Koloniale Loterij H.H. Landbouwers! Opgepast Poperingenaar aangerand nabij Vlamertinge 35 BARCO-radioioestellen in 't Sanatorium «0e Lovie» te Poperinge 55 R. MYLLEVILLE=T0P, .Noordstraat, 17, Poperinge 66 6e Snede 1938 1 GROOT LOT van 1. 000.000 Frank 1.000 Het is kwestie van den zoowel overal bekenden naam 24 uren later aan de opgeloopen verwon, dingen bezweken - De dader niet gekend Plan van vorfSeoiing der 15 MiSfesn 8 100.000 10 50.000 35 20.000 250 10.000 500 5.000 1 3 500 2.000 1 500 1 5.000 200 1 45.000 100 51.804 loten deelen de 15 miljoen: 36 verschillende trekkingen Trekking in Juni DE SURCOMBINEE Maakt een spaarpot voor een Surcombinee BURGERSTAND VAN TWEE TREINEN IN BOTSING TE LONDEN WAALSCHE VANDALEN AAN HET WERK TE EDINGEN TRAINING VAN HET ENGELSCHE PROFESSIONAL-TEAM OP HET OLYMPIASTADION TE BERLIJN Dinsdag, al vroeg- in den morgen, wer den ws door onzen berichtgever uit Vla- mertingevopgebeld, die ons meldde dat in den verlOop-en nacht, rond 2.30 uur, een man, bewusteloos, nabj den Brandhoek op de groote baan leper-Poperinge werd gevonden. Om onze lezers een bondig en juist verslag te kunnen opmaken van het verdachte gebeuren, trekken we dan ook aanstonds TER PLAATS. Even voorbij het gehucht de Brand hoek», juist 300 meter verder, tor hoogte van de kleine afstandspaal 9 en nabij de uitweg dér hofstede De Cayenne lagen temidden" de kleine velobaan twee bloed' plassen, 't Motregende en door de talrijke velo's die er reeds voorbijgereden waren, waren de bloedsporen al half uitge- wischt. Een klein groepje nieuwsgisrigen vormde een cirkel rond het bloed, en in bijna ieder deuropening stonden twee, drie menschen druk te praten. We schuif- den wat dichter bij en algauw vernamen we wat er gebéurd was. DINSDAGMORGEN TE 2.30 UUR GEVONDEN. Met St Job's-iZondag gaat telken jare te Vlamertinge de kermis door. Veel Brandhoeknaren houden eraan gedurende die Kermisdagen naar 't dorp toe te trek ken en er eens duchtig te kermissen. Al dus bekommert zich menigeen niet om de late uurtjes en wordt er dikwijls tot laat in den nacht gevierd. Zoo was het er cok aan toegegaan met Jozef Pauwels, die, In den vooravond per velo vertrokken was en zich had gaan plaatsen in een drankgelegenheid op het dorp zelf. Maar toen hij in 't vroegste van den morgen zijn flets terughalen wilde, bleef de deur dier herberg voor zijn neus gesloten en mocht hij het te voet naar huis aftrappen. In het naar huis komen hoorde hij, naarmate hij vooruitkwam, in de verte een gekreun opdagen. Eerst dacht Pau wels dat het de eene of andere hond op een hoeve was, dcch naarmate hij den Brandhoeknaderde, kwam dat ge kreun sterker en duidelijker, het viel hem ten slotte zonderling voor, zoodat hij be sloot maar recht op het gekreun af te gaan. Hoe groot was echter zijn verbazing toen hij een man aantrof die, gansch be bloed aan het hoofd, op den rug uitge strekt lag op het fietspad, met naast hem een totaal nog ongeschonden fiets, waar van het stuur de richting naar Poperinge aanwees. Wat verder lag zijn pet, even eens mist bloed besmeurd. Rap liep Pauwels hulp halen naar huis, hij ontwekte zijn moeder en zuster, ging eenige buren eruitkloppen, en samen trokken ze dan, voorzien van een lan taarn, den ongelukkigen man ter hulp. De Rijkswacht, Heer Burgemeester Bou ten en Dokter Criem werden in der haast verwittigd en verschenen ter plaats, na dat de eerste terhulpgekomenen reeds en kele zakken onder het hoofd van den man gelegd en hem wat gedekt hadden tegen de koude. Dokter Criem deed de eerste verzorging, doch de man, die maar altijd door kreunde, gaf niet het minste ant woord cp al de VTagsn die hem door Dok ter en Rijkswacht gesteld werden. Hij was in bswusteloozen toestand. Ook de geestelijkheid der parochie werd aan stond vn-witttgd en het duurde dan ook niet lang vooraleer den stervende de Hei lige Olie werd toegediend. NAAR HET O. L. VROUW HOSPITAAL TE IEPER OVERGEBRACHT Daar de Heer Dokter niet die minste hulp den ongelukkige nog bieden kon, werd besloten de Roode Kruiswagen van leper op te bellen, 't Was ongeveer 4.30 u. als de ongelukkige in het O. L. Vrouw Hospitaal ter verzorging binnengebracht werd. WIE IS HET? Niemand van al de omstaanders, nie mand onder al diegene die hem in het eerste uur bijgestaan hadden, kenden den ongelukkigen man. De Rijkswacht had hem voorzichtig alle zakken afgetast, doch niets werd op hem bevonden en alle pa pieren waren eveneens zoek geraakt. En kel 1,50 fr. in kleingeld stak hem nog in zijn giletbeurs. Een zaak echter waardoor msn aan zijn identiteit geraken kon, bood zich aan: het nummer van de veloplaat. Langs dezen weg werd dan ook verder uitgezien, en weldra bleek het dat het nummer afgegeven was geweest te Pope ringe, en wel aan Heer Georges Carton. HET SLACHTOFFER HERKEND Daar men op het nummer der veloplaat niet altijd met volle zekerheid kan door gaan, en mén aldus niet wist of het wer kelijk de H. Georges Carton was die men in zoo deerniswekkenden toestand, op de baan gevonden had, verwittigde de Heer Prokureur van het Parket van leper de Rijkswacht van Poperinge, die aan een wachtmeester de opdracht gaf te gaan aankloppen bij Vrouw Carton om haar te verzoeken in den namiddag naar het O. L. Vrouw Hospitaal van leper te gaan, ten einde er vast ts stéllen of het wel haai man was die er verzorgd werd. Vrouw Carton, geboren Mathilde Vand-ecaveye, beantwoordde die vraag, en inderdaad, 't was H. Georges Cartc-n, die er deerlijk toegetakeld, in doodstrijd verkeerde. Langs beide kanten van het achterhoofd had hij diepe w-ondién-; ook een diepe vleesch- wonde aan de onderlip maakte hem on- erkennelijk. Érg veel bloed had hij echte: niet verloren. OVERREDEN OF VERMOORD? Twee veronderstellingen kunr.en gedaan worden: oïwél werd G. Carton door een auto overreden, ofwel werd hij laffelijk aangevallen en neergeslagen. Werd hij overreden? Mogelijk, doch wij kunnen h;t moeilijk geiooven omdat hij enkel en alleen aan het achterhoofd zwaar gewond werd, alswann-eer in de meeste gevallen personen door auto overreden bijna over het gansche lichaam geraad- braakt zijn. Evenmin geloo-ven we het om dat r.evens hem zijn flets in totaal onge schonden toestand w;rd opgenomen en verder nog om-dat er nergens op de baan sporen te zien waren van sleepende auto banden, als we tenminste mogsn veron derstellen dat ieder autogeleider, bij het zien dat hij iemand zal overrijden auto matisch remt, en dergelijk remmen laat altijd op de baa-n groote sporen na. Maar waarom we wel gelooven dat Heer Carton laffelijk werd neergeslagen, dat kunnen we uit de volgende punten aflei den; HAD HIJ VEEL GELD OP ZAK? M-eest alle dagbladen die deze week ver schenen en die zaak verhaalden, verklaar den dat het slachtoffer Maandag, alvorens naar leper te vertrekken, een aanzienlijke som geld was gaan ontvangen bij een vee makelaar uit onze stad. Dit Is onjuist. Carton, die eveneens het ambt van vee makelaar uitoefende, had slechts 50 fr. ontvangen en was daarmee naar leper afgereisd, waar hij nog enkele dieren was gaan bezichtigen voor mo-gelijken aan koop. Doch wat er zeker is, is dat EEN ZWARE SLEEPBLOK GEVONDEN werd op een viertal m-ster van waar men de man vond. Op zijn eigen schijnt dat van weinig bebeekenis, doch de omstan digheden. en de toestand waarin die blok gevonden werd, geven ons reden tot ver der overdenken. We waren ter plaatse toen een man daar plots den dijk in sprong en er een zwaren sle-epblok van zoowat 50 cm. lang en 15 cm. diameter boven haalde. H-et kwam ons ietwat zonderling voor en aanstonds stelden we vast dat de blok alleen aan de opperkant nat was en langs onder nog volledig droog, waaruit we kunnen opmaken dat de blok er nog niet lag den avond te voren aangezien het Maandagavond geregend had; dus, moest er water in den dijk geweest zijn en zou de blok stellig in een nacht van Maan dag op Dinsdag niet gedroogd zijn. Dat de opperkant een weinig nat was, komt doordat de blok bovengehaald werd Dins dagmorgen kwartier over 9 uur, als het te 8.40 u-ur was -beginnen te regenen. Ook het gras waar de blok oplag, was nog gansch droog, groen en veerkrachtig, eveneens een bewijs dat de blok er nog niet lang lag, daar het gras stellig geel zou geworden zijn. Wat die houten blok nu betreft, het is uitgemaakt geworden dat die de-el uit maakte van de kar van H. Berlamont, cafébaas der herberg In de Rus Daar Berl-amont geen bewaarplaats bezit voor die kar, blijft hij altijd op straat staan en iedereen kon zich dus van die -blok meester maken. De veerman was dan ook verwonderd dat Dinsdag morgen zijn on langs nieuw gemaakten sl-eepblok verdwe nen was. Verder vernemen we dat de H. Carton den Maandagavond tot laat in den nacht zich in een drankgelegenheid te Vlamer tinge had opgehouden. HET SLACHTOFFER OVERLEDEN Zonder een woord over de zaak uitge bracht te hebben, noch tot het bewustzijn teruggekeerd te zijn, is Dinsdag op Woens dag nacht te 1 uur, de H. Georges Carton aan zijn opgeloopen verwondingen over leden. Hij was 59 jaar oud en woonachtig op het gehucht 't Hoogevooraan op den Watousteenweg. HET LIJK WERD GESCHOUWD Donderdagnamiddag had in een zaal van het O. L. Vrouw Hospitaal te leper, te 3 uur, die schouwing plaats van het lijk. De beide wetsdokters, de H!H. V. Snick en V. Billiau, zouden aan de onder zochte wonden trachten op te maken hoe de H. Carton aan zijn dood gekomen is. Na de schouwing waren beide genees- heeren het eens om te verklaren dat de H. Georges Carton het hoofd werd inge slagen. Gansch het opperste achterdeel van den schedel was ingedrukt. De laffe aanrander moet met een nogal stomp voorwerp zijn slachtoffer langs achter aangevallen hebben. Het staat dus algemeen vast dat de Heer Carton vermoord werd, en cok in dien ain zal het Parket van leper verder de zaak behandelen. HET PARKET TER PLAATS Eerst Woensdagnamiddag te 3 uur is het Parket van leper, samengesteld uit Onderzoeksrechter H. Devos, Prokursur des Konings H. Van de Velde en Griffier H. Vander Ghote, ter plaats afgestapt. Ze gingen over tot de hersamenstelling van hst vermoedelijke gebeuren. Daarop zijn ze naar Poperinge afgereisd, waar ze op het politiebureel verder nog Vrouw Car ton ondervraagd hebben. PAPIEREN GEVONDEN Dinsdagnamiddag werd door Burge meester Bouton, die daar in de nabijheid woont, in de kasseigracht op eenige stap pen d-er herberg 't Brandertje papier- snippelingen gevonden, alsook stukjes van een eenzelvigheidskaart. De Heer Burge meester heeft alles bijeenverzameld en bevonden dat deze papieren en die- eenzel vigheidskaart aan hec zoo laf vermoorde slachtoffer toebehoorden, daar de eenzel vigheidskaart zijn naam uitwees, en de papiersnipperingen lesse blaadjes waren uit zijn klein zakagenda, waarop H. Car ton meestal adressen en leveringen staan had van personen met wie hij zaken deed. Alle tien a twintig meter in de richting van Vlamertinge tc-e -.verden die papier tjes opgemerkt. De dader m-ost dus in het naar huis trekken geleidelijk de papieren onderzocht hebben en alles wat hem niet van di:nst kon zijn den gracht ingewor pen hebben. IIET SLACHTOFFER BEGRAVEN De begrafenis van H. Carton had plaats Vrijdag morgen, te 9 uur, in de Kapel van het O. L. Vrouw Hospitaal te leper. Te Poperinge zal Woensdag a. s., in O. L. Vrouw-kerk, t-e 9 uur een Mis met libera opgedragen worden, NOG EEN BIJZONDERHEID Zekere H. uit Pop-ering-e verklaarde dat hij in het naar huis komen per,fi-ets hij kwam van de cir-kusvertoonihg van Vlamertinge in het licht van zijn lan taarn een persoon had zien liggen op de baan. Hij dacht <\t het een b-s-dronken man was en gaf er daarom geen verder aandacht op. Het was dan 1.30 uur. A West-Vlaanderen krijgt zoo stilaan de weinig benijdenswaardige beroemdheid van moordzaken. Drie moorden hebben kert opeengevolgd d-e gansche streek on veilig gemaakt. Eerst te Hout-em-Veurne: Brunrel die zijn grootmoeder vermoordde. Dan te Rekkem en in d-e vaart dier Drie Gracht-en, de mcord van Van Thourn-out, die zijn vrouw in stukken gesneden, ze in bovengenoemde vaart ging werpen. Een derde duistere zaak komt erbij: Hoe is Georges Carton aan zijn eind ge-komen? Hopen we dat het Pa ket spoedig licht brenge in die duistere i ..ak, dit spijts er Donderdagavond nog b-weerd werd dat ze alle nadere aanduidingen missen die zcud-en kunnen leiden tot de ontdekking van den dader. De BARCO »-toestellen die in de zalen van het Sanatorium op «De Lovie» komen geplaatst te worden. Een zicht der plaats waar II. Georges barton In de nacht van Maandag op Dins dag in bewusteloozen toestand en zwaar gewond aan het liocfd opgenomen werd. Vorenaan zien we de reeks kasseisteenen die de afsch eidsli'.n der auto- en velo baan leper-Poperinge uitmaken. Daarachter de velobaan waarop we heel duidelijk 'n het midden de twee bloedplassen zien. Verder de afstandspaal 9 met den dijk V-aar de sieepblok gevonden werd, en gansch op den achtergrond een waterput tvaaruit de koeien drinken, de Cayenneput genaamd, die juist gelegen is aan den uitweg (wat meer rechts) der hofstede «De Cayenne». Het Beheer van het Sanatorium Sint Id-esba-ldus op De Loviet-e Poperinge. weet dat da goede g-emc-edsgïstelt-enis een groote rol speelt in het genezen zijner kostgangers. Goeds zorgen van ieverige, bekwame Geneesheer-en; goede verzorging door liefderijke Zusters; frissche lucht tusschen hoornen en vijvers: wandelen, trabollen, vissehen, alles werd In het Sanatorium ingericht om de kostgangers aan afwisselend-opruimend verzet ta hel pen. Een goede radioIs ook Iets dat in -menig gezin veel genoegen en aangenaam tijdverdrijf verschaft. «Het Sanatorium m-cet een groot gs- zin zijn», zoo redeneerde het Beheer, en sedert jaren was er ook gezorgd geweest voor radiouitzendin-g in de verschillende zalen. Deze inrichting was echter on voldoende geworden en op aandringen van Heer Dr Brutsaert, Afgevaardigde- Beheerder van h-et Sanatorium, besliste het Beheer een moderne radio-inrichting be plaatsen, dit tot veel genoegen der tal rijke kostgangers. En daar Dr Brutsaert aan d-e Poperin- genaars houdt, weid, de Firma Barco van Poperinge met die inrichting belast. En niet alleen met de inrichting, want alle etukk-en werden afgewerkt in de werk huizen der Firma <- Barcote Poperinge. Eenige dagsn geleden werd de Levering gedaan: een groot radio- en pick-up-toe- sbel welke toelaat: -1) 6 Uitzendingspostan gansch auto matisch op te nemen. M-en duwt op een knop op de-welke d-e naam staat van den uitgekozen uitzender, en automatisch, zon der verdere bewerking, hoort men de muziek van de gekozen uitzender. Dit is de laatste wonderuitvinding in radio- gebied, waarvan r.u re-eds alle goede Amerikaansche toestellen voorzien zijn en welke «Barconu ook reeds in vcege gebracht heeft; 2) Alle andere uitzendingen op ultra korte, korte en lange golven op te nemen; 3) Automatisch 1 tct 10 groote en kleine -phonoplaten te spelen, welke automatisch zonder verdere tusschenkomst, geplaatst en gespeeld worden; V-erd-er -een microfoon-installatie laat toe aan d-e Heeren van het Bestuur, de Heer Dokter of de Zusters, ineens alle redevoeringen, inlichtingen of uitnocdi- gingen te geven aan alle kostgangers van het kasteel e-n van de twee paviljoenen, gezien ineens 34 nieuwe luidsprekers in 34 kamers of plaats-en uitgeven wat door de bs-voegde personen uitgezonden of uit gegeven wordt. W-e waren per tceval bij de levering aanwezig: het was een -plezier om al de blije gezichten te zien bij het hoeren van eenige phone-platen, en elk was erc-p ver- lekerd een van die 34 luidsprekers in zijn nabijheid te krijgen. De inrichting is onderverdeeld per zaal; van uit h-et Joongevend radiotoestel wordt alles geregeld; hard of zacht, volgens be geerte en volgens het schikt in d-e zaal. Het geheel is een won-der van techniek. We zagen reeds een paar kostgangers en stelden hen de vraagH-oe gaat het met de nieuwe Barco-inrichting? En die menschen waren er niet over uit te praten. Wel, Mijnheer, 't is en plezier die weergegeven muziek te hoo- ren. Ieder luidspreker is net een der mo dernste radio's; beter -kunt Ge niet te hooren krijgen. H-e-t Beheer heeft een edel werk gedaan en de spil ervan, Heer Dr Brutsaert, moeten we er vurig om be danken. Maar we moeten de Barco »- fabrikant, Mijnheer Lucien De Puydt van Poperinge-, geluk wenschen om d-e prach tige afwerking. Beter kon het niet en ons is het een onbesohrij-f-elijk verzet dat ons veel -bange uren- wegneemt. En Ge moogt h-et gerust weten, als we naar huis gaan, dat bij ons geen andere radio dan een «Barco» binnenkomt.». We kunnen niet anders dan het Beheer loven cm zij-n ins-nschlievende gedachte en de Heer De Puydt g-elukwenischen om d-e flinke verzorging -en kwaliteit der in richting. Hst is een model-inrichting. We vernemen ook dat de Firma Barcohaar werkhuizen te Poperinge op gro-oben voet zal uitbreiden en een nieuwe fabriek zetten. We wenschen ci-en Heer De Puydt goede kans; dat brengt leven bij in on-ze goede stad, en dat moet ieder streekgenoot aanzetten Barco naar verdienste te waardeeren; ieder ra dioliefhebber heeft e-r ten andere belang bij :sen Barco te kcopsn, want die geeft altijd de hoogste voldoening. dat als model-inrichting mag doorgaan iinHBMi&saBBa&EaBnBaBaansaaiEjiaaiisiSBssasEiaEBSSissrctanaiSBaBKauiJissasaHB&saBaszaiaBnaansHSiaa IEPER, van 12 tot 19 Mei 1938. Geboorten. Dewulf Maria, Rscollet- tenpoort, 5, van Oostvleteren. Declercq Ignace, de M-ontstraat, 9. Besmet Da niël, Augustinusstraat, - 5. Deruddsr Maurits, Veurnesteenweg, 13. Dabruyne Hubert, M. Haiglaan, 7-1. Brulein Mo nique, Reco-llettenpoort, 5, van Komen. Busschaert Robert, Pannenhuisstraat, 42. Pickel Georgette, M-eenensteenweg, 63h. Peel Regine, Rijselstraat, 15. Overlijdens. Gruwier Henricus, 61 j. landwerker, echtg. v. Deman Emma, Lange Torhoutst^at, 25, van Vlamertinge. Tresy H-snricus, 59 j., aardewerker, echtg. v. Scheerlynck Alina, Poperingesteenweg, 127. Verbrugghe Jules, 66 j., landbou wer, echtg. v. Declercq Pharaïlde, Wen- ninckstraat, v. Brielen. Disu Omérine, 65 j., z. b„ echtg. v. Versailles Jules, Bo- te-rstraat, 14. Carton Georges, 59 J., koopman, echtg. v. Vandecaveye Mathilde. Lange Torhoutstraat, 25, v. Poperinge. i Roelens Alida, 41 j., z. b., ongehuwd, Po pringes teenweg8. Huwelijken. Joye Alois, fabriekwer ker v. Passchendale, en Lammens Andrea, fabriekwerkster v. leper. Terryn Da niël, metaalbewerker, en Velghe Simonne, fabriekwerkster, b. v. leper. Wolters Georges, kleermaker, en Coene Julia, naaister, b. v. Ie-per. Vandsnhoecke Germain, luitenant bij het Belgisch leger, en Lsfevre Florence, z. b., b. v. leper. Beloften. Gasten Minnekser v. leper, en Julia Callewaert, fabriekwerkster v, St Jan. Pierre Decl-erck, elektriekwer- ker v. La Madeleine, en Suzanna Debrou- wer, bediende v. leper. Emile Oocle, mekaniekwerk-er, en Marie Drol-e-z, z. b. b. v. Is-per. Albert Ind-evuyst, verlakker v. Elverdinge, en Maria Vandepitte, naais ter v. leper. KOETEMARK, van 28 April tot 5 Mei. Geboorte. H-emeryck Walter, z. v. Al- fons en Ampe Esther. Huwelijken. Cloetens Odo v. Torhout en Devos Maria. Vandaele Maurits v. Torhout en Valck-e Godelieve. Overlijdens. Desimpel Marie, 60 j. 7 m., echtg. Hozée Leen. KORTEMARK, tot 12 Mei 1938. Geboorte. Hoet Maria, d. v. Leon en Denduyver Zulma. Overlijden. Vanclooster Frans, 7 m., z. v. Jules. Huwelijk. Grymonprez Jules v. Blan- kenberge en Raes Ida. KORTEMARK, van 12 tot 19 Mei 1938. Geboorten. Casier Roger, z. v. Mau rice en Valcke Irma. Verhulst Luit garde, d. v. August en Crombsz Elza. Overlijden. Billi-st Aloïse, 80 J., wed. v. Deruyttere Leonia. LANGBMARK, maand April 1938. Geboorten. Hoorei-bek© Robert, z. v. Cyrisl en Claeys Adrienne. Rambour Daniël, z. v. Hector en Labaere Laura. Liefooghe Roger, z. v. Richard en Ver- 1 trekking van 6 cijfers loten van frank 1 trekking van 6 cijfers loten van frank 2 lrekkingen van 5 cijfers loten van frank 7 trekkingen van 5 cijfers loten van frankj 5 trekkingen van 5 cijfers loten van frank trekking van cijfers loten van frank trekking van 3 cijfers loten van frank trekking van 3 cijfers loten van frank trekking van 2 cijfers loten van frank 9 trekkingen van 2 cijfers is de BESTE FORMULE voor het CUMULEEREN der LOTEN. POPERINGE, van 13 tot 20 Mei 1938. Geboorten. Hauspie Eliane en Chris tian©, d. v. Oscar en Ore-sl Martha, Kom straat. Danntel Isabelle, d. v. Gilbert e-n Vandenberghe Maria, Iepersteenweg. Dugardin M-onique, d. v. Auguste en Ghesquière Valentine, Wijtschate. Bon- d-u-elle Christi-ane, d. v. Leopold en. Huy- ghe Juliana, Watou. Haghedoo-ren Marc, z. v. Ge-orges en Huyghe Maria, Abeelestatieplaats. Geera-ert Astrid, d. v. Rcmianus en Dequldt Maria, West vis- teren. Mouton Simonne, d. v. Jooris en Blanckaert Xvonne, Zillebeke. Dela- Leeuw Lea, d. v. Ge-orges en Crabbe Maria, Stavele. Hey-man Valère, z. v. Eusèbe en Verdonck Bertha, Watou. Page Ma- nette, d. v, Gera-rd en Vandenbulcke Alina, Leisele. Cornet-te Wilfried, z. Josephus en Top Maria, Pollinkhove. Olie vier Agnès, d. v. Firmin en Noyen Elisa, Renin-g-e. Derck Norbert, z. v. Maurice en Rcbyn Marth-e, Boezinge. Huwelijken. Allaeys André, aarde werker v. Vlamertinge, en Garcy Simone, naaister v. Pop. Ge-squiere Juli-sn, paar- den-geleid-er, en Ackerman Jeann-e, strijk ster, b. v. Pop. Quaghebeur Willy, land bouwer, en Gauquie Maria, z. b., b. v. Pop. Wyffels Mich-el, po-litiekommls- saris v. Lichtervelde, en Sanse-n Gratien- ne, z. b„ v. Poperinge. Beloften. Vermet Roger, marktkra mer v. Roesbrugge-Haring-e, en Lebon Agnes, naaister v. Pop. Pittelliosn Emile, betonwerker, en Ferla Jeanne, z. b., b. v. Pop. Carpentier Michel, landwer ker, en Denys Agnes, z. b., b. v. Pop. Tempsrville Cyriel, landwerker v. West- vleteren, en Bourree Augusta, dienstmeid v. Krombeke. Hauspie Maurice, pastei bakker v. Pop., en Tourneeourt Anna, fa briekwerkster v. Zdll-Ebeke. schoore Marguerite. De Schacht Da niël, z. v. An-dré en Hoedt Julia. Huwelijken. Mylleville Maurice, aar dewerker, en Mahleu Godelieve, b. v. Langemark. Favoreel Gerard, aarde werker van PoelkapelLe, en Bosch Alice, dienstmeid te Langemark. Defevere Maurice, land-bouwer te Staden, en Deroo Maria. Overlijden. Maddeleln Fideles, 78 echtg. Beckaert Marle. STADEN, tot 5 Mei 1938. Geboorte. Viaene Robert, z. v. Cyriel en Snaet Alice. Overlijdens. Cappelle Emma, 8-8 J., wed. Beemaert Julien. Gacqu-eu Hor- tence, .67 j. 7 m., wed. Veraex Henri. STADEN, tot 27 April 1938. Geboorte. Geldof Camiel, z. v. Mar cel en Vanbecelaere Laura. Overlijden. Vandamme Cyriel, 67 j., wed. v. Roose Emma en echtg. v. Ver- haeghe Sylvie. Beloften. Desnouck Cyriel v. West- roozebeke met Pauwelyn Germaine van Hooglede (voordezen te Staden). Sac- lens Albert v. Staden met Vanlauwe Ma rie-Louise v. Westroozebeke. STADEN, tot 12 Mei 1938. Overlijdens. Cappelle Augusta, 71 wed. v. Brackez August. Casier Cyriel, 68 j., echtg. v. Dewilde Erminie. Beloften. Beernaert Eu-gène, metser, met Libert Helena, z. b., beiden te Sta den. de Grave Antoine, 1® kapitein bij 't Belgisch leger, te Staden, met Vander Meirsch Maria, landb. te Berlaere. nie, 78 j., wed. Bossaert Carolus. Srnag- ghe Juliaan, 49 jaar, ongeh., landwerker. Huwelijken. Talon Roger, haarkap- per, en Bocarren Marie, dienstmeid. Coutigny André, landwerker v. Poperinge, en Verhaeghc Anna, dienstmeid. De- caesteker Basile, beenhouwer v. Poperin ge, en Madryl Maria, z. b. STADEN, van 12 tot 19 Mel 1938. Geboorten. Termc-be Henri, z. v. Leo en Uleyn Martha. Taveirne Agnes, d. v. Cyriel en Vanheule Zulma. Overlijdens. Amery Julie, 68 j., echtg. van Verbrugghe Gustaaf. Vandecande- laere Bruno, 86 j., wed. v. Demittenaere Julian-a. PASSCHENDALE, maand April 1S38. Geboorten. -Bardyn Maria, d. v. Juul en Augusta Blondeel. Cools Maria, d. v. Omer en Irma Deforclie. Degraeve Daniël, z. v. Michel en Maria Maesen. Deleu Gilberte, d. v. Maurits en Andrea Lefevcr. Sterfgevallen. Louise Coussement, 84 jaar, echtg. v. Henri Vanhaverbcke. Victor Legrand, 70 j. Odile Kesteloot, 25 j., ongeh. Jules Declercq, 79 j., ongeil. Huwelijken. Julien Muiier en Agnes Belieyt, beiden v. Passchendale. Joseph Vanneste v. Passchendale en Marie-Jean- ne Vansteenkiste v. Drongen. Leon Per- syn v. Steenkerkc en Agnes Vandevelde v. Passchendale. WESTOUTER, v. 1 Jan. tot 39 April 1938. Geboorten. Hoornaert Etienne, z. v. André en Croqu-ette Agnes. Mortreu Godelieve, d. v. Hector en Deroo Maria. Lc-man. Walter, z. v. Jerome en S-oete Ma rie. Caulisr Michel, z. v. André en Minne Marie. Overlijdens. Behaeghel Helena, 85 j we-d. v. Ooolzaet Henri. Huyghe Camiel 71 j., echtg. v. Haerdeman Emma. Tho- rez Rachel, 72 j., wed. v. Deroo Cyriel. Deweerdt Henri, 67 j., ongehuwd. Pous- senis-r Henri, 80 j., wed. v. Ozeel Silvie. Boud-ry Hector, 52 j., echtg. v. Beun Em ma. Lamps Marie, 86 j., wed. v. Lenisre Edward. Verdonck Marcella, 5 j. Huwelijken. Del-estrez André en Maerten Margriet. Ingelaere André en Lesschaeve Gabri-elle. De Wachter Mi chaël en Maerten Maria. Billiet André en Liefooghe M-aria. Beloften. Faulan Medard en Van- maereke Madeleine. Wostyn Firmin en Lesuwsrek Agnes. Mattón Juul en Be haegel Maria. BESELARE, maand April 1938. Geboorten. Johanna Lesage, d. v. Os car en Soen Anna. Willy Buyse, z. v. Marcel en Adrienne Nuytten. Roger Verbrugghe, z. v. Jules en Maria De- Ceu- ninek. R-osa Claeys, d. v. Gerard en Maria Dessein. Overlijdens. Jozef Cadeyne, z. v. wij len Theofiel en Sylvie Vanoplinus. Ge rard Vanwildem-eersch, echtg. v. Ballieu Godelieve. Pieter Maerten, echtg. v Emilie De M-eulenaere. Romanie Devos, wed. v. Cyriel Soenen. Huwelijken. Jerome Blancke v. Be selare en Georgette Merlot v. Zonne-beke. Cyriel Derycke v. Re-nin-gelst en Ivonne Depoorter v. .Zonnebske. Rudolf Der- vaux v. Geluwe en Augusta Vandamme v. B&s&lare. Maurice Buyse v. Bsselare en Julienne Sioen v. Slijks-Kapells. Albert Dejo-nghe v. Ville-Franche en Eli sabeth Ramaüt v. Geluwe. Gerard Gaigaies v. Beselare en Elvire- Kimpe v. Geluwe. POELKAPELLE, van 5 tot 17 Mei 1938. Geboorten. Provoost Gilberte, d. v Camille en Pillen Marie. Bouttelegier Odétte, d. v. Michel en Versaevel Made leine. Overlijden. Sm-agg-he Robert, 4 m. z. v. Odiel en Dewilde Maria. Huwelijken. D-evcld-er Emeric, met- sersgast, en Vanderj-eug-d Maria, z. b., b. v. Poslkapelle. Verkynderen Maurice, pla- fonneur v. Moorslede, en Verstraete Ju lienne, tapijtbewerkster v. Poelkapelle. Vincent Cyriel, landarbeider, en Dsjonghe Maria, huishoudster, b. v. Poelkapelle. Beloften. Degrendele Pieter, wever v. Roeselare, en De Myttenaere Julia, dienstmeid v. Roeselare. Vand-sp-utte Michiel, handelaar v. Pc-slkapelle, en De Pl-ancke Malvina, z. b., v. Rudd-ervoorde. GELUVELD, maand April 1938. Geboorte. Jacques Vincart, z. v. Wal ter en Gilva Sinnaeve. LOKER, van 1 Januari tot 30 April 1938. Geboorten. Liefooghe Od-stte, d. v. Andreas en D'huysrer Albertina. Bou- dry Gilbert, z. v. Noël en Roose Julienne. Huwelijken. Des-maricaux Emile, wed. Boudry Marie-Louise, met Bsrat Rachel, b. v. Loker. Wostyn Firmin v. West- outer, met Leeuwerck Agnes, van Lck-er. Sterfgevallen. De Coninck Alixius, z. v. Carolus en Leunoud Barbara. Das- sonneville Mari-e-Catharlna, wed. Rousen Julianus. LISTER De nieuwe Ontroomer «Lister», de koning der ontroomers, geeft de hoogste ONTROOMINGSGRAAD, de MEESTE BOTER, dank aan zijne STAANDE BOL voorzien van onroestbare stalen schoteltjes, van groote doorsnede, hetgeen eene buitengewone ontrooming waarborgt. De nieuwe Ontroomer «Lister» heeft eene oprecht waardige bijval want hij is werkelijk de beste tegenwoordig vervaardigd der wereld. De lichtste draaiing, beweging op kogelkussens, al de me- kanieke stukken zorgvuldig automatisch gesmeerd. In speciaal ENGELSCH STAAL en brons vervaardigd, bijge volg zeer langen duur, geen onderhoud, geen nazien noodig en geen vervangstukken geëischt. Gemakkelijk kuischen. De gedurige vooruitgang onzer verkoop bewijst het groot ver trouwen dat de HH. Landbouwers hebben in het merk «Lister». Luister naar geen praatjes, koop een nieuwe Ontroomer «Lister», die on vergelijkend is, om uw interest te verdedigen. Vraagt inlichtingen en voorwaarden aan de Établ. Ind. et Com. R. A. Lister et Cie, of aan onze Vertegenwoordiger voor de streek: ZONNEBEKE, maand April 1938. Geboorten. Vandeputte Maurice, z. Achiei en Comaer Lucia. Lakiert Christiane, d. v. Arseen en De'cloedt Ber tha. Delanghe Luc, z. v. Jozef en Blom- me Bertha. Verbrugge Hubert, z. v. Jo seph en Steenhuys» Clara. Bostya Etienne, z. v. Albert en Ameel Martha. Cnockaert Simonne, d. v. Leon en Cuve- lier Bertha. Sys An£.é, z. v. Gustave en Saim-yn Maria. Huwelijken. Derycke Cyrille met De- poorter Irène. Vanryck-eghem Robert met Coudron Maria. Lefever Albert met D'Hond-t Alice. Veremneman Ar thur m-eti K-eignaert^ Zoë. Millevi-119 Andreas met Mathys "Magdalcna. Overlijdens. Demarez Henrl, 93 j, echtg. Vansteenkiste Melanie. Batafi- lie Henri, 66 j., echtg. v. Verstraete Pau line. WIJTSCHATE, maand April. Geboorte. Wittouck Monique, d. v, Gerard en Irène Dumont. Overlijden». Duchesne Marie, 84 J* z. b., wed. v. Pierre Merlet (v. Barbézieux, Charente, Fr.). Verbiest Paula, 2 m* d. v. Achillus en Maria Alliet. Huwelijk. Bossaert Joseph, landbouw- helper v. Meesen, met Julia Becquaert, z. b. v. Wijtschate. ZILLEBEKE Burgerstand. Geboorten. Camiel Claerbout, z. vij Joseph en Maria Cardinael. Remi Eve- raet, z. v. Cyriel en Martha Debacker. Guido Patuvels, z. v. Cyriel en Julia Pla teau. Daniël Tuyten, z. v. Remi en. Maria Lewyllie. Monica Boudin, d. v. Marcel en Maria Scrcu. Yolande Si- moen, d. v. Gaston en Simonne Dervaux. Huwelijken. Achiei Packet v. leper en Elisabeth Pieters v. Zillebeke. Ju lien Ghekiere, wed. v. Simonna Lava, v. Marcq-en-Bareuil, en Maria Ghekiere v« Zillebeke. RENINGE, maanden Maart-April 1938. Geboorten. Vandewalle Gabriëi, z. v. Maurice en Julia Berten. Gheldof Hu- bert, z. v. Hector en Godelieve Deraedt. Debeir Maria, d. v. André en Jeanne Bertier. Leuridan Joris, z. v. Florent en Maria Castr3'ck. I.acante Gabrielle, d. v. Walter en Jeanne Huyghe. Delva René, z. v. Jerome en Maria Debeir. Pysson Alice, d. v. Charles en Julia Casier. Overlijdens. - Hollevoet Jules, 62 jaar, ongeh. Noliet Aloïsius, 91 j., wed. v. Emelie Thery. Delmotte Charles, 90 j.» ongeh. Vaiibobne Marcel, 54 j„ echtg. v. Euphrasie Feys. Tlereman Florence, 74 j., wed. Emilius Hoevenaeghel. Huwelijk. Seys Valère. landwerker v. Elverdinge, met Vandenbussche Pabus, z. b. v. Reninge. WATOU, maand April 1938. Geboorten. Canelc Remi, z. y. Omer en Julienne Verhaeghc. Desmadryl Guido, z. v. Gaston en Bertha Gesquiere. Overlijdens. Bruinand Lucie, 78 j, wed. Theodor Dequidt. Desaegher Ma rie, 72 j., ongeh. Deschuvtter Roland, 3 m„ z. v. Gaston en Maria Vanhee. Vandroemme René, 71 j., wed. v. Elodie .Diiflos. Dehaeze Pieter, 91 j., echtg. v. Leonie Dujardin. Huwelijken. Ollevier Ademar eu Magdalena Debaene, beiden te Watou. Elsiander Camille te Poperinge en Ca- merlynck te Watou. Papegae3' Valère te Poperinge en Blanckaert Germaine te Watou. Inion Emile te Stavele en De- necker Maria te Watou. Liefooghe Gilbert te Poperinge en Vandroemme Agnès te Watou. Liefooghe Charles te Poperinge en Vandroemme Maria te Watou. Dewulf Gerard en Leupe Alice^ beiden te Watou. WESTVLETEREN, maand April 1938. Geboorte. Vanlierde Charles-Loui% z. v. Maurice en Devos Urbanie. Overlijdens. Haghebacrt Eveline, 71 jaar, z. b., wed. Devos Désiré. Bedde- leent Elodie, 63 j., huishoudster, wed. Van dewalle Jules. Delaplace René; 40 jaai\ ongeh. Desmet Polydoor, 69 j., kloos terling. Huwelijk. Bille Jozef, mekanieker, met Inion Angèle, z. b., beiden te West- vleteren. ALVERINGEM, maand April 1938. Geboorten. Louwagie Germaine, d.v. Michel en Magdalena Simoen. Rosseel Alice, d. v. René en Marguerite Syssau. Vandecasscrie Yvonna, d. v. Mauric» en Julia Vanden,broucke. Overlijden. Leuridan Robert, 22 landbouwer, ongeh. (overl. te Leuven). Huwelijken. Clays André, zinkwer- ker te Hoogstade, en Vancoille Godelieve^ naaister te Alveringem. Franchoii Maurice, autogeleidcr te Bulskamp, ea Dhooge Alphonsina, dienstmeid te Alve ringem. VLAMERTINGE, maand April 1938. Geboorten. Miserque Isabelle, d. t. Jean en Germaine F.veraert. Goemaa Georges, z. v. Cyriel en Ida Bouton. Desodt Frans, z. v. Henri en Simone Her man. Voorspoels Marcel, z. v. Gustaaf en Maria Maet. Overlijdens. Haeyaert Theophiel, 91 jaar, z. b., wed. Sergier Marie-Thérèse. Louf Edmond, 72 jaar, landwerker, echtg. v. Eugenie Haezebrouck. Boudry Leo- «I ZES DOODEN Op het ond-ergrondsch spoor van de Oharing-Cross-'Station. te Londen, zijn Dinsdag 11. twee nokvolle treinen in bot sing gekomen. Zes reizigers werden gedood en een 20-tal gewond. 111IIII11IB1III1IIIIMIIIIIU Te Edingen he-bben opnieuw Vlaamsch- haters een aanslag gepleegd op het kloos ter der Eerw. Broeders al-d-aar. Ruiten werden ingeworpen op de eerste verdie ping en st-eenen geslingerd naar d-e deu ren van den hoofdingang. Dit alles om dat een der Broeders in zij-n gesticht een Vlaa-msche klas houdt. Een der daders zou reeds medegeh-olpen hebben aan den aanslag welke over een paar maanden werd gepleegd tegen zelfde gesticht. Drie dagen vóór de internationale match Duitschland-Engeland (door de Engel* schen met 6-3 gewonnen) entraineerden de Engelschen op het Olympiastadion ta Berlijn. Hier zien we de Engelsche voetbalvirtuozen: Van links naar rechts: Hapgood* Woodly, Callis, Bateman, Drake en Chifton. Zittend van links naar rechts: Willingham, Robinson, Bastin en Broome.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1938 | | pagina 7