Politiscli oTcrzicht. - Sl&ds-nieuws. - Kunsten en VI etenschappen. Bekendmakingen. Politiscli overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAER. ZONDAG 4 MEI 1862. N» 6. De Opperbevelhebber van het fransch bezet ting leger te Rome, is door keizer Napoleon te Parys ontboden. Gelyk wy in ons vorig nummer zegden zyn de voorloopige kiezingen, in Pruissen al den kant der vooruitgangers gedraeid; het gouver nement van Willem zal voortaen gedwongen zyn afstand te doen van vele eischen waer- aen hetzelve nog al veel scheen te houden. De reize van Viktor-Emanuel gelykt overal waer hy aenkomt, eene triumphale intrede, zoodanig is de bevolking van het Zuide, voor zynen vorst ingenomen. De koning stelt zich voor, de toekomende week, eene reize tot in Sicilië te doen. Een verbod is, door het Spaensch Gouver nement, aen den Vertegenwoordiger van Enge land te Seville gedacn van geene protestansche diensten meer in zyn hotel te laten doen. De overeenkomst van Solcdad aen Frankryk op één punt niet wel bevallende, moest op 2 April laets zyne bezetting van Tchuacan ver laten hebben om zyne vorige standplaets te Vera-Cruz te nemen, alwaer men dezelve ver wachtte tegen den 4 der verledene maend. Generael Lorencez heeft er het bevel over en moest zich van 10 tot li> April naer Mex ico begeven. Admirael Jurien de la Gravière heeft het hevel over de vloot en moest zich van de forten der kust meester maken. Het Belgiesch Senact heeft kennis genomen van de, door de Kamers aenveerdde wetsvoor stellen. Het heeft alsdan de kiezing van M. Graef d'Ursel, als Senateur van 't arrondisse ment Mechelen gewettigd en kennis genomen van het ontslag van M. Van Havre, als Sena teur van Antwerpen. Zoo het schynt wordt de toestand des ko- nings zorgelyk, verandert ze niet, dan vreest men voor het leven van den vorst. De hertog van Brabant, die zich nog op reis bevindt, wordt, ten dien gevolge, te Brussel terug ver wacht. Dadclyk na de Paeschvacantie, zullen de Kamers zich met de volgende wetsontwerpen bezig houden: herziening der miliciewelten, regterlyke organisatiekommissiën van onderzoek voor de graden aen de hoogscholenweering van misbrui ken en kwalykepraktyken by de verkiezingen voor de Kamers, de Provinciale cn Gemeenteraden. BE TOEKOMST, I)e Brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachlvry den uitgever, Oixmntte- sfs-aet, %6, toegestuerd worden. INSCHRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. i-00; perjaer, fr. 4-00, voorop te betalen. Buiten stad zelfde prys met verbooging van het port. BEKENDMAKINGEN 12centimen den drukregelDe Plakbrieven en andere Berigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. De prys van het menagiebrood, gemaekt met zuiver tarwe meel, is gesteld, voor de week van den 4 tot 11 Mei, aen 29 cenlimen per kilogram. Hetzelfde brood, bestemd voor uitdeelingen door de Lief dadigheids-Gestichten van brooden van 50 centimenzal moeten 1 kilogram en 5 looden wegen. Gisteren heeft men van wege stadsregering op de

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1