Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAER. ZONDAG il MEI 1862. N® 7. Dc kiezingen van Pruissen zyn geheel uitgevallen ten voordeele der oude tegenkan ting. Hare overwinning is volledig, beslissend. Meest al de vorige leden zyn herkozen en het gouvernement heeft met misnoegen ge zien dat al de mannen, welker kandidatuer het vroeger betwist had, met groote meerderheid, hernoemd zyn geworden. De zaken van Rome staen, zoo het schvnt, op het punt eencn gewcnschtcn uitval te be komen. Prins Napoleon gact zich ten dien einde by Viktor-Emanuel begeven. De tydingen uit Mexico hebben het franseh gouvernement gedwongen maetrcgels te nemen om maendelyks hulptroepen en krygsvoorraed op te sturen, ten einde het legerkorps aldaer gedurig in volle getal te houden. Het fransch-spaensch leger, te Vera-Cruz, heeft twee schrikkelyke vyanden te bevechten: de geele koorts en het vomito negro. Het Belgiesch Senaet heeft het budjet van openbare werken, na overzage, in zyn geheel aengenomen. De Kamer der Volksvertegenwoordigers heeft Dinsdag hare werkingen hernomen. De toestand van Koning Leopold is, zonder merkelyke verbetering, sedert Maendag in den zelfden staet gebleven. Z. K. H. de Hertog van Brabant is op reize nacr Brussel en zal er vandaeg aenkomen. HH. KK. HH. Maximiliaen en Prinses Charlotfa zyn reeds in Brussel aengekomen. DG TOEKOMST, Dc Brieven voorde redaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvry den uitgever, Dlxmnde- •trnet, 86, locgestuerd worden. INSCHRYVING Yoor Yperen, per trimester, fr. 4-00; per jacr, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad zelfde prys met verhooging van het port. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; De Pi akbiieven en andere Berigten, ten Burecle van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. De prys van het menagiebrood, gemaekt met zuiver tarwe meel, is gesteld, voor de week van den tl tot 18 Mei, aen 28 centimen per kilogram. Hetzelfde brood, bestemd voor uitdeelingen door de Lief dadigheids-Gestichten van brooden van 50 centimenzal moeten 1 kilogram en 8 looden wegen. Volgens berigtcn, uit Engeland ons toegezonden, mogen wy met groote voldoening en trotschheid aenkondigen dat in de tentoonstelling te Londen, de voortbrengselen der Land bouw Maetschappy van het Distrikt Yperen, den eersten rang bekleeden. De Feesten voorgesteld te vieren ter gelegenheid der offi ciële intrede in peren van M. A. Vandenpeereboorn, Minister van Binncnlandschc zaken, alsook het plegtig bestellen dei- twee portretten door zyne medeburgers opgedragen, zyn ou- bepaeld uitgesteld, uit oorzaek van den wankelenden gezond- heidsslaet van onztn welbeminden Koning. Door berigt van 8 Mei, laet M. Aug. Vanden Bogaerde, Majoor Kommandant onzer Ilurgerwagt, aen zyne onderhoo- rigen kennen dat, ingezien de onrustige toestand waerin onzen welbeminden Koning zich bevindt, alle de aengekon- digde wapenoefeningen tot nader orde opgeschorstw orden. Zondag laetst, hebben de leden der maetschappy dc Vlaehsche Ster, in hun lokael, den Salon d'Apollon, eene familliefeest gevierd het was de nacmdag van den voorzitter. Na eene gulhartige aenspraek door den onder-voorzitter en den handdruk van al de leden, waeronder de opregtste broe- derlykheid uitscheen, hebben zy eene kostelyke versierde doos den voorzitter aengebodendeze doos bevatte 12 Dessert - Messen, metzilveren nichten. Gedurende het geven van dit ge schenk befte men een lied aen, waervan dc w oorden door een

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1