Verschillige Tydingen. korten heeft met serjant Ate Dunton, dieden prvs behaeld heeft. Dynsdag namiddag, ten 4 1/2 ure, hebben de officieren der 1° kompagnie onzer Burgerwagt, MM- J. Yandermeerscli, kapiteinF. Sursan, luitenant; E. Vandermeersch en L. Van Acker, onderluitenanten, hunnen eed afgelegd in de handen van M. P. lleke, fungerende schepen onzer stad. Engel Van Eeckhout, serjant-majoor, sekretaris van den luchtraed, is serjant-majoor dezer kompagnie benoemd. Wy hebben de repetition, welke het muziek van het korps pompiers Woensdag en Donderdag op de Groote Markt alhier in den vóór-avond gehouden heeften welkerstukken be stemd zyn voor het groot konkours, die vandaeg te Ilyssel plaets heeft, bygewoond. Beide stukken zyn met vele juistheid uitgevoerd en dit te regt befaemd muziek-korps zal met vele kans naer nieuwe lauweren kampen. De Maetschsppy de Vlaemsche Sier heeft Vrydag een vleijende brief van de besturende kommissie der Verbroederings- Feest van Zönnebeke ontvangen, haer bedankende over de medehulp welke de Maetschappy tot de verluistering van dit feest gedaen heeft. Een medegedeeld artikel in het nieuwsblad Le Progrès, van Zondag laetst, zwaeide insgelyks veel lof aen de Vlaemsche Ster toe, over den uitstap door haer naer Zönnebeke gedaen. De heer Minister van Financien heeft deze week twee wets-ontwerpen aen de kamers voorgedragen, strekkende tot den uitvoer van verschillige openbare werken. Onder andere treffen wy de volgende c liet leggen eens yzeren wegs van Veurne naer de fransche grenzen op Duinkerke. Het gouvernement is toegelaten, voor de helft der noodige sommen, aktien te nemen by de maetschappy welke zich zal vormen tot het delven der vaert van de Lei tot de Yperlei. De kredieten voor deze uitgaven noodig zullen door de ge- woone middelen gevuld worden. Mynheer G.-J.-J. Marquet, luitenant bv het Ucreg(,in onze stad, gaet by het regement Grenadiers, te Brussel, over. - Een nieuw koffyhuis is sedert Zondag op onze Groote Markt geopend; men noemt het Café du Progrès. Geheel ver- vaerdigd in den trant der koffyhuizen in de groote steden, be wonderd er de bezoeker de welgeplaetste opgeschiktheid en verdeeling. Op elke zyde der plaets zyn er spiegels die door de samenwerking by duizend malen de gazlichten der midden- luisterswederkaetsen. liet is waerlyk een progrès voor Yperen, en by aldien de verschillige dranken, welke men er tegenwoor dig nut, hunnen goeden smaek blyven behouden, durven wy aen dit koffyhuis een voortduerenden verkoop voorzeggen. Wy mcenen den yperlingen aengenaem te zyn met hen bekend te maken dat eene vermakelyke volksfeest te Zillebeke zal plaets hebben op Zondag aenstaende, July. Dien dag om 4 ure 's namiddags, begint daer een luisterryk Carrousel, met peerden en muilezels. Buitengewoone pryzen worden door de kommissie des Carrousels gegeven, en dacrenboven zullen er byzondere eermetalen toegekend worden aen de maetschappy die het meeste getal leden telt, voor de verstafgelegene en de schoonste intrede. Aengezien het dorpjen Zillebeke deze zomer door menigvul dige wandelaers bezocht wordt, twyfelen wy geenzins of deze gemeente zal dien dag metontelbare yperlingen opgepropt zyn. Allerlei ververschingen zullen daer bediend worden, en indien deze feest beantwoord aen de schikkingen die van nu af genomen worden, mogen de ypersche wandelaers gelooven dat zy zich te Zillebeke als in het aerdsch paradus zullen be vinden. Wv vernemen dat de laetste operatie welke onzen welbe minden Koning heeft moeten onderstaen, volkomen geslagen is. De staet van gezondheid van Z. M. blyft goed voort dueren. Ten gevolge van de overvloedige regens dezer dagen ge vallen, kon het niet missen of er zouden dooi' mannen die op de duerte spekuleren, kwade geruchten over den oogst ver spreid worden. Wy durven ronduit verzekeren dat al die ge ruchten valsch zyn, en al hetgraen en deaerdappelen gewenscht staen. De palaten die op de merkt komen zyu zeer goed. De rogge is goed gevuld, het vlas dat plat lag, rigt zich op en zal aen goede prvs verkocht worden. 'Tot hiertoe heeft de regen nog geen kwaed, maer integendeel veel goed gedaen. Gaz. van Gent. De assisen van Westvlaenderen, voor den 3" trimester 18(12, zullen Dynsdag 22 July, onder het voorzitterschap van M. Verbaere, le Brugge geopend worden. M. Lonneville, onderpastor van St0 Walburge te Brugge, is pastor benoemd te Rolleghem. M. Vanderbeke, priester in 't seminarie, is professor in het bisschoppelyk kollegie van Yperen benoemd, in vervanging vanM. Van Reninghe, tot eene andere plaets benoemd. Het concert welk Zondag laetst, door het muziek van het 1 lc regement, teNieuport gegeven werd in voordeel van de gentsche fabriekwerkers, heeft fr. 374-31) c. opgebragt. In deze som is niet begrepen het bedrag der inteekening door de heeren officieren en mannen der bezetting van Nieuport gedaen voor dezelfde noodlydende werklieden. Den 25 dezer, des morgends, is zekeren Livinus Dauzy, werkman en winkelier te Proven, by het vellen van eenen boom langs de kalchiede van Rousbrugge, aen het gehuchle den Molenwal, om het leven gekomen. De boom.is op hem gevallen en heeft hem zoo geweldig getroffen, dat den ongelukkigen op den slag is dood gebleven. Men rekent dat het nieuw paleis van justicie, te Brussel, ongeveer 2 hectaren en half of 23,000 meters vierkant zal be- slaen en 12 miljoen en half zal kosten. De Moniteur bevat de lyst der verkiesbaren voor den Senaet in het gansche land. Deze lyst bevat in het geheel 480 namen, verdeeld als volgtWestvlaenderen 61Oost- vlaendèren, 98 Antwerpen, 62Brahand, 120; Henegou wen, 35 Luik, 52 Limburg, 13 Luxemburg, 5 Namen, 50. Eene voor ons belangryke kwestie komt in Franki vk op gelost le worden. M. Petit, van Duinkerke, is aennemer ver- klaerd van den yzeren weg van Duinkerke naer de belgische grens in de rigting van Veurne. Wy hopen dat ons land zich niet door Frankryk zal laten voorbystreven en dat de belgische linie tenzelfden tyd de grenzen zal bereiken als de fransche. Dry Luiker Walen zyn onlangs de Tentoonstelling van Londen gaen bezoeken en door de engelsche picks-pokets ontpluimd geweest. In een hotel lc Londen, svaer zy hunne rust namen, zagen zy met de grootste verwondering als zy 's morgens opstonden, dat de zakken hunner kleederen ydel waren en hun ongeveer 1000 fr. ontstolen was. Geheel hunne kamer was onder-te- boven en zy waren niet eens ontwaekt. De dieven hadden hun met den chloroforme doen slapen. Zie hier de korpsen die het mexikaensch leger moeten gaen versterken Uit Algiers vertrekkende: 2 bataljons van het 81 regemei t voetvolk; 2 bat. van 't 2do reg. zouaven 2 bat. van 't 3d'J reg. zouaven; 1 eskadron van Y 1° reg. afrikaensche jagers; 1 esk. van 't reg. spahis; de 8° battery van het 1° kanonniers te voet; de lc kompagnie van het 1° eskadron van den geschot-lrein. Uit Frankryk vertrekkende: 2 bat. van 51 reg. voetvolk; 2 bat. van (12 reg. id.; het 20 bat. der jagers te voet; de eerste battery van het 11 kanonniers te peerd; de 1° komp. van het 3° genie-regement2 komp. van 't 5e eskadron van den mili tairen vervoer-treineene afdeeling gendarmen. Deze verschil lige korpsen zullen zich meestendeels te Toulon, Cherbourg en Algiers inschepen. -Op weinig afstand der stad Leyden, heeft een landbouwer melk van koeijen, die inet de tongziekte besmet waren, aen zynekalversYe drinken gegeven, reeds zyn er 40 van bezweken. Een scheikundige heeft, naer men zegt, ontdekt dat het

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 2