Juste Crommelinck Paul Llétar dUil HmLSM ©si iaerBr iristsaert NATIONAL,. Fabriek van Landbouwmachines i;i Sist SauaSeriuna B© L®vie te Peperinge BURGERSTAND VAN WEET U? f^gygiLin DE ©@HWM» mSmm Cu .*mw- t HEER De BRUTSAERT Maandag 23 Januari 11. had in het Sa natorium St Idesbald op De l/ovie in intieme kring van Familie, Beheerraad, en Kostgangers, een rouwhulde plaats ter nagedachtenis van wijlen Heer Dokter Brutsaert, Voorzitter, Beheerder en Bezie ler van bovengenoemd Sanatorium. DE H. MIS. Te 10 uur, werd in de kapel van het ge sticht, een plechtige lijkdienst opgedra gen ter zirielafenis van Heer Dr Brutsaert. De kapel was vol bezet. Vooraan de fa milie, samengesteld uit Mevrouw Dokter Brutsaert; Heer en Mevrouw Vandekerk- hove-Brutsaert, en kinderen; Mevrouw D'Hooghe-Brut-aert; Dokter en Mevrouw Boets; naast hen de HH. van den Beheer raad: Heer Vandenberghe uit Roeselare, huidig Voorzitter; Heer Dokter Sierens, Afgevaardigde-Beheerder; Heer Bekaert, uit Zwevegem en Heer Martens, uit Kort- rijk, leden van den Beheerraad; Heer Van den bussehe. Bestendig Afgevaardigde uit Brugge en Heer Dokter Dendonok-er uit Ingooigem. Buiten Familie en Beheerraad woonden alle Kostgangers den piechtigen lijkdienst bij. Deze was opgedragen door F. H. Pil, Almo'zenièr van het Sanato rium. bijgestaan door de EE. HH. Pastoor en Onderpastoor van Proven. Woonde eveneens den dienst bii in het koor, Z. E. H. Hanssens, Pastoor-Deken te Poperinge. DE GEDENKPLATEN. Langs achter in de kapel, links en rechts van de ingangsdeur, zijn op een paar me ter hoogte twee koperen herdenkingsplaten aangebracht, een ter zaliger gedachtenis van Heer Dr Brutsaert en een ander voor' H:er Bekaert. Op deze platen lezen we: Gedenken wij in onze gebeden de ziel van den Heer Leon-Leandre EEKAERT gesoren te Zwevegem 28 Januari 1855 en aldaar overleden 25 Oktober 1936. Hij was de eerste Voorzitter en Medestichter van het Sanatorium. In eeuwig aandenken blijft de rechtvaardige in Jesus armen veilig. Gedenken wij in onze gebeden ij de ziel van den Heer Dokter BRUTSAERT H geboren te Poperinge 19 Oogst 1868 en aldaar overleden 10 Oktober 1938. Hij was de Ontwerper, Medestichter en tweede Voorzitter van het Sanatorium. Gezegend hij die zijn leven gaf om anderen te redden. WIJDING DER GEDENKPLATEN. Aanstonds na de H. Mis werd overge gaan tot de wijding dar beide gedenkpla ten. Het was de Z. E. H. Hanssens, Deken, die beide gedenkplaten inwijdde. Na de wijding Verlieten alle aanwezigen de kapel en trokken naar de ontvangst zaal op het kasteel zelf, waar te 11.15 uur overgegaan werd tot de IIULDEZITTING AAN HEER Dr BRUTSAERT. Familie en Beheerraad vorenaan geze ten met de kostgangers rondom hen, wer den eerst een kort weikomwoprd toege stuurd door Hr Vandenberghe, Voorzitter, die zich verheugd gevoelde om deze sa menkomst, spijts het roevlg karakter dat eraan verbonden was. Daarop verleende hij het woord aan een der Kostgangers, die volgende rede uit sprak; TOESPRA AK VAN OTN DER KOSTGANGERS. Zeer Eerw. Heer Deken, Eerwcerde Heeren, Mevrouwen, Mijne Heeren, In onze Vlaamscbe taal hebben we een spreekwoord dat zegt: Eere aan wie eere toekomt! Het is 'n plicht van rechtvaardigheid iemands verdiensten en edele daden te er kennen en hem daarvoor hulde te brengen. Het is in het hijzonder 'n plicht van dankbaarheid, zoo men door de werken van dien persoon weldaden ondervond. In dien zin is hét, dat wij, patiënten van dit Sanatorium, dat hij op zijn levensavond den laatst overleden voorzitter: den Heer Dokter Brutsaert. dan man, die in moei zaamheid en strijd'de plannen maakte, en die,'nadat ae tot in bijzonderheden in zijn geest waren gerijpt en uitgebouwd, ais medestichter da. hand aan het werk sloeg om hier 'n oord te scheppen dat zooveel ongelukkigen de gelegenheid zou geven hun geknakte gezondheid te. herstellen. Het verwezenlijken van zoo'n werk vroeg voel inoeite en zorg. Als Afgevaardigde- Beheerder hield hij zich met hart en ziel bazig mat al de belangen van dit Sana torium. Hos dikwijls zagen we hem hier niet, hoewel de vermoeienjs van zijn overigens reeds zwaar ander werk, op zijn aangezicht te lezen stond, toen hij de Lovie bezocht en met belangstelling, zelf aan gsringe zaken zijn aandacht schonk. Een voorbeeld van zorgzaamheid en be zorgdheid was de goede Hr Brutsaert voor dit Saatorium, dat hij op zijn levensavond nog ai zijn eigen kind ncemde. Als zijn eigen kind, ja, is dit sanatorium. In zorg en harden strijd heeft hij het hier op de wereld gezet; met scherpen geest en vaste hand heeft hij de eerste moeilijke schreden geleid; met taaiheid en tegelijkertijd met teederheid heeft hij voor de opgroeiende inrichting gezorgd. Het voorwerp van zi.in voorliefde was ,de Lovie. Hij nam van zijn kostbaren tijd cm In stilte en zelfvergeten, dagen, ja jaren met hart en ziel te werken voor het wel zijn van zijn ongelukkigen evenmensch, aldus de voetsporen volgend van Hem, die rond ging al weldoen aan zieken en zwak ken, van dezen Verkrser Jezus-Christus van wien hij een voorbeeldig cn getrouw dienaar was. Zoo was Dr Brutsaert. Hij had hart voor zijn werk, voor al zijn bezigheden, maar een voorliefde had hij alleen voor dit sa natorium. Niet aaa zijn woorden kent men den mensch, maar aan zij werken! Behoeven we nog een duidelijker bewijs van het edel hart van Dr Brutsaert, dan zijn zwoegen voor het ontwerpen en verwezenlijken van deze inrichting? Gezegend hij die zijn leven gaf om an deren te redden, lezen we op de gedenk plaat, die we dezen morgen ter zijner eer onthulden. O. L. Heer heeft zijn edele dienaar van ons weggenomen, we buigen daarbij eerbiedig het hoofd. We voelen het nochtans als 'n troo«t dat die plaat, die ginds in de kapel getuigenis aflegt van het edel streven van den ontwerper en medestichter van dit Sanatorium, bij de velen die hier de gezondheid zullen komen terugwinnen, de verdiensten, de gezegende gedachtenis zal te binnen roepen van hem die het hun mogelijk maakte hier een her nieuwde gezondheid te vinden; een geze gende gedachtenis, die buiten de stille er kenning van, en de dankbare hulde voor zijn verdienstelijk w?rk, hen zal doen neerknielen en bidden, opdat O. H. Jezüs- Christus, de groote weldoener der mensch- heid, deze weldoener der zieken, Dr Brut saert, het oneindig geluk moge geven dat Hij voor zijn volgelingen heeft weggelegd. Geachte Mevrouw, geachte Familieleden, ofschoon de pijnlijke wonde van de tijde lijke scheiding nog branden blijft in uw hart, toch zal het U 'n troost wezen, te weten dat de velen, die door toedoen, van uw edelen echtgenoot en bloedverwant, de lichamelijke gezondheid mochten of nog mogen herwinnen, hem in getrouwe en dankbare gedachtenis vóór den algoeden Vader zullen blijven gedenken. Het is in dien zelfden zin van waardee ring en dankbaarheid dat we dien anderen werker van het eerste uur huldigen, die zich met zijn groot en goedig hart, ten dienste stelde, om dsze instelling in de eerste jaren van haar bestaan als voorzit ter te besturen, nl. Mr Bekaert. Weinigen van ons hebben hem gekend of hem per soonlijk gezien, maar toch is zijn be zorgdheid. zijn goedheid en groots be langstelling, door allen die wat afhoorden van de oprichting en eerste bestaansjaren van dit sanatorium gekend. En voorzeker, zoo we nagaan, wat 'n energie, verant woordelijkheid en offervaardigheid het meet hebben gevraagd van den vaderlijken voorzitter die Mr Bekaert was. Over de liefde waarmee hij die zorgen droeg, wordt door hen. die het geluk hebben gehad h?m te kennen, nog menigmaal gesproken. Zijn taak was overigens ai zoo zwaar. We we ten dat hij zich door zijn taaien wil en rotsvast karakter en wilskracht opwerkte tot een man, die door zijn eigen geliefd volk met het grootste betrouwen geroepen werd om de verantwoordelijkheid' op te nemen van het bestuur der gemeente. Steeds vooruitstrevend en zich opwerkend weru in hem den man gevonden die de taak van het ondervoorzittsrschap van de Provincieraad zou waarnemen. Wie weet verder niet welk bekend figuur Mr Bekaert was in de industrisele wereld hier te lande. Bij al die beslommerende bezigheden liet die edele man het niet,,als hij de moge lijkheid 'zag door zijn edelmoedige- toe wijding zijn zwakken en beproefden even mensch te helpen. Voor ons, die hem niet aan 't werk za gen, en ook voor hen die hem hebben ge kend, zal de gedenkplaat, dien we daar even ter zijner eer onthulden, de gedach tenis oproepen van don man, die in zijn vaderlijk hart de groote zorg en verant woordelijkheid droeg voor hst pas opge richte sanatorium en die met blijvende belangstelling, het wel en wee meevoelde, die de jonge inrïthting te beurt vielen. Ook voor U, Geachte Heer en Mevr. Bekaert, zal het een innig genoegen zijn te zien dat de gedachtenis van uw edelen vadsr, van wien ge met andere eigen schappen cmk ëeh groote'genegenheid en belangstelling heeft geërfd voor de Lovie, in zegen en eere blijft bij hen, voor wiens welzijn hij zich zoo menig opoffering ge trooste. Na deze hulde aan deze twee groote mannen, twee hoeksteenen van dit Sana torium, past het ook dat we een eerbiedig woord Van verwelkoming 'sturen aan U, Mr Vande Berghe, die eens de medsticli- ter waart, en die nu als voorzitter van de Lovie geroepen zijt om dit sanatorium te leiden in de opgaande haan, waarop deze twee groote figuren, uwe voorgangers, het hebben'gebracht. Iedereen weet dat ge samen met onzen geachte Heer Dr Sierens als de twee an dere hoeksteenen zijt die deze instelling schragen en iedereen cok is er van over tuigd dat onder uw wijs beleid en met de innige en kranige medewerking van den nieuwen afgevaardigde-beheerder, onze Geachte Heer Dr Sierens, van wien vooral de verpleegden zooveel zijn versehukpgd, het Sanatorium de'Lovie nóg een hooger bloei is weggelegd. We richten ook 'n innig woord van ver welkoming tot U allen, Geachte Heeren van de Beheerraad, die we op deze plech tigheid voltallig in ons midden mogen be groeten. Zoo we hulde brachten aan de groots figuren van deze instelling, aan de werkers van het eerste uur, ws mogen en kunnen niet vergeten dat pil altijd met raad en daad de mannen dis de leiding hadden, ter zijde stond. Met dankbaarheid en eerbied geven we uiting aan d? verzekering d's we voelen, dat hst de zelfden geest Is dis U bezielt, den geest van edele liefdadigheid en oo- cffering waarvan in hun werkzaamheid blijk gaven, de twee greoten die we van daag huldigen: Dr Brutsaert en Mr Be kaert. Deze huidewoorden werden flink toege- ju'cht. Nu kwam Heer Vandenberghe aan ds beurt cm een diendoorvoelde toespraak te houden die wij als voigt in hoofdgedachte kunnen weergeven. HULDE AAN HEER Dr BRUTSAERT, DOOR HEFR VS'—evri,i®GHE, ya^Tlr'TTTTP VAN DEN BEHEERRAAD Het is mijn plicht, TJ allen van harte te danken om de verkwikkende woorden welke wij daar, zooeven, door uw tolk mochten in ontvangst nemen. In h"t eerste optreden van een opvolger van een afgestorven, ligt er immer iets pijnlijks, én voor de Familie van den af gestorven persoon, én voor de opvolger zelf die spreken most. Ik noem dit eerste op treden van me iets pijnlijks, omdat ik -hier optreed als plaatvervanger. Ja, dit is nu eenmaal een natuurwet, maar als die plaatsvervanger iemand is die in hem de traditie draagt van wat vroeger bestond; als die iemand een persoon is die een trouwe vriend was van hem, dan is dit voor de Familie een 'balsem op de wor.de, die nieuwe persoon in de voetstannsn te zien gaan van den Overledene. Met die troost bstaamt het niet enkel lof en hulde te brengen aan Heer L. Bekaert en aan Heer Dr Brutsaert, doch we moeten eens éven nakijken om te zien wat die beide personen al verwezenlijkt hebben; hoe De Lovietot stand kwam en steeds vooruitgang hoskte. Aldus, naar Spreker, komt het werk van beide Heeren best haar boven. Er was een tijd, even voor de oorlog, dat er in onze Provincie West-Vlaandercn, geen Sanatoria bestonden. Heer Dokter Brutsaert, die toen lid was van den Prto- vincieraad, waagde er het eerst over in d«n Provincieraad dit tekort aan te toonen en op zijn aandringen werd in princiep het inrichten van twee Sanatorium's ge stemd; een voor vrouwen en een voor mannen. Dokter Brutsaert was dus de eerste ontwerper, maar tusschen ontwerp en verwezenlijking lag er geen gemakke lijk te overschrijden brug. Na de oorlog nu, kwam van de H. Rollin, toenmalig Minister van Bir.nenlandsche .Zaken, èen. brief waarin geschreven stond dat hst Sanatorium van Houtem (ontstaan onder dsn oorlog) kosteloos werd overgé- schonken aan de beslissingen van den Provicieraad. Aanstonds werd door de Bestendige Deputatie de toestand van dit Sanatorium onderzocht, en kwam men tot de vaststelling dat de openbare besturen zware schulden uit te keeren hadden te genover dit Sanatorium... en als van zelf stelde zich de waag of het niet roekeloos zijn zóu deze zaak over te nemen, ten op zichte der nog te innen gelden. Er bestond dus in die overname een aarzeling die in den Provinciale Raad uitgedrukt werd. Toen mocht ik een eerste bezoek ont vangen van Heer Dokter Brutsaert die den wensch uitdrukte en me aanspoorde deze Sanatorium-zaak, spijts het totaal onbekend zijn harer toestanden, toch maar aan te nemen. Dokter Brutsaert kwam de zaak voor den Trovmcieraad verdedigen en ik werd er aangeduid om samen met hem en daar bij nog Heer Leon Bekaert, Hr Dendon oker en Hr Vandentoussche, de zaak onder handen te nemen en den toestand en de mogelijkheden eens goed te onderzoeken. En toen werd Houtem overgenomen. Al leen de verplegingsdienst bleef nog enkele jaren toevertrouwd aan een provinciale afvaardiging. Steeds ging Heer Dokter Brutsaert voort de Sanatoriumkwestie te bestudeeren en te verdedigen. Ais geneesheer en uiterst 'bekommerd met de sociale toestanden, drukte hij het den Provincieraad aan het hart, dat de houten tenten van Houtem allesbehalve doeltreffend waren cm de kostgangers hun gezondheid terug te be zorgen. In den Zomer waren deze veel te warm en niet luchtig genoeg, wijl in den Winter ze te koud, cnverwarmbdar en vochtig waren. En dan kwam De Loviete koop. Opnieuw ontstond een groote aarzeling daar in die nieuwe zaak drie factoren waren waarmede fel rekening diende ge houden te worden. Ten eerste: het gebouw was volstrekt niet aangepast om zieken te herbergen, en voorspelde dus mesr last dan nut; ten tweede het had een opper vlakte van 56 Ha., wat veel te groot is en als derde factor waarmede rekening zou moeten gehouden worden kwam de wa terkwestie, iets dat in dergelijke gevallen eeft vooraanstaande rol speelt; deskundi gen dienden te onderzoeken of het wei- bruikbaar was.. De Maatschappij, gesteund door hulp gelden der Provincie, kwam ten slotte ta melijk sympathiek tegenover dezen aan koop te staan, en, vervolgde Spreker, het was Dokter Brutsaert die den aankoop van De Lovie deed doordrijven cm hier MERK GEDEPONEERD gekend en gewaardeerd door alle Vlaamsche Landbouwers. SPECIALE CONSTRUCTIE IN GROOTE REEKSEN VAN: Oudesiaerde HEEREN LANDBOUWERS. Onze nieuwe gebreveteerde uitvindingen zijn zichtbaar bij ons en bij onze Agenten waar U alle inlichtingen kunt bekomen, maar niet in de tentoonstelling, daar ko men te veel namakers, alsook die over- groote onkosten worden besteed om on verbeterlijk werk aan onze klienteel te kunnen afleveren aan de laagste prijzen en met de hoogste waarborg. Allen die een NATIONAL in gebruik hebben zullen U zeg.pei:. dat zijn toch de beste en koopt geen andere. Alle modellen Wiedmachines dienstig voor alle gebruik;' voorzien met onze nieuwe gebreveteerde diepteregeling. Vijf verschillige Aardappeluitroeiers voor alle gronden, voor klein en groot gespan. Een en twee rijïge Aardappelplanters eenig in hunne constructie, overtreffen in werking alle be staande. Onze nieuwe machienen NATIONAL zijn de beste, geen betere toch de goedkoopste. Weigert beslist alle namaaksels en eischt het mérk NA TIONAL» het eenigst dat alle voldoening geven kan. een Sanatorium op te richten. En zotoals U allen weet werden achteraf nog groot- sche werken uitgevoerd, die De Lovie in stijgende lijn ophielpen en verbeterden. Twee vleugels werden bijgebouwd; een solarium; kerk, klooster. Dit gaf de ©bre ker, Heer Vandenberghe, de gelegenheid eens de Eerwaarde. Zusters hartelijk te danken en tevens te huldigen cm haar moed om het prachtig werk dat zij daar bij het verzorgen der zieken verrichten, en om de waardevolle opoffering van haar gansch joiig leven dat zij ten dienste stel len der kostgangers. Toen leidde 'spreker weer de gedachten af naar Heer Dokter Brutsaert, zooals hij hem gezien had in zijn werk en ook in zijn levensavond, Men zegt dat mén in 't leven meest gehecht is aan iets dat men zelf opwerkt en daarom, verklaart de Heer Voorzitter, noemde Dr Brutsaert het Sanatorium «Miin kinö>u De Lovie >1 is in den levensavond van m'n vriend een licht en een lucht geweest dat een greote troost door het leven van Dokter Brutsaert heeft aangebracht. En als er jn zijn .leven bijtere dagen kwamen, dagen waarin hij niét 'gewardeerd werd om zaken die in feite te wardeeren waren, ep Dokter Brutsaert kende zulke dagen, dan stond ik sterk aan z'n zijde en beurde hem op. Want ik was niet de vriend van het laatste uur, ik was het steeds vanaf onze eerste betrekkingen in den Provincieraad. Ik herinner me nog heel goed enkele dagen voor zijn dood, den Donderdag avond, voor l:ij den Zondag nacht sterven zou, ik mocht een kwartier bij hem blijven en dat kwartier dat ik bij hem zat was niet ingenomen met klach ten, maar het ging er over «De Lbvie». Toen zsi hij nog: Het Sanatorium Was m'n kind, en ik ïr.to het immer zoo aan zien Verder rukte hij de wensch uit dat er een blijvende herinnering aan hem zou opgericht worden. En dit is het wat wij hier cp het ©ogenblik aan 't doen zijn. Zooeven werden in de kapel, twee ko peren, en koper is een stevig metaal dat de eeuwen trotseert, gedenkplaten in gehuldigd. Een ter nagedachtenis van Mijnheer L. Bekaert en de andere ter na gedachtenis van Heer Dokter Brutsaert. Die berusten daar In- de kapel, een uitge lezen plaats, en menigeen die ze aanschou wen zal wordt in een uitstekende gelegen heid gesteld een innig en vurig gebed te storten voor de achtbare overleden. DANKWOORD IN NAAM DER FAM/Ï.IE Heer Julien Vanöekerckhove-Brutsaert nam hierop het woord en zich tot alle aanwezigen richtend, sprak hij: Diep ontroerd, in' naam der Familie, dank ik d.-n achtbaren Heer Voorzitter, de Leden van den Beheerraad, den Eerw. Heer Aalmoezenier, alsook de Kloosterge- meents en allen- dislmeegeholpen hebben aan dszé vrome roiwplèchtighsid onzen diep betreurden Afgestorven ter eere. Dank om 't blijvende bewijs van waar deering, hier'aangebracht in de kapel, het Kuis van God, de plaats bij uitstek, waar genegenheid en erkentelijkheid eene uit muntende gelegenheid zullen vinden, om bij den groet aan den vriend en weldoe ner, ook een gebed te brengen. Zijn aan denken zal hier alzoo met eere bewaard worden, samen met dat van zijn besten medewerker, wijlen den Heer Bekaert, 't Sanatorium lag hun beiden nauw aan 't hert e. Wij, Naastbestaanden, zullen in dat aandenken steeds oene uitnoodiging vin den om naar Be Loviete komen en er te bidden in deze Kapel voor onzen dierbaren Overledene. Wij zullen hem hier in onzen geest zien herieven in zijn werk... Zijn herte was hier... en... zijn innig verlangen om na zijn- dood nog met U te zijn, zal alzqo ver vuld wezen. Nogmaals dank! Hiermede werd de huidezitting gesloten. Na deze plechtigheid werd Familie en Leden van den Beheerraad een feestmaal aangeboden. Zoo verliep een intiem feest, Dokter Brutsaert ter eere, de ware bezieler der grootsche msnschlipvende Lovie-ondema- ming. OOSTVLETEREN, 4® kwartaal 1938. Geboorten. Verfaillie Annie, d. v. Maurice en Deboutte Magdalena. Pau- welyn Herman, z. v. Gaston cn Dcbergh Maria. Sweertvaegher Magcla, d. v. Georgius en Boudry Margareta. Overiijdens. Suffys Daniël, 9 m.. z. v. Prosper en Debeer Julia. Sinaeve Emile, 56 j., veekoopman, echtg. v. Pil Helena. Huwelijken. Tryssesoone Alois, land bouwer te Merkem, cn Lepla Martha, landbouwster te Oostvleteren. Waeles Polidoor, werker, en Notredame Vietorina, dienstmeid, beiden te Oostvleteren. Bor- tier Albert, aardewerker te. Poperinge, en Baefcop Irma, dienstmeid te Oostvleteren. Gillioen Ernest, elektrieker te Poperin ge, en Decorte Mariette, kleermaakster te Oostvleteren. Derre Henricus, landbou wer te Assebroek, en Lobelle Stephanie, dienstmeid te Oostvleteren. Notredame André, landbouwwerker, en Desmadryl Maria, z. b„ beiden te Oostvleteren. Verha,eghe Daniël, metsersgast te Wocs- ten, en Debyser Martha, dienstmeid te Oostvleteren. VLAMERTINGE, maand December '38. Geboorten. Casier Joseph, z. v. Mau rice en Top Anna. Dehuysser Lucien, z. v. Emeric en Bryon Martha. Claeys Suzanne, d. v. Omer en Termote Hélène. Veys Charlotte, d. v. Pierre cn Van- deWattyne Fernande. Cappclaere Al- bert en Robert, z. v. Hëctor en Colpaert Julia. Overiijdens. Parrein Cyrille, 67 j., landwerker, echtg. v. Debruyne Emma. Vanhee Prudent, 22 j„ leurder v. Be- vercil-IJzer, echtg. v. Blanckaert Maria. Huwelijken. Jean Pinte, dokter in rechten v. Izegem, en Baequaert M.-Claire, bijzondere. Creus Louis, fabriekw, en Mourisse Julia, fabriekw, Bossaert Gaston, landb., en D'PIallewyn Martha, z. b. Demunster Joseph, aardewerker v. Waregem, en Ovenberge Ida, werkster. WATOU, maand December 1938. Geboorten. Breyne Solange, d. v. Ëdöuard en Deprez Maria. Decalf Paula en Paul, d. cn z. V. Prudent en Demaeght Maria. Kiers Noëlle, d. v. Léger en Van'derlynden Agnes. Vanoost Roger, z. v. Georges en Adriaen Marie. Sterfgevallen. Buither Emile, 77 j., wèd. Delairë Marie-Louise. Camcrlynck Remi. 68 j., echtg. Pyck Hélène. Neve- janS Leo, 64 j., ongeh. dat meubelen,bedden,matrassen, zetels vrachtvrij thuisgebracht worden door De Ooievaar Kilometers ver brengt De Ooie vaar alles ten uwent aan bij zonder voordeelige prijzen en betaling naar Keus. Voor naar 21, Ooievaarstraat, WERVIK WIJTSCHATE, maand December 1938. Geboorten. Cardinael André, z. v. Victor en Jeanne Ferla. Hernaert Mo nique, d. v. Gaston en Julia Cardinael. Riem Marcel, z. v. Marcel en Valentine Verkindt Brion Gerard, z. v. Julien en Madeleine Vermeulen. Dugardin Michel,, z. v. Joseph ei} Leontine Gallens. Overiijdens. Cuvelier Eugène, ban delaar, 71 j., echtg. v. Asturie Deceuninck. Dewitte Elodie, tapster, 62 j., wed. v. Camille Lippinois. Rake Henri, z. b., 78 j., echtg. v. Marie-L. Allèmon. De- lart Marie, landbouwster. 51 j., echtg. v Emile Deconinck. D'hpine Louis, z. b., 84 j., wed. v. Eugenie Duflo. Huwelijken. Cappelle Oscar, pastei bakker, met Antoinette Lignel, breister, beiden v. Wijtschate. Vanryckeghent Albert, landbouwer, en Hollevoet Maria, z. b., beiden v. Wijtschate. Goudezeune Maurice, landbouwer, en Cardoen Paula, z. b., beiden v. Wijtschate. HOUTEM, 2° halfjaar. Huwelijken. Edward Cleenewerck, handelaar v. Waasten. met Madeleine Montaine, z. b. Remi Dobbels, fabriekw. v. Komen, met Félis Gryson, z. b. Al- bert Drouillon, werkman, met Julia Bor- te^l te Zandvoorde. Joz. Opsomer, elec- trieker, met Martha Goffin v. leper. Camiel Gryson, werkman, met Clara Ta- hon v. Meesen. Józ. Van Elslander, be diende, met Jeanne Delpelchin v. Poquel- les. Jerome Gryson. werkman v. Ten Brielen, niet Simonne Guvelier, fabriekw. In 't jaar 1938 waren er 25 geboorten en 12 overiijdens. Er werden 25 huwelij ken aangegaan waarvan er 15 in Houtem plaats grepen. Er zijn 45 personen komen inwonen terwijl 93 de gemeente verlaten hebben. LANGEMARK, maand December 1938. Geboorten. Verschuere Beatrice, d. v. Jules en Cruydt Maria. Dedier Noëlla, d. v. Maurice en Six Godclicve. Overlijden. Bourgois Pharaïlde, 68 j., echtg. V. Dewyze Florimond. Huwelijk. Delaey Honoré en Van- denbroele Irma, beiden te Langemark. VINKEM, jaar 1938. Geboorten. Debruyne Irène, d. v. Marcsl en Vanderjeught Lucia. Pouche- le Lsonei, z. v. Dani-el en Lips God-elieve. Per/yn Hilda, d. v. Willem en Frexinos Eugenie. Alderweireldt Maria, d. v. Leon en Vandsnbecken Margareta. Huyghs Germain, z. v. Maurice en Bessant Margeurithe. Rabaey Walter, z. v. Adrien en Denduyver Germaine. Ver meulen Mauricstte, d. v. Juliaan en Petyt Godelieve. Louwagie Monica, d. v. Al- bert en Dsgans Palma. Hamiaux Maria, d. v. Maurice en Traversier Margaretha. Jansseune Guido, z. v. Georgs en Mer- tens Marja, Huwelijken. Woutters Maurice, met Dawitte Maria. Leplat Remi, met In- gelaare Margerithe. Lalsman Joseph, met Dewiide Simonne. Coene Florent, met Vanremocrfcele Silvie. Verfaillie Odcmarus, met Vulsteke Maria. Sterfgevallen. Dsquidt Suzanne, d. v. Gerard en Maria Vanpeperstraete. Du- flou Elodia, wed. v. Leonard Decroos. Cleenewerck Emilius, wed. v. Decreton Leonie. Degraer Joël, z. v. Georges en Seys Rachel (overl. te Breeden;). Kcmpe Stnobie, wed. v. Crakhe Theophiel. Bessant Kehricus, echtg. v. Maria Co- mein. Mazereel Sidonie, echtg. v. Can- da-ele Franciscus. BOEZINGE, v. 1 Juli tot 31 Dec. 1938. Geboorten. Decaestecker Walter, z. v. André en Martha Verhille. Desodt Achiel, z. v. Gaston en Martha Phlypo. Goderis Edith, d. v. Henri en Marie De- heerst. Clarys Clara, d. v. Maurice en Jeanne Verlinde. Grimmonprez Monica, d. v. Jerome en Julia Noyelle. Debey Maria-Theresia, d. v. Camiel en Zoé De loffer. Caenepeel Gilbert, z. v. Alois en Eugenie Goethals. Augustyn Jerome, z. v. Theophiel en Julia Depaorter. De- vc-agdt Marcel, z. v. Henri en Albertine D.heerst. Meire Maria, d. v. Theodule en Delfine Coene. Hollynck Magda, d. v. Maurice en Helsne Theylaert. Decuy- per Leopold, z. v. Jozef ©n Alice Gouwy. Ooghe Michel, z. v. Jules en Gabrielle Delpierre. Callewaert Maria, d. v. Mar cel en Irma Bisschop. Merveillie Roger, z. v. Maurice en Magdslena Baert. Traest Nicole, d. v. Maurice en Maria Ca- poen. H-elsen Jozef, z'. v. Marcel en Ger maine Verhack. B-onte Maria, d. v. Pol en Alice Vandenhulcke. Polley Germai ne, d. v. .Camiel en Martha Knockaert. Descamps Walter, z. v. Maurice en Aman dine Devos Degandt Roger, z. v. Achiel en Irma Deelercq. Sterfgevallen. Schacht Marie-Louise, 76 j., wed. v. Charles Bekaert. Allewaert Marie-Louise, 64 j., echtg. v. Achiel Traest. De-msers.seman Simonne, 11 j„ d. v. Je rome en Martha Becuwe, Van Keirs- bitok Julia, 37 j., echtg. v. Hilaire Dege- zell-s. Deleu Charles, 78 j., echtg. v. Marie-Louise Not-ebaert. Augustyn Je rome, 6 d., z. v. Theophiel en Julia De- poorter. Theylaert Helene, 33 j., echtg. v. Maurice Hollynck. Plancke Firmin, 67 j., wed. v. Adronie Verhack. Decaes tecker Walter, 3 m., z. v. André en Martha Verhille. Mahieu Emllie, 85 j., wed. v. Alfons Bulckaen. Merveillie -Roger, 3 d., z. v. Maurice en Magdalena Baert. Clauw Eveline, 62 j., echtg. v. Mafcel Ooghe. Dewiide Zoé, 45 j., wed. v. De- bruyne Emiel. Vandamme Felicie, 61 J., echtg. v. Cyriel Tiersoone. Huwelijken. Decoodt Michel, v. Boe» zinge, en Julienne Lecluse, v. Langemark. Gruwier Marcel, v. Westvleteren, eo Flavie Storme, v. Boezinge. Lecluse Achiel, v. Langemark, en Anastasie Van- houdt, v. Boezinge. Decoodt Valère, en Maria Vanhoudt, b. v. Boezinge, Simoen Hsr.-ri, v. Boezinge, en Magdel-eine Ver- straete, v. Langemark. Noyelle André, en Martha Cappan, b. v. Boezinge. Van denberghe Jozef, v. Boezinge, en Castryek Ida, v. Repinge. Roelsns Gerard, v. El- verdinge, en Magdeleine De Smaels, v. Boezinge. Cailliau Gerard, v. Boezinge, en Maria Machelberg, v. Merkem. Clae- reboudt Gerard, v. Boezinge, en Agnes Callewaert, v. Izenberge. Vermeersch Albert, v. Boezinge, en Alice Deback, v, Poelkapelle. LOKER. Burgerstand jaar 1938. Geboorten. Godclicve Mortrcu, d. V. Hector cn Maria Dcroo. Odette Lief- ooghe, d. v. André en Albertine D'IInys- ser. Maria Vandenberghe, d. v. André en Zoë Dumoulin. Godclicve Arnout, d. v. Marcel en Rachel Desomer. André Devloo, t. v. Valere en Martha Ysaert. Luciaan Dclestrez, z. v. André en Mar griet Maertcn. Denise Deweerdt, d. v. Emiel en Martha Devinck. - Margriet Duinon, d. v. Gerard en Alida Sinaeve. Liliana Sonnevillc, d. v. Maurits en Germaine Lamerant. Christiana Lema- hieu, d. v. Jozef en Julia Delva. Helena Jacob, d. v. Michel en Martha Vanbese- lacre. Denise Duhayon, d. v. René en Martha Cuvelier. Monica Riem, d. v. Maurits en Maria Danneel. Martha Vaneeckhoutte, d. v. André en Ida \Yy- ckaert. jozef Vandewcghe, z. v. Camiel en Juliana Delefortery. Frederik Denys, z. v. Gustaaf en Andrea Ghesquiere. Jozef Derycke, z. v. André cn Alice Min ne. Jacoba Hommez, d. v. Camiel en Julia Ghesquiere. SlerfgevaÜen. Rachel Thorez, 71 j., wed. v. Cyriel Deroo. Marie Dassou- ville, 73 j., wed. Joannes Rouseu. Ik-uri Deweerdt, 80 j., echtg. v. Euphrasie Grim- monpré. Jules. Boiulue, 70 jwed, v. Rosalie D'Hoine. echtg. v. Julia Vanlöot. Jules Cuvelier, 83 j„ echtg. v. Eugenie Geloen. Georges Allossery, 40 j., ongeil. - Andrea Scynaeve, 1 j., d. v. Achiel, en Irma Wulleman. M-aria Vandenberghe, 2 m., d. v. André en Zoë Dumoulin. Margriet Dumon, 1 m„ d. V. Gerard in Alida Sinaeve. Jerome Baecker, 30 j., echtg. v. Germaine Hennebel. Louis Dousy, 50 j., echtg, v. Alice Mortrcu. Euphrasie Grinunoupré, 79 j., wed. Henri Deweerdt. llenri Dekeuwer, 92 j., on gehuwd. Huwelijken. Emiel Dcsiuaricaux. wed. v. Marie-Louise Boudry, en Rachel lierat, beiden v. Löker. Finnin Wostyn v. Westouter en AgnesrLecmverck v. Loker. Gustaaf Denys v. Gijverinkhove en Andrea Ghesquiere v. Loker. Willem Mazeure v. Westnicuwkerke en jeafiue D'Huysser v. Loker. Albert Vande- maele en Madeleine Dumon, beiden v. Loker. WULVERINGEM. Burgerstand 1938. Geboorten. Vanacker Marcclki. d. v. Charles en Vermeulen Maria. Rlissin- ne Paula, d. v. Cyriel en Vercruysse Eli sabeth. Vamlenbroucke Simonne, d. v. Theopiulc cij Blanckaert Maria. De ceuninck Monika, d. v. Gerard en Ila- miaux Joscpliina. llindery.ckx Jostie, z. v. Leon en Bruynooghe Rachel. Overiijdens. Louwagie Augustus, met ser, echtg. v. Vandecasteele Maria. -Ma- zereel Stephanie, z. 1)., wed. v. Byckcboer Vital, K'owé Emiliatta, z. b., wed. i. Anseel Theophiel. -Vanryssel Georgette, z. b. Steen Evarisjta, z. b., echtg. Per sy n Henri. Alderweireldt Laurentina, z. -b., echtg. v.. Dedullen Jerome. Cos- tenobél' Emma, herbergierster, wed. v. 1 iiyba'ërt Edmbnd. God!" Hortensia, landbouwster, echtg. Iluyghe Camiel. Kyssen Florence, herbergierster, echtg. v. Booghs Alfons. Hcmon Remi, z. b, wed. v. Vèrmeesélï Emmerehcc, echtg. v. Jonckhecre Maria. Bujteel Aioysius, z. b., wed. v. Dumon Rosalia cn v. Rou-se Anna. Huwelijken. Dcruyttcr Georges, land- houwer te. Veurite, met Vanacker Irma, landbouwster te Wulveringem. Cappc laere Gilbert, bakker, en Cornetle Eacliel, landbouwster, beiden te Wulveriiigeni. IJebrock Gaston, kolenkoopman, cn Van- dyeke Margareta, werkster, beiden te Wulveringem. Vandenberghe Arthur, werkman te Alveringem, enHinderyrkx Maria, werkster te Wulvernigein. RENINGELST, v. 1 Okt. tot 31 Dec. 1939. Geboorten. Van-Qcrrriarllère Hubert, z. v. Marcel en Cartoon Madeleine. Car ton Htmian, z. v. Julien en Vandamme Martha.. Matton Gilbert, z. v. Leon en Cafton.Godelieve. Dury Willy, z. v. Mi chel eii Ros e lie Maria. Q2sel Dir.a, d. v. Roger- en Timperman Blanche. Huwelijken. Baes Remi, landbouwer, en Verhillè Maria, b. v. Reniü-gsLL La- cour Georges, landbouwer v. vjpcri'nge, en Davos Martha, vReningeLst. Basomer Hilaire, landbouTTT, en M-erlevede Maria, b. v. Rmingekt. Dequifcz Georges, landbouwer v. Hailebeks, en Bouckenhove Zoé, v. Rrningelst. Overiijdens. Baekelandt Emiel, 42 j„ diamantbewerker, echtg. v. Logie Mavcsl- lina. Houwen Wilfried, 9 j.. Pojïtringe- straat, 29, Maey-s Henri, 73 J„ Iandge- bruiker, w:d. v. I-Iordey Silvie. D-esmedt Eveline, 60 j., echtg. v. Tempsrraan wasior. Bevolkingsbeweging in 1938. INTREDINGEN a) door geboorte in de gemeente 24 b) door. geboorte in andere gebaeer.-ten 12 c) door aankomst in d-eze gemeente 4-3 82 UITTREDINGEN;. a)' door overlijden in de gemeente 17 b) door overlijden in andere gemeenten 4 c) door vertrek uit de gemeente 66 87 VermiihRring;

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1939 | | pagina 6