HEI HEDEN HOOPT OP ONS! Ik ben bereid! HUIZEN Antwerpen 2>e Hmulet van be 1Ram UIT 'T KORTRIJKSCHE 00STUITGAVE OVER TE NEMEN UIT KORTRIJK Europa zal de bolsjewistische en ploetokratische monsters neer halen. Ons volk zal daartoe een groote bijdrage leveren. Het zal daarmede zijn Germaanschen plicht vervullen. Het zal daardoor schoon en sterk getuigen van zijn on wrikbaren levenswil. Voelt Gij in Uw hart den immer terugkeerenden drang, de plaats in te nemen van hen, die heldhaftig zijn gevallen voor Vlaanderen Voelt Gij U geroepen, om als de Klauwaarts, Geuzen en Brigands het wapen te nemen, om Vlaanderen te verdedigen Wilt Gij mede aan Vlaanderen's geschiedenis schrijven Roep dan SLUIT DE RANGEN VAN DE VLAAMSCHE fi-STORMBRIGADE LANGEMARCK Ersatzkommando Flandern der Waffen-ff, Brussel, Louisalaan, 128 MEDEDEELINGEN OPENSTAANDE PLAATSEN Veroordeelingen en Terechtstellingen. Elektrische treinlijn Brussel-Antwerpen hersteld. TWEE OVERVALLEN TE OOSTNIEUWKERKE ALLERHANDE OVER TE NEMEN 5 UIT TER HAND TE KOOP! MEDEDEELING De vlasteelt blijft verplichtend. Woningbureau B. HANS Schoenmarkt 18, ANTWERPEN.I Te koop Gevraagd LITURGISCHE DAGKLAPPER FRANS VAN DEN BOSSCHE, Gevonden Verloren Uit ter hand te koop Nadere inlichtingen bij G. BOIJRDEAU. makelaar in goe deren. Rijselstraat 76, leper.. - JULI - HOOIMAAND Vraagt aan uwen Heer Notarut Steunt Winterhulp, Burgrrslnnd van 0 lot 13 Juli 19l Geboorten. - Arnold Des-modi, lioodcitdaa - laan 92 a 5. - Lionel Roclant, Keepkaal 7, <v. Hareibcke;. - Jacques Peinecrssi mai:. Kanon.-lr. 9. - I.m* on Guy Paüwcls, Loof straat 13 <v. Dottcnijs). - WJJly i Verhel»' Nteuwstr. 3o. - chantal Dewaegenaore. Loofstr. 43 vZvvevegern). - Anlolno i,e- niahieu, lullen Llebaertlaan 75. - Alooi» Vancauwonberghe, leperstr. 34e. - Ray monde Soetncrt,-Moorselestr. 56. - Marl» en Ginctte Masi)reel, IJzerkaal 1. Huwelijksaankondigingen. - Rogier Ver niote. meester-kleermaker, Slonstr. 8. ei God el leve .Yandaele, z. b. te Londelede. Andreas Callous, wever, Walle 151. ei Denlsa Lebon, weefster, Walle 204. - Rogier Rousseau, kleermaker, Doornik- steenwe? 180, en Cecilia Delrue, bediend* Sint-Denïjsstr. 2(K)a. - André Staelens beenhouwer-spekslager te Gits, en Geor gette Dheedene, z. b., Elfde Julllaan 4C. Huwelijken. - Julius Vlieghc, brieven besteller, VVijngaardslr. 22, en Maria Yan kee, dienstmeid, Gentsteenweg 37. - Ju- llen Verbelst, fabriekwerker te Avelgem- v-erbl. te Kortrijk, en Madeleine Notte- 'baert, z. b. te Avelgcin. - André Vier- straete, apotheker, Overleiestr. la, en'Eli sabeth Yandeiiweghe, z. b., Noordstr. 60. - George .leye, vlashandelaar te Gulle, gein, en Simonna Bouttens, kleermaak ster, Kasteelkaal 3. Overlijdens. - Julien Drlbarré; 82 J., wed. v. I.ise en Leonl-e Creupelandt, P. IR) Conincklaan 43. - Constant Verheye. 01 j., grondarbelder, Vlamlngstr. 24. - Karei Malfalt, 77 j., wed. v. Maria De Vos, Pottelberg 1. - Marle Quonlam, 34 j., z. b.. echtg. v. Arthur De Grande, v, Moes- kroen. - Helena Verhelst, 14 j., Ouden aardesteenweg 247. - Simonne Vroman, 21 j., naaister te Marke. - Juliette Lae- vens. 77 j., echtg. v. Achlel 'Verdonck, Deerlijkstr. 31. - Jeroom Planckaert, 63 J., smid, echtg. v. Helena Corselis, Sla- segemsteenweg 37. - Roger Deloose, 3 d., v. Helkijn. - Arthur Hellebu'ck, 77 j., echtg. v. Marie Guillemyn. Elisabethlaan 20. - Silvlnus Vereecke, 71 j., wed. v. Maria Mestdagh, v. Rekkcm. - Marie Vlieghe, 84 j., wed. v. Camille Libecr, Slonstr. 10. - Marcel Hebeis, 49 j., han delaar, echtg. v. Bertha Banckaert. Bc- verlaal 53a. - Victoor De Vuyst, 66 j., echtg. v. Paulina Catteeuw, Elfde Jull laan 93. - Robert I>eruets, 7 j., v. Neer- waasten. - Kélicie Vandenabeele, 58 j., z. b.. Voorstraat 48. DEERLIJK. Onneval. De 12-jarJge knaap Jer. D-erle was aan het klieven van hranuhout toen het kapmes opeens af schampte en terecht kwam in den voet van den jongen, met het noodlottig ge volg dat cene diepe wonde veroorzaakt werd. De ontboden geneesheer moest de kwetsuur ontsmetten en op drie plaat-sen toehaken. WAREGEM. Burgerstand. Geboor ten. - Yolan-de Gevaert. - Christiaan Van- denbroeeke. - Hendrik Durieux. - Rosa Vanhauwaert. - André Reirlaen. Sterfgevallen. - Julfaan Desmet. 60 j. - Maria Keirsbilck, 73 j. - Remt Derooze, 60 J. Huwelijken. - Jules Loosveldt met Tda Vnndendriessclie. - Leon Devreese met Elza Callant. Lijk opgehaald. Sedert enkele dagen was de 6S-.iarige Alois Vanthuyne, wo nende te Zulte, spoorloos verdwenen. Sommige personen hadden den man laatst opgemerkt In de nabijheid van den vijver De Slekkenput genaamd. Peilingen werden gedaan in dezen vijver en het le- venslooze lichaam van den verdwenen Vanthuyne kon opgehaald en naar het doodeniuiisje overgebracht worden. Paardensport. Ziehier de data waar op er drafkoersen plaats hebben te Wa- regem op de renbaan der Gaverbeek: 13, 15, 17. 27. 29 en 31 Auguslus. Dus zullen de talrijke paardensportliefhcbbers der streek gelegenheid genoeg hebben hun mooi sport te bewonderen. DESSELGEM. KrrmisongcvaJ. Tij dens de onnuegangkermis nam de ge naamde M... V... met zijne vriendin plaats op een autoskooter en te laat afstappen de waren de auto's reeds aan het rollen. Een der voertuigen rolde haar over den voet waarbij zij een diepe wónde opliep, c »welkc ao,.r r» geneesheer hoefde ver pleegd te worden. BELLEGEM. Bandleterii. Omstreeks de middag kwamen een 6-tal kerels per auto onverhoeds op de hoeve Carette en terwijl twee de waelit stonden trokken de andere binnenhuis en terroriseerden de bewoners die genoopt waren te laten begaan. De rekels openden de brandkast en roofden- er eene belangrijke som geld, waarop zij ongehinderd de wijk namen Het Militair Bestuur deelt mede: Het Krijgsgerecht der O F.K. Bergen sprak het doodvonnis uit tegen den Belg Potler, Uit Hensies. als lid van een beride en terreurdaad. Het vonnis werd voltrokken Het Krijgsgerecht der O.F.K. te Char leroi heeft de Belgen J. Boers en J. Ds- burges, leden van een geheime organi satie, ter dood veroordeeld, Wegens be zit van verboden wapens, aanslagen en terreurdaden. Het vonnis werd voor bei den voltrokken. De Belg Jerome Herregods werd als stichter eener geheime organisatie en aanslagen met springstoffen ter dood veroordeeld en terechtgesteld. De elektrische treinlijn Brussel-Ant werpen is volledig hersteld. Een normale verbinding_ wordt opnieuw verzekerd. Camiel Delgat, wonende Kockstraat, Oostnieuwkerke, werd 's nachts om 12.30 uur uit zijn slaap gewekt door *en geroep aan zijn deur. Hij vroeg wie er was, en er werd geantwoord dat het Gestapomannen waren, die om enkele inlichtingen kwamen. Delgat weigerde echter om open te doen, waarop de ke rels begonnen te schieten. Er werden zes schoten gelost door de ruiten, waar van er een dwars door den radio ging. Verder werden er nog verschillende scho ten gelost op de muur en op het dak. 's Anderendaags vond men niet minder dan 23 ledige hulzen van drie verschil lende kalibers. 's Nachts, omstreeks 12.30 uur, werd Achiel Vinckier, overste van de Boeren wacht en kommandant der brandweer te Oostnieuwkerke, gewekt door het ge blaf van zijn hond. Hij schoof voor zichtig een raam open en bemerkte vier mannen, die van zijn hof afgingen. Hij wilde telefoneeren, doch kon geen com municatie krijgen, 's Anderendaags be merkte hij dat de telefoondraden door geknipt waren. Van 1 Juli af zullen de Belgische krijgsgevangenen; buiten hun normale rantsoen hun door natie-pakketten iedere maand opgestuurd, aanspraak kunnen maken op een aanvullend rant soen van 50 punten afgewerkte tabaks- produkten. Het bewijs tot aanschaffing hiervoor zal overgemaakt worden aan den persoon in België die voor den krijgsgevangene zorgt. Alle vroege aardappelen moeten ge leverd worden vóór den 25 Juli e.k. Ter verzekering van het behoud van den oogst mogen tot den 31 Augustus e.k. geen samenscholingen van meer dan drie personen gebeuren buiten de be bouwde gedeelten van de landelijke ge meenten. Alleen de exploitanten, de le den van him gezin en hun personeel mogen aangetroffen worden op de ge teelde perceelen; 's nachts mogen deze zelfs zich slechts binnen de omheinde fronden aan de woning van den exploi- ant palend, bevinden. De burgemees ter mag het verkeer over zekere veld wegen verbieden. WALEN-STREEK: HOFSTEDEN van 8, 26 en 33 Ha. Ij Seffens ingenottreedbaar. 6 HOFSTEDE 3 Ila. 55 a., alsook ALLERBESTE HOFSTEDE van 13 Ila. voor 950.000 fr. Spreken: VAN IIUFFEL, Noord- straat 7, HARELBEKE. (Verg. Nr 101/301). Door het Militair Bestuur werd an dermaal bekend gemaakt dat de vlas teelt verplichtend is en dat in strijd met het dienstbericht over het Teelt plan versohenen in het Staatsblad van 19-20 Juni jlde oppervlakte besteed aan de vlasteelt wel in aanmerking dient genomen bij de berekening van de teelt verplichting. Met vlas kan een compen satie op de basis van 2 kgr. ongezwin- feld vlasstroo voor een produktie-een- ieid gebeuren. Eerlang dient ook een Duitsche ver ordening verwacht inzake de mobilisatie van stroovlas en lijnzaad. STAD MEENEN Te begeven plaatsen van GEWOON HrLPPOElTIEAGENT. Voorwaarden: Gestalte minstens 1.68 m.; - Studiën, minstens lagere scnool (4* graad Inbegrepen); - De vetten van 3 Augustus 1019. 21 Juli 1924, alsook liet besluit van 10 November 1942 zijn toe passelijk. Aanvragen (eigenhandig geschreven) te sturen uiterlijk op 5 Oogst 1944, met bH- voegfng van volgende stukken: 1) Uit treksel nil geboorteakte,: - 2) Militiege tuigschrift; - 3) Getuigschrift van goed gedrag en zeden; - 4) Getuigschrift van nationaliteit; - 5) Studiegetuigschrift; - 6) Geneeskundig getuigschrift met ver melding van gestalte; - Bewijs van vrij stelling van arbeidsplicht; - 8) Gebeurlijk getuigschrift van voorkeurrecht. Meenen, den 5 Juli 1944. De Stadssekretaris, De Burgemeester, R. _VANJjE_VOpRI>E.\L JMAKNjlOUT. Toen hij Freda nu nakeek met bran dende, onrustigs oogen, merkte hij dat zij haar zakdoek uit haar taschje nam. Tegelilk zag hij echter heel duidelijk, dat zij met den zakdoek zonder het te merken er een saamgevouwen papier uitrok en dat dit op den grond viel. Freda liep kalm verder, maar hij staarde als gehypnotiseerd op het witte I papier. Als het de bewuste brief eens was? En als hij dien zou kunnen lezen? Mis- schien herkreeg hij dan dadelijk zijn kalmte maar het was een schending van het briefgeheim, een onbescheidenheid, een onrecht. Maar daarentegen hing er misschien zijn levensgeluk van af. Het was van zulk een groot gewicht te we ten of de brief werkelijk van den ba ron was en wat hij inhield. En niet alleen betrof het misschien zijn levensgeluk, maar wellicht ook dat van zijn zuster. Deze gedachte doortrilde hem als een slag. Aan Era had hij nog in 't geheel niet gedacht. Ook terwüle van Eva moest hij zich zekerheid verschaffen. En bovendien als het een brief was dan mocht hij daar niet blijven lig gen, blootgesteld aan de nieuwsgierig heid van afle mogelijke menschen. Vast besloten stond hij op. Al was het dan een onrecht hij meest dezen brief lezen. Gaarne wilde hij dan aan Freda biechten en haar om vergiffenis vragen, als hij een verkeerde verdenking had gekoesterd. Maar zekerheid moest hij, hebben, tot elke prijs zelfs als die prijs een onrecht was. Vlug liep hij naar de plek waar de brief lag. Hij raapt? hem op en nam hem uit het couvert. Zijn oogen vlogen er overheen. Eerst zag hij het onderschrift: «Je Hans.». Dac trof hein als een dolksteek. Met de tanden vast op elkaar geklemd las hij den gehselen inhoud. Het was maar kort. En in zijn ziel werd liet nacht. Een waanzinnige smart beklemde hem de borst. Kon hij iets anders gelooven, dan dat Tn volle stad, een PRACHTIG OP- RRENGSTHUJS, 110 m2 grolijkvl. Pracht, inkomgang en trapzaal ganSch in olie verf. Voorpl., middenpL, overd. koe pel, keuken, hof; l6 verdiep. 3 gr. plaats.; 2® verdiep. 2 plaatsen. Alles in prima staat van onderhoud. Deu ren en ramen nieuw geschilderd. Nor male huur 10.000 frs. p. jr. Nu als oorlogsprijs aan 8.400 frs. per jaar verhuurd. Brengt 3 interest op. Prijs 250.000 frs. Magnifiek modern RENTENIERS-OP- BRENGSTHUIS, Pulhof, EHzabcthlaan, een der schoonste lanen der stad. Ge- velbr. 8,50 m. met gelijkvl. 5 pi.; 1° verd. 5 pi.; 2® verd. 4 pi. Badkamer. Mengelwerk van 22 Juli 1944. Nr 43. door H. COURTHS-MAHLER er tusschen den baron en Freda een liefdesbetrekking bestond? Geen woord, geen toespeling verrieden, dat dit »en brief was van een broer aan zijn zuster. Hij stond als versteend. Daar zag hij van verre Freda terugkeeren. Zij had de oogen op den grond gericht, alsof zij iets zocht. 'Vlug deed hij den brief weer in de enveloppe, vouwde hem toe en wierp hem op dezelfde plek op den grond. Daarna trad hij haastig achter een dichte groep struiken en sloeg Freda met sombere, droeve oogen gade. Het was haar duidelijk aan te zien, dat zij in onrust verkeerde. Onderweg had zij gemerkt, dat zij den brief uit haar taschje verloren had en was haastig terug gekeerd. Zij wist, dat zij hem had moeten verliezen, toen zij haar zak doek te voorschijn had gehaald. Toen zij het papier nu op den weg zag lig gen, herademde zij, alsof zij bevrijd was van een last. Zij verborg den brief in haar handtaschje en nam zich voor hem in elk geval thuis dadelijk te ver branden. Een oogenblik bleef zij met haar handen op de borst gedrukt staan, als moest zij het kloppen van haar hart tot zwijgen brengen. Zij vermoedde niet, dat Gerhard von Ruden op enkele schre den afstands van haar stond en haar gadesloeg. Zij wierp slechts een onder zoekenden blik op het huis en verwij derde zich toen. Maar Gerhard von Ruden ging, toen zij verdwenen was, met vermoeide schre den naai- huls terug. In zijn kamer ge komen wierp hij zich in een stoel en steunde het hoofd in de handen. Hij geloofde niet aan een lichtzinnige Overal centrale verwarming-. Logia, balkon. Gebouwd in 1938. Luxueus In gericht. Prima onderhouden. Verhuurd aan 15.000 frs, per jaar. Eenige zaak: 600.000 frs. Centrum Antwerpen, bij Stadspark, schoon RENTENIERSHUIS, opbrengst- liuis, Consciencestraat; gev. 6 m.; ge lijkvl. 3 dooreenl. pi. in parquet, in komgang in zwarte marmer, keuken in steentjes; l® verd., gr. voorpl. v. 6 m. en daarachter gr. slaapkam. en hadkamer; 2® verd. gr. plaats v. 6 m. met achterkamer. Hoog. zolder. Pri ma onderhouden traplooper, enz., hl. liggen. Verhuurd aan 11.400 frs. per jaar. 390.000 frs. Tel. 332.37. (Verg. Nr 101/42). liefdesverhouding van Freda. Daartoe stond ,zij te hoog voor hem en kende hij haar te goed. Voor haar ging het zeer zeker om een ernstige verloving. Maar zij was arm, en Ramberg ook. Daarom konden de minnenden zeker niet aan een vereeniging denken. Ram berg scheen het met de trouw niet heel' nauw te nemen. Heel duidelijk maakte hij het hof aan Eva. Blijkbaar dacht hij er niet in ernst aan zich met Freda te verbinden, maar zocht hij een rijke vrouw. En daartoe had hij Eva uitgekozen? Daarom was hij zoo geschrikt, toen hij van de aanwezigheid van Freda hoorde. Men moest hier tot geen prijs iets mer ken van zijn betrekkingen met Freda. Hij zou haar nu vanavond bij het schui tenhuis de een of andere verklaring ge ven en haar verzoeken hem hier niet te kennen. In den laatsten tijd schenen de beide minnenden toch niet in verbinding met elkaar te hebben gestaan, daar Ramberg er niets van wist. dat Freda hier Was. Gerhard steunde diep. De gedachte, dat ook zijn lieve jonge zuster zou moeten lijden, zooals hij zelf nu leed, drukte hem zeer. De angst en zorg voor haar voegden zich bij zijn eigen leed, zijn wanhoop over Freda's verlies. Want dat hij haai- verloren had, hoe dan ook, stond bij hem vast. Zij moest Ramberg liefhebben, anders zon zij zich nooit in zulk een vertrouwelijke betrekking met hem hebben begeven. En zooals haar aard was zou zij nooit een anderen man toebehooren dan hem dien cij liefhad. Na het avondeten had Freda nog een poosje met haar gastheer en gastvrouw gepraat. Nu stond zij op, zeggende, dat zij nog een uurtje naar villa Ruden wilde i;aan. ('I Vervolgt.) ADRES TEN BUREELE: wie ons schrijft om inlichtingen gelieve een zegel van 1 fr. voor antwoord mede te zenden, zooniet wordt op zijn aanvraag niet geantwoord. Kimlervoilure l'ord zoo goed als nieuw, •ro yenstraat PO, Krom be ke. i Moderne Café-Installatie bestaande uit x)g, loket en sigarenkast, zoo goed als leuw, 2,5 rn. lang. Bij Georges Gaytant, •iatleplaats 12, Veurne. Too(|, Buffet en 10 Slnelen. Rij Alfons efever, Tramstatie, Poeikapelle. Camion, in zeer goeden staal. Draag- ermogen 2500 ;i 3000 kgr. A. t. D. Aanhaii(|ivaqen, ganscü nieuw, of Ca- ïion oi) luchtbanden, draagvermogen 7 000 kgr., alsook een hoeveelheid papio en bindkoorden. - Adres ter Drukkerij. Schoonc porciplanlen. Rij Oscar Smag- he, Roezjngcsiraat 49. Elverdinge. Radio «Philips», in zeer goeden staat. Vestvleterensteenweg 46, Poperinge. Koffiebrandcr voo'- koffiebranderij. Bij Noppe, Izegemstraat 243, Ruinbeke. Paar lape Schoenen maat 40; paar Verkschoeiien in nieuwen staat, maat 42. tan rice Dowulfstraat 6, Poperinge. Tahaksnijninchicn met transmissie en •oelies. In besten staat. Bij Jnul Ver- aege, Koksijdesteenweg 50, Veurne. Verscheidene onlnnqs nieuwe Naalmn- dilenen, laatste model en okkaslën. Cal- »elstraat 5, leper. (Verg. Nr 604/66). Camion Ford 1931. met gas-penera- or Clae.ys Garage Van Eenaeme. leper. 5.0(1(1 Kfir. Hooi. Bij J. Allein, Callica- ves, Watou. Twee Kindervelos, in goeden staat, oor jongen en meisje; Weegschaal; zeer roede Radio, met waarborg. Rijselsteen- veg 19, leper. Hazewind, vrouw, geslacht, 18 maan- len, ros. Bij G. Delporte, Sloepenlaan 8, Oe Panne. Naaimacliicnen Singerronde spoel, met waarborg. L. Delheye, Kasteeldreef 31. Oostvleteren. Alle herstellingen wor den aanvaard. (Verg. Nr 604/65). o Pikbinder, merk Derinck in goeden staat. Bi i Jules Broucke, landbouwer, Egge wan rtskapellc. Accordeon, merk Orgonola chroma- lique. Drie reeksen. Napelnteiiw. Bij Syi- vam O'oghe, Kemmolstraat 40, In den Sulferberg Westouter. Wascbkeern, in hard hout. kunnende draaien met dynamo. - A. t. D. o Okkasiesloven, met of zonder ovens; Puitsioof en Redden. Bi,j L. Gadeyne, Pottestraat 109, Poperinge. Kindcrvoiture in goeden staat, met dikke handen. - Adres ter Drukkerij. Twee paar elegante Damesschoenen, maat 38, alsook 1 paar sterke Mansschoe nen, maat 42/43, pansch leder, zoo poed als nieuw. Rrugpestraat 23, Poperinge. Twee kleine Velos voor jongen van rond de 7 jaar. - Adres ter Drukkerij. Beste Hooi. Rij Gerard Vanisacker, Bruggesteemveg 47, leper. Eiken Eetplaats (buffet, dressoir, ta fel. spiegel. 6 stoelen); Keukenbuffet, ménagère voor kolen .en gas, elekfrieke luster, speciale zetel voor zieke, alsook bed. lavabo en nachttafel, alles in zeer- goeden staat. Houtmarkt 9, Veurne. Personenauto Citroëntr. av. '35, motor in nieuwen staat, zeer goede ban den, op Gazo Dumont. Wegens uitsch. bedrijf. Met rijvergunning. - A. t. D. Defügc Meid, voor chareuterle te Brus sel. Goéd loon, familieleven. Reeds ge diend hebbend. Schrijven.- A. Terryn, Meenenstraat, Geluwe. e Goede Meid-Serveuze, minstens 21 jaar. Goede kost, loon en inwoon. Bij Dame met twee kinderen. Kennende Vlaamsch en Fransch. Zich aanbieden den Maandag en Dinsdag Café EdelweissBrugge- straat 28, Me303n. Goede Meid voor Priester, in omstre ken leper. - Adres ter Drukkerij, o Boerenmeid, kunnende melken. Om trek Veurne. Hoog loon. IffL: Panne- straat 9. Veurne. Bekwame Meid, voor alle werk. Hoog 'oon. Getuigschrift gewenscht. Te I-zegem. Adres ter Drukkerij. o Reizigers, zeer goed gekend bij land bouwers, om deze te bezoeken. Goede broodwinning gedurende het ganschc jaar. InL: Dikkehuschsteenweg 79, leper, e Kneeht kunnende melken, hij landbou wer. Te Poperinge. - A. t. D. Eerlijk Mcisie, 18 jaar, In gesloten buis te Abeele. - Adres ter Drukkerij. Stil Meisie, 17-18 jaar, alleen om te helpen in huishouden; met kinderen kun nende omgaan. Bij A. Laseure-Werquin, landbouwer-smid. Speelhof, Proven. o Deftig en eerliik Meisje, of Werk vrouw, 'om in huishouden te helpen. Te Poperinge. - Adres ter Drukkerij, o Goede Meld, goed loon. beste kost. Te leper. - Adres ter Drukkerij. Landbouwersgezin, om hoeve in het vjaamsche land te bewonen en te begaan. 'Voedsel voor enkele dieren mogelijk. Tnl.Noordstraat 9, Veurne. Zeer goede Meid. reeds gediend heb bend, 18-20 jaar. Hoog loon. Te Poperin ge. - Adres ter Drukkerij. Kooi beesten gevraagd voor aanbeste ding in de weiden, tot einde seizoen. Inl. G. Vanisacker, Bruggesteenweg 47, leper. HANDELSFONDSEN met Handelsre gister beschikbaar voor eiken handel. HOFSTEDEN, BOUWGRONDEN, BOS3CHEN, HUIZEN en VILLA'S te koop. Wendt U in volle vertrouwen tot het Zakenkantoor O. I. Opvolger: I'. VAN MOSSEVELDE, Onderbergen 65 - GENT. H. R. 45481 Verg. Nr i "35. Mtu mm KATH. die Kristel, huwelijk wenschen a. te gaan, vragen documentatie en lijs ten aan «KRISTEN HAARD». Vorviers: Postbus 58. Brussel: Postbus 934. Antwerpen: Postbus i07. (Verg. Nr 795/2). 'o Bruin lederen Tasch. Te Koksijde-Ba- Jrien. Jul. Ooulon, Villa Avondgroet i Koksijde-Baden. Gouden Armbanduurwerk, op 3 Juli lusscnen Oostvleteren en Reninge. Num- 'mer is gekend. Tegen belooning terug te bezorgen. - Adres ter Drukkerij. o Damesporlcfeuille inhoudende groote som geld, in de Groote Ooststraat, bij de Cinema, te Veurne, op Zondag jl. te 15 u. Goede belooning voor vinder hij terug brengen. Bruggestraat 50, Veurne. STAD IEI'ER DRIE WERKMANSWONINGEN met 9 aren. Samen fr. 95.000. EEN BURGERSHUIS, dicht de Markt. 250.009 fr. EEN RENTENIERSHUIS360.000 Tr. TWEE WINKELHUIZEN met inrij poort en atelier. TWEE II EE HENHUIZEN met inrij poort. TWEE WOONHUIZEN met poort on hof met fruitboomen, groot res pectievelijk 10 aren en 6 aren. Bij zonder geschikt voor rustende landbouwers. Tel. ii;3. - Spreekuren in den voor middag. (Verg. JL C. 101/40). 23 ZO.NdAg (8® na Sinxpn). 't Evangelie geeft den pa rabel van den oneerlijken, rentmeester. Jezus prijst niet zijn onrechtvaardig-heid, maar zijn 'voorzichtigheid. Wc moe ten ons door weldadigheid vrienden ;n den hemel ma ke:)... .Gedachtenis van den H. APOLLLNARISvan Ravenna, bisschop en martelaar. Vol gens Jen JL Polrus Chryso- iogus insgelijks aartsbis schop van Ravenna was Aponinaids de etisle bisschop dezer stad en stierf er mar telaar (1® of 2®, eeuw). Gedachtenis van den H. I.I- R dilUb, bisschop en belijder. Bisschop van Le -Mans (Frank rijk) in de 4» eeuw. Heilige vooral aanicepen tegen het graveel of den steen. Paus Clemens XI, van die kwaal genezen, schreef zijn herstel aan liem toe en bracht zijn feest in 't Roomsch kalender. Pi.FCHTIGHEID van de WIJ DING DER HOOI'DKERK. Een Mis mag gezongen worden als 20 dezer. 24 MAANDAG. Van d« octaaf. Gedachtenis van de vigi.Le (van St Jacobus) en van de H. CHRISTINA, maagd en martelares. Bedoeld is hier de II. Christina van Tyrus, zeer vereerd in het Oosten, waar ze zelf den titel voert van groot-martelares. Ze wordt weieens verward met de h. Chr.stina te JBolsena (JiaiJë) vereerd. 25 DINSDAG. De H. JA- OORC'S, de Meerdere (of de Oudore), apostel. Oudere broer van den H. Joannes en eveneens bevoorrechte apostel op Thabor en in (*eths email ie. Hij is de eerste onder de apostelen (Le den marteldood stierf, in 't jaar 43 of 44, op last van koning Herodoa Agrippa I te Jerusalem ont hoofd. Zijn lichaam werd heel waarschijnlijk na de In neming der II. Stad door da Arabieren in 637 naar Gompostella in Spanje over gebracht. Dit was gedurende geheel de Middeleeuwen een druk bezochte bedevaart plaats. Gedachtenis van den II. CHRISTOPHORUS, Of Chris- toffel, martelaar. Oorspronke lijk Reprobus geheeten. Hij s'tierf martelaar onder keizer Decius (250-253). In bet Oos ten in groote vereering, was hij het ook in het Westen sinds de alomgekende vrome legende verspreid wrerd, waar bij hij ook zijn naam Chris- tophorus Christusdrager ontving: hij zou een reus ge weest zijn, die eens het ge luk ontving den kleinen Jezus' op zijn breede schouders over' de wateren van een stroom- te dragen. Hij behoort tot de zgn. noodhelpers en nu •nog geniet hij populariteit: leder neemt hem gaarne als bijzondere beschermer bij het reizen op alle soort gerij. 26 WOENSDAG. De H. ANNA, moeder van O. L. Vr. Volgens het apocrief Proto- evangelie van Jacobus waren de namen der ouders van do H. Maagd: Joachim en Anna. Ze werden steeds als heiligen erkend. De eerste sporen der vereering van de H. Anna vinden we echter in de zesde eeuw en eerst in 1584 werd haar feest definitief 4n het Roomsch kalender ingevoerd door Gregorius XIII. De H. Anna wordt aanroepen als patrones voor een gezegend huwelijk. 27 DONDERDAG. Octaaf dag der wijding van do hoofdkerk van het diocees. Gedachtenis van den H. PANTALEON, martelaar. Naar men beweert, was hij lijfarts van keizer Maximianus. Voor het Christendom gewonnen, werd hij door zijn mede- artsen aangeklaagd en daar op gemarteld en onthoofd in Nicomedië omstreeks 305. Naast St Lucas is de H. Pan taloon patroon der genees- lieeren. Hij behoort insgelijks tot de zgn. noodhelpers. 28 VRIJDAG. De H.IÏ. NAZARIUS EN CELSUS, mar telaren, VICTOR, paus en martelaar, en INNOCENTIUS, paus en belijder. De lichamen van Nazarius en diens jongen ■leerling Celsus werden door St Ambrosius teruggevonden, dichtbij Milaan. Van daaruit verspreidde zich hun veree ring. Victor I was Afrikaan van geboorte en paus van 18»; tot 198. Hij staat in de ge schiedenis bekend om zijn vaststellen van het christelijk paaschfeest. Innocentius I (402-417) was tijdgenoot van Augustinus en Hieronymus en ijverde voor de éénheid, der Kerk. 29 ZATERDAG. De II., MARTIIA, maagd. Behoorde met haar broer Lararus en haar jongere zuster Maria tot het gelukkig huisgezin van Bethanië, dat zoo dikwijls den lieven Heer mocht herbergen.- Dat Hij hen liefhad staat let terlijk in het Evangelie. Vol gens de legende weken ze na 's I-Ieeren hemelvaart voor de vervolging uit, gingen scheep, leden schinbreuk en strand den in het Zuiden van Frank rijk, waar ze in de omstre ken van Marseille heilig zou den geleefd en gestorven zijn. Gedachtenis van de HH. FE LIX, SIMPLTCIUS, EAUSTI- NUS en BEATRIX, martela ren. Waarschijnlijk de hei lige paus Felix II (483-492), werd eerst afzonderlijk ge vierd. Hij ijverde voor de er kenning van het Concilie van Chalcedon. Simpliclus en Eaustmus werden om hun ge loof in den Tiber verdronken omstreeks 303 onder de kerk vervolging van Diocletianus. Hun zuster Beatrix (of Via- trix) werd in den kerker ge wurgd. dat hij uw aankondiging in «DE POPERINGENAAR+ ■plaats. Dan bent U ze ker dat ze de beste vruch ten opleveren zal.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 7