HUIZEN TE ANTWERPEN Ml KR AN IA BIEENZWÊRMEN 00STUITGAVE UIT 'T MEENENSCHE UIT 'T TIELTSCHE UIT 'T KORTRIJKSCHE CANTHERSCHOOL FRANSCH HUIZEN M. FLEURIX arjfr*! TE KOOP UIT MEENEN UIT TIELT UIT KORTRIJK GEEN OORLOGSWINSTBELASTING ANTWERPEN, Ommeganckstraat 58, tel. 313.42 Wat een weelde, vóór den oor log Nu is een iaart reeds een festijn voor Uw man en kinderen. ♦Moeder, die hen ge lukkig wenscht te zien, volg de zuinig, recepten van de «RECEPTEN VOOR DEZEN TIJD» U kan dit nuttig boekje gra tis bekomen indien U schrijft aan de fabrikanten van het goede bakpoeder föac&ifl d® FABR. DR.A.OETKE£,N.V. Groendreef, 9-11 VOOR HER EN VER leert U vlug en go-ed Duitsch, Engelsch, Congoleesch per briefw. Vraag kosteloos inlichting 89, Besmelaan, BRUSSEL. (072/4.) 265.000. Stevig gebouwd OP BRENGSTHUIS, bij Groenpl., 100 m2, gevel 6,50 m., 2 verd. Opbrengst 10.200 fr. 315.000. Ultra-mod. WONING te Deume-Zuid, 225 m2, gevel 6 m„ 1 verd., gebouwd in 1939. 315.000. Modern BURG.-OP- BRENGSTHUIS te Borgerhout, 190 m2, -gevel 5m„ 1 verd., ge- install. b-adk. Opbr. 7.200 fr. 590.000. Schoon WINKEL HUIS op Turnhoutsche baan te Antwerpen, Deu-rme Centr., on geveer 275 m2, gevel 6 m., 1 ver diep. Opbr. 18.000 fr. per jaar met bail. 650.000. Ultra-mod. BURG.- OPBR. -HUIS, bij J. Van Rijs- wijoklaan, 148 m2, gevel 5,50 m., 2 verd. Gelijkvl. groote atelier met inrij. Pracht, eigendom. Alle inlichtingen bij; A.W.B. «CENTRA» Britsche lei 30, ANTWERPEN, (bij Nat. Bank) - Tel. 349.42. ZIET UW BILJETTEN NA... Het meest doeltreffende enl zekerste produkt voor het j verdelgen van SLAKKEN. Jan Wellenstraat 11-13, ST-P.-WOLUWE - BRUSSEL. BOURSIMO HUWELIJK LITURGISCHE DAGKLAPPER SEPTEMB. Fruitmaand Abonnementen voor Duitschland Wervelwind boven Jamaica HOOFDPIJN Slaaploosheid, Zenuwstoornis Hoofddépot Apotheker KINGET-OPSOMER, Veurne. (Verg. 051'776.) i) Maur. Chevalier door Maquisards gedood Vraagt aan uwen Heer Notaris het Stedelijk Kultuurverbondmet me dewerking van een groep heemkennsrs uit stad, van 3 tot 10 September, tij dens de Kermisweek, zal buitengewoon interessant wezen. Het kan van nu af aan gezegd worden dat het succes ver zekerd is. Deze tentoonstelling, welke E laats heeft in de lokalen der Nijver- eldsschoo-l, de Pélichystraat, zal als volgt toegankelijk zijn:' Zondag, Maan dag en Dinsdag der Kermisweek, alsook op Zondag 10 September, telkens van 10 tot 12 u. en van 15 tot 20 u.; op de andere dagen van de Kermisweek is de tentoonstelling open telkens van 15 tot 18 u. Vrije toegang. - Stadsgenooten leert het verleden van uw stad kennen! Bezoekt deze tentoonstelling! Kabaretfeest. 41s naar gewoonte wordt er, door de zorgen van het Be- stuurscomité der Izegemsche Davids- fondsafdeeling, op Kermis-Woensdag, te 15.30 u., in de zaal van het College, een Kabaretfeest ingericht. Weerom ko men «Xavier K. Geerolf en z'n Trou badours uit Brugge aan de beurt met de Kris-Kras-Kabaret-Revue waaraan medewerken: Mentebolle en Beuterspek- ke, de twee Brugsche vedetten van den humor en het Revue-Orkest, hetzij sa men 15 uitvoerders! Overal beleeft deze Revue een overweldigend succes; ook te Izegem zal ze goed inslaan. Mentebolle en Beuterspekke, twee rasacteurs, tre den niet alleen op als de twee vroolijke comperes maar acteeren bovendien, samen met de overige troubadours, kos telijk in verscheidene burlesken, waarin zij bepaalde types op treffende wijze schetsen. Voeg daarbij het puik orkest dat met zwier de heele muzikale om lijsting vormt en een publiek dat niet meer lacht maar brult... en we krijgen een écht kermisprogrammaToegangs kaarten aan 8, 6 en 4 fr. voor de leden en huisgenootenen 12, 10 en 8 fr. voor de niet-leden, te koop bij den Sekretaris Staf Demuynck, de Pelichy- ttraat 49. Tentoonstelling Sint Franciscus in de Kunst, te IezegëmOnder dezen titel hadden wij reeds de tentoonstelling aan gekondigd, die in de Oogstmaand van dit Jaar te Izegem moest gehouden wor den, naar aanleiding van het drievou dig Jubileum der Sodaliteiten van de D: lo O. '3 van St Franciscus aldaar. De tentoonstelling moest een over zicht bieden van het belangrijkste dat op gebied van beeldhouwkunst, schil derkunst, letterkunde en muziek sinds zeven eeuwen een Franciskaansche im- piratie openbaart. Van alle hoeken uit het land mocht men reeds rekenen, niet alleen op een geestdriftige instem ming met het initiatief maar ook op een uitgebreide medewerking. Tot zijn spijt ziet het uitvoerend Co mité zich wegens de moeilijkheden van verkeer en het geborgen zijn van de belangrijkste kunstwerken, verplicht de tentoonstelling tot volgend jaar uit te stellen. Er wordt evenwel met onver zwakten ijver en met nog meer geest drift doorgewerkt om de onderneming tot een grootsche prestatie te doen uit groeien. Alle inlichtingen die den weg naar bestaande Franciscus-werken kunnen doen vinden en elke actieve medewerking van kunstenaars zelf zul len met dank aanvaard worden. Briefwisseling is te richten aan Eerw. Pater August, Klooster der Paters Ca- pucijnen, Roeselarestr, 271, te Izegem. IXGEL MUNSTER. Waarschuwing. Zondagnacht werden er in de Meulebcke- slraat door vijandelijke vliegtuigen bom men uitgeworpen, waarvan er één ont plofte. Gelukkig vielen er geen dooden of gekwetsten te betreuren. Waarschijn lijk Is de een of andere bewoner wat roekeloos geweest met het licht en dit niet voldoende afgeschermd. Wij dringen er bij de bewoners van onze gemeente nog eens ten sterkste on aan alle licht volledig af te schermen, zoadat er van buiten af absoluut niet de minste lichtschijn kan gezien worden. Het is niet alleen in uw eigen belang, doch ook in dat van de geheele gemeente. Brand. Toen Kornelllte Karei, land bouwer, wonende in de Gentstraat, des avonds omstreeks 22.45 uur op zijn slaap kamer kwam, bemerkte hij door het ven ster dat een niet gedorschte haverschelf in brand stond. Hij riep om hulp en aan stonds snelden de geburen toe om den brand te helpen blusschen. De vuurhaard lag ongeveer 40 in. van de woning ver wijderd. aan den kant van de Inrijpoort. Ongeveer 200 kilo haver werden door den brand verwoeste Kwaadwilligheid is in het spel. Nog een geval van brand. Cyrtel De llaere, dorsehondernemer, wonende In de Kortrijksiraat 96, had wat graan ge- dorsebt voor de geburen. Hij had de pres ter plaatse laten staan met een pers strooi er in. Op zeker inoment zag hij in die richting vuur. De pres was namelijk be ginnen te branden. Gelukkig kon hij met zijn zoon bet vuur doove-n. Het stroo róo-k naar fosfoor. Aan de pres was geen schade. Diefstal. Bij Lefevre Hector, wonen de Warande straat 4, werden op het veld door onbekenden van ongeveer 1500 ta- bakplanten alle bladeren afgetrokken. Dit heteekent een schadepost van ongeveer 100 kilo droge tabak. Er werden wel ver dachte sporen gevonden, doch opzoekin gen in de buurt leverden geen resultaat op. Enkele dagen te voren werden bij d-enizelfden landbouwer 200 ranken tabak uit zijn tabakstelling gestolen. Gewagenden overval. Jules Sintobin, landbouwer, wenende Lenteakkerstraat 4, kreeg 's nachts bezoek van bandieten. Hond één uur 's nacht-s werd de vrouw wakker do-or he.t geblaf van den hond. Daar haar man -niet t'huis was, verwit tigde zij hanr broer Jozef Demets, die daar sliep. Zij zagen door het venster drie bandieten langs de schuur sluipen; zij lichtten met een lamp in de schuu-r. Demets begon toen alarm te blazen, waarop de bandieten -twee schoten losten. De boer Weef echter alarm blazen, waar op d-e bandieten verdwenen. Toen er hu-lp opdaagde, ging men een-s zien, doch er was nog niets gestolen. Waarschijnlijk hadden ze het op de tabak gemunt, die in de schuur te drogen hing. De bandie ten hadden achter de schuur een ope ning gemaakt in de h-aag, na eerst den prikkeldraad weggenomen te hebben. De politie stelde een onderzoek in. Bramhvceraangelcgcnliedcn. - Bevorde ringen cri benoemingen. Beneven-s de bevordering >t Kap.-Kommiandant van den Hr Adh r RlgoHe in December 1.1., werd tot Ka, ..dn bevorderd: Hr Armand Pratz; - lot O'.-Lultenant: H.H. Florimond Debeir ea Bekaert Isldoor; - tot Adju dant: Hr Huyssentru.it Ernest; - tot Ser geant-majoor: Ilr Camelbe-ke André; - tot Sergeant-foerier: Hr Gilbert Arthur; - tot Sergeant: H.H. August Christiaens (zoon) en Debus sell ere Ilenri; - -tot Korporaal: H.H. Albert Inslogcrs, Rohe-rt Grillet, Po- lydoor I.-ee-en, Nestor Verbrugge, Urbain cas-tclevn. Om er Malfalt, earlier Pliill- hert en Marcel Defour; - tot Ambulan cier: Hr A. Christlaons (zoon). Aan al deze bevorderden cn benoemden, onze iKiru ljl'ko gelnkwensrhen. Aan te menken valt dat hot Brandweer korps van Moeiten, onder de ijverige lei ding van zijn Konwiinrwlant I-leer 1Ugo Me, een niéuw en aan te bevolen onderstands- fonds luw n in ge stel I. met her doel nicer en ineer bij tc brengen, om het korps lot een moet et ko ros in te richten. De inwo ners der Sta.i cn and wc kote-ren zich ia- ton 1nsrhrij.cn aan l; of 50 fr. per jaar. Zondagrust, Morgen; de Apotheek WYFFELS. Burgerstand. Huwelijksafkondiging. - Joseph De Witte, landbouwer, 8® Wijk 'fielt, en Angöle Verschuere, lan-db. le Meulebe-ke. Huwelijk. - Roger Blancke, timmerman, •en Lucienne Callewa-ert, bobijns-ter, b. te Tielt. Geboorten. - Noël Gourland-t, z. v. René en Zulma Van Thuy-ne, Markegem. - Jac ques Iley tens, z. v. Roger en Yvonne Poelvoorde, 5® Wijk 250a. - Marie We-1- vaert, d. v. Jules en Maria De-zutter, Aal ter. - Roland Na-hoel, z. v. Gilbert en Su- zanna Derudder, Kortrljkstr. 121. - Sll- veer Van-devl-aene, z. v. André en Geor gette De Volder, Meulebe-ke. - Bernadet- te Deele-rcq, d. v. Jozef en Irena Lievens, Meulebcke. - Re-né Debuyser, z. v. Garo- lus en Martha Tytgat, Hoogstr. 82. - Diana Compornolle, d. v. Gerard en Ma ria Van Eeghein, Trams-tr. 25. - Guy Van- maele, z. v. Albert en Simonne Baeke- landt, Gent. Overltjdens. - Mary Van Volckse-m, 76 j.. wed. Eelbode C a rol® s, Steenweg Meu- leb-eke. - Roman-ie Icket, 78 j., z. b., on- gehuwd, Tramstraat. WINGENE. Boekerij van het Davids- fonds. Bij gelegenheid tan de groote kermis, zal de Boekerij van het Davi-ds- fonds ge-sloten zijn op Zaterdag 2 en Zondag 3 September. On-ze boekerij wordt ook, tijd-ens dit zomerseizoen, bijzonder druk bezocht. We konde-n reeds 350 re gelmatige lezers inschrijven, hetgeen nog nooit gebeurd ls. Winterhulp-tombola. De trekking voor omze gemeente had reeds plaats op 25 Augustus. E-r zijn niet minder dan 136 waardevolle prijzen. De winnende num mers zijn aangeplakt aan het Volkshuls, alsmede aan de woning van de Heeren J. Roose en R. Braeckevelt. Al de prijzen moeten afgehaald worden op Zondag 3 September, in de Boekerij, tusschen 8 en 10 uur. en tusschen 11 en 12 uur. Niet op tijd afgehaalde prijzen blijven eigen dom van het werk. Boerinncnboml. De jaarllj-ksche ker- mis-vergadering, waartoe oude en jonge leden hartelijk uitgenood igd worden, •heeft plaats op Dinsdag 5 September, te 2 Vo uur in het Meisjespatronaat. Mr De- decker uit Ruiselede komt spreken over De arbeid van de Boerenvrouw Op de parochie van Sint-Jan, waar véél nieuw leven weelderig openhlo-elt, werd de Boerinnen gilde bepaald opge richt, en de reeds 75 -leden worden drin gend uitgenoodi.gd tot de eerste alge- mecne vergadering, die gehouden wordt op Vrijdag 8 September, te 3 uur. in de school. Mr Remi Braeckevelt uit Wi-ngene zal er handelen over Morderhulde Het belooft een zeer belangrijke en zelfs aangename vergadering te zijn. Maria-kapcllekens. Ook te Wingene neemt de devotie tot onze goede Hernel- moeder met den dag nog toe. Ten allen kante werden de Mariakapellekcns met kransen en bloemen opgesmukt. In de Bruggestraa-t, vóór de woning der Wedu we René Lagrain, werd een zeer mooie Mariakapel gebouwd, die op Half-Oogst werd gewijd, in aanwezigheid van ve-le parochianen. Zondag werd het kapelleken van Goutry op den Ondank gewijd, na het plechtig Lof in de Visitatie. Verder vernemen we met voldoening, dat de B. .T. B. van Wingene Ijvert, en werkt om zelfs aan elke hoeve een Mariakapelleken te laten aanbrengen. Voorwaar een heer lijk initiatief dat navolging verdient. Mo ge Maria dan op bijzondere wijze onze gemeente beschermen en bewaren. Burgerstand. Huwelijken. - Marcel Laquiere, handelaar te Wingene, -met Roelens Georgette, z. b. te Brugge. - Oost Joseph, onderwijzer te Poel-kapelle, m. Mul-ier Lia, onderwijzeres te Wingene. Overlijden. - Leonie Declerck, 82 L, huishoudster, wed. August Deblieck, Tielstraat. Geboorten. - Paula Vermeersch, Brug gestraat. - Godelleve De Craeckor, Sin-t- Pietersveld. - Walter Va-ngampelaer, Luchtbal. - Rosa Verhaeghe, Hekke. - Gabriel Lambert, Raekske. - Andrea Naes- sén-s, Scheewege. - Daniël Qu-intyn, Per- stalle. WAKKEN. Sportnieuws. We vernemen dat onze sympathieke ren ner Maurits Meersman thans overge gaan is van de beroepsrenners tot de klasse van de seniors. Maurits heeft dit seizoen al prachtige prestaties ge leverd. We wenschen hem goed heil en verhopen dat hij zijn supporters «Door eendracht sterknu als te voren eer zal aandoen. Dinsdag a.s. ter gelegen heid van de kermis zal hij reeds gele genheid hebben samen met zijn mak ker Norbert Callens op eigen grond zijn kansen te wagen. MEULEBEKE. Logenstraffing. CLAERHOUT ALOIS en ZONEN, Sektie A. 90, Meulebeke, logenstraffen ten - stellig ste d-e geruchten welke ov-er hen ver spreid werden, daar deze volledig valscb zijn, en verwittigen dat alle verdere rondstrooien van di-en laster rechterlijk zal worden vervolgd. (O) OESELGEM. DoodelijJc ongeval. Een schipper uit Wachtebeke kwam op de rooterij Albers in aanraking met de elektrische leiding boven de waterput ten, waarin hij aan 't zwemmen was. Hij werd op slag gedood. Een bijgeroe pen priester diende hem het H. Oliesel toe op conditie. Het slachtoffer laat een jonge weduwe met een kindje na. Burgerstand v. 19 tot 24 Augustus 1944. Geboorten. - Gemima Vlieghe, Theo- door Sevenslaan 75. - Ingrid Don-t, Sin-t- D-en-ijsstr. 192. - Marle Claus, Kanonstr. 69. Huwelijksaankondiging. - Arthur Del tour, meester-steenhouwer, Hugo Ver- r-iestlaa-n 58 en Julia Wymelbeke, koffie hui shoudster, IJzerweglaan 22. Huwelijken. - Karei Urecl, spoorweg bediende, Theo-door Sevenslaan 66, en Blanche Vanfiet-eren, z. b., Veemarkt 16. - Valeer Verschuere. electricle-n, 't Hooge 82, en Mireille Masselus, handelaarster, Pluimstr. 59. - Robrecht Vlleghe, wever, Sint-Rochuslaan 5, en Zulma Vanmleuwen- buyze, dienstmeid, Groen-ingestr. 46. - Maurice D'Haene, landbouwer te Pecq, en Irma Debode, z. b., Oudenaardesteen weg 313. Overlijdens. - Aloise O&tyn, 52 j., maga zijnier, eclitg. v. Emma De Winter, v. Harelbeke. - Remi De Vos, 71 j., wed. v. Marie Demets, Voorstr. 48. - Jean De- tre-mmerie, 4 m., Sinte Anna, 36. - Henri L-lbeert, 81 J., echtg. v. Elodte Deloddcre, Oudenaardesteenweg 35. - Paulüs Depla, 77 j., wed. v. Maria Berlemont, Jan Brey- dellaan 15. Honoraat Van Heuvcrbeke, 73 j., wed. v. Augus-ta Allewelreldt, Voorstr. 48. - Hedwlg Schiff, 5 j., Ve-ld- s-traat 114. Twee doodclijko ongevallen. De 5- jarige knaap Decock, wonende gehucht c 't Hooghe werd hij het overloopen van den straa-tweg gevat -door de tram Kort- rijk-Moe-skroen. Het ongelukkig kind werd op slag* gedood. Bij het schommelspel -begaf een paal en werd de kleine Schiff, gehuisvest J. L-lebaertlaan, er door op het hoofd ge troffen. 1-Iet meisje liep een schedelbreuk op cn overleed kort nadien. Laat V niet afschrikken door allerlei geruchten, uiij verzekeren U per geschrift dat V geen belasting op oorlogswinst te betalen hebt bij aankoop van een eigendom. Zeer goed BURGERS-HANDELSHUIS, Herenthalsche Baan, Deurne-Zd; 300 m2, gevel 5,5 m. Ruime keld., 7 pi., 2 maga zijnen, zold. Hof. Goed onderhouden. Huurwaarde 6.600,— frs. p. j. prijs 195.000,— frs. P 94 Schoon en gerieflijk BURGERSIIUIS na bij Turnhoutscbe Baan, te Borgerhout; 5 keld., 9 pl., zold. Zr goed onderhouden. Huurw. 7.500,— frs. p. j. Prijs 250.000,— frs. P. 93 Modern BURGERSHUIS nabij Zwaantjes. Gevel -in gelen siersteen, 1 ve-rd., 3 keld., 7 pl., -garage, Ingerichte badkamer. Hof. Allerbeste st. van onderhoud. Huurw. 7.800,— frs. p. j. Prijs 275.000,frs. P. 92 Prachtig gsch vernieuwd OPBREXGST- IIUIS, 2 vend, en fransch dak, nabij Plan- tin-Moreiuslei, 4 appart. v. elk 3 pl., w.w., w.c., 2 keld. Thans verhuurd 14.640,— frs P- j. Prijs 470.000,— frs. R. 1694 Schoon en slerk gebouwd BURGERS- OPBREXGSTHUIS, te Rerchem; 3 v-erd., 5 m. gevel, 4 keld., 10 pl., koer. Opperbeste staat van onderhoud. Thans verb. 9.300,— frs. p. j. Prijs 315.000,- frs. P. 91 Gerieflijke werkmanswoning te Ber- chem bij Driekoningenstr., 100 m2, gev. 7 m., keld., 7 pl., zolder, hof. Eenige gele genheid. Huurw. 4.200,— frs. p. j. Prijs 100.000,— frs. P 95 Deze huizen zijn minstens voor een jaar ver zekerd tegen alle oorlogsrisico. (2 min. van Middenstatie) of bij M. CLINCKEMAILLIE, Casselstr. 86, POPERINGE. Verg. 674/4. hez Jean. - Vanryekeghem S-ibylle. - Baertsoe-n N. Huwelijken. - Vanbiervliet Roger en Vervaeke Madeleine. - Caby Maurice en Vans-te enk is te Denls-e. - Deloof Romanus e-n Vanmeerhae-ghe Marle-Louise. Ove-rlljdens. - Dh-elft Manie-, 84 j. - De- wyn Marle, 84 j. - Verkamer Sidonle, 78 j. - Coopman René, 26 j. - Alsberghe Lea, 43 j. - Scherpereel Jean, 78 j. - Decoster A-lfons, 64 J. - Wolfcarius Estella, 75 j. - Detremmerie Leona, 51 j. Brand. Omstreeks middernacht tij dens een geweldig onweder werd de be volking ineens opgeschrikt door de alarmsirene. De bliksem was -ingeslagen in de nijve-rheidsgebouwe-n der vlasflrma Rom-men-s, Wijk Des-selgemknok Een hevige brand werd in de afhankelijkhe den gesticht. Ge-lukkig lco-n deze door de opgeroepen pompiers-korpsen van Deer lijk en Wanegem omschreven e>n ten slot te overmeesterd worden. De aanpalende gebouwen konden aldus gevrijwaard wor den zoodat de stoffelijke schade zich be paalt bij een paar afhankelijkheden en eene -hoeveelheid vlas en afval. WAREGEM. Burgerstand. Geboor ten. - Jaak Balcaen. - Willem D-e Glolre. Sterfgevallen. - Camiel Vanpouc-ke. 66 J. - André Decraemer, 22 m. - Wed. Georges Quagebeur-Leupe, 63 J. Huwelijken. - George-s Vandeputte mat Maria Deconlnck. Ongeval. Marie-José Dekens, wonen de te St-Eloois-Vijve, reed per nets langs de-n macada-mweg naa-r An-zegeoi. Geko men aan den Wijk Kabeljauw kwam het meisje wegens defekt in de-n gracht 'be-zijden de baan terecht. Het slachtoffer werd den pols der linkerhand gebroken en liep kwetsuren op aan beide beenen. Den geneesheer verzorgde de ongelukkige. Prijskamp voor Paarden van Zwaar Trekras. Te Waregem werd op Dins dag 29 Augustus een prijskamp gehouden voor paarden van zwaar trekras, onder bescherming van het LandtoouwcomJce der 10® Omschrijving van Wes-t-Vlaande- ren, -met de milde ondersteuning van de Provinciale Landbouwkamer e-n de. Draf- koersenmaatscbapplj va-n Ware-g-em. Ge ringe deelname wegens onvoorziene om standigheden. Ziebier de uitslagen. I® Afdeeling (Schoonste merrlën van zwaar trekras van 4 jaar en meer). 2e Prijs: 500 fr. en verg. eeremet. aan De- nise de Oolgem (L. Desplenter. Ooige-m). II® Afdeeling (Schoonste merriën van 3 jaar, niet volschoten van 4 jaar). 1® Prijs: 600 fr. en verg. eeremet. aan Dra- gon-ne de Velzeke (C. Vanquatem, Zul te). III® Afdeeling (Schoonste hengstenveu- le-ns, gezegd 30 maande-rs. niet volschoten van 3 jaar). Geen deelnemers. IV® Afdeeling (Voor de schoonste heng- stenveulens, gezegd 18 maanders). 1® Prijs500 fr. en verg. eere-met. aan Ave- ïïir Godefrold (A. Goem-inn-e, Anzegem); - 2® Prijs: 400 fr. en verz. eereme-t. aan Négus de Pe-te (C. Decor te, St-Elools- Vijve); - 3® Prijs: 300 fr. en hr. eeremet. aan Fil d'Or de Vive(G. Declercq, St-Baafs-Vij-ve). V® Afdeeling (Schoonste merrleve-ulens, gezegd 30 maanders, niet volschoten van 3 jaar). 1® Prijs: 800 fr. en verg. eere- met. aan Fleur de Mal(D. Verhelst, Anzegem); - 2® Prijs: 500 fr. en verz. ecremet. aan Laura du Bavon (M. Du- catteeuw, Waregem); - 3® Rrijs: 250 fr. en br. eer-emet. aan Palma de Luchteren (R. Decloed-t, Tie-lt). VI® Afdeeling (Schoonste merrieveulens gezegd 18 maanders). 1® Prijs: 500 fr. en verg. eereme-t. aan Comtesse de la Pomme d'OT(G. Hubeau. Ronse); - 2® Pri.i-s400 fr. en verz. eereme-t. aan «Mi na d'Ooigem (L. Desplen-ter, Ooigem); - 3® Prijs: 300 fr. en hr. eeremèt. aan Bella d'Eine (J. Mespaime, Eine MOESKROEN. Drama. De echtge- nooten Stallens Mich., 36 jaar, en zijne vrouw Rogge Helena, 38 jaar, waren ge zien langs het kanaal en schenen in he vige woordentwist gewikkeld. Tijdens deze zou de man zijne vrouw lievig aan- gestoot-en hcti-ben, zoo-dat zij )o het water terecht kwam en verdronk. Het ls de tdekking van het 1-ijk die leidde tot f nauwgezet onderzoek tijdens hetwelk co man bekentenissen aflegde. DEERLIJK. Burgerstand. Geboor ten. - Vanneste Jozef. - Van-dercruyssen Norhert. - Demuynck F.uge-e-n. - Van- wynsberphe Mngda. - Vromant Romai-n. - Van-hc rwevh-e Dora. - Verhelst Fnillie-n- nc. - Vandeburie Nazalre. - Deglolro Ja co tics. - Dor-oortrro Monlfup». - Ver rue 0!iri-"r,". - Vo'1! André. - Docrnene Rtta. - Dejnger Frank. - L-ck'-kcr Guido. - Bo- BRUSSEL 1 (Ver-g. N-r 101/504). van d-e 7® schijf 1944 der Lot-erij Win terhulp. Deze biljetten vervallen op 12 September. Voor de kostelooze lijst gelieve men zich te wenden tot den zetel der Lo-teriJ, 56, G-ulden Vlieslaan te Brussel. WORDT VERKOCHT: In pakjes van] 25 gr.; 3 fr.; 125 gr.: 11,50 fr.; 500 gr.: 45 fr.; 1 kgr.: 90 fr.; - Voor 2% %r. en 5 kgr.: prijzen op aanvr. Te koop in alle gespecialiseerde win- kels en drogerijen. Zooniet schrijve men aan: Verg. 115/7. Tel. 33.34.57. ANTWERPSCIIE KEMPEN/ Pracht. VILLA -garage, groote -gebetonn. zwemkom, tenn-is, alle modern komf., schne hovingen, afzondert, schn-e en stevig gebouwde bungalow en 2 Ha. mastbosch. Totalen prijs: Fr. 2.000.000. Kan in 3 koopen gekocht worden. ANTWERPEN CENTRUM: HAN- DELSEIGEXDOM (drukkerij) m. 21 verd. en b re ede ln-rij-poort. Slechts 400.000 Fr. DEURNE-ANTW.Ruim modern! APPARTEMEXTSGEBOUW. alle komf., in-diivid. oentr. verwarm., -garage, gansoh verhuurd. Fr. 1.250.000. BRUSSEL (Louisapoort)REXTE- XIERSHUIS m. -grte ga-rage, kan die- j nen vr -groothandel. Fr. 550.000. BRUSSEL (Noord-Statte): KL OP BRENGSTHUIS m. inrijpoort, opbr. 5 Fr. 240.000. LUIK-COINTE: RENTENIERS-OP- BRENGSTHLTS, alle komf., opbr. j 5 Fr. 300.000. REMOTJCHAMPS: CAFÉ-hotcI-rcst., pracht, gelegen op de boorden v. d. Amhlève. Fr. 1.850.000. ANTWERPEN: Stoopslraat 2. BRUSSEL: Jourdanstraat S. LUIK: rue de POfflcial 4. Bijhui zen en correspondenten in de bijzonderste steden van het land. (Verg. Nr 101/185). BIEENLIEFHEBBERS: Indien U bieén- zwermen te koop hebt of te koop wéét, telefoneert naar leper 195. bij DAXIEL DEVOS, Ieperstraat 16, DIKKEBUSCIl. Hij geeft goede prijs en komt ze ter plaats afhalen. (AB) MAN, omtrent 50 jaar, welstellende handelaar en houder van een kleine beenhouwerij, zoekt kennismaking met vrouw, om huwelijk aan te gaan. Schrijven ter drukkerij onder letters M P. P.AEO 3 ZONDAG (H® na Sinxen). In het H. Evangelie leert J es us ons dat wij geen twee meesters kunnen -dienen. We -hebben te kiezen tusschen God e-n de wereld, de schat ten des hemels ol' de genoe gens d-ezer .aarde. Wees-t daarom n-iet overdreven be zorgd om wat gij zult eten en 'waarmee gij U zult kiee- d-en. Onze hexmelsche Vader <lie de vogelen spijzigt en de -bloemen kleedt, draagt ook zorg voor ons. Zoek eerst het Rijk Gods en zijn -gerechtig heid en dat alles zal U toe gegeven worden. 4 MAANDAG. Van den dag. - Mi-s van den Zondag. 5 DINSDAG. De H. BFR- TINUS, abt (feest eigen aan on-s bisdom). Hij was eerst mon-nik in het klooster van Luxeuil. Met andere monni ken kwam hij de-n H. Audo- iTiarus, bisschop van Ter- waan, helpen bij zij® bekee- rinigswerlc. Samen stichtten zij een klooster te S-ttbiu (het latere St Omer). Dit klooster, later naar zijn eerste abt St- Bertin-usaibdlj genoemd, blonk oml-er zijn H. Abt uit in vu righeid en strenge -regeltucht. Ten jare 661 schonk W-atoert. een Me-rovin-ger, naar men zeg-t door St Bertinus mira- kulen-s genezen, uit erkente lijkheid het grondgebied van Poperirtge ar aan d-ie-ns abdij. Voor de bewoners der streek liet Bertinns eerst een kapel, volgens de overlevering aan Ste Catharina ge-wijd, en la ter een kerk bouwen. Onder- tusschen stierf de heilige abt in 707 en we-rd spoedig als -heilige vereerd. De nieuwgp- wljde kerk van Poperlnge kreeg nu haar eigen stóchter -tot patroon. St Bertinus be- scherme onze stad! Gedacht ems van den H. LAURENTIUS J USTI-NJANI, bisschop en belijder. Een Ve- netiaansch edelman, weixl kloosterling, later bisschop en patriarch van Venetië. Hij Het zeer gewaardeerde ascetische werken i>a. Hij stierf ten ja- re 1455. 6 WOENSDAG. Van den dag. - Mis van den Zondag. 7 DONDERDAG. Van den dag. - Mis van den Zond-ag. 8 VRIJDAG. Feest van O. L. Vr. GEBOORTE. Dit zeer oude feest van Maria is van, Oosterschen oorsprong en werd In de 7® eeuw te Rome 'ingevoerd. De datum 8 Sep tember heeft .gediend om het feest der Onbevlekte Ontvan genis op 8 December vast te stellen, d. 1. juist negen maanden vóór het fee-st van heden. Maria's geboortefeest is als de opkomende dage raad die ons de Zon der Ge rechtigheid aankondigt. Dit blijde fee-st schen-ke vermeer dering van vrede 'in onze harten (vigl. de collecte der Mis). Gedachtenis van den H. HA-, DRIANUS, martelaar. Stierf te Nicomedië samen met drie en twintig anderen den martel dood omstreeks 303. In het Oor ten algemeen vereerd, is zijn eeredienst ook te Rome bekend sedert de 7® eeuw. 9 ZATERDAG. De H. AU- DO'MARUS (OMER) bisschop en belijder (Feest eigen aan ons bisdom). Afkomstig van Zwitserland werd hij monnik in de abdij van Luxe-ml. Na voorbeeldig kloosterleven werd hij door den bisschop van Noyon als eerste bis schop van Teren-berg (Ter- waan-Thérouane) gezalfd. Zoo is hij een onzer voornaamste geloo f st erkond i gers -g eword en en predikte vooral in de stre ken van den IJzer. Na een dertigjarig bestuur van een zegenrijken arbeid, stierf hij omstreeks 670. Gedachtenis van den H. GOR-GINIUS van Rome, mar telaar onder de vervolging va-n Diocletianus. Heel dik wijls verward me-t een Gor ge n-ius van Nicomedië, even eens martelaar onder Diocle tianus. BELANGRIJK BERICHT Met 9 September e. k. ver vallen labonnemein voor Duitschland op naam van: Blanckaert René, Deb-ack Ju lia, Deconinck Adrien, Devo-s Gerard, Sihioens Genticl, Van- dezande Felicien, Vandromme André, Verc-ruysse Roger, Vermeulen Albert, Waeghe- maclcer Michel, Aekcrma-n Ri chard, Debe-ir André, Dewaele Joseph, Baec-keland F.u-geen, Beeckaert Maurice begryse Georges, Feys Henri. Zoo de-ze abonnementen die nen vernieuwd verzoeken wij rie personen d-ie een abonne ment betaalden voor deze jongens onmiddellijk op onze posteherknummer 155.70 de som van 31,75 fr. t-e storten, met vermelding van het adres van den abonnen-t. Een wervelwind welke da gen lang boven de caraïbi- sche Zee woedde beeft op Ja maica groote verwoestingen aangericht. Uitgestrekte aan- pl an Mn gen werden vernield. In een stad bleven sleohts 3 huizon rechtstaan. De -hoofd stad Kingston is van alle ver bindingen met het verdere 'binnen la nd a f ge s n e< le n. Totaal genezen door In alle Apotheken. i) Naar verluidt werd de Fransehe chansonnier Mauri ce Chevalier op Vrijdag der vorige week door leden van de inaquls ter dood gebracht. dat hij uw aankondiging in «DE POPE RINGEN A AR» plaats. Dan bent U leer dat ze de besle vruxh, ten oplevert,?! zal.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 11