RANTSOENEERING DER EETWAREN Uit 't Meenensche Berichten UIT DE PANNE KOOPT UW KOLEN NIEUWP00RT WOUMEN V. G. Sportkr. Merkem Woumtn V. G. i Aan de 9* minuut, op verrazd&a Woumtn, maar dit ontmoedig* i'LD? niet. dat geweldig blijft aandringen "o-» linkerback M. Dutillieu verijdelc: aanvallen; ook onze keeper Walter z'n eerste examen deed) leverde in* werk. Zoodat Merkem aan de ra: r.o« immer met 0-1 achterstond. Maar ook na de rust hield Wr.-ea stand. Al wat Merkem verrichtte luite niet. tot wanneer 6 minuten veer het einde dan toch den gelijkmaker wetd binnen geloodst en terwijl Woumer, r.o« niet bekomen van het verschot, eer. mil nuut daarna nummer twee liet netten. Zoo werd de zege behaald door Merkem, die individueel eene veel sterkere betetv ting had dan zijn tegenstrever, maar di» eerst lang zocht naar het zoo onmisiarj verband m zijne voorlijn. Het was '-eg schoone match, met een Ietwat ruw overrompelend eindspel van Merkem, da; verdiend won. W, S. PASSCHENDALE J Passchendale Roeselare 5—4 Reeds een 4-tal wedstrijden werden bef twist voor het kampioenschapp, en onj elftal neemt de 5* plaats in. Zondag 11. werd de tweede wedstritd speeld. dit om de schaal van West-Vlaan deren. De eerste match werd tegen 7,v. Leeuw Roeselare verloren. BI] de terug, match werd door onze boys weerwraak genomen, dit met een 5-4 overwinning. Van bil den aanvang vallen de W S boys goed aan en aan de 5* minuut weet Daniël, onze middenhalf. den stand te openen. Roeselare doet tegenaanvallen, maar niets baat, tot aan de 20' minuut, alswanneer zij weten gelijk te stellen. De White Star-boys, aangemoedigd, rukken nogmaals naar het vijandelijk doel en Leenkneoht weet nummer 2 te netten. Pas 2 minuten laten zal Zw. Leeuw weten gelijk te stellen. Van belde kanten zien wij schoone aanvallen en aan de rust ls de stand 4-4. Bii de herneming valt Roe- selare onmiddellijk aan. maar de verde diging laat niet meer begaan, en 10 mi. nüten voor het einde weten onze boys het winnende doel binnen te jagen. Dcor het heroptreden van onzen ge wezen kapitein Justin hadden enze ion. gens hun vroeger zelfvertrouwen en hun schotvaardigheid terug gevonden. De lei- ding van Heer Vandeputte was zooal: al tijd zeer prefect. VOETBALCL. COSTDUiNKEP.KE Heden doen wij de verplaatsing naar Koksijde. waar de plaatselijke K. B. M. J ers ons opwachten. Een mooie match la 't verschiet. Op paoier ls Koksijde algemeen favo riet, doch in voetbal is niets onmogelijk. Aan u dus, spelers, de pronostieken om ver te kegelen. Een gelijk spel cf eea nipte zege in ons voordeel is niet uit gesloten. Allo. supporters, allen op post. moedigt uw spelers aan, doet de verplaatsing me de, want 't zal er stuiven hoor! Vertrek in groep en per fiets om 13.30 uur stipt, aan het huis van speler Dewltte, Dorp. straat 55. EEN SUPPORTER. hier menschen die te vroeg de begrafenis van onze club ingeluid hebben. De om standigheden laten eeen schitterende na men toe. Met eigen materiaal zijn we echter bekwaam eervol te presteeren. Elke speler is besloten Zondag de be schamende resultaten te wreken. Er zal met een verbetene wilskracht gespeeld worden. Van de helling moet rood en geel weer de hoogte in. En 't zal! KEIKOP. Zondag 8 Dec., te 2 uur, op ons terrein: F. C. Poperinge R. C. Wervik. Ingang; 2 frank. C. S. IEPER De B.-ploeg bevestigt hare vorige uit slagen en gaat Poperinge met 5-2 in eigen nest verslaan. Dat de rood-witte reser visten het wellicht tot een gelijk spel kon den brengen, daartoe waren zij bekwaam geacht, maar dat zij belde punten naar huis gingen medenemen, dat moeten wij als een verrassing van den laatsten voet baldag aanstippen. Te meer dat de wed strijd niet al te rooskleurig begon, ver mits Poperinge reeds in de eerste minu ten succes had. Stilaan nochtans begon nen de Ieperlingen geliiker» trek te hou den. Gauquie stelde gelijk op vrijschop, terwijl Vanlimburg ons den voorsprong bezorgde. De bezochten brachten evenwel r'e elffers op gelijken stand vooraleer de rest aanbrak. In de tweede speelhelft ge raakten de rood-witten er boven op en alhoewel de rood-gelen dikwijls gevaar lijke standjes voor ons doel schepten, toch blref onze verdediging pal en liet zich niet meer verschalken. Onze jeugdige voorwaartsen daarentegen gelukten er in nog driemaal den weg d;r netten te vin den en wel door toedoen van Vanden- berghe, Dechiever en Vanlimburg. Door deze overwinning verbetert de B.-ploeg merkelijk hare rangschikking en fluit de heenmatchen met drie gewonnen, vier verloren rn één gelijk spel. De A.-ploeg was bye en speelde een oefeningswedstrijd tegen een afdselinp van de Duitscbe V/eermacht. Deze werd door de Ieoerlin"en met 5-2 gewonnen. Aan de rust was de stand nog blank, dank zij de beide achterhoeden d'e alle aan vallen wisten af t" breken. Nadien ech ter zaaen wij vier doelen in twaalf minu ten tijds aanteekenen, twee voor ieclere partij. Maar dan eerst haalde het Ieper- sche Sanvalskwintet ziin mooi oassensnel voor den dag met Beddeleem als uitblin ker. zoodot er ten slotte voor leper's re kening neg drie doeltjes biikwamen. welke op die wiize een verdiende zege aan de thuisspelers bezorgden. Kortom gezegd, h:t was een allerschoonste voetbalpsrtij. Pronostiek voor Zondag: Le Bizet lener A.: rood-wif zegeviert (heenmatch 2-7); lener B. Komen A.: gelijk spel (heenmatch 1-7). S. K. VLAMERTINGE F. C. Komen B. S. K. Vlamertinge 14 Verdiend hebben onze mannen, Zondag laatst, beide punten weten te bemachti gen bij de moedige Komenaren en daar mee eens te meer bewezen dat ze hun mooie plaats in de rangsehikking volko men waard zijn. Toch mogen wij niet te hoog oploopen met deze overwinning, daar het vertoon de spel op zeer laag peil stond. De toe stand van het terrein, uiterst gladdig en op sommige plaatsen zelfs gevaarlijk, was hier natuurlijk niet vreemd aan. Spijts wij voor de zcoveelste maal met een gansch gewijzigd elftal optraden, wa ren wij overdonderend meester in de eer ste helft en mag het con wonder heeten dat de scoor niet grooter werd dan 4-0. De bezochte ploeg speelde waarlijk be neden alles. Gelukkiglijk was Moeder Fortuna langs hun zijde. Traden onze mannen in de tweede helft met te veel zelfvertrouwen op? In ieder geval waren ze de schaduw niet meer van 't geen ze in de eerste helft waren. Men leefde te veel op de verworven voorsprong en Komen maakte ervan gebruik om ge- ruimen tijd duchtig aan te vallen en een meer dan verdiend tegenpunt op straf schop te netten. Geleidelijk herstelden onze jongens het evenwicht, doch voor doel was alle be sluitvaardigheid zoek. Bij sommigen deed de weerbots van de op Donderdag ge speelde wedstrijd zich erg gevoelen. Spijts lofbare pogingen en hoekschoppen langs beide zijden werd de stand niet meer ver anderd. Morgen Zondag moeten wij terug oo verplaatsing en ditmaal naar Houthulst, die ons in de heenronde met 6-3 wist te kloopen. Dus een harde noot om kraken: doch geen moed verloren en wie weet als we van daar geen puntie meebrengen. Vertrek per fiets om 12 uur. F. C. BLUE STAR POPERINGE S. K. Reningelst Blue Star 00 Ter gelegenheid van onze derde oefe ningsmatch werd onze ploeg nogmaals beloond. Het was een flinke wedstrijd. Alhoewel Reningelst een doeltje verdien de, eindigde de felbetwiste match met blanke scoor. Spijtig dat onze voorlijn wat defekt was. maar onze achterhoede speelde daarentegen in dubbele form. Het was een faire match. Zondag blazen we eventjes uit. Sportclubs uit het Westland. die hun vrije Zondag niet onbenut willen laten voorbijgaan, kunnen zich wenden tot Blue Star en hun datum bekend maken aan Clabau Alfons, O. L. Vrouw Kruis straat 3, te Poperinge. EENDRACHT BOEZINGE E. Boezinge IV. S. Houthulst 64 Boezinge Wint den toss. Houthulst is sejfens ten aanval, maar Boezinge net kort daarop -het openingspuntt. Houthulst stelt eGhter gelijk. Boezinge kan zijn spel niet opdringen en Houthulst lukt op ver rassende wijze slag op slag 3 maal te doe len. De opstelling van Boezinge wordt öp gelukkige wijze veranderd. Van nu af zijn de onzen de meerderen en op corner net de linksbinnen het tweede punt voor Boe zinge,. met schoenen kopstoot. De mid denhalf van Boezinge brengt op penalty dsn stand op 3-4. Daarop rust. Na de koflie gaat Boezinge verwoed ten aanval en het Tukt onzen Berten 2 maal te doelen (5-4). Houthulst heeft niets meer in te brengen. Opeens geeft Berten over de backs, ae middenvoor zit er op, maar de rechtsbuiten is nog vlugger en zendt naast den uitgeloopen keeper bin nen. Eindstand: 6-4. Prachtig jongens. Daar C. W. Lange- mark het onderspit moest delven in Sta- den, staan we opnieuw alleen aan de leiding. Zondag te 14 uur komt S. K. Staden. Schoon sport is te verwachten. Allo! sup porters, komt in grooten getalle naar het plein. EENDRACHTER. 1. E. Boezinge 4 3 I 0 16-11 6 2. C. W. Langemark 4 2 2 0 11-13 4 3. S. K. Starien 4 12 1 10-10 3 4. W. S. Houthulst 4 1 2 I 10-13 3 WIJDENDRIFT LANGEMARK 5. K. Staden Cercle Wijdcndrift 31 regen t,portkrmg Li^ucu waren we niet opgewassen, net spel vangt kalm aan. Op aanval van SLaden weet nun center voor aen stand te openen aan ae 4* minuut (1-0). Van nu ai volgt er meer strijd, unze rood-wicten leiaen pracntige aanvallen en üportarmg neeit niet veel m te mengen. De kans is met, met ons: rechtsbuiten Camiel kogelt rnpt naast en linssDUiten Bousseinaere aoet den bal op de paal tereentkomen. Wanneer Sijs ae Dal toegespeeld krijgt van Vanhulle, gaat hij een paar tegenstrevers voorbij en scniet maentig in ae touwen (1-1). Daar op rust Na üe verfrissching zijn de lokalen sef fens in actie, maar ae achterhoede houdt stand. Middenveldspel volgt, tot wanneer Staden's linksbuiten, 7 minuten voor het einde, onze portier vloert (2-1). Twee mi nuten later herhaalt zich hetzelfde spel en 't wordt 3-1. Daarop einde van deze kalme en eentonige match. Zondag krijgen we te 2 uur Woudsport Houthulst II op ons terrein. Beste spelers, uwe talrijke supporters en supporteres sen wenschen O een faire en sportieve overwinning. TOEKOMST RENINGE Toek. Rentage Jonkershove 23 Vooraf dienen alle spelers geloofd om hun prachtig verweer in de match tegen Eendracht Jonkershove. Na gedurende langen tijd de leiding in handen gehad te hebben, werd door Toekomst de stand geopend en zelf op 2-0 gebracht. Daarop .volgt strafschop, in doel omgezet. Na de rust werd een ongeluksgoal door de ver dediging zelf gemaakt. Nochtans ver richtte zij flink werk en bracht de te genstrevers waarlijk menigmaal in de war. Het is een genoegen te mogen besta- tigen dat de ploeg flinke vorderingen maakt. Proficiat spelers. Reningenaren, komt uw jongens aan moedigen Zondag te 3 uur op ons terrein tegen Cercle W. Laogemmii II. We vej- wgchtjn talrijk. UITSLAGEN VAN ZONDAG L.L. II* Afdeeling Provinciaal - Reeks C. P. C. Komen B. 8. K. Vlamertinge 14 F. C. Poperinge C. 8. leper B. 25 R. C. Wervik F. C. Komen A. 24 W. S. Houthulst S. C. Le Bizet 50 RANGSCHIKKING 1. C. 8. leper A. 7 7 0 0 44-10 14 2. W. 8. Houthulst 7 6 1 0 30-10 12 3. F. C. Komen A. 6 4 2 0 21-10 8 4. 8. k. Vlamertinge 8 4 4 0 24-22 8 5. C. S. leper B. 8 3 4 1 27-32 7 6. S. C. Le Bizet 7 2 3 2 16-29 6 7. R. C. Wervik 7 2 5 0 14-27 4 8. F. C. Poperinge 5 1 4 0 12-26 2 9. F. C. Komen B. 7 0 6 1 10-32 1 MATCHEN VOOR ZONDAG 2 u.: 8. C. Le Bizet C. S. leper A. C. S. leper B. F. C. Komen A. W.S. Houthulst S.K. Vlamertinge. F. C. Poperinge R. C. Wervik F. C. Komen B. bye. VOETBALKRONIEK Totaal Aantal fïeldl* Prochikten Da^ellikscll voor Hoeveelh. zegels v. zegel rantsoen 30 dagen per zegel 1 tijdp. 1 Naar keuze: A Keukenbrood vervaardigd uit één of meer der navermslde meelsoor ten 225 gr. 6 k. 750 225 gr. 30 1 B. Tarwemeel gebuild tot 85 "5 Mastelulnmeel gebuild tot 80 Roggemeel gebuild tot 75 Speltmeel gebuild tot 65 <V of jn*T*srl van de*^ ~n 170 gr. 5k. 100 170 gr. 30 C. Beschuiten en deegwaren vervaar digd uit meel gebuild tot C5 ®v 150 gr. 4 k 500 150 gr. 30 D. Beschuiten en deegwaren verve ar- digd uit meel gebuild tot 72 125 gr. 3k. 750 125 gr. 30 E. Dieetlevensmiddelen welke ten hoogste 140 gr. meel gebuild tot 72 "o bevatten en ln 't geheel niet meer dan 175 gr. wegen175 gr. SV. 250 175 gr. 30 F. Peperkoek 250 gr. 7k. 500 250 gr. 30 t Naar keuze: Gebrande mout of gebrande gerst 5 gr. 150 gr. 50 gr. 3 B. Mengsel van koffiesurroeaten welk ten hoogste 5 gram gebrande gerst of gebrande mout bevat 13 gr. 390 er. 130 or. 3 3 Margarine4,2 gr. 125 gr. 42 gr. 3 4 Boter 4 2 gr. 125 gr. 42 gr. 3 5 Voorloopig onbenuttigd C Geraffineerde suiker, kristalsuiker, korrelsuiker, kandijsuiker, ver- geoise bruine suiker, ruwe sui ker, en naprodukt 33 gr. 1 k. 333 gr. 3 7 Kavergort en andere zetmeelhouden- de producten, behalve het aard appelmeel (niet gerantsoeneerd) en de onder nr 8 vermelde peul vruchten 6.6 gr. 200 gr. 66 gr. 3 8 Peulvruchten (erwten, boonen, pnar- denboonen, enz.) 6,6 gr. 200 gr. 66 gr. 3 9 Voorloopig onbenuttigd 10 Versch en bevroren vleesch ('20 t.h. beenderen inbegrepen)conserven en r.lle preparaten, om 't ev-n hoe veel vleesch zij naar verhouding bevatten 50 gr. 1 k. 500 50 gr. 30 12 Boter of margarine 4.2 gr. 125 gr. 42 gr. 3 13 Boter of reuzel of ossenvet 2,5 gr. 75 gr. 25 gr. 3 14 Kunsthonie, confituren, invertsuiker en vloeibare suiker, siroop, vruch tenmoes, broodsmeersel, ten minste 30 t.h. suiker bevattend 15 gr. 450 gr. 150 gr. 3 15 Voorloopig onbenuttigd 10 Aardappelen 1- 500 gr. 15 k. 2k. 500 6 ART. 3. De ondergrondsehe werklie- Nr 11 rullen. De aldus geruilde zegels den ontvangen 12 bijzègels voor marga- Nr 4 of Nr 12 worden op het geneeskun- rine voor 11 dagen werkeltjken arbeid, dig getuigschrift geplakt en onmiddellijk zegge met uitsluiting van de dagen rust, geannuleerd. ziekte, vrijaf, verlof en werkloosheid. Voor de ongeneeslijke zieken wordt er De andere werklieden, vermeld op de maar een enkel getuigschrift vereischt; bii voornoemd besluit van 4 November de volgende maanden plakt de aangestel- 1940 gevoegde lijst, ontvangen 3 bi.jzegels de beambte de geruilde zegels Nr 4 of voor margarine voor acht dagen wei'ke- Nr 12 op een blad ongezegeld papier, dat lijken arbeid. door den begunstigde voorgelegd wordt en de op Itet geneeskundig getuigschrift ART. 4. Tegen overlegging van een voorkomende aanduidingen vermeldt, te geneeskundig getuigschrift kunnen de weten: naam van den geneesheer, naam zieken, bij den gemeentel) ken dienst, van den zieke, aard van de kwaal en da- ieder zegel Nr 4 of Nr 12 tegen 3 zegels tuin van aflevering. BESCHOUWINGEN - VOORUITZICHTEN II- AFD. PROVINCIAAL - PEEKS C. De laatste dag der heenwedstrijden, ge speeld bij een echt winterweer tie. had een vrij normaal verloop. De licht bevroren velden betoonden hier en daar vrij glad- dige plaatsen, die het bewegen en dé bal- kcntrool fel bemoeilijkten, doch dit scheen van geen te groot nadeel te zijn voor de sterkste ploegen, die ervan gebruik maak ten om de punten te oogsten, zoodat we nergens een verrassing aan te stippen hadden. F. C. KOMEN B. S. K. VLAMER TINGE werd een 4-1 overwinning voor de gasten, die nogmaals gewijzigd optra den. Het snel kon ons maar wéinig be geesteren. In tegenstelling met de andere Zondagen kon Komen in de eerste helft geen ernstigen weerstand bieden en werd letterlijk ingedrukt. De 4-0 stand voer de rood-witten was dan oververdiend. Vla mertinge scheen de tweede helft met te veel zelfvertrouwen aan te vangen en ge- ruimen tijd was Komen in meerderheid en lukte daarbij op strafschop een ver diend tegenpun*. Naarmate de match vorderde herstelden de bezoekers het evenwicht, doch de scoor veranderde niet meer. Te POPERINGE werd de miniatuur derby door IEPER B. met 5-2 gewonnen. Beide Sansen en A. Hauspie waren belet, 't geen natuurlijk een grooten invloed had op den uitslag. De Ieperlingen vin gen den wedstrijd met negen spelers aan. doch werden wéldra voltallig. Poperinge deed meer dan zich verdedigen, teekendè zelfs eerst aan en ken tot aan de rust gelijken tred houden. Doch daarna sprak de overmacht en snijts het prachtig ver weer van Dré Ghesquiere moesten de keikopoen zich overwonnen geven. De derby der Leicstreek, R. C. WER VIK F. C. KOMEN eindigde hier ook met de zege der bezoekers, die met hun nieuwe opstelling de go de carburatie schijnen gevonden te hebben. De rust brak aan met een 3-1 stand voor de mau- ven. Na de koffie viel Wervik verwoed aan en wist zelfs de scoor op 3-2 te bren gen, doch Komen voelde 't gevaar, deed er een schopken op en 't 'werd 4-2. Ko men. die wegens de verkeersmiddelen zijn middenvoor Mingrls uit Kuttrne vervan gen moest, had heroen gedaan op een jeugdig element. Minnekeer, die zich flink uit den slag trok. Ock buitenlinks De- jardin, centerhalf DeDaepe en back Ver- kinder deden zich flink opmerken. Ra cing, van wie we beter verwacht hadden, bijzonderlijk na ziin laatste mooie pres taties, verliest hiermede voeling met de kongroep. Mot forfaitseoor werd S. C. LE BIZET te HOUTHUI,ST geklont (5-0). Na twee weken niet ontreden in de kompetitie heb ben de Woudsoorters hewezen door dce prachtzsgc dc.t ze niets van hun kwali teiten verloren hadden en vast besloten ziin zich verder in deze kompetitie te on derscheiden. Le Bizet kan de verontschul diging inbrengen van de vermoeiende verplaatsing per fists en ook het feit dat ze met talrijke invallers ontraden, zoodat gansch het gewicht van den striid eens t° meer woo-* op de Gebroeders Verleure, d'e na de rust. als de stand reeds 4-0 r*as. als aehterspelers optraden en hun elftal behoedden van een verplettering. bij HENRI SCKOTTEY Panr.eztraat 29, Koksijde. BURGERLIJKE STAND Ovcrlijdens. Vanhoutte Alois, 60 j., echtg. Denys Juliana (v. St Joris). Verkuylen Jan, 68 j., echtg. Maeren Es ther. Huwelijken. Roggeman Justin en Verbanck Marguerite. Vanhoutte Geor ges en Vandenabcele Joanna. BEROEPSVEREENIGING VAN HER BERGIERS, HOTELIERS EN KES- XAURATIEHOUDERS VAN NIÉUW- POORT EN OMLIGGENDE Op Zondag 8 December, te 3 uur, in de zaal NovaGroote Markt, belang rijke Beroepsvérgadering. Dagorde: 1. Verslag over de werking der vereeniging. 2. Inlichtingen over de aankoopprijzen der bieren. 3. Vaststelling van een minimumverkoop prijs. ZIEKENBON!) WERKMANSKRACHTEN Het Bestuur herinnert de leden eraan dat de uitbetaling plaats heeft op den laatsten Zondag van December, zijnde 29 December, in het secretariaat, van tot 11 uur. Alle nog te betalen rekenin gen van het dienstjaar 1940 moeten in- Ï;ediend worden. Einde December sluit iet dienstjaar en kunnen de rekeningen die te laat komen niet meer worden aan vaard. Buiten enkele wedstrijden die uitgesteld werden, is het eerste bedrijf van deze kompeptitie uitgespeeld. C. S. leper prijkt onverslagen aan de leiding en het zou ons niet verwonderen moesten zij de kompetitie eindigen zon der puntenverlies. Hun ploeg zonder het een prachtelftal ter mogen noemen steekt toch met kop en schouders boven hun tegenstrevers, 't geen ietwat schaadt aan de belangstelling van dit kampioen schap. Nu, van een anderen kant wordt dit eenigszins vergoed door den finan- cieelen kant, daar het bezoek van de lei ders graag welkom is bij de kassiers. De Ieperlingen staan nochtans voor een zwaar problema wegens de reglementen die voorschrijven dat het verboden is de spelers van 't eene elftal in 't ander te gebruiken, en omgekeerd, indien een club twee elftallen in eenzelfde reeks heeft ingeschreven Nu bijzonderlijk laat dit zich gevoelen, daar ze de diensten moeten missen van hun uitstekende middenhalf Godderis, door zijn studiën weerhouden. Op de tweede plaats vinden wij het zeer homogeen elftal van Woudsport Hout hulst, dat slechts op twee punten van de leiders volgt en aast op een gebeurlijke inzinking van deze laatste. De match te leper zal er denkelijk, over beslissen, doch we denken het niet dat ze nog de leiders kunnen inhalen. In ieder géval is hun prestatie zeer bewonderenswaardig. De strijd om de derde plaats wordt spannend en als aanspraakmakers mo gen wij F. C. Komen A. en S. K. Vla mertinge (elk 8.punten), C. S. Iepepr B- (7 punten) en S. C. Le Bizet (6 punten) vernoemen. F. C. Komen A., na enkele flauwe pres taties, schijnt er bovenop te komen, ter wijl ook lener, die versterking kreeg, een flinke remonte deed. S. K. Vlamertinge presteerde bijzonder goed, doch moest ongelukkig genoeg we gens talrijke omstandigheden, de diensten missen van verschillende zijner beste spe lers. Dit kan ook eenigszms gezegd worden van S. C. Le Bizet, die we minst kans gunnen voor de derde plaats. R. C. Wervik telt amper 4 punten. Door het aanwerven van verschillende spelers van Wervik Sport, zijn ze zeker eehigs- zins verbeterd, doch ze beantwoorden toch met aan de verwachtingen. Volgt dan Poperinge, dat met ziin 2 punten op de voorlaatste plaats staat. Het gedurig gedwongen wijzigen van hun elftal is zeker niet vreemd aan hun slechte klasseering, want de keikoppen zijn meer waard dan hun weinig benij denswaardige plaats het zou kunnen doen gelooven en wij zijn ervan overtuigd dat er met hun zal ar te rekenen vallen in de tweede helft. Als hekkensluiter hebben wij de B-ploeg van Komen, die spijts zijn moedig ver weer niet opgewassen schijnt in de reeks. JULES DEGRYSE Rccollettenstraat 37, Nieuwpoort, gelast zich met alle METSEL WERK, aanneming van herstel len van daken, leggen van vloe ren. enz., aan gematigde prijzen. BIJGEVOEGDE PROVINCIALE WEDSTRIJD VOOR STIEREN gehouden te Nieuwpoort op 2 December 11. JAARLINCSTIEREN 1. Van Hyfte Kamiel, Wulpen. 2. Vandenoroecke Jeroom, vVilskerke. 3. Vanaenbroecke J. 3. Canart Romain, Mannekensvere. 4 Van Hyfte Kamiel, Wulpen. ft. De Poorter Georges, Eggewaartskapelie. ft. Van Hyfte Kamiel, Wulpen. 7. Florizoone Jeroom, Oosiduinkerke. ALFONS DUMON Kaei«tr»at 3. NIEUWPOORT, gelast zich met het opmaken en indienen van de noodige bescheiden voor inschrijving in het HANDELS REGISTER. Hij gelast zich ook met opmaken van de formulieren voor OORLOGSSCHADE. BERICHT Dr Burgemeester der stad Nieuwpoort maakt bekend dat de afgevaardigde van «Irn Heer Ir L. Ryckeboer I Provinciaal Commissariaat voor 's Lands Heropbouw) eiken Vrijdag een ontvangstdag zal hou den ten gerieve van alle geteisterden wel ke inlichtingen wenschen te bekomen om trent leeningaanvragen tot herstel van private goederen. De ontvangstdag wordt gehouden ei ken Vrijdag van 9 Vi tot 12 uur ten Stad- huize te Nieuwpoort. AL KLAPPEN EN DOEN 4 Het natie weder hield aan, maar vw-u Kouder, ue \v inter is volop ui ju».'.iocni en gai ons Eateruag,. zaonuag t.i loaanaag u»oog weuer niet vorst ea De voorschriften in betrekking met 1>Cl e-keer m ae nusizonè onjveu nog fL.ccs \an kracht, ue inwoners aie ge- i.oociiaaKt zijn zien meer oan o km. van huil v.oonpiaais te verwijderen, dienen ln bo-i te zijn van een toelatingsbewijs ge- VeeKc.ia van aenBurgemeester en Van den Urtskommandant van Veurne. Aiie vernieuwingen van doorgangsbe- wij^e-i kunnen enaei gebeuren aoor ane- vi.ng van ae ouae toelatingen. Na ancop van geidigneid dezer toelatingen, moe ten ze onmiddellijk terug ingeleverd wor- t>WerS5IB8SBS9BEIHBBNEIB9lflBBB Morgen Zondag, b December, beginnen de iei ugweustriju.il en neouen wij emseie belangrijke kampen aan ie stippen. Zoo a. C. Le Bizet C. 8. leper A. Het gelat hier bijna een deroy. Ainoewei veex sterker op net papier, zuilen ae Ieper lingen hti niet gemakkelijk hebben en zuilen ze moeten opletten geen blauwtje op te loopen. Ze vertrekken spijts alles toch favoriet. C. 8. leper B. F. C. Komen A. wordt een spannende strijd om de derde plaats. Een gelijk spel of ten lokale overwinning is hier niet uitgesloten. W. S. Houthulst S. K. Vlamertinge zal na een hevig verweer der gasten door de bezochten gewonnen worden. En eindelijk zien wij E'. C. Poperinge beide puntjes bemachtigen tegen Haring Wervik, dat hun bezoek brengt. J. J. V. «o» F. C. POPERINGE Dat er tegen leper B. verloren werd zal velen bitter ontgoocheld hebben. En in derdaad er is reden toe. De match zelf was buitengewoon triestig. Het was een krasselen zooals we het maar weinig ge woon zijn. Rood en geel stond weer deer lijk genavend tusscncn de lijnen. F. e. Poperinge doorworstelt een zware krisis. En nochtans herinneren we ons een ze kere match tegen een militair elftal die buitengewoon hoopgevend was. Rood en- geel kan. We spelen thans drie Zondagen naeen thuis. Et zal kompleet opgetreden worden. En iedereen is met de beste ge voelens bezield. Vanaf Zondag zal het roer omgegooid worden. We zijn overtuigd dat het be schamend is voor ons te presteeren zooals we het totnutoe dedtn. t Zal verkeeren. Wervik zal het eerste slachtoffer zijn 'vwi rooien geeJ's VREESELIJK TRAMONGEVAL TE VILVOORDE Tengevolge een zwaren mist zijn twee tramrijtuigen aan de Marly te Vilvoorde ln botsing gekomen. Er zijn verscheidene dooaen. waaronder twee trambedienden, te betreuren, alsmede een 12-tal gewon den. Het aantal cooden werd nog niet iremeld. POSTVERKEER MET NEDER LAND EN LUXEMBURG In het postverkeer met Nederland en Luxemburg worden gewone en aar.j ee- Lenüe brieven, postkaarten, drukweiken, wü enmonsters, zaakpapieren en gegroe- jpeerde zendingen toegelaten. Deze poststukken dienen gefrankeerd Vgitftns het internationaal tarief.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 4