Uit ’t Meenensche I Uit ’t Kortrijkscne wvwwvwwwMMtwwwvwvwtfwwtwMAWMAAAAWL a' Uit V Izegemsche Uit ’t Tieltsche I j I Uit ’t Roeselaarsche Verder uit de Provincie i ■n UIT IZEGEM UIT KORTRIJK UIT TIELT UIT MEENEN DAVIDSFONDS GEWESTBOND ROESELARE-TIELT Nu reeds verzoeken we onze geachte Davidsfondsbesturen, Zaterdag 22 Mei. vrij te houden voor een algemeene, hoogst belangrijke vergadering. A DE POPERINGENAAR biedt de grootste waarborg dat deze met sukses verloopen zal. UIT ROESELARE zoo- H. Camiel Yssers, Hërdersstraat 9S; om: «Het JWWVVVVWWWWVWWtëlftitAIVtWiAftftA* ’s Morgens trokken Atnedé Deslé en dochter Baerdt naar de vroegmis. Zij plaatsten hun fiets in het kerkportaal. Na de mis moesten zij vaststellen dat hun fiets verdwenen was. Na nader onderzoek werd vernomen dat de twee fietsdieven in de richting van Outrijve zijn gereden. Tiiefstal. In het station had zekere Itena Deboot, wonende Heistraat, haar handtasch laten liggen. Toen zij terug naar de plaats kwam waar zij deze gelegd had, bemerkte zij dat een dief reeds de handtasch, inhou dende 10.000 fr., weggemoffeld had. KOMEN Aanrijding. Bij het huiswaarts rijden per fiets werd de meubelfabrikant Dhaene Aug. aan het kruispunt Pareldoor een vrachtauto gegrepen en omgeworpen. Het slachtoffer ernstig gekwetst, werd ten gasthuize over gebracht, alwaar vastgesteld werd dat de ongelukkige de knieschijf gebroken was. BESELARE Burgerstand Maart 1943. Geboorten. Nuytten Bernadette, d. v. Omer en Magdalena Vandepitte. Tail- lieu Gerda, d. v. Jozef en Maria Dubois. Vandepoele Maria-Anna, d. v. Georges en Elisabeth Bostyn. Ramon Liliane, d. v. Gerard en Germaine Flament. Overlijden. Louise Debusschere, d. v. Joannea en Maria-Theresia De Sünpe- laere. ZOEKT G’IETS t’huren of te koopen, Zoekt g’ een meid, ’n plaats of wat? Zeekt niet langer... plaatst nog heden ’n Kleine «ZOEKER» in ons blad. WEVELGEM Tentoonstelling. In het gemeentehuis te Wevelgem stelt kunstschilder Antoon Plettinck, uit Tielt, tot 9 Mei een reeks zijner werken ten toon. Het werk van Plettinck getuigt van goede techniek, degelijke kleurenkeuze en keurige afwerking. Vooral zijne land schappen hebben hem als een fijne, kies keurige schilder doen kennen. De zaal is toegankelijk tot 9 Mei, van 9 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. Fietsdiefstal. ’s Voormlddags had Eggermont Jeanne, stopster, wonende Roeselaresteénweg 112, haar fiets onbeheerd aan den bevoorra- dingsdienst laten staan, terwijl ze bij vernoemden dienst een zaak af te han delen had. Toen ze enkelen tijd later te rug buiten kwam stelde zij vast dat een behendige en sluwe dief met haai- fiets er van doorgetrokken was. Dekzeil gestolen. Bij den handelaar Brille Albert, wonen de op het gehucht Kijkuit. 38, hebben des nachts onbekende schelmen een dekzeil ter waarde van ongeveer 1000 frank ge stolen, Het dekzeil bedekte een wagen ge laden met vlas die zich op den koer der; inrichting bevond, dewelke nochtans gansch afgesloten is. De schelmen moeten langs achter de inrichting toegang tot den koer verschaft hebben en kunnen geen onbekenden zijn met de gang der zaken. Maandag te 10 uur, bij het gebruikelijk liturgisch ceremonievertoon en in bij zijn van eene talrijke opkomst parochia nen, zijne plechtige Eeremis opgedragen. Bij jubelend klokkengelui werd de nieuwe wijdeling ter kerk geleid. De misgezangen werden uitgevoerd door de studenten. Aan het Evangelie hield E. P. Bernardi- nus, parochiaan-Passionist. een treffend gelegenheidssermoen. Bij het ten offer gaan werden godvruchtige aandenkens uitgereikt. Bij het zingen van een plechtig Te Deumwerd deze grootsche litur gische plechtigheid besloten. Ongeval. Bij het voorwaarts stooten van een aaneengekoppelde kar liep het voertuig onverhoeds verder door, waarbij de 36- jarige Vanwijnsberghe Maurice met den voorarm tusschen beide voertuigen be kneld geraakte. Een beentje werd in den voorarm gebroken en deswege moest het slachtoffer ter kliniek worden overge bracht. Tabak aangeslagen. 's Nachts ontmoette een politieronde een bende tabaksmokkelaars, die hun vrachten per rijwiel vervoerden. Op het zicht der politiemannen sloegen de smok kelaars op de vlucht, een deel van hun kostelijks waar evenals een rijwiel ach terlatende hetwelke niet voorzien was van een taksplaat. Door de duisternis begun stigd konden de smokkelaars links en rechts vluchten zopder dooi- de politie achterhaald te worden.’ De in steek ge laten tabak, ongeveer 50 kgr., evenals de flets, werd in beslag genomen en ter be schikking gesteld van het beheer van Ac cijnzen en Douanen te Meenen. roggeveld werden overblijfselen van slach ting aangetroffen. De rijkswacht stelde een streng onderzoek in en ontbood een speurhond. Tot heden zijn de opsporingen zonder uitslag gebleven. Li»fdadi('heidsfeest ten bate van Winterhulp. De eigenaars van enkele foorvermake- lijkheden op het foorplein Groote Markt, hebben spontaan hun inrichtingen ge leend tot het geven van galafeesten die doorgingen op Vrijdag 7 Mei. te 17 uur. De opbrengst kwam ten goede aan Win terhulp, afd. Vo|kskeuken Kortrijk. Het initiatief ging uit van het comité voor Sociaal Dienstbetoon aan het Stadsperso- neel. TENTOONSTELLING Van Zondag 9 Mei tot Vrijdag 21 Mei Inbegrepen, stelt kunstschilder Aug. Van- decasteele uit Kortrijk zijn laatste wer ken ten toon in galerij Ars. DEERLIJK Eeremisplechtigheid. De parochiaan Georges Spleers, met zijn kloosternaam Pater Bertrand van het Orde der Paters Passionnisten, Dins dag 27 April door Mgr Kerckhofs, Bis-, schop van Luik, in de kloosterkapel te Diepenbeek tot priester gewijd, heeft hier zr Vandalenwerk. Door nachtridders werden een tiental verkeerssignalen vernield of beschadigd. De Rijkswacht van Roeselare heeft een onderzoek ingesteld. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Norbert David, z. v. Ge rard en Jeanne Ledent. Christiana Delefortrie, d. v. Désiré en Jeanne De- pourp. Rudi Vercruysse, z. v. Joseph en Maria Vervaecke. Diederik Kindt, z. v. Theophiel en Margaritha Soen. Norbert Supeene, z. v. Andre en Jenny Demeu- lenaere. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Vandezande Robrecht, Kotenstraat. Parmentier Annie, Gent- straat. Craeymeersch Jan, Kortrijkstr. Olivier Jeanny, Steenovenstr. De- backere Christiana, Oostroozcbckestr. Doom Annalis, Bcuggestr. De Meule- meester Willy, Meulebekestr. De Beuf Norbert en Robert, Bruggestr. Cornillie Ida. Lammekensknockstraat. Overlijdens. Bonte Marie-Rose. Ize- gemstraat. Brouckaert Edmond, Brug gestraat. Windels Zulma, Meulebekestr. Vanoutryve Jozef, Waterstr. Cottenie Jozef, Steenovenstr. Lafaut Emelie, echtg. v. Karei Comeyne, Bollewerpstr. Wylin André, Bollewerpstraat. Huwelijken. Beeuwsaert André, v. Izegem, met Despriet Gabrielle, v. Ingel- munster. Vandeweghe Jozef met Van- dekerckhove Angèle. b. v. Ingelmunster. Huwelijksaankondigingen. Deboo Gabriel, v. Izegem, met Storme Elisabeth, v. Ingelmunster. D’Hoore Odilon, van Ingelmunster, met Hanssens Marie-Louise, v. Wevelgem. Athletiek, Op Zondag 9 Mei worden er op het Sta dion van Sportkring groote athletiekwedstrlj- den gegeven nl. de schifting van het «Tor nooi der Vijf» tusschen Anzegeni, Avelgem, Meenen, leper en Roeselare. De volgende proeven werden voorzien: Kadetten: 60 m., 250 m., 500 m.; - Hoog springen; - Gewlchtwerpen. Scholieren: 80m„ 300 m., 600 m., 1000 m.; - Gewichtwerpen; - Diskuswerpen; - Speer werpen; - Hoogspringen; - Verspringen. Juniors en Seniors B: 100 it., 400 m., 890 m., 1500 m.; - Gewichtwerpen- Diskus werpen; - Speerwerpen; - Hoogspringen; - Verspringen. De twee eerst geplaatsten in iedere proef worden geroepen om de ploeg der kleine Clubs te vormen voor het «Tornooi der Vijf». Dit programma wordt aangsvuld door deelname van verscheidene hoofdathleten onzer provincie o.a. Vandale, belgisch kam- VAN ALLES WAT Eeremissen. E. H. Karei Dewilde. zoon van den Hr Alfons Dewilde, handelaar, wonende Albertstraat te Kortrijk, die Zondag 11. priester werd gewijd, heeft Dinsdag te 11 uur in de St-Maartenskerk zijn plech tige Eeremis ongedragen. De familieleden, tal van leeraars, leerlingen en kennissen woonden de plechtigheid bij. Woensdag 5 Mei droeg de E. H. Raphael Francois, zoon van Heer Victor FrangoisVerschuere, zijn plechtige Eere mis op in de St-Janskerk. Hij werd pries ter gewijd op Beloken Paschen te Brugge. Het gelegenheidssermoen werd door E. H R, Butaye, principaal aan het Kollege te Oostende, uitgesproken. De Paaschfoor. De Paaschfoor was dit jaar zeer aan trekkelijk en over verscheidene plaatsen verspreid. Tal van attracties stonden op de Groote Markt, de Graanmarkt, Vlas- markt, Veemarkt, Kring. Sint-Amands- plein, Houtmarkt en Casinoplaats. Zon dag en Maandag was er een geweldige volkstoeloop uit de omliggende gemeen ten, zulks splits het ongunstig weder. Brand. Donderdag namiddag is een begin van brand uitgebroken in de Noord-Krediet- bank. gelegen Statiestraat. De brand was ontstaan door een defekt aan de meka- r.ische waterpomp, staande in de kelde- ring, waardoor kortsluiting plaats had. Daar een grootere uitbreiding te vreezen was, werd dadelijk de hulp der brand weer ingerospen. die na een kort ingrij pen, het gevaar kon overmeesteren. Verkeersongeval. *s Avonds fietste de 15-jarige brieven besteller Norbert Desmedt, wonende St- StevinStraat, langs de Steenpoort, waar hij werd gevat door een vrachtauto uit Eegem, die geladen was met kolen. De jongeling liep inwendige kneuzingen op aan de dij en de heupstreek. Na de eerste zorgen ter plaats door Dr Vermeulen, werd het slachtoffer naar zijn woning overgebracht. Zijn toestand is geruststel lend. Kunst na Arbeid Zondagochtend, 10 uur, werd op ’t Stad huis. ’n groote tentoonstelling geopend or.der het motto Kunst na Arbeidin aanwezigheid van Gouverneur Bulckaert, Burgemeester en Schepencollege, Arron dissementscommissaris De Baenst enz. Hr W. Putman sprak het inleidend woord. Gouverneur Bulckaert sprak zijn bewon dering uit voor de prachtige uitslagen behaald met deze eerste tentoonstelling. De Hr Degryse, vertrouwensman van de Unie, verklaarde dan de tentoonstelling geopend. In de groote rookzaal van den Stadsschouwburg had ’s namiddags een ontvangst plaats. De Hr Hofman, secre taris van de Unie, gewest Kortrijk, gaf er een kort overzicht van de prestaties der Unie, bijzonderlijk van de afdeeling Ar beid en Vreugdedie zich o. m. toelegde op het inrichten van schitterende Mei feesten. Vervolgens trokken de genoodig- den naar den schouwburg, waar ’n bonte namiddag werd gegeven. Varken gestolen. Bij landbouwer Alberic Bouchaert, wo nende Condédreef, drongen onbekenden ’s nachts binnen en roofden er een groot varken van 152 kgr. In een nabijgelegen I pioen der 300 m. scholieren; Van Gheluwe, I prov. velttloopkampioen; Boyaert; Hendriokx; Dti*«ee, S« fn het belglsch kamploenschan 4er W m.; Priem e. a. uitmuntende krachten vw C. S. Brugge. O. C. Brugge zal «nkel- i beste sprinters zenden, terwijl apert niet ten achter wil blijven. SB ’^wsk-ljden beginnen om 14 uur. SB4MN Burgerstand. Geboorten. Pattyn Lena, d. v. Pros per en Varsavel Anna, Lucasstr. On- raedt Annie-Annette en Annette-Annie, d. v. Jerome en Missiaen Georgette-Marie, Waalstr. Vandecandelaere Paul, z. v. Viator en Willemvns Magdalena. Huwelijksafkondigingen. Courtens Julien, landbouwer v. Passchendale, met Vandeweghe Adrienne, landbouwster v. Staden. Mandeville Pierre, landarbei der, en Provoost Germaine,‘b. v. Staden. Huwelijk. Verholle Gerard-Valère met Provoost Germaine. Maalvergunningen. Op Dinsdag 11 Mei worden zooals naar gewaante maalvergunningen afgeleverd van tot 12 uur. Woensdag 12 Mei, eierlevering als voorheen bij Odiel Beckaert. Aardappelkontrakten. Degene die een aardappelkontrakt af gesloten habben, en die nog niet in regel zijn, moeten zonder verwijl hunne afge sloten» kantraicten. behoorlijk ingevuld, ten gemeentehuize komen neerleggen, om reden dat het aanvaarden hiervan bin nen énkele dagen een einde zal nemen. HOOGLBBE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal <A> Zondag 9 Mei gansch den dag door waargenomen wordon door Dokter Leopold Vanden- broucke, Diksmuidestraat 10, tel. Roese lare M.20. De Apotheek Degryze, Brug- gesteenweg 44, is open tot 12 uur fs mid dags. Hooglede-kermis. De kermis is goed verloopen en was onder alle oogpunten een meevaller. Het Cirkus Libot deed gulden zaken en bij iedere vertooning liep het cirkus nokvol. De artisten mochten dan ook verscheidene malen een warm applaus in ontvangst nemen bij hun prestaties. Het is echter jammer dat er bij de gele genheid ve.n de kermis geen koers op touw gezet werd. De wielersport is nog altijd nr 1 op onze Vlaamsche kermissen, GITS Burgerstand. Geboorten. Bossier Godelieve, d. v. Valeer en Margriet Muylle. Versyck Luciaan, z. v. Emeric en Vandenberghe Evelirie. BURG BESTAND Geboorten. Noëlla Debrabandere, d. v. Cyriel en Esther Vanwildemeersch. Lendelede. Ida Corneillle, d. v. André en Elisabeth Catteauw, Ingelmunster. Helmuth Debusschere, z. v. Marcel en Rachel Pillen, Beyaerdstr. 102. Vlvlna Bogaert, d. v. Joseph en Simone Desmet, Groote Markt 15. Angelina Brille, d. v. Albert en Zulma Pollefeyt, Wevelgem. Roland Raes. z. v. Plerre en Maria Seynhaeve, Eigenhaardstr. 25. luc Vandermersch, z. v. Achille en Maria Vanneste, Meulebeke. Willy Drubbels, z. v. Gilbert en Godelieve Loosveld, Mee- nensteenweg 22. Hugo Pattyn, z. v. Jules en Ivonne Rommel, Ommegangstr. 84. Solange Naessens. d. v. Jozef; en Ivonne Desmet, Kortrijkstr. 335. Luc Verstraete, z. v. Georges en Emma Van- beylen, Roeselarestr. 62. Overlijdens. Maurice Demedts, 71 j., landbouwer, echtg. v. Maria Vandenhen- de, St-Baafs-Vjjve. Alois Roobroeck, 60 j.. vlasbandelaar, echtg. v. Elisa Bae- ckelandt. Oostroozebeke. Marie Renier, 75 j., z. b., wed. Bruno Vandamme, Gent- straat 79. Huwelijken. Henrl Carrez, v. Door nik, met Paula Goddeeris, v. Izegem. Achille De Bevere, v. Roeselare, met Ce- cllié De Backer, v. Izegem. Albert Maertens, v. Lendelede, met Jeanne Cat- tebeke. v. Izegem. Georges Deroubaix, v. Ardooie. met Regina Decraene. v. Ize gem. Henri Lapelre met Martha De- jaeghere, b. v. Izegem. Marcel Vandaele met Laura Delaere. b. v. Izegem. Va- lère Leenknecht met Noëlla Vanderhee- ren, b. v. Izegem. Emile Vansteenkiste met Marietta Devriese, b. v. Izegem. André Mestdagh met Mariette Vander- cruysse, b. v. Izegem. Lambert Devyver met Madeleine Pattyn, b. v. Izegem. Joseph Loeckx, v. Sint-Genesius-Rode, met Marie-Louise Vermeersch, v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Jerome Ver- meersch met Blanca Batailie, b. v. Ize gem. Henri Viaene, v. Izegem, met Louise De Poortev. v. Wannegem-Lede. Marcel Maes. v. Izegem, met Gabrielle Parmentier, v. Lendelede. ZONDAGDIENST Morgen Zbndag wordt de dienst der apothekers, in onze stad waargenomen door Apotheker Bekaert, Roeselarestraat. BRAND In de woning van zekere Plets, wonende op de VZijk De Molis opeens brand uitgebroken. Toen het gevaar bemerkt werd, had het vuur al heel wat schade aangericht. De brandweer werd opgebeld en snelde aanstonds ter plaats. Na eeni- gen tijd werd men het vuur meester. Gansch het dak was evenwel reeds uit gebrand. De schade is groot. VOLKSCONCERTEN Het tweede groot volksconcert dat in gericht werd door het Stedelijk Kultuur- verbond. en dat doorging in de feestzaal der Gilde, kende andermaal een overgroot succes. Niet alleen was de bijval op dien avond groot, maar de vertooning waarin niet minder dan dertig allerlei artisten optraden was iets uit het bo venste schof. BIJ HET DAVID SFONDS De derde keurvoordracht, ingericht door het stedelijk Davidsfonds, en die door ging in de feestzaal van het St-Jozefs- college, kende ook, zooals de voorgaande,, een flinken bijval. Ditmaal kwam de be kende dichter André Demets uit Ware- gem, aan het woord die handelde over; Vondel of de triomf der Redelijkheid RECTIFICATIE In verschillende dagbladen werd bij het alkohol- en olieschandaal van Hooglede, ook den naam vernoemd van Géntiel Storme uit Roeselare. De Rijkswacht van Roeselare deelt ons- mede dat bedoelde persoon niets heeft uit te staan met deze zaak en hoegenaamd niet in deze zaak betrokken is. ORGANISATION TODT lederen Dinsdagvoormiddag, van 9 tot 12 uur zijn de O. T. Voorzorgsleiders ter beschikking van de families der O. T.- mannen en van belangstellenden op het V. N. V.-secretariaat, hoek Reimond Tol- lenaèreplein en Poststraat. DE VLAG De bureelen van De Vlag zijn over gebracht naar de Groote Markt 31, Roe selare. BURGERSTAND Geboorten. Dujardin Liliane, Lam- merstraat 85. Van Hecke Xavier, Gen. Lemanstr. 11. Vandoorne Christiane, v, Wevelgem. Verhuist Roger, Moorselestr. 39. Nyssen Bernadette, Wervikstr. 69. Trappeniers Johnny, Minneplein 7. Vandaefe Lucien, Kortrijkstr. 157. Vanwalleghem Agnès, Moorselestr. 134. Huwelijken. Decroix Albert, v. Gelu- we, en Scheldeman Angèle, v. Meenen.' Vanderperre Heliodore en Debondt Ma- rie-Louise, b. v. Meenen. Bruysse Adriaan, v. De Panne, en Van den Lan- genhove Antoine, v. Meenen. Fermaut Alfred en Van Nieuwenhuyse Martha, b. v; Meenen. Deblauwe Michel, v. Torhout, en Capon Maria, v. Meenen, Catry Nestor, v. Rekke-m, en Van Assche Bertha, v. Meenen. Sterfgevallen. Develder Constant, 47 j., Moorselestr. 63. Tertooy Gustaaf, 73 j., Kerkstr. 29. Soenen Heliodore. 72 j.. Rijselstr. 152. Mahieu Robert, 49 j.. Wervikstr. 209. Vanwalleghem Agnès, 1 d., Moorselestr. 134. Duysan Monique, 1 m„ Kortrijkstr. 156. Dedecker Lucien, 9 j., Parkstraat 22. 20.000 FRANK VERDWENEN Ernest Vancoillie, kolenhandelaar, Lam- nierstraat 209 te Meenen, was Maandag- namiddag naar zijn zolder gaan zien; daar stelde kij vast dat een belangrijke som geld, van circa 20.000 fr.. welke In een ijzeren doos stak, verdwenen was. De laatste maal dat hij naar zijn zol der ging, en w-el over een drietal weken, was het geld nog op zijn plaats. De rijkswacht werd ingelicht en open de een onderzoek. Vermoedens wegen op zekere personen. VERLOREN Jozef Degrijse, Bruggestraat 132, heeft zijn geldbeugel verloren: Hellevoet Jac queline, Busbeekstraat 4, verloor haar gouden armband. EERLIJKE DAAD Rachel Vanduyn, gehuisvest Volkslaan 78, heeft een geldbeugel gevonden en kwam die deponeeren op het politiebureel. LEVENSMOEDE VROUW Dinsdagnamiddag, omstreeks 5 uur, zag het zoontje van Raymond Coël, bestuur- ,;i' van het stedelijke badhuis, een vrouw i cl o Li ie springen, ter hoogte van het li.'.ünuis; hij liep onmiddellijk Gilbert Po'uiet, de redder van het badhuis ver- litigen, die terstond duikelde naar de vrouw en kon haar nog van den dood redden. Toen vernam hij dat haar zes maanden oude kind eveneens in de Leie was, maar nu bleven alle opsporingen vruchteloos. De politie kwam ter plaatse en vernam daar dat het hier ging over Dertpa Nuytten, 31 jaar, echtgenoote van BURGERSTAND Geboorten. Anny Minne, d. v. Pe trus en Maria Tiebergyn, Vrouwenboom straat. Rita Pardo, d. v. Julianus en Mariette Geluwie, Ruiselede. Walter Vandeginste, z. v. Adolphe en Maria Huvs, Wingene. Maria Desmet, d. v. Acharius er. Rachel Arickx. Pittem. Christiane Biebuyck, d. v. Julien en Elza Devooght, Wingene. Elisabeth Dumon, d. v. Mau rice en Maria Duyck, Kortrijkstr. Sonia Van Oost, d. v. Adiel en Marie De Volder, Steenweg Marialoop. Liliane Struyve, d. v. Adiel en Joanna Hoste, Hoogstr. Willy Carpentier, z. v. Geor ges en Zulma Aernoudt, Zandstr. Eric Lannoo, z. v. Joseph en Margareta Lans- sens, Sint-Janstraat. Huwelijken. Franciscus Le Grand en Alice Vandecaveye, b. v. Tielt. Herman Tuyn, wever, en Alie Lassuy, naaister, b. v. Tielt. Urbain Verhaeghe, landbou wer, en Maria Van Huylenbrouck, land bouwster, b. v. Tielt. André Vanhee, v. Oostroozebeke, en Paula Bruneel, z. b. v. Tielt. Maurits Van Banberghe, van Kuurne, en Elisabeth De Backere, v. Tielt. Overlijdens. Emma Pyfferoet, 72 j„ wed. Desmet Charles, 5“ Wijk Geloove. Maria Van Dorpe, 67 j., echtg. De Witte Jules, Marialoop. Jeannine Van Autre- ve. 3 m., d. v. Georges, Elsthoek. Ro salia Blyaert, 76 j., echtg. De Vlieger Pe trus, 5 Pachthoeven. Gusta Demeyere, 92 j., wed. Lefevre Maria, Brugstraat;. Te koop^erscheidene schoo- 1 i-r&iv VsJ ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. Voetbal. F. C. Roeselare W.-Vl. Universitaire Ploeg. Zondag werd er een interessanten wed strijd gespeeld tusschen Club Roeselare en een West-Vlaamsche Universitaire ploeg. F. C. Roeselare: David; - Lanssens, Van- niste; - Maertens, Degrarve, I’. Rebry; - S?.bbe, Houthoofd, Mestlaen, Mulller, E. Rebry. Universitaire Ploeg: Roelens; - Van Acker, Vercruysse; - Bouw, Borry, Bal; - Lefere, Lobbestael, Brabant. Vandecasteele, Desmedt. De studentenploeg speelde dus met enkele invalers. Zij liep echter vlug van stapel, zoo- dat David menigmaal moest ingrijpen. Een strafschop voor de studenten ging onge merkt voorbij. Aan de 20« minuut maakte Mestlaen het'l’ doelpunt. De studenten rea geerden en de gelijkmaker hing Ln de lucht, doch ze hadden geen geluk. Op geharrewar voor doel maakte Mestiaen het 2o doelpunt. Doelwachter Roelens maakte een machtigen indruk. Stand bij de rust 2-0. Ook na de rust verdedigden de studenten zich hardnekkig. Met een verschot wist Sabbe den stand op 3-0 te brengen. Het 4« doelpunt, dat Maertens voor zijn rekening nam, had Roelans kunnen houden. Lefere, die zooals steeds zeer productief werk ver richtte. werd uitstekend bewaakt. Ten slotte I maakte Mestiaen het 5» en Houthoofd het 16» doelpunt. Club won verdiend, doch de uitslag Is een weinig gevleid. BURGERSTAND van 29 April tot 6 Mei 1943. Geboorten. Arlette Bossuwe, Reep- kaai 7a <v. Heule). Odette Vlieghe, St-Denijsstr. 9. Maria Amant. Ouden- aErdesteenweg 233 e. Lutgarde Vanden berghe, Leeuw van Vlaanderenlaan 35. Rudy Carlier, Hagedisstr. 7. Joseph Cools. Loofstr. 43 (v. Rollegem). Moni que Verhelst, Nieuwste. 30. Etienne De Maeyer, Boudewijn IX-laan 80. Marie Debo. Moorselestr. 41. Regina Depuydt, Pr. Poulletlaan 49 a. Claudine Dusse- lier. Loofstr. 43 (v. Marke). Eric Van- dekerkhove, Beheerste. 10.. Mare Van- denbussche, Budastr. 30 (v. Harelbeke). Christine Coolsaet, Veemarkt 36. Ron- n.v Mattelaer, Hugo Verriestlaan 204. Jeannine Vangroenweghe, Slachthuisstr. 4. Godelieve Burggraeve, Beheerste. 61. Marleen Mattelaer. Gentsteenweg 1 b. Maurits Tanghe, Gentsteenweg 41. Freddy Gekiere, Voorzienigheidstr. 41. Maria Lambrecht, Guido van Namenstr. 3. Jacques en Jacqueline Dejans, Loof- straat 43 (v. Lauwe). Huwelijksaankondigingen, Michiel Goethals. schilder. Gentsteenweg 78, en Lydia Huysentruyt, winkeljuffer, Moorse- lestraat 48. Jean Ketting, tuinman v. Apeldoorn (Holland), en Erna Viaene, fa- brickarbeidster v. Kortrijk. Lucien Velghe. fotograaf. St-Jorisstr 13, en Marie Masure, z. b. v. Froidmont. Gas ton Laveyne, autotechnicus, Th. Sevens- laan 136. en Margarita Bekaert, naaister v. Lendelede. Huwelijken. Gaston Gorloo, hande laar v. Sint-Léger, en Paula Callens, z. b., leperstr. 13. Joseph Welvaert. bediende, Gulden Snorenluan 19, en Julia Debra bandere. handelaarster, Veldstr. -108. Alfons Desmet, schipper v. Ingelmunster, en Maria Clarysse, z. b., Moorinnestr. 27. Leo Bonte, handelaar, Zandstr. 8, en Herna Lebon. z. b„ Roterijstr. 43. Mi chiel Nuyttens. fabriekwerker, Walle 94, en Agnes Bultiau, fabriekwerkster, Koei- kop 5. August De Clercq. meubelmaker, Vredelaan 17. en Juliana Van Sieleghem, z. b.. Elisabethlaan 26. Georges Gyse- lir.ck. schippersknecht, Keer der Vlaming straat 6, en Maria Servaege. z. b., Keer der Vlamirigstr. 6. Emile Vandererven, landbouwer v. Moen, en Julia Desmedt, z. b., Markesteenweg 216. Overlijdens. Marie Devos, 68 j., echtg. v. Julianus Samyn. St-Rochuslaan 79. Gerard Crombez, 40 j., paswerker, echtg. v. Maria Desimpel, v. Bissegem. Mar guerite Stichelbout, 32 j„ z. b., v. Rollc- gem. VOLKSVEREDELING In de opvoering van De Witte Non bereikte Volksveredeiing een topprestatie. Het i§ niet alleen een machtig, boeiend tooneèlwerk,doch in de uitvoering zelf en de rijke oorspronkelijke ensceneering benadert Volksveredehng in dit spel van liefde en offer het berooepsspel. Geen wonder, dat van alle zijden gevraagd werd om een derde uitvoering. Deze zal plaats hebben op Zondag 9 Mei, om 4 uur, voor al ter wille-van de buitengemeenten. We vóórspellen voor de derde maal een nok- volle zaal. SPORT PRIESTERWIJDINGEN Twee Tieltenaren wferden op 2 Mei te Brugge plechtig tot priester gewijd. Het zijn namelijk de jonge levieten: Frans Rosseel. zoon van Jozef en Maria Fraey- man, Kortrijkstraat. en Henri Carlier, zoon van Paul Carlier-Ide, leperstraat. De jonge priesters hebben in de dekanale St-Pieterskerk hun plechtige eeremis op gedragen: de E. H. Rosseel op Dinsdag en de E. H. Carlier op Maandag laatst. SUKSESVOL TOONEEL De muziek- en tooneelafdeeling van het brandweerkorps welke ten voordeele van de geteisterden van Antwerpen op Zondag laatst het dramatisch tooneelspel «Le vensstrijd in de zaal van het Volkshuis heeft opgevoerd, bekwam een -zoodanig sukses dat aanstonds de noodige maatre gelen moesten getroffen worden om een tweede opvoering te laten doorgaan. Morgen Zondag 9 Mei zal deze- tweede en laatste opvoering van dit suksesvol tooneelstuk, wederom opgevoerd door de actieve brandweermannen, doorgaan nog maals in de zaal van het Volkshuis, stipt te 4 uur namiddag en eveneens ten voor deele van de peteisterden van Antwerpen. Edelmoedigheid is een der leuzen van den brandweerdienst en hier nogmaals bewijzen onze manschappen dat zij deze leuze getrouw willen blijven. Er wordt nogmaals een volle zaal verwacht. WIELRIJDER erg gekwetst De genaamde Jozef Dupont, wonende alhier aan de Kromwalstraat, schrijnwer ker van beroep, kwam ’s middags van zijn werk naar huis gereden, met de fiets. Toen hij uit de Kortrijkstraat op de Marktplaats gereden kwam met de be doeling de leperstraat in te rijden kwam hij in volle geweld tegen een groote vrachtwagen terecht die uit deze laatste straat kwam. De wielrijder vloog van zijn rijwiel op de straatsteenen waar hij bloe dend en bewusteloos bleef liggen. Me vrouw Van O., welke het ongeval had zien gebeuren, kwam seffens taegeloopen om, waar een koers gehouden werd, om da*r zijn beurs te vullen met het kansspel. Dit schijnt in alle geval een winstgevend zaakje te zijn, als men er zoo’n verre reis voor over heeft. Hij had echter niet ge rekend op de Rijkswacht van Raeselare, die hetn snante in een café te Rumbeke. 106g fr. werden in beslag genomen. 4) Sluikslackting. Bij zekere Van- huyghe Maurice, wonende in de Lange- markstraat Roeselare, werden overblijf sels van een geslacht varken ontdekt, af komstig van sluikslachting. Verder wer den nog twee levende zwijnen en al het slagerstnateriaal in beslag genomen. 5) Baldadigheid. Te Gits werden door onbekenden 's nachts een drietal ver- keerspalen vernield. Een streng onder zoek werd ingesteld. ROESELAARSCHE VOLKSCONCERTEN Op Zondag 16 Mei komt de Volks- schouwburg Alhambra uit Brussel naar Roeselare, met De Wonderdoktoor Wij zullen den beroemden akteur Jan Cam- mens kunnen bewonderen in zijn levens- rol van Manten Boone. Op toonselgebled dus weer een gebeurtenis van betoakenis voor onze stad, een nieuwe parel aan de kroon der Roeselaarsche Volksconeerten. DE EBBSTE OPERA IN ROESBLARE Op Vrijdag 21 Mei komt de Kon. Vlaamsche Opera van Gent naar Roese lare voor de opvoering van de opera «MADAME BUTTERFLY» De Roese laarsche Volksconcerten blijven dus niet staan op het peil dat ze reeds bereikt hebben, doch trachten steeds naar hoo- ger en beter. Op het einde van deze week zal men beginnen met de locatie. Deze gebeurtenis zal in Roeselare gevierd wor den met een overvalle zaal. JAMES KETELS IN ONZE STAD Zondag tweemaal een uitverkochte zaal en nog plaatsen te kort. Wel een bewijs, dat men de zeer sterke prestaties van de groep James Ketels op prijs weet te stel len. Daar was Zondag geen enkel nummer van het sterk gevarieerd programma, dat ook maar een enkele schaduwzijde ver toonde. Ieder nummer was in de perfectie uitgewerkt en elk was een werkelijk ju weel in zijn soort. Geen wonder dat Ja mes Ketels en zijn medewerkers een en thousiast applaus ten deel viel. DE 1 MEI-VIERING Zaterdagavond werd door de Unie aan alle arbeiders, bsdienden en hun families kosteloos een feestavond aangeboden in de Patriaschouwburg. AI spoedig bleek, dat men een paar honderd plaatsen te kort kwam. De filmrevue van Dickson «Stilte, wij draaien», beviel uitstekend en somwijlen dreunde de zaal van het la chen. De Hser Debrabandere hield een prachtige redevoering, waarin hij de voorcorlogsche toestanden striemend he kelde en voor de arbeiders heerlijke perspectieven opende in den schoot der Unie, die steeds op de bres staat voor de belangen der arbeiders. Deze avond werd bijgewoond door den Heer Burgemeester en de Schepenen der stad. MEIBOOMPLANTING Zondagmiddag, om 3 uur, verzamelden zich de Jeugdformaties DMS en NSJV op de Groote Markt, waar na een passende toespraak de Meiboom werd overhandigd. Vervolgens trok men in stoet naar het Reimond Tollenaerepleln, waar de Mei boom geplant werd. Daarna werden er reidansen uitgevoerd, die ten slotte wer den meegedanst door den Heer Burge meester en Mevr. Demoen en een groot gedeelte van het talrijk publiek, zoodat het werkelijk het uitzicht kreeg van een volksfeest. De Meiboom werd bij Ameri- kaansch opbod verkocht tegen 1500 fr. Het was een in alle opzichten geslaagd feest, BERICHTEN VAN HET ARBEIDSAMÊT Worden dringend gevraagd. Roeselare. Lijnwaad- en wolwevers, 1 kok. 1 vrouwelijke bediende, 1 dienstmeid in café. Rumbeke. 2 Stopsters, 3 stukken- kuischters. Lichtervelde. 6 Meubelmakers. Izcgcm. 4 Meubelmakers, 2 leerjon- gens-meubelmakèrs, 1 oppinner, 2 zool- naaiers, 2 schoenmakers (herstelling), 1 leerjongen-snijder, 1 schcensnijder, 6 schoenmakers, 2 slachters, 1 leerjongen slachter, 1 schahnster, 6 schoenstiksters (thuiswerk). Oostende. 1 Haarkapper, 1 kleerma- k6r. Bijzondere opdracht munitie-ontla- dingskamp Starten-Houthulst. Voor on middellijke indiensttreding 'n 100-tal losse arbeiders. Bijzondere en zeer gunstige werkvoorwaarden. Landbouwseizoenarbeiders. Wij drin gen er op aan en dit in hun eigen belang, dat de seizoenarbeiders zich zonder ver wijl bijhet Arbeidsambt zouden aanbie den ten einde zich een goede en vaste betrekking te verzekeren. Aanbiedingen: Arbeidsambt Roeselare, Jan Mahieustraat 47; Kantoor Tielt, Tramstraat 2; Kantoor leper, Kaaistr. 12. DE LES VAN ANTWERPEN Zooals werd aangekondigd, zou de Heer Vande Cauter, Stadsingenieur van Groot- Antwerpen, een spreekbeurt houden te Roeselare over het bombardement van Antwerpen en de lessen die hieruit te trekken waren met het oog op de veilig heids- en zekerheidsdiensten bij der gelij ke gevallen. Deze spreekbeurt werd door omstandigheden verzet op Zaterdag 15 Mei, om 20 uur ’s avonds, in de zaal Patria, Deze keurige causerie deed ons op in drukwekkende wijze nader brengen bij den grooten Vondel die maar al te vaak te wéinig bekend is onder ons volk. KINEMAS Programmas der week. Kinema «Patria», Groote Markt: Metro»»le Revue de grootste operette tot op heden op het doek gebracht. Kinema PlazaKruisstraat: Schouameluieid geestige film. Clné Palace Groote Markt: dorp der zwnde boeiende film. Gsrajd Dcscamps, gehuisvest Keizer Ka- relstraat 84 te Meenen;.de vrouw leed aan zwaarmoedigheid en werd Dinsdag als 1 het ware naar het water getrokken; zij sleepte haar eenig kind, Ginette Descamps met zich in-de Leie mede. Öe vrouw werd onder beschuldiging van poging tot zelfmoord en moord op haar kind onder aanhoudingsmandaat ge plaatst; zij zal waarschijnlijk in obser vatie gesteld worden. JOS. JANSSEN KOMT! Jos. Janssen, de populaire schrijver van De Wonderdokteren van tal van andere tooneelstukken, komt op Maandag 10 Mei, te 19.30 uur, spreken in de Raad zaal van het Stadhuis, op uitnoodiging van den Stedelljken Cultuurdienst, over Eigen WerkTerzelfdertijd draagt hij gedeelten uit zijn bijzonderste tooneel stukken voor. Toegangsprijs: 5 fr. Alle tooneelliefhebbers ten zeerste aan bevolen. DE VOLKSSCHOUWBURG ALHAMBRA UIT BRUSSEL TE MEENEN Gala-opvoering van De Wonderdokter Op Zondag 23 Mei, te 17 uur, wordt door het Gezelschap van den- Volks- schouwburg Alhambra uit Brussel, het meesterwerk van J. Janssen, De. Won derdokter opgevoerd. Jan Cammans in de rol van Manten Boone. De opvoering gaat door in den Volks- schouwburg der Gilde, door de zorgen van <i Kunst voor Allen onder bescher ming van den Stedelljken Cultuurdienst. Meenenaars, houdt dien dag vrij! Voorbehouden plaatsen van nu af te bespreken ten Stadhuize (voorkabinet van den Hr Burgemeester). BIJ DE DE VLAG Eerstdaags zal de derde kursus voor dc vrouwenwerken, ingericht door de De Vlageen aanvang nemen. Reeds kan men zich laten inschrijven bij de cellei- ding <n ondermeer bij de Juffrouwen Maria Demeulemeester en Agnès Cardoen.» De twee voorgaande leergangen mochten zich in een flinke opkomst verheugen. Het is te hopen dat de jonge vrouwen opnieuw in grooten getalle zullen opkomen. Men kan zich voor zoover men lid is van de «De Vlag», zich nog steeds aanmelden voor werk: dit geldt alleenlijk voor jonge en oude werkkrachten. IN DE VOLKSHARMONIE Dinsdag jl. werd de Heer Heliodore Soenen, bestuurder der Volksharmonie Sint Jozef onder groote belangstelling ten grave gedrage. De 72-jarige Soenen was een der-medestichters der Volkshar monie, in den volksmond gekend onder «het Muziek der Barakken», en werd enkele jaren geleden gefeest voor zijn 25-jarig leiderschap. Zijn afsterven is eeiïigszins plots gekomen en heeft me- Zie vervolg hierneven* Nog het doodelijk auto-ongeval. In verband met het ijselijk ongeval waarbij de 40-jarige timmermansgast A. Buyse gedood werd, dient nader gemeld dat het neerstig onderzoek de identiteit der brutale autorijders heeft laten ont dekken. De inzittenden waren met vier, waarvan twee, de genaamden V., uit Des- selgem, eigenaars van het aangeslagen voertuig. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Guy Degezelle. Didier Coryn. Roze Adams. Marcel Maes. Rosa Devos. Bertrand Corbanie. Sterfgeval. Wed. Leonard Herpol- Segaert, 66 j. Huwelijken. Remi Goderis (Oostroo zebeke), met Agnes Delombaerde. An dré Marysse met Germaine Degezelle. Maurits Bossuyt met Martha Vanpraet. Bernard Hoste met Irma Mestdagh. goedt. d. v. Juliaan en Rachel Verraest, v. Noel Bekaert met Simonne Vanthuyne. Georges Bossuyt met Anna Bossuyt. Roger Vanbrabant met Eliana Vercruysse. Jozef Verbauwhede met Andrea Maes. Poi Dclcour met Margriet Vanpoucke. Gérard Kerkhove met Maria Rogge. Paardensport. Zooals ieder jaar zullen er te Waregem verscheidene Zondagen, groote drafkoer- sen plaats grijpen op de mooie renbaan der Gaverbeek. Ziehier het j?-- voor a. s. seizoen: Zondag 23 Mei, ^.vn- dag 30 Mei; Dinsdag 22 Juni; Zondag 18 Juli; Vrijdag 23 Juli; Zondag 15 Oogst; --------a Zondag 29 Oogst: Maandag 30 Oogst en Noëlla Labens, 2 d. d. v. Adelson en Maria Brand. Bij Oscar Vsrstraete, Bruggestraat 5, brak in de achterstallingen op den stroo- zolder brand uit. Aanstonds werd er door enkele leden van de Weermacht, bijge staan door omwonende burgers, met het. blusschingswerk begonnen. Het varken werd gered en de brand kon beperkt blij ven tot de stallingen. De brandschade wordt door verzekering gedekt. Woekerhandel. Sedert eenigen tijd werd onze gemeen te dagelijks bezocht door een groep van 12 mannen en vrouwen uit de streek van Jemappes. Ze kwamen met den trein toe, ieder met een zak steenkolen van onge veer 50 kilo. Deze werden dan ingeruild tegen aardappelen. Uit een ingesteld on derzoek bleek dat ze ginder verkocht wer den aan 8 9 fr. de kilo. Dit groenje werd opgeleid naar het politiecommissariaat, waar men een einde stelde aan dezen echten woekerhandel. Het kwam toch uit. Ongeveer ’n jaar geleden werd er een blauwen mantel gestolen bij Mevr. Bree- meersch, Bruggestraat alhier. Daar men achterdocht koesterde tegen zekere Flavia S., Ingelmunster. werd zij door den poli tiecommissaris ontboden en ondervraagd. Eindelijk viel zij door de mand en be kende de diefstal. Ondertusschen was de mantel getransformeerd in een kleedje. Nog een, die zal lachen. Het was 's avonds om 11 uur, dat de oud-burgemeester van Kachtem. A. D., in gezelschap van zekere Pillen, in dron ken toestand en zonder licht op hun velo de Vaartbrug passeerden. De brugwach ters maakten hen attent op dit verzuim, waarop Deleu beweerde burgemeester te zijn en na den oorlog veel plezier te zul len beleven. Ook op zijn pasport stond nog steeds vermeld burgemeesterof schoon hij al meer dan een jaar geleden afgezet werd. Dit zal nog wel een staartje krijgen. als ambulancierster van het Roode-Kruis, de eerste zorgen toe te dienen. Aanstonds werd een draagberrie bijgehaald, de ge kwetste erop gelegd en seffens naar da St-Andrieskliniek gebracht. De E. H. De- cadt, onderpastoor te Wingene, welke al daar eveneens voorbijreed, kwam ook ter plaatse om het slachtoffer desnoods den geestelijken bijstand te verleenen, doch deze was gelukkig nog niet noodig. De rijkswacht en de geneesheer waren, eveneens seffens ter nlaatse. Het slacht offer was het sleutelbeen gebroken en had, bulten nog vele verwondingen en kneu- zingén, nog een groote wonde aan het hoofd en het neusbeen gebroken. Hij werdna de heelkundige bewerking ter verzorging in zijne woning overgebracht. Het slachtoffer is 35 jaar oud, gehuwd met Martha Vandeputie. KOOLSKAMP Tabak gestolen, De tabakdiefstallen zijn een dagelijks feit. Nu werd landbouwer Carron Michel, wonende wijk Mossehnarktsteenweg op Zwevezele, 500 kgr. tabak gestolen die gereed lag om geleverd te worden. Roofdier gevat. De stelende hond die hier en daar ko nijnen ging dood bijten werd nu betrapt. Het beest behoorde toe aan Eeckhout Gerard. De roofzuchtige viervoeter werd afgemaakt. ZWEVEZELE Burgerstand. Geboorte. Vanwallegem Walter, z. t. Godfried en Vanhulle Magdalena. Overlijdens. Vansteelandt Hortensia, 76 j.. ongeh. T- Deforche Martha, 39 j„ echtg. Vandewiele Henri. EEGEM Burgerstand April. Geboorte. Vantyghem Magda, d. v. Julien en Magdalena Vandeweghe. Overlijdens. De Blaere Camiel, 73 j., landbouwer. Adriaens Eulodia, 75 j„ z. b., wed. v. Jacobus Verplancke en v. Hypolitus Willem. Van Bruwaene Ro ger, 11 j., z. v. Alidor en De Witte Maria- Sidonia, overl. te Bachte-Maria-Leerne. WINGENE Burgerstand. Geboorten. Debie Rita, St-Jan. Wcyts Karel, Beer. Muller Frans, Fut- selstfaat. Cloet Paul, Leestje. Van- cauwenberghe Willy, Wildenburg. Bie buyck Christiane, Nieuwstraat. Vande ginste Walter, Hoogweg. Huwelijk. Maurits Vanbruwaene, landbouwer, Hekke, met Maria Claerhout, landbouwster, Eegem. Overlijdens. August Danneels, 83 j., landbouwer, echtg. Prudence Vandewiele, Rozeridaele. Maria Spriet, 77 j., land bouwster, wed. Henri Poelvoorde, St-Eloot August Vangampelaere, 77 j., werkman, echtg. Euphrasie Fermyn, Beer. Pierre Danneels, 2 m., Hofakkerstraat. Winterhulp. Bij gelegenheid der Kleine Kermis heeft het plaatselijk comité van Wingene de kinderen der leden, aangenaam verrast met èen stevig en lekker noenmaal. Dins dagmiddag kwamen boven de 100 kinde ren bijeen in de stemmigversierde bene denzaal van den Kath. Kring. Enkele be stuursleden en een half dozijn juffrouwen hielpen een hartelijke bediening verzeke ren. Tegen 2 uur werd deze samenkomst met een prachtigen tombola besloten. Overkontent trokken deze kinderen daar na huiswaarts. ST-BAAFS-VIJVE Plechtige Eeremis. Op Woensdag 5 Mei, te 10.30 uur, heeft onze dorpsgenoot E. H. Eugeen Beckaert, zijn plechtige Eeremis opgedragen in de parochiale kerk van St-Baafs-Vijve. Het gelegenheidssermoen werd gehouden door Z. H. Van Besien, Diocesaan Proost van het V. V. K. A. en bestuurder van het Klein Seminarie van Roeselare. W? wenschen den nieuwen priester een Vruchtbaar apostolaat. Op de dagorde zullen o. m. deze punten voorkomen: ledenaantal, opstelprijskam- pen, staatstoelage. ’t inrichten van reek sen voordrachten. De naaste week nader nieuws daarover. R. BRAECKEVELT, Sekretaris. aan den Notaris dat hij Uwe Venditie in DE POPERINGENAAR moet zetten, dan zijt ge ineens zeker dat gansch de streek ze kennen zal. Nachtridders. Nachtridders zijn wederom op ronde geweest op de wijk «De Sterre langs den stjpnweg op Izegem. Bij Decavele Gustave werden 4 konijnen gestolen. Bij de Weduwe Henri Decavele 8 konijnen. Kindt André werd 10 konijnen ontvreemd. Bij Rebry Achiel werd een hesp van 8 a 10 kgr. gestolen. Smokkelauto gevat. Door de Vliegende Brigade werd een auto tot stilstand gebracht. De voerder kon er in slagen te ontkomen. Bij nader toezicht bleek het dat de auto een lading tabak van 300 kgr. vervoerde. De auto droeg een valsche nummerplaat. Alles werd natuurlijk aangeslagen. DADIZELE Burgerstand. Huwelijken. Beeuwsaert Gerard, v. Rumbeke, met Declerck Julia. Dewaele Gerard, v. Beveren-Roeselare, met Louage Germaine. Ovwlijdens. Deprez Alois, 64 j.( echtg. v. Staessens Maria. Dufour Margaretha, 41 j., echtg. v. Vermont Syl- veer. Huwelijksaankondiging. Vanhemel- ryck Petrus met Grymohpon Zelia. Overlijden. Wij vernemen dat de O. T.-man Seyn haeve Alidoor, uit Dadizele, gevallen is in Rusland in den strijd met de partisa- nen. Met vollen moed vertrok hij in Ja nuari jl. naar het Russisch front, waar hij 'n drietal maanden later door de par- tisanen vermoord werd. Aan de familie onze innige deelneming. Omstreeks Pinksteren zal te Dadizele te zijner gedachtenis een nadienst wor den omgedragen. BURGERSTAND van 29 April tot 6 Mei 1943. Huwelijksafkondigingen. Albrecht Ghy- selen, nljveraar te Leuven, met Olga Mille, z. b. te Roeselare. Rogier Veys, rljkswach- ter te Gent, voorh. te Roeselare, met Maria- Josée Vervallen, z. b. te Roeselare. An dreas Camerlynck, notaris en burgemeester te Passchendale, met Marla-Johanna. De Bal, z. b. te Roeselare. Juliaan Carly, aardewerker, met Marla-Johanna Berteloot, spinnerlewerkster, belden te Roeselare. Arthur Bouckaert, glashandelaar, met An- dréa Vinckler, z. b., beiden te Roeselare. Georges Verstraete, betonwerker, met Hedwig Tally, strijkster, belden te Roeselare. Huwelijken. Albert Brouckaert, teeke- naar, met Anna Pollentler, naaister, belden te Roeselare. Edmond Houthoofd, leurder, met Juliette Deckmyn, leurster, belden te Roeselare. Joseph Vanslambrouck, fa- brlekw., met Clara Deceunlnck, vermicalbe- werkster, beiden te Roeselare. Jullaati Deswarte, fabriekwerker, met Angèle Lom- baert, speelster, belden te Roeselare. Os car Verhelle, Ijzergietersgast, met Margareta Lellere, beiden te Roeselare. Rogier Ver- mandere, plaatbewerker te Beveren, met Ju lia Vanacker, bobijnster te Roeselare. Hendrik Degryse, muziekprofessoi-, met De nise Loonls, z. b., belden te Roeselare. Valeer Verbeke, dokter ln geneeskunde te leper, met Theresia Camerlynck. z. b. te Roeselare. Albert Waerlop, meubelmaker, met Simónne Carly, naaister, beiden te Roe selare. Andreas Buyse, onderwijzer, met Maria-Josée Draguet, z. b., beiden te Roesel. Geboorten. Eliana Vannoote, d. v. Va leer en Paula Witdouck, v. Staden. Ivan Dejaeghere, z. v. Palmer en Maria D’Artois,. van Ardooie. Rosa Vandenhende, d. v. Maurits en Paula Haezebrouck. v. Ardcoie. Lucien Godderis, z. v. Juul en Rachel Jacques, v. Moorslede. Liliana Degryse, d. v. René en Paula Demeyere, Mandellaan 225, Rika Jaques, d. v. Jan en Maria Hemelsoen; v. Torhout. Etienne Seys, z. v. Andreas en Hortensia Bruyneel, Hand- boogstraat 12. Béatrice Huysman, il. v. Andreas en Marla Decock, v. Werken. Erik Ducasteele, z. v. Alberik en Maria-José Begeln, v. Rumbeke. Etienne Van ft et eren, z. v. Cyriel en Martha Demeyere, v. Rum beke. Werner Lesage, z. v. Albert en He lena Decock. Wilgenstr. 56. Etienne Calle- waert, z. v. Camiel en Magdalena Baert, Ardooiesteenweg 29. Michiel Vandeputte, z. v. Pauwél eh Maria Santy, Meenensteen- weg 182. Magda Rammant, d. v. Remi en Margareta Verduyn, v. Torhout. Annie Claeys, d. v. Gerard en Georgette Berge- man, v. Ledegem. Myrlam Sinnesael, d. v. Louis en Agnès' Lybeer, Noordstr. 39. Noëlla Labens, d. v. Adelson en Maria Van- coppenolle, v. Lichtervelde. Georgette Al- Sharléroi. Bart Cattry, z. v. Joseph' in Isabelle Ostyn, v. Beveren-Roes. - Annie Vanhoutte, d. v. Marcel en Laura Van- thournout, v. Rumbeke. Eddy Vandewe ghe, z. v. Valeer en Bernadette Deneweth, Veldstraat 30. Overlijdens. Florent Behaeghe, 81 j., rustend stadsontvanger, wed. v. Marla Mu ller, Lindenstr. 44. Juul Bourgeois. 67 j., bankbediende, echtg. v. Margareta Coucke, v. Ardooie. Nadia Dejonghe, 5 w.d. v. Valeer en Agnés Vanbeselare, Ardoolestw. 47. -- v ^en- weg 254. Maria Cuyeele, 81 j., z. b., Wed. v. Eduard Wyffels, Rumbekesteenweg 70. Laoeiis, a o.., »<- v. AuêlöOii en Maiia Vancoppenolle, v. Lichtervelde. Stephanla Godderis, 61 j., z. b., echtg. v. René Carton, Exaardestr. 50. Yvonna Lycke, 38 j., z. b., echtg. v. Pieter Croes, Mandeldreef 6. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 9 Mei 1943. DOKTERDIENSTEN H. Dr W. Declerck, St-Hubertstraat 22; H. Dr Jos. Pattyn, Henri-Horriestraat 2. APOTHEKER: H. Gryspeerdt, Diksmuidesteenweg 14. TAXIDIENST: H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. TAXIDIENSTEN IN DE WEEK H. Gust. Verstraete, Hof v. ’t Henneken 48; II. Carmel Yssers, Herdersstraat 96; H. Adiel Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. WINTERHULP Volkssocp. De uitreiking der soep- ticketten van toekomende week af, zal ilaats hebben op de volgende dagen, al- ecn in de voormiddagen: Keuken Rumbekestraat: Dinsdag. Keuken Kattenstraat en St-Hubrecht- straat: Woensdag. DE VLIEGENDE BRIGADE AAN HET WERK Sluikslachtig ontdekt. Reeds sedert eenigén tijd had men vermoedens, dat er in de Wijk De Mostte Oostnieuw- kerke, een sluikslachtersbedrijf in wer king moest zijn. Eindelijk deed de Vlie gende Brigade een inval bij zekere C. E., wonende in de Wijk pe MostMen ontdekte er een geslacht schaap en ver der een partij schapen-, koeien-, geiten en kalfsvellen, benevens een partij wol. Dit alles verraadde een zeer productieve sluikslachterij. Uit een nader onderzoek bleek, dat ook de schoonzoon, zekere Van O. M.. beenhouwer te Roeselare, in deze zaak "betrokken was. Beiden werden ge vankelijk naar leper overgebracht. Aangeslagen. Te Ardooie werd een nWwioiHiAvon autocamionette tot staan gebracht, die ivijwieiuie^en. ef vérdacht uHzag. De autovoerder wist te ontvluchten, zoodra hij het gevaar merkte. In den auto vond men 308 kilo tabak, bestemd voor den zwarten handel. Bovendien bleek, dat de nummerplaat vervalscht was. BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT ROESELARE 1) Tabakdiefstallen te Oekene. Bij j Verhelst Odiel, wonende Sektie A 241, Oekene, werden ’s nachts 374 kilo tabak gestolen. Bij Luyck Remi, wonende Kerselaredreef 315, Oekene, werden 340 kilo tabak gestolen. In .beide gevallen ge schiedde de diefstal door inbraak. 2) Vervoer sterke dranken. Zekere L. Afons, uit Roeselare, werd gesnapt, terwijl hij 10 flesschen sterken drank vervoerde. 3) Kansspel. Zekere B. C., uit Hout hals, maakte de verre reis naar Rumbeke, nige inwoner van Meenen verrast. Hij werd naar zijn laatste ruststeê ge bracht door zijn trouwe muzikanten, die onder het spelen van treurmarchen hem een laatste uitgeleide deden. Voor het opene graf werd een lijkrede afgelezen door den Heei- Gaston Samyn. Heer Heliodoi- Soenen hseft veel bij gedragen om de kunst te doen leven in Meenén. BEVEREN-Roeselare Winterhulp-tooneel. Zondag 9 Mei, om 5 uur in ’t lokaal, op voering van het tooneelspel Het Lam- mekendoor de Beversche toonealgroep. Bevernaars, herinnert U de opvoering van het tooneelspel Bij Heernonkel Dat was me een reuzensucces! Wel, «Het Lammekenzal nog beter zijn; de beste elementen treden Zondag op de planken. Bevernaars, komt op, het zal je niet spij ten. Kaarten aan 10 en 6 fr. te bekomen bij den propagandaleider Michiel Barbier en bij de propagandisten. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Maertens Annie, d. v. Camiel en Vanhaeke Julia. Depover Andreas, z. v. Luciaan en Deleye Sidonia. Maddens Christiana, d. v. Hendrik en Ducastelle Julia, Vanfleteren Etienne, z. v. Cyriel en Demeyere Clara. Ducas- teele Erik, z. v. Alberic en Bagein Maria. Samyn Ronald, z. v. Emiel en Beke Godelieve. Wyckhuyse Brigitta, d. v. Louis en Govaert Paula. Lagrou Gerda, d. v. Hendrik en Declercq dementia. Naert Ginette, d. v. Juliaan en Gelaude Zulma. Vandecasteele Geertrui, d. v. Jozef en Maertens Lia. Overlijdens. Grymonprez Melanié, 84 j., echtg. Wysselinck Aaolf. Roose Amelia, 84 j., ongeh. Vancraeynest An gela, 3 d., v. Hendrik en Declerck Maria. Huwelijken. Zoete Jozef, landb. te Hoogstads, met Masschelein Maria, landb. Samyn Andreas, metser te Ledegem, met Rommelaere Marie, z. b. Huwelijksafkondigingen. Desplancke Evarist, wever te Ledegem, met Sercu Francina, bobijnster. Van Leuven Al fons, onderw., met Baetens Irena, z. b. te Laarne. Bocksöen Odiel, vlasser, met Olivier Maria, fabriekw. Vinckler Hen drik. landb., met Vanderheeren Margareta, landb, te Langemark. Paardenmonstering. Bij de laatste paardenmonstering is weer gebleken, dat Rumbeke veel schoone paarden telt, zoodat het gevaar van aan koop nog al groot was. De commissie tooi de zich echter zeer breed vooral voor de boeren die maar één paard bezitten. Van de 120 paarden werden er slechts 4 aangekocht. Vele boeren keerden met een zucht van verlichting naar huis terug. Ouders, let op uw kinderen. Tijdens de vacantie is weer gebleken, hoe weinig vele ouders op hun kinderen letten. Doorloopend zag men ze spelen op de straat of op den openbaren weg. Gelukkig, dat het autoverkeer niet druk is, anders zouden er lederen dag ongelukken te betreuren zijn. Men laat de kinderen maar loopen waar ze willen en men klaagt dan dat de kinderen straatmanieren heb ben. Als men er maar geen last van heeft dan Is men al lang tevreden. De opvoe ding der kinderen vraagt echter meer. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijk. Vandewaetere Gerard, bouwwerker, met Descnamp Pa.ula, dienst meid. Geboorte. Kindt Daniël, z. v. Gerard en Vancompernoile Maria, Sterre. Overlijdens. Eugeen Vantyghem, 77 j„ z. b., wed. v. Roose Maria, Kortrijkstr. Jules Bourgeois, 67 j„ echtg. v. Coucke Margriet, Kortrijkstr. Silvie Vereecke, 71 j.. z. b., ongeh., Marktplaats. Cloet Aime, 57 j., gemeenteontvanger, echtg. v. Demeulenaere Maria, Statiestraat. Brand. ’s Namiddags brak brand uit op de hoe ve van Vandeputte Marcel, wonende wijk Het VeldEen strooimijt bevattende 3.000 kgr. strooi was ln brand geraakt. 'Na een uur werken kon de plaatselijke brandweer het vuur overmeesteren. Toch werden een duizendtal kilo’s strooi ver nield. programma Gustaaf Vanhaverbeke, 58 j., echtg. Mei; Zon- Emilia Feys, melkverkooper, Diksmuideste Juli;, Vrijdag 23 Julj; Zondag, 15 Oogst; Zuxiueis v Dinsdag 31 Oogst. Dus niet minder dan negen meetingen te Waregem, wat zeker de talrijke paar- densportliefhebbers der streek zal bevre digen. HARELBEKE Brand. ’s Middags had vrouw Heydens, wonen de Overleie, de vetnot op het vuur gezet en was het vergeten. Deze schoot in brand en deelde het vuur mede aan de woonst. Toegesnelde geboren konden het vuur dooven. Toch werd heel wat schade aangericht aan huisraad en kleederen. De brandweer die nochtans spoedig ter plaatse was, mocht onverrlchterzake te- rugkeeren. MOESKROEN Aangehouden. Cyriel Matton, geboren 30 November 1880 te Herzeeuw, wonende Kerkstraat, zonder vaste woonst, werd door de politie aangehouden en voor onbepaalden tijd naar Merksplas verwezen. Diefstal. Onbekenden zijn binnengedrongen in de achterwoning van Polydoor Detaver- nier. Houtstraat. Zij stolen er verschei dene schoone konijnen. HEESTERT Diefstal. Tijdens den nacht van Vrijdag op Za terdag hebben dieven een bezoek gebracht aan de woning van Achiel Delobelle, wo nende Kwadestraat te Heestert. Naar wij hebben kunnen vernemen zijn -zij langs het keldervenster binnengedrongen. De boosdoeners hebben de hand gelegd op een groote hoeveelheid vleesch en negen brooden. Zonder de minste stoornis heb ben de schelmen de woning verlaten, en zijn met hunnen voorraad levensmidde len op de vlucht geslagen. Eerst ’s mor gens werd de diefstal waargenomen. Klacht werd bij de politie neirgelegd. Een streng onderzoek is aan gang.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3