J Uit't KortrijS SPORTNIEUWS Het slachten van varkens 7 r NIEUWE REGELING VAN KET VERVOER VOOR DE VLAAMSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND BERICHT AAN DE FAMILIES DER ONBEKENDEN DE VERDUISTERINGS MAATREGELEN UURTABEL TREINEN IS DE STALMEST GESCHIKT VOOR DE WEIDEN? STRAFFFN OP XJET- OF OP ONVOLDOENDE LICHTDEMPINO Trots de herhaalde waarschuwingen van je 0- erheden ziin nog altijd talrijke Le- j»n die er dsn brui aangeven de voorge- ü-h-evene voorzorgen In acht te nemen. Vooral de achtervensters eeven daar dik- lijls een «lichtende beeld van. Verleden zijn aldus een aantal overtreders te^en de lamp geloopen en hebben hunne nalatigheid met een mindere of meerdere straf weten bekeuren. De straffen zijn de volgende: Voor her- h«r°en. hotels en winkels bij eerste over- tredirp sluiting voor eene maand. b!j tweede overtreding sluiting voor goed van hunne inrichting. Voor andere woningen, bij eerste over- tre 'ine panzienllik? geldboete; voor meer dere malen, vervolging wegens sabotage ïjer bestaande wettelijke bepalingen en jeze laatste straffen kunnen zeer erg zijn. EEN ZOEKERTJE Oolossing van Saterdag; Steen-ko len. Aan mijn eerste is niets ouds te vinden; mijn tweede komt regelmatig terug; mijn derde kan even ten kwade als ten goede ziiir en nooit was mijn geheel meer dan thans aan de orde van den dag. IN DE POST Het zal menigeen nuttig zijn de uren te weten der lichtingen. Hier volgen zii; *4V 915; 12.00; 12.30: 14/5: 16.45 en de laat.-t" te 17 30 uur. Op Zon- en Feest- da'"n ziin er enkel drie lichtingen, na- ineh.ik té 6 45, te 9.15 en te 12.30 uur. TRAMEREN TUSSCHEN TIELT EN DEN HILI.E Drie trams daags, namelijk: Ti'lt, Statie 2.23 13.00 18.20 m^elt. Markt 7.23 13.05 18.25 Wintrcne 7.43 13 20 18.40 HillS 7.53 13.30 18.50 Aansluitingen voor Roeselare en voor Brugee. alsook voor Izegem en Kortrijk al over Ardooie. TRAMEREN TESSCHEN AARSEI25WAKKENKORTRIJK Vier trams daags in iedere richting: Aarsele 6.30 9.30 13.10 17.00 Denterpem 6.35 9.35 13.15 17.05 Mfkegem 6.40 9.4(1 13.20 17.10 Wekken 6/5 9.45 13.27 17.15 Ft-^Tifs-Vijve 6.51 9.51 13.31 17.21 Wielsbeke 6.53 9.53 13.33 17.23 Ooi-em 7.00 10.00 13.40 17.30 Kortrijk, Statie 7.32 10.30 14.10 18.00 Terug uit Kortriik aen de spoorstatie te 8.05 11.20 14.30 18.30 met zelfde tiid vno- de verschillende sta ties en aankomst te Aarsele te 9.03 12.20 15.30 19.30. trameren op de LIJN TIELT—ItEISELEDE—GENT Vier trams per dag, namelijk uit Tielt 6.00 8.00 11.00 18.00 Ruiselede 6.25 0.75 11.25 18.25 Nevel3 6.55 8.55 11.55 18.55 Gent-St Pieters 7.47 9.47 12.47 19.47 Terugreis: Gent-St Pieters 6.08 8.08 11.08 18.08 N°-pl" 6.55 8.55 11.55 18.55 R.U'selede 7.25 9.25 12.25 19.25 Tielt, Statie 7.55 9.50 12.55 19.55 RUISELEDE—AALTER Ruiselede 7.05 12.45 19.00 Aalter 7 17 12.57 19.12 en verder op al over Ursel naar Eekloo. Terugreis Aalter 6.40 12.10 18.40 Ruiselede 7.00 12.29 18.59 en verder naar Tielt. Zie lijn TieltRui selede. WINGENE Burgerlijke stand Geboorten. Frans Vande Ginste, Hoogweg. Maria Deguffroy, Hekke. Jerry Weyts, Beer. Mariette Neiring, Hekke. Marcel TTyttenhove, Schewege. Wilfried Simoens. St Elooi. Aureie Vandendriessche, Raaksken. Daniel Persyn. Leest je. André Schuyvinck, St Pietersveld. Michiel Vandevyvere, Rateiinge. Hedwig Vanoverschelde, Ra- telinge. Eilvère Vanderhaeghen, Ko kerstraat. Agnes Landuyt, St Jan. Huwelijken. Cyriel Vaneenoo, land- bouwer. ra Ruiselede en Maria Neiring, landbouwst., v. Wingene. André Fraey- man landbouwer en Emerence Dekeyzer, landbouwster, b. v. Wingene. Nestor Demarrez, onderwijzer v. Zwevezele, en Margaretha Detavernier. z. b., v. Wingene. Overlijdens. Emerence Moeykens, 73 j., huishoudster, echtg. Henri Van- renterghem, Rijsberge. Leonie Deceu- ninck. 70 j., huishoudster, echtg. Francis Waliaert, Molenstr. Bené Vanlaere, 55 j„ wagenmaker, echtg. Elisa Deserran- no, Pastorijstr. Charles Vanmaele, 71 j., landbouwer, Peerstalle. Jules Wam- beke, rustend landbouwer, Voorzitter C. O. O., wed. Maria Spriet, Tieltstr. - - Eric Devcoght, 4 m., Beer. Marie Baert, 73 j., landbouwster, echtg. Adolf Deschout, Munksnhuis. Lijst der krijgsgevangenen die sedert 5 int. i*J4U terug thuis gekomen zijn. Brengman Ademard; De Keyzer Ar thur; uèvhegi»ere August; Dossche Jo- sepu; Hoste Maurit-s; Schepens Marcel; Vanuecapeile Gerard; Vanüemoortele Ju- lien; Vanduynslager Gerard; Vaneenoo Aliens; Vangansbeke Roger; Van Gaver Jerome; Vefoeke Maurits; Verheye Caro- lus; Wildemauwfe Alions. Van stelling gevallen De metser Serafien Delmotte is bij het maken van een verkeerde beweging van een stelling gevallen aan een nieuw in opjouw nijnde huis. Hij werd gewond aan den rug en kloeg eveneens van inwendige pijnen. Zijn toestand is geruststellend. Kerstvergaderingen Niet minder dan vier Kerstvergaderin gen naaaen reeds plaats te Wingene. Te li uur kwamen dejonge B. J. B.- meis.iss samen haar jaarlijksch Kerst feestje in het Meisjespatronaat vieren. Xe 14.30 uur kwamen de Kajotters uit met hun piezani Kerstkransje in het Volkshuis. ie 14.30 uur kwamen de leden van den Bond der Groots Gezinnen bijeen in de bovenzaal van den Katholieken Kring. Tenslotte kwam het Davidsfonds uit in het Meisjespatronaat om er zijn jaar lijksch eenstfeest te vieren. De Heer An- toon Vanaerplaetse, uit Tielt, kwam er voordragen uit zijn rijk Repertorium, met Kerstdag als hoofdmotief. MEULEBEKE Burgerlijke stand Geboorten. Godelieve Vercruysse, d. v. Gerard cn Marie Vervelghe. Camiel Vanryckegem, z. v. Cyriei en Margariete Maes. rleiena Deiniotte, d. v. Aioïs en Zuima Leciuyse. Wilfried Sabbe, z. v. Marcel, en Gaorielle Verscnatse. Huwelijken. Albert Vervaecke, land bouwer. en Racnei Parmentier, land bouwster, b. v. Meulebeke. Michel Ide, landbouwer en Gennaine Braeckeveldt, b. v. Meulebeke. Germain Van Tiegem, vlaswerner, v. Wielsbeke en Martha De- meyere, niushoudster, v. Meulebeke. Jules Wittouck, vlashandelaar, v. Oost- nieuwkerice en Lucie Verscheuere, huis houdster, v. Meulbcke. Marcel Tallieu, smio, v. Tielt en Maria Frayman, land bouwster. Gvernjdens. Sidonie Blondeel, 83 j., kiooscerirnge. Silvie Vancaenegem, 78 j., ongen. Theophiel Lammertijn, 83 j., ongeil. Maria Devaere, 76 J., huishoud ster, wed. Vanhove Kamiel. De werken aan de nieuwe 8t Antoniuskerk De werken aan de nieuwe St Antonius- ker.r op de nieuwe parochie vorderen snel. Reeds rijzen de zwaar gebouwde muren jn de hoogte op, zoodat we binnen en kelen tijn ae voltooiing van deze nieuwe kerk zuilen mogen verwachten. Het suekt hier voorwaar de E. H. Pas toor Vandeputke Karei tot eere, reeds zulk een grootsch werk tot stand gebracht te hebben, want voor een drietal jaren wist hij reeds een noodkerk te bouwen, op een dertigtal meter afstand van de nieuwe. Deze laatste, te klein zijnde, heeft hij uitgezien naar de noodige gelden en met de nieuwe een aanvang genomen. Voerman gewond Voerman Verstraete, van Tielt, was aan het lossen van kisten op de. Marktplaats. Door een plots uitglijden werd hij zwaar |?wond aan de rechterhand. Geneeskun digs zorgen waren noodig. Werkman gewond ..Louis DemeueTc, werkman alhier, werd J'idens het werk gewond aan het rech- wbeen. Hij diende door een bijgeroepen geneesheer verzorgd te worden. Wielrijder gewond De wielrijder Rudolf Verschatse reed de Kleine Roeselarestraat. Toen hij een anderen wielrijder moest uit- AUken kwam hij, door de duisternis mis- iyd zijnde, in con diepe sloot terecht. 511' werd tamelijk erg gewond aan het «"gezicht en nanden. Geneeskundige r3en moesten ingeroepen worden. Gouden Priesterjubileum Een dezer da„-u vierde E. H. Achiel 1*1—lllliWIMW L» Dermaut. rustend Pastoor in het St Vin- centius, Hospitaal -Weezenhuls. zijn gou den Jubileum van 50 jaar priester. De Jubilaris werd geboren te Tiegem dsn 23 Februa-i 1835 en heeft dus den ouderdom bereikt van 74 jaar. Hit "erd priester gewijd den 20 December 18"0. E. H. Dermaut was gewezen Patoer van Veldegem en kwam sinds Juni 1938 in bovengenoemd Gesticht ot> rust. Dit feest werd in familiekring gevierd. Een middagmaal werd aan de genoodig- den aangeboden, waarna E. H. Dermaut een dankwoord toebracht aan de talrijke aanwezigen. Wegeniswerken aan Ie Tieltstraat Over enkele weken was men in de Tieltstraat begonnen met voetpaden aan te leggen, evenals het rioleeren tot aan het Hospitaal. De Rijselstraat werd even eens tot aan het vliegplein van rioolbui zen voorzien. Sedertdien werd alles gerust gelaten en werd aan de werken niet meer voortgedaan. Deze week echter heeft men onver wachts met de werken wederom en aan vang genomen. De Tieltstraat wordt met nieuwe kasseisteenen belegd. Deze straat zal dus veel van uitzicht veranderen en zal aan de Gemeenteschool en Oosthoek veel verbeterd zijn. Verkeer onderbroken Gezien de werken aan de Tieltstraat. werd het verkeer omgeleid langs Oostroo- zebeke ofwel langs Pittsm voor wat Tielt betreft. Belanghebbenden dienen hier goed nota van te nemen, willen ze geen verloren baan afleggen. Winterhulp steekt van wal Deze week hebben de aangeduide per sonen der verschillende wijken van Meu lebeke een aanvang genomen met het inzamelen der gelden en waren ln natura. Deze leverde reeds een Drachtige uit slag op. Giften kunnen steeds bezorgd worden ten huize van de bestuurleden, waar ook alle gewenschte inlichtingen kunnen bekomen worden We doen langs dezen weg een oproep tot de bevolkine van Meulebeke om zoo veel mogelijk dit menschlievend werk te steunen. Het gaat er hier voornamelijk, de talrijke huisgezinnen die in nood ver- keeren te helpen en te ondersteunen in deze sombere tijden. Voor de Invalieden 1940 De toestand van de invalieden van de zen oorlog is niet rooskleurig. De Pekre- taris-Gereraal van Financiën heeft dan ook besloten vanaf 1 December voorschot ten te verleenen aan de invalieden en andere rechthebberden. die zich in een moeHiike toeria.nd bevinden. Ook de be hoeftige families van gesneuvelde sol daten zullen aldus gesteund worden. Inkwartiering Personen welke soldaten hebben inge kwartierd. dienen, teneinde geen nutte- looze moeilijkheden op te loopen, goed inzage te nemen van verordeningen welke dienaangaande ter kennis van de bevol king worden gebracht. We kunnen deze onmogelijk in hun geheel geven en dringen hierbij aan dat de dienaangaande strooibrievcn worden geraadpleegd. Verkeersongeval Tn den avond keerde de genaamde Van bier,b"ouck Constant, wonende te Oost- roozebeke, met zijn flets huiswaarts. Wanneer hij in de hevige duisternis den Ketelberg afreed, is hij, tengevolge hier van in een diepe gracht terecht gekomen. Hij kwam met geweld tegen den hard bevroren grond terecht en werd gewond aan het hoofd. Hii liep een tweetal ga pende wonden op die hij door een genees heer diende te laten toeraaien. Botsing tusschen fietsers Op de Plettincknlaats kwam het des avonds tot een botsing tusschen twee fietsers. De genaamde Achiel D„ wonen de te Pittem. kwam uit de Marktstraat gereden, terwijl de andere de Tieltstraat wilde inrijden. Beiden kwamen met el kaar in aanraking en vielen ten gronde. De inwoner van Pittem werd hierdoor ge wond aan de handen en knieën. Zijn fiets liep lichte averij op. INGELMUNSTER Geboorte. Coryn André. Huwelijken. Soenens Robert v. Meu lebeke en Vannieuwenhuyse Dina, v. In- gelmunster. Priem Henri en Vr-nneste Juliana, 'o. v. Ingelmunster. Huwelijksafkondigingen. Vermote Albert, v. Emelgem en Vandendriessche Martha, v. Ingelmunster. Lannoo Ca miel en Vandendriessche Margareta, b. v. Ingelmunster. Overlijdens. Meyfroodt Antoon, echtg. Delaere Alida. Gryspeerdt Theophiel, ongeh. Motorijder met geweld tegen kar gebotst Wanneer de genaamde Waliaert August, wonende 5" Wijk te Tielt, omstreeks 8.45 uur per moto naar zijn werk reed te Kortrijk, botste hij onverwacht, nabij de Bollewerpstraat, tegen de stilstaande bespannen kar van Naert Maurice, land bouwer, Bollewerpstraat alhier. De moto rijder plofte met volle geweld op de straatsteenen. Sefféns opgenomen door toegesnelde personen, werd hij in zorg- wekkenden toestand in de drankgelegen heid Den Ezelbinnengebraent. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat het slachtoffer ernstig gewond was aan de borstkas. Verders liep hij verwondin gen en kneuzingen op over ganscii het lichaam. Na de eerste verzorging werd het slachtoffer naar zijne woning te Tieit overgebracht. Zijn toestand is geruststel lend. Door moto gevat Des avonds werd de wielrijder Van- staen Femand, wonende alhier, door een moto aangereden, langs den steenweg naar Brugge, ter hoogte van de wijk De HoogteDe wielrijder werd als bij won der slechts licht gewond. Zijn fiets werd evenwel erg beschadigd. .5, In het Staatsblad verscheen een Be sluit, waarbij het v~rvo?r per motorvoer tuig wordt geregeld. Dit besluit bep-alt o. m.: Niemand mag met een motorvoertuig vervoer van za ken bulten een kring met een straal van 25 km. rondom het centrum van de ge meente. waar het voertuig thuishoort, verrichten zonder !n het bezit te zijn van een door den leider van bet vervoer- bureau of zijn gemachtigde uitgereikte vervoersmachtiging. Alle verdere inlichtingen hieromtrent kunnen verkregen worden op de vervoer - dienstbureau's. MPT INGANG VAN 1 JANUARI MOGEN ZIJ OM DE TWEE MAANDEN EEN PAKKET VAN 10 KGR. ONTVANGEN Met Ingang van 1 Januari a. s. zullen de familieleden van in Dultschland wer kende Vlaamsche arbeiders om de twee maanden een pakket van 10 kgr. aan deze laatste mogen zenden. Het toege stane gewicht van de pakketten werd dus verdubbeld. Deze collo mogen slechts bevatten: kleederen, ondergoed, voorwerpen van eer ste noodwendigheid, eetwaren (uitgezon derd snoeperijen) en rookartikelen, o. m. 25 clgaretten of 10 sigaren en 50 gr. tabak. Op leder pakket moet worden aange bracht de volgende melding: Arbeits- paket aus dem besetzen Belgische gebiet Deze melding moet daarbij met rooden inkt omlijnd zijn. De 17. Bulckaert. Gouverneur a.l. van de provincie West-Vlaanderen deelt mede: De fokvarkens ingeschreven in het stamboek, ipogen voor het slachten niet opgeëischt worden. Het is immers voor het grootste blang dat de verbeterde die ren, Ingeschreven in de stamboeken, be waard blijven, ten einde deze dieren in staat te stellen onze varkensstapel op te bouwen, zonder genoodzaakt te zijn door de verschillende stadia der verbeteringen te moeten gaan. Deze dieren zullen ge ïdentificeerd worden door b.v. een ta- toueernummer od het linkeroor. De eige naar van het dier ontvangt daarbil een groene identiteitskaart, waarop ook het nummer vermeld staat, en welke afgele verd wordt door 't Provinciaal Verbond der varkenskweeksyndikaten in West- Vlaanderen. Een gele kaart wordt ge bruikt voor jonge dieren, waarvan de af komst gekend is. Daarenboven mogen geen drachtige zeugen of varkens welke in het stamboek ingeschreven zijn, geslacht worden. Im mers aldus kunnen deze dieren zeer veel bijdragen tot de bevoorrading van het land. en dienen zcolang mogelijk bewaard te blijven. LEVERING VAN AARDAPPELEN Een schrijven van den H. Gouverneur handelt over de levering van de aard appelen, vooral voor wat aangaat de le den van de WehrmachtIndien de Wehrmacht in eender welke gemeente aardapnelen wil opkoopen, dan moet de plaatselilke Ortskcmmandantur daarvan on de hoogte gesteld worden, fe dien einde zal er tweemaal per week. een staat opgemaakt worden, waarop de levering van de hoeveelheid aardapnelen vermeld staat. Om de kontrool te vergemakkelij ken zal er een afschrift afgeleverd wor den aan den plaatselijken Ortskomman- dant. De gemeenten welke zich aan ver noemde voorschriften niet houden, kun nen zich moeilijkheden op den hals halen. iBsaBBaBsaassssasaasaazssisis BISSCHOP AAN HET ALTAAR GESTORVEN Mgr Petroe Coepsa, hulpbisschop van het Gricksch-Katlioliek Bisdom Salaj, aan de noordwestelijke grens van Roemenie, is, toen hij de Mis in het stadje Simloei celebreerde, plots aan het altaar in el kaar gezakt en gestorven. asaaExssa&UdiUEaaasBsauasEzaa De families der militairen, welke sinds den oorlog geen nieuws mochten ontvan gen, worden verzocht zich tot een der plaatselijke afdeelingen van het Roode Kruis van Belgie te wenden. In elk dier afdeelingen bestaat een lijst der militairen van dewelke men de fa milie opzoekt, die het Roode Kruis niet heeft kunnen bereiken bij gebrek aan vol doende inlichtingen. Het is van het grootste belang dat de persoon die om inlichtingen verzoekt, in bezit zij van de volledig aanduidingen van burgerlijken stand, en zoo mogelijk van het stamnummer van den opgezochten soldaat. ^lllllilllllllllllllllllllllllllilllillillliiiiiiiillllllllllllllillliilllllliliilililil!llillil!llli!illllilillllllllilli'lillilllllllli:iiilllllllllllli!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIOIIiilllillllllll!lllll!llllllll;.jS WAREGEM Ongeval aan de dorschmachien. De 16 J4-jarige G. Corbanie, wonende wijk Gaverkcwas werkzaam aan de dorschmachien, toen hij almeteens gevat werd met den linkervoet. De arme jon gen werd hierdoor dit lichaamsdeel gansch vermorzeld. Een geneesheer verzorgde de ongelukkige en liet hem vervolgens naar het ziekenhuis overbrengen. DEERLIJK Winterhulp: Tooneel Door de gemengde tooeelgroep, die zich ten dienste stelde van het Komiteit voor Winterhulpwordt op Zondag 29 De cember, te 17 uur, ter feestzaal De Gilde nogmaals een liefdadige tooneel- avond gegeven met de heropvoering van het bekend legendespel Fra Anglico - in 3 bedrijven, door Jef Crick. Prijzen: 10 en 5 fr. Kaarten te bekomen bij de leden en ter Gilde. Smartelijk werkongeval De 18-jarige landbouwer Gentiel Van- deghinste en zijn 17-jarige broeder Al- bert, wonende oude Vichtestraat, waren samen bezig een oude wilgetronk uit te kappen. Op zeker oogenbllk hield de jong ste broeder aan een groote wortel met de hand vast, terwijl de oudste ae hakbijl hanteerde. Opeens schampte deze af en kwam terecht op de hand van den jong- sten breeder, die op de heele breedte van het lidmaat een diepe wonde bekwam. Het slachtoffer moest spoedig door een geneesheer verzorgd worden en deze moest de zware kwetsuur op verscheidene plaatsen toehaken. Deswege zal de ion- geling verscheidene weken werkongeschikt blijven. Geheime olieslagerijen ontdekt Op grond van een schriftelijke aan klacht is de veldbrigadler-toezichter H. Dewitte, bijgestaan door den veldwachter Caiens L. en de veldwachter van Zweve- gem, overgegaan tot een paar huiszoekin gen wegens aanklacht van geheime olie slagerijen en wel namelijk bij den 42-ja- rigen B. Galwaar 1 persmachine, 2 vaten olie, 700 kgr. lijnzaadkoeken en 300 kgr. lijnzaad ontdekt werden en bij den 27- jarigen B. H., alwaar eveneen een pers- machine, 2700 kgr. lijnzaad, 1 vat olie en 150 kgr. lijnkoeken gevonden werden. Op alles werd natuurlijk beslag gelegd. Diefte Des nachts zijn brutale dieven in eene afhankelijkheid gedrongen der woning van de 54-tarige handelaarster Coopman Marie, Wed. Deprez, wonende op het ge hucht «St Lodewijk., kassei van Ootegem De schelmen hebben er niet min dan 19 vetgemeste konijnen buitgemaakt, sa men 45 kgr. wegende en voor een globale waarde van 585 fr. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Handboogschtetlng St Sebastiaansgilde23 schutters. Hoogvogel: Vervaecke A„ Deeriijk; Zij- vogeis: Vandenbogaerde Om., Hareibeke en Vervaecke A.; Kalieni Calleus O., Ha reibeke. Biljartprijskamp De groote biljartprijskamp, Zondag 1L ingerient in «De uilae», bij G. Scner- pereel en in «De Nieuwe Vierschaer bij ut. Jacques en waaraan 40 liefhebbers deelnamen, had volgenden uitsiag: 1. Met vazen: Deiraeye Ger., 120 p.; 2. Jacques G., 120 p.; 3. Bruggeman Al., 120 p.; 4. Vandendriessche R., 120 p.; 5. Defraeye G.. 120 p.: 6. Depoortcr Ger., 119 p.; 7. Depoorter D., 118 p.; 8. Verrotte V„ 115 p.; 9. Coorevits G., 115 p.; 10. Bruggeman G., 112 p.; 11. Delbeke Od., Ill p.; 12. Van welden V., 110 p. Nog steeds moet worden opge merkt dat niet alle inwoners het verduisteringsvraagstuk van hunne huizen en lokalen op een bevredi gende wijze hebben ter harte geno men. Aan vele huizen, bijzonderlijk langs de achterzijde, gulpt het stra lend licht bij avond r.og steeds in groote bundels naar buiten. Vensters en deuren vertoonen ook nog te groote spleten. Zaklampjes moeten ook afge schermd worden. De lichten van autos, wagens en bijzonderlijk van fietsen laten nog steeds veel te veel te wenschen over. alhoewel hier met kleine kosten spoedig een oplossing kan gevonden worden. Niet alleen bil nachte maar ook bij dage dienen de lichten van al deze voertuigen afgeschermd. Iedereen doe dus eens zijn best. Niet alleen de eigene veiligheid maar ook deze van de buren kan er slechts mede verhoogd worden. EEN VEEHANDELAAR UIT GULLEGEM VERKLAART 50 ZAKKEN TARWE TE HEB BEN VERBRAND OM AAN DE INBESLAGNAME TE ONT- SNAPPEN Demaitre R., uit GalJegem, veehande laar. had naar hij verklaarde. Fransche tarwe ingebracht om te gebruiken als vee voeder. Hij moest daarvoor een machti ging bekomen wat natuurlijk moeilijk te verkrijgen was. Daarom heeft hij het be ter geoordeeld ze in sluikhandel te ver- koopen aan hooge prijzen. Hij had echter niet gerekend op de waakzaamheid van veldbrigadier Dewitte. Toen hij de tarwe had weggevoerd kwam men tot de ont dekking dat er reeds 50 zakken verdwe nen waren. Ondervraagd over deze ver dwijning verklaarde Demaitre dooiJeejj- vqudig dat h'J verbrand bai UITSLAGEN VAN ZONDAG L.L. II' Afdeeling Provinciaal - Reeks C. F. C. Poperinge C. S. leper A. 24 S. C. Le Bizet F. C. Komen B. 101 F. C. Komen A. S. K. Vlamertinge 01 W. S. Houthulst R. C. Wervik 40 UITSLAGEN' VAN KERSTDAG C. S. leper A. F. C. Komen A. 72 R. C. Wervik F. C. Poperinge a. gesp.) RANGSCHIKKING X. C. S. leer A 11 11 0 0 62-14 22 2. W. S. Houthulst 10 9 1 0 40-11 18 3. S. K. Vlamert. 11 6 5 0 29-25 12 4. F. C. Komen A. 11 5 6 0 25-27 10 5. C. S. leper B. 10 4 5 1 34-37 9 6. S. C. Le Blzet 11 3 6 2 26-31 8 7. F. C. Poperinge 7 2 5 0 16-32 4 8. R. C. Wervik 10 2 8 0 19-40 4 9. F. C. Komen B. 9 0 8 1 11-47 1 MATCHEN VOOR ZONDAG a.s. 2 u.: S. K. Vlamertinge C. S. leper B. S. C. Le Bizet F. C. Poperinge F. C. Komen B. Racing Wervik C. S. leper A. W. S. Houthulst F. C. Komen A. bye VOETBALKRONIEK BESCHOUWINGEN - VOORUITZICHTEN II' AFD. PROVINCIAAL - KEEKS C. Nogmaals heeft Koning Winter over de voetbalvelden geheerscht en 't was op zeer harde gronden dat deze derde dag der terugwedstrijden doorging. De dun- gezaaide toeschouwers die de gure koude getrotseerd hadden, werden dan ook niet vergast op hoogstaand spel. Balkontrool was omzeggens onmogelijk, daar de spe lers reeds last genoeg hadden om hun evenwicht te behouden. De groote derby F. C. POPERINGE C. S. IEPER A. had maar weinig belang stelling getrokken. Waar zijn de wedstrij den van vroeger? Zooals voorzien heeft rood en peel harden weerstand geboden aan de leiders, die nochtans verdiend ge wonnen hebben. Beide ploegen namen een helft voor zich. Spijtig nochtans dat Poperinge fel gehandi'.iapeerd werd door het ontbreken van enkele beste spelers. Over het verloop van den wedstrijd brei den wij niet verder uit. De strijd om de derde plaats te Komen tusschen F. C. KOMEN A. en S. K. VLAMERTINGE eindigde onverwachts op een nipte zege der Sportkringers (0-1). Het eenlge doel der partij werd op straf schop genet kort voor de rust en Indien de scoor lichtjes gevleid is voor de bezoe kers, toch dient er rekening gehoüden dat deze slechts met 10 man optraden. Vlamertinge is op goeden weg óm zijn derde plaats te bewaren. S. C. LE BIZET verpletterde F. C. KO MEN B. met 10-1. Tot aan de rust ging alles goed voor Komen, die zelfs met 1-0 voorstonden. De koude was de groote te genstrever van de jeugdige paars-witten. Le Bizet, waar beide Verleure's ontbraken, daverde er op los, doch had het ook niet zeer lastig, daar reeds voor het einde een paar spelers, wegens de groote koude, het veld verlaten hadden. Zooals voorzien bleef W. S. HOUT HULST gemakkelijk aan de winnende hand tegen R. C. WERVIK, dat met een paar invallers, waaronder middenhalf, optrad. Aan de rust was de scoor nog al tijd blank. D'e lokale middenvoor tee- kende de vier doelen aan voor zijn club. Met Kerstdag hadden wij op 't pro gramma twee uitgestelde wedstrijden. Slechts een ervan werd gespeeld, daar Po peringe zich voor de tweede maal naar Wervik niet verplaatst had. Met de aan gehaalde redengeen degelijke ver- mogelijk en bok met den trein zijn de uren niet gepast, doch waar om doet Poperinge niet zooals de andere clubs en verplaatst zich niet per fiets? In de huidige omstandigheden ligt er niets anders voorhanden en wil men zich daar toe niet schikken, dan ware- het beter zich uit de kompetitie terug te trekken. Doch daar ligt de knoop niét. Poperinge is duidelijk in 't sukkelstraatje geraakt. Bii de spelers alleen ligt de schuld niet, ook de leiding is verre van goed te praten. De wedstrijd C. S. leper A. F. C. KOMEN A. werd na een zeer saaie partij door de leiders gewonnen met 7-2. Ko men, dat met een zeer gehavend tien tal optrad, opende Sells de scoor door hun uitstekende middenvoor Mingels doch leper bracht het voor de rust nog op 3-1. In de tweede helft viel Depaepe nog uit, 't geen de Komensche ploeg op negen man bracht. leper had natuurlijk geen moeite om hun tegenstrevers te overmeesteren. De leiders hebben maar flauwen Indruk gemaakt. Het niet optreden van Van- damme, door oud-speler A. Versailles vervangen, kan als verontschuldiging niet ingebracht worden. De Ieperlingen schij nen wat van hun begin seizoen-vorm verloren te hebben. Heden Zendag hebben wij de big-match C. S. leper W. S. Houthulst. De wed strijd die zal uitwijzen wie er kampioen wordt. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken, daar het hier werkelijk de twee beste ploegen der reeks zijn. Een overwinning van leper zou hun bijna zeker de eindoverwinning geven, daar ze zoo met vier punten voorsprong aan de leiding zouden staan. In tegen overgesteld geval zou Houthulst op de zelfde hoogte komen van leper en alle kansen behouden voor den titel. In de heenwedstrijd won leper met 0, doch Zondag spelen ze op hun ter rein en toch denken wij niet aat het dit maal zoo gemakkelijk zal gaan, want in de huidige conditie zijn de Woudsporters bekwaam een puntje te ontfutselen. Een andere belangrijke wedstrijd wordt te Vlamertinge gespeeld, waar de lokalen het aan den trok hebben met C. S. leper B. Een lichte overwinning der rood-wit- ten valt te verwachten, alhoewel de Ieperlingen hun vel duur zullen verkco- pen en misschien zouden kunnen de ver rassing brengen. Zal F. C. Poperinge zich verplaatsen naar Le Bizet?? Zoo Ja, dan kunnen ze het wel tot een gelijk spel brengen, ten minste als ze met een degelijke ploeg optreden. R. C. Wervik, op verplaatsing bij F. C. Komen B„ zal na moedig verweer der lo kalen 2 puntjes rijker worden. J. J. V. C. S. IEPER De rood-witten hebben met succes de verplaatsing naar Poperinge ten einde gebracht en de lokale ploeg met 4-2 over wonnen. Indien deze zegepraal als ver diend mag genoemd worden, mag er an derzijds niet veel opgeloopen worden met het vertoonde spel der beide kampen. De harde grond en het gure weder waren de oorzaken van deze minderwaardige pres tatie. In de eerste speelhelft kwam Pope- '10 man op en dit geou- ,gta: deze tijdspanne lukte leper er in twee- ringe enkel met 10 man op en dit gei rende een twintigtal minuten. Gedurende maal den weg der netten te vinden door toedoen van Cherchye en Godderis. Het Poperingsche doel werd bij tusschenpoo- zen goed gebombardeerd, doch de plaat selijke portier wist zich goed te onder scheiden. Alswanneer de rood-gelen vol tallig werden, ontwaarde men dadelijk meer tegenstand, wat niet belette dat Du- molin een derde doelpunt op het Iepersch actief zette. Zoo werd er gedraaid. Na de herneming voerde Poperinge gedurende geruimen tijd het hooge woord, zoodat de rood-witte doelwachter menigmaal gepast moest tusschenkomen. Het streven der thuisspelers werd dan ook met een mooi doel bekroond door tusschenkomst van den linkervleugel. leper liet zich echter niet beïnvloeden en dikte den voorsprong aan op schot van Cherchye. Het antwoord liet zich niet wachten, want centervoor Sansen teekende een prachtig punt voor zijn club aan. De cijfers veranderden niet meer, zoodat de 4-2 scoor ten slotte de twee puntjes winst voor leper voor gevolg had. Het elftal A. speelde op Kerstdag de uitgestelde match tegen F. C. Komen A. en won met 7-2. Morgen Zondag ontmoeten zij Hout hulst. zoodat het programma der rood- witten deze week geheel zwaar voorkomt. Te hopen dat zij het goed zullen af brengen. Wat het B.-elftal betreft, het was Zon dag bve en de afdeeling der Duitsche Weermacht, waartegen het een oefen ings- wedstrijd moest spelen, kwam niet. cp. Morgen gaat de reis naar Vlamertinge. waar een nipte nederlaag te verwachten is. S. K. VLAMERTINGE F. C. Komen A. 8. K. Vlamertinge 61 Tegen alle verwachtingen in heeft onze ploeg beide punten weten te bemachtigen tegen cie Komen»ars. De uitsiag is des te schooner daar wij wegens misverstand rr gigclitg rast 1.0 man optraden, Komen wist natuurlijk hunne nume rieke meerderheid uit te baten, doch onze ploeg verdedigde zich flink en indien de scoor misschien lichtjes gevleid is we doelden immers op strafschop toch verdienden wij op zijn minste gelijk spel. Daardoor veroveren onze rood-witten op nieuw de derde plaats. Morgen Zondag gaat het tegen C. S. leper B.. een ploeg die ln de laatste we ken sterk opgekomen is en wellicht onze gevaarlijkste mededinger is voor de derde plaats. Dus geen gemakkelijk hapje voor onze Jongens. Ket wordt hier een zeer open en betwiste wedstrijd en indien wij onze mannen lichtjes favoriet geven, dan is het omdat wij weten dat ze te dezer gelegenheid htm beste krachten zullen op touw zetten om zoo hun voorsprong te vergrooten. Supporters, komt in groot ge tal uwe soortmakkers aanmoedigen. Af trap te 2 uur. EENDRACHT BOEZINGE Eendr. Boezinge S. K. Staden 20 Om 14.30 uur neemt de partij aanvang, onder de leiding van H. Knockaert. In het begin slagen de spelers er niet in den bal te controleeren oo den harden grond, werd hij fantastische sorongen maakt. Boezinge komt er geleidelijk in en zal dan ook de eerst? gemeende aanvallen doen. Stad.en doet zich ook gelden en de voor mannen lossen eenige schoten, die allen het doel missen. In het andere kamp gaat het er niet beter en inrukken wordt ge floten met blanke scoor. Na de rust gaat Eendracht de portier van Staden verontrusten, die ontzet. Boe zinge dringt aan en op corner zal rechts binnen het eerste doel netten. Boezinge geeft niet af en op aanval van rechts, krijgt de rechtbinnen den bal, geeft ge past over aan den middenvoor en het tweede doelpunt voor Boezinee is gebo ren. Staden doet het onmogelijke om aan te teekenen; het gaat echter niet en het einde komt met een welverdiende zege voor Boezinge. Al de spelers dienen ge loofd om him verstandige houding en de scheidsrechter had niet de minste moeite om de partij te leiden. Op 1 Januari 1941 gaat onze pleeg op bezoek bij C. S. leper om er de B.-ploeg te ontmoeten. Allo supporters, doet allen de verplaatsing mee. Schoon voetbalsoel zal daar te zien zijn. Begin te 2.30 uur. WIJDENDRIFT LANGEMARK Zondag laatst waren onze mannen noodgedwongen op rust, daar Oostvlete- ren op zich liet wachten. Nu. beste soelers, vooruit, want Zondag begint ons Woudtornooi, ingericht door ons bestuur. Zeven ploegen nemen er aan deel. Toekomende week verschijnt het ka lender. Morgen zullen er maar 4 ploegen spe len. daar de andere nog belet zijn. Dit tornooi is begiftigd met een prach- tlgen beker. De spelregels zijn dezelfde als die van den Belgischen Voetbalbond. Matchen voor Zondag 29 December: 2.30 u.: C. W. Langemark A. Diksmuide W. S. Houthulst T. Reninge. S. K. St Juliaan S. K. Merkem (uitgesteld) C. W. Langemark B. bye. WOUMEN VRIESGANZEN Vriesganzen Sporting Merkem 50 Woumen wint den toss en verkiest te gen wind in te spelen. En Merkem, die aldus windvoordeel bekomt, beukt onmee- doogend op onze verdediging, die lukraak alles weet af te weren. Ook onze reserve- keeper Walter staat pal. Ruim een half uur zal zulks duren en tot doelen komen ze niet. Tot wanneer enkele seconden voor de rust, op eene ontsnapping van onzen linkervleugel, door onzen midvoor Zwaenepoel het eerste doel voor Woumen geboren wordt. De tweede helft werd noodlottig voor Merkem. Zonder ophouden kogelden onze mannen op doel en het kon niet anders of er moesten meer doelen gemaakt wor den. Zoo werd nummer twee op korte pasjes in mooi passenspel binnengekogeld door onzen kwieken rechtsbinnen Michel, die ons intusschen op een prachtig kop- spel vergastte. Het derde doel volgde uit een penalty (voor hands) door onzen back Maurice onhoudbaar gegeven. Kort nadien zorgde Michel voor nummer vier, terwijl het vijfde en laatste doel door onzen midvoor, na een meesterlijke door braak, in de netten verdween. Daarmede prijken we aan het hoofd van de algemeene rangschikking. Het is te hopen aat onze Vriesganzen zich daar kunnen houden. Algemeen klassement (halfweg) 1. Woumen Vriesg. 3 2 0 1 10-1 5 2. Merkem Sp. 3 2 1 0 7-7 4 3. Jonkershove Sp. 3 1 2 0 5-8 2 4. St-Juliaan Sp. 3 0 2 1 3-9 1 TOEKOMST RENINGE 3—1 Toek. Reninge E. Westvletercn De opgooi werd gewonnen door de be zoekers, die met windvoordeel den aan vang kiezen. Het veld ligt hard en bal kontrool is moeilijk. De aanvallen onzer tegenstrevers woraen met brie afgeslagen en slechts een ongeluksgoal door een on zer spelers geeft aan de rust een 0-1 stand voor Eendracht. Na de koffie zijn onze mannen hevig ten aanval, thans op hun beurt met wind voordeel spelend. Hevige en verrassende schoten hebben weldra succes en tot drie maal toe krijgt de keeper het nakijken. Voortdurend bestoken zij het doel en het einde wordt bereikt met een overver- diende zege. Spelers, hartelijk geluk voor uwe over winning op het zeer versterkte elftal van Eendracht II. Morgen Zondag, voor het begin van het tornooi, gaan we Houthulst bezoeken. Heb moed en Toekomst zal vruchten leveren. Vertrek aan 't lokaal te I uur. KAMPIOENSCHAP VAN HET WESTLAND UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST: Un. AbeeleE. Watou 50 F.C. RoesbruggeF.C, Woesten 06 S.K. ElverdingeS.K. Reniiigelst 24 RANGSCHIKKING 1. F.C. Woesten 6 6 0 0 39 8 12 2. S.K. Reningelst 6 6 0 0 37 9 12 3. Union Abeele 7 4 3 0 26 18 8 4. S.K. Elverdinge 6330 15 11 6 5. Eendr Watou 7 1 5 1 14 30 3 6. E. Westvleteren 6 1 4 1 9 29 3 7. F.C. Roesbrugge 8 1 7 0 14 49 2 MATCHEN VOOR ZONDAG AANST.: te 3 uur: S.K. ReningelstUn. Abeele (Depuydt) E. WatouS.K. Elverdinge (R. Oreel) E. Westvl.F.C. Woesten (Poissonnierj ByeF.C. Roesbrugge. S. K. RENINGELST Op een hard terrein wordt deze match aangevangen. Het spel was in 't begin ongunstig voor onze ploeg door een uit- glioberen van den keeper, die den bal niet ten volle kon bemachtigen en 't was num mer 1 voor Elverdinge, dit na enkele mi nuten spel. Dan gingen beide ploegen ten aanval en het beloofde een harde partij. Opeens gelukte het onze ploeg den ge lijkmaker binnen te zenden en de rust kwam met 1-1. Na de herneming hadden we windvoor deel en seffens waren onze mannen het spel meester. Weldra rolde nummer 2 bin nen; kort daarop nummer 3 en na enkele minuten, na een geharrewar voor doel, werd nummer 4 binnengespeeld. Daarop kwam een weinig verpoozing bij onze mannen, waarvan Elverdinge gebruik maakte om aan te vallen en een tegen- punt te netten. Nog moet onze keeper een kogel opvangen en het einde komt met een 2-4 overwinning. En daarmede hebben onze spelers een gevaarlijke verplaatsing achter den rug. Ons tweede elftal won verdiend met 5-2 van Watou n. Zondag krijgen wij het bezoek van Abeele. Het zal een harde noot om kra ken zijn; doch gezien ons elftal zijn tij delijke inzinking te boven is, verwachten wij het beste. Supporters, wij verwachten U in groot getal. Begin te 3 uur. Ons tweede elftal doet de verplaatsing naar Abeele. S. K. ELVERDINGE S. K. Elverdinge S. K. Reningelst 2—4 Op een hard bevroren terrein treden beide ploegen in 't gelid. Seffens is S. K. Reningelst ten aanval, maar Sportkring herstelt zich spoedig en valt op zijn beurt aan. Aan de 15* minuut loet Ratje een schot. Bafcop houdt onvcldoeade en Georges, die goed gevolgd had, net num- imer l. Het antwoord laat niet lang op zich wachten, want 7 minuten later zet de be zoekende rechtsbinnen beide ploegen ge lijk. De bal golft van "t eene kamp in het andere, maar de verdedigingen staan pa raat. En rust treedt in met 1-1 stand. Na de koffie overrompelen de bezoekers onze verdediging en op misverstand onzer achterhoede net Brion een tweede maal. Kort daaroD schiet Creus een derde doel binnen. Aan de 15' minuut lost Floriquin een schot, onze keeper weert den bal af. luist in 't gelaat van een tegenstrever en 't is 4-1. De Sportkringers ontwaken nu en brengen evenwicht in 't spel. Aan het half uur zendt Georges den bal ln en Ka- rel vermindert met kopstoot onzen ach terstand. Met verdeeld spel komt het einde, aan Reningelst een verdiende over winning latend, al ware een 3-2 stand een juister weergave van het snel geweest. Mannen, daarom den moed niet ver loren en met hetzelfde spel van Zondag jl. moet Watou Zondag eraan. EENDRACHT WATOU Zondag a.s. te 3 uur steekt Watou met volgende ploeg van wal tegen S. K. El verdinge op eigen terrein: Rosseeuw; P. Vallaev, M. Cheroutre; Devvnck W„ De- mol M„ Demol J.; Bedert M.. Loones J., Maerten R., Metsu G., Maerten A. F. C. WOESTEN Zondag laatst deed F. C. Woesten de verplaatsing naar Roesbrugge en is met een mooie zege terug naar huis gekomen, namelijk met 0-6. Bravo Jongens, nu staan we aan de leiding. Zondag doet F. C. Woesten de verplaat sing naar E. Westvleteren. Supporters, weest allen op post. Begin te 3 uur. Ver trek aan het lokaal te 1.45 uur. UNION ABEELE Union AbeeleEendr. Watou 50 Abeele wint den toss en verkiest wind voordeel. Aanstonds gaan onze mannen ten aan val en weten op korten tijd twee doelen te netten. Voor de rust moest Watou's keener nog tweemaal visschen. Na de rust had Watou windvoordeel doch onze mannen lieten daarom niet be gaan en vonden zelfs nog eenmaal den weg der netten waarop het einde werd gefloten met een oververdiende overwin ning. En Abeele is te klein... Heden Zondag doen we de verplaatsing naar het sterke Reningelst. Vertrek aan 't lokaal om 1.45 uur. BEKERTORNOOI IEPER-MOORSLEDE UITSLAGEN VAN ZONDAG 22 DECEMBER 1940 ZillcbekeK.A.J. Moorslede ff. 50 White StarPrior Langemark 51 Red StarBlue Star 50 GeesterSt-Jan 61 RANGSCHIKKING 1. Ziüebeke 2. White Star 3. Geelster 4. Langemark Red Star Sint-Jan 9 8 1 0 40 6 16 9 8 1 0 37 12 16 8 6 1 1 30 11 13 9 2 3 4 10 18 8 9 3 4 2 15 21 7 9 1 6 2 11 23 4 K.A.J. Moorslede 8 1 5 2 14 25 4 Blue Star 9 1 8 0 9 53 2 BESCHOUWINGEN White StarLangemark: Prior heeft een goede eerste helft gespeeld. Na de rust hadden ze af te rekenen met den wind en de rush van White Star naar de goal! White Star bekwam 15 hoekschop pen. ZillebekeK.A.J. Moorslede: De man nen van Moorslede lieten op zich wach ten. De match zal achter de groene tafel beslist worden met forfait. GeelsterSt-Jan: De thuisploeg won het pleit met 6-1. Dat spreekt niet in 't voordcel van de brio-keeping van Sint- Jan. De klas heeft de cijfers opgedreven. Red StarBlue Star: De zwanenzang van Blue Star. Aan de rust was de stand 0-0. Doch daarna verzwakten de blauwe sterren. Hiermede heeft de thuisploeg zich schoon weten te plaatsen in de rangschik king. WHITE STAR LANGEMARK 5—1 Voor een betrekkelijk goede opkomst fluit scheidsrechter Van de Pitte de ploe gen in lijn. Prior wint den opgooi en kiest het kamp bevoordeeld door den wind. White Star trapt af. Langemark profiteert van de gelegenheid om aaii te vallen. Na 20 minuten opent Heughebaert den stand 10. De verdediging van Langemark breekt de aanvallen van de Ieperlingen, en zendt zijn voorlijn vooruit met groote voor zetten. Aan de 40° minuut zal de gelijk maker genet worden. Hierop rust niet gelijken stand, wat de juiste weergave van t' spel is. Na de rust wordt Prior op zijn helft gehouden, en moet gelooven aan den rush van de White Star-mannen. Na 20 mi nuten kan leper doelen. De goesting tot doelen is er nude drukking houdt aan. White Star's middenvoor zal nog drie maal in de netten zenden. Het einde is er met 51 voor White Star. VOORUITZICHTEN VOOR ZONDAG 29 DECEMBER 1940 Blue StarGeelster: door het feit dat Blue Star van zijn deelname verzaakt, wint Geelster niet 5-0. LangemarkZillebekede mannen van Zillebeke zullen alles in 't werk zetten om de overwinning in de wacht te slepen. Prior heeft echter nog geen enkele kamp verloren op. eigen terrein't was min stens gelijk spel. Een liarde kamp in 't verschiet. St-JanRed Star: wij zien St-Jan hun overwinning van de heenronde bevestigen. K.A.J. MoorsledeWhite Star de man nen van White Star moeten dien vved^ strijd winnen, om in voelig te blijven met de leiders. Zij kirtinen dat indien ze met geestdrift spelen. KALENDER DER WEDSTRIJDEN Zondag 29 December 1940. Bemerking: de ploeg Blue Star leper verzaakt aan deelname. Deze wedstrijden worden telkens met ff.-stand (5-0) aan gerekend. K.A.J. Moorslede-White Star leper: 3 u. Langemark-Zillebeke2.30 u., Vandcpitte. St-Jan-Red Star leper3 u., A. Gillebert Geelstervrij. Zondag 5 Januari 1941. Langemark-K.A.J. Moorslede i 2.30 uur. Geelster-Zillebeke2.30 uur. Red Star-White Star: 2.30 uur. Sint-Janvrij. Zondag 12 Januari 1941. K.A.J. Moorslede-St-Jan3 uur. White Star-Geelster3 uur. Zillebeke-Red Star: 2.30 uur, Langemark: vrij. VLAAMSCHE VOETBALBOND Red-Star Meulebeke 4 Zonneklopper! Dentergem 2. Scheidsrechter Marcel Debrabandere stelde volgende ploegen in lijn: Zonnekl. Dentergem: MaesVanastele en Desmet Fr.; Vandenheede L., Van maele L. en Tack O.Vansteenbrugge R.. Decostere E., Tevels M., Vandenabeelc M. en Vaudenaheele C. Red-Star Meulebeke: Devlaemynck K.; Deprez P. en Vervelghe Arth.Vergote J., Goudsmet G. en Vanhee M.; Devolder R, Neirynck Fr., Verhelst R., Depuypere R. en Saelens Henri. De thuisspelers wonnen den toss en plaatsten de bezoekers tegen wind. De eerste gevaarlijke aanvallen kwamen van de Red-Star-niannen die doelverdediger Maes met de eerste minuut reeds vloer den: 1-0. Kort hierop bekomen de bezoe kers een strafschop die in de handen van Devloemynck gegeven wordt. Pas is de hal terun aan liet rollen of de Blauwhem- den kragen ook een die door Henri Sae lens in de netten gezonden wordt: 2-0. De Zonnekl. domineeren dan prachtig en weten na een mooien aanval hun ach terspel te verminderen langs den rechts buiten. Het spel komt dan van weerszij den op zijn hoogtcpijl, doch niemand ge lukt er nog in voor de rust nog te doe len. Ka de rust waren de thuisspelers we- Zie vervolg hiernevens WIJZIGING te brengen aan de uurregeling rerlede; week in ons blad verschenen voor de lijn, ROESELARE-IE PER EN TERUG Roeselare 8.20 1720 Moorslede-Passchendale 8.35 17.35 Zonnebeke 8.44 17 44 Kruiskalsijde 8.53 17.53 leper A. 9.01 18.01 leper V. 7.20 1824 Kruiskalsijde 7.29 18.42 Zonnebeke 7.37 18.51 Moorslede-Passchendale 7.46 19.00 Roeselare 8.01 19.15 Knip dit uit en plak het op onze uurtabel van verleden Zondag. AUTOBUSLIJN BIZET-ÏEPER Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bizet - Grens, «Café Central» 6.45 14 00 Ploegsteert. «De 3 Vrienden» 6.50 14 05 Meesen, «In de Kroon» 7.00 14.15 Wijtschate, «In de Dreef» 7.05 14.20 St-Elooi, herberg 7.10 14.25 Weg naar Zillebeke 7.15 14.39 leper, Markt 7.18 14.33 leper. Statie, «Torentje» 7.20 14.35 leper, Markt, «Tn den Anker» 10.15 17.30 leper, Statie. «Torentje» 10.17 17.32 Weg naar Zillebeke 10.20 17 35 St-Elooi, herberg 10.25 17.49 Wijtschate. «In de Dreef» 10.30 17.45 Meesen, «In de Kroon» 10.35 17 50 Ploegsteert, «De 3 Vrienden» 10.45 18.09 Bizet-Grens, «Café Central» 10.50 '18 05 Vervoer van allerhande colli's. DE V1LVOORDSCHE SCHILDER MARTIN BOLLÉ VEROVERT DEN PRIJS VAN ROME Naar we vernemen viel de Prijs va» Rome voor schilderkunst dit jaar te beurt aan den Vilvoordschen schilder Martin Bollé. ifssERaaHEiaEBisBHflHaBasT^a KERMISKLOK... DOODSKLOK Tijden» bet huwelijksfeest sterft de vader van de bruid een schielijke dood. In den morgen werd het huwelijk val Mej. Engelen Maria, wonende Brouwerij» straat, te Scherpenheuvel, ingezegend. Toen in den namiddag de genoodigdea aan den fcestdisch zaten, werd de vader van de bruid. Engelen Louis, 78 jaar, plot» onpasselijk. Een hijgeroepen geneesheer kon enkel de dood vaststellen. Dit niet alledaagsch voorval verwekt» heel wat beroering in het dorp. IBBRBRaRHBRRRBRRnaaSBnaBBBRa DRIE KINDJES ERG VERBRAND TE MONTDIDIER Drie kinderen, de zonen van een gen» darm uit Montdidier, 12, 8 en 2 jaar oud, werden door benzine ernstig verbrand. De kinderen werden door een Duitsch geneesheer verzorgd. De twee oudsten zijn thans buiten gevaar, de jongste il echter aan zijn verwondingen bezweken, ISBBEBS8IXBiai!fl9BB3IHBBBBES3 KNAAP BIJ ONTPLOFFING GEDOOD TE MAUBEUGE In het goederenstation te Maubeuge waren enkele kinderen aan het spel op een plaats, waar vele oude oorlogstuigen lagen. Op zeker oogenblik is een dezef tuigen ontploft, waardoor de 11-jarige Marcel Barant werd ten gronde geslagen cn op slag gedood. Zijn broedertje Julien, 7 jaar oud, werd licht gewond. 1BS9BBBBBBEBBMBBBBBBBE5SBS3B DE MADONNA MET KIND VAN RAPHAEL GESTOLEN Het beroemde schilderij van Raphael Madonna met Kind werd gestolen uit de universiteit. Het schilderij behoord» aan een miljonnair, die het stuk aan d« universiteit in bruikleen had afgestaan om te worden ten toon gesteld. IB9HSBBRSBBBB3BEBBaBBBBB133SB EEN EZEL OP TWEE BEENEN Te Dresden, Tennesse (U.S.A.) werd bij den iarmer Guy Smith een ezel met twee pooten geboren. Het blijkbaar ge zonde dier vertoonde geen spoor van voor» pooten. Wanneer men liem optilt, zou d» ezel zich zelfs huppelend kunnen voort bewegen. Momenteel brengt deze ezel met twee pooten den farmer een aardig som nietje op, en later zal hij hem aan een cirkus verkoopeu. IBBBBBBBBBaBBBHSBBUBBB In de grasstreken, waar aan de stal mest geen andere bestemming kan toege wezen worden dan de bemesung der wei landen, spreekt het vanzelf dat deze vraag totaal overbodig is en dat er niets anders te doen valt dan de stalmest van de noeve op de graslanden uit te strooien. Deze stalmest zal den grond der wei landen ten zeerste verrijken aan organi- scne stoffen en eveneens een gedeelte bij brengen van de voedende bestandaeelen die aoor gras en hooi aan den grond ont trokken worden. Alleen gebruikt noch tans zai stalmest altijd onvoldoende blij ken om de sterkste opbrengsten van al lereerste hoedanigheid te leveren, omdat haar gehalte lang niet beantwoordt aaa de eiscnen van de weideplanten. Wanneer men rekening houdt met deze eischen, stelt men inderdaad vast dat stalmest vooral rijk is aan stikstof en betrekkelijk arm aan phosphorzuur en potasch. Dit verklaart waarom de klavers en de andere peulgewassen bijna altijd ontbreken in de grasstreken, en waarom steeds meer en meer landbouwers uit deze streken eraan houden jaarlijks een voldoende bijbemesting met potasch te gebruiken. Potasch biedt inderdaad het voordeel de klavers en de andere peulge wassen te doen opkomen en gras en hooi van allereerste hoedanigheid te leveren. Een hoeveelheid van 500 tot 700 kgr. potaschzout 20 of van 250 tot 350 kgr. chloorpotasch per hectare, toegevoegd aan de metaalslakken voldoet gewoonlijk in de grasstreken om het voedingseven- wicht te herstellen en om de waarde der graszoden tot haar hoogtepunt te bren gen. In de landbouwstreken daarentegen, waar de stalmest met meer voordeel op de bebouwde gronden toegediend wordt, kan men uitstekende uitslagen bekomen zonder organische bemesting, op voor waarde vroegtijdig in het begin van den Winter een hoeveelheid potasch en phos- phormeststoffen te gebruiken berekend ia verhouding tot de plaatselijke omstandig heden. Wat de organische bestanddeelen betreft, de verrotting van de wortels in den grond zal volstaan om ze te leveren, In Haspengauw zullen 600 tot 800 kgr. potaschzout 20 of 300 tot 400 kgr, chloorpotasch per hectare bijna altijd voldoende zijn, terwijl in de armere stre ken, in de Kempen bijvoorbeeld, 800 tot 1000 kgr. potaschzout 20 of 400 tot 500 kgr. chloorpotasch aanzien worden als gewone hoeveelheden waaraan het goed fe ln de Lente een normale stikstofbe- mesting toe te voegen. De weilanden die men met deze hoe veelheden meststoffen kan bekomen zijn het sprekend bewijs dat stalmest verre van onontbeerlijk is op weilanden en dat men ze er alleen op moet gebruiken wan neer men ze geen andere bestemming kan geven. derom de meest aanvallende partij. Reeds met de 5* minuut wist Frans Neiryncle een derde doel voor zijn ploeg aan te tee kenen. Ds Jjezoekers kwamen dan gewel dig opzetten en enkele minuten nadien was de stand 3-2. Het spel wordt opgedrongen door d« thuisspelers en Robert Verhest wist met een keihard schot een vierde doel te net ten. Na eenige wederzijdsche aanvallen kwam het einde. Verdiende ovcrwinh'ilg der KeJ-Star- tnanneu. Goede leiding.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 5