Politisch oTcr/iclit. - Stads-nicuws. - Kunsten en Wetenschappen. Hekendma. k in «-en. Politisch overziehl. Stads nieuws. EERSTE .1AE1\. ZONDAG 13 APRIL 18G2. N° 3. Do parlygangers van don gewezen koning Frans 11 verstouten dagelyks meer en meer. Zy willen in do toekomende lente oenen grootcn slag wagen. Er hebben reeds verscheidene bloedige schermutselingen plaets gehad tusschen de benden van het hoofd Crocco en het italiacnsch leger. De gekurasseerde schepen zyn aen de dagorde, meest al de gouvernementen der vcrschillige staten van Europa gaen hunne houten schepen in yzer doen beslagen, hetwelk by allen eene buitengc- woone verhooging aen de oorlogs-budjctlen zal te wege brengen. Zoo als \vy vreesden, heeft de staet van zaken in Mexico eene buitenverwachtc rigling genomen Engeland heeft eerst zvne knikkers uil de ronde getrokken en nu heeft Spanje ook zyn voorbeeld gevolgd, zoo dat Frankryk alléén met den last op den nek ligt. In het Konsistorie, den 7 dezer, te Rome gehou den., heeft de Paus 16 Bisschoppen genaemd. In dit getal bevinden zich deze door Keizer Napoleon aengesleld. De Staten van Amerika zyn nog altoos in vollen oorlog. De slag van Pea-ridge heeft aen het eene leger 800 dooden en 1200 gekwetsten en aen het ander 1200 dooden en 5000 gekwetsten gekost. In Noord-Garolina heeft generael Burnside ver- scheide zegepralen op de bondgenoolen behaeld. Frankryk heeft zyn leger van 52 duizend man verminderd. De kamer der Volksvertegenwoordigers van Bel gië, heeft met 56 stemmen tegen 52 de voordrage der middenseksie aenveerd een aftrek van 5000 fr. doende op de hulpsomm" toegestaen aen de visschery. Het Gouvernement trekt zyn voorstel in van 2 oorlogschepen te houwen en vraegt een krediet van 523,000 fr. bestemd om een vyfde vuerschip te doen vervcerdigen voor den postdienst tusschen Engelanden een ander vuerschip als reddings- vaertuig langs onze kusten. Een voorstel door de gedeputeerden van Ant werpen gedaen, voor doel hebbende de opschor- sing der werken aen de Noordcr Citadel, is niet aenveerd. DE TOEKOMST, $9 De Brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvvy den uitgever, IHxmiulc- straet, "G. toe'gestuerd worden. INSCIIRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. i—00per jaer, fr. 4-00, voorop te betalen. Buiten stad zelfde prys met verhooging van het port. BEKENDMAKINGEN 12 een timen den drukregelDe Plakbrieven en andere Berigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne iniyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, heeft regt drvmael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. T'en einde het getal abonnementen rast te «tellen, zal et' tie toehomende teeefc aen t>E TOEUO tIS T een bulletin gevoegd trot'tlen. dat men met de post. tegen eene eentiem, den tlitgepee zal let'tig zenden. Het nieuw reglement op het brood heeft den 6 dezer in onze stad aenvang genomen. Destedelyke overheid heeft het ongebuideld brood, gezegd menagie brood, aen 29 centimen den kilo gesteld. Luidens inhoud van dit reglement, hebben de hakkers, op eene tabelle aen de venster hunner winkels geplaetst, hunne pryzen van hun brood, aen den taks niet onderhevig, laten kennen. Wy zien met voldoening dat dc bakkers zich niet afge sproken hebben, ten einde hunne pryzen gelykinatig te stellen. Inderdaed, volgens onderzoek der policie-bedienden, zou

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1