Uit 't Roeselaarsche Uit 't Kortrijkscne j! Uit"ïieltsche UIT ROESELARE UIT MEENEN UIT IZEGEM UIT TIELT UIT KORTRIJK Ki. Leiestr. 4i - Jacques Glorieux, {j BURGERSTAND r van 20 tot 27 April 1944. Huwelijksafkondiging. Désiré Denys, atheneum-leeraar te Chimay. voorh. te Róeselare, met Lucette Leleux, z. b. te Cuesmes (Henegouwen). Huwelijk. Cvriel Dmaeghel, fruit handelaar te Brugge, met Maria Romme- laere. z. b. te Róeselare. Geboorten. Alain Gossaert, z. v. poudewijn en Emma Decloedt, Fabriek straat 45. Loeien Cruw, z. v. Andreas en Cordula Callefcert, Beverenstr. 28. Frans Verledens, z. v. Andreas en Maria Callewaert, v. Be-veren. Monique Pro- Voost. d. v. Gaston en Julia Brachez, v. Staden. Marie-.Tosé Devos, d. v. Gerard en Julia Vancoillie, Vi.ifwegenstr. 248. Freddy Horrle, z. v. Juul en France Cal- lebert. Vierwegstr. 39. Noëlla Plets, d. v. Gerard en Maria Decroos, O. L. Vrouw- Straat 9. Béatrix Van den Heuvel, d. v. Wilhelm en Fetronella Dirks, Molenstr. 49. Joseph Ghesquiere, z. v. Vital en Elisabeth Ddbrauwere, Spanjestr. 124. Freddy Goderis. z. v. Karei en Albertine Lietaert, v. De Panne. Jacques Auzière, Z. v. Claude en Lisa Meyfroot, Vijfwegen- straat 199. Annie Carpentter, d. v. Georges en Alice Bossuyt, Diksmuide- steenweg 266. Dorsan Vanderhaeghen, z. v. Albert en Joanna Heydens. Schelle- bellesSraat 7. Edith Vanwynsberghe, d. v. Mich-"1 en Agnès Lapeire, Spinners- Straat 63. Arlette Vanhee, d. v. Hip- poliet en Gabrielle Devas, Damberdstr. 20. Rudy La.cae, z. v. Rogier en Hilda Wil- laert. v. Gits. Berrice Vansteenkiste, d. v. Alfons en Maria Bekaert. Mande'dreef 13. Moninue Leroy, d. v. Leopold en Inna Vanholle. v. Passchendale. Arlet te Bouckaert, d. v. Vic'or en Julia Decruw, Meulebekestr. 17. Jan Van Holm z. v. Hendrik en Angela Quintens Statie- dreef 24. Sterfgevallen. José De Graeve, R m„ z. v. Amedee en Esther Sturtewaeen, Hugo Verrieststr. 99. Juul Desmet. 58 j., dres- der, wed. v. Maria Holvoet. Vi.ifwegenstr. 5. Desideer-Camiel Louagie. 76 .1., land- werker. wed. v. Josephina Vandersteene en v. Maria Hemelaere en echtg. v. Maria Delnat. Kattenstr. 201. Leonla Delavie, 76 j., z. b., wed. v. Juul Marrecau, Sint- Amandstr. 90. Tryphon-Maurihs Huy- ghebaert, 57 .1.. bediende, ongeh.. Vierweg- straat. 82. Rosalia-Clemeno?; Goddeeris. 83 j., dienstmeid, ongeh., Bruggesteenweg 52. Elodia Boomgaert, 88 .1.. z. b.. wed. v. Richard Bergheman, Diksmuidesteen- weg 151. APOTHEEKDIENST op Zondag 30 April 1944. Hr Desmet-Bouckaert, Noordstraat 24. TAXIDIENST VOOR DOKTERS Hl- Od. Idc-Vercruysse, St-Michielsstraat. TAXIVOEROERS DER WEEK Hr Nestor Wauters. Spanjestraat 96. Hr G. Verstraete, Hof v. 't Henneken 48. Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. ONGELUK Zekere Désiré-Camiel Louage, echtge noot van Marie-Louise Delnat en wonen de in de Kattenstraat 201, Róeselare. gaf den laatsten tijd teekenen van waanzin. Daarom werd hij ter verpleging opgeno men in het stedelijk hospitaal, 's Nachts omstreeks 2.30 uur is hij in zijn slaap op gestaan en is uit het venster van de twee de verdieping gesprongen. Tengevolge van een zware «•"'-■-ttelbreuk was de dood oogenblikkr1' - TENTOONSTELLING Mevr. Van Parys stelt haar laatste wer ken ten toon in de zaal Cloet, Róeselare. De kunstenares heeft deze tentoonstelling betiteld Lsiezichten Een tentoonstelling die warm aanbevolen wordt. DE A. T. C. GEWESTDAG De A. T. C. hield te Róeselare een bui tengewoon geslaagden Gouwdag. Om 1.30 uur had de algeme-:ne vergade ring plaats in de bovenzaal van het stad huis. De gewestelijke voorzitter, Julien Deman uit Róeselare, wenschte de kern- leiders geluk met hun werking. Spreker bracht hulde aan den overleden kernki- der Valère Stryckx uit Izegem. Op 11 Juni zal tijdens den Gouwdag een H. Mis ter zijner nagedachtenis opgedragen worden. De Heer Libbreeht behandelde op klare en praktische wij zé het onderwerp: Hoe leer ik mijn rol. Deze uiteenzetting werd met de grootste aandacht gevolgd. De Gouwvoorzitter, de Heer Sersu uit Ardooie, hekelt de vele wantoestanden die m de toorn: elmiddens heerschen ten over staan van het publiek. De landelijke voorzitter, de Heer Hae- pers uit Antwerpen, houdt een gloedvolle begeesterende rede, waarin hij er den na druk op legt dat degenen, die talent ge kregen hebben, hun volk moeten dienen door hun tooneelkunde. Wij moeten steeds kunnen getuigen: Wij hebben ons best gedaan. Het was een vruchtbare en vooral praktische vergadering, waaruit de aan wezigen veel nut konden trekken. BOND DER GEKVACUEERDEN VAN OOSTENDE' TE ROESELARE EN OMLIGGENDE Wie lid wil worden van dezen bond, kan dit mits 10 fr. te betalen in het bu reel, Staticplaats 3, Róeselare, ofwel 10 fr. storten op postchecknummer 2748.90 van den Heer Pyck. Oostende. De lidkaart wordt dan opgezond" VELOS GESTOLEN' EN WEER TERUG GEKREGEN Zekere Wancour Gerard uit Gits, wo nende in de Roeselarestraat, had zijn velo geplaatst op de koer van de herberg Den Boer in de Mandellaan te Róeselare. Om 22.30 uur plaatste zekere Vanackere P„ Uit Rumbeke, eveneens zijn velo op de zelfde koer. Et was toen geen enkele an dere velo te zien. De poort van de koer was gesloten. Toen Vanackere ongeveer 10 minuten later buiten kwam, hoorde hij Wancour tegen den zoon van de herberg zeggen; Mijn velo is gestolenVan ackere ging weer binnen, doch toen hij 10 minuten later wilde vertrekken, was Wan cour er met zijn velo vandoor. Deze bracht echter den volgenden dag den velo weer terug naar de herberg Den BoerHij had hem meegenomen, omdat hij anders te voet naar Gits moes; en dat was wel wat ver. Naderhand werd ook de velo van Wancour in de Mandellaan teruggevonden door een zekeren Keysabyl en naar het politiebureel gébracht. ONGEVAL Zekere H... Maria, uit Hooglede, kwam met haar velo door de Rumbekestraat ge reden om zich naar de stad te begeven. Achter op haar velo had haar kindje plaats genomen in een mandje. Op het kruispunt Rumbekestraat en Zuidstraat kruiste zij een wagen, die in de richting Rumbeke reed. Op hetzelfde moment wil de een auto den wagen voorbijrijden, met het gevolg dat de vrouw werd aangereden. Vrouw en kindje werden tegen den grond gesmakt zonder zich echter te kwetsen. De vrouw was echter zoodanig verschrok ken. dat ze niet meer kon gaan. De auto reed door zonder zich om ziin slachtoffers te bekommeren. Dit ongeval liep dus bui tengewoon goed af. AANRIJDING Omstreeks 14.30 uur reed een autotrac tor met aanhangwagen, bestuurd door B... R... uit Gullegem, door de Rumbekesteen- weg in de richting Rumbeke. Gekomen aan den overweg, zag de geleidér zich plotseling geplaatst tegenover een wagen met paard, gevoerd door E... M... uit Róe selare. die zijn baan kruiste en den IJzer- weg volgde. De autotractor zwenkte nog naar links, doch kon een aanrijding niet meer vermijden. Gelukkig was de snelheid gering zoodat alles zich bepaalde tot stof felijke schade. Vooral voor den voerman en zijn paard liep het wonderwel af, doordat door de zwenking de wagen slechts van achter gegrepen werd. VF.LODIEFSTAL Omstreeks 19.15 uur begaf zich zekere M... G... naar de kerk van de Paters Re demptoristen. Hij plaatste zijn velo op het pleintje voor het klooster. Toen hij weer kwam om zich naar huis te begeven, kwam hij tot de ontdekking dat een on bekende met zijn veio verdwenen was. BOND DER OOSTENDSCHE GEËVACU- EERDEN TE ROESELARE Op Zondag 23 April werd er 's morgens om 10 uur ln de raadszaal van het Stad huis een vergadering gehouden van dpn Bond der Oostendsche geëvacueerde^ voor Róeselare en omliggende. Het voorloopig bestuur werd a's volgt samengesteld: Heer Kindt, Voorzitter; Heer J. Schooneknaepe, Ondervoorzitter; Heer Karei Pycke, Secretaris; Heer De clercq, Schatbewaarder; De Heeren Jong- bloet. Mahleu en Vancrayenest, leden. Lokaal en bureel bij Jan Termote, Café St. Üeorges. Statieplaats 3, Róeselare. lederen Zondagmorgen om 10 uur gezel- li»® bijeenkomst in liet lokaal. f BERICHTEN VAN WINTERHULP PI EN ST REGELING. De volgende verrich tingen hebben steeds enkel den Maandag plaats: Nieuwe inschrijvingen; Veranderingen steunkaarten; Afgifte nieuwe loonbewijzen; Aangifte van geboorten en overlijdens; Afleve ring van steunkaarten en melkkaarten. Op dezen dag zullen de bureelen geopend zijn van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. BROOD- EN MELKTICKETTEN. De bakkers moeten de broodtlcketten binnenbrengen tus- schen den 1 en 0 van iedere maand. De melktlcketten worden uitgereikt ln de zelfde week. wanneer de ultdeeling der rant soenzegels plaats heeft. Zij worden dan uitge deeld tot en met den Zaterdag van die weck. UITDEELING VAN B1SGU1TEN. De ultdee ling van blseulten voor de ouderlingen boven de 65 jaar geschiedt steeds ln twee dagen en wel ln deze volgorde: Eerste dag. 's Yoormiddags de nummers 1 tot en met 40; 's Namiddags de nummers 41 tot en met S3. Tweede dag. 's Voormiddags de nummers 84 tot en met 118; 's Namiddags de nummers 149 tot en met 1S3. Opvenast: De ultdeeling van biscuiten Is voorloónlg geschorst. Do verdere uitJecltngen zullen intijds worden aangekondigd. PLOTSELING OVERLEDEN De Heer André Gryffroy, handelaar en electrieker. wonende Ooststraat 37, oud 52 jaar, voélde zich Düisdagavoi.d rond 19.30 uur plotseling onwel worden. Eenige oogenblikken later had hij reeds den geest gegeven. Dit overlijden, kwam des te on verwachter, omdat'hij dienselfden avond buiten nog had staan praten tegen ken nissen. De bügeroepen geneesheer schreef dezen plotselingen dood toe aan hart- ziekt© GOED AFGELOOPEN Zekere André Gilles, oud 34 jaar, me- kanïekwerker in de fabriek Wed. Louis Tant. gelegen bij do Kleine Bassin, was in de fabriek aan het werk. Plotseling viel er een zwaar stomp voorwerp van de zoldering on ziin hoofd. Dit pebnn'de om streeks 11 30 uur. Gilles bleef bewusteloos liggen en bloedde nevig uit een diene wonde. Men droeg hem tor verpleging Wj een dokter binnen, die de hoofdwonde dicht naaide. Na verzorging kon hil huis waarts keeren. Het is dus nog goed afgeloooen. T.FFNTNG NAN 2.273 000 FRANK A AN 2 Vt T. H. VAN HET JAAR 1895 Aantal uitgegeven titels: 4.546. Aantal afgeloste titels: 2.516. Aantal titels in omloop: 2.030. 91 Schuldbrieven uitgeloot on 18 April 1944 en terugbetaalbaar met 500 fr. vanaf 1 Mei 1944: 5 77 92 190 240 329 391 407 508 636 579 613 690 711 716 834 867 885 926 928 943 1240 1242 1279 1285 1344 1413 1485 1559 1615 1680 1709 1795 1811 1842 1854 1875 1953 1980 2018 2031 2072 2074 2112 2191 2201 2245 2262 2264 2347 2395 2458 2569 2638 2650 2673 2780 2790 2826 2854 2858 2899 3019 3029 3184 3211 3213 3225 3388 34C8 3444 3474 3532 3640 3672 3705 3782 3835 3950 3990 4055 4069 4121 4143 4197 4216 4219 4309 4345 4461 4535 Schuldbrieven uitgeloot en niet ter be taling aangeboden: Trekking 1915: 334 en 2235. Trekking 1917: 872. Trekking 1923: 8'3. Trekking 1926 2441. Trekking 1931: 573. Trekking '"34: 4134. Trekking 1.-56: 2222. Tre' kir.ig 1943: 403 516 703 729 740 2228 4391. UNIE VAN HAND- EN GEESTESARBEIDERS Niettegenstaande de moeilijke en har de tijden, die wij doormaken, heeft de Unie besloten 1 Mei, feestdag van den arbeid, waardig tei gedenken. Op Maandag 1 M.-i zal om 7.30 uur in den Schouwburg Patria het 1 Mei-feest doorgaan. Dit feest wordt aangeboden aan alle arbeiders- en bedien-denfamiltes. De toegangskaarten zijn kosteloos te ver krijgen in de bureelen van de Unie, Hugo VeuiOSiSiraac 8, Róeselare, iederen dag van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur. DRIEKONINGENAVOND AAN SHAKESPEARE De vertolking van Shakespeare's Drie koningen» vc» a door de Kcurgroepvan den A. T. C. Het Masktr groeide uit tot een prachtig succes. Deze uitvoering was tevens bedoeid ais een didaktische proef voor de vele aanwe zige ieden van den A. T. C. én verder als een test om te bewijzen dat het liefheb- berstooneel parallel kan loopen met het beroepstooneel. Het Masker is in alle opzichten geslaagd. Het was in ieder opzicht een schoon spel en wij danken deze Keurgroep har telijk voor her soumis kunstgenot, dat zij ons geschonken heeft. Mogen wij Het Masker nog meermalen' terugzien in on ze stad. BERICHTEN VAN DEN BEVOORRADINGSDIENST Inschrijving voor aardappelen. Met het oog op de bevoorrading in aardappe len voor >de komende maanden, moeten alle verbruikers met uitzondering van de producenten, zich laten inschrijven bij een kleinhandelaar in aardappelen. Daar toe zullen zij hun blauwe rantsoeueerings- kaarten tusschen '26 April en 4 Mei in dienen bij e.en kleinhandelaar in aardap pelen naar- eigen keuze. Aardappelcontracten. Formulieren voor het afsluiten van aardappelcontrac ten zijn in den bevoorradingsdienst te bekomen tegen 1 fr. per contract. ZANG- EN VIOOLRECITAL Op Zondag 30 April zal er om 3 uur in den Patria Schouwburg een zang- en vioolrecteal gegeven worden met mede werking van: Mevr. José Storie, pianiste, Chopinpri.js; Hr Maurice Defroote, bas- solist. Kon. Muntschouwburg Brussel; Hr Henri Gadeyne, violist, prof. Kon. Con servatorium Gent. Uitgevoerd zullen worden: werken van Haydn, Mozart, Cliopin, Bach, Beethoven, Schumann, Schubert, de Sarosat, St. Saëns. Prijzen der plaatsen: 40 fr. (voorbehou den) "35, 25 en 15 fr. Lckatie: Gasthof Patria, dagelijks van 5.30 tot 7 uur 's avonds. SPORT IN HET ROESELAARSCHE De nederlagen van Club en Sportkring. Wat men er te Róeselare over denkt! De gebeele stad zat Zondagavond in span ning- over den uitslag van den wedstrijd tegen Racing Gent, die zou beslissen of Club kam pioen zou worden ja of neen. De algemeene Verwachting was; Hr zal zeker gewonnen worden. Maar ja. men kan nooit weten. liet zou oe eerste maal niet zijn, dat Club een ze kere wedstrijd verloor. Eindelijk kwam liet bericht: 3-0. 'n Donder slag of een Aprilgrap, zooals ile week te vo ren, toen sommige gazetten Club lieten verlie zen tegen Dendermonde. Niemand kon bet ge- looven. zelfs wij niet, die toc'li overtuigd wa ren dat bet te Gent een moeilijken wedstrijd zou worden, ie meer daar voor Racing bet degradatiespook nog steeds dreigde. We waren Maandag in de gelegenheid enkele sportmannen te spreken, die de reis naar Gent hadden meegemaakt. Allen waren het roerend eens, dat Club verdiend verloren bad. Club speelde op dat gewichtig moment een van zijn slechtste wedstrijden. De Clubjongens missen over het algemeen datgene wat ieder sportman ln groot dosis moet bezitten, nl. hardheid. Als Club gemak kelijk kan winnen of zeker is van de over winning. dan kunnen ze alles. Komt er echter een tegenslag -zooals Zondag te Gent in den vorm van twee onverwachte doelpunten zoo dat er een nederlaag ln het verschiet hangt, dan zakt het gebeele elftal ineen; er wordt moedeloos en futloos gespeeld zonder eenlg verband en alles loopt tegen. En zoo zijn de kamploenillusiês in rook op gegaan. Zal Club nog ooit zoo'n goéde kans krijgen? Z.al het volgende seizoen dé rivali teit tusschen Sportkring-Club-Izegcm geen scherper vormen aannemen? We Willen liet hopen dat we het mts hebben, doch Club zal geen tweeden keer zoo'n kars krijgen, BIJ Sportkring misten we Zondag Vantie- ghem, Decrue, Ostyn en Gobbln. En het was te voorzien dat er in deze omstandigheden moeilijk zou gewonnen worden tegen Hum beek. ondanks een 2-0 achterstand werd er toch taal volgehouden, zoodat er ten slotte slechts met 3-2 verloren werd, hetgeen, ge zien het groot aantal invallers, no-g zoo slecht niet was. Plechtige Eeremis. Donderdag laatst was onze parochie in feest. E. H. Marcel Decapimaeker, leeraar aan het S:-Joseph-College te Izegein, droeg zijne plechtige Eeremis op. Jammei dat zoo iets niet in onze schoone paro chiekerk kon plaats grijpen. En toch! niettegenstaande dit alias was de plech tigheid heel indrukwekkend. Tengevolge het weder kon de wijdeling niet in stoet afgehaald worden. Ondanks dit alles werd de plechtigheid bijgewoond door talrijke mede-parochianen. Hst was oprecht aangrijpend, wanneer heel die priesterschaar H. Decapmaeker naar het altaar vergezelde, alwaar het Veni Creator werd aangeheven. Het kyriale werd gezongen door de studenten die het er eervol van af brachten. Het gelegenheidssermoen werd gehouden door Z. E. H. Vanlerberghe, Principaal van hoogergenoemd College. Honderden van zi.in medeparochianen gingen ten offer; ook de jongensschool was vertegenwoordigd en talrijke leerlin gen van E. H. Decapmaeker die er aan hielden, snijts den aanhoudenden regen, de plechtige eeremis van hun leeraar bij te wonen. Wij wenschen den wijdeling en zijn fa milie van harte proficiat, en moge God het apostolaat van den jeugdigen priester zegenen. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorte. Dobbels Godfried, z. v. Valère en Godelieve Staelens. Huwelijk. Maes Maurice, landwer- ker. met I epoudere Maria, huiswerkster. Huwelijksafkondigingen. Bin-tein Si-1- veer. landiwerker, met Dewilde Julia. z. b. te Handzame. Dejonghe Cyrtel, land- werker. met Trybou Paula, huishoudster te Oekene. Overliiden. Bouckenooghe Irbonie, 65 j„ echtg. Degryze Henri. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 30 April gansch den dag door wa ai-geno men worden door Dokter Leo AMERY, Hoogestraat 30, tel. Foeselare 50.20. De apotheek Jozef Degryze, Bruseesbr. 44, is enkel open tot 12 uur 's middags, Zwaar verkeersongeval. Dinsdagavond omstreeks 20.30 u. kwam zekere Alberic Demeulenaere, eierhande- laar, wonende Kortemarkstraat te Hoog lede, vergezeld van zijn 12-jarig zoontje Frans, met zijn autovrachtwagen op den weg Sleyhaeg;-Hooglede gereden. Geko men aan de café Sleyhaege openge houden door Alois Lamsens, moest hij halt houden om aldaar een lading op te nemen. De kkïne Frans stapte uit den auto en ging de straat over en had niet bemerkt dat juist een auto kwam aange reden in de richting van Hooglede. De knaap werd door den auto, die .gevoerd werd door zekere Demeyere uit Torhout, gevat en met geweld tegen den grond ge slingerd, alwaar hij roerloos bleef liggen Een bijgeroepen dokter stelde vast dat het slachtoffer de beide onderbeenen ge broken werd en deed hem naar een kli niek te Róeselare overbrengen. De Rijkswacht van Róeselare stapte ter plaatse af om het gebruikelijk onderzoek te doen. Onze Mei-Kermis. Nog acht dagen scheiden ons van de Meikérmis. Het programma is wel gevuld en er zal dit jaar nogal wat te doen zijn, niettegenstaande de moeilijke en harde tijden' die wij doormaken. Hieronder ge ven we het volledig programma. Kcrmis-Zondag 7 Mei, te 9 uur, opening der kermis. Verder zal er natuurlijk ook muziek en leute zijn en daar de markt naar we hoorden zal vol staan met ver makelijkheden, zullen we toch eens de beenen kunnen uitslaan. Kermis-Maandag 8 Mei: te 9 u. plech tige zieledienst voor de overleden paro chianen. Te 14 uur, op het terrein van S. K. Hooglede in de Groote Noordstraat, groote voetbalwedstrijd tusschen de Siadhuisratten en de beenhouwers. Te 15.30 uur in de Hoogestraat, wegrit voor nieuwelingen V. W. U. Zooals wij reeds mededeelden zijn er 1500 fr. prijzen. Daarbij nog een heele vracht premiën. Kermis-Dinsdag 9 Mei, te 15 uur, sport- hoogdag: Het Kriterium van Midden- Vlaanderen voor Beroepsrenners; 10.000 frank prijzen en een strikt minimum van 2000 fr. pretniën; afstand 100 km. of 40 ronden van 2,5 km. Een gedetailleerd koersverslag langs de micro worden ver zekerd. Een overgroote keus van U vraagt wi.i draaienwordt ter beschik king gesteld van het publiek. GITS Brutale diefstal. Zekere Wancour Gerard, wonende Roe selarestraat 14 te Gits, plaatste zijn rij wiel op den achteruit van het café De Boer gelegen in de Mandrllaan, Toen hij wilde vertrekken bemerkte hij dat zijn rijwiel spoorloos verdwenen was. Hij leg de onmiddellijk klacht neer bij de politie die spoedig een onderzoek instelde. Het rijwiel werd ontdaan va.n de banden te ruggevonden in de widen. Officieele Huldiglngsplechtigherd. Op Zondag- 23 April werd onze plaatselijke voetbalclub V. p. Gits, die dit jaar den kam pioenstitel van liet If. V. S. West-Vlaanderen veroverde, officieel gehuldigd. Het feest nam aanvang te 10.30 uur met een plechtige 11. Mis van dankzegging. Een heele schare supporters en sympathisanten waren opgekomen om deze plechtigheid bij te wonen, zoodat het kerkje nroppeiisvol stak. Kortom, een mooi aandoen- liik feest, dat een mensch eens deugd doet aan het harte, nu vooral in oorlogstijd. Na de Mis werden de kampioenen-voetbal- lls'ten en de bestuursleden ontvangen ten ge- riieentehüize door den Heer Burgemeester en Schepenen, waar hen de eerewiin en prachtige bloemengarven aangeboden werden. De Heer Burgemeester Vamleghfnste sprak zijn welge meende dankbetuigingen uit en hoopte V. 1'. Oils nog als kampioen te mogen begroeten ln de toekomst. Vandaar trok de ganscbe schaar genoodtg- den naar het lokaal van mauv-wlt, Café De Samenkomstbij Hector Declerck, waar de feestdisoh te wachten stowt. Na liet feestmaal, dat tevens een fijne brokke was en onze voet- ballsten hun buikje eens een zlelomls konden doen. werden aan de spelers van het glansrijk elftal door de Voorzitter en animator van V. P. Gits de eereteekens uitgereikt, waarop dan een lekker glas gedronken werd. In den namiddag moesten onze Jongens te velde trekken tegen V. V. Llchtervelde. dat totaal overrompeld werd en met 9-2 cijfers moest afdruipen. 's -Avonds greep dan ln liet lokaal een ge noeglijke feestavond plaats. V. P. Gits heeft feilen wind ln de zeilen! Onze hartelijkste gelukwenschen en verder goed hell. L. G. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Raphaël Vervaele, z. v. Maurice 'en Maria Mouton. Roger Baert. z. v. Achlel en Martha Decorte. Roza Lootens, d. v. René en Angèle Ver in eersch. Overlijden. Henrl Viaene, 47 j., on gehuwd. Winterhulp. De kleinhandelaars die-, ln de maand Augustus 1943 hun reserve peulvruchten hebben ingeleverd aan Winterhulp mogen zich om uitbetaald te worden bij den Hr Debrock, Ksrkplein Lichtervelde. begeven op Maandagen 1, 8 en 15 Mei, telkens ln den voormiddag. BE VEREN-Róeselare Bericht aan de bevolking. Op bevel der Kreiskommandantur Róe selare moet alle bruikbare prikkeldraad, die voor omheiningen van eigendommen, hovingen er.z. gebruikt wordt, ingeleverd worden. Aan de omheinde weiden moigen twee 'draden blijven, terwijl bij omheining van tuinen, boomgaarden en andere af sluitingen, alle draden moeten weggeno men worden. De prikkeldraad moet in goeden staat afgenomen en oogerold in gebracht worden. Ieder rol draad moet voorzien zijn van den naam van den eigenaar, geschreven on stevig karton. De inlevering voor Beveren is vastge steld od Maandag 1 Mei 1.944: 's morgens van 8 tot 12 uur. 's namiddags van 2 tot 5 uur. Fe inlevering geschiedt in de zaal Verhaegh'-. Roeselarestraat. De Burgemeester, Geert Seys. ARDOOIE Burgerstand. Geboorten. Desmedt Brigitta, d. v. Gerard en Vervisch Martha, Hemelstr. Deceuninck Rita, d. v. Cyriel en Callens Elvira. Bcrgmolen. Overlijdens. Verhelle Julie, 88 ,i., z. b., wed. v. Leopold Vandenberghe, Wijk de Statie, i RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Brulez Aurel, z. v. Julius en Noliet Maitha. Houthoofd Ginette, d. v. Jozef en Lefevere Leona. Hovaere Wlllv, z. v. Gerard en Malengier Emma. Foulon Jozef, z. v. Andreas en Lietaert Alida. Lammers Walter, z. v. Alberic en Ducastelle Magdalefta. Muilier Christiana, d. v. Maurics en TJeruyttor Ivonna. Boucherie Lutgarde, d. v Ge rard en Vandenbroucke B:rtha. Zoete Denise, d. v. Jozef en Masscheleyn Maria. Vandeghinste Werner, z. v. Gerard en Corneillie Gerarda. Frans Vancraey- nest, z. v. Hendrik en Declerck Maria. Overlijdens. Laroy Elodia, 75 j., wed. v. David. Constantyn. Vanhuyse An dreas, 23 j., ongeh. Nuytten Julius, 48 j., echtg. v. Magnée Maria. Huwelijksafkondigingen. Verfaillie Richard, fabriekw., met Mylle Maria, dienscm. Mylle Remi, schoenm., met De Blaere Maria, fabriekw. Samyn Maurits, werkm. te Beselare, met Missin- ne Simonna, diensten. Huwelijken. Vermandere Andreas, slachter, met Berteloot Georgette, z. b. Descheemaeker Eug-een, land'b, te Izegem, met Taillieu Maria, landb. Vandenber ghe Maurits, landb. te Boezinge, met Sa- bot Lia, landb. Temmerman René, ijzerwegw., wed. v. Vanbier'vhet Elza, met Debruyne Irma. z. b., wed. v. Mylle Phi- lodorus. Verfaillie Richard, fabrtekw., met Mvlle Maria, dienscm. Mylle Remi, schoenm., met De Blaere Maria, fabriek werkster. RUMBEKE Diefstal van tarwe. Onbekende dieven zijn 's nachts inge broken bij landbouwer Oscar Coucke, wo nende Wijk Kazand. In de schuur boven den aardappelkvlder lagen 200 kilo tarwe, die door de dieven v r - 'en .meegenomen. De gemeentepolitie s* 'e een onderzoek in met de huln van e politiehond. Dit onderzoek leidde echter tot niete. Diefstal. Onbekende dieven hebben 's nachts on geveer 10 meter draad die rond de weide gespannen was van landbouwer Lean-dér Boüdrez, wonende Wijk Hukken, afgedaan en meegenomen. On de plaats ven den diefstal waren sporen van vélo's zichtbaar. De politie stelde een onderzoek in. Sportcomité. Op initiatief van het gemeentebestuur en naar aanleiding van een omzendbrief van het Commissariaat voer Sport en Lichamelijke Opvoeding, is er te Rumbeke een snortcomité tot stand gekomen. Dit sportcomité staat onder leiding van den gekenden sportman André Desplentere en c-mvat afgevaardigden van alle takkèn van plaatselijke sportbedrijvigheid. o. a. zwemmen," velosport, voetballen, athletiek. Berichten van de N. L. V. C. 1) Vanaf deze vieek zijn cp hoi bureel van ds N. L. V. C. de meststoffencoupons Nr 3 voor potasch te verkrijgen. 2) Gek degenen, die suikerbieten heb ben aangegeven bij de telling van 15 Mei 1943, hebben recht op bijgevoegde cou pons voor ontbonden phosnhaat. 3) Degenen, die het mislukken van kool zaad hebben vergeten aan te geven, moe ten zich ormvddellijk aanmelden op het bureel van de N. L. V. C. naars zullen worden tentoongesteld. Als heerlijke omkransing van bovenvermeld hoofdnummer komen nog: een luisterrijk muziekconcert, met de mooiste fragmen ten van het Franciscaansch-Oratorio van onzen Vlaamschen Toondichter Ed gar Tinei, uitgevoerd door den befaamden stedelijken Peter Benoitkring in sa menwerking met de koren der Derde Orde. Verder voordrachten over Sint Franciscus in de Letterkunde, in de Schil derkunst: een heerlijk Franciscaansch Kinderfeest: een filmavond m-:t een Franciscus-fllmopenlucht-muziekfeesten door de voor deze gelegenheid flink ver sterkte D. O. Harmonie. Niets zal worden gespaard om van deze Franciscaansche Jubelfeesten te Izegem iets éénigs te maken. Ten gepasten tiide komen we op deze heuglijke gebeurtenis terug. IZEGEMSCH SPORTNIEUWS Voetbal. Door onvoorziene omstandigheden kon de aangekondigde ontmoeting van ons 1" elftal met de Eerste-Afdeelingsploeg van F. C. Brugge niet doorgaan. Onze tweede ploeg speelde, in den voor middag. een weinig aantrekkelijke nartij tegen een versterkte ploeg van S. V. Deer lijk. Beide ploegen namen omzeggens elk een helft voor zich. Toch moesten onze jongens nint onderdoen met 2-3 ten voor- deele van Deerlijk. Zon'dag a. s. komt ons 1" elftal, op het plein der Reeperstraat, uit in een Lief- dadigheidiskamp ten vcordeele van het Scheidsrecbtersfonds, tegen een Selektie van West-Vlaanderen spelers van Club en Cercle Brugge. prachtige match in 't verschiet. INGELMUNSTER Aangeslagen. Door de Vliegende Brigade van Róese lare werden te Ingelmunster een zekere C. R. en S. P., beiden afkomstig uit Ha- relbeke, gesnapt terwijl zij ieder een zak tabak in blad on hun velo vervoerden. De tabak en de velo's werden aangeslagen. Bericht van de N.L.V.U. De landbouwers worden dringend ver zocht op het bureel van de; N.L.V.C. de polaschcoupons Nr 3 te komen afhalen. Het teeltplan moet worden voorgelegd. De suikerbietenverbouwers kunnen .-veneens de speciale meststoffenbons bekomen. Aangeslagen. In samenwerking met de controledien sten werd er door de politie overgegaan tot een huiszoeking bii Vamieste Gerard, wonende in den Beelshoek. Er werden 30 kilo tabak in beslag genomen. Ouders, let op uw kinderen. Het is al verschillende keeren voorgeko men, dat er ten nadeele van de roterij «De MandelOostroozebekestraat, alhier, door spelende kind-eren vteskapellekens in brand gestoken werd-m. Niet alleen moe ten zulke kwajongensstreken tegengewerkt worden, doch ze leveren ook «root gevaar op. dat de brand zich zou overn'anten on het andere vlas. De politiecommissaris oordeelde het dan ook noodig een aantal ouders bij zich te ontbieden om hen op dit gevaar opmerkzaam te maken en te vens te waarschuwen beter op hun kinde- bestaande nl. uit ren te letten. BURGERSTAND Geboorten. Denys René, Kortrljkstr. 175. Soetaert Johnnv. Bruggepoort 28. Deloose Johan, v. Wevelgem. Debeir Eric, Lammerstr. 137. Laperre Chris- t.iane, Aug. Debunnestr. 52. Lateur Ju les, v. Wevelgem. Bourgeois Thérèse, v. Vorst. Moenens Monique, v. Wevelgem. Deprez Willy, v. Dadizele. Danny Quivron, Leopoldstr. 24. Claeys Eric, v. Wevelgem. Mortier Brigitte, Brug- eestraat 210. Mortier Bernard. Brugge- straat 210. Masschelein Rose-Marie, Kortriikpoort 43. Claus Nelly, Over- winningstr. 32. Werbrouck Christiane, Statiestr. 101. Boddaert Henri, Brug- gestraat 29. André Jacques, v. Ledegem. Provost Mireille, Vooruitgansstr. 58. Trachez Ma,rie, Halewijnstr. 47. Rita Deurelf, Wervikstr. 351. Claerhout An- toon, v. Wevelgem. Santelé Yvette, Koningstr. 40. Machiels Rudiger, Poer- magazijnstraat 26. Verhelst Annie, Bruggestr. 208. Mahieu Francine, Gui- do Gezellelaan 1, Geluwe. Ghislaine Verlinde, L-eegweg 203. Hennebert Ro ger, v. De Panne. Thoma Bérénice, v. Rollegem. Capelle Michèle, Aug. De- bunnestraat 62. Soens Josepha, Zonne- straat 51. Gevaert Annie, Vander- meerschplein 11. Delrie Werner, Brug- gestraat 296. Vanhee Ronny, v. Wevel gem. Huwelijksafkondigingen. Serneels Frans. Anseelestr. 24, en Dujardin Clé- mence, Anseelestr. 24. Verschaeve Gé- rard, v. Halewijn. én Verhaeghe Rachel, Onderwijsplaats 17. Pille Louis. Con gresstraat 7, en Meheus Florida, Vlamin genstraat 24. Six Emiel, Bruggestr. 357, en Fharazijn Marie, Moeskrcenstr. 12. Dewulf Maurits, v. Meenen, en Debus- schere Elisabeth, v. Dadizele. Huwelijken. Stock Robert, v. Moes- kroen. en Ackou Yvonne, Poststr. 4. Watteyne Marcel, v. Geluwe. en Devlies Isabelle, Bruggepoort 95. Bogaert An- toine, v. Zonnebeke, en Debeir Marie, Volkslaan 98. Vanclooster Maurice, v. Wervik. en Baelen Simonne, Zandput- straat 85. Sterfgevallen. Verhaeghe Leontine, 81 .i., Toekomststr. 40. Vander Meeren Victor. 67 j., monteerder, Moeskroenstr. 23. Verfaillie Cecilia, 31 j., v. Wervik. -Moerkerke Gabrielle, 47 ,i„ Kazentesir. 5. Drs.mettre Mathilde. 70 j., Wahfsstr. 144. Rogiers Da.niella, 23 d., v. Kuurne. Maes Arthur, 77 j., Volkslaa" 300. Denys Berthine, 56 j., weverstr. 2. ONGEVAL De 50-jarigi" kolenhandelaar Charles Verkinder, gehuisvest Lommerstraat te Meenen, was bezig zijn paard te roskam men toen het naard steigerde en hem een stomp toebracht waardoor hi.i ernstig ver wond werd aan het hoofd. Verkinder mbest opgenomen worden in esn kliniek. VROUWEN OVERVALLEN Twee vrouwen, waaronder Alice Tuyt- tens, 39 jaar, gehuisvest Voorzienigheid- straat. kwamen 's avonds van de bioskoop. Zij stelden vast dat een onbekende kerel hen volede en verhaastten zich naar huis. In de Moeskroenstraat rukte -de onbeken de de handtasc.h uit de hand van Alice Tuyttens en vluchtte wee. 's More-ens vond Cvriel Vanhee. gehuis vest Ooststraat, lanes de T-eie de hand- tasch. waam't het eeld gestolen was. i PLOTS OVERLIJDEN Ter hoogte van het Waterkasteel is de 57-.iarige Victor Vandermeeren, gehuis vest Moeskroenstraat 23, die daar voorbij- fietste, van zijn rijwiel doodgevallen. EERLIJKE DAAD Egide Vankeer, gehuisvest te Poelkapel- le, vond langs den Hoogweg een som geld welke hij op het politiekommissariaat de poneerde. BRIEVENBUS OMGEREDEN 's Avonds werd door een auto, waarvan de bestuurder onbekommerd doorreed, de brievenbus welke in de Bruggestraat ter hoogte der Kortestraat staat, omvergere den. EEN MEI-VIERING Door de DeVlag wordt op Maandag 1 Mei e. k. in de feestzaal van de DeVlag- haard, Brugg-tstraat 39, een gelegenheid- feest ingericht, met muziek, zang, sketch, voJks- en rijdansen. Er is tev:ns gezorgd voor bijzondere verrassingen. Het feest begint te 19.30 uur z:er stipt. IN HELP U ZELVE Door de Toon-eelkring van Help U Zelvewordt als sluiting van het too- ne-elseizoen, Zondag 30 April het bekende tooneelwerk 't Lk.d van Moeder opge voerd in de feestzaal Help U Zelve Kazernestraat, te 5 uur stipt. SPORTFEEST Zondag 30 April 1944, om 9.30 uur voor middag op het Koningin Astridplein, heeft een sportteest plaats, ingericht dooi de Bedrijfssportunie. Inschrijvingen vrij en kosteloos vanaf 9 u. Begin der wed strijden om 9.30 uur. Op het programma: 80 m. snellcopen; kogelstooten en hoogspring»;n. Per ploeg: volley-bal en koordtrekken. EEN MEI-FEEST Het Eén-Meifeest,, ingericht door de Unie van Hand- en Geestesarbeiders, gaat door op Zondag 30 April 1944. om 4.30 u. namiddag, in d.e zaal St MichelKo ningstraat. Deuren om 4 uur. Ingang vrij en kosteloos voor iedereen. Iedereen is welkom. FILMAVOND Woensdag 3 Mei a. s., cm 19.30 uur in de kinemazaal RoyalBruggestraat, slechts één enkele vertooning van de zeer komische film De Kleine Gasman Iedereen is welkom. STADEN Burgerstand. Geboorten. Vandenbulcke Daniël, z. v. Maurice en Pamelts Paula, Groote Veldstr. Depoorter Wiliy, e. v. Remi en Carpéntier Ivonn&, Groote Veldstr. Tommelin Michel, z. v. Aloys en Desny- der Anna, Vrijboschstr. 18. Desnoeck Mariette, d. v. André en Deleu Elza, Hoo gestraat, Roose Leon, z. v. Odiel en Terryn Manuria, Stampkotstr. Pro voost Monique, d. v. Gaston en Brackez Julia, St-Janstr. Devoldere Joseph, z. v. Gerard en Declerck Romania, Reke- straat 21. Sterfgevallen. Moyaert Camlei, 74 j. 3m., wed. v. Drionghe Pharailde, Tolstr. Pattyn Karei 41 j. 4 m.. ongeh. Blomme Eliza, 82 .1. X m., ongeh., Frans Van Colenstraat. Huwelijk. Vankeersbilck Albeit, spoorwegwerker v. Eesen, en Van Ins- berghe Allee, hulshoudster v. Staden. Maalvergunningen. Maandag en Dinsdag, zijrude 1 en 2 Mei, aflevering vaa maal vergunnlngen zooals voorheen. BURGERSTAND Geboorten. Marleen Dujardin, d. v. Gaston en Elisabeth easier, Albrecht Ro- denbachsti'. 22. Erik Dcvaere, z. v. Ro brecht en Simonne Wallaert, Princessestr. 143. Valère Strynckx, z. v. André en Paula Devos, Sint-Crispynstr. 3. Lydia Vandev-elde, d. v. Gérard en Gabrielle Casier, Masten eikenstr. 10. B:dwig Vanderheeren, z. v. Achille en Madeleine Vandendriessche, Wijngaardstr. 27. Erik Perneel, z. v. Joseph en Gabriella Hansen, Vandenbogaerdelaan 34. My- riam George, d. v. Albert en Joséphine Vanbeylen, Kortrijkstr. 177. Gerda Ver- scheure, d. v. André en Gabrielle Ver schoot, Ardooies.tr. 23. Rika Beirnaert, d. v. Gaston en Marcella Seynaeve, Blee- kerijstraat 33. Eddy Ampe, z. v. Albert en Zoë Lafaut, Ingelmunster. Dirk Gheysen, z. v. Henri en Elvira Taillieu, Lendelede. Romain Vandenbussche, z. v. Albert en Anna Callens, Hulste. Jacqües Delaere, z. v. Marcellus en Gode- lieva Demuynck, Lendelede. Rika De- blauwe, d. v. Michel en Ivonna Vanr.este, Dweersstr. 10. Bart Decoopman, z. v. Antoine en Marguerite Verstraete, Guido Gezellestr. 1. Nicole Van Dorpe, d. v. Julius en Germana De Cai-gny, Reeperstr. 151. Hendrik en Luc Geldhof, z. v. Nestor en Bertha Verbeke, Lendeledestr. 27. Jeannine Verscheure, d. v. Cyrille en Eugenia Demeulenaere, Nederweg 127. Overlijdens. Stephanie Perneel, 75 1., z. b., wed. v, Aloysius Huysentruyt, Gent- straat 79. .Juliana Vandoorne, 57 j., huish.. echtg. v. Richard Demelie, Hulste. Cyrille Viaene, 57 j„ kuiper, echtg. v. Marie Defoür, Gentstr. 67. José Schel- ne, 4 1.. z. v. Alphonse en Marguerite Ver- b;ke, Krekelstr. 83. Huwelijken. Roger Declercq en Ga brielle Tiole, b.. v. Izegem. Omer De monie., v. Róeselare, en Marie-Loulse Wind; Is, v. Izegem. Georges Louagie, v. Westroozebeke, en Marie Vanhauwaert, v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Marcel De laere; v. Izegem, en Maria Vansteenkiste, v. Lendelede. Germain Coucke, v. Ize gem, en Martha Demeester, v. Kortrijk. Michiel Hooghe, v. Lendelede, en Irma Jonckheere, v. Izegem. Alois Raes en Alina Casier, b. v. Izegem. André Van- haezebrouck, v. Izegem, en Rachel Bour geois. v. Kachtem. ZÓNDAGDIENST DER APOTHEKERS Op Zondag 30 April is van dienst van 8 tot 12 en van 2 tót 7 uur: Heer Apothe ker Michel VERHAMME, Roeselarestr. 38. PRIESTERWIJDING Eerw. Heer Marcel Decapmaker, lee raar aan het Sint-Jozefscollege alhier, werd op Beloken Paschen tot priester ge wijd ln de kerk van het Groot Seminarie te Brugge. Hij droeg zijn Plechtige Eere- mis op in zijn geboorteplaats Staden* op Donderdag 20 April 11. Een flinke schaar Izegiemsche studenten woonde er de plech tigheid bij. Onze hartelijke gelukwenschen. LEERGANGEN VAN HET ROODE KRUIS Een nieuwe reeks Roode Kruis-leergan- gen, met practische herhalingsoefeningen, wordt van deze week af gegeven, eiken Dinsdag- en Donderdagavond, te 7 uur, in de lokalen der Vrije Vakschool, Wijn gaardstraat. Tot deze leergangen worden dringend uitgenoodigd alle gediplomeerde ambiilanciers en ambulanciersters. BERICHT VAN WINTERHULP Al de gesteunden van Winterhulp die wenschen te genieten van de voordeelen betreffende de textielprodukten, toegela ten aan Winterhulp, worden verzocht zich eerst aan te melden in het bureel Winter hulp, Papestraat, 14; open eiken dag van 9 tot 12 uur. ««IN HET LICHT VAN BEAURAING Door de zorgen der Derde Orde van Sint Franciscus wordt alhier de nieuwe film vertoond In het Licht van Beauraing Het betreft de verfilming van een wonder bekeérmgsverhaal. De vertooningen gaan door op Zondag 7 Mei, te 7 uur, en Maan dag 8 Mei, te 5.30 en te 8 uur, in de feest zaal van het Sint-Joaefscollege. Toegangs kaarten zijn van heden af te bekomen in het Klooster der Eerw. Paters Capucienen en bij de Jado-meisjes. Er wordt veel volk verwacht voor deze zeer aantrekkelijke film. RIJWIEL GESTOLEN De genaamde Lino Varutti, wonende Reeperstraat 26, alhier, werd zijn flets ge stolen in het stadhuis, alwaar hij zich op een der bureelen moest aanbieden. GROOTE SOM GELD GASTOLEN Verleden week meldden wij dat bij den vlashandelaar Jules Desmedt, Meenen- steenweg 113bis, Wijk Boschmolens, een diefstal gepleegd was door middel van in braak. De dieven zijn als volgt te werk gegaan. 'Terwijl de bewoners rustig in slaapwaren, gelukten de dieven er in een vensterluik te openen. Het venster werd opgeschoven en door de opening ge raakten ze binnen. In de woonkamer wer den aile laden van een kast doorzocht. Ze konden er beslag leggen op een belang rijke som geld bestaande uit 200.000 fr. Belgisch geld en verder ook op Fransch geld. Langs den zelfden weg verdwenen de dieven met hun buit. De plaatselijke rijkswacht werd verwittigd- en heeft het onderzoek in handen. HEERLIJKE FRANCISKAANSCHE JUBILEUMFEESTEN IN 'T VERSCHIET De drie Derde-Oorde-Sodaliteiten uit stad vieren dit jaar hun diamanten, gou den en zilveren jubileum, nl. de- Zusters D. O, bestaat 100 jaar, de Broeders D. O. 50 jaar en de Priesters D. O. 25 jaar. Der gelijke gebeurtenis moet en zal te Izegem in de maand Augustus op waardige wijze gevierd worden. Uit het voorloopig programma pikken we o. m.: Plechtige Jubelmis, amet Ponti ficale Assistentie van Z. Exc. Mgr. Lami- roy, bisschop van Brugge; Grootsche ten toonstelling in de lokalen van het Sint- Jozefscollege onder het motto St Fran ciscus in de Kunstwaarin een over zicht zal geboden worden van wat in 7 eeuwen door schilders, beeldhouwers, mu sici en letterkundigen tot eer van den Poverello van Assisl werd voortgebracht. Ook .verscheidene nieuwe en oorspronke. BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Blyaert Ge rard, dienstknecht te Tielt, en Maria Steyaert, dienstmeid te Schuiferskapelle. Al-bert Casaert, bediende te Tielt, en Margareta Debaen-e, z. b. te Zwevezele. Geboorten. Marie-Thérèse Meule- brouck, d. v. Geovges en Paula Dupont, Iepsrstr. 1.38. Willy Deneweth, z. v. Al- bert en Maria Lannoo, Pittem. Bea trice De Wulf, d. v. Cyriel en Alice Spies- schaert, Gottem. Walter Bruneel, z. v. Julien en Juliette Bouckaert, Kromwalstr. 72. Christine Tack, d. v. Albert en Margareta Van de We-ghe, Aarsele. Henriette Van Daele, d. v. Marorl en Lu- e.rèse De Vlieger, 6" Wijk 76a. Julien Voet. z. v. Charles en Bertha De Vriendt, j 6'' Wijk 76. Eric Vuylsteke, z. v. Geor ges ,?n Maria Florin, Pittem. Erik Loo tens, z. v. Marcel en Antoinette De Pae- pe, 5° Wijk 298. Monique Clarlsse, d. v. Juliaan en Julia Vandenbuverie, Winigene. Herman Landuyt, z. v. André en Ga brielle Vervelghe, Meulebeke. Joos Waelkens, z. v. Karei en Maria Maen- houdt. Oostroczefoéke. Anny Hoste. d. v. Maurits en MagdaFna Fraeyman, Hille- Zwevezele. Huwelijken. Arnold Moortgat, be diende, en Maria Jonnaert, b. te Tielt. Joseph Vervaeke, landman te Aarsele, en Georgette Missent, stopster te Tielt. Overlijdens. Ludwig Claerhout, 2 j., z. v. Camiel en Elza Bie-bauw, Meulebeke. Camiel Linclau, 68 j., echtg. Dccobecq Palmyre, 2" Wijk 6. Irma Pattyn, 84 j„ kloosterlinge, Heilige Familie, Hulst. APOTHEKERSDIENST Op Zondag 39 April wordt de dienst waargenomen door Heer Apotheker WOS- TYN, Markt, Tielt. VERSCHAEVE-HULDE Op Zondag 7 Mei e. k., .te 10.30 uur voor middag, Verschaeve-hulde, in de groote zaal van het Stadhuis te Tielt (ingang Tramstraat). Programma: Inleidend woord door Mej. J. Verberckt, Schepen van Onderwijs en Voorzitster van den Kultuurdi'enst; Spreekbeurt door E. H. Dr. A. Stubbe, mat als onderwerp: E. H. C. Verschaeve, zijn leven en zijn werk; Voordracht uit het werk van E. H. C. Verschaeve, door Ant. Vander Plaetse, Declamator. Enkele nummers Klassieke muziek zul len gedurende de feestzitting opgevoerd worden. DTAMAQ Te koop: verscheidene schoo- 1 lrtihJJ ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Voordeelige prijzen, 10 j. waarborg. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. - Tel. 84. Verg. R. C. C6S/24. SINT-BAAFS-VIJVE Diefstal Ten nadeele van de Wed. Alf. Declerck, Hooiestraat, werden op e.:n nacht 23 hen nen gestolen. Dank zij het spoedig op treden van de brigade der Rijkswacht van Wakken konden de beestjes algauw te ruggevonden worden: de moesten waren al verkocht, de overige werden op een zolder teruggevonden. WINGENE Burgerstand. Huwelijken. Oscar Serlet, landbou wer te Oedelem, met Maria Lannoo, land bouwster te Wingene, Wildenburg. Ju lien Goossvns, rijkswachter te Wingene, met Jeannette Duthoy, z. b. te Sijsele. Overjijdens. Paul Cloet, 1 j., Koker. Elodte Goeminne, 69 j., huishoudster, echtg. Alfons Ostyn, Zandberg. Julie Lema. 78 j., echtg. Henri Degant, Poel voorde. Geboorten. Mariette Devos, St Jan. Maria Debel, St Jan Noël Dapooi- r, St Jan. EULEBEKE Solo-Slim. Op Zondag namiddag 23 April jl. werd een solo-slim gespeeld door Mestdag Charles uit Marialoopveld, met al de her ter s. Medespelers: Mestdagh Philemond, Demaegd Alois en Ampe Achlel. Een horte'ifk p-ofleiat. Gentstoeiiiveg 109. Gustaaf Debus, 561 stadswerker, Tuinstr. 9. - Hortenss Vuyt s-tek-e, 81 wed. Désiré Vanneste, Wijn. gaardstraat 34. BURGERSTAND van 20 tot 27 April 1944. Geboorten. Martha Defever, Moorse- 1-estraat 86. Hendrika Soetaert, Papen, straat 29. Margaretha Werbrouck Pluimstr. 101. Jeannine Ghekkre, Jari Rethunelaan 43. Dominique Martens, Gentstr. 20. Annie Kesteloot, Gulden, Sporenlaan 41. Jeannine Delvoye, Ma. rionetten 40. Dirk Lepère, Mo&selbank 25. Jean Boorie, Kanonstr. 41. Mo. nique Coornaert, Reepkaai 7a, (v. Heule). Eddy Delrue, Simon Stevinstr. 6. José Bourgeois, Watermolenstr. 38. Ludwine Desmetz, Bruggrsteenweg 42. Dimka Labarque, Kapelstr. 25. Freddy Roosen, Molenstr. 5. Anna Steenhoudt, Vredelaan 30. Conrard Callens, Buda- straat 30 (v. Kuurne). Mare Vauterin, Plein 18. Monika Labaere, Passionis- tenlaan 1. Christine Dtstoop, Plein 23a. Huwelijksaankondigingen. Albert Bentein, onderwijzer te Kortrijk, en Ma- ria Vanboenackere. naaister te Zweve- <rem. Willem Vkrstraete, slachter te Lendelede, en Germaine Depreitere, dienstmeid te Lendelede, voorh. te Kort- ri.lk. André Busschaert, handelaar te Beveren-Kortrijk. en Luciana Maes, z. b, te Kortrijk. Willy Mathleu, politie agent. Door niks tevn weg 130, en Yvette Charles, dienstmeid. Graanmarkt 19. Andreas Bassuvt, bediende, Boerderijstr. 61, en Maria Pi&ou, z. b., Meenenstr. 19. Hilaar Bruneel. meubelmaker, Stass. gemstraat 239. en Rachel Ryshaert, z. b., Groening-ekaai 20. Joris Carlier, letter zetter, Walle 77, en Henriette Vanshelu- we, z. b., Walle 61. Germain Coucke, landbouwer te Izeeem. en Martha De- meester, z. b.. Moorinnestr. 18. Eugène Cnockaert, vlaswerker te Wielsbeke, en Madeleine Castelsin, dienstmeid, Jan Palfvnstr. 10. Henri Goethals, auto- stuur&sr. Markesteenweg 38e, en Elza Tant. -bediende, Beheerstr. 27. Huweliiken. Francis Gaillard. advo caat te Brussel, en Christiane Goethals, z. b.. Doornikstr. 69. André Debaets, stovensmid. Sint-Deniisstr. 46. en Jean ne D" Brouwere, z. b.. Boerderijstr. 47. Con-stantinus Van Puyvelde, muzieklee- raar te lener, en Olga Vandenbroucke, z. b.. IJzerkaai 23. Pierre Vandeputte, handelaar te Parüs (Frankrijk) en Yo- lande T'Joen, handelaarster, Kasteel- kaai 8. Overlijdens. Oscar Buylaere, 53 1., bediende, echtg. v. Julia Drocgen.broodt, Veldstr. 18. Feliciaan Masselis, 66 i., z. b., wed. v. Eugenia Deklerck, v. Avei- gem. Valeer D>;flo, 74 i., staatsgeoen- sionneerde, wed. v. Helena Goethals, Pluimstr. 40. Barbara Declercq, 70 1., meid, Boerderijstr. 71. Gusta.ve Devcl- dere, 76 j., echtg. v. Jul te Desplanque, Dam 39. Louts Simoens, 80 i., IJzer- weglaan 17. Emiel Delaere, 81 j.. wed, v. Virginia De Groeve, Voorstr. 48. Octaf Depoortere, 64 j., z. b., echtg. v. Maria Vandenbulcke, Oudenaardesteen- weg 199. Valère Ledure, 65 j., kleerma ker, eohtg. v. Rachel Masure. Pluimstr. 71. - Elise Oanssens, 76 i., v. Harelbeke, Achiel Masschelin, 54 j., broodverder, echtg. v. Maria Geerseau, Leopoldstr. 8, Alfried Delaere. 71 j., wed. v. Fanny Gerard, Voorstr. 48. Maurit* Sap. 9 i., Moorsele. Emiel Coulon. 40 j., hout bewerker, echtg. v. Germania Vanneste, Markesteenweg 183. KLINIEK SINT-MAARTEN (Naamlooze Vennootschap) Gewone vergaderinig op ZONDAG 7 MEI 1944, om 9 uur, ten sociale zetel, Vlamingstraat 29, Kortrijk. DAGORDE: 1. Verslag van Beheerraad en Toezieners; - 2. Goedkeuring balans winst- en verliesrekening; - 3. Ontheffing aan beheerders en toezieners; - 4. Ver- schillige. Neerlegging der titels ten minsten vijf dagen vóór de vergadering, ten social* zetel. BIJ DE PASSIEVE LUCHTBESCHERMING De Jnwoners van Kortrijk worden ver zocht in geval van bombardement zoo spoedig mogelijk al de gevallen van in storting van huizen, van bedelven van personen in kelders of van branden te ko men melden aan den Commandant der Luchtbescherming. Men vergete niet wa ter en doeken méde te nemen in den kel der om zich tegen het inademen van stof te vrijwaren. De licht-g: wonden moeten door eigen krachten, of geholpen door geburen. prebeeren den verpleegpost van den L. B.-dienst, Begijnhofstraat, te be reiken. Ook in de Polykliniek, Vlaming- straat, werkt een dergelijke hulppost. In sommige straten worden reddings ploegen opgericht. Dit is toegelaten, al- noewèi het niet doelmatig is. Daarom wordt er weer een vrijwilligerskorps opge richt dat samen met de bestaande L. B.- dicr.sten ook zal kunnen ingezet worden bij grootere rampen. Er wordt op gerekend dat vele vrijwil ligers zich zullen aangeven, want het is mogelijk dat bij een volgend bombard- ment- niet zooveel op hulp van bui. stad kan gerekend worden. INBRAAK Inbrekers zijn 's nachts langs het k dervenster van M. Albers, Van Artev-elci; laan binnengedrongen en hebben er eer aanzienlijke hoeveelheid eetwaren er waardevolle voorwerpen medegenomen. SPOORLOOS VERDWENEN Sedert 12 April, om 4 uur 's namiddags, is spoorloos uit haar woning verdwenen de genaamde Alice Boonaert, geboren 4 December 1924, wonende Slachthuis straat 34. He; meisje is zenuwlijdster, met bleek gezicht, bruir.e oogen, gekleed met bruinen frak en bruine lederen sport schoenen. Bede bij ontdekking haar naar huis te brengen of hare moeder te ver wittigen. TENTOONSTELLING In cje groote zaal van den Stadsschouw burg stelt kunstschilder Stefaan Van Gheluwe, uit Zwevegem, zijn laatste wer ken ten toon van 22 April tot 8 Mei. In gang vrij. BURGERSTAND van 13 tot 20 April 1944. Geboorten. Jean Detremmevie, Ste- Anna 36. Joannes Louwrink, Bruggestr. 19. Dirk Lebon.Grocningebeluik 13. Marie Vandekinderen, Loofstr. 43 (v. Ba- vikhove). Leon Vanhoutte, Loofstr. 43 (v. Deerlijk). Lucien Cappon, Reep kaai 7a (v. Wevelgem). Nelly Dejonghe, Doorniksteenweg 87. Dirk Pobtie, Röte- rijstraat 8. Marie-José Herman, Loof- straat 43 (v. Ootegem). Eddie Voet, Lange Brugstr. Anne Demey, Wagen makersstraat 53. Carlos Vleirick, Loof str. 43 (v. Kuurne). Johan Callens, St- Sebastiaanlaan 31. Monique Cappon, Loodwitstr. 16. Nadia Verschelde, Sion- straat 17. Leopold Vanderhaeghen, Loofstr. 43 (v. Deerlijk). Arlette Voet, Loofstr. 43 (v. Berchem-Oudenaarde) Claude Labarre, Loofstr. 43 (v. Dottenijs) John Deglorie, Gulden Sporenlaan 49. Monique De Schryvere, Aalbekesteen- weg 81. Ignace Cliys, Aalbekesteenweg 106. Jacqueline Vandenberghe, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Walter Descamps, Reepkaai 7a (v. Deerlijk). Edith Vrom- man, Roterijstr. 43. John Vanmarcke, Doorn iksteerwsg 125. Greta Vanwyns berghe, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Huwelijksaankondigingen. Robert Duthoit, onderwijzer. Gasstr. 45, en Si monne Van Daele, toediende te Rljsel. Pierre Vandeputte, handelaar te Parijs, en Yolande T'Joen, handelaarster, Kas- teelkaal 8. Hector Coucke, monteerder, Vlasmarkt 5, en Madeleine Vandenbulcke, dienstmeid, Henri Nolfstr. 31. Arseen lijko werken vaa onze moderne kunsbe- Sillis, toediende, Vaartstr. 96. en Alfonsina Vanneste, naaister, Elfde-Julilaan 3. Guillaume Vandenberghe, metaalbewerker te Zwevegem, en Bertha Porten" i, her bergierster, Boerderijstr. 6. Huwelijken. Phllippus Hoste, fa- briekb'stuurder, Gentsteenweg 59, en Ju lia Debal, z. b., Gent-steenweg 63. Joris Moreel, schrijnwerker, Bruggesteenweg 257, en Agnes Herman, dagloonster, Lange Brugstr. 44. Joseph Dribecque, plakker te Harelbeke, en Maria Beernaert, mu- zikante, Recollettenstr. 21. Stefaan De- seheemaeker, bediende, Simon Stevinstr. 24, en Gabriella Tremerie, houtbewerkster, Deerlijkstr. 45. Gaston Pannecouque, fietsenmaker t? Voormezele, en Marcelle Hén-onin, handelsreizigster, Lijn-waadstr. 11. Gustavus Garoet, rijkswachter te Brussel, distr. Elsene, en Irena Huyse, z. b., St-Denijsstr. 144. Joris Vantieghem, melkhandelaar, Voorztenigheidsir. 47, en Olga Dewyn, snijdster, Filips van den El- zaslaan 92. Richard De Neef, bakker te Dend-erwindeke, en Maria Vantieghem, z. b., Voorzienigheidstr. 47. Caroius Ros- se.e-1, pasteibakker te Wervik, en Laura Lagae. z. b., Bruggesteenweg 87. An toine Herman, kleermaker te Heule, en Alfonsina Lefevre, hermaasster, Elfde- Julilaan 116. Sterfgevallen. Lutgarde Laekeman, 12 d., v. Kuurne. Noël Decock, 2 m., Keer der Vlamingstr. 7. Rachel Thiel- porifc. 51 j„ z. b., Vaartstr. 25. Maria Brertning, 58 .1., z. b., echtg. Joris Batailte, Kapittelstr. 2. Augusta Soete, 61 j., Pottelberg 1. Alida Leleu, 81 j., wed. Emiel Soreyn, Stasegemstr. 59. Febro- nla Van Ham, 49 j., z. b., echtg. Herman Degeest, Vischmarkt 2. Albrecht Adyns, 27 j„ kuiper, echtg. Gabriella Verspaille, DEERLIJK Burger?' Geboorten. Vanreckem Céci' Naessens Willy. Waelkens Nic» Vervaecke Norbert. Vandeghinste Ostyn Jozef. Vanwynsberghe Depreitere Anny. Huwelijken. O va ere Dion en Bul i Rafa'ëlle. Van-gheluwe Victor en Dsir dauw Alina. Benoit Achiel en Ver- eeck-e Maria. Brunfaut Gentil en Hel- lyn Marcella. Overlijdens. Baekelandt Camiel, 78 J. Briffeuil Florent, 81 j. Claus Marie. 65 j. Vanheerweghe Adolf, 70 j. Meerhaeghe August, 80 J. Demuycï Jules, 46 j. Werkongeval De 40-jarige scbrijnwerkersgast Ovaere Gerard, in dienst bij de Gëbr. Dterem- merie, aannemers, was met andere gasten aan het verplaatsen van meubels, toen op zeker oog>:rtolik hij met de eene hand bekneld geraakte tusschen het meubel en de wand. De werkigast werd twee vingeren gepite t en moest deswege door een genees heer verpleegd worden. Verbrand. De 38-jarige echtgenoote Peyers J., ge boren Coopiiïan Margriet, wonende Ver- rieststraat te St-Lodewijk, droeg een vat kokend water naar het schotelhuis, toen zij over den keukenvloer uitglibberde en ten gronde stuikte. In den val kreeg de vrouw eene hoeveelheid kokend water over het lichaam en werd hierbij zoo ern stig yerbrand dat zij door een geneesheer diende verpleegd te worden. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Marie-Thérèse Derycke. Godelieve Naessens. Christians Bcs- suyt. Paul Kint. Sterfgeval. Eerw. Zuster Gabrielle. 79 j. Huwelijken. Maurice BytteWer met Cecile Callens (Vlchte). Albert Sav-vn met Godelieve Dewaele. Alois Dcwaeie (Nokere). met Leona Berteyn. Plechtige Eeremis. Onder overgroote belangstelling heeft E. H. Jaak Tuyttens, zoon "van Dr Tuyt tens, alhier iter drkanale kerk, zijne plechtige Eeremis opgedragen. De jonge nriester ontving op Beloken Paschen cle H. Priesterwijding van Mgr Lamlroy, Bisschop van Brugge, in het Groot Semi narie te Brugge. Eerw. Heer Tuyttens mocht dan ook tal van huldeblijken in ontvangst nemen vanwege vrienden en kennissen. We wenschen den jongen priester dan ook een vruchtbaar apostolaat. Opening Moederhuis. Onder groote belangstelling had in een aanpalend gebouw van het Slnt-JoseEs- hospitaal de opening plaats van een mo dern moederhuis. Dit nieuws werd ffi" vreugde door de toekomstige nroeaers ui» het Waregemsche vernomen. ZWEVEGEM Eereml* De E. H. Ant. Baert, die op Bdokaj Paschen priester werd gewijd, heeft zon dag té 10 uur zijne plechtige eeremis op» eÜragen. Wij wenschsnaani denW gedragen, v dijfeft leviet een vnirhlhftta UiorihiM*»

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 6