SPORTNIEUWS j Uit 't Kortrijksche I Uit mijn Oorlogsdagboek Uit t Meenensche Verder uit de Provincie ALMANACK UIT MEENEN VIJFTIEN GESLACHTE VARKENS GESTOLEN TE MOESKROEN POSTVERKEER IN ENKELE REGELS SNOECK'S KA ,«n ipmnrinijiititmHHiTUHmnmnsüittmmiiniutBi kroostrijke gezinnen jj.jvdaK 3 November, te 10 uur. wordt u jjiriitohf Rouwmis opgedragen In «-Franciscuskerk tot zlelerust der over- leden en huisgenooten van den uT-d Onder de offerande: uitdeeling rouwgedachtenissen. «nlot Hp li ïct Hor I £0- u.:ce: Maria Duouesnoy, echtg. Joseph w'ieart: Julien DUondt. echtg. Honorine VandenbosscheElza Stragier. echtg. Jo seph Depaepe; Edm. dePontieu en Pau- me Parmentier: Suzanne Babylon, echtg. j^erre Brokken: Virginie Vansteenkiste, chrvsole Degryse: Marie Cardoen, *htg Delavie Auguste: Julienne Ba!. jredL Victor Lecointere: Eulalie Bal. wed. Theofle! Lecointere; Marguerite Claer- hout. echtg. Ravmond Moreille: Zulma pollie, echtg. Jules Soetaert; Felix Lie- vyns. echtg. Adrienne Dubois; Dr Rob. jjivcschot, echtg. Flza Staes; Ren4 De- pclf. echtg. Marie-Thérèse Vancoillie. Alle leden, alsook de familieleden 'der e»er!edenen, worden uiten oodied tot deze Rauwmis. HET BESTUUR. WERKLOOSHEID Over eene week waren er te Meenen nog 2.913 volledig werkloozen: dit getal ronk in de laatste week tot 2755. terwijl de hoeveelheid onvolledig werkloozen klom van 186 tot 257. Alles te zamen ge rekend waren er bijgevolg 87 doppers min. AANBESTEDINGEN Verleden Maandag grepen de openbare ad indicaties plaats voor het bouwen van stallen, schuur, enz., op hofsteden toebe- hoorende aan de Commissie van Open baren Onderstand der stad. Ziehier de uitslagen; HOFSTEDE VAN ROBAEYS: Bouwen ran stallen en aardanpelkelder in de Moorselestraat te Meenen: M. Blieck, Meenen. 53.868.92 fr.; M. Vanhee, Mee nen. 55.477.28 fr. HOFSTEDE LUYCKX te Rollegem-Ka- pelle: Bomven van schuur en stallen: M. Venhee. Meenen. 374.682.25 fr.; Vanas- sehe, Meenen. 379.592,80 fr.; M. Desmet, Meenen, 387.714.49 fr. EENE MIJN ONTPLOFT Dinsdag morgen gingen Victor Debels, 27 jaar. en Gaston Deleye, 55 jaar. wo nende in de Moeskroenstraat Nrs 115 en 119, met een stootkar naar huis. Zij volg den over Daels' Kruis de tramlijnen, toen opeens een vreeselljke ontploffing plaats had. De stootkar had een Engelsche mijn geraakt, die daar nog onbemerkt ver scholen zat sedert Mei 11. toen de En- selschen hier hun verdedigingsmethoden ion eigenaardig uitvoerden. Door de ontploffing werd de stootkar verbrijzeld en de twee werklieden werden ook zwaar gekwetst. Bijzonderlijk Deleye was doodeliik getroffen aan hoofd en borst. De twee gekwetsten werden per auto naar St-Joriskllniek gebracht om verzorgd te worden. Men vreest het erg ste voor Deleye. 't Is het eerste ongeluk niet dat hier gebeurt door die achtergelaten miinen en net ereste is. dat niemand weet of er nog van dit eevaf-iiiir tuig overgebleven is. Eer r»k is noodig. uur. reed een eiitn van de T "«•*-,-renstraat naar de Uiebrug toe langs de Leopoldstraat. Aan den hoek der Vlamingenstraat echter slipte het rijtuig, waardoor het terecht kwam tegen een betonnen paal van de stroomleiding, welke op het voetpad stond en gansch doorbrak. Door dit ongeval ontstond er kortsluiting, zoodnt de gan- ioh» vcikri'ke Barakkenwilk zonder drijfkrz"vt en vriichting viel. 1IJRER GEWOND Jan Delmotte. wonende te Moeskroen, fietste huiswaarts, langs de Provinciale Baan. In de nabijheid van den verwoes ten watertoren, moest hij echter uitwij ken voor een auto, waardoor hij aldus op den buurtspoorweg viel. Hierdoor bekwam de wielrijder een gapende wonde aan het voorhoofd, een snijwonde aan de boven lip en verloor bovendien nog twee tanden. SMOKKELWAAR AANGESLAGEN De toldienst met behulp van den po- litie-opziener Arsène Desmet, ging over yi:7:3fllUffiiH!!"!üül!IIHMI«IMUHIimi||||.IU'HMBH'l!UIHII||H| n llllll IHWi* December 1895, echtgenoot van Robert ine Vanhoutte en er wonende Molenhoek 1, opgestaan om enkele benoodigdheden te doen. Tengevolge de voorschriften der j uchtafscherming wilde Juu] Dely geen t licht aansteken, doch door de duisternis misleid, deed de ongelukkige een misstap op de trappen en viel n*ar beneden, waar hij beweegloos bleef liggen. Juul Delv ontving de eerste zorgen ter plaats, doch gezien zijn zware verwondingen, werd hij overgebracht naar een kliniek te Meenen. waar zware verwondingen vastgesteld I werden aan rug merg. Niettgenstaande de beste zorgen is het slachtoffer aldaar aan zijn verwondingen overleden. WERVIK Door een auto gevat De 16-jarige Willv Vanderoeien, wonen de aan de Komenstraat, wilde de ouder lijke woning bereiken door den weg 0"er 1" steken achter een stilstaande auto. Op straat werd hij echter aangereden door een auto en met geweld ten gronde ge smakt. De knaap werd opgenomen met een beenberuk en met een diepe hoofd wonde. HALEWIJN Heiligschennende diefstal In de Sint-Alfonsiuskerk, staande op de Halewijnberg, te Halewijn, werd een heiligschennende diefstal gepleegd. De diefstal werd door Z. E. H. Van Malleghem. pastoor der parochie, vast gesteld. toen hij rond 7.30 uur 's morgens ter kerke kwam en bemerkte, dat een panneel der sakristijdeur opengebroken tot huiszoeking in hei drankhuis van Ju .ïiseis Hpa m$m op drie bakken binnengesmokkelde!! al lien P., Rljselstraat, en legde er beslag UVIH, iUiJi» gClLUtU, VV/VJAA UWtl 4 4jb plotseling vuur vatte. Santelez, die op punt stond de woning van zijn patri kohol, bestaande uit 36 flesschen, zoodat buiten de aangeslagene waar, de herber gier nog eene aanzienlijke boete zal te Betalen nebben. AUTO IN BRAND In den vroegen morgen was Santelez Gerard, wonende Koningstraat en auto bestuurder van de Firma Stragier, Park- itraat, met een auto uit de bergstraat van deze firma gereden, toen het rijtuig troon binnen te gaan, zag plotseling de auto vuur vatten. Hij snelde toe en gelukte er nog in het kontakt af te leggen. Doch plotseling ontplofte de benzinebak, zoo- dat de wagen uitbrandde en de bestuur der erge brandwonden opliep aan handen en armen. 10.000 Kgr. WAREN AANGESLAGEN De Rijkswacht is overgegaan tot een huiszoeking bij H. D., wonende Kortrijk- itraat, waar de volgende waren werden aangeslagen: 60 zakken lijnzaad, 40 zak ken gerst, verders nog eene hoeveelheid Hekjes, koffie en toiletzeep, bedragende lamen een gewicht van 10.000 kgr. ARBEIDER AANGEREDEN Rond 1 uur namiddag fietste de wever Gustaaf Desplanque. wonende te Meenen, Leiekaai, door de Rijselstraat. in de rich ting der grens toe. Gekomen in Halewijn, Ier hoogte der Linselestraat, werd hij aan gehaakt door een auto en ruw ten gronde geslingerd. De fietser werd nog al erg ge kwetst aan het hoofd en aan de schou ders. Na de eerste zorgen ontvangen te hebben in eene nabijgelegene apotheek, werd hij met een auto overgebracht naar een heelkundig gesticht te Meenen. EEN MAN VALT VAN EEN TRAP EN' HIJ STERFT TENGEVOLGE I»ER OPGELOOPEN VERWONDINGEN s Morgens om 3 uur was de vlaswerker Jules Dely, geboren te Wevelgem op 16 was. In de sakristij werd niets aange roerd. doch de deuren van het tabernakel waren opengebroken en de inhoud ervan was verdwenen. Deze bestond uit een zilveren vergulde ciborie eener waarde van 500 fr., een ander ciborie in zilver, ter waarde van 300 fr. en een remon- strans in verguld koper. In de H. Vaten, alsook in de remon- strans waren gewijde hosties aanwezig. De heiligschennende diefstal veroor-1 zaakte groote verontwaardiging onder I gansch de bevolking. Reeds werd een boetedienst gehouden in de kerk. waar de diefstel geoleegd werd en deze werd bij gewoond door eene overtalrijke menigte. MOESKROEN Diefstal van 1425 kgr. margarine Door onbekenden werd des nachts een hoeveelheid van 1425 kgr. margarine ont vreemd ten nadeele van H. Debaere, depothouder van een margarinefabriek. De waar was bestemd voor de wijk Mont-a-Leux. In een nabijgelegen huis werden verder nog ontvreemdeen twee- wielkar, twee fietsen en een fietskar. Het karretje werd 's morgens teruggevonden. Door de politie kon in een woning te Moeskroen reeds 1.325 kgr. teruggevonden worden. Politie-inspekteur aangerand Toen de nolitie-lnspekteur Leon Ver- rue 's avonds rond 9.30 uur van dienst- ronde terugkeerde, werd hij, gekomen aan de Couëtstraat, Juist waar de Koninkjes straat begint, opeens aangerand door twee manspersonen. De eene gaf hem een slag in het gezicht, wijl de tweede hem een slag toebracht in den nek. De politie beambte behield nog genoeg tegenwoor digheid van geest om zijn revolver te trekken en te schieten; het schot kwam echter terecht in qen vitrien. De twee aanvallers kozen daarop het hazenpad: ze werden door den polltie-inspecteur erkend. fe:''IIIIIIIIINIIIim!llllllll!l|',,,"!!!'»mil!ll!!llll!nim"l"!lllliMlllillli!l'l!!IHt!!illHttIllimillIIUnilllIllIIII!II!!!lll!li:il!lH!n!IllinUlUllim!ll!l!llIlUlllllIIHIlHIHUll1IUIllllll!"^ DEERLIJK Smartelijk ongeval De 20-jarige landbouwerszoon Theo- dule Goemaere, wonende Wafelstraat, ging bij valavond de koeien uit de weide halen. Twee der wispelturige dieren ge raakten onderweg met elkaar slaags en bij zijne pogingen om de dieren te schei den werd hij op zeker oogenblik tusschen beide bekneld en een hoefstamp toege bracht die hem trof op den buik. De ont boden geneesheer diende de eerste zorgen toe, doch wegens de inwendige pijnen waarover het slachtoffer kloeg, deed hij de jongeling naar een kliniek overbren gen. Arbeidsongeval De smidsgast Vantomme G., werkzaam ter autogarage van J. Desimpelaere, Hoogstraat, was aan het opleggen van een autoband, toen door een verkeerde beweging een zwaar stuk ijzer losschoot en terechtkwam op 't hoofd van den knecht, die eene diepe wonde opliep, de welke moest toegenaaid worden. sL'lliUIIIIIIIIIIIIIIIIIII tem Ongeval De wielrijder Steelandt Gentiel, in dienst bij Saelens Hub., kwam bij val avond in botsing met een voetganger en stuikte aldus met het hoofd tegen een boom, waardoor hij aan de wenkbrauw een diepe kloof bekwam. Deze moest door een geneesheer toegenaaid worden. ST-LODEWIJK-DEERLIJK Dieften In den laatsten tijd maakt eene echte dievenbende de omgeving der grensuit- hoeken van St Lodewijk, Zwevegem. Heestert en Otegem- onveilig. Bij de 81-jarige Dermaut C. werden nagenoeg 300 kgr. aardappelen gestolen. Bij den 58-jarigen landbouwer Jul. Vanden- driessche werd een aantal groenten ge robberd, bij de 58-jarige vlasser Van- drongen en enkele kippen gestolen. STADEN Ongeluk Toen Zaterdag namiddag de vrouw van G. M. de groote baan Roeselare-Staden, ter wijk De Olifantwilde dwarsen, kwam uit de richting van Roeselare een auto aangehold. De vrouw, die 2 klnders flets voerde, sprong af en wachtte tót de auto voorbij was. Zij had echter niet bemerkt dat uit tegenovergestelde richting insgelijks een auto kwam gereden en wilde op haar fiets de betonbaan over steken. Plots werd ze door de auto gevat en van de baan geslingerd, waar ze enkele seconden als verdoofd bleef liggen. Bloed sijpelde uit hoofdwonden en met verstuik ten arm werd het slachtoffer opgenomen en in een naburig huis gedragen. Een der kinderen was er erger aan toe, en herviel voortdurend in bewusteloosheid. De dokter verbond de ongelukkigen en bracht ze huiswaarts. Brand Verleden week brak bij Vallentin Deprez brand uit in de keuken. Enkele meubelen werden erg beschadigd, alsmede een deel van het gebouw. Gelukkig was men na enkele minuten blusschen den brand mees ter. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorten. Parmentier Rosanne, d. v. André en Cnockaert Maria. Pau- welyn Erik, x. v. Jeroom en Callewaert Jeanne. Davidsfonds Het Davidsfonds-Bestuur beloofde een prachtvoordracht als inzet van het win terseizoen en E. H. De Geeter, Onder pastoor op de H. Hart-Parochie te Roe selare, heeft Zondag 11., 20 Oktober, die belofte meesterlijk ingelost. i' En waar de Ster bleef stille staan van Timmermans, kent heel Vlaanderen of door lezing of door opvoering en het heeft de fijn uitgebeelde volkstypen ten volle gesmaakt in dat overheerlijk kader van het Kerstgebeuren. De Davidsfonds- leden waren, spijts het zoo mooie weder, toch tamelijk talrijk opgekomen en zul len het zich volstrekt niet hebben be klaagd. Twee volle uren kunstgenot heeft E. H. De Geeter zijn toeschouwers en toehoorders verschaft, want oog en ooi- krijgen van hem fijnen kost en wie even de oogen sloot, kon zich gerust op een echte tooneelopvoering aanwezig wanen, en beurtelings den ouden versleten her der voorstellen met zijn gebroken stem of den jongen driftigen Pietje Vogel, den helder zingenden kapoen of den zwaren slependen Schrobberbeek, met zijn bedelaars klaag- en vraagbede of de zoete vredige Moeder van 't Kerstekindje, en den goedigen Sint Jozef, zonder de radde, nijdige Pollen Pap te vergeten en den krassenden duivel. Smakelijk hebben de leden al dat mooie genoten en zeer gepast dankte Heer Dr Mulliez, Voorzitter van de afdeeling, den E. H. De Geeter om dat deugddoende kunstgenot dat hij de leden heeft aan geboden. Geen schooner kroon dan eigen schoon en toekomende maand komt Heer André Demets ons spreken over onze Westvlaamsche Schrijvers. Davidsfondsleden op uw post zijn, hoor! Boekerij Ze werd reeds druk bezocht, ze ver wacht nog meer lezers. Ons volk leest veel IIHIIIIIIIIIIIUIIIIIIIlllllliaillBIBSllllllllllllllIlIl ACHTSTE BIJDRAGE. 27* DAG: WOENSDAG 5 JUNI. *t Is vandaag terug schrikkelijk warm. Waarlijk onverdraaglijk en voor mij, die fcaar slecht tegen ae warmte kan, is het éuboel lastig. We vernemen dat de Duitschers een nieuw offensief ingezet hebben op het 'ront van de Somme. Dat het gauw ge- taan wezel t" Schijnt volgens berichten van de Staf cat de 1', 2', 3* en 4* Kompagnie, l'Isle- Oouraain moeten verlaten, naar een on bekende bestemming, om te gaan werken, lien zegt om de logementen (tenten) van ta vluchtelingen te helpen opslaan. De hchtingen zijn nog verschillend; men «Preekt van Pau, Marseille, Tours! Lui tenant P. van onze Kompagnie is aange duid om het detachement te vergezellen. slecht nieuws 's avonds: 't Schijnt dat ta Staf bericht gekregen heeft dat ser- tear.t O. en zijn makkers, bij het over- 'tiken van de Spaansche grens, gesnapt berden. Hadden ze toch kunnen lukken! 28' DAG: DONDERDAG 6 JUNL Er wordt natuurlijk meest gesproken b-er O. en Cie. Iedereen heeft er spijt *»n dat ze lil hun ontvluchting niet ge daagd zijn. Wat zullen ze krijgen? Nu, U. ixidglijk voor hen waren ze nog geen *ne voile dagen weg en kunnen ze niet Ws deserteur gestraft worden. t Schijnt dat er nog mannen gepoogd tatben te ontvluchten. We hebben vandaag, P. en ik, bieruit- W'.'t: gespeeld. Inderdaad, op aanvraag Jcr. Mevr. Cazés, depothoudster der bie- ta Mcntplaisir en met toestemming Adj. G., hebben wij 's morgens met onze camionnette een 20-tal bakken bier weggevoerd, gedeeltelijk naar Seyonfielle en gedeeltelijk naar Lasserre. Hier ver trok er een detachement van het 53* Ja gers van Bergen om te gaan werken. In beide dorpen leverden wij in een café. Wij mochten er natuurlijk drinken naar hartelust en daarbij verdienden wij nog een schoone prée 's Namiddags hebben wij het nogmaals geriskeerd met de camionnette en zijn naar Monferron (2 café's) en Frégonville met een 15-tal bakken gereaen. Zooals dezen morgen werden wij er goed ont vangen. 't Was een goede dag voor ons, daarbij een aangenaam uitstapje in een schil derachtige streek langs heuvelachtige wegen. Al kleine dorpjes. Te Monferron-Saves doet het kasteel dienst als gevang voor een 20-tal Duitsche vliegers, 't Schijnt dat ze verklaard hebben dat ze binnen drie weken door den Fuhrer zullen ver lost worden! In Frégonville bestaat er maar één café, er zijn amper 200 zielen. Hier moesten wij de bakken zetten in de slaapkamer tusschen twee bedden! 's Avonds ih 1'Isle-Jourdain moesten wij nog gaan leveren in de Café de la Gare We hadden var.daag een schoone dag huur verdiend. Onnoodig te zeggen dat wij niet beter vroegen dan alle dagen zulk werk te mogen verrichten. Kwestie van de brandstof, wij hadden 5 liter naphte gekocht voor 24 50 fr., som welkt Madame ons zelf nog terug betaalde. Zoo ten minste kon men ons van diefstal niet betichten! 's Avonds helaas kregen wij van Kom- mandant Van Herck bevel' de camionnette onmiddellijk ter beschikking te stellen te weinig goeds en veel te veel onbenul ligheid; net kent zijn schrijvers niet ge noeg en vakboeken schijnt het te ver afschuwen. 't Is nu winter en de avon den ziln lang en vervelend. Komt in de boekerij putten en nuttig die avonden met lezing overbrengen. De boekerij is open na de Hoogmis en 's namiddags van 4 bi tot 5 uur. Pijnlijk ongeval Oscar Boutelgier, metselaar, was bezig aan het herstellen van het dak zijner woning, toen hij plots het evenwicht verloor en ten gronde plofte. Hij werd zwaar gewond aan het hoofd. Dr Mulliez heeft hem de noodige zorgen toegediend en vervolgens naar de kliniek van Roe selare laten overbrengen, HOOGLEDE Burgerstand. Geboorte. Crepeele Godelieve, d. v. Maurits en Maria Raes. Overliidens. Vandeweghe Karel- Louis, 90 j., wed. v. Elodie Beernaert. Delaey Gislaine, 62 j., grondeigenares, ongehuwd. Huwelijk. Swaenepoel Maurits, ra diowerker, met Alice Herman te Hoog lede. Huwelijksafk. Vanbeselaere Hendrik, olieslagersgast te Gits, met Debeuf Elza, naaister te Hooglede. Vermeersch Al- fons, werkman te Knokke-aan-Zee, met Werbrouck Suzanna, dienstmeid te Hoog lede. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Deboe Hendrika, <1. v. Omer en Wouters Godelieve. Den- turek Adelin, z. v. Jules en Sioen Mar tha. Joye Wilfrieda, d. v. Albert en Deprez Maria. Desmedt Alice, d. v. Maurice en Questroy Gabrielle. De- praeter Odette, d. v. Marcel en Crabbe Godelieve. Vandermeersch Guido, z. v. Maurice en D'Autry Emiliana. Vyn- ckier Gilbert, z. v. Leo en Desmedt Ma ria. Volcke Gilbert, z. v. Omer en Bouckaert Germaine. Overlijdens. Penninck Henri, wed. Dejonghe Jeannine, d. v. Georges. Huwelijksafk. Delzei Camille van Moorslede met Verbeke Yvonne v. Be- celare. Cornellie Prosper met De Duytsche Maria, beiden v. Moorslede. Vandamme Pieter met Verscheure Yvon ne, beiden v. Moorslede. Duron Remi v. Moorslede met Ostyn Margarita v. Watou. Vanoost Maurice v. Wevel gem met Seynhaeve Paula v. Moorslede. Debruyne Adolf v. Lendelede met Remmery Maria v. Moorslede. Huwelijken. Beckaert Henri v. Pas- schendale met Bouckhout Adrienne v. Moorslede. Dejonckheere Hendrik met Delzeine Maria, beiden v. Moorslede. Autobus in gracht 's Avonds kwam de autobus der lijn Ieper-Roeselare, op de baan Roeselare- Moorslede, aan de spoorweglijn in een gracht terecht. Gekomen aan de Vier- kavcn. zag de geleider op het allerlaatste cogenblik dat een trein in aantocht was. Dank zij de koelbloedigheid van laatst- Zie vervolgt hiernevens 2EF" ■■■BBaaHBHaaaafliBsaEBJiXBaa van de Corps de Transport op de Place Gambetta. Na wat redetwisten kregen wij de toelating dezen nacht nog te mogen doorbrengen in de camionette, in de schuur bij Alleyre. Zou ons goed leven gedaan zijn? Al de gegradueerden van onze Kom pagnie heuben vandaag voor 10 fr., vijf pasjes Belga mogen koopen, welse ae nüishouding uit België meegebracht had. Wat een rcuzenkans! Reynaud heelt een rede uitgesproken die nog een alarmkreet schijnt te zijn. Het gevecht op de lijn Somme-Oise- Aisne duurt geweldig voort. Van Italië voort geen nieuws. 'k Zou nog vergeten te zeggen dat se dert Woensaag onze camionnette vieesch en brood moest voeren naar de school- kompagnie. 29' DAG: VRIJDAG 7 JUNL Eerste Vrijdag der maand, 'k Ben naar de Mis van 6 uur geweest en heb ge communiceerd. De Mis werd gelezen door den Aalmoezenier. Natuurlijk heb ik veel gebeden voor U allen die mij zoo dierbaar zijt. Heel weinig volk: ccn goe 10-tal bur gers en enkele militairen, waaronder Lui tenant D. Voor de soldaten is het onmo gelijk te gaan wegens den dienst, doch vanwege de bevolking is het maar pover tjes. Ze zullen zeker daarmede de over winning behalen! Sauvez, sauvez la France, au nom du Sacré Cceur! zingen ze, doch ze zouden-heter bidden en naar de kerk gaan. Luitenant D. vertelde mij dat ze giste ren heel veel ruzi:- gehad hadden met het aanvullingsbataljon van het 61', dat per spoor moest vertrekken. Slordige te nue, wanorde, 't ge;n bij zulke oude man nen te verstaan is. Er waren er die ver trokken met een hond, met een kat en zelfs met een varken. De generaal zag rcod van wcede. Ze weigerden hun blau we zakken op den trem te laden en men moest beroep doen op het piket om dit werk te verrichten. Men zegt dat ze in HET VLEESCH GEDEELTELIJK TF- RUGGEVONDEN IN WEIDEN EN BEEK In het gemeentelijk slachthuis van Moeskroen hadden beenhouwers varkens en ander vee geslacht. Bij nachte zijn dan onbekenden het slachthuis binnen gedrongen en ontvreemden er 7 geslachte varkens, ter waarde van samen 12.000 fr., ten nadeele van een varkensslachtsr: ver ders nog 7 geslachte varkens, ter waarde van samen 15.200 fr., van een tweede beenhouwer, en dan nog een geslacht varken van 3.500 fr., van een derden slachter. Ten nadeele van een persoon, die ne vens de slachterij woont, werden dan nog een tweewielkar en 2 zakken zout gesto len. De kar werd eerst later bi een straat teruggevonden. Een paar dagen nadien werden dan 10 halve geslacht- varkens teruggevonden in een weide. Naderhand werden vijf an dere halve zwiinen gevonden in een vuile beek. on enkele honderden meter van de weide waar de eerste varkens waren ge vonden. maar enkele hespen waren eruit gesneden. UITSLAGEN VAN ZONDAG L.L. II* Afdeeling Provinciaal - Reeks C. c S. leper A. F. C. Poperinge 10—1 F C. Komen B. S. C. Le Bizet 1—1 5; K. Vlamertinge F. C. Komen A. 31 R C. Wervik W S. Houthulst 0—3 RANGSCHIKKING t C. S. lener A. 3 3 0 0 24- 6 6 2. W. S. Houthulst 3 3 0 0 11- 4 6 3. B. C. Le Bizet 3 1 1 1 7-11 3 4. C. S. leper B. 2 1 1 0 6-8 2 5. F. C. Komen A. 3 1 2 0 9-6 2 6. R. C. Wrrvik 3 1 2 0 6-8 2 7. S. K. Vlamertinge 3 1 2 0 9-11 2 8. F. C. Komen B. 2 0 1 1 4- 7 1 9. F. C. Poperlnge 2 0 2 0 1-15 0 BETREKKINGEN MET ELZAS LOTHARINGEN Het postverkeer tusschen Belgie en Elzas Lotharingen is hersteld maar al leen voor gewone brieven en postkaarten. Deze zendingen, gefrankeerd volgens het internationaal tarief, moeten opge steld zijn in het Duitsch. het Italiaansch, het Vlaamsch of het Fransch. BETREKKINGEN MET DUITSCH LAND EN DE ONZIJDIGE LANDEN; AANNEMING VAN AAN- GETEEKENDE ZENDINGEN In het postverkeer tusschen Belgie en Dtiitschland en tusschen Belgie en on zijdige landen, over Duitschland is de formaliteit van aanteekening toegelaten voor de brieven, de postkaarten, dé druk werken, de monsters, de z.aakpapieren en de samengestelde zendingen. Deze zendingen moeten opgesteld wor den in het Duitsch, het Italiaansch. het Vlaamsch of het Fransch en gefrankeerd volgens de internationale tarieven. laBBiBBBSssBaaaaaassaBiaBaaa DE OPBRENGST VAN DE INZA MELING VOOR DE WINTER HULP TE BERLIJN De tweede inzameilngszondag voor het Winterhulpwerk, die te Berlijn gehouden werd, bracht, volgens een voorloopige schatting, een bedrag van 1.569.221 R. M. op, hetgeen een verhooging van 59 be- teekent tegenover de overeenkomstige in zameling van het vorige jaar. IBBBBBBBBBB9B3S1E933S9BE9BBB GELDOVERMAKINGEN IN DUITSCHLAND VAN BELGISCHE ARBEIDERS Bij beschikking van dsn Rijksminister voor Ekonomische Zaken zijn arbeiders en bedienden, die op initiatief van den Rijksminister van Arbeid naar Duitsch land zijn komen werken, en die zes maan den onafgebroken in Duitschland werk zaam waren, gemachtigd, door hunnen bedrijfsleider, van het op hun loon ge spaarde geld, voor één keer, een bedrag tot 200 Reichsmark, langs het Sammel- konto Wanderarbeiter aus Belgienbij de Duitsche Bank, naar België te laten overmaken. Deze giro kan slechts in één som geschieden en moet plaats vinden, op een oogenblik, dat de afzender nog in Duitschland werkzaam is. ABBEBBBBBBSBBai39BG9BBBBBiI933 KNAAPJE ONDER VLASWAGEN TE KORTRIJK Drie Jonge knapen die van school huis waarts keerden te Kortiijk, vonden niets beters dan op den dissel tegaan zitten van den tweeden vlaswagen, gevóérd door de 18-jarige Georges Dujardin uit Ba- vikhove. De drie jongens wilden er gauw van af. Dit lukte goed aan de twee eerste, maar de derde, de 7-jarige Frans Biesbroeck, viel en kwam terecht voor een der voor ste wielen van den wagen, die hem over het lichaam bolde. Het knaapje werd opgenomen door een toeschouwer. De kleine verkeerde in er- gen toestand en stierf enkele uren nadien. Pijnlijke bijzonderheid: de kleine maakte deel uit van een gezin van 7 kin deren, waarvan de vader thans nög krijgsgevangen is in Duitschland. IBBBBBBBESBB9BBBEiiSB8B99BBEB In Noorwegen werd een adelaar, die een jachthond aanviel, neergeschoten door jagers. De roofvogel was 1.50 m. lang en had een vleugelbreedte van 2,30 m. Te St-Aybert kwam het tot een botsing tusschen smokkelaars en tolbe ambten. De douaniers werden genood zaakt gebruik te maken van hun vuur wapens daar zij aangevallen werden, met het gevolg dat een Pool neergeschoten werd. IBBBBHflHHBBBaBBBBBBflBBSBB genoemde kon een vreeselijk ongeluk wor den vermeden door in de gracht te rijden. Allen kwamen er met den schrik van af. GITS Erg ongeval Maandag voormiddag was de taxi-voer der A. Cornillie aan aen arbeid in zijne garage, toen zich opeens eene ontploffing voordeed, waarbij hij zeer erg aan de beenen gekwetst werd. Een inderhaast bijgeroepen geneesheer deed den ongeluk kige naar een heelkundig gesticht over brengen. Nieuw Gemeentehuis Het ledigstaand schoolhuis werd gansch opgeknapt en in orde gebracht om als Gemeentehuis te worden benuttigd. Vroe ger waren deze diensten in een herberg ondergebracht, wat zeer hinderlijk was, daar men verplicht was door de gelagzaal te gaan om in het Secretariaat te komen. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB^BBBB een gevaarlijke sektor moeten gaan wer ken, loopgraven en versterkingen aanleg gen bij de Loire of zelfs bij de Marne. Dezen morgen kreeg onze Komman- dant opdracht van de Staf, om twee ser geanten aan te duiden die ter beschik king moesten gesteld worden van Gene raal Wibier. L. en S. werden aangeduid. Ik wordt terzelfder tijd aangesteld als seigeant-brandweeroversie met 10 man. Geiukkiglijk dat er loopend water is van de stad, want de pomp kan om zoo te zeggen niet meer gebruist worden. Buiten een 50 meter zijn de darmen alsook de linnen emmers rot. 't Is te hopen dat het niet veel zal branden gedurende mijn ambt! Al dat materiaal staat geborgen In de mairie. Dezen morgen hebben wij onze camion nette moeten brengen naar de Place Gambetta,. Ze staat dus ter beschikking van de C. T. Ook P. wordt overgeplaatst naar de Cie D. A. D. (Depot en Algemeene Diensten) afdeeling C. T. (vervoerkorps). 'k Geloof dat mijn schoon leventje van daag gedaan is, want indien de Luite nant F. vertrekt, wordt 1* Sergeant M. pelotonoverste en moet ik de dienst waar nemen in de Kompagnie als 1" Sergeant. Naar het schijnt, vertrekt het aanvul lingsbataljon Cl', 2', 3° en 4' Kompagnie) morgen naar de Marne om er te werken. Enkel de Kompagnies 4,7, 7,6 tn Depot blijven hier als lijfwacht van den Ge neraal. Nu, we zullen wel zien. 'k Heb dezen namiddag een groote arend gezien. Dezen avond om 9.30 uur werd de com muniqué van 't Fransch leger nog niet medegedeeld. 't Weder vandaag, zooals gisteren, is veel verkoeld. Er zii onweer In de lucht. Als wij slapen gaan weerlicht het. De camionnette is dus uit onze schuur vertrokken, doch lk heb in dezes plaats een verhoog gemaakt met planken, een soort ressortbak dus, en 't is waarlijk nog zoo slecht niet. MATCHEN VOOR HEDEN ZONDAG II' Afdeeling Provinciaal - Reeks C. 2.30 u.: C S. leper B. S.K. Vlamertinge F.C. Pooerinfre S.C. I e Bizet Racine Wervik F.C. Komen B. W.S. Houthulst C.S. leper A. F.C. Komen A. bye KALENDER der WEDSTRIJDEN 2' AFD. PROVINCIAAL, REEKS C. HEEN TERUG 3 uur 6 Oktober 8 December 2 uur 7—2 C. S. leper A. S. C. Bizet 71 F. C. Komen A. C. S. leper B. 36 S. K. Vlamertinge Houthulst 50 Rac. Wervik F. C. Poperlnge bye F. C. Komen B. 3 uur 13 Oktober 15 December 2 uur 51 C. S. leper B. Rac. Wervik 36 Komen B. C. S. leper A. 43 S. C. Bizet S. K. Vlamertinge 21 W. S. Houthulst Komen A. F. C. Poperlnge bye 2.30 u. 20 Oktober 22 December 2 u. 10-1 C. S. Ieoer A. F. C. Poperlnge 1—1 F. C. Komen B. S. C. Bizet 21 Vlamertinge F. C. Komen A. 0—3 R. C. Wervik W. S. Houthulst bye C. S. leper B. 2.30 u. 27 Oktober 29 December 2 u. C. S. leper B. Vlamertinge F. C. Poperlnge S. C. Bizet Rac. Wervik F. C. Komen B. Houthulst C. S. leper A. F. C: Komen A. bye 2 uur 3 November 5 Januari 2 uur C. S. leper A. F. C. Komen A. F. C. Komen B. Houthulst Vlamertinge F. C. Poperlnge S. C. Bizet C. S. leper B. bye Racing Wervik 2 u. 10 November 12 Januari 2 u. C. S. leper B. W. S. Houthulst F. C. Komen A. S. C. Bizet F. C. Poperinge Komen B. Racing Wervik C. S. leper A. bye S. K. Vlamertinge 2 u. 17 November 19 Januari 2 u. C. S. leper A. C. S. leper B. F. C. Komen B. Komen A. Vlamertinge Racing Wervik Houthulst F. C. Poperinge S. C. Bizet bye 2 u. 24 November 28 Januari 2 u. C. S. leper B. F. C Komen B. Komen A. F. C. Poperinge Vlamertinge C. S. leper A. S. C. Bizet Racing Wervik bye W. S. Houthulst 2 u. 1 December 2 Februari 2.30 u. F. C. Komen B. Vlamertinge F. C. Poperinge C. S. leper B. Rac. Wervik F. C. Komen A. W. S. Houthulst S. C. Bizet C. S. leper A. bye to»- VOETBALKRONIEK Beschouwingen en Vooruitzichten II' Afd. Provinciaal - Reeks C. Nogmaals werd deze derde Zondag der kompetitie door een prachtweder begun stigd. wee uitslagen mogen we zeker wel als grcoie verrassingen uestempemi: de da- vering door F. u. Popepringe bjj de lei ders opgeloopen en de onverwaente over winning van Vlameriinge op F. C. Ko men A. Daar W. Houthulst insgelijks zegevierde prijkt deze club, samen met leper A., aan de leiding met net maxi mum punten. De wedstrijd C. S. IEPER F. C. PO- PKhINGE (10-1) had natuurlijk de groote massa gelokt naar het pleni der Augustinesuaa!, waaronder veel Poperin- genaars, die na de zege van hun ploeg op een legereutal, noopvol tie ontmoeting kwamen bijwonen. Deerlijk zijn ze bedro gen geweest, want het was een verplette ring van belang, waaraan ue hevigste supporter oer rood-witten zien niet nau duiven verwachten. En nochtans, het be gon heel goed voor ae keikoppn, die reeds ni de eerste minuien succes nadaen door Priem. Doen alras was net verband tus schen voorlijn en verdediging bij de gas ten zoek, dit door de hevige drukking aer reperscne voorwaartsen, op wien dit eer ste aoei als een spoorslag werkte, nan de rost was de scoor reeds 4-1. De tweede helit zag ae overdonderenae meerderheid der lokaien op een elftal dat op 't laatste gansch uitgespeeld was. Het gemis aan oefening deed zich vrij erg gevoelen bij de poperingenaars, die zien nink zullen moeten nei pakken willen ze op een eer volle plaats eindigen. C. S. leper bekwam in deze wedstrijd piet min dan vier straf schoppen, waarvan er enkel twee omgezet werden. Zooals gezegd eindigde de kamp S. K. VLAMERTINGE F. C. KOMEN A. Ojp een verrassende 3-1 zege voor de iokalefi, die na een puike eerste helft reeds met 3-0 leidden. Na de rust viel Komen ver woed aan en werden de gastheeren ge- ruimen tijd ingedruk, doen de verdedi ging liet zich enkel maar éénmaal beet nemen. De rest van den wedstrijd verliep in wederzijdsche aanvallen, zonder dat de scoor nog gewijzigd werd. Buiten de eer ste helft was er maar weinig aantrekke lijk spel te zien. Komen heeft ontgoo cheld; individueel kon het er door, doch er is niet het minste verband in de ploeg te bespeuren. De lokalen, die nochtans voor de zooveelste maal verzwakt optra den, behalen hier hun eerste punten en verlaten metsen de roode lantaarnplaats, die door hun buren uit Poperinge over genomen werd. Zooals wij het verleden week lieten doorschijnen heeft S. C. LE BIZET op verplaatsing bij F. C. KOMEN B. er van 1HGBBBB3BBB9BBBEBHBEBBBBBBBB 30' DAG: ZATERDAG 8 JUNL Dezen morgen is het aanvullingsbaltal- jon van het 57* om 8 li uur per spoor vertrokken. Luitenant P. van onze Kom pagnie is mee. Uit bevoegde bron vernam ik dat ze naar Chalons s/Marne gaan, waar ze loopgrachten, antitankversperrin- gen en alleriei verdedigingswerken moe ten uitvoeren. Als ze ook maar geen an der gevaarlijk werk moeten verrichten. En zeggen dat ze ons eerst deden ge- looven nat ae meer in het Zuiden moes ten, helpen barakken en kampen van vluchtelingen opslaan! De jongens die vandaag 'vertrokken werden in goederenwagens opgepropt. Ze werden met 50 man in een wagen gesto ken. Ook de officieren moesten bij de mannen hokken. Ze moesten eten mee nemen voor 4 dagen. Wij blijven dus als lijfwacht van Ge neraal Collinet. Deze schijnt in alle geval geen heldenmoed te bezitten, want hij deeti het autopark, dat eerst gelegen was op de Place de la Républiquc, waar hij ook woont, verhuizen naar de Place Gam betta, bang dat Nj een gebeurlijke lucht aanval zijn logement zou gebombarderd word ;n 't Is vandaag marktdag en 'k ben gaan markten, ('k had het liever in leper ge daan). Heel veel volk, want om de 14 da gen is het foire 't is te zeggen Groote Markt. Er zijn eigenlijk verschillende plaatsen waar er markt gehouden wordt: de veemarkt; de eier- en kiekenmarkt (la volatile) op de Place St-Beltrand; de groenseimarkt met de eenden- en gan zenmarkt op de Place Gambetta en de eigenlijke markt op de Place de la Ré- publique. Alles is hier schrikkelijk duur; 8 tot 11 fr. vcor as pergen die gansch groen zijn en die men zeker bij ons niet zou willen eten; 6 fr. voor 1/2 kilo krieken. Ik kocht mij een porte-momiaie voor 6 fr. l'Sergeant D.. een Gentenaar, ontmoet, die mij aanraadde over te gaan naar de C. T. Voor het ogenblik als brand- w eer overs te hebt ge schoon leven, tegug zijn pluimen gelaten en zich moeten te vreden stellen met een gelijk spel (1-1). 't Schilnt nochtans dat de mannen van Van Uxem de overwinning verdienden. Bijzonderlijk in de eerste helft, die op blanke scoor eindigde voor Verleure en zijn mannen, fel in meerderheid, doch de lokale doelwachter was in blakende vprm en hield alles tegen. De B.-ploeg van Ko men heeft to nu toe zeer bevredigend genresteerd. R. C. WERVIK W. S. HOUTHULST zag na een zeer geestdriftige wedstriid de puike 3-0 overwinning der Woudspor ters. die onverdroten hun zegereeks voort zetten. Tot aan de rust, die met 1-0 in trad. boden de Racingers goed weer stand, doch na de koffie werd bet over wicht hunner tegenstrevers duideliiker en nog tweemaal kon er gescoord worden. De afwezigheid van een paar beste spe lers bij de lokalen laat zich nog altijd duchtig gevoelen. Wondsoort berit eén forsig goed gedrild elftal en prijkt tot hede-, oververdiend samen met leper aan de 1 aiding. Heden Zondag hebben wij reeds het sa mentreffen der twee leiden.Wie haalt het? leper of Houthulst? In ieder geval een harde kamn in t verschiet, die zeker de groote menigte zal lokken. In vriendenontmoeting kon leper met groote cijfers overwinnen, doch sedert dien zijn de Woudsoorters er flink op vooruitgegaan en het terreinvoordeel zal voor hun een groote troef daarsteüen. Toch denken wij dat zit het zullen moe ten afleggen tegen de be'ere techniek der mennen van Voorzitter Seys. Esn ander schoone kamn wordt zeker F. C. Poneringe Le Bizet. De grensbe woners, die nochtans tot nu toe nog maar weinig potten gebroken hebben, zullen hun derde plaats willen behouden. Pope ringe daarentegen zal alles fn 't werk sol len om zijn weinig beniidenswaardige plaats te verlaten. Het veldvoordeel doet ons een lichte overwinning der rood-gelen voorsnellen. S. K. vlamertinge zal het te leper tegen de B.-nloeg niet onder de markt hebben. Deze derby zou best op een gelijk spel kunnen eindigen. 't Zelfde kan gezegd van R. C. Wer vik Komen B. J. J. V. F. C. POPERINGE C. S. leper A. F. C. Poperlnge 101 Na de hoopvolle match tegen een mili tair elftal had niemand zich verleden Zondag aan een ramp verwacht. De ver wachtingen waren niet blister hoog, maar een eervol verdedigen lag toch in de liin der mogelijkheden. Het is anders uitgevallen. Ons elftal werd letterlijk overspeeld, en zooals ge woonlijk worden er dan ook taktlsche fouten bedreven. Het zal wel overbodig zijn lange klaaglltanieën neer te schrij ven over de zware nederlaag te leper. Ons elftal kan ongetwijfeld beter, doch Is te gen leper niet opgewassen. Voor de spe lers moet het een harde les geweest ziin. Ze moeten nu ten minste overtuigd zijn dat snelheid en balkontrool bij ons nog zeer primitief zijn en dat er hard zal moeten geoefend worden om eervol figuur te slaan in deze kompetitie. Beternis komt er toch ongetwiifeld. Wij zullen eens van snljt op de tanden bijten en ons dubbel Inspannen om weer wat te worden. Vandaag spelen we op ons pl»in. voor ons volk. Twee groote troeven als de te genstander Le Bizet heet. ws«r Verleure nog immer de maat slaat. Velen zien in Le Bizet een beter geheel als het, onz». De beslissing moet echter op het veld val len. En nu hopen we dat de 11 spelers zich wanhopig weren zullen om hun en ons verleden eer aan te doen. Waar een wil Is. is een weg. Rood en geel is nog niet dood. KEIKOP. Heden Zondag, te 2.30 uur, op ons terrein LE BIZET F. C. POPERINGE I. Toegang; 2 frank. C. S. IEPER C. S. leper A. F. C. Poperinge 101 De eerste derby is in 't voordeel der rood-witten afgeloopen en Poperinge werd met de afgeteekende scoor van 101 geslagen. Terwijl de Ieperlingen zich reeds in vollen zwier bevinden en reeds goed ingespeeld zijn, waren de rood-ge len Integendeel ver van zich in forme te gevoelen, daar de oude spelers nog niet de gelegenheid hadden zich in te werken. En nochtans, het waren de be zoekers die de eer hadden den stand te openen door toedoen van Priem, die met een kopbal de uitgeloopen Sonneville ver schalkte. Doch het was goed te zien dat de rood-witten de bovenhand gingen ne men. De voorlijn werkte uitstekend en deed mooie aanvallen, zoodat de Pope- ringsche achterhoede handen en... voe ten vol had. Centervoor Dumolin zorgde dan ook voor den gelijkmaker. Dezelfde speler gaf aan leper den voorsprong en een weinig nadien stonden de cijfers reeds speler gaf aan leper den voorsprong en 4-1 door tusschenkomst van Cherchye en Dumolin. Een strafschop, wat al te licht zinnig toegekend, verkreeg geen uitslag, omdat Beddeleem op de paal schoot. Evenwel werd een tweede penalty voor hands genomen, die ditmaal doel trof, maar op onbegrijpelijke wijze door den scheidsrechter werd afgekeurd. Zoo kwam de rust. Na de herneming was het weldra te zien dat Poperinge geen samenhang meer bezit, terwijl in tegenstelling de vlugge rood-witte voortwaartsen een wel berekend samenspel vertoonden. De doe len bleven dan ook niet uit. Dumolin, immer op voorpost, nam er nog drie voor zijn rekening, Beddeleem twee en de kleine Deplancke zette nog een strafschop in doel om. Zoodoende zegevierde het Iepersch elftal op afgeteekende wijze. Houthulst komt nu aan de beurt. Deze verplaatsing komt nog al gevaarlijk voor en de jongens van den H. Seys dienen een goed oog in 't zeil te houden. De oefeningsmatch wonnen wij daar met 6-1, doch nu gaat het over de punten. De wed strijd zal hardnekkig betwist worden, maar een rood-witte zege ligt toch in 't verschiet. De B.-ploeg speelt thuis tegen Vlamer tinge, die een mooie 3-1 zege op Komen A. komt te behalen. Gezien net hier insge lijks om een gewestelijke derby gaat, is een puntenverdeeling niet uitgesloten. S. K. VLAMERTINGE S. K. Vlamertinge F. C. Komen a. 31 ii Hoe een dubbeltje toch rollen kan Er waren zeker maar bitter weinig toe schouwers die verleden Zondag Sport kring een kans gunden tegen het sterke elftal van Komen, bijzonderlijk nog als ze de lokale opstelling bekend gemaakt IBBBSSSB3SB9B£BESBB£iSSü3B9HBH hij mij.Doch als we hier moeten vertrek ken zoudt ge terug in de Kompagnie moe ten om gewone dienst te verrichten en men weet nooit wat er kan gebeuren Stante pede ben ik met hem gegaan naar het bureel, om mijn aanvraag te doen. Ze zal onderzocht worden. 'k Heb terug wat geholpen bier vervoe ren, doch dezen keer met een stootkar, samen met dikke V., ook een Gentenaar, de chauffeur van de Majoor. 's Avonds ben ik gaan luisteren naar de radio. De Duitscneis, die reeds de Bresle bezitten, zijn doorgedrongen tot Forges les Eaux en verder in de richting van Noyon. Ook de Aisne zou overgesto ken zijn. Spijts deze feiten beweren de Franschen toch dat ze stand houden! Minister Denis sprak tot ons leger een radiorede uit. Niets bijzonders. 31* DAG: ZONDAG 9 JUNL Dezen morgen vroeg is het 64' vertrok ken met den trein. Dus gansch de 4' C. R. L is naar 't front. Waarschijnlijk is het die divisie. de onze waarvan sprake in de Fransche radio, die aankon digde over een paar dagen: qu'une di vision beige monterait souspeu en ligne Nogmaals naar de militaire Mis van 8 uur geweest en gecommuniceerd. De Aalmoezenier zinspeelde op de jongens die vertrokken waren en zegde dat wij van onzen kant kristelijk moesten leven en veel bidden om den zegen van God te bekomen. Bij het terugkeeren vind ik in ons bu reel een briefje afkomstig van de C. T. en dat melding maakte van mijn overplaats sing naar de Cie D. a. I C. T. Ik moest mij seffens aanbieden bij Luitenant D. op de mairie. Ik werd aangesteld als chef de l'ate- lier de réparation Hier moet ik doen op merken dat bij de C. T. van de 3' en 4' C. R. I., alhoewel 4/5 van het personeel (voerders, mekaniekers en bureel) Vla mingen waren, alles uitsluitend in het Fransch werd geregeld, dus gansch de is binnengekomen Deze is -vanaf heden te verkrijgen hij V. Sansen-Vanneste Gastbuisstraat 15, Poperinge PRIJS Kleine Snoeck fr. 1.50 Groote Snoeck 5.00 werden. Voor de zooveelste maal moesten wij met een zeer gewiizigd elftal optre den en dit voor verschillende omstandig heden. Indien sommige jongens door hun werk belet zijn te spelen, dan is het niet aan te nemen dat anderen zonder gron dige reden liever hun kat zenden en hun makkers in plan laten om zelf een clubja te vormen en elders te gaan spelen. Sportkring heeft reeds met moeilijkheden genoeg te kampen opdat er nog vanwege zijn eigen spelers tweedracht In de club zou gezaaid worden. Ten andere, deze onsportieve daad kan niet anders dan door elk rechtzinnig sportman afgekeurd en gelaakt worden. Doch laten wij deze schaduwzijde vlug van kant om terug te keeren naar onze zoo schitterende als onverwachte zege praal op Komen. Met vreugde begroeten, wij het heroptreden van Masscheleln. Sportkring die nochtans tegen zon moest aftrappen, pakte aanstonds aan met een vlug en geestdriftig snel. dat Komen, dat eerder op zijn gemak begon, totaal uit zijn lood sloeg. Met wijde voorzétten werkte onze voorlijn, goed gesteund, door haar center-half. Ook de backs die ér een nieuwe taktiek op na hielden, verstonden zich opperbest en veriideldtn met succes al de aanvallen Jer Komensc'ne vooriijn. Gansch ons elftal mag dus on een zeer fraaie eerste helft 'enig zien en gansch verdiend was dan oak ons meesterschap, dat ons drie doelen opbracht. Het eetste door Pertry die met den kop een vrij- schoo opnam, de twee andere door Pertry en Chaerle, op inzenden der vleugels. Komen geraakte bijna kansrijk aan. een doelpunt, wanneer onze doelman den' bal, die nli. zich draaiend verloor nog op het nippertje kon vangen. Scheidsrechter Stofferis floot reeds doel, doch op tus schenkomst van den grenswachter van Komen sportieve daad, die wii gaarne aanstippen werd het punt niet toege staan. In de tweede helft ging het heel an ders. Na wat evenwichtig spel, werden wij onder hevige drukking der paars-witten, gedurende meer dan 20 minuten letterlijk op ons doel geplakt. Het regende corners tegen ons. Doch onze verdediging, waar geleginheldskeeDer Lussaert zich als een duivel verweerde, verdedigde zich hard nekkig en liet zich maar eenmaal ver schalken. Naarmate de match vorderde, konden wij het spel in evenwicht brengen en zelfs eenige zeer gevaarlijke aanvallen doen. Een 3-2 overwinning had misschien be ter de spelverhouding weergegeven, doch de overwinning was in ieder geval ver diend. We zullen niet. te hoog oploopen met deze zege. want Komen heeft óns ten zecste ontgoocheld en buiten de eerste belft stond bot spel eerder on laag neil. In ieder ge- 1 het een goede prestatie voor onze p'.z:tr en mogen wij de toe komst wat rooskleuriger inzien. Heden Zondag doen wil de verplaatsing naar C. S. Ieoer B„ elftal dat op eigen, veld zeer gevaarlijk zal zijn. Toch ver- hoon ik dat onze Jongens minstens één puntie zullen kunnen meebrengen. Vertrek te 1 uur aan 't lokaal, WIJDENDRIFT LANGEMARK Cercle Langemark S. K. Merkem 41 Te 2.15 uur laat scheidsrechter Kno- ckaert den toss vallen, die door ons ge wonnen wordt. Merkem had er aan ge houden een versterkte ploeg in lijn te stellen om de Cerclisten in hun zegereeks te stuiten. Seffens is Merkem ten aanval, maar keeper Damiaan is op zijn post en houdt gevaarlijke ballen uit zijn netten. Cercle verplaatst het spel en Maurice Roulez, doelwachter van Merkem, heeft veel moeite, op schoten van onze voor hoede, om zijn kamp zuiver te houden. Maar toch moet hij zich, spijts een mooie duikeling, aan de 33' minuut ver loren geven op een zeer machtig schot van middenvoor Sijs (1-0). Na de koffie zijn de jonge rood-witten seffens in actie en Merkem's achterhoede heeft het hard te verduren, maar telkens bevindt zich Roulez op de goede plaats. En toch weet onze rechtsbuiten Camiel hem een tweede maal het nakijken te geven, dit doordat Sijs hard op den doel wachter schoot en deze liet begaan. Daar mede zijn onze mannen nog niet tevre den, want weer nestelen ze zich voor het doel der bezoekers, waarop Merkem zich gedwongen ziet corner toe te staan. Deze, goed gegeven door rechtsbuiten Camiel, geeft aan Sijs gelegenheid met een pla fondschot het leder hard in de touwen te schieten. Jules Vansteenkiste wil de eer redden voor Merkem en doet loffelijke pogingen,doch het is Minne die doelt op te vroeg uitloopen van onzen portier (3-1). Maar de roód-witten antwoordn seffens langs rechtsbuiten Camiel. die alleen doorbreekt en de bal verdwijnt voor de vierde maal in Sportkrings netten (4-1). Daarop komt het einde. Bij Cercle dienen alin geloofd om hun wilskracht en uithoudingsvermogen. Bij Merkem onderscheidden zich Van steenkiste en Roulez. Heer Knockaert leidde deze partij op onberspeilijko wijze. Cercle Langemark E. Boezinge 63 Onze jongeren wilden niet onderdoen voor hun oudere broers en zonder Boe zinge met een schoone nederlaag huis waarts. Reeds na een kwartier doelden ze 3 maal langs Wylly Hollevoet, weldra gevolgd door een vierde doel van Six. Eendracht gelukte er in den Cerclepor- tier 2 maal te verschalken voor de riist. Na de koffie doelde Boussemaere een vijfde maal. Boezinge doelde ook nog maals, waarop Boussemaere een zesde doelpunt aanteekent (6-3), waarop het einde. Heden Zondag speelt Cercle I aan liuit tegen Eendracht Jonkershove. Begin ta 2 uur zeer stipt. Supporters, komt nog maals talrijk op om onze jongens luid ruchtig aan te moedigen en misschien is het wederom een overwinning. Dit vraagt U een CERCLIST. BBBBBBB3BBBBBSBSBES3E3BBBB9K boekhouding, mededeelingen, reispassen, enz., zoogezegd omdat de C. I., die de be voorrading regelde, gestadig in betrek king stond met de Fransche Intén'dancie- dienst. Van de drie Officieren waren al len Vlaamsch-onkundig. 't Is verschrikktlijk warm vandaag en na den noên heb ik wat op mijn strooi- matras gerust. Mijn gedachten gingen natuurlijk naar mijn Westland. Hoe zou het daar zitten? Is het terug Zondag zoo als vroeger? Och, kon alles maar gauw gedaan zijn! Nu, 't heeft er al den schijn van, want 't nieuws voor de Franschen is niet bitter verheugend: vooruitgang van de Duitschers op bijna gansch het front. Men kan het fen andere goeji zien op het gezicht der .inwoners. Met Sergeant D. heb if een korte wan- Seling gemaakt langs de Save en ben dan eens tot het kerkhof gegaan. Overal werken de menschen hier; men zou niet ïeggen dat 't Zondag is... t Bij tromgeroffel deelt de champetter mede dat al de vreemdelingen buiten de Engelschen hun wapens moeten in brengen. De toestand verscherpt! Hevige drukking der Duitschers op gansch het front. Honderd divisies in 't gelid. 's Avonds geen communiqué. Bij schoenmaker R. Cazet, waar ik zoo als gewoonte naar de radio ging luiste ren, heb ik smakelijk geavondmaald: visch en konijn, "t Zijn toch zulke brave menschen, doch zoo hevig chauvinist! 32* DAG: MAANDAG 10 JUNI. Ik heb dezen morgen mijn nieuwe plaats bekleedChef de garage du Pare auto du 3' et 4' C. R. I. u Het werkhuis is gelegen in de garage Danezan, Place Thiers. Ik wordt bijgestaan door een ploegbaas en. drie mecaniciens. Het park omvat zoo een twintigtal ca mions van 1 tot 6 ton en een tiental vol- turen. Voeg daarbij nog een drietal moto'l tWUtd» SMYOlati tttfW i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 3