Uw luchtpijpen schuifelen I Uit 't Meene Uit 't Kortrijksche J Verder uit de Provincie De Pachtprijzen in den Inndbouw Laatste Berichten l/if 'f Diksmuidsche UIT DIKSMUIDE ■al UIT MEENEN NIEUWE BRANDSTOF IN ENKELE REGELS DE STRIJD TEGEN DEN WOEKERHANDEL RECHTBANK VAN IEPER KLAASAVOND! TEGEN DE AARDAPPELPLAAG I" I HUMMNUIM BURGERLIJKE STAND Geboorten. Cornells Pernand en Gas ton. z. v. André en Armandiue Verleye. Kickenstr. Decock Gilbert, z. v. Paul en dementia Missiaen. Eesenweg. Overlijdens. Hoet Emest. 55 echtg Martha Laga over!, te Waasmunster (auto-ongeval). Masschaele Joannes. 63 j., eehtg. Euphrasie Dumarey. VEEMARKT E?n blijde verrassing voor het Stads bestuur van Difcjmihöe was wel het aan bod vanwege de Corporatie Vee, Vleesch en Eieren tot het inrichten van een Veemarkt te Dfksmuide, mits over een behoorlijk geschikte plaats kon beschikt worden. Hierover moest natuurlijk niet lang nagedacht worden. De ruime overdekte boterhalle wordt immers niet meer als botermarkt gebruikt. Eene plaats beter geschikt om er de provinciale veemarkt in te richten, kan natuurlijk in gansch het arrondissement' niet gevonden worden. Het Stadsbestuur heeft er dan ook on middellijk toe besloten op dit voorstel ln te paan en heeft dadelijk de noodige maatregelen getroffen om de ontworpen veemarkt te Diksmuide te bestendigen. Al het vee van de arrondissementen Diks muide. leper, Veurne en Oostende zou in de toekomst naar Diksmuide ter markt gebracht worden, om er. overeenkomstig do bestaande verordeningen en tegen wet telijk vastgelegde prijzen te worden ver kocht. Eene kommissie, bestaande uit drie leden, nl een veearts, een landbou wer en een koopman, zou de dieren voor wat de hoedanigheid betreft, ln categoriën indeelen. De Veemarkt zal gehouden wor den elke week, den Dinsdag voormiddag en voor de eerste maal op 17 Decem ber 1940. Maar alle waarschijnlijkheid zal ook te Diksmuide terzelfdertijae van de vee markt een slachthuis worden opgericht en door de bevoegde korporatie worden aangenomen als zesde slachthuis in West- Vla anderen. Zoodoende zou althans aan eene allernoodzakelijkste noodwendigheid worden verholpen. luuiuuniiuaunmuumiiauittii SPERGEBIED De aandacht van de ingezetenen wordt er speciaal op gevestigd dat het sperge bied nog altijd als zoodanig bestaat. De controle in het gebied wordt door leger- patrouiles uitgevoerd. Tot het spergebied beheoren alle ge meenten, gelegen ten W .ten van den IJzer en ten Noorden van de baan Beerst- Wijnendale. uitgezonderd Beerst zelf. Alle burgers in het spergebied moeten in het bezit zijn van eene eenzelvigheids- kaart. uitgaande van het gemeentebestuur van dc woonplaats. De personen die ln het versperd gebied wonen, mogen, zonder speciaal pas van de Ortskommandantur, de grens van 5 km. om de ln de eenzel- vigheidskaart aangeduide woonplaats niet overschrijden. Het verlaten van woningen tusschen 20 en 5 uur is verboden. Wie zich naar het spergebied begeven wil, moet. ook voor een reis van korten duur, een schriftelijke toelating hebben van de Feldkommandantur voor zijn woonplaats bevoegd. KOEKELARE Burgerstand Geboorten. Bryon Gerard, z. v. Achiel en Irma Lansen. Roger Bogaert, z. v. Maurice en Lucienne Mommerency. Overlijden. August Beuselinck, 69 J., ongeh. EESEN Burgerstand Huwelijk. Vanbavlnckhove Prosper, werkman, v. Beerst en Decock Elisabeth, werkster. Overlijden. Hendryckx Virglnle, 84 J., rentenierster, wed. Jan Caura. HOUTHULST Burgerstand Geboorten. Beaupres Willy, z. v. Aleide en Dewulf Maria. Wynthein Yvettc, d. v. Camillus en Vermeersch Zul- ma. Overlijden. Slembrouck Emma, 67 J„ echtg. Delie Aloïs, wed. De Backer Ca- mille. yllll'l!:llllUil:;lll)lllllrj||llil:li,i;.l>lilHl)iii:tlIil;i;:;lli::I;l:t:!!Uli)l]lllllIHll!!lllllllll!!l!ljmlllltll1llllttl!tllllllljlllillmlllj1lllllll1^l^lJlnno^lHl!llllilll!l!llllll!llllltnllllll,^ ffiiniiwiiiiiKiiiMniK BURGERLIJKE STAND van 2 tot 9 December 1940. Geboorten. Valcke Christiane, d. v. Joseph en Bols Alix (v. Wevelgem). Carcloen Carlos, z. v. Robert en Larmu- seau Godelieve (v. Dadizele). Dejonck- heere Ma.ria. d. v. Michel en Vanneste Maria, Moorselestraat 96. Verscheure Mare. z. v. Gerard en Vandermcrsch Ber tha (v. Dadizele). HuweHjksafliendfgmgen. Vanderper- re Maurice, verlakker, en Binvignat Ma ria, huishoudster, b. v. Meenen. Cour- tens Maurits, pannebewerker v. Marke, en Vuylsteke Clara, wolbewerkster v. Mee nen. Van Daele Gustave, werktuig kundige. en Debrabandere Bfrthe, huis- houdsterr b v. Meenen. Hillewaere Jo ris, haarknipper v Meenen, en Vanhou- ckc Adriana, spinster v. Kortrijk. Ame- loot Anicet. landbouwer v. Rijsel (Fr.) en Vanhauwaert Marie-Louise, z. b., van Meenen. Huwelijken. Denys Albert, teekenaar, en Pernot Alice, bediende, b. v. Meenen. Lizy Francois, politieagent, en Lozie Marie-Madeleine, huiswerkster, b, v. Mee nen. Dehullu Désiré, textielarbeider, en Stragier Irène, huiswerkster, b. v. Mee nen. Lefever Remi. kasseilegger, en Mahieu Celine, huishoudster, b. v. Mee nen. Verhaeghe Albert, metaalbewer ker, en Moerkerke Elise, spinster, b. v. Meenen. Mersy Henri, fabriekwerker v. Halewijn 'Fr.) en Opsomer Yvonne, fabriekwerkster v. Meenen. Wallacys René, metser, en Traant Martha, huis houdster, b. v. Meenen. Sterfgevallen. Nsmegeer Thérèse, 2 d., Poedermagazijnstraat 7. Verhae ghe Martha, 41 i., echtg. v. Meersman Petrus, Prins Baudewijnstraat 33. Van- mareko Anna, 39 j., echtg. v. Leveugle Francois, Maurits Sabbestraat 84. Des- camp Victor, 50 j., echtg. v. Wullens Ma rie, Riiselstraat 84. Herssens Adèle, 69 J., Weidestraat 11. Debreyne Poly- dore, 68 j., wed v. Vandenbroucke Hono- rine, Graaf van Vlaanderenstraat 36. Vermeersch Julia, 80 j.. echtg. v. Calbert Charles, Lpopoldplaats 32. Vermeulen Charles. 73 .1echtg. v. Quéniart Ga- briellc. Barakkenstraat 19. Droevig einde Verleden week Vrijdag had de her bergier Victor Descamp, geboren te Mee nen in 1890, wonende drankhuis Au BassinRijselstraat. nog al vroeg het bed verlaten. Toen. omstreeks 6 uur, Wul lens Marie, haar echtgenoot niet zag te rugkomen, ging zij zien wat er haperde, doch wanneer zij de deur der slaapkamer wilde openen, vond zij haar man verhan gen aan de deurklink. Dr Lorfevre, welke ontboden werd, kon nog enkel den dood vaststellen, terwijl M. Marcel Coel, ad- junkt-politiekommissaris, een onderzoek opende. Diefstal met inbraak Zondag namiddag was het gezin van den 40-jarigen beenhouwer Norbert Van- robaeys, wonende Tuinwijk «Ons Dorp», Vrijheidslaan, uitgegeaan. Toen de been houwer terugkwam, stelde hij vast dat zijn huis het bezoek gehad had van die ven. De dieven waren langs achter in gebroken en hadden er vier hespen ge stolen. Zij hadden de gereedschappen van den beenhouwer gebruikt, om het mar meren blad van de bestelbank te breken en hadden aldus de inhoud der lade ge stolen. In een der slaapkamers hebben de dieven een kistje gestolen dat eene belangrijke som geld Inhield. De dieven moeten goed op de hoogte geweest zijn van hetgene er voorhanden was in de beenhouwerij. De H. Marcel Coel, adjunkt- politiekommfssaris, stelde een ernstig on derzoek in. DADIZELE Burgerstand Overlijdens. Vannieuwenhuyse August, 63 j., echtg. Plouvier Marie. Monteyne Susanna, 61 j., wed. Noyelle Julius. GELUVELD Burgerstand Nov. '40. Geboorten. Isabella Van Elslande, d. v. Albert en Maria-Thercsia Mortier. Jacqueline Desodt, d. v. Emiel en Yvonne Carrein. WERVIK Vier dieven ontdekt Ingevolge een aanklacht van den nij- veraar H. Karei Dalle, wegens diefte van hout en baksteenen, hebben de rijkswach ters bij hun onderzoek vier dieven ont dekt die naderhand de hun ten laste ge legde feiten erkend hebben. Deze zijn: Van Acker M.; Van Acker R.; G. Fer- rant en Vaneloester M. GELUWE Zware aanrijding Des morgens, rond 8 uur, had aan het begin van den Koelenberg, op de groote baan van leper, een erge aanrijding filaats. Dc genaamde André Desimpelaere, andbouwer te Geluwe, reed met zijn wa gen, bespannen met twee paarden, in de richting van leper. Een werkman, de genaamde Bruggeman Victor, welke te voet achter den wagen ging, werd ge grepen door een auto, gevoerd door den genaamden Verhaeghe Jules, van Gulle- gem. Beide personen werden met volle geweld ten gronde gesmakt, waar ze ble ven liggen. Na verzorging door een ge neesheer, werden ze naar hun woning overgebraacht. Een hunner brak zijn arm en liep een erge hoofdwonde op. gillllllllllllllliillliiHlllllllinilillllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllilllillllilllllllllllllllllllHIW ^lillllllllllllilillillltjllliyilIjllllHlllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIINIIIIllliilf^lllillllllllllllllllllllilillllllillllllllllllllillHllllillllllllii.lllilnïillllllllllllllllllllllllllii^ DEERLIJK Gouden Huwelijksjubileum Dinsdag werd hier ter gemeente het gouaen nuweiijksjubileum nerdacht van het veraienstenjK eentpaar: Vanneteren Camiel-Vanpoucxe june-Zulma, onder- scneidelijk geboren den 18 f ebruari 1866 en den 19 September 1859 en gehuwd den 25 November 189U. Uit hun huwelijk won nen zij 10 kinderen, waarvaan neg 5 in leven zijn, ook telt de achtbare iamilie 24 kleniKinaeren. De kranige jubilaris was ve.e jaren landwerker en heelt als dusdanig ruim 50 jaren den oogst gaan doen in Frankrijk. Te wintertijde was hij tevens textielwerker. ie 9 uur woonaen a: gelukkige huwe- lijKSjubiiarissen, omringd van een tai- ï'iKe sc.iaar bloedverwanten, een plech tige mis van dankzegging bij. i'e 11 uur weroen oe geiuxkige oudjes ten raadshuize dcor den Heer Burgemees ter rievos J officieel verwelkomd bij gulle geiukwensehen, waarna hun den eere wijn en een jubelgeschenk aangeboden werden. Vervolgens werd het jubelfeest ln in- tiemen familiekring voortgezet ten lokale De Gilde waar de jubilarissen bij hunne dochter Inwonen. Na de foto opname waren zij aan de dischtafel ver- ecnicd en mochten nog tal van hulde blijken en bioemtuilen m ontvangst ne men. Des avonds werd hen namens het chris telijk werkersverbond een huldebrief ge lezen door H. G. Depoorter en vanwege Schepen Steelandt G. een bloemenrulker aangeboden. Tijdens het innig familiefeest werd te- rast werd en er vlak voor viel, met het gevolg dat de fiets verbrijzeld werd. Dank zij het koelbloedig optreden van den ge leider, kon deze zijn gespan geiukKig tij dig tot staan brengen en zoo het meisje van een gewissen dood redden, daar de wielen op enkele centimeter van het kind stilvielen. Smartelijk ongeval De 23-jarlge handelaar Vromant Hi- laire, wonenue Faanoerstraai, reed in oen namiddag te paard naar Zwevegem. ueKomen ter hoogte oer nerberg Kas- teeidreeilangs ue statiestraat, is het paara opeens gescnroKKen en schichtig geworden, heeft net bij het steigeren den ruiter ten gronde geworpen. De jongeling stuikte op uen maeaaam en kon zien niet meer opnenten. ue ontboaen geneesheer stelde vast oat net slacntolïer ue rechter- (Zie vervolg hiernevens.! IflBBaBBBBBBBBflflBBBBaflBBBBBBBI :.-^ij|2ffilitffil'.U!iaUlllffil!UU!l!UIH!HltlUitlllllUlllii:iii2l!UltllUitlim!tmiiil KORTEMARK Burgerstand Geboorten. Cordy Maria Magdalena, d. v. Jules en Dosquet Irma. Vande- cappelle Albert, z. v. Adolf en Vancloos- ter Ivonne. Huwelijk. Gysels Franqois, autoge leider en Kinsabil Antoinette, z. b. Overlijdens. Gysels Leonle, 56 1., echtg. Mommerency Achlel. Pauwels Maria-Theresia, 81 J., wed. Vermeersch Henricus. WESTROOZEBEKE Burgerstand maand November Geboorten. Dcuchy Denise, d. v. Sil- veer en Bol Marcella. Van Kerckhove Monique, d. v. Robert en Ceunls Mariette. Huwelijken. Verbrugghe Joseph en lillie Maria. Descamps Raymond en Crabbe Jeanne. Vanderheeren Roger en Vandermarliere Marie-Louise. Overlijdens. Ameye Alfons, 52 J., ongeh. Commeyne Lionel, 4 m., z. v. Camiel en Alleman Margaretha. Winterhulpkomiteit Het plaatselijk Winterhulpkomiteit ver gaderde verleden week. Als Voorzitter werd aangeduid: Heer Frans Verbraeken, landbouwer, 1* Sche- pene der Gemeente. Als leden met de leiding toevertrouwd van: Financiën: H. Henri Bostijn. onderwijzer. Contróle: H. Dumoleln Achiel, landbouwer. Soep en kleeding: Mevr. Dr. Mulliez- Vandenberghe. Bevoorrading: Mevr. A. Deplancke-Vincent. Propaganda: H. Karei Deceuninck, landb. Uitdeeling: H. René Vergauwe, land bouwer, 2* Schepene der Gemeente. Volksgezondheid: H. Dumoleln Achiel, landbouwer. Davidsfonds Zooveel prachtige St Niklaaslegenden zijn er, en om voor ons volk ook dien kunstschat te blijven bewaren, had het Davidsfonds op Zondag 1 December 11. een St Niklaasavond belegd voor de ouders en kinderen, leden van de afdeeling. Dé uitnoodlging Is volmaakt beant woord geworden: de zaal was bomvol. Ouders en kinderen waren erbij om van 't feest te genieten: St Niklaas immers, met zijn Zwarten Piet, kwamen in per soon op bezoek. Kunstig en fijn ineen geweven, met tijds- en lokale kleur, wer den de legenden verteld en werd een St Niklaaskomste ln een huiskring voor- gesteld. 't Feestje viel in den smaak en ook de St Niklaaskoeken, welke de groote Kindervriend voor zijn lievelingen had meegebracht. Echt een stemmig familie avondje. De Heer Voorzitter, die met pen en koek het feestje had bezield, dankte de aanwezige leden en de spelers van het avondje en ln aller naam werd hem dank door den Heer Schrijver, om zijn leverig begeesteren van de Davidsfonds- afdeeling. Zondag 22 December sluit het Davids fonds zijn Winteravonden met een stem- migen Kerstavond en Kerstboom. Zonder twijfel zullen de leden er aan houden zeer trouw dien avond te komen genieten. Ieder jaar is dat een echt familiefeest: ook dit jaar zal 't niet min zijn. Het begint te 4 Vj uur. Deur open te 4 uur. ROESELARE Aan den dood ontsnapt Zaterdagavond, rond 10.30 uur, kwam laaBaua&BBBaaaHBiaaBBaaaaaiiB ONZE VISSCHERS MOGEN WEER TER VISCHVANGST UITVAREN Gemeld wordt dat de bezettende over heid te Heist-aan-Zee toelating heeft ver leend aan de visschers om met hun boo ten weer ter vischvangst uit te varen. De booten mogen evenwel niet buiten het gezicht van de kust varen. Te Zeebrugge liggen nog enkel een 8ntal visschersbooten in dc haven ge meerd, die al spoedig zullen uitvaren. Wegens het beperkte aantal booten zou den de visschers een goed loon kunnen verdienen. VERWOESTE GEWESTEN 4 t.h. 1922 223» TREKKING Op 10 December heeft de loting Nr 223 (negentiende jaar) plaats gehad van de 2» lotenleeniiig, groot één milliard frank, van 1922, uitgegeven door het Verbond der Coöperatieve Vennootschappen voor Oorlogsschade. Reeks 85.341 Nr 10 wint 500.000 fr. Reeks 85.341 Nr 17 wint 100.000 fr. De in de reeksen 85.341 en 111.325 be grepen obligatiën waaraan geen lot toe gekend is, zijn terugbetaalbaar met 312,50 frank of met 300 fr., al naar zij al dan niet krachtens het koninklijk besluit van 11 Mei 1935 werden omgevormd. De definitieve obligatiën met lot uit gekomen en hierboven aangeduid zullen uitbetaalbaar zijn aan de Staatskas (Na tionale Bank van Belgie), te Brussel. Vóór de terugbetaling, zullen zij moeten vertoond worden aan het Ministerie van Financiën, 18 Wetstraat, te Brussel, om er met een bijzondere toelating tot beta ling te worden bekleed. Lijst der tot heden toe uitgekomen reeksen bij de lotingen van het negen tiende jaar (Nrs 217 en 223) en terugbe taalbaar van 1 Juni 1941 af: 7205 18949 30303 51797 55104 57069 71351 85341 87669 107701 111325 138384 146619 156821 177534 181305 181585 193054 knieschijf gebroken was en na de noo- digste zorgen deed hij het slachtoffer per Roode Kruisauto naar eene kliniek over brengen. De jongeling zal deswege ver scheidene weken werkongeschikt blijven. Diefte Des nachts zijn stoutmoedige dieven op ae werven der nolsteae gedrongen van oen 64-jarigen landbouwer Pieters Emiel, Paanderstraat en stolen er uit eene af hankelijkheid een hoeveelheid aardappe len die verkocht waren en gereed in zak ken gevuld stonden. Er zijn geene ver moedens. vens het zilveren huwelijksjubilee her dacht van eene der gehuwde dochters: Vanfleteren Marie, gehuwd met Devol- der René en onderscheidelijk geboren den 18 Mei 1892 en den 19 Maart 1888 en gehuwd in 1914. Zij hebben 8 kinderen in leven. éan de gelukkige jubilarissen onze innige heilwenschen! Dnodrlijke botsing D" 62-jarige vlaswerker Cynel Dobbel! r™~d verleden week Donderdagochtend vro.-g per flets naar het werk, toen hij ter hoon te der Tapijtstraat opeens in de duisternis in hevige botsing kwam met ecu ander wielrijder. De werkman begaf zirii toch naar de fabriek, doch in den voormiddag gevoelde hij zich zoo onpas selijk dat hij den arbeid moest staken en huiswaarts keeren. De ontboden geneesheer oordeelde zijn toestand zeer bedenkelijk wegens eene inwendige bloedstorting, waaraan het slachtoffer thans bezweken is. Smartelijke riiongovallen De bierwagen der Brouwerij Verhaeghe. uit Vichte. geleid door René Blancke, was verleden week Donderdag langs de wijk Belgiek op ronde, toen het voer tuin opeens langs achter door een auto aangebeukt, werd. De bierwagen werd zwaar beschadigd, terwijl de paarden ernstig verwond werden en ook de ge leider wegens erge kwetsuren aan het been geneeskundige zorgen noodig had. Het 7-jarige meisje Stichelbout G tte kwam op de wijk Station ner fiets em zijwegel uitgereden, toen het orUens door een voorbijkomenden bier wagen der Brouwerij uit Stasegem ver- Verkouaheid Bronchitis Asthma - Windgezwel (-TJ voelt u beklemd, uw borst schuifelt en is be. zwaard met slijmen. Elk oogen- blik wordt gij overvallen door hoestbuien. Gij leeft in voort- durenden angst voor verkond- heid. Een kuur met de Voge- zen-Siroop Cazé zou u Stellig goed doen. Leest dezen brief «De ivoorden ontbreken mij om at het goede te zeggen dat ik over de Vogezen-Siroop Cazé denk, schrijft de heer Marols. te Orsay. Sedert ja. ren aangetast door toindge- swet, kon ik slechts met de grootste moeite ademen. Tien minuten gaan putte mij uit. Daarbij had ik nog een bron chitis. Ik hoestte en fluimde den ganschen winter. De Vo gezen-Siroop Cazé heeft mijn leven gansch veranderd. Ik adem goed, hoest en fluim niet meer. Ineen woord, ik ben een ander mensch. Dank. Wat de Vogezen-Siroop Cazé deed voor den heer Marois, en voor duizenden anderen, zal 'ze ook voor u doen. Verlies* geen tijd, koopt nog heden een flesch. zekere Michlel Callens, wonende ln de Kleine Bruanestraat, per rijwiel langs den Trakeiweg huiswaarts. Ter hoogte van de herberg De Hollander is Hij door de duisternis misleid ln de vaart gereden. Gelukkig kon Callens al zwemmend den oever bereiken, zoodat hij met den schrik en een nat pak van een gewissen dood gered werd. Zijn fiets was in de diepte blijven steken. Verkeersonge val 's Namiddags, toen zekere Pieter Ciinc- kemaille, wonende 89, Diksmuidesteenweg, per fiets in de Noordstraat met richting Rodenbachstraat poogde te nemen, werd hij aan den hoek door een motorrijwiel gegrepen en tusschen de machine en den muur van een woning geduwd, waardoor hij aan 't been gekwetst werd, en ge neeskundige hulp moest Inroepen. Gevecht De genaamde Gustaaf D., leurder, wo nende Gemeenhofstraat te Oostduinkerke, had, samen met ziekeren V. W., gehuis vest ln de Ieperstraat, menig glas gedron ken. In een hehberg der Vrouwenstraat kregen zij twist onder elkaar en werden door den waard aan de deur gezet. Op straat ontstond een gevecht in regel. G. D. bekwam een groote wonde aan net linkeroog en zijn tegenstrever werd door de politie ingerekend. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorte. Matten Christiana, d. v. Paul en Magdalena Deprez. Huwelijk. Vandewalle Gerard, fa- briekw. v. Oostnieuwkerke, met Blomme Mariette v. Hooglede. Overlijdens. Scharlaeken Arthur, S2 jaar, ongehuwd. Dewilde Maria, 72 j., echtg. v. Constant Gunst. M. DELWAIDE BENOEMD TOT BURGEMESTER VAN ANTWERPEN In vervanging van Kamiel Huysman». Uit het Staatsblad van 8 December Bij besluit van 7 December 1940, is de Heer Delwaide L., benoemd tot bur gemeester der stad Antwerpen, in ver vanging van den H. Huysmans C., uit zijn ambt ontheven bij toepassing van het besluit van 13 November 1940. Een Deensche uitvinder heeft een for- muul gevonden om een nieuwe brandstof te vervaardigen voor lampen. Het pro- dukt lijkt op petroleum, maar is zoo duur niet. Het brandt slechts met een wiek. Een gram volstaat voor een uur. Een lamp, die tien uren brandt, verstookt slechts voor 25 centiemen van dit vocht. De uitvinder verklaarde, dat de noodige grondstoffen in Denemarken in onbe grensde hoeveelheid te vinden zijn. De voortbrengst op groote schaal is reeds aangevangen. VOOR ONZE LANDGENOOTEN GEÏNTERNEERD IN ZWITSERLAND Het lot onzer jonge landgenooten die in Zwitserland werden geïnterneerd, ge niet de grootste belangstelling der bevoeg de organismen, welKe al hun aktiviteit wijden aan de oplossing van dit vraag stuk. Men weet, dat reeds talrijke stappen werden gedaan door de Zwitsersche over heden in samenwerking met het Roode Kruis te Geneve, met het oog op een globale repatrieering dezer jonge lieden. Men verzekert van bevoegde zijde, dat de zaken een gunstig verloop hebben. Hieruit volgt dus, dat het toezenden van individueele aanvragen tot vrijstelling de taak der verantwoordelijke diensten en kel kan bemoeilijken. Deze diensten heb ben tevens krachtig bijgedragen tot de verbetering van het modus vivendi onzer jongens. Reeds tijdens de maand Juni werd een dienst voor geestelijke hulp opgericht. Deze hulp bestond voor namelijk in het zenden van boeken naar de geïnterneerde universiteitsstudenten. Een telegram van het Internationale Roode Kruis meldt thans, dat op het oogenblik gezorgd wordt voor de inrich ting van speciale kampen, per fakulteit. Hier zullen de studenten zich weer kun nen wijden aan geestelijk werk. In de eerste plaats zal het onderwijs worden gegeven door de geïnterneerde professors en intellektueelen. De Zwitsersche universiteiten, evenals de Federale Polytechnische School, heb ben echter reeds hun belangrijke mede werking aan dit menschlievend initiatief toegezegd. Wat de materieele kant van het be staan betreft, zorgen het Internationaal Komitee van het Roode Kruis te Genève en de Belgischeafdeeling van het Roode Kruis te Lausanne dagelijks om de geïnterneerden het maximum levens middelen en kleederen te bezorgen. De beroemde cellovirtuoos Jan Ku- belik is te Praag op 60-jarigen ouderdom overleden. In Californië heerscht een griep epidemie, welke een groote uitbreiding heeft genomen. Te Los Angeles alleen waren 50.000 zieken. Ta Gent ging een barmeid met 50.000 fr., toebehoorende tot de uitbaters der herberg, op de vlucht. De oneerlijke vrouw wera later aangehouden. Te Itegem had een nachtelijke ont moeting plaats tusschen jachtwachters en wilastroopers. Schoten werden gelost en beide jachtwachters werden licht ge wond. De twee stroopers konden aange houden worden door de Rijkswacht. Te Assche-Walfergem botste een kleine auto langs achter op een stilstaan- den en zwaar beladen vrachtauto. De kleine auto bleef als een hoop verwrongen ijzer steken onderaan den vrachtwagen. De voerder van deze kleine wagen werd zwaar gewond, wijl een mederefzende op slag gedood werd. Op den weg Brussel-Luik liep een auto te pletter op een boom. Twee der Inzittenden werden gedood en een derde zwaar gewond. lp fclle «[Whekep 15 Belgische frnnlr (jp £r(ifj flesclv De Ortskommandant van Kortrijk heeft acht personen uit Kortrijk en om liggende veroordeeld tot het betalen van een boete gaande van 5.000 tot 30.000 fr., wegéns het verknoeien van een groote hoeveelheid meel, dat verkocht werd aan woekerprijzen. Het meel werd aange- De Rechtbank van Oudenaarde heeft strenge straffen uittgesproken om aller lei overtredingen op de reglementatie der eetwaren, o.m. om graan bij nachte te hebben gemalen, om meel te hebben ge build tot 84 om een rand geslacht te hebben zonder aangifte hiervan te doen. om de zegels op de karnen verbroken te hebben, om meel verkocht te hebben zon der zegels, om boter verkocht te hebben op de noeve zonder zegels, om melk niet te hebben geleverd, om varicens verkocht te hebben aan te hooge prijzen, enz. De Ortskommandant van Mechelen legde boeten van 75 tot 100 mark op aan twee landbouwers, die betrapt werden op overtreding op het afleveren van melk en den verkoop van boter. De Rechtbank van Dendermonde deelde talrijke en zelfs hooge boeten uit wegens prijsopdrijving bij de verkoop van vleesch, boter en peperkoek, om varkens geslacht te hebben zonder toelating, om leren niet te hebben aangegeven, enz. Op drie dagen tijds werden te Brus sel o.m. volgende waren aangeslagen: 2.850 kgr. cacao, 27 kgr. peperkoek, pak- pen pudding-poeder, verder melk, brei- wol, enz. Te Huize werd een varken in beslag genomen, daar het geslacht werd zonder toelating. Te Mechelen legde de politie beslag op 7.000 eieren. Deze eieren werden door een groothandelaar aangeboden aan 2.65 fr. aan de winkeliers, die er 3 fr. voor te vragen hadden. HEBT GE OOIT een goed woordje ge daan om een of ander kennis aan te zetten tot bet abonneeren op dit blad. MEDEDFELING VAN DE NATIONALE LANDBOUW- EN VOEDINGSCOR PORATIE In verband met de persnota van de Nationale Landbouw- en Voedingscorpo ratie betreffende: 1. Het verbod van de verhooging van de bestaande pachtprijzen: 2. De gedwongen omzetting ln geld speciën van alle pachtprijzen in natura vastgesteld; 3. De schorsing van den opzeg: deelt de Nationale Landbouw- en Voe dingscorporatie aan de belanghebbenden mede dat, ln tegenstrijd met wat voor enkele dagen werd bekend gemaakt, de prijzen van de landbouwproducten die zullen aangewend worden voor de omzet ting ln geldspeciën van de pachtprijzen in natura, door het Ministerie van Land bouw en Voedselvoorziening, in overleg met het Prljzencommissariaat, als volgt werden vastgesteld: per 100 kgr. fr. 129 Tarwe Rogge 99, Gerst 125,50 Haver 91,50 Tarwestroo 35,— Vlas 143,50 Cichoreiboonen 108, Suikerbeet 209,50 Aardappelen 39,50 Ossen en vaarzen Der kgr. op voet 6,50 Stieren en koeien 5,38 Kalveren 8,32 Varkens 6,82 Melkerijboter per kgr. 21,22 Eieren per stuk 0,61 Hoeveboter per kgr. 20,20 «EBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEBBBBBBBB Burgerwacht op 't bankske. V. Ju ffen, burgerwacht te Poperinge, staat terecht wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van V. H. Louis, van Rijmen- am. De betichte trachtte te loochenen, doch de getuigenis onder eed door V. H. ter zitting afgelegd, was verpletterend voor den beticRte. De rechtbank veroor deelt den burgerwacht tot 1 maand ge vang en 700 fr. boete of 1 maand gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Leurend rond het Duitsch kerkhof. V. Oktaaf en zijn vrouw I. Maria, beiden van Langemark, werden op 13 Oktober 11. door den brigadekommandant Mlssault Alfons, van Westroozebeke, rond 17.30 uur leurend aangetroffen in de nabijheid van het Duitsche kerkhof te Langemark, waar het door de bezettende macht ver boden Is te leuren, wat door de betichten tenoeg gekend Is. De rechtbank veroor- eelt de 2 betichten elk tot 15 dagen gevang en 700 fr. boete of 1 maand gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde voor beide betichten. Dezelfde loopt voor het leuren ver schillende straffen op. Niettegen staande het herhaald verbod hem be kend werd V. Oktaaf op 25 September 11. op dezelfde plaats als hierboven aange duid leurende bevonden, ook op 15 Ok tober, 18 en 27 Oktober. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 5 maal 8 dagen gevang en 5 maal 700 fr. boete of 5 maal 1 maand gevang; voor het feit B. ook tot 5 maal 8 dagen gevang en 5 maal 700 fr. boete of 5 maal 1 maand gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Talrijke strenge straffen worden uit gesproken voor het ieuren aan het Duitsch kerkhof te Langemark. Niettegenstaan de het duidelijk aangeplakt is dat het streng verboden is te leuren aan het Duitsch kerkhof te Langemark, kunnen sommige leurders zich toch niet bedwin gen en overtreden zoo wetens en willens dit verbod. Verschillende processen-ver baal werden dan ook opgemaakt tegen volgende personen: B. Zulma wordt uit dien hoofde ver oordeeld tot 175 fr. boete of 3 dagen ge vang en tot de kosten, zonder voorwaarde. B. Madeleine insgelijks tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. P. Juffen, tegen wie 2 feiten weer houden worden, is tot 2 maal 182 fr. boe te of 2 maal 8 dagen gevang veroordeeld en tot de kosten, zonder voorwaarde. L. Clothilde, eveneens tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. L. Achiel, wegens 2 feiten te zijnen laste weerhouden, tot twee maal 182 fr. boete of 2 maal 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. L. Suzanne tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. P. Roger, slechts 14 jaar oud, tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang, voor waardelijk gedurende 1 jaar. B. Roger, die op den loop gegaan was toen de rijkswacht proces-verbaal wilde opmaken, wordt veroordeeld tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. F. Madeleine tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zon der voorwaarde. B. Malie ook tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. IESB2IH3BBBBBBBBBBBBBBBB3BBBB DE NAGELATEN GOEDEREN DER KUSTVISSCHERS IN FRANKRIJK Het Identificatie- en Likwidatieambt van Belgische goederen in Frankrijk, maakt bekend dat binnen enkele dagen een eerste reis naar Frankrijk zal wor den ondernomen, teneinde voornamelijk de eigendom der Belgische kustvisschers terug te bezorgen. De reis gaat over Ka- les, Boulogne, Berck, Dieppe, Fécamp, Le Havre, Honfleur, Lisieux, Caen, St- Vaast en heeft als eindpunt Cherbourg. De tocht wordt ondernomen met een groote autocar, waarin alle kleedings- stukken en kostbare voorwerpen zullen geladen worden. Verder volgt een groep van vier spoorwagens. Verder worden rei zen naar Bordeaux en La Rochelle in het vooruitzicht gesteld. De reis gebeurt onder de bescherming der openbare be sturen en werd dusdanig ingericht, dat de betrokkenen voor het terugbrengen van hun ganschen inboedel, enkel een vergoeding van 150-200 frank zullen te betalen hebben. lEBEflHBBBflflflEBBEEBBBEBflflBBBB HERRIE OP DE MARKT VAN KUREGEM-ANDERLECHT Een opzichter van den dienst dei' prijzen mishandeld. 's Middags waren opzichters van den dienst der prijzen op de Groenteninarkt van Kuregem verschenen teneinde de wettelijke prijzen te doen eerbiedigen. Herhaaldelijk worden daar inderdaad overdreven prijzen geëischt. Dit toezicht was niet naar den zin der boeren die zich er tegen verzetten. Twee vijandige kampen vormden zich en op een gegeven oogenblik werd een opzichter mishandeld. De politie werd ontboden die einde stel de aan de wanorde. Twee personen wer den aangehouden. OUDE VROUW MET HAMER DOODGESLAGEN TE JUPILLE In een winkeltje te Jupille werd de 70-jarige vrouw Armanda Martin door een schurk aangevallen. De vrouw werd met een hamer en een mes bewerkt en was het hoofd grootendeels verbrijzeld. Voor den geest te geven kon zij nog den naam van den aanrander noemen zoodat deze kon worden aangehouden. De bandiet had de vrouw vermoord om te stelen en had hierbij heel en al 10 fr. kunnen rooven. DE PLUNDERING OP HET LICHTSCHIP TE OOSTENDE Bij den aanvang van den oorlog kwam het lichtschip op het strand van Maria- kerke terecht en bij laag water was het niet moeilijk erop te geraken. Hiervan namen zekere personen gebruik om aller lei kostbare instrumenten aan boord van het schip weg te nemen. Een onderzoek werd hierop ingesteld en wees op het spoor van twee personen uit Mariakerke, vader en zoon, bij wie de verdwenen in strumenten gevonden werden. VROUW LEVEND VERBRAND TE OOSTENDE •Vrouw Leontlne Robbeleyn, wonende Torhoutsteenweg te Oostende, nr 130, had moeite om de kachel aan te steken. Ten slotte nam zij een flesch mazout en goot wat van dit vocht op het vuur. Een groote vlam sloeg terug en kwam terecht op de flesch, die ontplofte mi ten gronde sloeg. De vlammen deelden zich mede aan de kleederen van Vrouw Robbeleyn, als mede aan deze van een aanwezige vrouw, de genaamde Coutereel. Deze zat gekneld tusschen de kachel en den vuurgloed. Toen beide vrouwen kon worden hulp geboden en bevrijd, hadden beiden zware verwondingen opgeloopen, waaraan Vrouw Coutereel kort daarop overleed. TWEE TREINEN IN BOTSING TE POULSEUR Te Poulseur liep de trein uit Luik op den lokaaltrein uit Aywaille. Beide tre- nen staken vol reizigers. De schok was geweldig. Lokomotief en de twee eerste wagens van beide treinen werden inge drukt. Talrijke gewonden zaten geprangd tusschen ingedrukte rijtuigwanden. Bij de ramp vielen 9 dooden en zestig ge wonden te betreuren. JEUGDIGE DIEVENBENDE GESNAPT TE KORTRIJK Een aantal jonge kereltjes werden te Kortrijk aangehouden wegens diefstal van een aantal autobenoodigdheden welke zij ontvreemd hadden ter garage Georges Linterman, Hoveniersstraat te Kortrijk. Een achttal dier jonge kereltjes werden ter beschikking van het Gerecht gesteld. DE PLUNDERING VAN DE SARMA TE BRUSSEL 82 BESCHULDIGDEN STAAN TERECHT In Meimaand, tijdens de eerste oor logsdagen, werden de Sarma «-magazij nen te Brussel op groote schaal geplun derd. Na de plundering werd zelfs nog brand gesticht, ten einde alle sporen van diefstal uit te wisschen. Naar verluidt werd hierdoor de Sar ma benadeeld voor een bedrag van 25 millioen. Een onderzoek werd nadien ingesteld, welke aanleiding gaf tot talrijke huiszoe kingen en 82 personen werden ten slotte voor de rechtbank gedaagd wegens plun dering van bovengemeld magazijn. Maandag werd net geding ingesteld. De lokalen van de Boetstraffelijke Rechtbank bleken te klein om plaats te bieden voor gerecht, beklaagden en advokaten, zoodat het proces doorging in de zaal van het Assisenhof. De gerechtszaal was bomvol bij de ope ning van het geding. Onder de beschul digden bevonden zich personen uit alle klassen der samenleving, o.m. een bank bediende, schrijnwerkersbaas, pianoleera- res, ingenieur, daglooners, serveuse, kel ners, schilders, leurders, staatsgepension- neerden, herbergiers, enz. De ondervraging der beschuldigden bracht nogal dikwijls de aanwezigen aan het lachen. Allen wisten een of andere uitvlucht. Slechts een bekende gestolen te hebben. Dinsdag werden de pleidooien ingezet. De uitsprpaken zijn ons nog niet bekend. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB PROVINCIAAL BESTUUR VAN WEST-VLAANDEREN Onderwijs Hooger Onderwijs Han delswetenschappen Rijpheidsexamen Voorbereidende proef Bizondere Zittijd Januari 1941. ENGELSCHE KABELBALLONS BOVEN ONS LAND Het noodweer dezer laatste dagen heeft nogmaals Engelsche sperballons losge maakt, met het gevolg dat enkele boven onze gewesten zijn komen afdrijven. Boven Nieuwpoort werden een drietal dezer ballons waargenomen. Een ervan werd neergehaald en viel brandend om laag tegen een hoogspanningsdraad. Een andere ballon dreef af boven de gemeente Lommei en de neerhangende kabel ervan rukte een betonnenpaal om ver. Te Overpelt werd wat later even eens door de kabel van een afdrijvende sperballon, een groote betonnen paal van de elektrische leiding uitgerukt BERICHT Een bizondere zittijd van de aanvaar dingscommissie voor het rijpheidsexamen en de voorbereidene proef zal op 13 Ja nuari 1941 geopend worden. Worden toegelaten 1. - tot het rijpheidsexamen: degenen die. om wettige redenen, op den tweeden zittijd 1940 afwezig waren 2. - tot de voorbereidende proef a) de leerlingen wier getuigschrift, na 5 Augustus 1940 overgelegd, geweigerd werd; b) de examinandi die in den loop van den tweeden zittijd 1940 uitgesteld wer den c) de examinandi die, om wettige re denen, op den tweeden zittijd 1940 af wezig waren d) de leerlingen die er toe werden ge machtigd hun getuigschrift, na 5 Octo ber 1940, over te leggen, en die de aan vaarding er van niet verkregen hebben. De inschrijvingen worden door den af gevaardigde van het Ministerie van Opem baar Onderwijs op het Provinciaal Be stuur te Brugge (bureel Nr 12) aange nomen, van 15 tot en met 24 Decem ber a.s., tusschen 10 en 12 uur. De Gouverneur, a. i., M. Bul c kaert Onderwij» Hooger Onderwij» Voorbereidende proeven tot wette lijke academiiche examen» Bizon dere zittijd Januari 1941. BERICHT Een bizondere zittijd van de bekrach tigingscommissie voor de proeevn die tot wettelijke academische examens voorbe reiden, zal op 11 Januari 1941 geopend worden. Worden toegelaten: 1. - de leerlingen wier getuigschrift van Grieksch-Latijnsche of wetenschappelijke humaniora, na 5 Augustus 1940 neerge legd. geweigerd werd; 2. - de examinandi die, in den loop van den tweeden zittijd 1940 uitgesteld wer den 3. - de examinandi die om wettige re denen, op dezen tweeden zittijd afwezig waren 4. - de leerlingen die er toe gemachtigd werden, na 5 October 1940, hun huma- nioragetuigschrift neer te leggen en die de bekrachtiging ervan niet bekwamen. De inschrijvingen zullen vvorden aan- fenomen door den afgevaardigde van het finisterie van Openbaar Onderwijs, op het Provinciaal Bestuur te Brugge (bu reel Nr 12), van 15 tot en met 24 De cember a. s., tusschen 10 en 12 uur. De Gouverneur, a. i. M. Bulckaert. BBaaBBflBBBBBaBSBaZSBHBBBBBBB TWEEJARIGE KNAAP VALT IN EEN KUIP MET ZIEDEND WATER TE ROESELARE Aan de opgeloopen brandwonden bezweken. Zondag deed er zich in de woning van Casimir Verhaeghe-Demeester, St-Elooi- straat te Roeselare, een jammerlijk on geval voor. De kleine Willy, oud 2 jaar, viel in de keuken in een kuip ziedend zeepsop en werd deerlijk over gansch het lichaam verbrand. Een bijgeroepen geneesheer bracht het wichtje haastig naar een verplegingshuis over, waar het enkele uren nadien den geest gal. EEN EN ANDER Door de Britsche Admiraliteit werd bekend dat een Nederlandsche duikboot, in dienst van de Britsche vloot, getorpe deerd werd. De duikboot die zware schade toe bracht aan een Canadeesche destroyer Is een Italiaansche, welke ln een haven aan de Fransche kust ls binnengeloopen. Naar aanleiding van het bezoek van Graaf Csaky, Hongaarsch Minister van Buitenlandsche Zaken, wordt gemeld dal een Hongaarsch - Zuid - Slavisch vriend schapsverdrag zal worden gesloten. De Britsche hulpkrulser Carnavoa Castleheeft Montevideo verlaten. SPECIALE ACTIE VAN WINTERHULP Van 21 December tot 6 Januari ejc. zal door gansch het land een speciale actie Ingezet worden, ten einde gelden ln te zamelen voor Winterhulp. Ingevolge deze actie zullen dan ook binnen kort Wlnterhulpkenteekens ver kocht worden en straat- en hulscollectes gehouden worden. Oude kleederen zulleu eveneens worden ingezameld. ENGELAND WIL GEEN LEVENS MIDDELEN DOORLATEN VOOR DE BEZETTE GEBIEDEN Uit Washington wordt gemeld dat d# Britsche Ambassadeur, Lord Lothian, me degedeeld heeft dat de Engelsche Regee ring niet kan Ingaan op het verzoek van den voormaligen President Hoover en an dere private Amerikaansche personen welke vroegen levensmiddelen te zenden naar de bezette gebieden van Europa. IN HET STAATSBLAD BURGEMEESTER ONTSLAGEN EN BENOEMD Bij besluit van 29 November 1940, h op zijn verzoek ontslag uit zijn ambt ver» leend aan den Heer Dewitte R., burge meester der gemeente Dadizele, arron» dissement Roeselare. De Heer Ingelbeen G., is benoemd tot burgemeester der gemeente Dadizele. Ill FOLKLORE! Heimatstudie in Verzeken» I 't Maantje gluurt door naakte boomeo, Al de kinders zijn ter rust, Zacht en zoetjes aan het droomen. Moeder heeft z'in slaap gesust 1 O! Ze zien den Sint nu komen, Over huis en berg en dal, Reeds heeft hij hun klomp genomen, Trom en koek, hij geeft het al! Vroeg uit bed en aan het zoeken 1... Als ze maar iets vinden daar! Ja!... Wat pret!... In alle hoeken, Staat 'n mand of kloef je klaar! Beselare, 1940. GEO, iiiiiaaaaaaaaaaBBaiiiiiiim STAATSTOELAGE Om den coloradokever en de aardappel- plaag doelmatig te bestrijden in het ko mend seizoen is voor eiken landbouwer het aanschaffen van een besproeier nood zakelijk. De Staat komt voor een vierde van den koopprijs tusschen, met dezen ver- stande dat de staatstoelage de 2.000 fr. niet overschrijdt. De aanvragen om toelagen kunnen gedaan worden vóór 15 December bij den Rijkslandbouwkundige van het ge west. DE BETALING DER OPEISCHINGEN Terecht vragen de nijveraars zich af of de sommen die hun door het Depar tement van Landsverdediging verschuldigd zijn, nog vóór 31 December eerstkomen de, datum van het verval, zullen uitbe taald worden. In bevoegde middens wordt ons hieromtrent ten stelligste verzekerd dat dit wel het geval zal zijn. De schuldeischers die de noodige stuk ken kunnen voorleggen, zullen uitbetaald worden. IBSBaaBBBBBBBBBaiBBBBBBBIIII GRANAAT ONTPLOFT TE ARMENTIERS Twee kinderen gedood, een zwaar en twee licht gewond. Te Armentiers vond een groep kinde ren, die van de school huiswaarts keerde op straat een handgranaat. Een hunner, Jean Leclercq. van Erkegem, begon er mede te spelen, ze te rollen, enz., tot hy plotseling den ring om den lepel van de handgranaat in de gaten kreeg en er aan rukte. De granaat ontplofte. Twee kinderen, Marie-Louise D'Hullt 12 jaar oud en de kleine Menet, 7 jaar oud, werden gedood, een derde, Vaccin, ook 7 jaar oud, moest zwaar gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht. Da niël Declercq en Michel Cartier liepen lichte verwondingen op. De dader zeil die het tuig in de hand hield, kreeg geen schram. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBIII EEN BRUSSELSCHE WAAR ZEGSTER TROGGELDE HAAR KLANTEN 100.000 FRANK AF Voor de Rechtbank te Brussel ver scheen zekere Yvonne Bulcke, kaartleg ster en waarzegster, welke werkte onder den naam van Madame Ariane Aan haar klanten had deze o. m. aan geraden belangrijke beursverhandelingen te doen en hiervoor haar hun aandeelet ter hand te stellen. Van heel wat stom merikken wist zij het vertrouwen te win nen en kreeg dezes titels in handen. Met deze titels maakte zij echter geen beurt verrichtingen maar hield ze eenvoudig voor zich zelf. Toen de klanten naar dt einduitslag van de verhandelingen vrot» gen verklaarde zij dat het ingegeven kapitaal verzwonden was. Een persoon, die echter niet meer totul naïef bleek te zijn, geloofde haar niet en diende klacht in. Het ging om een bé- drag van 100.000 fr. in titels die op ho^ gervermelde wijze afgetruggeld werd. Yvonne Bulcke werd dan ook veroor deeld tot 5 jaar gevang en 2100 fr. boet» en alle beroep werd afgewezen. GEZIN DOOR KOLENDAMP VERSTIKT TE SPRIMONT Drie perionen In zorgwekkenden toe»t*n& Drie leden van het gezin Jamette tn Sprimont, vader, moeder en het docllr tertje, 11 jaar oud werden half vy* stikt in hun slaapkamer gevonden, waal^ schijnlijk tengevolge van kolendamp. Hun toestand is zorgwekkend. lEBBHBSBBBBBBBHDSBBBBBBBBBM GEVLUCHTE BURGEMEES TERS GESTRAFT DOOR HET HOF VAN BEROEP VAN GENT Het Hof van Beroep van Gent voof gezeten door den H. Lagae, eerste-voo£ zitter, komt een arrest te verleenen B zake enkele gevallen van gevluchte bu<^ gemeesters waarover wij reeds voor en kelen tijd hebben gewaagd. Worden ver wezen: De G... Svlvain, oud-burgemeei- ter te Eesen, tot 700 fr. boete of 8 di- gen gevang, voorwaardelijk voor 3 jaafl Leon Ph..„ gewezen burgemeester Wulveringcm, tot 700 fr. boete of 8 da gen gevang, voorwaardelijk voor 3 jsafl Jules Hcy..., gewezen burgemeester t* Loo, tot 700 fr. boete of Sdagen gevang, voorwaardelijk voor 3 jaar, en Oscar V* Boe..., gewezen burgemeester te Imp*, ,tot_J_ntaand gevang, voorwaardelijk weet

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 4