Stadsnieuws Het hoekje van "DE TOEKOMST,, ROOM COIFFEUR Pensioenkas. Een droevig Geval. Rantsoeneering van Vleesch Peerden voor de landbouwers De Scholen Electriciteit en Gas Markt. Opruimingsw erken. Tram- en Treinverkeer. Hanenkraaiïng Berichten Aan de Bevolking Inzameling der Militaire kleedij en uitrustings- voorwerpen van de te ruggekeerde Belgische Militairen. Nieuwsjes Burgerstand van Poperinge R0UW3ERICHTEN Weggevoerden Geen wijzigingen aan de kwestie der taksen Wie bezorgt ons inlichtingen Inlichtingen over Soldaten en Burgers onzer Gewesten De Koloniale Loterij OORLOGSSCHADE Carpentier Omer, lepersteenw., Poperinge. Tel. 195 Uit Veurne Ste Walburgakerk. St Niklaaskerk Scholen. Bij de Buurtspoorwegen. Gas. Markt. Marktprijzen van 19 Juni. Postkantoor Stadsnieuws. Uit Koksijde Huis DUMON Tramverkeer langsheen de Kust. Diksmuide Bulskamp Uit Nieuwpoort EEN EN ANDER Berichten Uit Boitshoeke Onze Pensioenkas De Voor zienigheid werd erg getroffen door de omstandigheden die onze Stad geteisterd hebben. Dertien onzer leden vonden den dood tijdens de bombardementen van Poperinge. Het Bestuur der Pensioenkas biedt aan de Families der slachtoffers de uitdrukking zijner innigste gevoelens van christene deelneming. Het mogelijke zal gedaan worden om verder hunne belangen te ver dedigen. Sommige menschen stellen zich beangstigd de vraag wat er zal ge beuren met de pensioenen. Dat die personen zich geruststellen. Met de pensioenen zal er niets ergs gebeu ren. Alles zal zooals vroeger zijn gewonen gang gaan. Er zijn volstrekt geen de minste redenen om het anders te meenen. Alleen moet er bij de uitbetalingen wat geduld aan den dag gelegd worden. Alles zal wel en goed terecht komen. Andere personen, die meer ver trouwen hebben, stortten reeds hunne bijdrage voor de maanden Mei of Juni 1940. Om aan al de per sonen die in Mei of Juni geboren zijn de gelegenheid te geven dit te doen of hunne kaart van verplichte storter in te brengen, zal er gezeteld worden zooals vroeger in het Volks huis op Zondag 23 Juni en op Zon dag 30 Juni. De oorlogsomstandigheden heb ben het ons niet mogelijk gemaakt de stortingen te doen voor Mei op gepasten tijd. Daarvan zal natuurlijk te Brussel rekening moeten gehou den worden. Voor Juni is het de juiste tijd waarop de stortingen moeten gedaan worden. Laat ons dus met vertrouwen her beginnen en stort voort zooals vroe ger in uw geboortemaand. Daar zult gij best mede varen. Een droevig geval komt ons ter hoore van uit de omstreken van Duinkerke. Maandag 24 Juni wordt voor deze ongelukkige slachtoffers een Rouwdienst gecelebreerd te 9 uur in St Bertinuskerk. Ongetwijfeld zullen veel geloovigen er aan houden een gebed te storten tot zielelafenis van al die ongelukkigen. Met ingang van 21 Juni jl.werd de rantsoeneering vanhet vleesch in werking gesteld. Deze rantsoeneering geldt voor alle slag van vleesch, ook voor bevroren» of verkoeld, op de konserven en preparaten zoo als gezouten-, gerookt- of pastei- vleesch, saucissen, worsten,de penserij, enz. De persoonlijke dagelijksche rantsoeneering wordt vastgesteld op 75 grammen vleesch, met inbegrip van 20 t. h. beenderen. De verkoop geschiedt tegen overhandiging van een rantsoen zegel, namelijk nummer 10. 20 zegels zullen ter hand ge steld worden, geldig van 21 Juni tot 10 Juli. Deze zegels mogen op het Stadhuis, in de bovenzaal, afge haald worden op volgende da gen Dinsdag 25 Juni, van 8 tot 12 en van 14 tot 16 uur Woensdag 26 Juni, id. Donderdag 27 Juni, id. De landbouwers die een peerd in leening begeeren om hun werk te doen, kunnen een krijgen van de Duitsche Overheid. Aan te vragen op het Secreta riaat, Poperinge. zijn ook reeds in gang. De Electriciteitmaatschapdij Is seffens begonnen aan het in orde brengen der leidingen en vanaf Maandag was ér reeds electrische verlichting in eenige straten. De volgende dagen werd ijverig voortgewerkt en weldra Zal de verlichting algemeen zijn. Na het herstellen der rioolwer- ken werd ook de gasleiding in orde gebracht en dezen Zaterdag morgen zal de eerste proef ge daan worden. De -Maatschappij raadt eenie der aan wel op te letten en wie bemerkt dat er in zijn huis iets met de gas niet in orde is, moet seffens de Compteur toeslui ten en de Maatschappij verwit tigen. Vrijdag j.l. 21 Juni kende de Markt reens meer heropleving dan vorigen Marktdag. "Meer krameniers. Vlot verkoop van boter en eieren. Boter van 23 tot 25 Ir. en de eieren van 0,48 tot o,5o fr. 't stuk. Oude aardappe len werden verhandeld aan 60 lr. bet 100 Kgr. De opruimingswerken gaan joed vooruit. Hiervoor werden de werkloozen van stad in groot getal aan den arbeid gesteld. Pri vate personen kunnen voor der gelijk werk ook beroep doen op net Stadsbestuur. Alles laat voor zien dat binnen enkele dagen de stad zijn gewoon uitzicht zal hebben teruggekregen. Tramdiensten werden reeds ingericht tot Roesbrugge en Oostvleteren-Ieper. Te leper be staat er verder verbinding voor Kemmel - Westnieuwkerke en voor Kortrijk. Van Kortrijk uit bestaat er verbinding met het binnenland. Omtrent het treinverkeer be staat de waarschijnlijkheid dat binnen enkele dagen de treinver binding Poperinge-Ieper-Roese- tot stand zal gebracht worden. ZONDAG 23 JUNI 1940. Te Poperinge In den Kulkzak bij Theophiel Dehouck, Komstraat. 75 fr. prijzeu. Bloemtuil. Inschr. te 14 uur. Zetting te 15 uur. Alles kosteloos. -<o>- STAD POPERINGE. De Burgemeester der Stad Póperinge laat aan de inwoners weten, uat, ten einde zooveel mogelijk werk te kunnen ver schaften aan de werkloozen, het Stadsbestuur op zich genomen heelt alle materialen, voortko mende van de ingestorte gebou wen en woonhuizen, als gevolg van de beschietingen, te laten opruimen door de werkloozen van stad. De burgers die van deze op ruiming willen genieten worden verzocht zich ten stadhuize te komen aanmelden. Bij gebeurlijke vaststelling en uitbetaling der schadevergoedin gen, zal het geleverde werk en de uren arbeid den belangheb bende aangerekend worden. Poperinge, 19 Juni 1940. De Secretaris, De Burgemeester, M. Couttenier. en Schepenen Dr. JVan Walleghemm Ook degene, die in vroegere maanden naar hunne haarste- den zijn teruggezonden geweest, moeten de militaire kleedij en uitrustingsvoor werpen, die zij nog in bezit zouden hebben, zoo haast mogelijk indienen ter Gen darmerie. In den loop dezer laatste da gen is de lijst der oorlogsslacht offers, gevallen in onze stede, nog aangedikt. Hun namen vinden onze lezers in de rubriek van den Burger stand. Omtrent deze ongelukkigen kunnen wij nog volgende bijzon derheden melden. Het stoffelijk overschot van Jozef Bastin, van een Belg. Reg. Jagers, werd gevonden in het puin van een ingestorten muur op den eigendom Hilaire Huy- ghe, Groote Markt. Dit van Firmin Sergier, Pope- ringenaar, vader van 7 kinderen, in dienst bij den Spoorweg, werd opgedolven langs den feper- steenweg, dicht bij het kapelieke van de hofstede Cuvelier. Bij de opgraving werden drie lijken ge vonden, dit van genaamden Ser gier en deze van twee Nederlan ders gevestigd te Destelbergen, De Roo Hendrik en Harmsen Johailhes, die, naar hun eenzel- vigheidskaart, matroos-missiona rissen waren. Een klein kindje, wier eenzel vigheid eerst niet kon vastgesteld worden en als onbekend in ons vorig nummer werd opgegeven, komt thans geïdentificeerd te worderf als de kleine Leona Kno- ckaert, 3-jarig dochtertje van Germain en Adrienne Titeca. Wij zijn gelukkig te kunnen melden dat Alej. Jeanne Lava, die na tien dagen opgesloten te zijn geweest onder het puin van het St-Vincentiusgesticht en nog levend kon uitgetiaald worden, thans zoo goed als volledig her steld is en het O. L. Vrouw Gast huis mocht verlaten. Samen met haar ouders naar het Sint-Yincentiusgesticht ge vlucht, bleef zij als bij wonder ongedeerd toen het gansche ge bouw instortte'en haar ouders aan haar zijde benevens zoo veel kloosterzusters, weesjes en ouderlingen gedood werden. Redding verwachtend, voedde zij zich met rauwe aardappelen die zij in haar onmiddellijke na bijheid vond. Toen zij gered werd leek zij een skelet. Zij is thans hersteld. Met vreugde kunnen wij ook melden dat de Burgerwachter Leon D'Alleine, die bij het eerste bombardement, op de Groote Markt, in bevolen dienst gewond werd, thans ook volledig her steld is. A In vele huizen ter stede heb ben soldaten van de vluchtende legers leelijk huisgehouden. Treurig is het te moeten vast stellen dat ook burgers zich plichtig zouden hebben gemaakt aan diefstal ten nadeele van hun gevluchte medeburgers. Loontje zal hiervoor wel om zijn boontje komen. van 14 tot 21 Juni 1940 GEBOORTEN. Decat Matha, d. v. Josephus en Debaene Agnes, St-Jans-Cap- pel (Fr.). De Gruyter Cecile, d. v. Albert en Quaegbeur Ger- maine, Provenstw. Hauspie Maria, d. v, Cumille en Quaege- beur Martha, Dasdreef.Kes- teman Paula, d. v. Victor en De- neire Jeanne, Duinkerkestraat. Doise Nicole, d. v. Gabriel en Geeraets Marie-Louise, Wa- tousteenweg. Baert Greta, d. v. Jules en Boone Bertha, Cas- selstraat. Lampaert Roger, z. v. Ernest en Vandenbroucke Ga- brielle, Oostvleteren. O VERLIJ DÊNS. Tillie Emma, 63 j., wed. van Benoot Audomarus, Boeschepe- straat. Lebbe Maria, 85 j., echtg. v. Gombert Henri, Paar denmarkt. Denorme Henri. 70 j., wed. v. Corselis Emma, Komstraat. Nog Oorlogsslachtoffers Knockaert Leona, 3 j., d. v. Germain en Adrienne Titeca, eerst opgegeven als onbekend. Decock Rosalie, 79 j., onge huwd, Prootstraat. Bastin Jo seph, 34 j.. echtg. v. Mathieu Marthe, Êrezée (Belg. soldaat). Houpe Julien, 42 j., echtg. v. Verhoest Denise, overl. te Loo. Geens Maria, 63 j.. wed. v. Liekens J., Ilerent.Van Ilaut- te Maria, 56 i-, echtg. v. Le grand Jules. Komstraat. De- clerk Mathilde, 7 j., Boeschepe- steenweg. Sergier Firmin. 47 j., echtg. v. Yandenberghe Mar tha. St-Sixtusstraat. De Roo Hendrik, 21 j., Destelbergen (Nederlander). Harmsen Jo hannes, 22 j., Destelbergen (Ne derlander), IIU WE LI J KS'B ELOFTE. Denys Albert, werkman, en Beerens Georgette, z. b., b. v. Poperinge. Poperinge. Vriendelijke uitnoodigingaan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der GEZONGENE MIS, op Zondag 23 Juni, te 9 uur, in St Bertinuskerk, voor Heer en Vrouw Achiel Labaere-Lucie Truwant Van wege de Kinderen. -<o> Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der gezongen MIS, op Maandag 24 Juni, te 9 uur. in St Bertinuskerk, tot zielela fenis van Heer en Vrouw Richard Romtnelaere- Augusta Riem j Keer en Vrouw Alfons Rommetaere en hun xei Kin deren 1 Heeren Raymond, André en Richard en Juffrouw Roulette Ram- melaere. Gansche Familie gevallen bij Duin kerke en bestaande uitVader en Moeder, vijf Kinderen, Schoondochter en zes kleinkinderen. Familie, Vrienden en Kennissen wor den vriendelijk uitgenoodigd tot het bij wonen van de H. MIS, op Vrijdag 28 Juni, te 8 uur, in St Bertinuskerk, tot zielelafenis van Hoor Honri Ooboer uit Proven. Van wege de S.V. Melkerij St Bertinus. Vriendelijke uitnoodiging tot het bij wonen van den PLECHTIGEN ROUW DIENST die zal gecelebreerd worden op Donderdag 27 Juni, te 10,30 uur, in St Bertinuskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Ladit-Philomeno VER ELST Weduwe van Mijnheer Dokter Vincent Van Walleghem. geboren te Zillebeke den 10 Augustus 1856 en godvruchtig overleden te Pope ringe op 29 Mei 1940, na ontvangen te hebbende genademiddelen onzer Moeder de H. Kerk. De METTEN zullen's avonds te voren te 6,30 uur, gezongen worden. BEDANKINGEN. Heer Henri Gombert-Lebbe en Kinde ren bedanken Familie, Vrienden en Ken nissen om de talrijke blijken van deel neming betoond tijdens de LIJKDIENST en de BEGRAVING van hun diepbe- treurde Echtgenoote en Moeder Vrouw Marie-Louise LEBBE. Verschillende bladen vragen in lichtingen omtrent personen, meest al vooraanstaande Vlaamsche per sonaliteiten, die in den beginne van den oorlog in België aangehouden werden, of door de Franschen zelf werden ingerekend en door dezen mede naar Frankrijk gevoerd. On der dezen vinden wij 0. m. Clements De Landtsheere, Sekre- taris van het Bedevaart-Comité, uit Diksmuide. In het Sekretariaat zelf werd ook brand gesticht Dr A. Borms R. De Tollenaere Dr R. Raeveschoot, uit Meenen, enz. Julien Vervaecke, oud-renner, uit Meenen, blijkt zelfde lot te zijn bedeeld. Aan de wetten op de taksen wordt geen wijziging gebracht. Fiskale zegels worden in alle kantoren van Registratie en Domeinen te koop geboden. Onder meer te Poperinge, Ieperstraat 19; leper, de Steursstraat 24; Diksmuide, Gen. Jacquesstraat 65; Hooglede, Dik smuidestraat 4Meesen, Groote Markt 26;Nieuwpoort, Deroolaan Roesbrugge, Gemeentehuis;Veur- ne, Oude Beestenmarkt 2a. Brieven van Soldaten uit Poperinge toegekomen door tusschenkomst van het Rood Kruis van België. Door toedoen van het Rood Kruis van Belgie kwamen bij onze afdeeling brieven toe van soldaten van Poperinge. en onder meer op volgende adressen H. Felix Rommens, Gasthuisstraat 48, Poperinge Mej. Madeleine Huyghe, Guido Gezellestraat 5 Mevr. Christ. Vandenbroucke,leper- straat 121 Familie Desmadryl, Priesterstraat 34Familie Camille Gesquière, Hooge Mevr. Hau- spie-Decrock, Boeschepestraat 91 Mevr. Félix Verslype-Oreel, Iepersteenweg 96 Mevr. André D'Amour, Nijverheidsstraat 1 Familie Maurice Debaene, Proven- steenweg 118 Mevr. Charles Verstraete, Komstraat 4 M. Jozef Top, Zwijnlandstraat 4 H. Tailly, Reningelststraat 49 Mevr. Kesteloot Felicien, Nieuwe Mil. Kerkhofstraat Mevr. Aug. Tillie-Couchez, Veurnestraat 84, T^eningelst H. A. Weens, landbouwer, Reningelst, Stavele Den Heer Luitenant Geneesheer, Reserveofficier, Henri Bataillie, 2e Bat. Kant. 5e Leger Depot, laatst te Sta vele Swertvaegher Adm. Stavele Mevr. Wwe Charles Verhaeghe, Krombekestraat, Stavele Proven Juffr. Irma Monkerhey, bij de Blokke, Watoustraat, Proven Hr j. Lermytte, Proven Mevr. Hanse-Laurent, bij den Hr Lermitte, Watoustraat, Proven. Het meerendeel dezer brieven werden reeds aan de bestemme lingen overhandigd de andere mogen afgehaald worden bij den Heer Hilaire Notredame, Apotheker, Gasthuisstraat Pop. iiimiiiimiiHiiiiiiiii Inlichtingen worden gevraagd over Sold. Braem Robert, Grenswiel- rijderslataljon voor Limburg, le Comp. van Kaulille (Limburg). Stamnumnier 135.75401, van Oost- vleteren Sold. Boudewijn Albert, 3e Lan ders, 3e Esc., 2e Pel. P. P. S. V. van id. Sold. Verstraete Georges 670)15, 3e Linie, 15e Cie, laatste adres B. P. S. Nr 7. Inl. te bezorgen aan zijn vader Daniel Verstraete, Potte- straat 69, Poperinge Soldaat Bonduelle Albert, 7e Li nie, 10e Komp. B. P. S. 11, van Poperinge Sergeant Verschaeve Lucien, 53e Linie, 4e Komp. le Pel., 2e Sek- tie, beroepsvrijwilliger klas 1937, stamnummer 103.87576. Gedoode Soldaten en Burgers Vogels Gerard, uit Meenen, gesneuveld te Ooigem. Vangheluwe Marcel, uit Pas- schendale, gevallen te Rumbeke. De Geyter André, uit leper, ge vallen te Meenen. Desodt Cyriel, uit leper, gesneu veld te Watou. Collie R., uit Komen, gesneuveld te Watou. De Ruyter Firmin, leper, over leden te Zarren. Ryckevaert, Koksijde, gesneu veld te Gullegem. Marysse Cyriel, geb. van Wervik begraven te Evergem. Vanderjeugd Emiel, uit Westroo- zebeke, gestorven te Roeselare. Vandeputte Kamiel.uit Moorsele, gesneuveld te Roeselare. Demey Henri, Houtem-Ieper, gesneuveld te Kuurne. Deleu Albert, Woumen,gesneu veld te Halen. Jan De Nayer, Oostduinkerke, gesneuveld te Halen. Dr Ostijn, uit Westnieuwkerke, gestorven te Veurne. Gekwetsten De Keyser Julien, uit Koekelare, in hospitaal St Vincent te Gent. Verminck Richard, uit Veurne, in hospitaal Coupure 75, Gent. Vande Casserie Georges, Veurne, gewond in kliniek St André, Tielt. Plyson Henri, Wulveringem, gewond in kliniek St André, Tielt. Vereecken Willem, Poperinge, gewond in kliniek St André, Tielt. Trekkingen van de Koloniale Loterij zullen niet meer gehouden worden. Denkelijk zullen de houders van biljet ten van de loopende uitgifte binnen kort worden terugbetaald. LAAT UW OORLOGSSCHADE SCHATTEN DOOR Gediplomeerd Architekt Géomètre - Expert Oawsitn Staatsoommissaris De voorloopige noodkerken die in de Kapellen van de Eer waarde Zwarte- en Blauwe Zus ters werden ingericht, waren in de laatste dagen getuige van zeer vurige en algemeene Godsdien stigheid. Niettegenstaande de betrekkelijke engheid van deze Klooster-Kapellen, zijn er nooit meer geloovigen ter Misse ge gaan dan in deze dagen. We zijn gelukkig aan de bevol king te kunnen mededeelen dat Ste Walburgakerk Zondag 23 Juni weerom hare poorten zal kunnen openen \oor den Eere- dienst. De ie Mis te 6 uur (To renuur) zal gezongen worden oor Mr Jozef Kesteloot-Schallier. De 2e Mis te 7 uur voor Mevr. IVu e De Hollander- Van Egroo. De 3e Mis te 8 uur voor Mr Atbert Hatse. De* Hoogmis te 10 uur uit dank voor Gods tastbare be scherming. Te 3 uur Plechtig Lof. Missen in de week te 6 en te 7 u. De goddelijke diensten kunnen voorloopig geen plaats hebben in onze stille St Niklaaskerk. De noodkapel St Jozef werd in allerhaast tot bidplaats inge richt en 't is zoo goed aan het hart te bestatigen hoe vurig de bevolking de goddelijke Voorzie nigheid komt bedanken voor het behoud uit de beschieting der stad. Des Zondags zijn de godde lijke diensten bijzonder talrijk bijgewoond en nimmer werd de hoogmis zoo geestdriftig mede gezongen. Ter herinnering geven wij hier de uren der godsdienst oefeningen. Zondag Mis te 6 uur, te 7 uur, te 8 1/2 uur en te 10 uur Hoogmis, te 3 uur plechtig lof. Weekdagen mis te 6 uur, te 7 uur en te 7 3/4 uur. Niettegenstaande de verschil lende scholen veel geleden heb ben onder de beschieting, zijn de verschillende overheden erin ge lukt de lokalen te heropenen. Maandag 11. begon de lagere afdeeling van het College tot de beide zevenden, 's Namiddags werd deStadsjongensschool her opend. Dinsdag, de aangenomen jon- genschool, Lindendreef, Donderdag, al de overige klas sen van het College. Maandag aanstaande beginnen de klassen van de Eerw. Zusters Annunciaten en de Stadsmeisjes school. Dat de klassen zoo rap kunnen hervat worden is zeker iets heel belangrijks en pleit ten voordeele van het bestuur der verschillende scholen die zoo getoond hebben dat waar een wil is een weg be staat. Veel andere gemeenten mogen hieraan een les nemen. Na de dagen die we beleefd hebben, waar eenieder buiten alle gewoonten in, moest voet ganger spelen, zal het een ware verlichting zijn te weten dat de tramlijn naar Koksijde heden Zondag volledig vrij zal wezen, zoodat het tramverkeer weer re gelmatig zal verzekerd worden Woensdag voormiddag kwam een eerste stoomtram met werk lieden in onze stad aan om de baan te kuischen en te herstellen, er werd naarstig voortgedaan, zoodat we heden Zondag weer met gemak naar Oostende en verder per tram zullen kunnen reizen. In 't begin van volgende week zal weerom gas kunnen gebfuikt worden in meestal de huizen die aangesloten zijn. Eerste marktdag Woensdag. Veel belangstelling, veel boeren. Eenige marktkramers reeds. Boter 20-22 eieren 45-5o kie kens 16-20 jonge duiven 8-9. gebombardeerd, overgebracht 92 Zuidstraat. Openingsuren, 10-12, 14-16. BRIEVEN OPEN' LA TEN. GEEN VERZENDIN GEN BUITENLAND. De stadsgebouwen hadden veel te verduren het mooi Belfort torentje de gevel van het stadhuis Spaansch Paviljoen en stads schouwburg de stedelijke Nijver heids- en de Stadsmeisjesschool de Pompierskazerne. Het zal wel licht millioenen kosten aan de stad om alles weer terug op te bouwen. De opruimingswerken der stad vorderen snel reeds krijgt Veurne een net uitzicht weer. De straten zijn opgeruimd bouwval lige muren werden neergehaald alle krijgsmateriaal en munitie wor den verzameld en gerangschikt. Niet min dan 200 werklieden wer den hieraan te werk gesteld, zoo dat veel families onmiddellijk een zeker inkomen hadden. Stilaan komen de gevluchte Veurnaars naar hun haardstede te rug wellicht zien ze verwonderd op bij het zien in welken staat hun huis zich bevindt. Met lof mag gesproken wor den van de leden der Territoriale Burgerlijke Wacht, die, op enkele uitzonderingen na, allen op hun post gebleven zijn tot de toestand onhoudbaar werd éen hunner, M. Jules Vandepoele, sneuvelde in be volen dienst op zijn wachtposthij werd door een vliegersbom gedood. Thans is de wacht terug in dienst onder leiding van M. Julien De- clerck, die zijn taak immer met nauwgezetheid en tucht, zonder on derbreking, heeft waargenomen. Hulde dient gebracht aan de leden van het Schepencollege der stad Veurne, die allen op hun post gebleven zijn. De Heer Burgemees ter Van Hee vooral verdient den lof van alle inwoners om zijn onver moeid en krachtdadig optreden ten bate der bevolking. 1 >ag en nacht was hij ten dienste van eenieder; en nog staat hij steeds bereid allen hulp te bieden. Iedereen weet im mers dat het ambt van burgemees ter waarnemen, in omstandigheden als we thans beleven, geen senicure is. De droevige oorlogsperiode heeft zich ook te Koksijde in alle tragische verscheidenheid ont wikkeld. Iedereen zag van meet af aan met angstig hart die ononderbro ken rijen vluchtelingen voorbij trekken. Velen dachten aan hun zoon of echtgenoot onder de wapens geroepen. Meer dan 14 dagen bleef Koksijde totaal opge propt. En midden die overbevol king kregen we die noodlottige aankomst van de Engelschen welke verschrikkelijke gevolgen had v oor de weerlooze burgerbe volking. Vanaf Donderdag 3o Mei tot Zaterdag in den vroegen morgen werd hevig gebombardeerd. De Vrijdagnacht was waarlijk verschrikkelijk en maakte veel slachtoffers zoodanig dat bijna iedereen een ontlasting gevoelde wanneer de eerste Duitschers den Zaterdagvoormiddag voor bijtrokken. De Koksijdenaars zelf zijn waarlijk buitengewoon gespaard geweest; jammer van de om streeks 60 vreemdelingen die ver van hun huis gestorven zijn. De lijst van die ongelukkigen ver schijnt in het aanstaande num mer. Betrekkelijk veel schade werd veroorzaakt De kerk werd zien lijk behoed. Een 3o tal bommen of obussen zijn er rondom heen gevallen.' De Kerkstraat, de Noordstraat en een deel der Zee laan werden getroffen. Aan de Baden kan men plaatselijke scha de vaststellen. De Molen op den Blekker werd ernstig gehavend. De landbouwers zijn er ook erg aan toe groot verlies aan dieren en aan gebouwen. Veel soldaten zijn terug thuis, verschillende echter ontbreken. Mochten ze spoedig bij de hunnen zijn. Alles komt nu terug in zijn plooi. Tevens bestaat een goede verstandhouding tusschen de Burgerlijke en Militaire overheid. Drukkerij-Papierhandel Marktstraat, Nieuwpoort Ik heb de eer de geachte bevol king kenbaar te maken dat, gezien mijn woonhuizen beschadigd zijn, ik tijdelijk huisvesting bekomen heb in de Schipstraat, Nr 33. Ik aanvaard er alle bestellingen van drukwerk, enz. en verhoop vast dat mijn geachte kliènten mij voorts hun vertrouwen zullen schenken. E. DUMON. Voor nieuwsberichten en inlas- schingen in De Toekomst» ge lieve u ook aan bovengemeld adres te wenden. Van dag tot dag verbetert de uur regeling der trams langsheen onze kust zoo 0. a. rijden de electrische trams van Oostende naar Knokke en omgekeerd om het uur. Deze van Oostende tot Nieuwpoort-Bad om het l,30u. en nu werd een stoom- dienst ingelegd tusschen Nieuwpoort Bad tot De Panne, in verbinding met de electrische en volgende uur reling hebben Nieuwp. B. 7.33 8.55 13.25 17.55 Oost-Duink. 7.42 9.04 13.34 18.04 Koksijke B. 7.49 9.11 13.41 18.11 Idesbald 7.54 9.16 13.46 18.16 De Panne 7.58 9.20 13.50 18.20 De Panne 8.08 12.38 17.08 18.30 Idesbald 8.12 12.42 17.12 18.34 Koksijde B. 8.17 12.47 17.17 18.39 Oost-Duink. 8.24 12.54 17.24 18.46 Nieuwp. B. 8.36 13.06 17.36 18.58 rlucht naar Frankrijk en langs onz® gemeente huiswaarts keerende, een be roerte kreeg en dood ineenzakte- Zij werd op het gemeentelijk kerkhof be graven. Belgische Soldaten gedood op 27 Mei 1940. Roba Désiré - Germain - Ghis- lain, geb. Onhaye iqoq, echtg. Cremer Madeleine, Onhaye. Van Campenhout André-Alb., geb. Schaarbeek 19C9, echtg, Enahy Jeanne, Vorst, De Paepe Achille, 38e linie, geb. Stekene iqca, nr matricule 108 77240, Stekene. Meert Jean-Baptiste, 12e linie, geb. Ukkel 1916, nr matr, 112/ 87568, Ukkel. Lijst der Oorlogslachtoffers Top Remi echtg. Vermeulen Martha, Bulskamp Lannoye Ir ma, echtg. Spillebeen Georges, id. Spillebeen Marcel, z. v. Georges en Lannoye Mart., id. Brutsaert Maurice, echtg. Sens Irma, id.Van Der Auwera Hen ri, echtg. Baelemans Gertrude, Wommelgem Cossaert Augéle, echtg.. 1 ïuforet Lucien, Asse- broek IJuforet Marie, d. v. Lu cien en Cossaert A., id. Van Praet Helena, echtg. Forrest Henri, Hasselt; Forrest Henri, echtg. Van Praet Helena, id.; Deboóser Jozef echtg. D'Hae- nens Julienne. Deinze Yanee- groo Helena, wed, De Hollan der Emiel, Veurne. KERKELIJKE DIENSTEN Kapel der E.Z. Arme Klaren 6-7-8 uur; Lof om 19 u. (Zondag 6-7-8-9-10-11 (10 uur Hoogmis). INLICHTINGEN KRIJGSGEVANGE NEN: Bureel: Langestraat 145. (.open van 13.30 tot 14.30 u.) HAAL UW BLAD blad bij F. Vandevet- de Langestraat, Nieuwpoort. Te Breda zijn 2000 der inge zetenen der stad en die op de vlucht sloegen, nog niet naar hun haard stede teruggekeerd, en weet men niet wat er van hen geworden is. Te Gent werden reeds zware straffen uitgesproken tegen oorlogs plunderaars. De gekwetsten die te Oostende waren werden met vier treinen naar Frankrijk gestuurd. Een ervan kon de Somnie over. De andere drie bleven te Mo.ntreuil waar de inzit tende gewonden gevangen werden genomen. In de Brusselsche onderwijs instellingen zal het verlof beperkt worden tot een maand. De Firma Lebbe &Theveiirt Tabakfabrikanten te Poperinge meldt dat. niettegenstaande haar fabriek zwaar geteisterd werd door bombarde ment, zij steeds in staat is haar klanten te voorzien van al haar welbekende Tabakprodukten, van allerbeste hoedanigheid. DANIELSIMOEN,bijgenaamd «Pun- te Veurnestraat, 24, Poperinge, meldt hierbij dat hij alle Metselwerk aanvaardt aan genadigen prijs. Verzorgd werk. Ter trouwe. AAN DE LANDBOUWERS Twee goede Karren zijn te koop bij Hilaire Castrique, Poperingestr., 24, Wijtschate. VERLOREN rond Veurne of omliggen de van de Panne Jonge Hond verloren rond 1 Juni. Fox-terrier, om trent 1 j. oud, wit haar, met twee groote zwarte vlekken op den rug in vorm van 8 muil zwarten bruin. Goede belooning aan wie de hond terugbrengt aan den eigenaar, Carton- straat, 14, leper. DANIEL DEBYSER, Pottestraat, 36, Poperinge, laat weten dat hij vanaf heden aanvaardt alle Maken en Vermaken van Schoenen Dank bij voorbaat. VOOR UW Glas- en Schilderwerk wendf U tot NESTOR DONDEYNE, Switch-Road, bij de Krombekestraat, Poperinge. Spoedige en goedkoope bediening. VOOR UW Permanenten n boucletten of naar keus, wendt U bij A. DECROCK-BULCKAERT, Veurne- strnat, 11A, Poperinge. Tel. 369. YVONNE SEYS, bij haar Ouders, Zevekote-Reningelst, heeft de eer hier. bij ter kennis te brengen dat zij haar komt te stellen als Naaister Besten dank op voorhand. Gelukkig geen oorlogsslachtoffers Deze gemeente doorstond de gevech- j ten zonder dat een slachtoffer viel te betreuren, toen twee dagen nadien de genaamde Deroover Maria, Wwe Meur- ren» Jan, van Herent bij Leuven, ge bijgenaamd Gar^on heeft de eer het publiek ter kennis t» brengen dat hij zich komt te stellen alt in de Boesctispesiraai, fir 65, POPERINGE Verzorgd werk. Dank hij voorbaat.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 3