Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Ilekendmakingen. Politisch overzicht. EERSTE JAER, ZONDAG 27 APRIL 1802, N° 5. I)o kantors van Griekenland zyn byeengeroepcn om in don loop dor toekomende week te bcraed- slagen over lieL vormen eener nationale wagt. De opstandelingen, na de overgaef van Nauplie zonden zich liy middel van een vreemd schip, vcrwyderd hebben. In de Veréenigde-Staten hebben de Bondgenoo- ten een verlies ondergaen van 55,000 mande tcgenparly heeft 20,000 man verloren, te samen 55,000 dooden en gekwetsten op een slagveld uit gestrekt! Dat begint te gelyken aen de europeeschc veldslagen van over vyftig jaren. Op 25 Maert laetsl was Generael Prim met het Spaensch legerkorps te Oriziba; de Franschcn waren te Tehuacan. Juarez had eene gedwongene leening bevolen. De bondgenootcn hebben bedreigd hunnen aenval voorttezetten indien hy aen deze leening gevolg zou geven. Generael Maguez was te Cuernavaca en zette den oorlog voort. Eene zamenzweering is te Mexico ontdekt. Aenhoudingen zyn gepleegd. De Fransche hulpbenden zyn te Vera-Cruz ontscheept en binnen het land getrokken onder het beleid van generael Lorcncez. Yikloor-Emanuel is den 22 April naer Napels vertrokken. Den 25 is hy te Livourno aengc- komen, alwaer de inwooners hem met de warmste liefdebclooningen ontvangen hebben. Prins Capou, oom van Viktoor-Emanuel, is Dynsdag nacht te Turyn overleden. De koophandel onderhandelingen van België met Zwitserland staen op goeden voet. Onze zaekverhandelaers houden zich tevens bezig met ons eene postale overeenkomst met hetzelfde land effen te maken. Indien dit goed uitvalt zullen onze betrekkingen, niet alleen met Zwitserland, macr zelfs met geheel Italië buitenmate verge- makkelykt worden. De Meetingte Antwerpen, heeft Woensdag lol 7 en half ure 's avonds geduerd. De hyeen- komst was talryk; de twree derden behoorden aen de burgerklas toe en hel overige was za- gestcld uit werklieden; nogtans deze laelsten maekten het meeste geraes. Er werd opgemerkt iedere mael dat men den naem van Minister Chazal uitsprak er een daverend gefluit, gelach of geschreeuw hou hou plaets had, als of zy aen een gegeven woord gehoorzaemden. De mededeelingenvan den voorzitter M. D'hanc, zyne aenspraek en deze van M. Yan Ryswyck waren in het vlaemsch. M. de advokaet Spil- beeck, de ecnigc die, na M. Van Ryswyck, nog het woord genomen heeft, drukte zich in de fransche tael uit. Alles liep stellig tegen de versterkingen van Antwerpen cn tegen Minister Chazal. De Brieven voorderedaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixniudc- *lir:u'9. Sö, toegestuerd worden. INSCHRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. 1-00; perjaer, fr. 4-00, voorop te betalen. Buiten stad, zelfde prys met verhooging van bet port. BEKENDMAKINGEN 12 cenlimen den drukregelDe Plakbrieven en andere Berigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle insclrryver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlvven. DE TOEKOMST.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1