Mikrania Uit 't Roeselaarsche Uit tKortrijkscne KUNSTNIEUWS unnmpi iw slapeloosheid, SOLID ARITEITSBONS MET LOTEN c' - ^-w^vwvw«mr«ir»<-_-ju«vwwv%«««#wwwwwww%(W4wvwv*-." ^JWCA- UIT ROESELARE BURGERSTAND van 24 Februari tot 2 Maart 1944. iJiiwc.i'jiiSüfkondigingMichlel Lepoutre, p: ....Ut'., met Maria-Louisa Coussée, wln- 1... :h.belden te Roeselare. .ïisv.'A'jïcsnGustaaf Vancoillie, me- k :;J4\ve:i:.:, met Agnés Baesen, vodden- uter, beiden te Roeselare. Achiel Van- h'.v autogeleider, met Magdalena Ryckaert, a. beiden te Roeselare. Cvbcorten. Ginette Hannon, d. V. Mar cel cn Anna Vanlerberghe, Motestr. 11. 0.ga Veile. d. v. Georges en Joanna Ver- t-oKS. Mandtldreef 28. Hedwig Verbeke, d. v. Valeer en Thérèse Camerlynck (van 1.perJackie en Karlos Vanhaverbeke, k. v. Mr.ur!ts en Magdalena Houthoofd, Gits straat 158. Jenny Cappelle, d. v. Valeer en Germaine Stubbe (v. Oostnleuwkerke). ïïarclsse Dom eye re, d. v. Oscar en Julia Degruytere, Vijfwegenstr. 246. Jacqueline Lammertyn, d. v. Marcel en Margareta Gunst (v. Hooglede). Géry Godderls, 2. v. Juul en Magdalena Vaneeckhoutte (v. Beveren). Alain Hoorelbeke, z. v. Georges en Andréa Schoolaert (v. Houthulst). Leona Herrcman. d. v. Marcel en Silvia Dsbal, Vredestr. 32. Johan Bouckaert, 2. v. Karei en Maria Decoster, Meenenstesn- weg 141, Arnold Gryspeerd, z. v. Camiel en Blanca. Persyn (v. Torhout). -Joseph Termote, z. v. Maurlts en Emilia Verfaillie, Izigemstr. 102. Nadla Dujardln, d. v. Jutil en Godelieve Vandeneynde, Steenstr. 52. Robert Gellinck, z. v. Hendrik en Irma D'hulster (v. Woumen)Nicole Leen- knecht. d. v. Omer en Maria Crombez (v. Ardooie) Hilda Vervaecke, d. v. Michlel en Eza Dumoulin, Batavialaan 19. Jean ne Plehiers, d. v. Julien en Maria Delaunay, Vervcriestraat 10. Sterfgevallen. Maurlts Vancraynest, 2 m.. z. v. Bernard en Pharaïlde Degryse, Gr. Bassinstr. 9. Maria Dewltte, 70 J., kloos terzuster te Voormezeie. Emilia Dubois, 60 z. b., ongeh., Rumbekestw. 197. Nikolaas Muylle, 47 boodschapper, wed. Angèle Pauw, Bruggestw. 52. Karlos Van haverbeke. 2 d., z. v. Maurlts cn Magdalena Houthoold, Gltsstr. 158. Adolf Reynaert, 71 J., stoelvlechter, echtg. v. Maria Verfali- 11e, Gr. Bassinstr. 9. Meine Roukema, 46 1., z. b.. echtg. v. Philomon Couvreur, St-Etooïstr. 24. Edouard Deryckere, 77 J., z. b., ongeh., Bruggestw. 52. Victor Dc- Hys. 77 j., z. b., wed, v. Germana Loosvelt en Silvia Locsveldt, H. Hartstr. 54. Maria Vansteenkiste79 J., z. b., echte. v. August Deprez, Meenenstw. 157. Yvette Vanhulle, 1 in., d. v. Gaston en Helena Speybrouck, Vredestr. 11. Omer Vanoverschelde22 J., autogelelder, ongeh. (v. Llchtervelde) Maria lcfiere69 J., z. b., echtg. v. Hendrik "Vandenbussche, Kattestr. 197. Emma Del- fceeke, 75 J., z. b., wed. v. Hendrik Plaete- voet en René Plaetevoet, Hof van 't Hen- heken 20. Francis Lefevere, 84 z. b., echtg. v. Clementina Engels, Diksmuldesteen- weg 103. - Augusta D Hoedt, 65 J., kloos terzuster te Eesen. Rosalia Lesaffre, 75 J., z. b., wed. v. Gustar Termote, G. Hoetstr. APOTHEEKDIENST op Zondag 5 Maart 1944. Heer S. Lammertyn, Noordstraat 210. TAXIDIENST VOOR DOKTERS Heer Adiel Ide-Vercruysse, St-Mlchlelsstr. 26. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Nestor Wauters, Spanjestraat 96. H. Gust, Verstraete, .Hof v. 't Henneken 48. H. Camiel Yssers, Herdersstraat 96. GOED GESLAAGDE VERGADERING In 'het Stadhuis te Roeselare had Dins- dagvoormiddag een nuttige en vruchtbare bespreking plaats brtrefïende de Boeren wacht. De vergadering werd voorgezeten door den Arrondissementscommissaris Dr Quintens, die het inleidend woord sprak, waarin hi.1 den nadruk legde op de- groo- te verantwoordelijkheid der Boerenwach ters. Verder werd er een kranige toe spraak gehouden door den Prov. Boeren wachtoverste, den Heer Liefooghe, die handelde over het doel, de verantwoorde lijke taak, de organisatie en de plichten der Boerenwacht. Het was in alle opzichten een nuttige en vruchtbare bespreking. UITREIKING DER ZEGELS VOOR SAMENGESTELDE TUÏNBOUWMESTSTOFFEN Het Stadsbestuur van Roeselar.- maakt bekend dat de termijn voor hei uitreiken van de zegels voor samengestelde tuin- bouwmeststoffen Verlengd werd tot 15 Maart 1944 inbegrepen. Deze zegels worden uitgereikt aan alle rechthebbenden, die op 15 Mei 1943 aan gifte gedaan hebben van een oppervlakte land van minder dan 50 aren. met af trekking van de oppervlakte grond be- teeld met groenten voor eigen gebruik. De zegels worden uitgereikt in den Ste delijken Bevoorradingsdienst op voorleg ging van de identiteitskaart en tegen be taling van een vast recht van 5 fr. UITREIKING DER ZEEPKAARTEN Het Stadsbestuur van Roeselare maakt aan de bevolking bekend dat de uitreiking; der zecpMtarten. geldig voor de periode van 1 Maart tot 30 Juni, zal plaats hebben In de bureelen van den Bèvoorradln-g-sfliettst, Ban straat 46, volgens deze volgorde: Maandag 6 Maart: 's Voormiddag* van 8 tot 12 u., de straten t tot 13: 's Namiddags van li tot 17.30 ii., de straten 11 tot 30. Dinsdag 7 Maart: 's Voormiddags van 8 tot 12 ii.. de straten 31 tot 47; 's Namiddags van 14 tot 17.30 n., de straten 43 tot co. Woensdag 8 Maart; 's Voormiddags van S tot 12 tl., de straten 61 tof 75: 's Namiddags van 14 tot 17.30 u.. de straten 76 tot 90. Donderdag 9 Maart: 's Voormiddags van 8 lot 12 uur, de straten 91 tot 100: 's Namiddags van 14 tot 17.30 u.. de straten lift tot 126. Vrijdag 10 Maart: 's'Voormiddags van 8 tot 12 u.. de stfaten 127 tot 138-, 'a Namiddags van 14 tot 17.30 11.. (Ie straten 139 tot 155. Zaterdag tt Maart: '3 Voormiddags van 8 tot 12 u.. de straten 156 tot 171's Namiddags van 14 tot 17.30 u., de straten 172 tot 183. De, pereonen die de zeepkaarton afhalen moe ten ln het bezit zl.in van de gele kaarten voor iilel-ecibare producten. AANGESLAGEN Zekere Wallican Georges, uit Baveren- blj-Roe6eïare, reed ii»t paard en kar door de Ooststraat te Roeselare. Hij had zijn la ding gedekt met een dekzeilDe vliegende brigadematmen keken er echter eens onder en ontdekten niet minder dan 315 kilo ci chorei, die op onwettige wijze vervoerd wer den. De lading werd aangeslagen. 's Nachts reed in zeer snelle vaart een auto, gevoerd door een zekere persoon uit Quivrain, in Henegouwen. De vliegende bri gade uit Tielt was daar juist op ronde en daar hen den auto verdacht voorkwam, dwongen zij den voerder te stoppen. Bij nader onderzoek bleken er niet minder 'Jan 1200 kilo cichorei in te zitten. Alles werd tn beslag genomen. Door de vliegende brigade uit Roeselare werdc-n ten nadeele van Geldhof Valère, uit Izegem, bij een baancontrole 5.000 cigaret- ten aangeslagen, die bestemd waren voor den sluikhandel. Zekere Cappon Georges, uit Moorsele, had op zijn velo een zwaar pak liegen, dat verdacht voorkwam aan de vliegende brigade- mannen van Roeselare. Het pak bleek 25 kilo tabak in bladeren te bevatten. Tabak en velo Werden in beslag genomen. Een onbekende reed met zijn velo dooi de Grammenslaan te Ledegem. Zcodra hij de vliegende brigade uit Roeselare zag aan komen, wierp hl] zijn pak weg en vluchtte op zijn velo. Het pak bleek 15 kilo tabak te bevatten. Door de vliegende brigade Roeselare werden langs de Vaart 40 kilo zachte zeep ln heslag genomen, die door een zekeren Nestor Mestiaen uit Glts op een triporteur vervoerd werden. Een onbekende reed op zijn velo door Beveren. Zoodra hij de rijkswacht van Roe selare bemerkte, wiero hij het pak, dat op zijn velo lag. weg cn koos het hazenpad. Het pak bleek 15 kilo tabak te te vatten. Door de vliegende brigade der controle diensten Roeselare werden wezens niet aan gifte bij de Gebroeders G. en O. Vande P.... wonende Roeselarestraat, Oostnleuwkerke, 11 varkens ln beslag genomen. DE ZWIJNTJES MOETEN HET ONTGELDEN BIJ een zekere Detheulenaere. uit Hoog lede. werd door onbekenden 's nachts een bezoek gebracht aan zijn zwijnenstal. Er werd ter plaatse een zwijn geslacht en me degenomen, zonder verder een spoor achter te laten. BIJ Caon Antoon, landbouwer. Koning straat, Gits, werd eveneens een zwijn ter plaatse afgemaakt en meegenomen. Daar de grond hard bevroren was, werden geen spo ren achtergelaten. Oolc de Kinders VLnckler, landbouwers, Ocitenestraat. Rumbeke, kregen 's nachts bezoek van de zwijntjesjagers. Na ln den stal te hebben Ingebroken, werd een zwijn meegenomen. Een speurhond volgde het spoor tot aan den straatweg. Waarschijnlijk werd het daar op een kar geladen en meegevoerd. AANGEHOUDEN Door de rijkswacht van Roeselare werd een zekere Verhaeghe Hiïaire, Handzame- straat 61, Kortemark, dip beticht werd van slulkslachtlng, aangehouden. De aangehou dene was wezgevlucht uit de landbouwers- strafkolonie te Ruiselede, EEN MUZIKALE GEBEURTENIS VAN AERSTEN RANG TE ROESELARE Bondagnamiddag werd er ln de Patrla- schouwburg te Roeselare een prachtige uit voering gegeven door het Omroeporkest van Zender Brussel onder leiding van Paul Dou- llez. Voor de talrijke toehoorders was dit een muzikale kun3igïbeurtents, zooals zij in onze stad nog niet hebben meegemaakt. De belangrijkheid van deze uitvoering werd nog verhoogd door de tegenwoordigheid van den Priester-Dichter en Voorman Dr Cyriel Ver- schaeve, die het Inleidend woord (prakSpre ker sprak over het onderwerp: Oorlogsberlcht- fcJTtog is kuituur. Strijden Is de hoogst» kui tuur In dit verband heeft Conscience met zijn Leeuw van Vlaanderen v en andere dergelijke werken, Albrecht Rodcnbach met zijn kampvaardige «BlauwvoeteriJ» baanbre kend werk verricht. Het gevaar dreigt in het Oosten. Ecre aan degenen, die gestreden hebben. Daarna sprak oorlogsverslaggever Desseyn over den strijd en het soldatenleven ln het Oosten. Beide spreekbeurten maakten een dienen Indruk op de aanwezigen. TENTOONSTELLING Van 23 Februari tot 9 Maart stelt kunst schilder Leon Dieperinck zijn laatste werken ten toon in de zaai Cloet. H. Horriestraat 23, Roeselare De zaal la lederen dag toegankelijk van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17.30 uur. BELANGRIJK BERICHT Tijdens de eerstkomende c'z-eh zullen de leden der Passieve Luchtbc-..irmingsdienst zich van huis tot huis aanbleven om de lig ging van de kelders te kunnen vaststellen ten einde bij een mogelijke ramp onmid dellijk te kunnen weten, waar eventueel burgers zouden opgesloten zijn. In dit verband wordt het ten stelligste aangeraden ln leder huis een plan van den kelder dicht bij de voordeur op te hangen. Het ls ln het voordeel der burgers zelf het werk der reddingsploegen zooveel mogelijk te vergemakkellj ken WINTERHULP ROESELARE l ITDEEUNU DEK MELK- EN liltOOUTICKET- TM\. De tiltdeeling der melk- en broodtic- ketten zal plaats hebben op de volgende dagen en in de volgende orde: Maandag 6 Maart, de straten 1 tot en met 45. Dinsdag 7 Maart, de stralen 46 tot en met 00. Woensdag 8 Maart, de straten 91 tot en met 13.7. Donderdag 9 Maart, de straten 136 tot en met 183. Voor (leze bedeellngen zullen de bureelen den ganscben dag open blijven. ItEDEKI.I W; MSCUITEX. Eerste bedeeling der maand Maart: Donderdag 16 Maart, 's voor middags de straten 1 tot en met 40; Donderdag 16 Vaart, 's namiddags de straten 41 tot en met 83; Vrijdag 17 Maart, 's voormiddags de 'Straten 8t lot -en met MS; 's namiddags de straten 149 tot en met 133. Tweede bedeeling voor de maaml Maart: De ze zal plaats hebben op Donderdag 30 en Vrij dag 31 Maart. De verdeeling der straten ls de zelfde als hij de eerste bedeeling. KI.KEKENItEDEEt.ING. De volgende klee- ronbedeellngen zullen nog plaats hebben: Woensdag 8 Maart, de straten 170 tot en met 181. Itonderdag 9 Maart, de straten 182. Woensdag 15 Maart, de straten 183. Voor deze bedeellngen komen ln aanmerking: de gesteund™ met groene kaart 0.0. of roze kaart X en XX. Zt.| hebben plaats ln het nieuwe kleere-nma- gazijn I.eenstraat 32, 's namiddags, telkens van 2 tot 4 uur. KOLEN WINTERHULP. Verschillende In geschrevenen bij Kolen Winterhulp hebben reeds hun rantsoen ontvangen. Do, verschrik kelijke plaag van diefstal en banditisme was ook hier de oorzaak, dat er niet meer gestenn- den konden 'geholpen worden. We geven hier slechts één voorbeeld: Op een wagon, die geladen werd met 14.000 kilo ko len, lagen er bij aankomst te Roeselare nog slechts 1970 kilo op. Op deze manier ls bet voor bet komifeit moeilijk. zooniet onmogelijk alle gestelenden tit, gerieven. Die nog niets ontvangen hebben, zullen dus nog een paar dagen geduld moeten hebben. OPENING VAN HET GOEDKOOP SPIJSHUIS. Zaterdagmorgen om 11.30 uur werd hef goedkoop Spijshuis Winterhulp te Roeselare geopend. Het ziet er van binnen soher, doelt proper on zindelijk uit. In liet" menu wordt zooveel mogelijk afwisseling gebracht: de spij zen worden smakelijk toebereid. De prijzen zijn voor de onderschelden categorlën zeer laag, nl. 1.50, 2,50. 3 en 6 fr. Reeds den eersten dag waren er 25 Ingeschrevenen. Dit getal erocide den tweeden dag reeds aan tot 32. Al les laat voorzien dat er een druk gebruik van ite.t Goedkoop Spijshuis zal gemaakt worden. Het zeer aktlef plaatselijk Wlnterhulnkomitcit mag geluk gewenscht worden met dit mooie initiatief. Bl.l de opening waren tegenwoordig: Burgemeester Pemoen, Schepen Dries Deprelt- tere. de Gomltfileden. Als een bewijs van het groote succes kun nen we het volgende veelzeggende voorval aanhalen: Aan een weduwnaar werd gevraagd of het goed gesmaakt had. Hierop antwoordde hit: Zeer goed! Ik was eerst geschikt te her trouwen. doch nu het hier zoo goed is, her trouw Ik niet meer Dat zegt genoog. TOONEELKRONIEK Zondag 5 Maart: Het gunstig gekende en populaire óparéttengezelschap Krank Schoup uit Gent zal op Zondag 5 Maart, om 2.30 en 7 uur opvoeren 't Schuttershof», een groot- srlie en schitterende operette van Jef Ver- eerken. muziek van Ray Platei (llay Eueea). Deze operette behaalde overal een verdiend succes. Prijzen der plaatsen: 20, 15 cn 10 fr. Zondag 12 Maart: Voor de eerste maal ln onze. start zal het Gentscbe Gezelschap Hu- mora optreden mot een zeer gevarieerd pro gramma. dat voorzeker ln ieders -smaak zal vallen. Er ls' slechts een opvoering, nl. om 7.30 uur. Prijzen: 20, 15. ift en 8 fr. Binnenkort; «Be Onvoltooide Symphonic in 9 tafereel™, muziek van Frans Schubert, met volledige koren en orkest. Een trouwe en uiterst geslaagde copie van de gelijknamige vermaarde (Hm. Een bewerking van Frans Poos. tooneelmeester van de Kon. Nederl. schouwburg Gent. Kr worden minstens 5 ver- tooningen voorzien. Het is het machtigste too- neelwerk dat -men ooit te Roeselare te zien kreeg. SPORT IN ROESELARE Club verloor verdiend, doch werd niet op zijn waarde geslagen. Wij constateerden Zondag een merkwaardig verschil in stemming hij liet publiek vóór en ni den wedstrijd. \oor den wedstrijd waren de meeaten in een zeer optimistische stemming en -er was reden voor, want de kansen op een overwinning stonden feitelijk gelijk. Men ver wachtte zich minstens aan een gelijk spel én iniusschen hoopte men op een overwinning. i.aten we eerlijk bekennen dat Hallo ver diend gewonnen Heeft, omdat ze voor doel meer besluitvaardig waren en vooral omdat, lnm middenspel van betere kwaliteit was. We moeten er echter bil voegen dat ze op een ta melijk gelukkige wijze aan de twee doelpun ten gekomen zijn. Het eerste doelpunt kwam van oen strafschop, die tegen den onderkant van de lat geschoten werd cn terug lil het doel botste. Het tweede doelpunt kwam door oen -missing van David, die te vroeg uitgeloo- pett was; anders moest hij dit doelpunt hebben kunnen verhinderen. We hebben Gluli wel eens beter zien speten dan den vorige-n Zondag. Zoo liep Davld soms zeer gevaarlijk uit. Eenmaal kon Lanssens nog juist op dn doellijn wegtrappen en een twee den keer kopte I'lerre Rebry <!cn bal uit bet doel. ln belde gévallen was Davld uit zijn kooi getoopeii. Te veel eit te vroeg ultloopcn moet op den duur noodlottig worden, vooral bij rappé vleugels, zooals Malle dié bezit. tei zoo staan de kansen weer gelijk en dient alles weer herdoen te worden. We wachten nu met spanning op den uitslag van den derby ia Hatle. Club behoudt zijn kans, doch hot kampioenschap hangt aan een zijden draadje. Hierdoor Is de spanning tot op zijn hoogte punt gestegen, hetgeen niemand beter zal be merken dan de kashouder. Ondeftusscnén blijven wc hopen dat net kampioenschap dit jaar voor Roeselare zal zijn. Het Clubkampioenschap der Vlaamsche Zonen. Op Zondag 5 Maart zal 's namfdrt/tgs om 3 u. Roeselare het Clubkampioeaschap verreden worden voor de Veloclub De Vlaamsche Zo nen Deze Veloclub ls vooral ln de twee laatste jaren tot zeer hoogen bloei gekomen. ZIJ telt momenteel niet minder dan 30 aange sloten renners, waaronder kleppers zooals: Benen sercu. Valeer ollevler, Georges Van- (tomberghe, Karei 'l'ersago, Pol VVydooghe, Va leer Vandewalle, Jan I.anduyt, Acdré Meters cn nog zoovele Jongeren, die veel beloven voor tic toekomst. liet cross-kampioenschap werd gewonnen dour Berten Heren. Wie zal het Zondag halen. Zali Valeer ollevler zijn overwinning van vorig jaar bevestigen. Dit zijn zoovele vragen, die i erst Zondag zullen beantwoord kunnen wor den. Er zal natuurlijk een machtige belang stelling zijn, want do Veloclub.«De Vlaamsche Zonenis bij liet sportieve Roeselaarsche pu bliek zoor populair. Het volgende traject moet worden afgelegd: Aanzet om 3 uur bij I.eoii Martin, Zuidstraat, Groote Markt. Noordstr., Mergaerts-tr., Wost- straat. ïilksmuldesteemveg, Wallenstr., Vrou- wianstr., St-Mlchlelsstr.. Mpénen-steenweg, Rij. setstr.. Rumbekestr., vijfwege-nstr., Vijfwegen Rumbeke, Iloogstr., Plaats Rumbeke. Roesela- rastr.. Rumbekesteenweg, Rumbekestr., Zulcl- stiraat. aankomst liij Eeon Martin. Dit traject moot 4 maal afgelegd worden met ln totaal ongeveer 40 ltm. Er zijn verschiftende mooie prijzen aan de zen wedstrijd' verbonden. W'lj verwachten ons sutia eon booieiwten strijd. dlecftne die min dan. 50 aren verbouwenj telkens van 9 tot 12 uur voormiddag. Ongeval. Over enkele dagen was vrouw Henri Lemahieu-Pype bezig haar huiswerk te verrichten, teen ze op -ten gegeven oogen- bli'k uitschoof op een aardappelschil en zoo ongelukkig viel dat een geneesheer moest geraadpleegd worden. Deze consta teerde inwendig -bloedverlies. De vrouw zal enkelen tijd van alle werk ontslegen zijn. Wij wenscben aan vrouw Lcmahieu een spoedig en algeheel herstel. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Desot Donald, z. v. Gas ton en Verpoort Magdalena. Delzeyne Diana, d. v. Jules en Desaele Godelieve. Delzeyne Erik, z. v. Jules en Desaele Godelieve. Overlijden. Decorte Jaak, 1 j., z. v. Maurice en Hoorelbeke Maria. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 5 Maart gansch den dag door waargeno men worden door Dr Leo AMERY, Diks- muidestraat 30, Tel. Roeselare 50.04. De Apotheek Jozef Degryze, Brugg-istraat 44, is enkel open tot 12 uur 's middags. Nachtridders aan het werk. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn dieven binnen gedrongen in de ge bouwen van landbouwer Pol Vermeulen, wonende Beverenstraat, en hebben er uit het varkenshok een varken van ongeveer 100 kgr. buiten gehaald, en het in de na bijheid afgemaakt en vervolgens medege- nomén. De Rijkswacht van Roeselare stélde met behulp van c-:n speurhond een onderzoek in. Dieven verjaagd. Woensdagnacht omstreeks 2 uur 's mor gens werd een inbraak gepleegd bij land bouwer René Wambeke, wonende Berg straat Hooglede. De landbouwer die ver dacht gerucht hoorde, stond op en blaas- de op den hoorn. Door d-i-t getoeter werd landbouwer Vanacker Richard gewekt en samën met de stalknecht snelde hij zijn gebuur ter hulp. Na alles goed nagezien te hebben en niets verdacht bemerkt te heb ben, ging hij terug te bed. 's Morgens toen de andere werkman van landbouwer Van acker zich naar zijn werk begaf, stelde hij echter vast dat dieven hier aan het werk moesten geweest zijn. Een varken lag ge slacht. waarvan reeds de ingewanden uit gehaald war:n. De dieven hadden dlis hun prooi in den steek moeten laten en dekking -moeten zoeken in een overhaaste vlüclit. Ook landbouwer Gerard Doubels, wo- minde Kleine Stadenstraat, bemerkte 's morgens dat dieven bij hem op bezoek geweest waren. Al d-e staldeuren waren opengebroken, doch er werd niets ont vreemd. Het varken dat nochtans 160 kgr. woog' bleef onaangeroerd. Uitreiking zeepliaartcn. De uitreiking der zeepkaarten, geldig van 1 Maart tot en met 30 Juni 1944, zal geschieden op volgende dagen: Voor S't-Joseph: Donderdag 9 Maart van 2 tot 4 uur, bij de Weduwe Aloys De- wulf. Voor Hooglede: Vrijdag 10 Maart, van 8 tot 9 u. voor de nrs 1 tot 150; van 9 tot 10 u. ïrrs 151 tot 300; van 10 tot llu. nrs 301 tot 450; van 11 tot 12 u. nrs 451 tot 600; 's namiddags van 1 tot 2 u. nrs 601 tot 750; van 2 tot 3 u. nrs 751 tot 850. Ds gele rantsoenkaart voor niet-eetbare product: n wordt vereischt. GITS Burgerstand. Huwelijk. Geldhof Firmin, handels reiziger v. Roeselare, m:t Julma Gruyaert, z. b. v. Gits Geboorte. Allaert Raphaël, e. Achiel en Germaine Tant. Overlijden. Vanbeslen Eudoxie, 82 wed. Froyman Joseph. Varken gestolen. Stoutmoedige dieven zijn Dinsdagnacht langs het wagenkot in de stallingen ge raakt van landbouwer Antoon Caen, wo nende Honingstraat. Na een opening in de muur gekapt te hebben zijn de schelmen erin geslaagd een varkenszeug van 170 kgr. uit het hok te slepen. Het beest werd ter plaatse geslacht en medegenomen. De in gewanden werden ter plaatse achtergela ten. De 'rijkswacht van Roeselare stelde het gebruikelijk onderzoek in. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Cecile Devooght, d. v. Victor en Monica Vervaele. Luc Wyf- fels, z. v. Michel en Gratienne Vanroose. Walter Vanroose, z. v. André en Flo rida Werbrouok. Georges Devloo, z. v. Albert en De-groote Laura. Overlijden. Marie Paepe, 76 j. 4 m., wed. Volcka'Srt Pieter. Groote feestavond. Op Zondag 19 Maart, te 16 uui-, geeft d-e beroemde Groep Gerardino zijn af scheidsfeest in de zaal De Burgersgilde Esn avond vol kunst, ontspanning, humor en ontroering. Bijval gegarandeerd. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijk. Degang Mawice, landbou wer te Koolskamp, met Carette Maria, z. b. Geboorte. Desmet Erik, z. v. Albert en Decocker Maria, Gazestraat. Overlijdens. P:ys Alfons, 73 j., kleer maker, ongeh., Kortrijkstr. Jules Vuyl- steke, 82 j., z. b., ongeh., Kortrijfcéir. Beernaert Jules, 39 j., vlaswerker, wed. v. Dumoulin Maria, echtg. v. Arteel Pha raïlde, overl. t:- Brugge. Driessens Louis. 77 j., z. b., wed. v. Meerschaert Ma rie, Witte Kave. Diefstal. Maandagnacht zijn dieven binnen ge drongen in de stallingen van landbouwer Joseph Desmtdt, wonende Wijk Het Veld en hebben er 100 kgr. tabak ln bla deren ontvreemd. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Verhanneman Paul, z. v. Achiel en Victor Adriana. Dousy Maria, d. v. Achiel en Vancraeynest Juliana. Decoene Waker, z. v. Joris en Dekeers- matcker Maria. Overlijdens. Vandenbulcke Marietta, 3 m., d. v. Arseen en Provoost Zulma. DSbrabandere Maria-Silvia, 75 j., wed. Vanderheeren Hendrik. Buyse Theo- phiel, 84 j., .-ch'tg. v. Soete Emilia. Huwelijksafkondiging. Bouckaert Ma ria. iandb., wed. v. Soenen Michiel, met Clarisse Gerard, landb. te Koolskamp. Een goed geslaagde vergadering. Zondag werd er te Rumtxke een zeer belangrijke vergadering gehouden voor de landbouwers. Deze vergadering werd zeer druk' bezocht. De Provinciale Sekretaris van Bcerenhulp aan Stadskinderen, uit Brugge, hield een jndrukwekker.de rede. Binnen enkele dagen zullen een aantal afgevaardigden van Boerenhulp aan Stadskinderen de landbouwers kernen be zoeken om te zien of er kinderen kunnen geplaatst worden. Tot nu toe was in Rum beke de belangstelling voor dit werk van naastenliefde zeer gering. De Heer Blomme, Kantonsecretaris, sprak over evacuatie en varkenstaxatie. De Heer Burgemeester gaf een verkla ring' over de nieuwe verordening betref fende de vlasteelt en enkele praktische wenken over de Boerenwacht. We kunnen niet anders dan deze ver gadering zeer geslaagd heeten. Valsche bankbriefjes. Ook te Ingelmunster werd in het post kantoor een valsch bankbriefje van 1000 frank ontvangen. Blijkbaar zijn ze dus in al de omliggende gemeenten in omloop. Vervalsching van postwissels. Door de postmeester van Ingelmunster werd er bij de polïtie klacht ingediend dat er aan een zekeren L. O. alhier door de plaatsvervangende winketbediende L. M. een postwissel van de Krankenkasse uit Brussel ten bedrage van 55,50 fr. en die gebracht was op 655,50 fr., was uitbe taald. Een paar dagen later werd er een nieuwe postwissel ter betaling aangeboden van 206,10 fr. Deze was gebracht op 1206,10 fr. Hij werd echter niet uitbetaald, doch aan L. O. weid een bewijs van af gifte overhandigd. De politie tracht in deze duistere zaak licht te brengen, daar de aftelegde verklaringen niet met elkaar overeenstemmen. KACHTEM Ongeluk. Dezer dagen had de meesterknecht van de knoopehfabriek van den Heer Saelen, André Defour, wonende op de Plaats te Kachtem, het ongeluk met zjn midden vinger tusschen een der machienen te raken. De top van den middenvinger werd hem afgerukt. STADEN Burgerstand. Geboorte. D'Hondt Nicole, d. v. Theo- phiel en Wülemyr.s Adronie, Diksmuide- st-raat. Sterfgeval. Debacker Maria, 40 j. 5 m., echtg. v. Schacht Abdon, Gr. Veldstraat. Aan de Landbouwers. De uitdeeling potaschooupons rx 2 suillen aan belanghebbenden uitgegeven worden op 't Bureel van het N. L. V. C. op Maandag en Dinsdag, 6 en 7 Maart, van 9 tot 12 uur voormiddag. Al degenen waarvan over enkele da gen de stieren goedgekeurd werden, moe ten deze op Vrijdag 10 Maart op hooger- aangehaald bureel komen aangeven. Stierenkeuring. Het zal voor vele landbouwers belang rijk zijn de namen van de landbouwers te weten waarvan hunne tentoon gestelde stieren overlaatst goedgekeurd werden. Ziehier de namen: Syndicaatstier De- snaedt Oscar; Bossuyt Jules 1; Deforche Jerome 1; Denys Aloys, 1; Denys Hilaire Ij Denys Oscar 1; Dlck Octaaf 1; Hof- lack Camiel 3; Hoflack Hilaire 1; Muyssen Marcel 1; Obyn Joseph 2; Phlipo Hector 1: Pype Gerard 1; Remmery Emiel 2; Vcrhaeghe Maurlts 1; Viaene Cyriel 1. Er was veel belangstelling. Maalvergunnlngen. Op Maandag 6 Maart aflevering van maalberwijzen voor diegenen die meer dan 54 aren verbouwen; Dinsdag 7 Maart voor UIT IZEGEM BURGERSTAND Geboorten. James Roelens, z. v. Jo seph en Maria Derobaix, v. Kachtem. Nicole Willaert, d. v. Robertus en Emma Caldries, Vredeslïr. 27. Guido Deprez, z. v. Silveer en Maria Demeulenaere, Oude leperstr. 37. Jacques en Jacqueline Vanfl'iteren, z. en d. v. Georges en Maria Velghe, St-Antoniusstr. 5b. Frans Lar- ridon, z. v. Camiel en Maria Vanneste, v. Lend.elede. Antoine Ver helle, z. v. Remi en iviaria Van Eeckhoutte, v. Kachtem. Lena Daenens'. d. v. Robert en Godelieve Desmedt, Reeperstr. 75. Myriam Win dels, d. v. Gérard en Gabrielle Veranne- man. Vanden Bogaerdelaan 37. Chi-is- tiane Var.daele, d. v. Albert en Lucicnne De Baets, Siuivenbergstr. 35. Mcnicjue De Baere, d. v. Marcel en Alma Tavernier, Verkeerde Wereld 3. Jenny Vanoost- huyse. d. v. René en Suzanne Mestdagh, v. Sint-Elocis-Winkel. Daniëlla Tim merman, d. V. Maurice en Madeleine De- maegt, Mandelstr. 6. Hilda Callens, d. v. Joseph en Flavie Dedeurwaerdere, v. Lendelede. Overlijdens. Marie Gieleghem, 68 j., herbergierster, wed. v. Petrus Declercq, Slabfoaerdstr. 119. Gustaf Vanneste, 74 j., z. b., wed. v. Emma Dekeerschietsr, Krekelmotestr. 17. Oscar Lioen, 60 j., borstelfw., echtg. v. Clemenltia De Vilder, Vlietmansir. 13. Joannes Bmmecrsch, 74 j., z. b., wed. v. Emma Dinnecoer, Gent straat 79. Huwelijken. Marcel Christiaens met Maria Cauwelier, b. v. Izegem. Joseph Bourgeois met Ivonne Vandrndriessche, b. v. Izegem. Albertus Verfaillie, v. Schui- fersk'apelle, met Rachel Vermeersch, v. Izegem. Huwelijksafkondiging. Joris Sabbe, v. I3:gem, met Jacqueline De Fe-rrare, v. Ingelmunster. ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS Op Zondag 5 Maart is van dienst van 8 tot 12 uur en van 2 tot 7 uur, Heer Apo theker WYFFELS, Marktstraat. EERVOL ONTSLAG Naar we vernamen heeft de Heer Karei Parret, kester d:r H. Hartkerk, ontslag ingediend. Benoemd ten jare 1907 bij de opening der kerk en de stichting der nieu we parochie, was hij de eurste koster al daar èn cok nog' de eenige overblijvende kerkbediende uit dien tijd. Na bijna 38 jaar stipte ambtsvervulling en plichtvol- kn arbeid in dienst zijner geliefde kerk en parochie gaat hij nu, op den ouderdom van 74 jarr, een welverdiende rust nemen bij zijn T!3rwaarden Zoon Onderpastoor te Bissegern. Om zijn uitnemende gedienstigheid, zijn rechtschapen levenswandel, zijn eenvoud en innemende vriendelijkheid werd hij ge liefd en geëerd door alle parochianen en stadsgenooten en niet het minst door zijn Geestelijke Overheid. Ook zijn collega's uit het Bisdom, zijn uitnemende diensten ■:n prachtig voorbeeld als koster willende erkennen, hadden hem de taak van Voor zitter van den Kostersbond van het Bis dom Brugge opgedragen. In 1938 werd hij vereerd met het Nijverhiridseereteeken 2° Klas, ter gelegenheid van zijn 30-jarig kosbersjubfleum. Wii wenschen den Heer Parret, in sa men klank mi:t alle parochianen en zijn zeer talrijke vrienden, nog menige jaren welverdiende rust en voortdurende ge zondheid. Tot zijn opvolger werd b"noemd Heer Freddy Decraemer uit Tielt, voorheen koster-interimiairis te Lauwe. VOLKSZANGAVOND Door het Stedelijk Kultuurverbond wordt een grootsch opgevatte- Volkszang avond ingericht op Donderdag 9 Maanc, te 19.30 uur stipt in de Feestzaal van het Stadhuis. Het zal er zinderen van Vlaam sche geestdrift want... de pionier van het VI. 11); d neemt er de leiding waar en de reeds alom gekende zangeres Wieske Aerts is eveneens van de partij. Alle minnaars van het Vlaamsche lied-en vele Ize- gemsche zangliefhebbers, alsook deze van het omliggende, worden er verwacht. PATER DEWIJN KOMT! Maandag 6 Maart, te 19.30 uur, in de fe:stzaal van het College, wordt hier de reeks van vijf Keurvoordrachten over Kuituur, ingericht door het Davidsfonds, I ingezet met een rede van den Weleerw. i Pater Dr M. Dtwijn uit Genk, over: I Persoonlijkheidskultuur Wij weten al- i len dat elke sDreekbeurï van Pater Dewijn een waar gehot is voor geest en oor en als mi:n dan nog weet dat hij leeraar is in de psychologie en dat hij zelf aan dit onderwerp de voorkeur gaf, bestaat er geen twijfel dat zijn voordracht een meesterstukje wordt. Ongetwijfeld zal de belangstelling groot zijn. Toegangskaarten aan 10 fr. voor de leden en hun familie leden 'en 20 fr. voor de n!et-ledi:n zijn te bevragen bil de bestuursleden en propa gandisten. Zij geven dan toegang tot de vier volgende voordrachten. Davidsfondsers, maakt propaganda voor de Keurvoordrachten. I HUISZOEKING Bij beenhouwer B... A..., Sint-Pieter- straat alhier, die verdacht werd van sluik- slachtlng, werd door de Vliegende Brigadu der Controlediensten te Roeselare, een huiszoeking gedaan. Er werd een lovend varken aangeslagen. Ook in zijn villa, gelegen langs de vaart, werd een huiszoeking gedaan. Men was er juist bezig oen noodslachting te doen van een koe. Er stond slechts één koe vermeld op de stalkaart, een rood-witte, echter vond men in den geitenstal nog een tw:e- de koe, een roode. Deze werd eveneens jn beslag genomon. Ook een 100 kgr. tabak werden aangeslagen. In verband met bovenstaande zaak werd eveneens een huiszoeking gedaan bij den vx-ehandelaar V... Si... te Ingelmunster. Hier werden, wegens onregelmatigheden in den stal, eveneens twee rundren in be slag genomen. NON-STOP-CABARET Onder bovenvermelden titel komt het gekende cabaret De Twee Michelscp Zondag 5 Maart naar Izegem in de feest zaal Gildenhuis Kruisstraat, twee ver- itoonirgen geven: te 16 uur en te 19.30 u. Eenige ing-angsprijs: 7 fr. Kaarten zijn op voorhand tê verkrijgen in bovenge noemd lokaal, mits den g-eringen opleg v.m 0,50 fr., eiken dag van 9 tot 12 uur. FIETSEN GESTOLEN De genaamds Vermeersch Roger, schoenfabriekwerker, wonende Menten- hoekstraat 10, werd zijn rijwiel gestolen uit den gang van de Kliniek alhier. Ock het rijwi'U van Margriet Verbe- ke, echtg. A. Schelpe, wonende Krekel- motestraat 83, werd aldaar door ombe kende dieven meegegapi. TWEEDE CONCERT DER MUZIEKSCHOOL Op Zondag 12 Maart, te 4.30 uur, ln de Feestzaal van het St-Jozefseollege, wordt op initiatief van het Eestuur oer Vrije Muziekschool, een tweede prachtig ir.il- ziekconcert ingericht. Zullen optreden: Mej. Cecile Saelen, pianiste; Mr John Craeynest, violist; Mr Jan Himpe, kunst- zanger. Kaarten zijn van heden af te be komen bij Jufïr. Lea Terryn, Marktstraat: Voorbehouden (genummerd) 25 fr., 2" rang 10 fr. Muziekliefhebbers, houdt de zen namiddag vrij! TENTOONSTELLING DER SCHILDERWERKEN VAN MEJ. STELLA SCHIPPERS In het St-Jozefscollegelie Iargem wordt van 12 tot 27 Maart e.k., dus gedu rende 15 dagen, een tentoonstelling van haai' laatste schilderwerken gehouden door Mej. Stella Schippers, uit St-Kruis- Brug^e. Mej. Schippers volbracht haar studies in Italië en oogstte aldaar in verscheidene steden den groctsfcen bijval. Daar ook deed zij er indrukken op die de ongewone rijpheid van haar talent beïnvloedden. Het werk van Mej. Stella Schippers, af komstig uit Antwerpen, die zich onlangs te Brugge kwam vestigen, is van het hoogste gehalte. Zij hanteerli alle genres: portret, landschappen, stillevens, teeke- ningen, pastel, wandschllderijen, «nz., zelfs het boetseeren. Haar werken zijn kloek geborsteld en zeer fijn van kleur en zullen ongetwijfeld te Izegem, evenals reeds te Brugge, en in veel andere steden, op een zeer groot sukses mogen rekenen. Wii kunr.-ni onze lezers dan ook li-en zeerste aanraden deze tentoonstelling eens te bezoeken, zij zullen er van hoogst kunstgehalte kunnen genieten. UIT MEENEN INGELMUNSTER Brand. Dezer dagen kwam 's morgens omstreeks 6.20 uur landbouwer Camiel Baeckelandt, wonende Vuilputstraat 6 alhier, buiten zijn woning, toen hij bemerkte dat zijn stroomijb in brand stond. Deze bestond uit 2000 kilo roggestroo. 1000 kilo tarwestroo en 1000 kilo haverstroo. De brandweer was terstond ter plaatse, doch zij kon niet verhinderen dat de gansche voorraad stroo in de vlammen opging. De oorzaak van den brand is onbekend. Diefstal. Zekere Demasure Gabrielle, colffeuse, wonende Oostroozebekestract arhia', leg de k'lachü neer bij de politie, dat er bij haar een gouden damesarmband gestolen was. Deze lag op de schouw ln het dames salon. Daar er slechts twee dames in den salon geweest waren, vielen de vermoe dens natuurlijk op deze twee. Bij G. N..., wonende in de Doelstraat, werd huiszoe king gedaan, doch er werd niets gevonden. Daar men haar om zekere redenen ais de vermoedelijke dadsres aanzag, werd er een tweede maal huiszoeking gedaan. Zij vroeg toen aan den politieagent, of hij al bij Demasure geweest was en of den arm band nog niet teruggevonden was, of hij niet in de brievenbus lag enz. De agent begaf zich naar de woning der colffeuse en vond den armband werkelijk ln de brievenbus, waardoor G. N... -tevens het bewijs leverde dat zij de daderes was. Vechtpartij. Zekere Hooglie Gerard, wonende Vijf- wegeristraat 46, Izegem, kwam met zijn auto en vergeeld van zijn gast, Decroix Raymond, wonende Reeperstraat 90, Ize gem. naar Ingelmunster statie. Enkele café's werden bezocht en er werd goed gedronken, zoodat ze al weldra in dron ken toestand verkeerden. Tot slot kregen zij ruzie om een pol 'eke kwestie en het duurde niet lang of zij raakten slaags. Hooghe werd aan neus en aangezicht ge kwetst, terwijl Decroix kneuzingen opliep aan hst voorhoofd. De politie kwam er bij te pas en wist de vechtenden te kalmee- ren met een proces-verbaal. BURGERSTAND Geboorten. Devos Denise, Bleekers- straat 58. Verschelde Monique, Brug- gestraat 569. Coucke Rosa, Wervikstr. 357. Vandewiele Jozef, IJzel-plaats 9. Vandecasteele André, Bleekersstr. 110. Donckels Mare, v. Wevelgem. Sio:n Johnny, v. Rekkem. Ghyselinck Liliane, v. Geluwe. Huwelijksafkondigingen. van Santen Klaas. v. Ritterdam, en Catry Gilberte, Rijselstr. 122. Vandenbulcke G:rmain, v. Meulebeke, en Heytens Adrienne, Brug- gestraat 614. Van Thournout Robert, v. Meenen, en Blomme Irène, v. Kortrijk. Huwrlijk. Steensels Al-bert, linotypist, Wahisstraat 127, en Desseyn Cecile, Lam- merstraat 15. Sterfgevallen. Mispelaere Willy, 20 j., v. Wevelgem. Lacointre Victorina, 68 j., Benedictmenstr. 58. Debruystre Ro g-er, 8 j., Ch. Cappelle-str. 29. Vander- meersch Maria, 79 j., Volkslaan 300. Rosseèl Alouis, 60 j., Kortrijkstr. 25. INBREKERS Tijdens den nacht hebben onbekenden weten in te breken bij landbouwer Jules Soetaert, Moorselestraat. Zij konden zich toegang verschaffen tot de zolder en er 65 kilos rogge stelen. EEN RAZZIA Woensdagochtend hebben de kon-trool- d-iensten e-en razzia gedaan in de Brug'ge- en Wahisstraten. Iedereen die van de trei nen kwam, werd verzocht zijn pakken open te doen. Tal van smokkelwaar werd in beslag genomen. VRIJSPRAAK Léopold Verstraet-e, Steeboerhuizen, 4, te Meenen, die eenige weken geleden aan gehouden werd onder de betichting van diefstal en in de gevangenis van Kortrijk opgesloten; werd in de zitting van 21 Fe bruari 1944 door de Boetstraffelijke Recht bank vrijgesproken en onmiddellijk op vrije voeten gesteld daar het bewezen was dat hij volledig onschuldig was. DAVIDSFONDS MEENEN Op -Don-deiUas; 27 Jan. 1944 glns: de -heerlijke Gezelle-avond door. 12. II. M. Brutsaert, leeraar aan liet St-Aloysluscolleite te Meenen. hield een veel genoten voordracht over onzen Vlaam- si-hen priester-dichter Guldo Gezel-Ie. Ter af wisseling en ter opluistering werden een vijf tiental Gezelle-lled-ercn gezongen, meest door het knapenkoor van het College. Nu de volksvoordrachten een ©l-ndo hebhe-n gen-omen, beginnen we maar dadelijk inet de K-EURVOOEPB ACHTEN. iDeze g-aan -door te Kortrijk, te Izegem, te Meenen, te leper, te Roeselare, te lirngge, em handelen allo over liet zoo Interessante on derwerp KULTUUR Ziehier het programma voor onze afdeellng te .Meenen: -Dinsdag 7 Maart: Z. E. p. Dr Dewijn O. P., Genkt. over PersoonlIJkheldskultu-ur Dinsdag 14 Maart: Mr Eoo Roels, Inspecteur M-echelen, over Familiale Kuituur -Dinsdag 21 Maart: Z. K. 1'. N. Devolder, Leu ven, over Sociale Kuituur -Dinsdag 28 Maart: Z. E. I'. Dr N. Wildlers, K-apuclen, Leuven, over Nationale Kuituur Dinsdag 18 April: Z. E. H. Kan. Prof. Dr A. Dondeyne, Hoogleeraar te Leuven, over Clirls- telijko Kuituur Telkens te 7.30 -uur ln het Middenstandshuls. Toegangskaarten (20 fr. voor de vijf voor drachten) worden aangevraagd ln het Mlddcm- standshuls, of bij den secretaris or den voor zitter. rer afzonderlijke voordracht: 6 fr. aan den Ingang der zaal. De Secretaris: G. Dedecker. Wervikstr. 101. De Voorzitter: E. H. M. Brutsaert, St-Aloysl- uscoliege, Meenen. UIT TIELT BURGERSTAND Geboorten. Nicole Rosseel, d. v. Al- bert en Julia Desmet, M-tulebeke. Léa Bouckhout, d. v. Willy en Cecilia Ded-e-y- gere, Wingene. Ruddy Dedeurwaerder, z. v. Rcg-sr en Suzanna Declercq, M-:ule- bekestraat 547. Rog-er Vanlerberg'he, z. v. Roger en Anna Duyck, Wakkenstr. Monique Vergeylen, d. v. Jul-es en Irena Oosterlinck, Vinkt. Levina De Cock, d. v. Robert en Maria Vermeulen, 8° Wijk 81. Joris Goethals, z. v. Ociavus en Adriana Schaubroeck, Schuiferskapelle. Fran-cine De Witte, d. v. Leen en Maria Van Dorpe, Pittem. Jeannine VanJu- chene, d. v. Raphael en Mariette Direc- kens, 6° Wijk 42. Emeric Lagaisse, z. v. Isidoor en Martha Coryn, Poeke. Jean nine Lagaisse, d. v. Alfons en Elza Bruy- neel, Poeke. Guido Warnez, z. v. Mar cel en Maria Duyck, Denterge-m. Luc Vergucht, z. v. Willy en Maria Van Aver- maet, St-Janstr. 55. Jeannine Vander- haeghen, d. v. Julien en Yvonne Schee- rens, 9° Wijk 399. Henriette Deconinck, d. v. Victor en Francine Wullaert, Holde- straat 674. Wilfri'd Vandenheede, z. v. Georges en Margaretha Callewaert, Pit tem. Anna Debouvere, d. v. Alfons en Antoinette Vandaele, Meulebeke. Huwelijksafkondigingen. Maurice Ghekiere en Mariette Hcuttekier, werk lieden. b. v. Tielt. Arnold Moortgat, bediende, en Maria Jonnaert, z. b., b. v. Tielt. Overlijdens. Maria Tyberghien, 80 echtg. Naert Hen-ri, 2° Wijk 57. Renil- de Croubels, 39 j„ echtg. Bruyneel René, Meulebeke. Joseph Acx, 67 j., echtg. Lampaert Elisa, 2" Wijk 9. Marie Raes, 7 d„ Oude Statiestraat. Camiel De Ceu- ninck. 77 j., echtg. De Cock Sidonie, v. Pittem. MEN ZOEKT DRINGEND TE HUREN Bemeubelde of Onbemeubelde KAMER voor jong echtpaar, te TIELT of om trek. Adres ter drukkerij. GEWESTELIJKE PAARDENPRIJSKAMP TE TIELT Op de Rameplasts ging alhier een groote ge westelijke paardenprijskamp door, ingericht door den Paardonkweekersbond van West- Vlaandéren, niet de ondersteuning van de Pro vincie West-Vlaanderen en de Provinciale Landbouwkamer. Er werden tweejaarsche hengsten cn merrlën aanvaard, geboren ln het laar 1942 en zonder tanden van volwassenheid. Ilr was een overschoon lot paarden aanwezig, zoodat de jury onder het voorzitterschap van den Hr Arthur Olllvier, met als secretaris de Hr Vandervennet. het niet onder do marlet had om de velo uitgeloofde prijzen toe te ken-ncn. Er waren 23 hengsten cu 24 merrlën Inge schreven. In de reeks der hengsten werden volgende uitslagen opgesteld: 1. Arlsto ter Burcht», van Camiel Van itolleheke, Ardoote; - 2. Co- losse do Bars-damvan Arseen Callobert. Zarron: - 3. «.Talon d'Avenir». van Robert Vandenhenrte, Varsenare; - 4. Avenir Tcrltn- den van denzelfden: - 5. Bloc de Glts van René Verklnderen, Glts: - 6. Cardoufvan Octaaf Tangho. Hulselede: - 7. «Jttno de Var senare van nob. VatKieiïhende, varsenare.; - 8. Flls de F11zelfdo eigenaar; - 9. Néron de Corto van Arthur Segaert, Kortemark: - to. Baron do Meulebeke van Jozef Dobbels, Meulehc-ke: - 11. Marlus d'Aerseelevan Camiel Persljn, Wingene; - 12. Joan II de Beveren van Wüfried Verstraete. Bevcren- Roeselare; - 13. piot-de Meulebeke», van Jozel Dobbels, Meulebeke. Aan de merrlën werden volgende, prijzen toegekend: 1. Sarah de Kraaietl-broekvan AIrrié Maenlvout. Ruiselede; - 2. Ovinno du Bols», van Ilonoré Dlöneveth, Tielt; - 3. «I>r. Dragonne de Douxzelfde eigenaar; - 4. Paula de Öansonspennevan Camiel Van Hollebeke. Ardooie - 5. Cora do Beernem van Camiel Allemeerscli, Beernem; - 6. Néra de Thteltvan C.vrlel Vanrenterghem. Tielt - 7. Mona dn Kraalen-broekvan Almé Maen- hout, Ruiselede; - 8. Albionne ter Burcht», van Tichel Olaerhout, Pittem; - 9. Fleur d'Avenir», van Antoon Dclecrs-nIJder, Tielt; - 10. «Paula de Buysselede van August -De kens. Ruiselede: - 11. Monabclla d'Oussel- ghern van Omer Desmet, Pittem: - 12. Mer- cura d'Ousselahem -van Maurice Pcnolf, Oeselgem: - 13. Palma de Luchter-en», van Paul De Cloedt. Tielt; - 1i. Mizette de Buys selede», van Adelard Mannens. Wingene; - 1.1. «Astra Terlltylen», van Wed. Cyriel Van Wambeke, Wakken; - 16. Mina de St Anlc- linksvan Willem claeys, Aarsele. BEROEPSOPLEIDING Door d-e zorgen van het Provinciaal In stituut voor beroepsopleiding en volma king van Ambachten en Neringen van Brugge, wcrdi; alhier in het gewoon lo kaal, Kortrijkstraat nr 60, een eerste leer gang ingericht eenerzijds voor kleerma kers en anderzijds voor kleermaaksters. Deze leergangen bevatten 50 lessen van twee uur elk en handelen over snij-kunde, beroepsteekenen, nederlandsche en fran- sche vaktaal alsmede beroepsrekentn, ter wijl er eveneens practische wenken gege ven worden. Hij wordt twe-:maal in de week gegeven: den Zondag voormiddag en den Maandag namiddag. Nadere inlich tingen en inschrijvingen bij den afgevaar digde der plaaijsslij-ke inrichters, de Hr H. Bossaert, Hoogstraat 69. EVACUATIE Er werd een comiteit voor geëvacueer- den opgericht welke al de verschillende werkzaamheden welke dit vraagstuk voor onze stad zou kunnen medebrengen, zal verrichten. Gebeurlijke inlichtingen kan men dus bij dit comiteit bekomen, waar van. liet secr-i-tariaaiï gelegen is in de Kortrijkstraat, 9° Wijk nr 10. DIEFSTAL MET INBRAAK De twee gezusters Spiessens, wonende langs den steenweg naar Wakken, 7° Wijk alhier, werden evenals de geburen des nachts gewekt door gerinkel van glas ruiten. Zij vonden echter al de vensters nog gansch en gingen terug slapen, te meer daar zij verder -geen gerucht meer hoorden. Toen zij den volgenden morgen echter beneden kwamen stelden zij vast dat het de ruit van de voordeur was wel ke stuk geslagen was, de deur geopend, alles doorzocht en een som gelds alsmede al het vleesch van een versdh gedood var ken medegenomen was. Klacht werd bij de wétsdienaars ingediend, die een on derzoek instelden. LEERGANG VAN KLEERMAKERS EN KLEERMAAKSTERS wordt op Zondag 5 Maart te Tielt ge opend. 50 Lessen. Voor alle inlich tingen schrijven of zich wenden bij Mr Bossaert Henri, Hoogstraat 59, Tielt. ZWEVEZELE Burgerstand. Geboorte. Verstraete Astrid, d. v. Cy riel en Demeulenaere Martha. Huwelijk. Beeuwsaert Jules, v. Kort rijk, met Irma Viaene, wed. Oosterlinck Hoqoré. Oefenkoers. Op Zondag 5 Maart laat de Brugsche Wielerclub Sint-Baafs Voorwaarts, haar tweede oef-enrit verrijden bij den be roepsrenner Sidon Debusschere. Alle club- renners zullen van de partij zijn. Afrit te 14.30 uur. PIANOS Te ko°P: verscheidene schoo- j ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Voordeelige prijzen, 10 j. waarborg. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. - Tel. 84. Verg. R. C. C66/24. Huwelijksaankondigingen. Mirhi., Gieien. aUverii-eidsvertegeniwoordteerte Brussel, en Gen-eviève Lagae, z. b Van. denpeereboomlaan 59. Marcel Wer- brouck, monteerder, Pluimstr. 101, e.q Marguerita Vand-:-walle, z. b. te Bissegem. Albrecht Verhaeghe, stoker, Stasegem- steenweg 10, en Germ-ana Cools, z. b„ Sta. segemsteenweg 2. Andreas Busschae-rt, pasw-erker, Stasegemstr. 126, en Her-minia Pattvn, spinster, Edgard Tinellaan 17. Laurëns Sanders, monteerder, Walle 84, en Maria Cattebeke. z. b., Zwov-egemstr. 172. Albrecht Van Wietendaele, hout bewerker, Mcenenstr. 89, en Joanna De- sou ter, verpleegster, Hu^o Verriestlaan 35. Maurits Deltour, pa, .nenbakker, Pros per PoulletJaan 41, en Joanna Gisquiere, schoonmaakster, Prosper Poulletlaan 37, Robert Van Thournout, houtbewerker te Meenen, en Irena Blomme, zaklampen- maakster, Roterijstraat 57. Huwelijken. Jan Sergyssels, wever te Kuurae, en Anna Kiekens, stikster, Ka pelstraat 55. Joris Deryoke, houtbe werker, Kapucijnen-beluik 6, en Yolande Vervaeke, naaister, Zwevegemstr. 76. Wernèr Delaea-e, meubelmaker, Stasegem- straat 19, en Julienne Es, Stasegemsteen. weg 19. Antoon Declercq, orgeiist-kos- ter, Doomikwijkstr. 78, en Gilberta Dur- sin. z. b., Doomikwijkstr. 55. Overlijdens. Odo Valcke, 74 j., wed, v. Juji-e Vandenbroucke, v. Kuurne. Nin-ette Viaene, 1 j., v. Heule. Rachel Bailleul, 31 j., z. b., echtg. v. Albin Kerk- hove, v. Bulskamp. Emiel Debels, 63 j., vlashandelaar, v. Wevel-gem. Dimka Egels, 14 d., Pieter Tacklaan 51. Ga- briella Cottign-iers, 56 j„ z. b., wed. v. Kamïel Feys, Koeikopbeluik 20. Mar- ceau Crombez, 13 d., v. Heule. DE BEDRIJVIGHEID VAN «WINTERHULP» KORTRIJK Een indrukwekkende balans. Op Zaterdag en Zondag 4 en 5 Maart zal er in alle steden en dorpen van ons land een buitengewone Nationale Collecte ingericht worden ter verschaffing van de noodige aanvullende geldmiddelen voor het uitreiken van den schoolkoek van Winterhulp Wij twijfelen er niet aan of onze stadsgenooten zullen hieraan hun milden steun verleenen. Terloops weze het toegelaten hier onderaan voor dezen wel ke tot nog toe de werking van Winter hulp niet voldoende kennen, enkele cij fers mede te di:elen, gaan-de over de Be. deelingen van het plaatselijk comité van Winterhulp in den loop van het jaar 1943: Werden gedeeld aan de gesteund:n van WinterhulpMelkbons van 1 liter 433.811; Kolen 1.129.500 kg.; Schlamm, 366.000 kg.; Kleed-eren voor 576.625 fr.; Soep 276.079 liter; Broodbons van 1 brood, 45.895; Turf 290.000 kg.; Spriet (fossiel hout) 200.000 kg.; Vischwarcn 4.361 kg. Aan de schoolgaande kinderen: Vita- minen, 2.596.320 tabletten; Schoolsoep, 797.444 rants.; Marsepein, 7.946 stuks; Vijgen 888 kg.; Mandarijnen, 18.344 stuks; Levertraan 95.000 rants.; Chocoladehapjes 7.946 stuks; Speculoos 1.307 st.; Appelsie nen 75.368 st.; Citroenen 19.798 st. Aan zwakke en ondervoed-e kinderen; 70.376 voll. maaltijden (soep, vleesch, aardappelen en groenten); 160.721 lichte maaltijden (aanvullende). Aan zwangere vrouwen; 8.320 noenma len. Verder werden er nog maaltijden (volle) gegeven aan de herstellende zieken, -be- deelingen van allerhande waren aan de ouderlingen in gestichten en hospitalen en nog and-ere, welke alles te samen een totale tusschenkomst vanwege het plaat- selij-ke Comité van Winterhulpdaar- stelt van circa 6 millioen frank, enkel voor het jaar 1943. 68 JAAR KLOOSTERLEVEN Zooals wij hebben gemeld, bracht een Koninklijke- delegatie een bezoek aan de 102-jarige mej. Rosalie Dekeyser, in het gesticht Amerlynck Ook een 94-jarige kloosterzuster werd bezocht: Eerw. Zus ter Maria-Agnes, die 68 jaren kloosterle ven telde. Enkele dagen nadien is deze laatste in den Heer ontslapen. ONDANK IN 'S WERELD'S LOON... Een 17-jarig kereitjia' dat werd opgevoed door een vrouw uit Pecq, Mevr. Wed, Knud. was sinds November uit deze wo ning weggegaan. Een dezer dagen keerde hij terug en vond de deur gesloten, daar Mevr. Knud op boodschap was gegaan. Hij sloop het huis binnen langs het ven ster en legde de hand op een koffertje dat In de kast stond en haalde er een som van 6.000 fr. uit. EEN ZESTIENDE KIND De familie Jozef Hanoulle-Longly, Aal- bekesteenweg 72, te Kortrijk, werd ver rijkt met een zestiende kinid. TOONEELNIEUWS Fredarika Donderdag 23 Maart, gaat te 19.30 u., in den Stadsschouwburg, de première door van het meesterwerk van F. Lehar, de zoo prachtige operette Frederika Deze vertooning wordt ge geven ten voordeele van het Pakket van den Krijgsg-e van-gen-e. Op Zondag 2 April, Maandag 10 April (2" Paaschdag), Zon dagen 16 en 213 April, namiddagvertoomng te 14.45 uur. De lokatie is geopend. Nieuwe rijken Dicksongeeft op Zondag 12 Maart, te 2 u. 45, in den Stadsschouwburg, een opvoering van Nieuwe Rijkenhet luimig Jubileum stuk van Hélène Maréchal. WAKKEN Davidsfonds. Op Zondag 5 Maart, te 17.30 u., wordt op verzoek van h-et Davidsfonds, in de zaal van het patronaat, een film afgerold over Noord-Afrika, met aangepaste Oos- tersche Arabische muziek, waarbij E. P. W. Huyse van de Witte Paters van Afrika, een boeiende voordracht zal geven. Feestavond Winterhulp. Op Zondag 12 Maart, te 17 uur, en op Maandag 13 Maart, te 16.30 uur, komt in de Patronaatzaal een Bon-te-Avond- treinbinnengebeld voorgesteld door de Zingende Sterren van den Koninklijken Rederijkerskring Kun-st en Eendracht uit Waregem, het geheel onder leiding van Magl. Loquet. Hei; belooft een prach tig feest te worden, waarbij men drie vol le uren gul en gezor.d zal kunnen lachen en tevens een milden penning zal kunnen storten aan Winterhulp voor de noodlij denden van onze gemeente. Het program ma voorziet 20 verschillende nummers. ST-BAAFS-VIJVE Nieuwe tramhalte. Zware moeilijkheden waren gerez-en tusschen de uitbaters van de tramhalte op dèn Lcoverhoek en enkele bijzonder-: n inzake het lossen en bewaren van stuk goederen. Om een oplossing aan de zaak to geven heeft het -bestuur van de Nat. Buurtspoorwegen 'beslist de tramhalte van plaats te veranderen. Sederl; Woensdag 1 Maart stopt de stoomtram Kortrijk-Aarse- 1-3 dus niet meer aan «De Groene Wande ling maar aan het Hof van Commer ce bij Aimé Soetaert-Taelman. De tram stopt en-kei op aanvraag. Het is dan ook tot laatstgenoemde dat men zich te won den heeft voor het verzenden en afhalen van alle stukgoederen, het bestellen en lossen van wagens, enz. MEULEBEKE Voetbal voor goed herboren. De «liefhebbers der Roodjes», aange moedigd door hun eerste zege, zijn er nog maals op uitgetrokken om de uitnoodigers Eendracht Evergat een ware ontgoo cheling te t-izorgen. Deze match werd schitterend gewonnen door de Roodjes met 6-4. Roodjes, uw supporters rekenen verder on U; hcucit er den moed maar in. UIT KORTRIJK BURGERSTAND van 24 Februari tot 2 Maart 1944. Geboorten. Jeannine Berton, Stase- gemstraat 144. Germaine Ketting, Ie perstraat 341. Mireille Dooms, Reepkaai 7a (v. Heule). Mare Baokelandt, O. L. Vroutystr. 35. Jean Lawaese, Simon Stevinstr. 85. Frans Van Hastel, Buda- straat 30 (v. Harelbelte). Eric Breye, Meenensteenweg 98a. Douglas Loos- veldt, Budastr. 30 (v. Harelb:ke). Christian Teirlin-ck, Filips van Elza slaan 37. Christine Teirlinck, Walle 37. Michèle Laigneil. Verruelaan 49. Chris- tiane Bohez, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Jan Folens, Groote Markt 14. Jean De coninck, Zwevegemstr. 51. Willy De- man, Loofstr. 43 (v. Waregem). Jean Verhuist, Loofstr. 43 (v. Kuurne). Jean De Wit, Tuinwijk 10. Jacques Malisse, Reepkaai 7a (v. Waregem). Annie Van- houtteghem, Reepkaai 7a (v. De: rlijk), Ann-ie De Vos. Gulden Sporenlaan 28. Francine Bostoen, Kapelstr. 2. Hilda Vandienberghe, Loofstr. 43 (v. Desselgem). Francine Liétaer, Budastr. 30 (v. Lau we). Nicole Romel, Loofstr. 43 (v. St- Leger). Solange Decraene, Loofstr. 43 (v. Avelgem). Martine Vancaever, Ou- denaaxdesteenweg 40. Godelieve Ver- linde, Ienerstr. 47. Guy Maes, Bleekers- straat 3. Godelieve Melsens, Vlas bloemstraat 26. Marie Hubaux, Loofstr. 43 (v. Moeskroen). Jean Rogge, Doorn straat 2. Roland Vercaemipst, Budastr. 30 (v. Vlchte). I1U4J1 1/riJIl, ZENUWSTOORNIS IN ALLE APOTHE Hoo'dclci. At TOTAAL CENZZEN DOOR DEERLIJK Doodelijke afloop. De 35-jarige autogeleidor Georges Van- ryekeghem, wonende Waregemstraat, ge huwd en vader van twee kinderen, die on langs wegens verergering van vroegere zware brandwonden ter kliniek moest overgebracht worden en er reeds de rech terarm afgezet werd, is nu aldaar aan vsrdére gevolgen der- brandwonden be zweken. Brutale diefte, De 2o-jarige Hr Jul. Del eersnijder, ge neesheer te Beveren, trad even voor zaken binnen bij den Apotheker Castei R„ Ha- relbekestraat. Hij liet zijn fiets een oegen- biik aan den voorgevel, doch toen hij meende te vertrekken was een stoutmo:- dige dief ermede aan den haal, alsmede de tasch met allerki -benoodigheden die eraan gehecht was. WAREGEM Burgerstand. Geooorten. Maria Devos. Yvette Nolf. Rita Desmet. Jan Vanooipe, Eric Desmet. Noël Algoet. Cetes D:li-enne. Eric Vv'ante. Sterfgevallen. J. Fannecoucke, 33 j, J. Debeuker, 29 j. Eerw. Zuster Hyacmtne, 77 j. Eerw. Zuster toane- Cnantai, 21 j. Huwelijken. Henri Amelynck en Ma ria D-esm-it. Emiel Degroote en Mane- José Tremmerle. Georges Aelvoet ca Marie Vandendriessche. Lijnzaadpressen aangeslagen, 's Voormidaags waren enucel:- contro leurs op zoen langs -aen Wijk Nieuvitn- hove gehucht Grootje Alzoo wtrd bij Wed. Haerinck, landbouwster, twee lijnzaaupressen ontdekt -en vervolgens m Deslag genomen en naar hst ge.ueente- depot overgebracht. Hec gir.-g eenter met gemakk-ilijk en de corwoteurs dienden en kele schoten af te vuren, zooaat welora een groote menigte aanwezig was en ue controleurs alle moeite lradaen cm m-:t hun ij,uit te vertrekken. Armbreuk opgcloopen. De 60-jarige arbeider ivrarctl iooneiiaett, wonende te Ootegern, kwam 's avonds laxigs den Wijk Nieuwennovegeieoen met zijn rijwiel en kwam aan De Halve manein botsing met een stilstaande kar. Dan. man kwam met voll-? geweid ui den gracht terecht en werd togencmen met breuk aan den rechterarm! 'Drnjp- neesheer diende geraadpleegd om dert cn- gelukkige te verzorg-: n. Brutale diefstal 's Avonds rond 19.30 uur is esn (hoe kende dief in het meubeimagazijn «D8 Red Starin de Jules Stormestraat, te- drongen en heeft er drie wollen dekens welke aan. ha.; uitstalraam lagen, gesto len. Toen do- eigenaar, in den wintel kwam verdween den dief in de duisternis Het gestolen-e heeft een waarde van on geveer 6.090 frank. Klacht werd bij de politie Ingediend, die een grondig onder zoek heeft ingesteld. »'»W <9 - M» «p» WINTERHULP uitgifte -14 De winst van honderdduizend geteele bij- Jetten der 3« sohijf 1944 van de Iiptenl Winterhulp zal, bij middel van trekking °P 29 April 1944 verdeeld worden onder de je- Udarfteitsbons met loten tier Maart-ultglte' De biljetten zullen dezelfde nummers dra gen als bij de vorige uitgiften. De winst schommelt tusschen 2.250.000 en 4.250.000 frank. BELANGRIJK BERICHT Er wordt aan herinnerd dat de plaats®! der Solidariteitsbons mat loten sinds JmiU 1944 uitsluitend geschtodt door becaldd«111' der banken en hun bijkantoren. Indien V factuurt ontvangt waarbij Sc dariteitsbons met loten gevoegd z'jn> MeiL, deze dan niet, want te kuttnen u ew i1( tuin doen winnen. 'v s' - TTi «iin rf-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 6