UIT ONZE GEWESTEN TABAK IN 'T BINNENLAND UIT DEERLIJK UIT RUDDERV00RDE JOZEF DESAEGHER De Firma Lebbe &Thevelir mi. DE POPERINGENAAR »i BOEZINGE. Herstel. Als wij op £e Gemeente rondzien, bemerkt men aldra dat de sporen van den oor log rap verdwijnen wat aangaat de private woonsten. Dat is Vlamingen- moed: seffens aan 't werk vallen om de puinen weg te nemen en de herstel ling er. aan te vangen. Buiten hier en daar groote verwoestingen, zooals aan de Statie, bij de Brug en op Lizeme. kan men bijna niet meer zien dat er verwoesting is geweest. De kerk komt ook meer en meer in orde, doch er is nog zooveel te doen. Wat moet onze Herder erdoor lijden, hij die met zijne schoone kerk zoo hoog op liep. Edoch, moed ontbreekt er niet, want heele dagen zien wij hem In de war, binnen, buiten en boven de kerk. Dat laat ons verhopen dat ze toch hersteld zal worden, want, zoo er iets van schadevergoeding los komt zal hij er zeker bij zijn; wij zagen hier vroeger nog den Algemeenen Kommis- saris voor Herstel, M. Verwilghen; doch dat ondertusschen elk zijn steun bljbrenge. Nieuws van t'onzent. Nu en dan vernemen we iets van onze ver miste soldaten. Onze secretaris A. Le- perque is krijgsgevangen in Duitsch- land; Jos. Vancanneyt ligt gekwetst, Aan de beterhand aan de grens van Holland; Maurice Derk werd ook ge vangen genomen. Weet ge? ...dat «hooren zeggen» veel weet. doch meestal den bal mis slaat? ...dat ge moet akrobaat zijn om over de ingestorte brug te geraken1 dat deze die iets ontstolen is een klacht mag indienen tegen den onbe kenden diet? WATOU. Watou is weer de rus- tige gemeente van voorheen en 't leven gaat zijn gewonen gang als vóór die kommervolle dagen. De puinen zijn voor 't meerendeel opgeruimd en t'al- lenkante is men druk aan 't in orde brengen der elektrische leidingen. De herstellingen gaan uit van de kabien der Tramstatie, zoodat de omgeving ervan reeds van Vrijdag laatst licht heeft. Nog eenige dagen geduld en de Markt met de voornaamste straten ko men In orde. De landelijke leidingen komen daarna aan de beurt en zoo wordt na korte weken gansch het net op z'n plooi gebracht, om daarna dat van den telefoon aan te pakken. Daar voor is reeds gezorgd en men belooft ons een spoedige herstelling. Pensioenkwesties. Dit puntje wordt in deze dagen, en bijzonderlijk door onze ouderlingen, druk besproken en vele vragen zich af wat er van hun pensioen en al hunne jaarlijksche stortingen zal geworden. Moet er voort gestort worden? Zijn we onze centen kwijt?... En ze praten er zoo maar op los en voorspellen dat het een aard heeft en alsof ze officieel aangesteld waren om deze valsche geruchten de wereld in te z-nden. Deze grootspre kers zijn meestal dezen die In de pen sioenkwestie geen belang hebben en er .zeker geen sikkepit van kennen en i verstaan Wie zich laat overhalen om zijn jaarlijksche storting stop te zetten zou er later de ergste gevolgen van kunnen dragen. De pensioenen komen in orde, nog wat geduld a.u.b. We ge ven dan ook den raad, voort en regel matig de stortingen te doen en dat in de geboortemaand. Deze voor de maand Mei kunnen ze zoohaast mogelijk doen. Deze verachtering komt te Brussel wel in orde. De werkgevers zorgen ervoor de kaarten van hun werklieden op tijd in te dienen. De wet op de pensioenen is en blijft van kracht. Oppassen dus! .Kleine oorzaken hebben dikwijls groo te gevolgen en... 't Is te laat den put gevuld als 't kalf verdronken is Voor alle inlichtingen wend U bij den schrijver der pensioenkas van de ge meente co»———. UIT RENINGE Hier. zooals overal in West-Vlaan- deren, begon enkele dagen na 10 Mei, de eindelooze stoet van vluchtelingen. Ze werden met liefde onthaald en door hulp van de Burgerwacht op be schikbare hoeven en lokalen geher bergd. Ze kwamen van langs het Al- .bertkanaal, van Mechelen, Nijvel en Vilvoorde; ook uit het Walenland: van Doornik, Tubise en Charleroi. Intusschen waren de troepen langs hier voorbijgetrokken, andere bleven gekantonneerd. Belgische, Fransche en [Engelsche sbldaten volgden elkaar op 'met ongewone snelheid. We bleven dus gespaard tot Woens dag 29 Mei. Ingezien de ligging van Reninge aan den IJzer, en vlak vóór de Ieperlee, kregen we een voorgevoel 'dat de strijd hier niet zoo gemakkelijk jïou afloopen. En Inderdaad, kort na den middag brak het onweer los. We kregen een [bommenregen van obussen, met tus- 'schenln granatenontplofflngen. Hoe [Jammer: de hooge toren van onze prachtige kerk was seffens doorscho kten: zeven bommen ontploften rond ^tte kerk, die natuurlijk aan de daking ;en de vensters veel schade veroorzaak ten. Veel huizen rond de Plaats waren deerlijk getroffen; de ergste waren deze aan het kruispunt der kalsijde paar Oostvleteren en naar Loo. Na die eerste vlaag begonnen hier en daar menschen uit te zien; de dap persten vaagden het afgeworpen plak, gebroken pannen, steengruis en glas scherven van voor hunne woning. Helaas, wellicht hoorden we dat 3 ongelukkige vluchtelingen, al wegloo pend binst het bombardement, het le ven er bij gelaten hadden; andere wa ren gekwetst. Hoe droevig dat voor de overgebleven familieleden. Na een uur oponthoud herbegon de beschieting; ditmaal vielen de bom men meest in de richting van 't kas teel. dat nochtans niet te erg bescha digd is. Die bombardeering en dat geschut links en rechts duurde heel den nacht. .Iedereen bleef in zijn kelder of abri, te waken en te bidden. Slechts na uur eindigde de droeve toestand. Daarop werd het doodstil. En wijl de gonne rees in 't verre Oosten, Gods al macht en grootheid verheerlijkend; iwijl de vogels, geklommen in de hoog ste takken der boomen, met hun lan gen luiden groet hun God zoo vroeg en vroom loofden; wijl de achterge bleven koeien uit de broekagiën huis waarts doolden, toen kwamen de men schen stilaan, bevreesd, uit hunne schuilplaatsen, bezagen elkaar en dankten Onzen Lieven Heer dat Hij zijn volk van meerder onheil gespaard bad. Zijn we gelukkig uit het bombarde ment geraakt, we hebben helaas jonge soldatenlevens te betreuren. Heer Marcel Vannieuwenhuize, onze verdienstelijke hoofdonderwijzer, Ser geant bij het 33* Linieregiment, ge sneuveld ln dienst voor 't Vaderland den 20 Mei, bij een bommenaanval in het bosch van Eekloo, waar hij een munitiedepót bewaakte. Amper twee jaar werd Marcel onze dorpsgenoot als schoolhoofd. De toe komst lachte hem tegen, zoowel in zijn gelukkig familieleven, als in zijn on derwijzersambt. Hij is hier voorbijge gaan al goed doende en telde niets dan vrienden, want alwie met hem in voe ling kwam. waardeerde hem om zijne hoedanigheden Zijn afsterven is een waar verlies, Biet alleen voor zijn jonge echtgenoote en zijn lieve kindjes die hij zoo be minde. doch ook voor de parochie en voor I onderwijs. Heer Albert Merveillie. Korporaal bij het 17», gevallen bij een beschieting, met 4 zijner makkers, terwijl ze htm taak bij de T.S.F. volbrachten. Dit ge beurde te Aarsele den 22 Mei, 's voor middags. Alben was een deftige, goede jon gen. Hij studeerde aan 't Kollege te Popennge en maakte zich verder be kwaam en werkzaam tehuis aan land bouw en handel. Zijn ouders verliezen hun eenigen zoon: hun roem en hun troost. Heer Maurice Van Walleghem, die den 31 Mei naar Veurne reed uit dienstvaardige behulpzaamheid tegen over geburen, stierf daar, getroffen door bommen, ais slachtoffer van zijn naastenliefde. Heel de gemeente neemt deel in de rouw en in 't verdriet der drie zoo zwaar beproefde families. Mochten de gebeden van de hun zoo talrijke Vrienden, met de medelijdende sympathie die ze begeleidt, toch een weinig hun droefheid verzachten en bij God voor de duurbare afgestorve nen rust en vrede verwerven. Ste-ds wordt met ongeduld uitgezien op onze nog achtergebleven soldaten, waarvan geen nieuws komt: Ameloot Omer, bij het 7* Artillerie: Gombeir Hector, bij het 16' Artillerie; Lampaert Oscar, bij het 23» Llnieregi- ment; Pieters Jean, bij het 7* Linie regiment, Jules De Beir en Alfons Soenen kre gen nieuws van hun zonen: krijgsge vangen ln Duitschland. Van de jongens der opgeroepen klas 1940, geen nieuws tot hiertoe. André Maes. onderwijzer te leper, en Charles Merlevede, onderwijzer te Oostende, wier ouders en vrouw hier wonen, laten rechtstreeks niets weten. Zij zijn soldaat sedert den eersten dag der mobilisatie. Mochte het de Goddelijke Voorzie nigheid believen dat allen weldra hun haardstede bereiken, dit tot meerderen troost hunner bedrukte ouders en fa milies. Wie diensaangaande zekere inlich tingen kan verzorgen, ze hoeven dit bereidwillig te doen. co» HOOG BEZOEK y f Z. D. Hoogw. Mgr Lamiroy, Bis schop van Brugge, op rondreis in zijn bisdom om zich over den toe stand der kerken in te lichten, heeft ook aan de parochie een be zoek gebracht en de parochiekerk, die gelukkig niet veel te lijden had aan stoffelijke schade, bezocht. STEUN AAN NOODLIJDENDEN De Gemeenteraad, in buitenge wone zitting, onder voorzitterschap van H. Notaris Devos J., Burge meester, bijeengekomen, heeft op voorstel van het Schepencollege eene kredietleening goedgekeurd ten bedrage van 129.000 fr„ strek kende tot steunverleening aan de noodlijdende gezinnen. Tot dusver werd reeds in 2 uitbetalingen eene globale som van 45.880 fr. uitge keerd aan 611 nooddruftige gezin nen! EEUWENOUDE BEDEVAART Op Sinksen, 12 Mei j.l., zou de 208» Bedevaart, waarvoor ruim 100 pelgrims ingeschreven waren, ge schieden naar het heiligdom der H. Moeder Anna te Bottelare. We gens de benarde omstandigheden was het onmogelijk deze bedetocht te ondernemen. Zondag 23 Juni heeft zich nu eene afvaardiging uit Deerlijk en St-Lodewijk aldaar per flets begeven, na de vroegmis. Al dus werd die eeuwenoude volksge lofte trouw vervuld en zooals ieder jaar heeft het traditionneel devo- telijk gebed der bedevaarders ge klonken: H. Moeder Anna wil ons bevrijden van oorlog, ziekte en dure tijden! ENGELSCHE GESNEUVELDEN Op het gemeentelijk kerkhof al hier liggen 5 volgende Engelsche soldaten begraven die den 22 Mei in de Roode Kruisinstelling van het fabriek Nuyttens bezweken: Pte C. Sayers 1/5 Queens; Pte W. Gibson, le Queens; Dvr G. L. Mc Con- nan 51st; Pte J. W. Taft 2nd Buffs en Gnr. D. Clarke 306/77 R. A. (H. GODELIEVE) ONDER DE OORLOGSDAGEN Hoe is 't al vergaan in deze laatste weken? Veel gezien, veel gehoord en zoo weinig dat goed was. Beweging van soldaten en vluchtelingen, wat ellende en nood! En als men een beetje uit den haak en half bedeesd uit zijn abri komt gekropen, kijkt men eens voorzichtig uit om te weten hoe 't met allemaal gaat. Jammer genoeg iedereen weet daar van te spreken; en als 't stillekens aan wat kalmer en rustiger werd, kwam onverwacht en toch zoowel gekomen de oude vriend De Poperingenaar binnen. In de oude goeie streke is er ook zooveel gebeurd in de laatste we ken... en doe maar voort als 't kan. met wat nieuws van bij en ver; met al die omwoeling vindt men overal vrienden en kennissen en kent men in alle Gemeenten en Parochies een weinig nieuws, al is 't weieens droevig, 't brengt rust en vertroosting. Hier hebben we een beetje van alles gezien en meegemaakt, nog enkele uren en we deelden 't ergste... Gelukkiglijk 't viel al stil. Toch hebben we met zooveel deernis de dikke rookwolk zien opstijgen, die de schoone kerk van Torhout uit brandde. We zagen 't rooken langs den Lichter veldekant. We treurden om ons eigen medeburger Henri Ver heerst, wonende op de Bergen, bij luchtaanval om het leven gekomen op zijn veld. Dat de Heer hem looiae om zijn voorbeeldig leven. Verders hoorden wij hoe t ouder- lingengestlcht door bommen geteisterd werd. Ze werden letterlijk rondom t gebouw gezaaid, maar geen een er op; toch veel schade: maar oudjes, gebrek kiger!, vluchtelingen, zusters allen als bij mirakel gespaard en ongedeerd. Het treurigste van al is hier wel. dat op eigen geboortegrond, soldaat Jozef Troé, op weg naar den lieven thuis, naar vrouw en drie kindertjes, als slachtoffer gevallen is. Welk pijnlijk geval! Soldaat Lucien Vandepitte, van 't 13* Artillerie, is gesneuveld te Zomergem. Heer geef hen de eeuwige Vrede en zalf de schrijnende wonden ia die beproefde gezinnen. i INLICHTINGEN WORDEN GEVRAAGD OVER: Sol<W OMER DECORTE, 22e Li- niereg.. 9e Comp, kla- 34. stamnum- mer 102.88736, door zijn vader Cam. Decorte, Iepersteenweg 79, Poperinge. Brigadier JOZEF BUSEYNE, 14e Artillerie, Xe Groep-Staf, B.P.S. 3. Soldaat DECROOS ALBERT 4e Li nie, 6e Comp., 2e Bat., B.P.S. 7. Ver bleef op 9 Mei nog te Genk bij Has selt. Vóór dien datum was zijn een heid gelegen te Diepenbeek bij Hasselt. Inl. aan G. Folcque, Peperstraat 14, Poperinge. Soldaat ALB. VANDENBROUCKE, 18e Linie, le Comp, klas 33. P.B. 12, van Kortrijk. Inl. aan zijn Echtg. Van- denbroucke-Ravelinghien, 40 Izegem- straat, Kortrijk, of aan zijn Ouders Jules Vandenbroucke-Durnez, Ouder- domsteenweg. Poperinge. Inl. kunnen ook ten bureele gestuurd worden. «o» INLICHTINGEN OVER SOLDATEN EN BURGERS ONZER GEWESTEN GEWONDE SOLDATEN EN BURGERS Catteeuw Michel, uit Komen, ge wond te Brugge. Goudenhooft Jerome, uit West- outar, ld. Opsomer Julien, uit Waasten, id. Allaeys Georges, uit Vlamertinge, gewond te Antwerpen. Beeuwe Gerard, uit Veurne, ld. Depoorter Marcel, uit Westrooze- beke, id. Driessens Benjamin, uit St.-Jan- bij-Ieper, ld. Vandenbossche Jacques, uit Wul- veringem, id. Vanhove Albert, uit De Panne, ld. Vanhulle Daniel, uit St.-Jan-bij- leper, id. Bonte Charles, uit Oostnieuw- kerke, id. Gunst Leon, uit Houthulst, ld. De Greef Bernard, uit De Panne, gewond te Wenduine. Venan Gerard, uit Meenen, id. Lefever Gerard, uit Woesten, ge wond te Brussel. Maerten Jerem., uit Renlngelst, ld. Denduyver Cesar, uit Kortemark, gewond te Oostende. SOLDATEN EN BURGERS 2 IN FRANKRIJK Van Puyvelde, uit leper, ln hos pitaal te Etaples. Vermeulen Cyriel, uit Moorslede, bevond zich te Berck-Plage. Valcke Julien, uit Werken, ln Hospitaal te Le Touquet. Mevr. Huart, uit Koksijde, in hos pitaal te Eraples. GEDOODE SOLDATEN en BURGERS Noël Vandevoorde, uit Meenen, gestorven te Duinkerke. Albert-Leop. Dedecker, uit De Panne, gedood te Montreuil. Gustave Thorez, uit Hooglede, Gedood te Frevent N.-Fr.). Marcel Debruyne, uit Veurne, ge storven te Boulogne (Fr.). Maurice Wilemkens, uit Rams- kapelle, ld. J. A. Van Houtte, uit Ave- kapelle, id. Leon Osaer, uit Nieuwpoort, ge vallen te Gravelinnes. Cyriel Cuvelier, uit Lombard- sijde, id. Vanmaele August, echtg. Sinnaeve Albertine, uit Staden, gestorven. Vromant Deodatus, uit Hout hulst, gesneuveld te Gent. Marysse Cyriel, echtg. Maria Compernolle, id. Lepoudre Frans, uit Roeselare, id. Vandeputte Maurice, uit Boezin- ge, gesneuveld te Leuven. Boudeweel André, uit Leisele, ge sneuveld te Oostwinkel. Henri Bouve, uit Vlamertinge, gesneuveld te Hasselt. Depoorter Jules, burger, uit leper, gedood te Middelkerke. Rommelaere Frans, uit Nieuw poort, gevallen te Middelkerke. Bartier Jozef, uit Ploegsteert, ge dood te Bavikhove. I Dehaeme-Tatfghe, ld.; Deprinoe Ju lien, Nieuwkerke; Detie Camiel, Oost- nieuwkerke: D'Helft Joz., Veurne; Fer- nagut A., Voormezele; Vandenbussche Om., WestroozebekeZoete Maur., Al ver mg em; Baert, Vladsloo; Coene Al- bert. Moorslede: Cogghe Alfons, leper: Craye-Carbon, leper; de Broe-Rossel, Koksijde: Degheels, Leisele; Geeraerd, leper; Guilaume Henri, Veurne; Lieuw Jules, Moorslede; Maselis André, Voor mezele; Masschelein, Moorslede; Van Bockstael Julien, Beselare; Vanden- broucke H., Krombeke; Callenaere Charles, Nieuwpoort; Debergh Julien, Wulpen; Depreae Gerard, Proven; Deureld Jules, Vladsloo; Duthoy Lu cien, Komen; Kesteloot André, Loo; Montjoei, St.-Idesbald; Prenoel Al fons, Westroozebeke; Thise Jules, De Panne; Daenen Fernand, St.-Ides bald; Dugoyon Marcel, Meesen; Tail leur Gustave, Passchendale; Vandam- me Gérard, Geluwe; Verbeke Oscar, Beselare; Verhaeghe Adrien, Loker; Catteeuw Henri, Poperinge; Pylyser Gaston, Veurne; Royaux Em., Nieuw poort; Touquet Julien, Kemmel; Car- doen Michel, Passchendale; Dejaegher Raym., Veurne; Leire Cyr., Zillebeke; Truwant Julien, Elverdinge; Verburg- Demuysere, Wervik; De Quicq Aimé, leper; Chaerle Maurice, Poperinge; Verstraete Georges, id.; Carpier Geor ges iFr. sold.), id.; Beernaert Frans, id.; Albert Deschrijver, id.; Desmarets Erniel, Wervik: Jules Mommerency, Kortemark; Walter Thoma, Loo; R. Vergote, Hooglede. -<o>- GEDOODE SOLDATEN en BURGERS Henri Leclercq, soldaat, uit Waasten, gestorven te Oostende. Vandenberghe Marcel-Remi, uit Vinkem. gesneuveld te Hees (Limburg). Maertens Marie, kloosterlinge, 71 geb. te Poperinge, overleden te St Venant. David Elisabeth, uit Diksmuide,- overl. te Hazebroeck. GEWONDE SOLD. EN BURGERS Vanhove Albert, uit Poperinge, gewond te Genk en vertrokken op 13 Mei. Vermeulen Pamphiel, aalmoeze nier, uit St.-Jan-bij-Ieper, id., ver trokken 13 Mei. to» SOLDATEN ONZER STREEK KRIJGSGEVANGEN Een lange lijst van Belgische sol daten die krijgsgevangen werden ge nomen, kwam ons ter hand. Volgende namenvan soldaten uit onze gewesten vonden wij onder de medegedeelde namen: Cappele Henri, Diksmuide; Deminck Achiel, Elverdinge; David Emiel, id.; Sergier Cyriel, Westvleteren; Sonne- ville, leper; Vandenkerckhove, Wer vik; Declercq Frans. leper; Maes Leon, Nieuwpoort; Maselis, leper; Moerman Marcel, id.; Pletinckx Leopold, Bik- schote; Stainier Jan. Nieuwpoort-Ba den; Tetaert, Langemarki; Verhaeghe André, Watou; Verbeke Oscar, Bese lare; Wackemei Lucien, Eggewaarts- kapelle; Ameel André, Woesten; Bonduel Achiel en Maurice, Moor slede; Bruyiandt Roger, id.; Degryse Gaston, Loo; Dehaerne Roger, leper; -<o>- Dankbaar zien we de Godelieve- dagenie gemoet, daar we zoo zien lijk gespaard bleven: 6 Juli, Feestdag van de H. Godelieve, Sol. Mis om 8 uur (torenuur); 7 Juli Zondagmissen om 6 H, 8, 9 h uur. Vespers om 3 uur. De andere dagen mis om 8 uur. Aan den ingang der kerk kan men inschrijven en kaarsen, medaiiën en litaniën bekomen. Toont uw dankbaarheid gedurende de noveen, dankbaarheid opent den weg voor nieuwe gunsten en weldaden. VEURNE LIJST DER BURGERS EN SOLDATEN in deze stad gedood ged. den oorlog; Vsillet Jeanne. Herzeeuw; Kesteloot Jozef, Veurne; Vilain Denise, id.; Van- depoele Jules, id.; De Weirdt God fried, Koksijde; Ronsmans Maria, Winksele; Delclou Maria, Veurne; Fla- hou Rachel, id.; Siaen Henri, Leuven: Delorge Georges, Hoei; Caesteker Eli- sa, Veurne; Magene Placide, Brussel; Andries André, Court-St-Etienne; Geens Jan, Werchter; Leemans Pe trus, Antwerpen; Pirotte Marcel, Se- raing Meuse; Jansssns Edgard, Scher- penheuvel: Verbist Anna, id.; Janssens Lucienne, id.; Dielis Hypoliet, Antwer pen; Deburchgraeve Edward, Veurne; Geerts Godefriedus, Hees (Limburg); Demeulenaere Alexander, Veurne; Lambrichts Silvie, id.; Pelgrims Ju- liaan, id.; Ruckebusch Jules, id.; Blan- ckaert Hendrik, id.; Ruckebusch L., id.; Van Arendt Henri, Nieuwpoort; Van Cauwelberghe Jules, Wingene; Van Haecke Henricus, leper; Hatse Albert, Veurne; Martino Jean, Dison; André Camille, Ransart; Asthon John Edwig, Engelsch sold., Doncaster; Delancker Désirée, Veurne; Schugalte Beatrice, Brussel; Rothberg Marc, Eng. sold., Chatham; King Jozef, Eng. sold.; Ed ward Claude Ernest, Eng. sold., But- ford; Rutty Leslee Hariri, Eng. sold.; Breugelmans Johannes, Veurne; Lon- cke Elie, Nallines; Onbekend manne lijk kind; Van Bavinchove Henri, OostduinkerkeTeece T„ Eng. sold., London; Soos Quatre, Eng. sold.; Cha- put. Eng. sold.; Craske Alfred John, Eng. sold.; Onbekend Eng. sold.; Har- dacre Ernest, Eng. sold., Salamanca: Debandt Amanda, Veurne; Debandt Maria, id.; Onbekend manspersoon; Onbekend Eng. ifold.; Jamees, Nieuw- poort-Baden: Onbekend Eng. sold.; Schetelig. Duitsch luitenant-vlieger; Morris Alfred, Eng. sold.; Goodman Eric, Eng. sold., Leeds: Barber Benja min, Eng. sold., Harwich; Thos Albert, Franseh sold., Blouaret; Ryland Frank H K., Eng. sold.; Cousins Reginald, 2565463; Johnson Georges, Eng. sol., Sheffield; Lissilour Albert, Franseh sold., Ploubesre; Davidson Thomas, Eng. sold., Bristol; Pingaut Albert, Bel gisch soldaat, 127-83349; Onbekend Eng. sold.; Miller Rebecca, Ukkel; On bekend Manspersoon; Decroos Edward, Veurne; Huycke Denise; Ryckaert Maurice, Gent; Onbekend Eng. sold.; Borisin Leonie; Vanwalleghem Mau rice, Reninge; Coussins Japer, Eng. sold.; Alfred John, 265-3230; Florizoo- ne Justin, Veurne; Onbekend Mans persoon; Decoene Gerard, Wulpen; Grayson, Eng. sold., Sheffield; Van Maelderghem Madeleine, Doornik; On bekend Eng. sold.; Eichter Werner, Duitsch officier; Steven R. A., Eng. kapitein; Paulijn Carolus, Veurne; Hudson J. C P. L., Eng. sold.; Put Emiel, St-Niklaas; Gérard Désirée iMm* Monnoyer), Montigny s/Sambre Lemahieu Hector, Charleroi; Keedey Emiel, Eng. sold.; Monnoyer Hector, Montigny s/Sambre; Talbot G. C., Bel gisch sold., 485872; Onbekend Belgisch sold., verbrand in tank Renault 87420; Vrijdags Victorine, Kessel-Loo; Cloet Silvie, Veurne; Onbek. Ffansch sold.; Chuet Gilbert, Franseh sold., Romorantin: Jacobs Frgnciscus-Maria, Turnhout; Dr Ostyn Mam-its, West- nieuwkerke; Onbekend Eng. sold.; Lo wer D., Eng. sold., 034538; Bennet Rowland, Eng. sold., Watford; Evans Henri, Eng. sold.. St Annes Bucken- head; Tassignon Jean, Halle; Melsens Franciscus, Veurne; Onbekend kind vrouwelijk geslacht; Stasser Ida, Neuf- chateau; Borgonjon Maria, Nieuw poort; Hennaux José, Monts.Mar- chienne; Onbekend Eng. sold.; Putte- mans Yvonne, Mechelen; Delorge Pier re, Belg. sold.. Ham s, Sambre; Onbe kend vrouwspersoon; Courtay Pierre, Franseh sold., Guinganp; Gay Mau rice, Franseh sold., Seine, 6* Bureau; Welstein Colette. Tienen; Welstein Marie, id.; Bollijn Marie, Mechelen; Neven August, Hasselt; Onbek. mans persoon, 60 jaar ong.Vandecasteele Acliiel, Anderlecht; Coolen Stephanie, Adinkerke; Jacqmain Theresia, Brus sel; Lamoote Henricus; Hight A.. Eng. vlieger: Onbekend Eng. vlieger; Onbe kend Eng. vlieger; Onbekend Eng. vlie ger; Dolphen Audomarus, Koksijde; Eggleston J., Eng. sold.; Onbekend Eng. sold.; Jeffries C. J. D, Captain Gren. Guards; Lloyd J. A., Luit.-Ko- lonel. Samen 137. KOKSIJDE LIJST DER SLACHTOFFERS gevallen en begraven te Koksijde (gemeentelijk en Engelsch kerkhof). Voituron Henri, Mesvin; Simon Frangois, Bergen; Dillens Victor, St.- Gonesius-RodeMonnaie Ludovicus, Baal; Parent Kamiel, Hermalle sous Huy; Mercier René, Valenciennes; Mercier Fernand, Bruay s/ Escaut; Delbrouck Emiel, Waterloo; Pipers Hector, Doornik; Duföret Hendrik, Veurne; Onbekende jongeling, 14 16 jaar: blond haar, golfbroek, groen achtige vest; Pot Jeanne, echtg. Voi turon Henri, Mesvin; Montangie Al fons; Degroef Jeanne, Elsene; Swit- ser Jean Baptist. Antwerpen; Marquet Marie-Jeanne, Elsene; Coppens Pie- ter, Ninove; Reniers René, Jette; On bekende vrouw (twee bleeke schoenen en paar kousen vleeschkleur)Onbe kende soldaat, Nr Matricule 2941168: Onbekende soldaat: portefeuille met notaboekje, Molns Emiel, Herchies; Lievens Denise, Tienen; Onbekende man, ZWart haai-, kleine snor, gestreep te kostuum, zwarte sokken; Vranckx J., St.-Joost-ten-Noode; Meert Marie, Brussel; Hames Karei, Nieuwpoort; Pi toy Charles (Barleduc), Vilotte de- vant Louppy; Louis Charles, Villers la Bonne Eau; Gewy Rosalie, Nieuw poort; Rasson Charles, Brussel; Jacob Nestor Hyppoliete, geb. te St.-Jans- Molenbeek; Dehaes Florentlnus, Eppe- gem; Melkior Germaine; Lecocq Fran cois, Elsene; Verstrepen Victor (na tuurlijke dood) Mechelen; Zeitlin Ju lia, Brussel; Sold. Burnotte Paul, Villange; Sold. Gobeau Adolf, Floren- nes; Sold. Degodenne Alfons, Mont- sur-Meuse; Korp. Vlerick André, Eeke; Luit. P. Fortrie, onderpastoor, Rijsel; Savoye Edward, St-Idesbald (Kok sijde); Verbanck Oscar, Koksijde; André Marie-Thérèse, Jambes; Jau- motte Jacques, Brussel; Dubourg Hen ri (Fr. sold.), Petit Quvily; Peyruchaud Frangois (Fr. sold.), St.-Martin de Gurgon; Hosten Elza, Koksijde; Van Autrive Elisabeth, Brasschaat; Plae- tevoet Barbara, Antwerpen; Dierckx Charlotte, Antwerpen; Decoen Jan, Merelbeke; Persyn Laure, Doornik. DIKSMUIDE Burgerlijke oorlogsslachtoffers overleden op 27 Mei 1S40. Leon Vandamme, 45 j„ Diksmuide. Remi Vanlerberghe, 13 j„ id. Homerus Van Kerkhove, 40 j„ Borger- hout. Paulina Van Kerkhove, geb. Haembouts, 39 j„ id. Edgard Van Kerkhove, 16 j., id. Maria Vander- stichelen, 54 j„ Diksmuide. Denise Lenvain, 12 j., id. Omer Adolf Len- vain, 32 j., id. Veneranda Lenvain, geb. (Devos, 31 j., id. Rita Lenvain, 3 j., id. Eric Lenvain, 10 d., id. Elvira Wandelaere, 46 j., id. ALVERIN GEM Gevluchte burgers overleden. Letroye Victor, werktuigkundige, Nij- veL Frangois Geerooms, schalie dekker, Steenkerque (Heneg.). Ma rie Vangenechten, echtg. Adr. Wou ters, Wommelgem. Smets Henri, Gent. Oorlogsslachtoffers hier begraven (namen word. a. s. week medegedeeld). 2 Belgische soldaten. 2 Fransche soldaten: Tricard Roger, Versailles en Michot Marcel, Marseille. Een 20- tal burgers door bommen getroffen op den weg naar Izenberge, op 29 Mei. Op 24 Juni is in de kliniek te Brugge Hector Winnock overleden aan ver wondingen bij de beschieting van Fortem opgeloopen. OEREN j Gevluchte burger overleden: 1 Fernand Debaere, Mannekensvere. ST. RIJKERS Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Delforte Oscar, ij zerweg werkman, Warehin, en denkelijk zijn vrouw, op 30 Mei door bommen getroffen. Wangerny Arsène en Vrouw Vla- mainck Palmyre, Doornik, gedood door bommen op 31 Mei. Boedts Roger, jong kind, Schaffen. LOMBARDSIJDE Slachtoffers van den bommenaanval te Lombardsijde op Maandag 27 Mei en alhier op 28 Mei begraven. Pierreux Marie-Jeanne, echtg. Swings Mathias, geb. te Kessel-Loo 11 Oct. 1910, Leuven. De Sterck Petrus, echtg. De Lobelle Leocadia, geb. te Aalst 1 Mei 1894, Aalst. De Lobelle Leocadia, echtg. De Sterck Petrus, geb. te Heverlee 6 Juli 1897, id. De Sterck Richard, z. v. Petrus en De Lobelle Leocadia, geb. te Aalst 29 Nov. 1933, id. Beullens Frederic, echtg. Vlaeyen Celina, geb. te Heverlee 6 Nov. 1905, Leuven. D'Hoir Robrecht, echtg. De Wit Louisa, geb. te Aalst 12 Juni 1898, Aalst. Speeutels Ju lia, geb. te Watermaal-Boschvoorde, 16-9-23 en aldaar won. De Nies Emile, 8* Reg. leger-hulptroepen, 3' Bat., 12* Comp., geb. te Mechelen 14-1-1906, Schaarbeek. Getroffen op 29 Mei; Maes Gilbert, geb. te Vilvoorde 31 Mei 1930 en aldaar won., z. v. Maurits en Knockaert Ma deleine. De namen van de gekwetsten en andere dooden zijn onbekend, daar deze aanstonds na den bommenaanval werden vervoerd door Belgische Am- bulantie. POELKAPELLE Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Wed. Denoo, 74 j„ Poelkapelle, overl. op 13 Juni. Wed. Becquoye, 68 j., Poelkapele, overl. op 26 Mei. ELVERDINGE f Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Anna Rackelboom, 20 j.„ Elverdinge, overl. te Poperinge op 24 Mei. Paula Vandenbusschen, 26 j„ leper, overl. op 30 Mei. En nog een 6-jarig kind, gevestigd ln Frankrijk, familie van Van Den Bussche. WOUMEN Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Julie Dufay, 56 j„ Blandln, overL op 27 Mei. J.-B. Dufay, 60 J., Blandin, overl. op 27 Mei. Louis Delecoeulle- rie, 27 j., Blandin, overl. op 27 Mei. Leontine Deracke, 58 j., Blandin, overl. op 27 Mei. Jean Randoun, 16 J., Bergen, overl. op 27 Mei. Maria Verstraete, 51 J., Beerst, overl. op 27 Mei. KAASKERKE Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Louis Van Hoof, 19 j., Brasschaat, overl. op 29 Mei. Maria De Coninck, 9 j., Kaaskerke, overl. op 29 Mei. HOOGLEDE Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Remy Reyniers, 64 j., Roeselare. Mevr. Reyniers-Huyghe, 60 j., id. Elisa Gayse, 39 j., Hooglede. STADEN Gesneuvelde soldaten. Peeters Guilaume, 18* A„ 2* Bat., echtg. Verscheuren' Jeanne, laatste adres: Hevre, Boschstraat, 180. Vorstermans T. A.. 1* serg.-majoor, 23* Linie, laatste adres: Bressoux-bij- Lntk. RENINGE Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Ampe Eugenie, St.-Jan-biJ-Ieper. Plasman Roger, Nijvel. Poulain Marguerite, Nijvel. Wart Henégean, NijvëL Blase Arthur, Naast-bij- Zlnnik. 1EPER Gekwetsten nog in verpleging In het O. L. Vr.-Gasthuis, Lange Torhoutstr. Allen zijn aan de beterhand. Scharlaken Georges, Kapellen-op- den-Bosch; Van Rillaer Kamlel, Ter hagen; Van Lens Guillaume; Sc hoe- tens Isabelle; Van Espen Jan, Rotse- lare; Cowaets Louis, St.-Maartens- bij-Visé; Schools Jozef, Lombesart; De wilde Robert, leper; Govaert Mar tha, St.-Pieters-Jette; Van Rellaer Jozef, Anderlecht; Verfaille Victor, Poperinge; Soldaat in 't Belgisch leger Orlint Andries, Zwijndrecht; Carnol Eugeen, Westnieuwkerke; Stof Henri, id.; Messe Leon, Fayt-lez-Manage; Coffyn Jules, leper; Willem Louis, Rijkevorsel; Gustin Henri, Wegner; Rusinck Rytha, Brussel; Boutens A., Wijtschate; Gendarm Theatre Josef, Merksem; Verstraete Alice, Wijtscha te; Fransch soldaat Carpentier Edou- ard, Meru-Oise; Fransch soldaat Ni- vet Louis, St.-Brieux; Barby Leonard, Hondschoote; Schodet Paulette, Duin kerke; Van Merris Julia, Warhem; Gaudin de Villaime Louls-Auguste, Fransch officier, St. Hiaire du Har- court; Gaudron Emiel, Fransch sol daat, Bruais-en-Artois; West Georges, Engelsch soldaat, Norwick; Corndoch Pierre, Fransch soldaat, Hennebot Morbillau; Jardley Raymond, Engelsch sold., Bishops; Cantello Dlunis, En gelsch sold., Upper-West-Woud; Fan- kenier Julien, Loonplage; Appelghem Philippe en zijn moeder Vanooren- berghe Rachel, Rijsel; Pluchard Gus- taaf, Aunnoy-lez-Valenciennes; Tor ter Basiel, St.-Leger-sur-Sarthe; Car ton Germaine, Arnecke Nord; Decroos Germaine, id.; Vermeulen Georgette, Nordpeene; Lagatie Marcel, Worm hout; Dewidehem Lucienne en Mar- celle, Bambecque Nord; Herrebrecht Arsène, Grande-Synthe; Wolfs André, Deurne; Bêlingon Antoine, Fransch sold., Javanques; Peuch Roger, Bé- ziers-Herault; Wuyts Jozef, Duffel; Benoit Heusèle, Kemmel; Henderickx Elisa, Elverdinge; Loncke Andrea, Loo; Dauvrin José, Maffles-lez-Ath; Leeuwerck Valère, Westouter. WULVERINGEM Gesneuv. soldaten van Wulveringem. Dewaele Daniel, geb. te Wulverin gem, op 23 Juni 1910, ongeh., z. v. Kamiel Dewaele en Butaye Elza, ge sneuveld te Knesselare op 27 Mei 1940, won. te Wulveringem, Dorpplaats Nr 53, soldaat der Overseiningstroepen. Burgerlijke slachtoffers. Trekels Adèle, geb. te Tienen 12 Maart 1895, echtg. Vogelaer Andreas, vluchteling van Vorst (Brussel), overl. 1 Juni 1940. Delanghe Kamiel, geb. te Bulskamp 8 Januari 1891, echtg. Cossaert Madeleine, won. te Wulverin gem, Noordhoek 12, overl. 1 Juni 1940. Hinderyckx Jules, geb. te Alverin- gem, 14 Dec. 1875, wed. Verhaeghe Leonie, echtg. Billiau Maria, won. te Wulveringem, Dorpplaats 56, overl. 1 Juni 1940; Dewaele Camiel, geb. te Wulveringem, 17 Februari 1883, echtg. Butaye Elza, alhier won. Dorpplaats 53, overl. te fzegem, 17 Juni 1940. GELUWE Gesneuvelde soldaten. Raymond Van Hulle, 141.28174, 3' Lanciers, Knesselare; Corten Wauter, 42.010, 3* Lanc., Brussel (luitenant); De Frène Leon (brig.), 3* Lanc., Gent- brugge; Lesage A.-J., 147.2385; De Bock Albert, 141.27096, 3* Lanc., Ant werpen; Oris Jozef, 3* Lanc., Deurne; Vloesberghs Karei, 141.28203, Berchem: Burms Leonard, 3" Lanc.; Dekay Frang., 145.30174, 3* Lanc.; Van Dyck L. (brig.) 152.21326, 3* Lanc., Roe- landts Leopold, 1« Lanc.; Van Laeken Jean, 139.29367, 1* Lanc.; Vanhaegen- borgh Victor, 273.5030, wielrijders; Gregoire Robert, 273.6118, wielr.; He- melaars Eugeen, 273.5529, 2" wielr.; Degreef Felix, Schaarbeek; Idiers R. M. R., 139.29329; Joos J„ 27512, 3' Lanc.; Smets August, Lanciers; Mar- tlny Jean, 273.5918, 2* wielrijders, Ver- viers; Dewez J., 140.28041, Lanciers; Melotte Frang.,273.4266; Terwagne E., 273.2340: David André, 280.4361, 2* G. K., Luik; Serneels René, 273.5214, Sint Lambrechts-Woluwe; Servais Jean, Fr., Battice; Albert Houttekiet, 3* Lan ciers, St.-Denijs-Helkijn. Gesneuvelde burgers. Henri Vanwalleghem, 68 j., Geluwe; Wilfried Vanneste, 8 j., id; Arthur Claeys, 72 j., id.; Germain Catry, 4 j., id.; Augustine Catry, 3 j., id.; Lode- wijk Van Muylder, 32 j., St.-Kwin- tens-Lennik; Ferdinand Patrenotre, Pont-a-Celles; Aline Lannoy, id.; Zoë Frangois, id. KLERKEN Inlichtingen nopens gesneuv. soldaten. De hieronder vermelde militairen zijn begraven te Klerken: Delori Jean, sergeant, gest. te Kler ken 25-5-40. Cortens Armand, sold., gest. te Klerken 23-5-40. Bayens Frangois, serg. mil, 1939, 2' Jagers te voet, stamboeknr 126,82631, gest. te Klerken 25-5-40 (geb. te Herstal). Cereghetti Vital, sold. mil. 1924, stam boeknr 168 7993, 6" Bat. Territoriaal, 2* Comp., gest. te Klerken 25-5-40. Mambour Leopold, sold., stamboeknr 112 90487, gest. te Klerken 27-5-40. Andries Alois, sold. mil. 1925, stam boeknr 152/12732, van het C.T./2* D. 1), gest. te Klerken 23-5-40. Ysebrant de Lendonck Gerard, majoor, 3* Lan ciers, geb. te Brasschaat 29-7-92, gest. te Klerken 27-5-40. Legein Paul, luit. Artillerie, stamboeknr 33438, geb. 30-3-10, gest. te Klerken 27-5-40. Navez Maxime, sold. mil. 1921, stam boeknr 155/13041, gest. te Klerken 25-5-40. Allomene Jules-Joseph, sold., V. C. 1919, stamboeknr 145 19627, gest. te Klerken 25-5-40, (gehuisv. te Fayt-lez-Seneffe). Nenissens Mar cel, sold. mil. 1930, stamboeknr 112/9301, gest. te Klerken 25-5-1940. Van Steen Georges, sold. mil. 1939, 2* D. I., 1* P. A.M. I., stamboeknr 190 17181, gest. te Klerken 23-5-40. De Decker Albert, brig. mil. 1938, 1* Art., II* Gr„ 5* Bat., stamboeknr 163/16497, gest. te Klerken 25-5-40. Masson Emlle, 3* Jagers te voet, gest. te Klerken 27-5-40. Huet Albert, sold., 3* Reg. Ardenner Jagers, geb. 10-2-14, gest. te Klerken 27-5-40. Onbekend, gest. te Klerken 27-5-40. Onbekend, gest. te Klerken 27-5-40. IZENBERGE Oorlogsslachtoffers. Talbot Laurent, sold. S. D .A. 1926, gehuisvest te Marcinelle. Ballet Remy, Fransch sold., gehuisv. te en-Velin, Rhone (Fr.). S'.eyt Joseph, geb. te Hercis (Limburg.t js huisvest te Rocour. Burger: Duquesnoy Alfred, 21-8-1921 (gehuisvest te JemsppM, HOUTEM-BIJ-VEURNE Burgerlijke oorlogsslachtoffer^ Van Laethem Lucia, echtg. Lebet; Jules, Houtem. Schlllewaert JtMfe, wed. Vansteene Henri, id. jfc, schaert Karei. ld. Mazereel Lerjt_: wed. Baes René, id. Baes Gerar. ld. vandenbussche Maria, ecfcg Baes Germain, ld. Dendooven o-'. delieve, Gistel. Hennebel Uaru, echtg. Ronse Richard, Houtem. t>, disse Remy, Asquilies. Overleden in 't hospitaal te Brugge- Schlllewaert Sidonie, echtg. Ver.-, Henri. Verbaere Remi. Belgisch soldaat alhier overledtr Toubac René, van 't 1* Reg. Giase; LEISELE Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Pillaert Henri, een der oudste woners der gemeente, 81 jaar. Vu-, minck Remi, Deinze, schoonzoon vt voormelde, die als slachtoffer viel hij zijn vader behulpzaam was om Ut- in een nabijgelegen schuilplaats t begeven. EESEN Overleden soldaten hier begraven. Theophiel Charrue, 21* Bat. trms, Jemeppe-sur-Sambre, stamboebu®, 1356-7459. Soldaat onbekend, ke. teeken: 1,75-1,80 m. groot, haar wat, zwaarlijvig, gestorven op een trein vu gekwetsten (namen op zijn papier Dinant-Kanegem) WIJTSCHATE Burgerlijke oorlogsslachtoffers, Vanhaverbeke Georges, Vander his ghe Jozef, Pyck Margriet, Bond»./ Henri, Braem Henri, Duriez Cetv Duriez Albert. Verltnde Marle en ka Albert, Schoolaert Jules, allen vu Wijtschate. Vervaecke Jozef, De» selgem. WESTROOZEBEKE Burgerlijke oorlogsslachtoffers, Achiel Van Damme, 65 Westros zebeke, overl. op 27 Mei. M. Van de Jeugd, 39 j., Westroozebeke, overl, op 27 Mei. WULPEN Personen gedood tijdens de bombar, dementen op deze gemeente: Barbier Aimé, Wulpen. Debandt Simonne, Wulpen. Thijs Leonard, Hasselt. Goessaert Johanna, Gent Verlinden Emiel, Antwerpen. De. nis Georges, Rèves. Denis Victor, Rèves. Demeulenaere Willy, Veurne, IEBB8aaEEa«H.Z:.(SÏ£2ESSMIH DE HUISHUURWET BLIJFT VAN KRACHT Veel geschillen rijzen op omtrent de huishuurkwestie. Er weze hier op gewezen dat de huis. huurwet van 1940 van kracht blijft, Diegenen wier inkomsten verminderd zijn kunnen, bij middel van een be slissing van den vrederechter, een ver mindering van huishuur bekomen. Daarentegen kunnen de eigenaars ook beroep doen op den vrederechter om een huurder, wier inkomsten gelijk zijn gebleven, te doen betalen. VOOR ALLE SCHATTINGEN VAN OORLOGSSCHADE wendt U in volle vertrouwen ld, Architect Westouterstw-, Poperingt Ingeschreven in het Prov. Register, krachtens de wet van 20 Febr. 1931. BIJ RADIO-BRUSSEL Radio-Brussel geeft voortaan dr!) uitzendingen perdag om inlichtingen te verstrekken over vluchtelingen, na melijk te 10 uur, te 15.30 uur en t« 21.15 uur. iBBiBaHBaBiiHsgiiiiiiiain VERKEERSONGEVAL OP DE BAAN ROESELARE-BRUGCE H. Emiel Hardeman uit Westouter kwam oN>Zaterdag 29 Juni per zuu langs de baan Brugge-Roeseia-e ge reden. Gekomen dicht bij de wijk Land van Beloftemoest hij ees anderen auto kruisen. Op dit oogenblik kwam van achter dezen auto een wiel rijder op de baan, die van de ander) zijde de baan wilde oversteken. Om een botsing te mijden moest E Hardeman een korten zwenk geven aas zijn voertuig dat tegen een telefoon paal terecht kwam en erge schade op liep. Voerder noch wielrijder werdes gewond. IflflBBBBBSBBBBBBBBBBBIHUl Tabakfabrikantwn t* Poparingt meldt dat. niettegenstaande baar fabriek zwaar geteisterd werd door bombarde ment, zij steeds in staat is haar klanifl te voorzien van al haar welbekend? Tabakprodukten, van allerbö'J hoedanigheid. STAD POPERINGE ZEER BELANGRIJK BERICHT aan alle Kameraden van het Vlaamsch Nation. Syndikeat Werkloozenkas «Ik Dien» Gewest Poperinge. Bij deze worden alle werklooze Ir* den, die de twee eerste weken van d< maand Mei de werkloozen kontrool gevolgd hebben, vriendelijk maar drin" gend verzocht hun roode ot blau?? stempelkaart in te dienen, hetzij b'J den Bode ofwel in 't lokaal «Vlaamse' Huis», Groote Markt. Poperinge, uiter ste datum tot 10 Juli 1940. Xa de* datum wordt geen rekening meer ge houden, en kan verder geen aansprak gemaakt op de nog te ontvangen oc- dersteuning. Om alle mistoestanden te verniijde? wordt ter kennis gebracht, dat ai*"' die de kontrool gevolgd heeft in derde week, geen aanspraak kan m'" ken op vergoeding. Ik herhaaler wordt maar onder* steuning betaald voor de twee eerh! weken van Mei 1940. Het spreekt T»® zelf dat de bijdragen dienen betaal" voor beide weken. Deze die dit bericht lezen, kunnt® dit mededeelen aan werklooze kaffif raden, die soms niet lezen kunnen. Hiervoor dankbaar bij voorbaat. De Secretary ,L*- POPELIER GEKARB-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 4