Politisch ovcr/.icht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAER. ZOADAG 29 JUNY 1862. N° i 4. Den 9 Juny, 4 dagen na den slag van Pncbla, bevond het fransch leger zich te -Amonzoci, waer het eene sterke standplaels genomen had uit oor- zaek dat het gedurig door de ruitery van generael Carvajal en van vele benden guerrillas geplaegd was. Van daer is het leger naer den zeekant ge trokken, tot Orizaba terug gekeerd, alwaer de opperbevelhebber 600 zieken en eene bezetting van 200 mannen gelaten had. De betrekkingen zyn afgesneden. De bondgenooten van 't zuiden der Vcrecnigde Staten bezitten macr vier groole steden meer; deze zyn Richmond, Charleston, Savannah en Mobile, lieze vier steden zyn belegerd en zullen het tegen dc noorderlingen niet lang kunnen uithouden. Te Charleston heeft iedereen, zonder onderscheid van jaren en staet, de wapens genomen. Generael Gist heeft maetregels genomen om, in geval van nederlaeg, geheel deze schoone stad in asch te leggen. De Montenegrins hebben den 24 en 2n Juny de Turken te Bassavino, Glawilza en Spuz aengevallen en dezelve groote verliezen doen onderslaen. De herkenning van hel koningryk Italië door Ruissen is officieellyk aen het ministerie van hui- tenlandsche zaken te Turin bekend gemaekt. Garibaldi vertrekt voor goed naer Caprera. Ge durende zyn verblyf te Turin, heeft hy met Rattazi eene onderhandeling gehad. Hy is by Viktoor- Emanuel niet geweest, uit oorzaek dat de koning zync uitstappen in Zwitserland niet goedkeurd. Generael Forey heeft het opperbevel over de fransc-he hulptroepen voor Mexico bestemd. De tydingen uil Ruissen toonen ons dit keizer- ryk in den diepstcn schrik gedompeld aen. De ongelooflykste feiten, welke den schrik in dc herten der menschen jagen, worden er gepleegd. De strengste straffen zyn tegen de brandstichters uit gesproken. De Belgische Kamer heeft de wet, eene spaerkas inrigtende, met 61 stemmen tegen 18 cn twee ont houdingen aengenomen. Daerna is er overgegaen geweest tot het onderzoek van het wets-ontwerp een krediet van 160,000 fr. den Minister van Binnenlandsche Zaken toestaende, strekkende om verbetering loc te brengen aen de wapens der bur- gerwagten des koningsryks. Deze wet is insgelyks met de meerderheid van 48 stemmen tegen lij en ééne onthouding aengenomen. DE TOEKOMST, Dc Brieven voorde redaklie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixutudc- strnet, 26, toegestuerd worden. INSCHRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. 1-00; perjaer, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prys met verhooging van het port. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; Dc Plakbrieven en andere Berigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. Zondag heeft de processie van hetH. Sakrament hare jacr- lyksche ronde in de straten onzer stad gedaen. Twee afdeelingen van het Ylc regement opendeen sloot de stoet; het muziek korps der Pompiers alsook het muziek der knechtjens-weezen- school oefenden beurtelings hunne stukken uit; de Sapeurs- Pompiers vormden de haeg. De stoet ten 9 -1/2 ure uit de hoofdkerk gestapt, was ten 11 ure weder binnen. Alhoewel het weder geheel vvankelbaer was, is er geen regen gevallen Wy vernemen zoo aenstonds dat het gehoor, aenge- vraegd door de Maetschappy rIe Vlaemsche Ster, door den lieer Minister van Binnenlandsche Zaken toegestaen is op (j der toekomende maend. Bet cloel dezer byeenkomst is het inrigten eener Volks-Bibliolheek. -De Maetschappy Cybelschutters onzer Burgerwagt heef' Maendag hare 5" schieting van dit zomer-saizoen gegeven. Ile' was de 2° pryskamp voor de pryzen uitgereikt door de Maet schappy ■1" prys, Myle, luitenant, 40 punten. 2C Smaden, garde, 55 id. 5e a Tiberghein, Jan, serjant, 55 id. 4e >i Dumon, serjant, 20 id. Be hierboven geschoten punten worden opgerekend met degene der vorige schietingen voor de pryzen van den Staet. N. B. In ons laetste nummer hebben wy vergeten te zeggen dat de garde P. Fagel ook 20 punten geschoten en moeten be-

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1