Uit mijn Oorlogsdagboek I Uit 't Meenensche Uit 't Kortrijksche UIT UIT MEENEN K» saus dik genoeg is. Doe er een noot boter j of margarien en een weinig mostaard bi.i en le at afkoelen. 2* Manier. Neem een Ee kookten, liefs: warmen aardappel en wrijf hem heel fijn. Voeg er mostaard, zout, peper en een fijr. gesnipperde ajuin of sjalot aan toe. Smelt -vet of spek in een pannetje en metig het nog warm bij den aardappel. Vermeng zeer goed. Als de saus koud is, roer een soeplepel azijn bij en naar be lieven een eierdooier. Zoo de saus te dik is, kan er wat water bijgevoegd om ze vloeibaarder te maken. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Vantvghem Marcus, z. v. Achiel en Sidonie Pieters (van Leke). Dewaele Andréa, d. v. Andre en Alice Zoet? (van Pollinkhove). Vangheluwe Agnes, d. v. Leo en Alice Vandewalle, Gen. Jacquesstraat 80. Serryn Her man, z. v. Prosper en Herminie Hoorel- beke (van Woumen). Rossel Annie,- d. v. Bernardus en Germana Maertens (van Loo). Osaer Hilda, d. v. August en Zoë Slmoens (van Beerst). Laridon Daniël, z. v. Omer en Agnes Vandenber- ghe. Eesenweg 63. Deruytter Hubert, z. v. Michel en Juliette Steen (van Vlads- loo). Tanghe Norbert, z. v. Constant en Germana Vandeputte (v. Koekelare). Overli.idens Theunynck Odiel, 14 j„ a. v. Jules en Zulma Theunynck (overl. te Brugge). David Irma, 68 j., wed. v. Romanus David en Henrlcus Depeser. Vandevoorde Leonie, 62 j., echtg. v. Achiel Exter. Smet André, 14 j., z. v. Jozef en Maria Cornells (overleden te Gent). Huwelijk. Dejonghe Maurice, werk man v. Ingelmunster, wed. v. Clara Ro bert, met Vlncke Martha, z. b., v. Diks muide, wed. v. Edmond Dejonghe. BESLISSING VAN DE ORTSKOMMANDANTUR van 7-9-1940. 1. De Ortekommandantur Veurne- Diksmuide richt ten dienste van de bur gerbevolking spreekuren in te Diksmuide. Plaats; Stadhuis. Tijd: Den Dinsdag en den Vrijdag van 9 tot 11 ure. 2. - Met het houden der spreekuren werd luitenant Loehning gelast. DOORGANGSBEWIJZEV A. - Binnen het versperd gebied, 1. Om zich te bewegen in een cirkel van 5 km. BINNEN het versperd gebied wordt geen enkel bewijs vereischt. 2. Wanneer men zich op een verderen afstand dan 5 km. BINNEN het versperd gebied wil begeven, dan is er eene toe lating vereischt welke uitsluitend dooi den Burgemeester dient afgeleverd, vol gens onderstaand mod*-'' AUSVk t Gemeinde Herr/Prauaus Strasse. Nr.ist berechtigt am sich mehr als 5 Km. von seinen Wohnsitz zu entfemen. den1940. Der Bürgermeister, (Hier is dus geen stempel van de Kom- tnandantur vereischt). B. - Van het versperd naar het vrij gebied en omgekeerd. De personen welke wenschen zich van het vrije naar het versperde gebied, en omgekeerd, te begeven, hebben hunne aanvraag aan den Burgemeester te doen. Deze maakt een doorgangsbewijs op vol gens onderstaand model, en legt ze alle gezamenlijk te Diksmuide op voormelde zitdagen aan den Heer Ortskommandant ter bekrachtiging voor. Deze bewijzen worden vervolgens medegenomen naar Veurne tot het bekomen van den Kom- mandanturstempel, om op den volgenden zitdag te Diksmuide te kunnen afgehaald Worden. Voor het arrondissement Veurne wor den deze formaliteiten rechtstreeks op de Kommandantui- te Veurne vervuld. SONDERAUSWE1S Gemeinde Der Inhaber dieses Schemes Herr/Frauin ist berechtigt, amin der Zeit vonbisnach....„ und zurück zu reisen. Der Schein ist bei der Rückreise dem Posten zurückzugeben. Ortskommandantur Veurne, den Ftir die Richtigkeit: Der Bürgermeister, a, B. Oberlt. u. Adj. Hauptman u. Komm. PASSIEVE BURGERLIJKE LUCHTBESCHERMING Te Diksmuide is de Passieve Burger lijke Luchtbescherming terug ingericht volgens de nieuwe regels en richtlijnen welke op grond van de gedane onder vinding aangewezen zijn. De collectieve schuilplaatsen worden opnieuw versterkt en ingericht, en schuil- loopgraven worden t'allen kante in en rund de stad aangelegd. Richtingsaan wijzers en plakkaten toonen op klare wijze de ligging dezer loopgrachten en schuilplaatsen aan. De grootste moeilijkheden ontmoet men echter in wat betreft het inrichten eener doelmatige beschutting in het centrum van de stad. Gerieflijke en ruime kelders met aanpassingsmogelijkheid bestaan er juist in dit stadsgedeelte niet, en de plaats tot het aanleggen van loopgraven ont breekt er volkomen. Dus juist daar waar luchtbeschermingsmaatregelen het meest noodzakelijk zijn, zijn deze het moeilijkst te verwezenlijken. Wij zijn echter van oordeel dat de gemeentelijke Directeur der P.B.L. ook hier wel eene oplossing zal vinden. De hulpposten in het Stad huis en burgerlijk hospitaal worden op voorbeeldige wijze van de noodige me dicamenten en materiaal voorzien. De werving van het noodige personeel liep niet van een leien dakje. Slechts een vijftal vrijwilligers bieden zich aan. Vol gens de richlijnen van de bezettende macht werden dan ook de oud-leden der T.B.W. van ambtswege ingelijfd, welke terwille van hun lidmaatschap bij de T.B.W., tijdens de laatste gebeurtenissen niet bij het leger werden opgeroepen. Be nevens deze mannen werden ook alle andere personen met eenigezins verpleeg kundige bekwaamheid bij den dienst der P.B.L. ingelijfd. De leiding der vier onderscheidene diensten wordt verzekerd door dienst hoofden te dien einde aangesteld en wel ke reeds bewezen hebben hierin hun man te kunnen staan: De Zekerheids- of Politiedienst staat onder de leiding van Heer Tiberghien Adolf, bediende bij het Openbaar Minis terie. Met de organisatie van den Hulo- brandweerdienst werd Heer Joseph Ri chard belast, terwijl bij den Herstellings- of Technische Dienst de leiding door Heer Nachtegaele Cami el zal worden waargenomen. De Saniteitsdienst staat onder de be voegde leiding van Heer Dr J. Rouz.ee. en bestaat uit mannelijk en vrouwelijk personeel. Hij zal in zijn taak worden bij gestaan door Heer Morael Victor, oud verpleger 1914-1918. voor de mannelijke afdeeling, en door Mei. Kina Diana, voor de verpleegstersafdeeling. In totaal bestaat het personeel der Pas sieve Luchtbescherming onzer stad uit ongeveer 60 personen, waaronder 10 ver pleegsters, met aan hun hoofd de HH. Verfaillie Homère, gemeentelijke direc teur. Dr J. Rouzée, geneesheer-dienst hoofd. en Debyser Renil, plaatsvervan gend directeur, zijnde mannen welke tij dens de laatste bombardementen op Diksmuide genoegzaam bewezen hebben dat ze in dergelijke omstandigheden het hoofd koel houden en door het gedaver van inslaande bommen geen hazenvoeten krijgen... Uit dien hoofde heeft het Stadsbestuur dan ook niet geaarzeld eerstgenoemde als gemeentelijke directeur opnieuw aan te stellen, die op zijn beurt ervan overtuigd is dat hij met de hulp van zijn dienst hoofden eene degelijke luchtbescher mingsorganisatie te Diksmuide kan ver wezenlijken en uitvoeren. Als gewestelijk directeur voor het ar rondissement werd Heer De Geyter José, Conducteur van Bruggen en Wegen, van wie de goede orgauisatiegeest iedereen voldoende bekend is. aangesteld, en den dienst van Arrondissementshoofddokter wordt door Heer Dr Beuselinck waarge nomen. Hopen we echter van harte dat voortaan alles slechts bij organisatie zal blijven waarvan de praktijk niet zal hoeven uit gevoerd... BULSKAMP Herstellings- en opruimingswerken De herstellingswerken aan onze erg be schadigde kerk gaan normaal vooruit. Maandag 23 September is er H. Vorming. Tegen dien dag zal reeds heel wat ver andering bijgekomen zijn. De opruimings werken van de auto's aan de losplaats zijn ook bijna af. Weldra zullen we. klaarder zien en zal het snuisteren geen «nood zakelijk kwaadmeer zijn. Oorlogsslachtoffers Aanstaande week verschijnen in ons Blad de fotos der Oorlogsslachtoffers van Bulskamp. LEI5ELE Verhangen gevonden Op Zondag 1 Sept. 11. werd de droeve mare rond verspreid der dood van den jongman Valère Ameloot, algemeen ge kend te Leisele voor een brave en naar stige jongen. Alweer een slachtoffer van den oorlog te betreuren. De jongen was in dienst geweest te Brussel, sedert meer dan 12 jaar, in eene nog al belangrijke Bak kerijinrichting, alwaar hij door zijne goede prestatie als ploegbaas werkzaam was. Zooals velen was deze persoon met de laatste oorlogsomstandigheden naar Lei sele gekomen om zijne moeder en zuster gebeurlijk bij te staan en hen desgeval lend te helpen beschermen tegen de ont beringen die een oorlog kunnen mee brengen. Toen alles voorbij was, wendde hij zich terug naar zijn vroegeren dienst te Brus sel, alwaar hij afgedankt werd. Door dit feit werd de jongen zoo terneer geslagen, dat hij hierdoor in een oogenblik van zinsverbijstering een einde aan zijn leven heeft gesteld. Hij heeft zich opgehangen in 'het ouderlijk huis. Doorgangsbe wijzen De gemeentesecretaris van Leisele maakt met deze aan de ingezetenen be kend, dat inzake doorgangsbewijzen het volgende in aanmerking te nemen is: 1. Om zich te bewegen in een cirkei van 5 km. binnen het versperd gebied, is geen enkel bewijs vereischt. 2. Wanneer men zich echter binnen het versperde gebied wil begeven verder dan 5 km. is er een getuigschrift van den Burgemeester, door den secretaris afge leverd, van noode. 3. Om zich naar het versperde gebied te begeven en omgekeerd, moet men voor zien zijn van een getuigschrift, dat te bekomen is bij den secretaris, geteekend door den Burgemeester en voorzien van den Kommandantuurstempel. De secretaris zelf zal voor de afstem peling door de Duitsche Overheid zorgen. iiiiiaiiiiisiaiiiiiiiisiiiii HEBT GE OOIT een goed woordje ge daan om een of ander kenntc aan te zetten tot bet abonneeren op dit blad. ■H£B PAROCHIEBLAD van NIEUWPOORT Zondag, 22 Sept. 1940. H. Misjen te 6, 7, 8, 9, 10 en 11 uur. Maandag. Te 7 uurGez. Mis ter eere van O. L. Vrouw voor eene bijz. int. Dinsdag. Te 7 uur: Dieast voor Vrouw Osaer-Piesen (H. Rozenkrans). Woensdag. Te 7 uurDienst voor Vrouw Edw. Den Baes (H. Rozenkrans). Donderdag. Te 7 uurConfreriemis ter eere van het H. Sakrament. Vrijdag. Te 7 uurDienst voor Char les Van Thuvne, wed. van Sophie De Bruyne (H. Scapulier). Zaterdag. Te 7 uur: Dienst voor Maria Thiry, wed, van August Pyson (H. Rozenkrans). Veldkommandant Bestuur Aan de DERDE BIJDRAGE. Met de camionette ben ik met Lt D. naar Gent gereden, naar zijn ouders te St-Amandsberg. We mochten een goed glas wijn drinken. Langs de baan krioelde het van vluchtelingen. 's Avonds slapen ik en P. In een bed bij beenhouwerin R., waarvan de man ook gemobiliseerd is. 5' DAG: DINSDAG 14 MEL 's Morgens om 5 uur worden wij wakker gemaakt door motorgeronk en mitrailleusevuur. ik kijk door het venster en zie een Duitsche vlieger op zeer lage hoogte St-Andries overvliegen in volle vaart. De Franscne mitrailleuzen knet teren. In den voormiddag schrijf ik een paar fwieven naar huis. Met de camionette ga ik naar de haven achter kolen, alsook achter groensels op de Schouwburgplaats. We rijden verder met Lt D. tot Oostkamp, waar zijn broe der Armand gekantonneerd is. Vandaag heb ik een nieuwe vest en een nieuwe broek gekregen't was hoogst noodig. "k Gelijk nu op een echte schacht! 's Avonds een partij gebold met Adj. G., P. en Mr V., bij wien wij gaan avondma len. De bevolaing wordt gerantsoeneerd. "t Is daar dat wij vernemen dat wij 's anderendaags per trein naar Frankrijk moeten vertrekken. Vanaf 22 uur worden de zakken, de ba gages en al het materiaal van de Kom pagnie naar de statie vervoerd met de camionette en een zware huurvracht- wagen. Ik heb natuurlijk veel werk; al het ver voer geschiedt in den donker. Nog altijd fratische troepen Naar waar zou men ons eigenlijk voe ren? 't Schijnt naar Toulouse langs Adinkerke. 6* DAG: WOENSDAG 15 MEI. Wij hebben gansch den nacht vervoerd. De trein moest om 7 uur vertrekken, doch er yiel natuurlijk te wachten. Eerst was er geen spoor van trein te zien en we moesten maar wachten tot 13.56 uur, on der een blakende zon ep de statiekaaien. Een paar luchtalerten deden ons vluch ten naar de vestingen. Eindelijk op het voornoemd uur was de trein hier. Hij was samengesteld uit een tiental reizigerswagens en een twintigtal goederenwagens. Buit:n onze Kompagnie 4,7 hadden wij nog de Kompagnie 7,6, een paar andere Kompagnies van het 57*, verder detachementen van het 4' Linie, van het 64', van de C.T., enz. Van voor en van achter een wagen met mitrailleuzen tegen gebeurlijke luchtaan vallen. Gansch bezweet, vol stof en met een hongerige buik, worden de plaatsen be stormd. Verscheidene andere militaire treinen stonden gereed, alsmede vluchtelingen- treinen, meestal uit het Limburg- en Ant- werpsche. Buiten de statie stond een goe derentrein die beschoten geweest was en waarin de lijken lagen van een tiental paarden. Na wat gemanoeuvreerd te hebben, kon den wij eindelijk vertrekken, t Ging traag, heel traag langs Loppem, Zedel- gem, Torhout, Lichtervelde. Was me dat een treurgang! In iedere statie moesten wij ongeveer een uur blijven staan, "t Schijnt dat er twintig tremen yoor ons aanschoven. Brugge, 24 Augustus 1940. Ortskommandantur Oostende Ortskommandantur Veurne Heer Stadskommissaris Oostende Chambre de Commerce de la ville et de 1'arrondissement de Bruges, Brügge, Komvest 42 Kring voor Handel en Nijverheid van Brugge, Brügge, Cordouanier- straat 7 Handels- Nijverheidskamer van Nieuwpoort en Omliggende, Nieuw- poort, Stadhuis, Markt 7 Handelskamer van Oostende, Oostende, Brusselstraat 13 Handelskamer van Veurne, Veurne INHOUD: Zegelrechten op de waren die voor het Duitsche leger, de Duitsche overheid en bijdiensten bestemd zijn. Volgend besluit van de Militaire Bevel hebber voor België en Noord-Frankrijk Militaire bestuursbevelhebber As. Fin van 7-8-'40 wordt ter kennisgeving medegedeeld: Ter wijziging van de verordening van 22 Juni 1940, handelend over den vrij dom van zegelrecht voor waren geleverd aan het leger en zijn bijdiensten, wordt besloten: Vanaf 15 Augustus 1940 af wordt op de waren, geleverd aan het Duitsche leger, de Duitsche overheid en de bij- diensten, zegelrecht en tolrecht geheven. Voor het heffen van tol- en verbruiks belasting bij den invoer naar België en Noord-Frankrijk, blijven nochtans zooals voorheen vrij van zegel en tol: a) Krijgsmateriaal. dat met legerko- lommen van meer dan vier voertuigen rechtstreeksch uit het buitenland inge voerd worden. Zij worden vrijgesteld van alle onderzoek door douanen. b) Zulkdanig krijgsmateriaal bij reeht- streekschen invoer uit het buitenland moet bij grensoverschrijding aan het douanekantoor een attest van een Duit sche geautoriseerde firma (invoerende of uitvoerende firma) voorleggen, waarbij bepaald wordt dat de ingevoerde waren voor dienstdoeleinden zullen aangewend worden. c) In tolpakhuizen e.z.m. liggende buit gemaakt materiaal, wanneer de verzen dende dienst bewijst dat het buitgemaakt materiaal is. BURGERLIJKE STAND Geboorte. Louwie Odette, d. v. Juul en Coulier Stephanie. Overlijden». Covemaeker André, 1 m., z. v. Edmond en Decroos Elisabeth. Uyttenhove Emiel, 71 j., echtg. v. Van Belle Augusta. Huwelijksbelofte. Casteleyn Marcel, kleermaker, met Vandevelde Renée, mo diste. Huwelijk. Seys Hendrik, wed. v. Thielens Stephanie en Cailliez Felicie, met Janssen Maria, wed. v. Vanden Steen van Ommeren Charles. DRINGEND BERICHT De H. Vorming die plaats moest grij pen te Nieuwpoort op Dinsdag 24 Sep tember is voor een maand verdaagd, tot einde Oktober. De vaste datum zal later bekend gemaakt worden. AAN DE NIEUWE BURGERLIJKE OORLOGSSLACHTOFFERS, WEDUWEN EN RECHTHEBBENDEN Het Nationaal Verbond van Burgerlij ke Oorlogsinvaliden, Weduwen en Recht hebbenden 1914-1918 dat door zijn 20-ja- rige werking en volledig ingelicht is no pens de zaak en de belangen der Bur gerlijke Oorlogsinvaliden, Weduwen en Rechthebbenden, stelt zich geheel belang loos ten dienste der nieuwe Burgerlijke Oorlogsinvaliden, Weduwen en Recht hebbenden. Voor alle inlichtingen en het opmaken van aanvragen, zich wenden tot het plaatselijk secretariaat, iederen dag van 5 tot 7 uur, Plantenstraat 82 te Oost ende erf per brief (postzegel bijvoegen voor het antwoord). ZIEKENBOND WERKMANSKRACHTEN Het bestuur laat weten' dat de uitbe taling plaats heelt den laat sten Zondag vau elke maand, van 9 tot 11 uur, in het gewone lokaal. Heden Zondag dus kan men de ziekenkaarten aanbieüen. Bij ieder stilstand werden wij goed ont haald door de bevolking, die ons water en koffie schonk. Vanaf Zedelgem reeds brengen ons ver scheidene Duitsche vliegers een bezoek. Alarm weerklinkt meermaals, bijzonder lijk in de statie te Lichtervelde, waar wij lang moesten staan. Iedereen legt zich zoo best mogelijk om wat te rusten. 7* DAG: DONDERDAG 16 MEL We vertrekken vroeg. We bevinden ons in de statie van Roeselare. Te Izegem. kunnen wij ons goed was- schen en krijgen wij koffie in de statie van de burgers. Langs Ingelmunster gaat het verdei', onderbroken door menigvuldige stilstan den, naar Lendelede, Heule, Kortrijk, waar wij een uur of twee moeten wach ten buiten de statie, in de vormingsstatie. Daar staan verschillende treinen vluch telingen, meestal Walen (Charleroi) en Brusselaars, doch ook Limburgers. Die menschen zijn reeds drie-vier dagen op weg. Ze zijn uitgehongerd. Bij ons ook is er niet te veel en moeten wij ons ver genoegen met brood, paté en koffie. Door de Gazet van Antwerpenver nemen wij dat Holland de wapens neer gelegd heeft. *t Begint te stinken. De toe stand wordt ernstig en nochtans niemand schijnt er veel geloof aan te hechten. Wij zien de eerste Tommies die hier in de statie als schildwacht opgesteld zijn. Ze hebben natuurlijk veel bekijks. Eindelijk gaan wij voort langs Marke, Lauwe. Aalbeke, Moeskroen. Te Marke overvliegt ons een Duitscn vliegtuig op zeer geringe hoogte. Van ver zien wij het vliegveld van We- velgem, met rondom vernielde huizen. Langs de baan krijgen wij water en koffie, 't Moet mij waarlijk deugd, te mo gen spreken met menschen van de streek. Te Moeskroen lange stilstand. Hier ook is de statie voi soldaten en vluchtelingen. AL KLAPPEN EN DOEN Was de eerste Septemberweek een prachtweek, de tweede verkorf het heele- maal, storin en regeu wisselden zich ge durig af en maakten bet zoo bont dat Donderdag nacht de zee zong dat men het uren ver kon hooren. Bij vrftn onzer stadsgenooten is de schrik terug aan het hart geslagen en velen gaan. 't zij buiten stad, 't zij iu hun versterkte kelder, 't zij in de open bare schuilplaatsen slapen. De leus moet nu geldenkalm en bedaard voortwer- ken, niet overijld vluchten bij gebeurlijk overvliegen en luchtafweergeschut, noch minder nieuwsgierig aan venster of deur kijken als de schrapnels boven de stad ontploffen, en bij gebeurlijk ongeval in de stad graag met liefde en opoffering een helpende hand reiken tot de brand weer of de speciale diensten kunnen in grijpen. De stationsbrug is nu voor de twee de maal voorloopig hersteld, ditmaal door een ondernemer uit Oostende. De handelaars, die aan het Duitsche leger of een zijner bijdiensten leveren, moeten de faktureu voorzien zijn van de vereischte zegels zooals bij het leveren van waren aan particulieren. Gedurende de maand Augustus viel het aantal ondersteunde families tot op de helft. Er werden gemiddeld 300 fami lies ondersteund en circa 120.000 fr. werd aan steun uitgereikt. Ook het aantal werk- loozen daalt met de week. Het werk aan de kerk schiet vlug op. De vormen voor het gieten van het dakwerk toren boven de kerkmuren uit ondersteund door een echt bosch dennen- boomen. De rechter beuk tot aan de kruisbeuk is nu tot het gieten'gereed. Deze week kwamen de damplanken per spoor aan om de waterafdamming van Veurne-Ambacht op te richten. Qn- dertusschen zijn de verlatens afgebroken om zoo spoedig mogelijk te kunnen her opgebouwd worden. Maandag namiddag botsten twee zware vrachtauto's op mekaar langsheen de baan naar Nieuwpoort-Bad en ver sperden den doortocht. Na korten tijd was de baan weer vrij. Alleen stoffelijke schade viel er te bestatigen. Onze stedelijke kunstschilder M. Henri Vreeswyck stelt in de poort van zijn kinema zijn werken ten toon. Ver slag over het gepresteerde werk ver scheen toen de oorlog uitbrak. Dinsdag namiddag vond de Heer André Duflou in de Kokstraat een doosje met gouden, juweelen. Hij gaf het ter be schikking in het Commissariaat. De Heer Jean Osaer, hoogstudent aan de Gentsehe Hoogeschool, legde met groote onderscheiding zijn examen af voor agregaat in economische weten schappen. Aan onzen stadsgenoot onze beste gelukwenschen. Is. Heel erg was het ook niet en gezond vel, geneest wel». Ontgravingen Ook te Adinkerke worden de ongekiste oorlogsslachtoffers ontgraven en op staats kosten gekist en terug, doch bijeen dit maal. ter aarde besteld. Een 75-tal te Adinkerke en te Moere samen. Degenen die te voren hun afgestorven familieleden een menschwaardiger laatste rustplaats bezorgden, zullen dan ook, naar alle waarschijnlijkheid, hun gedane onkosten, minstens voor 'n zeker bedrag, vergoed zien. 23-7-1983, Doornik; Verlinde Leopold, geb 22-1-1890. Ooetduinkerke; Verlinde Bé- rengère-Denize. geb. 29-11-17, Oostduin- kerke; Verlinde Gui. geb. 18-12-39. Oost- duinkerke; Onbekende; Onbekende (Jo seph). Leopoldsburg. 4. - Overleden tijdens het bombar dement van Oostduinlterke Geline Lucie, 84 j.. Perwez (hartziekte): Onbekende vrouw (aangespoeld uit zee); Farvaque Alfred-Ferdinand, geb. 27-9-1892, Antoing (hartziekte): Liebrecht Achiel, gsb. 7-1-1897, Impe; Malaine Marthe. geb. 13-12-1893, Néchin; Casüau Victor, geb. 9-4-1890, Herchies. OPROEP VAN KANDIDATEN De plaats van ONTVANGER der Com missie van Openbaren Onderstand is te begeven A. - Zedelijke voorwaarden1. Van onberispelijk gedrag, zeden en levenswij ze zijn2. Minstens 21 jaar en hoogstens 30 jaar oud op 1 September 1940 (35 jaar voor de kandidaten begunstigd door de wet van 3 Augustus 1919 en 21 Juli 1924). B. - Andere verplichtingen1. Belg zijn; 2. Voldaan hebben aan zijn militie verplichtingen 3. Vrij zijn van ziekten of lichaamsgebreken. C. - Jaarwedde: 1500 fr. plus gezins vergoeding. D. - Borgstelling verplichtend. Aanvragen in te dienen vóór 7 Okto ber 1940 bij den Heer Hippoliet Beyen, Voorzitter der Commissie van Openbaren Onderstand, vergezeld van 1. Uittrek van geboorteakt op zegel. 2. Militiegetuigschrift. 3. Getuigschrift van goed gedrag en zeden op zegel. 4. Getuigschrift van studiën. De Panne, den 17 Sept. 1940. De Secretaris, De Voorzitter, (get.) Fl. Coppyn. (get.) H. Beyen. ADINKERKE Verloren Verloren in het Veld te Adinkerke, tij dens de beschieting van 31 Mei op 1 Juni, eeine partij juweelen. Terug te bezorgen tegen groote be looning bij De Ridder Hubert, Diamant handelaar, Emmanuel Hiélstraat 20, te Detxdermonde of bij Rosseel Eug., 55 Brugstraat, Adinkerke, die geheimhouding verzekert. Licht gekwetst 't Dochtertje van Albert Butstraen en Alice Elias, uit het Veld, was op afbraak hout aan het spel, toen het uitgleed en een wonde opliep boven het rechter oog. Dr Degomme diende de eerste zorgen toe, zoodat het reeds goed aan de beterhand IHBiilBHiasaEaWlBBUBIflBIBH 't Wordt reeds donker en vreemde vlieg tuigen hebben het hard te verduren van het Fransche luchtafweer. Lt D. doet een verdachte kerel aanhou den. Er worden van nu af aan schild wachten aangesteld, t Zijn de Kom pagnies 4,7 en 7,6 die de mannen mogen leveren. Tijdens den nacht schrikkelijk vuur vanwege het luchtafweer te Haubourdin. 8' DAG: VRIJDAG 17 MEI. We hebben tijdens den nacht België overgeschreden en den vroegen morgen vindt ons in Tourcoing. Langs Roubaix, La Madeleine, St-André, Pérenchies, Ar- mentières gaat het tot Belle. Van verre zie ik onze West-Vlaamsche bergen. Wat al gedachten doorkruisen mijn hoofd! Verderop gaat het naar Haezebrouck, St-Omer met zijn Foret de Clairmarais, zijn watergangen en zijn steltvogels, Watten, Audruicq, Pont d'Ardres. In al die plaatsen blijven wij ongeveer een half uur staan. We trachten brood te krijgen, doch er is niets meer te vinden. Hier valt best het verschil te merken tusschen de goedhartigheid van ons volk en de on verschilligheid van het Fransche volk. Ik moet ook vaststellen dat onze man nen maar weinig aardrijkskunde kennen. Er zijn er die denken dat wij nog in Bel gië zijn, terwijl anderen zich reeds in de omstreken van Parijs wanen. Ze komen al naar mij. Zoo verlaten wij ook Fransch-Vlaan- deren, de streek die ik zoo goed ken en die ik toch zoo bemin. Te Calais moesten wij schrikkelijk lang wachten wegens de talrijke vluchtelin gen- en soldatentreinen. Duitsche vlie gers komen boven de statie. De honger doet zich stilaan gevoelen! Eindelijk kunnen wij vertrekken. De trein gaat nu snel vooruit en langs Marguise en later wat langs de kust (Wimereux) komen wij rond 10 uur te Boulogne aaa. Gansch it stad is omge- ürbanisatie De kerk, klooster on scholen zijn ver dwenen. De inwoners van Oostduinkerke, die langs daar voorbij gaan, kunnen niet nalaten hun Indrukken aan mekaar mede te deelen en "t komt altijd op hetzelfde uit: We zijn hier gelijk op 'n vreemde en t Is toch zoo jammer van ons kerk Plannen voor 't herbouwen van kerk, klooster en scholen zijn ter studie. In een hoekske met een boeksbe Daar onze Patronage voor noodkerk dient, is de openbare Boekerij verhuisd naar de Bewaarschool. Op heden Zondag 22 September wordt ze geopend. Iedereen zal voortaan op eiken Zondag van 9 tot 12 uur aldaar boeken ter lezing kunnen bekomen. Nu de avondstanden beginnen te ver langen, zal een aangenaam boek bij velen een uurtje ontspanning brengen. Een goed boek, immers, is een vriend die onze eenzaamheid vervult, goeden raad geeft en vreugde schept. Onze openbare Boekerij bezit en leent uit ter leening, een groot aantal boeken, aangepast aan ieders leeftijd en ontwik keling; Vakboeken: over landbouw, metaalbe werking, bouwnijverheid, enz... Leerzame werken over godsdienst, ze denleer en opvoedkunde, aardrijkskunde en geschiedenis; Boeiende reisverhalen en levensbeschrij vingen; Heele reeksen romans en ver halen; Aangename kinderboeken. Kiest, doch kiest met oordeel: niet alle boeken zijn voor. iedereen geschikt. Prijs per uitdeeling: 0,25 fr. Nuttig Aangenaam Goedkoop. Oorlogsslachtoffers Hieronder volgt de lijst der personen die sinds 10 Mei 1940 als slachtoffer van de verrichtingen of gebeurtenissen van den oorlog, in onze gemeente overleden zijn. 1, - Belgische soldaten Balüeux Octave, Musson; Coppens Pe trus, Geeraardsbergen; Debilde Léon- Robert, Auvelais; De Landsheer Julien, Antwerpen; Delvaux Fernand-Théodore, Graty; Deulin Albert-Adolphe, Gosselies; Depas Georges, Beez; Lorent Francois (woonplaats onbekend); Pynenborgh Jo- seph-Frans, Berchem; Smal Max-Joseph, Ganshoren; Vandeput Félix, Kerkom; On bekende. 2. - Fransche soldaten Moyet Jules-Auguste, Rijsel (kapitein); De Vlaminck, Toerkonje; Guille Nor- bert-Albert, Le Quesnoy; Lakoucine ben Larbi, Marokko; Gillard André, Libourne; Driss ben Amour, Marokko; Lambert Ar- sène, Corbeil; Onbekende; Rahal ben All, Marrakech; 2 onbekende Marokanen. 3. - Burgerlijke slachtoffers Bruggeman Laurent-Karel, geb. 13-1-02, Oostduinkerke; Bonier Yvonne-Léopol- dine, geb. 1-5-08, Doornik; Bonier Rosa- lie-Hélène, geb. 7-3-03, Doornik; Brisse Oscar-Gaspard, geb. 10-11-04, Verviers; Dedercq Cyriel, geb. 20-12-1879, Kerk- hove; Dee Alphonsus-Désidérius, geb. 8-8-1896, Turnhout; Defort Léonardus, geb. 29-11-1888, Turnhout; Defort Mar- tinus, geb. 30-8-12, Turnhout; Dhaese Ferdinand, geb. 12-12-1875, Nieuwpoort; Delory César, geb. 10-8-1892, Doornik; Dekeyser Honorina-Elisa, geb. 6-12-1868, Nieuwpoort; Demets Bertha-Julia, geb. 1-3-1895, Oostduinkerke; De Wulf Irma- Joséphina, geb. 2-3-1883, Nieuwpoort; De- langhe, Martha-Ludovica, geb. 10-4-06, Nieuwpoort; Delartghe Albertus, geb. 26-10-1878, Oostduinkerke; Desplanque Gilbert-Charles, geb. 20-12-31, Doornik; Deweerdt Joanna-Maria, geb. 27-5-07, Nieuwpoort; Depooter Bertha-Clara, geb. 8-1-20, Arquennes; De Vry Maria-Louisa, geb. 22-11-1860, Nieuwpoort; Dorpe Jean- Jacques, geb. 21-8-29, Doornik; Guene- gand Désiré-Joseph, geb. 30-5-1896, Ma- lonne; Gadenne Ghislaine, geb. 21-10-19, Doornik; Gilis Rodolphe, geb. 7-6-1897, Verviers (twijfelachtig-militair)Hubrecht Julius-Cyrillus, geb. 27-1-03, Nieuwpoort; Halsen Joseph, geb. 27-10-1900, Tie nen; Hoppe Maxe-Joseph, geb. 2-5-1880, Belgrado; Jacobs Maria-Rosalia, geb. 19-7-1890, Turnhout; Leberger Joseph- Jean, geb. 20-4-1900, Verviers.; Lemaire Lodewijk-Cornélius, geb. 17-9-1881, Oost duinkerke; L'Hoir Camille, geb. f-1-1868, Erbisceul; Leoszewski Vladyslaw, geb. 18-9-21, Oaron (Franoe), Pool; Luijkx Marie-Caroline, geb. 16-7-04, St-Jans- Molenbeek; Meyers Marcel-Thomas, geb. 7-5-1883, Westende; Maree Lucien-Ar- thur, geb. 16-8-1896, Waha; Philippet Lambert-Henri, geb. 25-4-1876, Hermalle- s/Argenteau; Remacle Frangois-Paul, geb. 23-9-1884, Saint-Servais; Snoeck Alber- tus-August, geb. 25-8-16, St-Gülis-bij- Brussel; Velut Léon-Thomas, geb. 8-4-01, Quaregnon; Voiturier Louis-Jules, geb. IIIIIIHIIIIIIIimilflBBllB ven door ballons. Wij weten maar altijd weinig nieuws over den toestand, doch aan de Franschen zie ik genoeg dat het niet brillant is. Weinig luchtaanvallen, 9* DAG: ZATERDAG 18 MEI. We vertrekken om 5 uur uit Boulogne naar Etaples (groot Engelsch veldhospi taal). We oversteken de Conche. In de verte zie ik Paris-Plage. Wat al herinne ringen uit den voorgaanden oorlog! 't Is nu de tweede maal dat ik langs hier moet vluchten! Langs Berck-Quend-Rue-Noyelles gaat het naar Abbeville, waar de officieren een gevluchte Belgisch soldaat aanhouden. Hij aegt van Welle bij Denderleeuw te zijn en schijnt in alle geval niet goed meer bij de zijnen. We zullen hem maar meenemen. In Abbeville-statie schijnt al les koortsachtig geregeld. De toestand moet niet te best zijn. Wij krijgen maar 1/4 brood per man en 1 doos paté voor 3 man meer. Er wordt duchtig gerekla- meerd! Men schijnt niet goed te weten naar waar men ons moet sturen, doch op den duur zijn wij toch weg tot Cahon, waar wij 5 uur blijven staan. We koopen brood. Eindelijk vertrekken wij opnieuw, maar heel langzaam; alle 100 m. is er een halte, 5 treinen gaan ons vooraf, waarvan één met Fransche teruggeroepenen, die zelf niet weten waar naartoe. Te Quesnoy le Montant, waar het reeds donker wordt, stoppen wij opnieuw. Hevige luchtaan vallen gedurende den nacht dwongen ons nog verschillende malen te staan, bijzon derlijk in Woincourt. Men had ons ravitaillement beloofd in Abbeville, doch er was daar niets te zien, 't Zal morgen in Pontoise geschieden. 10' DAG: ZONDAG 19 MEI. In den nacht ontwaak ik, de trein is aan 't bollen heel dicht bij de kust. We men afgevaardigden van de Min» van Binnenlandsche Zaken en Volkge zondheid naar Koksijde. Tram tegen *•- Vrijdag morgen Jcwam de tram sijde-Baden-Veurne rond 8 tinr naar K, sïjde-Dorp toe gereden toer. ui: eer straat een auto gesnord kwam ge - door A. D. van Veurne. De botsing onvermijdelijk. De rechtervsotkar: het tramrijtuig werd ingebeukt door 1- geweldigen schok. Alles bepaalt zidi l stoffelijke schade. Ge it enverzeker icf Zondag 1.1. hield de plaatselijke 'nr/' voor Geiten verzekering zijn gewone jair liiksche vergadering tin de Welkom» bij Oscar Vandamme. Alhoewel M. Va», hevel van Vladsloo niet was kunnen ko men om de voordracht te houden, tor' werden er nuttige wenken gegeven S:i zonder over liet groot belang der ver.-or ging en voeding van de geit in deze mo»: lijke tijden. Het kwreken van een re is thans een nationaal belan". E»n dank woord werd "rsttnird naar den H V «m- zitter Jos. Rathé. die gezien de moriüik- heden der voed«e!ve>orziening ?i> om d» kas niet heel uit te putten, de hokke- zal op de Boogaerdehouden. Daarn- werd het lidgeld voor de herverzekerin» geïnd en iedereen die aanwezig was. ha»1 toen nog de gelegenheid e?n s-hoonr priis te kiezen uit de tombola. Het wn een schoone vergaderinr». meer dan f' leden waren er aanwezig geweest. Ziekenh»nd De leden wezen er aan herinnerd d» de uitbetaling geschiedt eiken maand do laatsten Vriidag. Dus voor dezen maan Vrijdag 27 September, tusschen 4 en 6 r Op het kerkhof. Deze week werd begonnen met het ontgraven der burgerlijke slachtoffers en der Belgische soldaten gevallen -tijdens de bombardementen en begraven op het Engelsch kerkhof Deze lijken worden nogmaals geïdentifieerd als het eenigszins kan, daarna gekist en overgebracht op het gemeentekerkhof. Het werk ge schiedt met zorgvuldige nauwgezetheid en staat onder hoogere controle. Reeds ksva- ^'lIU!IUilUUtltl4IIU«UUUUIlUli!miilU)lllllllIlliiUilUti(IIUtlllllUlll!IIIIIHUl!naiUllt«lUlini!IU<li!!lt!!(h(tj!l!!U(HUIIHU(f!!itlHI!IH(iU!l""'miil!!mtMI9tltlUWiHWBr IHHlW»li(lMW<m!llff«((l!ifiH«f!inWllimt!t(!imt1HIUlintlim!U;ilt!(UllHtUI»(l!lllitilH!l!lht(ll!iH1fiiiil!lliii!i!<!!!U<81! auto kwam afgebolö uit de richting ra Frankrijk en dan ouden man aanhaakt Deze werd met geweld tegen de straat steenen geslingerd, waar hij bleef ligger De ongelukkige werd in bovengemeld lr kaal binnen gedragen, waar hij de eers' zorgen ontving van Dr Theodule Ve: straete. Deze constateerde ernstige ver wondingen aan het hoofd en beenen. De oude man werd vervolgens nar- zijne woning overgebracht, waar hij ver dere verzorging ontving van een milltal: geneesheer. Geweldige botsir Rood-Kruis Voor de ambulanciers en ambulancier- sters van het Rood-Kruis hernemen de Vlaamsche leergangen op 3 Oktober a. s„ be 18.30 uur, bij Dr Jos. Raveschot, Brug- gestraat 59B. De Fransche leergangen hernemen den 2 Oktober, op hetzelfde uur. bij Dr Pierre Debacker, Groote Markt 14. Ouderdomspensioenen Deze week vernamen honderden oudjes dat hun pensioen' 'fe ingekomen was, en nog wel met den rhterstel erbij. Het vraagt een geheel werk om ieder- eens rekening te maken, want de we- kelijksche steun, die als voorschot is betaald geweest, moet nu afgehouden worden. Maar leder krijgt zijn beurt en zal door de post verwittigd worden waar en wan neer hij zijn pensioentje zal ontvangen. Volkskeuken Een bijhuis van den Volkskeuken werd deze week geopend op de Barakken. De soepafnemers van deze wijk zullen voor taan ter plaatse bediend worden, hetgeen een schoone verbetering is, bijzonder met het oog op den komenden winter. Mis schien zal er later middel zijn om de uitdeelingslokalen nog te vermenigvul digen. De tijd moet zulks uitwijzen. Wij kunnen nog mededeelen dat voor taan de kroostrijke gezinnen, met min stens vier kinders, die geen steungeld ge nieten, ook bij den Volkskeuken om soep mogen gaan. Verdwijning van twee schoolknapen Verleden Zondag kwam zekere Arthur Roelens, wonende te Moeskroen, Maza- gramstraat, welke vroeger te Meenen woonde, 27 Busbeekstraat, ten politie- bureele melden, dat sedert Zaterdag na middag zijn 13-jarig zoontje Raoul en diens makkertje Gilbert Richuart, wiens ouders vroeger eveneens aan de Barak- kenwijk woonden, verdwenen waren. Gezien de beangstigde ouders denken dat de twee schoolknapen zouden tot Meenen geraakt zijn, geven wij hier de beschrijving der twee knapen. Roelens Raoul, 13 jaar, blond haar, blauwe oogen, gestalte 1.50 m., droeg een grijze overjas, beige sportkousen, zwarte verlakte schoenen. Richuart Gilbert, bruin haai-, donker bruine oogen, gestalte ongeveer 1.60 m. Een oude man zwaar verwond Zaterdag avond, kwart voor 7 uur, wandelde de 70-jarige Karei Vermeulen, wonende Barakkenstraat 7, in de Rijsel- straat. Gekomen aan het lokaal der Mo torclub, wilde de grijsaard de straat dwarsen, toen op hetzelfde oogenblik een In de nabijheid van het tolkantoor hf eene geweldige botsing plaats tusschi een vrachtwagen en een elektrieke tr*r welke in de Rijselstraat kwam afaereée De auto werd vernield en de tram e beschadigd. Celina Nuyttens. wonende t Halewijn, werd gekwetst aan de dij. Gebroken armen en beene Paul Vermeersch, der Ro6 Campagr Is Zondag avond uirgegleden in de Rijst straat, inet het ongelukkig gevolg dr een gapende hoofdwonde moest toeg naaid worden en dat de 60-jarige m; verwond was aan armen en baenen. Werkhernemir In de laatste dagen kon men een gro te verbetering aanstippen in het textle bedrijf in de omliggende grensgemeente Een tiental fabrieken van Halewijn Roncq hebben heropend. Nu komen erbi de garenspinnerij Lsurent, van Roncq i het werkhuis Gombert, van Halewijn. Zoo zien wij de werklooze grensarbe ders in getal verminderen, hetgeen h aantal ondersteunde gezinnen ook do zakken. Toen de werkloosheid het erg woedde, telden wij in Meenen 5000 onde steunde gezinnen. In Augustus 11 ve minderde dit getal tot 4335. IVIeltaegt Deze week werden de speciale zege uitgegeven die zullen toelaten aan kit deren onder de 14 jaar, aan ouderling? zwangere vrouwen en zieke mensche aan melk te geraken. Schok- Maandag herbegonnen al de schale Het schijnt dat de herneming der stad. school op Ons Dorp niet zonder moe lijkheden verliep. Verkeersongevr Vrijdag namiddag, 13 Augustus 11., stor de bestelwagen van bierhandelaar Be tens, uit Meenen, stil aan een winkel d Rijselstraat. Op dit oogenblik kwam et auto aangereden, waardoor het paa: verschrikt ter zijde sprong en met <k disselboom terecht kwam in de winke ruit eener wasscherij. De winkelruit wei verbrijzeld en de tentoongestelde goed ren werden beschadigd. BAVIKHOVE Ongeval door oorlogstuig Roger Lammertijn, landbouwer, was aan den arbeid ln gezelschap van zijn dienstknecht, op de hofstede, om er het modder van uit den wal weg te ruimen, toen almeteen de landbouwer met zijn schup op een handgranaat stuikte, die ontplofte, met het ongelukkig gevolg dat de landbouwer erg gekwetst was aan de linkerhand, rechter- en linkerzijde en bewusteloos te gronde viel. De bijgeroepen dokter, M. Haesens, van Kuurne, spoedig ter plaatse, deed het slachtoffer over brengen naar de kliniek van M. Baeke- landt, H. Hart, te Kortrijk, alwaar hij verklaarde dat de duim en wijsvinger van de lnikerhadn moesten afgezet worden. De dienstknecht is bij wonder ongedeerd gebleven. MEULEBEKE Arbeider valt ia ketel kokend pek Oscar Strosse, wonende te Izegem, was aan liet werk in een brouwerij aan de Karei Van Manderstraat, te Meulebeke. doortrekken Eu, la Foret d'Eeu, in den vroegen morgen. Dan Gamaches, Blangy s/Bresle. In Ellecourt-Guémicourt moeten wij op nieuw een langen tijd stilstaan. Wij ma ken ervan gebruik om ons in de Bresle te wasschen. Daarna in een weide wordt het H. Misoffer opgedragen door onze aal moezenier. Ontroerend en schoon, deze offerande gedaan in een goederentrein wagen. Dan hebben wij Aumale. Abancourt, waar de statie en brug gisteren erg ge bombardeerd werden. Formerie, waar een Engelsch park met schrikkelijk veel ma teriaal door brandbommen vernield werd. Serqueux, waar wij moeten stühouden daar men 18 Duitsche vliegers signaleert. Zou de toestand zoodanig verslecht zijn? Wij weten'totaal geen nieuws. En daar er niets meer te eten valt we kregen elk wat soep zonder brood doen de mannen erg zenuwachtig en is de mis noegdheid groot. We doortrekken Forges les Eaux, Gour- noy, waar een half uur vóór onze door tocht de statie gebombardeerd werd. In een weide liggen 4 doode koeien. Vandaar naar Gisors. Hier heerscht er groote bedrijvigheid, 'k Geloof dat wij stilaan uit 't gevaarlijk gebied komen, 't Wordt tijd. Er wordt een krachtiger lokomotief aangebracht en in volle vaart gaat het nu naar Parijs langs Pontoise, waar er nogmaals geen ravitaillement is. Zoo komen wij in de banlieu de Pa ris Te Conflans fin d'Oise wordt er ons op de kaai van de statie een goed onthaal voorbehouden door de dames van het Rood Kruis en door de Scouts. Brood, chocolade en verfrisschingen! Alles wordt stormenderhand ingenomen. VWe verne men dat Antwerpen en Brussel prijsge geven werden. We kruisen voor Poissy een trein Sene- galeezen die naar 't Front trekken. Parijs wordt links gelaten bij 't vallen van den naahU iiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiinMi Op zeker oogenblik wou hij wat vuils uit een ketel met kokende pek scheppe toen hij opeens uitgleed en met het hoe voorover in den ketel stortte. Door eigen kracht kon hij er nog ui komen, doch de toen reeds opgeloop brandwonden aan hoofd, handen en boi waren zoo ernstig, dat de werkman n» een ziekenhuis gebracht worde waar hij kort daarop den geest gaf. HARELBEKE Aanrijdii Woensdag middag werd de genaam A Vandamme, wonende Gaverstraat, 1 het oversteken der Marktstraat, gov door een motorijder. De man stuff zwaar ten gronde en werd buiten kern het huis van W. Vandeputte binnen fc dragen, waar hij de eerste zorgen os- ving. Hij had een groote hoofdwonde. Akelige ontdekta- Werklieden, die aarde afvoerden a de werken der nieuwe brug, Leiestra ontdekten het stoffelijk overschot Rouffa Albert-Hubert, van Milmort, kt poraal bij het 12* Linieregiment. INGELMUNSTER Dieb' Zondagmiddag 11. kwam de landbouw Robert Vanneste tot de ontdekking c zijn aardappelveld 's nachts ongewenst bezoek ontvangen had. Ongeveer 300 kt aardappels waren uitgeklauwd. Van dieven geen spoor! Dieven op ron Landbouwer Arthur Verstraete, woue de aan de Bruggestraat, gehucht Zandbargwas op reis. Blijkbaar v. deze omstandigheid op de hoogte, u onbekende kerels 's nachts door een st- geslagen ruit in den kelder gedrongt waar ze 'n hoeveelneid zwijnenvleesch i de kuip buit maakten en langs denzeifd weg verdwenen. Tot nu toe heeft ut geen enkel spoor kunnen ontdekken. fiBHflassBGïiniBSBEaauiMnaL 11* DAG: MAANDAG 20 MEL 's Nachts doortrekken wij Clu. tres. zijn dus zeker langs St-Germain, St-C en Rombouillet doorgereden. 's Morgens vroeg stoppen wij te Cfc teau du Loir, 't Wordt een eentonige n langs Saumur, waar wij de Loire on steken. Thouars, Partheng, en dan i Vendée en de Poitou met Niort, waar verscheidene treinen staan met vlucht lingen uit 't Noorden. De trein gaat rapper. De temperatuur wordt wanner. Men vertelt ons nu dat wij naar Nt boime gaan. In ieder geval dat onze n maar spoedig gedaan worde, want we n gaan van honger en dorst. Vandaag kr. gen we wat aardappelen. Nu, we zijn to nog beter dan 't meerendeel der vluebt lingen, waarvan wij talrijke treinen voc bijgaan. Ook hier en daar militaire trt nen die naar 't front trekken. Na de wijnvelden van Touroine en weilanden van de Poitose komen we l«n St-Jean d'Angely en Saintes in de eind- loozen wijnvelden yan de Charente f vaa Bordeaux. (Wordt vervolgA)

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 4