Het Drama van Schillerhorst. Ons Vrouwenhoekje BLOKJES GEDACHTEN oorspronkelijke detective-roman De boterhammen gereed-* gemaakt met gemengde stroop zijn, om hun hooge voedingswaarde, het sti- muleermiddel bij uitstek. ANKER-Naa!machJenen ALLERHANDE WEKELIJKSCH LITURGISCH BULLETIJN WEEK-KALENDER Wie een uil naloopt, heeft veel leans in een ruïne terecht te komen. De hartstocht kan soms een hulpmid del zijn, maar nooit een algemeene vorm. Niet» frischt het bloed meer op dan een goede daad. ZIT GE MET DEN HIK Dan ken ik, Ge kunt er overtuigd van wezen, 'n Goei remedie om U te genezen, Waarvan ik 't meeste zal genieten... 'k Heb U slechts te doen verschieten En ge zijt weer in uw schik Want... weg is uwen hik! 'k Spreek hier natuurlijk van den ge wonen natuurlijken hik, die ge te pakken krijgt zonder dat g'het zelve weet... en niet van deaan die U overvalt... als g'een glaasje te veel gezopen hebt... 't geen nogal kan gebeuren en... gebeurt! Maar dat die hikziekte ook heur nut kan hebben... tenminste als g'een beetje uitgeslapen zijt... zal U 't volgende ge- schiedenisjs bewijzen. In Frankrijk vroeg een madam echt scheiding omdat heuren man... de meid een beesken of een kusken had gegeven! 't Geval kwam dus voor den rechter! Meneer de sjuze, sprak de man, mijn vrouw had den hik. Da hik houdt op als men een schok krijgt of als men den persoon die ermede behept is, doet ver schieten... Nu! voor zoo'n schok heb ik gezorgd!... Ik vind mijn vrouw vreeselijk on dankbaar! En da sjuze moest van 't zelfde ge dacht zijn... want hij kende de echt scheiding, ten voordeele van de aanvraag ster, niet toe! Ge ziet. eh, mannen, dat ge met "n beetje riimhsid altijd uwen plan kunt trekken 'N GEDACHT: De liefde is lijk de ma zelen... We moeten ze allen ne keer door maken JUFFROUW ALTIJDGROEN zoakt al lang, heel lang een man. Gisterenmiddag kwam zij thuis en vroeg aan het dienst meisje Is er nog iemand geweest in den tijd dat ik weg was? Ja. juffrouw, ds brievenbesteller ls hier geweest. Iets voor mij? Nes, hij is al getrouwd. 'K VRAAG HET U TERSTOND Welke... malheuren Zou'n d'r wel gebeuren Als de dood niet 'n bestond? Hebt g'U al eens afgevraagd wat er van de wereld zou geworden wanneer d'r geen dood bestond en al de levende wezens voortgingen zich te vermenigvuldigen? D'r zijn precies wel plezanter zaakskens om over te spreken... Maar enfin... 't Is niet moeilijk te bewijzen dat de wet van de geleidelijke toename der voortplanting tot een volslagen ramp zou leiden. In den tijd van eenige tientallen dagen zou de oppervlakte der aarde bedekt zijn met een ontwarbare plantengroei, be woond door milliarden dieren van alle soorten, die elkaar woedend zouden ver slinden om een klein plaatsje te bemach tigen. De ooeaan zou zich met zoo'n macht visschea vullen, dat alle scheep vaart onmogelijk zou zijn. Terwijl de lucht oververzadigd zou zijn met insecten en vogels. Er zou zoo weinig plaats zijn onder de zon, dat in de heele wereld ware slachtin gen onder de mensehen en dieren zouden plaats vinden, terwijl de pasgeborenen onmiddellijk zouden worden afgemaakt. Het zou een voortdurend bloedbad zijn... De cijfers bewijzen ons dat in deze si nistere voorspellingen niet in 't minst van overdrijving sprake is... En willens nillens moeten we uitroepen: «Leve de Dood!tenminste als we niet te ikzuchtig willen zijn! OM BETER de... Chineezen te leeren kennen Een Chinees stond met een kameraad op wacht bij een vesting. De kameraad deed een misstap en viel van een steile rots te pletter. Die rots was wel 300 voet hoog. Toch luidde het rapport van den schild- 'Wacht, dat er niets buitengewoons was ge beurd tijdens de wacht. Niets buitengewoons! riep de ka pitein, die van 't ongeval had gehoord. Uw kameraad viel van 'n rots en uw rapport vermeldt het niet! Kapitein, antwoordde de schildwacht, ik vind daar niets buitengewoons in. Was pi'11 kameraad 300 voet diep gevallen en hog in leven, dan zou ik het als iets buitengewoons vermeld hebben, maar nu... I t 'K ZEG HET U IN RIJM I 't Is een publiek geheim Dat er, niet enkel in schijn, Veel te veel vrouwen zijn, Daar de... wijven J Langer leven blijven, C't Is alzoo in hun gewenten) i Dan die sukkelaars van venten, En dè,t, 't weze U goed Ingeprent. Dank zij hun... babbelaarstalentI Alzoo tenminste komt ons ter kennis brengen, zijne doorluchtige geleerdheid iierr doctor Seifesrt. die d'r een bijzondere Studie van gemaakt heeft. Luistert ne keer naar zijn «raisonne- toent»... en bekent met mij dat 't nen echten sjarel is. Het grootste aantal ziekten vloeit voort uit de zwakheid der longen... Het veel spieken nu, stelt als het ware nen ech- IVIengelwerk van 8 Mei 1938. Nr 5. door WILLIAM HOLT Zij was natuurlijk in het zwart en zwaai- gesluierd, zoodat de nieuwsgierigen die van andermans aandoeningen geno ten, teleurgesteld werden. Want al scheen het een oogenblik, dat Dora Burton wan kelde, het was toen de kist van haar oom in de groeve verdween, zij hield zich kor daat. En werd hier en daar een traan weggepinkt, man maakte absoluut geen dramatische scène mee. En zeker voelden zich een aantal toeschouwers daarom wel een beetje te kort gedaan. Onder die toeschouwers bevond zich ook Athur Roger. Wanneer men den advocaat gezegd zou hebben, dat hij uit nieuws gierigheid de begrafenis van den heer Burton zou bij wonen, dien hij in 't geheel Met gekend haa, dan zou hij om. die dwaze bewering zeker gelachen hebben. Hij had waarlijk wel iets anders te doen dan een morgen voor' zoo iets z'n werk te verzuimen, als dat niet beslist noodzake lijk was. En hier kon toch van die nood zakelijkheid geen sprake zijn. Hij scheen ook eigenlijk niet te willen weten, dat hij daar was, wilde in ieder geval niet de opmerkzaamheid trekken en hield zich bescheidan. achteraf. De enkele weinig beteekenende toevpraken, die bij het graf gehouden werden, noch de kransen die Men bij het graf neerlegde, boezemden bem belangstelling in. Hij keek maar van Mt d» verte naar d>e slanke zwarte ge stalte van Dora Burton, die nu en dan d*£ zU een snik niet be- Waufwi ff5-, 011 bij bewonderde haar. dat zij volstrekt niet koel ten sjymnastiek daar voor dat organisme, dat bij de zwijgzame en melancholisch aangelegde personen totaal verkwijnt... Dus veel spreken is een goede zaak om gezond en lang te leven. En alzoo komen we tot 't besluit dat de man die een vrouw het zwijgen op legt, met den vinger mag worden aan gewezen... als een echte moordenaar! Als humour kan 't er door! Maar 't schijnt dat 't nu ne keer de volle waarheid is! Dus, bests Lezers, ge weet wat U te doen overblijft. HET VERWONDERT mij dat ge op nen dag zooveel bier kunt drinken. Hoe veel drinkt ge wel? Dat west ik zoo juist niet... ik denk zoo'n drie liter! Goeie God, dat zou "k nog niet eens aan water kunnen drinken... Ik cok niet! 'N MENSCH IS NOOIT VOLLEERD 'k Voel me dus gansch vereerd Dat het mij, bij mijn leven Op dees moment nu is gegeven Al kan t niet veel U deeren U 't een en 't and're nog te leeren. Onder and're zou 'k U zeggen willen Hoe g'een voorwerp... op moet tillen. Ne mensch kan nooit te vele wsten... en van dat princiep vertrekkende... Ge moet eens op iemand letten die niet gewoon is zwaar werk te verrichten en een zwaar voorwerp probeert op te heffen of op te tillen. Dan ziet ge dat hij zijn rug zal buigen, zijn beenen gestrekt houden en dan het voorwerp optillen. Het moeilijkste deel van het werk wordt dan dor den rug ver richt. Dit is niet goed. De 'beste manier om een zwaar voor werp op te tillen is: de rug gestrekt te houden, de knieën te buigen, het voorwerp met de handen best te pakken en dan al tillende, de beenen weer te strekken. Het zwaarste deel van het werk krijgen nu de beenen en deze kunnen meer heb ben dan den rug. Neemt de proef maar eens, ge zult 't verschil wel merken. Da's nu ne keer iets practisch, zie! EN HIER nog iets veel practischer! Een toerist had een zak vol padden stoelen verzameld. Daar hij er echter niet van op de hoogte was, welke paddenstoe len wél en welke niet giftig waren, vroeg hij een boer: Bestaat er een zeker middel, om de giftige van de niet-giftige paddenstoelen te onderscheiden? Jawel, zei de boer. Ge gooit ze alle maal maar in den stal. Als ge dan even later terugkomt, hebben de koeien de eet bare allemaal opgeslokt en de giftige heb ben ze laten liggen. DE PAPEGAAIEN Zeker om ons te... aaien Hebben 't weer in gang gestoken Want de... psittacose is uitgebroken. In den dierentuin van Londen is er nen bewaker, die de nieuw aangekomen pape gaaien verzorgde, bezweken aan de psitta cose ofte papegaaienziekte, 't Is de eerste maal sedert 100 jaar dat een dergelijk ongeval zich in den zoovoordoet. In 1830 heerschte in Engeland de psit tacose. De vogels deelden de ziekte meê aan een 100-tal personen, waarvan er 79 stierven. Van papegaaien gesproken... Dat die vogels een goed geheugen heb ben is gekend. Maar een grijze kakatoe, in 't bezit van nen Engelsehen herbergier, heeft zijn baas dezer dagen erg... ver baasd. .Hij bezit het dier reeds twaalf jaar, en de vogel zal thans zoowat 50 jaar oud zijn... De papegaai had vroeger aan een Spanjaard behoord. Voor enkele dagen hielden nu Span jaarden stil in de herberg en spraken tot den vogel, die tot hunne verbazing en tot die van den baas, een heel reeks Spaansche woorden begon te zeggen, die zijn Engelsche meester hem nooit had hooren herhalen... En waarover ik nog 't meest verbaasd sta... dat is over de wijze waarop zoo'n nieuws tot aan onze ooren komt... 't zijn pertang geen papegaaien die het ons ver teld hebben! DE SERGEANT spreekt zijn rekruten toe, Als iemand in burger in een café wil ruzie zoeken met een soldaat, dan moet de soldaat rustig zijn bier uitdrinken en weggaan. Een -paar uur later vraagt de sergeant een der rekruten: Nu, Snullekens, als Iemand in burger in een café ruzie met u zoekt, wat moet ge dan doen? Rustig zijn bier uitdrinken en weg gaan, zei Snullekens. ZONDER FASCIST TE ZIJN Beste Lezers mijn Mag, *k hier toch mijn gedacht wel zeggen Qmi 't U dan nader uit te leggen? Want als 't niet mocht, dan zoudt gij zelf echte dictatoren zijn! Men spot met Duitschland, men spot met Italië, omdat er zoogenaamd geen goudvoorraden bestaan... Doch! de zaken draaien... Hier en in Frankrijk is er veel goud, doch... de zaken draaien niet. Ik wil maar zeggen wat kan het den arbei der bomimen, dat de Nationale Bank ber gen goud in hare kelders heeft, en dat de Société Générale stinkt naar muffe op gehoopte reserves als daarmede geen werk, dus geen brood in 't land komt 't Gedacht zelf komt niet van mij... maar uit een groot Vlaamsch dagblad... maar 't is ook mijn gedacht, dat betee- kent da'k er akkoord meê ga, en gij ook zeker.., want dat is... mannentaal! en eilaas... maar al te waar! Dit brengt mij 't gedacht te binnen dat Henry Ford onlangs nog/uitte, toen hij door Roosevelt ontvangen werd, om te trachten den landbouw terug op den troon te plaatsen: Indien het volk niet zijn eigen voed sel voortbrengt, sprak de wijze man, zal het een dictator moeten hebben die het dwingt zulks te doen. Het boerenbedrijf moet voor de nijverheid voortbrengen en het eenige middel tegen alle kwalen ls: werk! (■■■■■■■■■■■■■■■■■■■aaaaaaH stond tegenover den dood van haar oom, dat zij zich integendeel zijn overlijden en alles wat er omheen gebeurd was, zeer sterk aantrok. Maar met ijzeren wils kracht onderdrukte zij haar aandoeningen. Het was juist die wilskracht, die vast beradenheid, welke Athur Roger zoo be wonderde. Hij zag haar weer voor zich zooals zij op zijn kantoor geweest was, dat bleeke gelaat, met die schitterende oogen, zooals zij zakelijk haar bedoeling uiteen zette. Hoe weinig meisjes zouden in haar positie zich bepalen tot zuchten en schreien. Maar zij handelde, zij be dwong haar zenuwen en zij zou niet rus ten voor zij haar doel bereikt had. Hij betreurde het wel, dat hij haar daarbij niet mocht helpen. Den vorigen middag was mr Roger naar Schillerhorst gekomen, natuurlijk ter wil le van de familie van Beekum. Hij had lang anet zijn vriend Frans geconfereerd en ook kennis gemaakt met de dames. Mevrouw was een suffig, goed menschje, dat maar schreide om hetgeen gebeurd was, de beide zusters van Frans van Beekum, Lize en Suzanne, waren een paar heel aardige jonge dames, maar nu na tuurlijk stil en vol droefenis. Men had weinig gesproken over het drama, maar Roger had toch het gesprek op Dora we ten te brengen. Frans had zich bijna niet over Dora uitgelaten, maar zijn beide zusters hadden eerlijk haar lof verkon digd. Maar uit haar woorden bleek, dat Dora Burton algemeen beschouwd werd als een lief en eenigzins verwend schep seltje. Zij had het leven heel vroolijk op genomen, was rijk en mooi, kende geen zorgen en vooral ook haar oom had haar verwend. Men (beklaagde haar dan ook oprecht en had blijkbaar een heel andere voorstelling van de wijze, waarop zij den slag droeg, dan in werkelijkheid het geval was. Athur Roger vond het niet noodig haar te vertellen, dat hij Dora Burton reeds ontmoet had. Ook aan zijn vriend Jiad hij dit niet medegedeeld. Wel had deze hem verhaald, dat de defectieve hem gezegd had hem niet behulpzaam te km- En Ford kan het weten... en weet hetl TwEE JONGENS kregen ruzie... en 't ging op vechten afdraaien. Opgepast, zei de eene, want ik ben beter ontwikkeld dan gijl... Da's niet moeilijk, antwoordde de andere... uw vader is... fotograaf!... En 't zat er op! ENK'LE VRAGEN EN ANTWOORDEN Die we hier en daar nu hoorden En ons ook fel bekoorden Zullen U toch door den .band, niet te veel vervelen, 't Is daarom Rom dom dom! Dat we die harp hier gaan bespelen! Ge kunt nooit weten hoe 't U in uw later leven van pas kan komen! Alzoo luidt en heel intéressante vraag: Hoeveel stofdeeltjes zweven er in een huiskamer, op 1 kubieke centimeter lucht? Lacht niet, beste menschen... d'r zijn er die ze geteld hebben en ze zijn tot de som gekomen van 1.860.000... min of meer, pater! Nog iets uit 't fijn pak. Hoeveel nakomelingen kunnen een kop pel konijnen in 4 jaar tijd hebben? Wel 1.274.000, daar ze per jaar 4 8 keer jongen krijgen, en elk jong na zes maanden reeds kleintjes kan hebben... Zie 't artikel nu van: Leve de dood! Hoeveel eieren legt een bijenkoningin per jaar? De bagatel van 100.000! Hoe oud kan een zwaan worden? Meer dan 100 jaar! Hoe heet de oudste republiek der wereld? Andora, dat tusschen Frankrijk en Spanje in de Pyreneën ligt! Welk is de langste zin waarvan al de woorden mét w beginnen? Wie weet waar Willem Wijmen woont? Willem Wiimien woont wijd weg. Wie weet wat Willem Wijmen weeft? Willem Wijmen weeft witte wollen wantjes! EN NU moet ge 't volgende truksken ne keer probeeren zie, ge zult er toch voor een oogenbliksken planzier aan be leven. Ge vraagt aan iemand of hij of zij goed uit het hoofd kan optellen! Alleman zegt natuurlijk ja! Dan stelt ge 't volgende simpele vraag- sken (natuurlijk dat de patiëntgeen half uur krijgt om 't op te lassens Ge maakt er hem attent op dat 't vloeiend moei; gaan): Hoeveel maakt 1040 en 1040? 2080 zal het oogenblükkelijk klinken... goed. Dan vraagt ge er 10 bij te doen! 2090 en d'r is nog niks bijzonders gebeurd. Plus vijf? vraagt ge dan!... 2095 klinkt 't snelle antwoord! Nog goed. Maar nu vraagt ge d'r nog 10 bij te doen... Ik verzeker U dat er op de tien vast 8 zullen gevonden worden die als antwoord zullen geven 3005, dan wanneer het 2105 zijn moet. Allee! t Is te probeeren... en als er ne pot meê te verdienen is, moogt g'hem op mi.in gezondheid uitdrinken! Nog iets heel simpel... Als 't U niet verveelt. Hoeveel is 't derde van honderd plus de helft van 't derde? Ge zult ze zien nadenken en zoeken... en pertang niks is eenvoudiger Het geheel bestaat uit drie derden... Een derde plus een half derde is... een derde en half en d'r blijft dus nog één derde en half over, dus is één derde en half gelijk aan de helft... en van honderd is het vijftig... als 'k me niet bedrieg. Allee! Good luck! en amuseert U maar bi oogenbliksken. EEN SCHOT had per vergissing (na tuurlijk) een shilling gelegd in de schaal die den dominee hem toestak. Als de dominee hem nu 's Zondags nog de schaal toesteekt, antwoordt onze Schot, en dit sedert bijna een jaar: Geabon neerd I 't Manneken uit de Maan. IT A MPQ f Verlangt gij U en uwe meisjes CHIC aan UrV/TlCkJ te kleeden Brengt dan een bezoek aan Tel. 1210 Marie-José, H. Serrupslaan, n' 5, Oostende. Alle soort toiletten, mantels, kostumen. Alle maten, zelfs voor zeer struische dames. Keus voor meisjes van 3 tot 14 jaar. aan de spits van den vooruitgang. Wonder zig-zag ANKER, naait allesGeen beter naaimachien dan ANKER... Wel duurder Vr, inlichting bij Vertegenwoordiger uwer streek: Van Sevenant, Diksmuide; Amery, Woumen; W' A. Vervaecke, Waregem; Lannoo, Koekelare; Verdoene, leper. Of voor 't groot: M. J. Verhaeghe, Steendam, Gent. - Overal voortverkoopers gevraagd. - M "I S I> A A R OP IEDEIE TAEEu IBIEBBBBBBBBBBBBBBflBHIBBBBBlIB nen zijn, daar hij van andere zijde reeds in het geval gemoeid was en zich daar mee bezig hield. Maar Frans van Beekum scheen dat niet heel erg te vinden, -want hij had den detective slechts opgezocht op aandringen van zijn vriend en zich er zelf heel weinig van voorgesteld. Roger had de dames zooveel mogelijk getroost en haar gezegd, dat alles mis schien nog wel meeloopen zou. Hij was dien avond niet naar de stad teruggegaan, het was daarvoor te laat geworden en logeerde in De Gouden LeeuwDaar had hij den volgenden morgen bemerkt dat men het als Jets heel gewoons zou beschouwen, als hij ook naar het kerk hof ging om de begrafenis bij te wonen. Men verwachtte in Schillerhorst niet an ders dan dat ieder dit zou doen. En toen kon Athur Roger aan den wensch, die daartoe bij hem opkwam, niet weerstaan. Hij ging niet, zooa's hij voornemens ge weest was te doen, met den eersten trein terug, hij, deed als anderen en was toe schouwer bij de droeve plechtigheid. Hij wilde het zich zelf niet bekennen, maar hij stond daar alleen, omdat hij Dora Burton wilde zien, Dora Burton die hij liefhad. Ja, hij had het meisje lief, dat hij nog «naar een keer gesproken had, al stond hem dit zelf niet volkomen hel der voor den geest. Had hij: daarom zoo weinig medegevoel bij zich zelf kunnen ontdekken, toen Frans van Beekum den vorigen avond geklaagd had over de ver wijdering die de vreeselijke geschiedenis geschapen had tusschen hen en de familie Burton. Frans beminde ook dit meisje, maar hij zou nu wel voor altijd van zijn hoop afstand gedaan hebben. Het was met een soort leedvermaak, dat Athur Roger overwoog, dat Frans zeker in geen geval ooit nog kans zou hebben de hand van Dora Burton te verwerven. Met deze gedachten hield de advocaat zich bezig, terwijl hij schijnbaar luisterde naar het van zijn plaats onverstaanbare woord van dank, dat een al ouwelijke heer namens de familie van den overledene bracht aan allen die notaris Burton ds U VRAAGT?... WIJ ANTWOORDEN!... Aan al onze lezeressen. U vraagt ons wat U wenscht te weten in verband met huishouding, recepten, schoonheidswcn- ken, enz... Wij antwoorden U zoo vlug en zoo goed mogelijk. Stuurt uw vragen, onder gesloten om slag, aan TANTE BARBARA, adres re- daktie van dit blad. Beleefd verzoek een zegel van 0,70 fr. erbij te voegen voor het dekken van de onkosten. C. DE V. VRAAGT ONS. Is het in strijd met de regel der wellevendheid om iemand kaarten te zenden, zonder dat ze in een omslag zitten? Ik bedoel vooral prentkaarten, en geen zichtkaarten, te sturen op een verjaar- of feestdag!». Onder familieleden, vrienden en kennis sen is zulks toegelaten. Men mag er ech ter geen aangelegenheden op schrijven, waarin derden betrokken zijn, of die alle man niet mag weten, zooals geldzaken, familiezaken, waarschuwingen om te be talen, vragen of inlichtingen over perso nen. Men schrijve ook nooit een brief kaart aan een meerdere. GISLEEN V. D. B. VRAAGT ONS. Hoe kan men vliegen van meubels af houden? Door de meubels van tijd tot tijd met lauricrolie in te wrijven. Deze olie kan men bij iederen drogist bekomen. MARTH V. D. V. VRAAGT ONS. Hoe kan men het best inktvlekken ver wijderen? Door ze dadelijk in zoete melk te dompelen en dan te wrijven, tot dat de inkt er geheel uit verdwenen is. Wanneer de inktvlek in een katoenen stof zit, door ze uit te yvasschen in melk met groene (bruine) zeep. JUAN VRAAGT ONS. Gelief zoo goed te zijn ons het adres te geven eener firma in Belgie die zich gelast met ste- riliseeren van versche afgesneden bloe men, zooals bijvoorbeeld Jasmijnen (Lilas). Indien zulke Firma niet bestaat, wil a.u.b. het recept bezorgen om het zelf te doen. Hier geven wij U vijf adressen uit Brussel waar men planten, bloemen en bladeren stereliseért1. Maison E. Du- mont, 21-23-25-28, rue de la Moutagne, tel. 11.60.69; 2. Etablissements P. I.oh- mann-Chevalier, 17, rue Rempart des Moi nes, tel. 11.85.70; 3. Meyerstein C, W., 6-8, rue Draps-Dom, tel. 26.57.124. Straven Maur., 199-201, ^ventte Georges Henri, Woluwe-bij-Brussel, tel. 33.45.30. - 6. Fortuné Moriamé C°, 67, Avenue Emile Zola. We meenen dat U verder hierover alle gewenschte inlichtingen kunt bekomen aan het volgende adresHeer Delmotte, Sekretafiis der Floraliën, Park, Gent, tel. 328.44. ROM. V. D. P. VRAAGT ONS. In ons bureau staat een modern H. Hart beeld, wit plaaster, dof, niet geschilderd. De stoof heeft eens fel gerookt en het beeld is nogal zwart geworden. Ik heb met een beetje wit zeepwater het afge- wasschen, en r.u is het GEHEEL zwart geworden. Hoe zou ik het kunnen terug wit krijgen.Ik meen -dat uw zeep water te schraal was. Probeer het nog eens met een vet warm bruin zeepzopje, waarmee U bet beeldje flink af kunt bor stelen met een zachteu borstel. Desnoods kan U hierbij ook wat vim gebruiken. Na gebruik flink afspoelen met zuiver water, zoodat alle zeepdeeltjcs verwijderd zijn. Niet bij het vuur laten drogen. MARIE-THÉRÈ3E VRAAGT ONS.— Hoelang dient men de rouw te dragen voor een echtgenoot, een zoon, een vader, een broeder, een onkel, een neef? Ik be doel hoelang de sluier en daarna het zwart? In onze moderne tijden heeft men minstens deze goede eigenschapmen ziet in dat de ware rouw in het liart ge dragen wordt. De vroegere strenge voor schriften inzake liet dragen van rouw kleederen, worden nu minder slaafs ge- volgd. Voor een man volstaat buiten de be grafenisplechtigheid, waarop zwart wordt gedragen de rouwband om den arm. Lichte regenjas, fantasie overfrak, zelfs gekleurd pak zijn nu toegelaten. Sommige jonge meisjes onttrekken zich reeds eveneens aan de strenge oude eti quette, en trachten het met den rouwband over haar mantel te stellen. De dames echter volgen nog de proto- coolvoor groote rouw6 weken sluier voor 't gelaat, vervolgens 6 maand sluier van achter of op zijde, dan 3 maand zwart zonder vool, en 3 maanden halven rouw: wit en zwart, grijs, mauve. De rouw voor grootouders, voor zuster of broeder is 3 weken sluier van voor en 3 maand sluier van achter of op zijde, 3 maand zwart en 3 maand halven rouw. Voor oom of tante is de rouw niet langer verplichtend. Noch tans wanneer men erfgenaam is past het 3 weken kleinen sluier te dragen, voorts 3 maand zwart. Bij het dragen van rouwkleedcren diene men natuurlijk nog steeds wat rekening te houden van de plaatselijke gebruiken. Im mers in enkele dorpen zou de burgerij opspraak verwekken zoo zij niet 9 maan den lang den groöten sluier droege. De lieeren stellen zich ook al tevreden met een ruitvormig stukje zwart laken op de linker mouw te laten naaien. GEZONDHEIDS WENKEN Tandenborstels zal men bij voorkeur verpakt aankoopen. Vóór het gebruik moet men ze gedurende eenige uren in heet water zetten, om aldus alle ziekte kiemen, die erin huizen, te dooden. Het verzuimen van dit geen tijd vorderend werk kan oorzaak zijn van erge tand- vleeschontstekingen. Tandenborstels die CBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB slap geworden zijn, moet men eenige uren in water met aluin of ammoniak zetten, daarna naspoelen en buiten drogen. De oogen sparen mag geen ij del woord zijn, maar moet dag in, dag uit be tracht worden. Daarom zal men steeds voor voldoende licht zorgen, doch er te vens over waken dat alle verblindend licht vermeden worde. Aldus zal men volstrekt alle fijn handwerk of lektuur in het sche merlicht of in zonneschitter vermijden. Het licht moet altijd van den linkerkant op het werk vallen, nooit van de rechter zijde, hoogstens van voren. Het mag be vreemdend klinken, doch het werd weten schappelijk uitgemaakt dat het volgende een zeer slechten invloed uitoefent op de gézichtzenüwen 1. - Nauw aan den hals sluitende kra gen of dassen 2. - Koude en natte voeten 3. - Het langdurig omhoog kijken. Het is vanzelfsprekend dat bij elke ziek te men vooral dan de oogen moet sparen dan moet men nooit zelf lezen in een boek, doch zich laten voorlezen. HUISHOUDELIJKE WENKEN Aanbranden. Het kan de beste en meest vooruitziende huisvrouw voorvallen dat er iets is aangebrand. In dit geval zal zij den onaangenamen geur en den onge- wenschten smaak bijna volledig doen ver dwijnen, door de pan onmiddellijk tot bijna aan den rand in koud water te zet ten en daarin geruimen tijd te laten staan. Zij zal het water waarin de aange brande pan staat vervcrschen, zoodra het warm is. Vervolgens worden de spij zen overgeschept in een schoone pan en verder bereid. Onderhoud van schoenen. Niet gebruikte schoenen plaatst men zooveel mogelijk op leesten, of vult men met proppen papier, om aldus den schoen in zijn model te houden en het harsten bij lakwerk te voorkomen. Men draagt niet dag aan dag dezelfde schoenentwee paren, om beurten dragen, duren naar verhouding langer. Men droogt natte schoenen nooit bij het vuur; men zet ze op een warme droge plaats, nadat ze op leesten gestoken zijn. of opgevuld werden met papier. Zoodra ze slijtage vertoonen, laat men ze onmid dellijk repareeren. RECEPTEN Kaassandwiches. Roer 100 gram jboter zalfachtig in een verwarmde kom, en voeg er bij beetjes te gelijk 50 gram j geraspte kaas bij en een theelepeltje mos- i taard. Neem daarna eenige sneedjes wit of bruin brood, ontdaan van de korst, en bedek ze met liet mengsel. Druk telkens twee sneedjes op elkaar, en bak ze licht bruin in den oven. OM EENS NA TE DENKEN!... Wie gal in den mond heeft, hem smaakt alles bitter. Goed voorgaan, doet goed volgen. Hoe beter ik leef, hoe minder zorg (Chancer). (Nadruk, ook gedeeltelijk, verboden.) TANTE BARBARA. 9Z9B3BEBBBS3BBBBBaaB9EBBBEBBl jaar over Diksmuide de terugreis zullen maken, aldus de schakel smedende tus schen het schoone oude Vlaanderen en het roemrijke IJzeroffer onzer jongste heldendooden. B. Y. HOOGER ONDERWIJS VOORBEREIDENDE PROEVEN Bekrachtiging van middelbare studiëngctuigschriften. De afgevaardigde van de Regeering op het Provinciaal Bestuur te Brugge, Bureel 12, zal gedurende hiernavermelde tijdsbe stekken, Zon- en Feestdagen uitgezon derd, van 10 tot 12 uur, de inschrijvingen op de tot academische graden voorberei dende proeven opnemen en de ter be krachtiging over te leggen middelbare studiëngetuigschriften in ontvangst ne men; 1) Voofibereiden.de proeven (1° zittijd 1938) van 15 tot en met 25 Juni. 2) Voorbereidende proeven (2" zittijd 1938, van 4 tot en met 13 Augustus. 3) Overlegging van de getuigschriften: van 1 tot en imet 9 Juli. Schriftelijke aanvragen om inschrijving worden streng geweigerd. Bij elk tot den afgevaardigde gericht verzoek om inlichtingen, moet een post zegel voor het antwoord worden gevoegd. KLEEDING DER VELDWACHTERS IN WEST-VLAANDEREN Er zal voor rekening van de Plaatse lijke Fondsen van West-Vlaanderen eene openbare aanbesteding, voor het maken in 1938, van. kleedingstukken voor de veldwachters en veldbrigadiers der Provincie gehouden worden. De onderneming wordt uitgeschreven per bestuurlijk arrondissement. De aanvraag om ontvangst van het ko hier der lasten en voorwaarden, moet schriftelijk gedaan worden aan den Heer Gouverneur der Provincie. De prijsaanbiedingen, 'behoorlijk op ze gel geschreven, zullen ten laatste op 27 Mei 1938 ter post moeten neergelegd wor den. LESSEN IN BESTUURSRECHT Zaterdag 7 Mei eerstkomende zullen te KORTRIJK de lessen in bestuursrecht hernemen. De lessen loopen over de leervakken van het eerste jaar, t.t.z. Grondwet, Provin ciewet en Gemeentewet. Zij worden ge geven eiken Zaterdag namiddag van 2 tot 4 >uur in het Stadhuis. Geen bijzondere voorwaarden zijn ge steld om deze lessen te volgen; het vol staat een inschrljvingsrecht van 10 fr. te storten op postcheckrekening Nr 202783 (T. Schepens, Brugge.) Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de School voor Bestuursrecht, Provinciaal Bestuur,, Bureel Nr 18, te Brugge. II! ONS WEKELIJKSCH RAADSEL laatste eer bewezen hadden. Maar eens klaps schrikte hij op, toen iemand achter hem, hem op den schouder tikte,, het was hem als moest hiji zich over zijn ge dachten schamen. Hij keek intusschen om en ontdekte zijn vriend den detective. Samen liepen zij nu het kerkhof af. Jij ook hier? vroeg Roger, om iets te zeggen. Ja naturlijk, maar ik heb meer rede nen om dat aan Jou te vragen. Och, ik was toch hier en ben toen ook maar eens gaan kijken. Natuurlijk, natuurlijk, het is een duistere zaak, hé? Heb je al iets ontdekt? Ontdekt? Hm, nou, het is maar wat je ontdekkingen noemen wil. Enkele klei nigheden wel, maar ze passen nog in geen enkele theorie. Zie je, de meest waar schijnlijke oplossing is altijd nog, dat van Beekum en dé notaris samen gespe culeerd hebben. Ze hebben dan dien mid dag een samenkomst gehad, waarbij ze vaststelden, dat ze beiden verloren waren. De een is toen gevlucht, de ander heeft zelfmoord gepleegd. De advocaat knikte. Dat lijkt een logische oplossing. Alleen maar klopt daarop niet de verklaring van mevrouw Burton. Maar ik zou willen aannemen, dat zij niet precies verteld heeft, wat er gebeurd is. Zoo? Ja, want als alles zich heeft toe gedragen zooals zij heeft verteld, dan ontstaan er onverklaarbare moeilijkheden. Maar welke reden zou zij kunnen hebben, om niet de juiste toedracht der zaak te vermeiden, O, zulke redenen zijn wel te beden ken. Maar die meest waarschijnlijke op lossing verwerp ik. Waarom? Ja, m'n waarde Athur, indien ik jou als vriend de volle waarheid zeggen moet, heb ik daarvoor maar één afdoende reden. En welke is die? RADIO KORTRIJK 10 MEI RADIOSPEL VAN DE VLAAMSCHE MISSIEBIETJES Op Dinsdag namiddag 10 Mei, van 16 tot *17 uur, zendt Radio Kortrijk het eer ste doel uit van hst Radiospel van de Vlaamsche Missiebietjes, onder leiding van E. P. Lammertyn, Redemptorist, die dit Radiospel opmaakte. Allerlei missie liederen, ernstige en leutige, worden ge zongen in dit luisterspel en wisselen aan houdend af met aanspraken, gedichtjes en muziek. Voorname muzikanten en een groêp meisjes uit de stad Kortrijk verlee- nen hunne medewerking. Op 10 Mei, van 16 tot 17 uur, afstem men op Radio-Kortrijk! En propaganda mdken, opdat ook anderen het doen! PLECHTIG EEUWFEEST De Kostschool van Kortemark viert op 18 Juli aanstaande haar Eeuwfeest. Tot dit feest dat opgeluisterd wordt door de tegenwoordigheid van Zijne Excellentie Mgr. Lamiroy, worden alle oud-leerlingen dringend uitgenoodigd. Opdat niemand vergeten zij, worden de oud-leerlingen vriendelijk verzocht zonder uitstel hun adres aan de kostschool te laten geworden. DE H. BLOEDPROCESSIE EN DEN IJZERTOREN OP 9 MEI A. S. Over de eeuwenoude beroemde H. Bloed processie, dit jaar op Maandag 9 Mei te Brugge, moet niet meer uitgewijd wor den. Tienduizenden bewonderden jaarlijks te Brugge deze eenige prachtige ommegang, schakel tusschen Vlaanderens grootsch veri-eden en deze moderne tijden. Maar iyaar velen misschien niet aan denken is, dat te Diksmuide, op een 30- tal kilometer van Brugge, te dier gelegen heid telken jare op dien dag vele groepen den IJzertoren bezoeken. Inderdaad, geen passender gelegenheid om bij de terugreis uit Brugge over Diks muide huiswaarts te keeren, en aldaar een bezoek te brengen aan het sanctua rium onzer IJzerdooden. Voor groepen van meer dan 15 personen wordt 59 vermindering toegestaan. Wij zijn verzekerd dat velen der groepen die per autocar naar Brugge gaan, ook dit «MBBBaflBBRBBBBflBBBnBBSBBBBBB De detective aarzelde even en ant woordde toen: Kort en goed deze, ja, lach «ne nu niet uit. Ik verwerp die n eest waarschijn lijke veronderstelling, omdat juffr. Burton die weigert te aanvaarden. Dat klinkt mis schien dwaas, maar het is zoo. Juffrouw Burton is op de meest besliste manier overtuigd, dat haar oom geen zelfmoord gepleegd heeft, dat hij het slachtoffer is van een misdaad. En het is de muurvaste overtuiging van deze jonge dame, die mijn overtuiging telkens weer tot wan kelen brengt. Zij is zoo zeker van haar zaak, dat ik onder den invloed daarvan kom en telkens weer tot mij zeiven zeg, notaris Burton is vermoord, ik zal den moordenaar ontdekken. Dora Burton is een heel bijznder meisje. Hoezoo? vroeg Athur Roger, Wel, zij is heel anders dan anderen. En het eigenaardige ls, dat zij vroeger een meisje leek wel als anderen. Lief, zacht, een levenslustig aardig kind, voor wie een «riool japonnetje en een prettig uitstapje al heel voorname dingen in haar leven waren. Nu is ze absoluut veranderd, bovenmate vastberaden en zelfbewust, maar nog lief en schoon, als te voren. Ja, je 'behoeft me zoo eigenaardig niet aan te zien, ik ben heusch niet verliefd op haar. Je weet, mijn hart is nog al tamelijk onkwetsbaar. Athur Roger had werkelijk zijn vriend even onderzoekend aangezien. Een oogen blik was werkelijk de gedachte bij hem opgekomen, dat de detective zijn hart aan zijn nieuwe, schoone cliënte verloren had. Zou ook deze zijn mededinger worden? Hij haalde de schouders op, het ware in derdaad al te dwaas dat te veronderstel len. Maar ondertusschen voelde hij wel degelijk iets als jaloezie jegens hem. En voor die jaloezie was meer reden dan tegenover Frans. Want de dood van haar oom hadi een onoverbrugbare klove ge maakt, tusschen Frans van Beekum en Dora Burton. Terwijl de detective juist ia de gelegenheid was met haar samen Oplossing vorig Raadsel: KILO METER VERS LINDE KILOMETERVERSLINDER. ZONDAG 8 MEI (Derde Zondag na Paschen) Deze Zondag, evenals den vierden en vijfden Zondag na Paschen, doet de zang bij de Intrede onze Paaschvreugde her leven. Die vreugde .mmers mag niet vluchtig heengaan of verdwijnen, als de vreugde der wereld, maar ze moet voort duren, opdat wij hewaren wat Paschen ous bracht, namelijk onze geestelijke ver rijzenis in en met Christus. Daarom bidt de H. Kerk heden zoo treffend in het OpeningsgebedO God, die voor de do lende, opdat zij tot den weg der gerech tigheid kunnen weerkeeren, het licht uwer waarheid doet schijnen; geef dat allen die het christelijk geloof belijden, dat gene van zich afwijzen, wat niet dien naam strijdig is, en zich toeleggen, op hetgeen daarmede overeenstemt. In de Epistel van heden wijst ons de Prins der Apostelen op den weg der ge rechtigheid, die leidt naar ons waar ge luk. Vooreest vermaant hij tot onder drukking der vlceschelijke begeerten, di# strijd voeren tegen de ziel, daar de invol ging van zulke begeerten de eerste en gevaarlijke stoornis is der christelijke vreugde. De Apostel spoort ons ook aan tot gehoorzaamheid jegens de overheid «...niet alleen aan de goede en de vrien delijke, maar ook aan de lastige...», tot liefde onder elkander als broeders en tot ware godsvrucht. Het Evangelie is een aansporing tot vertrouwen in de goddelijke Voorzienig heid, die alles ten goede schikt voor die God dienen. Jezus zegt ons: «Weenen en weeklagen zult ge; doch de wereld zal zich verheugen. Gij zult bedroefd z.ijn, maar uwe droefenis zal in vreugde ver anderen.». Strijdt nu manhaftig geduren de den korten tijd uws levens hier op aarde en de eeuwige zegepalm zal U ge schonken worden; onderhoudt nu uw» plichten, zooals ze U door het geloof wor den voorgehouden, al kost het U ook moeite; 't is toch maar voor een korten tijd en de belooning zal eeuwig duren) dient den Heer getrouw ondanks de be koring van de wereldsche vermaken, dan zal uw hart zich verheugen en ti»< vreugde zal niemand U ontnemen. Bij de Communie der Mis ontvangen wij Dengene die onze sterkte is in dei strijd, ons geduld in het lijden, onze trooat in de verdrukking en die ons is voorge gaan naar den Hemelschen Vader om ottf eene plaats voor te bereiden. Blijven wf standvastig in het geloof en de deugd, zo» met woorden als met werken en onal vreugde zal eens volmaakt en onvergan* kelijk zijn in den hemel. <o» MEI - BLOEIMAAND 8 Z 3e Zond. na Pasdh.Versch. H. Michaël Evangelie: Jezus voorzegt zijne Hemelvaart. 9 M H. Gregorius v. Nazianzen. H. Bloed processie te Brugge 10 D H. Antonius 11 W H. Franciscus de Hieronymo 12 D HH. Nereus, Achilleus en Domitilla 13 V H. Servatius van Tongeren 14 Z H. Pacomius. H. Bonifacius 15 Z 4e Zondag na Paschen. H. Dymphna De smaak van de tomaat, De gemakkelijkheid en de zuinigheid der bouillon Blokjes He! Tomox Blokje met 2 tabletten Cmen fiafffitStBrxitSGtasssav realistischen schrijver Reimond Stijns. Hij schonk ons het aangrijpend werk Arm VlaanderenDood te Molenbeek op 12 December 1905. We kennen van Stijns nog vele boeiende romans en schetsen, o. m.Ruwe Liefde (1887), In de Ton (1893), Hard Labeur (1905). Hij is natu ralist, cn de schoonbroeder van I. Teir linck. 12 Mei 1910. Onthulling te Brussel van het praalgraf van den begaafden beeldhouwer Juliaan Dillens. 1937. Groote feestdag voor Engeland Koning George VI wordt met luister ge kroond, samen met Hare Majesteit Eli sabcth. In de Westminster-Abdey concen treerde zich de Britsche adel om het nieuwe koningspaar steun en trouw te be tuigen. Men dacht terloops aan Edward met zijn avontuurlijke liefde. 13 Mei 1867. Dichter Jan Van Beers spreekt in den Antwerpschcn Gemeente raad een allermerkwaardigste rede uit, over het gebruik der Vlaamsche moeder taal in het onderwijs. OM EENS NA TE DENKEN!... Een oude rat vindt algauw een gat. Hij die lijdt moet troost vragen aan zijn handen. (Russel.) Willen is onze persoonlijkheid inzet ten voor iets wat wij binnen ons bereik zien. (Verboden nadruk.) P. B IBBBBBBBBBflBBflBaflHBBBBBBBBBB te werken en misschien haar dankbaar heid te verdienen. e beide mannen zwegen eenige oogen- blikken. Toen vroeg Roger: Juffrouw Burton wil je dus als het ware pressen de bewijzen te leveren, dat haar oom vermoord is? Ja, en ik geloof ook, dat mij dit luk ken zal. Als 'hier van een moord sprake is, zal de dader mij niet ontsnappen. Maar waarom wil zij dat met ge weld? En ge hebt nog wel gemeend, dat zij en Frans van Beekum heel dicht bij een verloving gestaan hebben. Of ben je sinds dien van die meening terugge komen? Neen, integendeel. De zoon van van Beekum 'bemint dit meisje en hij zou haar, als alles 'gewoon gegaan was, haar hand gevraagd hebben. He geloof ook wel, dat zij hem gaarne lijden mocht en hem haar toestemming niet zou hebben ge weigerd. In dat geval zou men eerder ver onderstellen mogen, dat zij de zaak thans niet zoo op de spits zou willen drijven. Als die twee elkaar lief hadden zou zij, dunkt me, er niet alles op zetten om zijn vader veroordeeld te zien als moordenaar van haar oom, Dat heb ik ook al bedacht, maar een vrouwenhart is een raadsel. In elk geval, ik weet wat mij te doen staat. Maar hoor eens, voegde de detective er lachend bij, als juffrouw Burton mij hier zag, zou zij misschien de verdenking opvatten, dat ik met den vijand heul. Zij beschouwt mij dan als den vij and? vroeg Roger. Nu ja, een beetje wel. Jij, verdedigt de 'belangen van van Beekum. Dat hebt ge haar zelf gezegd. En ze gunt je geen succes. Maar haat zij die familie dan? vroeg de advocaat, het komt mij voor, dat die jonge dame, 'hoe hef en schoon zij er ook moge uilzien, bijzonder wraakzuchtig is. De familie van Beekum is waarlijk ook wel te beklagen. De detective haalde de schouders op. -<o>- HERDENKINGEN 7 Mei 1793. Nederlaag der Fransclien te Condé. De Fransclien ondergingen nog verscheidene andere nederlagen door de Oostenrijkers, doch de eindoverwinning bleef aan het Fransche leger te Fleurue in 1794, waarna de Oostenrijkers den af tocht blaasden, en Belgie met de Repu bliek vereenigd werd tot na den val van. Napoleon. 1879. Overlijden van Charles de Cos- ter, schrijver van «Tijl Uilenspiegel», den Vlaamschen Bijbel, die oorspronkelijk in het Fransch geschreven werd. Immers Charles de Coster, in 1827 te München geboren, leefde te Brussel, en schreef in iet Fransch: «Légendes flamandes», «La légende d'Uilenspiegel et de Lamme Goed zak». Door die Fransche werken heen ademt den Vlaamschen volksgeest. 1883. Het Oratorio «Lucifer» van Peter Benoit werdt te Parijs uitgevoerd, 8 Mei 1878. De wet De Laet op het gebruik der Nederlandsche taal in be stuurszaken wordt aangenomen. 9 Mei 1919. Het Vlaamsch Nationa listisch Komiteit zendt uit Den Haag aan President Wilson een uitgebreid Memo randum, met verzoek de Vlaamsche zaak ter bespreking te brengen op de Vredes conferentie. 10 Mei 1786. Keizer Jozef II ver biedt de processiën, de bedevaarten en Ulcrhande jubelfeesten. Hij schafte ook de broederschappen af. Zelfs de gemeeu- tekermissen kon hij niet onaangeroerd la ten: door een keizerlijk besluit moesten in al zijn Staten deze feestelijkheden op denzelfden dag plaats grijpen, namelijk op Beloken Paschen. De Vlamingen doopten dien dag Keizerskcrmis. 1877. Onafhankelijkheid van Roemenie. Na den Russisch-Turschen oorlog 1877- 1878, waarbij het de Russen steunde, ver loor Roemenië Bessarabië aan Rusland, maar verwierf de Dobroedsja en werd door het Kongres van Berlijn onafhankelijk verklaard. In 1881 nam Karei den titel van koning aan. Door zijn deelneming aan den tweeden Balkanoorlog 1913 verkreeg Roemenië het Bulgaarsche gedeelte der Dobroedsja. In het begin van den wereld oorlog bleef Roemenië neutraal, maar sloot zich in 1916 bij de geallieerden aan. Na de overwinning der geallieerden ver kreeg Roemenië Zevenburgen en Boeko- wina, en werd aldus de grootste Balkan- staat. 11 Mei 1850. Geboorte te Mullem (Oost-Vlaandercn) van den Vlaamschen 'Zie vervolg hiernevens.) MMBBBBBBaaaHBHHBBBBBBaa Ze is me ook een raadsel, zei hij, maar ik ben niet hier om een vrouwen gemoed te ontraadselen, maar wel om het geheim van dit drama te ontdekken. En vertel me dan eens, hoe ver ben je gevorderd? Want je hebt toch zeker al enkele bijzonderheden ontdekt. Oho, antwoordde de ander, wij zijn vrienden en ik west van vroeger, dat jij in die dingen belang stelt, maar daarover zal ik nu toch niet uitweiden, want dan zou juffrouw Burton in zekeren zin van verraad kunnen spreken. Want je bent toch werkelijk de advocaat van de tegen partij. Dit antwoord trof Athur Roger onaan genaam, juist omdat hij erkennen moest dat het waarheid bevatte. Hij had niet naar bijzonderheden gevraagd, om daar van gebruik te maken, hij had daaraan niet eens gedacht. Maar inderdaad hij was de advocaat van de tegenpartij en, waar dit zijn vriend reeds tot een zekere reserve tegenover hem verplichtte, toe greep hij, dat Dora Burton zelf 'hem wel degelijk als een tegenstander moest be schouwen. Dat stemde hem verdrietig, want hij mocht al tegen zich zeiven zeg gen, dat Dora toch niets voor hem was, dat zijn oude vriendschap voor Frans van Beekum veel zwaarder wegen moest dan de sympathie, die hij voor dat meisje voelde, deze zeer verstandige redeneering hielp hem niet. Hij voelde, dat zijn hart hem trok naar Dora Burton en dat hij heel gelukkig zou zijn voor haar te mogen werken. En het deed hem pijn te weten, dat zij hem bijna als een vijand scheen te beschouwen. Zwijgend, liep de advocaat eenige oogen- blikken naast zijn vriend, de detective voort, die even naar hem keek en toen nauwelijks merkbaar glimlachte. Juist wilde hij een plagende opmerking maken, toen een jongen op een flets hen achterop reed. De jongen sprong van zijn fiets, tikte even aan de pet en gaf den advocaat een briefje. Of U dat dadelijk wilt lezen, zei hij. ('t Vervolge.)

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1938 | | pagina 7