Uit mijn Oorlogsdagboek I S P O R T N IE U W 5 Uit 'i Diksmuidsche i Uit 't Meenensche S Verder uit de Provincie UIT DIKSMUIDE UIT MEENEN IN ENKELE REGELS gjniiiumiiUiminnifliiiimiiuiiiuimiiiüii.iimiiümiiiiaiminiiiiiiHiüiiiiiii iniKüiiiiiiiiitiinnnntiiiiiiiMüiniiiiiituifliitiiiiiiiiBuiiiitHiiiniiaiiuiiiis Coed gelegen RENTENIERSHUIS, eer gerieflijk en dienstig voor handel. Int. Groote Marlet 4, Veurne. OMVERGEREDEN" Zekere H. Vandenberghe, van Pervijze, kwam de Brugsche baan langs gereden riet gedempt veloürht. Het waaide en regende geweldig. Gekomen dicht de her berg De Papegaai opgeschrikt dcor het eeronk van vliegers, deed hij uit alle voorzichtigheid zijn licht gansch uit, met het ongelukkig gevolg dat een andere wielrijder, uit de tegenovergestelde rich ting komende, met de wind in de zeilen, de ongelukkige Vandenberghe omver reed en er van onder muisde, zich om zijn slachtoffer niet bekommerende. De mak ker van Vandenberghe die mede was, hielp den man. die het bewustzijn verloren had, recht en bracht hem de herberg De Papegaai binnen. Gansch bebloed, werd de man seffens afgewasschen en stelde men vast dat zijn hoofd en aan gezicht twee groote wonden droegen. Ooit was de fiets totaal ontredderd. De man werd naar zijne woning overgebracht, waar hij enkele dagen werkonbekwaam is geweest. Iedereen had medelijden met den man. die een brave huisvader van zeven kin deren is en aangeworven was om in de suikerfabriek t* arbeiden. Ze schand vlekken den ellendeling, die. eens zfjn daad bedreven, zich niet verontrustte en er maar vandoor reed. HEBT GE OOIT een goed woordje ge daan om een of ander kennis aan te zeiten tot het abonneeren op dit blad. BERICHT OPENSTAANDE PLAATSEN Het College van Burgemeester en Schepenen maakt bekend dat er zai over gegaan worden tot de benoeming van DRIE TIJDELIJKE BEDIENDEN. Voorwaarden: 1. - Belg zijn van nationaliteit. 2. Van goed gedrag en zeden. 3. - Vrij van ziekten en lichaamsge breken. 4. - Ouderdom: 21 tot 30 jaar op 18 November 1940 (35 jaar voor de kandi daten begunstigd door de wet van 3-8- 1919 en 21-7-1924). 5. - Bekwaamheid: Diploma van mid delbaar onderwijs van den lageren graad. 6. - Woonplaats in de gemeente (drie itnaanden na de benoeming). 7. - Verbod handel te drijven. 8. - Aanvragen in te dienen bij den Heer Burgemeester, uiterlijk 18 Novem ber 1940. f Vastgesteld door den Gemeenteraad in fitting van 28 October 1940. OP BEVEL: De Secretaris a. i., J. De Burchgraeve. De Burgemeester, G. Van Hee. PERVIJZE H. Vormsel Op Donderdag 24 Oktober 11. werd door Mgr. Lamiroy net H. Vormsel toegdiend aan 143 vormelingen. Vele moeders wa ren gekomen om de plechtigheid bij te wonen, zoodat de kerk grootelijks vol was. Monseigneur drukte zijn tevredenheid Uit over zijn bezoek, alsook over het mooi gezang van de vormelingen. En werkelijk, er wordt tijdens de goddelijke diensten schoon gezongen door de kinderen. Lieden die komen bedevaarten naar Ste Catha- ïina getuigen meermalen dat het alle dagen lijk hoogmis is te Pervijze. Uitdeeling van zeepkaarten f Op Maandag 11 November, vanaf 10 u„ Worden de zeepkaarten uitgedeeld ten jjiuize van Secretaris Tavernier. JLOO i Burgerstand maand Oktober 1940 F Geboorten. Snick Frans, z. v. Walter Én De Dobbelaere Elodie. Vercruysse Monique, d. v. Marcel en Geldof Ms Calena. Huwelijk. Verleye Karei, daglooner, V. Noordschote en Alice Sockeel, dienst- ineid, v. Loo. Sterfgevallen. Loones Leonia, 88 J., Wed. Carolus Defever. Cornette Lionel, 1 m., z. v. Gerard en Gerarda Bafcop. De vaart in Zondag namiddag 27 Oktober jl„ reed Nestor Olivier, snijder te Loo, per moto. Hij wou eens aan een groote snelheid rijden. Toen hij nabij de Loobrug kwam, miste hij den draai en reed 't vaartje in. Gelukkig kon hij zelf op tijd afspringen. De moto moest men aan een lange kabel door den voerman R. Allerweireidt laten met zijn paard uittrekken. De moto was dan ook gansch in slijk en modder en de omstaanaers hadden eens hertelijk ge lachen met Nestor en zijne 100 km. Examenuitslag Aan de Hoogeschool van Gent legde Onze stadsgenoot Heer Karei Verlende jsjjn examen van kandidaat-ingenieur in de wis- en natuurkunde af met voldoe- #ing. We wenschen hem en zijn geëerde fa milie hartelijk proficiat POLLINKHOVE Burgerst. m. Augustus-Sept.-Okt. 1940 Geboorten. Capoen Simonne, d. v. Oscar en Menu Jeanne. Desmedt René, Z, v. Alphonsus en Debruyne Jeanne. Vandenbroucke Rosa, d. v. Maurice en Ryon Maria. Huwelijken. Dejonckheere Marcel, landbouwer, v. Elverdinge en Cornille Maria, landbouwster, v. Poliinkhove. Billiet Louis, landbouwer, v. Alveringem en Decroos Maria, landbouwster, v. Pol iinkhove. Overlijdens. Vandycke Marie-Louise, 74 j„ (v. Alveringem). Bartholomeus Benjamin, 86 j., wed. Debuyser Leonie. Merlevede Arthur, 62 j., echtg. Coute- reel Alida. Desmedt René, 6 w„ z. v. Alfons en Debruyne Jeanne. Cornette Mathilde, 77 j., wed. Alleweireldt Honoré. •?OEKT G'IETS t'huren of te koopen, Zoekt g' een meid, 'n plaats of wat? Zoekt niet langer... plaatst nog heden 'n Kleine ZOEKERin ons blad. nuMüiHaBHEaBBBasDaHsiag; PAROCHIEBLAD VAN' NIEUWPOORT (week van 10 tot 16 November 1940) Zondag. Te 7, 8, 9, 10, 11 en 12 uur H. Missen. Te 8 uur: Gelezen Mis Vrouwenbond van het H. Hart, met on derrichting en algemeene communie. Te 9 uur: Gelezen Mis voor Antoon Vande Casteele en zijn vader Charles. Te 11 uur: Solemneele Hoogmis voor de pa rochianen. Te 3 "4 uur: Vespers en Lof. Maandaz. Te 7 uur dienst voor hen die stierven om onze haardsteden te ver dedigen. Te 8 uur: Dienst voor de ge sneuvelden en oorlogsslachtoffers van het personeel der Firma Ferronnerie du Lit toral. Te 9 uur: Plechtige Jaardienst voor de slachtoffers van dezen en den voormaligen oorlog. Dinsdag. Te 7 uur: Dienst voor René Dekeyser en Justine Deceuninck. Tc 8 uur: Dienst voor Raymond Jonckheere, zoon van Arthur en Lucie Hoornaert. Woensdag. Te 7 uur: Dienst voor de fondatie Elisa Geysen en Familie. Te 8 uur: Dienst voor de Familie Demeerse- meo-Dedrie en Dekeyser-Dedrie. Donderdag. Te 7 uur: Confreriemis ter eere van het Allerheiligste Sakrament. Te 8 uur: Dienst voor de Familie Boeckx. Vriidag. Te 7 uur: Dienst voor Henri Deeroote, echtgenoot van Elvire Ges- quiere. Zaterdag. Te 7 uur: Dienst voor Hec- to" Germonprez. Zondag aanstaande. Te 8- uur: Al gemeene Communiemis voor de jonge dochters van den Bond van het H. Hart. Te 9 uur: Gelezen Mis voor Julie Me- suere. echtgenoote van Aloys Hoornaert. Onderpastoor der week: Eerw. Heer De- clercq. BURGERLIJKE STAND Geboorte. Vanhee Wilfried, z. v. Syl- vain en Aesaert Victorine. Overlijdens. Vynck Lodewijk, 35 J.. echtg. Aesaert Angèle. Getteman Pau line, 63 j„ echtg. Guilick J. Decroo Marie, 75 J. BERICHT De Burgemeester maakt bekend: a) de woonstbriefjes voor inkwartiering van Duitsche militairen; b) de opeischingsbevelen (modellen 8 en II) afgeleverd door het Belgisch, het Fransch of het Engelsch Leger, mogen ingeleverd worden ten stadhuize, win ket 5, van Dinsdag 5 tot en met Donder dag 14 November 1940, telkens van 2 tot 3 uur namiddag. Nieuwpoort, 2 November 1940. De Burgemeester, Dr A. Vandamme. BERICHT VICTOR VAN HEUVERSWYN, plafonneerder, heeft de eer de ge achte bevolking kenbaar te maken dat hij thans woonachtig is Van Cïiftbovenstraat 118, Nieuwpoort en zich nog steeds gelast met allerhande PLAKWERK, enz. - Bij hem kunt gij altijd in 't klein verkrijgen: kalk, ciment, plaaster, enz. KUNSTENAARSGILDE VAN DEN WESTHOEK Zondag 3 November hielden de Kamers van Letterkundigen en van de Beeldende Kunsten een tweede vergadering ten stadhfiize van Nieuwpoort. Spijts het ongunstige weder was de op komst zeer bevredigend. We noteerden o. m. de aanwezigheid van Heer Duri- brieux en E. H. Lambrechts. Uit de gevoerde bespreking is gebleken dat de organisatie van een Kunstenaars- gilde ver van afdoende geregeld is door de hoogere besturen. Er is geen gelijkloó- pendheid in de onderrichtingen en ook geen saamhoorigheid tusschen de ver schillende besturen van de hoogere Ka mers en Gilden. De plaatselijke Kamers hebben dan ook besloten de benaming van den bond te handhaven Kunstenaarsgilde van den Westhoekin tegenstrijd met een be titeling van hoogerhand die geen steek houdt, en vervolgens aan die hoogere lei ding te vragen op konkrete wijze de plaat selijke Kamers in te lichten over organi satie, doel, werkwijze en aan te werven leden. De bespreking was heel vruchtbaar en zal ongetwijfeld er toe bijdragen om klaarheid te scheppen in een toestand die vooralsnog in een stadium van tas ten en zoeken verkeert. AL KLAPPEN EN DOEN 4 Het koud weder hield aan en sloeg over in een echte vriesnacht op Dinsdag, waarop de temperatuur daalde tot 6 gra den onder nul. Woensdag avond en dan iederen nacht kregen we regen en soms storm en in den dag zacht weder. Zondag echter werden alle verlatens opengezet en regende het heel den dag door tot Maandag nacht. Machtig veel water kwam dan ook een uitweg zoeken, waar er bijna geen was: Veurne-Ambacht is afgedamd en ook de Oude-Veumevaart. 4 Op den dag van de toediening van het H. Vormsel werd in de Recolletten- straat een paar met de hand gebreide kinderhandschoenen gevonden. Wie ze verloren heeft, kan ze bevragen in Nr 14, Recollettenstraat. 4 De bevolking zal met genoegen ver nemen dat de bovenzaal van de Halle, nu in heropbouw, zal verbouwd worden in een bruikbare feestzaal. In den toren en links en rechts van den toren zal een kleedkamer gebouwd worden en links van den toren zal een draaitrap naar de kleedkamer voeren. De ingang van de zaal zal beschermd worden tegen tocht door een portaal. Ook zal er centrale verwarming aangebracht worden. Het dak wordt geïsoleerd met bekleeding, de bekleeding komt tot het bovenste balk- gebinte. 4 Het werk aan de kerk schiet ook vlug op, het betonnen gebinte van de drie hoofdbeuken van het westen is klaar. Ook is men bezig het middendak in ge welf te zetten en de rechterbeuk is reeds heelemaal met betonplaten, in asch ge goten, bekleed en gereed om met schaliën Bedekt te worden. 4 De donkere Novembernachten zijn zeer gunstig voor onze palingvisschers, die volop bezig zijn in den IJzer hun net ten uit te werpen. 4 Bevoordeeligd door een helder schoon najaarsweder gingen zeer vele Nieuw- poortnaren den weg op naar Sint Joris, om op het kerkhof een bezoek te brengen TIENDE BIJDRAGE Ik heb vandaag nogal veel schrijfwerk te verrichten in de garage: inventaris en j herstellingsboek. Twee soldaten van het 1* peloton C. 4,7, W., kandidaat-korporaal, en- V., die gis- j teren ontvlucht waren, zijn dezen na- middag reeds teruggekeerd. Ze werden te Auch door de Fransche gendarmen aangehouden. Ze verkozen terug te kee pen daar ze geen eten hadden. Van eten gesproken: het eten hier in mijn nieuwe kompagnie is niets bijzon ders, ten andere 't is ver om het te gaan balen. De radio te 4 '4, 6 'A en 7 54 uur zegde niets. We slaakten een zucht van tevre denheid 't Is te hopen dat ik dezen nacht beter Ml slapen. P. heeft dezen morgen nog Één paar vlooien in ons bed gedood I 34" DAG: WOENSDAG 12 JUNL Bedert eergisteren staat onze Belgische tank gelijk met de Fransche. Dit nieuws yordt natuurlijk heel slecht ontvangen. 0,40 Frank per frank meer was wei zoo danig veel niet, doch het kwam toch goed te pas, nu bijzonderlijk aangezien sedert Éen paar dagen het rantsoen van de sol daat verminderd is. Zoo b.v. hebben wij maar recht meer op 600 gr. brood in plaats van 700 gr. Veel jongens hebben waarlijk niet genoeg met Wat ze in de keuken krijgen en ze moeten hun laatste spaarcenten gebruiken om hun honger te stillen. P. en ik hebben nog het geluk 't een en t ander bij te krijgen bij onze oude Kom pagnie 4,7, waar we nog altijd welgeko men zijn, dank ten grooten deele aan Ben besten vriend uit Waregem, die er korporaal-chef is. Best ook, want bij aefi D. A. D. is er niet veel te krijgen. Er is dus groote misnoegdheid bij de jongens, want honger moeten lijden is iets wreeds. Van nu af aan zal bijna iedereen er waren er reeds veel moeten leven van de arme soldij: I fr. per dag. Ik als Ser geant heb recht op 4,70 fr. Maar wat moet ge daarmee aanvangen als men weet dat een potje konfituur tot 9 frank kost, de boter 38 fr., een halve flesch bier 2,25 fr., een pakje sigaretten 4,50 fr. Ver der moeten we zelf wasschen, dus moet er zeep aangekocht worden. Onze kousen worden versleten, onze schoenen moeten gepoetst: dus sajette, blink, enz. Dit en nog veel andere zaken zijn nog maar de noodzakelijkste. We hebben toch ook wat vermaak en verstrooiing noodig. Wie kan er nu zijn dagblad missen? De vischvangst telt ook al zooveel lief hebbers niet meer; nieuwe bezempjes va gen wel! Voor mijn paart heb ik ook zoo veel vrijen tijd niet meer. Sergeanten D. en V. van het 3* Peloton 4,7, zijn hier mijn beste vrienden gewor den, twee onderwijzers, zeer brave jon gens van St-Kathelijne-Waver en Rumst. Van als wij wat tijd hebben zijn wij bij elkaar om wat te praten en omwijlen ook om eens goed te lachen. De oorlogsge beurtenissen en 't leven van hier worden druk besproken. Vandaag zijn er hier honderden jonge lieden aangekomen op weg naar Cologne, een gemeente op 17 km. van hier; ze moesten dit te voet afleggen, 't Zijn Jon gens uit België gevlucht en die hier hun militair onderricht moesten krijgen. Het schijnt dat men er werkbataljons zai van maken, aangezien men geen wapens noch kleederen meer bezit, ten minste voor het aan het stille graf hunner dierbare doo- den. Het kerkhof was net opgeschikt en de graven waren natuurlijk met meer soberheid versierd dan vroeger. Op de graven der gesneuvelden en der oorlogs slachtoffers waren bloempotten van wit te chrysanten neergezet. Bij het gedenk- teeken der Nieuwpoortsche gesneuvel den, op den hoek van de O. L. Vrouw straat en de De Roolaan werden ook twee prachtige bloemtuilen neergelegd. Zater dag werd de jaarlijksch dienst voor de afgestorven parochianen gecelebreerd. Sinds 2 November van het vorig ji overleden 85 parochianen boven de 7 ji an het vorig jaar en 15 kleine "kinderen. 4 Door de overvloedige regens zijn er verscheidene kelders vol water geloopen. Aldus moesten vele hun bedden en ma trassen uit het water redden en werd om HMI letter kundige Fred Germonprez, kreeg van het Ministerie van Openbaar Onderwijs een aanmoedigingspremie van 1.000 fr. voor zijn novelle Wij Leven Wij wenschen onzen jongen sympathie ken letterkundige hartelijk geluk met die onderscheiding. 4 Van onzen stadsgenoot Eerwaarde Heer Karei Berquin, leeraar aan de Nor maalschool te Torhout, verscheen een boek West-Vlaamsche Uitspraakfouten en hun Genezing dat ongetwijfeld een groote leemte komt aanvulen onder de studieboeken bestemd voor het middel baar onderwijs in West-Vlaanderen. 4 De personen die in de stad veran derd zijn van woonst, en zoo zijn er velen, moeten zich op twee plaatsen aanmelden om hun nieuw adres op te geven en in te schrijven op hun eenzelvigheldskaart, namelijk op het Stadhuis, winket Nr 1 en op het politiebureau, Langestraat. Vermeire Hans, z. v. Andreas en Clara Sabbe ivan Zarren). Huwelijk. Vandorpe Prosper, werk man. en De Leu Martha, werkster, b. v. Diksmuide. Overlijdens. Devreker Julle, 75 j., wed. v. Karei Spellers. Prosec Ma thilde. 71 L, wed. v. Leopold Denvft. Desmvter Robert, 6 m.. z. v. Aurèle en Dewulf Madeleine. Rotsaert Joseph, 43 echtg. v. Maria Geldof (overl. te Brugge). Vanmassenhove Margareta. 32 j.. echtg. v. Maurice Arickx. Svoen Leonie, 74 j.," wed. v. Bruynooghe Leo- nardus. DRINKEBROER TE WATER... In een herberg had een Gentenaar, welke aan herstellingswerken alhier werk zaam ls, nog al diep in het glas gekeken, en kreeg het aan den stok met een aan tal zekere verbruikers. Tengevolge de groote duisternis is de man in de Haud- zamevaart gesukkeld, welke gelukkigli.ik 'zeer ondiep is. In dezen toestand kon de ADINKERKE Burgerlijke stand Geboorten. Marguerite Dobbels, d. v. Adrien en Yvonne Close. Jeannine Gesquiere, d. v. Cyriel en Marie-Louise Defever. José Bossant, d. v. Maurits en Madeleine Hollevoet. Rosa Rabaey, d. v. Arthur en Maria Debou. Carlo Beven, z. v. Raphaël en Lucia Blondé. Huwelijken. Georges Hommez en Si monne Vanhove. Albert Viaene en Madeleine Deschrijver. Overlijden. Camiel Terriere, echtg. v. Romaniè Mahieu. Hij ruste in vrede! Woensdag namiddag werd Raymond- Marcel Vermote, echtgenoot van Mevr. Bertha Peel, op twintigjarigen ouderdom te Celles bij Ronse gesneuveld ten ge volge van verwondingen rond half Mei te Bissegem opgeloopen, naar Adinkerke overgebracht. Onder innige deelneming van gebuurs en bekenden, familie en KOKSIJDE Bij het begin der maand Allerheiligen en Allerzielen werden al hier heerlijk gevierd. In al de goddelijke diensten waren er veel geloovigen, die innig en diep gebeden hebben voor hun afgestorvenen, en den hemel geweld aandeden want tenslotte Boven alle goederen en gaven moet men rust zoeken in God» (Nav. v. Chr.). Novembermaand: maand der zieltjes. Boerenbond Zondag 11. hield de plaatselijke afdee- ling van den Boerenbond een vergadering in 't Molentje Na een welkomwoord van den Heer Voorzitter R. Cornille, werd overgegaan tot het aanstellen van een nieuwe secre taris in vervanging van wijlen Heer Louis Vandamme, overleden. Werd verkozen: Heer Georges BailleuL Deze dankte de vergadering voor het vertrouwen welke ze in hem gesteld heb ben en verklaarde dat hij aan zijn plicht zal weten te beantwoorden, tot genoeg doening van al de leden. Na enkele mede- deelingen van den Heer Voorzitter en het ontvangen van het lidgeld voor 1941, werd de vergadering gesloten. Bezoek Verleden week bracht een Opzienster van het Nationaal werk der Kinder- kribben, uit Brussel, een bezoek aan de plaatselijke afdeeling Kinderkribbe Koksijde. Dit met het oog op de aanvaar ding en opneming in dit Nationaal Werk. Heer Dokter Pollet en Juffrouw Faure, gediplomeerde, onderhielden zich een tijdlang met de Opzienster. Alles bleek in de beste voorwaarden geregeld te zijn. Daarom sprak de opzienster haar vol doening uit over het initiatief van het inrichtend komiteit en prees de aan wezige Juffers, die er een helpende hand aan toereiken. Men was uiterst tevreden over de opkomst van de kleintjes, er wa ren er meer dan 25. Gelukkig, de moeders hebben het be lang ervan Ingezien, nu zullen ze in een nabije toekomst nog meer het voordeel ervan kunnen ondervinden. OOSTDUINKERKE Gouden Bruiloft Maandag 11. hebben de echtelingen Heer Engelbertus Gesquiere en Mevrouw Eliza Fouvry In alle intimiteit hun vijftigjarig huwelijk gevierd. Te 10 uur werd ter hun ner intentie een plechtige Dankmis op- edragen. Alhoewel we in ons noodkerk- e enkel over een harmonium beschikken, ;och wist onze koster op meesterlijke wij ze er alle mogelijke jubelttonen uit te tooveren. Verder verliep het feest in den huise- lljken kring en onder de familieleden. Jammer dat er, om reden van de tijds omstandigheden, een zoon en een doch ter, met hunne familie, ontbraken. Aan de geachte jubilarissen onze beste heilwenschen en een diamanten jubllé. Winterhulp Ten gemeentehuize alhier werd een comité voor winterhulp gesticht. De leden zullen ten huize rondgaan om geld en kleedingstukken in te zamelen voor de noodlijdende families, dorpsgenooten, werd hij op eigen bodem, in de schaduw van d'eigen dorpskerk ter aarde besteld. In hem betreuren we onzen derden dorpsgenoot op 't veld van eer, in 't trouw vervullen van zijn vaderlandschen plicht, gesneuveld. Aan zijn diepbeproefde jonge vrouw, aan zijn geachte ouders en familie onze gemeende rouwbetuigingen en moge Ray mond nu in vrede rusten. Sprokkelingen! Ge moogt het voortzeggen: 1) dat M. Bonet, sinds 8 Jaar hier stationsoverste, bevorderd werd tot stationchef te Edin- gen; 2) dat hier. in de troebele dagen van Mei, 800.000 vluchtelingen per spoor aan- stoomden: 3) dat onze schamele kerktoren nu al zoolang zijn kruis en zijn haan mist; 4) dat die nieuwe jeugdbond op de 2* Zondag der maand reeds meer dan 100 leden aan de communiebank brengt. het oogenblik Ze zijn bijna allen uit Lim burg, Antwerpen en Brussel. t Was droevig om zien deze kudde menschenvee, gehavend, vuil, uitgehon gerd en uitgeput. Wat hadden ze reeds niet afgezien. Gansch laatst een groepje piepjonge geestelijken. Sergeant O. en zijn drie gezellen zijn vandaag uit Touiouse aangekomen. Ze zijn dus niet voor de tweede maal ont vlucht zooals iedereen dacht, doch na en kele dagen in het cachot te hebben door gebracht moesten ze werken gaan uit voeren te Montpellier. Hier werden ze na tuurlijk ook in 't cachot gestoken. Te Luchon, waar ze door Fransche gen darmen aangehouden werden, werden ze door deze voor Duitschers uitgemaakt en schandelijk geslagen. Niet te veel nieuws in de radio, doch men voelt dat de druk op Parijs met den dag heviger wordt. 35' DAG: DONDERDAG 13 JUNL Weinig bijzonders te melden. Gansch den nacht en dezen morgen heeft het ge regend en de stemming is eerder droevig, niettegenstaande de Duitsche vooruitgang naar Parijs,-dat langzamerhand schijnt omsingeld te worden langs het Westen, waar de Duitschers bij Esneux zitten en langs het Oosten, waar ze de Marne over gestoken hebben te Chateau-Thierry. Zal Parijs die open stad verklaard werd toch ingenomen worden, den 15 Juni, zooals Hitler het aangekondigd heeft? Kon het maar waar zijn. Maar zal Frank rijk zich dan overgeven en zullen wij nog lang in ballingschap moeten leven? Sergeanten L. en L. van de 4,7 zijn gis teren naar Toulouse vertrokken cm toe gevoegd to worden aan het wervings bureel. i(Wordt vervolgd.) ;!l!!ll!llll'"'illllll)llllillHlllllllllllllllll!!lllllii;illllllllli;!llli;i;iilllllülillil||lilll||llllil!!ii!i, tllllllllllllilllllillilillfUUilUltillHlllllHlitlHilUIIHIUilMHUililRiSi.' BURGERLIJKE STAND van 8 Oktober tot 5 November 1940. Geboorten. Durie Mare. z. v. Cyriel en Louise Vanblaere, IJzerlaan 33. Hongenae Godelieve, d. v. Honoré en Adriana Dekien (van Beerst). Depoor- ter Gabriel, z. v. Camiel en Margaretha Provoost (van Viadsloo). Cloet Leo pold, z. v. Remi en Margaretha Degraeu- we, Kleinen Dijk. Ghysdael Rudolf, z. v. Henri en Eugenia Vincke, Halve man onmogelijk zich zelf redden, gezien hij langs de hooge muren van het post- gebouw vruchteloos houvast zocht.- Door toedoen van leden der passieve luchtbe scherming welke zich aldaar be*"bnden, werd de man uit zijn benarde positie ge red en naar zijn logement ODgeleid. Den kelijk zal hij voor d-zen avond zijn goes ting gedrongen hebben. JONKERSHOVE Vrouw doodgereden Maandag, met het vallen van den Maanstraal 2. Ramboer Carlos, z. v. avond, was Vr. Pharaïlde Vanlerherghe Basie) en Clara Demaeght, IJzerlaan 28 echtgenoote Henri Hoornaert. wonende te Woumen, per fiets naar Jonkershove eereden. Ze wilde de velobaan verlaten, toen ze werd gegrepen door den. voorbij- snorrenden auto van den Heer Achiel Bvtt., uit St-Denijs-Westrem. Het slacht offer kwam onder de wielen terecht en werd deerniswekkend gewond. Ze werd de diehtstbij gelegen woning binnengedra gen en een Dokter uit Diksmuide diende haar de eerste zorgen toe. De echtgenoot van het slachtoffer, van het droéve ge beuren op de hoogte gebracht, verscheen spoedig ter plaats. Gezien den ergen toe stand waarin het slachtoffer zich be vond, oordeelde de Dokter het noodig de vreesellik gekwetste vrouw naar het O. L. Vrouw Hospitaal te lener te doen overbrengen. Helaas! dichtbij leper ge komen, gaf het slachtoffer den geest. Ze laat verschillende kinderen na. De droefheid van den echtgenoot was hart verscheurend om aanschouwen, toen hij vernam dat zijn gade fan de opgeloopen verwondingen bezweken was. Het ge bruikelijke onderzoek werd ingesteld. iPuiniiiinuiiiiiiiininiiiiiiiiuiiiniiiiiiiiiiiniiiiiuiiiiiH BURGERSTAND van 27 Oktober tot 3 November 1940. Geboorten. Knockaert Herlinda, d. v. Emile en Cornelissen Jeanne, Rozen straat 325. Markey Monique, d. v. Ed ward en Tanghe Angele, Bruggestraat 129. Huwelijksafkondigingen. Wallaeys René. metser, en Truant Martha, huis houdster, b. v. Meenen. Taillieu Trudo, wever v. Wervik, en Samyn Gabriella. naaister v. Meenen. Van Thournout Robert, brouwersgast, en Deprez Alice, spoelster, b. v. Meenen. Huwelijk. Ghesquiere Nabor, land bouwer v. Geluwe, en Declercq Ernestine, landbouwster v. Meenen. Sterfgevallen. Noyelle Rosalie, 76 J., echtg. v. Hoornaert Henri, Ambachten straat 22. Van Den Bergh Hortensia, 71 j., echtg. v. Dilis Jean, Kortrijkstraat 223. Glorie Elodie. 80 j.. echtg. v. Van- ackere Pierre, Kortrijkstraat 29. Buyse Alfons. 62 j., echtg. Vansteenkiste Virgi nia. Wervlkstraat 124. Lecleir Theo- phile, 67 j., echtg. v. Desrumaux Agnes (van Geluwe). STEUNDIENST Het belangrijk werk van het opmaken der officieele behoeftestaten is achter den rug en de gezinshoofden die openhertig en rechtzinnig hunne aangifte deden, mo gen gerust zijn voor de toekomst. Hetzelfde kan niet gezegd worden van deze die onjuiste verklaringen aflegden. Vroeg of laat zal hun bedrog uitkomen en dan zullen ze geschorst worden, be straft en in vele gevallen zal al den on rechtmatig ontvangen steun terug te be talen zijn. Tientallen personen ondervin den reeds dat men niet ongestraft blijft bedriegen. De N.D.A.T.-dienst zal toekomende week een eerste algemeene contróle ma ken der aangiften. Speciale onderzoekers zullen afgestuurd worden en werken on der het bestuur van een afgevaardigde uit Brussel. Alle ondersteunden moeten vóór den controleur verschijnen, vooraleer zij den wekelijkschen steun zullen ont vangen. En alwie niet gaat, wordt een- vouaiglijk geschorst, tot na speciaal on derzoek. Ten einde den dienst niet te storen en het werk van de contröleurs en van den Steundienst niet in de war te brengen, moeten de ondersteunden stipt de bijzon dere uurregeling volgen, die vastgesteld is geworden voor de toekomende week. ONDERSTEUNDE GEZINNEN Het aantal ondersteunde families ver minderde in Oktober van een tiende. In 't begin der verleden maand waren er 3.451 gezinnen die steun ontvingen; te genwoordig zijn er 327 min. Daarmede zakten de wekelijksche uitgaven van 294.183 fr. op 259.364 fr. Het ls echter te betreuren dat de werk loosheid niet evenredig afnam als het ge tal ondersteunde families. Van de 3.099 werkloozen, die in 't begin van Oktober de contróle volgden, zijn er nu nog 2.931 die nog eiken dag gaan doppen. Het aan tal volledig werkloozen verminderde met 318, hetgeen aanduidt dat de werkherne- ming steeds uitbreiding neemt en dat er steeds meer en meer arbeiders beginnen leven van... hun werk. VEREEREND BEZOEK Verleden Donderdag, 7 dezer, kwam de Nobelprijs H. Heymans, die tegenwoordig aan het hoofd staat der «Winterhulp», een bezoek brengen aan den Volkskeuken van Meenen. Deze instelling van stad heeft naam verworven door geheel het land en wordt als model-inrichting aan gewezen bij alle inrichters van volkssoep. Het is dan niet te verwonderen dat het getal stadsgenooten, dat profiteert der soep, steeds toeneemt en dat er nu drie uitdeelplaatsen gebezigd worden voor de zen dienst. Deze week werd het werk nog uitge breid met de uitdeeling der soep aan de schoolkinderen. LICHTDEMPING De burgerwacht kreeg opdracht het be sluit over de verduistering te doen toe passen en zoo noodig strafmaatregelen toe te passen op overtreders. Het moet echter gezegd dat het besluit zeer streng is en vele winkeliers en herbergiers in moeilijkheden steekt. Daarmede is het begrijpelijk dat sommige neringdoeners het voordeeliger oordeelen het sluitings uur van hun winkel te doen samengaan met het vallen van den avond. Niemand vindt het interessant zijn huis in den donkeren te steken telkenmale en zoolang de voordeur opengaat. En tegenwoordig zullen Wij van zelfs eeri groote verbetering voor den Midden stand zien verwezenlijken: de beperking van het getal werkuren. Ook is het te wenschen dat de invoering van dezen verzekerings-maatregel door alle nering doeners naar waarde geschat worde en dat hij blijve voortbestaan! De aanpas sing gebeurt nu gemakkelijk en de khen- teel kan er toe gebracht worden de tegen woordige uurregeling grootelijks te be houden. Indien de winkels openen van 8 tot 12 en van 1 tot 6 uur, dan kan ieder een wel gelegenheid vinden zijne aankoo- pen te doen in deze tijdruimte en aan de winkeliers ook rust, tijd en familieleven overlaten. 1NKWARTIERINGS-VERGOEDING De inwoners, die soldaten in huis moe ten nemen, hebben recht op eene vergoe ding voor inkwartiering. Zij moeten daar om de quartiersbescheinigung die ze ontvingen op het stadhuis, Indienen in de eerste 48 uren na het weggaan der sol daten. DIENSTUREN DER STADSBEDIENDEN Met het oog op de uren waarop zonder licht kan gewerkt worden en gezien de moeilijkheid om aan al de bureelen de noodige iichtdemping uit te laten voeren, werden de diensturen gewijzigd op het stadhuis en in de oude kazerne. Sedert enkele dagen zijn de bureelen open van 9 tot 12 en van 13 54 tot 17 54 u. VERKEERSONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP Theoflel Lecleir, metser, geboren te Ge luwe op 20 October 1873, echtgenoot van Agnes Desreumaux, wonende te Geluwe, Ieperstraat 11, stond 's namiddags, te 4.43 uur, in de nabijheid van zijn woonst, toen hij er aangereden werd door een personenauto welke uit de richting van Meenen kwam. De ongelukkige werd met geweld ten gronde geslingerd, waar hij zonder tea- ken van leven bleef liggen midden een grooten bloedplas. Men bracht den man over naar zijn woonst, waar hij de eerste zorgen ontving, doch gezien zijn ernstigen toestand werd hij overgebracht naar een heelkundig gesticht, waar hij overleden is. De toelating tot begraven werd gewei gerd, terwijl de overneid op de hoogte gebracht werd van dit doodelijk ongeval. TRAGISCHE FABRIEKSBRAND Woensdagnacht, 30 Oktober 11., heeft zich een fabrieksbrand voorgedaan aan den Hoogeweg, te Meenen, welke ver schillende slachtoffers gemaakt heeft en de stad in rep en roer bracht. Om 11.25 uur was de Rijkswacht op nachtronde langs den Eoogeweg en Koe- kuitwijk. Gekomen in de nabijheid der meubelfabriek van Weduwe Tremmery- Neut en kinders en de vlasfabriek van Alfons Buyse-Vansteenkiste, stelde ze vast dat er brand uitgebroken was in deze fabrieken. Aanstonds werd de po litiewacht verwittigd en werd de brand weer opgeroepen. Toen de brandweer ter plaats kwam. stond zij machteloos voor het vernielend vuur en moest er beroep gedaan worden op het bluschmateriaal van Duitsche troepen. De eigenaar van de vlasfabriek, Alfons Buyse, geboren te Meenen, op 2 Decem ber 1877, echtgenoot van Vansteenkiste Virginie, wonende Hoogweg, wilde nog balen vlas redden uit den vuurpoel; toen hij met balen uit den kelder kwam, kan telde een gevelmuur om, de ongelukkige UITSLAGEN VAN ZONDAG L.L. II* Afdeeling Provinciaal - Reeks C. C. S. leper A. F. C. Komen A. (ff.) 50 F. C. Komen B. W. S. Houthulst 16 E. K. Vlamertinge F. C. Pooeringe 5—3 S. C. Le Bizet C. S. leper B. 4—4 RANGSCHIKKING vlasnljveraar daaronder bedelvende, wél ke op slag gedood werd. Een persoon, welke medehielp aan de bluschwerken. ontving een stuk van den muur op het hoofd en werd met een schedelbreuk naar het heelkundig gesticht Sint-Joris over gebracht. De zoon van Weduwe Tremmery-Neut, de genaamde Alfred Tremmery, geboren te Meenen, op 2 September 1903, wonen de Hoogeweg, welke eveneens medehielp, werd eveneens getroffen door een vallen den muur en werd het been op twee plaatsen gebroken. De oorzaken van den brand zijn onbe kend. De schade der twee uitgebrande fabrieken is zeer aanzienlijk. Het Parket van Kortrijk werd op de hoogte gebracht van dezen brand. NOG DE MOORD OP Dr R AVESCHOT EN R. DENOLF Het Sekretariaat West-Vlaanderen van het Komitee voor Politieke Ontvoerden deelt ons mede dat het lijk van den Heer Renaat Denolf, uit Meenen, op het Kerk hof te Bambeke werd ontdekt en geïden- tifieerd. Er bestaat hierover dus geen twijfel meer; de juiste oorzaken van den dood moeten nog vastgesteld worden. De opzoekingen naar het lijk van Dr Raveschot, insgelijks geleid door Mr Sa myn, samen met familieleden en vrien den, en waarbij zich ook het Parket van Rijsel heeft gevoegd, dat te Marquillies is afgestapt, nebben totnogtoe geen uit slagen opgeleverd. Deze zaak wordt zeer ingewikkeld, doch men wanhoopt niet ook hier de akelige waarheid te ontdekken. Diepgaander opsporingen worden een de zer dagen terug aangevat. SOLDAAT VERDRONKEN Dinsdag avond, omstreeks 10 tiur, ver lieten drie soldaten het bierhuis «Tont van bien p, gelegen Rijselstraat, te Mee nen, om zich naar hun kantonnement in het werkhuis Vandewynckel te Halewijn te begeven. Het drietal stapte langs het linkerjaagpad, stroomopwaarts van Wer vik. Toen de eerste soldaat tusschen de sluizen en het woud Gratry kwam, is hij gestruikeld en gleed over de cementen wand van de gekanaliseerde Leie, in de rivier, waar zich in de nabijheid van het sas, veel draaikolken bevinden. Zijn twee makkers sprongen hem onmiddellijk ach terna, terwijl burgers het watervlak af zochten met zaklampen. Urenlang deed men nasporingen, alsook onder de staket sels van de brug, doch alles bleef vruch teloos. Den volgenden morgen werden de opzoekingen voortgezet stroomafwaarts. GELUWE Doodelijk ongeval Woensdag namiddag, 30 Oktober 11., werd Teophiel Lecleir aan zijn woning, op straat, plots gevat door een auto. De on gelukkige werd ten .gronde geslingerd, waar hij als levenloos bleef liggen. Dok ter Maddens in alle haast bijgeroepen, diende het slachtoffer de eerste zorgen toe en voerde het onmiddellijk naar het heelkundig gesticht Sint Joris te Meenen, waar men een schedelbreuk en allerhande kneuzingen vaststelde. De beste zorgen konden niet baten. Teophiel Lecleir ls Vrijdag morgen 1 November aan de ge volgen zijner verwondingen overleden. Dit pijnlijk ongeval, waardoor een werkzame echtgenoot en vader aan de liefde van z'n vrouw en 8 kinderen werd onttrokken, was het voorwerp aller ge sprekken. Theophièl Lecleir was geboren op 20 Oktober 1873 en was dus 67 jaar oud. GELUVELD Burgerstand maand Oktober 1940 Huwelijk. Maurice Bonnier, v. Wer vik en Martha Delannoo, v. Geluveld. Geboorten. Michel De Marez, z. v. Oscar en Madeleine Vansteelandt. Leon Willemyn, z. v. Maurice en Elisabeth De- laere. 1. C. S. leper A. 5 5 0 0 31- 6 10 2. •w S Houthulst 5 4 1 3 17- 8 8 3. s. K. Vlamertinge 5 3 2 3 "9-16 6 4. R. C. Wervik 4 2 2 0 12-JO 4 5. s. C. Le Bizet 5 1 2 2 12-21 4 6. c. s. Iepsr B. 4 1 2 1 12-16 3 7. F. c. Komen A. 4 1 3 0 9-11 2 8. F. c. Poperinge 4 1 3 0 10-">1 2 9. F. c. Komen B. 4 0 3 1 7-19 1 11" 2 u.: MATCHEN VOOR HEDEN ZONDAG Afdeeling Provinciaal - Reeks C. C. S. leper B. W. S. Houthulst F. C. Komen A. S. C. Le Bizet F. C. Poperinge F. C. Komen B. Rac. Wervik C. S. leper A. S. K. Vlamertinge bye VOETBALKRONIEK F. C. POPERINGE De eerste Novemberdagen zijn zwaar geweest voor rood en geel. Met Allerheiligen verloren we met 5-2 tegen een militair elftal d?t sterk in me kaar stak. Ter ontlasting dient er gezegd dat noch A. Ghesquiere, noch A. Hauspie van de partü waren. Verleden Zondag speelde het weer zijn pertcn. Niemand zal wel gedacht hebben dat er bil dergelijk weer zou gespeeld worden. Wat gebeurt er dan met de spe lers die na zulke prettige partij nog een lange verplaatsing per fiets moeten doen? Het zal er dezen winter lief uitzien. Rood en geel kreeg maar 10 man bijeen om Vlamertinge de reoliek te geven. Het ls spijtig. En daarbii dienen dan nog een paar invallers gerekend te worden. Dit alles verhindert niet dat we te Vlamer tinge met 5-3 verloren, en dat we aldus weer onderaan de rangschikking ben gelen. Hierin komt vandaag verandering, ver mits we Komen aan huis krijgen. Niette genstaande alles is rood en geel beter dan zijn klasseering. Het zal niet lang meer duren vooraleer dit met klank bewezen wordt. Nog enkele matchen geduld, tot wanneer de ionge elementen ingespeeld zijn en de ploeg een geheel vormt. KEIKOP. Heden Zondag 17 November, te 2 uur, op ons terrein: F. C. Poperinge F. C. Komen B. C. S. IEPER Het slechte weder was de oorzaak dat het rood-wit programma Zondag laatst niet geheel en gansch kon uitgewerkt worden. Immers de A-ploeg werd tot rus ten gedwongen, vermits Komen A thuis gebleven was en zijne kat gezonden had. 'och men kan eeenigszins deze afwezig heid begrijpen, alswanneer men bedenkt dat de vervoermogelijkheden beperkt zijn en dat er in de weersomstandigheden van den vorigen voetbaldag hoegenaamd geen spraak kon zijn van een reisje per fiets te ondernemen. De B.-ploeg kon zich daarentegen, per geluk, verheugen de verplaatsing m goede voorwaarden te volbrengen. Evenwel kon den de Ieperlingen zien over het begin van den wedstrijd niet erg beloven, daar zij na 20 minuten spel reeas met een ach terstand van 4-0 af te rekenen had. Le Bizet had namelijk den opgooi gewonnen en meteen het groot winavoordeel. Doch de jonge rood-witten lieten zich niet be ïnvloeden en vooraleer de rust gefloten werd, wezen de bordjes reeds 4-2 aan. Na de herneming spt«lde leper op zijn beurt met den feilen wind in den rug en voor aleer het kwart uurs verloopen was, stond de stand gelijk (4-4). Nadien werd het heiligdom van Le Bizet zoo geweldig on der vuur genomen, dat men alle oogen- blikken vreesde dat gansch den inzet van de partij naar leper zou verhuizen, doch de cijfers bleven dezelfde, zoodat ieder elftal één punt op het actief mocht zetten. Heden Zondag ontvangt de B.-ploeg de goede samenstelling van Houthulst, met wie in vriendsnmatch 3-3 gespeeld werd. Gezien het nu Om puntenoogst gaat en gezien de verkregen uitslagen, moet de voorkeur aan de gasten gegeven worden, na een heftig verweer van de thuisclub. De A.-ploeg vertrekt naar Wervik en het lijdt bijna geen twijfel dat de rood- witten twee punten rijker zullen worden. S. K. VLAMERTINGE S.K. Vlamertinge F.C. Popepringe 53 Regen en wind traden als spelbreker op bij deze derby, waarvan met groote be langstelling verwacht had. Slechts enkele echte voetballiefhebbers woonden den wedstrijd bij. De match kon enkel met 3/4 uur vertraging aanvangen onder leiding van scheidsrechter Croquette, die de offi cieele arbiter, H. Debeuf verving. Poperinge, dat eerst gedacht had niet te moeten spelen en slechts met een ze vental spelers afgekomen was, weigerde zich in lijn te stellen vooraleer hun an dere spelers, die men gaan halen was, ge reed waren. Poperinge trad slechts met 10 spelers op. Na wat gelijk spel kon Poperinge eerst doelen langs Orbie, die met een prach- tigen schuiver, Debruyne geen kans gaf. Vlamertinge stelde gelijk langs Pertry, doch Sansen hernam de leiding voor Po peringe. Kort voor de rust stelde Ste- phane beide ploegen gelijk. Onze mannen deden erg zenuwachtig in deze eerste helft. Veel kansen werden voor doel ge mist, daar de meeste aanvallen slordig a: gewerkt werden. Na de koffie lukt Poperinge weldra een derde doel op verrassend schot van Bert Hauspie. Onze mannen zijn ietwat ont hutst en Poperinge dringt zijn spel op, doch voor niet lang, want Vlamrtlnge voelt het gevaar en valt verwoed aan. Ghesquiere, in 't nauw gedreven, schiet in eigen doel. Van nu af is Vlamertinge gestadig ten aanval en de Poperingscne verdediging heeft handen en voeten vol. Langs Stephane en Pertry lukt Sport kring nog twee doelen en wint heel ver diend deze weinig interessante wedstrijd, waar alle mooi spel zoek was. Bij Poperinge deden zich bijzonderlijk opmerken.' A. Hauspie, A. Sansen, Ghes quiere en Orbie. Buiten Tom speelden al onze spelers onder hun gewone vorm. Te groot zelf vertrouwen was hieraan niet vreemd. Nu een slechte wedstrijd is geen slecht sei zoen. Na 5 matchen prij)tt Sportkring heel verdiend op de derde plaats. EENDRACHT BOEZINGE Alhoewel allen op post waren, werd de match om 't slecht weder uitgesteld. Eendracht Jonkershove deed ook de verplaatsing niet naar Boezinge. Heden Zondag gaat ons eerste elftal naar Houthulst, vetrek te 12.15 uur. Ons tweede elftal ontvangt S. K. St Ju- liaan te 14.39 uur. STADEN Burgerstand. Huwelijken. André Gouvvie v. Steene met Yvonne Duhocquet. Leon Deruy- ter v. Kortemark met Madeleine Ver- meersch. Burgerwacht. Een les voor de tvederspannigen. Verscheidene leden van de Burgerwacht van Staden moesten deze week voor de politierechtbank alhier verschijnen, daar ze verzuimd of geweigerd hadden hun dienst waar te nemen. Strenge straffen werden uitgesproken: Elke dienstweige ring werd bestraft met 4 maal 26 fr. te vermenigvuldigen met 7, of 4 maal 8 da gen gevang. Enkelen hoorden zich zelfs veroordeelen tot 4 of 5 maal deze straf, daar ze 4 of 5 maal in gebreke waren gebleven. WESTROOZEBEKE Davidsfonds. Na den prachtavond van Oktober 1.1. komt nu Zondag 10 November Heer An dré Demedts, letterkundige en leeraar te Waregem, onze leden onderhouden over de West-Vlaamsche Schrijvers.Ms het waar is Geen schooner kroon dan eigen schoon dan geldt dit ook voor ons boekenwezen. We moeten voor geen en- iiiiiiraiin kele gouw noch voor geen ander land den voet zetten... Gezelle, Rodenbach, Verriest, Streuvels, Cesar Gezelle, War den Oom, Verschaeve, A. Fonteyne, A. Demedts, Dr Allaeys, K. O. De I^aye, Pastoor Leroye, F. Callewaert, Delphan Vanhoutte om maar een greep te doen. West-Vlaanderen's eigen schoon! En kent ons volk zijn Grooten? Neen. jam mer, neen. Daarom biedt het Davidsfonds dien voordrachtavond aan en we hoorden reeds den geachten Spreker over Warden Oom en dat verzekert ons een pracliG voordracht die ons volk zijn eigen schoon zal leeren kennen en hoogschatten en zijti eigen schrijvers zal leeren lezen. STUDENT GEWOND DOOR OORLOGSTUIG TE ROESELARE S. K. ST-JULIAAN Zond. 20 Okt.: Poclkap.-Sportkiinsr 17 Zondag 27 Okt.: Sportkring-Poelliay. 31 Proficiat, jongens, deze twee overwin ningen hebben ons deugd gedaan, bij zonder Zondag 27 Okt., wanneer wij met 2 invallers de ploeg van Poelkapeiie het onderspit deden delven, wanneer zij een beste ploeg in lijn stelden, om op ons weerwraak te nemen van de 7-1 neder laag die zij thuis opgeloopen hadden. Poelkapeiie wint den opgooi en aan stonds moeten de beide doelwachters op hun beurt ingrijpen. Het spel gaat weg en weer, en onze verdediging, die goed in form zit, wordt fel bestookt, maar tot doelen komt het niet. Twee strafschop pen, één, goed gevangen door Jeróme, brengt niets op. Onze voorlijn schijnt niet bij schot en zoo komt de rust met blanke scoor. Bij het hernemen zijn onze mennen, na hernieuwde aanvallen, bekroond voor hun moeite met 2 doelen, een aan de 12' en een aan de 14" minuut. Poelkapeiie herpakt zich en gelukt erin, op misver stand van onze verdediging, een eerste deel te netten. De onze laten niet begaan en vallen op nieuw aan en onze midden voor zorgt voor Nr 3. Het pleit is gewon nen. beide elftallen doen nog schcone pogingen, maar tot doelen komt het niet meer, waarop het einde, met de verdien de overwinning van Sportkring. WFJDENDRIFT LANGEMARK Zondag laatst moesten de Cerciisten noodgedwongen rusten dit door liet aan houdende slecht wedertoch waren onze mannén te Houthulst tegenwoordig. Heden Zondag komt S. K. Staden op bezoek. Aftrap om 2 ure. F. C. BLUE STAR POPERINGE Nauwelijks is onze club gesticht of reeds worden wij zwaar getroffen door het afsterven van onzen betreurden mak ker, Eugeen Sanders. Aan de diepbeproefde familie bieden wij onze innige deelneming aan. Onze club bloeit meer en meer en tal rijk komen spelers en leden onze rangen aanvullen. Sportliefhebbers, laat U inschrijven hij F. C. Blue Star, bij Clabau Alphonse. O. L. Vrouw Kruisstraat 3. en Brabandt Ju- lien, Dweerschstraat 2, Poperinge. of komt naar de vergadering die ieder Maan dag gehouden wordt om 7 uur in oru lokaal «Café Brittannia>, Ieperstraat. EXCELSIOR OOSTVLETEREN Exc. Oostvleteren-Eendr. We»tvl. 4-2. Met den Hoogdag van Allerheiligen kregen wij het bezoek van Wcstvleteren. De match verliep in het voordeel van Oostvleteren. Allo!! Supporters van Oostvleteren. De jongens zijn goed op weg, komt en moe digt ze aan. Heden Zondag komt Reninge op be zoek en 't zal er stuiven. Supporters op post. Begin om 3 u. (off. uur). PIOT. GEMEENTE OOSTDUINKERKE Vandaag Zondag wordt hier in ons dorp een voetbalmatch gespeeld tusschen de ploeg der K.B.M.J. van Oostduinkerke en deze der K.B.M.J. van Koksijde. Het plein is gelegen in de Pylyserlaan. De ingang is vrij, doch een gift wordt gaarne aangenomen en dient als steun voor de Missies. Begin te 2.30 uur. KAMPIOENSCHAP VAN HET WESTLAND Wegens het slechte weder van Zon dag 1.1. 3 November, werden de wedstrij den uitgesteld tot lateren datum, die ia De Pojjeringenaar zal verschijnen. MATCHEN VOOR HEDEN ZONDAG Te 2.30 uur: S. K. Elvcrd.-F. C. Woesten (O. T.eupe) S. K. Reninge-F. C. Roesbr. (Poissonnier) Te 3 uur: E. Westvleteren-E. Watou (R. Orcel) (Watou vertrekt aan 't lokaal te 1 v.) Bve Un. Abeele (dat een match speelt tegen een Duitsch elftal). Westouter-Reningclst II.. aBBBBBaBBaSB5BB5XB312BBaaBBB De genaamde A. Desscin. gehuisvest in de Noordstraat 202, oud 15 jaar, student in het Klein Seminarie, had op een koer jen geladen granaat gevonden en wilde ■ze losschroeven, doch het gevaarlijk tuig ontplofte in zijn handen," met pet geMt volg dat hem drie vingers afgerükt den en zijn voorarm verbrand .werd. Een geneesheer voerde het slachtoffer fikar' een heelkundig gesticht. Men vreest voqr het verlies van den voorarnv RECHTERLIJKE POL1T1EKOM. MISSARIS SPILLIAERT AANGEHOUDEN TE GENT Uit Gent wordt gemeld dat aldaar de 'rechterlijke politiekommi'ssaris II. Spil- liaert aangehouden werd. naar verluidt' in verband met zekere aanhoudingen dij? ge daan werden in de eerste dagen yaq, den oorlog. GOED NIEUWS VOOR DE ROOKERS Uit Brussel wordt gemeld dat door ttu- schenkomst van de Duitsche Overheid de tabakvoorziening verzekerd is tot einde 1941. De noodige soorten, zuilen worden ingevoerd uit Turkije, Bulgarije, Grieken land, Hohgarije. Zukl-Slavie, Italië en Polen. De fabrikanten zullen zich even wel moeten aanpassen aan het mengen der nieuwsoortige tabakken. LEENINGSAAN VRAGEN DOOR GE TE IS TERDEN De Dienst van voorlichting van het Commissariaat-Generaal voor 's lands wederopbouw deelt mede: De geteisterden, die leeningsaanvragen indienen bij de Provinciale Commissaris sen voor oen Wederopbouw, dienen te letten op volgende wenken: 1. Bij ieder der drie roze formulieren zal men het getuigschrift voegen da; op aanvraag van den geteisterde door den ontvanger aer Registratie en Domeinen werd ingevuld. 2. Het kadastraal uittreksel van de ge zamenlijke onroerende goederen, wan neer het handelsondernemingen betreft, is eveneens in driedubbel exemplaar ver- eiseht. 3. Eveneens moet het bestek in drie dubbel exemplaar met de formulieren af geleverd worden. Van de exemplaren van dit bestek moet minstens één genaam- teekend zijn door den deskundige. Een voudige kopijen zijn waardeloos. Geldt het facturen, dan dient de oorspronkelijke factuur afgeleverd met de twee gelijk vormig verklaarde kopijen. 4. Het is hoogst wenschelijk.den eigen- domstitel bij de aanvraag te voegen, vermits het Centraal Bureau voor Hypo thecair Krediet er later toch moet na vraag om doen. NOG DE VERKIEZINGEN IN AMERIKA Alhoewel totnogtoe de officieele "Uitsla gen nog niet juisi bekend zijn, wordt ge meld oat President Rooseveit in het ge heel 23,175 millioen stemmen behaalde, tegenover 19,038 aan Wilkie. Roosevelt benaalde de overwinning in 39 Staten, Wilkie in 9. Zoowel in de Kamer als in den Senaat bekomen de Demokraten de volstrekte meerderheid. Na het bekendmaken van de overwin ning van Roosevelt, stuurde Wilkie aan den overwinnaar een telegram vati geïtric- wenschen.. De Duitsche en Italiaaneclfe pers druk ken de meening uit daHdeze. verkie.^i- gen een lèit van binneiflandsche betèe- knis zijn voor de V. S. en dat zoowel de verkiezing van Roosevelt of deze van Wilkie niets zou hebben veranderd aan de buitenlandse he politiek der Vereenigde Staten. s*oi IBBBBBEBilBBXBaBBaBaBBBBBBmjlB Zekere Clement Dekove, bekend grimeur van Kortrjjk, had zkli van Kort rijk naar Gent begeven inf^uto, Wih zijn diensten aan te biedeu aan een toonecl- gezelschap dgt aldaar optrad. Bij dc te rugreis kwanj zijn voertuig in botsing lUet een ander met het gevolg dat Del- voye zwaar gewond werd aan.het hootd. Men vreesde voor een tcf*délbreuk.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 4