NIEUWS UIT 'T BINNENLAND uit 't rqeselaarsche uit 't izegemsche uit 't meenensclrit*' uit 't tieltsche uit 't kortrijksche uit 't werviksche uit 't p0peringsche uit 't dikmuidsche mikrania! uit 't veurnsche üifi'nïeu™™ uif'T Iepersche UIT ROESELARE UIT IZEGEM INGELMUNSTER. Diefstal. BIJ UIT MEENEN UIT TIELT rvnek, d. r. Achille en Maria Haeck (r. UIT KORTRIJK UIT WERVIK UIT IEPER Hoek, te leper, werd tijdens het Boeken naar cokes langs den ijzerenweg aan den Frezenberjr, levensgevaarlijk getroffen door kogels van uit een vliegtuig. Ze 13 ter verpleging ln 't hospitaal ta leper. UIT POPERINGE HOOFDPIJN Slaaplooshcid, Zenuwstoornis 1 Hoofddépot Apotheker KINGET-OPSOMER, Veurne (Verg. 051/776.) IIIT VEURNE UIT NIEUWPOORT Burgerstand, v. 18 tot 25 Mei 1944. Huwelijksafkondiging. - Paul Huyghe- ba.rt, buixelbed. te Roesel., met Maria- Louiza De Groote, z. b. te Brugge. Huwelijken. - Victor Des Impel, kloef maker, met Juliana Doom, bobijnster, beiden te Roesel. - Firm in Debacker, ar beider, wed. Sidonia Deforce, met Ce cile Noppe, z. b., wed. Victor Vancray- nest, beiden te Roesel. - Hector Denys, zaadhandel. te Oostkamp, wed. Albertine Gadeyne, met Philomène Schaessens, z. b. te Roesel. - Ofccar Coppenolle, metaal bewerker. met Zulma Goddyn, naaister, b. te Roesel. - Georges Billiet, staatsbed., met Esperance Peuteman, onderwijzeres, beiden te Roesel. - Roger Tempelaere, boekh., met Yvonne Peuteman, reizig ster, beiden te Roesel. - Albert Naert, landb., met Joanna Herpoel, naaister, beiden te Roesel. - Georges D'haveloose, stadsbed. te Tielt, met Yvonne Vanden- bulcke, z. b. te Roesel. - Andreas Wer- brouck, sehoenmaker, met Margareta Dumortler, z. b., beiden te Roeselare. Geboorten. - Rosa D'hooghe, d. v. Je- room en Martha Ver brugge, Stadenstr. 52. - Ortwin Van Coillie, z. v. Albrecht en Margareta Vandendrlessche, Groote Markt 15. - Anita Deprez, d. v. Lionel en Germana Degryse, Rumbekestw. 79. - Guido Zwaenepoel, z. v. Paul en Ger mana Muys (v. Handzame). - Urbain Vandewisle, z. v. Renaat en Julia Spruytte, Handboogstr. 27. - Guldo Van- damme, z. v. Maurits en Flora Vinckier, Ieperstr. 54. - Gilbert Ingels, z. v. Hi- laire en Maria Verledens, Mandell. 288. Marie-Joseph Vansteelant, d. v. Alidor en Adrlana Deketelaere (v. Gits). - Willy Ducasteele. z. Juul en Clara Declercq (v. Rumbeke). - Andreas Nuytten, z. v. Louis en Magdalena Declercq, Katten- str. 144. - Rosika Heydens, d. v. Frans en Juliana Werbrouck, Spanjestr. 67. - Erik Verstraete, z. v. Maurits en Maria Develter, leper aardeweg 214. - Andreas Beh.aegb.el, z. v. Karei en Lia Bert, Her- dersstr. 78. - Rogier Windels, z. v. Juul en Elza Callewaert, Pilkemstr. 3. - Erik Vandoorne, z. v Marcel en Julia Deceu- ninck, Lindenstr. 13. - ISagida en Sonja Leyn, d. v. Leon en Rachelle Massez, Hammestr. 67. - Maria Lannoy, d. v. Roger en Zulma Debouverie, Dehaerne- str. 7. - Denlse Lauwereins, d. v. Roger en Elvire Deschacht, Bollenstr. 38. - Noël Vercooren, z. v. Cyriel en Braem Suzan- na (v. Handzame) - José Leflère, z. v. Gentil en Rachel Noppe, Kleineweg 10. - Jackie Borrv, z. v. Andreas en Simon- na Vienne, G. Gezellestr. 11. - Erwin Verhaverbeke, z. v. Herman en Magda lena Vancalbérgh, Steenstr. 89. - Géno Desnouck, z. v. Robert en Elza Eeck- hout (v. Rumbekfe-)- Francis Ver- hoestraste, z. v. Frans en Cecilia Hol voet, Willaertstr. 32. - Ghislaine Van- hove, d. v. Achiel en Magdalena Rijck- waert, Hoogledest. 106. Sterfgevallen. - Julia Callewaert, 59 J., s. b., wed. Juul Loosvelt, Molenstr. 17. - Julia Casteleyn, 85 i., z b., wed. Ed- mond Denys, Arme Klaxenstr. 7. - Jules Olivier, stukkenscheerder, wed. Bertha Roelens, Bruggestw. 52. - Martha Muyl- le, 57 j., z. b., ongeh..Consciencestr. 30. - Karel-Louis Defevre, 82 j., z. b., on geh., Spanjestr. 128. - Achiel Ramon, 45 j., wever, echtg. Margareta Maddens, Gitsstr. 111. - Emiel Callemeyn, 73 J., z. b., echte. Rachel Debusschere, Molen str. 3. - Emma Huytens, 70 1., z. b., ongeh., Bruggestw. 52. - Julia Slosse, 55 t, z. b.,- eohtg. Petrus De zwarte, Zwarte ;euwstr. 20. - Aloïs Vanmassenhove, 57 j., landb., echtg- Julia Willaert (v. Beerst). - Maria Baelde, 84 j., z. b., wed. Arthur Vanlede, Wilgenstr. 58. - Géno Desnouck, 1 d., z. v. Robert en Elza Eeckhout (v. Runibeke). - Rosa D'hooghe, 8 d., d. v. Jercom en Martha Verbrugge. Hermenia Bervoet, 61 j.( landb., eohtg. Emiel Desmyter (v. Po- per Inge ZondagrustOp Sinksen, Apotheek STAES9ÉNS, Ruimbekestr. - Op 2e Sink sen, Apotheek TIBERGHEIN, Ooststr. Taxidienst voor Dokters. Hr. Adiel Ide-Vercruysse, St-Michielsstraat 26. Taxidiensten in stad. Hr Nestor Wauters, Spanjestr. 98; Hr Gust. Ver straete, Hof v. 't Henneken; Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. Beiaardconcert. Hr E. Ryckelinck, stadsbeiaardier te leper, geeft op Sink sen, te 12 uur, een beiaardconcert met werken van Vlaamsche toondichters als ook van Schubert, Mozart en Beethoven. TentoonstellingDe tentoonstelling van kunstschilder Blomme kende zulk sukses dat ze tot 30 Mei verlengd dient te worden. We zien er Blomme op zijn best en niemand late na deze tentoon stelling te bezoeken. Bevoorradingsdienst. Op 31 Mei bu- reelen alleen open van 8 tot 10 u., met uitzondering voor wat de aardappelkon- trakten en afhalen machtigingen klein- bandeaars aangaat. Kansspelen. In «Café Napoleon», Statieplaats, werd ten nadeele van B. H. uit Gits, Koolskampstr., een anker-en- zon-spel in beslag genomen en een spel geteekende kaarten, bestemd voor valsch »pel. Ongeval. De autocamion van Heer Pauwelyn, uit Staden, kwam te 4 uur aan uit Brussel en moest op de Diks- muidesteenweg een plotse zwenking naar links uitoefenen om een andere aanhol lende auto te ontkomen. Alzoo kwam hij van de baan af in een duiker en versperde de trambaan tot ruim 9 uur. Het Goedkoop Spijshuis. Deze nut tige stichting van Winterhulp geniet buitengewonen bijval. Behalve het Goed koop Spijshuis aan de Statie, heeft men reeds 4 bijhuizen, met in totaal 520 in geschrevenen. De klienten ontvangen lederen dag 3/4 1. soep, 500 gr. aard appelen, 30 er. vleesch, groenten en beste saus. Onder de ingeschrevenen zijn er 33 die 6 fr. betalen, 254 van 3 fr., 1 van 2,50 fr., 120 van 1,50 fr. en 17 kosteloos. In een tijd van voedsel- schaarschte en vooralvan kolengebrek is deze stichting een buitengewone ze gen voor de stad. De Winterhulpcollecte. De collecte van Mei 1944 zal al het voorgaande over treffen. Spijts 7 groepen van straten die nog moeten binnenkomen, werd er nu reeds door Winterhulp 25.093 fr. opge haald en door het Rood Kruis 13.315 fr. SportnamiddagSinksen, te 3 u., op 't Rodenbachplein, derby Club I en S. K. I. De wedstrijd wordt voorafge gaan door een athletiekcefenlng onder leiding van Hr A. Pauwels, bestuurder der Bedrijfssportschool. STADEN. Burgerstand. Geboor ten. - Vandamme Rika, d. v. Camiel en Vandevyvere Magdalena, Statlestr. - Van Isacker Julien, z. v. Marcel en Pauwe lyn Emma, Lucassstraat. Sterfgevallen. - Wittebolle Augusta, 22 J. (overl. te Sijsele). - Parmentler Maria, 74 J., echtg. Spruytte Aloïs, Houthulststr. - Vanhoorne Emma, 79 j., echtg. Soenens Henri, St-Jansstr. (v. Oostende). - Steelandt Maria, 54 J., echtg. Adam Hector, Statlestr- Meer- semon Rosalie, ongehuwd. Maalvergunningen worden Maandag- voormiddag gegeven aan de verbouwers van meer dan 50 aren; Dinsdagvoormid dag voor de verbouwers van. min dan 50 aren. HOOGLED®. Ongeval. Lena Van brabant die werkt bij een groent enkwee- ker in de Kleine Stadenstr. viel Vrijdag 1.1. door de serre en bezeerde haar lin kerarm zoo aan de glasscherven dat deze moest toegenaaid worden. TerechtsettingUrbain Rogghe, 7 Hazewindstr., verklaart niets te zien te hebben met de velodiefstal die een naamgenoot van hem pleegde bij de Kinders Vermeersch. Burgerstand. Geboorten. - Vande- wallen L., z. v. Leopold en Persyn Ma ria. - Vanhaelewyn André, z. v. Maurice en Beauprez Marie. - Dedine Frans, z. v. Maurice en Debusschere Madeleine. Overlijden. - Bauprez Marcel, 13 j. - Vanbrabant Dina, 7 d. GITS. Burgerstand. Overlijden. - Deblock Maria, 71 J., echtg. P. Asper. Bureelen der bevoorrading zijn op 2 en 3 Juni gesloten. RUMBEKE. Burgerstand. Ge boorten. - Desmedt Rosa, d. v. Noël en Ducastelle Berbha. - Vercruysse Diana, d. v. Andreas en Hoorne Maria. - Van- hauwaert Mauricette, d. v. Marcel en Devos Palmyre. - Verraes Godelieve, d. v. Gerard en Debusschere Elisabeth. - Casteleyn Ingrid, d. v. Gustaaf en Buy- se Julia. - Kerckhof Jackie, z. v. Alfons en Degryse Godelieve. - Ducasteele Wil ly, z. v. Julius en De Clercq Clara. - Verbeest Rogier, z. v. Achiel en Lecluy- se Martha. - Splncemaille Wilfried, z. v. Louis en Sleebus Maria. Overlijdens. - Vinckier Maria, 85 j., wed. Vinckier Pieter. - Everaert Juli aan, 4 m., z. v. Camiel en Demeulenaere Si- monna. - Demuynck Alfons, 83 j., echtg. Depondt Elisa, wed. Pattyn Eugenia, Baert Lucia en Deblaere Nathalia. - Nuytten Leonie, 83 j., kloosterlinge. - Rosseel Dora, 11 m., d. v. Remi en Soe pen Agnes. Huwelijksafkondigingen. -Verllnde Odiel, landb., met Denorme Clara, z. b. - Bergeman Camiel, landb., met Ver- vaecke Rachel, z. b. te Oostnieuwkerke. Wat al te erg. De Wehrmacht kocht boom en en deze worden nu omgedaan... maar twee rijen boomen aan den ingang van 't kerkhof werden omgekapt en ge stolen door dieven die zelfs niet ontzien de laatste rustplaats te ontsieren. Houtdiefstal. S... ontvreemde, om zijn huis te verfraaien, bij een wagen maker een stuk eiken van 500 fr. en liet er een nieuw vensterraam mee ma ken... maar de zaak likte uit en S... moest bekennen. LEDE GEM. Nieuw kerkhof. On derhandelingen zijn gaande tot het be komen van een nieuw kerkhof daar het oude veel te klein is geworden. Het nieu we zal 1 ha. groot zijn en gelegen op den Dadizelehoek. OOSTNIEUWKERKE. Aangeslagen - Bij De Withouck Jules, Slijperstraat, werden 300 kgr. aardappelen in beslag genomen die ze geweigerd hadden in te leveren. Bevolkingsbeweging. Tot 21 Mei telde onze gemeente voor 1944 reeds 33 geboorten, 13 sterfgevallen en 8 huwe lijken. Burgerstand. Geboorten. - Damiella Vansteenkiste, d. v. Roger en Nelly Van- steenkiste, Groeningestr. 36. - Christine Depauw, d. v. Leo en Yvonne Vanden berghe, Ingelmunsterstw. 36. - Lucas Notebaert, z. v. Michel en Madeleine Benoit (v. Gullegem). - Gabriël Vanhee, z. v. Mauritius en Rachel Vervaecke (v. Moorsele). - Mariette Demuynck, d. v. Antoine en Margaretha Snoeck, Lende- ledestr. 16. - Willy Verbeke, z. v. Michel en Palmyra Horré, Lindestr. 49. - Noël Lybeer, z. v. André en Jeanne Vanhae- zebrouck, Molenhoekstr. 2A. - Rudy Mis- tiaen, z. v. Octave en Suzanne Vanhout- te (v. Lendelede)- Leopold Hoornaert, z. v. Robert en Suzanne Casier, de Pé- lichystr. 37. - Marie-Rose Debels, d. v. Medard en Germana Vanhollebeke (v. Wielsbeke). - Annie Grymonprez, d. v. Cyrille en Maria Maertens, Krekelstraat 240B. - Freddy Laridon, z. v. Edouard en Zulma Capelleman, Bleekerijstr. 77. - Germain Soetaert, z. v. Emillus en Cornelia Acx, Oekenestr. 8. - Marleen Quaegebeur, d. v. Guillaume en Antoi nette Deldaele, Bellevuestr. 23. - Jacque line Verm an der, d. v. Albrecht en Maria Desmet (v. Oekene). Overlijdens. - Jacques Vanfleteren, 2 m., z. v. Georges en Maria Velghe, Sint- Antoniusstr. 5B. - Florent Demuynck, 56 j., echtg. Elodie Coussement, Gmme- gangstr. 36. - Antonius Vanrobays, 81 1., echtg. Barbara Vanpaemel, Kortrijkstr. 68. - Maria Hochepied, 68 j., echtg. Henri Vandenberghe, Statiestraat 25. - Gerda Verstraete, 27 d., d. v. Gaston en Dina Dobbels (v. Lendelede). - Joseph Kesteloot, 67 J., wed. Pharaïlde Vyncke, Meenenstw. 84. - Henry Vercamert, 83 j., echtg. Silvie Declerck, de Pélichystr. Huwelijken. - Joseph Verstraete te Brussel met Madeleine Meuiebrouck. - Joseph Mahieu te Lendelede met Mar gareta Verhamme. Huwelijksbeloften. - Arthur Vanbey- len met Rachelle Parmentier. - Gerard Vermeulen met Marie D'Hondt. - Je- room Perneel v. Lichtervelde met Denise Deschrijvere. Zondagrust. Sinksen, van 3 tot 12 en van '2 tot 7 u., Apoth. WYFFELS, Marktstr. - 2e Sinksen, zelfde uren, Apoth. LALEMAN, hoek Groote Markt. Veroordeelingen. Eleuth. C., werk tuigkundige te Izegem, kreeg 4 maan den gevang en 13.583 fr. boete om on wettig bezit van tabak. De timmer- mansgast Cyriel C, uit Izegem. kreeg 4 maanden gevang en 6.600 fr. boete we gens onwettig vervoer van tabak. De Volksbedevaart op O. H. Hemel vaart. De intcrparochiale Volksbede vaart naar de Mariaoorden van onze stad is uitgegroeid tot een nog nooit ge ziene godsdienstige manifestatie, waar aan gansch Izegem heeft deelgenomen. Bijeengekomen te 5 uur aan de Lourdes- grot, bij de St-Hiloniuskerk, trok de lange stoet naar de Paterskerk, alwaar een bijzondere plechtigheid plaats greep ter eere van O. L. Vr. van Banneux om van haar te bekomen de bescherming van de stad en den spoedigen wereld vrede. Sluiting der Meimaand. Op Woens dag 31 Mei, te 7.30 u. 's avonds, in de Paterskerk, wordt de Meimaand gesloten met een Mariaal H. Uur, onder de lei ding van E. P. Theoöoor. De Boksmcellng in Patria ging door met een bomvolle zaal. Ziehier de uit slagen. Liefhebbers 4x2 min.: Wllly, 65 kg. (Kortrlik) met op,punten van De- maegdt, 65 kgr. (Izegem). Sintobin, 60 kgr. (Izegem) bokst onbeslist met Blieck, 65 kgr. (Kortrijk) wint op punten van De- (Antwerpen) wint door het werpen der spons In r. 2 van I.efevere, 67 kirr. (Iz.) Beroepskamnen 8x3 min.: Jackie, CO krr. (AntwérpetD en Piet Van Loo, 59 kgr. i Veurne) f'oen match-nnl. Staf Jacobs, 63 kgr. (Turnhout) wint op punten van Martin, 62 kgr. (Izegem,. Geldhof Cyriel, Bollewerpstraat, werden een schaaplam en 15 konijnen gestolen. Htt hok was beschermd door elektrische schellen, dooh de dieven hebben den koperdraad doorgesneden. Brand. Vermout Jacobus, Heir weg Zuid, was bezig met een varken af te branden. Daardoor geraakte er wat stroo in brand en dit sloeg over naar het hen- nenhok. Er konden slechts enkele hen nen gered worden, KACHTEM. Werkongeval. In Hr G. Saeüens' knoopenfabriek werd de vingertop van Vanhaverbeke uit Ingel- munster in een machien afgerukt. Burgerstand. Geboorten. - Louis Vanstaen, Leopoldstr. 56.'- Vangeensber- ghe Joël, Koer Delbaere 1. - Vermeersch Liliane (te Wevelgem). - Samijn Roland, Wahisstr. 143. - Verhulst Thérèse, Rij- selstr. 111. - Vandekerkhove Francine (te Wevelgem). - Vandenberghe Luc (te Wevelgem) Huwelijksaankondigingen. - Versavel Edmond, schrijnw., met Pauline Tyber- ghien, beiden te Msenen. - Wullaert Ju lien, mekan. te Rekkem, met Deboutte Gerardine te Meenen. Huwelijken. - Demeester Cyriel met Irma Deman, beiden te Meenen. - Ver- schaeve Gerard te Halewijn met Verhae- ghe Rachel te Meenen. - Pille Louis, on derwijzer, met Florida Meheus, beiden te Meenen. - Verscheure Roger met Van denberghe Vitaline, beiden te Meenen. Overlijdens. - Casier Theodoor, 71 j., Kortrijkstr. 184. - Van Asbrouck Elodie, 23 j,, Hoogeweg 23. - Deplanque Louis, 67 j., Werkhuiskoer 5. - Naessens Alida, 45 J., Lammerstr. 20. - Vanpoelvoorde René, 30 J., Ontvoogdingstr39. - de Prelle Marie, 57 j., Benedictinestr. 9. - Vandenabeele Henri, 75 j., Leiesbr. 1. - Stoops Germaine, 54 j., Leopoldstraat. Jongentje verdwenen. De 9-jarige Roger Deb ever e, St-Jansmolenstraat 50, is sedert Vrijdag 1.1. verdwenen. Het laatst werd hij gezien spelend in de omgeving der Leie. Bedanking. Heer en Vrouw Jules Lefebvre-Vandenameele en Familie, be danken voor de talrijke rouwbetuigin gen betoond bij het afsterven van hun diepbetreurden Broeder, Schoonbroeder en Bloedverwant, Heer HILAIRE LE- FEBVRE, gewezen Schepen der Stad Poperinge. Fietsdief aangehouden. Een vrouw uit Geluwe kwam naar Meenen per flets om aankoopen te doen, en stapte Maan dagochtend! af bij Lambelin, Ieperstr., en plaatste haar rijwiel tegen de gevel. Kort daarop kwam zij terug buiten en zag een net aangekleede man met haar flets verdwijnen. De politiekommissaris zette onmiddellijk de achtervolging in en kon in de Kortrijkstraat den dief bij den kraag snappen. Het was Ernest Dc- waele, Cönsciencestraat, Kortrijk. Smokkelaar in Duitsche auto aange houden. Hst toeval wou dat een auto, in Duitsche camouflage geschil derd en drager van een Duitsche auto plaat, tegen den tram Kortrijk-Meenen botste, en geen weg meer kon. De chauf feur vluchtte weg. Deze doenwijze viel op aan een lid der Germaansche SS die de achtervolging inzette en den vluch tende chauffeur, die men reeds een Duitscher waande, werd aangehouden. Het is C. Verholleman uit Bizet. Hij werd aan de Feldgendarmerie uitgele verd. In den auto vond men nog Duit sche uniformen. Laster. Debuck Daniël, handelaar, Ieperstr. 227, Meenen, logenstraft ten stelligste de laster over hem verspreid en verwittigt dat hij iedereen rechterlijk zal doen vervolgen die nog geruchten rondstrooit die hem en zijn familie las teren en eerrooven. Een fietshistorie. Kortgeleden werd Georges Vanwynsberg-he, Gèluwestr. 55, het slachtoffer van een fletsdiefstal. Nu zag hij een long meisje in de Ieperstr. alhier met zijn rijwiel. Hij eischte van haar dat ze met hem naar het politie- bureel zou komen. Uit de verschillende verklaringen zou blijken dat een her bergierster uit de Èsplanadestralhier de flets in kwestie, die Vanwynsberghe bij haar zou achtergelaten hebben, om zoogezegd schulden te betalen, zou ver kocht hebben aan een derde persoon. De politiekommissaris Coel die het onder zoek leidde, heeft het rijwiel aangeslar E«n. Liefhebber van kiekens. Ten na deele van landbouwer Loncke, Ieper- poort, werden zeven hennen en een haan gestolen. Geldbeugel gestolen. Mevr. Coppens, Koningin Elisabethstr., was een bezoek gaan brengen aan een in het H. Hart- gesticht verpleegd familielid. Zij liet haar klnderrijtuig in de voor hall staan, maar stelde nadien vast dat haar geld beugel verdwenen was. Fietsdief stal. Germaine Danset, 51 Leegweg, had haar fiets laten staan in de voorhall van het H. Hartgesticht; een dief heeft de kans gehad naar rijwiel te stelen. Boksmpoling. ZONDAG 28 MEI, te 3 uur stipt ln het Bokspalels, heeft een galameetilng plaats, met volgénde knm- oen: Officieel kampioenschap der belde Viaanders over 10 maal 3 min., Galloo Je- room, 58 kgr., Meenen, tegen Aspeslagh, 158 kgr., Oostende. Verder over 4x2 m.: Gilberto, 77 kg., Meenen - Jean Pierre, 77 kg.. Doornik: Augustin, 77 kg., Meenen - Lammert'ljn, 75 kg., Brugge: Verhamme, 54 kg., Meenen - Devos, 53 kg., Brugge; Delval, 62 ks-., Meenen - Deltonibe, 61 kg., Brugge; Wllly, 67 kg., Meenen - Romme- rlque, 67 kg., Doornik; Vandries, 56 kg., Meenen - Suvóe, 50 kg., Brugge. Prijzen: 75 fr., 60 fr., 40 fr., 30 en 15 Tr. Voetbal. Op Sinksen 28 Mei, te 17 uur, op 'het Stadium Daniël Devos, groote voet balmatch tusschen K. S. A. Meenen en K. A. Meenen. Algem. Ingangsprljs 2 fr. Burgerstand. Huwelijksafkondiging- - Lucien Degroote, beenhouwer, met Paula Lambrecht, z. b., b. te Brugge. Huwelijk. - Aimé Maenhout, landb., net Georgine Van Compernolle, landb., beiden te Tiélt. Geboorten. - Carlos De Smet, v. Achille en Julia De Bruyne, 5e wijk 95. Margareta Huys, d. v. Remi en Yvonne Wittevrongel, 5e wijk 215. - Lydle Dan- neels, d. v. Georges en Maria Vandewae- tere (v. Wingene). - Ruddi Van Hccke, z. v. Albert en Margareta Steënbeke, Ra- meplaats 5, - Rita Vanderhaeghen, d.v. Achiel en Helena Laroy, Wontergemstw. 64. - Christiana De Laere d. v. Aloïs en Irma De Langhe, 9e wijk 680A. - Ar- lette Gombeer, d. v. Joseph en Maria Tampere, Gendarmeriestr. 542. - Carlos Dobbels, z. v. Charles en Emma Laquiè- re (v. Meulebeke)- Mamert en Bernard Dumont, z. v. Daniël en Marie-Loulse Verstraete, 9e wijk 519, - Chrlstiane Nei- i Pittom)- Christiana Vandenbulcke, d. v. Robert en Yvonne Dick, 8o wijk 113. Overlijdens. - Irma Msstda-h, 78 j-, wed. D'hondt Ivo, 7e wijk 7(5. Alida Mestdagh, 66 j., ongeh., Oude Statiestr. - Arthur Tuyn, 55 j., ongeh., Hospitaal. 1 - Freddy Naert, 2 m., z. v. Albert, Brug- gestr. 83. - Pharaïlde De Schryver, 78 j., wed. Morbé Eduard, Kortrijkstraat. Zondagrust. Morgen, de Apotheek WYFFELS. - 2e Sinksen, Ap. THIERS. Gesnapt. Door de Vliegende Baan- kontrool werd een auto, die'onwettig 29 I varkens vervoerde, aangeslagen. Proces i werd tegen den voerder E. G. opge- I aaakt^ 7ÏÏAFTAS Te koop: verscheidene I/AlSiUO schoone Okkasle-Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Voondeollgc Prijzen, 10 jaar waarborg. Herstellen en stemmen van planes. Huis A. LILÏAEüT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. - Tel. 84. WAKKEN. Brand. Maandagmor- gen brak brand uit in de poort van Pie ter D:volder, Kapellrstraat. 't Was een j houtmijt die vuur gevat had met het I daarbijilggende stroo. Da pompiers wa- I ren spoedig ter plaats en konden het I vuur zonder spuit meester. Oorzaak on- 1 hekend. Tijdbommen vergen slachtoffers. Tijdens het laatste dagbomb ar dement op Kortrijk werden talrijke tijdbommen neergeworpen, waarvan er 's anderen daags nog enkele tot ontploffing kwtv- men. Bij opruimingswerken werdén hier door een arbeider gedood en een tiental gewond, waaronder verscheidene erg. Tal van wijken en straten werden ver sperd om verdere ongelukken te vermij tten. V/AREGEM. Burgerstand. Ge boorten. - Sonya Himpens. - Noëlla De- ryeke. - Jan Vandeginste. - Monique fiaert. Huwelijken. - Marcel Balcaen met Elza Debouserie- Leon Tomme met Emma Baeckelandt. - Jules Verscheure met Blondine Verbeke. - Robert Beyaert met Simonne Dedeken. - Albert Devos met Simonne Naessens. DEERLIJK. BurgerstandVan- assche Madeleine. - DegezslLe Esther. - Dhaene Mare. - Bossuyt Frans. - Loos- veldt Arlet. - Degezelle Paul. - Van hout- te Leon. - Descamps Walter. - Vander haeghen Leopold. - Desmets Roza. - Van- dekerekhove Jean. Huwelijken. - Denollet Gerard met Deprez Paula. - Vercamer Maurice met Tjoens Gerarda. - Gevaert Michel met Bossuyt Yvonne. - Deketele Leon met Vandeputte Yvonne. - Biockeel Firmi- nus met Ceuterick Rachel. - Deknudt Jeroom met Peers Maria. - Noël Odilo met Adams Maria. Overlijdens. - Dewaele Julie, 58 J. - Matten Marcel, 38 j. - Depamelaere Ma rie, 78 j. - Derudder Henri, 83 j. - Mau- roo Odilon, 43 J. -Vandekerokhove Celi- na, 68 j. - Naessens Aloïs, 76 J. - Van- demeulebroucke Victorine, 75 J. BurgerstandGeboorten. - Barbery Anna, d. v. Gustaaf en Yvonne Porreye. Clarisse Henriette, d. v. Henri en Yvon ne Naessens. - Durnez Lucia, d. v. Al- bert en Maria Breyne. - Dobbels Artrld, d. v. Leon en Germaine Callemain. - Debacker Monique, d. v. Roger en Mar- cella Eouckaert. - Debeuf D.-Laura, d. v. Marcel cn Irène Dclbaere. - Blieck Ri chard, z. v. Marcel en Simonne Naes sens. - Mlchiel Guido, z. V. Albert en Marie-José Six. - Tanckrey Christiane, d. v. André en Gilberte Bulckaen. Sterfgevallen. - Vr. Joz. Blieck-Verbe- ke. - Florimond Prouwoscq-Hoorelbeke - Roger Legache, lj.- Emiel Portrain- Willaert. - André Blieck (v. Tourcolng) Huwelijksbeloften. - Gerard Henniaert met Jeanne Vandenameele, b. v. Wer- vik. - Roger Hoornaert met Paula Leur- quin, b. v. Wervik. - Henri Decroix, wed. Marie Nuyten, met Marie-Louise Wulleman, wed. G. Vanhecke, b. v. Wervik. - Jozef Loridan v. Komen met Germaine Balloir v. Wervik. Huwelijken. - Van Bossegem René met Vandenameele Rachel. - Duck René met Lecompte Maria. - D'Hanschotter Roger met Vanheule Andrea. - Devos Gerard met Delchambre Marie-Louise. Dankbetuiging. Het plaatselijk Rood Kruis en Winterhulp danken lie Werviksche bevolking innig voor de mil de giften geschonken op 14 Mei voor de Belgische geteisterden. Nog nooit was het bedrag eener omhaling zoo poot. De ijverige collectanten haalden 22 dui zend 811,15 fr. af. Zondagrust. Op morgen, Sinksen, Apoth. DEMAZIÈRE. 2e Sinksendag, Apotheek THERSSEN. Burgerstand, v. 10 tot 17-5-'44. Geboorten. - Depuydt Monique (v. Boe- zinge). - De Coene Freddy, G. Gezelle- plem 2. - Ameys Frans, L. Meerschstr. 21. - Legein Jacky (v. Nieuwpoort). - Sohier Albertine (v. Brielen)- Dubois André, D'Hondtstr. 44. - Verleure Jean- Plerre, De Haernestr. 13. - Muiier Jac ques, Meenenstw. 33. - Steenhaut Wal ter, Rijselstr. 97. - Seys Karei, Diksmui- destraat 18. Overlijdens. - Goussy Elodie, 86 wed. Decreus Henri, Meenenstw. 29. - Coffyn Eveline, 85 J., wed. Dullou Pros- êer, St-Janshospitaalstr. 1. - Leontino laeys, 81 J-, wed. Kaestekei' Maurice, St-Jans-hospitaalstr. 1. - Ferla Maria, 43 1., ongeh., Poperineestw. 18. Huwelijken. - Hippoliet Delie, fabriek werker, en Devos Clementine, beiden te leper. - Decommer Georges, haarkappers- gast v. Passchendale, en Talon Gerar dine v. leper, Zondagrust. Morgen van 8.30 tot 12, van 1.30 tot 7 u., Apoth. SNOECK. - 2e Sinksendag, Apotheek SNOECK. ZONNEBEKE. Ongevallen. Win kelierster Margriet Callens, zijnde per rijwiel, deed een val. Ze liep een dub bele beenbreuk op. Emma Carreln reeds met de flets tegen een boordsteen waardoor ze een knoezel gebroken werd. Tijdens het afkappen van takken van neergevelde boomen, kreeg vrouw Anna Lorsom het kapmes van eèn mede- kapper ln den linkerarm. De wonde, breed en diep tot op het been, moest toegenaaid worden. De 8-jarige Yvet- te Carrein verwondde zich het rechter been toen zH takken van een neergevel- den boom afhakte. Levensgevaarlijk gewond. $- Vrouw Madeleine Degryse, wonende Verloren PASSCHENDALE. Rijwieldiefstal André Declercq, herbergier te Zon- nebeke, had alhier zijn rijwiel geplaatst naart een herberg ln de Doroplaats. De fiets werd gek'r.uwd door een persoon met lidteeken in het aangezicht. B33ELARE. Paard ging op café. Woensdagmiddag kwam paard met wa- Tan afgeeold van de Zcnnebrkestraat. In plaats van de Nieuwstraat in te slaan v'oog het binnen in het Brouwershof. Hot verbrijzelde tramen, deur en ruiten rn hield halt voor den toog. Rose-Anne af het 'n Safir! Men vaagde de stuk- hen samen, en verder geen ongelukken! Zondagrust. Morgen van 8.30 tot 12 30, van 2 tot 7 u., Apoth. CREUS. 2e Sinksendag, Apotheek CREUS. Burgerstandv. 17 tot 25 Mei 1944. Geboorten. - Noppe Roger, z. v. Sylvère en Vanhee Madeleine, Werfstraat 44. - Kestelijn Marie, d. v. Henri en Degraeve Simonne, Gasthuisstr. 14. - Handtpoor- ter Maria, d. v. André en Mylleville Agnès, Babbelaarstr. 4. - Preneel Guido, z. v. Alfons en Ruzeré Maria, Komstr. 38. - Carreyn Annie, d. v. Felix en Van dekerkhove Simonne, Provenstw. 9. - Duran Jan, z. v. Jules en Van Elslande Godelieve, Toekomststr. 25. - Vanren- terghem John, z. v. René en Merlevede Martha, Abeelestw. 192. - De Grendel Bernard, z. v. Henri en De Backer Paula, Koeistr. 27. - Desmyter Paul, z. v. An dré en Louwaege Florida, Gapaardstr. 2. Brysbaert Michel, z. v. Herman en Ull rich Maria (v. Watou). - Dedrie Vital, z. v. Gustave en Louwagie Jeanne (v. Vlamer tinge) Overlijdens. Decat Alphons, 78 J., wed. v. Lemahleu Mathilde, Werfstraat. - Lefebvre Hilaire, 62 J., ongeh. Boe- schep estraat. Huwelijken. Knockaert René, be- tonbewerker, en Benouwt Simonne, dienstmeid, belden v. Pop. Papsgaey Georges, werktuigktmdlge, en Papegaey Aldegonde, huish., b. v. Pop. - Massche- leln Henri, statlebediende, en D'Amour Denise, z. b., b. v. Pop. - Verslype Bru no, smid v. Herzeele, en Verhaeahe Hé- lène, z. b. v. Pop. - Foort Camille, land- werker, en De Creus Godelieve, werk ster, b. v. Pop. - Christiaen Wllly, elek- trleker, en Delbeke Jenny, z. b., b. v. Poperinge. Huwelijksbelofte. - Dewancker Albert, bakker v. Krombeke, en Boeyaert Chris tine, z. b. v. Pop. Diefstal. Bij Camiel Vandenberghe, Leenestraat, werden vier autowielen met de banden gestolen. Aanrijding. Dinsdagavond, te 21.30 uur, langs de Iepersteenweg, rechtover de St-Jorisstraat, werd wielrijder Ach. Gekiere, Veurnestraat 107, ter stede, door den autocamion van Daniel Ha- ghedooren, uit Abeele, aangereden en licht gewond wijl zijn flets beschadigd werd. Verloren: geldbeugel met geld. Ge vonden: stempel, oorring, brleventasch met geld en zegels. - Inl. ten politiebur. Totaal genezen door l In alle Apotheken. KORTEMARK. Diefstallen. Pas is eene gevaarlijke dievenbende achter slot of eene nieuwe is reeds in werking. In min dan acht dagen hebben ze in drie plaatsen ingebroken: bij landbou wer Hector Labaere hebben ze al de hen nen medegenomen; bij August Vanover- schelde wisten ze een zrwijn uit den kel der te halen; nog niet tevreden hebben ze bij landbouwer Arseen Declerck, Vos- hoek, veel bedaegoed en ook een dekzeil medegenomen. HOUTHULST. Tramverkeer. Lijn Roeselare-Diksmulde: Richting Roe selare; Hoogkwartier: 6.30, 11.00, 5.45; Marktplaats: 6.35, 11.05, 5.50; - Rich ting Diksmuide: Marktpl; 8.55, 13.25, 20.25; Hoogkwartier; 8.60, 13.30, 20.30. Ongeval. Op O. L. H. Hemelvaart, gedurende de foor, brak Léon Tandt zijn arm op twee plaatsen al vallen van den schommel. Dr Lesage vervoerde hem aanstonds naarde kliniek van Roeselare. Burgerstand. Geboorten. - Heid- büchel Rita, d. v. Hendrik en Knops Marguerita (geb. te St-Truiden). - Plas man Hugo, z. v. Mauritius en Huyghe Godelieve (geb. te Wuiveringem)- De- pon tieru Ida, d. v. Gerard en Spilliaert Georgette (geb. te Gent). Huwelijksbelofte. - Schallier Charles, schipper te Veurne met Cyx Germaine, landwerkster te Béthune (Fr.). Overlijdens. - Cappelle Ar mand, 44 echtg. Bouckhout Maria, Nieuwpoortkel- weg 22. - Delva Alice, 47 1., echtg. Van damme August, K. Coggélaan 4. - Wal- laert Odette, 1 m., Burgweg 40. Zondagrust. Morgen van 9 tot 12, van 2 tot 7 u., Apotheek KINGET. - 2e Sinksendag, SIERENS. De Boksmceting. Uitverkochte zaal. De uitslagen. Liefhebbers over 4x2 min.: Cochard, Knokke, wint door opgave van Senesael, Veurne, in de 4» ronde. Synaeve, Knokke, wint door k.o. van Su- wler, Veurne, ln de 2° ronde. Deckers, Veurne, en Sys, Knokke, boksen onbeslist. Beroensboksers over 8x3 min.: De- scheemaeker, Veurne, wint door k.o. In de 2® ronde van Verachtert, Hoboken. Lucldarme, Veurne, wint met de punten op Jackie. Antwernen. Mars, Veurne, a Staf Jacobs, boksen onbeslist. De uit slag, match nul, werd verdeeld onthaald. Bilinrtmatch. BIJ Pietje Vanden- drynck had een ontmoeting plaats tus schen enkele goede beoefenaars van het groene laken van Diksmuide en Veurne. Veurne won het pleit met hooge cijfers. Vermlnck H., (V.) Brusseel R., (D.) Spilliaert A.. (V.) Pelgrim J., (P.) Moerman M., (V.) Borny, (D.) Degraeve A. (V.) Catrysse G., (D.) Algemeene uitslag: Veurne 1.000 pun- ten; Djksmulrie 590_punjen. ZondagrustMorgen van 9 tot 12, van 4 tot 6 u., Apotheek DEGRAEVE. 2e Sinksendag, Apotheek AMERY, Burgerstand. Huwelijken. - Hector Debacker, metser, met Dewasch Margar reta, z. b., beiden te Nieuwpoort. - De- volder Maurice, beenhouwer, met Ar- daen Maria, z. b., beiden te Nieuwpoort. Overlijden. - Verleye René, z. v. Wiily en Vercruysse Suzanne. Bericht. Zwertvaegher Xavler ver klaart geen schulden meer te erkennen die zijn vrouw, Ryons M-deleine, Ge" maakt heeft of nog zou maken. Arbeiderslij sten der bootbemanning. Da Reedors moeten hun personeel- iijsten in regel houden. p. b. b.r. g. 200 23 42 8,7 134 23 35 5,8 200 14 39 14,3 121 14 23 8,6 200 18 58 1L1 134 18 31 7,4 400 13 131 30,1 201 13 61 15

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 6