Uit mijn Oorlogsdagboek SPORTNIEUWS Hel verp'khJend Ri'bewi's Hitler sprak let de Duitsche Arbei ders in ssü penfnbriek De Week in ens Land Winterhulp voor Bestuurders van MoSorvoerSulgen NOGMAALS KWAMEN KRIJGSGEVANGENEN TOE TE ANTWERPEN -- bbamn Het Staatsblad van 7 December bevat «en besluit, waarbij het verplichtend rij bewijs voor bestuurders van motorvoer tuigen wordt ingevoerd. Het luidt als volgt: Artikel 1. Niemand mag een motor voertuig besturen, tenzij hij ouder is van een door den Dienst van het wegverkeer afgeleverd rijbewijs, waarvan het model zal vastgesteld worden bij beslissing van den Secretaris-Generaal van het Ministe rie van Openbare Werken. Art. 2. Het rijbewijs wordt verleend tegen voorlegging van: 1) Een bewijs van woonplaats, afgele verd door het gemeentebestuur, dat daar op plaats en datum van geboorte van den betrokkene aangeeft; 2) Een verklaring van den bestuurder, waarbij hij bevestigt te voldoen aan de ouderdoms- en bekwaamheidsvoorwaar- den voorzien bij artikelen 8 en 11 van het algemeene verkeersreglement; 3) Twee onlangs vervaardigde foto's van den bestuurder, welke de volgende afmetingen moeten hebben: 4x4 cen- tlmenter, terwijl het hoofd van 1,5 tot 2 centimeter hoog is; 4» Een ontvangbewijs betreffende de storting van de som van vijftig frank in handen van den ontvanger van belas tingen. Bedoeld rijbewijs is vrij van alle zegel en registratierechten. Art 3. De verklaring van den be stuurder geschiedt schriftelijk op een formulier dat door den Dienst van het Wegverkeer, door bemiddeling van het gemeentebestuur, ter beschikking van den betrokkene wordt gesteld. Zij wordt, met de bij artikel 2 voorziene stukken, afgegeven aan den burgemees ter der gemeente, waar de bestuurder zijn woonplaats heeft. Art. 4. Indien de burgemeester van oordeel is dat er geen bezwaren zijn tegen het afleveren van het rijbewijs, maakt hij het dossier over aan den Dienst van het Wegverkeer. Art. 5. De aanvrager mag (in geval van weigering) beroep aanteekenen bij den arrondissementskommissaris, die alle door hem nuttig geachte opsporingen doet en onder meer een geneeskundig onderzoek mag voorschrijven, dat de aan vrager bij een door den Dienst van het Wegverkeer erkenden geneesheer meet ondergaan. Art 6. Bij verandering van woon plaats moet de houder van het rijbewijs binnen vijftien dagen er kennis van geven aan den Dienst van het Wegverkeer, die hem een nieuw rijbewijs aflevert tegen voorlegging van het oude en van een ont vangbewijs betreffende de betaling aan den ontvanger der belastingen van een som van vijf en twintig frank. Art. 7. Bij verlies, diefstal of ver nietiging of vernieling van het rijbewijs, geeft betrokkene ér onmiddellijk kennis van aan den Dienst van het Wegverkeer. Art 8. Het rijbewijs is'strëng per soonlijk en moet vertoond worden op iedere vordering der agenten, die door het algemeen verkeersreglement bevoegd ver klaard zijn om de inbreuken op bedoeld reglement vast te stéllen. Art 9. 5 1. Bij de in littera's a) tot f) van onderhavig artikel vermelde ge vallen, kan het onmiddellijk intrekken van het rijbewijs bevolen worden hetzij door den procureur des Konings, hetzij door den ambtenaar van het openbaar miniterie bij de politierechtbank. a) De bestuurder bevindt zich niet in de voorwaarden, vereischt bij artikel 11 van het algemeen verkeersreglement, na melijk omdat hij in dronken toestand verkeert: bi er is vluchtmisdrijf geweest; c) het aan de schuld van den bestuur der te wijten verkeersongeval heeft den dood of ernstige verwondingen tot gevolg gehad; d) de Inbreuk on het algemeen ver keersreglement heeft aan derden belang rijke schade berokkend; e) er is klaarblijkelijke gevaarlijke snel heid binnen een bebouwde kom geweest; f) er is weigering geweest om aan de aanmaningen van een bevoegden agent gehoor te geven. 5 2. ïn de bij littera's a), c) en d) van onderhavig artikel voorziene gevallen neemt de bekeurende agent, op 't oogen- blik van 't vaststellen van de inbreuk, het rijbewijs af en voegt het bij 't pro- ces-verbaal. In dit geval wordt het voertuig, voor zoover als noodig, in een garage gestald op de kosten, risico's en gevaar van den overtreder of van zijn rechtsopvolgers. Het parket geeft zoo spoedig mogelijk het rijbewijs terug, tenzij het. krachtens alinea 1 van onderhavig artikel, de in trekking ervan beveelt. Art 10. Wanneer een vonnis in kracht van gewijsde is gegaan, is degene die van het recht om een motorvoertuig te be sturen, vervallen verklaard werd, ver plicht zijn rijbewijs in te leveren of te laten inleveren op de griffie van de recht bank welke het eindvonnis geveld heeft. Dit moet hij doen binnen vijf dagen na het verzoek dat hem door de griffie zal gezonden worden. Op het rijbewijs wordt melding ge maakt van het vonnis dat de vervallen verklaring uitgesproken heeft en van den duur der ontzegging. Dezelfde vermelding wordt aange wee kend op de latere af te leveren rijbewij zen. Art 11, Alwie, zonder houder te zijn van een regelmatig riibewijs, een motor voertuig bestuurt, wordt gestraft met een gevangenisstraf van acht dagen tot drie maanden en met een geldboete van 500 frank tot 2.000 frank, of met slechts ééne dezer straffen. Dezelfde straffen worden toegepast op dengene die zijn rijbewijs niet vertoond heeft overeenkomstig artikel 8 van onder havig besluit of die in de bij artikelen 9 en 10 voorziene gevallen nalaat zijn rij bewijs in te leveren of ts laten inleveren. Bij herhaling van de in onderhavig ar-, tikel bedoelde inbreuken, worden de straffen verdubbeld en de gevangenis straf en de boete altijd samengevoegd. De datum van het in werking treden van onderhavig besluit zal door den Se cretaris-Generaal van het Ministerie van Openbare Werken vastgesteld worden. OPEISCHINGEN DOOR DE DUITSCHE OVERHEID Er wordt aan herinnerd dat er voortaan geen enkele opcisching meer. door dc Duitsche Overheid gedaan, nog zal be taald worden, indien zij niet bevestigd is door een regelmatigen opeiscliihgsbón, onderteekend en gestempeld door de plaatselijke Kommandantur. De rekeningen door de leveranciers in dubbel exemplaar over te leggen, moeten door de opeischende overheid voorzien worden van een vermelding, waarbij ver klaard wordt dat de dienst of de leve ring wel degelijk is geschied. In de toekomst zal geen enkele onre gelmatige opeisching nog aanleiding ge ven tot betaling vanwege de Belgische Overheden. Dit geldt eveneens voor de opeisching van gebouwen. (Vervolg van 1* blad) (Vervolg van 1* blad) Aan deze wantoestanden zal dan ook paal en perk worden gesteld. Intusschen doet het Kommissariaat een beroep op alle handelaars en schippers opdat zij door een humane opvatting hun ner ekonomische taak den nood onzer geteisterden niet verder zouden verer geren. DE VOEDSELVOORZIENING Alle beschikbare voorraden dienen aangemeld voor een rechtvaardige verdeeling. In een radiorede heeft een vertegen woordiger van het Ministerie van Land bouw en Voedselvoorziening er nogmaals op gewezen welk kwellend vraagstuk de bevoorrading onzer bevolking is gewor den. Het Ministerie laat echter niets on verlet om de bevolking hierin te helpen. De rantsoeneering moest worden inge voerd; de prijzen van een aantal waren dienden ook vastgesteld. De Winter staat echter voor de deur en veel grootere voorraden dienen op de markt gebracht. Daarom werd er besloten, dat heel de inlandsche aardappel- en broodgraan oogst in den loop van de eerstkomende weken moet geleverd worden. Ondanks nalatigheid, zelfzucht, woe ker- en smokkelhandel, MOETEN noch tans al de aardappelen en al het brood graan BINNEN DEN GESTELDEN TIJD WORDEN GELEVERD. Zal die opeisching mislukken niettegenstaande zij zoo drin gend is? Dat mè,g en dat kan niet. Dergelijke ingebrekeblijving zou ons de rampzaligste gevolgen op den hals kun nen halen. Niets, beslist niets, mag on verlet galaten om zelfs een gedeeltelijke mislukking te voorkomen. Het is inder daad onontbeerlijk dat al degenen die den toestand gezond beoordeelen. de overheid steunen en dat het volk dege nen in 't gelijk stelt die besloten hebben de regelmatige markt te bevoorraden, ondanks de tegenkanting van hen die slechts aan eigen winst denken. De mee ning van het volk kan hier een beslissen- den invloed uitoefenen, 's Lands over heid, die enkel het algemeen welzijn be oogt, rekent dan ook op den krachtigen steun van het gansche volk. Een belangrijke vergadering werd even eens gehouden te Brussel om den toe stand der bevoorrading te bespreken. Door den H. Reeder, Militarverwaltungs- chef te Brussel, werd namelijk een af vaardiging ontvangen van de Burgemees ters der groote industriecentra, in tegen woordigheid van de Sekretarissen-Gene- raal van Landbouw en Voedselvoorzie ning en van Binnenlandsche Zaken en van de Gouverneurs van Brabant, Luik en Henegouwen. Nadat de Burgemeester van Luik, in naam der afvaardiging, gewezen had op de moeilijkheden der bevoorrading, be handelde de H. Reeder den geschapen toestand. Alle beschikbare voorraden die nen aangemeld voor een rechtvaardige verdeeling tusschen rijken en armen. Deze voorraden dienen in het geheel aan gewend. Een hulpverleening door Ame rika behoort niet tot de mogelijkheid, daar Engeland weigert schepen met le vensmiddelen door te laten. Holland en het Reich Importeeren groote hoeveel heden aardappelen, welke slechts eerst moeten dienen voor de aanstaande moei lijke wintermaanden. De Militarverwal- tung, in samenwerking met de bevoegde Belgische diensten, zal het mogelijke doen om de ernstige bevoorradingsmoei lijkheden het hoofd te bieden. Door Sekretaris-Generaal De Winter en de Burgemeester van Luik werd de H. Reeder dank betuigd voor zijn be langwekkende verklaringen en verzeker den hem hun volledige medewerking. DE WEDDEN VAN DE PARLEMENTAIREN Naar een bericht verschenen ln Het Algemeen Nieuwsdeelden wij in ons blad van verleden week mede dat de wedden aan de Parlementairen voort werden uitbetaald, behalve aan een vijf tal Volksvertegenwoordigers welke -ge weigerd hadden die bedragen te innen. Naar wij thans vernemen is dit zoo niet. Naar Volksvertegenwoordiger Mees ter Butaye ons laat weten, worden de Parlementsleden niet meer betaald. We houden eraan deze terechtwijzing aan onze Lezers bekend te maken. In Het Algemeen Nieuws van Woens dag jl. wordt hieromtrent nog medege deeld dat de uitbetaling dier wedden be- staakt werd vanaf 1 December. Alle Volksvertegenwoordigers en Senatoren die zich hebben aangemeld aan de kwestuur, stonden voor een gesloten deur. Het dienstpersoneel van de kwestuur v.erd verdeeld onder de verschillende minis teries. DE FISKALE ONTVANGSTEN In het Staatsblad ls de statistiek ver schenen, vastgesteld op 31 October 11., van de verrichtingen in zake belastingen. Uit de voorgebrachte cijfers blijkt dat de fiskale ontvangsten in October 11. een merkwaardig peil hebben bereikt. Zij zijn namelijk gestegen tot 951 millioen frank, tegen 604 millioen in September en 500 millioen in Augustus. DERTIENDE BIJDRAGE. *k Heb onlangs gehoord van een bur ger, die tot nu toe altijd chauvinistisch gezind was, dat het beter ware dat ze voor een zekeren tijd zouden onder het gezag van Hitier staan, anders, zoo zegde hij, kan Frankrijk niet meer herrijzen? 't Schijnt dat er verschillende officieren wilden vluchten voordat de Duitschers hier waren. Velen zijn toch zoo bang dat ze zullen moeten rekening geven. Ook onze Generaal wilde in burger scham pavie spelen, doch hij wordt door zekere van zijne officieren bewaakt. Nu, deze verdient zijn straf, zooveel jongens nut teloos naar het front te hebben gezonden. Er is ook spraak dat wij van hier zou den verhuizen. Naar waar? In ieder ge val wil niemand achteruit en op een stel ling ook niet. Wij willen niet meer vech ten. Dat men ons naar huis laat gaan! Op de brug naar Auch gebeurt er een botsing tusschen een personenauto en een militaire vrachtwagen. Enkel licht gekwetsten, waaronder de garde-cham petter. Hij is gekwetst aan de hand en moet 's avonds vervangen worden om bij middel van trommelgeroffel al de mannen van de stad bijeen te roepen naar de mairie, waar de maire hun een korte toe spraak houdt. Tucht, kalmte, orde, geen weerstandMen vreest luchtbombarde menten en hij raadt de vrouwen en kin deren aan naar den buiten te trekken. De mannen moeten schuilplaatsen gra ven in hun hovingen. Gansch het dorp is ln rep en roer. Nog nooit met al die soldaten en vluchtelingen heeft men zooveel volk gezien. Een ferme dondervlaag, die gansch den z\ ?nd zal duren, komt gelukkiglijk de gemoederen wat bedaren. 's Avonds in de radio vernemen wij dat de Führer de Fransche afgevaardigden dezen morgen te 5.30 uur ontvangen heeft ln het bosch van Compiègne, de zelfde plaats waar in 1918 de wapenstil stand geteekend werd. Van de voorwaar den en uitslag geen nieuws. Wat duurt het toch lang. In de Kompagnie D. A. D. hebben ze gansch het uitrustingsmagazijn uitge deeld. Al wie iets noodig had kon het krijgen en dan nog zonder bon. Schoe nen, gordels, broeken, ransels, gansche uitrustingen, 't V/as een echte processie. De jonge mannen van 16-17 jaar die hier lagen zijn er het best mee gevaren. Ze zijn fier in hun soldatenpak (al ware 't nog maar in een half) te steken. 't Was vandaag het feest van den H. Lodewijk van Gonzague en 'k heb ervan geprofiteerd om eens tot aan de kerk te gaan. 44* DAG: ZATERDAG 22 JUNI. Zou de beslissing voor vandaag zijn? 's Morgens weinig nieuws, 't Weder is in ieder geval beter dan gisteren, al hangen er dreigende wolken in de lucht. 't Is marktdag en op de verschillende plaatsen is het goed te zien dat de aan dacht meer gevestigd ls op de beslissing van het Fransch gouvernement. Gestadig nog passeeren Fransche troe pen, toet verwondering en verbaasdheid aanzien door boeren en boerinnen. Weeral worden allerlei nieuwsjes ver spreid Wat is deze toestand toch ver velend 's Avonds vernemen wij dat de Fran sche plenipotentairen slechts gisteren om 15.30 uur ln 't bosch van Compiègne, in dezelfde wagen waarin de wapenstilstand van 1918 geteekend werd, ontvangen wer den. Pe Generaal von Keitel, voor gat hij Er heerscht er vrijheid die in feite be- teekent vriien handel, en hiermede be doelen die lieden kapitaal vormen en dit te gebruiken, vrij van ieder toezicht van staat of volk. Ten slotte zorgt dit kapitaal zijn eigen dagbladen te hebben. Deze bladen spre ken wel over vrijheid, maar in feite heeft ieder dier bladen een meester: de geld schieter. Deze alleen leidt dan het blad. Deze pers kneedt de opinie, welke weder om ingedeeld wordt in partijen. Ook Duitse hl and heeft vroeger die partijen gekend. In werkelijkheid zitten allen aan zelf de tafel en mengen him houding vast. Men zou denken dat ln deze landen van vrijheid en rijkdom voor het volk een ongehoorde welstand moet bestaan. Juist h?t omgekeerde ls waar. In die lan den ls de ellende der massa grooter dan waar ook. Krasser klasseverschil dan in deze landen kan men zich niet Indenken. Aan den eenen kant de grootste ar moede. aan de andere zijde een even fan- tastischen rijkdom. Engeland heeft tien tallen jaren 2 H millioen werkloozen ge had en het rilke Amerika 10 tot 13 mil lioen. Het volk staat er niet in het mid den der belangstelling. Beslissend is er enkel het bestaan van een paar honderd reuzenkapitalisten, die eigenaars zijn van de meeste fabrieken en hierdoor de lei ding van het volk in handen hebben. De groote volksmassa interesseert hen slechts in verkiezingstijd. In deze landen heerscht er. onder den dekmantel der de- mokratte, niets anders dan het egoisme van een uiterst kleine groep. Daarom is het ook begriineliik dat een Engelsch- man zegt: Wij willen niet dat onze we reld ten onder gaat Het Britsch imnerium wordt door Dnitschland niet bedreigd. In de kapitalistische landsn heerscht het begrip: «Het volk is er voor de eko- nonfie en deze is er voor het kapitaal Tn Duitsehland werd deze resel omge keerd: Het Kapitaal ten dienste van het volk». Het volk komt in Duitsehland op de eerste plaats. Wanneer een ekonn- misch svstsem er niet in slaagt het volk t° veeden. ts kleeden, enz., dan is het een slecht systeem en moet het vervangen worden. Men heeft aan Du'tschland hst ver wilt gericht de vriiheid te terriroseeren. Hier werden zekere grenzsn getrokken ten bate ven de gemc»nsch°n. De be- daeh'e kap'taltaten willsn t<ie vrijheid slechts om booee dlv<dpud°n hunner wa penfabrieken on te •strijken, wat zou op- honden met de Duits"he methodes. Zes procent is vo'doende. In Duitseh land h°eft de enkeling niet, het recht te beschikken over hetgeen in het belang der volksgemeenschap dient ter zijde gelegd. TWEE WERELDEN STAAN TEGEN OVER ELKAAR Na nog enkele andere dergelijke voor beelden te hebben voorgelegd, besluit de Führer dat er dientengevolge twee we relden teeenever elkander komen te staan. De anderen strijden bij voorbeeld voor het in stand houden van den goudstan daard. Zij bezitten het goud. Van Duitseh land heeft men het afgenomen en afge perst. Toen hij aan het bewind kwam was het niet uit boosaardigheid dat hij zich van den goudstandaard losmaakte: er was geen goud meer. Indien men niets bezit valt het niet lastig zich hiervan te scheiden. Het Duitsch ekonomisch stelsel ls op geheel andere grondslagen gevestigd. Voor Duitsehland is het goud slechts een mo tief om het volk te onderdrukken en te knevelen. Toen hij de teugels in handen nam, bouwde hij slechts op het Duitsche Volk en de Duitsche Arbeid. Hij heeft staat gemaakt op de Duitsche ekonomie. Het goud van Duitsehland is de Duitsche ar beidskracht en met dit goud verslaat hij iedere andere kracht in de wereld. De Duitsch? mark is stabiel gebleven omdat het Duitsche volk en de Duitsche arbeid er achter staan. Tegenover Duitsehland staat een an deren staat, waar het uiteindelijk ideaal toch weer de strijd is om het vermogen en het kapitaal. Wanneer Duitsehland de oorlog moest verliezen dan zou zulks het einde betee- kenen van den Duitschen meiahsUschen heropbouw, maar ook van het Duitsche volk. De andere wereld zegt: indien wij verliezen dan stort ons kapitalistisch ge bouw ineen, den hebben r.'ij het goud nutteloos a-ngekoeht. O"ze aanspraken op de werrldheerschaopii kunnen niet gehandhaafd worden indien deze volke ren d^ gelddynasties r'et uitschakelen. Zij zullen alsdan sociale hervormingen eischen en de ineenstorting zai volgen. FEN DER. TWEE WERELDEN MOET TEN ONDER GAAN. Het zijn twee werelden. Ik geloof vervolgde de Führer dat een dezer twee moet ten onder gaan. Is het Duitseh land dan gaat cok het Duitsche volk teil onder. Indien het de "andere is dan is hij ervan overtuigd dat dan eerst werkelijk vrijheid zal heerschen. De oorlog is niet persoonlijk tegen de Engelscnen of Fransciien gericht. Duitseh land heeft niets tegen hen en heeft ook niets gevraagd. Toen zij ten oorlog trok ken was het uit vrees dat ook hun be volking het Duitsche stelsel zou vragen. Zij wilden het Duitsche volk terugbren gen tot het tijdperk van Versailles. De hulp van gansch het Jodendom zal hen tot niets helpen. Hitier verlangt slechts dat men aan Duitsehland teruggeve wat men het ontnomen had. Hoe dikwijls heeft hij niet de hand gereikt. De Duitsche arbeid wensente hij voor andere doeleinden te gebruiken dan voor de bewapening. Hij wenscht aan Duitseh land de mooiste en beste kuituur te ver schaffen, die aan het gansche volk ten goede komen zou. Dit zijn grootsche plan nen waarvoor hij arbeidskrachten noodig heeft, welke hem nu ontnomen worden door de bewapening. Op zijn voorstellen tot beperking der heeft men spottend neen Toen hij er zich rekenschap van gaf dat zelfde leiders als in 1914 aan het roer kwamen in Engeland, gaf hij er zich rekenschap van dat men weer oorlog wilde. Hieraan heeft hij het hoofd ge boden. Voor het uitbreken van den oorlog is hij niet verantwoordelijk. Hij heeft alles gedaan wat mogelijk was om den oorlog te verhinderen. Aan de Engeischen deed hij voorstel op voorstel. Maar zij wilden den oorlog. Sedert 7 jaar verklaart Chur chill den oorlog te willen. Thans heeft hij •■HaBilGi£IS2&SMKBaeHSnS5SBa de voorwaarden bekend maakte, sprak ln Hitler's naam, een rake rede uit. Wat al waarheden! Gansch den avond gisteren, dezen mor gen en dezen namiddag, heeft het Fran sche gouvernement, dat met een specialen draad in verbinding gesteld werd met de plaats waar de Fransche afgevaardigden waren, de voorwaarden onderzocht en be sproken. Het tegenvoorstel zal dan aan de Fran sche plenipotentairen overgemaakt wor den, die ze zelf aan Generaal von Keitel zullen overmaken. Dan zullen ze per vlieg tuig naar Italië reizen om daar de Ita- llaansche voorwaarden te ontvangen en over te seinen naar het Fransche gou vernement dat ze zal bespreken en ein delijk antwoorden op de voorgestelde voorwaarden van beide landen. Zoo zegt de radio. Indien wij nu bijna zeker zijn dat alles zal geregeld worden, dan zijn wij toch eenigszins teleurgesteld, daar de ontknoo ping misschien toch wel nog een paar da gen zal meeslepen. Geen ander bijzonder nieuws. Met Korporaal M. en Adjudant-dentist D. 's avonds eens tot aan de kerk geweest. 't Schijnt dat de beroepsgegradueerden reeds vandaag hun wedde ontvangen heb ben voor toekomende maand, 't Is schan dalig! Ze denken zeker dat het zou kun nen gedaan zijn vóór Juli of misschien zijn ze bang dat in geval de Duitschers hier zouden komen, ze misschien beroofd zouden zijn van hun wedde, waaraan ze eigenlijk geen recht meer op hebben en alleszins nu nog niet. Altijd 't zelfde: twee maten en twee gewichten! Zullen wij maar onze schamele soldij trekken? De eigenaar bij wien wij slapen, was er gisteren nacht van onder getrokken met gansch zijn familie, met paard en kar bij vrienden op den buiten, daar hij hier de bombardementen vreesde! Dezen avond is hij terug weg. Hij is ten andere niet alleen van zijn soort in de stad. .Velen trekken er 's nachts yan onder. hem. De Führer heeft betreurd dat vol keren elkaar moeten bestrijden welke fB1 gaarne samen had gebracht en die veel goeds hadden tot stand kunnen brengen. Indien die Engelsche heeren evenwel het doel nastreven den Nationaal-Socia- listischen Staat uit te schakelen en het Duitsche volk te verdeelen en eens te meer ziin vitale bronnen te vernietigen, dan zullen zii een verrassing beleven en deze heeft zelfs een aanvang genomen. Aan het Duitsche leger hebben de Duitsche arbeiders de beste wapenen en munitie bezorgd. Op elk gebied waren de Duitsche wapens beter. De munitie welke verbruikt werd is slechts deze van een maand produktie. Duitsehland ls thans uitgerust voor een Engeischen aanval. Iedere week zal Engeland aan zwaardere aanvallen blootstaan en zoo een lan- dingsDoging op het vasteland zou ge waagd worden zal Duitsehland zich we ten te verdedigen. Hopelijk hebben de Engeischen niets vergeten. DE LUCHTOORLOG Drie maanden heeft hij geduld gehad alvorens den luchtoorlog tegen Engeland te ontketenen als vergelding van de lucht aanvallen uitgevoerd op Duitsche gebie den. Thans wordt die oorlog gevoerd met vastbeslotenheid en alle ter beschikking staande middelen. Duitsehland zal be slissen wanneer het uur der afrekening zal slaan. Hierbii toont hij zich voor zichtig. Reeds in Oktober 1939 had Duitsehland kunnen aanvallen, maar hij gaf er de voorkeur aan betere weersge steldheden af te wachten en hij meent hierin wel gedaan te hebben. In verband met de definitieve actie te gen Engeland verklaarde de Führer ver der dat geen menschenlevens moeten ge offerd worden wanneer zulks niet noo dig is. Wij verlangen geen resultaten, zoo gaat Hitier voort, welke een verhooging van prestige verhoogen. doch laten ons alleen ricor nuchtere militaire overwegin gen leiden. Wat geschieden moet zal plaats hebben. HPt overige wenschen wlf te vermijden. Verder koesteren wij de hoop. ciat eens het uur komen zal. waarop het verstand zal zegevieren en de vrede over de wereld zal heerschen. Het woord overgavekent hij niet. Hif wenscht den oorlog niet, maar wordt hij hem ongedrongen dan veert hij hem zoolang hij leeft, Thans kan hij oorlog voeren omdat l.ii weet dat het gansche Duitsche volk achter hem staat. Na nog hulde gebracht te hebben aan de Duitsche arbeid, besloot de Führer dat de verwezenlijking van de opgestelde Dlannen ook in de toekomst zullen be loond worden. De Duitsche gemeenschap zal een voorbeeld worden voor iedereen. Dit zal de uiteindelijke zege zijn. De an deren hebben 20 jaar geleden slechts een schijnoverwinning behaald, waarvan de uitslag armoede, lijden en werkloosheid was. Wanneer deze oorlog zal ten einde zijn zal dan de Duitsche schepping aan vangen. Dan zal aan de wereld getoond worden wie meester is: kapitaal of arbeid. Dan zal het groote Duitsche Rijk ont staan. het rijk van vrede, welvaart en kuituur. Deze rede werd door de aanwezigen herhaaldelijk geestdriftig toegejuicht. PAKKETTEN VOOR DE KRIJGS GEVANGENEN EN VOOR ZEDE. LIJK VERLATEN KINDEREN «Winterhulp» beeft alle schikkingen genomen om één van de volgende twee pakketten te sturen aan de 20.000 Belgi sche krijgsgevangenen, die nog geen en kele zending ontvingen omdat de midde len van hun familieleden dit niet toelie ten 1.-3 recpen chocolade; 2 pakjes siga retten; 2 bussen vleeschpastei; 1 doos konfituur; 250 gr. suiker. 2.-2 reepen chocolade2 pakjes siga retten 1 doos corned-beef350 gr. suiker. De vervaardiging van deze pakketten is volop in gang en de verzending zal spoedig geschieden. Onnoodig te zeggen, dat dit gebaar van Winterhulpdat aan de ongelukkig ste» van onze krijgsgevangenen een op beuring en een bemoediging zal brengen, bij gelegenheid van Kerstmis, niet alleen door de begunstigden maar ook door hun gezin en door alle oud-strijders ten volle naar waarde zal geschal worden. Daarenboven zullen ofigeveer 4.000 pak ketten bezorgd worden aan Belgische kinderen, die onder bescherming staan van de Koninklijke Beschermcommissie (zedelijk verlaten kinderen, geplaatst on der voogdij). KOLEN VOOR DE BEHOEFT1GEN «Winterhulp» heeft 100.000 ton kolen aangekocht, bestemd voor de bchoeftigen. De kolenbedceling zal geschieden door bemiddeling van de provinciale inrichtin gen. die verzocht werden dadelijk alle in lichtingen te bezorgen aan de afdeeling Bevoorrading van het Centraal Uitvoe rend Comité, 2 Koninklijke Plaats, Brus sel, in verband met de verdeeling van deze brandstof tusschen dc verschillende stations van bestemming, alsmede de adressen van de bestemmeling voor de verdeeling. De gemeentebesturen werden verzocht onmiddellijk alle inlichtingen aan de pro- viucie-gouverneurs te bezorgen, opdat de kolen spoedig aan de begunstigden zou den kunnen besteld worden. In den loop dezer laatste dagen kwamen nogmaals verscheidene groe pen krijgsgevangenen toe te Ant werpen, terug uit Duitsehland. Zondag namiddag kwamen er niet min dan 1585 toe. uit de kampen 12 D, 5 A, 13 C, 9 A, 12 A en 11 B. 's Avonds komt er bij ons een nieuwe logist. R. L., uit Aarschot, die met enkele soldaten van het werkersbataljon van het 61" terugkwam uit Chalons s/Marne. Wat die jongens afgezien hebben is verschrik kelijk. Hij is waarlijk niet te spreken over de brutaliteit vanwege de Fransche sol daten tegenover de onze. Op de markt Armand De Cordier, chef scout, gezien, met Mgr. Cruysberghs. 45" DAG: ZONDAG 23 JUNI. Tc Ben vandaag vroeg opgestaan om naar de 6.33 uur Mis te gaan, daar ik graag ter Communie wilde. De militaire Mis was vandaag enkel om 10 uur, daar om 8 uur de Plechtige Communiemis plaats had voor de kinderen der stad. Om 6.30 uur was er tamelijk veel volk, bijzonderlijk vrouwen, en ook wel solda ten die ter H. Tafel naderden. Sermoen was er niet. Om 8.30 uur hebben wij door de radio vernomen dat gisteren rond 8.50 uur de wapenstilstand tusschen Frankrijk en Duitsehland geteekend werd, doch het neerleggen der wapens zal enkel geschie den 6 uur nadat de wapenstilstand met Italië zal geteekend worden. Van heden af zouden de onderhandelingen met dit land reeds begonnen zijn. We zijn allen tevreden, want dit nieuws brengt ons allen een stap verder, 't Wordt nu nog een kwestie van uren, eer het gansch gedaan wordt. Doorgaans zijn de Franschen ook te vreden en ze zijn eerder verwonderd over de hoffelijkheid die de Duitschers in het onderhandelen getoond hebben. Ze stip pen bijzonderlijk aan- dat Duitsehland hulde bracht aan den heldenmoed van het Fransche leger. In stad komt men vandaag natuurlijk Plechtige Communiekanten tegen, fijn uitgedoscht, al de meisjes gansch in witte voilen. De kaarsen zijn bijzonder dik. Nogmaals, alles is aan het uiterlijke op geofferd. In normale tijden zijn de plech tigheden veel grooter en wordt er nog meer gefeest en gevierd, ('t Vervolgt.) -«OS- UITSLAGEN VAN ZONDAG L.L. II* Afdeeling Provinciaal - Reeks C. S.C. Le BizetC.S. leper A 02 C.S. leper BF.C. Komen A 12 W.S. HouthulstS.K. Vlamertinge 31 F.C. PoperingeR.C. Wervik 3—2 RANGSCHIKKING 1. C.S. leper A 2. W.S. Houthulst 3. F.C. Komen A 4. S.K. Vlamertinge 5. C.S. leper B 6. F.C Le Bizet 7. F.C. Poperinge 8. R.C. Wervik 9. F.C. Komen B R.C. Wervik—C.S. leper B. C.S. leper AF.C. Komen B. S.K. VlamertingeS.C. Le Bizet. F.C. Komen AW.S. Houthulst. F.C. Poperinge bye. VOETBALKRONIEK 8 8 0 0 4(5-10 16 8 7 1 0 33-11 14 1 5 2 0 23-11 10 9 4 5 0 25-25 8 9 3 5 1 28-34 7 8 2 4 2 16-31 6 6 2 4 0 15-28 4 8 2 6 0 16-30 4 7 0 6 1 10-32 1 >R ZONDAG a.s. BESCHOUWINGEN - VOORUITZICHTEN II* AFD. PROVINCIAAL - REEKS C. De eerste dag der terugwedstrijden, met zijn interessant programma, kende wegens het ongunstige weder slechts een matige belangstelling vanwege het pu bliek. De wind trad ditmaal als spelbre ker op en het spelgehalte had er fel on der te liiden. Gelukkiglijk bleven verras singen uit. C. S. IEPER A. heeft met succes de ge vaarlijke klip S. C. LE BIZET omzeild en met 2-0 beide punten in de wacht ge sleept. De scoor duidt genoeg aan dat de grensbewoners zich flink hebben geweerd. Wat een spijt voor de lokalen dat hun animator E. Verleure voor een maand geschorst wegens zijn handelwijze tijdens de match t? Komen niet van de partij was. Heel zeker had de wedstrijd een ge heel andere wending genomen, nu bij- zonderliik daar Icoer met een fel geha vende ploeg moest ontreden. Inderdaad, benevens spil Godderis, was keeper Son- neville ook afwezig en moest Dumolin hem in het doel vervangen, terwijl beroep werd gedaan op oud-speler Fl. Hollebeke, die het dan maar in de aanval beproefde. Van hoogstaand spel was er hoegenaamd geen spraak. In iedere helft teekende leper een doel aan. Op zeer gelukkige wiize bekwamen ze zelfs het tweede. De afwezigheid van E. Verleur? zal zich in de volgende wedstrijden duchtig laten gevoelen bij Le Bizet. leper zal ook dienen uit de oogen te zien. Het niet optreden van sommige spe lers zou hun aardige perten kunnen spe len, te meer dat ze nog enkele zware par tijen te betwisten hebben. C. S. IEPER B. moest od eigen veld de vlag strijken voor F. C. KOMEN A. (1-2). De lokalen, van wien wij in de laatste wedstrijden beter gewoon waren, speelden een vrij saaie partij. Tot aan de rust nochtans en spijts ze tegen wind optra den, hielden ze gelijken tred met de be zoekers. Na de koffie wisten ze uit de he vige wind geen voordeel te trekken, daar ze zeer onsamenhangend spel vertoonden. Komen pastte zich beter aan de weers omstandigheden en teekende een tweede doel aan, dat hun tevens ae overwinning bezorgde. Komen, wiens elftal er flink op vooruitgegaan is, verstevigt hierdoor zijn derde plaats. Volgens we vernomen hebben zou leper nochtans klacht neergelegd hebben no lens de kwalificering van een paar spe- ers van het Komensche elftal. Slechts met 3-1 heeft W. S. HOUT HULST van S. K. VLAMERTINGE kun nen winnen. Zeggen we maar aanstonds dat de scoor erg gevleid is voor de bezoe kers, die nogmaals talrijke invallers tel den en zelfs beroep moesten doen op een gelegenheidsspeler en nochtans, hoe para- doksaal het ook moge klinken. Sportkring veroverde hier bijna een puntje. Hout hulst trad de eerste twintig minuten met 10 spelers op. Vlamertinge, geholpen door een vrij sterken wind, maakte ervan ge bruik om de lokalen in te drukken, doch onkans en gemis aan besluitvaardigheid beletten hen mesr dan éénmaal te doe len. Voor de rust nochtans wisten de Woudsporters zich te herpakken, om zelfs voorsprong te nemen. In de tweede helft was Houthulst volkomen baas. doch Sportkring sneelde de obstructie en wist het zoo aan boord te leggen dat hun te genstrevers er slechts eenmaal in slaag den de netten te doorboren. Houthulst bezit een zeer goed elftal. Broeders Serafijn en Clemens mogen er terecht fier op zijn. Spijtig nochtans dat ze wat te hard optreden. Zooals verwacht heeft F. C. POPE RINGE beide punten bemachtigd op R. C. WERVIK dat hun bezoek bracht <3-2). Alhoewel rood-geel slechts op strafschop de winning-goal wist te net ten, is hun overwinning meer dan ver diend. Beide elftallen namen een helft voor zich, doch de meerderheid van Po- neringe in de tweed? helft was veel eroo- te>- dan deze van Wervik in de eerste. Na langen tiid met 2-0 achtergestaan te hebben, brachten de lokalen kort voor de rust den stand op 2-1. Na de koffie had Wervik niet veel meer in de pap te brokkelen en werd gedwongen zich op een volkomen verdediging terug te trek ken. Toch konden zij Poperinge niet be letten gelijk te stellen en langs Dré Ghes- ouiére een derde doel aan te teekenen. Scheidsrechter Croquette had evenwel eerst fout geblazen en de strafschop werd machtig door A. Hauspie omgezet. De rocd-gale opstelling, bij wien het het her- optredsn van Bonduelle mocht verheugen, he°ft ee-üasrins haar laatste slechte pres taties uitgewischt. A Morgen, Zondag 15 December, hebben wij nogmaals enkele vrij boeiende kam pen, met als hoofdschotel F. C. Komen A. W. S. Houthulst. De inzet van deze wedstrijd is voor beide clubs van groot belang. Bij een gebeur lijke overwinning kan Komen nog aan spraak maken op de tweede plaats, ter wijl Houthulst zoo zijn kansen om leper te vervoegen, fel zou zien verminderen. In de heenwedstrijd werd Komen slechts nipt met 2-1 overwonnen. Beide ploegen schijnen in form; spijts het terretana- deel maken we van Houthulst onze fa voriet. S. K. Vlamertinge S. C. Ue Bizet: een soort derby, zal eens te meer hard nekkig betwist worden. Beide aanvallei- ders, Pertry (gekwetst) en Verleure (ge schorst) zullen van op het lijntje de wed strijd moeten volgen. Een gevoelig verlies voor beide elftallen. De handikap van Le Bizet zal nog vergroot worden daar de lokalen beroep zullen kunnen doen op C. S. IEPER Tom Veys, die dus zijn heroptreden doet en zeker van groot nut zal zijn voor zijn ploeg. Indian de lokalen zonder overdre- De B.-ploeg heeft met 2-1 tegen Ko men A. het onderspit moeten delven. Of die nederlaag verdiend mag genoemd worden, valt te betwijfelen, daar bij af wezigheid van den officieelen scheidsrech ter, de leiding aan een bezoekend lid moest toevertrouwd worden, die vijf mi nuten vóór tijd het einde van den wed strijd affloot. Alsdan was de stand nog altijd 1-2 voor de gasten, doch de rood- witten waren Juist ln meerderheid en speelden met het groot windvoordeel. Ieder sportliefhebber weet dat in vijf mi nuten, veel kan verloopen en daarom is het dan ook eenigszins te verklaren hoe plots de match gestopt werd. Voor de rust dachten de bezoekers met het windvoor deel geheel wat voorsprong te kunnen ne men. maar zij hadden zonder den waard gerekend. Alhoewel zij de eer hadden de scoor te openen, moesten zij zich met dit enkel doeltie tevreden stellen, want Van- Limburg wist mooi gelijk te stellen op een uitschieten der Iepersche voorlljn. Men draaide bijgevolg met 1-1. Tien minuten na de herneming kon Komen op ontsnap ping den voorsprong nemen, alhoewel leper gedurig aan leidende hand bleef, doch het eindschot faalde en de cijfers waren nog niet veranderd slswanneer het Inrukken te vroegtijdig gefloten werd. De A.-ploeg wist met 2-0 Le Bizet in eigen nest te verslaan. De rood-witten moesten wederom met onverwachte re- serven optreden, maar konden toch den palm weghalen, ofschoon de scheidsrech ter twee doelen voor ineebeeld buiten- standspel afkeurde. Het bijzonderste ligt nochtans in het veroveren der twee pun ten en 't is dan ook te voorzien dat Ko men B., dat Zondag oo bezoek komt, ins gelijks gansch den inzet te leper zal moeten achterlaten. (Heenmatch 6-3). Wat de rood-witte B.-ploeg aangaat, die thuis met 5-1 overwon, is het te ver- honen dat zij te Wervik ten minste het gelijk spel zal weten af te dwingen. S. K. VLAMERTINGE AV.S. Houthulst S.K. Vlamertinge 31 Voor de zooveelste maal moesten wil met een zeer gehavende ploeg de strijd aanvangen, daar Pertry, die wii wegens zijn voetbreuk voor langen tijd zullen moeten missen. Heyte en Cauliez G. ver vangen moesten worden. Er moest zelfs beroep gedaan worden on een bereidwil lig element, die spijts ziin goeden wil er natuurlijk maar weinig van terecht bracht. Nu, de uitslag, rekening gehou den met. de omstandigheden, is verre van smadelijk en met wat meer geluk en schotvaardigheid bij de voorlijn in de eerste helft hadden we misschien wel een puntje kunnen bemachtigen tegen een ploeg, die ons nochtans in alle lijnen de baas was en zeker de 2/3 van den wedstrijd voor zich nam. We winnen den toss en zetten bliksem snel aan, geholpen door een hevigen wind. Een kei van Deplacie vliegt te plet ter tegen de paal. We dwingen verschil lende corners af, die echter op het nip pertje afgeweerd werden. De lokale verde diging heeft de handen vol en mag van geluk spreken. Eindelijk toch lukt Frutsaert het openlngspunt. We domi- neeren verder, doch onze voorlijn laat zich door het forsig spel der tegenstre vers fel beïnvloeden. Houthulst werkt op ontsnappingen, die heel gevaarliik zijn en 't spel geleidelijk in evenwicht bren gen. Slag op slag weten ze twee doelen te netten. Rust komt met 2-1 voor Hout hulst. Na de rust zijn wij op verdediging ge drukt. Onze mannen, waarbij Dsbruyne wonderen verricht, verweeren zich met de moed der wanhc^o, doch kunnen toch niet beletten dat Houthulst een derde doel lukt. Morgen, Zondag, ontvangen wij de ploeg uit Le Bizet, die goed weerstand bood aan de leiders. W? mogen ons dus aan een mooie kamp verwachten. Onze mannen zijn vast besloten weerwraak te nemen over hun nederlaag. Zondag te Houthulst oogeloopen. Wij achten ze daarin ook bekwaam, te meer daar ze versterking zullen krijgen door het her optreden van Tom. Supporters, allen naar de Pothem. Af trap om 2 uur. EENDRACHT BOEZINGE E. Boezinge S. K. Staden 22 Onder leiding van scheidsrechter La- housse zet Staaen den start in. Boezinge onderschept en zal zich gedurende bijna ;ansch de eerste helft voor het doel van jtaden nestelen. Slechts 1 min. voor de rust lukt het Eendracht's linksbuiten het eerste doel te netten (1-0). Bij de herneming heeft Staden nu het voerdeel van de wind, die nog in hevig heid toeneemt. Hetzelfde geschiedt nu voor het doel van Boezinge, waarvan de tegenaanvallen nochtans uiterst gevaar lijk zijn. Halfweg deze tweede helft lukt Staden gelijk te stellen: de middenhalf schiet naar doel en de linksbinnen in buitenspelstand, doet het leder van rich ting veranderen. 1-1. Boezinge verstaat het zoo nrat en op algemeene aanval doelt linksbuiten bui ten het bereik van den portier: 2-1. Staden doet lofbare pogingen om te stellen, de keeper van Boezinge TOEKOMST RENINGE ven zelfvertrouwen spelen, moeten ze dat winnen. R. C. Wervik C. S. leper B. belooft ook een spannende strijd te worden. In de heenronde zegevierden de Ieperlingen met groote cijfers, doch ditmaal zal net zoo gemakkelijk niet gaan en zullen ze zich reeds gelukkig mogen achten met een puntje te veroveren. De ontmoeting C. S. leper A. F. C. Komen B. wordt, spijts een moedig ver veer dezer laatsten, vrij gemakkelijk door de leiders gewonnen. F. C. Poperinge is bve. J, J. V. «o» F. C. POPERINGE Met een nipte overwinning op Wervik heeft rood en geel zijn blazoen hersteld. Wervik bood meer tegenstand dan ver wacht, en waar onze voorlijn verre van doelmatig optrad, is deze nipte overwin ning niet wonderlijk. Zooals gewoonte was de belangstelling gering. Het Zondagwerk trekt Inderdaad een groote hoop liefhebbers af en ook de resultaten van ons elftal zijn er niet naar om de massa te lokken. Wervik slaagde erin den stand te ope nen. En nochtans kan er de verdediging weinig verwijt gemaakt worden. De on verwachte afwezigheid van onzen mid denvoor ontredderde echter de voorlijn, zoodat daar het euvel dient gezocht. In dien de voorhoede aan schotvaardigheid wint. zullen onze jongens nog eervolle re sultaten behalen. Hoe klein deze overwinning ook is, ze heeft veel genoegen gedaan. En we hopen dat de tweede ronde heel wat betere re sultaten zal opleveren. Morgen, Zondag, is er rust. Er was een match voorzien tegen de Weermacht. Op het nippertje moest die ontmoeting afge last worden. Dit is misschien wel jammer, daar de Zondag daarop de ongeslagen leiders ons komen opzoeken. En ledereen weet dat het leper A. is. Tegen dergelijke ploeg zullen onze spelers zich wanhopig moeten weren om een eervol resultaat los te krij gen. KEIKOP. T. Rentage C.W. Langemark II 28 De bezoekers brengen slechts 10 man op *t plein. Van schoon voetbalspel kon er geen spraak ziin, daar de felle wind, die zijdelings over het terrein blaasde. alle balkontrool onmogelijk maakte. De rust werd met blanken stand bereikt. Na de koffie zijn onze jongens seffens ten aanval, en de bezoekende keeper krijgt menige bal te bewerken, maar toch kun nen zij hem vijf minuten voor het einde voor de eerste maal vloeren. Aangemoe digd door zijn supporters weet Rentage drie minuten nadien nummer 2 binnen te zenden. Het einde wordt gefloten en Rentage wint verdiend. Morgen, Zondag, gaan wij op bezoek naar Krombeke. Supporters, we rekenen op uw talrijke opkomst. Vertrek te 2 uur aan 't lokaal. EXCELSIOR OOSTVLETEREN OPROEP TOT ALLE CLUBS: Wij vra. gen de goedheid aan de Sekretarissen om hun adres te zenden aan: B. Bruy- land. Kortenkeer, Oostvleteren. Dit om het regelen der matchen te vergemakke lijken. Dank. Morgen, Zondag, te 3 uur (officieJle tijd) wordt er op eigen terrein gespeeld tegen de tweede club van Wato". Sun- porters, op post en moedigt de jon gens aan. VOETBALCL. OOSTDUINKERKE K.B.M.J. Koksijde Oostduinkerke 84 Vergezeld van een twintigtal stipt rteri deed onze ploeg de verplaatsing naar Kok sijde, waar de plaatselijke K.B.M.Jeri ons een nieuwe nederlaag hebben toe gediend. Dat Koksijde verdiend gei* i .ncn beeft, is zeker, alhoewel de 8-4 uitslag wat over dreven is, daar de drie laatste aangetee- kende doelpunten voor Koksiide op off side stand werden gemaakt. Een 5-4 uit slag voor Koksiide had beter de verhou ding van het geleverde spel weergegeven. Onze ploeg trad op met drie invallers, terwijl bij Koksijde keeper Pollers ook afwezig was. Aan Je rust was de stand 4-4. Na de rust voerde Koksijde hei hooge woord en hracht de stand op 8-4. Onze doelen werden gescoord door O. en if. I.egein, A. Vaiul 'ndr -.--ch en A. Schoolacrt, terwijl bij Koksi'de R. Yan- denbroele zes doelen oo ziin rekening bracht. Proficiat René. Gansch onze plorg heeft gedaan wat ze kon. om de neder laag zoo klein mogelijk te maken P,ii da overwinnaars dienen allen hartelijk pro ficiat gewenscht voor hun mooie over winning welke ze volkomen verdiend heb ben. Hartelijk dank voor scheidsrechter R. Vercruysse die we graag terugzien. Zondag 15 December komt K.F>.if.T. Vcnrne op bezoek. Een prachtige match in 't verschiet. Harop. spelers, U zijt uw suonortrrs een flinke weerwraak verschuldigd! Zal Veurne de gebroken potten moeten be talen? Wie weet! Zoo ver zie ik Het echter niét komen. Begin te 14.30 sfi'pt. Ingang 1' ft-.". Mn<W—i O 40 - EEN SUPPORTER. WOUMEN VRIESGANZEN St-Juliaan<Woumen 1t MerkemJonkershove 41 Eerste match van een gewestelijk tor nooi, dat gaat onder St-Juliaan Pp., Mer kem Pp., Eendr. Jonkershove en Wou men Vriesganzen. St-Juliaan wint den tpgooi en vertrekt met gedeeltelijk voordcel van den wind, die onbarmhartig schuiftséh-dwarscli over liet plein strijkt. Ze betoonen een lichte meerderheid, daar hun met beter afge werkt :s dan het onze. flet verband in hunne voorlijn is dan' ook niet te mis prijzen. Toch duurt het 40 minuten, voor aleer ze sukses krijgen en Jat hun tnid- voor, na keurig samenspel, het eerste doel net. Daaron rust. De tweede helft be; >n met cm voort durend beuken van i;ize voorlijn. goed geholpen door de halt-backs en spil, maar immer faalde bet eindschot. tot wanneer een penalty, onhoudbaar binnengezonden door onzen Maurits, de'n gelijkmaker bracht. Slotsom de wind was de groo te spelbreker en hoewel twee gewaagde ploegen tegenover elkaar stonden kon er niet van schoon snel g- roken worden. Het was alles behalve e m voetbalweertje. Zondag 15 December komt Jonkershove bij ons op bezoek, terwijl Merkem zich te St-J uliaan meten praa':. KLASSEMENT: 1. Merkem 1 1 0 0 4 1 2 2. St-Juliaan 10 0 1111 Woumen 10 0 1111 4. Jonkershove 10 10 14 0 KAMPIOENSCHAP VAN HET WESTLAND prachtwerk en houdt alles. Staden be komt penalty, goed gegeven, maar even goed afgeweerd. Het einde nadert. Men denkt dat Boezinge het pleit zal winnen, alswanneer 4 min. voor 't einde Sport kring gelijk stelt op vrijschop. Prachtige kamp, waarvan de uitslag 2-2 beide ploegen kan bevredigen. Morgen Zondag gaan we naar Staden, vertrek te 12 uur. Supporters komt allen mee, om onze jongens aan te moedigen. Eendrachter. Hierna de klasseering kampioenschap beginnende clubs: Eendracht Boezinge 5 3 11 18-13 7 C. W. Langemark 5 3 2 0 14-15 6 S. K. Staden 5 1 2 2 12-12 4 W. S. Houthulst 5 1 3 1 12-15 3 S. K. STADEN Morgen, Zondag 15 December, te 14 uur, groote voetbalmatch tusschen S. K. Sta den en E. Boezinge, eindbeurt om den beker geschonken door den K. B. V. B., Provinciaal Komité. Supporters, komt uwe spelers aanmoe digen. Schoon spel wordt verzekerd. HET BESTUUR. WIJDENDRIFT LANGEMARK Ccrcle Woudsport Houthulst 32 Van meet af bouwt Houthulst mach tige aanvallen, maar de lokale achter hoede begeeft niet. De kansen keeren echter en op een aanval van Cercle ont spint zich een mooie kombtaatie tusschen middenvoor Sijs en linksbinnen Lapon, die besluit met een machtige schuiver in den linker benedenhoek (1-0). Woud- sport reageert, maar niets baat, want de roodhemden nestelen zich opnieuw voor het doel en Sijs schiet bliksemsnel bin nen (2-0), dit niettegenstaande een wan hopige duikeling van hun portier. Nog zijn onze mannen niet tevreden, want weer zakken ze gevaarlijk af en eenige minuten voor de rust schiet Sijs een derde maal raak (3-0). Na de malt wordt het spel meer ver deeld, want de bezochten geven niet meer de volle maat en zoo krijgt Cercle's ver dediging het hard te verduren. Tien mi nuten voor het einde vermindert Woud- sport zijn achterstand (3-1), en twee mi nuten voor het inrukken wordt het 3-2. Goede leiding van Heer Knockaert. Toekomst Rentage Cercle II 20 Voor de eerste maal stads het optreden met ons tweede elftal, stonden we maar met 9 man. Niettemin wierpen onze Jon gens zich heldhaftig in den strijd. Re ntage verdient een pluimtje voor het fan- en sportief optreden. Te 3 uur wordt aangevangen en Toe komst leidt machtige aanvallen, maar onze piepjonge keeper Oswald rédt met brio. Even voor de rust komt onze oude portier Roger de rangen aanvullen als tiende man. Na de koffie wordt een ver woede strijd gestreden. Onze mannen willen van geen opgeven weten, maar toch kunnen ze niet beletten dat Rentage aan de 35* minuut den stand opent. Vier minuten voor het einde weten ze een tweede maal onzen keeper te vloeren. Morgen. Zondag, doet Cercle I de ver plaatsing naar W. S. Houthulst, de laat ste match van 't kamploenschapp. Sup porters, doet de verplaatsing talrijk mee. KERELS KROMBEKE Westvleteren Krombeke 23 Na weken gedwongen rust, komen onze kerels toch uit hun schuilhoek. Ze deden dan Zondag ook de verplaatsing naar Westvleteren, waar ze een 2-3 zege be haalden. Vdorwaar. flink gewerkt voor zoo 'n lange rustperiode. Zondag komt Rentage op bezoek. Af trap te 3 uur (torenuur). MATCHEN VOOR ZQNBAG AANST.J 3 u.: F. C. Woesten Un. Abeele; Leupat Reningelst Westvleteren; OretL Watou Roesbrugge; Poissonnier. S. K. Elverdinge bye. S. K. RENINGELST Zondag laatst tvas liet rust voor om eerste elftal. Onze tweede ploeg welke liet bezoek kreeg van Abeele II won, na een harde partij, verdiend met 3-0. Bij onze jongeren zitten enkele goede krachten, hetgeen hoop geeft op de toe komst. Zondag 15 December wordt de tweede ronde van het kampioenschap ingezet. Westvleterenbrengt ons het tegenbe zoek. Naar liet schijnt zal Westvleteren versterkt zijn. Oppassen weze dus de leuze. S. K. Reningelst heeft gedurende de eerste ronde goed zijn man gestaan, en staat thans, samen niet Woesten, aan de leiding. In de tweede ronde heeft Re ningelst nog harde matchen te spelen, en willen zij in strijd blijven voor de eind zege dan moet ef vandaag gewonnen wor den. Supporters, wij verwachten U in groot getal. Zondag 15 December, om 3 u., S. K. Re ningelstE. Westvleteren. Ons tweede elftal doet de verplaatsing naar Roesbrugge. Sportkringer. EENDRACHT WATOU Watou I Watou II 35 Zondag 11. heeft te Watou een match filaats gegrepen tusschen I en II. deze aatste versterkt met de aanvallijn van L Respectievelijk hadden beide ploegen de bovenhand wanneer ze met wind ta den rug speelden; aan de rust was de stand 1-0 voor II. Bij verrassende ontsnappin gen miek II nog 4 doelpunten in de 2* helft. Van mooi spel was er geen sprake, daar de wind het hoogste woord voerde, maar toch hebben we enkele nieuwe ele menten mogen ontdekken. Zondag a.s. komt Roesbrugge. We we ten dat Roesbrugge in de laatste mat chen aanmoedigende uitslagen wist te be halen. maar kon nog niemand de neder laag toedienen. Watou. opgepast dat u het eerste slacht offer niet rijt, want omda" Roesbrugge de roode lantaarn draagt, zijn ze daaróm de slechtste niet. Watou. wees dus op uw hoede. Vooruit, de tweede maal moeten we ook Roesbrugge onder de knie hon den. Onze veteraan-'oack, virtucos-voet- ballist P. Vallaey, trekt weer de groen witte trui aan. Op de suonorters kunnen we rekenen. Ingang: 1.25 fr. B=cta te 3 uur. HUBEWA. F. C. WOESTEN Morgen. Zondag 15 December, te 3 uur, speelt F. C. Woesten tegen Union Abeele. Supporters en supporteressen, weesi allen op post. het zal er spannen. Komt allen uwe spelers aanmoedigen. S. K. ELVERDINGE Na een welverdiende rust komt de op komende ploeg F. C. Blue Star ons be kampen. Deze mannen rijn vast besloten te wninen. Maar Sportkring zal zich cok niet laten doen, en mits er niet te veel getreuzeld wordt met den bal. zullen onze mannen F. C. Blue Star wel in bedwang weten te houden. Kortom een soannende match in het vooruitzicht Begin te 3 uur. ia3XaHSS5QE*HBaaS£3XZ5E533 HEBT GE OOIT een -t>ed woor.'./e ge daan om een of ander kennis n ta zetten tot bet abonneeren op öit blaéL Dank erom.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 3