ te Algemeen Verdeeler voor het Vlasrasche land: M.E.G.A., Antwerpen, Gent, Bmgge, Kortrijk, Hasselt. De toestellen F. N. R. arï.in enkel verkrijgbaar hij ce patroan-electriekers. aangesloten hij M. G. A. Onze Scholieren, op verplaatsing bij de onklopbare Stadisten van Moestroen, kregen eventjes 14—o op hun maag. .beter dan zoodanig veel! Onze Derde Speciaal, met verscheidene plaatsver vangers, verioor met o2 van leper, dat zeer veel vooruitgang maakte in. de laatste weken, en tegen woordig dichtbij tiet beste elftal der reeos heeft, iiebt gij gezien jongens, hoe die mannen naar doei schie ten? vVat ten ies voor al onze spelers 1 Ons eerste elftal trok zeer gehavend naaE Heule, ge zien het als halflijn Sanders, Lamaire en Cleenewcrck opstelde, bij aiwezigheid van Dauspie en Wall. Des- marets en Orbie ontbraken ook, zoodat kapper Bill inside rechts speelde, en Deschrijvcr, zeer bereidwil lig het verzoen, zijner maten inwilligende, zijn plaats hernam op den linkerhoek. Gerust gelaten door on verstandige supporters, speelde berten te Heule een goede partij. Moge het een les zi^n voor ons publiek! Het terrein lag goed droog, doch buiten het mid- dendeelj uiterst hobbelig, zoudat baikontruol zoo niet onmogelijk, dan toch. zeer moeilijk was. Heule heeft bovendien emcele spefers, zooais Leon en Arthur, die er wat al te veel met den groven borstel doorgaan, üp een paar uitzonderinvev na, lieten onze jongens zien te zeer beïnvloeden door het ruwe spel hunner te genstrevers, die dan ook meer konden aanvalen» De kwaliteit van hun spel was echter beneden alles, ter wijl ons gehavend pioegje zeer dikwijls aardig wist te combineeren en de bewondering van lieuie's supporters kon afdwingen. Zoo leidden w,e dan ook met or aan de rust, nadat Deschodt op prachtige wijze een straf schop, voor onvrijwillig handspel, in corner had ver werkt. Ons^ doel werd genet door bansen, op voorzet van Dewiüt, die echter zelf had moeten schieten, want op tien meter vóór de kasmag men niet meer aarzelen. Zijn treuzelen was zelfs oorzaak dat de back van Heule kans kreeg hem een fermen stamp op zijn knoezel te geven, zoodat hij na de match schier niet meer gaan kon. Na de rust hernam Heule zijn zelfde spelletje, en de partij had ongeveer een geljik verloop. Na vijf en twintig minuten, op plaatsverwisseling Dewulf-Deschrijver, wist de eerste, niettegenstaande hij door een back fel gehinderd werd, toch een kei hard schuin schot op doel te lossen; de keeper stopte onvoldoende en ban sen zorgde opnieuw voor de rest. We stonden dus 02 voor twintig minuten voor het einde. Dat Heule daarna nog harder doorgaf hoeft geen betoog, en alle middeltjes waren goed. Sanders, De- kinder en Deschodt weten er van te spreken, en de referee had den daver op 't lijf. Zoo kon een tegen- punt genet worden. Kort daarop prachtige aanval onzer voorlijn, doch, toen Sanscn op 't punt stond hij had voor de zooveelste maal te lang gewacht den bal aan den alleenstaanden Priem door te geven, kreeg hij zoo meteens op onregelmatige wijze den center- half in de voeten, de retex-ee laat doorspelen, en de bal reist weer naar ons eigen kamp; aoelworsteling volgt, Deschodt wordt eenvoudig weg omvergesmeten DE ZESDAGEN VAN BRUSSEL' DE EINDE ANC SCHIKKING 1. A-erts-Debruycker 178 p. Op 1 rorrcis 2. SehCcïi-E-en-esf 331 p. 3. Gur rra-oimo 295 p. 4. I'ay-e-Ssynaev-i 152 p. 5. v. Ylcckhoven-V. Bussen-hout 120 p. F. Van Kemprn-Braspenr.inx 119 p. 7. Lritotn-e-Dayen 94 p. Op 3 ronden; 8. Struis-Martin 170 p. tip u ronden; 9. Thyssens (alleen) 182 p. Op 9 ronden: 10. Wambst (alleen) 259 p. GEMEENTE WESTGUTER doch, nu de punten gedeeld waren, werd de fout ge floten en het doel afgekeurd. Wat zou het nu worden? Zullen onze jongens de vrucht van al hun zwoegen nog verliezen? Neen, daar lanceert Sansen opnieuw Priem, die zich goed had op gesteld; hij dribbleert zijn back, loopt in, en pafl... doch dezen keer wist de keeper door een mooie dui keling het keiharde schot te stoppen en den bal te houden, gelukkig voor hem, want Sansen en Dewulf waren er weerom reeds als de kippen bij. Zoo kwam het einde met een puntenverdeeling, die onze jongens, spijts hun minder talrijke aanvallen, door hun veel beter spel, ruimschoots hadden verdiend. De erzatshalflijn heeft haar man gestaan, goed ge holpen door Bill, die in de voorlijn niet veel te zien was. Beide backs waren goed, maar Deschodt deed eerder onzeker, vooral in de eerste helft. Van de voorlijn, die goed was, speelde Dewulf het best, en Sansen het minst goed: hij moet zijn ballen zuiverder stoppen, den bal meer betwisten aan ziin tegenstre vers, en vooarl zijn passen vlugger geven. Zijn schot is gelukkig steeds gevaarlijk. Heden Zondag ontvangen onze Scholiere.» N C. Meenen, pleeg A, wat weerom een harde noot tc kra ken zal zijn. (Heenmatch 21 voor Meenen). Mits voetbal te spelen kunnen onze jongen*., thuis, dit echter winnen. Derde Speciaal reist naar Stade Kortrijk, wiens ploeg meestal uit oude spelers bestaat, en dan ook niet veel potten breekt; onze ploeg zal hoogst waarschijn lijk voltallig zijn en het pleit winnen. (Heenmatch 51 voor PoperiDge). Onze tenors ontvangen Oudenburg, de roode lan taarndragers. die ze te Oudenburg zelf met 2S ver sloegen. Ook ons eerste elftal zal voltallig zijn, en moet, zoo het wil, deze partij met groot doelvcrschil winnen. We vragen met nadruk aan onze talrijke supporters dat ze de spelers, die toch alle met goeden wil bezield zijn, zouden gerust laten, doch van de spelers vragen we evenzeer dat ze hun spel zouden spelen zonder naar geroep, of getier te luisteren; een goed speler stelt zich daarboven. HEDEN ZONDAG: Op ons terrein: 10 uur: F. C. Poperinge S. C. Meenen A, Scheidsrechter H. VIncquier. 2 uur: F. C. Poperinge A. V. Oudenburg, Scheidsrechter H. Deprez. Te Kortrijk: 9.30 uur: Stade Kortrijk F. C. Poperinge, Scheidstichter H. Degrijse Henri. OP ZONDAG 14 FEBRUARI 1937 om 1.30 uur namiddag voor alle renners B. W. B., ingericht door de Velo-Club De West-Vlaamsehe Berg streek», met medewerking d:r Firma Van. der Eist, «Sportwereld», D-s Brouwerij De Zwaan De Werkende Eie (Huis H. Maes-Rommsns, Pcp:ring:), De Puppen (Huis Gruwe-z, leper), De Kcflies en Chi- corei «Bakeroot», De Klakken «City SportDe lepersche Centrale en Sty Bronnen. Afstand 22 Km. Afstand 3.523 Frank Pr.'jzen en Prc-n'.Yi. verdeeld als volgt: aan den eercten 500 fr. en palm, verders, 3&0, 275, 225, 2(D, 175, 150, 125, 100, 75, 75, CO, 60, 50, 50, 40, 40, 25 en- 25 fr. Vcor Clubs met 4 renners: 200, 155, 100 en 50 fr. Trui aan den e:rsten West-Vlaming. Wegwijzer: Weetouisr Plaats, Zwarten berg, Brouckelsen, Lange dreef. Plaats, Hoekjes, Rocdenberg, Hellegat, Westouter (2 maal af té leggen.) Het vertrek zal gegeven worden door den overwinnaar der Ronde van Frankrijk 1936, Sylvrer Maes. Inschrijvingen worden aanvaard bij A. Bafcop, Kaats, Reningelst, tot 12 Februari Na dien datum valt er 20 fr. te betalen. jBaasaaassxaaaxaiiEaaasaaazBsa AANWERVING VAN AKBEIDSKQNTROLEÜRS ■In den loop der maand Februari e. k. zal een bekwaamheidscxamen plaats heb ben voor het aanwerven van 11 tijdelijke arbeidscontroleurs en 3 arbeidscontroleurs cp proef, gelast met het toezicht ov:r de toepassing der sociale wetgeving in de in richtingen die aan de controle van een socialen dienst onderworpen zijn. Alle- verdere inlichtingen vindt men in het Staatsblad van Zondag 17 Januari, bladzijde 251. BBG»BBBSBSBBBISBBBaiBSBnüMB3 POLLINKïIOVE. Zondag 24 Januari en Maandag 25 Januari 1937, om 5 uur 's avonds, door Kunst Adelt in het gewoon lokaal Het Gemeentehuisop voering van «DE WONDERDOKTER», blijspel in 3 bedrijven, en DE VER WAANDE BOER klucht in 2 bedrijven en een slottooneel. RENINGE. Maatsch. Deugd en Vreugd Op 31 JANUARI, 7 en 8 FE BRUARI, in de nieuwe zaal, opvoering van: «DE VELDWACHTER VAN ZOE- TENAAIE blijspel in drie bedrijven, en LASTIGE GEBUREN kluchtspel. Be gin te 6 uur. Kaarten aan 5 Iv. bij M. Huyghe. LANGEMARK. Op ZONDAG «4 en ZONDAG 31 JANUARI, telkens te 3 uur, en MAANDAG 1 FEBRUARI, be 6 uur, opvoering door de «St Jansgilde» van HOOGER OP operette in 4 bedrijven; woorden van E. Serroen; muziek van A. Lietaert. Volledig symphonisch orkest. Prachtige balletten. Prijzen der plaat sen: Voorbehouden gen.: 5 fr.; tweede pl.: 3 fr. Kaarten te -bekomen bij R. Parret- Deiwulf, Poststraat. IBBBBBBBBBBilBBBBBBBEaBBBBHaS VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1937 100 Fransche Franken 138,43 fr- 1 Pand Sterling 145,55 fo 1 Dollar - 29,60375 fr. 1 Gulden 16,2635

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1937 | | pagina 4