Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAER. ZONDAG 8 JUNY 1862. N° f I De nieuwsbladeren van New-York geven nieuws van Mexico lol 12 Mei. Men spreekt van een traktaet lussclien de Vereenigde-Staten en Juarez. De Staten zouden hem 10 millioenen dollaers verschaffen. Zou dat niet e'ene regtstreeksche protestalie tegen Frankryk zyn Op 21 Mei hebben de Montenegrins in het distrikt Bielopavlowich, in een slag, dooden gelaten en meer dan nog zoo veel gekwetsten; de Turken 57 dooden en 156 gekwetsten, wacr- onder Moustafa-Bey, staf-kolonel. Het getal hui zen en torens in dezen dag verbrand, beloopt op 890. M. De Bismarck is ambassadeur van Pruissen te Parys benoemd. Z. K. II. de Onder-Koning van Egygte, be vindt zich tegenwoordig te Londen. Die door luchtige reiziger zal, na meest alle de groote steden van 't vastland bezocht te hebben zich wederom nacr zyne staten begeven. Op 51 Mei is den raed der ministers te Madrid vergaderd om de stukken te onderzoeken die eerstdaegs acn de kamers moeten overhandigd worden, de zaken van Mexico betreffende. M. de, Lavalette en gcnerael de Montebello hebben, vóór hun vertrek nacr Rome, de eenc als ambassadeur en de andere als opper-be- vclhcbbcr van 't bezel lings leger, ieder hunne onderrigtingen van den Keizer ontvangen. Het voornaemste punt waerop Napoleon gesteund heeft, is dat er voortaen gecnc officiële betrek kingen meer zullen bestaen tusschen den opper bevelhebber en den gewezen koning van Napels. Uit Brussel wordt gemeld dat Z. M. de Koning meer lydend is en dat doktor Civialc eeno nieuwe bewerking beeft moeten doen. De spaerkas-wet wordt dagelyks in de kamers onderzocht en overwogen; wy wenschcn een goed uitslag acn deze zaek, want ons land is het eenigste waer dien voorzicnings ader niet levensryk genoeg is. DE TOEKOMST, De Blieven voorde redaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixuurtfc- straet, 26, toegestuerd worden. INSCHRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. 1-00; perjaer, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prys met verhooging van het port. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; De Plakbrieven en andereBebigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschrvver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zvn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. He nieuwe insehryvers op De Toe- roh.ttullen flil blotl run hetlen tot tien eersten Xontluy ran July 1862, gratis ontrunyen. De prys van het menagiebrood, gemaekt met zuiver tarwe meel, is gesteld, voor de week van den 8 tot den 15 Juny aen 26 centimen per kilogram. Hetzelfde brood, bestemd voor uitdeeling'en door de Lief dadigheids-Gestichten van brooden van 50 centimen, zal moeten 1 kilogram en 15 looden wegen. Zaturdag zyn alhier twee ongelukken voorgevallen Omtrent één ure namiddag, is sieur Josef Fache, baes in de herberg S'° Anna, op St. Jakobs kerkhof, zyn been gebroken geweest door het afvallen van een stuk jenever van den wagen der stokery Gebroeders Verschaeve, alvvaer den ongelukkigen Faclie meesterknecht is. Men beeft hem in dien staet nacr zyn huis gedragen. Zoo liet schynt gaet het merkelyk beter en men verhoopt hem in het kort op voet te zien. Twee uren later, is genaemden Ignatius Geldhof, brouwers knecht by d'heer Dedeyster, door het wippen eener kar, op de Lentemarkt, zyne schouder gebroken. Men heeft hem in eenen zeer pynelyken staet nacr het gasthuis gedragen, ahvacr mén weinig hoop heeft hem aen de dood te kunnen onttrekken. Donderdagavond, korts na het aenkomen van hetlaetste konvooi, heeft de afdeeling Koorzangers der Maetschappy llhetorika de Vtaemsche Ster, eenige kooren uitgevoerd vóór de woonst van den heer F. I'agel, lid der bovengenoemde Maetschappy, ter gelegenheid zyner trouwfeest. Deze jonge ingerigte Koorafdeeling heeft zich goed uit den slag getrokken voornamelyk het laetste stukje de nachtegael is volgens kenders geheel voldoende' geweest. Mogte deze poging eenige liefhebbers meer by zich trekken en Yperen ware verrykt met iets dat haer sedert lang ontbrak, eene Vlaemsche Koorm'aetschappy.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1