Uit ’t Tieltsche Uit 7 Diksmuidsche UIT DIKSMUIDE POLITIE OP DEN HANDEL UIT TIELT UIT NIEUWPOORT UIT VEURNE UIT DE PANNE I LEISELE PERVIJZE EEGEM KOKSIJDE 19 I MEULEBEKE LOO WINGENE V. o. s. IS3SiaH@a£3E3gQ£aS§IBIHaiEBEaiB OOSTDUINKERKE ZAAL ZANNEKIN KOKSTRAAT PITTEM LEFFINGE WAKKEN OOIGEM met geweld tegen den grond terecht ge- evenwel op de vlucht, WJELSBEKE «38 L IC BEWEGING DER BEVOLKING IN 1940 28 59 b) Aankomsten 34 31-12-1940: 51 95 d) Vertrek de Leieslag op 24-25 4484 der een z. Bill llllhlIHHIlillHIIII v. v. Bevolking op 31 December 1940 dillillllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT Week van 2 tot 8 Februari 1941. Ten bate van Winterhulp Morgen Zondag 2 Februari, om 3 uur namiddag, plechtig toc..ielfeestje in de Patronaatszaal, gegeven door de leerlin gen der Meisjesschool, ten bate van Win terhulp. Heel de bevolking wordt vriendelijk uit- genoodigd en het bestuur verwacht een bomvolle zaal. De kinderen durven reke nen op een puik publiek, dat er aan hou den zal, hun liefdadig optreden aan te moedigen. Ingangskaarten2 fr. Feestprogramma aan 0,25 fr. te ver krijgen aan de deur. Namens het Gem. Bestuur v. Leisele. VERHANGEN Verleden week liep het gerucht de stad rond dat Heer Hendrik Cappelle de hand aan zich zelf had geslagen. Dit was ech ter de droeve werkelijkheid. Wat de oorzaak is geweest, is onbekend, doch men kan wel zeggen dat de man. die bediende was bij de Rechtbank van 1’ Aanleg, van iedereen geacht en bemind was. a) Te De Panne geboren In andere gemeente geboren 23 5 37 14 505 71 24 den een een Samen 486 Maakt een verschil van 19 inwon. in meer. Op 31 December 1939 was de bevolking van De Panne Inwoners 4465 T. 42 17 altijd was tiaarl kristelijk en Maria». teleeïd, eenvoudig is ze gestorven, éénvoudig is ze begraven. Hars ziel ruste in vrede. (Vervolg) =E Handelaars en Ambachtslieden kun nen zich wenden voor de inschrij vingen op het Handelsregister te Veurne, en met volle vertrouwen worden alle bewerkingen gedaan door REMI DE CUMAN, Zeelaan 149, DE PANNE. Stroo voor de handelaars en paardenhouders. Op initiatief der Kreiskommandantur 1/652, werd er voor gezorgd, een zekert hoeveelheid stroo ter beschikking te stel len voor voermans, handelaars en zelfs landbouwers, bezitters van paarden, die over geen voldoende stroo bezitten. Ieder verbruiker kan niet meer dan 1000 kgr. stroo bekomen, dat bestaat uit tarwe-, haver- en erwtenstroo, en wordt ver kocht aan 350 fr. plus de verzendings kosten. Reeds verscheidene rechthebben den werden zoo bevoorraad. Weldra krij gen nog anderen hun beurt. OESELGEM BEEN GEBROKEN Wanneer de wielrijdster Dhaenes Ma rie, oud 56 jaar, met haar fiets lang den steenweg naar Wakken kwam gereden, is zij nabij de wijk «De Poelberg» aan gereden geworden door een anderen wiel rijder. Dhaenes Marie was er het ergst aan toe, want bij onderzoek van den ge neesheer moest deze vaststellen dat ze het linkerbeen gebroken werd. Burgerstand Geboorten. Bacquaert Diane, d. v. Alfred en Delaey Germaine. Lemaire Henri, z. v. August en Corteel Maria. Huwelijksafkondiging. Debruyne Pier re, werkman, v. Oostduinketke en Van- craeynest Zoë, werkster, v. Koekelafe. Overlijdens. Debal Augustus, 75 j., Samen c) Te De Panne overleden In andere gemeente overleden 10 M. Vr. 19 12 Zegels Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s., t. t. z. 3, 4 en 5 Februari, geschiedt de uitdeeling der rantsoenzegels in het Raadshuis. Benevens de uitdeeling der gewone zegels gebeurt ook het uitdeelen der kaarten voor ’t bekomen van melk- zegels. De nieuwe zegels komen in voege den 6 Februari. BURGERLIJKE STAND Geboorte. Vanacker Rolanda, d. Gustave en Zoë Staelen, Moederhuis, Eesen. Burgerlijke stand Geboorte. Bogaert Christine, d. v. Remi en Jeanne Maertens. Huwelijk. Adelson Lobbin en Bertha Decat. Overlijden. Pieter Claeys. Terug thuis Een paar weken geleden kwam Vyvey Arthur thuis uit krijgsgevangenschap. Of hij welkom was! Twee of drie blijven er nu nog achter. Mocht ook voor hen spoedig de dag der thuiskomst aanbreken. Uitdeeling der zegels De nieuwe zegels der maand Februari gullen uitgedeeld worden op Maandag 3 Februari. Bureel open van 9.30 tot 12 en van 13.30 tot 18 uur. Menschen die met reden hun zegels op den gestelden datum niet kunnen afha- jen, worden verzocht zich aan te melden op Vrijdag 7 Februari, van 14 tot 17 uur. De uitdeeling der aardappelenzegels zal op denzelfden dag geschieden als de an dere zegels. De belanghebbenden echter /worden verzocht het overblijvende gedeel- te van hun oude aardappelenkaart, waai de naam opstaat, te vertoonen, zooniet Bullen ze moeilijk hun nieuwe aardappe lenkaart bekomen. Personenauto geslipt. De personenauto bestuurd door Heve- raert Jozef, kwam langs den steenweg naar Kortrijk gereden. Ter hoogte van het verkeerspunt der «Koekuit» is de KCu uu.veuucincuuersuunu een oevvunu- auto geslipt en tegen een wagen aange- dingskaart ontvangen, voor voedsel der De autobestuurder werd slechts duiven. Met deze kaart zullen de duiven-Jicht 8^'°^ terw‘jl a>jn voertuig en wa- bezitters zich dus het voedsel kunnen’ Sen stoffelijke schade opgeloopen hadden. Zpndag hebben de V. O. S.-sen een deugdzame namiddag beleefd. Heer Voor zitter Apotheker Trypsteen heeft hen daar een prachtige rede voorgeschoteld, die denkelijk bij velen de oog-cn zal heb ben doen opengaan. V.O.S.-sen van Veurne, weet ge nu wat Winterhulp is en dat dit ook V.O.S.-sen- werk is? PAARD ENPRIJSKAMP 2133 ii Op 25 Februari, op de Groote Markt, wordt om 10 uur stipt de vierde geweste- iijke Veulenprijskamp ingericht door den Paardenkweekersbond van West-Vlaan- deren. Alleen de leden van dezen bond kun nen hunne paarden voor dezen wed strijd laten inschrijven. BUREEL WINTERHULP De duivenliefhebbers der stad Tielt hebben door de zorgen van den landelij- ken duivenliefhebbersbond een bevoorra- ‘die Desmet, van Ardooie, langs daar ge wandeld. Op zeker oogenblik kwam een paardengespan uit de richting van Ardooie aangebold. De vrouw wilde uitwijken doch de kar kwam door den slechten toestand van de weg tegen de oude vrouw terecht die in een gracht terecht kwam. Zij werd gewond aan het aangezicht, handen en beenen. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Claude Van Overbergh, z. v. Raphael en Andrée Bossaert, steen weg op Deinze. Arma Maes, d. v. Ca- miel en Clara Van de Walle, Bergmolen. Daniël Bouckaert, z. v. Julien en Va lentina Coussement, Feestwegel. Ma rie De Coninck, d. v. Maurice en Palmyre Allaert, Meulebeke. Olga Bogaert, d. v. Raymond en Irène Van Steenkiste, Win- gene. Norbert De Keyser, z. v. Willy en Anna Heytens, Zandstraat. Rosa San- tens, d. v. Albert en Antoinette Buysse, Wingene. Huwelijk. Achiel Vuylsteke, bedien de, en Maria Vermeulen, stikster, b. v. Tielt. Overlijdens. Cyriel Buyse, 42 j., echtg. v. Snauwaert Maria, Meulebeke. Bertrand De Vos, 5 d. Ignace De Wulf, 10 d. Henri De Keyzer, 86 j., echtg. v. Biebuyck Rosalie, Poelberg. Maria Van Boesbrouck, 71 jaar, echtgenoote van Parmentier Frans, Holdestraat. Marie- Mathilde Carton, 82 j., echtg. v. Colpaert Désiré, Hospitaal. Emilius Soens, 31 j., echtg. v. Vannieuwenhuyse Antoinette, overt, te Brugge. Maria Tack, 77 j., echtg. v. Ide Henri, steenweg op Deinze. VERORDENINGEN VOORSCHRIFTEN DER KREISKOMMANDANTUR TE ROËSELARE Goed nieuws voor de inwoners van Meulebeke en omliggende. Door de gedurende werking van het Gemeentebestuur van Meulebeke wisten ze nu er in te gelukken volmacht te be komen om de dieren terug op de ge meente te slachten in plaats van in het slachthuis te Roeselare. Het slachthuis zou opgestcld worden bij’ Alfons Maes, Markt 9, te Meulebeke. Dit telt eveneens voor de slachters van Ingelmunster, Emel- gem en Oostroozebeke. Voorwaar een goed bericht en waarvoor de werking van het Gemeentebestuur een pluimken ver dient. Bericht vanwege den Bakkersbond. In een vergadering die vier uur in be slag legde werd het volgende beslist. Dat geen enkel brood van het graan die aan gekocht werd tot de bevoorrading van de bevolking der gemeente Meulebeke mag verkocht worden aan vreemdelingen. We noemen het een mooi gebaar van deze bond alsook voor de prachtige werking en het doel waarmede ze gelukt zijn. Oudstrijders 1940. De Oudstrij’ders 1940 worden er aan herinnerd dat er lederen Zondag voor middag bij’ den Heer Kamiel Vandenber- ghe op de Marktplaats een zitdag wordt gehouden door den Heer Remi Houtte- kiet, waar alle inlichtingen kunnen inge wonnen worden wat betreft het zich aan sluiten bij de V.O.S. Rantsoeneeringszegels. In den loop van toekomende week zal een aanvang genomen worden met het uitdeelen der rantsoeneeringszegels, op het bureel der Rantsoeneering in het Volkshuis. De inwoners worden hierbij verzocht de dienaangaande aanplakbric- ven te raadplegen opdat iedereen stipt op tijd weze. Telaatkomers worden uit gesteld tot laatst. DE HERSTELLINGSWERKEN ONZER KERK Toen, onze stadsgenooten de puinen hunner uitgebrande kerk voor ’t eerst zagen, werd ieders hart met treurnis ver vuld bij het zien van die afgeschilferde, gebarsten pilaren en. zwart berookte mu ren; maar nu koestert men nieuwe hoop, bij het zien van den vooruitgang der herstellingswerken er weer eerlang te kunnen gebruik van maken. Want men. is hier niet bij de pakken blijven zitten! Reeds in Augustus 11. wer den de handen aan ’t werk geslagen en tegenwoordig gaat alles goed vooruit. Om de ingebruikneming van het gebouw, al thans van een deel ervan, te bespoedigen, werd echter maar met de benedenkerk begonnen, zegge: vanaf hoofdportaal tot de dwarsbeuk. Heere mijn tijd. Een dak in beton! Dat zal werk vergen» dacht men! Zeer juist, maar we zien toch hoe na een maand of vijf dat betonnen dak bijna klaar is. Wij hebben verstomd gestaan hoe de zware betonnen gebinten en dito verbindingsbalken met een zeker gemak opgeheschen worden en hoe dan travee gllllllfflllllllllllM Burgerlijke stand Geboorte. Depyper Eric, z. v. Valère en Vanlerberghe Ang. Uitdeeling rantsoenzegels De Gemeentelijke Ravitailleeringsdienst van Leisele maakt met deze aan de in gezetenen der Gemeente bekend dat de zegels voor de periode van Februari- Maart 1941 zullen uitgereikt worden op hiernavolgende dagen en volgens de hier na vermelde regeling 1. Voor de voortbrengers van brood- gaan: Op Maandag en Dinsdag 3 en 4 Februari 1941 van 9 tot 12 uur voormid dag. 2. Voor de niet-voortbrengers: Op Woensdag 5 Februari 1941 (zelfde uur). Voor alle inlichtingen nopens ravitail- leeringszaken staat de dienst ter be schikking van eenieder des voormiddags. Des namiddags is het bureel gesloten, ten einde aan de bedienden toe te laten hun werk te verrichten. Dat iedereen dit goed in aanmerking neme. Namens het Gemeentebestuur. Dat Winterhulp niet bij de pakken blijft zitten, bewijst eens te meer het zoo pas openstellen van een afzonderlijk bu reel, gelegen in de Noordstraat Nr 39. Deze week ook kreeg de wijk Nieuw- stad» haar soep. Hoe gelukkig waren die menschen niet door het verkrijgen van dit dagelijksche warme vocht. En zeggen dat er nog altijd menschen Zijn die Winterhulp kritikeeren. Maar vraag hen eens wat Winterhulp is? Of zij reeds hun steun gegeven hebben? U zult het antwoord schuldig ’blijven! Tegen voetpad aangereden. In de voormiddag kwam de wielrijder Oscar Vandeghinste, wonende te Oost roozebeke, met zijn fiets over de Markt plaats gereden. Ter hoogte van de woning van K. Caenepeel is hij met geweld tegen de boordsteenen terecht gekomen. Een voetganger die daar stond werd tegen den grond gesmakt terwijl de wielrijder ernstige verwondingen opgeloopen had over gansch het lichaam. Zijn fiets werd totaal ontredderd. Knaap aangereden. De 13-jarige knaap Vanzielegeni Geor ges, wonende alhier, werd des avonds door een onvoorzichtige!! wielrijder aangereden op de Dorpplaats. De jongen werd tegen de steenen gesmakt en gewond aan het aangezicht en beenen. De wielrijder «loei Vergadering voor de Corporatie. Talrijk waren de Oeselgemnaren opge- komen naar de vergadering der Boeren- korporatie. Met vreugde kunnen we ver melden dat de aangiften der aardappelen- üoorraad zeer bevredigend mag genoemd worden. De Burgemeester der stad Nieuwpoort maakt bekend: Het uitreiken der rantsoeneerings zegels voor de periode van 6 Februari tot 7 Maart 1941 zal plaats hebben op: Dinsdag 4 Februari e. k. aan de ge zinshoofden wier naam begint met A., B., C.. E., F., G. aan winket Nr 1;. D., H., I., J., K. aan winket Nr 2. Op Woensdag 5 Februari e. k. aan de gezinshoofden wier naam begint met L tot en met S aan winket Nr 1; T tot en met Z. aan winket Nr 2; telkens van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.30 uur. Teneinde geen verwarring te brengen in de diensten van het Gemeentebestuur wordt er beroep gedaan op den goeden wil van eenieder zich stipt te houden aan den voor hun gestelden dag. Tevens wordt er aan herinnerd dat de af te knippen coupons moeten ingevuld zijn met de nummers der rantsoehkaart en der eenzelvigheidskaart; de kaarten moe ten aangeboden worden per gezin met de kaart van het gezinshoofd vooraan. Deze wenken stipt nageleefd, zullen veel bij dragen om een snelle bestelling te ver zekeren, dit in het belang van het pu bliek zelve. De oorlogsinvalieden, op vertoon hun ner invaliditeitskaart, gebrekkelijk per sonen, evenals de dames in bezit eener donkerblauwe melkkaart, indien zij zich persoonlijk aanbieden, zijn gemachtigd zich rechtstreeks naar de winketten te begeven, zonder hun beurt te moeten af wachten. De personen die belet zijn op den voor hun gestelden dag, kunnen hun zegels laten af halen door een derde persqoh, mits voorlegging hunner eenzelvigliêids- kaart met de rantsoenkaarteh. De niet op den voor hun gestelden dag bestelde S«innen kunnen dan hun zegels afhajën i Een rekord Als men den naam Loohoort ver noemen, dan denkt men onwillekeurig aan dat klein, oud, lief stadje, aan die mooie kerk, aan die schoone markt, aan de oude Cesarsboom, aan koekjes en amandelbrood, aan uitgestrekte vette wei den vol vette koeien, aan rijke boeren én dikke boerinnen, aan groote manden Veurne-Ambachtsche boter!... I Maar Loo is meer dan dat, veel meer. Loo immers draagt een rekord, het re- Kord, het schoonste rekord onder allen! We weten allen wat een rekord is: wie het best, het rapst en het langst zwem men kan, draagt op zijn naam het zwem- rekord; wie de dikste vuisten en de sterk ste spieren heeft en de rapste is om de neus van zijn tegenstrever blauw en groen te slaan, draagt het rekord in ’t boksen; wie het meest met zijn leven speelt, wie de gevaarlijkste toeren uithaalt, wie win den en stormen trotseert en de zeeën overvliegt, wie het best sprinten kan, wie het hoogst springen, het verst spuwen kan... dat zijn de mannen!... Hun portret in de gazet, lange kolommen vol lof en bof!... Uit den weg ervoor en uw muts af! Maar Loo heeft iets anders waarop het met recht fier mag zijn. Peist ne keer, Loo, dat klein nestje, met zijn 1350 in woners, heeft 14 missionarissen in leven, 14 die werken op het verre missieveid, dat is één op 93 inwoners!... Waar vindt men dat nog?... Nergens, in gansch de Provincie niet, in gansch België niet, op de geheele wereld niet!... Serieus zulle!... 14 Missionarissen! 14 van zijn kinderen die ales verlieten om in verre streken, aan onbekenden, aan ruwen en wilden, het Evangelie te gaan verkondigen, de catechismus te gaan aanleeren, de wet van deugdzaamheid en broederliefde te prediken!... Wat zegt ge daarvan? Dat is kunnen, hé? Dat vraagt meer moed en durf en liefde! Over hen geen artikels in de gazet, geen eer noch roem noch glorie, bij velen onbekend, vergeten! Bij ons echter groote achting, diepe veree- ring! Hoe komt dat? Dat komt otndat de grond in Loo zoo vruchtbaar is. dat komt omdat er in Loo zooveel goede moeders en vaders zijn die goed voor hun kinders zorgen, dat komt omdat er in Loo goê meesters en meesteressen zijn, die aan de kinders een goê opvoeding geven, dat komt omdat het in Loo gezond is en de lucht er nog niet bedorven!... Dat was vroeger zoo!... Mocht het in de toekomst zoo voortgaan. O In een grootwarenhuis te Brussel werden in de koelkast van het gebouw 6 009 kiekens aangetroft’en en in beslag genomen, daar deze bestemd waren om verkocht te worden aan 55 fr. het kgr. Te Buggenhout werden 3.500 kgr. aardappelen op een vrachtwagen aange- troÊteu en. la beslag genomen. Dienst der Rantsoeneering. Begin der toekomende week worden de nieuwe rantsoeneeringszegels uitgedeeld. Alles wat de rantsoeneering betreft komt bij den Heer Marysse terecht. De volgende dagen in de namiddag is hij beschikbaarMaandag, Woensdag. Vrijdag en Zaterdag. De inwoners van Oeselgem dienen hier goed nota van te nemen. Ongeluk Verleden week kwam vrouw Ingelram tot een spijtig ongeval. Terwijl zij zoldertrap opging, viel zij en liep beenbreuk op. We wenschen haar spoedig herstel. Allo! K. B. M. J.-ers Morgen Zondag 2 Februari, om 5 uur, algemeene vergadering in de Patronage (boekerij). Allen op post, mannen, niemand mag afwezig zijn. Een die er zal zijn. Onze kerk Weet ge het al dat men ferm bezig is met een plan op te maken voor onze nieuwe kerk? ’t Zal een schoone zijn, de schoonste van heel de streke, na den oor log zal er menig mensch van het dorp er kunnen aan werken en er mede zijn brood verdienen. lijken Ravitailleeringsdienst, eveneens berusten bij de belanghebbende winke liers, alwaar ze kunnen afgehaald worden. 4> Deze week keerden weer een dertien tal krijgsgevangenen naar hun zoete thuis terug. Hier volgen hun namen: Vanden- bussche Odiel en Karel, Decrop Maurice, Vantroyen Eugeen, Piesen René, Van- slembrouck August’, Lansen Marcel, Mer cy Bernard, Deneve Petrus, Goderis Louis,, Demeester Karel, Lavit Georges en Coop- man Lodewijk. Tot hiertoe kwamen 311 krijgsgevangenen naar onze lieve stede terug. De barakwoningen op het koerse- plein zagen hun bouwvallige en versleten dakingen opnieuw met een nieuwe laag teerpapier bedekt. De barak die stond tusschen de nieuwe kaai en de Konink lijke Baan naar Nieuwpoort-Bad is afge broken. 4 Bij den aanvang van den oorlog moesten alle visschersbooten uitwijken naar het Zuiden; vele passagiers met have en goed werden meegenomen. Ter be stemming werd alle goed en visschers- gerief gelost en in loodsen ondergebracht. Verleden week kwamen 15 wagons goed toe, waaronder 3 voor Nieuwpoort en de overige voor Oostende, Zeebrugge, Helst. Huisgerief, meubels en visschersgerief voor Nieuwpoort werden tentoongesteld in de zalen van het gewezen hotel Espe rance, waar de eigenaars Dinsdag 28 Ja nuari hun goed konden afhalen, voor zoo ver het geen voeten gekregen had in Frankrijk. Voor velen wil dit heel wat beduiden. Ook het archief van het water - schoutsambt kwam mede, er ontbraken een tweetal kisten boeken. De dienst stond onder leiding van de H. Sabbe van Heist.. De H. Sationsoverste en Pol Vanhoutte maakten de reis mede, om er het goed van Nieuwpoort uit te zoeken. Knie versKji’rt In de namiddag kwam de genaamde Andrea Vanpoucke met haar fiets naar Deinze gereden. Pas was zij enkel hon derd nieters verder of ze gleed uit en kwam zwaar ten val. Een bijgeroepen geneesheer stelde een knieontwrichting vast. De nieuwe leesboeken in de openbare boekerij van het Davidsfondsdeze week zijn de volgende: 5208 De Laatste der Mohikanen, F. Cooper. 5900 De Herberg op het Eiland, J. Lincoln. 5901 De Man in het Donker, J. Ferguson. 5902 Marion en haar Chauffeur, Max de [Veuzit. 5892 Het deftige Plein, Louise Kent. 1940 WINTERHULP 1941 Op Zondag 9 Februari 1941 optreden van het Nieuwpoortsch Gemengd Zang koor Noordzeestemmen en het Knapen koor, in samenwerking met V.I.V.O., af- deeling «Branding» (leidster: Juifr. C. Verbanck). Algemeene leiding: Nestor Nuttin. Muziek en Dans en Koor en Zang en Spel. 100 Uitvoerders. Prijzen der plaatsen: 7-5-3 fr. Deuren te 2 uur. Gordijn te 2.30 uur. Kaarten te bekomen bij Nuttin Nes tor, Markt; Markey K., Marktstraat; Vlaamsch Huis, Kokstraat. U wordt vast op ’t feest verwacht ’t Zal iets zijn naar uw gedacht! BERICHT op 8 Februari en volgende dagen ’s voor middags. Het uitreiken der melkzegels voor kin deren beneden de veertien jaar, aan oude lieden boven de 70 jaar en aan de zwan- geren die in bezit zijn der bijzondere melkkaart, geschiedt op dezelfde dagen als de gewone zegels aan winket Nr 3. De melkzegels voor zieken zullen uit gereikt worden van 6 Februari e. k. aan winket Nr 3. De zegels voor bijrantsoenen voor werk lieden zullen aan de werkgevers uitge reikt worden vanaf 10 Februari e. k. tot en met den 15“. De aardappelzegels worden op dezelfde dagen als de gewone zegels en rekening houdende met de letters zooals hooger vermeld, uitgereikt aan winket Nr 4, mits vervullen van vólgende -formal! teiten: 1) Afgifte van de vervallen aardappel- kaart; 2) Invullen eener verklaring per gezin; deze verklaringen liggen ter beschikking van het publiek ten stadhuize. De Burgemeester, Dr A. Van Damme, Poginj; toi inbraak. Tot op heden hebben onbekenden ’s nachts gepoogd in de koelkamer der Mel kerij «St-Elooi», gelegen in de Tieltstraat alhier, binnen te dringen. Reeds hadden de schelmen enkele ijzeren staven ver wrongen, toen ze in hun werk gestoord werden door den waakhond die de inbre kers dan op de vlucht joeg. Een onder zoek werd ingesteld. Landbouwer gewond. Landbouwer Desmet was aan het werk op den akker. Op zeker oogenblik gleed den landbouwer uit met het noodlottig gevolg dat hij het rechterbeen gebroken werd. Hij werd door zijn werkmakkers opgenomen en door een bijgeroepen ge neesheer de eerste zorgen toegediend. Burgerlijke Stand. Geboorte. Deblaere Walter, z. v. Guillaume en Vermeulen Maria. Huwelijk. Declerck Joris v. Veurne met Sierens Irène. Sterfgevallen. Vandenheede Willy, 36 j’., echtg. Maertens Irma. Vanren- tergem Wilfried, 3,9 j., ongeh. RANTSOENEERINGSZEGELS Reeds werd er ten Stadhuize overge gaan met het uitdeelen van de rantsoe neeringszegels. De bureelen der rantsoe- neeringszakjp zijn open gesteld van 2 tot 4.30 uur in den namiddag. Degenen die de zegels afhalen moeten enkel hun eigen eenzelvigheidskaart mede brengen, en niet allen van het huisgezin. Het ware wen- Veloplaten. Door den Heer Strobbe, Ontvanger der Rechtstreeksche Belastingen te Meule beke, wordt medegedeeld dat er van he den af veloplaten te verkrijgen zijn op zijn bureel, zaal Gemeentehuis, in de Re- gentiestraat. Personen die deze afhalen dienen voorzien te zijn van de eenzelvig heidskaart van de personen op wie de plaat dient te spreken. Alsook dient het speciaal bladje ingevuld te worden. Wie aan bovengenoemde voorwaarden niet voldoet kan geen veloplaat bekomen. Kolen Winterhulp. Dank zij de prachtige en onverdroten werking van Winterhulp, zijn ze er reeds tot pp heden in geslaagd kolen aan de behoeftige en noodlijdende gezinnen uit te deelen. We kunnen het Komiteit voor hun prachtige werking niet anders dan geluk wenschen. Een dezer dagen werd van wege het Komiteit een aanplakbrief uit gehangen waarop bijzondere punten ver meld staan. Alle personen dienen deze aandachtig te lezen en zich terloops wen den indien ze onder een der reeksen in aanmerking komen. HOFBOUW EN FRUITBOOMKUNDE Op morgen Zondag 2 Februari, om 3 uur namiddag, in de bovenzaal van De Wil deman Groote Markt, algemeene ver gadering voor al de leden, en ingericht door Het Werk van den Akkerdat de Heer Raymond Verougstraete afge vaardigd heeft, met als onderwerp Be mesting van de Tuinen Diegenen die wenschen veel op te doen, IBaaiHEIBBBMMBMMIMBBEB gen, wier namen volgen, zijn nog krijgs gevangen in Duitschland: Augustyn Karei, Corteel Theodoor, Corteel Leopold, Decraene Robert, De- deystere Serafien, Maertens Julien, Nowé Henri, Vanelverdinghe Karei, Vercauteren Albert. Mochten wij ze allen spoedig terugzien. Winterhulp Het Kommiteit van Winterhulp hëef£ Zondag laagst, alhier een fëëstjé gehotf?' den dat büitenge^óon wél gelukt is. lèdlr- een was in zijn schik en vond het spijtig als het gedaan w&s. Aan de inrichters proficiat! Wanneer nog zulk een feestje? Sommigen echter konden moeilijk af scheid nemen van de plaats Waar zij zich zoowel gejéund hadden en hébben zich fel mekten haasten om vóór liét S& SS ih&JKg WKU men soms moeilijk dé,.déür zijnjfiv.woning LA of maakt men van dichtbijkennismét een.bpö.m oftelefoonpaal. Maar dat is gauw vergeten. V Hco«e?u^r^>n' Dezer dagen ontsliep hiér in/déft Héér de’budste ingezetene der gemeente, Anna Baèckelandt, weduwe van Charles Luca. Zs wérd geboren'den 30 Oktober 1846 rti stierf erin dén g^ëgëfi’d^h öudefdoni Va'n 94 jaar, 2 maand en 22 dégég. Dikwijls nicest liét oudj^hét’hoorén in haar h'uisje in de Wilskèrkestraat, in den volÈshïönd Groenhage gehóemd, dat er zou gèvièrd worden Wanheer'zé 100 ja.ar Wrd,maar “A alï't'ivoord:.,Al.wat God wjl, Èëfivóu'dig'z heeft ze géleHd is ze gestorven, eënvoudh 31 179 267 146 44 173 218 391 Nieuwe kerk. We hebben reeds melding gemaakt in de bladen dan er zeker een nieuwe kerk zou worden gebouwd, daar de oude door den oorlog totaal door brand werd ver nietigd. Naar we vernemen, staat het thans vast dat er een nieuwe kerk zal worden gebouwd, doch niet meer terug op dezelfde plaats. Daar de oude kerk gansch op het uiteinde der gemeente stond, werd m.et algemeene goedkeuring, het plan op gevat deze te verplaatsen naar de wijk Molenhoek, daar dit daar ongeveer mid den de gemeente is. Thans gaan dc god delijke diensten nog altijd door ju het Gildenhuis, dat ia ®cu aoodkexk. hervormd. Ongeval. De genaamde M. Dsmet was aan het werk aan de ijzeren spoorwegbrug, die thans hersteld wordt. Plots kreeg hij de wrang eener draaiende machine in het aangezicht en liep een ernstige wonde op Hij werd ter plaatse verzorgd en zal eenige dagen gedwongen rust moeten nemen. echtg. Bouckaert Emma. Eulaerts Elise, 20 j., ongeh., d. v. Eulaerts Anne-Marie, v. Etterbeek. Legein Jacqueline, 8 m., d. v. Engelbert en Vermoote Angele. Onze soldaten Ook op onze gemeente zijn in den laati’ sten tijd talrijke krijgsgevangenen uit' Duitschland naar huis teruggekeerd. Ge durende de maand Januari zijn de vól gende teruggekomen: Sanders Arthur,Desaever Georges, Jonckeere Jozef, Rijite Victor, Blóntrock Gdb erte Degraémvé rVateeft Dorné,,Albert, Debal Marcel, Depjuits Jules, gansen Arl- dré, Coolsaet Gérard, GeryJ_Ka'miel, Vaiï- derghote Jei/pme; Cortëël Ethiel, Delanghé Henri, Corteel Julien. Gelukkiglijktelt Öostduinkeijke ge.en enkel slachtofferonder de sold'aten. Een van h^n, namelijk-Rogei‘‘iPatt'yn, is zeer ver van hiér in Canada beland. De overi- Zio vervolg hiernevens Geboorten 64; 29 mannen; 35 vrouwen. Overlijdens 251; 149 mannen; 102 vrouwen. Huwelijken 33. Beweging: LEURHANDEL: Krachtens verordening van den Heer Militairen Bevelhebber in België en Noord-Frankrijk, van 12 November 1940, is het uitoefenen van gelijk welk leur- dersbedrijf verboden. Uitzonderingen heb ben de toelating noodig der Kreiskom mandantur. De aanvragen mogen niet rechtstreeks naar de Kommandantur ge richt worden, maar moeten gestuurd wor den aan den Burgemeester der gemeente, die ze, met zijn advies, ter eindbeslissing aan de Kommandantur moet voorleggen. Toelatingen tot leuren kunnen slechts in gansch bijzonder gewettigde uitzonde ringsgevallen gegeven. VERGADERINGEN Uitgezonderd de politieke vergaderin gen, moeten alle vergaderingen, niet bij de Kommadantur, maar wel bij den Bur gemeester der gemeente aangemeld wor den waai- de aanvrager zijne woonplaats heeft. Na onderzoek zendt de Burgemees ter de aanvraag door naar de Komman dantur, die alleen bevoegd is tot het ne men eener beslissing. De aanvragen moeten minstens zeven dagen vóór den vergaderdag op de Kom mandantur zijn ingediend. Aanvragen die te laat toekomen of niet voldoende zijn ingevuld, worden niet nagezien, noch in aanmerking genomen. Politieke vergaderingen vallen onder deze bepalingen niet en moeten recht streeks aan de Kommandantur aange vraagd worden. Tielt, den 23 Januari 1941. De Burgemeester, R. COLLE. WEER THUIS Onlangs zijn nog een paar krijgsge vangenen naar hunne haardstede terug gekeerd. Deze gelukkigen waren Staelen Albert en Sinnaeve Albert. Nog enkele achterblijvers worden on geduldig verwacht. Het zijn: Osaer Georges, Delepo Remi, Verman- del Charles, Serreyn Camiel, Dejonghe Leopold, Vroome Charles, Eeele Albert, Noëz Edmond en Vandaele Georges. Nóg een beetje goeden moed en ook deze ne gen families zullen kunnen de blijde inkomstvan den lang verwachte vieren! komen, wanneer hij’ een bak met steenen droeg. De ongelukkige man werd in be- wusteloozen toestand opgenomen met ver. wondingen aan het aangezicht en handen. Hij klaagde van ernstige inwendige pij nen in de rug en borststreek. Uitdeeling der Rantsoeneeringszegels, Begin der maand Februari zal een aan- vang genomen worden met het uitdeelen der rantsoeneeringszegels. De inwoners dienen dus dringend verzocht de dienaan. gaande aanplakbrieven tc raadplegen, wil- len ze niet het risico oploopen te laat te komen. Ongelukkige vat Tijdens de ontspanning in de meisjes school kwam de genaamde Rachel De- vlaemynck, 12 jaar, zoo ongelukkig te val len dat zij met haar voorhoofd tegen een der kleerhaken terecht kwam. Seffens werd het meisje de eerste zorgen doot de Zusters toegediend waarna Dr Van- denbossche het ongelukkig meisje naar de kliniek te Tielt overbracht, waar er vast gesteld werd dat zij een lichte schedel- indrukking opgeloopen had. Den toestand van het meisje baren zorgen. Nog een zware val. De vrouw van Arthur Goethals, wonen de Dorpplaats alhier, was een boodschap aan het verrichten. Op zeker oogenblik is de vrouw uitgegleden en zwaar ten val gekomen. Zij’ werd hierdoor ernstig ge wond aan de knieschijf. De vrouw zal verscheidene dagen bedlegerig moeten zijn. Zondag. wFeest van O. L. Vrouw Lichtmis. Te 7 uur gelezen Mis. Te 8 uur Mannenbond van het H. Hart met H. Mis voor Michel Vermoote. Te 9 uur gelezen Mis voor Pyliser, echtg. Eulalie Vanderghote. Te 10 uur gelezen Mis. Kwart vóór 11 uur wijding der Licht miskaarsen. Te 11 uur Sol. Hoogmis voor de parochianen. Te 12 uur gele zen Mis. Te 3 uur Vespers en Lof, daar na Congregatie van O. L. Vrouw. Maandag. Te 7 uur dienst voor Wil lem De Roo en Familie. Te 8 uur dienst voor Bertha Dobbelaere (geloovige zielen). Dinsdag. Te 7 uur fondatiemis E. H. Foqueux en Familie. Te 8 uur dienst voor Florence Vanden Bussche, echtge noote van Isidoor Deeren. Woesndag. Te 7 uur dienst voor Wil lem De Roo en Familie. Te 8 uur voor vader en zoon Geyl. Donderdag. Te 7 uur confreriemis H. Sakrament. Te 8 uur dienst voor Cesar Beun en dochter Madeleine. ’s Avonds te 6 uur Heilig Uur. Vrijdag. 1° Vrijdag der maand. Te 8 uur gezongen Mis ter eere van het H. Hart. Zaterdag. Te 8 uur dienst voor Isa bella Vandewaeter. N. B. Onderpastoor der week: Eerw. Heer Declercq. Wij bevelen in uwe gebeden: Desiré Hoornaert, echtgenoot van Madeleine Va.npa.rys, alhier over leden en begraven en Aline Vanhoutte, weduwe van Charles Meunynck, deze week alhier overleden en te Steene be graven. BURGERLIJKE STAND Geboorte. Dobbelaere Raymonda, d. v. Leon en Lagrange Agnes. Overlijden. Hoornaert Desiré, 44 j., echtg. Van Parijs Madeleina. MEER EN MEER aanschaffen welke noodig is voor hunne lieve beestjes, mits zij zich laten inschrij ven bij een kleinhandelaar in granen. KWARTIEREN Het Stadsbestuur heeft bekend gemaakt dat de kwartierbewijzen welke door de soldaten aan de kwartiergevers moeten afgeleverd worden, ten Stadhuize dienen ingebracht te worden tusschen 9 en 11.30 uur aan het winket Nr 2 en dit vóór 10 Februari 1941 voor wat het japr 1940 en de maand Januari 1941 betreft. In het' vervolg zal voor iedere maand, een kwar- tierbéwijs afgeleverd wordén. PAARDENPRIJSKAMP Wij' herinneren er nog even aan dat alhier op. 24 Februari aanstaande grSoten paardenprijS'femp plSats grijpt oj het Hulétplêin. WERK VAN DEN AKKER We hebben vernomen dat liet Schepen college o’fi'zer stad liet Hülstpleih heeft te'r bescliilcking gestéld vdn Winterhulp, Xn^Iref’t’e.gëb'ruikch als 15nd,vo,or kléine 'AA,"-. in bruilcleen gc- gjven wórden aarl jdé'zen welke geen land nebben om te bewerken. We verhopen ’dat dit lofwaardig initiatief een goed ge volg zal hebben. Er dient nu hog de toe- ■Jtftftiig afgewacht van dé" bévoëgde mili- taire, overheden, welke het Hülstplein als ó’êfénpleiii hebben gebruikt, Eenmaal deze toelating bekomen daif zal niet lang meer inët dë...uitv3ëring Van het ontwerp ge wacht worden, VERKEERSONGEVAL ^■’s Morgens kwam Victor Desmet met zijh fi!Tts dé Oli’de Statiestraat afgere- lleh. Hijhield er 'liog deit sii'élie vaart op lïj. Piot?, diende hij uit tte wijken voör één BSspaifTFch'* wagen, rë'mde uit vóïlq riidclit;' dc?ch deze bégavé'n, waardoor hij tégen den wagen tereciit kvvain. D§ wiel rijder viel loodzwaar tëh,gronde en,werd tamelijk erg gewónd aan het ‘aangè’ziclit. Èt'ij werd den /echter jchöuder ontwricht. Burgerlijke Stand. Geboorten. Vroman Herman, z. v. Gerard en Debruyne Maria. Maes An dré, z. v. Gerard en Deman Elza. Buyck Simonne, d. v. Jules en Deven Helena. De Foer Roger, z. v. Georges en De- varrewaere Hedwig. Desmet Norbert, z. v. Frans en Delameilleure Mary. Huwelijk. Vandewalle Victor met Martens Margareta. Overlijdens. Dewitte Walter, 2 j. Velghe Frans, 9 m. Devooght Denise, 3 m. Desmet Julianna, 80 j, BURGERSTAND Geboorten. Devey Jean, z. v. Marcel en Timmerman Irma. Velghe Robert, z. v. Frans en Boedt Yvonne. Maes Claire, d. v. Hendrik en Maes Jeanne. Huwelijk. Acou Fernand, hotelhou der en Van Bellinghen Alice, z. b., b. V. De Panne. Overlijdens. Leenen Jerome, 52 j., schoenmaker, echtg. De Vaere Marie. Eeveraert Helena, 59 j., wed. Dewitte Lo dewijk. D’Hulster Silvie, 57 j., ongeh. Bruneel Roger, 2 m., z. v. Roger en Reels Bertha. Maes Claire, 4 d., d. v. Hendrik en Maes Jeanne. schelijk dat de aanplakbrieven die dag «Het^Bloemgat» kwam de, 75-jarige Elo- en uur van uitreiking vermelden, geraad- J pleegd worden. HANDELSREGISTER Zooals reeds in de bladen bekend ge maakt werd werd de termijn voor in schrijving en voor wijzigingen aan de in schrijvingen in het handelsregister ver lengd tot 31 Mei 1941. Alle handelaars welke dus nog niet volledig in regel wa ren kunnen zich nu nog laten inschrij ven op voorwaarde dat zij vanaf 10 Mei 1940 tenminste handél hebben gedreven in den zelfden artikel. Het is echter aan te raden niet te wachten tot de laatste dagen, want deze termijn kan even goed verkort worden. Handelaars die zich niet naar Brugge kunnen begeven kunnen zich begeven bij volgende 'twee personen die zich hiermede gelastenDe HH. Henri Bossaert, Hoogstraat 59, en Advokaat Benoni David, St-Michielstraat. AAN DE HOUDERS VAN DUIVEN Burgerlijke Stand. Geboorten. Carlos Louis, z. v. Flo rent en Maria Defoor, Raoul Verschat- se, z. v. Maurice en Eliza Vanluchene. Willy Baert, z. v. Gerard en Gabrielle Vandevelde. Lena Devolder, d. v. Leon en Paula Biebouw. Odette Ampe, d. v. Antoon en Zoé Tant. Jan Vanhee, z. v. Prudent en Margareta Vanlerberghe. Huwelijken. Georges Hoste v. Tielt met Magdalena Verma,ete. Jozef Van- hollebeke met Clara Lefevre. Overlijdens. August Maddens, 84 j. Leonie Demuynck, 74 j. -Marie Thienpondt, 63 j. Marie Tassacrt, 87 j. Maria Vanderbeke, 76 j. Kamiel Forment, 80 j. Arthur Bruneel, 88 j. Wielrijder zwaar gevallen. In den namiddag, omstreeks 17 ure, kwam de wielrijder Vanseveren Kamiel, wonende te Tielt, met zijn fiets in de richting van Ingelmunster gereden. Ter hoogte van de hofstede Tack, is hij plots door een auto aangereden geworden. De wielrijder werd tegen de straatsteenen gesmakt en werd opgenomen met diepe wonden aan het achterhoofd die door een bijgeroepen geneesheer diende toegenaaid te worden. Zijn fiets werd ontredderd. Voetgangster aangereden. In de slechte aardeweg naar de wjik Wielrijder tegen boom gereden. Wanneer de zekere Vermande! Omcr, wonende alhier, des avonds met zijn fiets langs den steenweg naar Tielt kwam ge reden, moest hij plots uitwijken voor een wielrijder die met volle lichten uit de rich ting van Pittem kwam aangebold. Ver- nïandel reed te veel naar links en kwam met geweld tegen een boom terecht. Hij wérd géwond over gansch het lichaam, terwijl zijn fiets zwaar ontredderd werd. De anderen wielrijder sloeg op de vlucht. Van een stelling gevallen. Aan de werken van een in opbouw zijn de huis is de mefser Vanbiesbrouck Je rome, door het maken van een verkeer de bewégiijg, van de stelling gevallen en a Beweging der bevolking in 1940. Kwamen zich ter gemeente vestigen: door geboorte: 17 mannen, 22 vrouwen; door vestiging van gewoon verblijf: 19 mannen en 30 vrouwen, maakt een totaal van 88 personen. Personen van de gemeente vertrokken: door overlijden9 mannen en. 15 vrou wen door overbrenging van verblijf naar een andere gemeente23 mannen en .34 vrouwen, maakt een totaal van 81 per sonen. Vermeerdering der bevolking voor het jaar 1940 7. Totaal der bevolking op 1976 inwoners. Tabel der overlijdens voor het jaar 1940: overleden manspersonen 8ü, vrouwen 16. Daarin zijn begrepen 71 Belgische solda ten welke alhier in de Leieslag op 24-25 Mei sneuvelden. In de loop van het jaar 1940 werden al hier 8 huwelijken voltrokken. Winterhulp- Aktie. We kunnen langs dezen weg met ge noegen vaststellen dat de aanvraag ge richt tot de Kriegskommandantur te Roe selare voor wat betreft het optreden der twee Michels uit Torhout, ten voordeele van Winterhulp, mag doorgaan. De da tum werd vastgesteld voor een Zondag in Februari. Wc rekenen dan ook bij voor baat op een talrijke opkomst. Daarenbo ven wordt er een edelmoedig werk ge steund. De opbrengst komt ten goede voor de plaatselijke noodlijdenden. Groote Gezinnen. Er wordt medegedeeld dat dc afslag- kaarten nog geldig zijn tot 31 dezer maand. Tegen dien datum zullen denke lijk de nieuwe afslagkaartcn kunnen uit gedeeld worden zoodat onze rechthebben de leden alle mogelijke voordeelen blijven genieten. In de tramriggels terecht gekomen. De wielrijder Dttquenne, uit Harelbeke, kwam met zijn fiets uit de richting van Wielsbeke gereden. Ter hoogte van de sluizen is de wielrijder met het voorwiel in de tramriggels terecht gekomen waar door hij zwaar ten val kwam. Hij werd gewond aan het aangezicht en handen. Zijn fiets werd evenwel ontredderd. Schaatsenrijdster gewond. De 17-jarige Gabrielle Vanek :nste was aan het schaatsen op een vijver. Op zeker oogenblik kwam ze tegen den oever terecht waardoor ze tegen het ijs terecht kwam en gewond werd aan gelaat en te vens een diepe wonde aan de rechter wang opgeloopen had. Ze werd door een geneesheer verzorgd. moaten weten welke meststoffen er toe gediend moeten worden en weinig talrijk zijn de kleine tuiniers die de meststoffen toedienen in gepaste verhoudingen Alle liefhebbers die beschikken over een tuin, hoe klein hij ook weze, worden tot deze vergadering uitgenoodigd. Na de vergadering belangrijke mede- deelingen over plantaardappelen, mest stoffen, enz. Ingang vrij. GEMEENTERAAD De Gemeenteraad wordt bijeen geroe pen om er in de gewone raadszaal van het Stadhuis de volgende punten te be spreken in openbare zitting: 1. - Goedkeuring proces-verbaal der voorgaande zitting. 2. - Grondvergunning op het kerkhof. 3. - Aanneming eener nieuwe 5® klasse in de aangenomen lagere school De Liefde 4. - Goedkeuring proces-verbaal van overziening der gemeentekas over het 4° kwartaal 1940. 5. - Rekening 1940 der plaatselijke Tee- kenschool. Verder in geheime zitting: 6. - Regeling der uitbetaalde vergoe dingen aan tijdelijk gemeentepersoneel, door de Bestendige Deputatie verworpen uit de stadsrekening 1939. Goedkeuring aan te vragen aan de Bestendige Depu tatie. 7. - Staat van oninbare posten in de rol van straatbelasting voor 1939. 8. - Openstaand verklaren van een of meer bedieningen van tijdelijk gemeente- bediende. Vaststellen der door de kandi daten te vervullen voorwaarden. na travee het cementen gewelf werd ge goten. De gewelven der zijbeuken zijn al ge- ruimen tijd af en deze der middenbeuk naderen nu hun voltooiing. Inmiddels werden de gebinten langs buiten belegd met platen uit asschesteen, waarop dan de schaliën genageld worden, werkje waarmee men reeds druk bezig is aan de Noorderbeuk. Op de middenbeuk wor den thans de platen, bevestigd. Veie nieuwsgierige voorbijgangers vroegen zich af hoe het mogelijk zou zijn, de gebar sten pilaren te vernieuwen, terwijl nu reeds het nieuwe en zware dak daarop weegt. Wij stellen echter vast dat ook dit raadseltje reeds opgelost is: Door de aanzetten van de bogen, vlak boven de kapiteeien, met zware poutrellen die de ruimte tusschen drie zuilen inééns overspannen te ondersteunen, is men in staat de tusschen gelegen twee pilaren weg te breken, zooals reeds werd uitge voerd; in de plaats giet men dan, even eens in gewapend beton, een soort acht hoekige pilaarkern. Deze betonnen kernen, dunner zijnde dan een echte pilaar, worden ommanteid met schijven witte steen, zoodat het vroe gere uitzicht zal verkregen worden, mits nieuwe kapiteeien worden gebeeldhouwd. Wanneer dit alles tot een goed einde gebracht is, komt dan nog de beplakking der muren, de herbevloering en herbe- glazing der vensters, allemaal werkjes die een heel tijdje in beslag zullen nemen. Ook het betongewelf zal langs binnen met hout worden belegd, om een mooi uitzicht te krijgen. Te dien einde werden bij het gieten ervan telkens op zekeren afstand van elkaar, houten blokjes in de beton gelegd, om later het hout er aan vast te maken. Wanneer de werken aan de beneden kerk zulen geëindigd zijn, zullen de werk lieden de herstelling van het koor aan vangen. Alhoewel er nog uitermate veel werk te doen is, hoopt de parochiale Geeste lijkheid met Paschen 1941 het achterdeel der kerk te kunnen in gebruik nemen. Of hun hoop waarheid zal worden is een ander paar mouwen! AL KLAPPEN EN DOEN De visschers brachten Maandag een goede vangst sprot binnen; enkelen vangden tot 1500 kgr. De Heer F. Van Wouw, die reeds vier en dertig jaren dienst telt en de Waterschouten te Nieuwpoort gedurende 11 jaren trouw bijstond, is terug aan gesteld als waarnemend Waterschout te Nieuwpoort. Het bestuur van het Beheer van het Zeewezen deelt mede dat de examens voor de Zeevisscherij te Oostende zullen aanvangen op 10 Februari, te 9 uur, in de Zeevaartschool. De kandidaten van de omschrijving Nieuwpoort, die aan deze examens wen schen deel te nemen, kunnen zich laten inschrijven, doch vóór 4 Februari, op het Waterschoutambt te Nieuwpoort. Na hoogergenoemde datum worden geen in schrijvingen meer aangenomen. 4 Voortaan zijn de openingsuren der loketten van het Postkantoor vastgesteld als volgt: van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. De spoedbestellingen worden aange nomen: op de weekdagen van 8 tot 18.30 uur en op Zon- en Feestdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17.30 uur. O De besturen der plaatselijke veree- nigingen worden er aan herinnerd dat het beleggen van vergaderingen minstens 7 dagen vooraf aan de Kreiskommandan tur te Veurne moet bekend gemaakt worden. Voor deze aanvragen berusten formulie ren op het Stadhuis, Winket 5. Het vol staat dus niet de vergadering enkel per brief kenbaar te maken, het invullen van het formulier is verplichtend. De Bevoorradingsdienst brengt ter kennis van de inwoners, dat de bons voor textiel- en lederwaren voortaan zullen kunnen, afgehaaid worden ten stadhuize, afdeeling Bevoorrading den Maandag en den Woensdag, telkens van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur, echter met uitslui ting van de dagen op dewelke het uit reiken der rantsoeneeringszegels met een dezer dagen zou samenvallen. Tevens wordt er op gewezen dat for mulieren voor de aanvraag van textiel- of lederbons, benevens op den gemeente-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4