Rechtbank van l®|ser Mededeeiingen Huidige bedrijvigheid der Postdienst DE WEEK IN ONS LAND Enkelebslongrijke Aan de verbruikers van Motorbrandstof 6 DE UITBETALING VAN DE TEGEMOETKOMINGEN AAN GEBREKKIGEN EN VER- MINKTEN GEMEENTEKREDIET VAN BELGIE 4 T.R 1336 ACHT GOEDERENTREINEN IN EEN ENKELE BOOT MILITAIRE INVALIDITEITS PENSIOENEN IN VERBAND MET DEN OORLOG VAN '40 Pmaafl. M. F. en rijn zoon J„ Hol-1 tot 8 dagen gvang en 182 fr. boete of tenders, te Komen verblijvend, zijn be- 8 dagen, zonder toornaards vcor al de ticht van zich aldaar op 12 April plichtig betichten, cie elk een derde der kosten gemaakt te hebben aan smaad jegens de deurwaarder Flamey van Wervik, bij het uitoefenen van zijn ambt. De rechtbank veroordeelt de 2 betichten elk tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang: voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor beiden. Zij moeten tik de helft der kosten betalen. Aftruggelarij. A. H., van Lsisele, had rich te Staden aangeboden bij de Wed. Pollentier, zeggende dat haar zoon Albert gekwetst was te Hoboken en zonder geld ..as en andere voorwerpen. De moeder overhandigde 50 fr. aan betichte, alsook linnen, die betichte beloofde te overhan digen. Het kwam weldra uit dat A. een behendige aftruggelaar was, die reeds veel personen geld afeedaan had en reeds tot bz nzfenlijke straffen werd veroordeeld. De icchtbank veroordeelt betichte voor het f it A. tot 5 maanden gevang en 700 fr. brete of 1 maand gevang: voor het feit E. tri 1 maand gevang en 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten: zonder voorwaarde. De brtichte. die te Kortrijk gevaoren zit, werd door de Rijkswachters weegeleid. Smaad. M. Louis, van Hollebeke, is beticht van zich aldaar op 15 Juni 11 t n gevolge van eene betwisting over het uit te betalen loon, aan smaad jegens den gemeentesekretaris Breyne Achiel püehtig gemaakt te hebben. De recht bank veroordeelt hem tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voorwaardelijk ge durende 5 jaar. Hij moet de kosten be- la'en. Dronkenschap, smaad, enz. V. Albien, nu te leper verblijvend, bevond zich op 2 Mei 11. in dronken toestand, op het oogenblik dat hij zich van een rijwiel bediende zonder nummerplaat. Toen de veldwachter G. Vanoverberghe hem hier om eene opmerking miek, werd hij door den betichte gesmaad; hij weigerde Ins gelijks ziin eenzelvigheidskaart te ver- toonen. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 8 dagen ge vang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang: voor het feit B tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit C. tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde Een Baehusvriend smaadt veldwachter. D. Jules, van Passchendale, bevond zich op 14 Juni 11. in dronken toestand te Zonnebeke. HP smaadde den wacht meester Jerome Orbie. De rechtbank ver oordeelt den betichte voor het feit A. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang: voor het feit B. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Diefstal. D. Gaston en V. Achiel. van Zillebeke. staan terecht om zich aldaar op 31 Mei en 1 Juni plichtig gemaakt te hebben aan diefstal van hout en kolen, dit werd naderhand teruggegeven. De rechtbank veroordeelt de twee betichten elk tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voorwaardelijk ge durende 5 jaar. alleen voor V. Smaad. D. Louis, van Ploegsteert, dronken zijnde, had den wachtmeester Charles Seynaeve gesmaad. De recht bank veroordeelt hem: A. tot 182 fr. boe te of 8 dagen; B. tot 105 fr. of 3 dagen en tot de kosten, zonder voorwaarde. Zedenkwetsende feiten. B. Charles staat terecht wegens zedenkwetsende fei ten. Op vraag van den Heer Prokureur des Konings wordt deze zaak met ge sloten deuren behandeld. Na de getuigen gehooi d te hebben, wordt de betichte ver oordeeld tot 350 fr. boete of 15 dagen ge vang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. HM moet echter de kosten betalen. Vervalsehing van rijwielplaat. D. Sil- veer, van leper, werd door den wacht meester Slampaert Edmond met een rij wiel bevonden waarvan, na onderzoek, vastgesteld kon worden dat de nummer plaat van 1939 veranderingen ondergaan had, zoodat deze den schijn had als een plaat van 1940. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en B., die zich mengelen, tot 15 dagen gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang, voor waardelijk gedurende 5 jaar. Hij moet de kosten betalen. Ongeoorloofde afstempeling van dop kaart. B. Omer, van Ploegsteert (Bizet), is beticht van zich aldaar plich tig gemaakt te hebben aan ongeoorloofde afstempeling van zijne dopkaart. Hij had eenige karweitjes uitgevoerd, alhoewel hij zijn kaart liet afstempelen. Hij had zoo doende ten onrechte 334 fr. vergoeding ontvangen. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten B., C. en D.t die zich mengelen, tot 350 fr. boete of 15 da gen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Hij moet echter teruggave doen van de door hem ontvangen som. Wederzijdsche slagen. B. Joseph, zij ne vrouw V. Anna en V. Zelie, allen van Houtem, zijn beticht van wederzijdsche slagen op 29 Februari 11. V., die 6 weken werkonbekwaamheid ondergaan had, stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 1285 fr. schadevergoeding. B. bekomt vrij spraak, de 2 vrouwen worden elk tot 182 frank boete of 8 dagen gevang veroor deeld, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor beiden. Aan de burgerlijke partij wordt 650 fr. toegekend, doch de recht bank oordeelt dat deze voor de helft ver antwoordelijk dient gesteld, zoodat V. An na 325 fr. moet betalen en de kosten van aanstelling. Ongeoorloofde afstempeling. L. Ge rard, van Zonnebeke, staat terecht we gens ongeoorloofde afstempeling van zij ne dopkaart op 3 April 11. De rechtbank veroordeelt den betichte, bij verstek, tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smaad en weerstand. B. Henri, Je rome, Octave en Marie, allen van Komen, hebben verzet beteekend tegen een von nis wegens smaad en weerstand aan de deurwaarder Flamey, uitgesproken. Na de getuigen gehoord te hebben, bekomen Oc tave en Marie B. vrijspraak wgens smaad. Voor dit feit echter worden Henri en Jerome B. elk tot 210 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. Wegens weer stand wordt Henri B. tot 15 dagen gevang veroordeeld. De andere betichten elk tot 6 dagen gevang. Voorwaardelijk gedu rende 5 jaar voor Jerome, Octave en Marie B. Smaad. T. Blanche, van Ploegsteert, staat terecht wegens smaad aan den veld wachter Desramaut Marcel. Met aan neming van verzachtende omstandig heden, veroordeelt de rechtbank haar tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voorwaar delijk gedurende 5 jaar. Zij moet de kos ten betalen. Diefstal van roerende goederen. L. Ju les, V. Leopold en I. Roger, allen van Popcringe, zijn belicht van diefstal van roerende goederen op 8 April 11. L. Jules en V. Leopold van soortgelijk feit op 17 April 11. De betichten bekenden de feiten. Voor het feit A. worden de 3 betichten elk tot 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. Voor het feit B. worden L. en V. veroordeeld elk tot 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang, voorwaardelijk geduren de 5 jaar voor L. alleen. C. Henri, D. en D., in deze zaak be ticht van verheling, bekomen vrijspraak, daar niets hen kan ten laste gelegd wor den. Diefstallen. C. Jan, C. Henri en C. Laura, allen van leper, zijn beticht: de twee eersten van diefstal van een moto ten nadeele van Lucien D.; C. Laura van diefstal van pull-overs, schoenen, four- ruren, enz. C, Jan en C. Henri beweerden de moto gevonden te hebben; deze was van ue nummerplaat voorzien, wat toe liet den eigenaar te vereenzelvigen. C. Laura verklaarde dat, wat bij haar ont dekt werd, deels haar eigendom was, deels door haar gevonden was geweest. De Heer Voorzitter Van Brusselen deed hierop opmerken cat sommige personen veel geluk hebben fourruren van waarde tusschen vodden te vinden. Voor het feit A. worden de 3 betichten ieder tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld. C. Laura daarbij nog ten betalen. Rijwiel op zolder ontdekt. Bij R. Georges, te Zonnebeke, werd op 15 Juni 11, op een zolder een rijwiel ontdekt door wachtmeester Orbie Jerome. Dit rijwiel droeg een nummerplaat, waardoor men te weten kwam dat het aan den Heer Baron Pierre de Vinck toebehoorde, aan wie het dan ook terug gegeven werd. De recht bank veroordeelt den betichte tot 1 maand gevang en 359 fr. boete of 15 dagen ge vang en tot de kosten, zonder voorwaarde Diefstal van veldvruchten. D. Achiel, van Ploegsteert, was beticht van diefstal van veldvruchten aldaar ten nadeele van Potie Gaston, bij wie hij 150 kgr. sjalot ten gestolen had en enkele kgr. ten na deele van Bauthez Jerome. Toen de wachtmeester D'Haenens Michel hier over onderzoek instelde, werd hij door betichte gesmaad. Ter zitting werd ver klaard dat deze vroeger reeds wegens diefstal was veroordeeld geweest. De rechtbank veroordeelt den betichte, bij verstek, jegens smaad tot 15 dagen ge vang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang: wegens diefstal bij Potie tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen ge vang en wegens diefstal bij Bauthez tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 da gen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smaad. C. Marie, van Nieuwkerke, wordt wegens smaad aan de Rijkswacht, met aanneming van verzachtende om standigheden, veroordeeld tot 350 fr. boe te of 15 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Zij moet de kosten betalen. Diefstal van kolen. L. Achiel, P. Ge rard, R. Maurits, H. Gentil, D. René, B. Maurits, V. Maurits V. Yvonne en C. Ju les, allen van Zillebeke, staan terecht we gens diefstal van kolen op de spoorbaan Ieper-Roeselare. Toen het feit bekend was, werden de kolen teruggegeven. Al de betichten bekennen. De rechtbank ver oordeelt deze ieder tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang, zon der voorwaarde voor L. Achiel en René B. De andere betichten voorwaardelijk ge durende 5 jaar. Zij moeten elk 1/9 der kosten betalen. Gevonden voorwerpen?... Op 20 Juni 11. werden op het hof van V. August, door de Rijkswacht van Zonnebeke, een aan tal voorwerpen gevonden hem niet toe- behoorend, o. m. een radiotoestel en een Hollandsch rijwiel. Betichte beweert het eene gevonden, het andere ontvangen te hebben van soldaten. Voor het feit A. bekomt de betichte vrijspraak. Voor het feit B. wordt hij veroordeeld tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen ge vang en voor het felt C. ook tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen ge vang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. De voorwerpen moeten teruggegeven worden en de betichte moet de kosten betalen. Dienstweigering. L. Leontine, vrouw S., van Poperinge, heeft zich op 18 Juni il. ten haren huize plichtig gemaakt aan dienstweigering jegens den kontroleur der eetwaren Vermoere, die eene vrouw met eene melkpan in de hand uit de woning van den betichte had zien komen. De kontroleur wilde de melk onderzoeken, doch toen de betichte in huis kwam, rukte zij de melkpan uit zijne handen, zoodat de inhoud on den grond terecht kwam. De rechtbank veroordeelt de be tichte voor het feit A. tot 700 fr. boete of 1 maand gevang: voor het feit B. tot 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smokkelaars geklist. T. Felix en Vic tor, Polen ln Frankrijk verblijvend, wer den door de tolbeambten te Dranouter van dienst, aldaar per rijwiel betrapt op 3 Oogst 11., toen zij trachtten elk 3 liters alkool in België binnen te smokkelen en om zoodoende met de opbrengst van hun buit hier voorwerpen aan te koopen wel ke in Frankrijk moeilijk te verkrijgen zijn. De rijwielen en de alkool werden aangeslagen. De rechtbank veroordeelt ieder der betichten tot 4 maanden ge vang, tot het betalen eener boete van 1305 fr., zijnde 10 maal het bedrag van de gesmokkelde rechten, plus het recht, 't zij 130.50 fr. of tot eene vervangende gevangenisstraf van 15 dagen en tot de kosten volgens taks. Van hetzelfde laken een broek. L. Leonard, Pool, insgelijks in Frankrijk woonachtig, werd op 27 Juli 11. te Waasten per rijwiel bevonden drager van een flesch alkool en van een stuk geweefsel, dewelke hij België binnensmokkelde. Het rijwiel en de waar werden aangeslagen. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 4 maanden gevang, tot eene boete van 706 fr., zijnde 10 maal het bedrag der gesmokkelde rechten, plus het tolrecht 70,60 fr. of tot een gevangenzitting van 8 dagen en tot de kosten volgens taks. Het rijwiel en de gesmokkelde waren worden verbeurd verklaard. Smaad cn dronkenschap. B. Henri, van Ploegsteert, is beticht van smaad en dronkenschap aldaar op 21 Juni 11. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang, voorwaardelijk ge durende 5 jaar. Hij moet de kosten be talen. Gevonden rijwiel!?... Bij L. Pieter te Woesten, werd door de rijkswacht een rijwiel ontdekt dat deze beweerde gevon den te hebben. De rijkswacht stelde ech ter vast dat de betichte het merk dat zich op het rijwiel bevond, uitgeschrapt had. De betichte bekomt vrijspraak voor de feiten A. en B., doch wordt voor het feit C. veroordeeld tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 6 dagen gevang, voor waardelijk gedurende 5 jaar. Hij moet de kosten betalen. Bedrieglijke wegneming. O. Julien, G. Julien en B. Kamiel, van Poperinge, staan terecht wegens bedrïegelijke weg neming, op 31 Mei 11., van zekere voor werpen ten nadeele van A. Hauspie. De rechtbank veroordeelt de betichten elk tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang, voor waardelijk gedurende 5 jaar voor G. Ju lien alleen. Zij moeten elk 1/3 der kosten betalen. Ruitentikker. S. Jules, va a Moor slede had aldaar ten huize van V. Jules een zestal ruiten gebroken. De recht uauk veroordeelt den betichte tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zon der voorwaarde. Slagen. C. Hector, kostganger in het oude-mannenhuis te Voormezele, had op 1 Juni 11. slagen toegebracht aan een ander kostganger. De rechtbank veroor deelt den betichte tot 210 fr. boete cf 10 dagen gevang, voorwaardelijk gedu rende 5 jaar. Hij moet de kosten betalen. Niet toebehoorend rijwiel. D'H. Re- mi, van Moeskroen, werd in de maand Mei in bezit ge venden van een rijwiel dat hem niet toebehoorde en dat hij be weerde van een soldaat bekomen te heb ben. De rechtbank spreekt den betichte vrij voor de feiten A. en B. en veroor deelt hem voor het felt C., wegens be drïegelijke wegneming van een rijwiel, tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voorwaardelijk geduren de 5 jaar. Hij moet de kosten betalen. Eva's dochter lijdt aan dezelfde ziekte. G. Fernande, van Ploegsteert, is be ticht van zich een andermans rijwiel toe geëigend te hebben. De rechtbank ver oordeelt de betichte tot 1 maand ge vang en 182 fr. boste of 8 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Zij moet de kosten betalen. Man en vrouw rijwielziek. C. Nestor en zijn vrouw L. Maria, beiden van Bis- segem, staan tetecht, beticht van een rij wiel weggenomen ts hebben, aan Pharaïl- de L. toebehoorende. De rechtbank ver oordeelt de 2 betichten ieder tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen ge vang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor de 2 betichten, die elk de helft der kosten moeten betalen. Begeert geen andermans goed. V. Gustaaf, van Komen, had zich ten huize van D. Marcel aangeboden om een pakje af te halen voor een zekere man. De vrouw D. overhandigde aan betichte een pakje, alsook 250 fr. in geld. Nadien had betichte verklaard dat alles hem door een Sensga'eesch soldaat, ender bedreiging van zijn revolver, afgenomen werd. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 1 maand gevang cn 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 Jear. Hij meet de kosten betalen. Werkende dopper. D. Lambert, van Zonnebeke, had zijne kaart laten af stempelen, alhoewel hij ijzer ging rapen. Aldus had hij ten onrechte 17 fr. vergoe ding ontvangen. Voor de feiten A. en B., die zich mengelen, wordt de betichte ver oordeeld tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Hij moet de kosten betalen. Smaad jegens wachtmeester. V. Achiel, van Wervik, had zich aldaar plichtig gemaakt aan smaad jegens den wachtmeester Robert Migom, die hem eene opmerking miek omdat hij reed zonder Dlaat. Hij weigerde zijne eenzel vigheidskaart te toonen. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang; voor het feit B. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voor waarde. Leuren zonder toelating. V. Arthur, van Gentbrugge, werd door den wacht meester Robert Migom te Wervik leurend bevonden, zonder daartoe de noodige toe lating gehad te hebben. Hij droeg ook het leurderskenteeken niet. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voor waarde. Van hetzelfde laken een broek. S. Sidonie, die te Zonnebeke leurend bevon den werd zonder toelating, wordt ver oordeeld tot 182 fr. boete of 8 dagen ge vang en tot de kosten. Dronken toestand, smaad, enz. C. Edmond, van Ploegsteert, werd aldaar door de rijkswacht in dronken toestand bevonden. Hij smaadde den wachtmees ter en bracht hem slagen toe. De recht bank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 8 dagen gevang; voor de feiten B. en C., die zich mengelen, tot 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen ge vang; voor het feit D. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang, voorwaardelijk gedu rende 5 jaar. Hij moet de kosten betalen. Gevonden rijwiel D. Gerard, van Neerwaasten, was in het bezit gevonden van een rijwiel hem niet toebehoorend. De rechtbank spreekt hem vrij voor de feiten A. en B. en veroordeelt hem voor het feit C. tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Geweldigaards. D. Willem en zijne vrouw A. Adrienne. beiden van Zonne beke, die zich nogal geweldig tegenover den veldwachter Schoonaert aangesteld hadden, worden elk tot 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang ver oordeeld en tot de kosten. Zonder voor waarde voor de twee betichten. Leurders opgepast. B. N. van Mee- nen werd door de politie te leper in over treding bevonden van de verordeningen op het leuren. De rechtbank veroordeelde de betichte voor het feit A tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang, voor het feit B ook tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 1 jaar, hij moet de kosten betalen. Diefstal van kolen. D. K. van Ploeg steert is beticht van zich aldaar plichtig gemaakt te hebben aan diefstal van ko len ten nadeele van de mekanieke steen bakkerij. Na de getuigen gehoord te heb ben veroordeelt de rechtbank de betichte wegens bedrieglijke verberging tot één maand gevang en 182 fr. boete of 8 da gen gevang en tot de kosten, voorwaar delijk gedurende S jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Echtpaar stal wijn en kruideniersvta- ren. D. P. en zijn vrouw P. O., bei den van Ploegsteert, zijn beticht van zich aldaar einde Mei plichtig gemaakt te hebben aan diefstal van wijn en kruide nierswaren, ten nadeele van V. H. Na de getuigen gehoord te hebben wordt D. P. wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang zijn vrouw P. O. wordt wegens verheling veroordeeld tot 15 da gen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor de 2 betichten, die elk de helft der kosten moeten betalen. Wedarzijdsche slagen. D. J. eil Z. M., beiden van leper, zijn beticht van weder zijdsche slagen. D. J. was dronken en scheurde de voorschoot van Z. M. Na de getuigen gehoord te hebben bekomt Z. M. vrijspraak zonder kosten. De recht bank veroordeelt D. J. voor het feit A tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang, voor liet feit B tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang, voor het feit C tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en voor bet feit D tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Wederzijdsche slagen en beleedigingen. D. M.-L., V. G. en haar moedgr G. I., allen van Ploegsteert. zijn beticht van wederzijdsche slagen, G. van beleedigin gen. V. G. bekomt vrijspraak. D. M.-L. wordt veroordeeld tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang, voorwaardelijk gedu rende 5 jaar. G. I. wordt tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang veroordeeld zonder voorwaarde, zij moeten elk de helft der kosten betalen. Ruzie, slagen en smaad. B. E. en R. R., beiden van Dranouter, waren in ruzie omtrent een uitweg. Op 8 Mei gmg het tot slagen over en toen de veldwach ter tussclienkwam werd hij gesmaad door B. E., deze bood ook weerstand. Daar R. G. zich enkel verdedigd had bekomt bij vrijspraak. De rechtbank veroordeelt B. E., bij verstek, voor het feit A tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 da gen, voor het feit B tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen, voor het feit C tot 15 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kos ten, zonder voorwaard. Gevonden moto, enz. Op 18 Juni werd in de stallen van S. J. van Poel- kapelle een onb.uikbare moto alsook rie men gevonden die naderhand aan de fir ma Landuyt teruggegeven werd. De recht bank veroordeelt de betichte voor het teit C tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. fS9SBB3HBSBBZBBSaSIiSiSSSS3B De 4* trekking dezer leening heeft plaats gehad. Hier volgen do obligaties terugbetaal baar aan pari vanaf heden. 82 548 848 1428 1790 2358 2905 3353 4225 4693 5470 6525 6978 7274 7689 8243 8497 8682 9128 9733 10176 10605 11537 11921 12350 12635 13595 12995 14554 Obligatiën van 176 261 270 705 1035 1513 1964 2519 3068 3536 4451 4790 5852 6570 7063 7357 77C5 8347 8524 10.000 fr.: 617 1017 1431 1917 2404 2965 3501 4373 4765 5722 6551 6994 7342 7737 8302 8511 728 1060 1548 2092 2563 3087 3552 4471 4981 5856 6579 7071 7374 77S5 8379 8633 8840 9334 9886 8707 8730 9233 9286 9748 9346 10200 10232 16347 10843 11044 11107 11606 11619 11698 12148 12182 12187 12352 12380 12499 12693 17291 13060 13600 13723 13729 14002 14063 14270 14591 14734 14796 369 743 1105 1564 2238 2752 3182 3655 4522 4988 59.77 6672 7093 7400 7808 8412 8635 8844 9525 9970 10363 11215 11810 12254 12508 13176 13743 14297 14816 Obligatiën van 5.000 81 1 en 2 82 1 en 2 473 761 1160 1723 2313 2808 3258 3701 4545 5275 5988 6736 7113 7481 7989 8471 8640 9010 9599 9983 10427 11265 11834 12265 12589 13188 13805 14472 14849 fr.: 92 1 en 2 515 838 1379 1768 2320 2812 3266 3849 4589 5379 6315 6806 7267 7679 8181 8487 8663 9023 9623 10015 10591 11268 11896 12314 12622 13330 13956 14481 304 n 326 A 424 524 537 A 605 875 898 A 1079 1092 1166 A 1249 1256 1401 A 1498 1602 1623 A 1649 1823 1889 A 18S9 1902 1977 1 1979 n 2016 2068 A 2101 2113 2144 A 2145 2252 2324 A 2402 n 2423 2584 A 2588 n 2691 2720 A 2889 2948 2960 A 2994 n 3002 3061 A 3140 3201 3291 A 3327 3502 3571 A 3631 3790 3808 A 3857 3927 4140 A 4224 4242 4273 A 4379 4433 4461 A 4473 4477 4761 A 4834 4965 5162 A 5243 5301 fW'l A 5496 5597 5707 A 5723 5791 5905 A 5922 6126 6223 A 6237 6305 6423 A 6427 Obligatiën van 1.000 fr.: 46 van 1-10 96 van 1 -10 125 van 1- 146 189 A 191 198 408 A 472 567 K 601 A 699 a 922 944 A 997 1150 1202 A 1232 a 1397 n 1501 A 1540 a 1552 1577 A 1706 1878 1888 A 1901 a 2078 tl 2135 A 2303 2339 tl 2418 A 2459 a 2486 2686 A 2727 2739 A 2756 A 2757 n 2785 R 2792 A 2909 a 3283 3484 A 3501 n 3568 3656 A 3684 3750 3820 A 3896 a 4034 4085 A 4251 a 4287 A 4323 A 4334 4335 A 4549 A 4621 a 4633 A 4659 A 4676 a 4774 A 4841 A 4902 a 5062 A 5117 A 5170 a 5212 A 5222 A 5224 a 5396 A 5452 A 5565 a 5582 A 5605 A 5643 a 5692 A 5828 A 5922 a 5939 A 6044 A 6148 a 6192 A 6228 A 6285 a 6350 A 6370 A 6392 a 6554 A 6662 A 6725 a 6738 A 67G1 a 6777 a 6836 A 6989 A* 7020 7278 A 7334 A 7537 a 7614 A 7628 A 7686 a 7734 A 7883 A HEROPENING VAN DE ANT- WERPSCHE FONDSENEEURS Sedert 16 September is de fondsen- beurs van Antwerpen heropend. De koersen die in den loop der week genoteerd werden zijn, evenals voor de beurs van Brussel, in stijgende lijn. DE BOTER- EN MELKZEGELS In het Besluit der rantsoeneering voor September is een vergissing begaan ge weest omtrent de waarde der boter- en melkzegels. Inderdaad, in bedoeld besluit werd ge drukt dat de zegels 3 3 en 3 4 recht ga ven, elk aan 200 gr. boter of 7 liter melk, wijl het ln feite had moeten zijn: 200 gr. boter of 7 'i liter melk. AANHOUDING VAN EEN PO LIT IE-INSPECT E UR TE DOORNIK Door de Duitsche overheid werd op 14 September jl. de politie-inspecteur Souris te Doornik aangehouden. Denkelijk dient deze aanhouding in verband gegbracht met het aanhouden van verdachte per sonen 'i in Mei jl. Verschillende magistraten en onder zoeksrechters werden eveneens onder vraagd, doch geen enkele hunner werd aangehouden. STRENG OPTREDEN TEGEN SMOKKELAARS IN HET KORT RIJ KSCHE Tegen opstapelaars van mondvoorraden werd deze week in het Kortrijksche streng opgetreden. Te Kuurne werd o.m. een huiszoeking gedaarf bij een molenaar. Er werd vastge steld dat zijn meelvoorraad niet aange geven was en dat hij verder bloem maal de zonder wettelijke vergunning. Een groote hoeveelheid bloem en tarwe werd bij hem aangeslagen. Bij zekere Rijs. te Moeskrsen had het gerecht beslag gelegd op een groote hoe veelheid ongebuild meel dat de man aan groote prijs verkocht. Bij het verder on derzoek bleek het meel spoorloos verdwe nen. Rijs. weigerde te zeggen waar de waar geborgen was. Daarom werd hij dan ook ingerekend. Te Zwevegem werd. In verband met een smokkelzaak van voedingswaren, ze kere B. ingerekend. HENDRIK CASPEELE BE- NOEMD TOT BESTUURDER VAN HET VLAAMSCH LY RISCH TOON EEL TE GENT Tijdens de jongst gehouden gemeente raadsvergadering te Gent werd de He:r Hendrik Caspeele benoemd tot bestuurder van het Vlaamsch lyrisch tooneel te Gent. Obligatiën van 500 fr.: 76 van 1-20 198 van 1-20 324 van 1-20 383 438 a 522 536 563 De bij deze trekking uitgekomen obli gatiën zullen ophouden interest op te brengen op 15 Augustus 1940. Zij zijn van dien datum af terugbetaalbaar tegen het indienen der titels en van al de interest coupons vanaf en hierin begrepen deze van den vervaldag: van 15 Februari 1941. De obligaties zijn terugbetaalbaar in den zetel der Bankstraat 13, te Brussel, evenals in alle agentschappen van de Na tionale Bank van België. Hoeveel ruimte neemt een bruto registerton in? Het Departement van Arbeid en So- ciale V oorzorg deelt mede De Dienst voor Gebrekkigen en Ver minkten heeft sinds 1 September 1940 zijn gewone bedrijvigheid hernomen. Diensvolgens worden de belanghebben den ervan in kennis gesteld dat de tegemoetkomingen betreffende het TnmWartaa' vervallen den 30 Juni 1940 emde dezer maand zullen betaald worden, wijt deze over het kwartaal 1940 betaalbaar op 30 September op het einde der volgende maand zullen worden uitgekeerd de eerste aanvragen tot het bekomen der tegemoetkoming, alsmede de aanvra gen tot herziening en de hoogere beroe pen ingediend zoo voor als na 10 Mei 1940. verder worden afgehandeld. Nogmaals wordt er op gew ezen dat elke eerste aanvraag tot het bekomen der te gemoetkoming aan gebrekkigen, alsmede de aanvragen om herziening, dienen te worden ingediend door bemiddeling van het Gemeentebestuur waar de belangheb bende zijn woonst heeft, en dat elke adresverandering zonder verwijl dient te worden medegedeeld aan den Dienst voor Gebrekkigen en Verminkten, Karmeiie- tenstraat 33 te Brussel. Een tankboot van 5000 B.R.T. kan 7500 ton petroleum vervoeren. Vrij geregeld kan men in de bladen lezen, hoeveel ton scheepsruimte bij ver schillende gelegenheden werd vernietigd. Dit wordt dan gewoonlijk uitgedrukt in bruto-registertons. Wanneer de getallen in de tienduizenden loopen, dringt het ook tot den leek wel door, dat het «zeer groote schepen» moeten zijn geweest; maar toch blijft het begrip bruto regis terton voor hem iets zeer vaags. Daar om is het goed, er hier aan te herinne ren, dat een B. K. T. gelijk staat aan 2.83 kub. meter, waaruit blijkt dat een schip van 3000 B.R.T. ongeveer 9000 kub. meter groot is. Heel \eel verder komt men daar niet mee, als men niet in een havenplaats woont en met schepen vertrouwd is. Dan blijven de getallen eenvoudig getallen, zonder meer. Men kan zich moeilijk een voorstelling maken van het schip of de schepen, die tot zinken zijn gebracht en de hoeveelheid goederen, die daarbij is verlóren gegaan, wanneer het geladen schepen betreft. EEN SCHIP VAN 5000 B.R.T. IS GELIJK AAN 8 GOEDERENTREI NEN VAN 50 WAGGONS Wanneer een vijandelijk koopvaardij schip tot zinken wordt gebracht, wil tót niet alleen Zeggen dat den tegenstander het verlies van een zekere hoeveelheid scheepsruimte wordt toegebracht, doch in tai van gevallen tevens, dat dientenge volge ecu groote hoeveelheid goederen voor hem verloreu gaat. Hier speelt het laadvermogen een rol; en thans wordt de kwestie duidelijker voor den 'eek, wanneer hij weet, dat een schip van 5000 B.R.T, ongeveer 0000 ton (a 1000 ^'Sr.J lading kan vervoeren, d.w.z. wanneer de lading bestaat uit z.g. «gestort goed» n.l. steenkolen of erts. hen tankboot van 500U B.R.T. kan zelfs ongeveer 7500 ton pe troleum transporteeren. Bij stukgoed (ba len, kisten, enz.) gaat evenwel m den regel veel ruimte verloren. Het beste denkbeeld yan den inhoud van een schip kan men zich vormen door zich den inhoud voor te stellen van liet aantal goederenwagens, dat in de ruimer, wordt leeggestort. Een gewone goederen wagen kan 15 ton kolen bevatten, hen goederentrein, bestaande uit 50 waggons, vervoert dus 750 ton kolen. Hieruit volgt dat voor het vervoer over land van de lading kolen, aangebracht door een sclnp. dat 5000 B.R.T. meet, 400 goederenwa gens noodig zijn, of wel 8 goederentrei nen, elk bestaande uit 50 waggons a li ton. Aan de hand van dit voorbeeld kan men zich een denkbeeld vormen van de hoeveelheid scheepsruimte, die elke wee verloreu gaat. Het Ministerie van Binnenlandsche Zaken deelt ons volgende medé met verzoek het aan de belanghebben, den kenbaar te maken opdat het trouw en stipt zou gevolgd zvorden Dat een ieder, alvorens een reis aan te vangen, nagaat of de weg niet te voet, per fiets of met een ander verkeersmid del kan worden afgelegd, zelfs al zal dat eenige opoffering vergen en ongemak of tijdsverlies veroorzaken. Indien een on derneming meerdere private personenwa gens bezit, dient daar het grootst moge lijke nut uit gehaald, om een maximum bezuiniging van motorbrandstof te be komen. 3. - Met de hoeveelheid toegekende brandstof dient zuinig omgegaan. Elkeen heeft de voorgeschreven snelheidsgren- zen in acht te nemen en de carburatie en ontsteking op de zuinigste wijze af te stellen. Niemand hoeft te denken dat de toegekende hoeveelheid volstrekt dient opgebruikt. Integendeel, den motorrij tuighouder die zich van zijn verantwoor delijkheden niet bewust blijivi, te zijn. zal bij de volgende uitdeeling alle motor brandstof moeten derven. 4. - De eigenaars van industrieele vrachtauto's moeten steeds de mogelijk heid nagaan om het vervoer onderling te regelen ter bekoming van de grootste brandstofbezuiniging en er voor waken dat geen nuttelooze reizen met ledige wa gens worden gedaan. Ieder eigenaar van een bedrljfsvracht- auto heeft eveneens tot plicht naburige ondernemingen behulpzaam te zijn. ten einde het gebruik van bedrijfsauto's te verminderen. De politie zal er streng toezicht op hou den of de motorrijtuigeigenaars boven staande essentieele voorschriften ln acht nemen. Hem die ze overtreedt zal ver- keersbewijs of pompkaart ontnomen worden. Al wie in het bezit is gesteld van pomp- kaarten of voorraadbons hoeft zich daar om niet in te beelden dat hij van zijn rijtuig nog naar eigen goeddunken ge bruik mag maken. Integendeel, op hem die ten huidigen dage nog over motor brandstof vermag te beschikken, rusten hoogere plichten, wijl hem een kostbaar goed wordt toevertrouwd. Een ieder neme nota van wat volgt: 1. - De toegekende brandstof wordt het Duitsche leger onttrokken. Derhalve mag zij alleen voor vitale behoeften en niet meer voor ontspannings- of comfort- doeleinden worden aangewend. Het kan niet meer worden gedoogd dat rijtuigen nog geparkeerd staan voor eethuizen, bioscopen en in excursieplaatsen of voor vervoer van familie, vrienden of vrien dinnen worden gebruikt. Ieder motor rijtuigeigenaar moet er zich van bewust zijn dat het publiek hem gadeslaat en zich over misbruiken ergt. Zelfs ae schijn van een lichtzinnig gebruik dient ver meden. 2. - Dikwijls wordt, ter dekking van gemakzucht en eigen belang, voorgegeven dat het rijtuig voor beroepswerkzaamhe den dient gebezigd. Ook in dit geval mag van het rijtuig slechts gebruik worden gemaakt indien het doel met geen andere verkeersmiddelen kan worden bereikt. Daarom moeten, vooral in de steden, de private personenwagens in veel zuiniger mate worden gebruikt. Het ls niet te be grijpen dat nog een auto wordt gebezigd om zich van zijn woning naar het kan toor of van het een kantoor naar het an der te begeven, terwijl elders burgers, die het even druk hebben, reeds sinds lang van vervoer per auto hebben afgezien. Het Bestuur der Posterijen aclit liet gepast het publiek in te lichten omtrent de opdrachten die zijne diensten in de huidige omstandigheden kunnen volbren gen. I. - BRIEVENPOST 1. - In bet binnenland: Aanneming van allerlei soorten brief wisseling met uitzondering van de zen dingen met aangegeven waarde. 2. - Voor de Europeesche en buiten- Europeesche landen: a) Naar Duitschland. Verzending van de gewone brieven en postkaarten, drukwerken, zaakpapieren, monsters en samengestelde zendingen b) Naar de andere Europeesche en bui ten-Europeesche landen. Brieven- en gewone postkaartenverkeer met de neu trale landen Holland en Luxemburg (Ver zending en doorvoer over Duitschland) c) Belgisch-Congo. Tot nader order worden uitsluitend de gewone postkaar ten aangenomen. FRANKEERING De briefwisseling wordt gefrankeerd tegen het vroeger tarief. De bijzondere regelingen, die met de naburige landen werden getroffen en waardoor verminde ring van port werd toegestaan, namelijk voor de briefwisseling binnen den grens- kring van 30 km., blijven dus van kracht. TE GEBRUIKEN TALEN De brieven en postkaarten zoowel als de andere tot vervoer toegelaten zendin gen moeten in het Duitsch, Vlaamsch of Fransch zijn opgesteld; bij verzending naar het buitenland mogen de briefom slagen niet gesloten worden. VERZENDING EN UITREIKING De Post benuttigt alle mogelijke ver voermiddelen om de briefwisseling spoe dig ter bestemming te brengen en streeft er naar, de uitreiking in den kortst moge- lijken tijd te verzekeren. II. - POSTCHECKDIENST De dienst der checks en overschrijvin gen heeft al zijn werkzaamheden in bin- nenlandsch verkeer zonder beperking hernomen. In de postkantoren: 1. - Aanneming van de aanvragen tot het openen van postcheckrekeningen 2. - Aanneming van de stortingen op de postcheckrekeningen; 3. - Inning van de ontvangkaarten 4. - Aanneming van de overschrijvin gen ter vereffening van aan de Post ver schuldigde sommen 5. - Betaling van de postassignatiën. Op den centralen dienst der checks: 1. - Openen van nieuwe rekeningen; 2. - Inschrijving van de stortingbulle- tijns op de rekeningen der belanghebben den 3. - Uitvoering van de overschrijvingen en checks (op naam of collectieve) 4. - Inschrijving van doorstreepte checks en postwissel op het krediet der belang hebbenden 5. - Betaling van checks aan toonder. Besprekingen met het oog op het her nemen van den dienst der internationale overschrijvingen met sommige landen, zijn aan den gang. III. - ANDERE FINANCIEELE DIENSTEN IN BINNENLANDSCHEN DIENST 1. - Uitgifte en uitbetaling van de gewone postwissels 2. - Inning van de kwijtschriften, ef- fekten zonder kosten en zendingen tegen terugbetaling. Effekten zonder kosten ter aanneming; 3. - Postabonnementen op dagbladen en periodieke uitgaven; 4. - 'Bewerkingen voor rekening van de Algemecne Spaar- en Lijfrentekas 5. - Verkoop van postzegels, fiskale waarden, lijfrente- en' vakanticzegels, vischverloven en vergunningszegels 6. - Aanneming der stortingskaartcn aan de Lijfrentekas over te maken 7. - Betaling van de interestcoupons der Staatsschulden en daarmee gelijkgestelde waarden met uitzondering van de schul den van Belgisch-Congo; 8. - Betaling der vakantiekaarten 9. - Betaling van de loten van minder dan 2.500 fr. en van de 1/5 loten van minder dan 500 fr. die in de laatste trekkingen der Koloniale Loterij zijn uit gekomen. Terugbetaling van de verkoch te briefje en 1/5 briefjes van de 5e sne de 1940. Hoe de aanvragen moeten worden ingediend. Het Staatsblad van 12-13 September bevat een besluit houdende oprichting van den Dienst voor Invaliditeitspensioenen (D.I.P.), en vaststelling van de procedure voor het onderzoek van de pensioenaan vragen. De aanvragen om toekenning of her ziening van pensioenen en toelagen die nen gestuurd aan den Dienst der Mili taire pensioenen, 3 Galileelaan, Brussel. Zc moeten vergezeld gaan van de stuk ken tot staving van het recht op schade vergoeding. Deze stukken zijn: 1. - Voor het invaliditeitspensioen a) alle documenten of gegevens welke het bewijs leveren nopens den militairen dienst volbracht na 9 Mei 1940; b) een geneeskundig getuigschrift met nauwkeurige opgave van den aard en den aangevoerden oorsprong van de invalidi teit van den aanvrager; c) ulle inlichtingen waaruit mocht blij ken dat deze invaliditeit aan den militai ren dienst te wijten is, en zulks in de omstandigheden voorzien bij artikel 7 van de samengeschakelde wetten op de mili taire pensioenen. 2. - Wanneer het weduwen- en wee- zenpensioenen en toelagen voor ascen denten betreft, de documenten en inlich tingen waaruit dient te blijken dat het overlijden .van den militair te wijten is aan den militairen dienst volbracht na 9 Mei 1940. Buitendien, wanneer de militair over leden is nadat hij naar zijn haardstede was teruggezondeneen geneeskundig getuigschrift met nauwkeurige opgave van de oorzaak van het overlijden. (■■■■■■■■■■■■BHBaESaSBEBBM GEHEIME ZEEPFABRIEK ONTDEKT TE ST-PIETERS-JETTE VOOR DE BAKKERS... Het gewicht van het brood. In strijd met een tamelijk verspre, denkwijge moet het brood niet nooca kelijkerwijze 900 gram wegen, maarh« gewicht van het brood moe. immer ov<T! eenstemmen met een veelvoud van «U grammen. Broeden van 450 gr., van gr., van 1 kgr. 350 en van 1 kgr. 800, mogen dus ook verkocht worden. VOOR DE OORLOGSISYALlE DEN... Geen vermindering op de jpo»,. wegtarieven voor de oorlofsicn. lieden. De Nationale Maatschappij der Beu gische Spoorwegen deelt mede dat voor het oogenblik nog geen sprake v»g is. dat de vermindering op de spoorweg, tarieven, ten voordeele van de oorlog;., valieden, opnieuw van kracht zou worgen. VOOR DE FAMILIELEDEN VAN KRIJGSGEVANGNEN... Betaling der achterstallige militaire vergoedingen aan krijgsgevangenen. Het Rood Kruis van Eelgië heeft ln de Wetenschapstraat 3, t? Brussel, een In lichtingsdienst voor de betaling van ach terstallige Militievergoedingen opgericht Zij die nog familieleden als krijgsge- vangrn zouden hebben, worden verzocht aan dezen Dienst volgende inlichtingen te bezorgen, zeer duidelijk geschreven: 1. Naam en voornamen van den krijg», gevangene (in drukletters» 2. Nummer van krijgsgevangene, 3. Aanduiding van het krijgsgevange nenkamp of van het hospitaal; 4. Geboortedatum; 5. Graad 'in het leger); 6. Regiment waartoe hij behoorde; 7. Aanduiding of hij beroepsmilitair !j of niet: 8. Adres zijner familie in België. Deze inlichtingen zijn noodzakelijk ar.n de organismen van het Rood Kruis, die zich met het Werk der krijgsgevangenen bezig houden. VOOR DE WASSC HE RIJEN... Aan alle bestuurders van wasscherijen en ze! f wasscherijen. Wij vernemen dat de wasscherijen en zelfwasscherijen verplicht zijn rantsoe- neeringszegels te vragen aan hun klanten voor het wasschen en wel 1 8 (één acht ste) zegel Nr 8 voor 1 2 kgr. waschlinnen. VOOR DE LANDBOUWRS... Aardappeloogst. Wij brengen ter kennis van de producen ten van aardappelen dat ingevolge Be sluit van 4 September 1940 van het Mi nisterie van Landbouw en Voedselvoor ziening, alle producenten die ten mlrule één are (100 m2) niet vroege aardnppelm verbouwen, voor hun oogst verantwor- ding verschuldiggd zijn tegenover d«n Staat; 30 t.h. van den oogst ir.vg benut tigd worden voor voeding van vee ca aanplantingen. De landbouwer mag c»e tot voeding vut zijn gezin noodige aardappelen van oogst afnemen op basis van 750 gram p«r dag en per persoon, en mits ti:ïeverla| van ravitailleering.szegels Nr 7. Alh» voort brengers van aardappelen onder hoogst- gemelde voorwaarden vallend», dien» onmiddellijk aangifte te doen van btia productie bij het gemeentebestuur. VOOR DE HANDELAARS IN AFVALGOEDEREN Voor de oud ijzer-, vodden- en dcrcnhandelaars. Bij een Besluit verschenen in hel Staatsblad werd do handel in óude- en afvalgoederen verder geregeld. Al ie, oud en afvalstoffen, zooals oude metalen lerlei, lompen, oud papier, rubber-afval, beenderen, enz., mogen niet meer vernie tigd zijn noch verbrand, tenzij uit ge- zondheidsredenen. Al deze afvalgoederen moeten in den handel gebracht worden. Wie handel drijft in oude metalen, lompen, enz., doe dus best kennis te ne men van het Besluit dat hieromtrent ver schenen is in het Staatsblad. VOOR WIE ZIJN AUTO OPGE- E1SCHT VJERD DOOR DE DUITSCHE OVERHEID... Regeling der Duitsche opeisehingen van Motorvoertuigen. Vijf Kommissarissen werden aanga.teld tot de regeling van de opeisehingen van motorvoertuigen door de Duitsche leger- overheden gedaan. Voor de beide Vlaanderen is de aange- ste.de Kommissie ge.vestigd: Albrechtlaan 65b, te Gem. Deze Kommissies houden zich uitslui tend bezig met opeisehingen gedaan van motorvoertuigen aoor het Duitsche leger; niet omtrent deze gedaan door de Belgi sche, Fransche en Engelsche legers. De motorvoertuigen die door de Duit sche legeroverheden werden opgeëischt kunnen niet aan den eigenaar teruggege ven worden. De belanghebbenden kunnen dus hun aanzoeken voorleggen aan de Kommissie gevestigd in hoogergemeld adres en kun nen aldaar de noodige formulieren be komen tot het verkrijgen van een regel matige aankoopbevestiging. iEZsaBBBSSBsaxassaaaaBiaiaaa ITALIAANSCHE PRINS WORDT VERBANNEN Uit Rome werd gemeld <&t op hevel van Mussolini de Prins* Doris. Hertog van Aviglinao en Mpiiié!amicó,_ uit het land verbannen werd wegens zijn «kau tistische en anti-fascistische gevoelen:. De Prins zou herhaaldelijk gewaar schuwd geweest zijn dat lnj" niet langer de Engelsche propaganda mocht dienen. JBSSHSiSaBBlHSHSUaa338328868 BRUTALE BANDIETENSTREEÜ TE SPIERE Bij een huiszoeking gedaan in een wo ning te St-Pieters-Jette werd een ge heime zeepfabriek ontdekt. Beslag werd gelegd op al het materiaal evenals op een groote hoeveelheid vet die gereed lag om gebruikt te worden voor hel vervaardi gen van zeep. IBBBBBBIBSBBBBBBBSEEBBSBflBSB ZWARE ONTPLOFFING IN EEN AMERÏKAANSCHE KRUITFABRIEK Op de hoeve der gebroeders Holvoet, gelegen te Spicre drongen s nachts \ic^ kerels binnen elk gewapend met een re* volver. De gebroeders Hólvoet werdc:i verrast op hun bed en op hun 'c8*;r;''eu- met handen en voeten gebonden. Pc dieten verplichtten de landbouwers e belangrijke som geld a' ,e gewen. IBBBBBBBlMMBBBaBBHBBBBM*" NAAR EEN ZACHTE WINTER? De warme en droge Zomer U,e einde en velen beginnen zien (ze stellen: Krijgen wij ce:i harZi of zachte Winter? z;cfmet Ook de weerkundigen hoiiuCU deze vraag bezig. - ja(r de Zoo komt in liet Zwi.se s aI-tike' Basler Xachrichten 'ie vtrwaèhltae*» te verschijnen ofntrent ue nie- die wij koesteren moge" jCIL de eerstkomende intern ;i«er- De deskundige die i" r;jeeJdén uit pende haalt eerst talrijke v toone" dat de vorige eeuwen opi aaI cvolgd werdek bijna 'alle strenge Winters g door een veel milderen. zjbeve len komen hierbij te P-" - Te Kenvil, in Xew-Jersey (V/S.), heeft zich een geweldige ontploffing voorge daan in de kruitfabrieken aldaar gele gen. De gansche iabriek werd vernield. Uit de puinen werden ni'et tuin (fan 29 lijken gehaald. Het aantal gewonden bt- joopt ongeveer de 200. ringen le staven. ijpy ou» Hel slot van ter wel liet meest belang ten andere als volgt. te aaru<-K' «Er bestaat met de bijzonderen a"gst \[ell mag Winter fe hehbe"- ^eel met zeer groofb wa^- J rekenen, dat de _«|fc zac"' normaal, indien nic zacht zal worden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 6